MUZIN - ZARI RIJEN 2022

Page 1

PROGRAM KABINET MÚZ 2. 9. ESAZLESA + SNACKTHIEF #screamo #hc #emo 8. 9. NAUZEA ORCHESTRA + OBLIGATNE #electro #postrock #dreampop #indie #Vinyla 10. 9. MADHOUSE EXPRESS + MARCEL GIDOTE’S HOLY CRAB #neopsychedelic #progrock 12. 9. SHILPA RAY (USA) #soul #new wave #punk 13. 9. LIVE PODCAST PTÁM SE JÁ #interview #podcast 14. 9. 52 HERTZ WHALE (KŘEST) + SINKS #noiserock #postpunk #releaseparty 15. 9. SCIENCE KILLER (KŘEST) + VOJDI (SK) + FRANZIE #shoegaze #psychedelic #noiserock 16. 9. ŠKAREDÁ HOLKA #southern rock #bigbeat 19. 9. ON AIR: LIVE! – MICHAJLOV, NIKOLA MUCHA, MICHAL KAŠČÁK #talkshow 20. 9. NĀV + ŁŪT #blackmetal #hardcore #doom #Vinyla 23. 9. HOUBA + THE FIALKY #pop punk #punk77 24. 9. ASTRAL: SEBA (SWE) + NEED FOR MIRRORS (NZ) #dnb #electronic #party 25. 9. HEADMOVERS (SK) + OLIVER KUCHAROVIČ QUARTET (KŘEST) + DJ SHANNY #neosoul #modernjazz 28. 9. KAKKTUS (KŘEST) + BREN #post punk #rock&roll #country punk #slowcore #nowave 30. 9. BATCH – HOLY MOTORS (EE) + ACID ROW + PLANETY + DALŠÍ #showcase #festival #kytary 1. 10. BATCH – LAZER VIKING + CTIB + DALŠÍ #showcase #festival #discopunk #newwave 2. 10. FORBIDDEN WIZARDS (NL) + LEBANON + ALPHA STRATEGY #punk #postpunk #noiserock 4. 10. LOBBYBOY&SAAB900TURBO + TOKYO DRIFT #rap #hyperpop #Vinyla 5. 10. BASTL JAM #jam #electronic #live #modular 6. 10. SPARK FRESH BLOOD: TORRAX + RISE OF SURYA + ARAWN + SPECIÁLNÍ HOST: SHAARK #metal #power #thrash #prog #death #sparkmagazin 7. 10. UNSANE (USA) + MAGGOT HEART (DE) #noise #hardcore #heavy str.:121212131313141414151516171718202020212121

8. 10. STOP & GO! VOL. 3: WOJCZECH (DE) , CYNESS (DE), DISTASTE (AUT), SHEEVA YOGA, NO GOD RHETORIC, ORBAN #hardcore #grindcore #fastcore 9. 10. FLQ (CAN) + TBA #hardcore #punk 11. 10. JOZEF VAN WISSEM (NL) + TOMÁŠ NIESNER #darkfolk #sacred bones recs #neoclassical 12. 10. LETNÍ KAPELA #melancholie #rock #country #folk 13. 10. POST-HUDBA #electropop 14. 10. BRÜNN UNDER SIEGE BRÜNN UNDER SIEGE: OLOVAN + DEPTHS ABOVE + NOMURA + SLAŤ #blackmetal #deathmetal #doom #sludge #stoner 15. 10. TATROFKA 200025000 + BRIZOLIT (SK) + RNZ (SK) + DUŠAN VLK (SK) + THERAPIST (SK) #hardcore #grindcore #hiphop #sludge 16. 10. REPULSIVE FEAST (DE) + MINENFELD (DE) + KANDAR #deathmetal #grind 17. 10. BLUE UANDI (KŘEST) + HOST #hyperpop #experimental electronic 18. 10. IGGY MAYEROV + FAVORITE OBSESSION + THE VALENTINES #noisepop #shoegaze #indie 19. 10. HM …#alternative 20. 10. FOTOCRIME (USA) + SDH (ES) + M!R!M (UK) #postpunk #darkwave #synthpop 22. 10. THE GANGNAILS + HOSTÉ #rocknroll #punk 23. 10. MIDWIFE (USA, THE FLENSER RECORDS) + HOST #heaven metal #pop #ambient 24. 10. MUNLY & THE LUPERCALIANS (USA) #southern gothic #alternative country 26. 10. TAMARA + BIBIONE #indie pop #garage punk #surf rock #Vinyla 27. 10. FAST FOOD ORCHESTRA + VOJTAANO #punk #ska #reggae #pop 28. 10. PARANOIA SESSIONS 2022 (VOL.1/BRNO): ABBIE FALLS + NO FACE NO CASE + SEEING THINGS + ABYSS ABOVE + DRIP #metalcore 29. 10. SHALLOV (SK) + OAKEN (HU) #postrock #experimental hardcore 30. 10. ORIENT (KŘEST) + TOMÁŠ PALUCHA #alternative pop #post rock 31. 10. FUTURE LANDSCAPES – FYIELD (CZ/ISL) #experimental #electronic #movie #music #fieldrecording 2. 11. MISS PETTY + TOYOTA VANGELIS #hyperpop #drag #electronic str.:33333029292928262626222224242727273131323432

Nová klubová sezóna 22/23 je tady a s ní po dvouměsíční pauze i Muzin a jeho již 37. číslo, které je vlastně dvojčíslem. Dvojčíslem z toho důvodu, že se samou nedočkavostí musíme už teď podělit o hudební klenoty, které budeme servírovat v září a říjnu. Proto je náš zin tentokrát obsahově nabitý skoro jako kufr auta pětičlenné rodiny vyrážející v 80. letech naleštěnou Škodou 120 k jugoslávskému Ňadranu. (No a teda taky že náš grafik jede v září na turné s kapelou a samostatné říjnové číslo by tudíž bylo obtížné realizovat). Jak se sami dále přesvědčíte je náš program stylově opět velice rozmanitý a pokrývá pomyslný prostor od death metalu po hyperpop a vážnou hudbu a do jeho tajů Vás mohou uvést a navnadit i rozhovory se Science Killer, Houba a Acid Row. Co doporučujeme určitě nepropásnout, jsou koncerty Unsane, Shilpa Ray, Jozef Van Wissem, Fotocrime, Midwife a Munly & Luperca lians. Co se týče Kabinet Records, tak od konce června vyšly nové desky F vck_Kvlt, Science Killer (křest 15. 9.) a Kakktus (křest 28. 9.), které rozhodně stojí za pozornost a najdete je v regálech našeho vinyl shopu, který se železnou pravidelností několikrát do měsíce doplňujeme o nové, námi pečlivě selektované tituly. V říjnu pak chystáme vydání a křest nové desky pražských Orient a také vyjde nová deska Rutka Laskier. Z barové nabídky se pak můžete těšit na Cascaru, což je nápoj ze za studena vyluhovaných kávových slupek s pomerančovou šťávou, který je naprosto perfektní a funguje jako kafe. Na čepu přibude nealkoholická IPA –Free Ukraine z pivovaru Clock. Pro velký zájem v celosezónní nabídce zůstane na žízeň ideální Sour “kyseláč” malina od pivovaru Obora a nejlepší čepovaný matéčko v Brně. V lednici pak klenot mezi limonádami Matcha Mango. Od září se pak vrací zpět parádní kocovinový banger –AFTER hangover water. Limonáda, co narovná hříšníka po večírku, nebo taky zachrání, když ji do sebe pošlete mezi pivama a borovičkama. Koncerty budou, kocoviny budou, takže je potře ba k tomu přistoupit trošku zodpovědně. No a na závěr ještě nutno dodat, že kdo neochutnal náš nový perfektní nakládaný vegan hermelín, tak je blázen.Díkyza pozornost! Těšíme se na Vás!

| 4 |

“NAPSAT DOBREJ TEXT JE TĚŽKÝ V KAŽDÝM JAZYCE” ROZHOVOR S HOUBA Houba se dá jednoznačně označit za legendární kapelu, což podtrhuje i fakt, že už na české punkové scéně působí neuvěřitelných 27 let. A jak je to právě s tou punkovou scénou, Brnem a těšením se do Kabinetu, se dozvíte v následujícím rozhovoru. Na otázky odpovídal Martin Nosek. (otázky kladl Mr. Banana) | 5 | 1/ Houba funguje už od roku 1995 a vznikla po rozpadu grind kapely SRPŠ. Pamatuješ si, co vás tenkrát vedlo k tomu, že jste místo grindu začali hrát punk? Ano, je to tak. SRPŠ byl projekt, který fungoval v podstatě pár měsíců. Neměli jsme tehdy zkušebnu a tu nám poskytla dodnes hrající parta Močový khameni. Právě oni hráli takovej hardcore punk a poslouchali grind. No a nám bylo 13, 14. Vzhlíželi jsme k nim. Nicméně vždycky nás bavil spíš melodickej punk. Bavila nás plzeňská scéna. Takže když jsme zvládli pár akordů, přirozeně jsme začali hrát měkčí, melodičtější hudbu.

2/ Od začátku zpíváte česky. Jak moc je pro vás čeština v textech důležitá? A myslíš, že je těžší napsat český text než anglický? Nesmírně důležitá. Nikdy jsme neměli žádný velký ambice směrem k zahraničí. Naopak, když jsme hráli v USA, všichni oceňovali, že zpíváme svým jazykem. Zpívat v Kalifornii anglicky by mi trochu připadalo jako nosit dříví do lesa. Shodou okolností v polovině srpna 2022 vyjde klip na naši píseň “Ničeho nelitujem” v angličtině. Přezpíval ji kamarád Greg Antista, kterej se pohybuje od počátku 90. let v punk scéně v Orange County. Hrál dlouho se Stevem Soto z Adolescents. Když jsem viděl, jakým způsobem předělal náš text, říkal jsem si: “Amíci si s tím hlavu nelámou a zní to skvěle”. Napsat dobrej text je těžký v každym jazyce, řek bych. 3/ Nepřijde ti “český punk” (abych parafrázoval Kritickou Situaci) trochu zaseklý v čase a nostalgii? Jak tohle vnímáte z pohledu kapely? Kritickou Situaci miluju a ano, pro mě to je víc než českej punk. Českej punk je podle mě dnes už označení konkrétního stylu. Před časem kamarádka v diplomce z hudebky zkoumala české punk kapely z etnografických regionů Česka a zjistila, že v melodice některých z nich jsou vlastně tradiční hudební prvky, třeba i dechovky, moravské lidovky nebo chodských písní. My neumíme hodnotit sami sebe, vlastně jsme v tom tak dlouho, že už nevíme, jak naše hudba lidem zní. Jestli jako kalifornie 90s nebo českej punk.

4/ Vybavíte si vaši první vzpomínku na Brno? A poslední? Nějakou koncertní historku? Brno a naše kapela je kapitola sama pro sebe. Hráli jsme tu poprvé snad v roce 2002 na Sýpce, dělal to Owca. Tehdy vyšla naše skladba Hledáte dokonalost o pokrytectví některých jakoby sharp skins. Strhla se velká nenávist ze strany brněnské skins scény a v roce 2003 to skončilo neslavně. Do Brna jsme se pak vrátili až v roce 2013 na Melodku. Od té doby se snažíme hrát v Brně každý rok, poslední gig byl v lednu 20 v Elevenu. Pak covid. Musím říct, že během toho posledního hraní v Brně v narvaném klubu jsem měl fakt husinu. No a historka: v tom roce 2003 nás u Fan Favoritu naháněli ti skins, oi, sharp, nazi, nebo co to bylo. My jsme nakonec koncert neodehráli, schovávali jsme se v autě. Opravdu jsme se báli, ta přesila byla velká. Navíc fakt nesnášíme násilí. Ale Brno je láska, ostatně má žena tu hrála v Mahence, tak jsme tu nějakej čas strávili.

| 6 |

5/ A těšíte se do Kabinetu? My jsme hlavně rádi, že můžeme. Že to kluby přestály a že se tahle “českej punk” scéna pořád drží, lidi chodí. Kabinet vůbec neznáme, jsme plni očekávání a jsme zvědaví, jak lidi přijmou naše nové skladby. První z nich s klipem vyjde den před koncertem v Brně – jmenuje se Svět sám pro sebe.

| 7 | “CO ČLOVĚKU ZBEJVÁ JINÝHO, NEŽ SE ZAVŘÍT DO GARÁŽE A TŘÍSKAT DO KYTARY” ROZHOVOR S ACID ROW Acid Row jsou na české scéně unikátní úkaz. Už 10 let drtí stoner rock, který má kořeny v poctivém punku a rock´n´rollu mnoho dekád nazpět a s každou další nahrávkou se jim daří svůj projev něčím obohacovat. Obohatit se jim pak podařilo i sestavu a tak na naše otázky už odpovídala celá trojice, tedy Alex, Dominik a Radek. A rozhodně se toho nebáli!. (otázky kladl Mr. Banana) 1/ Pocházíte původně z Tachova, což pro mě byl vždy malebný, ale zároveň trochu zapomenutý kout ČR. Jak se člověk v takovém městě vlastně dostane k řekněme alternativní hudbě? A cítil jste někdy nějaké omezení ohledně toho odkud pocházíte? Radek: Já ne, já jsem arogantní zmrd z Prahy, ale omezenej jsem i tak hodně. Alex: Zapomenutej kout to rozhodně je. Sudety jako vyšitý! A zrovna ty jsou na těch mladejch

alternativních

2/ Jaký vidíte největší rozdíl mezi vašimi začátky a tím, jak fungujete teď?

Pouštíte si někdy vaše první nahrávky nebo koncerty na Youtube?

Dominik: Já bych to s tim NEomezením tak světle neviděl. Jasně, je to skvělá škola v mnoha ohledech, na druhou stranu mít za rohem alespoň jedny hudebniny, je velký plus na cestě za hudebním vzděláním. Jinak do dneška mám v hlavě zarytou scénu z filmu Hype! Myslím, že o tom mluvili Monomen. V Seattlu taky nešlo nic moc dělat, všude samá fabrika a neustále hnusný počasí. Tak co člověku zbejvá jinýho, než se zavřít do garáže a třískat do kytary?

Dominik: No, občas si trochu ego pošolíchám a rád se podívám na to, jaký jsme byli gumy a jakou cestu jsme ušli. Je skvělý, že už jsme vyrůstali v dobách mobilů a je spousta (i nechtěných) záběrů. 3/ Jaké jsou v současnosti vaše největší hudební inspirace? A pracujete s nimi vědomě i při skládání songů? A myslíte, že se v rocknrollu dá přijít ještě s něčím novým?

Radek: Pro mě je už dlouhodobě největší inspirace Ben Koller (Converge, Mutoid Man, All Pigs Must Die a další miliarda kapel) – totální magor, kterej nevymýšlí nějaký zbytečně složitý rytmy, ale prostě sype celkem prostý věci rychle, precizně a silně jak hovado. Tak to mám rád. Oni jsou všichni tak nějak posedlí tím, že musej přijít s něčím úplně novým. Na jednu stranu to chápu, ale myslim, že to není úplně to nejdůležitější. Prostě hraj věrohodně a bude se mi to líbit (když to nebude ska).

kapelách, který tam vznikaj, dost znát (jmenovitě třeba China Soup, Taco Blues, Billy Rudin, pegas2 atd.). Na maloměstech, jako je Tachov, neni nic moc co dělat, proto tam děcka úplně běžně spějou buďto k alkoholismu, skejtování, fetování a nebo hraní na hudební nástroj v kapele. A nebo kombinujou všechno dohromady. Omezení vůbec ne, ba naopak! Tachov je dobrá škola života a taky důvod, proč máme tak skvělej smysl pro humor. Protože beze smyslu pro humor bychom tam nikdy nepřežili… Zkrátka v Sudetech vznikaj nejlepší kapely (viz. např. Povodí Ohře nebo Esgmeq).

Alex: Ten rozdíl je tam deset let a je teda ohromnej. S Acid Row jsme začínali prakticky ještě jako děti a ze začátku to byl teda docela punk. Členové si lámali hnáty těsně před hraním, byli vožralí tak, že během vystoupení rozsekali půlku bicích a pak odešli uprostřed vystoupení pryč atd. Navíc jsme měli nulový znalosti z oblasti nahrávání a produkce. Teď je to všechno už trochu jinde. Ve všech ohledech. Naše nahrávky a koncerty si někdy pustim, ale u některejch teda pevně doufám, že to nedělají i ostatní lidi hah.

| 8 |

Radek: Já to poslouchám furt protože ještě nejsem ani na jedný vydaný nahrávce. Pak už asi budu kritičtější. Kluci se hezky posunuli za těch 10 let. Taky jim panděrka narostly.

Alex: Moje největší minulá, současná i budoucí inspirace na celej život je Melvins, aneb jak je rádi nazýváme – kubismus rock and rollu. Myslim, že Melvins je přesně ten typ kapely, kterej přišel na to, jak jistý postupy v hudbě posunout dál jak v rovině skladby, textwritingu nebo rytmiky. Je to prostě totální magořina, ale chytře vymyšlená a zároveň s oprsklym smyslem pro humor. Ale taky už toho udělali tolik, že i oni sami se v tom svym vlastním přístupu začínají dost vyčerpávat. Každopádně v rock n rollu je to v tomhle ohledu v dnešní době dost o žánrových fúzích, přesahu do elektroniky, nebo o tom jak ozvláštnit díky novým tech. možnostem nějakej starej žánr (např. neopsychedelie). Někdy se díky tomu povede zajímavej kus hudby například spojením metalu s rapem u Redzeda, nebo kombinace neo-soulu s black metalem u Zeal and Ardor, ale u některý kapely to může bejt taky pěknej průser. Jiný kapely jako třeba u Queens of the Stone age, která začínala jako skvělá a originální rock and rollová kapela, která na svým konci sklouzla ke schématičnosti, popíčku a průměrnosti, prostě časem vyhořej a vyčpí. Podobný případ je například i Jack White. Dominik: Základ máme s Alexem asi dost podobnej. Ty Melvins na nás měli velkej vliv. Jinak asi nemá smysl tady vypisovat dlouhej seznam stoner doomových legend. Každopádně nějaký inspiraci se lze vyhnout dneska asi jen těžko. A kdo o sobě tvrdí, že je bůhví jak originální, tak buď kecá, nebo je inspirovanej nevědomě. Něco novýho se dá ale podle mě objevovat pořád. Jinak by ta kultura tak podle mě nefungovala a už tolik desetiletí by se nevyvíjela. Vždycky se odněkud vyrojí nějaká kapela se starým vibem, ale novým přístupem. Třeba mladý Vintage Caravan, který působěj, že by klidně mohli bejt stars už někdy v 60. letech. Nebo na tvrdý scéně se teď hodně mluví o Jinjer a podobně.

5/ King Gizzard and the Lizard Wizard nebo Pallbearer?

Radek: Pallbearer.

| 9 |

Dominik: Ani jednu kapelu tolik nejedu, ale myslím, že bych si momentálně víc užil Pallbearer.

Alex: Slať! Protože Nikander už neexistujou!

Radek: Slať!!! Denisovy přehnaný bicí mě bavěj ještě něž začne hrát lol.

Dominik: Jo přesně, od Nikander po Slať!!! Ale po posledním společnym koncertě v Kabinetu musím říct, že jim tam na paty šlapou Sloth.

Alex: Hm těžká volba. Pallbearer ale nemám tolik naposlouchaný. Na Gizzaredech jsem byl nedávno v Praze a hráli dost věci z alba Infest the Rats’ Nest, což je album, díky kterýmu mě King Gizzard začali bavit ještě víc než kdy dřív, takže za mě King Gizzard and the Lizard Wizard.

4/ Jaká je vaše nejoblíbenější kapela z Brna a proč?

“BRNO JE NA KYTAROVKY ÚRODNÝ KRAJ” ROZHOVOR SE SCIENCE KILLER Science Killer jsou jednou z nejvýraznějších kapel brněnské scény posledních let a právě teď vydávají novou desku “Blackbirds” na Kabinet Records. Tím pádem jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít příležitost položit jim pár otázek, i proto abychom se dozvěděli, jak je to vlastně s tou brněnskou scénou. (otázky kladl Mr. Banana) 1/ Cítíte se být součástí něčeho, co by se dalo označit jako “brněnská kytarová scéna”? Existuje vůbec? A co ji případně definuje? Ivo: To je celkem záludná otázka, přijde mi, že Brno je na kytarovky úrodný kraj, ale myslím, že tím, jak je Brno malé a hodně semknuté okolo pár míst, kde se dá zkoušet a nebo hrát, tak se tu něco jako scéna nerozhodila do krabiček podle žánru, ale je to fakt spousta komponentů, | 10 | MarklDagfoto:

Martin: Písanie skladieb a nahrávanie prebieha v podstate stále rovnako. Nenahrávame zase tak často, aby sa z toho stala rutina, takže nervozita a neistota sú stále súčasťou procesu. Skladby sú dosť osobné a hlavne tie nové na koncertoch alebo aj na skúškach prežívam stále rovnako, ako keď sme ich zložili. Bez toho to jednoducho nejde. Neviem si predstaviť, že by sme niekde hrali skladby, ktoré so mnou nič nerobia.

Martin: Bizar, absurdum, irónia. |

2/ Vaše deska “Blackbirds”, která právě vychází na Kabinet Records je už vaši čtvrtou nahrávkou. O kolik jistější se cítíte při psaní skladeb nebo nahrávání?

5/ Dokázali byste popsat Brno třemi slovy?

co spolu leží v šuplíku, ktery bych asi označil něco jako nezávislá alternativní scéna. Pojem brněnská kytarová scéna už jsem párkrát někde slyšel a vždycky to bylo od někoho, kdo se koukal na místní kapely zvenčí.

11 |

Martin: Pokiaľ sa bavíme o vizuálnej stránke albumov, tak tú má nastarosti Ivo (keďže je grafik), ale grafiku riešime spolu tak, aby dávala zmysel vo vzťahu k obsahu albumov. Čo sa týka vizuálnej stránky kapely, tak tu sme sa asi nikdy nedohadovali, aby sme na koncertoch vyzerali ako reklama na Rock´n´Roll.

3/ Klip k prvnímu singlu Blue dělala Ivo tvoje sestra Julie Marie Valentová. Jak tenhle nápad vlastně vznikl a je tvá sestra velkou fanynkou Science Killer? Ivo: Má sestra dělala vlastně motiv dvou ptáčku k celému albu, který jsem potom upravil a různě použil na celé desce. Vždy se mi líbily dětské kresby, je v nich víc než si spoustu lidí myslí. Nedávno mě napadlo že kompozice a velikost objektu nebo postav na dětských obrázcích často spíše vyjadřuje míru citu nebo důležitosti pro autora, než jejich rozměr v reálném dospělém světě. Jinak co se týče mé sestry, je jí 7 let a je to jedna z nejúžasnějších bytostí co znám. Je to malá princezna co běhá po zahradě s naleštěnou kabelečkou, ve které má malou dětskou vrtačku, tancuje, maluje a hraje na flétnu a nebojí se držet v ruce hmyz. Myslím že zatím jsme větší fanoušci mé sestry než ona kapely, ale to se třeba jednou změní. Můžu vám říct, že když jsem ji donesl vinyl a říkal jí, že o ní teď píšou jako o autorce, tak měla úžasnou radost!!!

Nestala se z toho už trochu rutina, která sice může přinášet pevnější půdu pod nohama a méně nervozity, ale zároveň trochu ubrušovat emoce? A jak jste na tom vlastně v kapele s emocemi?

4/ Jak moc je pro vás vlastně důležitá vizuální stránka? A co fyzické hudební formáty?

#screamo2.|PROGRAM12|9.ESAZLESA+SNACKTHIEF#hc#emo Ze západních Čech přijedou Esazlesa, které můžeme označit za matadory současné české scény. Čtyřčlenná parta z Chebu vznikla v roce 2009 po rozpadu české screamo hardcorové kapely Kmen. Tahle kapela staví mosty mezi post-rockem, metalem, hardcorem a emíčkem. Od vydání vynikajícího alba Společnost psů utekla už pěkná řádka let a od jejich posledního koncertu v Brně taky proběhl nejeden úplněk. Tohle si nesmíš nechat ujít. Jako support vystoupí brněnská undergroundová parta Snackthief navazující na to nejlepší z amerického midwest ema. Nasranost jde zde ruku v ruce s hravostí a energií, kterou ze sebe kapela vydává na pódiu. 8. 9. NAUZEA ORCHESTRA + OBLIGATNE #electro #postrock #dreampop #indie #Vinyla NAUZEA ORCHESTRA vznikla v roce 2007 v Ústí nad Labem. Ve svých počátcích byla kapela silně ovlivněna německou electro-clashovou scénou zachycenou na kompilacích Berlin Insane, avšak záhy začala pracovat i s vlivy industriální hudby, post-rocku nebo country. V květnu minulého roku vydala svou pátou desku Láska (label Červený kůň). Hudebníci soustředění kolem slovenské zpěvačky Kristíny Mindové v kapele Obilgátne vytváří svojí jazzpopovou rytmickou sekcí skvělé prostředí pro její něžné texty. Hudebně můžeme přirovnat k Alfa Mist nebo české kapele Nerez, zatímco po textové stránce připomínají hluboce osobní zážitky Courtney Barnett nebo Father John Misty. Akce je součástí projektu Hudební ceny Vinyla.

10. 9. MADHOUSE EXPRESS + MARCEL GIDOTE’S HOLY CRAB #neopsychedelic #progrock Pražští Madhouse Express jsou aktuálním synonymem české psychedelie. Jejich fúze fuzzy, rock’n’rollu a živelné psychedelie zve na vesmírné tripy plné abstraktních obrazců. Časoprostor neexistuje a vše se točí v kytarové spirále. Krabí kapela Marcel Gidote’s Holy Crab je z Plzně. Tahle parta dokonale drží balanc mezi jazz rockem a moderní psychedelií s přesahy nejen do stoner rocku, ale i do funky zpěvných poloh.

13. 9. LIVE PODCAST PTÁM SE JÁ #interview #podcast Rozhovory Marie Bastlové a Veroniky Sedláčkové na Seznam Zprávách. Zásadní a přímé otázky na politiky, úředníky i ekonomy. Zkrátka na všechny, kteří jsou u moci a rozhodují. Vychází jako podcast, který se podruhé bude natáčet v prostoru Kabinetu Múz. Akce je zdarma na sezení s omezenou kapacitou.

14. 9. 52 HERTZ WHALE (KŘEST) + SINKS #noiserock #postpunk #releaseparty Pětice 52 Hertz Whale představí 14. září v Kabinetu MÚZ novou desku “Present Sense Impression”, která vychází 26. srpna 2022 po dlouhých pěti letech od prvotiny “I’ve met a lot of people” v koprodukci labelů Full Moon Forum a Weltschmerzen. “Present Sense Impression” zřetelně odhaluje unikátní dynamiku tvorby 52 Hertz Whale – skladby se zcela přirozeně a elegantně dostávají skrze klenutý dramatický oblouk od jemných náčrtů křehkých melodií až k halasné katarzi. Tvorba 52 Hertz Whale byla vždy výsostně emotivní, k niterným prožitkům a hlučnému noisu se nyní přidávají intenzivní syntezátorové plochy a až nečekaně hitové momenty. Brněnská noise-rocková parta Sinks vznikla relativně nedávno, ale systematicky a hlasitě si budují jméno. Svou muziku spojují s entuziastickými recenzemi na koncerty, jako například na showcase festivalu Ment v Lublani, po kterém všem spadla brada. Notoricky sehraná rytmická sekce doplněná o dynamickou, minimalistickou a až destruktivní hru na kytaru jde ruku v ruce s křičeným vokálem.

12. 9. SHILPA RAY (USA) #soul #new wave #punk Na podzim do Brna po pěti letech přijíždí Shilpa Ray se svojí doprovodnou kapelou a novým albem Portrait of a Lady, které vyšlo na jaře. Shilpa Ray patří k nejzajímavějším hlasům, jaké nabízí současný rockový New York. Hlasitý soulově rockový kabaret s punkovým nábojem mezi jehož fanoušky se řadí i Nick Cave.

| 13 9/2022|

+ VOJDI (SK) + FRANZIE #shoegaze #psychedelic #noiserock Zpěv ztracený v ozvěnách nekonečného reverbu a snovou atmosféru občas čeří vrčící kytara. Kapela Science Killer je brněnská kytarovka, jejímž přirozeným prostředím je psychedelie, shoegaze, noise, rock a blues. Na koncertech bývají cítit vlivy garáže a hypnotických repetic, kterými následují původní tradici blues. Nové album “Blackbirds” nahrála kapela ve třech, tedy Martin Beláň (kytara, synth, zpěv), Marek Hampl (bicí, zpěv) a Ivo Lorenc (baskytara, kytara), ale kompozice skladeb vedla k doplnění sestavy o čtvrtého člena. Tím se pro nadcházející koncerty stal Šimon Podrazil s kytarou. Role kmotřiček sudiček se ujmou slovenská alternative-math-progressive-indie parta Vojdi a brněnsko-kroměřížské hudební uskupení Franzie, které proplouvá napříč hudebními žánry. 16. 9. ŠKAREDÁ HOLKA #southern rock #bigbeat Šlapající kytarový hard rock, okořeněný drsným saxofonem, korunovaný výrazově bohatým zpěvem. Tak cejchuje samu sebe Škaredá holka, ansámbl tužený brněnskými putykami a doupaty neřesti. Nekompromisní a nestárnoucí klubová legenda 90. let u nás v Kabinetu MÚZ letos v lednu úspěšně pokřtila album “Bohyně”. A na podzim se k nám kapela s frontmanem Karlem Heřmanem vrátí, aby potvrdila, že je v plné síle. 19. 9. ON AIR: LIVE! – MICHAJLOV, NIKOLA MUCHA, MICHAL KAŠČÁK #talkshow On Air je hudební talk show Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Na platformě YouTube pořad On Air existuje od května roku 2019 a od té doby pravidelně každý týden přináší rozhovory s hudebními osobnostmi z nejširšího možného spektra hudebních žánrů od opery přes rap až po rock, folk či jazz. A po více než sto padesáti vydáních tohoto pořadu se nyní On Air přesouvá i k živému publiku, do hudebních klubů. Sem si bude Pavel Kučera vždy zvát tři hosty, s nimiž bude mluvit o jejich aktuálních projektech, ale třeba i o tom, kterou písničku si zpívali jako první ještě coby malá dítka. Hosty prvního On Air Live! v brněnském Kabinetu Múz bude brněnský rapper ukrajinského původu Michajlov, kyjovská rodačka

15.|PROGRAM14|9.SCIENCEKILLER(KŘEST)

| 15 9/2022|

a female punková ikona Nikola Mucha a pořadatel slovenského festivalu Pohoda a také frontman skupiny Bez ladu a skladu Michal Kaščák. 20. 9. NĀV + ŁŪT #blackmetal #hardcore #doom #Vinyla Blackmetaloví Náv mají vše, oč si žánr říká – jen u toho nebudí dojem, že chtějí ovládnout svět. Mystická nálada, brutální riffy, strhující melodika – nemusíte se upsat peklu, abyste mohli patřit do metalové extratřídy. Stačí láska k žánru, kamarádství – a kupa odehraných koncertů, třeba v kapelách Five Seconds to Leave anebo Nod Nod. Desky Smrtci i Arcizlo přišly znenadání a o to silnější dojem za sebou nechaly. „Atmosféra jak kretén,“ píší metaloví klasici, s nimiž si pod pódiem souhlasně notují i fanoušci alternativnějších proudů tvrdé hudby. Nová kapela, staří známí – ŁŪT vyrostli na hrobě emocorových Tosiro, s nimiž je spojuje přinejmenším cit pro temnou atmosféru. Mají blízko k americkému hardcoru i doomu, ale taky českobudějovickému kolektivu NAAB, který stojí za vydáním jejich (kazetového) debutu. Ponor do sludgových vod neztrácí na přitažlivosti, zvlášť když ho dokážete promíchat s drásavými vokály a účelně oživit synťáky. Vládci bažin, oslovujte je „Vaše Hutnosti“. Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. 23. 9. HOUBA + THE FIALKY #pop punk #punk77 Jedna z nejznámějších českých punk rock kapel současnosti, zpívajících v mateřštině. The Fialky na nahrávkách a svou image jasně odkazují na první vlnu takzvaných punk77 kapel, ale na živo se jedná o divokou spíše až streetpunkovou jízdu. Hlavní hudební inspirace tu ale vždy zůstávají kapely Ramones, Cock Sparrer a the Vibrators. Textově pak původní pojetí pivního punku vystřídala současná poloha apelující na nadhled a zdravý rozum, život ve městě a spojení punkerů a tradičních skinheads. The Fialky hrají od roku 2000, ale jejich éra začala až rokem 2006, kdy se stali jednou z vlajkových lodí stáje agilního domácího labelu PHR Records, na kterém doposud vydali tři řadové desky, tři sedmipalce a kompilaci hitů. The Fialky už víc jak deset let odehrají 60 koncertů ročně a kromě vlasti úspěšně koncertují i na Slovensku a v Polsku.

24.|PROGRAM16|9.ASTRAL:SEBA(SWE)

+ NEED FOR MIRRORS (NZ)

#dnb #electronic #party Astral se vrací do Kabinetu Múz dlouho očekávanou švédsko-novozélandskou edicí, za účasti interpretů Seba a Need For Mirrors. Seba (SWE) Seba začal skládat elektronickou hudbu na začátku devadesátých let a stal se průkopníkem stylu, kterému se dnes říká Drum&Bass. Letos přiveze svůj nezaměnitelný atmosferický sound, který posunul v posledních letech i do temnějších a minimalističtějších poloh, konečně i do Brna. Need For Mirrors (NZ) Joe Moses aka Need For Mirrors je synonymem pro hudební originalitu. Jeho hudba je postavena na všeobjímajícím deepovém groovu a neotřelých zvukových nápadech. Připravte se na výlet do neprozkoumaných hlubokých vod moderní elektronické hudby. Po původních začátcích ve squatech, dnes skupina nechybí v žádném z programů zavedených domácích klubů a vystupuje nejen na všech domácích punkových festivalech, ale i na řade velkých rockových akcích. Kolem kapely koluje spousta fám a zábavných historek, ale jedno je jasné: Jedná se o respektovanou veličinu domácí punkové scény, která má velkou šanci zaujmout i mimo ní. Kapela Houba vznikla v roce 1995 na troskách grind/punkové kapely SRPŠ. Již v roce 1996 Houba odehrála více jak 20 koncertů a o rok později natočila první nahrávku „Fičící Pes” (1997). Druhé demo následovalo ve stejném roce („Hnus fialovej”) a kapela se naplno rozjela po České Republice. V roce 1999 vychází deska „Pan Káč”, jako první natočené v plzeňském studiu AVIK. Tomuto studiu kapela zůstává věrná dalších 20 let – „Kuře Punk Pao” (2000), „Ať von zacvrč” (2002), „Houba/Leniwiec – Crazy Bros” (2004, vychází i v Polsku u Pasažer Rec.), „10 let punkrocku v Ústí pod Labem” (2005), „U Šílena Nesersrny” (2007), „Split CD s Punk Floid” (2010) a Přišel čas (s písničkářem Tom77, 2012), Singl 2013 (2014) a zatím poslední album Ničeho Nelitujem (2019), které kapela dodělávala s Paulem Minerem v kalifornském studiu Buzzbomb. Za dobu existence Houba odehrála více jak 1200 živých vystoupení nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Německu, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Bělorusku a USA. Prodala celkem více jak 10.000 desek. Zahráli si na všech velkých českých festivalech (Rock For People, Trutnov Open Air, Mighty Sounds festival a další).

“Fízlové chlastaj v hospodě pod kostelem – cigánský rodiny po sobe střílej – bláznivý holky skáčou z oken internátu – padaj jak mouchy na betonovou dlažbu”. Jako host vystoupí kapela Bren se svojí směsí temných a naléhavých momentů pohybujících se mezi slowcore, no wave a shoegaze. Projekt vznikl z kamarádství Iva Lorence (Science Killer, Beps’n’Johnnies) a Šimona Podrazila (tryo), s nutkáním psát písničky s českými texty, původně bez ambice živého hraní. Tvorba postupně začala fungovat jako terapie a časem se podařilo společná sezení rozšířit o Vojtěcha Škutu a Lukáše Nedomlela, čímž skladby nabraly na hutnosti. V tvorbě kapely jsou cítit vlivy interpretů jako Slowdive, Jaye Jayle, Swans nebo Nicka Cavea.

25. 9. HEADMOVERS ( SK ) + OLIVER KUCHAROVIČ QUARTET (KŘEST) + DJ #neosoulSHANNY#modernjazz Slovenští Headmovers jsou nadžánrovým neo-soul hudebním projektem, který v sobě spojuje prvky žánrů jazz, funk, r´n´b a soul a jako host vystoupí na křtu československé kapely Oliver Kucharovič Quartet, která se žánrově pohybuje ve vodách vlastních kompozic v rámci moderního jazzu. Celý večer pak zakončí svojí produkcí DJ Shanny.

28. 9. KAKKTUS (KŘEST) + BREN #post punk #rock&roll #country punk #slowcore #nowave Šternberská rock’n’rollová kapela Kakktus vydala 22. 7. na LP vinylu sve debutové album “Na hrbatým koni” (Kabinet Records). Nahrávku kapela původně vydala jako digipack CD vlastním nákladem. Od února letošního roku je album k dispozici také na streamovacích platformách Spotify a Bandcamp. Historie kapely Kakktus sahá až do roku 2006, kdy začala hrávat v hlubokém undergroundu tamních vesnických kulturáků. Ozvěny těch marných dnů jsou naštěstí slyšet i na debutu, ktertý byl nahrán v létě 2021 v pražském studiu Golden Hive, ve kterém se kapele díky Amákovi podařilo zaznament syrový, drzý, ale přesto moderní zvuk. Šternberské hrací automaty blikají, laciný pivo teče proudem, za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník a místní legendární vyhazovač je jak chodící rekvizita devadesátkovýho panoptika. Kapela se na albu pokouší zachytit náladu ponurého a nekulturního města, kde už dávno zavřeli jedinej hudební klub, divadlo i kino. Večerní život se tak uhnízdil do neblaze proslulého disco-nonstopu, kde se to hemží padrťákama i krasotinkama všeho druhu. Prostřednictvím úvodní písně z filmu Otakara Vávry Kladivo na čarodějnice, pro kterou napsala text první dáma československé nové vlny Ester Krumbachová, odkazuje název desky “Na hrbatým koni” a s ním i skladba Smrťák na čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století. Existenciálně laděné texty se obrací i k horám a přírodě, která lidstvu pomalu připravuje půdu pro zkázu.

| 17 9/2022|

V Kabinetu uvidíte: Holy Motors – Estonský melancho country shoegaze. Soundtrack k nikdy nenatočeným westernům bez výrazných výkyvů nálad a tempa. Pětice Holy Motors z Tallinu utápí country v melancholii a reverbu. Skupina v čele s charismatickou zpěvačkou Eliann Tulve v podstatě hraje zasněnou americanu, kterou můžeme označit jako dreamcountry s ozvuky shoegaze. Debutové velké album “Slow Sundown” sklidilo úspěch u takových médií, jako je Pitchfork, Noisey nebo The Quietus. A aktuální deska “Horse” z roku 2020 navazuje na to nejlepší z předchozí nahrávky. Acid Row – Stoner-rockové trio loni oslavilo deset let od svého vzniku a protože pánové neusínají na vavřínech, hned letos vydali vynikající album “Afterglow”. Album, které zavání odérem smrti, tajuplností posmrtného života i fascinací okamžikem. Tohle pražské trio hraje energický stoner rock s tendencemi a postojem punku, který občas zavane doom metalem i prvky psychedelického rocku. Divoký žánrový průnik, který Acid Row pevně drží pohromadě! Planety – Původně slezská, dnes v Praze usazená formace Planety ze stáje Silver Rocket, která svou tvorbou odkazuje k devadesátkové rockové alternativě. Do zorného úhlu hudebních fanoušků se kapela dostala díky debutovému albu “Peklo, Peklo, Ráj”, které vyšlo u legendárního labelu MámaMrdáMaso. Od poslední nahrávky “Vzduch je hrob je vzduch” , což je mimochodem perfektně fungující dvojalbum, uteklo už víc než půl dekády a Planety se v loňském roce připomněly vynikajícím shoegaze-indie-rockovým EP “Rýnské zlato”. Kompletní páteční program v Kabinetu najdeš na našem webu!

PROGRAM 9/2022 | 18 | 30. 9. BATCH – HOLY MOTORS (EE) + ACID ROW + PLANETY + DALŠÍ #showcase #festival #kytary Batch = největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. – 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská asociace clubové hudby. Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnosti důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně. Probíhat bude v klubech Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Sono Music Club, Stará Pekárna a Vegalité. Návštěvníci mohou volit mezi jednodenní či dvoudenní vstupenkou platnou pro všechny kluby.

2.|PROGRAM20|10.FORBIDDENWIZARDS (NL) + LEBANON + ALPHA STRATEGY #punk #postpunk #noiserock Forbidden Wizzards – punkové trio z Rotterdamu. Lebanon – Kapela, o které nikdo nic neví. Kapela, která se nehodí do rádia. Alpha Strategy – Kanadsko-český noise post punku staré školy s deskou, kterou natáčel Steve Albini. 1. 10. BATCH – LAZER VIKING + CTIB + DALŠÍ #showcase #festival #discopunk #newwave Sobotní den festivalový den v Kabinetu: Daniel Stibor alias Ctib je matador rožnovské punkové scény. V loňském roce vydal oceňované debutové album “Kampak?!”, které vyšlo na našem labelu Kabinet Records (na spadnutí je další release). Ctibova tvorba byla původně folková, ale postupně a zcela přirozeně se transformovala do žánru, kterému můžeme říkat disco-ego-punk. Koncertům tak nechybí punkový náboj, ani příjemná taneční rytmika, jež v kombinaci se Ctibovou divokou pódiovou prezentací nenechá publikum v klidu. Čekejte vtahující zážitek! Jakub Kaifosz aka Lazer Viking dává po dvaceti letech sbohem kytarám a pouští se do objevování taneční hudby. Nové desce “Tunnel Vision” vévodí masivní basové linky jako vystřižené z nejobskurnějších hitů italo-diska, repetitivní proto-techno diktát bicích automatů a odzbrojující nostalgie osmdesátkových refrénů. Vikingův ryze písničkářský cit pro vyprávění těch nejtesknějších příběhů navíc s popovým zvukem ještě nabírá na naléhavosti. Ať už tedy preferujete Dancing On My Own nebo Dancing With Tears In My Eyes, na Tunnel Vision si přijdete na své. Kompletní sobotní program v Kabinetu najdeš na našem webu! 4. 10. LOBBYBOY&SAAB900TURBO + TOKYO DRIFT #rap #hyperpop #Vinyla Rapové duo Lobbyboy&saab900turbo tvoří performerka Kateřina Konvalinová a sochařka Erika Velická a do jejich tvorby se tak promítá nejen silná vizuální stopa, ale zejména bolestivé zkušenosti. „Starý chlapi mi od dvanácti sahali pod kalhotky a já mám pořád poslouchat, že to holky jsou děvky” , rapuje Velická ve skladbě

| 21 10/2022|

6. 10. SPARK FRESH BLOOD: TORRAX + RISE OF SURYA + ARAWN + SPECIÁLNÍ HOST: SHAARK #metal #power #thrash #prog #death #sparkmagazin Finálový koncert 7. ročníku talentové kapelní soutěže Rockového magazínu Spark. Představí se ARAWN (death/thrash metal – Most), RISE OF SURYA (progressive metal – Praha), TORRAX (power metal – Kutná Hora) a jako speciální host SHAARK (thrash/death legend – Bzenec). Koncert pro všechny fans, kteří rádi objevují kvalitní český metal.

je součástí projektu

5. 10. BASTL JAM #jam #electronic #live #modular Bastl Jam míří zpět do (na tuto akci speciálně dekorovaného) Kabinetu. Večer plný vzrušujících živých setů od zkušených interpretů i začátečníků. Přijďte a staňte se součástí organického procesu místní hudební scény. Hudebníci budou tvořit pomocí modulárních a jiných syntezátorů hudbu přímo před Vámi. Bastl lidé a jejich přátelé, každý zkouší 30 minut něco nového. s názvem Dva. “ Právě drsné a syrové životní výpovědi jsou tím, co je řadí mezi největší objevy domácí rapové scény,“ říká o dvojici dramaturgyně festivalu Beseda Kač Fišer. Letos jim vyšlo druhé EP Macocha, na jehož zvuku se podepsal Jan Majer (Císařpancíř, Bezbolestná, Nusle Sound System). Rychle a zběsile, jak si doba žádá. Projekt Tokyo Drift Pavly Bastlové zachytil současnou hyperpopovou vlnu, na níž ale naskočil ve skafandru jiných žánrů. Folkové ozvěny (snad stopa kytarových začátků hudebnice) a zkoušení možností experimentální elektroniky zvlášť vyniknou naživo, kdy Bastlová stávající skladby variuje a přetavuje do nečekaných tvarů. V těch se potkává přehlcení vjemy i snaha jim vzdorovat. I jízda se zataženou brzdou může být patřičně zběsilá. Akce Hudebních cen Vinyla.

PROGRAM 10/2022 | 22 |

7. 10. UNSANE (USA) + MAGGOT HEART (DE) #noise #hardcore #heavy Brutálně syrová, vzteklá a nekompromisní noise-rocková mašina. Takhle jste Unsane ještě neviděli. Legendární americké těžkotonážní trio, které vydává desky u Relapse Records, Ipecac, Matador nebo Southern Lord, je zpět a v plné síle se valí do Evropy. Do Brna zavítá nová sestava pod vedením zakládajícího člena a frontmana Chrise Spencera, který po založení vlastního labelu Lamb Unlimited oprášil nejstarší tvorbu kapely. Poprvé tak digitálně vyšla nahrávka “Improvised Munition” doplněná o čtyři demo nahrávky z roku 1988. Hardocre punkové kořeny zabalené do špinavého rockového kabátu. „Unsane ATX performing early cuts” znamená návrat k původnímu noise rockovému zvuku kapely. Chris Spencer v Kabinetu propotí tričko i kšiltovku a bude hodně křičet. Čeká nás zatraceně hlučný večer v podání jedné z nejtvrdších kapel všech dob. Položit hlavu na koleje a nechat se přejet nerezavějícím vlakem Unsane!

Support zajistí kapela Maggot Heart, která je duchovním dítětem švédské kytaristky, zpěvačky a skladatelky Linnéy Olssonové (ex-The Oath, ex-Grave Pleasures). Sestavu doplnil bubeník Uno Bruniusson, se kterým se znají právě z Grave Pleasures a baskytaristka Olivia Airey. První dlouhohrající album “Dusk to Dusk” z roku 2018 přineslo kapele nominaci na cenu P3 Guld ve Švédsku za nejlepší rock/metalové album roku. V té době absolvovali Maggot Heart úspěšné turné s Voivod, se kterými zavítali před covidem i do Prahy. S následující neméně úspěšnou řadovkou “Mercy Machine” kapela otevřela témata sexu, smrti a honby za svobodou. A v loňském roce vydali vydařený split s Okkultokrati. Do Kabinetu přivezou šťavnatý cross-over hard rockového zvuku a post-punkových postupů. 8. 10. STOP & GO! VOL. 3: WOJCZECH (DE) , CYNESS (DE), DISTASTE (AUT), SHEEVA YOGA, NO GOD RHETORIC, ORBAN #hardcore #grindcore #fastcore Třetí pokračování festivalu extrémní muziky, za kterým stojí Johan z kapely Průmyslová Smrt. Na místě v den koncertu najdete nejen fajnšmekrovsky vybraný, vymazlený a topový hudební tělesa, ale taktéž festivalový merch, hc/punková diy distra a další překvapení. LINE UP: Wojczech – grindcore / Německo, Distaste – grindcore / Rakousko, Cyness – grindcore / Německo, No god rhetoric – fastcore/grindcore, Sheeva yoga – power violence, Orban – power violence

9. 10. FLQ (CAN) + TBA #hardcore #punk Hc/punk kapela FLQ z kanadského Ontaria se členy Kremlin a School Jerks. Na kontě mají zatím sedmipalec a LP na Bad Vibrations Records. Perfektně složenej, zahranej a odzpívanej hc/punk, který v sobě nese i v rámci žánru řádnou porci originality a jde si vlastní cestou. Hypnotické 5 minutové repetitivní skladby s naléhavým zpěvem ve středním tempu i minutové vypalovačky se štěkaným, spratkovsky nasraným vokálem. Zkus si představit mix Crass, raných Hüsker Dü a prvních 80´s hc kapel.

| 24 | 11. 10. JOZEF VAN WISSEM (NL) + TOMÁŠ NIESNER #darkfolk #sacred bones recs #neoclassical Do Kabinetu se vrací jedinečný holandský avantgardní skladatel a loutnista Jozef van Wissem. Skoro přesně po roce Jozef přijíždí představit nové album “Look! I Make All Things New “. Album, které bylo nahráno v době lockdownu vrací Wissemovu hudbu zpátky k neoklasicistnímu stylu. Zvuk loutny je neodmyslitelně spjatý s dávnými časy, ale ve svých skladbách mu Jozef vdechuje nový rozměr. Tradiční barokní zvuk je pohlcen dronovou hypnotičností, minimalismem, naléhavostí, tajuplností a v neposlední řadě i humorem. Na svém kontě má mimo jiné soundtrack k upírskému filmu Jima Jarmusche – “Přežijí jen milenci”, který získal hlavní cenu festivalu v Cannes za filmovou hudbu. Spolupráce s Jarmuschem vyvrcholila na čtyřech společných deskách vydaných na prestižním brooklynském vydavatelství Sacred Bones. Jeho více jak dvacetiletá hudební tvorba vykrystalizovala ve spolupráci se Zolou Jesus, Gary Lucasem, Tetuzi Akiyama a loňská deska s názvem “EX MORTIS” je umocněna hlasem Jarboe nebo Thorem ze Swans. Nechte se vtáhnout do osobitého světa Jozefa Van Wissema v akusticky vymazleném sále Kabinetu MÚZ! Celý koncert otevře Tomáš Niesner svým akustickým setem vycházejícím z desky Aurora. Už teď prozradíme, že za pár týdnů se na našem Kabinet records můžeme těšit na vinylovou podobu ambientní desky Bečva.

PROGRAM 10/2022

12. 10. LETNÍ KAPELA #melancholie #rock #country #folk Letní kapela je nový projekt zpěváka a výtvarníka Jaromíra Švejdíka (Jaromír 99), kde na rozdíl od předchozích projektů (Priessnitz, Umakart, Jaromír 99 & The Bombers, Kafka Band) najdete více vokálů a méně kytarových sól. Je to víc návrat ke kořenům a míň trendů. Těšit se můžeme na brněnský křest

13. 10. #electropopPOST-HUDBA

PROGRAM

Existenciální elektropopové písničkářství producenta Tomáše Havlena (Spomenik, Zvíře jménem podzim) a zpěváka a textaře Dominika Zezuly (Děti mezi reprákama, Ministerstvo popu) se na podzim vrací do Brna s novými skladbami. “Červen si necháváme volnej, protože budeme psát nový skladby. Pak fesťáky, pak podzim už s novinkama.” Post-hudba v loňském roce vydala vynikající album “Svět na konci roku nula”, kde pokračují ve vykreslování reality pražské všední každodennosti. Do práce přes Nuselák, z práce přes Nuselák. Více než vydařený LP” Není se na co těšit” i průlomové nahrávky “Artefakty” (2013). Smrt

nástupce debutového

Letný! 14. 10. BRÜNN UNDER SIEGE BRÜNN UNDER SIEGE: OLOVAN + DEPTHS ABOVE + NOMURA + SLAŤ #blackmetal #deathmetal #doom #sludge #stoner V říjnu se můžete těšit na další, již třetí ze série koncertů ‘Under Siege’ tentokrát i se zastávkou u nás v Kabinetu. Letos se můžete těšit na čtveřici kapel Olovan, Depths Above, Nomura a Slať 15. 10. TATROFKA 200025000 + BRIZOLIT (SK) + RNZ (SK) + DUŠAN VLK (SK) + THERAPIST (SK) #hardcore #grindcore #hiphop #sludge Slovenská kapela Tatrofka píše na svůj brněnský koncert (který si zaslouží pozornost už jen díky velmi široce rozkročené stylové rozmanitostI) následující pozvánku: “Áno, vidíte správne. Asi na 200025000 pokus sa nám to konečne podarí a hádam to už nič neprekazí. | 26 |

debutové desky, která vyšla u Indies records na vinylu. Jak říká Jaromír 99: “Název Letní kapela spíš odkazuje na dobu kdy jsme se s muzikanty scházeli a muzicírovali. Při nahrávání jsme v první řadě chtěli, aby z toho byla cítit radost z muziky. Zda jsou letní nebo ne, nehrálo roli. Spíš jsem se snažil aby texty měli nějakou společnou neviditelnou červenou nit, která dává albu smysl.”

10/2022 Valíme to totižto na Brno! Krásnu slnečnú októbrovú sobotu vám prídeme do klubu Kabinet Múz porozprávať čo to o peniazoch a profitoch, o Petržalke, o nenávisti k fašistom a vy si z toho samozrejme odnesiete len to najlepšie. Tento nádherný edukatívno-osvetový zážitok v podobe show s novým albumom Goratexsaurus Rex si rozhodne nenechajte ujsť.” Jako hosté vystoupí Brizolit (grindcore, SK), RNZ (hiphop, SK), Dusan Vlk (hiphop, SK) a Therapist (sludge, SK). 16. 10. REPULSIVE FEAST (DE) + MINENFELD (DE) + KANDAR #deathmetal #grind Repulsive Feast – děsivé death metalové trio z německého Wolfsburgu, které od roku 2017 nechává posluchačům krvácet uši znechucením z jejich drtivého šílenství, které páchne dechem smrti. Minefeld – primitivní death metal z německého Osnabrücku povstal z hlubin protileteckého bunkru v roce 2016 a pokračuje v hraní nelítostného syrového death metalu s jasně antifašistickým postojem. Kandar – grindcore Brno. 17. 10. BLUE UANDI (KŘEST) + HOST #hyperpop #experimental electronic Blue Uandi je české popové duo oscilující mezi písněmi, klubovou hudbou a experimentální elektronikou. Zpěvák/pianista Martin Konvička a producent/kytarista David Machovský, debutovali v roce 2021 s EP „1000 Braids“. Oba mají zkušenosti v různých žánrech a nespoléhají se na nic jiného než na svůj instinkt neustále přetvářet širokou škálu emocí. Spolupracují s umělci v hudební i vizuální oblasti tak, aby navzájem podporovali svou mnohostrannou identitu a společně dávali život svým uměleckým vizím. Nadcházející série singlů v roce 2022/23 bude také poprvé uvedena live! 18. 10. IGGY MAYEROV + FAVORITE OBSESSION + THE VALENTINES #noisepop #shoegaze #indie IGGY MAYEROV – Hutný mlžný opar, fialová barva a synťákové plochy v kombinaci se zkreslenou kytarou. Iggy Mayerov je pražská pětka pohybující se na pomezí shoegaze, dream popu, a synthpopu. | 27 |

PROGRAM FAVORITE OBSESSION – dream pop. Zvuky minulých dekád s inspirací ve věhlasných The Beatles s moderními aranžemi podobných The xx nebo Cigarettes After Sex. THE VALENTINES – mladé hradecké trio, osciluje mezi 80´s estetikou Let´s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem. 19. 10. HM … #alternative „Možná jsem prostě jenom naivní snílek,“ zpívají pop folkoví Hm… ve své písničce “V myčce” , která dokonale vystihuje dobrosrdečnou upejpavost pražské čtveřice. Ta vznikla už v první polovině 90. let. Vší laskavosti navzdory však Hm… vytváří uvěřitelný doprovod unikavé dospělosti a dokážou jít i pro ostré slovo – vždy ale s dobrým úmyslem. Kdyby se vyhlášená kanadská slušnost převtělila do kapely, hrála by jako nezbední konzervatoristé z Hm…

29 |

10/2022

20. 10. FOTOCRIME (USA) + SDH (ES) + M!R!M (UK) #postpunk #darkwave #synthpop Fotocrime je temný samet, darkwave-postpunk a chladnost synth zvuků s odkazem na německé EBM pionýry. Kapela stojí na zpěváku, skladateli, multiinstrumentalistovi a producentu Ryanu Pattersonovi (ex-Coliseum). Sytý baryton, který jistí dvě legendy louisvillského undergroundu. Kytarista Nick Thieneman (Young Widows, Fool’s Ghost) a baskytarista Will Allard (Aon Brasi, Xerxes). Fotocrime už potřetí do Brna dovezou chladné bicí automaty a vrstvené syntezátory. Jejich monochromatická jasnost elektronického zvuku se setkává s živelným post-punkem hnaným basou, zvonícími kytarami i nezaměnitelným Pattersonovým Vbarytonem.Kabinetu se spojily dvě evropské turné a tak tu můžeme opět přivítat dvě jména, která pro nás nejsou neznámá! Semiotics Department Of Heteronyms alias SDH (temná, industriální, ale i krutá a sexy elektronická/darkwave hudba z Barcelony, která v Kabinetu odehrála skvělý koncert po boku kapel Fatamorgana a Rat Cage) a M!R!M (sólový projekt Jacka Milwaukeeho, italského multiinstrumentálního umělce působícího ve východním Londýně, který produkuje “podivné” darkwave ukolébavky pro zlomená srdce). 22. 10. THE GANGNAILS + HOSTÉ #rocknroll #punk Vylešti polobotky, vykartáčuj oblek a nastartuj Cadillac s plameny na kapotě – legendární pražská punk’a‘billy kapela THE GANGNAILS přijíždí do Kabinetu! 23. 10. MIDWIFE (USA, THE FLENSER RECORDS) + HOST #heaven metal #pop #ambient Midwife je ponurý experimentální hudební projekt, kterým multiinstrumentalistka Madeline Johnston dokáže z ukrutné bolesti vykouzlit romantiku. Hudba něžná a vzdušná, stejně jako temná a těžká. Éterický heaven metal, s nímž sklidila nadšené ohlasy nejen u redakce Pitchforku, ale také na letošním Roadburnu. Midwife vydává nahrávky u známého sanfranciského labelu Flenser Records po boku spřízněných interpretů, jako jsou Have A Nice Life, Planning For Burial nebo Black Wing. Letos v únoru a březnu navíc absolvovala |

| 30 |

PROGRAM velkou šňůru ve Spojených státech, kde supportovala Deafheaven a květen tráví opět na turné po USA, ale tentokrát dělá společnost The Body. Na začátku roku 2020 měla Madeline Johnston naplánováno rozsáhlé turné, ale kvůli pandemii změnila plány a vrátila se zpět k nahrávání. Vzniklo tak třetí plnohodnotné album Luminol, které bylo kompletně vytvořeno během karantény. Na nahrávce spolupracovala mimo jiné s Colinem Caufieldem z DIIV a Danem Barrettem z Have A Nice Life. Společně vytvořili tíživou atmosféru, kterou proudí zklamání, smutek a témata kolem hledání pravdy, sebepoškozování i uvěznění v kontrastu se svobodným jednáním. Midwife svůj zasněný zpěv a dronující kytaru přiveze na podzim do Kabinetu. Povinnost pro fanoušky Grouper nebo Julianny Barwick. 24. 10. MUNLY & THE LUPERCALIANS (USA) #southern gothic #alternative country A je to tady: naše milovaná, báječná, úžasná a nedostižná coloradská čtveřice ošlehaná a ožehnutá vichrem a sluncem Skalistých hor je zpět: Slim Cessna, Dwight Pentacost, Rebecca Vera a hlavně samozřejmě Munly! Po pověstných smrštích v podobě Slim Cessna’s Auto Clubu a po jeho komorní verzi jménem Denver Broncos U.K. neboli DBUK jsou tu konečně také ve své možná nejuznávanější inkarnaci. Pohybují se sice pořád na pomezí alt-country, gotického rocku, blues i gospelu, ovšem jaksi v jiné temnější dimenzi. Dámy a pánové, jsou tu MUNLY & THE LUPERCALIANS..! SLIM CESSNA’S AUTO CLUB presents MUNLY & THE LUPERCALIANS feat. MUNLY J. MUNLY , REBECCA VERA , LORD DWIGHT PENTACOST ,ANDREW WARNER & SLIM CESSNA (all of the Auto Club and D.B.U.K.) THIS IS NOT A ROCK SHOW! it is darker… it is heavier… it is the world of LUPERCALIA! Munly se proslavil také jako mistr pera v žánru fantasy a před časem vydal nový román “Confessions To Scare” ... o zemi zvané Lupercalia. Ano, z počtení budou mít radost především fanoušci J.R.R.Tolkiena nebo George R.R. Martina, ovšem u Munlyho se netřeba obávat žádného plagiátorství. Svět jeho fantazie je mnohem víc nepředpokládatelný a temnější jako on sám... No a “Kinnery of Lupercalia, Undelivered Legion” , tedy nové album Munlyho a jeho Lupercalians není ničím jiným než prvním dílem zhudebněné trilogie* zmíněného fantasy románu. A jak víme ze zkušeností se Slim Cessna’s Auto Club či DBUK, u této party netřeba pochybovat, že naživo to bude opět velký nevšední (nejen) hudební zážitek. (*Ty dva další díly dle plánu obstarají DBUK a Slim Cessna’s Auto Club a vyjdou v letech následujících. Teď jsou tu s tím prvním Munly & The Lupercalians.)

10/2022

| 31 |

26. 10. TAMARA + BIBIONE #indie pop #garage punk #surf rock #Vinyla „Nezáleží, že jsme celý dny spolu,“ zpívá se ve skladbě Nezáleží od pětice Tamara. Ani ne dvouminutová písnička byla předzvěstí dlouhohrajícího debutu kapely, která si absenci velké desky navzdory dokázala jasně vymezit své teritorium. Lyrický nához může pokračovat do různých směrů – konejšivých, posmutnělých, optimistických, ale i trudných. Jak vrstevnatá může být lo-fi hudba? A může přátelství trvat věčně? Boyband s holkama u kormidla, holky, které se na cestě od plotny na stage uštěpačně smějí všem, kteří dokáží podobné příměry neironicky používat. Hudba Bibione je dravá, neohlíží se doprava doleva, štípe, ale tak nějak hezky. Jako spolužák, který vás šikanuje, ale jen proto, že je do vás tajně zamilován. „Nic už mě netěší,“ lžou Bibione v zábavné skladbě Kafe je kyselý. Výchozími body byly kapely

The Maggie’s Marshmallows či Orient, za poslední měsíce stihly předskakovat Viagra Boys, objet festivaly Fluff či Transforma, ale i protifašistické festivaly v Německu. Plážová pohodička. Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. 27. 10. FAST FOOD ORCHESTRA + VOJTAANO #punk #ska #reggae #pop Fast Food Orchestra o turné, jehož součástí bude i koncert v Kabinetu píší: “Chceš-li rozesmát boha, řekni mu o svých plánech vol IV. Asi tak by se dala shrnout naše naivní snaha pokřtít desky na podzim roku 2020. O pár měsíců později na jaře roku 2021 jsme učinili pokus druhý, na podzim roku 2021 pokus třetí, který bohužel taktéž nevyšel, ale my se nevzdáváme. Máme víru v to, že se to musí povést! Ty desky si to zkrátka zaslouží! Fast Food Orchestra vyráží společně s Vojtaanem na turné k našim deskám a chceme vidět plný kluby Vás, našich fanoušků a podporovatelů. Přivezeme vám staré i nové fláky, hromadu merche, zahrajeme společné písničky, poklábosíme na baru a užijeme si s vámi. Těšíme se!”

Kapela Fast Food Orchestra objela za 18 let aktivního vystupování téměř celou Českou republiku a opakovaně se objevila na pódiích zahraničních klubů a festivalů, absolvovala koncertní turné po Brazílii, Evropě a Izraeli. Na podiích se během svého působení objevili po boku kapel jako The Toasters, Pilfers, Hotknives, Panteon Rococo, Slackers, Selecter, The Skatalites nebo Ska-P. Za uměleckým pseudonymem Vojtaano se skrývá divadelní a televizní herec, hudebník a stand-up komik Vojtěch Záveský. Stand-upu se věnuje už několik let, pravidelně vystupuje v pořadu Na Stojáka. Veřejnost ho

zná ze seriálů Vinaři, Ulice, Panmáma, Kriminálka Anděl nebo Případy 1. oddělení. Pod hlavičkou Vojtaano na sebe výrazně upozornil dvěma povedenými nahrávkami v roce 2016. Skladbu Lavina složil a nahrál pro internetový seriálový hit z fotbalového prostředí Vyšehrad a vtipnou písničkou s animovaným klipem Budulínek vs. Galantní Jelen oslovil hned několik generací uživatelů YouTube. Pak přidal virální Derby Song, kde s hercem Jakubem Štáfkem vtipnou formou glosuje největší pražské fotbalové derby. Bylo jen otázkou času, kdy si Vojtaano troufne na plnohodnotnou desku. Svůj debut pojal jako dvojalbum The Beast Of Vojtaano. 28. 10. PARANOIA SESSIONS 2022 (VOL.1/BRNO): ABBIE FALLS + NO FACE NO CASE + SEEING THINGS + ABYSS ABOVE + DRIP #metalcore Pořadatelé z Paranoia Crew o své session píší toto: “Už víš, co budeš dělat večer 28. 10.? Nevíš, protože nikdo normální si nedělá plány takhle daleko dopředu. Jo počkej, že víš? Nevadí. Přelož to na jindy a doraz na tuhle nesmyslnou show. O tomhle blázinci se totiž jednou budou děcka učit ve školách a kdo nepřijde, zmešká svou jedinou šanci být v učebnicích. Na stage naběhnou momentálně nejvýraznější interpreti tuzemské scény a ne, není to Mirai, ani Pokáč. Ty sebou totiž nevozí kamión plnej breakdownů. Nejedná se o nikoho jinýho, než nu-progressive/drill metalcore s prvky techna a dnb “Seeing Things”, hluboko laděný progressive thall djent core “Abyss Above”, blackened thrash nu-dnb berlin techno djent metalcore “Abbie Falls” a super ultra heavy našlapaný epileptický Folk-Beatdown “No Face No Case”. Všechny kapely jsou tak fresh, že na to ani neexistujou žánry, tak jsme si museli vymyslet vlastní. Přehlídku riffů a breakdownů doplní taky miniset “Drip” s nějakou tou dávkou 29. 10. SHALLOV (SK) + OAKEN (HU) #postrock hardcore Trio Shallov balancuje na pomezí post-rocku, post-hardcoru a ema. Technicky i kompozičně skvěle zvládnutá hudba, která se v jistých momentech dá bez přehánění přirovnat k Birds in Row, je doplněná nekompromisním screamo vokálem. Druhá kapela večera Oaken jsou pak experimentální hardcore z Budapeště.

PROGRAM

nostalgie přímo do oušek.”

#experimental

| 32 |

10/2022 30. 10. ORIENT (KŘEST) + TOMÁŠ PALUCHA #alternative pop #post rock Postupným vydáním singlů “Burberry Pie” a “Haven Left Behind” ohlásila pražská kapela Orient novou desku “Redwood” ,která vyjde jako LP vinyl na Kabinet Records a kterou kapela pokřtí v Kabinetu MÚZ. “Redwood” s sebou nese obměny jak v sestavě, tak stylu. Svérázná formace Orient prošla personálními změnami a na postu bubeníka uvítala Patrika Šafránka. O basu na nahrávce se pak postaral Ondřej Šponer, kterého ale v živé sestavě nahradí Andrea Rottin. Co se týká stylu, mluví Lukáš Polák o uvolnění prostoru pro tradičnější hudební nástroje na úkor elektroniky. Žánrově nezařaditelná hudba je tak živější a dynamičtější, proměnlivá a neupíná se na tradiční formáty nastolené západní populární hudbou. Pokud jde o strukturu písní, v průběhu let kapela tvoří se stále podobným rukopisem, který se vyznačuje především množstvím zdánlivě nesouvisejících částí, které nepřinášejí okamžitou katarzi už jen tím, že jejich spojující prvky probíhají v subtilnějších náznacích. Žánrově se Orient popisuje obtížněji pokud jde o jednotnou škatulku, ovšem jmenovitě jsou na nynějším LP ke slyšení syrovější a lakonické postpunkové vokály, psychedelické kytary, krautrockové synťáky nebo i prog-rockové postupy s příznačnou tenzí nerozuzlenosti. Po textové stránce se Orient oproti předešlému debutu dostali z rozervané a nespokojené polohy do relativně smířlivější i rozvážné, nicméně mystická zahalenost je přítomna stále a stejně jako hudba samotná po posluchači vyžaduje náležitou pozornost a trpělivost. Role hosta se ujmou v Kabinetu notoricky známí a vždy skvělí Tomáš Palucha. Duo založili v roce 2012 kytaristi Jan Tomáš a Libor Palucha. Sestava se později rozšířila o bicí i baskytaru a stejně tak se zvuk posunul od minimalistických kytar nebo filmové hudby k mohutnějším post-rockovým až metalovým kompozicím. Kapela ověnčená hudebními cenami a se stále rostoucí základnou věrných fanoušků je skvělá jak z nahrávek tak na živo a to, že jim zvuk v sálu Kabinetu Múz dokonale svědčí dokázali již mnohokrát. 31. 10. FUTURE LANDSCAPES – FYIELD (CZ/ISL) #experimental #electronic #movie #music #fieldrecording Nový experimentálně hudební projekt fyield představuje podivuhodnou hudbu složenou ze zvuků přírodních a průmyslových lokalit v české a islandské krajině, doplněnou elektronikou, beaty i akustickými nástroji. Zavádí posluchače na místa, která zpravidla stojí kdesi stranou a případný návštěvník na nich není vítán. | 33 |

| 34 |

Natáčelo se na osmi environmentálně, sociálně i kulturně vychýlených místech Islandu a Česka a samotné nahrávky vznikly pomocí improvizace, terénního výzkumu a metody field recordingu. V projektu fyield se setkávají významné osobnosti české a islandské nezávislé hudební scény. Na české straně Václav Havelka a Kryštof Kříček z kapely Please The Trees, které doplňuje Pan Thorarensen –zakladatel reykjavického festivalu experimentální hudby Extreme Chill, působící také v ambientním triu Stereo Hypnosis. 2. 11. MISS PETTY + TOYOTA VANGELIS #hyperpop #drag #electronic Koncert, na který rozhodně nepřijde Bruno Ferrari, navzdory tomu, že by tu viděl, slyšel a zažil Mega kozy. Miss Petty je první (a jediná) domácí drag queen, která se vrhla do vod autorské hudby. Aktuálně vydala pulzující EP Slay, na kterém potvrzuje, s jakým gustem a energií se dokáže vrhat do vod hyperpopu a lásky k popkultuře obecně. Skutečná hudba bez předsudků a jedinečný příklad, jak posunout umění dragu o míle dál. Doporučuje deset Slaytiiin z deseti. Jméno Toyota Vangelis se objevuje po boku bezpočtu dalších svěžích jmen současné české hudby (Sahareya, Tokyo Drift, Miss Petty a další), on sám se objevuje pod pódiem hromady koncertů a potvrzuje, že hudební nerdství se nezřídka překlápí v jedinečnou autorskou tvorbu. Ve té se nebojí dotýkat společenských témat, v prvé řadě ale generuje mimořádně zábavné tracky. Mezi jeho zásadní zásluhy pak patří, že setrvale stvrzuje autotune jako legitimní nástroj, který rozhodně nebude stárnout tak rychle jako devadesátkové disko. A to ani nezmiňujeme, že Václav Peloušek zakládal Bastl Instruments…

PROGRAM 10–11/2022

DOPORUČENÉ AKCE MIMO KABINET MÚZ 1. 9. Sibiř – Bezlad (UA) + Degradace + Drive-In Coffee Shop (AT) 2. 9. Vegalité – Juggling Jugulars (FIN) + Innoxia Corpora + Call Us Names 3. 9. Sibiř – VLKN (HU) + Teufelsmauer (SK) 7. 9. Melodka – Pro - Pain (USA) 15. 9. Sibiř – Verrat (AT) + Nervy 20. 9. Melodka – Samael (CH) + Diabolical ( SWE) 20. 9. Fléda – Kovacs (NL) 21. 9. Sibiř – Hopes + Hyacinth 22. 9. Fléda – Bez Obmežeň (UA) - Be Brave Like Ukraine 23. 9. Sibiř – Octopoulpe (KOR) + Stochastic Reaper + Heihaizi (CRO) 30. 9. Vegalité – DEZERTER (PL) + TRHAN CHYSTÁME V KABINET MÚZ 1. 11. Hothouse (krest) + Joy & Pleasure + Jack Rabbit’s Palace 5. 11. LE PAYACO (SK) 14. 11. Dark Time Sunshine (USA) + Traashboo (DE) 19. 11. Povodí Ohře + Panenské plameny 22. 11. Cold Cold Nights (křest) + Ivy Z + Nichi Mlebom 23. 11. Tomáš Kočko & Orchestr (křest) 24. 11. Lebanon Hanover (D) + Body of Pain + další 2. 12. Manon Meurt + Lambda 3. 12. Děti deště + Kiss Me Kojak + N00100000

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.