Page 7

25 березня 2016 року Хай роки Ваші ще догво-предовго квітнуть веселково. Щастя у Вашому домі, доброго здоров’я від душі бажаємо в цей чудовий день. Від усієї душі, люблячими серцями вітаємо дорогу, любу, добру матусю, люблячу бабусю, прабабусю

ДУДЧЕНКО НІНУ ФЕДОРІВНУ

з нагоди ювілейного дня народження - 80-річчя, який вона святкує цими березневими днями Матусю рідненька, бабусю любенька, прийміть поздоровлення щирі в цей день. Найкраща у світі турботлива ненько, спасибі за світ колискових пісень. Хай серце ще довго у грудях палає, а руки, мов крила внучат пригортають. Здоров’я міцного зичимо щиро, ласки від Бога, від дітей – тепла на многії щасливії літа. З любов’ю та шаною дочки Світлана, Валентина, зяті Сергій та Василь, внуки Юлія, Віта з чоловіком Володимиром, Алла з чоловіком Андрієм, Наташа з чоловіком Юрієм та правнучки Саша, Женя, Єва і Даша. Нехай життя твоє вічно сміється, в душі розквітають квіти, і серце хай радістю б’ється, не знаючи негараздів і біди. Бажаємо щастя і добра, і вічної юності цвітіння, любові, усмішок й тепла, в усьому Божого благословення! 29 березня красива і сонячна, квітуча 30-річна дата завітає до нашого рідненького, милого, доброго, щирого, уважного сина, прекрасного, чуйного брата та найкращого у світі дядечка

АНАТІЯ БОГДАНА ЮРІЙОВИЧА з с. Майське

В день народження бажаємо море радості світла. Щоби кожна мить, як нині, була сонечком зігріта! Щоб життя під небом ясним, стало кращим та багатшим, щоб було усе чудово, були успіх та удача! А ще бажаємо щастя і здоров’я, всього найкращого тобі, хай береже завжди з любов’ю небес висока голубінь. Нехай тривога обминає, і смуток стороною йде, хай горя серденько не знає. Кохання зичим і наснаги, хай радість серце огорта, і зігріва завжди і всюди удачі зірка золота. Нехай здійсняться твої найзаповітніші мрії, хай не одна тобі весна ще рання тепло і радість в серце принесе. Завжди люблячі тебе батьки, cестра з чоловіком, племінниця Даша. Хай тобі всміхаються ранки й світлі троянди в росі, й схід сонця, й рожеві світанки постануть перед тобою в усій красі. Дорогого, любого, найкращого у світі сина, коханого, люблячого, щирого чоловіка, найдобрішого, любого татуся АБРАМОВА АНДРІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА з с. Малий Крупіль ніжно-ніжно вітаємо з квітучим 25-річчям, яке він святкував 23 березня Велику радість, що в душі бринить, словами дуже важко передати. Сьогодні, в цю прекрасну світлу мить, від усього серця хочем побажати: щоб кожен день здавався дивним сном, який би робив тебе ще щасливішим, щоб ти був оточений любов’ю і теплом найближчих, найдорожчих, найрідніших. Нехай волошками цвітуть літа прекрасні, нехай здійсняться тисячі бажань, щоб доля дарувала тільки щастя, ні грама бід, ні крапельки страждань. Життя хай квітне, мов вишневий сад, і кожен день усміхнено радіє, а доля подарує зорепад здоров’я, миру, успіхів, надії. Люблячі мама Таня, дружина Юля, син Артем. Якби в словах була пророча сила, а в серці полум’я цвіло, то ми б для тебе усе в житті зробили б, щоб дня сумного не було. Цими словами вітаємо нашого дорогого, люблячого, надійного брата АНДРІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА АБРАМОВА з с. Малий Крупіль з нагоди славного 25-річчя, яке він святкує цими березневими днями Долю просимо у Бога, щоб тебе оберігав, здоров”я, силу й мудрість дав і віру в те, що завтра буде краще і що життя таке прекрасне. Квітує доля у роках прекрасних й приносить радість, ніжність і тепло. Хай у кожній днині світить сонце ясне і дарує тільки мудрість і добро. Хай пахучим цвітом стелиться дорога, хай відходить вдалеч горе і біда, хай же будуть щастя і міцне здоров’я, радість і повага на многії літа. З повагою сестра Надія з родиною. Ми зичим тих пісень, які весна співає, і музики, що награють ліси, квітів тих, що раз лиш розцвітають та повні пригорщі здоров’я і краси. Адресуємо якнайкращі та найщиріші привітання коханій, любій, дорогій дружині, найніжнішій, люблячій матусі та золотій, турботливій бабусі, шановній свасі

ПАНТЕЛУСЬ ІННІ ІВАНІВНІ

з с. Лизогубова Слобода з нагоди квітучого 45-річчя, яке вона святкувала 24 березня Нехай цвітуть під небом синьооким ще довго-довго дні й літа, а тиха радість чиста і висока, щоденно хай до хати заверта. Бажаємо здоров’я, сонця в зеніті, любові, доброти і щастя повен дім, нехай у серці розкошує літо і соняхом квітує золотим. Хай постійний успіх, радість і достаток сиплються до тебе, немов вишневий цвіт. Хай життєвий досвід творить з буднів свято, а Господь дарує довгих-довгих літ. З повагою та любов’ю чоловік Анатолій, син Сергій, дочка Вікторія, зять Олег, внучка Поліночка, свати Берднікови.

стор. 7 У ЮНИХ ЦІКАВЕ І КОРИСНЕ

Новини Згурівської гімназії

«Незлим тихим словом» згадали поета і пророка учні Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня». Протягом 9-12 березня у нашому учбовому закладі було поведено ряд заходів, завдяки яким учні НВК почерпали багато інформації про Тараса Григоровича. У середу 9 березня, у день народження Кобзаря, учні 8 класу провели святкову лінійку, якою розпочали Шевченківський тиждень. Гімназисти прослухали пророчі поезії Кобзаря та переглянули відео про життя і творчість поета. 10 березня відбулася літературна гра - брейн-ринг - «Вінок Кобзарю» між командами 8 та 9 класів. Захід провели учениці 11 класу Аня Шевчук та Ірина Матвієнко. Команди давали відповіді на питання про життєвий та творчий шлях письменника, інсценізували уривки із поем Шевченка. Із різницею в декілька балів перемогла команда «Лілея» 9 класу. У п’ятницю, 11 березня, пройшов конкурс читців поезій Шевченка, в якому взяли участь учні від 1 по 11 клас. Вели це свято учениця 11 класу Тетяна Кошіль, та Анастасія Демиденко, учениця 10 класу. У теплій затишній атмосфері лунало ніжне, ліричне чи схвильоване, гнівне поетичне слово Кобзаря. Найбільш вдало виступили учні: Софія Анатієнко (3 клас), Ірина Зленко (6 клас), Антон Безрадній (8 клас), Тетяна Желіба (9 клас). Вони посіли перші місця.

Протягом тижня учні 5-11 класів працювали над проектами – підготували цікаву інформацію про певний твір Тараса Григоровича, виготовивши стінгазети на дану тему та «захистивши» цю роботу. І в суботу 12 березня відбувся захід під назвою «Вічний Тарас», який провели учениці10 класу Дарина Чубук та Наталія Стукало. Учасники презентували свої стінгазети та надали захоплюючу інформацію про поезії Кобзаря.

Роль учнівського самоврядування набуває неабиякого значення в сучасному суспільстві, яке досить стрімко розвивається. Навчитися жити і працювати в умовах демократії - вимога часу. Безперечно, навички управління суспільством стануть надбанням людини. Уміння управляти - талант, який треба розвивати. Можливості зробити це в нас, учнівської молоді,є.

ретельна підготовка. Заздалегідь «майбутні вчителі» ознайомилися з навчальним матеріалом, який вони повинні були донести учням. Самостійно складали конспекти уроків, підбирали цікавий матеріал. Отже, «майбутні вчителі» проявили неабияку наполегливість і старанність, щоб підготуватися до уроків. Усі з великим нетерпінням чекали цього дня та хвилювалися. Але, як потім з’ясувалося, хвилюватися було нічого. Учні від 1 по 9 клас, у котрих у цей день були нові вчителі, залишилися задоволені. Уроки сподобалися, бо все проходило цікаво і захоплююче. Учні стали щасливими ще й від того, що їхні знання були оцінені високими балами. Завершився день заходом «Вічний Тарас», який також органівували лідери учнівського самоврядування. Учні 5 - 11 класів мали завдання підготувати цікаву інформацію про поезії Тараса Григоровича, зробити стінгазети на дану тему і презентувати їх. Так, п′ятикласники розповіли про вірш «Садок вишневий коло хати…», шостий клас поглибив знання присутніх про поему «Іван Підкова», сьомий – про твір «Тарасова ніч», восьмий привернув увагу до поезії «Думка», дев′ятий - змістовно розкрив ідейний зміст поеми «Гайдамаки», а десятий та одиннадцятий класи розповіли присутнім про вірші Кобзаря, написані ним під час перебування у наших краях: на Яготинщині та Переяславщині. А.Безрадній Досягнення цього дня стали безцінним досвідом, залишивши в нашій пам’яті незабутні враження і спогади на все життя. Ми щиро дякуємо нашим учителям-наставникам, що допомогли нам у підготовці та проведенні Дня учнівського самоврядування, надали учням чудову можливість спробувати себе і свої сили у такій нелегкій, але необхідній для людства професії – учитель. Дарина ЧУБУК, президент шкільної республіки «Злагода», Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня».

Тарас Григорович Шевченко - наша гордість, честь і слава. І нам, дітям, потрібно знати його життя, його твори. Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, із чого черпають сили й надії.

* * *

12 березня 2016 року в Згурівському НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» відбувся День учнівського самоврядування. Захід проводився з метою пропагування серед учнівської молоді основних засад місцевого самоврядування, формування активної життєвої позиції старшокласників та реалізації їх лідерського потенціалу, виховання інтелектуального і духовно розвиненого підростаючого покоління - майбутнього нації. У цьому заході взяли участь учні 5-11-х класів та лідери шкільної республіки «Злагода». Старшокласники мали можливість випробувати себе в ролі педагога, зрозуміти і відчути, як це – бути вчителем. Робочий день розпочався з лінійки. Учениця 10 класу Дарина Чубук, Д.Чубук президент шкільної республіки «Злагода» виконувала обов’язки директора, тому вона зачитала наказ про День самоврядування, зробила декілька повідомлень та призначила черговими вчителями старшокласників: в їдальні - Анастасію Майстренко та Інну Соловей, медсестрою - Марію Лободу, педагогом-огранізатором - Богдана Івченка, заступником директора з наукової роботи - Наталію Стукало, заступником директора з навчально-виховної роботи - Анастасію Демиденко. Увесь навчальний процес школи в цей день проходив під чітким контролем дублерів адміністрації школи. Але для того, щоб уроки провести у звичному для учнів режимі, потрібна була

СІМ’Я ВІД А ДО Я

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВСТВА і шкільну дисципліну. Батьки ж трактують її як з прогулянки — вимий руки та ін.).

Проблема відповідального батьківства є надзвичайно актуальною на тлі сучасного суспільного життя. Природним середовищем дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і гіередання культурних цінностей від покоління до покоління є сім’я. З перших днів появи дитини на світ сім’я покликана готувати її до самостійного життя та практичної діяльності, в домашніх умовах допомогти засвоїти позитивний досвід старших поколінь, набути власного досвіду поведінки і діяльності. Важливим у сімейному вихованні є те, наскільки родина живе інтересами один одного. Діти прислухаються до розмов батьків, є свідками їхніх вчинків, радіють їхнім успіхам чи співчувають невдачам. Виховний вплив сім’ї зростає, якщо батьки цікавляться не лише навчанням, а й позанавчальною діяльністю своїх дітей. За таких умов інтереси сім’ї збігаються з інтересами суспільства, формується свідомий громадянин країни. Провідну роль у сімейному вихованні відіграє мати. Саме вона найсильніше впливає на дітей, особливо в сфері духовноморального виховання. Діти, які виростають без материнського тепла і ласки, похмурі, як правило, замкнені, злостиві, вперті. Не меншим є й вплив батька, особливо коли йдеться про виховання хлопчиків. Проте виконати свої виховні функції батько і мати можуть лише за умови, що вони є справжнім авторитетом для дітей. Важко переоцінити роль дідусів і бабусь у сімейному вихованні. Однак це не означає, що батьки повинні перекладати на них свої батьківські обов’язки. Дитині потрібні ті й ті. Дієвим чинником сімейного виховання є спільна трудова діяльність батьків і дітей. Дітей слід залучати до сімейної праці, вони повинні мати конкретні трудові обов’язки, адекватні їх віковим можливостям. Така співпраця дітей з батьками має сильніший виховний вплив, ніж словесні повчання. Успіх сімейного виховання значною мірою залежить від організації домашнього побуту, традицій сімейного життя: порядку в сімейному господарстві, залучення дітей до розподілу бюджету сім’ї, загального режиму дня, визначення для кожного робочого місця, зокрема для навчальних занять, дотримання певних сімейних правил (кожна річ має своє місце, прийшов

Виховання дітей в сім’ї не завжди успішне, через високий рівень розлучень. Негативно позначаються на вихованні дітей і погані житлові умови сім’ї. Як свідчать дані спеціального обстеження, в Україні більше половини молодих сімей не мають окремого житла навіть через 10 років подружнього життя, майже половина сімей проживає з батьками в незадовільних для виховання дітей житлових умовах. У таких сім’ях батьки часто не можуть забезпечити дитину постійним робочим місцем, тому їй важко зосередитися над завданням, з’являється роздратованість, незадоволення, а згодом і небажання виконувати його. Значна частина сучасних сімей припускається помилок у вихованні дітей. Є сім’ї, в яких батьки намагаються виявити певну активність у вихованні дітей, проте роблять це невміло. Найчастіше вони керуються власним досвідом, якого набули, коли свого часу їх виховували батьки (авторитарний .стиль, обмеження свободи, погрози і покарання або вседозволеність, потурання примхам). Друга група — сім’ї, які не виявляють особливої активності у вихованні дітей, тобто педагогічно пасивні. Вони через хворобу, зайнятість, часту відсутність або відсутність єдиної точки зору на виховання, розлад між батьками, часті конфлікти та ін. причин не можуть належним чином виховувати дітей. У таких сім’ях стосунки між батьками напружені, конфліктні. За сімейними негараздами вони не знаходять часу для виховання дітей, втрачають контроль над ними. Третя група — сім’ї, що характеризуються антипедагогічними, аморальними умовами виховання дітей. Батьки своєю поведінкою (пияцтво, злодійство, розпуста тощо) створюють у сім’ї негативну обстановку, намагаються виправдати відхилення від норм поведінки у своїх дітей. У сучасних умовах склався ще один тип сімей — сім’ї, в яких батьки займаються бізнесом. Вони забезпечують дитину всім, про що тільки вона може мріяти. Однак на виховання їм бракує часу, тому вони передоручають цю справу іншим. Батьки не дозволяють їм гратися у дворі з однолітками, підбирають для них друзів лише зі свого кола. Витрачання грошей дітьми ніхто не контролює. Для них у сім’ї не існує слова «не можна», тому вони ігнорують

посягання на свободу їх дитини. Найоптимальнішим у батьківському вихованні є система, коли дорослі, приймаючи дитину такою, як вона є, створюють умови для задоволення її потреб та інтересів, заохочують самостійну поведінку дитини, ненав’язливо і цілеспрямовано привчають її до самостійного прийняття рішень з тих питань, що стосуються її життя - навчання, вибору друзів, проведення дозвілля тощо. За умови такого демократичного стилю виховання формується активна, самодостатня, впевнена в собі особистість, здатна відповідати за свої вчинки. Сучасна молодь, з одного боку, характеризується зміною стереотипів щодо ролей чоловіка і жінки в суспільстві, а з іншого - психологічною неготовністю до створення сім’ї: відсутністю знань про важливі батьківські якості, елементарні особливості розвитку дитини, неготовністю до відповідальної ролі батьків. Важливим є однакове уявлення майбутнього подружжя щодо ролей батька і матері, їхніх обов’язків, відповідальності, рівних ролей чоловіка і жінки в сім’ї. Молодь, котра готується до шлюбу, повинна знати, шо новонароджена дитина - не іграшка, не їхня власність, а нова особистість з її неповторними індивідуальними якостями і все зростаючими потребами. Молоді люди повинні мати чітке уявлення про відповідальну і безвідповідальну поведінку батьків, знати нормативні документи щодо прав дитини, вміти оцінювати себе як батька чи матір крізь призму відповідальності, здійснювати контроль своєї поведінки з точки зору відповідальності. До матерів і батьків, які не виконують свій обов’язок перед дітьми, може бути застосована сувора моральна кара - позбавлення батьківських прав. Таким чином законодавство держави поставило перед родиною на перше місце завдання всебічного і гармонійного розвитку особистості дитини. Його вирішення можливе за умови відповідного способу життя і способу думок батьків, постійного спілкування з дітьми, за умови дотримання норм загальнолюдської моралі у поведінці і спілкуванні всієї родини. Оксана ПРИХОДЬКО, головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї.

Profile for Zgurivka rda

Panorama 13 (2016)  

Panorama 13 (2016)  

Advertisement