AUKCJA ŚWIĄTECZNA KATOWICE 19 grudnia 2016r.

Śląski Dom Aukcyjny, Plac Wolności 11/2, Katowice, godzina 17.00

1. ANERI - Irena WEISS (1888-1981) Portret dziewczyny, ok. 1970 olej, tektura; 68 x 48,5cm; sygn.l.d.: aneri cena: 7 500zł

2. ANERI - Irena WEISS (1888-1981) W parku, ok. 1935 olej, tektura; 33,5 x 49cm; sygn.l.d.: aneri cena: 6 500zł

3. ANERI - Irena WEISS (1888-1981) Lato – samotne drzewo olej, tektura; 33,5 x 45cm; sygn.p.d.: aneri cena: 6 900zł

4. Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918) Młody góral, 1894 olej, płótno; 50 x 39,5cm; sygn.p.d.: Kaśmir Bieńkowski/ 1894 cena: 6 500zł

5. Teodor AXENTOWICZ (1859-1938) Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich „SZTUKA”, 1899 litografia, papier; 87,5 x 62,5cm; sygn.na płycie z prawej: TA (monogram wiązany) u dołu napis: III WYSTAWA.TOW.ART.POL.SZTUKA W SAL-/LACH TOWP.S.P. W SUKIENNICACH OD 18 CZER./DO 18 LIPCA WSTĘP 20ct DLA CZŁON.T.P.S.P. 10ct cena: 7 900zł

6. Maurice BLOND (1899-1974) Kwiaty w wazonie olej; płótno; 65,5x54 cm; sygn. l. d. : M Blond (niebieska farbą) cena: 5 500zł

7. Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988) Pejzaż z torami kolejowymi, przed 1939 olej, płótno; 61,5 x 70,5 cm sygn.p.d.: Borysowski cena: 8 500zł

8. Adam BUNSCH (1859-1969) Pejzaż IV olej, płótno; 43 x 26cm; sygn.l.d.: Adam Bunsch 1925 cena: 2 700zł

9. Jan CHWIERUT (1901-1973) Martwa natura z kwiatami i owocami olej, tektura; 60 x 77cm; sygn.p.d.: Jan Chwierut cena: 4 400zł

10. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954) Fragment zagrody olej, tektura; 24,5 x 32,5cm sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI cena: 3 900zł

11. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954) Wisła, ok. 1920 olej, tektura; 34 x 45cm sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI cena: 4 500zł

12. Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954) Para w strojach ludowych akwarela, papier czerpany; 37 x 24,5cm cena: 1 200zł

13. Jerzy DUDA – GRACZ (1941-2004) Obraz 1747 (ANDENKEN VON LAGOV-VI), 1994 olej, płyta; 60 x 70cm sygn.l.d.: DUDA GRACZ. 1747/94 cena: 27 000zł

14. Erno ERB (1890-1943) Przekupki lwowskie, ok. 1930 olej, tektura; 34,5 x 50cm; sygn.l.d.: EErb cena: 9 500zł

15. Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951) Stodoła olej, tektura; 49,5 x 66,5 cm; sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ cena: 6 900zł

16. Eugeniusz GEPPERT (1890-1979) Jeździec na koniu – oficer na koniu ołówek, akwarela, karton; 61,5 x 46,5cm cena: 7 900zł

17. Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971) Myśliwy na śniegu akwarela, papier; 45 x 57,5 cm; sygn.p.d.: S. Gibiński cena: 3 500zł

18. Leopold GOTTLIEB (1879-1934) Akt kobiety akwarela, kredka, węgiel, papier, płótno; 35,5 x 26,5cm; sygn.l.d.: l.gottlieb cena: 12 000zł

19. Władysław HASIOR (1928-1999) Izydor asamblaż; 70 x 70cm; cena: 55 000zł

20. Wlastimil HOFMAN (1881-1970) Boża myśl, 1930 olej, tektura;39 x 48,5 cm; sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman/1930 cena: 24 000zł

21. Wlastimil HOFMAN (1881-1970) Powrót, 1947 olej, tektura;38 x 46,5 cm; sygn.l.d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947 cena: 14 000zł

22. Wlastimil HOFMAN (1881-1970) Głowa starca w futrzanej czapce, 1939 olej, tektura naklejona na sklejkę;15 x 8,5 cm; sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/1939 cena: 7 500zł

23. Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971) Martwa natura z maską olej, płótno; 65 x 45cm sygn.p.d.: J. HRYNKOWSKI cena: 5 500zł

24. Teresa WALLIS - JONIAK (ur.1926) Agawy 2008 olej/płótno; 60 x 73 cm; sygn.p.d.:T.Walllis. J 08 cena: 6 500zł

25. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Most na Skawie koło Zatora,ok. 1900 olej, płótno; 31 x 41 cm cena: 19 000zł

26. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Kwitnący sad, ok. 1907 olej, płótno; 36 x 49 cm; sygn.p.d: S Kamocki cena: 24 000zł

27. Stanisław KAMOCKI (1875-1944) Szczyt domu wiejskiego akwarela, karton; 19,8 x 27,8 cm cena: 3 500zł

28. Alfons KARPIŃSKI (1875-1961) Żółte róże olej, tektura; 33 x 48cm sygn.z prawej: a. Karpiński cena: 9 900zł

29. Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945) Drewniany kościółek olej, płótno; 43,5 x 33,5cm; sygn.p.d.: JERZY KARSZNIEWICZ cena: 4 200zł

30. Jerzy KOSSAK (1886-1955) Polowanie par force, ok. 1940 olej, tektura; 65 x 95cm; sygn.l.d.: Jerzy Kossak; na odwrocie faksymile potwierdzenia autentyczności przez autora cena: 29 000zł

31. Jerzy KOSSAK (1886-1955) Na prerii olej, sklejka; 51 x 79cm; sygn.p.d.: Jerzy Kossak/1930; cena: 17 000zł

32. Jerzy KOSSAK (1886-1955) Wesele krakowskie olej na płótnie, ok. 60 x 80cm; sygn.l.d.: Jerzy Kossak/ 1946 cena: 23 000zł

33. Karol KOSSAK (1896-1975) Pejzaż z łagodnymi górami akwarela, brystol; 20 x 30cm; p.d. tyt.: Tatarów; na odwrocie szkice biegnącego, głowy kobiety, postaci w dworskim, historycznym kostiumie cena: 2 200zł

34. Karol KOSSAK (1896-1975) Wawel, 1923 akwarela karton;15 x 23,5 cm; sygn.p.d.: K. Kossak 1923.. cena: 2 500zł

35. Wojciech KOSSAK (1856-1942) Portret cesarza Wilhelma II szkic portretowy, ok. 1915 olej, tektura; 30,5 x 21cm cena: 19 000zł

36. Wojciech KOSSAK (1856-1942) Szkic żołnierza patrzącego przez lornetkę ołówek, papier; 16 x 21,5cm cena: 800zł

37. Emil KRCHA (1894-1972) Martwa natura z dwoma dzbanami akwarela, papier; 64 x 48cm; sygn.p.d.: E.Krcha cena: 1 800zł

38. Henryk KRYCH (1905-1980) Kwiaty olej, płótno, 81,5 x 65 cm; sygn. p.d.: H.Krych cena: 4 900zł

39. Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005) Odpoczynek 1978 gwasz/karton, 75x50 cm; sygn. l.g.: LUBAŃSKI 1978 cena: 4 200zł

40. Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932) Portret Marcela Gromaire’a olej, płótno; 24 x 19,5cm cena: 42 000zł

41. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) Paleta malarska olej, deska; 21,3 x 15,5cm; na odwrocie autorska dedykacja: „Panu/ Mussilowi/ od/ Jacka/ Malczewskiego /1897” cena: 33 000zł

42. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) Autoportret z paletą, ok. 1921 olej, tektura; 29 x 22cm; sygn.p.d.: J Malczewski cena: 85 000zł

43. Jacek MALCZEWSKI (1854-1929) W zagrodzie tusz lawowany, papier, 9,5 × 15,5 cm cena: 1 900zł

44. Stanisław MAZUŚ (ur.1940) Węgierki – martwa natura ze śliwkami i jabłkami, 2007 olej, tektura; 59 x 50cm; sygn.l.d.: Mazuś 07 cena: 3 500zł

45. Oleksa NOWAKIWSKI (Aleksander NOWAKOWSKI) (1872-1936) Pejzaż z Mogiły, 1909 olej, tektura, 24,5 x 31 cm, sygn. p.d.: Aleks Nowakowski / Mogiła 14 X 909. cena: 6 500zł

46. Stanisław PACIOREK (1889-1952) Sosny, ok. 1930 olej, tektura; 32 x 44,5cm; sygn.p.d.: St. Paciorek cena: 3 500zł

47. Fryderyk PAUTSCH (1877-1950) Polowanie na dzika, 1907 olej, płótno naklejone na tekturę; 64,5 x 90cm; sygn.p.d.: Pautsch cena: 15 000zł

48. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Odpoczynek pielgrzyma, 1946 olej, karton; 30 x 23,8cm; sygn.p.d.: Kasper Pochwalski/1946 szkice kwiatów (ołówkiem) z opisem kolorystycznym cena: 3 000zł

49. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Konwalie – Zwiastowanie, 1959 olej, ołówek, karton; 32,2 x 22,8cm; sygn.u dołu: XII.1959/Kasper Pochwalski cena: 2 500zł

50. Kasper POCHWALSKI (1899-1971) Biczowanie Chrystusa, 1955 olej, karton; 46,6 x 31,5cm sygn.p.d.: 7.I.1958/Kasper Pochwalski cena: 2 800zł

51. Kazimierz PODSADECKI (1904-1970) Skrzat gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 19 x 15 cm cena: 2 500zł

52. Kazimierz PODSADECKI (1904-1970) Pola – Witkowice pod Krakowem, 1953 olej, sklejka; 51 x 65cm; sygn.p.d.: K. PODSADECKI-1953; na odwrocie opis autorski: 1953/65 x 51/PODSADECKI KAZIMIERZ/”POLA”/1953/TEMPERA OLEJNA; oraz (WITKOWICE pod KRAKOWEM)/1953 cena: 5 900zł

53. Kazimierz PODSADECKI (1904-1970) Stare szopy, 1936 olej, tektura; 17 x 25cm; sygn.l.d.: Podsadecki 36 cena: 2 500zł

54. Władysław SERAFIN (1905-1988) Mirów – Orle Gniazdo olej, płótno; 49 x 60cm; na odwrocie odręczny napis czarnym flamastrem: „Potwierdzam autorstwo tego obrazu/mojego ojca – Władysława Serafina/ Wojciech Serafin/Kraków dn.3.08.2015r. cena: 3 900zł

55. Władysław SERAFIN (1905-1988) Tulipany akwarela, papier; 60,5 x 42,8cm; sygn.p.d.: W Serafin cena: 3 500zł

56. Władysław SERAFIN (1905-1988) Widok na Giewont z północnego wschodu zimą pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 24,5 x 33cm; sygn.l.d.: W Serafin cena: 3 000zł

57. Michał STAŃKO (1901-1969) Martwa natura olej, tektura;32,5 x 43 cm; sygn. p.d.: M. Stańko / 1957 cena: 3 900zł

58. Leszek Stańko (1925-2011) Owce na hali olej, tektura; 34,5 x 54,5 cm; sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO cena: 5 000zł

59. Leszek Stańko (1925-2011) Zima w górach, ok. 1996 olej, tektura; 43,5 x 63 cm cena: 4 200zł

60.Jan SZANCENBACH (1928-1998) Pejzaż norweski z łódką, 1997 olej, płótno; 87 × 97 cm; sygn. p.d.: Xancenbach; na odwrocie autorski opis: JAN SZANCENBACH/ PEJZAŻ NORWESKI/Z ŁÓDKĄ/ 1997 cena: 33 000zł

61.Jan SZANCENBACH (1928-1998) Planty w Krakowie zimą olej, płótno; 65 × 75 cm; sygn. p.d.: Szancenbach; cena: 18 000zł

62.Wacław TARANCZEWSKI(1903-1987) Leżąca kobieta przy oknie olej, płótno; 130 x 74,5cm cena: 17 000zł

63.Wacław TARANCZEWSKI(1903-1987) Artysta w pracowni, 1943 pastel, akwarela, papier; 97,5 x 67,5cm; sygn.i dat.p.d.: T. czerwiec 1943 (ołówkiem) cena: 10 000zł

64.IwanTRUSZ(1869-1940) Pejzaż z cyprysami olej, tektura; 77,5 x 57,7 cm; sygn. p. d.: “Iw.Trusz” cena: 17 000zł

65.Wojciech WEISS (1875-1950) Widok z weneckiej kawiarni olej,płótno; 43,5 x 33,5 cm; sygn.p.d.:W Weiss cena: 12 000zł

66.Wojciech WEISS (1875-1950) Widok z weneckiej kawiarni olej,płótno; 65 x 50 cm; sygn.p.d.:W Weiss cena: 59 000zł

67.Wojciech WEISS (1875-1950) Aneri z małą Haneczką, 1924 akwarela,papier; 25 x 35 cm; sygn.l.d.:WW cena: 2 800zł

68.Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936) Katedra Wawelska, 1915 litografia; 28 x 18cm; sygn.p.d.: LWyczółkowski cena: 1 500zł

69.Teodor ZIOMEK (1874-1937) Zimowy poranek olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 19,2cm; sygn.p.d.: T. ZIOMEK cena: 2 900zł

REGULAMIN AUKCJI I Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Obiekt wystawiony na aukcje posiada cenę wywoławczą podana w katalogu. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje równiez w sprzedaży poaukcyjnej. II Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne wadium w wysokości 500zł. Osoby zainteresowane licytacja, które nie mogą przybyć na aukcje, mają możliwość złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcje. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną). Istnieje mozliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane sa do godz. 17.00. Po godz. 17.00 oraz w trakcie aukcji mozna licytować za pod nr telefonu 609 55 44 33. III Aukcja prowadzona jest przez upowazniona osobe - aukcjonera. Postapienie w licytacji (podwyzszenie stawki) wynosi nie wiecej niz 10%. Nabywca staje sie osoba oferujaca najwyzsza cene. Zakończenie licytacji nastepuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji nastepuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnać spór lub ponownie przeprowadzić licytacje. Gdy zakończenie licytacji nastepuje na poziomie lub powyzej ceny wywoławczej oznacza to, ze umowa kupna-sprzedazy jest zawarta. IV Nabywca zobowiazany jest wykupić obiekt w ciagu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza sie mozliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu nastepuje przepadek wpłaconego zadatku. Wadium stanowi zadatek lub jego cześć. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. V Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis okazał sieniezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca moze w ciagu 14dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. Dom Aukcyjny przypomina, ze zgodnie z obowiazujacymi przepisami wywóz obiektów Powstałych po 1945r. poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy równiez, ze zgodnie z obowiazujacymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujacych transakcji w kwocie powyzej 15 000 Euro.

Aukcja świąteczna 19.12.2016