MUZIN - PROSINEC 2022

Page 1

PROGRAM KABINET MÚZ 1. 12. DAREWIN + FAKIN BŮH #hiphop #rap 2. 12. MANON MEURT + LAMBDA + WHYOHWHY #shoegaze #poststoner #dreampop #slowcore 3. 12. SRRBRÜNN: DĚTI DEŠTĚ + KISS ME KOJAK + N00100000! #SilverRocketRecords #noise #posthardcore 4. 12. RÁDIO IVO: ŽIVOT NEDOCENÍŠ #impro #theatre 6. 12. VINYLA: KONĚ A PRASE + JOHUŠ MATUŠ #discopunk #indiepop #ruralpop 7. 12. KATARZIA + OLIVER TORR & ISAMA ZING + TAOMI + MEOWLAU X VAL #elektropop #electronica #r&b 8. 12. EMMA SMETANA A JORDAN HAJ #pop 10. 12. PUSHTEEK FEST VOL. IV #punk #hardcore #country #postpunk 13. 12. ORIENT (KŘEST) + EDÚV SYN #alternative rock #rap #punk #trap 14. 12. SOFTSPOT: ANCESTRAL VISION + FÆ BESTIA + JAN KOSTERA #rnb #trap #hyperpop #noise 15. 12. MIDI LIDI + NĚCO NĚCO #kraut #disco #láska #indie pop 16. 12. MIDI LIDI + NĚCO NĚCO #kraut #disco #láska #indie pop 17. 12. BIRTHDAY ASSAULT: THE ATAVISTS + KONTROLLA + LORD SKULL + TWIN SOUL BROTHERS #stoner rock #rock #funk 18. 12. tYhle, Lukáš Karásek / OBÝVACÍ POKOJ #theatre str.: 13 13 13 14 15 15 16 16 17 19 19 19 20 20
19. 12. KUMŠT LIVE aneb VÁNOČNÍ #KŠEFT #pop #revival #party #fun 20. 12. V0NT + LEBANON #digital hardcore #ebm #techno #noise 21. 12. ŠKAREDÁ HOLKA (KŘEST) #hard rock #bigbeat 22. 12. VÁNOČNÍ A-BEAT + LED ZEPPELIN REVIVAL + TIBET #rock #revival 23. 12. JAMES COLE & LIVE BAND (KŘEST) #hiphop #rap 5. 1. KINEDOK UVÁDÍ: FAMU SHORTS + DJ NELI VANILLI #cinema #short movies #party 7. 1. SPIRITSHOP FULL MOON PARTY #house #party 11. 1. CTIB (KŘEST) + SPECIÁLNÍ HOSTÉ #discopunk #křest 17. 1. MATĚJ ŠTRUC (KŘEST) + BEATA BOCEK #wolrldmusic #folk 18. 1. SOFTSPOT: Chalapeño + ANA MI + KEVIN #party #IDM #techno 19. 1. ZOOBLASTERS #balkan #electronic #partyanimals 20. 1. SHIMMI & ASTRALKID22 #hiphop #trap #rap 21. 1. LABELLO NIGHT VOL. 2 #party #lowcost str.: 21 21 22 22 22 22 23 24 24 24 25 25 25

Letošní rok se nemilosrdně valí ke konci a tak přichází i prosincový Muzin, ve kterém jsou tři rozhovory a hned dva z nich souvisí s událostí, na kterou se vždy v našem týmu velice těšíme. Tou je 4. ročník Pushteek festu, který u nás pořádá Tomáš Mládek (majitel labelu Pushteek records). V rámci line-upu festivalu u nás přivítáme švédskou kapelu INVSN se zpěvákem Dennisem Lyxzenem, členem kultovních kapel Refused a The (International) Noise Conspiracy. Dále se můžete těšit na tradiční dvojkoncert Midi Lidi, jejichž zpěvák Petr Marek odpovídá na dotazy ve třetím rozhovoru tohoto již 39. čísla. Všechny výše jmenované pak vyzpovídal Banán a za pozornost určitě stojí úvodník k rozhovoru s Dennisem Lyxzenem, který jsme převzali z facebooku našeho produkčního Jirky Jirzy Pospíšila. Dále se můžete těšit například na Manon Meurt, Silver Rocket Records showcase, Katarzii, Emmu Smetanu a Jordana Haje, V0NT, Jamese Colea, Škaredou holku, Orient, Edova Syna a mnoho dalších skvělých jmen, ze kterých je opravdu těžké vyzobnout to nejlepší. Cítíme se u toho jako malé dítě stojící před vánočním stromečkem, jehož úkolem je vybrat ze záplavy blýskajících se ozdob jen jednu jedinou, do lesklého staniolu zabalenou čokoládovou figurku.

Nejžhavější novinkou v DIE KÜCHE je nová zimní odpolední nabídka, která je inspirovaná Asií a Jižní Amerikou. V nové odpolední nabídce, která je každý všední den od 14.30 – 19.00 a v sobotu od 15.00 – 18.00, najdete například polévku Pho, burger z trhané hlívy ústřičné a hlívy královské naložené v hoisin omáčce, grilovaný seitan bůček s rýží a nakládanou zeleninou, salát z grenaille brambor s veganskou gorgonzolou a mnoho dalšího. Stavte se k nám ochutnat! Další novinkou, která by v prosinci měla spatřit světlo světa je nový podcast #bílkovina. Posluchačům má přinášet zábavně-vzdělávací informace, detabuizovat veganství, sledovat dlouhodobý vývoj trendů. V uvolněných audio rozhovorech představí posluchačům výrazné osobnosti z různorodých brněnských odvětví (z gastronomie, módy, medicíny i zemědělství). Obsah podcastu myšlenku veganství nenutí, ale popisuje, vysvětluje a inspiruje. V prosinci se také můžete tradičně těšit na náš domácí bezvaječný likér, vánoční cukroví a sváteční menu. Na Kabinet Records v prosinci vyjde v nákladu 300 Ks LP a 100 ks CD druhá deska rožnovského elektro-punkového barda Ctiba s jedovatým názvem “Smrad v síni tradic”.

Přejeme Vám pevné předvánoční nervy a pokud možno komplet šťastné a veselé. A posíláme obrovské díky za vaši pozornost a přízeň v roce 2022!

| 4 |

“ZAPOMENOUT NA OKOLNÍ TLAK V MOŘI SKARTOVANÉHO PAPÍRU”

ROZHOVOR S TOMÁŠEM MLÁDKEM

Tomáše Mládka zná většina pod přezdívkou Ivan a na stránkách Muzinu už jsme se s ním setkali. Stejně tak se s ním měla spousta z vás možnost setkat i u nás v Kabinetu, kde pořádá již tradiční Pushteek Fest, což je vlastně showcase jeho labelu Pushteek Records. Ten letošní proběhne tedy opět v Brně, tentokráte 10.12. A právě na Brno a na Pushteek mířily naše otázky. (otázky kladl Mr. Banana)

1/ Můžeš ke každému písmenu ze slova Brno přiřadit první, co tě napadne, začínající právě tím písmenem?

B – Bukva, R – Rabiják, N – Nukleus, O – Opprobrium

| 5 |

2/ Letošní Pushteek fest proběhne opět v Kabinetu a krom kapel z labelu se tam objeví i ty, které na Pushteek nevycházejí. Podle jakého klíče je vybíráš? A můžeš ke každé napsat, proč tam hraje právě ona?

Jediným klíčem je, aby to z mýho pohledu nebyla nuda, což je samozřejmě velice neobjektivní faktor. Pokud se bavíme o speciálních hostech, tak Damato byli první volbou, protože jsou to totální sympaťáci, který nám pomohli s koncertem FFW v Bratislavě. Navíc Spikey zpíval v The Citadel, který jsem miloval. DAMATO jsou trochu vyleštěnější, jejich poslední deska Triumf Smrti je killer a song “Az erőszakró” je v maďarštině, kterou miluju.

REPELENT SS sice technicky nejsou na Pushteek a jejich účast beru jako možnost hang outu s kámošema, který jsem neviděl od léta.

TVÖ mi doporučil Mladý Génius v Rekomandu, když jsem se pídil po nějaký mladší indie kapele, která by okořenila line up a měla důvěryhodnej background.

No a INVSN mi spadli do klína úplně náhodou, když jim nevyšel koncert na Slovensku a hledali gig mezi Košicema a Vídní. To byla skvělá satisfakce za zrušení vystoupení Tábor a následně Vole.

3/ Co tě po tolika letech drží u vydávání desek a pořádání koncertů? Těch koncertů už moc nedělám. Sem tam pomůžu kámošům. Pushteek je koncipovanej tak, aby si všichni užili skvělej klub v centru Brna a na chvíli zapomněli na okolní tlak v moři skarto vanýho papíru. A desky vydávám proto, abych mohl bejt u jejich nahrávání u Amáka v Golden Hive Studios, kde se strhne hádka o (ne)kvalitách posledních The Mars Volta.

4/ Zatím poslední deskou na Pushteek je album Exude, což jsou kluci v podstatě o generaci mladší než ty. Zárověň je jasné, že musíte sdílet nějaké společné hodnoty. Kde vidíš ty průsečíky?

Dva zásadní průsečíky jsou Šimon a Vojta, se kterejma se známe díky Analog Bros, 44 Print, Cardio Radio, Loony Creators. Neřešil bych tolik ty generační rozdíly. Důležitá je společná pouť.

5/ Nejoblíbenější epizoda Malého pitavalu z velkého města a proč?

Nejtěžší otázka celýho rozhovoru. Ale pokud mám jen jeden výstřel, pak Muž s punčochou; kvůli punčoše.

“Dědku, tak už jsem tady zase...”

“My taky! Odhoďte zbraň!”

| 6 |

“NAJÍT DOBRÉ VEGANSKÉ JÍDLO, NAJÍT OBCHOD S DESKAMA, CESTOVAT S LIDMI, CO MÁM RÁD” ROZHOVOR S DENNISEM LYXZENEM

Úvodník tohoto rozhovoru bude tentokráte trochu delší a netradiční, ale snad vám to nebude vadit. My si totiž myslíme, že se sem skvěle hodí. I proto, že ten, kdo v souvislosti s nadcházejícím koncertem INVSN v Kabinetu takto vzpomíná, není nikdo jiný, než Jirka „Jirza“ Pospíšil. Takže…. ……byla to last minute akce v Yachtu. Ty vogo dělat kapelu Dennise Lyxzena (v té době z fucking dead Refused a fucking živých The (International) Noise Conspiracy bylo (aspoň pro mě) v té době splněnej sen. A k tomu lidi z oblíbených

| 7 |

DS-13, Masshysteri,...Rozžhavili jsme tenkrát myspace profil do ruda a čekali jak to dopadne. Ten den jsem neměl kulinářský den a tak jídlo pro kapelu (sojový nudličky s kořenovou zeleninou) nedopadlo dle očekávaní. Teda aspoň rýže by nadchla snad pouze příznivce sludge, ale nebyl čas na reparát. Z celé republiky (tzn. až z Prahy a i z Napajedel/Kojetína) přijeli naši věrní. Kapela byla neuvěřitelně milá a Dennis házel frky jeden za druhým a byl dost otevřenej. Vyprávěl jak ho ségra ze srandy nanominovala v Elle v anketě sexy muž roku a jak ji vyhrál, jak druhej den hraje ve Vídni dvoják jak s Lost Patrol, tak i s T(I)NC a když pořadatelům vysvětloval, že ta druhá kapela by tam už neměla hrát, tak oni mu přihazovali nabídku po pěti tisících Eur až nešlo říct ne. Když zjistil, že v Brně je tolik vege restauraci, tak nechápal a na otázku kolik jich je v Umea (rozuměj hlavní město vegan straightXedge na světě) odpověděl, že jedna malá a ta je teď zavřená, protože její provozovatel je s nima na turné a ukázal na sympatickýho kudrnáče, který měl pusu plnou sojových nudliček. Samotnej koncert byl strašně příjemnej a strašně vtipnej. Tolik rohlíku na tváři na “punkovým” koncertě člověk aby pohledal. Každopádně loučení končilo větou ze švédské strany, že se doufám ještě potkáme a uděláme něco většího! A protože Dennis u toho tajně nemrkl okem, bylo jasný že nemluví o reunionu Refused ani T(I)NC. Zřejmě dobře věděl, že se potkáme v sobotu 10.12. v Kabinetu MÚZ, kde díky slovutném Tomáši Mlád kovi proběhne další ročník Pushteek festu. The Lost Patrol Band se za ty léta přejmenovali ještě dvakrát, finální název je INVSN a je to příjemnej post-punk. V kombinaci se skvělým line-upem letošního Pushteeku věřím, že to bude zase děsně příjemnej den (aspoň takovej jak si ho pamatuju já) a doufám, že nám tentokrát už někdo pomůže s úklidem těch fucking papírových proužků! (otázky kladl Mr. Banana)

1/ Tento měsíc se s kapelou vracíte zpátky do České Republiky. Máš ty osobně nějaké vzpomínky, které tě napadnou jako první, když se řekne Česká Republika?

Ano, svůj úplně první koncert mimo Švédsko na prvním evropském turné jsem odehrál v Čechách. Bylo to v roce 1994 s Refused a hráli jsme v Praze na Sedmičce. Jeli tam tenkrát z Umea na jeden zátah a byl to skvělý koncert. Od té doby jsem hraní v Čechách miloval a zažil jsem u vás několik opravdu fantastických koncertů. A i INVSN se zde dostalo velmi vřelého přijetí.

| 8 |

2/ INVSN letos vydali nové album nazvané Let The Night Love You, které vychází pět let od toho předešlého. Je v mnohém hodně náladové a temné, ale zároveň je to i nahrávka, na kterou se dá tancovat. Co pro vás bylo největší inspirací při jeho psaní a jak těžké bylo ho dokončit během pandemie?

No, vlastně jsme tu desku nahráli už před pandemií a původní plán byl ji vydat na jaře 2020. Ale všichni víme, co pak přišlo. Takže jsme se rozhodli počkat, ještě chvíli na ni pracovat a dotáhnout ji tak, abychom s ní byli opravu spokojeni. A chtěli jsme prostě nahrát desku, která s námi pohne a zasáhne nás. Zní to jako samozřejmost, ale zdaleka ne vždy se právě tohle povede. Ale myslím, že nakonec jsme našli skvělý balanc mezi náladovostí a temnotou o které mluvíš a tanečním feelingem, který je pro nás také velmi důležitý.

3/ Nyní jste s Let the Night Love You na turné po Evropě. Je cestování s kapelou pořád něco, co si užíváš? Protože ty trávíš čas v dodávkách autobusech téměř nepřetržitě už poloviny 90. let. Máš nějaké speciální rituály nebo triky, jak se udržet ve formě? Ano, pořád miluju ježdění na turné a cestování s kapelou. Pořád miluju hrát živé koncerty. Dokonce pořád miluju obyčejné zkoušky a užívám si to. Celkově se dá říct, že teď jen potřebuju více spánku a stretchingu, ale jinak mi to připadá stejné jako vždycky, stejná rutina. Najít dobré veganské jídlo, najít obchod s deskama, cestovat s lidmi, co mám rád.

4/ Jak vnímáš současnou švédskou hudební scénu? Nějaké kapely, které bys doporučil?

Jo, přijde mi, že je to pořád dost super a jsou tu rozhodně nějaké nové kapely, které mám rád jako např. Exil, Nix, Axe Rash, Vidro, Istope Soap. Všechno parádní hard core kapely, které stojí za pozornost. Pak jsou tu samozřejmě kapely a projekty jako The Hanged Man, Anna Von Hausswolf, Horseface a Vigra Boys, které bude asi spousta lidí znát, ale které jsou rozhodně skvělé.

5/ Lost Kids nebo Ebba Grön?

Ale no tak, tohle není fér! Lost Kids sedmipalec je jednoznačně jedna z nejlepších evropských punkových desek vůbec, ale Ebba Grön byla zase vůbec nejdůležitější punková kapela, alespoň pro nás Švédy. Takže mi nezbývá nic jiného, než vybrat Ebba Grön.

| 9 |

“NEJVĚTŠÍ

RADOST MÁM,

KDYŽ SE NÁM POKAZÍ TECHNIKA A MUSÍME IMPROVIZOVAT”

ROZHOVOR S MIDI LIDI

Ano, Midi Lidi jsou bez nadsázky fenomén. A také extrémně produktivní kapela. Naposledy vydali hned dvě alba najednou a teď chystají v Kabinetu hned dva předvánoční koncerty. A právě i o těch jsme si povídali se zpěvákem Midi Lidi Petrem Markem. Na následujících řádcích se to ale tradičně dozvíte mnohem více. (otázky kladl Mr. Banana) 1/ Co je za poslední rok nového u Midi Lidi?

Petr: Naší hlavní letošní novinkou je projekt NEMODERNÝ CHALAN, pocta Miro Žbirkovi, který jsme spolu s Laco Lučeničem zahráli na Pohodě, a který se ještě na pár místech znovu objeví.

| 10 |

Sami jsme si ten projekt pojmenovali “Nemoderný chlapec z ulice poznania”, což je výstižnější, ale méně úderný název. Po dlouhé době jsme v rámci něj byli v situaci, kdy máme za úkol nacvičit kompletně nový koncertní program a vyrobit k němu kompletně nové video-projekce, s čímž nám pomohl Marek Mrkvička, který s námi spolupracoval i na klipu The Thing a se mnou na Ventolinovu klipu Karate. Další novinkou od posledních alb je, že naše VJka Magdalena Hrubá s námi stále víc zpívá. A také jsme loni v říjnu byli kurátory čísla časopisu FULL MOON, díky čemuž v něm vyšlo nejen spousta materiálu přímo o nás, ale i rozhovorů a článků o jiných umělcích, kteří nás baví a zajímají. A součástí časopisu bylo CD “VŠUDE JE VESELÁ MYSL –UNARCLUB 1988-2006”, které je výběrem z tvorby různých hudebních uskupení, v nichž jsme účinkovali předtím, než jsme se pojmenovali MIDI LIDI.

2/ I letos v prosinci chystáte “tradiční zimní dvojvečer v Brně”, jak se píše v našem programu. Kdy a jak tahle tradice vznikla a jaký pro vás má význam? A proč se odehrává právě v Kabinetu?

Petr: Nepamatuju si kdy to vzniklo, ale pamatuju si, že primárním důvodem bylo to, že jsme měli chuť hrát v Brně menší koncerty než ty velké na tradiční a námi stále oblíbené Flédě (kde jsme koneckonců i letos koncertovali). Bližší kontakt s menším počtem lidí je něco, co nás velmi těší a dává to jiný druh zážitku všem. Ale proto, že zájem diváků je větší než se jich do Kabinetu vleze, tak jsme založili tradici dvojkoncertů. Ten loňský byl speciální tím, že jsem během prvního večera ztratil hlas, která jsem do druhého dne, ani přes lékařskou intervenci, nenašel, a nezbývalo než z koncertu udělat karaoke párty, kde si mohli s kapelou zazpívat dobrovolníci z publika, obohacenou navíc o několik zcela improvizovaných skladeb, které si dovoluju označit za “výraz ně divoké”. Show jsme prozíravě zaznamenali a nahrávku bychom rádi vydali. Je na co se těšit. Zde ukázka: https://soundcloud.com/midilidi/midi-lidi-live-kabinet-muz-prosinec-2021-ukazka

A velmi důležitým důvodem pro lásku ke Kabinetu Múz je, že mám pocit, že tamní dobrý “duch místa” opravdu existuje, neboť se mi tam vždy extrémně dobře hraje, ať už je to kapela nebo divadlo jako náš LÁHOR/Soundsystem nebo Rádio Ivo, které se do Kabinetu letos také vrací a 4. prosince tam zahraje svou improvizovanou rozhlasovou hru Život nedoceníš.

3/ První večer otevřou Něco Něco a ten druhý Dukla. Řeknete nás ke každé kapele pár slov o tom, čím vás oslovila natolik, že jste se rozhodli ji pozvat?

Petr: Dukla navazuje na naše dávné přátelství s kapelou Mayen, kterou jsme měli rádi nejen hudebně, ale i lidsky, a společná turné s nimi byla vždy něco, na co jsme se těšili. A jestliže je Dukla jistým pokračováním Mayen, tak není důvod, aby nepokračovalo toto komplexní

| 11 |

přátelství. S Lukášem Vydrou jsem si kdysi dokonce slíbil, že spolu jednou, až budeme ještě starší, uděláme nějaké písničky. S Něco Něco nás pojí přátelství kratší, ale myslím, že hezké. Máme velmi rádi jejich hudbu i texty. myslím si, že jsme si esteticky i světonázorově hodně blízcí. Vlastně bych v takové skupině chtěl hrát. A v neposlední řadě: v obou kapelách hrají milí a velmi vtipní lidé.

4/ Jak si vlastně užíváte koncerty? Jste pořád trochu nervózní i během hraní? nebo se dokážete plně uvolnit, když třeba lidi začnou tancovat?

Petr: Před koncertem už bývám nervózní málokdy. Časy, kdy jsem se bál, že něco pokazíme, a byl jsem schopen to přenést i na pódium, jsou pryč. Teď se naopak těším z každého průšvihu a největší radost mám, když se nám pokazí technika a musíme improvizovat. Viz onen jmeno vaný karaoke koncert z Kabinetu. Ale na letošní Pohodě jsem trému pocítil ve chvíli, kdy jsme vylezli na pódium a měli jsme poprvé zahrát hodinu nových písniček, přičemž jsme viděli, že množství lidí před pódiem daleko daleko v dálce stále nekončí. A navíc jsme měli nenaštvat fanoušky tradičního “Mekyho”. Ale to už možná trochu kecám. Asi jsme se i trošku těšili, že je poškádlíme.

5/ Nejlepší vtip o Praze?

Petr: Že Midi Lidi jsou z Brna.

PROGRAM 12/2022

1. 12. DAREWIN + FAKIN BŮH

2. 12. MANON MEURT + LAMBDA + WHYOHWHY

Krása, hluk, chvění. Manon Meurt každým koncertem překračují svůj shoegaze stín a zhmotňují se v prostoru plném intimních emocí, křehkosti a zranitelnosti. Kapela, která v Divadle Archa hrála před samotnými My Bloody Valentine. Není třeba dodávat nic dalšího.

Lambda je čtyřčlenná instrumentální post-stonerová parta z Českého Krumlova. Aktuální deska Vere Modus obsahuje sedm skladeb, které reprezentují božstva antického pantheonu včetně domovské hory Olymp. Kapela v kompozicích pracuje s motivem přírodních živlů vody či země a nabízí typické delayové post-rockové plochy v kombinaci s hutnými stonerovými riffy. V rámci zahraničních turné hrála kapela Lambda po celé Evropě po boku jmen jako All Them Witches či Stoned Jesus. Žádná ořezávátka!

Whyohwhy jsou nová brněnská kapela pohybující se mezi slowcorem a dream popem. Skladbám dominuje ženský dvojhlas doplněný o táhlé plochy kytary a podmanivé basové linky. Whyohwhy se inspirují u jmen jako je RY X, Portishead, ale i Chelsea Wolfe nebo Anna von Hauswolfe.

si, že dřív bylo líp? Žádná válka, nebo aspoň ne za humny, pivo i plyn za hubičku, doma přes zimu ve spoďárech a v létě plný bazén vůbec neodnesený tornádem? Lidi spolu víc mluvili, a když si dali do držky, tak jen z dobrých důvodů? Nikdo se nemusel kvůli nikomu omezovat a mohl svobodně chcípnout na tetanus, černý kašel nebo automobilismus? Byty se kupovaly jak rohlíky, koblihy byly větší a sirky líp hořely? Výborně, pojďte s námi do pohádky, teda do pravěku. Něco tak prehistorického, jako je fosilizovaný hudební žánr noise rock, aby člověk pohledal. Staří oteklí proplešatělí chlapi v uválených riflích budou chlemtat pivo, dělat dad jokes a hekat u tahání aparátů, načež spustí nelidský, nesmyslný bordel na elektrické kytary a jiné historické nástroje, do kterého budou neartikulovaně ze všech sil řvát a mezitím

| 13 |
#hiphop #rap Darewin vystoupí v Kabinetu Múz s novými projekty! Jako support vystoupí Fakin Bůh! #shoegaze #poststoner #dreampop #slowcore
3. 12. SRRBRÜNN: DĚTI DEŠTĚ + KISS ME KOJAK + N00100000!
#noise #posthardcore
#SilverRocketRecords
Říkáte

přidávat další nablblé vtipy. Jedna kapela má hned tři kytary, asi si myslí, že jsou Iron Maiden, druhá má dvě basy a třetí dokonce tři. Vůbec to nedává smysl. Někdo má v tomhle věku už rozum, někdo má motorku, někdo milenku a někdo hluk. Psychedelický hluk, psychopatický hluk a psychotronický hluk, dohromady totální boomercore. Není náhodou, že ústřední figury obou hlavních uskupení se jmenují Bugrr a Hukot. Možná se ve skutečnosti jmenují jinak, ale to už si nikdo nepamatuje. Jestli vás už serou všechny ty trendy kapely, přijďte sem, tady nebude cool vůbec nic. Děti deště – Dávná láska, co rezaví plechy, industriální blues, totální sonické hymny pro tři lidi na Flédě před skoro dvaceti lety, metal z Chuchle, láska a chcanky, perverzní rokenrol, 50 odstínů bordelu a instinktivní hypnotický hluk. Teď se třemi kytarami v sestavě našli klíč k něčemu zásadnímu. „Tlupa pravěkých lidí, co na kytary hrají pazourkama” praví guru nejmenované sekty. A vůbec, všechny e-maily by měly mít maximálně pět slov, z nichž většina jsou citoslovce.

Kiss Me Kojak – Stopy vedou z legendární temnoty okolo Hradce, kde rozhodně žádný růže nerostou, brodí se notně špinavou řekou, jež je na prodej, až k východu slunce nad šnečí farmou kdesi ve Šluknovském výběžku. Láska nás nerozdělí, ale roztrhá na kusy, ať už trubkou, nelidsky zkreslenou basou či buldozerem, vyjde to nastejno. „Zoufalý řev dezorientovaného mutanta se nese postapokalyptickou krajinou” psalo se v denním tisku.

N00100000! – Mezinárodní den hluku pomůžou oslavit benjamínci s věkovým průměrem 40 let a jejich tříbaskytarový chaos. Zastydlí obdivovatelé Gnu a celého Silver Rocket panteonu se snaží být papežštější než papež, jsou ale ještě malí, tak si netroufají na pořádný noise a ředí ho jinými žánry a počítáním do pěti. „Okamžitě to vypni nebo volám policajty!” je jedno z těch příznivějších hodnocení jejich vystoupení.

4. 12. RÁDIO IVO: ŽIVOT NEDOCENÍŠ

#impro #theatre Improvizované rozhlasové hry, které hrají Johana Švarcová, Marian Moštík a Petr Marek. Radio Ivo vzniklo jako pokus o přenesení rozhlasové hry na divadelní prkna bez jakékoli transformace a předchozího textu. Pouze s možností vidět její vznik. Hra ŽIVOT NEDOCENÍŠ v režii Romany Bohunské a její další repríza s novým námětem. Výrazová civilnost a zvukový realismus v pozvolném tempu. Normální příběhy ze života. Rozpačití performeři podávají vcelku suverénní výkon. Herecká trojice sestává z členů českých alternativních divadelních skupin – Petr Marek je zakládajícím členem improvizačního DEKADENTNÍHO DIVADLA BERUŠKA, hudebních skupin MIDI LIDI, MONIKINO KINO, MUZIKANT KRÁLÍČEK, KAKADUO, filmovým režisérem (v kinech LÁSKA SHORA, NEBÝT DNEŠNÍ, NIC PROTI

PROGRAM | 14 |

NIČEMU). Johana Švarcová pochází z královéhradeckého Divadla DNO, byla členkou hudební skupiny KAZETY, absolventkou režie FAMU, autorkou rozhlasových her a filmovou herečkou. Spolu s Petrem hrávají k tanci jako DISJOCKEJOVÉ a příležitostně účinkují jako komická dvojice SOUROZENCI BRUCKEROVI. Marian Moštík byl členem havířovského improvizačního Divadla V SOUKOLÍ, hrál v brněnském HADIVADLE a v několika filmech. Všichni tři společně vystupují také v kolektivním all-stars-bandu moravských improvizačních divadel

6. 12. VINYLA: KONĚ A PRASE + JOHUŠ MATUŠ

#discopunk #indiepop #ruralpop

Koňe a Prase – Z Valmezu do velkého světa! Hudba mezi dekádami, hudba mezi úšklebkem a srdečným smíchem, kapela mezi stodolou a sídlištěm. Vznikli před bezmála deseti lety a od začátků, kdy trápili banjo i dětský klavírek, se posunuli k ujasněnějšímu výrazu, který ale nezapomíná na původní hravost. V jejich hudbě se potkávají dětská naivita i přesné observace, humor je stejně tak zbraní jako brněním odrážejícím cynismus současnosti. Vyhlížíme nástupce desky Bramborové hity. Johuš Matuš – Čus držky, vzkázala už před lety výtvarnice a hudebnice Johana Novotná a už tehdy bylo v jejím pozdravu nemalé množství něhy. V nejnovější skladbě Johuš Matuš hostuje i Albert Romanutti z Bert and Friends – což navádí správným směrem poťouchlého, opojného popu, který je zároveň lehce mimózní, ale přesto v pozoruhodném kontaktu s tím, co nás den co den míjí. Doma je stejně tak na AVU jako ve společnosti Ventolina či Midi lidí. Takže na nejlepších adresách pro nevyzpytatelně zábavnou hudbu. Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

Katarzia – Sbírka pocitů a emocí v jinotajích. I tak své nové album popisuje slovenská hudebnice Katarzia. Nahrávka n5 je zároveň ilustrací toho, jak se vyplácí experimentovat. Přestože se Katarzia na slovenské i české scéně etablovala už začátkem minulé dekády, nyní se její osobitá tvorba rozpíná do všemožných zákoutí hudebního univerza, které nelze zkratkovitě označovat jen jednou žánrovou nálepkou. Skladby z nové desky, na jejíž produkci se kromě samotné Katarzie podíleli vyhledávaní producenti jako Oliver Torr,

| 15 | 12/2022
7. 12. KATARZIA + OLIVER TORR & ISAMA ZING + TAOMI + MEOWLAU X VAL #elektropop #electronica #r&b

Ancestral Vision a Isama Zing naživo doplní laserová vizuální show. Nenechte si ujít vystoupení umělkyně, která je bez přehánění jedinou svého druhu.

Oliver Torr & Isama Zing – Jen těžko byste u nás dnes hledali výraznější osobnosti experimentální elektroniky. Český producent Oliver Torr za svou debutovou desku Fragility of Context získal prestižní ocenění Vinyla, které doplnila i nominace na Cenu Anděl. Slovenský multiinstrumentalista a producent Isama Zing si zas letos díky albu Blurry AF vysloužil sošku Radio_Head Awards. Oba dva přitom úzce spolupracují s Katarzií a produkčně se podepsali i pod její aktuální nahrávku n5. Představí se v B2B setu s ikonickým názvem The0MercOfChao7777 vol. 6–6-6+1. Stát se může cokoliv. Taomi – Výjimečný muzikant a objev z nové školy slovenského R&B je jedním z muzikantů, které by Katarzia ráda představila v rámci společných koncertů s mladší generací.

Meowlau x Val – Drumnbass&pop projekt Meowlau x Val vystřelil na slovenské scéně díky debutovému EP „Nevermind“ v únoru 2022. Výrazným atributem projektu je spojení dvou ženských interpretek –o elektronickou produkci se stará Laura Jašková (Meowlau) a písničkami zaznívá nezaměnitelný hlas Valentiny Vlkové (Val).

8. 12. EMMA SMETANA A JORDAN HAJ

#pop

Česko-francouzsko-izraelský pár EMMA SMETANA & JORDAN HAJ si letos střihnou svůj třetí koncert v Kabinetu. Doporučujeme neváhat a zakoupit lístky s předstihem, jelikož oba letošní koncerty byly beznadějně vyprodány.

Emma Smetana – novinářka, moderátorka, herečka a zpěvačka. Vystudovaná politoložka (Sciences Po Paris a Freie Universitat Berlin) a maminka dvou malých dcer.

Jordan Haj – vystudovaný činoherní herec (DAMU), režisér, zpěvák, rapper a tatínek dvou malých dcer.

pokračováním. Potvrzené kapely pro letošní ročník jsou:

PROGRAM | 16 |
10. 12. PUSHTEEK FEST VOL. IV #punk #hardcore #country #postpunk Nejočekávanější hc/punk večírek roku pod taktovkou
Pushteek Records je tu se svým již
Tomáše “Ivana” Mládka a jeho vydavatelství
čtvrtým

INVSN (SWE) – post punková krasavice se členy Refused, Masshysteri a DS13

REPELENT SS – hc skandál, konfety, flusance, zařezávačky trenclí, pot a řev

DAMATO – kapela pohybující se žánrově na pomezí metalu, hc a crustu TVÖ – riot grrrl punk

HOPES – starej dobrej mladej hardcore

EXUDE – nejnovější 90´s hc akvizice na Pushteek Records

DECULTIVATE – pletený kukly a námrd jak hovado FRANKIE & THE DEADBEATS – kovbojové a snílci

13. 12. ORIENT (KŘEST) + EDÚV SYN

#alternative rock #rap #punk #trap

LP kapely Orient “Redwood”, které vyšlo na našem labelu Kabinet Records sebou nese obměny jak v sestavě, tak stylu. Svérázná formace prošla personálními změnami a na postu bubeníka uvítala Patrika Šafránka. O basu na nahrávce se pak postaral Ondřej Šponer, kterého ale v živé sestavě nahradí Andrea Rottin. Co se týká stylu, mluví Lukáš Polák o uvolnění prostoru pro tradičnější hudební nástroje na úkor elektroniky. Žánrově nezařaditelná hudba je tak živější a dynamičtější, proměnlivá a neupíná se na tradiční formáty nastolené západní populární hudbou. Pokud jde o strukturu písní, v průběhu let kapela tvoří se stále podobným rukopisem, který se vyznačuje především množstvím zdánlivě nesouvisejících částí, které nepřinášejí okamžitou katarzi už jen tím, že jejich spojující prvky probíhají v subtilnějších náznacích. Žánrově se Orient popisuje obtížněji pokud jde o jednotnou škatulku, ovšem jmenovitě jsou na nynějším LP ke slyšení syrovější a lakonické postpunkové vokály, psychedelické kytary, krautrockové synťáky nebo i progrockové postupy s příznačnou tenzí nerozuzlenosti. Po textové stránce se Orient oproti předešlému debutu dostali z rozervané a nespokojené polohy do relativně smířlivější i rozvážné, nicméně mystická zahalenost je přítomna stále a stejně jako hudba samotná po posluchači vyžaduje náležitou pozornost a trpělivost. Edúv Syn se distancuje od cinkání řetězy a počítání peněz. Hlas, který v nočních můrách prohání všechny československé rappery Jeho pojetí trapu pojednává o opravdovém světě a jeho úskalích. Energický rapper je znám za svá nezapomenutelná živá vystoupení a řezavé texty, které se trefují přímo tam, kde to nejvíc bolí.

| 17 | 12/2022

14. 12.SOFTSPOT: ANCESTRAL VISION + FÆ BESTIA + JAN KOSTERA

#rnb #trap #hyperpop #noise

Nové komponované večery Softspot se nesou na vlně nejčerstvějšího popu, hyperpopu, rapu, elektroniky i experimentálního folku. První akce nabídla XDZVØNX z Polska, domácí Arletu a DJský set Kittylindy z labelu Gin & Platonic. Druhý večer doveze pražskou výpravu tří experimentátorů s širším žánrovým zastoupením. Dostaneme se od propojování RnB, elektroniky a trapu ke klubové hyper hudbě až po atmosférický a nekompromisní noise.

Ancestral Vision – Jan si svoje renomé buduje pilněji a tišeji než většina. Nejdřív jako fanoušek a hudební novinář, později z pozice hudebníka, hlavy labelu Unizone a stejnojmenné rádiové show na Radiu 1. Aktivity již zmíněného labelu silně přesahují hranice Česka, stejně jako jeho producentský ohlas. Sudety odkojený, v Praze usazený DJ, producent a sound designér nedávno debutoval se svým prvním live setem na Lunchmeat Festivalu a v Kabinetu jej čeká premiéra brněnská!

Fæ Bestia – V Praze usazená zpěvačka a producentka experimentující s prvky RnB míchaných do elektroniky vyztužené trapovým rázem. Fæ Bestia přeplouvá mezi jemnými baladami a velice osobitými audio balistickými střelami. Tajuplné, hutné a hravé z vlastní podstaty kombinující více věcí naráz. Jan Kostera – Těžko bych hledal větší definici pro terapii destrukcí. Jan Kostera se na pódiu nejčastěji objevoval jako ½ elektronického dua Killiekrankie, kde zastával klávesové nástroje. Nyní přechází do roviny zkoušení spousty syntezátorů a efektových krabiček, při hledání správného setupu pro atmosférickou objímkou obohacený noise.

15. 12. MIDI LIDI + NĚCO NĚCO

#kraut #disco #láska #indie pop

Tradiční zimní dvojvečer Midi Lidi v Brně. Speciální hosté, omezená kapacita, kvalitní humor, písně s názvy! A co víc – všechny písně budou mít konkrétní délku a budou zahrány v pořadí za sebou! Ve čtvrtek 15. 12. jako speciální host vystoupí kapela Něco Něco (znáte odněkud). V pátek 16. 12. jako speciální host vystoupí kapela Dukla (znáte odjinud). A pozor! Pokud bude afterparty, tak začne po koncertech!

16. 12. MIDI LIDI + NĚCO NĚCO

#kraut #disco #láska #indie pop Druhý prosincový koncert Midi Lidi u nás.

PROGRAM 12/2022 | 19 |

17. 12. BIRTHDAY ASSAULT: THE ATAVISTS + KONTROLLA + LORD SKULL + TWIN SOUL BROTHERS

#stoner rock #rock #funk

Již tradiční předvánočně narozeninová smršť k nám tento rok přivane následující ansábly:

The Atavists – čtyřčlenný hudební projekt, který se pohybuje na pomezí blues, stoner-rocku a vlivů surfových kapel z šedesátých let. Špinavé kytary, nakřáplé retro varhany a osobitý vokální projev frontmana Adama Krofiana.

Kontrolla – Energická rocková kapela, která kombinuje rock, funk a post-punk. Hrají už řadu let a vyhlášená jsou hlavně jejich živá vystoupení.

Lord Skull – Strach a hnus v Brně. Zaručeně vám pokazí předvánoční náladu.

Twin Soul Brothers – Brněnská čtveřice, kterou dala dohromady potřeba tvorby hluku. Parta s životopisem popsaným jmény Bullerbnyne, Helmutova stříkačka, Mechanický pomeranč, Snergy, Radium.nfo, ... Vstupenky v omezeném množství budou jen na místě.

18. 12. TYHLE, LUKÁŠ KARÁSEK / OBÝVACÍ POKOJ

#theatre

Autorský projekt performera Lukáše Karáska “Obývací pokoj” je expedicí lidské představivosti do neprobádaného teritoria nábytku. Odehrává se mezi zdmi jediné místnosti – světa nábytku existujícího paralelně vedle našeho. Tady má každý předmět svůj vlastní charakter, každý jedná svým jedinečným způsobem. Na pomezí světla a tmy, uprostřed tichého skřípání dřevěných nohou a vrzání dveří, se nábytek a lidské tělo stávají plátnem, z něhož se vynořují a zase ztrácejí fantastické figury. Lukáš Karásek ve svém projektu balancuje na hraně divadla masek, tance a cirkusu, a rozehrává vzrušující hru plnou imaginace a humoru.

Inscenace je součástí projektu „Spolupráce kulturních domů: Studio ALTA, Black Box Theatre, Baerum Kulturhus“ podpořeného z finančních mechanismů EHP a Norska.

PROGRAM | 20 |

19. 12. KUMŠT LIVE ANEB VÁNOČNÍ #KŠEFT

#pop #revival #party #fun

Tuto akci bychom asi nejlépe uvedli tak, jak ji sami popisují hlavní aktéři večera: “Tak hele! Už nějakejch šest let ze sebe děláme přiblblý youtubery, protože z toho sou super lóve a fejm. Stačí trochu hejtit muzikanty okolo sebe, to dycky funguje. A teď nás napadlo, že jsme těch dementních songů naflákali už dost, tak bychom si občas mohli zahrát i nějakej ten koncert. Nechcem to moc hrotit, protože každej máme svýho hraní až až. Ale tady bychom mohli prodat nějakej #MERČ a co si budem povídat, taky se na chvíli zdejchnout z domovů, páč nám už z těch dětí taky trochu hrabe. A třeba se tam pak u baru potkáme i s nějakejma fanynkama a můžem trochu zamachrovat, podepsat se na prsa, chochocho… Tak prostě přijďte, bude to VÁNOČNÍ šau plná našich nestárnoucích hitů. Uslyšíte legendy, jako kupříkladu Zyrtheca s Kepprafløw, MC Lionela, kapely DR Fyah a Burnin’ Babylon, We Are Children, Zdenka Zdenyho Kruchtu, nebo osvědčenou agro jistotu, Slavné Jméno Revival. Budeme hrát živě, na skutečné hudební nástroje! Bude to dobrý? Bude to špatný? Bude to příšerný! Ale fajn.”

20. 12. V0NT + LEBANON

#digital hardcore #ebm #techno #noise

V0nt – I když vystupují v maskách, hru na anonymitu nehrají, a tak víme, že v projektu V0nt najdeme výrazné osobnosti hardcore/punkové scény, kteří jinak působí či působili v kapelách Bahratal, Nervy, Gattaca či Lakmé. Nejen díky spolupráci s nizozemským labelem Rope or Guillotine na novinky okolo V0nt opakovaně upozorňuje i americký webzine Cvlt Nation. Tematicky se V0nt na aktuální desce Rovnost obrací do 50. let v Československu. Samotný název vychází ze jména trestaneckého pracovního tábora v Jáchymově. „Pomníky stojí a padají/ stejně jako hlavy.“

Lebanon – kapela, se kterou je radost hrát hry. Na to, kdy vydají novou hudbu, na jakém bude nosiči, a jaký ji bude doprovázet příběh. Lebanon se vynořují na nečekaných místech a za sebou zanechávají vítanou spoušť. Jejich hudba se zadírá pod kůži, je syrová, ale propracovaná, je v ní spontánnost i hloubka. Jeden koncert není podobný druhému, a přece je vždy jasné, s kým máme tu čest. Pochybujete-li o možné autenticitě v kytarové hudbě, Lebanon vás vyvedou z omylu. Kapela, která si dělá, co chce, a nepůsobí u toho zmateně.

12/2022
| 21 |

21. 12. ŠKAREDÁ HOLKA (KŘEST)

#hard rock #bigbeat

Šlapající kytarový hard rock, okořeněný drsným saxofonem, korunovaný výrazově bohatým zpěvem. Tak cejchuje samu sebe Škaredá holka. Čas letí a kapela opět pokřtí v Kabinetu svoji novou desku s názvem “Hnaný větrem”. Těšte se na bigbeat i speciální hosty.

22. 12. VÁNOČNÍ A-BEAT + LED ZEPPELIN REVIVAL + TIBET

#rock #revival

Tradiční vánoční koncert dnes již legendární hudební skupiny A-beat a Led Zeppelin revival v Kabinetu Múz. Na tomto divokém večírku s pivem a vínem zazní rocková klasika a to hlavně Rolling Stones, Jimy Hendrix, Iggy Pop, Led Zeppelin a mnoho dalších! Speciálním hostem večera bude kapela Tibet.

23. 12. JAMES COLE & LIVE BAND (KŘEST)

#hiphop #rap

James Cole je český zpěvák, rapper, hudebník, básník. K jeho signatuře patří nezaměnitelný medově kousavý hlas, kterým již přes 20 let plní éter. Je znám svou nekonečnou potřebou experimentování a tíhne k alternativním a nekonvenčním cestám tvorby. Svou aktuální desku pokřtí český rapper i v Brně, konkrétně na území Kabinetu Múz. Namísto klasické show pouze s DJem tě čeká doprovod ve formě speciálního live bandu ve složení Risto238 a Purpl Boi. Doraž na vánoční seanci!

5. 1. KINEDOK UVÁDÍ: FAMU SHORTS + DJ NELI VANILLI

#cinema #short movies #party Doražte na výběr té nejzajímavější dokumentární audiovize studentek a studentů pražské FAMU. Těšit se můžete na filmy Proč se cítím jako kluk? (2019, r. Kateř Tureček), llllllIIIIl (2017, r. Petr Salaba), O-chlup (2019, r. Josefina Lubojacki) a Jménem policie se oblékněte! (2021, r. Mikoláš Arsenjev). Po projekci bude následovat diskuze s režiséry jednotlivých filmů, účast potvrdili Petr Salaba, Mikoláš Arsenjev i Kateř Tureček. Večer doprovodí také DJ neli vanilli.

PROGRAM | 22 |

12/2022 – 1/2023

HARMONOGRAM VEČERA:

19.00 – doors

19.30 – úvod a začátek projekce 21.00 – diskuze s tvůrci

22.00 – 01.00 – DJ

01.00 – konec akce

Proč se cítím jako kluk? – Ben je 16letý trans muž, který svou identitu nemíní pod tlakem společnosti skrývat. Intimní portrét skromné rodiny ve svízelné situaci v malé vesnici na jihu Vysočiny.

llllllIIIIl – Název filmu lze vnímat jako anti-captcha, text, který je snadno strojově čitelný, ale těžko srozumitelný pro člověka. Film se dokumentárně esejistickou formou zamýšlí nad problémem autokracie strojů.

O-chlup – Hybridní audiovizuální esej s performativními momenty pohlíží na problematiku ochlupení z různorodých perspektiv.

Jménem policie se oblékněte! – Ateliérové cvičení pojaté jako stylizovaná rekonstrukce protestní akce hnutí Extinction Rebellion, která se udála v září 2020 v Zaře v Praze.

DJ neli vanilli – Nela Bártová (*1998), původem z Opavy, vystudovala Ateliér Sochařství 2 na FaVU VUT v Brně a nyní pokračuje ve studiích na pražské AVU. Tvoří vizuální část audiovizuálního elektronického dua Lowmoe a občasně mixuje kolotočářské tekno, ale také ambientní zvuky. Nedílnou součástí její práce je text – publikovala na několika literárních webech, v časopisech a antologiích a na ostravském nakladatelství Bílý Vigvam jí loni vyšla debutová sbírka Na konci chodby je ráno, která byla letos nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii debut roku. Jejími záliby jsou spánek a chůze. Chtěla by hrát a zpívat v shoegaze kapele, ale neumí na nic hrát a stydí se zpívat. Jakožto DJka neli vanilli začíná na 140 bpm – techno je všechno, i rave může bejt. Hardcore tanec až do zítřejšího oběda. (MFDF Ji.hlava).

7. 1. SPIRITSHOP FULL MOON PARTY

#house #party

Spiritshop Full Moon Party aneb úplňková deep house music party Záleží nám na klubové kultuře, house music, naší komunitě a tanci. Děláme večírky s atmosférou. Na akci SFMP strávíte čas se skvělou hudbou. Underground house music, deep house, afro house, club music, party shit. 3 DJs, house dance battle, Spiritshop crew showcase.

SFM8, Full Moon Party Brno by Spiritshop, Vol. 8.

| 23 |

11. 1. CTIB (KŘEST) + SPECIÁLNÍ HOSTÉ

#discopunk #křest

Kdo by neznal Daniela Stibora alias Ctiba. V lednu u nás pokřtí nové album Smrad v síni tradic, které opět vyjde u Kabinet Records (stejně jako skvělý debut Kampak?!). Těšíme se na novou dávku disco-ego-punku tohoto matadora rožnovské punkové scény.

17. 1. MATĚJ ŠTRUC (KŘEST) + BEATA BOCEK

#wolrldmusic #folk

Matěj Štruc – Nahrávka Lidověk je prvním sólovým albem herce a hudebníka Matěje Metoděje Štrunce. Za přítomnosti cimbálu, houslí a dalších akustiických nástrojů se Matěj prodírá lidovou písní spolu se syntezátory, bicími, elektronikou a moderním zvukem. Tradiční písně, na které dohlížel v producentské roli populární zpěvák Thom Artway, se na novince Lidověk zrcadlí v nové podobě a s novým nádechem. Celý repertoár bude naživo zahrán s šesti člennou kapelou hudebníků, kteří se na albu rovněž podíleli. Beata Bocek – Nezaměnitelná česko-polská písničkářka a hudebnice z Těšína. Písně o vzpomínkách, dětství, cestách i snech. Beata tvoří skladby pomocí loopstationu, kdy vrství svůj hlas přes sebe a vznikají tak harmonie hlasů v tanečně rytmickém aranžmá. Těšit se taky můžete na písničky z poslední desky O Tobje nebo Ja tutaj mieszkam.

18. 1. SOFTSPOT: CHALAPEÑO + ANA MI + KEVIN

#party #IDM #techno

Lednový •softspot• bude ve znamení uvolněného večírku s taneční hudbou. Brněnskou premiéru zde zažije nově vzniklý live-elektronický projekt Chalapeño, balancující na pomezí IDM, breakbeatu a lo-fi, večer dochutí dvojice DJs a to Ana Mi a Kevin, kteří nás zasypou technem stejně tak jako rozevlátou selekcí vinylů a digitálních perliček.

PROGRAM | 24 |

19. 1. ZOOBLASTERS

#balkan #electronic #partyanimals

ZOOBLASTERS je originální a nápaditá mezinárodní kapela, která vystupuje ve zvířecích kostýmech. Jejich hudba kombinuje elektronické beaty, hip hopové rýmy a živelnou energii 8 členné kapely. Jejich písně jsou inspirovány a ovlivněny mnoha žánry napříč hudebním spektrem, ale spojuje je jedna věc – divoká party přímo stvořená k tanci!

20. 1. SHIMMI & ASTRALKID22

#hiphop

Rappeři Shimmi & AstralKid22 spolu vyrážejí na svou první “YO22 Tour” po Česku a Slovensku! Se svojí show se představí celkem v devíti městech, kde s sebou budou mít i speciální hosty. A 20. ledna dorazí do Kabinetu MÚZ.

21. 1. LABELLO NIGHT VOL. 2

#party #lowcost

Další party pod taktovkou crew z @labellostudios s ojedinělým autentickým stage designem. O denní program se postará @low_c0st_ .

| 25 | 1/2023
#trap #rap
DOPORUČENÉ AKCE MIMO KABINET MÚZ 3. 12. Fléda – PTK 3. 12. Yacht – Killed By Brno vol.18 (Koitu SS + Idiocracy + Kriminalitat+ Jonestown + See You In Hell + Brünner Todesmarsch + Lahar) 3. 12. Kafara – Irena a Vojtěch Havlovi 8. 12. Kafara – Šimanský Niesner 9. 12. Metro – Deaf Heart + Malone + Ghost of You 10. 12. Vegalité – Mörghuul +Člověk v plísni + Refore + Klinger + Braindead 10. 12. Fléda – 58G 11. 12. Sono – Václav Neckář 14. 12. Alterna – Post-hudba + Zapomělsem 14. 12. První patro – Prago Union 16. 12. Alterna – Chief Bromden, Nachttante 16. 12. Fléda – Paulie Garand (křest) 16. 12. Melodka – Michajlov (křest) 16. 12. Sibiř – Bambulkyne Dobrodružstvá (křest) + St. Mincer + Moral Hangover + Samčo Brat Dážďoviek 20. 12. Stará Pekárna – Mucha 21. 12. Stará Pekárna – Budoár staré dámy + Betonový bez 21. 12. Fléda – Monkey Business 22. 12. Stará Pekárna – Květy | 26 |
CHYSTÁME V KABINET MÚZ 23. 1. CERMAQUE: LAMENT + ZHILEE 24. 1. HAUSE PLANTS (PT) + BARE ESCAPE + BR:EN 25. 1. ROLE + host 27. 1. PONDĚLNÍCI + PENTAGRAMČEK 28. 1. HELLFUCK (PL) + BRUTALLY DECEASED + SEE YOU IN HELL + HIGH PURITY 31. 1. BENEFIT PRO UKRAJINU 4. 2. STURLE DAGSLAND (NOR) + MMNK 9. 2. FDK (KŘEST) 24. 2. MADHOUSE EXPRESS + HYPNOTIC FLOOR 2. 3. GRAVPEL (CH) + TRESPASSER (SW) 15. 3. TOMÁŠ NIESNER (KŘEST) 17. 3. ANNET X 23. 3. VLTAVA
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.