KATALOG AUKCYJNY

4 PAŹDZIERNIK 2013 KATOWICE

1. Jacek Malczewski

Śpiąca Maria Malczewska Ołówek , papier; wym.: 18 x 40,5 cm Z lewej strony autorski napis: "3 grudnia 88" ► 1000 zł

(1854– 1929)

2. Jacek

Malczewski

(1854– 1929)

Kompozycja wielopostaciowa Piórko, tusz na papierze ; wym.: 31,5 x 42 cm Na awersie szkice głów końskich, szkic postaci męskiej o kulach oraz artysty przy sztaludze, na rewersie szkice głowy syna - Rafała, szkic postaci o kulach oraz okrągła pieczątka 'Ze zbiorów Marji 1000zł ◄

3.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Renia odpoczywająca na leżaku, 1910 Ołówek, papier kremowy ; wym. : 22 x 32 cm Sygn. p.d.: WW [monogram wiązany] ► 900 zł

4.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Na plaży Ołówek, papier ; wym.:21 x 25 cm Sygn. l.d.: WW [monogram wiązany] 900 zł ◄

5. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Mieszkanie pułkownika w Dęblinie 15 IV 1917 Ołówek, papier; wym.: 15,5 x 20 cm Napis autorski u dołu: Mieszkanie pułkownika w Dęblinie 1917 ► 900zł

6. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Młody mężczyzna czytający książkę, I 1925 Ołówek, papier; wym.: 20 x 15,5 cm (w świetle oprawy) 900 zł◄

7. Wlastimil

Hofman

(1881-1970)

Popiersie nagiej kobiety z lewego profilu z postaciami w tle Ołówek, papier; wym.: 10,5 x 6,5 cm Sygn. u dołu VH ► 700 zł

8. Wlastimil

Hofman

(1881-1970)

Portret Bohdana Kleczkowskiego Ołówek, papier; wym.: 16 x 9,5 cm Napis autorski z lewej, wzdłuż lewej krawędzi Ignacy Loyola Cholewa Kleczkowski/ prowizoryczny zastępca prowincjała OO’ 700 zł ◄

9. Kazimierz

Podsadecki

Córa Sangwina, papier; wym.: 34 x 24,5 cm Sygn.p.d.: P./6.3.62-; oraz napis l.d. CÓRA ► 900 zł

(1904-1970)

10. Kazimierz

Podsadecki

(1904-1970)

Dziewczynka na łące Kredka, papier; wym.: 21 x 28cm Sygn.l.d. Podsadecki /czerw. 1939 1200 zł ◄

11. Karol

Kossak

(1896-1975)

Jeździec na koniu i biegnący obok pies, 1922 Akwarela, brystol; wym.: 20 x 30cm ► 900 zł

12. Karol

Kossak

(1896-1975)

Pejzaż z pasącymi się krowami, 1922 Akwarela, ołówek, papier; wym.: 20 x 30 cm Na odwrocie szkic jeźdźca na koniu. 1700 zł ◄

13. Stanisław

Czajkowski

Z ziemi lubelskiej Olej, tektura, wym.: 21,5 x 23,5 cm Sygn. l.d. STANISŁAW CZAJKOWSKI/ 1947 ► 4 500 zł

(1878-1954)

14. Stanisław

Czajkowski

(1878-1954)

Taras w Wilanowie Olej, tektura, wym.: 26x 34cm Sygn. l.d.: St. CZAJKOWSKI 1934 4000 zł◄

15. Stanisław

Czajkowski

Portret młodej kobiety Ireny Nasalikówny Olej , tektura; wym.: 55 x 38 cm ► 4500 zł

(1878-1954)

16. Wincenty

Wodzinowski

(1866-1940)

W ogrodzie, ok. 1910 Olej, tektura, wym.: 45,5 x 65 cm (w świetle oprawy) Sygn. p. d.: WWodzinowski 6000 zł◄

17. Stanisław

Paciorek

Wieś (podkrakowska) jesienią Olej,t ektura; wym.:25,8 x 50cm Sygn.l.d.: St. Paciorek ► 4 000 zł

(1889-1952)

18. Stanisław

Paciorek

(1889-1952)

Chmury nad wsią, 1934 Olej, tektura; wym.: 34 x 43,8 cm Sygn. p.d.: St. Paciorek/ 934 4 500 zł◄

19. Wlastimil

Hofman

Autoportret z prawego profilu, 1932 Olej, płótno; Wym.: 38 x 29 cm; Sygn. l. g. 1932/Wlastimil/Hofman ► 15 000 zł

(1881-1970)

20. Wlastimil

Hofman

(1881-1970)

Głowa starca w futrzanej czapce, 1939 Olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5 cm; Sygn. p. d. Wlastimil Hofmann/ 1939 7 900 zł◄

21. Wlastimil

Hofman

(1881-1970)

Jacek Malczewski, 1960 Olej, tektura; wym.: 13,4 x 17,4 cm (w świetle oprawy) Sygn. l.d.: Wlastimil /Hofman ► 6 500 zł

22. Teodor

Axentowicz

(1859-1938)

Na gromniczną, 1937 Olej, tektury; wym. 38 x 30 cm Sygn. l.g.: T. Axentowicz 22 000 zł ◄

23. Alfred

Wierusz-Kowalski

Sanna Olej, deska; wym.: 36,5 x 57,3 cm; Sygn. l. d.: A Wierusz-Kowalski ► 180 000 zł

(1849– 1915)

24. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Pastwisko—pod jesień Olej, tektura, wym.: 47 x 67,5 cm (w świetle oprawy) Sygn. l. d.: St Kamocki 13 000 zł◄

25. Stanisław

Kamocki

Studia astrów i ćmy, 31 VIII 1897 Olej, papier jasnoszary, wym.: 30 x 22 cm; Napis autorski z prawej: 31/ Sierpień 97 ► 4 000 zł

(1875-1944)

26. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Studium morwy, ok. 190 Olej, płótno, wym.: 32,5 x 23,5 cm 4500zł◄

27. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Galary, XI 1930 Olej, tektura; 30 x 40cm; (w świetle oprawy) Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/”GALARY”/1930/LISTOPAD ► 10 000 zł

28. Jacek

Malczewski

(1854– 1929)

Portret Antoniego Goetz –Okocimskiego, 1917 Olej, tektura; wym.: 103 x 73,3cm; . sygn. p.g. : J. Malczewski 1917 270 000 zł◄

29. Jacek

Malczewski

(1854– 1929)

Thanatos, 1926 Olej, sklejka; wym.: wym.: 99,5 x 53cm; U dołu z lewej ślady sygnatury: J Malczewski ► 40 000 zł

30. Józef

Brandt

(1841-1915))

Spacer konno—Portret konny Zbigniewa (Leona Dominika) Horodyńskiego, ok. 1980 Olej, płótno; wym.: 72 x 62 cm; Sygn.p.d.: Józef Brandt/z Warszawy/Orońsko 240 000 zł◄

31. Stanisław Ignacy

Witkiewicz

Portret Felicjana Sterba, 1933 Pastel, papier; wym.: 63 x 48,5 cm Sygn. u dołu: Ign Witkiewicz ‘933 VII ► 35 000 zł

(1885-1939)

32. Władysław

Jarocki

(1879-1965)

Góral Tatrzański, 1911 Autolitografia barwna, papier; wym.: 32,4 x 24,2 cm; Grafika z : „Sztuka” Lwów 1911 900 zł◄

33. Jerzy

Kossak

(1886-1955)

Krakowiak z koniem i flaszką Olej, sklejka, wym.:24,5 x 19,5 cm; Sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1939 ► 6 000 zł

34. Jerzy

Kossak

(1886-1955)

Pojedynek Olej, tektura; wym.: 29 x 38,5 cm; Sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1935; 11 000zł◄

35. Jan

Szancenbach

Raki, 1997 Olej, płótno; wym.: 54,5 x 65 cm; Sygn.:p.d. "Xancenbach" ► 16 000zł

(1928-1988)

36.Jan

Szancenbach

(1928-1988)

Czarny Staw, 1997 Olej, tektura; wym.: 52 x 62,5 cm; Sygn.:p.d. "Xancenbach"] 15 000 zł◄

37.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Kwiaty ogrodowe—Balsaminki, ok. 1907 Olej, tektura; 24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy) Sygn. p. d.: WW (czarną farbą) ► 15 000zł

38.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Pejzaż z Kalwarii z klasztorem ok. 1940 Olej, płótno; wym: 35x 51cm; 20 000 zł◄

39.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Kobieta we wnętrzu kuchennym Olej, tektura ; wym.: 22,4 X 33,6 cm; Sygn.p.d. W.Weiss (czarną farbą) ► 10 000 zł

40.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Wschód księżyca, Kalwaria ok. 1907 Olej, płótno; 27 x 33,5cm; Sygn. l. d.: WW 15 000 zł◄

41.Irena

Weiss (ANERI)

(1888-1981)

Kwiaty w niebieskim wazonie, ok. 1935 Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; wym.: 62,5 x 48 cm; Sygn. p. d.: aneri (ołówkiem) ► 8 000 zł

42.Irena

Weiss (ANERI)

(1888-1981)

Martwa natura z warzywami w koszu, 1957 Olej, sklejka; 60,5 x 38 cm; Sygn. p. d.: aneri 57 7 500 zł◄

43. Irena

Weiss (ANERI)

Drzewa Olej, tektura; wym.: 45,5 x 29 cm; Sygn. p. d.: aneri 1970 ► 6 900 zł

(1888-1981)

44. Irena

Weiss (ANERI)

(1888-1981)

W ogrodzie—Wojciech Weiss przy sztaludze Olej, tektura; wym.: 46 x 30 cm (w świetle oprawy) Sygn. l. d.: aneri 35 9000 zł◄

45. Kazimierz

Podsadecki

Czerwony ptaszek Olej, płótno; wym.: 77 x 40 cm; Sygn. p.g.: PODSADECKI/VIII/1958 ► 7 000 zł

(1904-1970)

46. Kazimierz

Podsadecki

(1904-1970)

Pola—Witkowice pod Krakowem, 1953 olej, sklejka; wym.: 51 x 65 cm; Sygn. p. d.: K.PODSADECKI -1953 7500 zł◄

47. Władysłąw

Serafin

Londyn—Whitehall, 1957 Pastel, karton; wym. 46 x 60,5 cm; Sygn. l. d.: Wł. Serafin 1957 ► 3 500 zł

(1905-1988)

48. Władysłąw

Serafin

(1905-1988)

Tatry Pastel, brystol, 64 x 46,5 cm; Sygn. p. d.: W Serafin 3000 zł◄

49. Leopold

Gottlieb

(1879-1934)

Akt kobiety Akwarela, kredki, piórko, tusz, papier ; wym.: 36 x 25 cm; Sygn. dołu.: l. gottlieb ► 12 000 zł

50. Henryk

Epstein

(1891—1944)

Odpoczynek Ołówek, pastel oleista, wym.:22 x 30 cm (w świetle oprawy) Sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile) 3 500 zł ◄

51. Jerzy

Fedkowicz

Martwa natura kwiatami i talerzem Olej, sklejka; wym.: 55,5 x 67 cm Sygn. p.g.: FEDKOWICZ ► 12 000 zł

(1881-1959)

52. Jan

Stanisławski

(1860-1907)

Pejzaż o zmierzchu Litografia barwna, wym.: 18 x 22,5 cm Sygn.l.d. JS 1 900 zł◄

53. Wacław

Taranczewski

Martwa natura w oknie Sgrafitto, płótno; , 5130 x 180 cm; ►

(1903-1987)

54. Leon

Wyczółkowski

(1852-1936)

Krużganki na Wawelu Litografia, papier, 27,8 x 18,6 cm; Sygn. p. d. na kamieniu: LWyczół 2 000 zł◄

55. Leon

Wyczółkowski

Kościół Św. Piotra i Pawła w Krakowie Litografia, papier; wym.: 18,7 x 28,5 cm; Sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu) ► 2 500 zł

(1852-1936)

56. Władysław

Hasior

(1928-1999)

Scena w parku, 1986 Technika mieszana,; wym.: 147 x 73cm 75 000zł◄

57. Rafał

Malczewski

Pejzaż podgórski Olej, sklejka, wym.: 25 x 30cm Sygn.p.d. Rafał Malczewski ► 19 000zł

(1892-1965)

58. Emil

Krcha

(1894-1972)

Nad brzegiem morza Olej, tektura; wym.: 34 x 41 cm Sygn.p.d.: Krcha 5 900 zł◄

59. Roman

Sielski

Na pastwisku Olej, papier; 27 x 40,5 cm Sygn.l.d.: Roman Sielski ► 4 500 zł

(1903-1993)

60. Włodzimierz

Terlikowski

(1873-1951)

Paryż—pejzaż z mostem Olej, płótno, 73 x 54 cm Sygn.p.d.: Terlikowski (czarną farbą) 19 000 zł◄

61. Stanisław

Borysowski

Miasteczko, 1933 Olej, sklejka; wym.: 55 x 50 cm Sygn.p.d.: 1933 Borysowki ► 6 900 zł

(1906-1988).

62. Zdzisław

Przebindowski

(1902-1986)

Na kanapie Olej, płótno; 65,5 x 89 cm; Sygn. l.d.: Z.Przebindowski 4 500 zł◄

63. Feliks Michał

Wygrzywalski

Akt na falach nadmorskich, 1922 Olej, płótno; wym.:62,5 x 83 cm Sygn.p.d.: F,M, Wygrzywalski/1922 ► 18 000 zł

(1875-1944)

64. Jan Wacław

Zawadowski

(1891-1982)

Pomarańcze, 1936 Olej, płótno; wym.: 38 x 55 cm; 15 000 zł◄

65. Karol

Frycz

(1877-1963).

Eros i Psyche Litografia barwna; wym.: 47,5 x 59 cm Sygn.: Eros i Psyche—Rinasci/mento KF ► 750 zł

66. Antoni

Pracajłowicz

(1876-1949).

Arkawin, 1904 Litografia barwna, wym.: 46,5 x 26,6 cm Sygn.: Pracajłowicz 850 zł ◄

67.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Portret Aneri Akwarela, papier; wym.: 31,6 x 22,2 cm Sygn.l.d.: WW ► 3500 zł

68.Wojciech

Weiss

(1875-1950)

Nicea Akwarela, papier; 22 x 28,5 cm; Sygn. l.d.: WW 4500 zł ◄

69. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Projekt kaplicy wojskowej w Dęblinie I Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 16 x 20 cm ► 2 500 zł

70. Stanisław

Kamocki

(1875-1944)

Umundurowanie oficera armii napoleońskiej, ok. 1894 Ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; wym.: 24,5 x 12,5 cm 1 800 zł ◄

Katalog aukcyjny 04 10 2013 (2)

Aukcja 04.10.2013