Arte Decorative Argintărie Ceramică Sticlă Porţelan Diverse Mobilier
B1 Franţa
B2
Brățară
Set de bijuterii
model din lanțuri împletite, de aur roșu 18 k, marcată cu poanson de garanție Franța, în casetă inscripționată Schonenberger Colmar, 22,5 g.
compus dintr-un colier de perle baroce, având culori și forme ușor diferite și un inel cu perlă sferică în montură de argint 925‰ aurit
preț estimat: 650-800 euro
preț estimat: 120-200 euro
B4
B3
Șase cești cu farfurioare
B5 Șase pahare pentru vin
din aur de 14 K, model vechi, cu trei pietre galbene șlefuite fațetat, 4 g.
din porțelan decorat cu flori policrome ceașcă: h = 4,5 cm; D = 6 cm; farfurioară: D = 10 cm
tip ”roemer”, cu piciorul din sticlă verde și cupa gravată cu viță de vie și struguri, probabil Alsacia, sec. XX h = 13,5 cm; D = 8 cm
preț estimat: 130-150 euro
preț estimat: 30-40 euro
preț estimat: 45-60 euro
B7
B8
Inel cu 3 pietre
B6 Cinci pahare cu suport
Scrumieră rectangulară
Villeroy & Boch
din sticlă gravată, suportul din alpaca aurită în interior, decor cu trandafiri în relief h = 8,5 cm
în stil Hermes, din porțelan de Limoges pictat cu rață sălbatică, semnată și datată pe bază O. LINCK/ Peint main 20.8.1996 19,5 x 16 cm
2 suporți lumânare
preț estimat: 30-35 euro
preț estimat: 25-35 euro
preț estimat: 30-40 euro
GOLDART Ghildush
din cristal, în formă de stea, semnați pe bază h = 6 cm