Page 2

B. Arta Decorativa Ceramica, sticla, portelan B-5 Manufactură Val-Saint-Lambert, Belgia Bol și platou din cristal șlefuit cu motiv diamant și rozetă, buza consolidată cu manșon de metal argintat bol: D = 21 cm, platou: D = 31 cm

130-150

B-6 Germania Vas pentru flori din colecția Moosrose, în formă de balustru din porțelan Rosenthal, având decor serigrafiat cu boboci de trandafir, buza și baza filet de aur, marcat pe bază cu verde sub glazură, cca. 1950 h = 25 cm

70-80

B-7 România Vas decorativ în formă de bulb din sticlă satinată, pictat manual în emailuri policrome cu personaj de epocă în peisaj, inscripționat pe bază ”D-lui Trofin V.”, cca. 1950 h = 22 cm

60-80

B-8 Figurină din porțelan biscuit cu doi putti la storsul vinului, pe suport circular, semnat Marion, posibil manufactură Sèvres, sec. XX h = 26 cm

250-300