Page 31

31

Sport

2013. május 14. | 20. szám

Győzelem a döntő sorozat első mérkőzésén Súlyos vereséget szenvedett Komáromban az Inter csapata KOSÁRLABDA – A nyitrai klub óvása, a játékvezető bizottság döntése, és annak okán az érintett klubok nem tetszése miatt felmerült a kérdés, hogy egyáltalán sor kerül e az idei bajnokság befejező mérkőzéseire. A döntő sorozat napjának kezdete előtt (május 11.) 48 órával az érintett csapatoknak be kellett jelenteniük végső döntésüket. Mint kiderült a nyitrai csapat tiltakozásként lemondta szereplését a harmadik helyért vívott sorozatban Igló ellenében. Az iglóiak pedig úgy reagáltak, hogy ők pedig ezek után szolidaritásból nem veszik át a bronzérmeket. A komáromi klub is egy darabig hezitált a hogyan továbbról, de aztán győzött a józanész, és Paulik József klubigazgató bejelentette: „Sokáig mérlegeltük a kialakult helyzetet, nem értünk egyet a játékvezetői bizottság döntésével, de mégis pályára lépünk. Játszani fogunk, mert csapatunk az egyik legsikeresebb

Milan Drozd felvétele

Kézilabda

Az Internek az első negyedben minden bejött, azt meg is nyerte, de mintha a nagy hajtásban ki is merült volna. A folytatásban egyre jobban kidomborodott a hazai csapat játéka, a cserepadja is erősebbnek, kiegyensúlyozottabbnak bizonyult, és ami szintén lényegesnek mondható, az a komáromi kosarasok kitűnő védelmi játéka volt. Ezen a találkozón az ellenfélnek nem volt esélye a fordításra a kitűnően játszó hazai gárdával szemben. Az utolsó negyed már csak taktikai harc volt az idővel. Edzői vélemény – František Rón: „Az Inter nagyon harciasan, keményen kezdett ellenünk, eleinte vezetett is, de döntő volt, hogy a második negyedtől már átvettük a játék irányítását. A folytatásban tovább javult a védelmi játékunk, és a pontszerzésben is jeleskedtek a fiúk. A végjátékban sem adtunk semmi esélyt az ellenfélnek, megérdemelten győztünk ilyen nagy arányban is.” Keresztényi Gábor

Égindulás Somorján

Május 9–10-én a dunaszerdahelyi városi sportcsarnokban zajlott a Gaudeamus Igitur elnevezésű diákolimpiája középiskolások részére. Csoportmérkőzések, fiúk döntő: B Érsekújvár–Privigye B Túrócszentmárton–Eperjes A Kassa–Pozsony B Privigye–Eperjes B Érsekújvár–Túrócszentmárton A Dunaszerdahely–Pozsony B Túrócszentmárton–Privigye B Eperjes–Érsekújvár A Dunaszerdahely–Kassa

idényt tudhatja maga mögött, ezért nincs jogunk elvenni a játékosoktól a lehetőséget a bajnoki cím elnyerésére, szurkolóinktól pedig a döntő sorozat mérkőzéseinek pillanatait.” A döntő sorozat első mérkőzésén Komáromban nem léphetett pályára az Inter egyik meghatározó játékosa, Rančík, aki tulajdonképpen most töltötte le az egy mérkőzésre szóló eltiltását, aminek még Nyitrán kellett volna megtörténnie, és ami miatt az egész botrány kitört. Az Inter az első negyedben szinte nekirontott a komáromi csapatnak, de aztán fokozatosan a hazai csapat vette át a kezdeményezést, és végül megalázónak is mondható vereséget mért az Inter gárdájára. MBK Rieker Komárom–BK Inter Incheba Bratislava 99:77 (22:24, 29:20, 32:19, 16:14). Legeredményesebb pontszerzők: Lowe 19, Bílik 16, Stevens 14, ill. Tucker 21, Sedmák 17, Skibniewski 11. Hárompontos dobások: 11 és 7.

12:17 9:24 31:16 12:24 31:14 14:23 12:21 22:14 25:29

Elődöntők:

Távozik Suja edző és felesége, Tímea... KOSÁRLABDA – Tavaly történelmi sikerként bronzérmet nyert, idén azonban az erősítés ellenére csak a negyedik helyet szerezte meg a somorjai női kosárlabdacsapat az extraligában. A kudarc valóságos földindulást okozott a Felső-Csallóköz fővárosában. Juraj Suja edzőt elcsábította a bajnokcsapat Rózsahegy, s bónuszként egy perspektivikus, fiatal szakvezető mellett ingyen az ölükbe hull néhány játékos is, akiknek Somorján lejárt a szerződésük. A mester felesége, Suja Tímea minden bizonnyal köztük lesz. Hogy kik még, az a közeli napokban dől el, miután Somorja új edzőt is talál magának. Jozef Cvajniga

Kassa–Privigye 20:26 Eperjes–Pozsony 22:15 Mérkőzések az 5–7. helyért: Dunaszerdahely–Túrócszentmárton 26:14 Mérkőzések az 5–7. helyért: Érsekújvár–Dunaszerdahely 22:28 Mérkőzések a 3–4. helyért: Kassa–Pozsony 28:22 Döntő: Privigye–Eperjes 23:27 Végeredmény: 1. Eperjesi Konstantín Gimnázium 2. Privigyei kereskedelmi akadémia 3. Kassai sportgimnázium 4. Pozsonyi sportgimnázium – Ostredkova 5. Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium 6. Érsekújvári Gimnázium 7. Túrócszentmártoni Paulíny – Tóth Gimnázium A „VÁG” csapata: László Géza, Novotný Ádám – Nagy Tibor (21), Fodor Máté (18), Hencze Attila (12), Katona Tibor (10), Bénes Kristóf (9), Horváth Gergely (9), Brányik Mátyás (4), Dömény Gergely (4), Fekete Nándor (4), Horváth Levente (2),Végh Dominik (1). Edző: Kálmán Miklós. –km

Juraj Suja (a képen jobbról az első) váratlanul távozik Somorjáról. Középen Ján Krajňák edző, mellette Stevan Tot, Fiba-Europe játékosügynök. Ők hárman Pozsonyban, a junior lányok országos bajnoki döntője alkalmából találkoztak A szerző felvétele Stanislav Onuškával, a Rózsahegy főmenedzserével.