Kenny Stevens Lesonderwerp: Multimedia (4)
Lesontwerp A 1. Lesdoel: De leerlingen kunnen een eenvoudige Picasafilm maken en bewerken. 2. Inhoudsanalyse: 2. Videobewerking in Picasa en Movie Maker 2.1. Videoformaten 2.2. Een filmvoorstelling van foto’s maken in Picasa 3. Lesfasen en leerdoelen: 1. Introductie: 1.1. De leerlingen kunnen het nut van videobewerking met foto’s verwoorden. 2. Instructiefase: 2.1. De leerlingen kunnen de belangrijkste videoformaten opnoemen. 2.2. De leerlingen kunnen het gebruik van de belangrijkste videoformaten uitleggen . 2.3. De leerlingen kunnen een eenvoudige film maken van geselecteerde foto’s. 2.4. De leerlingen kunnen eenvoudige bewerkingen uitvoeren op een Picasafilm. 4. Instructie op zelfstandige werk fase en zelfstandige oefening: Wie, wat, hoe, begeleiding, tijd, afspraken,… 5. Zelfstandige werk fase en zelfstandige oefening: De leerlingen maken oefeningen op het bewerken van een Picasafilm. 6. Evaluatie: 6.1. De leerlingen kunnen een eenvoudige Picasafilm maken en bewerken
Formulier Lesvoorbereiding Student:
Kenny Stevens
Adres stageschool:
Technisch Instituut der Heilige Harten Onderwijslaan 4 9400
Jaar (+opleiding):
Ninove
3 Bachelor
Mentor:
Mhr. Tom De Rouck
Leraar secundair
Telefoon/ email mentor:
tom.derouck@ikorn.be
Vaklector:
Mhr. Steven Claes
Datum:
9/11/2012
6/11/2012
Pedagoog:
Mhr. Dirk Dieltjens
Lesuur:
13.50u – 14.40u
14.50u – 15.40u
Nummer stageperiode:
1
Afdeling/ leerjaar/ klas:
4 Handel b
4 Handel a
Aantal lln.:
19
11
Vak: informatica Lesonderwerp:
Multimedia (4)
Beginsituatie: Voorkennis: -/ Extra zorg voor:/ Specifieke organisatorische situatie: Elke lln heeft een computer Beamer Eindtermen (specifiek + vakoverschrijdend): - nummer vakgebonden eindtermen: 4 Multimediaal materiaal aanpassen, hanteren en integreren Leerplandoelstellingen Leerplandoel + nummer: VVKSO – BRUSSEL D/2011/7841/045 4.1.1 Eenvoudige bewerkingen op video’s uitvoeren bijvoorbeeld tussentitels, geluid, ondertitels toevoegen en omzetten in een algemeen bruikbaar bestandstype. 4.1.2 Een kort geluidsfragment samenstellen. 4.1.3 Eenvoudige manipulaties op een digitale foto uitvoeren met een fotobewerkingspakket waaronder formaat wijzigen, bijsnijden, resolutie aanpassen, helderheid aanpassen. 4.1.4 Gevorderde manipulaties op een digitale foto uitvoeren bijvoorbeeld histogram, collage maken, wer-ken met lagen, panoramafoto … lesdoelstellingen (max 2):
De leerlingen kunnen een eenvoudige Picasafilm maken en bewerken lesvoorbereiding nagekeken door:
Leerdoelen en VOETEN
De leerlingen kunnen het nut van videobewerking met foto’s verwoorden.
Leerinhouden
Tijd
Lesfase 1: Aansluiting en verheldering Leerkrachtactiviteiten 5’
Nut? = Entertainement Reclame …
De leerlingen kunnen de belangrijkste videoformaten opnoemen.
Neerslag/ media/ bordgebruik Leerlingactiviteiten
De leraar toont een stopmotionfilmpje. filmpje Dit is een typisch filmpje met foto’s. De leraar vraagt wat het nut van videobewerking met foto’s is. PPT Wat is het nut van videobewerking met foto’s ? De leerlingen participeren in een OLG. agenda Lesfase 2. Leerinstructie
5’
De leerlingen kunnen het gebruik van de belangrijkste videoformaten uitleggen . De leerlingen kunnen een eenvoudige film maken van geselecteerde foto’s.
Onderwijs- en leeractiviteiten
10’
De leerkracht legt kort de belangrijkste videoformaten uit. In tegenstelling tot fotoformaten zijn er niet zo’n grote kwaliteitsverschillen tussen verschillende videoformaten. Het is meer fabrikant gebonden. Bij elk formaat kan de compressiegraad ingesteld worden. De belangrijkste zijn MPEG, AVI, MP4 en WMV. MPEG wordt vooral op dvd’s gebruikt. AVI is relatief oud formaat door Microsoft ontwikkeld. MP4 is een formaat afkomstig van Apple Quicktime, heel populair bij draagbare media. WMV is het nieuwe formaat van Microsoft, wordt ook bij mobiele apparaten van Microsoft gebruikt. De leerkracht vraagt aan de leerlingen om de bundel Multimedia erbij te nemen en de tekst onder de titel 2.2 Een filmvoorstelling van foto’s maken in Picasa te lezen. Nadien mogen de leerlingen de bijhorende oefening maken. Neem er allemaal jullie bundel Multimedia uit Computerwijs 3 erbij en lees de tekst onder de titel 2.2 Een filmvoorstelling van foto’s maken in Picasa. Nadien mogen jullie ook de bijhorende oefening maken en laten nakijken.
PPT uitleg
PPT Opdracht
De leerlingen kunnen eenvoudige bewerkingen uitvoeren op een Picasafilm.
10’
De leerlingen kunnen een eenvoudige Picasafilm maken en bewerken
10’
Als je klaar bent mogen jullie de tekst een Picasafilm bewerken lezen en de bijhorende oefening maken en laten nakijken.
Lesfase 6 Evaluatie van het lesdoel
De leraar vraagt aan de leerlingen om met een Picasafilmpje te tonen welke bewerkingen ze hebben uitgevoerd bij hun creatieve toepassing van fotobewerking. Jullie mogen nu een Picasafilmpje maken waarin jullie tonen welke bewerkingen jullie hebben gedaan bij jullie creatieve toepassing van fotobewerking. Maak het filmpje natuurlijk ook op een creatieve manier. Nadien gaan we de filmpjes klassikaal bekijken.
PPT Opdracht
PPT opdracht
Bordschema per lesfase (voeg eventueel in bijlage toe + transaparanten of presentaties):
Maak onderscheid tussen permanente en tijdelijke bordnotaties Permanent tijdelijk
Media te voorzien : Gebruikte bronnen: Computerwijs 3
Zelfreflectie: