Aukcja prac na papierze

AUKCJA PRAC NA PAPIERZE

KATALOG AUKCYJNY AUKCJA 12.11.2015

KATOWICE

1. WOJCIECH WEISS (1875—1950) Na plaży w Nicei, 1923 tusz, brystol; 25,3 x 32,7cm; sygn.l.d.: WW cena: 1500zł

2. WOJCIECH WEISS (1875—1950) Akt podwójny – studia siedzącej kobiety, ok. 1917 ołówek, papier; 29,5 x 22cm; sygn.p.d.: WW cena: 2500zł

3. WOJCIECH WEISS (1875—1950) Pożar w Kalwarii, 1912 Na odwrocie: ołówkowy szkic pejzażu akwarela, kremowy papier; 18,7 x 32,1cm; sygn.oł.l.d.: WW cena: 3000zł

4. WOJCIECH WEISS (1875—1950) Odpoczynek w plenerze, 1928 akwarela, papier; 25,5 x 31,5cm; sygn..p.d.:WW (ołówkiem) cena: 3900zł

5. WOJCIECH WEISS (1875—1950) Sad w Kalwarii, 1904 olej, tektura; 13 x 21cm; sygn.p.d.: WW cena: 12000zł

6. IRENA WEISS ANERI (1888—1981) Młocka w stodole I, 1962 olej, tektura; 33 x 48cm; sygn.p.d.:aneri cena: 5900zł

7. IRENA WEISS ANERI (1888—1981) Kwiaty pigwy w niebieskim wazonie, ok. 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 62,5 x 48cm; sygn.oł.p.d.: aneri cena: 5500zł

8. IRENA WEISS ANERI (1888—1981) Jesienne drzewa olej, tektura; 50 x 35cm; sygn.p.d.: aneri cena: 7500zł

9. IRENA WEISS ANERI (1888—1981) Modelka – akt olej, tektura; 47 x 63cm; napis z lewej: aneri cena: 8500zł

10. JERZY PANEK (1918—2001) Głowa kozy na granatowo czarnym tle pędzel, ołówek, tusz, papier; 29,3 x 21cm cena: 2000zł

11. JERZY PANEK (1918—2001) Krowa ołówek, papier; 29,8 x 21cm cena: 1500zł

12. JERZY PANEK (1918—2001) Wenus z Milo – popiersie 1/94 długopis – tusz ciemnoniebieski, papier; 29,3 x 21cm; sygn.p.d.: Panek/1 cena:1200zł

13. JERZY PANEK (1918—2001) Wiatrak ołówek, papier; 29,8 x 21 cm cena: 1000zł

14. WŁADYSŁAW SERAFIN (1905—1988) Zamek w Wiśniczu akwarela, papier; 37 x 55cm; sygn.l.d.: W. Serafin (ołówkiem) cena: 3000zł

15. WŁADYSŁAW SERAFIN (1905—1988) Pejzaż akwarela, papier; 38 x 59cm cena: 4000zł

16. WŁADYSŁAW SERAFIN (1905—1988) Morskie Oko pastel, brystol; 36 x 61cm; sygn.l.d.: W Serafin cena: 3500zł

17. WŁADYSŁAW SERAFIN (1905—1988) Pejzaż letni pastel, brystol; 30,5 x 47cm cena: 3300zł

18. STANISŁAW KAMOCKI (1875—1944) Projekt kaplicy wojskowej w Dęblinie V akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 20cm; U góry odręczny autorski napis ołówkiem: Projekty na kaplicę/wojskową w Dęblinie cena: 2500zł

19. STANISŁAW KAMOCKI (1875—1944) Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej z 1807 i huzara armii hiszpańskiej ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 33,5 x 13,5cm; Napis autorski u góry: 1807, sygn.z prawej: St. Kamocki cena: 1500zł

20. STANISŁAW KAMOCKI (1875—1944) Orka z Giewontem w tle, ok. 1910 kredki, papier jasnobrązowy; 20 x 30cm cena: 1800zł

21. STANISŁAW KAMOCKI (1875—1944) Wnętrze pokoju artysty, ok. 1905 ołówek, papier; 16,5 x 20cm; Napis autorski u dołu z lewej: Nasz pokój. cena: 1000zł

22. STANISŁAW CZAJKOWSKI (1878—1954) Pierwszy polski most na Wiśle akwarela, papier; 16,8 x 24,4cm; sygn.p.d.: ST.CZAJKOWSKI cena: 1200zł

23. STANISŁAW CZAJKOWSKI (1878—1954) Drzewa jesienią olej, tektura; 45 x 35cm cena: 8000zł

24. STANISŁAW CZAJKOWSKI (1878—1954) Droga z Kazimierza do Puław olej, płótno; 47 x 65,5cm cena: 10 000zł

25. STANISŁAW CZAJKOWSKI (1878—1954) Stara wieśniaczka z Wojszyna olej, tektura; 34 x 25cm

cena: 1 700zł

26. LESZEK STAŃKO (1924—2011) Biały Dunajec, 2006 olej, tektura; 35 x 50,5cm; sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO 2006 cena: 4800zł

27. LESZEK STAŃKO (1924—2011) Zimowy pejzaż podgórski z rzeczką, 2001 olej, tektura; 22,5 x 31,5cm; sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO 2001 cena: 5500zł

28. LESZEK STAŃKO (1924—2011) Szałas z owcami w górach, 1966 olej, tektura; 50 x 70cm; sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO 966 cena: 6000zł

29. LESZEK STAŃKO (1924—2011) Jesień w górach, 2008 olej, tektura; 50 x 60cm; sygn..p.d.: LESZEK STAŃKO 2008 cena: 5000zł

30. KAZIMIERZ PODSADECKI (1904—1970) Pejzaż olej, tektura; 26,5 x 24,5cm; sygn.l.d.: Podsadecki cena: 2500zł

31. KAZIMIERZ PODSADECKI (1904—1970) Nad stawem, 1960 akwarela, papier; 22 x 31cm; sygn.l.d.: PODSADECKI; dołu data: 8.7.1960 cena: 1900zł

32. KAZIMIERZ PODSADECKI (1904—1970) Pejzaż z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej, wrzesień 1937 węgiel, papier żeberkowy; 17 x 11cm cena: 800zł

33. KAZIMIERZ PODSADECKI (1904—1970) Koncert – szkic wg. Veronese’a, 28.02.1964; piórko, tusz, papier żeberkowy; 19 x 25,5cm; sygn.p.d.: 28.03.964 PODSADECKI (podkreślone) cena: 1700zł

34. JACEK MALCZEWSKI (1854—1929) Szkic plenerowy ok. 1906 tusz lawowany, papier; 29 x 37,5cm cena: 1900zł

35. JACEK MALCZEWSKI (1854—1929) Kompozycja wielopostaciowa piórko, tusz, papier; 31,5 x 42cm cena: 2500zł

36. JACEK MALCZEWSKI (1854—1929) Thanatos, 1918 tusz lawowany, papier; 46,2 x 33cm cena: 6 900zł

37. JACEK MALCZEWSKI (1854—1929) Motyw z miasteczka kredka, papier; 17,8 x 23,7cm; sygn.l.d.: J Malczewski cena: 2200zł

38. KAROL KOSSAK (1896—1975) Ogród w Tatarowie, 1922 akwarela, papier; 20 x 30cm; napis autorski p.d.: TATARÓW 1922 cena: 3000zł

39. KAROL KOSSAK (1896—1975) Szkic leżącej krowy, konia, rysunek satyryczny mężczyzny w cylindrze, 1922 ołówek, papier; 19 x 29cm. Na odwrocie szkic leżącej krowy. cena: 1200zł

40. KAROL KOSSAK (1896—1975) Postać siedzącego starego mężczyzny, 1922 ołówek, brystol; 30 x 20cm; Na odwrocie szkice głowy starego mężczyzny, męskiej głowy ujętej z profilu. Rysunki satyryczne. cena: 1000 zł

41. KAROL KOSSAK (1896—1975) Głowa mężczyzny palącego papierosa ołówek, akwarela, papier; 18,6 x 27,8cm cena: 1100zł

42. JAN KANTY GUMOWSKI (1883—1946) Katedra na Wawelu litografia, papier kremowy; 45 x 33cm cena: 500 zł

43. JAN KANTY GUMOWSKI (1883—1946) Ulica Floriańska litografia, papier kremowy; 45 x 33cm cena: 600zł

44. KAROL FRYCZ (1877—1963) Z wesela Figara, 1904 litografia, papier; 33,4 x 44,8cm cena: 700zł

45. ANTONI PROCAJŁOWICZ (1876—1949) Arkawin, 1904r. litografia barwna, papier; 46,5 x 26,5cm sygnowana, datowana i opisana na kamieniu l.d.: ‘AntProcajłowicz/ Pisary1904 cena: 800 zł

46. KASPER POCHWALSKI (1899—1971) Spotkanie na drodze, 1967 olej, karton; 22,8 x 32,2cm; sygn.p.d.: Pochwalski/Kasper/X. 1967 cena: 1400zł

47. KASPER POCHWALSKI (1899—1971) Wiosna, 1958 olej, karton; 32,2 x 23cm; sygn.p.d.: 1958/Kasper Pochwalski cena: 1200zł

48. KASPER POCHWALSKI (1899—1971) Czerwińsk, 1949 akwarela, karton; 28,5 x 20,7cm; sygn.p.d.: Czerwińsk/Kasper Pochwalski/ V 949 cena: 1500zł

49. KASPER POCHWALSKI (1899—1971) Trudność, 1955 olej, ołówek, karton; 29,5 x 21cm; sygn.p.d.: XII 1955/ Kasper Pochwalski cena; 1400zł

50. EMIL KRCHA (1894—1972) Portret Kobiety akwarela, ołówek, papier; 14,6 x 11cm; sygn.oł.l.d.: E. Krcha cena: 900zł

51. WLASTIMIL HOFMAN (1881—1970) “Lato” z cyklu “Idylla” 1929 olej, tektura; 30 x 30,5cm; sygnowany i datowany l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929 cena: 12000zł

52. WLASTIMIL HOFMAN (1881—1970) Głowa starca w futrzanej czapce, 1939 olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5cm

cena: 8000zł

53. WLASTIMIL HOFMAN (1881—1970) Wiara, 1918 autolitografia; wym.: 17 x 13,5cm cena: 900 zł

54. WLASTIMIL HOFMAN (1881—1970) Melancholia 1924 autolitografia; wym.: 13,5 x 17cm cena: 800 zł

55. TADEUSZ RYBKOWSKI (1848—1926) Stary lamus węgiel, papier; 20,3 x 13,8cm; sygnowany l.d.: Stary lamus/ T Rybkowski cena: 1000zł

56. TADEUSZ RYBKOWSKI (1848—1926) Dworek piórko, tusz, papier; 8,8 x 13,7; sygn.p.d.: …1899/TRyb cena: 1100zł

57. TADEUSZ RYBKOWSKI (1848—1926) Ze starego Przemyśla węgiel, papier; 13,8 x 20,3cm; napis autorski.p.d.: 2.1879/TRyb cena: 1000zł

58. TADEUSZ RYBKOWSKI (1848—1926) Portret Witolda teorbanisty ołówek, papier; 20,3 x 13,8cm napis autorski p.d.: Witold teorbanista/1887/TRybkowski cena: 1000zł

59. ZYGMUNT MENKES (1896—1986) Postacie we wnętrzu ołówek, papier; 22 x 17,5cm; sygn.p.d.:Menkes cena: 2500zł

60. WŁADYSŁAW JAROCKI (1879—1965) Widok na Kraków z Akademii Sztuk Pięknych akwarela, papier; 38,5 x 59cm; sygn.p.d.: Wład Jarocki cena: 4900zł

61. FRYDERYK PAUTSCH (1877—1950) Góralik – Adaś Granaczow, 1922 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier kremowy; 33,8 x 23,6cm Napis l.d.: FPautsch/11/22/Adaś cena: 1200zł

62. STANISŁAW PACIOREK (1899—1952) Wieś jesienią, ok. 1950 olej, tektura; 25,5 x 49,8cm; sygn.l.d.: St. Paciorek cena: 3900zł

63. ARTUR MARKOWICZ (1872—1934) Dwóch mężczyzn siedzących na ławce węgiel, papier; 20,5 x 28,5cm cena: 1100zł

64. ARTUR MARKOWICZ (1872—1934) Przemówienie, 1. ćw. XX w. ołówek/papier, 20 x 30,5 cm; na odwrocie szkic: portret kobiety cena: 1200zł

65. ARTUR MARKOWICZ (1872—1934) Towarzystwo w parku, początek XX wieku ołówek, węgiel, papier; 11 x 14cm; sygn.p.d.: A. Markowicz cena: 1000zł

66. ARTUR MARKOWICZ (1872—1934) Scena ze stacji Ateuil w Paryżu ołówek, papier; 17,5 x 25,5cm; sygn.p.d.: A. MARKOWICZ

cena: 1000zł

67. JAN STANISŁAWSKI (1860—1907) Pejzaż o zmierzchu litografia barwna, papier; 18 x 22,5cm cena: 1700zł

68. RAFAŁ MALCZEWSKI (1892—1965) Kwiaty w dzbanie akwarela, papier; 54 x 36cm; sygn.p.d.: Rafał Malczewski cena: 5900zł

69. WŁODZIMIERZ TETMAJER (1861—1923) Szkic kompozycji 4 ołówek, piórko, tusz lawowany, papier; 8,2 x 19,3cm; sygn.p.d. W. Tetmajer cena: 3300zł

REGULAMIN AUKCJI

I Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. II Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne wadium w wysokości 500zł. Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość wpłaty wadium i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną). Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane są do godz. 17.00. Po godz. 17.00 oraz w trakcie aukcji można licytować za pod nr telefonu 32 (2242260)

III Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - aukcjonera. Postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) wynosi nie więcej niż 10%. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny wywoławczej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta. IV Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Wadium stanowi zadatek lub jego część. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. V Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca może w ciągu 14dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów Powstałych po 1945r. poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.