KATALOG AUKCYJNY AUKCJA 06.06.2016 KATOWICE

1. Artur MARKOWICZ (1872-1934) Dwóch mężczyzn siedzących na ławce węgiel/papier; 20,5 x 28,5 cm cena: 1 200zł

2. Artur MARKOWICZ (1872-1934) Młodzieniec w kapeluszu i dziewczynka

ołówek/papier, 19 x 28 cm sygn. p.d.: A. MARKOWICZ na odwrocie szkic: kobieta z robótką ręczną cena: 1 300zł

3.

Artur MARKOWICZ (1872-1934) Przy posiłku

ołówek/papier, 17 x 29 cm sygn. l.d.: A. MARKOWICZ cena: 1 200zł

4.

Artur MARKOWICZ (1872-1934) Mężczyzna siedzący na krześle ołówek/papier, 17 x 29 cm sygn. p.d.: A. MARKOWICZ cena: 700zł

5.

Artur MARKOWICZ (1872-1934) Portret kobiety

ołówek/papier, 32,5 x 23 cm sygn. l.d.: A. MARKOWICZ cena: 1 000zł

6.

Artur MARKOWICZ (1872-1934) Siedzący na krzesłach

ołówek/papier, 20,5 x 16,5 cm cena: 900zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

Portret kobiety w chustce siedzącej przy stole ołówek/papier, 34 x 21 cm sygn. p.d.: A. MARKOWICZ na odwrocie szkic: dwie staruszki cena: 800zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934) Przemówienie, 1. ćw. XX w.

ołówek/papier, 20 x 30,5 cm na odwrocie szkic: portret kobiety cena: 1 100zł

9.

Artur MARKOWICZ (1872-1934) Widownia

ołówek, pastel/papier, 19 x 24,5 cm sygn. p.d.: A. MARKOWICZ cena: 900zł

10.

Artur MARKOWICZ (1872-1934) Towarzystwo w parku, pocz. XX w. ołówek, węgiel/papier, 11 x 14 cm sygn. p.d.: A. MARKOWICZ cena: 1 300zł

11.

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

Przed sądem, 1. ćw. XX w.

ołówek/papier, 18,5 x 26 cm sygn. l.d.: A. MARKOWICZ rysunek na druku telegramu, wypełnionego przez artystę: Adolf Wiener/Prądnik czerwony/Serdeczne życzenia zasyłam młodej parze i szanownym rodzicom / Markowicz cena: 800zł

12.

Artur MARKOWICZ (1872-1934) W tłumie, ok. 1900

węgiel/papier, 16,5 x 20,5 cm na odwrocie szkic: kobieta w długiej sukni i mężczyzna cena: 900zł

13.

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

Scena ze stacji Auteuil w Paryżu, 1. ćw. XX w. ołówek/papier, 17,5 x 25,5 cm sygn. p.d.: A. MARKOWICZ na odwrocie szkic: żołnierz cena: 1 000zł

14.

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

W poczekalni, 1. ćw. XX w. ołówek/papier, 17 x 29,5 cm na odwrocie ołówkiem l.d.: 28a cena: 1 200zł

16. Jan Wacław ZAWADOWSKI (1891-1982) Pomarańcze

olej, płótno; 38 x 55 cm sygn. p. d.: Zawado Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1975 z tytułem obrazu: Pomarańcze, 1936 cena: 13 000zł

17. Zygmunt Józef MENKES (1896-1986) Postacie we wnętrzu

ołówek, papier; 22 x 17,5cm sygn.p.d.: Menkes cena: 2 000zł

18. Roman KRAMSZTYK (1884-1942) Przed domem, ok. 1913

olej, płótno, 64 x 79 cm sygn. l. d.: R. Kramsztyk

Według oświadczenia właścicielki obrazu - Elżbiety Jagusiak z domu Szmelczyńskiej -oferowany obraz należał do jej dziadka Henryka Szmelczyńskiego, właściciela posesji przedstawionej na obrazie, w której przebywał Roman Kramsztyk. Artysta namalował ten obraz na prośbę Henryka Szmelczyńskiego.

cena: 79 000zł

19.Roman KRAMSZTYK (1884-1942) Staw, przed 1913

olej, płótno; 62 x 83 cm; sygn. p. d.: R. Kramsztyk; cena: 69 000zł

20. Leopold GOTTLIEB (1879-1934) Posiłek, ok.1927

gwasz, papier; 35,5 x 26cm (w świetle oprawy) sygn.l.d.: l.gottlieb cena: 29 000zł

21. Leopold GOTTLIEB (1879-1934) Posiłek, ok.1927

22. Henryk EPSTEIN ((1890-1944) Na rynku

ołówek,pastel oleista; 22 x 30 cm sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile) cena: 2 500zł

23. Henryk EPSTEIN ((1890-1944) Targ koński

ołówek, pastel oleista; 22,5 x 30 cm sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile) cena: 3 500zł

24. Henryk EPSTEIN ((1890-1944) Odpoczynek

ołówek, pastel oleista; 22 x 30cm sygn.p.d.: H.Epstein (faksymile) cena: 3 000zł

25. Jan CYBIS (1897-1972) Martwa natura I

olej, płótno; 81 x 100,5 cm sygn. l. d.: J. Cybis

Na odwrocie napis na płótnie: Jan Cybis - Martwa natura I - 1972 / ol. pł. 81 x 100; niżej: arkady 766; na krośnie: ARKADY 565,1972 lit.:T.Dominik,Jan Cybis,Warszawa-Wydawnictwo Arkady-1984, s.138,poz.kat.565

cena: 120 000zł

26. Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

Martwa natura z kwiatami i talerzem

olej, sklejka; 55,5 x 67cm sygn.p.g.: FEDKOWICZ cena: 9 000zł

27. Tadeusz CYBULSKI (1878-1954) Pejzaż olej, tektura; 48,5 x62cm

sygn..p.d.: T. Cybulski 923 Niżej dedykacja autorska: Panu dr Tomaszowi Lewickiemu/ w serdecznym zobowiązaniu TCybulski cena: 6 000zł

28. Tadeusz CYBULSKI (1878-1954) Kwiaty

olej, tektura; 76 x 57,5 cm Na odwrocie napis: Cybulski „Kwiaty”/Wystawa Sztuk Pięknych/ Kraków 1932 cena: 10 000zł

29. Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987) Kompozycja

olej, płótno; 81 x 100cm cena: 20 000zł

30. Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987) Leżąca kobieta przy oknie

olej, płótno; 130 x 74,5cm cena: 18 000zł

31. Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987) Martwa natura z pomarańczami

olej, płótno; 70 x 80cm sygn.p.d.: T cena: 14 000zł

32. Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987) Pejzaż

olej, płótno; 40,5 x 46,5cm Na odwrocie napis autorski: WACŁAW TARANCZEWSKI cena: 5 000zł

33. Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987) Martwa natura w oknie

Sgrafitto, płótno; 130 x 180cm

cena: 90 000zł

34. Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987) Artysta w pracowni, 1943

pastel, akwarela, papier; 97,5 x 67,5cm sygn.i dat.p.d.: T.czerwiec 1943 (ołówkiem) cena: 12 000zł

35. Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987) Martwa natura

pastel,papier; 48,5 x 68cm sygn.p.d.: T cena: 9 000zł

36. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Kawony i dynia II

olej, płótno; 85 x 95cm sygn.p.d.: Szancenbach cena: 25 000zł

37. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Kwiaty i owoce, 1996

olej, płótno; 63 x 70cm sygn.p.d.: Szancenbach cena: 18 000zł

38. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Martwa natura z samowarem

olej, płótno; 70 x 80cm sygn.p.d.: Szancenbach cena: 17 000zł

39. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Martwa natura z rakiem i rybą, 1997

olej, płótno; 65 x 75cm sygn.p.d.: Szancenbach Na odwrocie napis autorski: JAN SZANCENBACH/MARTWA NATURA Z RAKIEM I RYBĄ/1997 cena: 20 000zł

40. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Krab i cebule, 1993

olej, płótno; 55,5 x 63cm sygn.l.d.: Szancenbach Na odwrocie napis autorski: JAN SZANCENBACH /KRAB I CEBULE/1993 cena: 17 000zł

41. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Planty w Krakowie zimą

olej, płótno; 65 x 75cm sygn.p.d.: Szancenbach cena: 17 000zł

42. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Morskie oko – zachód słońca, 1997

olej, płótno; 75 x 85cm sygn.p.d.: Szancenbach Na odwrocie napis autorski: JAN SZANCENBACH /MORSIE OKOZACHÓD SŁOŃCA/1997 cena: 19 000zł

43. Jan SZANCENBACH (1928-1998)

Pejzaż nocny z Paryża – Pont Neuf i Pont Des Arts, 1996

olej, płótno; 85 x 95cm sygn.p.d.: Szancenbach (pomarańczową farbą) cena: 27 000zł

44. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Kwiaty w szklanej kuli

olej, płótno; 86 x 76cm sygn.p.d.:Szancenbach Na odwrocie autorska naklejka z pracowni artysty. cena: 18 000zł

45. Jan SZANCENBACH (1928-1998) Martwa natura

olej, płótno; 75 x 90cm sygn.p.d.: Szancenbach cena: 17 000zł

46. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Spotkanie na drodze, 1967

olej, karton; 22,8 x 32,2 cm sygn. p. d.: Pochwalski/ Kasper/ X.1967 cena: 6 000zł

47. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Przemijanie, 1967

olej, karton; 22,8 x 32,2 cm sygn. p. d.: X. 1967/ Kasper Pochwalski cena: 5 000zł

48. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Czarodziej Świt, 1958

olej, karton; 32,2 x 22,8 cm sygn. p. d.: 7. I. 1958/ Kasper Pochwalski napis autorski u dołu: CZARODZIEJ/ ŚWIT cena: 4 500zł

49. Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Św. Teresa – projekt obrazu ołtarzowego, 1958 olej, karton; 32,2 x 22,8 cm sygn. p. d.: Kasper Pochwalski cena: 4 000zł

50. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Scena tragiczna, 1956

olej, karton; 33 x 24,5 cm sygn. l. d.: 1958/ Kasper Pochwalski cena: 4 000zł

51. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Wiosna, 1958

olej, karton; 32,2 x 23 cm sygn. p. d.: 1958/ Kasper Pochwalski na odwrocie napis autorski?: „Wiosna”/ IV.1958 cena: 7 000zł

52. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Czerwińsk, 1949

akwarela, karton; 28,5 x 20,7 cm sygn. p. d.: Czerwińsk / Kasper Pochwalski/ V 949 cena: 6 500zł

53. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Trudność, 1955

olej, ołówek, karton; 29,5 x 21 cm sygn. p. d.: XII/ 1955/ Kasper Pochwalski na odwrocie napis autorski? ołówkiem: „TRUDNOŚĆ” cena: 5 000zł

54. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Zesłanie Ducha Świętego, ok 1946

olej, ołówek, karton; 28,5 x 20,5 cm sygn. u dołu: Kasper Pochwalski na odwrocie napis autorski? „Zesłanie/Ducha/ Św.” cena: 5 500zł

55. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Odpoczynek pielgrzyma, 1946

olej, karton; 30 x 23,8 cm sygn. p. d.: Kasper Pochwalski/ 1946 na odwrocie szkice kwiatów (ołówkiem) z opisem kolorystycznym cena: 6 000zł

56. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Konwalie -Zwiastowanie, 1959

olej, ołówek, karton; 32,2 x 22,8 cm sygn. u dołu: XII. 1959/ Kasper Pochwalski cena: 5 000zł

57. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Biczowanie Chrystusa, ok. 1955

olej, karton; 46,6 x 31,5 cm sygn. p. d.: 7. I. 1958/ Kasper Pochwalski cena: 7 000zł

58. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Objawienie pańskie, 1941

olej, ołówek, karton; 46,5 x 29,5 cm sygn. l. d.: Kasper Pochwalski 2. IV. 1941 cena: 6 500zł

59. Jean PESKE (1870-1949) Martwa natura

olej, płyta; 46 x 55 cm sygn.l.d.: Peske cena: 8 000zł

60. Henryk KRYCH (1905-1980) Pomiechówek

olej, płótno; 60 x 81 cm sygn.p.d.: H. Krych opisany na odwrociu: 'AUTOR HENRYK KRYCH | WARSZAWA ul. Pilicka 6 | TEMAT "POMIECHÓWEK" | wymiary 81 x 60 cm | tech. olej' cena: 6 000zł

61. Henryk KRYCH (1905-1980) Panorama Warszawy olej, płótno; 46 x 33 cm sygn.l.d.: H. KRYCH cena: 4 500zł

62. Henryk KRYCH (1905-1980) Zagroda

olej, płótno; 60 x 81 cm sygn.p.d.: H. KRYCH cena: 7 000zł

REGULAMIN AUKCJI I Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Obiekt wystawiony na aukcje posiada cenę wywoławczą podana w katalogu. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być́ zmienione przed rozpoczęciem licytacji. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje równiez w sprzedaży poaukcyjnej. II Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne wadium w wysokości 500zł. Osoby zainteresowane licytacja, które nie mogą przybyć́ na aukcje, mają możliwość wpłaty wadium i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcje. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną). Istnieje mozliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane sa do godz. 17.00. Po godz. 17.00 oraz w trakcie aukcji mozna licytować za pod nr telefonu 32 2242260 III Aukcja prowadzona jest przez upowazniona osobe - aukcjonera. Postapienie w licytacji (podwyzszenie stawki) wynosi nie wiecej niz 10%. Nabywca staje sie osoba oferujaca najwyzsza cene. Zakończenie licytacji nastepuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji nastepuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnać spór lub ponownie przeprowadzić licytacje. Gdy zakończenie licytacji nastepuje na poziomie lub powyzej ceny wywoławczej oznacza to, ze umowa kupna-sprzedazy jest zawarta. IV Nabywca zobowiazany jest wykupić obiekt w ciagu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza sie mozliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu nastepuje przepadek wpłaconego zadatku. Wadium stanowi zadatek lub jego cześć. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. V Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis okazał sieniezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca moze w ciagu 14dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. Dom Aukcyjny przypomina, ze zgodnie z obowiazujacymi przepisami wywóz obiektów Powstałych po 1945r. poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy równiez, ze zgodnie z obowiazujacymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujacych transakcji w kwocie powyzej 15 000 Euro.

Szkoła Paryska i Koloryści