Beauty Industry Trends 2021 - 2025

Page 1

WWW.PBJMAG.COM

TRENDS OF THE BEAUTY INDUSTRY

FUTURE OF OUR INDUSTRY

|

BY POLISH BEAUTY JOURNAL

EXCLUSIVE INSIDE OF THE ISSUE MARCH 2021


5 2 0 2

1 2 0 2

TRENDS OF THE BEAUTY INDUSTRY

The Editor of the Polish Beauty Journal is delighted to share with you the Beauty Industry Trends 2021-2025

Cały świat stanął w miejscu po raz pierwszy, podczas pierwszego lock downu rok temu, nikt nie przewidywał takiego obrotu sytuacji oraz zagrożenia dla cywilizacji. Rzeczywistość życia z Covidem wśród nas ukazała mnóstwo nowych rozwiązań i skierowała priorytety działań w kompletnie innym kierunku. Cała branża beauty oprócz ogromnych przemian nauczyła się pokory i kreatywności w szybkim tempie. Gdy ktoś oferował własnym buforem finansowym, ten szybko topniał z dnia na dzień wraz z rosnącymi obawami co dalej. Każdy przedsiębiorca natychmiast był zmuszony przeanalizować plan działania, a następnie zaplanować działania dla generowania profitów, oraz dokładne zapoznanie się z rządowymi planami wsparcia. Przeanalizowanie celów i obranie taktyki, było najważniejsze by przeżyć w 2020 roku, ten kto się dostosował do sposobu zadowalania klientów w całkiem nowy sposób ten zarabiał. Specjaliści branży beauty i wellness są zgodni, że zapaść spowodowana pandemią zweryfikowała innowacyjność w działaniach na przyszłość, zmieniła nasze działania bezpowrotnie, każdy profesjonalista - właściciel biznesu powinien strategicznie wykorzystać trendy do rozwijania własnego biznesu na przyszłe lata. Do celów jakie należy priorytetowo monitorować to nieustająco pracować nad utrzymaniem zaufania ze strony klienta, być przejrzystym w wprowadzaniu nowych standardów i nowej rzeczywistości, wspierać odbiorców w tym trudnym czasie dobrej jakości informacjami, wiedzą która wesprze ich podczas izolacji i pomorze w adaptacji do czasu pełnego luzowania obostrzeń.


Cała branża beauty oprócz ogromnych przemian nauczyła się pokory i kreatywności w szybkim tempie. EDITOR


5 2 0 2

1 2 0 2

TRENDS OF THE BEAUTY INDUSTRY

Digital Connection Internet E D Iprzejmie T O R aż, połowę wszystkich wydatków w 2021. Klienci będą teraz, jak nigdy przedtem inspirowani treściami w telefonie, komputerze, tablecie. Dystans społeczny wymusił dokonywanie zakupów i komunikowanie się online co tworzy nowe nawyki tzw. digital habits, które będą trwać do momentu powrotu do całkowitej normalności, maksymalizując Twoją sprzedaż w sieci. Biznesy, które istnieją w sieci od lat, doskonale radzą sobie z tym przeskokiem. Biznesy, które nie posiadają dobrej jakości stron internetowych biznesu oraz możliwości zakupu produktów w sieci, dopracowanych social media przez, które cały czas łączą się bezpośrednio z klientami - będą tracić bardzo dużo klientów, którzy będą preferować inny salon, który oferuje wszystko w zasięgu ekranu telefonu. Zwróć uwagę na Twój 'retail', dotąd cały proces odbywał się w salonie po zabiegach, teraz powinny być dostępne poprzez Twój sklep internetowy, a Ty w ten sposób generujesz profity cały czas.


5 2 0 2

1 2 0 2

TRENDS OF THE BEAUTY INDUSTRY

Beauty Influencers

Ten trend nadal bardzo dobrze się utrzymuje, ze względu iż, jest to bezpośredni kontakt z odbiorcami poprzez kanały influencerów na całym świecie. Wszyscy Twoi odbiorcy są teraz w sieci tam, gdzie właśnie są najnowsze 'Trendy' na które czekają Twoi klienci. Obrany cel jest do osiągnięcia poprzez spójną zaplanowaną kampanię i udaną współpracę z influencerami, którzy mają siłę przebicia także w Twoim lokalnym środowisku twojego biznesu, a efekty widoczne są bardzo szybko.


5 2 0 2

1 2 0 2

TRENDS OF THE BEAUTY INDUSTRY

Selfcare & wellness at home Poczucie troski o samych siebie nabrało nowego wymiaru globalnie. Od wielu lat to trend rosnący, nadal będzie rozwijał się w dalszym ciągu, ludzie są spragnieni nowego wymiaru dbania o siebie i wysłuchania swoich potrzeb jak nigdy dotąd z Twoim doradztwem. #mindfulbeauty na Instagramie bije rekordy. Tren, który podbija ten temat, to promowanie przebywania blisko natury, zdrowego balansowa życia codziennego z wypoczynkiem, relaxem, oferowanie np. pakietów digital detox lub pakietów do wykonywania całych rytuałów w domu. Uproszczenie pielęgnacji tzw ’slow beauty’ przejmie kontrolę starannie wykonane produkty które zachęcają konsumentów do tej rutyny.


5 2 0 2

1 2 0 2

TRENDS OF THE BEAUTY INDUSTRY

Rozszerzanie oferty Nigdy wcześniej nie miałaś tyle czasu i energii do dokształcania się co teraz, wiele osób wykorzystało tryb online learning do poszerzania swoich asortymentów, szukania nowych unikatowych zabiegów czy produktów dla swoich klientów. W żadnym wypadku nie należy polegać tylko na przychodach generowanych z obecnej oferty.


5 2 0 2

1 2 0 2

TRENDS OF THE BEAUTY INDUSTRY

Clean Beauty Klienci są dziś bardzo świadomi, wiedzą czego chcą dla swojej skóry każdego dnia, jeśli jeszcze w twoim salonie nie masz linii produktów naturalnych lub wegańskich to błąd! Trend zdrowego życia, poprzez zdrowe odżywianie się i używanie zdrowych produktów nie tylko do twarzy na co dzień to trend stabilnie rosnący i jest jednym z ważniejszych aspektów sprzedażowych dla Twojego biznesu. Nigdy wcześniej natura nie była tak inspirująca dla nauki i technologii w zabiegach, produktach, sami klienci nie dokonywali nigdy wcześniej tak dokładnej analizy przy dokonywaniu wyboru zabiegów i produktów. Przejrzystość salonu i wybierania odpowiedniego cyklu dla danej marki stanie się znaczącą taktyką w biznesie.


5 2 0 2

1 2 0 2

TRENDS OF THE BEAUTY INDUSTRY

Global Ageing Starzenie się populacji, to ważny trend na lata 2021-2025. Trend, który każdy profesjonalista powinien zainteresować się bliżej i zaplanować odpowiednie działania związane tą grupą klientów, którzy nie mogą być pominięci. Zarządzanie 'starzeniem się' to badanie przez klienta zarówno natury, jak i technologii umożliwiając tej grupie wiekowej zarządzać procesem starzenia się i ewoluować. Starzejąca się populacja na świecie będzie tworzyć nowe standardy tego, co jest ważne dla ich grupy wiekowej, a dialog zmieni się od starzenia się do długowieczności, wykraczając poza zewnętrzny wygląd emocjonalny i zdrowie psychiczne. Wraz z poprawą oczekiwanej długości życia wzrost w branży kosmetycznej przyspieszył, kosmetyki staną się niezbędny element do istnienia społecznego.


You Must Act Now! Musisz reagować i działać już dziś, rozwijać i dostrajać Twój biznes do istniejącej rzeczywistości. Tylko biznesy, które podejdą merytorycznie i zadaniowo do obecnych wyzwań osiągając odpowiedni poziom i stworzą tzw. ‘experience’ którego tak bardzo spragnieni są klienci branży beauty. Tym samym udowodnisz Twoim odbiorcom, iż warto było zostać z Tobą, iż czują się wyjątkowo po tak długim czasie. Sukces osiągną tylko Ci, którzy będą udzielać pełnej czystej informacji i unikać błednego informowania.


WWW.PBJMAG.COM

THANK YOU FOR READING.

MORE THAN A MAGAZINE

READ

|

MORE

POLISH BEAUTY JOURNAL

PBJMAG.COM


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.