Aukcja Weissowie

WOJCIECH I IRENA WEISS

1.

Wojciech Weiss Barbakan olej, płótno; 66,5 x 81cm; sygn.l.d.: Wweiss cena: 110 000zł

Wojciech Weiss Zimowy widok na Bramę Floriańską olej, płótno; 65 x 50cm; sygn.p.d.: Wweiss cena: 69 000zł

3. Wojciech Weiss Słoneczniki ole, tektura; 23,5 x 35,5cm; sygn.p.d.: WW cena: 45 000zł

4. Wojciech Weiss Gołębnik olej, tektura; 12,5 x 21,5cm; cena: 17 000zł

5. Wojciech Weiss Wschód księżyca – Kalwaria, ok. 1906 olej, tektura; 27 x 33,5cm; sygn.l.d.: WW cena: 18 000zł

6. Wojciech Weiss Pejzaż z Kalwarii olej, tektura; 24,5 x 36cm; sygn.l.d.: WW cena: 14 000zł

7. Wojciech Weiss Maryla w łodzi na Praterze w Wiedniu, 1915 akwarela papier czerpany; 24 x 31cm; sygn.l.g.:WW cena: 4 500zł

8. Wojciech Weiss Odpoczynek na trawie I, ok. 1910 akwarela, karton; 21,6 x 30cm;sygn.l.d.: WW cena: 4 000zł

9. Wojciech Weiss Odpoczynek na trawie II, ok. 1920 akwarela, karton; 20,8 x 31,5cm; sygn.l.d.: WW cena: 3 900zł

10. Wojciech Weiss Gołębie , 1910 akwarela, karton; 19 x 28,8cm; sygn.p.d.: WW cena: 3 500zł

11. Wojciech Weiss Drzewa w ogrodzie – Kalwaria Zebrzydowska, 1198 akwarela, karton fakturowany; 22 x 30,3cm; sygn.l.d.: WW cena: 5 000zł

12. Wojciech Weiss Pielgrzymka przed klasztorem, 1914 akwarela, karton barwy ecru; 25,4 x 35,6cm; sygn.l.d.:WW cena: 3000zł

13. Wojciech Weiss Zbiór jabłek, 1909 sepia, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier kremowy, żeberkowy; 31,8 x 23,7cm; sygn.p.:WW cena: 3 800zł

14. Wojciech Weiss Nad rzeką – motyw pejzażowy z Zebrzydowic, 1920; akwarela, karton; 36 x 25,4cm; sygn.l.d.:WW cena: 5 500zł

15. Wojciech Weiss Przy fontannie, 1916 akwarela, karton barwy ecru; 30 x 22cm cena: 5 000zł

16. Wojciech Weiss Fela, 1918 piórko, tusz, papier; 13,6 x 17cm; sygn.p.d.:WW cena: 3 000zł

17. Wojciech Weiss Akt z niebieską kurtyną, 1949 ołówek, piórko, akwarela, karton; 25 x 19cm; sygn.l.d.:WW cena: 3 700zł

18. Wojciech Weiss Akt kobiety z prawą nogą wspartą na podwyższeniu, 1910 akwarela, karton barwy ecru; 35,4 x 25cm; sygn.l.d.:WW cena: 4 500zł

19. Wojciech Weiss Dorożki kalwaryjskie – Most na Cedronie w Kalwarii Zebrzydowskiej; pastel, papier jasnobrązowy; 22,5 x 31,5cm; sygn.p.d.:WW cena: 5 500zł

20. Wojciech Weiss Pejzaż przedwiosenny, ok. 1900 pastel, papier brązowy; 22,5 x 31,5cm;sygn.p.d.:WW cena: 6 000zł

21. Wojciech Weiss Ogród – Kalwaria Zebrzydowska, 1910 pastel, papier kremowy, żeberkowy; 23,8 x 31,2cm; sygn.p.d.:WW cena: 4 000zł

22. Wojciech Weiss Ogród w Kalwarii, ok. 1910 pastel, papier jasnoszary; 31,5 x 23cm; sygn.l.d.:WW cena: 3 800zł;

23. Wojciech Weiss Dzwonki, ok. 1900 pastel, papier jasnoszary; 32,3 x 25cm; sygn.p.d.:WW cena: 4 500zł

24. Wojciech Weiss Bukiet kwiatów ogrodowych, 1910 pastel, papier żeberkowy barwy ecru; 31 x 24cm; sygn.p.d.: WW cena: 4 800zł

25. Wojciech Weiss Wnętrze lasu, ok. 1900 pastel, papier brązowy; 31,5 x 22 cm; sygn.l.d.: WW cena: 4 000zł

26. Wojciech Weiss Siostry w altanie, 1915 pastel, papier lekko brązowy; 31,4 x 23cm; sygn.p.d.: WW

cena: 4 500zł

27. Wojciech Weiss Akt stojącej kobiety ukazanej tyłem, ok. 1915 sangwina, kredka czarna, papier żeberkowy; 31,3 x 24cm; sygn.p.d.:WW cena: 3 500zł

28. Wojciech Weiss Przed domem, ok. 1906 pastel, karton jasnoszary; 33,2 x 49,3cm;sygn.p.d.: WW cena: 8 000zł

29. Wojciech Weiss Pielgrzymka w Kalwarii Zebrzydowskiej – Most na Cedronie, 1913 ołówek, akwarela, karton barwy ecru; 22 x 30cm; sygn.l.d: WW cena: 4 500zł

30. Wojciech Weiss Kwitnące caprifolium, ok. 1908 pastel, papier żeberkowy z filigranem; 31,3 x 24cm; sygn.p.d.: WW cena: 3 800zł

31. Wojciech Weiss Wenecja – Ponte Rialto, 1913 ołówek, karton; 24,2 x 34,5cm; sygn.p.d.:WW cena: 2 000zł

32.Wojciech Weiss Wenecja technika mieszana, papier; 20 x 28cm; sygn.: l.d.:WW cena: 2 500zł

33. Wojciech Weiss Bulwar nadmorski – Nicea, ok. 1925 ołówek, karton; 22 x 28,3cm; sygn.p.d.: WW cena: 1 800zł

34. Wojciech Weiss Pejzaż z widokiem na Kopiec Kościuszki i fortyfikacje austriackie, ok. 1925 węgiel, sangwina, karton; 21,1 x 30,4cm; sygn.p.d.: WW cena: 2 500zł

35. Wojciech Weiss Gołębnik, ok. 1907 ołówek, karton w tonacji ecru; 22,7 x 31,7cm; sygn.l.d.: WW cena: 1 500zł

36. Wojciech Weiss Gołębie, ok. 1925 ołówek, karton; 29 x 22,5cm; sygn.p.d.: WW cena: 1 800zł

37. Wojciech Weiss Dom w Kalwarii, ok. 1905 pastel, papier jasnoszary; 31,4 x 22,5cm; sygn.p.d.:WW cena: 1 500zł

38. Wojciech Weiss Szkice aktu siedzącej kobiety ołówek, karton jasnobrązowy; 44,3 x 39,6cm; sygn.l.d.: WW cena: 1 300zł

39. Wojciech Weiss Spotkanie – motyw uliczny, ok. 1925 węgiel, papier; 30,5 x 21,8cm; sygn.l.d.: Wweiss cena: 2000zł

40. Wojciech Weiss Akt kobiety stojącej z rękoma z tyłu ołówek, karton w tonacji ecru; 28,5 x 22cm; sygn.p.d.: WW cena: 3 000zł

41. Wojciech Weiss Studium aktu stojącej dziewczyny, 1913 kredka brązowa, akwarela, karton barwy ecru; 36 x 29cm; sygn.p.d.: WW cena: 3 800zł

42. Wojciech Weiss Akt siedzący z uniesioną prawą ręką, ok. 1920 węgiel, karton; 30 x 22cm; sygn.p.d.: WW cena: 2 800zł

43. Irena (ANERI) Weiss W parku, ok. 1935 olej, tektura; 33,5 x 49cm; sygn.l.d.: Aneri cena: 7 000zł

44. Irena (ANERI) Weiss W słoneczny dzień, ok. 1935 olej, płótno; 24,5 x 36,5cm; sygn.p.d.: Aneri cena: 8 000zł

45. Irena (ANERI) Weiss Pejzaż podgórski, ok. 1950 olej, tektura; 33 x 48,8cm; sygn.l.d.:Aneri cena: 7 500zł

46. Irena (ANERI) Weiss Kryminał w Kalwarii, 1928 olej, tektura; 47 x 63cm; sygn.p.d.: Aneri 1928 cena: 9 000zł

47. Irena (ANERI) Weiss Droga pod obserwatorium w Woli Justowskiej, ok. 1965 olej, tektura; 30,5 x 47cm; sygn.p.d.: Aneri cena: 8 500zł

48. Irena (ANERI) Weiss Pejzaż ze Szczawnicy I, 1959 olej, tektura; 30 x 42cm; sygn.p.d.: Aneri cena: 5000zł

49. Irena (ANERI) Weiss Pejzaż z południa Francji (Nicea?), 1928 olej, karton naklejony na tekturę; 41,7 x 63,3cm; sygn.l.d.:Aneri/1928 cena: 12 000zł

50. Irena (ANERI) Weiss Pejzaż z południa Europy, ok. 1928 olej, tektura; 31 x 47,5cm; sygn.l.d.: Aneri cena: 8 000zł

51. Irena (ANERI) Weiss Pejzaż nadmorski – Nicea, ok. 1928 olej, tektura; 31 x 43,5cm; sygn.p.d.: Aneri cena: 7 500zł

52. Irena (ANERI) Weiss Pejzaż z południa Europy, 1928 olej, tektura; 45,5 x 55,5cm; sygn.l.d.: Aneri, 1928 cena: 9 000zł

53. Irena (ANERI) Weiss Pejzaż z księżycem, ok. 1910 olej, tektura; 35,5 x 25,7cm; sygn.p.d.: Aneri cena: 8 000zł

54. Irena (ANERI) Weiss Akt na tle niebieskiej draperii, ok. 1910 olej, tektura; 96 x 66,5cm; sygn.p.d.: Aneri cena: 12 000zł

55. Irena (ANERI) Weiss Martwa natura z kwiatami i jabłkami olej, tektura; 69,5 x 49cm; sygn. z prawej:aneri cena: 10 000zł

56. Irena (ANERI) Weiss Goździki w wazonie, ok. 1950 olej, tektura; 69 x 48,5cm; sygn.p.g.:aneri cena: 9 000zł

57. Irena (ANERI) Weiss Martwa natura z kwiatami i owocami, ok. 1950 olej, tektura; 60,5 x 40cm; sygn.l.g.:aneri cena: 8 500zł

REGULAMIN AUKCJI

I Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. II Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne wadium w wysokości 500zł. Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość wpłaty wadium i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną). Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane są do godz. 17.00. Po godz. 17.00 oraz w trakcie aukcji można licytować za pod nr telefonu 32 (2242260)

III Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - aukcjonera. Postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) wynosi nie więcej niż 10%. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny wywoławczej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta. IV Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Wadium stanowi zadatek lub jego część. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. V Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca może w ciągu 14dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów Powstałych po 1945r. poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.