feature-image

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI KATOWICE 03 listopada 2016r.

1.

TADEUSZ AJDUKIEWICZ (1852-1916) W stepie olej, płótno; 40,5 x 61 cm; sygn.p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz cena: 32 000 zł

2. STANISŁAW KACZOR – BATOWSKI (1866-1946) Artysta przy szkicowniku we wnętrzu – Karol Wawrosz rysujący ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm; Napis autorski u dołu: Wawrosz cena: 700 zł

3. STANISŁAW KACZOR – BATOWSKI (1866-1946) Para w uścisku miłosnym siedząca w fotelu ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm; cena: 800zł

4. STANISŁAW BORYSOWSKI (1901-1988) Kościółek na Podhalu, 1931 olej, płótno; 59,5 x 80cm; sygn.l.d.: Borysowski 931 cena: 8 500zł

5. STANISŁAW CHLEBOWSKI (1835-1884) Pejzaż ołówek, papier; 14,5 x 23cm W prawym dolnym rogu op;is ołówkiem: 9 czerwca cena: 800zł

6. STANISŁAW CHLEBOWSKI (1835-1884) Szkice postaci, pejzaż w tle ołówek, papier; 14,5 x 23cm W prawym gónym rogu opis ołówkiem: Brzegi południowe/Grecji 16-go Czerwca cena: 900zł

7. WINFRED COOPER (1879-1931) Portret mężczyzny pastel, papier; 48 x 38cm sygn.l.d.: Winfred Cooper cena: 4 000zł

8. TADEUSZ CYBULSKI (1878-1954) Kwiaty olej, tektura; 76 x 57,5cm Na odwrocie napis: Cybulski „Kwiaty”/ Wystawa Sztuk Pięknych/ Kraków 1932 cena: 9 500zł

9. TADEUSZ CYBULSKI (1878-1954) Pejzaż olej, tektura; 48,5 x 62cm sygn.p.d.: T. Cybulski 923 cena: 6 000zł

10. STANISŁAW CZAJKOWSKI (1878-1954) Droga z Puław do Kazimierza olej, płótno; 47 x 63,5cm cena: 12 000zł

11. HENRYK EPSTEIN (1890-1944) Odpoczynek ołówek, pastel oleista; 22 x 30cm sygn.p.d.: H. Epstein (faksymile) cena: 3 400zł

12. HENRYK EPSTEIN (1890-1944) Na rynku ołówek, pastel oleista; 22 x 30cm sygn.p.d.: H. Epstein (faksymile) cena: 3 700zł

13. LEOPOLD GOTTLIEB (1879-1934) Posiłek, ok. 1927 akwarela, , papier; 36 x 26cm sygn.l.d.: l.Gottlieb cena: 29 000zl

14. TADEUSZ GROTT (1884-1972) Kwiaty akwarela, papier; 35,5 x 48,5cm sygn.l.g.: Tad.Grott cena: 4 500zł

15. WŁADYSŁAW HASIOR (1936-2011) Scena w parku, 1986 technika mieszana, rama autorska; 73,5 x 148 x 7cm; Opisana i sygnowana na odwrocie na nalepionej autorskiej nalepce: SCENA W PARKU/1986R./Hasior Wł (147/73/7 (napis odręczny) cena: 150 000zł

16. WLASTIMIL HOFMAN (1881-1970) Jacek Malczewski, ok. 1960 olej, tektura; 13,4 x 17,4cm sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman cena: 6 000zł

17. WLASTIMIL HOFMAN (1881-1970) Zabawa dzieci – szkic do „Słowiańskiego viribus unitis”, 1939 olej, sklejka; 35 x 25cm sygn.l.d.: Wlastimil Hofman cena: 12 000zł

18. JAN PIOTR HRYNKOWSKI (1891-1971) Martwa natura z maską olej, płótno; 65 x 45cm sygn.p.d.: J. HRYNKOWSKI cena: 7 000zł

19. STANISŁAW KAMOCKI (1875-1944) Orka pod Giewontem w tle, ok. 1910 kredki, papier jasnobrązowy; 20 x 30cm cena: 1 300zł

20. STANISŁAW KAMOCKI (1875-1944) Katedra Saint Denis olej, tektura; 7,5 x 13,5cm Napis autorski z tyłu: KAMOCKI/ S. DENIS cena: 12 000zł

21. JERZY KOSSAK (1886-1955) Siwy koń na tle oazy olej, sklejka; 40,5 x 47cm sygn.p.d.: Jerzy Kossak cena: 13 500zł

22. JERZY KOSSAK (1886-1955) Potyczka, 1935 olej, tektura; 30 x 39,5cm sygn.i dat.l.d.: Jerzy Kossak/ 1935 cena: 12 000zł

23. KAROL KOSSAK (1896-1975) Stajenny czyszczący konia, szkic konia, 1922 ołówek, brystol; 20 x 30cm cena: 1 000zł

24. KAROL KOSSAK (1896-1975) Szkice konia, 1922 ołówek, brystol; 20 x 30cm Na odwrocie zarys pejzażu. cena: 1 200zł

25. WOJCIECH KOSSAK (1857-1942) Polowanie par force olej, płótno; 56 x 89cm sygn.l.d.: Wojciech Kossak cena: 49 000zł

26. WOJCIECH KOSSAK (1857-1942) Szkice żołnierzy: siedzącego oraz karmiącego konia ołówek, papier; 21 x 15cm cena: 800zł

27. ROMAN KRAMSZTYK (1885-1942) Staw, przed 1913 olej, płótno; 62 x 83cm sygn.p.d.: R.Kramsztyk cena: 75 000zł

28. HENRYK KRYCH (1905-1980) Pomiechówek olej, płótno; 60 x 81cm sygn.p.d.: H.KRYCH cena: 3 500zł

29. HENRYK KUNA (1879-1945) Dziewczyna, 1944 gwasz, akwarela, papier; 32 x 28cm sygn.l.d.: HKuna/1944 cena: 33 000zł

30. ERNST LORENZ - MUROWANA (1872-1950) Łódka olej, płótno; 24,5 x 30,5cm cena: 6 000zł

31. JACEK MALCZEWSKI (1854-1929) W ogrodzie – siostra artysty Bronisława w Lusławicach akwarela, gwasz, papier; 48,5 x 34cm sygn.l.d.: J Malczewski cena: 29 000zł

32. JACEK MALCZEWSKI (1854-1929) Thanatos, po 1926 olej, sklejka; 99,5 x 53cm ślady sygnatury p.d.: J. Malczewski cena: 40 000zł

33. RAFAŁ MALCZEWSKI (1892-1965) Kwiaty w dzbanie akwarela, papier; 54 x 36cm sygn.p.d.: Rafał Malczewski cena: 6 900zł

34. RAFAŁ MALCZEWSKI (1892-1965) Pejzaż podgórski, ok. 1925 olej, tektura; 23 x 28cm sygn.p.d.: Rafał Malczewski cena: 29 500zł

35. ARTUR MARKOWICZ (1872-1934) Na ławce w parku węgiel, papier; 20,5 x 28cm sygn.l.d.: A.MARKOWICZ cena: 800zł

36. ARTUR MARKOWICZ (1872-1934) Studium pejzażu nadwodnego pastel, papier kremowy naklejony na tekturę; 26,5 x 17,5cm sygn.l.d.: PARIS/A.MARKOWICZ cena: 800zł

37. ZYGMUNT MENKES (1896-1986) Kobieta z kwiatami, ok. 1948-50 technika mieszana, papier; 50 x 35cm sygn.l.d.: Menkes cena: 29 000zł

38. JERZY PANEK (1918-2001) Koń ołówek, papier; 21 x 29,5 (arkusz) cena: 900zł

39. JERZY PANEK (1918-2001) Głowa mężczyzny kredka, papier; 29,5 x 21 (arkusz) cena: 1 200zł

40. FRYDERYK PAUTSCH (1877-1950) Dolina Prądnika w Ojcowie olej, tektura; 65 x 89,5cm sygn.l.d.: FPautsch 29 cena: 29 000zł

41. JEAN PESKE (1870-1949) Martwa natura olej, płyta; 46 x 55cm sygn.l.d.: Peske cena: 7 500zł

42. KASPER POCHWALSKI (1899-1971) Akt kobiety siedzącej wspartej na lewej ręce, 1941 ołówek, papier jasnokremowy; 34 x 21cm cena: 900zł

43. KASPER POCHWALSKI (1899-1971) Scena tragiczna, 1956 olej, karton; 33 x 24,5cm sygn.l.d: 1958/Kasper Pochwalski cena: 2 900zł

44. KAZIMIERZ PODSADECKI (1904-1970) Upadek Szymona Maga piórko, tusz sepiowy,papier; 20,5 x 27cm sygn. P.d.: Podsadecki (podkreślone), napis autorski l.d.: Benozzo Gozzoli cena: 800zł

45. KAZIMIERZ PODSADECKI (1904-1970) Drzewa, 27.II.1967 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,4 x 29,5cm sygn.l.d.: K.P; na odwrocie napis autorski: WRZ.1969 (długopis czarny) cena: 2 200zł

46. TADEUSZ RYBKOWSKI (1848-1926) Konie przy wozie, 1884 piรณrko, tusz, papier; 8, 2 x 11,8cm sygn. i dat. l. d.: Horodenka (?) / 1884 / TRybkowski cena: 900zล‚

47. TADEUSZ RYBKOWSKI (1848-1926) Ucieczka – jeździec na koniu akwarela, papier; 25,5 x 16,5cm napis na dole: Ucieczka/szkic.Tadeusz Rybkowski cena: 1 700zł

48. WŁADYSŁAW SERAFIN (1905-1988) Staw w Tatrach- Capi Staw pastel, brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 50 x 61,5cm sygn.p.d.: W Serafin cena: 3 000zł

49. WŁADYSŁAW SERAFIN (1905-1988) Pejzaż olej, płótno; 56 x 69cm Na odwrocie napis czarnym flamastrem: Potwierdzam autorstwo tego obrazu/mojego ojca-Władysława Serafina/Kraków dn.3.08.2015r. cena: 4 000zł

50. ROMAN SIELSKI (1903-1990) Zambrowska abstrakcja olej, tektura; 18 x 45,5cm sygn.p.d.: Sielski R. (cyrylicą) cena: 5 000zł

51. ROMAN SIELSKI (1903-1990) Pastwisko olej, tektura; 29,5 x 41,5cm sygn.p.d.: Sielski R. (cyrylicą) cena: 5 500zł

52. JAN STANISŁAWSKI (1860-1907) Sad, 1899 litografia, papier jasnokremowy; 33 x 26,7cm sygn.p.d.: JS cena: 1 700zł

53. JAN STANISŁAWSKI (1860-1907) Pejzaż o zmierzchu litografia, papier jasnokremowy; 16 x 21cm; sygn.l.d.: JS cena: 1 900zł

54. LESZEK STAŃKO (1925-2011) Pejzaż górski olej, tektura; 21,5 x 28,7cm sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO 2008 cena: 2 800zł

55. LESZEK STAŃKO (1925-2011) Pejzaż górski z szałasem i krokusami, 2001 olej, tektura; 50 x 70 cm sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO/2001 cena: 4 000zł

56. JAN SZANCENBACH (1928-1998) Planty krakowskie zimą, ok. 1980 olej, płótno; 73 x 85cm sygn.p.d.: Szancenbach cena: 18 000zł

57. JAN SZANCENBACH (1928-1998) Morskie oko – zachód słońca 1997 olej, płótno; 75 x 85cm sygn.p.d.: Szancenbach cena: 19 000zł

58. WŁODZIMIERZ TERLIKOWSKI (1873-1951) Motyw paryski olej, płótno; 73 x 54cm sygn.p.d.: Terlikowski cena: 19 000zł

59. IRENA WEISS – ANERI (1888-1981) Lato – samotne drzewo, 1910 olej, tektura; 33,5 x 45cm sygn.p.d.: aneri cena: 6 000zł

60. IRENA WEISS – ANERI (1888-1981) Szczawnica III, ok. 1959 olej, tektura; 32,5 x 47cm sygn.p.d.: aneri cena: 7 000zł

61. WOJCIECH WEISS (1875-1950) Plaża olej, płótno; 46 x 66cm sygn.l.d.: W Weiss cena: 39 000zł

62. WOJCIECH WEISS (1875-1950) Modelka -półakt olej, płótno; 46 x 74,5cm sygn.p.d.: W Weiss cena: 35 000zł

63. STANISŁAW IGNACY WITKIEWICZ – WITKACY (1885-1939) Portret Franciszka Maciaka, 1934 pastel, papier; 65,5 x 51cm sygn.l.d.: Witkacy 1934 IV? (TBs) Nc np./+ cof= (Her) cena: 69 000zł

64. WINCENTY WODZINOWSKI (1866-1940) W ogrodzie, ok. 1910 olej, tektura; 45 x 65cm sygn.p.d.: W Wodzinowski cena: 7 700zł

65. JAN WOJNARSKI (1879-1937) Biały Dunajec, 1929 olej, tektura; 13 x 18cm sygn.p.d.: J Wojnarski cena: 2 600zł

66. JAN WOJNARSKI (1879-1937) Niedźwiedza, 1921 olej, tektura; 19,5 x 24cm sygn.ołówkiem p.d.: J Wojnarski cena: 2 800zł

67. WITOLD ZACHAREWICZ (1929-1984) Jeźdźcy olej, płótno; 100 x 150cm; cena: 27 000zł

68. EUGENIUSZ ZAK (1884-1926) Głowa młodzieńca, 1923 olej, płótno; 27,3 22,5cm sygn.l.d.: Eug.Zak cena: 42 000zł

69. JAN WACŁAW ZAWADOWSKI- ZAWADO (1891-1982) Pomarańcze olej, płótno; 38 x 55cm sygn.p.d.: Zawado cena: 16 000zł

REGULAMIN AUKCJI I Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Obiekt wystawiony na aukcje posiada cenę wywoławczą podana w katalogu. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być́ zmienione przed rozpoczęciem licytacji. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje równiez w sprzedaży poaukcyjnej. II Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne wadium w wysokości 500zł. Osoby zainteresowane licytacja, które nie mogą przybyć́ na aukcje, mają możliwość wpłaty wadium i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcje. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną). Istnieje mozliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym. W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane sa do godz. 17.00. Po godz. 17.00 oraz w trakcie aukcji mozna licytować za pod nr telefonu 609 55 44 33 III Aukcja prowadzona jest przez upowazniona osobe - aukcjonera. Postapienie w licytacji (podwyzszenie stawki) wynosi nie wiecej niz 10%. Nabywca staje sie osoba oferujaca najwyzsza cene. Zakończenie licytacji nastepuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji nastepuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnać spór lub ponownie przeprowadzić licytacje. Gdy zakończenie licytacji nastepuje na poziomie lub powyzej ceny wywoławczej oznacza to, ze umowa kupna-sprzedazy jest zawarta. IV Nabywca zobowiazany jest wykupić obiekt w ciagu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza sie mozliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu nastepuje przepadek wpłaconego zadatku. Wadium stanowi zadatek lub jego cześć. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. V Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis okazał sieniezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca moze w ciagu 14dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów. Dom Aukcyjny przypomina, ze zgodnie z obowiazujacymi przepisami wywóz obiektów Powstałych po 1945r. poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy równiez, ze zgodnie z obowiazujacymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujacych transakcji w kwocie powyzej 15 000 Euro.

Profile for Karolina Mrowiec

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

Profile for slaskida

Recommendations could not be loaded