Page 1

■ Ім'я Волині Ціна 3,5 грн

Субота | 17 грудня 2016 року | ¹141 (16 246) Ціна 3,5 грн

■ Знай наших!

Фото Олександра ФІЛЮКА.

За роль Кочубеїхи у виставі «Я кличу Всевишнього Бога» актриса отримала державну нагороду.

ÂÎÍÀ ÁÀ×ÈÒÜ ÑÂ²Ò ²Ç ÒÀÐÀÑÎÂί ÃÎÐÈ

Для «моржа» з 10річним стажем вода в Турії — не холодна, от тільки лід заважає .

²  20-ãðàäóñíèé ÌÎÐÎÇ ËÅÎÍ²Ä ÃÀÂÐÈËÞÊ ÏËÀÂÀª ÁÅÇ Ã²ÄÐÎÊÎÑÒÞÌÀ «Якби всі вчителі фізкультури були такими — українці стали б дужчими», — ці слова ми почули від колег Леоніда Васильовича Гаврилюка із Тагачинської школи, що в Турійському районі. А нинішньої осені сільський педагог, сам того не очікуючи, прославився на всю область, коли на Великому Згоранському озері обігнав затятого плавця нардепа Ігоря Гузя і голову Волинської обласної ради Ігоря Палицю с.

78

»

У Волинському обласному академічному музично драматичному театрі імені Тараса Шевченка народна артистка України Людмила Приходько (на фото) служить уже 40 літ, розпочинаючи з 19 грудня 1976 року с.

6

»

■ Алло, поліція!

«ÊÎËÈ ÏÐÎÑÒßÃÀÞÒÜ 200 ÃÐÈÂÅÍÜ, ÙÎÁ «ÂÈвØÈÒÈ» ÏÈÒÀÍÍß, ²ÄÐÀÇÓ ÏÎÏÅÐÅÄÆÀÞ ÏÐÎ ÊÐÈ̲ÍÀËÜÍÓ Â²ÄÏβÄÀËÜͲÑÒÜ» Патрульний поліцейський Луцька Юрій Сех (на фото) переконаний, що зміни в країні розпочинаються з кожного з нас с.

3

Р Е К Л А М А

 Оперативні новини  Спецрепортажі

 

Цікаві історії Живі інтерв’ю

³äåîÏîãëÿä  Знай наших!  Діалоги з дороги

 Ексклюзиви Резонансні події

»


2

РІДНИЙ КРАЙ

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

Погляд

www.volyn.com.ua

Доброго дня вам, люди!

Кость ГАРБАРЧУК, редактор відділу місцевого самоврядування та сільського життя газети «Волиньнова»

ÏÐÎÙÀÍÍß Ç ÊÎÐÎÂÎÞ, ÀÁΠ̲ÑÒÎ ÌΪ¯ Ìв¯ Дуже добре пам'ятаю, як її виводили з двору. Я ридав, бо випадково почув розмову дорослих, що з нашої корови, якій приносив свіженьку травичку, виганяв після обіду в череду та зустрічав увечері з паші, зроблять ковбасу. В душі звучало безмовне та вічне дитяче запитання: чому світ такий несправедливий? Плакала корова, яка, напевно, відчувала, куди її женуть, а мама чомусь не виходила з літньої кухні. Я ще з надією в голосі запитував: «А не можна її забрати з собою?». «А де ж ти її, синочку, будеш пасти, хіба на асфальті...» ак у 1971 році, коли мої батьки продали новозбу довану велику хату у селі Трилісці й переїхали у районний центр Ківерці, я став «городським» жи телем. Ніхто ж моєї згоди не запитував. Тому мене заманювали калачем, точніше — морозивом, оскільки навідріз відмовлявся їхати в чуже й страшне, як тоді здава лося, місто. Пообіцяли щодня мінімум одну порцію, що тижня — дитячі атракціони та інші грандіозні розваги. Окрім цього, справжні ковзани з черевиками, які тоді нази вали «канади», та дитячий велосипед «Орленок». З набли женням моменту переїзду зростав список бажань. Десь там попереду, враховуючи всі обіцянки та майбутні пода рунки, мене чекало загадкове та майже казкове життя у місті моєї мрії. Лише коли вантажівка з речами рушила, сидячи в кабіні, я відчув невимовну, майже смертельну тугу за се лом, за друзями, а особливо — за коровою. Мені здаєть ся, це була найбільша травма мого дитинства. Кілька років майже кожну неділю та всі канікули я проводив у рідних Трилісцях — там жила мамина рідна сестра, тьотя Оля. Скільки себе усвідомлюю, завжди був невгамовним фантазером та переконливим брехуном, тому своїм ма леньким сільським друзям розповідав неймовірні байки про «городське» життя, якого направду не було, а лише в моїх химерних оповідках. Про цирк, з якого втекла мав почка й жила у нас вдома, про катання на зебрі в зоопарку, про мої регулярні купання у відкритому басейні з гарячою водою та запеклі хокейні баталії на справжньому льодово му стадіоні, про стрибки з парашутом зі 100метрової вежі. Але найбільше мені подобалася захоплююча історія про пригоди у трамваї, яким я добираюся до школи. Оскільки я брехав натхненно та вигадливо, щоразу додаю чи нові цікаві подробиці, хлопчаки спочатку мені вірили. Коли ж ми підросли, то обман розкрили, але міф про іде альне місто вже було створено моєю фантазією. Значно пізніше, навчаючись в університеті, на лекціях із філософії дізнався, що таку вигадку науковці називають утопією. ...Нещодавно минуло 45 літ, як я семирічним хлопча ком відправився у життєві мандри з рідного села на пошу ки міста своєї мрії. Думаю, його насправді не існує, а лише в моїй уяві. Проте продовжую наполегливо та вперто шу кати. Як же жити без мрії? ■

В КНО РУБРИКИ: у Рівному майбутні журналісти вивчають досвід «Волині!нової» Студенти факультету журналістики Міжнародного економіко–гуманітарного університету імені ака деміка Степана Дем’янчука (м. Рівне), які вивчають предмет «Вступ до спеціальності», під час розгляду теми про якісну пресу ознайомилися з газетою «Во линь–нова». Юнаки та дівчата (а вони — з різних областей Ук раїни і багато хто побачив її вперше) проаналізували кількість та актуальність тем у більш як десяти номерах. Звернули увагу на використання інформаційних, аналітичних і художньо–публіцистичних жанрів у ви данні, майстерність написання текстів, розглянули син

Т

таксичну побудову заголовків, їх стилістичні ознаки. Висловили також враження про ілюстрації, верстку та постійні моделі окремих сторінок, формулювали свої думки про те, наскільки цікаво часопис виконує основні функції друкованого ЗМІ. Майбутні працівники засобів масової інформації під час занять виконували вправи із «Волинню–новою» в контексті дослідження особливостей світових газет і журналів – «The Times», «Le Figaro», «Le Mond», «Paris Match», «Die Welt», «Daily News», «Marie France», «Time», «South China Morning Post» та інших, повідомив Віктор Мазаний, доцент факультету журналістики МЕГУ.

ПОДИХ СВЯТА: вогонь миру вже в Україні Передача Вифлеємського вогню миру відбулася цими днями на мосту через річку Західний Буг у місті Устилузі. Делегація з Польщі передала українським представникам священний во гонь. Ця акція вже стала традиційною та проводиться щорічно перед днем Святого Миколая. Українську сторону представля ли священнослужителі володимирволинських храмів, заступ ник мера ВолодимираВолинського Олег Свідерський, перший заступник мера Ярослав Матвійчук та пластуни Волині. Від польської сторони були присутні священик храму з міста Город ло Генріх Круковські, бургомістр Грубешова Томаш Зайонц, пластуни із Городло. Учасниками врочистостей стали також працівники митнопропускного пункту «Устилуг – Зосін», як ук раїнські, так і польські прикордонники й митники.

ПОГОДА: Варвара ночі урвала… За прогнозом чергового синоптика обласного гідрометео центру Алли Адамської, сьогодні хмарно з проясненням, без істотних опадів, вранці — місцями туман, на дорогах оже) ледиця. Вітер західний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря по області — від нуля до мінус 5, у Луцьку — 1—3 граду си морозу. 18)го — хмарно з проясненням, без істотних опадів, вночі та ранком — місцями туман, на дорогах оже) ледиця. Вітер західний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря по області вночі — 3—8 градусів морозу, вдень — від мінус 4 до плюс 1. 19)го — хмарно, невеликий сніг та мок) рий сніг, місцями налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця. Вітер північно–західний, 7—12 метрів за секунду. Температура повітря по області вночі — 1—6 градусів морозу, вдень — від мінус 3 до плюс 2. За багаторічними спостереженнями, найтепліше 17 грудня було в 1989 році — плюс 10, найхолодніше — 1997го — мінус 26 градусів.

17 грудня 1897 ðîêó на Харківському паровозобудівному заводі

випустили перший український паровоз.

Р Е К Л А М А

1921 ðîêó померла уродженка Ківерців (нині село Прилуцьке

Ківерцівського району), відома польська письменниця та актриса Габріеля Запольська.

18 грудня 1920 ðîêó Раднарком СРСР прийняв постанову «Про облік

музичних інструментів» – один із законодавчих актів, за якими переслідували кобзарів.

. ВІЗЬМУ НА РОБОТУ ПИЛОРАМНИКА З ДОСВІДОМ РОБОТИ ТА ВОДІЯ ВАНТАЖНОГО АВТО МАН (ФУРА) НА ЛІСОВОЗ. Житло надаю. Адреса: Локачинський район, с. Маньків.

Тел. 067 361)17)63. Заснована 27 вересня 1939 року. Газета виходить три рази на тиждень: у вівторок, четвер, суботу. Набрана і зверстана в комп’ютерному центрі газети «Волинь!нова» ЗАСНОВНИКИ: ОБЛАСНА РАДА, ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ РЕДАКЦIЇ

www.volyn.com.ua Головний редактор Олександр ЗГОРАНЕЦЬ

НАША АДРЕСА: 43025, Луцьк, просп. Волі, 13 volyn.nova@gmail.com, reklama.volyn@gmail.com

E)mail

Редакція залишає за собою право на літературне редагування надісланих матеріалів без узгодження з автором. Рукописи не повертаються й не рецензуються. Редакція може не поділяти думку авторів. Передрук або відтворення у будь)якій формі матеріалів, розміщених у газеті «Волинь)нова» чи на її інтернет)сторінці, без письмової згоди видання заборонено. Публікації під рубриками «Офіційно», «Політика», «Точка зору», «Секрет успіху», «Благодійність», «Економіка», «Актуально», «Добра справа», а також із позначкою –* – друкуються на правах реклами. За зміст рекламних матеріалів та листів, надісланих читачами, газета відповідальності не несе. Редакція залишає за собою право відмовити в розміщенні рекламної статті, якщо її зміст суперечить законодавству України, нормам моралі або може завдати шкоди виданню.

1933 ðîêó в селі Сокіл нині Рожищенського району народився Олександр Богачук, український поет.

19 грудня

Сонце сьогодні зійшло о 8.16, зайде о 16.14. День триває 7 годин 58 хвилин. Місяць у Леві. 18/19 дні Місяця. Повний Місяць 14 грудня.

МЕНИННИКИ: 17 — Варвара, Іван, Уляна, Геннадій, Серафим, Микола. 18 — Анастас, Сава, Захар, Гурій, Микита, Устим. 19 — Микола, Максим.

МУДР СТЬ: хтось лікує,

а хтось уздоровлює… «Навіть тоді, коли тебе врятує доктор, не забудь подякувати Богу. Ліки — від доктора, уздоровлення — від Господа». Мирослав ДОЧИНЕЦЬ, із книги «Синій зошит».

АНЕКДОТ: нестерпні сусіди Студент скаржиться на сусідів: — Вони стали зовсім нестерпними. До самого ранку стукали у стіну. — Вони тобі заважали спати? — Та ні… Вчити соло на тромбоні!

КОНКУРСИ: до мови рідної,

немов до джерела… Завершився обласний етап ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Понад 40 учасників представлятимуть Волинь на всеукраїнських змаганнях з мови. Серед тих, хто взяв участь в обласному конкурсі, учні 3 — 11х класів загальноосвітніх шкіл, учні про фесійно–технічних училищ та студенти вищих навчальних закладів нашого краю, загалом – 271 учасник. Урочистості з нагоди проведення конкурсу відбулися в Луцькому НВК № 9, вихованці якого подарували присутнім справжнє свято пісень, танців, гімнастичних номерів. А поважне журі на чолі з кандидатом філологічних наук, виклада чем Луцького педколеджу Ларисою Деркач виз начило переможців для участі у фінальному етапі змагань, що запланований на 18 лютого 2017 року. Отож, щиро вітаємо переможців обласного етапу, дякуємо мудрим педагогам та щиро бажаємо юним мово знавцям призових місць на Все українському конкурсі.

1259 ðîêó трапилося так зване Луцьке чудо. Монголо

Ведуча рубрики Валентина ШТИНЬКО.

татари під керівництвом хана Куремси взяли в облогу місто. За свідченням літописця, коли татари почали метати камені, то сильний вітер повертав їх назад на ворогів, аж поки не зламалася метальна машина.

Приймальня 723894 Заступники головного редактора Уліцький Василь Михайлович 723989 Cвітліковська Галина Йосипівна 722007 Рузак Петро Макарович 723894 Римар Микола Анатолійович 723894 Наумук Сергій Васильович 725102 Відповідальний секретар Трофимчук Тамара Сергіївна 725102

ВІДДІЛИ РЕДАКЦІЇ Місцевого самоврядування і сільського життя Гарбарчук Костянтин Володимирович 725102

Головний бухгалтер Вдовиченко Тамара Федорівна

727107

720666

Соціального захисту Сомова Євгенія Володимирівна 723894

Освіти Занюк Лариса Віталіївна Культури Тимощук Ярослава Євгенівна

Спорту Флішаровський Роман Олександрович 726121

Реклами і маркетингу

Інформації Козюпа Мирослава Павлівна

Заступники відповідального секретаря Економіки Харчук Олена Андріївна 720666 Банада Олеся Андріївна 720666 Лісова Алла Степанівна Головний художній редактор Міщук Олександр Ярославович 720666

Тел. 723894

Борох Сергій Іванович

Чапко Любов Вікторівна (244) 31178

723894

Рівненщина — 61615

723932

Реєстраційний номер КВ 7829 04.09.2003 р. Віддруковано: ТОВ «ПоділляТер», м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28 тел.: (0352) 522737. http://aprint.com.ua

720666

тираж 53980. зам. № 966.

Фотокореспондент Філюк Олександр Миколайович

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ: Волинь — 61136,

720666

Приватних оголошень Тимощук Руслана Борисівна

723894

770770

Листів і зв’язків із читачами

Поточний рахунок редакції газети «Волиньнова» 26008055458120 у ВГРУ КБ «ПриватБанк», МФО 303440, ЄДРПОУ 02471695 Друк офсетний. Обсяг 3 друк. аркуші


www.volyn.com.ua

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

3

ОВИНИ / Світ

■ Алло, поліція!

ПУТН ЗНОВУ КЕРУЄ ПЛАНЕТОЮ Американський журнал «Форбс» назвав президента Росії найвпливовішою людиною 2016 року. Путін уже вчетверте здобуває першість у цьому рейтингу. «І в себе на батьківщині, і в Сирії, і на президентських виборах у США російський лідер продовжує домагатися всього, що він хоче», – пише «Форбс». На другому місці опинив* ся новообраний американський президент Дональд Трамп. Третьою у списку найвпливовіших людей у світі стала канцлер Німеччини Ангела Меркель. Четверте місце дісталося голові КНР Сі Цзіньпін, п’яте – Папі Римському Франциску. На шостій сходинці рейтингу – керівник Федеральної резервної системи США Джанет Єллен. Сьому позицію віддано мільярдерові Біллу Гейт* су.

ПОЛЯКИ ЗУПИНИЛИСЯ ЗА КРОК ВД СКАНДАЛУ

«Êîëè ïðîñòÿãàþòü 200 ãðèâåíü, ùîá «âèð³øèòè» ïèòàííÿ, â³äðàçó ïîïåðåäæàþ ïðî êðèì³íàëüíó â³äïîâ³äàëüí³ñòü» Патрульний поліцейський Юрій Сех (на фото) переконаний, що зміни в країні розпочинаються із кожного з нас Хлопець із села Звірів Ківерцівського району у свої 22 пройшов шлях від служби в АТО до роботи у новій патрульній поліції Луцька. Документи для відбору в оновленій структурі Юрій подав рік тому, щойно повернувшись із армії, де з)поміж інших завдань мав обов’язок воювати на Сході України. Юнак був упевнений, що пройде всі етапи відбору: каже, із найскладнішими випробуваннями вже впорався у бойових виїздах. Наша розмова з одним із наймолодших волинських «агентів змін» присвячена річниці діяльності патрульної поліції в обласному центрі. За цей час Юрій Сех став не лише патрульним, а й психологом. Утім, люди досі пропонують «домовитися» замість того, щоб разом втілювати реформи Ярослава ТИМОЩУК

БОЙОВЕ ХРЕЩЕННЯ ПРОХОДИВ НА СХОДІ Юрій давно знав, що хоче служити в армії. І хоч рідні не надто прихильно поставилися до такого бажання, хло* пець наполіг на своєму. Поїхав у військкомат, поспілкувався з коміса* ром, вирішив: «Це – моє!» Паралельно заочно здобував юридичну освіту. Згодом з'ясується, що й армійська дисципліна, і знання законів стануть у пригоді на його першій роботі – у пат* рульній поліції Луцька. Служив Юрій у військовій частині в Києві. Тоді ж довелося пройти бойове хрещення: навесні 2014 року розпоча* лися військові виїзди – спершу в До* нецьк, згодом у Маріуполь. Хлопець не дуже любить згадувати той період життя, каже лише, що набачився тако* го, після чого до випробувань у мир* ному житті почав ставитися по*іншо* му. — У нас був хороший командир роти: раніше воював в Афганістані, в Косово. Він нас навчив бути злагодже* ним колективом, довіряти одне одно* му й підставляти плече у скрутних си* туаціях, – пригадує Юрій. – Під час од* ного з бойових виїздів нашого коман* дира вбив снайпер, але його наука з нами назавжди. Загалом армія впли* ває на характер, на світогляд. Вчишся простіше ставитися до повсякденних труднощів, адже справжня небезпека – це загроза твоєму життю. Коли торік у жовтні Юрій Сех де* мобілізувався, вступив у магістратуру

на юридичний факультет Східноєвро* пейського національного університету імені Лесі Українки. А ще вирішив за* повнити анкету для конкурсу на робо* ту у новій поліції. — Я серйозно ставився до конкур* су, дуже хотів працювати у цій службі. Але зовсім не хвилювався: мав внутрішню впевненість, що витримаю конкуренцію, відчував готовність до такої роботи. Адже не сумнівався у

«

статки, різне ставлення до поліції, по*новому оцінюєш власну роботу, – розмірковує Юрій. – У пригоді стає і юридична освіта (бо іноді му* сиш бути сам собі адвокатом), і здатність порозумітися (адже ча* сом, коли людина агресивна, треба вміти «пригасити» її запал, заспо* коїти). Патрульному часто доводиться виїжджати на бійки, сімейні сварки, вгамовувати порушників режиму тиші. Нещодавно дуже здивувався, коли побачив, як мама напідпитку била своїх дітей. Юрій розповідає: є люди, які припиняють шуміти і навіть дякують за зауваження, а є ті, хто поводить себе зухвало: мовляв, що ви нам зробите? А багато хто й досі пропонує хабарі. — Людей важко відучити від думки, що все можна владнати за допомогою грошей. Коли простяга* ють 200 гривень, аби «вирішити» пи*

ϳä ÷àñ îäíîãî ç áîéîâèõ âè¿çä³â íàøîãî êîìàíäèðà âáèâ ñíàéïåð, àëå éîãî íàóêà ç íàìè íàçàâæäè.

своїй фізичній підготовці, у знанні за* конів, – ділиться спогадами Юрій. – Коли ж отримав СМС*повідомлення із текстом: «Вітаємо! Ви пройшли всі етапи відбору! Запрошуємо на нав* чання!» – переконався, що все йде за планом. «У НАШІЙ РОБОТІ ТРЕБА БУТИ ЩЕ Й ХОРОШИМ ПСИХОЛОГОМ» За рік, що минув, патрульний Юрій Сех зрозумів, що вміння нала* годити контакти з різними людьми важить не менше, ніж знання Консти* туції та здатність швидко бігати. Зразковий поліцейський – це ще й добрий психолог, вважає тепер хло* пець. — Праця з людьми – хоч і найскладніша, але й найцікавіша діяльність. Коли спілкуєшся з грома* дянами, які мають різні погляди, різні

»

тання, відразу попереджаю про кримінальну відповідальність за такий вчинок, – каже Юрій. Втім, усе більше людей довіря* ють новій патрульній поліції. Про це свідчить, приміром, кількість вик* ликів упродовж зміни: якщо в перші дні роботи отримували до 5 дзвінків, то тепер їх може бути й 30. Та попри всі труднощі Юрій Сех відчуває особливу місію своєї робо* ти – це можливість навести порядок у Луцьку. — Не просто так ношу форму й жетон. Я – за те, що перед законом усі рівні. Порушив – будь добрим: відповідай, – вважає правоохоро* нець. – Патрульна поліція – най* ближче до населення, тому резуль* тати цієї реформи будуть помітні найшвидше. Ми робимо все для то* го, щоб зміни відбулися – але для цього має працювати кожен. ■

15 грудня сейм Польщі зняв із порядку денного розг* ляд законопроекту щодо пропагування комунізму та інших тоталітарних устроїв, до яких серед іншого хотіли віднести український та литовський націоналізм. Прий* няття такого закону могло б призвести до необґрунтова* ного демонтажу багатьох українських пам’ятників, зок* рема і Тарасові Шевченку. «Українській і литовській сто* ронам вдалося переконати польських законодавців, що питання недоцільно виносити на обговорення, оскільки це може призвести до непередбачуваних наслідків», – повідомило джерело «Укрінформу» у Варшаві. Водночас співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Рес* публікою Польща Оксана Юринець у «Фейсбуці» подяку* вала послу України в сусідній державі Андрієві Дещиці та своєму колезі по Верховній Раді Миколі Княжицькому за «непрості перемовини» у Варшаві щодо цієї справи. Но* вий термін розгляду законопроекту поки що не відомий.

ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА ЗГАСЛА Мер Парижа Анн Ідальґо прийняла рішення вимкнути освітлення цього символу французької столиці на знак солідарності з мешканцями сирійського Алеппо. «Мета цього кроку – вчергове закликати міжнародне співтова* риство до термінових дій», – ідеться у повідомленні. Крім того, тисячі людей на вулицях турецького Стамбу* ла, столиці Великобританії Лондона і головного міста Швеції Стокгольма протестують проти масових убивств мирних мешканців в Алеппо російськими та сирійськими військами після оголошення перемир’я.

ЄВРОСОЮЗ ПРОДОВЖИВ САНКЦЇ ПРОТИ РОСЇ Лідери країн ЄС погодили на саміті у Брюсселі три* валість обмежувальних заходів проти Кремля до 31 лип* ня 2017 року. «Економічні санкції Євросоюзу щодо Моск* ви були прийняті влітку 2014 року у зв’язку з її діями, які дестабілізують ситуацію на Сході України. Кожні півроку ЄС приймає рішення про продовження обмежувальних заходів», – повідомили у Брюсселі. У Євросоюзі підкрес* люють, що санкції можуть бути скасовані, якщо Росія ви* конає Мінські угоди.

500-КЛОГРАМОВУ ЖНКУ ПРООПЕРУЮТЬ В НДЇ 36*річну єгиптянку Еман Ахмед, яка важить близько півтонни, вважають найтовстішою у світі. Вона роз* повніла через вроджені проблеми зі щитоподібною за* лозою. 20 літ дівчина не виходила з дому, а 2 роки тому пережила інсульт, після чого втратила здатність рухати* ся і говорити. Родина ініціювала кампанію порятунку Еман у соцмережах. Оголошення привернули увагу відо* мого індійського хірурга Муффазала Лакдавали. Медик узявся допомогти жінці, однак зіткнувся з рядом труд* нощів: спочатку їй відмовили, бо не могла прийти до по* сольства особисто, далі проблемою стало знайти літак, бо двері стандартного авіатранспорту виявилися за* вузькими для Еман. Через те, що пацієнтка з мусуль* манської країни, для догляду за нею дібрали суто жіно* чий персонал. Лакдавала планує зробити Еман де кілька операцій, що розраховані на 3,5 року. Якщо лікування буде успішним, вага зменшиться до 100 кілограмів.

ВТОПИЛАСЯ В ШОКОЛАД На кондитерській фабриці «Сергиево*Посадская» у Федорцовому під Москвою загинула 24*річна Cвітлана Росліна. Її мобільний телефон упав у ємність із шокола* дом. Коли його діставала, потрапила в бак і сама. Виб* ратися не змогла. Інженер з техніки безпеки каже, що це сталося, коли перемішувалися інгредієнти шоколаду.

■ Цитатник Ðîìàí ÂÀÙÓÊ, ïîñîë Êàíàäè â íàø³é äåðæàâ³, ââàæàº, ùî óêðà¿íö³ ïåðåá³ëüøóþòü êðèçó â êðà¿í³ ³ çàáàãàòî ïëà÷óòüñÿ:

« »

Здається, що ви, українці, купили цьогоріч на 40% більше смартфонів (ніж минулого року – Ред.), щоб… писати в соціальних мережах про суцільні біди. (За повідомленнями інтернет*сайтів «Українська правда», «Кореспондент», «ГПУ», «Експрес», «Високий Замок»).

Більше новин — на сайті volyn.com.ua


4

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

ОВИНИ / Україна

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

■ Спеціальний репортаж

www.volyn.com.ua

Фото Олександра ДУРМАНЕНКО.

«БАТЬКВЩИНА» ВИКЛЮЧИЛА НАДЮ САВЧЕНКО З ФРАКЦЇ У повідомленні прес"служби політсили сказано, що принципи і політичні переконання депутата № 1 у спис" ку партії та самої партії наразі не збігаються. Тим часом група парламентарів із різних фракцій Верховної Ради України, які є членами комітету з питань національної безпеки й оборони, підготували проект постанови про виключення своєї колеги Надії Савченко (фракція «Батьківщина») зі складу цього комітету. Про це заявив нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук. «Наполяга" тиму, щоб ця постанова була розглянута на найближчо" му засіданні Верховної Ради. Геть московських зозуль з українського парламенту!» – наголосив він.

МОБЛЗАЦЮ ПОВНСТЮ ЗУПИНЕНО «Ми цілковито перейшли на контрактну армію, і сьо" годні на фронті є тільки воїни"контрактники. Я зупинив мобілізацію, і нікого вже в шию для захисту України ми не женемо», – заявив Петро Порошенко. За словами глави держави, він пишається тим, що такого результа" ту вдалося досягти за вкрай короткий термін. Прези" дент додав, що наразі до армії йдуть лише добровольці, які розуміють, навіщо вони це роблять, і знають, як бо" ронити країну.

ХТО «НАЇХАВ» НА «УКРЗАЛЗНИЦЮ»? Очільник підприємства Войцех Бальчун розповідає про погрози його менеджменту та хакерські атаки на національного перевізника. «З усією відповідальністю і тривогою заявляю: зараз відбувається нечуване ганеб" не торпедування всіх наших останніх кроків, особливо у кадровій сфері. Новопризначені керівники зіткнулися з реальними погрозами застосування фізичної сили. Все це є свідченням того, що система не збирається здава" тись і не гребуватиме жодними засобами, щоб зберег" ти існуючий стан речей», – наголошує Бальчун. Крім то" го, хакери здійснили атаку на сторінку підприємства. Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що атакувала хакерська група з України на замовлення невстановленої особи з Санкт"Петербурга. Вони хотіли поцупити дані пасажирських перевезень.

ТО ОСЬ ЯК ЄВРОСОЮЗ «ТРИМАЄ СЛОВО»

Петро Філюк привітав із почесним званням «Заслужений юрист України» Наталію Матвієнко.

Суддя у відставці Людмила Веремчук — неперевершена майстриня вишивки.

«ÑÂßÙÅÍÈÊ Ë²ÊÓª ÄÓØÓ, ˲ÊÀÐ — Ò²ËÎ, À ÑÓÄÄß ÐßÒÓª ÄÎËÞ» У день професійного свята працівників судової системи держави в Апеляційному суді Волинської області пройшли урочистості, на яких головними гостями були судді, котрі нещодавно пішли у відставку Тамара ТРОФИМЧУК

Європейський парламент оприлюднив нову дату розгляду питання про безвізовий режим для України. Воно буде поставлене на голосування 3 квітня. Зазна" чимо, що кілька днів тому Європарламент уже перено" сив розгляд українського безвізу з 18 січня на 1 лютого. Щоправда, прес"аташе Європарламенту Мод Нойон заявила, що дата 3 квітня вказана помилково, і що насправді вона ще не визначена. Може бути, що пере" несуть на червень?

ВАРТСТЬ ЕЛЕКТРИКИ МОЖЕ ЗНИЗИТИСЯ ВПЕРШЕ ЗА 25 РОКВ Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг планує змінити оптово"роздрібну ціну електроенергії з 1 січня 2017 ро" ку та 1 квітня 2017 року. Спочатку її вартість буде змен" шена на 10%, а потім – ще на 5,8%. Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик в ефірі телека" налу «112» підтвердив цю інформацію та заявив, що зниження стане першим за 25 років.

НАША ВЧИТЕЛЬКА – СЕРЕД 50 НАЙКРАЩИХ У СВТ! Викладач англійської мови з Кропивницького Анна Дудич увійшла в топ"50 педагогів світу в рамках премії «Varkey Foundation Global Teacher Prize 2017». Журі кон" курсу відзначило її за використання у роботі інно" ваційних методів навчання. Стратегія українки базуєть" ся на орієнтації на учня і проектному підході. Разом із учнями вона експериментує і в процесі навчання залу" чає смартфони та системи Google Class. У 50"ку най" кращих учителів світу увійшли номінанти з 37 країн. Усього до участі в конкурсі було подано понад 20 тисяч заявок.

■ Цитатник Âîëîäèìèð ÃÐÎÉÑÌÀÍ, ïðåì’ºð-ì³í³ñòð Óêðà¿íè, ââàæàº, ùî íàéá³ëüøå äîñòðîêîâèõ âèáîð³â õî÷óòü ò³, õòî äîâ³â Óêðà¿íó äî êðèçè:

«

За дострокові вибори в парламенті сьогодні, наскільки я розумію, виступає тільки дві політичні сили. Це «Опозиційний блок» і «Батьківщина»… Із 2005#го по 2013#й – 8 років після Помаранчевої революції – хто керував країною? «Батьківщина». Прем’єр#міністром від цієї політичної сили була 3,5 року. І куди довели країну? В економічну кризу. І наступних 3,5 року хто керував? Партія регіонів. Янукович і Азаров.

»

(За повідомленнями інтернет"сайтів «Українська правда», «Кореспондент», «ГПУ», «Експрес», «Високий Замок»). ■

ЩО Ж ДАЛО «ОЧИЩЕННЯ»? У грудні в Україні традиційно відзначають День працівників суду. «Цьому святу вже виповнилося шістнадцять років і можна видавати паспорт», – пожартувала начальник Територіального управління Держав" ної судової адміністрації в області На" талія Коцирій. Щоправда, сказала з ноткою суму в голосі. І це зрозуміло. Огульна критика суддів сьогодні, як ніколи, в моді. В очах громадськості служителів Феміди зробили винними в усіх проблемах, панацеєю від них назвали тотальне очищення системи. Суддям зі стажем запропонували піти на пенсію аби дати місце іншим, буцімто кращим. Судді пішли… Та не" даремно кажуть, що шлях до пекла встелений добрими намірами. Те, що подавалось як радикальний бій ко" рупції, обернулося руйнуванням на" лагодженого механізму, очищенням системи не від корупціонерів, а від професіоналів. Бо ж у відставку пода" ли найбільш авторитетні та досвідчені кадри. Однак, як сказав голова суду Петро Філюк, сталося те, що сталося, і сьо" годні це вже історія. Якими б важкими не були часи, потрібно мати оптимізм і йти вперед, бо тільки так долаються труднощі. Час — найкращий суддя, він все розставить на свої місця. А поки що треба зосередитися на роботі, якої ду" же багато. Адже внаслідок «очищення» з установи звільнилося 12 суддів, тож навантаження на тих, хто залишився, зросло утричі. Коли вакантні місця зай" муть нові кадри — нікому не відомо. То" му судді працюють у режимі «зрання до смеркання», а люди чекають розгляду своїх справ по кілька місяців. Такий на" разі результат «реформування» систе" ми. Проте своїх працівників апе" ляційна інстанція не забуває. І пер" шим свідченням цього стала поява громадської організації «Ветерани судових органів Волинської області», яку очолив колишній заступник голо" ви Апеляційного суду Олександр Фідря. Поки що вона єдина в країні. Іншим проявом уваги до колег «по це" ху» стало особливе, абсолютно не схоже на попередні роки, відзначення професійного свята. Його організато"

Ансамбль «Колос» під керівництвом Олександра Огородника і колектив Апеляційного суду поєднує давня дружба.

«

Òå, ùî ïîäàâàëîñü ÿê ðàäèêàëüíèé á³é êîðóïö³¿, îáåðíóëîñÿ ðóéíóâàííÿì íàëàãîäæåíîãî ìåõàí³çìó, î÷èùåííÿì ñèñòåìè íå â³ä êîðóïö³îíåð³â, à â³ä ïðîôåñ³îíàë³â.

»

ри підготували мистецькі сюрпризи, які здивували і розчулили. Власне, Апеляційний суд і раніше був не тільки установою звершення правосуддя, а й місцем, де шанують традиції, дба" ють про моральність та духовність. І все ж цьогорічне професійне свято перевершило всі попередні своєю оригінальністю. ПРИЙШЛИ В ГОСТІ… З ПІСНЕЮ Першим яскравим моментом ста" ла виставка вишитих робіт, які своїми руками створили працівниці устано" ви. Зокрема, 12 із майже 40 чудових картин експозиції виконала суддя у відставці Людмила Веремчук. Її ікони, пейзажі, портрети, без перебільшен" ня, заворожують. Майстерне поє" днання кольорів, їхній плавний пе" рехід створюють враження не виши" тих робіт, а малярських творів. Дивля" чись на полотна здалеку, не віриться, що виконані вони не фарбами, а нит" ками. «Найважче передати перехід одного кольору в інший. Це дуже клопітка робота — сто хрестиків на одному сантиметрі. Ось цю картину я вишивала 8 місяців, ще коли працю" вала суддею», — розповіла Людмила Миколаївна. Наступною родзинкою свята стала поява у залі заслуженого народного ансамблю пісні і танцю «Колос» із Тор" чина. З трудовим колективом апе" ляційної інстанції області його пов’язує давня міцна дружба. Судді та працівники апарату — щирі шануваль" ники творчості ансамблю, який пропа"

гує народну пісню і національну куль" туру, часто бувають на його концертах. Тож у день професійного свята артис" ти з Торчина зробили жест у відповідь і завітали в Апеляційний суд із піснею. Їхній натхненний виступ, теплі слова керівника, народного артиста України Олександра Огородника засвідчили щиру повагу людей мистецтва до охо" ронців закону, розуміння місії, яку вони виконують у суспільстві. Про третю родзинку свята роз" повів присутнім митрополит Волин" ський і Луцький УПЦ КП Михаїл. Вла" дика повідомив про добру справу, яку суддівська спільнота області на чолі з Петром Філюком зробила для вічності — своїм коштом реставрувала пам’ят" ник на могилі голови Луцького окруж" ного суду Івана Десницького. Він похо" ваний біля Свято–Троїцького кафед" рального собору у центрі міста, що са" ме по собі вже є великою рідкістю. Ад" же поблизу найбільших церков, як правило, знаходять вічний спочинок тільки єпископи або дуже відомі люди. Суддя Десницький, очевидно, був са" ме таким, якщо свого часу його похо" вали поряд із Божим храмом, а колеги через півтора століття повважали за потрібне оновити надгробок. Були на святкуванні й традиційні, але від того не менш урочисті момен" ти. Почесне звання «Заслужений юрист України» отримала суддя у відставці Наталія Матвієнко. Стар" ший секретар суду Алла Собчук наго" роджена відзнакою Президента — ювілейною медаллю «25 років Неза" лежності України». Ряд працівників апарату за сумлінну працю відзначені грамотами та подяками голови Апе" ляційного суду області і Державної судової адміністрації. До тих, хто залишився працювати після «очищення», з напутніми слова" ми звернулися ветерани судової сис" теми. Особливо влучно прозвучали слова, якими й розпочалося зібран" ня: «Священик лікує душу, лікар — тіло, а суддя рятує долю. Відновіть довіру до суду». ■


www.volyn.com.ua

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

ОВИНИ / Волинь

■ Офіційно

ЗАХИЩАЄМО НТЕРЕСИ ТА МАЙНО ГРОМАДИ

ТОНІ ПАЛМЕР ПРИЇХАВ ІЗ ПОДАРУНКАМИ

*

У музей Стравінського, що у прикордонному містечку Устилуг ВолодимирВолинського району, завітав відомий британський режисер

За результатами місцевих виборів 2015 року Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» здобуло 12 із 64 мандатів обласної ради. Фракція представлена у 5 із 9 постійних депутатських комісій. Про її діяльність в обласній раді розповідає голова фракції Василь СТОЛЯР (на фото) Євгенія СОМОВА

КОЖЕН ГОЛОСУЄ ТАК, ЯК ПІДКАЗУЄ СОВІСТЬ — Фракція працює відповідно до програм та іде ологічних засад ВО «Бать ківщина», — зазначив Ва силь Столяр. — У її складі — 9 депутатів. До прийняття важливих рішень ми підхо димо відповідально, відс тоюємо інтереси волинян, які проголосували за нас, захищаємо і підтримуємо аграріїв — одноосібників, фермерів і великотоварних виробників. Адже Волинь — сільськогосподарська об ласть. Основні пріоритети в роботі фракції — макси мальна прозорість у роз поділі бюджетних коштів, відкритість кадрових приз начень. На першому місці у нас інтереси громади, а вже потім усе інше. Питання, винесені на розгляд сесії, обговорюємо на своїх засіданнях. Дискутуємо, визначаємось, будемо під тримувати проект рішення чи ні. При цьому ніхто не нав’язує якусь одну думку, її напрацьовуємо спільно. На сесії голосуємо так, як підказує совість. А коли нас було 12, приходив на засідання голова осередку партії і казав: «Робіть так, бо цього вимагає Київ». Наша фракція не голо сує за питання, які пору шують права людей, котрі віддали за нас свої голоси, а також держави. У Конс титуції сказано, що влада і земля, її надра належать народу. І він повинен відчу вати це, знати, що за ним стоять депутати, які захи щають його інтереси, піклуються про добробут. Щодо розколу в наших рядах. Нещодавно за сис темні порушення Положен ня «Про фракцію» та нехту вання інтересами партії ми виключили трьох депутатів — Валентину Касарду, Люд милу Кирду та Сергія Сла бенка. Рішення підтримали 9 із 12 обранців громади.

Василь Столяр стверд жує, що з подачі голови об ласного осередку ВО «Ба тьківщина» Олега Кіндера відбуваються політичні ігри, що суперечать партійній дисципліні й про які не знає Юлія Тимошенко. Зазначи мо, що члени фракції спря мовують свої зусилля на ремонт об’єктів, освітньо культурної сфери, розбудо ву інфраструктури у вибор чих округах. Так, за їх сприяння виділили 400 ти сяч гривень на ремонт до роги по вулиці Некрасова у Нововолинську, яка з’єднує два мікрорайони, надійшов і перший транш — 300 ти сяч гривень — для капіталь ного ремонту фасаду ЗОШ №2 у місті шахтарів. Депу тати проявляють активну громадянську позицію у відстоюванні територіаль ної цілісності та незалеж ності України. Багато із них долучилися до волонтерсь кої діяльності. Народні об ранці допомагають військо вим АТО, переселенцям, демобілізованим. Валерій Курстак, наприклад, більш як 70 разів їздив на Схід, во зив допомогу бійцям. Обранці громади від ВО «Батьківщина» присутні на всіх сесіях обласної ра ди, відвідують засідання профільних комісій та тим часових груп. Про їхню ак тивну роботу в найвищому представницькому органі краю свідчить і те, що за рік вони подали понад 80 звер нень, запитів, чимало з них були підтримані колегами. Депутати фракції сповна використовували можли вості своїх фондів, надава ли волинянам матеріальну допомогу на лікування, опе ративні втручання і післяо пераційну реабілітацію, ліквідацію наслідків пожеж або стихійного лиха. Вико ристовували для цього і власні кошти. БУРШТИН СЛІД ДОБУВАТИ ЛЕГАЛЬНО Важливого значення фракція надає питанням екології та збереження довкілля, недопущенню

Роксолана ВИШНЕВИЧ

інодокументаліст, впливовий музичний кри тик Тоні Палмер зняв тригодинний докумен тальний фільм про знаменитого композито ра «Одного разу на кордоні…», який уже став класи кою. Гість ознайомився з експонатами унікального музею Ігоря Стравінського, з яким був особисто знайомий. А також презентував створений ним же документальний фільм про Сергія Рахманінова «Рахманінов. Жнива скорботи». Тоні Палмер вручив директору музею Володимиру Терещуку подарунки – безцінні експонати, які доповнять колекцію вис тавкових залів, і зробив фото на пам’ять. ■

К

ХУЛІГАНСЬКІ «РОЗВАГИ» ОБІЙДУТЬСЯ ДОРОГО

«

Ùîá ïðèïèíèòè ä³ÿëüí³ñòü «÷îðíèõ êîïà÷³â», ç ³í³ö³àòèâè ôðàêö³¿ ÂÎ «Áàòüê³âùèíà» áóëî ïîäàíî ïðîåêò ð³øåííÿ ïðî ñòâîðåííÿ êîìóíàëüíîãî ï³äïðèºìñòâà «Âîëèíüïðèðîäðåñóðñ».

»

розбазарювання лісів, во дойм і природних копалин. Свідчення цього — депу татські запити і звернення, підготовлені її членами, і винесені на розгляд сесії проекти рішень. Депутати першими заговорили про необхідність легалізації ви добування сонячного каме ню. Щоб припинити діяльність «чорних копачів», навести порядок у викорис танні лісів, видобутку піску, торфу, інших корисних ко палин, з ініціативи фракції ВО «Батьківщина» на розг ляд сесії обласної ради бу ло подано проект рішення про створення комунально го підприємства «Волинь природресурс». — Усе це допоможе врегулювати видобування бурштину на території об ласті, — вважає Василь Столяр. — Підприємство належатиме громаді й на повнюватиме бюджет Во лині. Отож, від його ство рення виграють усі, бо бу дуть кошти на реалізацію прийнятих обласною радою екологічних програм, на які в бюджеті постійно не вис тачає грошей. Адже інвес тор сплачуватиме 50 відсотків заробленого на корисних копалинах. До нас часто зверта ються виборці з Маневиць кого району, просять

виділити кошти на ремонт доріг, шкіл, будинків культу ри, інших установ. Якби ми зробили так, як декла руємо, — 50 відсотків за робленого на корисних ко палинах йде в обласну каз ну і по 25 — до бюджету району та сільських рад — то змогли б поліпшити інфраструктуру, зробити дороги. Мене дивує, що створення КП «Волиньпри родресурс» гальмувалося, що був такий спротив. Депутат переконаний, що проблеми виникали, бо людям неправдиво роз’яс нювали ситуацію. Мовляв, у них заберуть землю. У впорядкуванні видобутку сонячного каменю, вважає Василь Столяр, повинні бути зацікавлені районні адміністрації, депутати місцевих рад. Але цього, на жаль, не спостерігаєть ся. Місцева влада не зацікавлена у легалізації видобутку. — На минулому засі данні профільної комісії ми рекомендували керівнику комунального підприєм ства «Волиньприродре сурс» інформувати про свою роботу, — каже Ва силь Столяр. — І, нарешті, перші кроки вже зроблені. Підприємство ось–ось має отримати ліцензію на видо буток бурштину. ■

■ У номер!

1,7 МІЛЬЙОНА ТРЕБА ПОВЕРНУТИ

ВІДКЛАДІТЬ КОВЗАНИ І СНАСТІ

Прокуратура Волинської області розслідує протиправні дії службових осіб КП «Луцькводоканал» Наталія МУРАХЕВИЧ

ерівнику повідомлено про підозру у службовому підробленні та розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим стано вищем в особливо великому розмірі (кримінальні правопорушен ня, передбачені ч.1 ст. 366 та ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України). Установлено, що посадовець у 2014 році уклав завідомо фіктивні до говори з двома суб’єктами господарювання про надання інфор маційноконсультаційних послуг й у подальшому погодив звіти про ви конання робіт та провів повний розрахунок за договорами на загальну суму понад 1,7 мільйона гривень. Проте слідством доведено, що ро боти фактично не були проведені, а відтак кошти розтратив. ■

К

5

На водоймах почав формуватися льодяний покрив до 5 сантиметрів Ірина ВАРВАРУК

З

а таких умов виходити на кригу, тим паче риба лити, небезпечно. Для одного пішохода надійним є лід товщиною не менше 7 санти метрів. Обладнувати ковзанку можна на кризі завтов шки 10–12 сантиметрів (для масового катання – 25). Колективна переправа пішки може бути організована при промерзанні водойм не менше ніж на 15 санти метрів. Не можна йти поодинці та у нічний час. І, зви чайно, категорично забороняється вживати алко гольні напої до та під час перебування на льоду. ■

Двоє молодиків пошкодили 300 метрів паркану біля тублікарні у селищі Луків Турійського району Олег ПЛАЗОВСЬКИЙ

овідомлення про правопорушення до відділення поліції надійшло від головного лікаря установи. Сума завданих матеріаль них збитків — 10 тисяч гривень. Правопорушники — місцеві жителі, 16 та 17 років. З’ясувалося, що хлопці також пошкодили паркан поблизу дільничної ветеринарної лікарні, чим завдали установі ма теріальних збитків на 1 тисячу 650 гривень. Відо мості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. ■

П

ЗА ДОБУ — 4 ВИЇЗДИ НА ПОЖЕЖІ Зокрема, 15 грудня вночі на пункт зв’язку служби порятунку надійшло повідомлення, що у селі Холопичі Локачинського району загорівся дерев’яний житловий будинок Валентин МИШКО

іквідували займання працівники Державної пожежнорятувальної частини №15 райцент ру та місцевої пожежної команди села За турці. У хаті виявили тіло 47–річного чоловіка. Того дня у Нововолинську на вулиці Луцькій спалахнув легковий автомобіль «Фіат». Вже за 4 хвилини на місце події прибули працівники Державної пожеж норятувальної частин №5, які загасили вогонь, що пошкодив моторний відсік. У Луцьку горів дачний будинок на масиві «Дружба», а у ВолодимиріВо линському — цегляний гараж. ■

Л

УКРАЛИ ПОВНУ СУМКУ ГРОШЕЙ На території Здолбунівського району, що на Рівненщині, невідомі пограбували 36–річного мешканця міста Нетішин Хмельницької області Валентин СТАВСЬКИЙ

риватний підприємець разом із дружиною їхав автомобілем «Форд» у Рівне. Поблизу села Гільча1, як з'ясували правоохоронці, вони зупинилися, аби поміняти колесо. В цей час до них під’їхав «ВАЗ» і перегородив смугу руху. Із сало ну вийшли четверо чоловіків у масках. Один із на падників відразу почав стріляти по іномарці, інший наніс тілесні ушкодження чоловікові і забрав сумку, в якій був мільйон гривень. Нападників намагалися затримати троє працівників сервісного центру МВС, які поверталися після виконання службового доручення із Острога до Рівного і побачили «роз борку» на узбіччі. Помітивши поліцейську автівку, зловмисники почали тікати. Доїхавши до села Озірко, зупинилися і кинули в лобове скло службо вого автомобіля вибуховий пристрій. Правоохоро нець вийшов із транспортного засобу і отримав 2 кулі в спину та шию. Грабіжники покинули свій авто мобіль і зникли у невідомому напрямку. В області для затримання злочинців було оголошено план «Перехват». ■

П

Більше новин — на сайті volyn.com.ua


6

КУЛЬТУРА

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

www.volyn.com.ua

■ Ім'я Волині

ÂÎÍÀ ÁÀ×ÈÒÜ ÑÂ²Ò ²Ç ÒÀÐÀÑÎÂί ÃÎÐÈ Фото Владлена ДРОБОТЬКА.

Її одразу помітиш серед повсякденних декорацій, які будує саме життя, і серед найяскравішого убрання сцени, серед перехожих на вулиці і серед інших героїв вистави… Аристократична постава, уважний погляд великих проникливих очей, поважна хода, елегантна манера в одязі і водночас вишукана простота у спілкуванні... Одразу розумієш, що перед тобою — особистість із цікавим і складним світобаченням

Людмила Приходько зіграла Клементину у виставі «Забути Герострата».

Світлана ОРГАНІСТА, заслужена артистка України

она — народна арти стка України, гро мадський діяч, жур налістка, викладач, людина, яка була нагородже на орденом Княгині Ольги III ступеня, актриса, яка відда ла 50 років свого життя служінню сцені, — Людмила Приходько. Цей рік щедрий для неї на круглі дати. У Во линському обласному ака демічному музично драма тичному театрі ім. Тараса Шевченка, який цього року розпочав свій 77 й сезон, Людмила Іванівна служить уже 40 літ. За цей час прожила на сцені близько 100 ролей, а всього їх зіграно більше 150. В її біографії немає неважливих, «прохідних» образів — у кож ному актриса залишила час точку своєї душі. Етапними вважає Мавку з «Лісової пісні» Лесі Українки (режисер Ярос лав Сисак), Марину Турчин («Соловейко Сольвейг» Івана Драча; режисер Михайло Ілляшенко), Кочубеїху («Я кли чу Всевишнього Бога...(Іван Мазепа)» Дмитра Строїча) і вперше виконану на ук раїнській сцені роль Лісістра ти за Аристофаном (режисер Михайло Ілляшенко). Свого часу мені пощасти ло стати сусідкою її зоряної гримерки, як ми часто жар туємо поміж собою. Кожен її прихід — чи то приготування до вистави, чи репетиція, чи інші театральні клопоти — то можливість для мене зачерп нути із джерела цієї непе ресічної особистості кухлик життєвої мудрості, притаман ного їй здорового гумору, глибокого розуміння суті театральної справи; отримати порцію підтримки і розуміння, слушну пораду, часом іронічне, але незмінно мудре зауваження, яке стимулює до дії мою акторську природу. І зараз пам'ятаю, як мене, тоді зовсім молоду актрису, яка щойно переступила поріг те атру, вразила старовинна до моткана крайка — подарунок на щасливу творчу долю від актриси, яка для мене тоді бу ла небожителькою, богинею Олімпу під назвою «сцена»! З того часу минуло вже багато років, а я й досі радію цьому спілкуванню, порожньою після нього душа моя ніколи не залишається. І не лише моя — Людмила Іванівна належить до людей, які, ще не дослухав ши до кінця про чиюсь проб лему, вже подумки шукають варіанти її вирішення. Вона неперевершений

В

Цю світлину наш світлої пам’яті фотокор Микола Зінчук зробив після концерту, і вона перемогла у конкурсі.

Міський голова Луцька Микола Романюк при переповненому залі став на коліно перед народною артисткою. Відколи чоловік Микола привіз її у місто, патроном якого є святий Миколай, і в трудовій з'явився запис 19 грудня, Людмила Іванівна вважає ім'я Микола особливим у своїй долі.

«

Îòîæ Ëþäìèëà ²âàí³âíà Ïðèõîäüêî — Àêòðèñà ç âåëèêî¿ ë³òåðè, äëÿ ÿêî¿ óñï³õ íå ëèøå òîä³, êîëè àïëîäóþòü, à êîëè ïàì'ÿòàþòü ÷åðåç ðîêè.

оповідач і народних жартів, і замальовок із життя, і спо гадів про театральне минуле. Багато з її висловів стають афоризмами акторів. Під її ко лоритні розповіді перед очи ма миготять сторінки життя, розгортаються події і пропли вають постаті, що назавжди закриті від мене завісою ча су… Ось другокласниця Люся дивиться вперше в житті ба лет «Лебедине озеро» у Київському оперному театрі, куди потрапила разом із деле гацією з рідного Канева. Ма леньке серце аж заходиться від захоплення тим дивом, яке постає на сцені. Їй хочеться у світ по той бік рампи — чарівний світ театру, який на тлі убогого повоєнного життя здається прекрасною казкою, з якою вона віднині нізащо не захоче розлучитися. З того часу таємна мрія стати астрономом і вивчати небесні світила перетворила ся на мрію самій сяяти зі сце ни й силою мистецтва нести у світ красу і гармонію. І ось Люся Приходько — активна учасниця шкільного драмгуртка, де грає кілька ро

»

лей в одній виставі, як от Снігову Королеву і Отаманшу у відомій казці. Ось вона схи лилася над пошарпаною книжкою «Піонерський театр» чи томиком віршів… І знову виступ на сцені. Цього разу на конкурсі читців, приуроченому 100 річчю від дня смерті Тараса Шевченка. Старшокласниця Люся При ходько, яка зайняла 2 ге місце, уже твердо знає, що стане актрисою, навіть попри те, що мама — проти. Вибір непростий для дівчини, адже вона завжди була для неї ду ховним орієнтиром — усі свої вчинки вивіряла думкою про те, що сказала б про них ма ма. За плечима — успішне навчання у Канівській школі (уже кілька років поспіль відмінникам із гуманітарних предметів тут присуджують стипендію імені Людмили Приходько), роки дитинства і крила великої мрії, які принес ли дівчину у лави творчого студентства поважного вишу — Київського державного інституту театрального мисте цтва імені Івана Карпенка Ка рого. А поруч навчалася ціла

Одна з перших ролей акторки — Валя у драмі «Іркутська історія».

когорта майбутніх майстрів акторського фаху, з якими по товаришувала артистка: Іван Миколайчук, Борислав Брон дуков, Марина Герасименко, Степан Олексенко… Людмила Іванівна перейняла у своїх батьків щедрий дар, який не часто трапляється поміж ар тистами — уміння по спра вжньому дружити. Сама ж акт риса каже, що їй щастило на на хороших людей, і з тепло тою розповідає про Ольгу Ку сенко, з якою її не одне деся тиліття єднала щира дружба. Людмила Іванівна не раз у спілкуванні зауважувала, що у її батьків не було золота, але вони мали дещо значно цінніше — багатство духовне і хороших друзів, талановитих і щедрих душею. Тато у свій час був редактором районної га зети і в гостях у Приходьків збиралися люди цікаві, іноді відомі всій Україні, як от на родний артист України Дмит ро Франько, поети Василь Си моненко, Андрій Малишко, Павло Тичина… Закінчення інституту, 5 запрошень у різні театри Ук раїни, одруження з коханою людиною і цікавим режисе ром Миколою Стефураком, робота у Тернопільському, Полтавському, Івано Фран ківському театрах, народжен ня сина, приїзд на Волинь — все це щасливі сторінки з жит тя Людмили Приходько, на зміну яким прийшли складні і

непевні. На тендітні плечі важ ким тягарем лягла вдовина доля. Але вона ніколи не шко дувала, що вибрала таку про фесію. Може, тому, окрім уря

дових нагород, найкращу да ло саме життя — можливість творчо відбутися. Співпрацювала з цікавими режисерами: народними ар тистами України Борисом Прокоповичем, Ярославом Ге лясом, Анатолієм Горчин ським, Павлом Загребельним, Віталієм Смоляком, заслуже ним артистом України Еділом Ольшевським, Миколою Сте фураком… Їх було три десятки на її мистецькому шляху, але найважливішим режисером у своєму житті вважає заслуже ного діяча мистецтв України Михайла Ілляшенка, з яким співпрацювала 23 роки. Перед його чуттям, образністю мис лення і зараз подумки вкло няється. Все, що стосується театральних робіт Михайла Васильовича, його філософії, вкладається для неї в одне об'ємне слово — Майстер. На запитання про те, чи залишилося ще щось неска зане світу, про що хотілося б повідати зі сцени, каже, що усвідомлює: роки активної творчості, на жаль, позаду, і манією величі жінка не страж дає. Актор може сяяти на сцені, лише коли режисер вірить у нього. Якщо такий знову з’явиться у її житті — во на і далі готова зберігати вірність рідній сцені. Отож Людмила Іванівна Приходько — Актриса з вели кої літери, для якої успіх не ли ше тоді, коли аплодують, а ко ли пам'ятають через роки. Ад же і нині до неї з вдячністю звертаються глядачі, які бачи ли її дебют в «Іркутській історії». Майбутнє України, вважає Людмила Іванівна, — у формуванні української еліти, яка здатна повести за собою народ. Майбутнє рідного те атру — у талановитих, про фесійних, і що важливо, совісних і відповідальних лю дях різних поколінь, для яких театр — справа всього життя. На моє запитання, з якого матеріалу, на її думку, зліпле на скульптура її особистості, відповідає: «Найпевніше, з кременю. Я ж гайдамачка! І завжди, за порадою Ліни Кос тенко, шукаю цензора в собі. Мені дано багато пережити, пізнати і зрозуміти, адже я ба чу світ з Шевченкової Тарасо вої гори».

■ Із глибини душі

Людмила ПРИХОДЬКО: «Як же на Волині вміли любити, якщо залишили по собі такі назви!..» «Пишаюся тим, що народилася на землі Тараса Шевчен ка і на Канівській горі зустріла перший у житті дорослий світанок, горда з того, що покликання своє здійснила на батьківщині Лесі Українки. Коли за розподілом потрапила в Луцьк, думала — ненадовго, а вийшло — на все творче життя. Тодішній очільник управління культури Волині Ми кола Царенко передбачив: «Це місто і ця земля тебе так закохають, що вже нікуди не поїдеш». Так і сталося. Ніде у світі немає стільки населених пунктів, які б у своєму ко рені мали любов — Любомль, Любитів, Любешів, Любли нець, Любче, Любохини, Люб'язь... Не раз, подорожуючи Волинню, думала: як же ж тут люди вміли любити, якщо залишили по собі такі назви! Ніде не бачила таких озер прозорих, як на Волині, таких чистих світанків! І ніде у світі немає таких добренних людей, яких зустрічала тут протягом 40 років. Вони мене наділили вірною любов'ю, а я їм повсякчас відповідаю взаємністю». ■ Людмила Приходько з першим Президентом України Леонідом Кравчуком.


МЕДИЧНИЙ ТИ ДОДАТОК ГАЗЕ ВА» « В О Л И Н Ь Н О 17 ãðóäíÿ 2016 ðîêó ¹23 (82)

ДОБРОГО ВАМ ЗДОРОВ’Я! ■ Батьківський всеобуч Фото Олександра ФІЛЮКА.

■ Знай наших!

Çàì³ñòü ìàìèíèõ ãðóäåé — ïëÿøå÷êà Про користь природного годування немов лят відомо всім: і захисні сили організму малюка воно зміцнює, і заспокоює, і за побігає захворюванням у майбутньому. Але у деяких випадках не обійтися без мо лочних сумішей сортимент їх тепер дуже широкий. І виби рати потрібно, орієнтуючись на індивіду альні особливості дитини. Тому консуль тація з лікарем необхідна! Якщо у малюка немає висипань або хворобли вих реакцій шлунково–кишкового тракту на молоч ну суміш, якщо він добре набирає вагу, значить, вибір правильний. І експериментувати не варто. Підростаючи, малюк вимагає нових інгредієнтів у їжі. Тому навіть якщо обрана одного разу суміш ідеально підходить малюкові, потрібно вчасно перейти на іншу, більш «дорослу». Не можна на свій розсуд вводити в раціон ма люка суміш, призначену для харчування дітей з яки мись проблемами зі здоров'ям. Наприклад, якщо на упаковці є позначка «AR», то це продукт для ма люків, які часто зригують і через це повільніше на бирають вагу. Такі суміші містять екстракти ріжко вого дерева, рисовий або картопляний крохмаль. Але порекомендувати їх може тільки педіатр.

А На берег річки – щоранку.

Зимової пори заплив упродовж 5 хвилин не кожному «моржу» під силу.

І дівчата перейняли від учителя любов до футболу.

² â 20-ãðàäóñíèé ìîðîç Ëåîí³ä Ãàâðèëþê ïëàâຠáåç ã³äðîêîñòþìà «Якби усі вчителі фізкультури були такими — українці стали б дужчими», — ці сло( ва ми почули від колег Леоніда Васильовича Гаврилюка із Тагачинської школи, що в Турійському районі. А нинішньої осені сільський педагог, сам того не очікуючи, прославився на всю область, коли на Великому Згоранському озері обігнав затято( го плавця нардепа Ігоря Гузя і голову Волинської обласної ради Ігоря Палицю Галина СВІТЛІКОВСЬКА

«Я Ж НЕ ЗМАГАТИСЯ ЇХАВ, А ОДНОДУМЦІВ ШУКАВ» Після того, як Леонід Васильо вич приєднався до запливу народ ного депутата Ігоря Гузя і голови обласної ради Ігоря Палиці, які взя лися пропагувати здоровий спосіб життя на Великому Згоранському озері, та ще й випередив іменитих любителів плавання, про нього ба гато писали й говорили. Сам же вчитель, як зізнається, зовсім не прагнув стати відомим: — Думав, вдасться з ними поспілкуватися, шукав однодумців. Я за здоровий спосіб життя ратую з молодих літ, дехто через це, мож ливо, й диваком мене вважає. «Моржую», не палю, байдужий до спиртного, граю у футбол, хокей, захоплююсь туризмом і своїх учнів цим зацікавлюю… Турбує тільки, що в сільської молоді менше можли востей для занять спортом. У Луць ку, наприклад, майже у кожній школі є футбольні майданчики зі штучним покриттям, а ми про таке тільки мріємо. На м'яч діти в класі гроші збирають. Одне слово, на боліло, от і поїхав… Побесідувати з поважними ініціаторами запливу не вийшло, охорона їхня завадила. Друзі тепер жартома картають Леоніда Ва сильовича: «Нащо ж ти переплив озеро швидше від депутатів?» А він віджартовується: «Спішив, щоб не змерзнути». І справді 46–річний учитель, на відміну від крутих учасників акції, плив без модного гідрокостюма, а

«

Çà çäîðîâèé ñïîñ³á æèòòÿ ðàòóþ ç ìîëîäèõ ë³ò, äåõòî ÷åðåç öå, ìîæëèâî, é äèâàêîì ìåíå ââàæàº. «Ìîðæóþ», íå ïàëþ, áàéäóæèé äî ñïèðòíîãî, ãðàþ ó ôóòáîë, õîêåé, çàõîïëþþñü òóðèçìîì ³ ñâî¿õ ó÷í³â öèì çàö³êàâëþþ…

надворі вже стояла пізня осінь. Хо ча йому не звикати, і у 20–градус ний мороз ходив на річку. — Який у мене розпорядок хо лодної зимової пори? Вдосвіта бе ру сокиру і йду на Турію, прорубую ополонку, купаюся, біжу додому. Попив чаю, став на лижі, як є сніг, а як нема — сів на велосипед — і до школи. З моєї рідної Волиці до Та гачина всього 5 кілометрів. А після інституту я працював у Дольську, це за 20 кілометрів від дому, от тоді мусив добре нагрітися, добираю чись на уроки. Зима того року вида лась сніжна, тож лижі виручали. У школі в Дольську спортзалу не бу ло, то я ще й з учнями на заняттях кілька десятків кілометрів намоту вав довкола озера, потім спішив до Турійська, там дітей тренував. А увечері — знов біг купатися, — по яснює Леонід Васильович причини своєї неабиякої витривалості. Спортом Леонід Гаврилюк захо пився змалку, тож у виборі професії сумнівів не було — після закінчення школи вступив до Львівського інституту фізкультури. Мріяв про ве ликий футбол. Навчався на одному курсі із Андрієм Гусіним, Василем Кардашем, іншими спортсменами, які потім грали за київське «Дина мо». Ну а Леонідові не пощастило: на другому році навчання серйозно

»

травмував ногу, півроку ледве хо див. Думав, пройде. Лягати в лікар ню не випадало. Часи були важкі, зарплат не платили, купони заміня ли гроші, усе було дефіцитом, а найперше — ліки, тож батькам не хотів завдавати гризоти. — Потихеньку відновився, пі шов на тренування — і знову біда з ногою. Лікарі пояснили, що причи на у попередній травмі, яка дала ускладнення. Наш тренер, який працював і з футболістами львів ських «Карпат», сказав, що з таки ми проблемами треба їхати до Києва, а ще краще — в клініку за кордон. Ну а я, одержавши диплом, поїхав за призначенням на роботу в рідний Турійський район, — у голосі нашого співбесідника, як не дивно, не було і нотки жалю. У ТУРІЇ ВТОПИВ УСІ ХВОРОБИ Сьогодні Леонід Васильович вважає, що доля його склалася так, як і належало: де вродився — там і знадобився. Вчительська робота йому відразу сподобалася. У 2007 році, коли вже набрався досвіду, брав участь у Всеукраїнському кон курсі на кращий інноваційний урок фізичної культури з елементами футболу — і був визнаний лауреа том. Закінчення на с. 8

»

«

Íå ìîæíà ïîðóøóâàòè òåõíîëîã³þ ïðèãîòóâàííÿ ìîëî÷íî¿ ñóì³ø³, ÿêà íàäðóêîâàíà íà óïàêîâö³.

»

Приблизно так само потрібно ставитися до сумішей з позначкою «HA» або написом «гіпоалер генна». Таке маркування — не ознака високої якості, на відміну від одягу або постільної білизни. Ця молочна суміш найчастіше виготовлена на ос нові коров'ячого молока, але білок розбитий на дрібні частинки, які рідше викликають алергічні ре акції. Також маленькому алергіку лікар може поре комендувати соєве молоко. Суміші, збагачені про і пребіотиками, з лакто і біфідобактеріями, з підвищеним вмістом певних мінералів, вітамінів також належать до лікувально го харчування і без призначення лікаря годувати ними крихітку не варто. Не можна порушувати і технологію приготуван ня молочної суміші, яка надрукована на упаковці. ■

Çàñòóïíèê ì³í³ñòðà îõîðîíè çäîðîâ'ÿ Ïàâëî Êîâòîíþê ïîâ³äîìèâ, ùî â Óêðà¿í³ ùîðîêó âèïèñóþòü 10—12 ì³ëüéîí³â ëèñò³â òèì÷àñîâî¿ íåïðàöåçäàòíîñò³, причому, мінімум 5—10 відсотків їх є необґрунтованими, а третина видається з порушеннями. Щорічні збитки бюджету — 300—900 мільйонів гри( вень. Запровадження електронного реєстру в медицині має виправити таку ситуацію.


8

Медичний додаток газети «Волиньнова»

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

Доброго вам здоров’я!

■ Знай наших!

■ Радить спеціаліст

Ëåãøå çàïîá³ãòè íåäóãàì, àí³æ ¿õ ïîçáóòèñÿ

² â 20-ãðàäóñíèé ìîðîç Ëåîí³ä Ãàâðèëþê ïëàâຠáåç ã³äðîêîñòþìà

Реформи в медицині починаються з пере орієнтації від політики лікування до зміц нення та збереження здоров’я і поперед ження захворювань. Донести важливість цих пріоритетів до людей покликані лікарі Фото Олександра ФІЛЮКА.

»

Закінчення. Початок на с.7

Галина СВІТЛІКОВСЬКА

иректор Тагачинської школи Микола Іванович Олексюк досі зберігає газетні вирізки з роз повідями про успіх колеги, яко го в усьому підтримує. Каже: «Добрий учитель фізкультури — це знахідка для будьякого навчального закладу. Не даремно ж Гаврилюку президент Фе дерації футболу України Григорій Суркіс тоді грамоту вручив, таких ен тузіастів, як наш Леонід Васильович, треба ще пошукати». Після тріумфу у столиці сільському вчителю пропонували роботу в Луцькій гімназії, у школах поблизу обласного центру. Не спокусився він міським життям. — У селі працювати важче, бо окрім уроків є ще вдома господарство. Буває, до початку занять город виора ти спішиш, худобу мусиш попорати. Зранку до пізньої ночі на ногах. Не дивно, що травмоване коліно знов ста ло турбувати. Поїхав на консультацію до лікаряортопеда у Львів, а він оше лешив мене: «Суглоб вилікувати не вдасться, зменшуй навантаження, ба жано ходити з паличкою». Я був у тако му шоці, що на вокзалі пропустив свій поїзд. Доганяв, вчепився за поручень, провідниця зірвала стопкран, викли кала міліцію. А мені все — як у тумані. Одна думка: невже мені світить інвалідність? Добрався якось додому, а в хаті телевізор якраз був увімкне ний, фільм про Порфирія Іванова пока зували. От тоді я й вирішив оздоров люватися за його методом, який вия вився дуже ефективним. Це я на собі відчув, бо з того часу забув про засту ду і бронхіт, — переконував Леонід Ва сильович, жартуючи, що усі свої хво роби він втопив у Турії та в Тагачин ському озері. Познайомилися ми і з вихованця ми нашого співрозмовника. В один го лос усі стверджували, що уроки фізкультури ніколи не прогулюють, і хлопці, й дівчата тут захоплюються футболом, вранці щодня усією шко лою роблять зарядку, а влітку люблять ходити з Леонідом Васильовичем у ту ристичні походи. — Торік у Карпати на цілий тиждень вибралися. Наплічники тяжкі, але усі

Д

Галина АНДРЕЙЧІНА, лікартерапевт Торчинської районної лікарні

и знаєте ви, що на 70 відсотків здоров’я залежить від нас самих? Профілактика захворювань — це здоровий спосіб жит тя людини. Його складові: 1. Правильне та здорове харчування (їжа, зба гачена клітковиною, білком, вітамінами, мінерала ми, антиоксидантами, з мінімальною термічною обробкою). В меню мають бути овочі, фрукти, злаки, насіння, горіхи.

Ч «

Ëÿãàéòå ñïàòè íå îï³âíî÷³, à ðàí³øå. Äîñë³äæåííÿ äîâåëè, ùî ï³ä ÷àñ ñíó ç 21 ïî 23 ãîäèíó íàéêðàùå â³äíîâëþþòüñÿ âñ³ êë³òèíè îðãàí³çìó.

На уроках Леоніда Васильовича ніхто з учнів не нудьгує.

«

ϳñëÿ òð³óìôó ó ñòîëèö³ ñ³ëüñüêîìó â÷èòåëþ ïðîïîíóâàëè ðîáîòó â Ëóöüê³é ã³ìíà糿, ó øêîëàõ ïîáëèçó îáëàñíîãî öåíòðó. Íå ñïîêóñèâñÿ â³í ì³ñüêèì æèòòÿì.

»

дійшли до вершини, похід був дуже цікавим. А взимку після уроків спішимо на озеро, — розповідав Роман Гнатюк. — Спочатку я сам хокеєм захопив ся. Граю за ковельську команду, що тижня їздимо увечері до Луцька на ка ток тренуватися. Додому в село по вертаюся посеред ночі, й матеріальні затрати чималі, але притягальна сила цього виду спорту все переважує. От і хлопців «заразив» хокеєм, — пояснює Леонід Васильович. А присутній під час цієї розмови директор школи доповнює: — Ще ж у нас усі люблять велоси педний спорт. 5 років тому 10 наших учнів з учителем фізкультури та двома іншими педагогами об'їхали дво колісним транспортом південний бе рег Криму — понад 200 кілометрів. По

бували в «Артеку», де їх гостинно прийняв наш земляк — уродженець Тагачина Аркадій Яворський, який там працює. Над маршрутом Леонід Ва сильович мудрував цілий місяць, щоб діти могли побачити якнайбільше ціка вого. Він і Волинню організовував ве лоподорожі, на усіх озерах на шляху до Світязя учні побували. Після усього почутого ми вже не дивуємося, що у 46 років Леонід Гав рилюк ще холостякує, як видно, — ніколи було сімейне гніздечко створю вати. І хоч удома часом сердиться че рез вічну зайнятість сина мама, він своєю роботою задоволений. Каже, приємно бачити, як діти завдяки спор ту мужніють, позбуваються комп лексів, одержують заряд бадьорості, радості. ■

»

2. Достатня кількість води — випивати не мен ше 1,5 літра за добу (по склянці за 30 хвилин до їди та через 2 години після неї, якщо, звичайно, немає протипоказань). Варто пам’ятати, що наше тіло на 60 відсотків складається з води, а мозок на 85. 3. Боротьба з гіподинамією. Щоденно — за рядка 30 хвилин, біг або 30 хвилин швидкої ходьби. 4. Загартування організму (обтирання, обли вання, контрастний душ). 5. Постійний та достатній доступ свіжого повітря. 6. Повна відмова від шкідливих звичок: алко голь, сигарети, наркотики, переїдання, ігроманія, перегляд телепередач більш як 2 години на добу. 7. Духовність. 90 відсотків усіх захворювань пов’язані з нервовою системою. Від великої кіль кості стресів у людей часто виникає депресія. А люди, які вчать себе довірятися Богові і через мо литви ввіряють свої проблеми в Божі руки, наба гато легше реагують на стреси. 8. Відпочинок. Це — сон, що має тривати 8 го дин. Лягайте спати не опівночі, а раніше. Дослідження довели, що під час сну з 21 по 23 го дину найкраще відновлюються всі клітини ор ганізму. Також наш організм потребує відпочинку один день на тиждень, який найкраще провести на природі у колі сім’ї. Важливою є і зміна діяль ності, тому не відмовляйтеся від відпусток. Для того, щоб індивідуально вам підібрали дієту, дали рекомендації щодо кількості та крат ності вживання води, фізичних навантажень, звертайтеся до сімейного лікаря. ■

Ведуча додатка «ДОБРОГО ВАМ ЗДОРОВ’Я!»

Галина СВІТЛІКОВСЬКА. Тел. 722007. email: svitlikv@mail.ru

■ Уроки фітнесу Фото Олександра ФІЛЮКА.

4 1

2

3

5

² ì³í³-ñï³äíèöþ îäÿãíåòå ñì³ëî

Хочете, щоб чоловіки, дивлячись вам услід, не могли відвести погляду, а жінки — заздри ли? Тоді прислухайтесь до порад фітнестренера — ведучої оздоровчого відеорозділу сайту «Волинінової» Ольги Філюк, яка сьогодні пропонує комплекс вправ, що допоможуть зробити пружними м'язи сідниць та ніг. Для занять знадобляться гантелі або пляшечки з водою та зви чайний дитячий гумовий м'яч Спочатку розімнемось. 1. Беремо гантелі. Широка стійка, ноги нарізно під кутом 45 градусів. Вдихаючи, присідає

6

мо, на видиху повертаємось у вихідне положення. Спина пряма, живіт напружений. Стежте, щоб коліно було вертикально.

2. Ноги нарізно. Зробимо косий випад назад. Опускає мось вдихаючи, піднімаємось на видиху.

3. Ноги нарізно, корпус нахи лений вперед, живіт напружений, спина пряма. На вдиху нахиляє мося вперед, на видиху — випря мились. Ви маєте відчувати, як розтягуються м'язи нижнього від ділу спини, сідниць та задньої по верхні стегна. 4. Вихідне положення — стійка на колінах, спираючись на

кисті. Робимо мах назад, зігнуту ногу повертаємо, нахил вбік, вихідне положення. 5. Лишаємось у попередньо му положенні. Права нога пряма. Малюємо півколо ногою з макси мальною амплітудою. Носок тяг немо від себе. Дихання вільне. Поміняли ногу. 6. Лягаємо на спину, ноги зігнуті під прямим кутом. Стис каємо колінами м'ячик 20 разів та тримаємо максимальне статичне напруження 20 секунд. Тепер розтягнемо м'язи. Пос тавте ноги широко. Максималь ний нахил вперед, до правої ноги, до лівої. Поставте ногу за ногу, розверніться вправо, потім вліво. Ви можете повторювати кожну вправу по 10—25 разів. Для гарного результату зробіть 2—4 кола комплексу. Звірити правильність виконання вправ можете у відеорозділі сайту «Волині–нової». ■


www.volyn.com.ua

ЖИТТЯ У РІЗНИХ ВИМІРАХ

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

9

■ Варто знати

■ Смачного!

Âíåñåí³ çì³íè ïðè ðåºñòðàö³¿ ïðàâ äëÿ âëàñíèê³â ìàéíà

Êîòëåòè... äî ïîñòó Хтось жартома назвав їх секретною зброєю жінки, якою вона завойовує чоловіка. Не відмовляйтеся від котлет і в піст – просто готуйте з інших складників, іноді навіть дуже несподіваних

Ключовим кроком у впровадженні реформ у нашій державі є прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», яким внесено зміни до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі — Закон). Державний реєстратор відповідно до внесених змін перед здійсненням будь0якої реєстраційної дії повинен надсилати повідомлення власнику майна з попередженням про вчинення з його майном відповідної дії

Горіхові Інгредієнти: 30 волоських горіхів, півбатона, 2 варені в мундирах картопли ни, 2 цибулини, сіль та перець за смаком, сухарі панірувальні (або борошно). Приготування. Скибочки батона роз мочити у воді, відтиснути і разом з іншими інгредієнтами перекрутити через м’ясо рубку, посолити, поперчити, добре вимішати. З отриманого фаршу формува ти котлетки, панірувати їх у сухарях або борошні і смажити на олії.

нику, зелень, сіль, перець за смаком, олія для смаження. Приготування. Пластівці залити окро пом, накрити кришкою і залишити набухати на 20 хвилин. У цей час картоплю й цибулю натерти на дрібній тертці, печериці порізати маленькими кубиками, зелень посікти, час ник пропустити через прес. Усе додати до вівсянки, посолити, поперчити, вимішати. Сформувати котлети й обсмажити на олії до рум’яної скоринки.

Горіхово-грибні Інгредієнти: 300 г грибів, 1–2 цибули ни, 1 скл. горіхів, 2–3 ст. ложки майонезу, 1–2 ст. ложки манки, зелень, сіль та спеції – за смаком. Приготування. Гриби відварити, цибу лю дрібно порізати і підсмажити на олії. Ко ли охолоне – перемолоти всі інгредієнти че рез м’ясорубку, додати майонез і манку, по солити, посипати улюбленими приправами, добре вимішати. Горіховогрибну масу лож кою класти в киплячу олію і смажити з обох боків до золотистої скоринки.

Вівсяні Інгредієнти: 1 скл. вівсяних пластівців, 1/2 скл. води, 3–4 печериці, 1 картоплина, 1 цибулина, 2 зубчики час

МЕТАЛ Арматура, листи, круги, труби, шестигранник, лист оцинкований та інше Можлива доставка. Чекаємо вас з 8.00 до 17.00 щоденно м. Луцьк, вул. Індустріальна, 20б (район КРЗ) Тел.: (0332) 71091020, 71090092, 050 270 00 49.

Філіал: с. Підгайці, вул. Колгоспна, 20б, тел.: (0332) 28051012, 28051014.

Овочеві Інгредієнти: білоголова капуста – 200 г, морква – 2 шт., картопля (варена) – 5 шт., часник – 5 зубочків, манна крупа – 150 г, мелений мигдаль (або інші горішки) для панірування, сіль і перець за смаком, олія для смаження, зелень для оздоблення. Приготування. Овочі (капусту, моркву, картоплю, часник) подрібнити в комбайні або на дрібній тертці. Злегка відтиснути сік і вилити його, а овочевий фарш посолити, поперчити, всипати манку і добре пе ремішати. За бажанням можна додати до цієї маси трохи оливкової олії. Сформувати котлети, запанірувати їх у суміші манної кру пи і меленого мигдалю та обсмажити на олії з двох боків. Подавати, прикрасивши зе ленню. ■

МОЖЕ ЗНАЙДУТЬСЯ ОЧЕВИДЦІ Слідчий відділ Луцького відділу поліції розслідує дорожньотранспортну пригоду, яка трапилася 9 листопада цього року близько 18–ї години на вулиці Огієнка в обласному центрі навпроти будинку № 15а на вулиці Саперів (наїзд на пішоходадитину, 2004 року народження, авто мобілем марки ВАЗ2104 синього кольору). Прохання до очевидців цієї аварії телефонува ти за номерами: (0322) 242380, 0502578918 або 102.

овідомлення власника об’єкта нерухомого майна здійснюється державним реєстратором у разі наяв ності відомостей про електронну адре су власника для зворотного зв’язку шляхом надсилання на таку адресу інформації в електронній формі про тип заяви, її реєстраційний номер, да ту та час подання, прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові заявника з нак ладенням власного електронного циф рового підпису. Нововведення дасть змогу власникам об'єктів нерухомості в Україні постійно тримати на контролі інформацію про власне майно. Статтею 25 Закону врегульовано зупинення реєстраційних дій на підставі заяви власника об’єкта неру хомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного не рухомого майна. Державний реєстра тор також приймає рішення про зупи нення/відновлення реєстраційних дій, якщо власником об'єкта нерухо мого майна, яким подано заяву про заборону вчинення реєстраційних дій, у строк, що не перевищує десяти

П

робочих днів, не подано рішення суду про заборону вчинення реєст раційних дій, що набрало законної си ли. Отже, у випадку незаконної реєстрації власник може за своєю ініціативою зупинити реєстраційні дії та звернутись до суду з позовом про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного майна чи до право охоронних органів. Таким чином, розроблене Мініс терством юстиції України законодав ство врегулює питання незаконних за хоплень об'єктів власності в Україні. Суттєвим нововведенням є те, що рішення державного реєстратора, ви тяг із Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав надаються в електронній та (за бажан ням заявника) паперовій формі. Такий витяг надається з проставленням підпису та печатки державного реєстратора (стаття 21 Закону). Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Волинській області. ■

До уваги абонентів ТМ «Домашній телеком» від компанії ПрАТ «Датагруп»! Звертаємо вашу увагу на те, що згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 08.11.2016 р. № 589 з 1 січня 2017 року на дзвінки зі стаціонарного телефонного зв’язку буде підвищено абонентську плату для фізичних осіб. Детальніше з тарифами можна ознайомитися на сайті www.domtele.com Тарифікація розмов похвилинна. З повагою ваш «Домашній телеком». Послуги місцевого фіксованого телефонного зв'язку надає ПрАТ «ДАТАГРУП» на підставі ліцензії серії АД № 032988 від 12.09.2012 р., виданої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації України.

ВТАЄМО! Учора відсвяткувала день на родження красива панянка з прекрасною душею Наталія Адамівна МАТВІЮК. А сьогодні за святковим сто лом зберуться привітати юві лярку рідні й близькі друзі. Як відомо, щирі побажання від усієї душі чує Всевишній. Прийми від мене по бажання міцного здоров’я, сімейного благопо луччя, невичерпної енергії та наснаги у всіх твоїх добрих справах. Хай у твоєму домі завжди панують мир і злагода, а в серці — доброта. Нехай доля буде при хильною до тебе, даруючи радість життя, незрадливу вда чу, вірних і надійних друзів. Твоя назавжди подруга і кума Оксана. Сьогодні святкує день народження най дорожча для нас лю дина, енергійна, доб розичлива і ніжна жінка, любляча та мила донечка, чуйна і тур ботлива матуся Лариса Володимирівна МАРТИНЬЧУК, жителька села Ощів Горохівського району. Низький уклін за ласку та любов, за світло ваших очей, що випромінюють щирість і тепло. Хай Господь посилає

50річний ювілей завтра святкуватиме турботлива дружина, мама, бабуся і прос то хороша людина Валентина Гоноріївна ТЛУМАЧ, жителька села Мирне Горохівського району. Роки пливуть, прийшла та дата, яку на зивають екватором життя. Дорогенька, дозволь тебе привітати з ювілеєм. Це прекрасні літа. Щиро бажаємо молодості весняної, А від літа, щоб завжди сонячна усмішка була. Від осені — багатства у домі й коморі, А від зими, щоб у злагоді і спокої жила. Дай, Боже, у міцному здоров’ї прожити, Нехай береже родину Господня рука, Усіх рідних й внучка ніжним теплом зігріти На многії, благії, щасливії літа. З любов’ю чоловік, дочка, зять, внук.

вам сили, здоров’я й терпіння. Добра, любові і підтримки, Надійних друзів у житті. Нехай надходять без затримки Пакунки щастя золоті. Нехай здоров’я не підводить, Краса ваша нехай цвіте. Удача часто хай заходить, Хай збудеться це усе. З любов’ю та найкращими побажаннями донечка Сніжана, мама Євгенія, бабуся Марія.

Завтра відзначатиме ювілейний день народження житель села Буяни Луцького району Микола Миколайович КРЕВСЬКИЙ. Вітаємо коханого чоловіка, найк ращого татуся і гарного сина. Від щи рої душі бажаємо міцного здоров’я, щастя, мудрості та виваженості у справах, у домі — миру та злагоди. Незабутніх вражень, щасливих подій, Здійснення задумів, втілення мрій. Хай прекрасним цвітом життя рясніє, Справджуються усі заповітні мрії. Хай палають в серці почуття високі, А доля дарує повні щастям роки. З повагою та любов’ю дружина Наташа, синочки Олексійко, Дмитрик, мами, куми, друзі та уся родина.

Турботлива мама, люб ляча дружина, найкраща дочка, жителька села Пе чихвости Горохівського району Наталія Володимирівна СИДОРЧУК завтра святкуватиме 45річчя від дня народження. Бажаємо здоров’я й радості на кожен день, добра, сімейного благополуччя, ро динного тепла та затишку. Хай пахучим цвітом стелиться дорога, хай відходять вдалеч горе і біда, хай же будуть щастя і міцне здоров’я, радість і повага на многії

літа. За пройденим не треба сумувати, попереду щаслива жде пора. Хай буде щедрим ювілейне свято, здоров’я вам, любові і добра. Нехай душа у вас ніколи не старіє, На білій скатертині будуть хліб і сіль, Своїм теплом вас завжди сонце гріє Й слова подяки линуть звідусіль. З повагою та любов’ю чоловік Василь, син Владислав, дочка Аня, мама Галина, брат Іван.


10

ЖИТТЯ У РІЗНИХ ВИМІРАХ

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

■ Спорт

www.volyn.com.ua

■ Про сокровенне

ÊвØÒ²ÀÍÓ ÐÎÍÀËÄÓ Ç’¯Â ÑÂÎÃÎ «ÇÎËÎÒÎÃÎ Ì’ß×À»! Точніше, його шоколадну копію, подаровану партнерами Петро ПАС

Êîëè äîñèòü ëèøåíü îäíîãî äîòèêó…

ранцузький журнал «France Football» наз вав 31–річного фор варда мадридського «Реала» і збірної Португалії най сильнішим футболістом плане ти 2016 року. Це вже четвертий та кий його трофей, більше — 5 — має тільки аргентинець Ліонель Мессі. Як відомо, у 2008 році Роналду став володарем «Золо того м’яча» за версією «France Football», у 2013 і 2014 роках він отримав нагороду «Золотий м’яч ФІФА».

Ф

Бруно ФЕРРЕРО, оповідання «Скрипки» з книги «365 коротких історій для душі»

орговець вважав, що не варто марнувати часу на старі скрипки, а проте показав їх усім, посміхаю чись:

Т

Öå âæå 4-é «Çîëîòèé ì’ÿ÷» Êð³øò³àíó Ðîíàëäó, á³ëüøå ò³ëüêè — 5 — ó ˳îíåëÿ Ìåññ³.

«

»

У нинішньому 2016 році Ро налду виграв Лігу чемпіонів у складі «Реала» і Євро2016 зі збірною Португалії. У 55 матчах за рік він забив 51 гол, а також зро бив 17 результативних передач. Тож у голосуванні експертів «France Football» отримав вели чезну перевагу: 1 місце — Кріштіану Роналду («Реал» (Іспанія), Потугалія) — 745 балів, 2 місце — Ліонель Мессі («Барсе лона» (Іспанія), Аргентина) — 316 голосів, 3 місце — Антуан Грізманн («Атлетіко» (Іспанія), Іспанія) — 198 голосів. І хоч португалець не зміг осо бисто бути присутнім на врочистій церемонії пошанування найкращих футболістів року (бере участь із

мадридським «Реалом» на Клубно му чемпіонаті світу у Японії — у четвер перемогли мексиканську команду «Амеріка» — 2:0), проте одноклубники виправили ситуацію і презентували Роналду копію тро фея. Щоправда, шоколадну — та

ще й обкладену полуницею. Світлину моменту вручення смачнючого призу виклав у соцме режах Серхіо Рамос, додавши таку текстівку: «Поздоровляю, друже! 2016–й — твій рік! Ти заслужив!» (обоє на фото).

НЕ ПОЩАСТИЛО ІЗ ЖЕРЕБОМ… уперником донецького «Шах таря» в 1/16 фіналу Ліги Євро пи стане іспанська «Севілья», яка вже тричі поспіль виграє цей трофей. Матчі пройдуть вже 2017–го — 16–го лютого в Іспанії, 23–го — в Україні. ■

С

Р

Е

К

Л

А

М

А

ПРОДАЮТЬСЯ 2, 3КІМНАТНІ КВАРТИРИ у с. Струмівка (800 м від Луцька, пл. 64, 68, 120 кв. м). Якісні сучасні енергоощадливі технології:  автономне опалення, штука турка, стяжка, тепла підлога в кухні, санвузлі та коридорі, вікна «Рехау», зручний доїзд, освітлення тери торії, дорожнє покриття бруківкою. ЦІНА ВІД 10 000 ГРН/КВ. М

Õóñòèíêîþ âèòåð ñòàðåíüêó ñêðèïêó, íàëàäíàâ ðîçòÿãíåí³ ñòðóíè, åíåðã³éíî òîðêíóâ ¿õ — ³ çàëóíàëà äèâîâèæíà ÷èñòà ìåëîä³ÿ, ïîä³áíà íà àíãåëüñüê³ ñï³âè.

— Скільки за них дасте? Почнемо від ста тисяч лір. — Сто п’ять, — обізвався хтось. — Сто десять! — Сто п’ятнадцять! — Сто двадцять! — Сто двадцять тисяч — раз, сто двадцять тисяч — два, сто двадцять тисяч… Тут якийсь сивий чоловік із кінця зали піднявся зі свого місця і підійшов ближче. Чоловік узяв до рук сми чок. Хустинкою витер стареньку скрипку, наладнав роз тягнені струни, енергійно торкнув їх — і залунала диво вижна чиста мелодія, подібна на ангельські співи. Коли він перестав грати, торговець спокійним то ном спитав: — Скільки хто пропонує за скрипку? Мільйон! Хто два мільйони? Два мільйони! Хто дає три? Три мільйо ни — раз, три мільйони — два, три мільйони — три! Продано! Люди стали аплодувати. Хтось запитав: — Що так змінило вартість скрипки? І пролунала відповідь: — Дотик майстра. Усі ми — наче старі інструменти — запилюжені й понищені. Але можемо зіграти божественну ме лодію. Досить лишень одного дотику Майстра. ■ Р Е К Л А М А

ПРОДАЄМО нещодавно завезені б/у трактори

John Deere та телескопічні навантажувачі

Manitou, JCB.

ÍÎÌÅÐ ÅÔÅÊÒÈÂÍί ÐÅÊËÀÌÈ —

770-770

Тел.: 0978345830, 0990306470.

»

(067) 3326620; (067) 7022785.

www.agrosmap.com.ua

«

На торгах розпорядник підняв догори скрипки. Були вони подряпані, понищені, а струни порозтягувалися й обвисли…


www.volyn.com.ua

ОГОЛОШЕННЯ І РЕКЛАМА

îãîëîøåííÿ äëÿ âñ³õ

Нерухомість Продам дерев'яний будинок (4 кімнати) у Любомлі (62 кв. м). Є всі надвірні споруди. Все приватизовано. Зе мельна ділянка 13 соток. Ціна договірна. Тел.: 0930080392, 0995559492. Продам приватизовану кімнату у гур тожитку в селі Підгайці Луцького району. Тел. 0993368120. Продам переплановану трикімнатну дворівневу квартиру котеджного типу (та унхаус) в передмісті Луцька (10 км). Ре монт, автономне опалення, свердловина на воду (42 м). Є проект на добудову, влас ний двір, приватизована земельна ділянка (0,07 га). Тел.: 0669307073, 0673019569. У м. Нововолинську продається новий цегляний будинок (147 кв. м). Біля будинку 2–поверхове приміщення (110 кв. м), два гаражі, склад, приватизована земельна ділянка (0,010 га). Тел. 0679285669.

Авторинок Продам кузов та раму автомобіля УАЗ469 за ціною металолому. Тел. 0962422020. Продам головки клапанів автомобіля ЗІЛ130 (нові). Тел. 0962422020. Куплю автомобіль після ДТП (або та кий, що потребує ремонту). Тел.: 0952423274, 0986269296. Продам автомобіль «Фольксваген Венто», 1998 р. в., темно–зелений металік, на українській реєстрації, у доброму стані, нова гума. Тел. 0962097837. Куплю: автомобілі ГАЗ53, ГАЗ66, ЗІЛ (можна в неробочому стані і без доку ментів); причіп ГКБ819 або 2ПТС4; бочку (3 куби або 10 кубів та більшу). Тел.: 0506657637, 0973364124. Продається автомобіль ВАЗ2106 у доброму стані, гаражне збереження. Ціна 26 000 грн. Тел.: 0686459268, 0502189483. Продам автомобіль ВАЗ2107, 2005 р. в., 1.5, газ/бензин, 5–КПП, вишневого кольору, у доброму стані, гаражне збере ження. Ціна 57 000 грн. Тел.: 0981733177, 0954531535. Продам автомобіль ВАЗ21099 — 20, 2007 р. в., зелений металік, 1.6. Тел. 0681039580. Продам дизельні двигуни до авто мобіля «Мерседес» (об'єм 3,5; 3,0; 2,7; 2,5; 2,4; 2,3; 2,2; 2,0) у доброму стані, малий пробіг (привезені зза кордону). Тел.: 0505617800, 0967451932.

Сільськогосподарська техніка Продам комплект запчастин до трак тора МТЗ. Тел. 0962422020. Недорого продам: трактор Т25, прес, обприскувач, косарку роторну, фрезу, сівалку, культиватор, плуги, саджалку, роз гони, граблі «сонечко», балони «Метан» (11 легких), стартер «Андорія», задній міст (Арабовський), двигун ЗІЛ130 (бен зиновий). Тел.: 0679310018, 0957748121. Продам трактор МТЗ80 у доброму стані. Тел. 0632122343. Продам недорого трактор Т40 (новий НШ. АКБ, двигун після капремонту). Тел. 0936529574. Продам дворядну навісну картоплеко

ТЕЛ. 723932

пачку (білоруського виробництва) у дуже доброму стані. Тел. 0955538052.

Продам міні–трактор (24 к. с.), 2012 р. в., у доброму стані, з навісним обладнанням. Тел. 0977013428. Продам: сівалки тракторні та кінні (13, 15, 17, 21, 26, 30; марки «Норстен», «Но дет», «Амазоне», «Іссарія»), копачки вібраційні (марки «Кухман», «Кромаг», «Шмутцер»), картоплезбиральні комбайни («Болько», «Карлик»), плуги («Орлик» до Т 25) кінні (однокорпусні та двокорпусні), борони. Тел.: 0968585455, 0981167547. Продам плуг ПЛН 235 до тракторів ЮМЗ, МТЗ (Горохівський район). Можлива доставка. Тел. 0671351291. Продам трактори МТЗ80, 1992 р. в.; Т25, 1990 р. в. Тел.: 0505395710, 0986305257. Куплю причіп тракторний ПТС (або від автомобіля ЗІЛ). Тел. 0978636047. Продам трактор ЮМЗ у доброму ро бочому стані. Тел. 0987273403. Недорого продам трактор Т25, непе рефарбований, у дуже доброму стані. Тел. 0968048733. Продам трактор ЮМЗ6 АКЛ, 1992 р. в., неперефарбований, на дозаторі, у дуже доброму стані. Недорого. Тел. 0663805887. Терміново недорого продам трактор Т40 (на стартері, є документи) у дуже доб рому стані. Тел. 0663805882. Недорого продам причіп 2 ПТС4 з підйомником (заводський), залізні борти, з документами, у доброму робочому стані. Можлива доставка. Тел. 0967222134. Продам трактор Т25, привезений з Польщі, у доброму стані (м. Камінь–Ка ширський). Можлива доставка. Тел.: 0968176854, 0632188351. Продам трактор Т40 АМ у доброму стані. Тел. 0954062800. Продам трактор МТЗ80 у дуже доб рому стані. Тел.: 0664709124, 0971277234. Продам недорого трактор Т40 АМ. Тел.: 0663456267, 0986406233. Продам недорого трактор Т25, при везений з Польщі у дуже доброму стані. Тел.: 0663456267, 0986406233. Продам трактор Т16. Тел.: 0509426233, 0967211339. Продам телескопічний навантажувач JCB 525, пригнаний з Польщі, у доброму стані. Тел. 0964290426. Продам трактор Т25 (привезений з Польщі). Тел. 0679407710. Продається різна сільськогоспо дарська техніка: картоплесаджалки, кар топлекопачки, картоплекомбайни, плуги, культиватори, дискові борони, грунтофре зи, косарки, сінограбарки, обприскувачі, розкидачі міндобрив, сівалки, прес–підби

Є 0,30 га городу, ставок, проведений газ (с. Карпилівка Ківерцівського району).

Тел. 068 34 35 517. ПОТРІБНІ НА РОБОТУ в м. Ківерці: водії вантажних авто; слюсарі; зварювальники.

Тел. 066 897 96 96.

ПАМ’ЯТНИКИ з мармурової крихти та натурального каменю. Виготовлення та встановлення. (0332) 70-85-72, (050) 197-68-69.

Можлива доставка.

Òåë.: (0332) 70-85-72, ìîá. (050) 616-72-00.

Email: volyn10@i.ua

Повідомляємо читачам, що ціна приватного оголошення у газеті «Волинь–нова» — 25 гривень за одне найменування + 5 гривень, якщо ви бажаєте розмістити на нашому сайті www.volyn.com.ua Вартість оголошень про купівлю чи продаж с/г техніки (більше, ніж три одиниці); с/г продукції; будівельних матеріалів; меблів та ін. становить 70 гривень за один раз публікації + 15 грн (за сайт). Вартість оголошення про послуги — 70 гривень + 15 (за сайт). Оголошення, які виділені рамкою + 25 грн (за сайт + 25). Вартість оголошення про згубу — 25 грн + 5 (за сайт). Оплата у відділеннях ПриватБанку. Розрахунковий рахунок є у кожному номері газети.

ПРОДАЄТЬСЯ ХАТА ЗІ ВСІМА ЗРУЧНОСТЯМИ ТА ПРИБУДОВАМИ.

ПРОДАМ ОСИПКУ ПШЕНИЧНУ, ЯЧМІННУ ТА ЗЕРНО.

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

рачі, зернозбиральні комбайни, трактор Т 25. Тел.: 0679346442, 0951553666. Продам трактор Т40 АМ в доброму робочому стані. Тел.: 0971277234, 0664709124. Продам трактор Т40 у робочому стані. Тел.: 0971277234, 0664709124. Продам міні–трактори (японського ви робництва) «Ісекі», «Кубота», «Янмар», «Хіно–мото» (з фрезами в комплекті). Всі у доброму стані. Можлива доставка. Тел.: 0977627586, 0969576127, 0505617800. Продається трактор Т25 (з кабіною) у доброму стані, нова гума. Тел.: 0971277234, 0664709124. Продається різна сільськогоспо дарська техніка: млини, плуги, дископлуги, обприскувачі, картоплесаджалки, картоп лекопачки, сівалки, розкидачі міндобрив, дискові борони, культиватори, катки, грун тофрези, косарки роторні, оборотні плуги, прес–підбирачі, трактори, запчастини та комплектуючі. Тел.: 0674787264, 0958159912, 0963446777. Продам трактор Т25, привезений з Польщі, у доброму стані. Недорого. Тел. 0964290426. Продаються: трактори Т25 та МТЗ, зернозбиральні комбайни, дискові боро ни, роторні косарки, обприскувачі, сад жалки, сівалки, плуги і плуги оборотні, культиватор для міжрядного та суцільного обробітку, картоплекомбайни, фронталь ний навантажувач до МТЗ, телескопічні на вантажувачі, гноєрозкидачі, твердопа ливні котли «DEFRO». Тел.: 0972395170, 0667214192.

Різне Продається нова хліборізка «BOSCH» MAS4500. Ціна 845 грн. Тел. 0506474105 (після 18–ї год.).

Віддам добрим господарям дуже ласкаву кицю (5 міс.). Тел.: (0332) 71#65#90, 0958212039, 0680556060. Продам дводверну шафу з антресол лю (89 х 58). Тел.: (0332) 253524, 0954730676. Продам нові дерев'яні сани. Тел. 0967866582. Продам пиломатеріали: балки, крок ви, дошки (обрізні та необрізні), рейки монтажні, дрова паливні (відходи). Дос тавка. Тел.: 0976492371, 0991813332. Продам торфобрикет, вугілля. Тел. 0504384608. Продам нагрівальний прилад на електролампочках (високотемпературний, 5–кратна економія коштів). Тел.: 0955225436, 0967620148. Виготовляю та продаю металеві шта

СУДОВІ ОГОЛОШЕННЯ Апеляційний суд Волинської області за адресою: м. Луцьк, вул. Червоного Хреста, 10 викликає на 10 год. 23 грудня 2016 року відповідачів Сидорука Петра Ананійовича та Бондарук Галину Олександрівну за позовом публічного акціонерного товари ства КБ «ПриватБанк» до Сидору ка Петра Ананійовича, Бондарук Галини Олександрівни про стяг нення кредитної заборгованості за апеляційною скаргою представника відповідача Бондарук Гали ни Олександрівни — Сагайдака Андрія Васильови ча на рішення Луцького міськрайонного суду від 25 грудня 2015 року. У разі неявки зазначених осіб справа буде розг лядатися у їхній відсутності. ххх Ковельський міськрайонний суд Волинської об ласті повідомляє, що 22 серпня 2016 року судом ухвалено заочне рішення в справі №159/2882/16ц (провадження № 2/159/1081/16) за позовом Кулик Надії Адамівни до Кулика Олега Анатолійовича про втрату права користування житловим приміщенням. Відповідачем Куликом Олегом Анатолійовичем протягом 10 днів від дня опублікування даного ого лошення в газеті «Волиньнова» може бути подано до Ковельського міськрайонного суду заяву про перегляд заочного рішення.

11

хети (штахетник) з кольорової бляхи (24 кольори), односторонній та двосторонній глянець, матові (під золотий дуб, горіх, цеглу, камінь), ширина 8, 10, 11.5 та 13 см. Тел.: 0506446840, 0674933889. Продам піноблоки (20 х 30 х 60, 12 х 30 х 60) та шлакоблоки. Можлива достав ка. Тел.: 0994451353, 0677282946. Продам: жом, пісок, щебінь, камінь різних фракцій, торфобрикет, блоки різно го виробництва, цеглу білу та червону (но ву та б/в), гній, чорнозем, землю на вимо стку. Вивезу сміття. Доставка. Тел.: 0996114575, 0973443386, 0993374034, 0969943100. Продам: жом, шифер (б/в), цеглу білу (звичайну та півторачку), цеглу червону (нову та б/в, перепал), пісок, щебінь, відсів, керамзит, цемент, вапняк (на вимо стку дороги), дрова рубані (твердих порід), торфобрикет, глину, землю (на вимостку), гній (коров'ячий). Вивезу сміття. Доставка автомобілем ЗІЛ (самоскид). Тел.: 0968000567, 0507227271. Продам: дрова рубані (твердої поро ди), торфобрикет, шифер (б/в), цеглу білу та червону (нову та б/в), пісок, щебінь, відсів. Доставка. Тел.: 0507395444, 0674502527. Продаються в'єтнамські поросята (3 міс.), ціна 400 грн за одне. Тел.: (0332) 264593, 066768975. Продаються: кінь, віз, кінне сідло. Тел. 0969477808. Продається дійна тільна корова (5 років) у с. Окорськ Локачинського райо ну. Тел. 0955301853. Терміново продам корову (отел у лю тому) в Турійському районі. Тел. 0958854568. Продам тільну телицю від доброї ко рови (отел в кінці лютого) у смт Іваничі. Тел. 0965027181. Продам свиню, вигодувану натураль ними кормами. Тел.: 0996311420, 0953221668. Куплю коней, ВРХ. Тел. 0982575859. Куплю корову на забій. Тел.: 0970772211, 0501864979. Куплю ВРХ, коней, биків. Дорого. Тел.: 0985876653, 0501932639. Пробурюю свердловини. Встанов люю, ремонтую глибинні помпи, міні–баш ти. А також продам бочки металеві, пласт масові (1002001000 л), плівки тепличні (4–сезонні, польського виробництва, ши риною 6812 м). Тел.: 0506709075, 0974824071. Продам солому в квадратних тюках. Тел. 0993368120. Продам віники березові для приби рання території. Тел. 0993368120. Продаються звичайні гуси (Іваничівсь кий район). Ціна договірна. Тел. 0980558153.

Якісно та надійно встановлюю на# тяжні стелі. Тел.: 0994092057, 0688552065.

Вважати недійсним Загублене свідоцтво на право влас ності на житло, видане 21 грудня 1998р. за № 7102 в м. Луцьку на ім’я Патрай Павло Володимирович, вважати недійсним.

ÏÀÌ’ßÒÀªÌÎ, ËÞÁÈÌÎ, ÑÓÌÓªÌÎ 22 грудня минає 40 скорбот них днів, як трагічна смерть забрала у нас дорогого сина, брата, дядька Олександра Вікторовича ПІЛАТА (13.05.1978— 13.11.2016). Дорогий синочку, важко усвідомити, що ти більше ніколи не повернешся додому, не заго вориш, не порадиш. Усе своє коротке життя ти старався всім допомогти — рідним, друзям, знайомим. Світла пам'ять про тебе буде завжди у наших серцях. Щемить душа, і капає сльоза, Щось немов стискає наші груди, Тебе із нами вже нема, І туга нас не покидає всюди.

Схиляємо голови і молимо Всевишнього, щоб Він у Царстві Небеснім подарував тобі спокій і радість. Наша сім'я від усієї душі дякує рідним, друзям, знайомим, односельчанам за мораль ну та матеріальну підтримку. Доземний уклін Олександру Омельчуку, Руслані, Михай лу, що допомогли забрати і привезти тіло сина додому. Спочивай з миром, синочку, ми тебе любимо, сумуємо і молимося за спасіння твоєї душі. Просимо всіх, хто знав Олександра, згадати й пом'янути добрим словом і щирою молитвою. З великим болем у серці мама, тато, всі рідні.

Колектив лікувальнопрофілактичного закладу «Волинський обласний онкологічний диспансер» висловлює щире співчуття лікарю з ультразвукової діагностики О. П. Приймачку з приводу непоправної втрати — смерті батька Петра Федоровича.


12

«Волиньнова» | 17 грудня 2016 Субота | ¹141

КАЛЕЙДОСКОП

www.volyn.com.ua

■ Світ захоплень

«ÕÎ×Ó, ÙÎÁ ÏÐÀÖß Ä²Ä²Â-ÏÐÀIJIJ ÍÅ ÇÃÎвËÀ Ó ÏÅ×ÀÕ ² ÍÅ ÎÏÈÍÈËÀÑß ÍÀ Ñ̲ÒÍÈÊÀÕ»

«

Ó éîãî ìóçå¿ âñå ìîæíà ïîòðèìàòè â ðóêàõ, â³äêðèòè, òîæ òàêîþ ìîæëèâ³ñòþ êîðèñòóþñÿ ³ ÿ. Ðîçäèâëÿþ÷èñÿ ïðàñêè, çíîâó æ íàòðàïëÿþ íà æèâó ìèíóâøèíó: â îäí³é ³ç íèõ ùå çáåðåãëèñÿ âóãëèíêè! Ìîæå, é ïå÷³, äå âîíè æåâð³ëè, âæå íåìàº, à âîíè çàëèøèëèñÿ…

Фото Інни ПІЛЮК.

Василь Карпук із КаменяКаширського на власному подвір’ї зібрав таку унікальну колекцію старовинних речей, якій позаздрить не один музей Інна ПІЛЮК

тут я планую зро бити накриття аж до самих воріт, розставлю все гарно», — екскурсію домашньою аматорською експозицією Ва силь Іванович розпочинає з пла ну його перспективного розвит ку. А почалося все зі старої каво молки, яку випадково побачив поблизу смітника. На ній ще зберігся напис іноземною мо вою, та за століття чи, може, дов ший час, що відпрацював цей апарат, його важко прочитати. Але бездоганно виточені невідо мим майстром металеві деталі й досі працюють. Здається, засип туди зерен — і ось ось запахне не просто кавою, а справжньою «смачною» історією. І таким є увесь музей чо ловіка. Старовинні дерев’яні ко леса — то від воза, у який ще йо го батько впрягав корів. А прист рої для прасування — рубель і качалка — материні. Рубель уже поїв шашіль, він місцями розко ловся, але, тримаючи саме та кий, а не відшліфований і полако ваний виріб, цілком реально уяв ляєш жінку, яка вправно качає ту генько згорнутий сувій лляного полотна. Зібрав пан Василь і пристойну колекцію сучасніших прасок на вугіллі. У його музеї все можна потримати в руках, відкрити, тож такою можливістю користуюся і я. Роздивляючися праски, знову ж натрапляю на живу минувшину: в одній із них ще збереглися вуглинки! Може, й печі, де вони жевріли, вже немає, а вони залишилися… Усі експонати домашнього музею зібрані у селах Камінь Ка ширського району. «Найбагат шими» на старожитності вияви лися Полиці та Пнівне. Буваючи там у бізнесових справах, Василь

«О

Із цієї кавомолки і почалася експозиція під відкритим небом.

Іванович водночас цікавився у людей, чи мають вони щось ста ровинне. Більшість речей купу вав, дещо йому й так віддавали, не вбачаючи у старих ночвах чи унікальних дерев’яних лопатах, обкованих залізом, нічого цінно го. Окрім того, що пан Василь пам’ятає походження чи не всіх предметів, він, як справжній краєзнавець, розповідає про

призначення кожної речі. Здава лось би, звичайна діжка, а це насправді посудина для засо лювання м’яса. Невеличкі ночви — не для замішування тіста, а для приготування дерунів. Чо ловік розповідає, що якось по бачив у селі такі ж, але в кращо му стані, та пропозицію купити їх господиня відхилила, бо ще й досі тре деруни тільки в них. Ка же, страва тоді виходить по

особливому смачною. Ну і вже зовсім не зрозумілий мені при лад виявився надзвичайно рідкісним ярмом «одиночкою» для корови. Його колекціонер купив у родині сестер із села За лазько, що поблизу Каменя Ка ширського. І з того, наскільки витертим коров’ячою шиєю є цей експонат, можна зробити висновок про працю і жінок, і їхньої худоби ще таких недале ких повоєнних років. Деяких речей, як от ступ, ціпів, діжок, Василь Іванович має по декілька екземплярів, тому зізнався, що може поділитися ни ми із якимось музеєм. Він щиро бажає, аби предмети побуту і знаряддя праці дідів прадідів збереглися, а не згоріли у печах, грубках чи розсипалася від ста рості на смітниках. — Це ще зараз де не де у се лах можна побачити окремі із цих інструментів, а років через два дцять вони зникнуть і з побуту, і з пам’яті. А ви подивіться, як вони зроблені! Ступа видовбана із суцільного дерева, підвісна ко лиска ненька змайстрована з цільного листа деревини. Навіть не уявляю, як його так можна бу ло зігнути. А ткацьке приладдя — то ж ювелірна робота, — захоп люється пан Василь. — Я поки не маю цілого ткацького верстата, але вже підшукав екземпляр і маю надію скоро його перевезти сюди. Він повністю справний, на ньому жінки й досі тчуть! Трошки оддалік аматорсько го музею стоїть добротний віз на дерев’яному ходу. І якби я напе ред не знала від спільних із Васи лем Івановичем знайомих, що це — прекрасний зразок його рес тавраційної роботи, ніколи б не повірила, що йому вже майже вісім десятків років. Виготовлен ня возів є ще одним хобі чо ловіка. Але виникло воно не так із

ÊÐÎÑÂÎÐÄ ПО ГОРИЗОНТАЛІ: 7. Український композитор, відомий «Щед риком». 8. Аеростат із двигуном. 10. Міцно згуртована група людей. 11. Частина круга. 12. У казці ця пташка дітям кашу варила. 16. Уявне коло на небесній сфері, по якому рухається Сонце. 18. Хімічний елемент; лужний метал. 19. Найвідоміше місто Саудівської Аравії. 20. Порожнини в рослинних клітинах, заповнені клітинним соком. 21. Слюсарний різальний інструмент. 25. Містечко і річка в Чернігівській області. 26. Столиця європейської держави. 27. Пострадянська країна. 30. Пристрій для регулювання витрати газу, пари чи рідини в машинах. 33. Гірський масив на Кольському півострові. 34. Одиниця тиску. 35. Невеликий транспортний засіб із двигуном. 36. Теорія і практика керування кораблями. ПО ВЕРТИКАЛІ: 1. Математична наука про фігури. 2. Зразок, мірило. 3. Рішення суду. 4. Хвороба людини і тварин, те саме, що й дракункульоз. 5. Футбольний клуб Італії з міста Генуя. 6. Атмосферне явище. 9. Сузір’я Північної півкулі. 13. У православному храмі стіна, що відокремлює вівтар від нефа. 14. Одна з форм отримання освіти. 15. Глава Української православної церкви Київського патріархату. 17. Симон… — державний, військовий та політичний діяч початку ХХ століття. 22. Механічні рухомі сходи. 23. Різновид тютюну. 24. Наука про закони землеробства. 28. Спортивна холодна зброя. 29. Цінна промислова риба родини осетрових. 31. Смолоскип. 32. Гори в Азії. Склав Микола ДЕНИСЮК с. Щитинська Воля Ратнівського району. Відповіді — в наступному номері. ■

»

цікавості, як із необхідності за робляти. Працював Василь Кар пук колись і водієм на рейсовому автобусі, і у хлібопекарському цеху, і заготівельником худоби. Час сам призначав для нього професію, тому тепер у свої п’ят десят два він з упевненістю може називатися майстром на всі ру ки. Уявіть тільки: за десять років возів його роботи вийшло «з ну ля» аж 196! Доглянуте обійстя зберігає сліди всіх захоплень чоловіка. Є тут і майстерня, і кузня, але найбільше душі вкладено в ко нюшню. Бездоганно продуманий план заїзду–виїзду, годівлі, чис тота, навіть холодна і гаряча вода сюди підведена! Місця тут пе редбачено для семи коней, але зараз стоїть тільки один. Василь Іванович каже, що тримає його для обробітку городів, яких має сімдесят сотих, але мені здаєть ся, що коник — то таки більше для душі (бо ж для городів має невеличкого трактора). Напередодні візиту випадко во дізналася, що Василя кличуть по вуличному Будулаєм. Став ний, чорнявий, вуса — хоч сьо годні на конкурс вусанів іди! І все життя, чим би не займався, три мав удома на міській вулиці ко ней. Знає їхні звички, характер, уміє і похвалити, і покарати. Цю любов успадкувала і наймолод ша із трьох дітей — шістнадця тирічна Ірина. З малих років уміє і запрягти, і доглянути, і верхи вправно гарцює. Поки що затишний двір Васи ля Карпука має поодиноких відвідувачів. Сусіди, знайомі зна ють про його музей під відкритим небом. Заходять глянути на нові цікаві експонати. Та гостинний господар радий вітати усіх, кому, як і йому, дорога пам’ять про своє коріння. ■

:)) Анекдоти Лiкар говорить пацієнту, який прийшов до тями пiсля наркозу: — Операцію ви перенесли добре, а ось перед нею ви поводилися погано: виривалися, кричали. Хоча ваш знайомий iз сусіднього лiжка поводився ще гірше! — Ще б пак! Адже нас у лікарню послали вікна мити. :)) :)) :)) Подруга запитує: — Цікаво, а твій чоловік пам’ятає дату вашого весілля? — На щастя, ні. — А чому «на щастя»? — Я нагадую йому про це кілька разів на рік і щоразу отримую подарунки. :)) :)) :)) — Поясніть, чому ви намагалися від мене втекти, і я не стану відбирати у вас права. — Три тижні тому моя дружина пішла до інспектора поліції, і коли я побачив вашу патрульну машину, то вирішив, що ви вже захотіли її повернути. ■

Volyn 16246  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you