Page 1

25 березня 2016 року

стор.

13 (6256) 25 березня 2016 року

ЗАПОЧАТКОВАНА 25 ЛЮТОГО 1935 РОКУ

ВЕСНІ - ДОРОГУ

НА РАХУНКУ КОЖНА ПОГОЖА ГОДИНА

З настанням весни згурівські аграрії приступили до споконвічної хліборобської справи своїх дідівпрадідів – для сільськогосподарських підприємств розпочалася відповідальна гаряча пора. Про хід весняно-польових робіт у одному з найбільших сільгосппідприємств району розповідає головний агроном СП ТОВ “Нива Переяславщини” А.О.Сердюк. -Весна приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, а й радість і надію на краще. До весняно-польових робіт готувалися заздалегідь: повністю була відремонтована техніка і стояла на лінійці готовності, стовідсотково забезпечені паливно-мастильними матеріалами, мінеральними добривами, посівним матеріалом (насіння все власне). Наприкінці лютого – в першій декаді березня у нашому господарстві стартували польові роботи. Перший етап розпочався з підживлення озимих культур.

По мерзлоталому грунті по 130 кг на гектар аміачної селітри підживили озимий клин: 409 гектарів ячменю та 1362 гектари пшениці. І хоча деякі площі (пізні посіви) в зиму входили слабкі через посушливу осінь, озимина перезимувала і зараз знаходиться в доброму стані. Застосовуються нові технології: по вегетуючих площах пшениці та ячменю проводиться підживлення рідким органічним добривом (відходами свинарства). Враховуючи природно-кліматичні умови, особливу увагу зосереджуємо на збереженні вологи в грунті, - розповідає далі Артем Олександрович. -Закрили вологу по ріллі майже всю, розпочали закривати по озимині, але через погодні умови поки що призупинили. То така вже хліборобська доля – завжди бути готовим до того, що природа, коли щедра, а коли й скупа на свої милості. Прогнозується, що нинішнє літо буде ще спекотнішим і посуш-

ливішим, то для доброго врожаю потрібно зберегти вологу. До посівної кампанії готові стовідсотково, плануємо за сприятливої погоди з понеділка виходити в поле. В оптимальні строки потрібно посіяти 1097 гектарів ячменю. В структурі культур, яким засіваються поля “Ниви Переяславщини” кукурудза, під яку буде відведено 2800 гектарів, соя – 1265 гектарів. Традиційно біля кожного свинокомплексу під паром залишається по 50 гектарів. 7 гектарів буде відведено під овочеву ланку для потреб їдальні. До речі, в Новій Оржиці нещодавно збудовано велике овочесховище, на території токового господарства будується потужний ЗАВ, а машинно-тракторний парк поповнився новим комбайном “Джон-Дір”. Лариса МЕЛЬНИК. НА ЗНІМКУ: механізатор Іван ШМАТОВ та бригадир тракторної бригади Іван КУХАРЕНКО задоволені підготовленою технікою.

ВЛАДА І ГРОМАДА

ДЛЯ ТОГО І ОБИРАЮТЬ СІЛЬСЬКУ ВЛАДУ, АБИ ЗМІНИТИ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ У роботі сільського голови не буває дрібничок… Все важливо… У тому числі, вміння господарювати. Красненський сільський голова Станіслав Миколайович Рябокрис працює заради односельців, які на минулорічних виборах знову обрали його очільником. Ця посада дуже відповідальна, і кого, як не його, хвилює доля територіальної громади в цілому, та кожного мешканця зокрема. Проблем у сільського голови вистачає. Про них та про те, що робить виконком і депутати сільської ради заради покращення життя селян, – у сьогоднішньому інтерв’ю. – Станіславе Миколайовичу, Ви ти не вдалося. Але ж не сиділи склав- заходи, концерти. Особливо яскраво не перший рік працюєте сільсь- ши руки. Вже й важко пригадати, що і колоритно проходить День села, на ким головою. Якими здобутками зроблено за цей період. Та однознач- який запрошуємо не лише місцевих можете похвалитись? но – немало. Ремонтувались дороги, жителів, а й почесних гостей, творчі -Так, я вже шостий рік на посаді розчищались кладовища, упорядко- колективи. Словом – життя в селах сільського голови. Коли мене обира- вувались пам’ятники, проводилось Красне і Олександринівка, можливо, ли вперше, планів і задумів було ба- вуличне освітлення... Не забуваємо й не надто вирує, але ж і не стоїть на гато. Щось вдалося втілити в життя, а й про дозвілля людей. З нагоди свят місці. (Закінчення на 2 стор.) щось, через певні обставини, викона- завжди у нас відбуваються тематичні

Міжнародний день води У листопаді 1992 року на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй була прийнята Резолюція про св’яткування 22 березня Міжнародного дня води. (Закінчення на 2 стор.) Такий вигляд нині має Панський (радгоспний) ставок у парку смт Згурівка

26 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ ШАНОВНІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ! Вітаю вас із професійним святом, яке з 2014-го року країна почала відзначати 26 березня. Ця дата зовсім не випадкова. Адже саме у березні два роки тому, коли над Україною нависла тінь російської агресії, Національна Гвардія була відроджена як військове формування із правоохоронними функціями. Після анексії Криму новим потрясінням і водночас викликом для країни став захист цілісності земель Донбасу. Тоді солдати й офіцери Нацгвардії були одними із перших, хто вирушив на схід відстоювати суверенітет та неподільність єдиної України. Нині ви продовжуєте мужньо і самовіддано захищати соборність і незалежність наших земель. Ваш подвиг не має ціни, адже ви, залишаючи власні родини, вирушаєте на поле бою в ім’я свободи свого народу і цілісності рідної країни.   У зв’язку з подіями у східних регіонах, нині особливої соціальної ваги набула підтримка військових і забезпечення родин загиблих бійців. Київщина дбає про своїх мужніх воїнів і забезпечує родини демобілізованих та загиблих військових земельними ділянками, власним житлом, матеріальною допомогою і соціально-медичними послугами. Шановні нацгвардійці! Дякуємо за ваш героїзм та відвагу, які ви проявляєте у боях за соборність українських земель. Ваш подвиг воістину безсмертний, він житиме вічно в пам’яті українців та в історії нашої держави. З нагоди свята хочу побажати вам міцного здоров’я і незламного духу, щастя і затишку у родинному колі, добробуту та процвітання.  Віримо, що разом ми захистимо нашу незалежність, і невдовзі в Україні запанує мир!  З повагою Максим МЕЛЬНИЧУК, Голова Київської облдержадміністрації                                    26 березня в Україні відзначається День Національної гвардії України, роль якої неможливо переоцінити в оновленому українському суспільстві! Національна гвардія, являючись основою безпеки та надійною опорою суверенітету держави, в перших рядах стала на її захист і робить все необхідне задля відстоювання незалежності, територіальної цілісності та недоторканності України.   Без сумніву ви, шановні гвардійці, свідомо зробивши свій патріотичний вибір, здобули повагу та вдячність усього українського народу, визнання керівництва держави та міжнародної спільноти, стали учасниками доленосних для України подій, гідно витримуючи усі випробування. Щиро дякуємо кожному з вас за вірність Присязі, військовому та громадянському обов’язку, відданість Українському народові! Бажаємо усім вам та вашим сім’ям доброго здоров’я, миру і злагоди, сил та оптимізму, впевненості у завтрашньому дні. Згурівська райдержадміністрація, районна рада.

ВІТАЄМО

учнів району- переможців обласних олімпіад та конкурсів!

Щербатенко Анастасію, ученицю 9 класу Новоолександрівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - олімпіада з правознавства, І місце, учитель Дробот Н. Г. Галінську Катерину, ученицю 11 класу Новоолександрівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» - олімпіада з правознавства, ІІІ місце, учитель Дробот Н. Г. Коваленка Олександра, учня 10 класу Згурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів- олімпіада з трудового навчання, ІІ місце, учитель Твердохліб І. А. Дорошенка Владислава, учня 9 класу Згурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів- олімпіада з трудового навчання, ІІІ місце, учитель Твердохліб І. А. Лисенка Владислава, учня 9 класу Турівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок»- олімпіада з трудового навчання, ІІІ місце, учитель Гунько В. О. Кобила Валентина, учня 8 класу Турівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» - обласний конкурс учнівської творчості «Топоніміка й історія освіти рідного краю», ІІІ місце, учитель Крупина Т. Г. Гумор – велика сила. Ніщо так не зближує людей, як добрий сміх без образ. А в зближенні людей – головне завдання мистецтва. ШАНОВНІ ЗГУРІВЧАНИ ТА ГОСТІ СЕЛИЩА! 2 квітня у великій залі Згурівської райдержадміністрації відбудеться II районний огляд-конкурс театральних колективів та читців-гумористів «Згурівські усмішки», приурочений до міжнародного Дня театру та Дня сміху, а також районна виставка творів декоративноужиткового мистецтва «Народні майстри Згурівщини». Щиро запрошуємо всіх бажаючих на свято гумору та народного мистецтва. Початок о 10.00. Оргкомітет.

Читач порушує проблему Питання прокладання труби та переритої дороги по вул. Кошового в Згурівці вже порушувалося на сторінках «Панорами». Але стурбовані мешканці знову телефонують до редакції, з питанням: коли ж, врешті, дорога буде заасфальтована? Оскільки це питання в компетенції селищного голови – переадресували його очільникові Згурівської громади П.І.Ткачуку. -Питання стоїть на контролі. Поки що погодні умови не дозволяють завершити розпочаті роботи. Грунт ще не просів, та й асфальт, покладений за такої погоди не триматиметься. Кошти на ці роботи вже оплачені, тож чекаємо сприятливих умов, - зазначив Павло Іванович.

Перехід на літній час 2016: КОЛИ ПЕРЕВОДЯТЬ ГОДИННИКИ В УКРАЇНІ

У 2016 році перехід із зимового на літній час відбудеться в останню неділю березня, яке припадає на 27 березня. Так, згідно з традицією, в ніч з суботи, 26 березня, на неділю, 27 березня, о 3 годині ночі українці переведуть стрілки годинника на годину вперед. Перехід на літній час - переклад часу на годину вперед щодо того, яке прийнято в даному часовому поясі, а значить нам знову доведеться звикати до нового режиму - лягати і вставати на годину раніше.


25 березня 2016 року ДО 30-Х РОКОВИН ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Максим МЕЛЬНИЧУК: «У майбутньому Чорнобиль має перерости із депресивної зони в успішний промисловий майданчик» Днями голова Київської обласної державної

адміністрації Максим Мельничук здійснив робочий візит до Чорнобильської зони відчуження, де побував на різних об’єктах ЧАЕС і провів робочу нараду щодо шляхів розвитку цього депресивного регіону і забезпечення соціальної підтримки чорнобильців. Під час поїздки керівник області оглянув майданчики, на яких ведеться будівництво нового безпечного конфайнменту для об’єкту «Укриття» і будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу. Даний робочий візит був здійснений у рамках виконання відповідного доручення Президента України Петра Порошенка щодо відпрацювання плану заходів, приурочених до 30-х роковин катастрофи на ЧАЕС. Разом із керівником Київщини у зоні відчуження побували заступник голови КОДА Андрій Янченко, голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, керівники окремих структурних підрозділів КОДА. Із ходом будівництва об’єктів їх знайомив генеральний директор ДСП «Чорнобильська АЕС» Ігор Грамоткін. «Мій робочий візит на ЧАЕС є виконанням доручення Президента України Петра Порошенка щодо відпрацювання плану заходів, приурочених до 30-х роковин чорнобильської трагедії. По ходу реалізації проектів по будівництву Арки і СВЯП-2 у Чорнобиля неодмінно з’явиться шанс залучити інвестиційні потоки і розвивати тут різного роду діяльність. Зокрема, обговорюється вирощування на цих територіях енергетичних культур, ведення лісопереробної діяльності, реалізація окремих утилізаційних програм. Також тут можна реалізовувати цікаві наукові екологічні проекти, пов’язані із охороною довкілля і вивченням різних ланок біологічного різноманіття. Окрім того, є можливість вторинного використання наявних у цій зоні ресурсів для розміщення і створення

стор. 2 ВЛАДА І ГРОМАДА

ДЛЯ ТОГО І ОБИРАЮТЬ СІЛЬСЬКУ ВЛАДУ, АБИ ЗМІНИТИ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ

(Початок на 1 стор.) -Станіславе Миколайовичу, багатьох сільських голів турбує питання, куди подіти сміття. – У нас такої проблеми немає. Уклали договір з КП «Згурівський комбінат комунальних підприємств» і тепер сміття вивозимо на Згурівське сміттєзвалище, яке першої і останньої суботи щомісяця трактором збираємо під дворами. Ця послуга для людей безкоштовна. Техніку для вивезення сміття та розчищення снігу взимку надає ФК «Сміт» (Р.Я.Рябокрис). Нещодавно придбали косарку, щоб обкошувати територію населених пунктів. Повинен сказати, що питанню благоустрою ми приділяємо немало уваги, і хотілося б, щоб самі жителі були зацікавлені у збереженні зробленого на користь громади, а також утримували в чистоті свої садиби. Щодо безгосподарських дворів, то біля них наводимо лад своїми силами – обкошуємо, розчищаємо. До робіт з благоустрою завжди залучаються працівники сільської ради, соціальної сфери, а також працівники, направлені Згурівським ЦЗ на громадські роботи. -Останнім часом склалася непроста ситуація щодо припинення функціонування навчального закладу у с. Красне. Добре відомо, що неопалюване і відрізане від електропостачання приміщення за кілька років почне руйнуватись. Як вирішується питання утримання будівлі школи? -Ми маємо наочний приклад – Будинок культури, який зазнав цієї участі. Тому повторити цю помилку не маємо права. Школярів нині возять до Згурівських навчальних закладів, а дитячий садочок залишився у цьому приміщенні. В ньому виховується 9 діток. Наразі вирішуємо питання розміщення в будівлі школи всіх закладів соціальної сфери – сільської ради, ФАПу, Будинку культури, бібліотеки. Дітям, молоді треба ж десь проводити дозвілля. Тут можна буде облаштувати кімнати для гурткової роботи. У нашому Будинку культури є гарні творчі колективи, яким також потрібні приміщення для занять. В актовій залі можна буде проводити дискотеки, вечори відпочинку. Плануємо також відкрити комп’ютерний клас з доступом до мережі Інтернету, щоб дітвора могла приходити у вільний час і займатися чи то просто в ігри грати. Бо зараз нашій молоді немає куди піти, хіба що до «генделика». Демографічна ситуація, на жаль, не дуже втішна. У селі проживає 521 особа, з яких дітей 52, а шкільного віку – 32. Якщо поліпшиться ситуація з народжуваністю, то, звичайно ж, школу відкриємо знову. Ми при-

йняли рішення лише про припинення функціонування, а не про закриття навчального закладу. - Чим зараз живе село, які першочергові завдання стоять перед громадою? Що робить виконком та депутати сільської ради заради покращeння життя селян? -Депутати у нас активні, працюють з людьми кожен по своєму округу. Я б сказав, що склався злагоджений колектив однодумців, який своїм першочерговим завданням вважає вирішення питань щодо покращання умов життя мешканців сіл. Сьогодні першо-

вирішити. А щоб зі скаргами чи проханнями – то рідко. - Станіславе Миколайовичу, зрозуміло, що у вирішенні багатьох питань соціального характеру Ви не обходитесь без співпраці і сприяння керівників сільгоспформувань, які працюють на території сільської ради, приватних підприємців. -Дійсно, багато питань вирішуються саме за безпосередньої підтримки наших господарників. Дякуючи керівникам ТОВ ВП «Сан» А.В.Бажинову та С.В.Гаврилову, а також де-

черговим завданням є благоустрій територій. Хвилюючим питанням залишається ремонт доріг у Олександринівці та Красному. Багато хочеться зробити, та, на жаль, проблемним є питання коштів. Не так їх відсутність, як бюрократична тяганина. Але треба шукати вихід із будь-якої скрутної ситуації. -Не можу оминути тему подій на сході України. Ваша громада досить активно переймалася проблемами наших воїнів, збираючи та надсилаючи гуманітарну допомогу. -Так, наші люди дуже перейнялися трагедією і робили та роблять все можливе, аби наблизити перемогу, - той час, коли все це жахіття закінчиться. Служать там і наші хлопці. Троє вже повернулися, одного чекаємо додому. На сесії було прийняте рішення про надання одноразової допомоги у сумі 2 тис. грн. кожному воїну АТО, а в разі поранення – звичайно, ж будуть виділені більші кошти. – Як часто до вас приходять селяни з приводу якихось особистих питань? – Ви, знаєте, не скажу, що так уже й часто. В основному люди йдуть до сільради за послугами: то довідку якусь отримати, то якийсь документ, то питання землекористування

путату обласної ради В.В.Цвику повністю проведено вуличне освітлення у Красному та Олександринівці. Також за їхнього сприяння у селі проходять і масові святкові заходи. ПП Мартиненко, ПП Синяченко, ПП Шилан завжди допомагають у формуванні подарунків чи продуктових наборів до свят або в якихось інших питаннях. В селі залишився лише один ветеран Другої світової війни, але є 14 самотніх престарілих громадян, доглядає за якими соціальний працівник О.М.Поїхало. Оксана Миколаївна доставляє їм продукти, ліки, допомагає по господарству. На жаль, село старіє, молодь не хоче лишатися, бо є проблеми з працевлаштуванням. Та хочеться вірити в краще, в перспективу наших мальовничих сіл, їх розквіт. Для того і обирають сільську владу, аби змінити життя на краще. Тож працювати над вирішенням назрілих проблем будемо і далі. Робити добро людям, щодня і без вагань, треба не тільки сьогодні, а й ввесь період наданих нам повноважень. – Бажаю успіхів у втіленні всіх задумок. Дякую за розмову. Олена ЗАДЕРЕЦЬКА.

КОНСУЛЬТАЦІЇ ФАХІВЦЯ

інфраструктурних об’єктів, які забезпечуватимуть життєдіяльність даного регіону, дадуть можливість створити нові робочі місця і навіть наповнювати бюджет», - зазначив голова Київської ОДА. Керівник області також побував у машинній залі ЧАЕС, після чого провів робочу нараду з керманичами ЧАЕС, ДАЗВ, окремих структурних підрозділів КОДА і представниками правоохоронних структур регіону. Під час наради Максим Мельничук наголосив на необхідності розвивати даний депресивний регіон, залучаючи сюди капіталовкладення. Голова Київської ОДА також зауважив, що в області цього року відновлено соціально-медичну програму для людей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Згідно програми, на забезпечення чорнобильців ліками і медичними пристроями виділено із обласного бюджету 10 мільйонів гривень. Згурівська районна державна адміністрація ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення вакантних посад: - завідувача сектору - державного реєстратора райдержадміністрації; - державного реєстратора райдержадміністрації. У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які мають вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідають кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України. Мають навики роботи на комп’ютері на рівні досвідченого користувача та володіють діловою українською мовою. Для посади завідувача сектору – державного реєстратора - перевага надається особам, які мають стаж роботи за фахом у державній службі не менш 5 років або стаж роботи за фахом в інших сферах на керівних посадах не менш 7 років. Для посади державного реєстратора - перевага надається особам, які мають стаж роботи за фахом на державній службі на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року, або стаж роботи за фахом в інших сферах економіки – не менше 3 років при необхідності, виходячи із виконання структурним підрозділом основних завдань та функцій. Згідно з чинним порядком щодо заміщення вакантних посад державних службовців конкурсанти складають у письмовій формі іспити на знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», «Про місцеві державні адміністрації», а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу. Термін подання заяв: тридцять календарних днів з дня опублікування оголошення про конкурс. Додаткова інформація щодо функціональних обов’язків та умов оплати праці надається сектором кадрової роботи апарату райдержадміністрації. За довідками звертатись за телефоном 5-07-78.

До уваги приватних підприємців!

З 1 січня 2016 року вступили в дію зміни до деяких Законів України, що стосуються діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. А саме: розмір єдиного внеску для всіх категорій платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) визначено в єдиному розмірі 22 відсотки бази нарахування єдиного внеску; скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати та інших виплат, зокрема: із допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах; максимальну величину бази нарахування єдиного внеску збільшено з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому при реалізації права фізичних осіб - платників єдиного внеску на матеріальне забезпечення та соціальні послуги робочі органи Фонду будуть керуватися наступним. Фізичні особи-платники єдиного внеску, які обліковувалися в органах Фонду як добровільно застраховані, будуть переведені в реєстрі страхувальників Фонду до категорії страхувальників на загальних підставах. А фізичні особи - платники єдиного внеску, які обліковуються в Державному реєстрі соціального страхування (та як агенти в ЄІАС Фонду, оскільки не є ні роботодавцями, ні добровільно застрахованими особами), будуть переведені в реєстр страхувальників по мірі їх звернень до органів Фонду із заявами-розрахунками на фінансування матеріального забезпечення. Середній дохід для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів страхувальника обчислюється страхувальниками на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що подаються до ДФС (пункт 32 Порядку). Слід зазначити, що для фізичних осіб-платників єдиного внеску, які мали укладені договори добровільного страхування на період 2015-2016 рік, розрахунковий період необхідно визначати враховуючи в тому числі місяці добровільного страхування у 2015 році. Якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж

менше 6 місяців, середній дохід визначається для розрахунку: допомоги по тимчасовій непрацездатності (крім тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, пов’язаної із нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця-виходячи з нарахованого доходу, з якого сплачувались страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку; допомоги по вагітності та пологах - виходячи з нарахованого доходу, з якого сплачувались страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановлений законом у місяці настання страхового випадку. Розрахунок матеріального забезпечення фізичним особам – платникам єдиного внеску до моменту наповнення реєстру необхідно здійснювати із розміру мінімальної заробітної плати на момент настання страхового випадку. При цьому, з метою контролю за використанням коштів Фонду, таким особам необхідно для перерахування матеріального забезпечення додавати до заяви-розрахунку довідку з територіального фіскального органу про сплату єдиного внеску або копії квитанцій про сплату єдиного внеску за розрахунковий період, а також копію листка непрацездатності. Крім цього, наголошуємо, що члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, як і раніше, мають право на добровільну сплату єдиного внеску відповідно до ст. 10 Закону № 2464, а також повідомляємо про те, що із закону № 2464 не вилучено частину 4 статті 4, відповідно до якої фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, звільнено від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Більш детально з інформацію щодо цього питання можна познайомитись на нашій сторінці в мережі Фейсбук «Яготинська міжрайонна виконавча дирекція ФСС з ТВП» Г.ІВАЩЕНКО, директор Яготинської міжрайонної ВДФСС з ТВП.

(Початок на 1 стор.) Чиста вода на нашій планеті в цілому і в Україні зокрема с однією з найбільш цінних природних речовин. Забезпечення водою населення та різних галузей економіки України є однією з найактуальніших проблем розвитку країни. В Україні проблема води стоїть особливо гостро, оскільки наша держава - одна з найменш забезпечених водою країн Європи. За визначенням Європейської економічної комісії ООН, держава, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тис.м3 на одну людину, вважаються незабезпеченою водою. Питома величина місцевого стоку у маловодний рік, за розрахунками на одного мешканця України, дорівнює 0,52 тис.м3 ( з урахуванням транзитного стоку - 1,02 тис.м3 ); у Росії ця величина дорівнює 25,4 тис. м3, Білорусі - 3,3, Франції - 2,9, Польщі - 1,4 тис. м3. У зв’язку з мінливістю стоку річок у часі, можливості використання його обмежені навіть у забезпечених водою районах, залучення в обіг наявних водних ресурсів вимагає здійснення складних, дорогих водогосподарських заходів щодо регулювання і перекидання стоку.

Проте в окремих регіонах з недостатніми запасами водних ресурсів, при сучасному стані зарегульованості річок у маловодні роки, відмічається гостра нестача води і прикладом цього є теперішній стан водних об’єктів, Тому вирішення питання використання і охорони водних ресурсів в Україні приділяється велика увага. На території Згурівського району протікає 9 річок і струмків загальною протяжністю 106 км. Об’єм води зарегульований 63 ставками із водосховищами складає 6,447 млн. м3. З метою реалізації прогресивних засобів управління і відновлення водних ресурсів для водозабезпечення населення і галузей економіки, в умовах формування ринкових відносин водогосподарські організації здійснюють водогосподарсько-екологічну політику по раціональному використанню, охороні і відтворенню водних ресурсів. Вода – це безцінний природний ресурс, який необхідно берегти, примножувати та раціонально використовувати. Василь КОСТЮК, провідний інженер гідротехнік.

Міжнародний день води


25 березня 2016 року

стор. 3 ПОДОРОЖУЄМО УКРАЇНОЮ

Відкрийте для себе зелене море Карпат

Закарпаття – чудовий край, де змішались різні культури, народи і традиції. Регіон межує одразу з чотирма державами – Польщею, Угорщиною, Румунією і Словаччиною. Закарпаття вражає своєю багатою історією, неймовірною природою, цілющими водами, високими горами і надзви-

чайною гостинністю. Минулого тижня група журналістів завдяки Київській спілці журналістів України і зокрема Аллі Миколаївні Малієнко відвідала цей український самобутній регіон, взявши участь у інформаційному прес-турі.

”БОРЖАВА”

Журналістів запросив на тижневе проживання кліматобальнеологічний санаторій “Боржава”, що знаходиться в центрі Закарпатської області, в екологічно чистому Іршавському районі, в оточенні гір поблизу гірської річки Боржава. Сама природа потурбувалася про те, щоб лікування було ефективним, а відпочинок – незабутнім. Оригінальний ландшафтний дизайн, тінистий парк, фонтан, ранішній спів лісових птахів, перші весняні квіти роблять санаторій неповторним. Заклад розрахований на прийом 150 відпочиваючих, до послуг яких – два триповерхові спальні корпуси і п”ять елітних котеджів. Комфортабельні одно –та двокімнатні номери, обладнані сучасними меблями, телевізорами, холодильниками. Санаторій має ресторан, кафе і банкетний зал. Організовано збалансоване чотириразове харчування з ресторанним обслуговуванням. Та найбільшим багатством санаторію є унікальний комплекс мінеральних вод 4-х типів з різним хімічним складом і відповідно різними цілющими властивостями. До послуг відпочиваючих вода мінеральна “Олегівська”, яка за своїм хімічним складом є кремнієвою гідрокарбонатною кальцієво-натрієвою слабо-мінералізованою водою. Це унікальна питна вода з високим вмістом кремнію – мінералу “молодості”, що здатний уповільнювати процес старіння тканин, зміцнити волосся і нігті, відновити і омолодити шкіру. Мінеральні води “Кушницька” № 12, №876, а також “Боржавська” маломінералізовані слабколужні борні гідрокарбонатно натрієві. Ефективно застосовуються при сполученій патології печінки та гастродуодельної системи, функціональних розладах шлунку, хронічних гастритах та виразковій хворобі. Аквагімнастика, аквафітнес, лікувальне плавання у басейні, підводний душ-масаж, циркулярний душ, душ Шарко, а також різноманітна діагностика – такий спектр послуг отримують відпочиваючі. Основні профілі лікування – гастроентерологія, травматологія, ортопедія, кардіологія, пульмонологія. Пропонується ще один вид лікування – іпотерапія, санаторій має власну конюшню, тож, прогулянки на конях – за бажанням. На відпочиваючих чекає не лише оздоровлення, а й щоденні розважальні програми. Родзинкою закладу є оздоровчі процедури, винотерапії - використання закарпатського вина і мінеральної води. Про дозвілля відпочиваючих дійсно

дбають. Щовечора ми ставали учасниками якогось народного дійства. Приміром, не лише подивилися, а й взяли участь у гуцульському весіллі, потім був творчий вечір, караоке. Щодня брали участь у майстер-класах закарпатської кухні. Ті, хто любить спорт, мають можливість пограти у більярд, теніс, волейбол. Наш день починався із скандинавської ходьби, щоранку разом із вранішнім сонцем піднімалися лісовими маршрутами різної складності. Умившись джерельною водою, поверталися до санаторію. За 5 днів перебування у “Боржаві”, завдяки адміністрації санаторію, побачили визначні місця не лише Іршавського району, а й сусідніх – Виноградівського та Свалявського. Санаторій “Боржава” розташований за 35 км від Сваляви, за 30 км від Хуста, 60 км віддаляють від Мукачево та за 2 км від с. Довге. У Довгому проживає понад 7 тисяч населення. В центрі села височіє три храми: греко-католицький, римо-католицький, а також української православної церкви московського патріархату. Незважаючи на близьке сусідство, всі вони мирно співіснують. Неподалік розташований палац Довгаїв, збудований у XV ст. (перебудований у XVIII ст.), зараз тут діє тубдиспансер. Перша згадка про село датується 1383 р. Довге розташоване в лійкуватій улоговині, закритій з усіх сторін високими гірськими хребтами. Через Довге протікає річка Боржава.

тому Виноградівський район найтепліший в Закарпатті. Секрет популярності “Теплиці”- власні термальні і мінеральні води, аналогів яким немає в Закарпатті та в Україні. Поруч із санаторієм котеджний комплекс “Містечко здоров”я”, де пропонуються новобудови під ключ із цілим рядом переваг: термальною та мінеральною водами в кожному домі, три види оздоровчого душу, цілодобова охорона, а найголовніше - щедра на дари природа та м”який клімат.

У ЗАКАРПАТТЯ ПРИЙШЛА ВЕСНА

Під час наших відвідин “Теплиці”, 16 березня, у Виноградові активно цвіли абрикоси та нарциси. У Виноградівському та Іршавському районах схили гір голубіли, синіли від пролісків, крокусів. Весна в Закарпаття прийшла раніше. Проїжджаючи через село Сільце Іршавського району, не могли не звернути увагу на його особливість. Все село, кожен клаптик землі навколо населеного пункту знаходиться у теплицях, здається, що це одна суцільна оранжерея. У Сільці вирощують найраннішу овочеву продукцію в Україні: капусту, помідори, перець, салати, зелень тощо. Одразу після Різдва, коли на вулицях тріщать морози, сільчани під плівку висівають овочі. Вирощуванню ранньої овочевої продукції сприяє клімат, що формується під впливом Атлантики, а також захищеність території від повітряних мас із півночі та сходу головним карпатським хребтом. Овочівництво – основне джерело доходів для всієї родини. Теплиці тут тримають на площах від 10 до 20 со-

ток землі. Крім роботи в теплицях, де люди працювали, як мурахи, помітили роботу і на городах, вже 16-17 березня жителі Іршавського району садили картоплю. Говорять, що перед тим, як садити городину, потрібно стати на землю босими ногами. Якщо не відчуєте холоду – земля визріла для посадки. Ми теж виявили бажання, і скинувши взуття, мали змогу походити босоніж по зеленій траві.

Надра Довгого багаті на поклади андезитового каменю, вапно. Клімат помірно-континентальний, теплий та сухий, сприятливий для садівництва та виноградарства. Крім українців (або як ще вони себе називають русинів), на території Довгого проживають етнічні меншини:.Словацька громада, яка сповідує католицизм. Німецька громада – етнічні німці, які з”явилися у Довгому в середині XIX ст. після заснування залізоробного заводу. Ромська громада (у селі понад сотні ромів, які компактно проживають в урочищі Бузковець). Романомовні цигани (волохи) – цигани румунського походження або цигани – ложкарі, які сповідують християнство східного обряду та нечисельна єврейська громада.

У ЗАКАРПАТСЬКОМУ ДЖУБЛИКУ КРОВОТОЧИТЬ ХРЕСТ І ТРАПЛЯЮТЬСЯ ДИВА

Під час перебування на Закарпатті відвідали незвичайне місце – урочище Джублик, що в Іршавському районі. Місцеві жителі говорять, що на цьому святому місці кровоточить хрест і трапляються

РИБОЛОВЛЯ МРІЇ РАЙДУЖНА ФОРЕЛЬ

Побували ми у справжньому рибному царстві – Ріпчанському форелевому господарстві, що знаходиться у с. Броньки Іршавського району. Вважається, що форель – царська риба. Вона належить до родини лососевих, як і горбуша, кета. Працівники господарства розповіли, що струмкова форель (в Україні її називають строкатою або пстругом) живе тільки у чистих холодних потічках та річках з багатою киснем водою і температурою не більше 18 градусів. Покрита вона чорними і червоними плямами, а взагалі, у забарвленні її шкіри присутні чи не всі веселкові кольори. Вага форелі приблизно півкілограма, за сприятливих умов виростає і до 5 кг. Господарі ФГ провели екскурсію своїм господарством. У п”яти ставках добирають статево зрілих рибин, віком три-чотири роки. Сортують і залишають найкращі екземпляри. Самок тримають у першому ставку, самців – у другому, мальків – у третьому й четвертому, а товарну форель у п”ятому. Ікру для розмноження добувають штучно. За два тижні ікринки перетворюються на личинки, а за три – на мальків. Великою насолодою було поласувати власноруч спійманою фореллю. Говорять, що ловля форелі є чи не найвищим пілотажем рибальського мистецтва. І ті, хто зумів хоч одного разу її спіймати, ще довго цим пишаються.

РАЙСЬКІ КУТОЧКИ НА СВІТІ ІСНУЮТЬ

“ТЕПЛИЦЯ”

Наступного дня по приїзді наша група відвідала курорт-партнер “Боржави” – санаторій “Теплиця” у Виноградівському районі. Кліматобальнеологічний багатопрофільнимй санаторій розташований в одному з найживописніших куточків України, на території урочища Теплиця у південній частині Закарпатської області у підніжжя Чорної гори. Карпатські гори надійно захищають від холодних повітряних мас,

Йосипа. Вважають, що Пресвята Богородиця прийшла, щоб об”єднати церкву і воз’єднати народ. Джублик - єдине місце в світі, де не в церкві, в котрій люди моляться, а прямо серед лісу на ваших очах з дубового хреста витікає кров. Це місце одне із найбільших святинь України. Сюди приїжджають паломники не лише з усієї України, а й Словаччини, Угорщини. На сьогодні в урочищі Джублик засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці. На цьому місці побудовано літню відпустову церкву Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, два монастирі (чоловічний та жіночий). Також збудовано будинок для паломників. Над джерелом, де з”явилася Богородиця, стоїть дерев”яна каплиця Матері Божої, а довкола цієї святині встановлено Хресну Дорогу. Зі Львова до Джублика встановлено найбільшу у світі Хресну Дорогу.

інші дива, зокрема, зцілення людей. У 2002 році двом дівчаткам дев”яти і десяти років тут з”явилася Богородиця, згодом також бачили Ісуса та Святого

П’ять днів на Закарпатті пролетіли швидко і яскраво. Ми отримали невичерпний заряд енергії, позитивні емоції і задоволення від відпочинку. Сподобалося все. Надзвичайно дружний, привітний персонал санаторію “Боржави”, від адміністрації – до охоронців. Гарні умови проживання. Впорядкована територія, організація дозвілля, а найбільше запам’яталися – чудові карпатські гори, п’янке повітря і спів птахів. Я відкрила для себе зелене море Карпат. Лариса МЕЛЬНИК. ФОТО Антона МІЦКЕЛЕВИЧА.


25 березня 2016 року Понедiлок, 28 березня В цей день іменини святкують: Олександр, Денис, Вільгельм. UA:Перший 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.15, 23.45 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.20, 08.20, 08.55, 09.40, 18.00, 22.50, 23.20, 00.15 Погода 07.25 Ера будiвництва 07.35, 23.30 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.10 Уряд на зв’язку з громадянами 09.50 Хокей. Чемпiонат України. Фiнал 12.30 Український корт 13.35 Казки Лiрника Сашка 13.45 Хто в домi хазяїн? 14.15 Суспiльний унiверситет 14.40 Спогади 15.25 Т/с «Бiлявка» 17.00 Вiкно в Америку 17.30 Word on the street 18.05, 01.45 Час-Ч 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.50, 22.45 З перших вуст 18.55 Про головне 19.30 РЕ:ФОРМА 20.00 Перша шпальта 20.30 Вересень 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Подорожнi 23.00 Пiдсумки 00.20 Телемагазин 01.55 Музичнi салони 03.05 Телевистава «Кассандра» 04.30 Свiтло Канал 1+1 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.20 ТСН 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30 «Мiняю жiнку - 5» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку - 6» 13.55, 14.55 «Сiмейнi мелодрами - 6» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» (1) 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Матусi» (1) 22.00 «Грошi» 23.30 «Мiнкульт» 00.00 Х/ф «Пiслязавтра» (2) 02.00, 03.45 Х/ф «Пiд прицiлом» (2) 05.35 «Служба розшуку дiтей» IНТЕР 06.05 Д/ф «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20 Х/ф «Тариф «Щаслива родина»» 11.10, 12.25, 05.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 13.15, 14.20 «Сiмейний суд» 15.05, 16.15 «Жди меня» 18.05, 19.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00, 02.20, 04.40 «Подробицi» 21.00 Т/с «Запитайте в осенi» 22.50, 03.10 Т/с «Закоханi жiнки» (2) 00.35 Т/с «I все-таки я кохаю...» 04.30 М/с «Баранчик Шон» ТРК «Украина» 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.50 Подiї 09.15, 03.45 Зiрковий шлях 11.30 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Т/с «Анютине щастя» (1) 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» (2) 19.45, 02.40 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.55 Футбол. Футбол. Товариський матч «Україна»«Уельс» 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Код доступу «Кейптаун» (2) 05.20 Т/с «Адвокат» (2) СТБ 06.40 «Все буде добре!» 08.35 Х/ф «Чудес не буває» (1) 10.40 Х/ф «Джентльмени удачi» (1) 12.15 «Битва екстрасенсiв. 1 (коло) - без обмежень аудиторії (загальнодоступна). 2 (трикутник) - перегляд неповнолітніми глядачами рекомендовано разом з батьками або з відома батьків. 3 (квадрат) - рекомендується тільки для дорослих.

Чоловiки проти жiнок» 14.20 «Битва екстрасенсiв» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Детектор брехнi 9» 23.45 «Один за всiх» 00.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 02.50 «Найкраще на ТБ» Вiвторок, 29 березня В цей день іменини святкують: Віктор, Трифон, Юліан. UA:Перший 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.20 АгроЕра 06.20, 23.45 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.20, 08.20, 08.55, 09.05, 10.55, 18.00, 22.50, 23.20, 00.15 Погода 07.25, 23.30 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25, 18.55 Про головне 09.55, 04.15 Д/ф «Фiлiп Петен» 11.25 Чоловiчий клуб. Спорт 12.30 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 13.15, 18.05, 01.45 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 Хочу бути 14.15 Суспiльний унiверситет 15.00 Фольк-music 16.10 Путiвник прочанина 16.25 Подорожнi 17.10 Т/с «Таксi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.50, 22.40 З перших вуст 19.30 ДебатиPRO 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 23.00 Пiдсумки 00.20 Телемагазин 01.55 Музичнi салони 03.00 Х/ф «По-модньому» Канал 1+1 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 01.40 ТСН 07.35 «Маша i ведмiдь» (1) 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку - 6» 13.55, 14.55 «Сiмейнi мелодрами - 6» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» (1) 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Матусi» (1) 22.00 «Чотири весiлля 5» 00.00, 02.05 Х/ф «Володар iлюзiй» (3) 03.40 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей» IНТЕР 06.05, 11.15, 12.25, 05.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Запитайте в осенi» 13.40, 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.00 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00, 02.20, 04.40 «Подробицi» 22.50, 03.10 Т/с «Закоханi жiнки» (2) 00.30 Т/с «I все-таки я кохаю...» 04.25 М/с «Баранчик Шон» ТРК «Украина» 06.00, 16.00, 05.20 Т/с «Адвокат» (2) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15, 03.50 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зiрковий шлях 10.45 Реальна мiстика 12.45 Агенти справедливостi 13.40, 15.30 Х/ф «Щаслива» (2) 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» (2) 19.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Скелелазка» (2) 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» (2) 02.00 Х/ф «Код доступу «Кейптаун» (2) СТБ 06.35 «Все буде добре!» 08.35 «Битва екстрасенсiв. Чоловiки проти жiнок» 12.50 «МастерШеф - 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 20.00 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 00.05 «Один за всiх» 01.15 «Слiдство ведуть екстрасенси»

стор. 4 07.35, 23.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25 Про головне 09.55 ДебатиPRO 11.25 РЕ:ФОРМА 12.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15, 01.25, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 Школа Мерi Поппiнс 14.15 Суспiльний унiверситет 14.40 Гра долi 15.30, 04.10 Вiра. Надiя. Любов 16.30 Д/ф «У полонi пристрастi Наталiї Долi» 17.10 Т/с «Таксi» 17.55, 01.40 Хокей. Чемпiонат України. Фiнал 18.40 В ПЕРЕРВI: Новини 20.30 Книга ua 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 22.45 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 23.25 Тепло. Ua 00.20 Телемагазин 03.40 Уряд на зв’язку з громадянами Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 01.50 ТСН 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь « 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку - 6» 13.55, 14.55 « С i м е й н i мелодрами - 6» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с « В е л и ч н е с т о л i т т я . Роксолана - 2» (1) 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Матусi» (1) 22.00 «Одруження наослiп 2» 00.00, 02.15 Х/ф «Шосте чуття» (2) 03.55 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей» IНТЕР 06.05, 11.15, 12.25, 05.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Запитайте в осенi» 13.40, 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00, 02.20, 04.40 «Подробицi» 22.50, 03.10 Т/с «Закоханi жiнки» (2) 00.30 Т/с «I все-таки я кохаю...» 04.25 М/с «Баранчик Шон» ТРК «Украина» 06.00, 16.00, 05.20 Т/с «Адвокат» (2) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зiрковий шлях 10.45 Реальна мiстика 12.45 Агенти справедливостi 13.40, 15.30 Х/ф «Життя пiсля життя» (2) 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» (2) 19.45, 03.30 Ток-шоу «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Скелелазка» (2) 23.00 Подiї дня 23.30, 02.00 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» (2) СТБ 06.00 «Все буде добре!» 07.55 «Битва екстрасенсiв. Чоловiки проти жiнок» 10.05 «Битва екстрасенсiв 13» 12.15 «МастерШеф - 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 20.00 «МастерШеф Дiти - 5» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «МастерШеф Дiти - 5» 00.45 «Один за всiх» 01.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

Четвер, 31 березня В цей день іменини святкують: Кирило, Трофим, Корнелія. UA:Перший 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 21.00, 01.20, 05.10 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.20 АгроЕра 06.20, 23.45 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.20, 08.20, 08.55, 09.05, 10.55, 17.05, 20.25, 23.20, 00.15 Погода 07.25, 23.30 На слуху 07.50, 08.25 Смакота Середа, 30 березня 08.30 Паспортний сервiс В цей день іменини 08.40 Кориснi поради святкують: Олексій, Макар, 09.00, 05.45 Вiчне Зосима. 09.25 Д/с «Подорожуймо UA:Перший Литвою» 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 09.55 Д/ф «Спадщина 21.00, 01.20, 05.10 Новини Константинополя: грецьке 06.10, 07.10 АгроЕра життя у Стамбулi» 06.15, 23.45 Вiд першої особи 10.35 Вiкно в Америку 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 11.25 Вiйна i мир 07.20, 08.20, 08.55, 09.05, 12.10 Слiдство. Iнфо 20.25, 22.50, 23.20, 00.15 13.15, 05.00 Час-Ч Погода 13.40 Казки Лiрника Сашка 07.25 Ера будiвництва 13.50 Мультфiльми

14.15 Суспiльний унiверситет 14.40 Спогади 15.30, 04.10 Надвечiр’я. Долi 16.30, 03.30 Свiтло 17.10 Т/с «Таксi» 17.55, 01.25 Хокей. Чемпiонат України. Фiнал 18.40 В ПЕРЕРВI: Новини 20.35 Д/ф «Кайпiнськi будинки-привиди» 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 «Схеми» з Наталiєю Седлецькою 22.15 5 баксiв.net 23.00 Пiдсумки 00.20 Телемагазин Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 02.30 ТСН 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь « 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку - 6» 13.55, 14.55 «Сiмейнi мелодрами - 6» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» (1) 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Матусi» (1) 22.00, 23.30 «Право на владу 2016» 00.30, 02.55 Х/ф «Червонi вогнi» (2) 04.40 «Шiсть кадрiв» Iнтер 06.05, 11.15, 12.25, 05.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським»

07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20, 21.00 Т/с «Запитайте в осенi» 13.40, 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00, 02.20, 04.40 «Подробицi» 22.50, 03.10 Т/с «Закоханi жiнки» (2) 00.30 Т/с «I все-таки я кохаю...» 04.25 М/с «Баранчик Шон» ТРК «Украина» 06.00, 16.00, 05.20 Т/с «Адвокат» (2) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зiрковий шлях 10.45 Реальна мiстика 12.45 Агенти справедливостi 13.40, 15.30 Х/ф «Вальсбостон» (1) 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» (2) 19.45, 03.30 Ток-шоу «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Скелелазка» (2) 23.00 Подiї дня 23.30, 02.00 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» (2) СТБ 06.45 «Все буде добре!» 08.45 «Зiркове життя « 09.40 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 12.50 «МастерШеф - 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 20.00 «Я соромлюсь свого тiла 3» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Я соромлюсь свого тiла 3» 00.10 «Один за всiх» 01.20 «Слiдство ведуть екстрасенси» П’ятниця, 01 квiтня В цей день іменини святкують: Дарина, Софія, Ірена. UA:Перший 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.05 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 23.45 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.20, 08.20, 08.55, 09.05, 10.50, 17.05, 18.00, 22.50, 23.20, 00.15 Погода 07.25 Ера будiвництва 07.35, 23.30 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Територiя закону 08.35 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25 Д/с «Подорожуймо Литвою» 09.55 Д/ф «Нацiональнi парки Хорватiї. Зеленi перлини Адрiатики» 10.35 Д/ф «Кайпiнськi будинки-привиди» 11.20 Чоловiчий клуб 11.55 Вересень 12.25 «Схеми» з Наталiєю Седлецькою 13.15, 04.55 Час-Ч

13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 Мультфiльми 14.15 Суспiльний унiверситет 14.40 Театральнi сезони 15.30, 04.05 Вiра. Надiя. Любов 16.30 Д/ф «Штепсель i Тарапунька. Слава - на виснаження» 17.10 Т/с «Таксi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.45, 22.40 З перших вуст 18.55, 03.35 Про головне 19.30 Т/с «Мафiоза» 31с. 20.30 План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 21.30, 05.30 Новини. Спорт 21.50 Перша студiя 23.00 Пiдсумки 00.20 Телемагазин 01.45 Музичне турне 02.50 Д/ф «Гнат Юра. На перехрестях часу» Канал 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 ТСН 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь « 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку - 6» 13.55, 14.55 «Сiмейнi мелодрами - 6» 15.50, 01.10 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана - 2» (1) 20.20 «Розсмiши комiка. Дiти» 22.15 «Свiтське життя» 23.15 Х/ф «Коломбiана» (2) 04.50 «Грошi» IНТЕР 06.05, 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з IНТЕРом» 09.20 Т/с «Запитайте в осенi» 13.40, 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00, 02.10 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.30 Х/ф «Первiсний страх» (2) 03.00 Х/ф «Джон Рабе» 05.05 М/с «Баранчик Шон» 05.25 «Жди меня» ТРК «Украина» 06.00, 16.00 Т/с «Адвокат» (2) 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 05.20 Зiрковий шлях 10.45 Реальна мiстика 12.45 Агенти справедливостi 13.40, 15.30 Х/ф «Кульбаба» (1) 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» (2) 19.45, 03.30 Ток-шоу «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Скелелазка» (2) 23.00 Подiї дня 23.30, 02.00 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» (2) ТОНIС 05.50, 07.10, 21.20 DWновини 06.00 Х/ф «Хiрургiя» 06.40 «Вiдлуння» 07.30 Чарiвнiсть Китаю. Пригоди та екстрим 08.00, 15.10, 18.50, 21.30 «Погода» 09.50 Лауреати премiї «Людина року-2015» 10.00, 16.50 «Алло, лiкарю!» 10.55 Маннергейм: свiй серед чужих, чужий серед своїх 12.00 Rock Time з Петром Полтарєвим 12.50 «Соцiальний статус» 13.50, 21.00, 23.10 Дивовижний свiт 14.20, 21.40 Водне життя 14.50 «Моднi iсторiї з Оксаною Новицькою» 15.35, 22.10 Дика Канада 17.45 Мiкромонстри з Девiдом Аттенборо 18.10 Твiй дiм 18.20, 04.45 «Таке спортивне життя. Вадим Гутцайт» 19.05 В гостях у Дмитра Гордона. Юрiй Рост 20.00 Д/Ф «Тарапунька: аншлаг довжиною в життя» 00.00 «Еротична спека» (3)

01.05, 03.45 «Вихiдний, пiсля опiвночi» 02.15 «Фантазiя» (3) 05.10 «Свiтськi хронiки» 05.30 «Цивiлiзацiя Incognita» СТБ 06.05 Т/с «Коли ми вдома» (1) 07.55 Х/ф «Здрастуйте Вам!» (2) 10.00 Х/ф «Рiвняння любовi» (2) 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» (1) 20.00 «Холостяк - 6» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Холостяк - 6» 00.15 Т/с «Коли ми вдома» (1) 02.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» Субота, 02 квiтня В цей день іменини святкують: Віктор, Олександра, Параска, Світлана, Сергій, Уляна, Клавдія, Марія. UA:Перший 06.00 Пiдсумки 06.15 У просторi буття 06.55 АгроЕра. Пiдсумки 07.05, 08.15, 08.55, 09.00, 18.25, 20.25, 22.50, 23.10, 00.05 Погода 07.20 Шеф-кухар країни 07.50 Смакота 08.35 Золотий гусак 09.15 Word on the street 09.40 Хто в домi хазяїн? 10.10 Хочу бути 10.30 Школа Мерi Поппiнс 11.00 М/с «Казки Андерсена. Сучасне прочитання» 12.30 Д/ф «Юрiй Рибчинський. Слова i музика» 13.30 5 баксiв.net 14.45 Чоловiчий клуб. Спорт 15.55, 02.35 Хокей. Чемпiонат України. Фiнал 18.35 Т/с «Бiлявка» 20.30 На пам’ять 21.00, 05.30 Новини 21.30 Дорога до Рiо-2016 21.55 Переселенцi 22.15 Альтернативна музика 22.40 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.15 День Янгола 00.20 Телемагазин 01.20 Музичне турне 04.40 Д/ф «Раїса Недашкiвська. Те, що не вмирає» Канал 1+1 06.00, 19.30 ТСН 07.00 «Свiтське життя» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00 Т/с «Матусi» (1) 14.00 «Голос країни 6» 16.30 «Вечiрнiй квартал 2016» 18.30 «Розсмiши комiка 7» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Лiга смiху 2» 23.20 «Розсмiши комiка. Дiти» 01.15, 03.20 «Вечiрнiй Київ» 02.55, 05.00 «Шiсть кадрiв» Iнтер 07.40, 20.00, 02.10, 05.50 «Подробицi» 08.30 Х/ф «Дежа вю» 10.30 Х/ф «Джентльмени удачi» 12.20 Х/ф «Операцiя «И» та iншi пригоди Шурика» 14.20 Х/ф «Торкнутися неба» (2) 16.15 Концерт «Максим Галкiн. Ми знову разом» 18.00, 20.30 Т/с «Жереб долi» 22.25 Х/ф «Малахольна» (2) 00.25 Х/ф «Це я» 02.40 Д/ф «Пiдроблена iсторiя» 03.20 Х/ф «Первiсний страх» 05.20 М/с «Баранчик Шон» ТРК «Украина» 07.00, 15.00, 19.00, 03.10 Подiї 07.10 Зiрковий шлях 09.00 Кулiнарна Академiя Олексiя Суханова 10.00 Вiдверто з Машею Єфросiнiною 11.00 Х/ф «Життя пiсля життя» (2) 12.50, 15.20 Т/с «Провiнцiйна муза» (1) 17.10, 19.40 Т/с «Назавжди» (1) 21.45 Х/ф «Вальс-бостон» (1) 23.40 Реальна мiстика 03.50 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» (2) 05.20 Агенти справедливостi СТБ 05.55 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 Т/с «Коли ми вдома» (1) 12.20 «Холостяк - 6» 14.55 «МастерШеф Дiти - 5»

19.00 «Україна має талант! Дiти» 21.25 Х/ф «Дiвчата» (1) 23.25 Т/с «Коли ми вдома» (1) 01.25 «Слiдство ведуть екстрасенси» Недiля, 03 квiтня В цей день іменини святкують: Кирило, Яків, Фома, Федір. UA:Перший 06.00 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.15, 08.10, 08.55, 09.00, 10.10, 13.20, 16.40, 20.45, 22.50, 23.10, 00.05 Погода 07.30 Золотий гусак 07.55 Свiт on line 08.25 Смакота 09.15 Путiвник прочанина 09.25 Гра долi 09.55 Мистецькi iсторiї 10.15 Спогади 10.50 Твiй дiм 11.35 Д/ф «Смачнi подорожi» 13.35 Д/ф «Штепсель i Тарапунька. Слава - на виснаження» 14.10 Фольк-music 15.35 Дорога до Рiо-2016 16.05 Чоловiчий клуб 16.45 Театральнi сезони 17.20 Т/с «Бiлявка» 21.00, 05.30 Новини 21.30 Прем’єр-мiнiстр України А.Яценюк про реформи 21.40 Перша шпальта 22.05 Слiдство. Iнфо. Спецвипуск 23.00 Паспорт.Ua 23.15 День Янгола 00.20 Телемагазин 01.20 Музичне турне 02.35 Телевистава «Камiнний хрест» 04.25 Музичний телефiльм «Образи» Канал 1+1 06.00 «Однокласники» 07.00 «Українськi сенсацiї» 08.00, 02.15 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 Лотерея «Лото-забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» (1) 10.05 ТСН 11.00 «Свiт навиворiт - 5: Iндонезiя» 12.35 «Одруження наослiп 2» 13.55 «Чотири весiлля 5» 15.05 «Лiга смiху 2» 17.20 Х/ф «Коломбiана» (2) 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос країни 6» 23.30 «Свiтське життя» 00.30 Х/ф «Дiд лiвого крайнього» (1) IНТЕР 06.20 Х/ф «Джентльмени удачi» 08.10 «уДачний проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Навколосвiтня подорож» 11.00 «Орел i Решка. Шопiнг» 12.00 Концерт «Максим Галкiн. Ми знову разом» 13.10 Т/с «Жереб долi» 17.00, 21.40 Т/с «Щасливчик Пашка» 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 «10 хвилин з Прем’єрмiнiстром» 22.30 Д/ф «Вiцин, якого ми не знали» 23.35 Х/ф «Торкнутися неба» (2) 01.30 Х/ф «Малахольна» (2) ТРК «Украина» 07.00 Подiї 07.50 Агенти справедливостi 08.50 Т/с «Скелелазка» (2) 16.10, 20.00 Т/с «А снiг кружляє...» (2) 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 19.40, 05.50 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром України 21.00 Х/ф «Кульбаба» (1) 22.50 Т/с «Не зарiкайся» (1) 03.00 Зiрковий шлях СТБ 06.00 «Все буде добре!» 07.55 «Холостяк - 6» 09.00 «Все буде смачно!» 11.30 «Караоке на Майданi» 12.25 «Україна має талант! Дiти» 15.00 «Я соромлюсь свого тiла 3» 17.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 19.00 «Битва екстрасенсiв» 20.40 «Один за всiх» 21.55 «Детектор брехнi 9» 23.00 «Я соромлюсь свого тiла 3» 01.00 «Слiдство ведуть екстрасенси»

ТОРКАЄ ПАМ’ЯТЬ БОЛІСНУ СТРУНУ

Ви в інший світ пішли так рано, лиш тільки пам’ять про Вас жива. Вся наша туга і наша рана не вміститься в прості слова. З глибоким сумом і невимовним жалем 26 березня минає 40 скорботних днів, як обірвалося земне життя нашої дорогої, любої, турботливої дружини, люблячої , ніжної матусі, золотої бабусі та прабабусі, доброї душею і щирої серцем людини - ГРИППИ ГАННИ

ІВАНІВНИ

(12.04.1940-16.03.2016 р.р.) Туга і біль важкої втрати лежать у наших серцях. Сумуємо щодня, щохвилини. Ваш образ назавжди залишиться в наших серцях. Не стримати сліз нам ніколи, бо важко повірити в те, що Ви не прийдете вже додому ніколи, Ваш дім тепер – Небо Святе. Нехай Господь пошле Вам Вічне Царство Небесне, а свята земля буде Вам пухом. Залишилися у довічному сумі чоловік, сини Валерій та Сергій зі своїми сім’ями, внуки, правнук.


25 березня 2016 року

стор. 5

ЛЮДСЬКА ДОБРОТА НЕ МАЄ МЕЖ

Уся дружна шкільна родина Турівського НВК « ЗОШ І - II ступенів - дитячий садок» щиро вдячна за спонсорську допомогу Турівському сільському голові В.Я.Волочнюку (надані кошти у сумі 25000 грн.) та Пасківщинському сільському голові В.В. Харченко (10000 грн.). Саме вони, як ніхто розуміють, що діти - наше майбутнє. Тому вже вкотре, протягом року ними були виділені кошти на безкоштовні смачні шкільні обіди та підвіз учнів до школи із сіл Урсалівка, Іллінське. Незважаючи на погоду, діти завжди з комфортом добираються до навчального закладу, а харчуванням охоплені всі учні школи і вихованці дитячого садка. Отже, людська доброта не має меж. Тетяна КРУПИНА, директор Турівського НВК.

МАГАЗИН

КОНСУЛЬТАЦІЇ ФАХІВЦЯ

"КАШТАН"

продає: БІЛЬЯРДНІ СТОЛИ різних розмірів, та аксесуари ТЕНІСНІ СТОЛИ

стаціонарні і пересувні та аксесуари

доставка, установка

т.:045 70 5-17-32; 097 417-02-24. ПІДПРИЄМСТВУ ПОТРІБНІ НА РОБОТУ ВОДІЇ КАТЕГОРІЇ «С», «Е». ТЕЛ.: 067-508-78-00.

Виготовлення металовиробів -решітки на вікна, -оградки, -гробнички, -хрести, -козирки. Тел.: 066-629-30-51.

Відповідно до статті 53 Закону України «Про загальнообов’язкове держав­не пенсійне страхування», у разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії померлого тим особам, які здійснили поховання. Якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та де­яких інших осіб», то особі, яка здійсни­ла поховання, виплачується допомога в розмірі тримісячної пенсії, але не менше за п’ятикратний розмір міні­мальної заробітної плати. Для отримання допомоги на похо­ вання треба звернутися в орган Пен­сійного фонду України, у якому помер­лий пенсіонер перебував на обліку. Особа, яка звертається по допомогу на поховання, подає заяву про виплату такої допомоги та довідку про смерть пенсіонера або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану грома­дян про смерть в оригіналі, а та-

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН ПІД КЛЮЧ!

Можливість буріння малогабаритною установкою у важкодоступних та незаїздних місцях. Заводимо воду в хату. Проводимо каналізацію. Сервісне обслуговування. Гарантія. Тел.: 097-493-86-21, 095-412-18-98.

ТОВ “ТЕПЛО-ТЕХ” повідомила про те, що буде виробляти та постачати теплову енергію, вартістю 1394 грн. 51 коп за 1 Гкал відділу освіти Згурівської РДА для потреб ДНЗ “Веселка” смт Згурівка.

УСТАНОВКА водопровідних систем. ЧИСТКА КОЛОДЯЗІВ, копання каналізацій, БЕТОННІ КІЛЬЦЯ.

СВЕРДЛОВИНИ ПІД КЛЮЧ.

Довідки за телефоном: 099-93-12-263.

МЕТАЛОВИРОБИ: двері вхідні в гараж, сарай, погріб. Навіси для будинку, для авто. Гаражі, дачні будинки, кіоски, мафи. Ворота в’їздні, з елементами ковки. Гаражні ворота. Грати на вікна, на двері. Оградки та гробнички. Паркани з бетону, з профлиста, плоского шиферу, сітки рабиці. А також: металопрофіль, метало черепиця, водостічні системи, металопрокат. Ковка. ЗАМІР, ДОСТАВКА, ВСТАНОВЛЕННЯ. НУЛЬОВИЙ КРЕДИТ. ЗНИЖКИ. Тел.: 066-756-28-10, 04570-5-17-00, 096-565-68-28.

на поховання робить запис про виплату такої допомоги із зазначенням дати та суми, яка належить до виплати, і заві­ряє печаткою. Якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звіль­нених з військової служби, та деяких інших осіб», заявник додатково подає довідку про те, що поховання здійсне­но за рахунок власних коштів. Допомогу на поховання виплачують підприємства поштового зв’язку за разовим дорученням. Таке доручення виписують на ім’я особи, яка здійсни­ла поховання, і воно дійсне тільки до кінця того місяця, в якому його було виписано. Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави. Тетяна ЗДОР, начальник відділу обслуговування громадян.

ТОВ “КМТК” с. Супоївка в зв’язку з розширенням запрошує на роботу: водіїв категорії “С”, технолога м”ясного виробництва, майстра м”ясного виробництва, електрика 4, 5 ступінь доступу, вантажники. Тел.: 067-322-18-26. РЕАЛІЗУЄМО: цемент, щебінь, пісок, відсів, цегла, шлакоблок за готівку і без готівковий розрахунок з ПДВ. МОЖЛИВА ДОСТАВКА. Тел.: 095-245-38-17, 097-185-85-98, 063-431-76-91, 063-491-76-84.

ФГ “Тетяна” запрошує на роботу електрика. (Вимоги: професійність, вік до 50 років), вибір кандидатур за СУПУТНИКОВЕ ТБ співбесідою. Налаштування супутникових систем. Гарантійне та післягарантійне Тел.: 067-239-20-70.

Колектив ДНЗ “Згурівський професійний ліцей” висловлює глибокі співчуття працівниці ліцею ЗАГУРСЬКІЙ Валентині Сергіївні, її рідним та близьким з приводу смерті матері. Вічна їй пам’ять і легкий спочинок.

ЯКЩО ПОМЕР ПЕНСІОНЕР належ­ним чином, для отримання допомоги

кож свідоцтво про смерть (копія та оригінал). Якщо пенсіонер помер за межами України і реєстрацію смерті здійснили компетентні органи іноземної держа­ви, законодавством якої не передбаче­но видавати зазначені довідки, заявник подає свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований відповідно до законодавства. Свідоцтво про смерть має також бути перекладене українсь­кою. Такий переклад нотаріально посвідчується. Якщо смерть настала на території держави — члена Співдружності Неза­лежних Держав, то свідоцтво про смерть не потребує додаткової легалізації. Якщо свідоцтво про смерть, яке видала одна з держав-учасниць, складено ро­сійською мовою, нотаріально посвідче­ного перекладу також не потрібно. Начальник управління Пенсійного фонду на звороті довідки про смерть або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть чи копії свідоцтва про смерть або іншо­го документа, легалізованого

КУПЛЮ ГОРІХИ. Дорого. Олег. Тел.: 068-918-55-93, 093-024-10-75.

обслуговування. Тел.: 093-337-03-18, 068-801-48-65.

Офтальмологічний медичний центр ТОВ «Реках Україна» Усі види офтальмологічної допомоги Обстеження та консультації провідними офтальмохірургами та ретинологами, з подальшою знижкою на лікування до 50% 31 березня у приміщенні Центральної районної лікарні м. Яготина Адреса:м.Яготин, вул. Незалежності, 71 Запис за тел.: (095)605-07-65.

ШАНОВНІ КЛІЄНТИ! БУДЕМО РАДІ БАЧИТИ ВАС В НОВОМУ МАГАЗИНІ ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТІВ Офіційний дилер Metabo, Ole-Mac, Оregon, пропонує ВЕЛИКИЙ ВИБІР Бензопил, мотокос, запчастин, витратних матеріалів, електроінструменти та вело запчастини ГАРАНТІЙНИЙ ТА ПІСЛЯГАРАНТІЙНИЙ РЕМОНТ ІНСТРУМЕНТУ Наша адреса смт Згурівка, вул. Кооперативна, 66 (базарна площа) Тел. (073) 036-15-82, (097) 417-84-65, (050) 830-00-68. budsila.соm.uа

ТОВ “ТЕПЛО-ТЕХ” повідомила про те, що буде виробляти та постачати теплову енергію. Вартістю 1394 грн.51 коп за 1 Гкал відділу освіти Згурівської РДА для потреб Аркадіївського НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок”.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН

АКЦІЯ

ПОВІДОМЛЕННЯ З 1.10.2014 року Відділення Фонду від нещасних випадків у Згурівському районі приєднано до відділення Фонду у Яготинському районі. З 1.03.2016 року робоче місце спеціаліста відділення Фонду переведено до м. Яготина. Просимо роботодавців та потерпілих, які зареєстровані у відділенні звертатися за адресою: м. Яготин, площа Героїв Танкістів, 4.Тел: (04575)5-54-76, 5-53-78. Адміністрація Фонду.

ПОТРІБНІ ОХОРОНЦІ

ПОТРІБНІ ВІДПОВІДАЛЬНІ І ЧЕСНІ ПРАЦІВНИКИ для роботи в системі державної лотереї у смт Згурівка. Зв. за тел.: 096-903-12-00. Іра. ПРОДАЮ посівний овес, ячмінь та пшеницю, а також оприскувач ОПШ-18, культиватор КПШ навісний. Тел.: 066-420-7665, 067-958-61-96.

Виготовляємо: двері, ворота, забори, балконні огорожі, решітки на вікна та інше. Тел.: 066-492-88-71, 063-767-81-96.

БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ в смт Згурівка. В широкому асортименті:

пісок, щебінь, вапно, керамзит, цегла різних видів, цемент шифер, руберойд, ДВП, ДСП, шлакоблок, кільця каналізаційні, різноманітні фарби. МЕТАЛОПРОКАТ, труби, кутник, арматура, цвяхи в асортименті.Пиломатеріали: дошка шильовка, дошка для підлоги, брус, вагонка та багато інших видів будівельних матеріалів.Послуги, автокрана, екскаватора, маніпулятора, бригади будівельників, автомобіля самоскид. Склад знаходиться: смт Згурівка, вул. Кооперативна, 22. Замовлення за т.:5-17-94, моб.: 067-427-63-53, 097-5253-449, 095-77-96-003. При замовленні будматеріалів

ДОСТАВКА ЗА ПІЛЬГОВИМИ ЦІНАМИ.

ГНУЧКА СИСТЕМА ЗНИЖОК. Вахтовий метод. Тиждень через тиждень, 2 через 2 та 2 через 4 ВІТРА МИКОЛИ ІВАНОВИЧА, доби. Заробітна плата від Новобиківський МНВК жителя с. Стара Оржиця. 3000 грн., проживання терміново ПРОВОДИТЬ Щедрість і добро душі Ви дарували рідним і людям, і це побезкоштовне. НАБІР СЛУХАЧІВ НА вертається до Вас світлою пам’яттю. Нехай Ваша душа знайТел.:098-987-49-12. КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ де блаженний спокій у Царстві Небесному, а свята земля буде пухом. Ви назавжди залишитеся в наших серця та в пам’яті. У КВАЛІФІКАЦІЇ ВОДІЇВ ЧИСТКА ТА РЕці скорботні дні висловлюємо щиру вдячність рідним, кумам, транспортних засобів МОНТ КОЛОДЯЗІВ. сусідам, друзям, близьким, знайомим, колективу СП ТОВ “Нива категорії “С” “Є”. Копаємо каналізації. Переяславщини”, працівникам Старооржицької школи , окреТел..: 095-836-73-79, Установлюємо бетонні ма подяка отцю Василію Богодєєву, матушці Тетяні, Волошиній 04632-36-2-60. кільця. Тел.: 098-263Ользі та Горі Галині, півчим, за проведений погребальний моле71-47, 063-889-25-39, бень, а також всім-всім добрим людям, які розділили наше не050-691-85-01. вимовне горе та провели разом з нами в останню путь нашого незабутнього Миколу Івановича. Втрачене посвідчення “ВетеЗ глибоким сумом родина Вітер. ПРОДАЄТЬСЯ КОРОВА ран праці” серія АВ № 539959 від з третім телям червоної 03.02.2004 року на ім’я Тараненко масті. Тел.: 5-96-03, ХТО ЗАБУВ ЗГАДАЙТЕ, ХТО Раїса Володимирівна, вважати дзвонити тільки після 19.00. ПАМ’ЯТАЄ - ПОМ’ЯНІТЬ недійсним. Як швидко плине час, але він ніколи не зітре з пам’яті той страшний день, коли ти пішов із життя. Ти жив не для себе, а з усіма і для всіх. Ти мав КУПЛЮ кнурів, нузолоту душу і щире серце. Твій образ світлий збетряків, кіз, корів, коней, режу у пам’яті назавжди. 21 березня в постійних спогадах, із невителят, можливий доріз мовним болем і сумом минає тяжкий рік, як туші. Тел.: 050-93-78передчасно пішов з життя мій дорогий, любий, 731, 096-369-77-17. коханий чоловік ЗДОР ЛЕОНІД МИХАЙЛОВИЧ (28.05.55-21.03.15 р.р.) Підприємству на постійну роботу Закуповуємо ВРХ Ти лежиш рік у землі, сиротою я в дворі блукаю, корови, коні та молодняк. ПОТРІБНІ ВОДІЇ КАТЕГОРІЇ «Е» та де ходили ніженьки твої, скрізь слізьми я поливаю. Виїзд терміново. Як без тебе тяжко стало жити, я журу не можу зуСЛЮСАР з ремонту автомобілів. Цілодобово. Тел.: 093-714пинити. Смуток все життя в собі носить, Бог все Тел.: 050-410-53-59 08-01, 098-746-21-33. бачить, буду я молитись, щебечу, мов пташка, а ти все мовчиш. Я одна живу, мов та билина, біль у РИТУАЛЬНІ ПОСЛУГИ. серці плаче і тремтить, а душа тріпоче без зупину. Яготинський ковбасний цех АВТОБУС, КАТАФАЛК, ГРОБИ, ВІНСкільки буду жити, стільки і буду пам’ятати КИ, ХРЕСТИ і т.д. Володимир Григорович ЗАКУПОВУЄ ЖИВОЮ ВАГОЮ тебе. Ніколи не заросте стежина до твоєї могили. У Бога – 098-44-39-384. КАТАФАЛК – 098-70-90- та м’ясом ВРХ, коні, кнурі лежачі, прошу Царства Небесного і хай земля тобі буде легка, і проблемні. Цілодобово. Тел.: 093222, Сергій, завжди на зв’язку. КОПАЧІ спокійний буде твій спочинок. 130-40-00, 097-570-21-24. – 067-600-79-31, Олег, РИТУАЛЬНИЙ Зі скорботою любляча дружина. МАГАЗИН – 099-256-18-52, Олексій. Цими березневими днями перестало битися серце дорогого чоловіка, люблячого батька та дуже доброї людини

Закуповуємо Корів ДОРОГО! Зв. за тел.:0988238935 0954721115.

ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ МЕТАЛУ, ХУДОЖНЯ КОВКА.

ПРОДАЄТЬСЯ БУДИНОК в смт Згурівка (Чорнобильський масив) є усі зручності, надвірні будівлі, 0,11 га землі. Ціна 10.5 у.о.Торг. Тел.: 099-545-02-05.

ПРОДАЄТЬСЯ БУДИНОК по вул. Котляревського, 22. Є газ, телефон, вода, надвірні будівлі, 0,37 га приватизованої землі. Ціна договірна. Телефони: 067-946-80-30, 5-09-29.

ПРОДАЄТЬСЯ НАСІННЄВА КАРТОПЛЯ (ціна

договірна), труба димохідна нержавійка (ф15), котел газовий двоконтурний б/у. Тел.:063-107-58-43, 5-02-49.

ПРОДАЄТЬСЯ БУДИНОК

в с. Пасківщина (Чорнобильський масив), 0,14 га землі. Ціна договірна. Тел.: 050-194-36-24, 097-500-35-10. ТЕРМІНОВО ПРОДАМ, АБО ОБМІНЯЮ 3-кімнатну квартиру в центрі смт Згурівка на одно або двокімнатну квартиру з доплатою. Розгляну будь-які пропозиції. Тел.: 066-333-25-90, 5-04-99. ЗАКУПОВУЄМО корови, коні та молодняк

ВРХ. При невідкладних ситуаціях збуту виїзд терміново, цілодобово. Тел.:067-769-15-52, 04575-3-72-92.

ЧИСТИМО КОЛОДЯЗІ механічним способом до твердого дна, без підсобних робітників. 096-52-58-586, 066-44-79-283.

Закуповуємо ВРХ, свині, телята, кнурі, кози. Тел.: 093-659-69-09. ПРОВОДИМО ЗАКУПІВЛЮ ВРХ, коні, телята, бички. Тел.: 067-503-6672, 067-504-44-06, 093080-42-82.


25 березня 2016 року Згурівська районна рада адресує вітання депутатам ради ЖЛОБИНІЙ ЛІДІЇ ІВАНІВНІ (25.03) та

ЄФІМЕНКУ ВОЛОДИМИРУ ЕДУАРДОВИЧУ

(29.03) з нагоди днів народження Хай вам завжди посміхається доля, несуть тільки радість з собою роки, хай щастя й здоров”я не зрадять ніколи, хай збудуться мрії, бажання й думки. Снаги трудової – без ліку, пошани й добра – від людей, щасливого й довгого віку бажаємо вам у цей день. Згурівська райдержадміністрація та районна рада адресують найкращі вітання ЖЛОБИНІЙ ЛІДІЇ ІВАНІВНІ – директору Аркадіївського “НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок” (25.03), ПІНЧУК ОКСАНІ ЮРІЇВНІ – директору Безуглівської ЗОШ І-ІІ ст. (30.03) з нагоди днів народження Бажаємо вам здоров’я міцного, щастя, сімейного затишку, життєвої мудрості, діловитості, високого професіоналізму, щедрості, доброзичливості, поваги серед людей та колег. Нехай ваші домівки повняться добром, благополуччям та всілякими благами. Хай кожна мить буде повна надією, і хай пощастить здійснити всі мрії! Щоб щастя, доля завжди посміхалась, краса калинова ще більше цвіла. В морі квітів і в нашій любові купалася, лише від посмішки з”являлася сльоза. Цими березневими днями святкує свій ювілейний день народження найдорожча у світі, любляча, турботлива, щаслива матуся, люба, найкраща, найдобріша бабусенька і просто красива, чудова жінка

ОЛІЙНИК ЛЮБОВ ЯКІВНА

Матусю, бабусю, голубко єдина, ми дякуємо Богу, що Ви у нас є, хай силу й здоров”я Господь Вам дає. Хай квітують дні яскравим цвітом і будуть в них сердечність і тепло. Щоб у житті було чому радіти, а смутку в серці ніколи не було! Хай добрий ангел береже повік вогонь зорі, що долею зоветься. Життя, неначе вишитий рушник, багрянцем калиновим усміхнеться. Бажаємо успіху й надії – без них в житті не обійтись, нехай збуваються всі мрії, які поки що не збулись. Вам бажаємо, наша мила, щоб Ви надій на краще не втрачали, щоб завжди вірили в свої сили й людей хороших тільки зустрічали. З великою повагою і любов’ю дочка Алла, зять Ваня, внучка Аліночка та син Олександр. Ще днів твоїх минуло небагато, і часу є мужніти і рости, найперш бажаємо тобі в це свято багато друзів вірних, як і ти. Щоб на навчанні, вдома, серед друзів ти відчував і ласку, і тепло, щоб у житті твоїм на виднокрузі похмурих днів і болю не було. Щирі і теплі вітання дорогому, любому, ніжному синочку, найкращому у світі люблячому брату

ВАКУЛЬЧУК РОМАНУ ВАДИМОВИЧУ з с. Стара Ор-

жиця з нагоди квітучого 18-річчя, яке він святкуватиме 31 березня Сьогодні день народження у тебе, та ще й до того світла дата. Багато хочеться сказати теплих слів і щастя, радості, здоров”я, любові без міри побажати. Нехай життя твоє квітує молоде, буяє барвінковим цвітом і щоб його ніхто ніколи не стоптав, так збережи його собі на радість і на втіху. За твою ласку, чуйність і доброту, за милу й ніжну посмішку твою, за все хороше, що у тебе поселилось, без міри дякую й по-материнськи я люблю. І вибери собі таку стежину, грунт твердий, щоб під ногами відчував! З любов’ю мама Оксана, Альоша, сестрички Яна, Ліза, Сніжана. Квітами радості, доле, стелися, красною вродою, щастям всміхнися, здоров’я даруй, як у полі роси, життєву стежину добром притруси. 21 березня побажаннями міцного здоров”я, щастя, гарної долі щиро вітаємо наших дорогих людей прекрасну, любу, добру, найкращу тітоньку

БОРИСЕВИЧ ОЛЕНУ ІВАНІВНУ

з нагоди квітучого 30-річчя та чудового, славного, люблячого брата БОРИСЕВИЧА АРТУРА ІГОРОВИЧА з нагоди 12-річчя, жителів с. Червоний відділок Якби в словах була пророча сила, а в серці полум’я цвіло, то ми для вас все так зробили б, щоб дня сумного не було. Хай вам сонце сміється, хай вам все удається, хай вам доля дарує все найкраще в житті. Років та років ще багато прожити, хай будуть вони здоров’ям налиті, уквітчані шаною, миром, любов’ю, працею, успіхом повним, достатком у домі. З повагою Губеня Дмитро, родина Поляруши. Бажаємо здоров’я і щастя в усьому, сімейного затишку в рідному домі, наснаги в роботі і в справах везіння, крім того достатку, а також терпіння. Від усього серця вітаємо нашого дорогого коханого, любого чоловіка, ріднесенького, доброго, дбайливого татуся, лагідного, золотого дідуся, прекрасного, люблячого сина та зятя ШТАПИР

ВІТАЛІЯ МИКОЛАЙОВИЧА з славним 50-річчям, яке він

святкує 27 березня Будь нам завжди - здоровий і щасливий, ніколи не хмурся, хоч важко тобі, бо ти у нас, рідний, у світі єдиний, коли ти смієшся, нам радісно всім. Хай життя твоє буде схожим на казку, хай Бог тобі все, що ти хочеш, дає. Спасибі, за ніжність, за батьківську ласку, ми дякуємо долі, що ти у нас є! Хай в небі сонце ніжно сяє, веселка барвами заграє, щебечуть солов”ї грайливо на життя довге й щасливе. Люблячі дружина, дочка, син, внучок, мама, теща.

стор. ІЗ МОЛОДИМ ЮВІЛЕЄМ! 26 березня колектив районної газети «Панорама» з великою повагою та шаною вітає із ювілеєм відповідального секретаря, чарівну, прекрасну, життєрадісну, завжди усміхнену жінку

ЕЙЗЕМБРУК ОЛЬГУ СЕРГІЇВНУ

У цей день хочемо побажати Вам і надалі залишатися такою ж енергійною, красивою, невтомною, завзятою та усміхненою, щирою і турботливою, щедрою на добро, у доброму гуморі та сонячній погоді духу. Нехай Господь дарує Вам радість та родинні гаразди. Творчої наснаги Вам та повноводного джерела натхнення, щирих друзів і надійних колег. Нехай кожен день приносить Вам радість, любов та гарний настрій. Ще бажаємо Вам насолоджуватися кожною миттю, насиченою добром щирих та вірних друзів, їхньою підтримкою у радості. Нехай Вашу оселю минають навіть найдрібніші проблеми, радість приносить доня – бо найщасливішою мама є тоді, коли у її дитини все добре. Нових звершень, нових досягнень, доброї долі. На сто років здоров’я та натхнення. З роси та води! Усе найкраще, що є в світі, належить, доню, хай тобі: пісні, усмішки, сонце, квіти й безмежна радість і у житті. У всьому успіхів багато, безцінних почуттів, тепла! Хай кожен день буде, як свято, й чарує всіх твоя краса! Свою найдорожчу, наймилішу, найчарівнішу, любу донечку, прекрасну, люблячу сестру

ЕЙЗЕМБРУК ОЛЬГУ СЕРГІЇВНУ

з 30-річчям – найкращою порою у житті людини – щиро з любов”ю вітають та бажають щасливої долі сім”ї Кущ та Монич Хай твоя врода і ніжна і красива душа будуть окрасою нашого життя ще багато-багато літ! Хай стеляться тобі у щасливе, світле, омріяне майбутнє широкі, безпечні, відкриті дороги! А шляхи твоєї долі хай будуть виткані нитками великої любові, достатку, здоров”я і удачі. Завжди будь ніжна, мила й хороша, хай твої біди розвіють пороші, болі зморозить зима. Будь же здорова повік і щаслива, горя не відай і сліз. Будь все життя, наша ластівко мила, схожа з красою беріз.

6

Ти наше сонечко, щастя і сила, затишок щирий, віра й надія. Спасибі тобі за любов незгасну, за щире серце, за добро і ласку. За те, що з тобою так легко на світі, що завжди теплом твоїм ми зігріті. Ми кожного дня дякуємо Богу, що подарував нам таку гарну, добру, кохану, любу, чарівну дружину, лагідну, люблячу, найніжнішу матусю ЕЙЗЕМБРУК ОЛЬГУ СЕРГІЇВНУ з безмежною любов”ю та найкрасивішими квітами вітаємо з щасливим 30-річчям, яке вона святкує 26 березня Найрідніша наша, наше ясне сонечко, твоя любов і турбота нас завжди зігріває. І нам в житті нічого більше не треба, лиш би ти була здорова і щаслива. Тебе цілуємо і тобі дякуємо і відчуваємо рук твоїх тепло. Багато матусь і дружин хороших є на світі, але такої ще ні в кого не було. Хочемо побажати тобі всього того, що прикрашає наше життя, - любові, злагоди, добробуту, взаєморозуміння, щасливого довголіття. Твої найрідніші коханий чоловік Роман та донечка Софійка.

Всю доброту, яка існує в світі,всю радість, що живе серед людей, усі найкращі на планеті квіти даруємо тобі у цей святковий день. З теплотою і ніжністю, повагою та любов”ю вітаємо нашу добру, гостинну, чарівну дорогеньку донечку-невісточку ЕЙЗЕМБРУК

ОЛЬГУ СЕРГІЇВНУ

з нагоди квітучого ювілейного дня народження,який вона святкує 26 березня Щоб ти завжди була щаслива, добро пізнала у житті, і щоб сміялися до тебе, із неба зорі золоті. Щоб гріло сонечко ласкаво, і Бог тебе в опіці мав, і Ангел твій, охоронитель, з плеча твого щоб не злітав. У цей день весняний і прекрасний 30 сповнилось тобі радості, усмішок, щастя і доріг легких в житті. Любити, вірити, чекати, купатись в розкоші й красі, мети своєї досягнути й здійснити задуми усі. Здоров’я, сонця, миру і добра, тепла, любові, радісної днини – від нас тобі на іменини. З повагою ніжністю та любов’ю сім’я Ейзембрук.

Бажаємо, щоб люди любили тебе, щоб рідні тобою гордились. Життя щоб твоє, як пелюстки троянд, любов”ю і щастям світилось. Літа твої хай квітнуть, мов вишневий сад, і кожен день усміхнено радіє, хай доля посилає зорепад здоров’я, щастя, успіхів, надії. Дорогого синочка, братика, внука, хрещеника, племінника, жителя с. Черевки ЯКОВЦЯ ВОЛОДИМИРА ВОЛОДИМИРОВИЧА щиро вітаємо з 20-річчям, яке він святкував 23 березня і даруємо такі слова: Хай тобі дороги стеляться шовкові, життя хай буде як калини цвіт. І козацька вдача, і міцне здоров’я хай у тебе будуть, цілу сотню літ. Хай в твої дороги не ввійдуть тривоги і не буде лиха на твоїм путі. Лиш любов і щастя, радість і надія нехай будуть завжди у твоїм житті. Хай будуть поруч віра і надія, як два крила, що впасти не дадуть, і сам Господь по милості наділить, ще довгих літ, щасливу, світлу путь! Люблячі тато Володя, мама Люба, сестра Світлана, бабуся Галя, хрещений Сергій, хрещена Надя, Діма, Ліза, хрещена Люда, хрещений Діма, Денис, тьотя Лєна, Наташа, тьотя Наташа, дядя Юра, Настя. Дорогий тату, любий чоловіче, рідненький наш дідусю! Ви в нас є, і милий нам цей світ. Хай Вам смуток не впаде на душу, Ви живіть на радість нам сто літ. Хай ніколи не болять Вам руки, старість хай обходить повсякчас, тільки радість хай приносять діти, внуки і всі люди поважають Вас. Та такий ти в нас – єдиний! Тим, що маємо сьогодні, ми завдячуємо – тобі, найдорожчий, найрідніший, доземний уклін від нас тобі! З великою шаною, повагою, любов”ю щиро вітаємо чуйного, привітного, дорогого, коханого чоловіка, люблячого та турботливого татуся, золотого, лагідного дідуся

МАКІЙ АНАТОЛІЯ ВАСИЛЬОВИЧА з с. Жовтневе з нагоди найкрасивішого

55-річчя, яке він зустрів 23 березня Наш славний і рідний, найкращий у світі, з тобою нам завжди затишно й світло, ти гарний господар, і батько чудовий, даруєш турботу і море любові. Спасибі за ласку, за руки умілі, що вміють підтримати словом і ділом, що в рідному домі надійно і щиро, живи нам на радість у щасті і мирі. Хай Матінка Божа тебе охороняє, Господь із неба щастя посилає, хай буде здоров’я міцне, мов граніт, на многая, многая літ! Люблячі дружина Таня, дочка Валя, син Олександр, невістка Маша, внучка Даша. Хай добрий Ангел береже повік вогонь зорі, що долею зоветься, життя, неначе вишитий рушник, багрянцем калиновим усміхнеться. Якнайтепліше з усією любов”ю та повагою вітаємо дорогу нам Людину, доброго, щирого, привітного чоловіка, уважного, любого дядечка ІГНАТЮК

ОЛЕКСАНДРА МИХАЙЛОВИЧА з нагоди світлого 50-річчя, яке він

святкує 30 березня За душу твою щиру і палку, за серце твоє щире і привітне, дай, Боже, щастя на віку, любові від рідних та людей і довголіття. Будь здоровим, як дуб, і багатим, як осінь, будь веселим, як сонце, і крилатим, як птах, добрим будь, як і був для нас досі, щастя-долі тобі і усіх земних благ. Ми щиро хочемо побажати, щоб у нелегкому житті легко всі труднощі долати, що стрінуться у тебе на путі. Також бажаємо щастя і благополуччя, щоб ти був найкращий у світі, щоб ти був щасливий завжди. З повагою сім”ї Пафик, Чеботарьових, племінниці Альона і Оля. Ми хочемо тобі побажати: хай роки щасливо летять, пісні неповторні крилаті хай завжди для тебе звучать. Дуже добре, коли є гарна родина, але ще краще, коли є гарний брат та дядя. 30 березня ми раді вітати нашого любого, дорогого, рідненького брата, люблячого, уважного, щирого дядю ОЛЕКСАНДРА МИХАЙЛОВИЧА ІГНАТЮКА з нагоди ювілейного дня народження Твій ювілей, не тільки твоє свято, радіють рідні й друзі теж. Хай Бог пошле ще років тобі багато, здоров’я й щастя, радості без меж. Нехай добром наповнюється хата, достатком, щирістю і сонячним теплом, хай буде вірних друзів в ній багато, прихильна доля огорта крилом. Хай здійснюються твої мрії і надії, а добре серце не підкориться рокам. Бажаємо, щоб твої руки ніколи не знали втоми, серце – холоду, очі – смутку, а душа – тривоги. Життя проживи без сліз, без біди, нехай воно щасливим буде, сьогодні,завтра і завжди. З любов”ю сестра Зіна, племінниця Віта.

Щоб серце Ваше зігрівало тепло, щоб завжди в душі панувало добро, краси і наснаги, здоров’я без ліку і довгого-довгого щедрого віку! Хай ладиться скрізь: в господі, в родині, щоб радісний настрій у серці не згас, все світле і гарне, що треба людині, нехай неодмінно приходить до Вас! Найщиріші привітання адресуємо прекрасній, добрій, щирій, ніжній, гостинній, чарівній жінці КРУК ЛЮБОВІ ЄРОФІЇВНІ з нагоди світлого ювілейного дня народження, який вона святкувала 24 березня Хай квітує доля у роках прекрасних і приносить радість, ніжність і тепло. Хай у кожній днині світить сонце ясне і дарує тільки мудрість і добро. Хай пахучим цвітом стелиться дорога, хай відходять вдалеч горе і біда, хай же будуть щастя і міцне здоров’я, радість і повага на многії літа. Нехай Вам зорі удачу дарують, нехай Вас всі люблять і щиро цінують. Хай сяє душа, наче сонце весною, хай щастя завжди буде поруч з Вами! Хай квітне радість у серці пісенно і доля Вам допомагає щоденно! Здоров’я, удачі, веселого настрою не тільки в цей день, а на багато-багато років. З повагою та шаною сім’ї Малько, Куліш та Тонченко. У такий день не вистачає слів – лиш прислухатись до серця треба. Хай твоє щастя морем злив приходить посланцем із неба. Даруй тепло, воно тобі вернеться любов’ю чистою на многії літа. Хай твоя доля ангелом небесним над твоєю оселею зліта. Вітаємо прекрасну, чудову, гарну, чарівну жінку, люблячу тітоньку ІГНАТЮК ОЛЕНУ ВОЛОДИМИРІВНУ з квітучим 50-річним ювілеєм, який вона святкувала 23 березня Від щирого серця простими словами, дозволь привітати, шановна тебе. За те, що ти є, що ти з нами, дозволь обійняти тебе. Бажаємо ласки і доброго слова, усюди удачі, міцного здоров’я, хорошої пісні, прекрасного свята, безмежної радості в серці і в хаті. Добра і радощів бажаємо, благополуччя і щастя на всі літа! Хай сонце весело тобі сяє, хай квітне в серці доброта. Хай світять тобі життєві долі, хай обминає тебе журба, бажаємо від усього серця любові, щастя і добра. З повагою сім”ї Пафик, Чеботарьових, племінниці Альона і Оля. Хай тобі радість несе кожна хвилина, від горя боронить молитва свята, хай щастя, квітує життєва стежина на многі та благі майбутні літа. Ці щирі слова вітань ми з глибокою повагою та любов”ю даруємо дорогій нашій, гостинній, щирій сестрі, наймилішій, ніжній тітоньці ОЛЕНІ ВОЛОДИМИРІВНІ ІГНАТЮК з нагоди 50-річчя, яке вона святкувала 23 березня Здоровимо щиро у день ювілею, бажаємо миру в душі й над землею. Хай день за днем приносить лиш удачу, хай квітнуть цвітом сонячні літа. Хай буде шлях земний добром освячений і довго молодість іще не відліта. Хай доля дарує багато добра, хай здоров”я й щастя ніколи не зрадять, у сім”ї повсякчас все хай буде гаразд на добро, на удачу, на радість. З повагою та шаною сестра Зіна, племінниця Віта.


25 березня 2016 року Хай роки Ваші ще догво-предовго квітнуть веселково. Щастя у Вашому домі, доброго здоров’я від душі бажаємо в цей чудовий день. Від усієї душі, люблячими серцями вітаємо дорогу, любу, добру матусю, люблячу бабусю, прабабусю

ДУДЧЕНКО НІНУ ФЕДОРІВНУ

з нагоди ювілейного дня народження - 80-річчя, який вона святкує цими березневими днями Матусю рідненька, бабусю любенька, прийміть поздоровлення щирі в цей день. Найкраща у світі турботлива ненько, спасибі за світ колискових пісень. Хай серце ще довго у грудях палає, а руки, мов крила внучат пригортають. Здоров’я міцного зичимо щиро, ласки від Бога, від дітей – тепла на многії щасливії літа. З любов’ю та шаною дочки Світлана, Валентина, зяті Сергій та Василь, внуки Юлія, Віта з чоловіком Володимиром, Алла з чоловіком Андрієм, Наташа з чоловіком Юрієм та правнучки Саша, Женя, Єва і Даша. Нехай життя твоє вічно сміється, в душі розквітають квіти, і серце хай радістю б’ється, не знаючи негараздів і біди. Бажаємо щастя і добра, і вічної юності цвітіння, любові, усмішок й тепла, в усьому Божого благословення! 29 березня красива і сонячна, квітуча 30-річна дата завітає до нашого рідненького, милого, доброго, щирого, уважного сина, прекрасного, чуйного брата та найкращого у світі дядечка

АНАТІЯ БОГДАНА ЮРІЙОВИЧА з с. Майське

В день народження бажаємо море радості світла. Щоби кожна мить, як нині, була сонечком зігріта! Щоб життя під небом ясним, стало кращим та багатшим, щоб було усе чудово, були успіх та удача! А ще бажаємо щастя і здоров’я, всього найкращого тобі, хай береже завжди з любов’ю небес висока голубінь. Нехай тривога обминає, і смуток стороною йде, хай горя серденько не знає. Кохання зичим і наснаги, хай радість серце огорта, і зігріва завжди і всюди удачі зірка золота. Нехай здійсняться твої найзаповітніші мрії, хай не одна тобі весна ще рання тепло і радість в серце принесе. Завжди люблячі тебе батьки, cестра з чоловіком, племінниця Даша. Хай тобі всміхаються ранки й світлі троянди в росі, й схід сонця, й рожеві світанки постануть перед тобою в усій красі. Дорогого, любого, найкращого у світі сина, коханого, люблячого, щирого чоловіка, найдобрішого, любого татуся АБРАМОВА АНДРІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА з с. Малий Крупіль ніжно-ніжно вітаємо з квітучим 25-річчям, яке він святкував 23 березня Велику радість, що в душі бринить, словами дуже важко передати. Сьогодні, в цю прекрасну світлу мить, від усього серця хочем побажати: щоб кожен день здавався дивним сном, який би робив тебе ще щасливішим, щоб ти був оточений любов’ю і теплом найближчих, найдорожчих, найрідніших. Нехай волошками цвітуть літа прекрасні, нехай здійсняться тисячі бажань, щоб доля дарувала тільки щастя, ні грама бід, ні крапельки страждань. Життя хай квітне, мов вишневий сад, і кожен день усміхнено радіє, а доля подарує зорепад здоров’я, миру, успіхів, надії. Люблячі мама Таня, дружина Юля, син Артем. Якби в словах була пророча сила, а в серці полум’я цвіло, то ми б для тебе усе в житті зробили б, щоб дня сумного не було. Цими словами вітаємо нашого дорогого, люблячого, надійного брата АНДРІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА АБРАМОВА з с. Малий Крупіль з нагоди славного 25-річчя, яке він святкує цими березневими днями Долю просимо у Бога, щоб тебе оберігав, здоров”я, силу й мудрість дав і віру в те, що завтра буде краще і що життя таке прекрасне. Квітує доля у роках прекрасних й приносить радість, ніжність і тепло. Хай у кожній днині світить сонце ясне і дарує тільки мудрість і добро. Хай пахучим цвітом стелиться дорога, хай відходить вдалеч горе і біда, хай же будуть щастя і міцне здоров’я, радість і повага на многії літа. З повагою сестра Надія з родиною. Ми зичим тих пісень, які весна співає, і музики, що награють ліси, квітів тих, що раз лиш розцвітають та повні пригорщі здоров’я і краси. Адресуємо якнайкращі та найщиріші привітання коханій, любій, дорогій дружині, найніжнішій, люблячій матусі та золотій, турботливій бабусі, шановній свасі

ПАНТЕЛУСЬ ІННІ ІВАНІВНІ

з с. Лизогубова Слобода з нагоди квітучого 45-річчя, яке вона святкувала 24 березня Нехай цвітуть під небом синьооким ще довго-довго дні й літа, а тиха радість чиста і висока, щоденно хай до хати заверта. Бажаємо здоров’я, сонця в зеніті, любові, доброти і щастя повен дім, нехай у серці розкошує літо і соняхом квітує золотим. Хай постійний успіх, радість і достаток сиплються до тебе, немов вишневий цвіт. Хай життєвий досвід творить з буднів свято, а Господь дарує довгих-довгих літ. З повагою та любов’ю чоловік Анатолій, син Сергій, дочка Вікторія, зять Олег, внучка Поліночка, свати Берднікови.

стор. 7 У ЮНИХ ЦІКАВЕ І КОРИСНЕ

Новини Згурівської гімназії

«Незлим тихим словом» згадали поета і пророка учні Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня». Протягом 9-12 березня у нашому учбовому закладі було поведено ряд заходів, завдяки яким учні НВК почерпали багато інформації про Тараса Григоровича. У середу 9 березня, у день народження Кобзаря, учні 8 класу провели святкову лінійку, якою розпочали Шевченківський тиждень. Гімназисти прослухали пророчі поезії Кобзаря та переглянули відео про життя і творчість поета. 10 березня відбулася літературна гра - брейн-ринг - «Вінок Кобзарю» між командами 8 та 9 класів. Захід провели учениці 11 класу Аня Шевчук та Ірина Матвієнко. Команди давали відповіді на питання про життєвий та творчий шлях письменника, інсценізували уривки із поем Шевченка. Із різницею в декілька балів перемогла команда «Лілея» 9 класу. У п’ятницю, 11 березня, пройшов конкурс читців поезій Шевченка, в якому взяли участь учні від 1 по 11 клас. Вели це свято учениця 11 класу Тетяна Кошіль, та Анастасія Демиденко, учениця 10 класу. У теплій затишній атмосфері лунало ніжне, ліричне чи схвильоване, гнівне поетичне слово Кобзаря. Найбільш вдало виступили учні: Софія Анатієнко (3 клас), Ірина Зленко (6 клас), Антон Безрадній (8 клас), Тетяна Желіба (9 клас). Вони посіли перші місця.

Протягом тижня учні 5-11 класів працювали над проектами – підготували цікаву інформацію про певний твір Тараса Григоровича, виготовивши стінгазети на дану тему та «захистивши» цю роботу. І в суботу 12 березня відбувся захід під назвою «Вічний Тарас», який провели учениці10 класу Дарина Чубук та Наталія Стукало. Учасники презентували свої стінгазети та надали захоплюючу інформацію про поезії Кобзаря.

Роль учнівського самоврядування набуває неабиякого значення в сучасному суспільстві, яке досить стрімко розвивається. Навчитися жити і працювати в умовах демократії - вимога часу. Безперечно, навички управління суспільством стануть надбанням людини. Уміння управляти - талант, який треба розвивати. Можливості зробити це в нас, учнівської молоді,є.

ретельна підготовка. Заздалегідь «майбутні вчителі» ознайомилися з навчальним матеріалом, який вони повинні були донести учням. Самостійно складали конспекти уроків, підбирали цікавий матеріал. Отже, «майбутні вчителі» проявили неабияку наполегливість і старанність, щоб підготуватися до уроків. Усі з великим нетерпінням чекали цього дня та хвилювалися. Але, як потім з’ясувалося, хвилюватися було нічого. Учні від 1 по 9 клас, у котрих у цей день були нові вчителі, залишилися задоволені. Уроки сподобалися, бо все проходило цікаво і захоплююче. Учні стали щасливими ще й від того, що їхні знання були оцінені високими балами. Завершився день заходом «Вічний Тарас», який також органівували лідери учнівського самоврядування. Учні 5 - 11 класів мали завдання підготувати цікаву інформацію про поезії Тараса Григоровича, зробити стінгазети на дану тему і презентувати їх. Так, п′ятикласники розповіли про вірш «Садок вишневий коло хати…», шостий клас поглибив знання присутніх про поему «Іван Підкова», сьомий – про твір «Тарасова ніч», восьмий привернув увагу до поезії «Думка», дев′ятий - змістовно розкрив ідейний зміст поеми «Гайдамаки», а десятий та одиннадцятий класи розповіли присутнім про вірші Кобзаря, написані ним під час перебування у наших краях: на Яготинщині та Переяславщині. А.Безрадній Досягнення цього дня стали безцінним досвідом, залишивши в нашій пам’яті незабутні враження і спогади на все життя. Ми щиро дякуємо нашим учителям-наставникам, що допомогли нам у підготовці та проведенні Дня учнівського самоврядування, надали учням чудову можливість спробувати себе і свої сили у такій нелегкій, але необхідній для людства професії – учитель. Дарина ЧУБУК, президент шкільної республіки «Злагода», Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня».

Тарас Григорович Шевченко - наша гордість, честь і слава. І нам, дітям, потрібно знати його життя, його твори. Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, із чого черпають сили й надії.

* * *

12 березня 2016 року в Згурівському НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» відбувся День учнівського самоврядування. Захід проводився з метою пропагування серед учнівської молоді основних засад місцевого самоврядування, формування активної життєвої позиції старшокласників та реалізації їх лідерського потенціалу, виховання інтелектуального і духовно розвиненого підростаючого покоління - майбутнього нації. У цьому заході взяли участь учні 5-11-х класів та лідери шкільної республіки «Злагода». Старшокласники мали можливість випробувати себе в ролі педагога, зрозуміти і відчути, як це – бути вчителем. Робочий день розпочався з лінійки. Учениця 10 класу Дарина Чубук, Д.Чубук президент шкільної республіки «Злагода» виконувала обов’язки директора, тому вона зачитала наказ про День самоврядування, зробила декілька повідомлень та призначила черговими вчителями старшокласників: в їдальні - Анастасію Майстренко та Інну Соловей, медсестрою - Марію Лободу, педагогом-огранізатором - Богдана Івченка, заступником директора з наукової роботи - Наталію Стукало, заступником директора з навчально-виховної роботи - Анастасію Демиденко. Увесь навчальний процес школи в цей день проходив під чітким контролем дублерів адміністрації школи. Але для того, щоб уроки провести у звичному для учнів режимі, потрібна була

СІМ’Я ВІД А ДО Я

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВСТВА і шкільну дисципліну. Батьки ж трактують її як з прогулянки — вимий руки та ін.).

Проблема відповідального батьківства є надзвичайно актуальною на тлі сучасного суспільного життя. Природним середовищем дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і гіередання культурних цінностей від покоління до покоління є сім’я. З перших днів появи дитини на світ сім’я покликана готувати її до самостійного життя та практичної діяльності, в домашніх умовах допомогти засвоїти позитивний досвід старших поколінь, набути власного досвіду поведінки і діяльності. Важливим у сімейному вихованні є те, наскільки родина живе інтересами один одного. Діти прислухаються до розмов батьків, є свідками їхніх вчинків, радіють їхнім успіхам чи співчувають невдачам. Виховний вплив сім’ї зростає, якщо батьки цікавляться не лише навчанням, а й позанавчальною діяльністю своїх дітей. За таких умов інтереси сім’ї збігаються з інтересами суспільства, формується свідомий громадянин країни. Провідну роль у сімейному вихованні відіграє мати. Саме вона найсильніше впливає на дітей, особливо в сфері духовноморального виховання. Діти, які виростають без материнського тепла і ласки, похмурі, як правило, замкнені, злостиві, вперті. Не меншим є й вплив батька, особливо коли йдеться про виховання хлопчиків. Проте виконати свої виховні функції батько і мати можуть лише за умови, що вони є справжнім авторитетом для дітей. Важко переоцінити роль дідусів і бабусь у сімейному вихованні. Однак це не означає, що батьки повинні перекладати на них свої батьківські обов’язки. Дитині потрібні ті й ті. Дієвим чинником сімейного виховання є спільна трудова діяльність батьків і дітей. Дітей слід залучати до сімейної праці, вони повинні мати конкретні трудові обов’язки, адекватні їх віковим можливостям. Така співпраця дітей з батьками має сильніший виховний вплив, ніж словесні повчання. Успіх сімейного виховання значною мірою залежить від організації домашнього побуту, традицій сімейного життя: порядку в сімейному господарстві, залучення дітей до розподілу бюджету сім’ї, загального режиму дня, визначення для кожного робочого місця, зокрема для навчальних занять, дотримання певних сімейних правил (кожна річ має своє місце, прийшов

Виховання дітей в сім’ї не завжди успішне, через високий рівень розлучень. Негативно позначаються на вихованні дітей і погані житлові умови сім’ї. Як свідчать дані спеціального обстеження, в Україні більше половини молодих сімей не мають окремого житла навіть через 10 років подружнього життя, майже половина сімей проживає з батьками в незадовільних для виховання дітей житлових умовах. У таких сім’ях батьки часто не можуть забезпечити дитину постійним робочим місцем, тому їй важко зосередитися над завданням, з’являється роздратованість, незадоволення, а згодом і небажання виконувати його. Значна частина сучасних сімей припускається помилок у вихованні дітей. Є сім’ї, в яких батьки намагаються виявити певну активність у вихованні дітей, проте роблять це невміло. Найчастіше вони керуються власним досвідом, якого набули, коли свого часу їх виховували батьки (авторитарний .стиль, обмеження свободи, погрози і покарання або вседозволеність, потурання примхам). Друга група — сім’ї, які не виявляють особливої активності у вихованні дітей, тобто педагогічно пасивні. Вони через хворобу, зайнятість, часту відсутність або відсутність єдиної точки зору на виховання, розлад між батьками, часті конфлікти та ін. причин не можуть належним чином виховувати дітей. У таких сім’ях стосунки між батьками напружені, конфліктні. За сімейними негараздами вони не знаходять часу для виховання дітей, втрачають контроль над ними. Третя група — сім’ї, що характеризуються антипедагогічними, аморальними умовами виховання дітей. Батьки своєю поведінкою (пияцтво, злодійство, розпуста тощо) створюють у сім’ї негативну обстановку, намагаються виправдати відхилення від норм поведінки у своїх дітей. У сучасних умовах склався ще один тип сімей — сім’ї, в яких батьки займаються бізнесом. Вони забезпечують дитину всім, про що тільки вона може мріяти. Однак на виховання їм бракує часу, тому вони передоручають цю справу іншим. Батьки не дозволяють їм гратися у дворі з однолітками, підбирають для них друзів лише зі свого кола. Витрачання грошей дітьми ніхто не контролює. Для них у сім’ї не існує слова «не можна», тому вони ігнорують

посягання на свободу їх дитини. Найоптимальнішим у батьківському вихованні є система, коли дорослі, приймаючи дитину такою, як вона є, створюють умови для задоволення її потреб та інтересів, заохочують самостійну поведінку дитини, ненав’язливо і цілеспрямовано привчають її до самостійного прийняття рішень з тих питань, що стосуються її життя - навчання, вибору друзів, проведення дозвілля тощо. За умови такого демократичного стилю виховання формується активна, самодостатня, впевнена в собі особистість, здатна відповідати за свої вчинки. Сучасна молодь, з одного боку, характеризується зміною стереотипів щодо ролей чоловіка і жінки в суспільстві, а з іншого - психологічною неготовністю до створення сім’ї: відсутністю знань про важливі батьківські якості, елементарні особливості розвитку дитини, неготовністю до відповідальної ролі батьків. Важливим є однакове уявлення майбутнього подружжя щодо ролей батька і матері, їхніх обов’язків, відповідальності, рівних ролей чоловіка і жінки в сім’ї. Молодь, котра готується до шлюбу, повинна знати, шо новонароджена дитина - не іграшка, не їхня власність, а нова особистість з її неповторними індивідуальними якостями і все зростаючими потребами. Молоді люди повинні мати чітке уявлення про відповідальну і безвідповідальну поведінку батьків, знати нормативні документи щодо прав дитини, вміти оцінювати себе як батька чи матір крізь призму відповідальності, здійснювати контроль своєї поведінки з точки зору відповідальності. До матерів і батьків, які не виконують свій обов’язок перед дітьми, може бути застосована сувора моральна кара - позбавлення батьківських прав. Таким чином законодавство держави поставило перед родиною на перше місце завдання всебічного і гармонійного розвитку особистості дитини. Його вирішення можливе за умови відповідного способу життя і способу думок батьків, постійного спілкування з дітьми, за умови дотримання норм загальнолюдської моралі у поведінці і спілкуванні всієї родини. Оксана ПРИХОДЬКО, головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї.


25 березня 2016 року

стор. 8

Дорогого, коханого, любого, уважного, прекрасного, найкращого у світі чоловіка, рідненького, доброго, дбайливого батька, чудового,уважного зятя, щедрого внука

ДАНЬКА АНАТОЛІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА сердечно з теплом, шаною та

любов’ю вітаємо з красивим 30-річчям, яке він святкував 22 березня Наш славний і рідний, найкращий у світі! З тобою нам завжди затишно й світло! Ти гарний господар і тато чудовий, даруєш турботу і море любові. Спасибі за ласку, за руки умілі, що здатні підтримати словом і ділом, що в рідному домі – надійно і щиро, живи нам на радість у щасті і мирі. Люблячі дружина Марічка, синок Максим, теща Тамара Валеріївна, тесть Анатолій Борисович і дідусь Валерій Дмитрович. Найщиріші вітання з нагоди славного 30-річчя адресуємо нашому дорогому, любому внуку, люблячому, надійному брату, славному, щирому племіннику та дяді

Хай квітує доля у роках прекрасних, а життя приносить радість і любов. Миру і здоров’я, злагоди і щастя, многая літа тобі знов і знов. Ці слова ми адресуємо ріднесенькому, ніжному сину, найкращому, люблячому брату

АНАТОЛІЮ ВОЛОДИМИАНАТОЛІЮ ВОЛОДИМИРОВИЧУ ДАНЬКУ Хай тобі дороги стеляться шов- РОВИЧУ ДАНЬКУ з нагоди

кові, і життя хай буде, як калини цвіт, і козацька вдача і міцне здоров’я хай у тебе будуть цілу сотню літ. Хай в твої дороги не ввійдуть тривоги і не буде лиха на твоїм путі. Лиш любов і щастя, радість і надія, нехай будуть завжди у твоєму житті. З повагою та любов’ю бабуся Ганна Пилипівна, брат Тарас, дядя Саша та тьотя Оксана зі своїми сім’ями.

славного 30-річного ювілею, який він святкував 22 березня З днем народження вітаємо, від усього серця ми бажаємо: щастя, радості, добра, здоров’я, успіхів і тепла. Благополуччя та достатку, щоб справи всі були в порядку. Хай посміхається життя та буде кращим майбуття. З повагою мама Таня, сестричка Юля, дядя Юра.

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ

Нехай Вам зорі удачу дарують, хай всі Вас люблять і щиро цінують! Хай сяє душа наче сонце весною, хай здоров»я завжди буде поруч з Вами. Хай обминають Вас тривоги, хай буде щастя на путі, хай світла й радісна дорога щасливо стелиться в житті! Люблячого, доброго, щирого, уважного, щедрого хрещеного ДРОБОТ ДЕНИСА МИКОЛАЙОВИЧА з с. Нова Олександрівка люблячими серцями вітаємо з красивим 25-річчям, яке ювіляр святкує 25 березня Хай Вам дороги стеляться шовкові, і життя хай буде, як калини цвіт, і козацька вдача і міцне здоров”я хай у Вас буде цілу сотню літ. Хай у Ваші дороги не ввійдуть тривоги і не буде лиха на Вашім путі. Лиш любов і щастя, радість і надія нехай будуть завжди у Вашому житті. Зичимо в мирі вік довгий прожити і наступні ювілеї в здоров”ї зустріти. З найкращими побажаннями хрещениці Іванка та Богданка. Хай завжди тобі усміхається доля, несуть тільки радість з собою роки, хай щастя й здоров”я не зрадять ніколи, хай збудуться мрії, бажання й думки. Віку довгого і щасливого, миром, радістю, обігрітого, долі світлої незрадливої і нев”янучого цвіту! Такими словами вітаємо шановну, добру, привітну, чарівну, гостинну подругу

МУСІЄНКО ГАЛИНУ ВАСИЛІВНУ

з с. Усівка з нагоди ювілейного дня народження, який вона святкує 26 березня Людської шани й зичимо й тепла, достатку, злагоди і дружби у родині, щоб вся біда у безвість відійшла, а радість залишилася віднині. В житті нехай все буде , що потрібно, без чого не складається життя: любов, здоров”я, щастя, дружба, та вічно молода твоя душа. І все, що зичимо для тебе ми, з роси й води від нас прийми! З повагою друзі Лихацькі Аня, Слава та їхні діти.

Дитячі ліки за знижками

У номері №11 «Панорами» від 11 березня у статті «Ліки за знижками згідно списків управління соціального захисту» було опубліковано перелік найбільш вживаних лікарських засобів, які відпускатимуться зі знижкою для незахищених верств населення. Наразі публікуємо додаток до Переліку лікарських засобів для відпуску незахищеним верствам населення (для лікування дітей) із знижкою 10%. ПРОТИВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ РОЖНИНИ НОСА 1.Амізон 0Д25 №10 29,31грн. 1 Нафтизин, краплі назальні 0,05% по 10 мл 11,80 грн. АНТИБАКТЕРІАЛЬНІ ЗАСОБИ АНАЛЬГЕТИКИ ТА АНТИПІРЕТИКИ 1.Азимед 100 мг/5мл 20 мл 69,80грн. 5.Парацетамол для дітей, сироп 120/5 мл 50мл 27,72 грн. 2.Азимед 200мг/5мл 30мл 84,50 грн. ВІДХАРКУВАЛЬНІ ЗАСОБИ 3 Ніфуроксазид 200мг/5мл 90 мл 62,20грн. 3.Пертусин 100 мл 16,20 грн. ЗАСОБИ, ЩО ДІЮТЬ НА ДИХАЛЬНУ СИСТЕМУ 4.Амброксол 15 мг, 100 мл 26 грн., 34грн. (АНТИСЕПТИКИ) 5.Суха мікстура 19,55 г 48,00грн. 1.Інгаліпт аерозоль 30мл 29,67 грн. Микола ГОНЧАРУК, 2.Лізак таблетки для смоктання №10 40,35 грн. завідувач КП ПРОТИНАБРЯКОВІ У РАЗІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПО«Згурівська ЦРА №157».

ПОРАДИ ДО ЧАСУ

СІВОЗМІНА ТА КОРИСНІ Картопля, «СУСІДИ» НА ГОРОДІ як відомо, росте скрізь, але особливо добре

Чергування овочевих культур на городі дозволяє уникнути накопичення в грунті шкідників, спор грибкових хвороб, а також дає можливість рослинам використовувати речовини, що знаходяться в землі повноцінно. Тому ви будете отримувати урожай стабільно, овочі менше будуть хворіти. І город, дачна ділянка порадують вас відмінним урожаєм. Розплановуючи город під майбутню сівбу, обов’язково слід врахувати попередників. Так, капусту висаджують там, де досі росли огірки, кабачки, горох, квасоля, картопля, багаторічні трави. Томати, перець розміщуйте після цибулі, огірків, капусти, пшениці, вівса та інших зернових. Огірки добре плодоноситимуть на площах, що були зайняті горохом, кукурудзою, картоплею, капустою, цибулею чи помідорами. Що ж до моркви та буряків, то їх висівають після гарбузових, бобових, картоплі, капусти, чи зернових культур. Кращими попередниками для цибулі є помідори, гарбузи, огірки, бобові. А картоплю висаджують там, де росли капуста, огірки, цибуля, помідори, боби. При плануванні посадок слід враховувати особливості рослин. Так, грядку, на якій росли салат, шпинат можна засаджувати цими ж культурами через рік; редис, боби - тільки через 2-3 роки; морква, буряк, селера, помідори, перець, капусту - через 3-4 роки; огірки - через 3-5 років, цибуля - 4-5 років. Капусту можна саджати там, де до цього росли цибуля, помідори, картопля. Після редьки, огірків, редиски, її врожай навряд чи буде хорошим. Якщо поруч з капустою висадити селеру, то вона захистить її від земляних блішок, а от цибуля-порей відлякує гусениць совки, а кріп не підпустить попелиць і гусеницю. Ромашка, шавлія, м’ята повиганяє від неї капустяних метеликів. Капуста - хороша сусідка для різних салатів, помідорів, огірків, картоплі, шпинату, буряка, але нестерпна для винограду і петрушки. Морква буде добре рости на грядках, де раніше розташовувалися капуста і картопля, але не варто її садити там, де росли до цього селера і петрушка. Вона може сусідити з помідорами, редискою, салатом, часником, редькою, горохом, але не переносить поруч кріп. Поруч з нею особливо корисна буде цибуля, яка відлякуватиме морквяну муху, а вона, у свою чергу, відлякає від неї цибульну муху.

ЧИТАЙТЕ У НАСТУПНОМУ НОМЕРІ

- Центр зайнятості - воїнам АТО - Розпочато фестиваль Української патріотичної пісні НАШ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 30147

там, де до цього були огірки, бобові, капуста. Це прекрасний сусід для багатьох культур, за винятком соняшнику. До них відносяться кукурудза, редис, капуста, салат і т.д. Квасоля, висаджена поруч, а також чорнобривці, пижмо, настурція відлякають від неї колорадського жука. Огірки можна саджати після ранньої білокачанної капусти, а також після цвітної капусти, але не варто це робити там, де до цього росли гарбуз, помідори, бруква. Вони погано сумісні з картоплею, але непогано ростуть поруч з салатом, цибулею, часником, буряком, редискою, кропом, соняшником. Кукурудза, посаджена поруч з огірками, чинить на них стимулюючу дію, так само, як і вони на неї. Помідори можна вирощувати там, де до цього росли цвітна або рання білоголова капуста, бобові, але не було грядок з перцем, баклажанами. Це прекрасні сусіди для багатьох культур, таких, як селера, кукурудза, салат, редиска, морква, редька, буряк, петрушка, але погано уживаються з кропом. Меліса лимонна, чорнобривці, м’ята, шавлія, посаджені поруч, покращують якість і смак помідорів. Буряк садять там, де до цього росли огірки, рання картопля, капуста, помідори, бобові, гарбузові. Він добре росте поряд із салатом, редисом, цибулею, часником, погано сумісний з кукурудзою. Кращими попередниками баклажанів і перцю є огірок, бобові, рання білоголова і цвітна капуста. Їх не можна садити після помідорів, баклажанів, перцю. Цибулю садять після помідорів, огірків, капусти, ранньої картоплі, не використовують на ті місця, де раніше росла кукурудза. Вона прекрасний сусід для салатів, огірків, редиски, буряків, полуниці, не сумісна з горохом, бобами, квасолею. Грядки з часником можна розташувати там, де росли до цього огірки і помідори. Він буде добре рости поряд з морквою, буряком, огірками, помідорами, полуницею, але не вродить, якщо поруч розташувати капусту, горох, квасолю. Горох садять на місці картоплі, помідорів, капусти, поруч з огірками, петрушкою, морквою, редискою, але якнайдалі від цибулі, часнику. Горох, як і решта бобових, дуже корисний для ґрунту. Він збагачує його азотом, а також добре розпушує ґрунт.

ЗАСНОВНИКИ: районна державна адміністрація, районна рада, трудовий колектив редакції. Адреса редакції: 07600. Україна. Київська обл, смт Згурівка, вул. Українська,19. День виходу — п’ятниця. Тираж 3350 примірників. Реєстраційне свідоцтво КІ № 210, видане 23.04.1997 Замовлення №51-33 Обсяг 2 друк. аркуші Електронну версію газети читайте на сайті: http://zgurivka-rda.gov.ua/panorama.html

Від щирого серця вітаємо прекрасного, шановного, доброго, чуйного, чудового кума

ДРОБОТ ДЕНИСА МИКОЛАЙОВИЧА

з с. Нова Олександрівка з нагоди світлого ювілейного дня народження, який він святкує цими березневими днями Хай ладиться скрізь – на роботі, в родині, щоб радісний настрій у серці не згас, все світле й чудове, що треба людині, нехай неодмінно приходить до тебе. Нехай волошками цвітуть літа прекрасні, нехай здійсняться тисячі бажань, щоб доля дарувала тільки щастя, ні грама бід, ні крапельки страждань. Здоров’я, добра, удачі, натхнення та Божого благословення! З повагою куми Сватківські та Галушки. У цей святковий, світлий день, коли настав твій ювілей, ми щиро всі тебе вітаємо, добра і радості бажаємо. Хай обминають тебе тривоги, хай Бог дасть щастя на путі, хай світла радісна дорога, гладенько стелиться в житті. В цей весняний радісний день 24 березня святкувала свій прекрасний ювілей чарівна, добра, дорога, щира невісточка, тітонька КОЗАЧЕНКО

ВАЛЕНТИНА ПЕТРІВНА.

Надя, тьотя Ніна Миколаївна, сім’я Козаченко, сваха Марія Андріївна сердечно вітають іменинницю і дарують найкращі слова: Бажаємо жити і довго й щасливо, щоб кожен день був схожий на диво. Хай діти приносять тобі лише радість, дорогу до хати забуде хай старість. Живи у здоров’ї, у щасті і силі, літа проти тебе хай будуть безсилі. Нехай зозуленька кує тобі щоліта многая, многая, многая літа! Нехай живеться легко і щасливо, благословенним будь і Богом, і людьми. Здоров’я міцного і щедрої долі хай Бог посилає на довгі роки. З роси та води тобі на довгі-довгі роки.

ВИХОВАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Усі напрями виховання учнівської молоді тісно взаємопов’язані та утворюють цілісну систему. Статеве виховання займає в цій структурі виняткове значення В ДНЗ «Згурівський професійний ліцей» 15 березня 2016 року була організована лекція на тему: «Статеве виховання та репродуктивне здоров’я» спеціально запрошений фахівець лікар – гінеколог Клавдія Яківна Котенко забезпечила учнів інформацією стосовно захворювань, які передаються статевим шляхом, шкідливості абортів для репродуктивного здоров’я жінки, призначення та використання контрацептивів тощо. Одним з пріоритетних завдань нашої діяльності є сприяння гармонійного розвитку підростаючого покоління, збереження здорового генофонду та повноцінному формуванню статевої поведінки та норм моралі, що дозволить у майбутньому побудувати здорові, гармонійні і щасливі стосунки у житті. Анна ОБЛАМСЬКА, заступник директора з виховної роботи.

ВЕСНЯНІ Обприскування РОБОТИ У САДУ

Всі рослини протягом вегетації проходять так звані фенофази - етап зв‘язок протягом сезону. При цьому є синхронізація активізації певних хвороб і шкідників зі вступом рослин у ту чи іншу фенофазу. Проведення захисних заходів приурочують до певних фаз розвитку рослин: по сплячих бруньках, зеленому конусу, при набуханні бутонів, після цвітіння. В інструкції із застосування агрохімікату має бути зазначено, в яку з фаз розвитку рослин потрібно його використовувати. Обробка кущів Починають обприскування саду з обробітку ягідних культур - смородини та аґрусу. У березні , коли ще лежить сніг і бруньки не пробудилися, вирізують викривлені пагони і обривають бруньки, пошкоджені хворобами та шкідниками. Потім по периметру крони ллють під кущ окріп і присипають землю попелом. Кущі теж за один прийом обдають окропом. Якщо краплі окропу потрапили не на всі гілки, повторне обприскування неприпустимо. Також застосовують обприскування кущів і ґрунту під ними 3%-ним розчином нітрафену. Від брунькового кліща допомагає обробка колоїдною сіркою. Очищення дерев Перед обробкою дерев за допомогою жорсткої щітки чистять кору від моху і лишайнику. Чорні, загнилі місця на корі вичищають до здорової тканини, обробляють розчином мідного купоросу і замазують садовим варом. Крони обприскують розчином мідного купоросу, стовбури промащують розчином за допомогою щітки. Обприскування саду Один із прийомів захисту рослин від грибкових хвороб ( борошниста роса, моніліоз, парша, кучерявість листя персика) - використання «блакитного» обприскування для ягідних культур, кісточкових ( абрикос, алича, слива, персик, вишня, черешня) і зерняткових (яблуня, груша, айва) дерев. Обприскування проводиться 3%-ою бордоською сумішшю (300 г мідного купоросу з додаванням 300 г вапна на 10 л води). Захід проводиться 2 рази на рік - навесні і восени, коли опало листя. У продажу є безліч аналогів бордоської суміші - різних препаратів, які вміщують мідь. Поряд з цим добре провести обприскування дерев і ґрунту 7 %-ою сечовиною або 10 %-им хлористим калієм.

Наші реквізити: р/р 26006702911326 в АТ «Райффайзен банк «Аваль» м.Київ, МФО 380805, КОД ЄДРПОУ 19413986

РЕДАКТОР Л.П.МЕЛЬНИК ТЕЛ./ФАКС: 5-04-25; ТЕЛ: 5-04-22. E-mail: zg_panorama@ukr.net

За достовірність фактів відповідальність несе автор. Рукописи і фотографії не.рецензуються і не повертаються

Газета набрана та зверстана в комп’ютерному центрі редакції газети “Панорама”, смт Згурівка, вул. Українська, 19.

Думки авторів публікацій не завжди збігаються з точкою зору редакції.

Надруковано у Прилуцькій міській друкарні

Profile for Zgurivka rda

Panorama 13 (2016)  

Panorama 13 (2016)  

Advertisement