Page 3

Arte Decorative Argintărie Ceramică Sticlă Porţelan Diverse Mobilier

B1 Franţa

B2

Brățară

Set de bijuterii

model din lanțuri împletite, de aur roșu 18 k, marcată cu poanson de garanție Franța, în casetă inscripționată Schonenberger Colmar, 22,5 g.

compus dintr-un colier de perle baroce, având culori și forme ușor diferite și un inel cu perlă sferică în montură de argint 925‰ aurit

preț estimat: 650-800 euro

preț estimat: 120-200 euro

B4

B3

Șase cești cu farfurioare

B5 Șase pahare pentru vin

din aur de 14 K, model vechi, cu trei pietre galbene șlefuite fațetat, 4 g.

din porțelan decorat cu flori policrome ceașcă: h = 4,5 cm; D = 6 cm; farfurioară: D = 10 cm

tip ”roemer”, cu piciorul din sticlă verde și cupa gravată cu viță de vie și struguri, probabil Alsacia, sec. XX h = 13,5 cm; D = 8 cm

preț estimat: 130-150 euro

preț estimat: 30-40 euro

preț estimat: 45-60 euro

B7

B8

Inel cu 3 pietre

B6 Cinci pahare cu suport

Scrumieră rectangulară

Villeroy & Boch

din sticlă gravată, suportul din alpaca aurită în interior, decor cu trandafiri în relief h = 8,5 cm

în stil Hermes, din porțelan de Limoges pictat cu rață sălbatică, semnată și datată pe bază O. LINCK/ Peint main 20.8.1996 19,5 x 16 cm

2 suporți lumânare

preț estimat: 30-35 euro

preț estimat: 25-35 euro

preț estimat: 30-40 euro

GOLDART Ghildush

din cristal, în formă de stea, semnați pe bază h = 6 cm