MŁODA POLSKA

KATALOG AUKCYJNY AUKCJA 18.02.2016

KATOWICE

1.

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938) Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich "SZTUKA", 1899 litografia, papier, 85,5 x 62 cm (w świetle oprawy);

cena: 8 500zł

2. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954) Droga z Kazimierza do Puław olej, płótno; 47 x 65,5 cm cena: 11 000zł

3. Stanisław CZAJKOWSKI (1878- 1954) Dom rybaka w Kazimierzu olej, płótno; 44 x 70 cm; sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54 cena: 9 000zł

4. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954) Wisła, ok. 1920 olej, tektura; 34 x 45 cm; sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI cena: 6 000zł

5. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954) Pejzaż - Porwanie - szkic, ok. 1931 olej, tektura; 25 x 33 cm; Na odwrocie napis: "Porwanie" - szkic / ok. 1931; cena: 4 900zł

6. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954) Z Ziemi Lubelskiej I, 1947 olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm; sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947; cena: 4 500zł

7. Stanisław CZAJKOWSKI (1878- 1954) Portret kobiety olej, tektura; 39,5 x 34,7 cm; cena: 5 500zł

8. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954) Powódź, ok. 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,4 x 25 cm; sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem); cena: 1 300 zł

9. Julian Fałat (1853-1929) Polesie gwasz, tektura; sygn.p.d.: JFałat/ Polesie cena: 49 000zł

10. Julian FAŁAT (1853-1929) Skrzeczna widziana z Bystry litografia na kremowej tincie, 20,3 x 26,3cm; sygn. na kamieniu l.d.: Fałat / Bystra

cena: 1 300zł

11. Julian FAŁAT (1853-1929) Klimczok widziany z Bystry litografia na kremowej tincie, 20 x 26,3cm; sygn. na kamieniu l.d.: Fałat / Bystra cena: 1 200zł

12. Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944) Pejzaż technika mieszana, papier, tektura, 71,5 x 59cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz cena: 6 000zł

13. Karol FRYCZ (1877-1963) Paulina Wojnowska, 1904 autolitografia, papier; 45 x 28 cm; sygn. na kamieniu.p. d.: FK cena: 800 zł

14. Karol FRYCZ (1877-1963) W sztuce „Kościuszko pod Racławicami” autolitografia, papier; 40 x 57,5 cm; sygn.: na kamieniu p. d.: FK cena: 700 zł

15. Karol FRYCZ (1877-1963) „Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 r. litografia/papier, 45 x 59,5 cm; sygnowany p.d.: 'FK'

cena: 600 zł

16. Karol FRYCZ (1877-1963) "Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche", 1904 r. litografia barwna/papier, 47,5 x 59 cm sygnowany na płycie u dołu: 'Eros i Psyche | Rinascimento KF' cena: 500 zł

17. Wlastimil HOFMAN (1881-1970) Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż olej, sklejka; 50 x 70,5 cm; sygn. p. d.: Wlastimil Hofman cena: 25 000zł

18. Wlastimil HOFMAN (1881-1970) Lato - z cyklu: Idylla, 1929 olej, tektura; 30 x 30,5 cm; sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1929 cena: 13 000zł

19. Wlastimil HOFMAN (1881-1970) Autoportret, ok. 1910 olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 16,8 x 13,3 cm ena: 6 900zł

20. Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970) Autoportret olej, tektura, 47,5 x 39 cm; sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman cena: 19 000zł

21. Wlastimil HOFMAN (1881-1970) Portret młodego mężczyzny, ok. 1905 ołówek, papier; 12,5 x 8 cm; cena: 900zł

22. Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970) Dziecko autolitografia, 13,5 x 17 cm; cena: 800zł

23. Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970) Spowiedź 1905 autolitografia, 17 x 13,5 cm; cena: 700zł

24. Władysław JAROCKI (1879 – 1965) Góral tatrzański, 1911 autolitografia barwna, papier; 32,4 x 24,2 cm Grafika z: “sztuka” Lwów 1911 cena: 700zł

25. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Zagroda góralska olej, sklejka; 53 x 66 cm; cena: 15 000zł

26. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Widok na Tatry - Zima w górach olej, tektura, 31 x 46,5 cm; sygn. l. d.: StKamocki cena: 9 000zł

27. Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944) Wieś Okniany na Pokuciu olej, płótno, 23 x 32 cm cena: 7 700zł

28. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Pejzaż z ruiną zamku, ok. 1910 olej, tektura; 23,8 x 33,3 cena: 7 000zł

29. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Studium morwy, ok. 1900 olej, płótno; 32,4 x 23,2 cm (w świetle oprawy); cena: 5 000zł

30. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Studia astrów i ćmy, 31 VIII 1897 olej, papier jasnoszary; 30 x 22 cm Napis autorski z prawej: 31/Sierpień 97 cena: 3500zł

31. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Wnętrze brzeziny ołówek, papier, 22 x 31,5 cm cena: 1 500zł

32. Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945) Kościółek drewniany olej, płótno; 43,5 x 33,5 cm; sygn. p. d.: JERZY KARSZNIEWICZ cena: 4 500zł

33. Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945) Pejzaż olej, tektura; 15,5 x 25,5cm; sygnowany p.d.: 'J. Karszniewicz' cena: 1 700zł

34. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) Jacek Malczewski z Mieczysławem Gąseckim siedzący przy stole, 1921 olej, płótno; 58 x 68 cm; sygn. i dat. przy lewej krawędzi: 1921 J. Malczewski cena: 110 000zł

35. Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929) Thanatos olej, sklejka, 99,5 × 53 cm sygn. l. d.: J Malczewski (częściowo zatarta) cena: 45 000zł

36. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) W ogrodzie w Lusławicach - Bronisława Malczewska, siostra artysty, ok. 1924 akwarela, papier; 48 x 34 cm; sygn.l.d.: J. Malczewski cena: 33 000zł

37. Jacek MALCZEWSKI (1854—1929) Motyw z miasteczka kredka, papier; 17,8 x 23,7cm; sygn.l.d.: J Malczewski cena: 3 000zl

38. Jacek MALCZEWSKI (1854—1929) Szkice postaci i łbów końskich piórko, tusz, papier; 27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy); na odwrocie szkice dziecka i postaci oraz okrągły stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 11 cena: 2 500zł

39. Jacek MALCZEWSKI (1854—1929) Szkice postaci starców ołówek, papier, 38,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy); na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 357 cena: 2 000zł

40. Jacek MALCZEWSKI (1854—1929) Szkic do obrazu Matka Boska i Pasterze (ok. 1900) tusz lawowany, papier; 32,5 x 20cm; na odwrocie okrągła pieczęć „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” oraz nr 288 cena: 3 500zł

41. Stanisław PACIOREK (1889-1952) Pejzaż z Plant, 1914 olej, płótno; 70 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: St. Paciorek/ 914. cena: 8 000zł

42. Stanisław PACIOREK (1889-1952) Wieś jesienią, ok. 1950 olej, tektura; 25,5 x 49,8 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Paciorek cena: 4 900zł

43. Stanisław PACIOREK (1889-1952) Wieczór nad Wisłą – Norbetanki ,1945 olej, tektura; 33 x 64 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Paciorek/ Kraków 945 cena: 4 800zł

44. Stanisław PACIOREK (1889-1952) Sosny, ok. 1930 olej, tektura; 32 x 44,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Paciorek cena: 4 400zł

45. Stanisław PACIOREK (1889-1952) Pejzaż olej, tektura; 34 x 47,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St. Paciorek cena: 4 000zł

46. Fryderyk PAUTSCH (1877-1950) Góralik - Adaś Granaczow, 1922 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier kremowy; 33,8 x 23,6cm cena: 1 700zł

47. Antoni PROCAJŁOWICZ (1877-1949) Arkawin, 1904 litografia barwna, papier; 46,5 x 26,5cm sygn., dat. i opis. na kamieniu l. d.: 'AntProcajłowicz | Pisary 1904' cena: 900zł

48. Jan STANISŁAWSKI (1860-1907) Pejzaż o zmierzchu litografia barwna;16 x 21 cm cena: 1 900zł

49. Jan STANISŁAWSKI (1860-1907) Chata, 1899 litografia, papier jasnokremowy; 26,7 x 33 cm sygn. l. d.: JS (w obrębie obrazu, na kamieniu) cena: 3 000zł

50. Jan STANISŁAWSKI (1860-1907) Topole litografia barwna;22,5 x 13 cm cena: 2 000zł

51. Jan STANISŁAWSKI (1860-1907) Plac przed bazyliką św. Marka, Wenecja, litografia barwna;17 x 22,5 cm cena:1800zł

52. Jan STANISŁAWSKI (1860-1907) Sad ukraiński litografia barwna;15 x 22 cm cena: 1 700zł

53. Stanisław RZECKI-SZRENIAWA Józef Kotarbinski jako Shylock i Stanislaw Bronicz jako Tubal w sztuce Szekspira "Kupiec wenecki" litografia barwna/papier; 36,2 x 28,3 sygnowany na płycie l. g.: "St. Szreniawa-Rzecki | 1904” cena: 900zł

54. Włodzimierz TETMAJER (1862-1923) Scena we wnętrzu - portret ojca artysty ołówek, tusz lawowany, papier, 5 x 14,5 cm cena: 3 000zł

55. Włodzimierz TETMAJER (1864-1923) Scena rodzajowa piórko, tusz lawowany, papier; 8,2 x 19,3 cm; sygn. p.d.: Wł Tetmajer cena: 4 000zł

56. Iwan TRUSZ (1869-1940) Nad wodą olej, tektura; 37,3 x 45cm; sygn.l.d.: Iw. Trusz cena: 14 000zł

57. Wojciech WEISS (1875 - 1950) Zimowy widok na Bramę Floriańską olej, płótno; 65 x 50cm sygn.p.d.: Wweiss cena: 59 000zł

58. Wojciech WEISS(1875 - 1950) Akt olej, płótno ; 44 x 72,5cm sygn.p.d.: Wweiss cena: 35 000zł

59. Wojciech WEISS (1875 - 1950) Pejzaż akwarela, papier; 24 x 34cm; sygn.p.d.: WW cena: 5 500zł

60. Wojciech WEISS (1875 - 1950) Akt w pracowni olej na płótnie;73 x 58 cm; sygn.p.d.: WW. Na odwrocie autorski opis: WWeiss | 1922 cena: 79 000zł

61. Wojciech WEISS (1875 - 1950) Akt leżący ołówek, papier; 44 x 58,5cm sygn. l.d.: WW cena: 4 900zł

62. Wojciech WEISS (1875 - 1950) Na karuzeli akwarela, papier; 21 x 28,5cm; sygn. l.d. WW cena: 2 900zł

63. Wojciech WEISS (1875 - 1950) Pejzaż ołówek, papier; 25,7 x 36cm sygn. l.d.: WW cena: 1 600zł

64. Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936) Widok na kościół Mariacki w Krakowie litografia, papier; 28,5 x 20 cm sygn. p. d.: LWyczółkowski cena: 1 400zł

65. Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936) Wawel litografia, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: LWyczółkowski cena: 1 500zł

66. Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936) Kościół św. Piotra [w Krakowie], 1915 litografia - kredka, papier, 18,5 x 28 cm sygn. p. d.: LWyczół (na płycie) cena: 1 600zł

67. Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936) Katedra Wawelska litografia , papier, 63 x 49 cm; sygn. p. d.: LWyczołkowski cena: 1 700zł

68. Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936) Widok z Małego Rynku w Krakowie litografia, papier, 28 x 18,2 cm; sygn. p. d.: LWyczół (na płycie) cena: 1 800zł

69. Teodor ZIOMEK (1874-1937) Pejzaż olej, płótno; 20 x 30cm sygn.p.d.: T ZIOMEK cena: 2 200zł

REGULAMIN AUKCJI I Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. II Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne wadium w wysokości 500zł. Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość wpłaty wadium i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną). Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane są do godz. 17.00. Po godz. 17.00 oraz w trakcie aukcji można licytować za pod nr telefonu 32 (2242260) III Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - aukcjonera. Postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) wynosi nie więcej niż 10%. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny wywoławczej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta. IV Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Wadium stanowi zadatek lub jego część. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. V Dom Auk cyjny daje gw arancję autorstw a i innych cech obiek tu opisanych w k atalogu. Gdyby jednak opis okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca może w ciągu 14dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów Powstałych po 1945r. poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.

Aukcja "Młoda Polska"