Moje první knížka z knihovny

Page 1

MOJE PRVNÍ KNÍŽKA Z KNIHOVNY


Dnes jsme navštívili knihovnu

Nejvíc se mi tam líbilo… napiš:

nakresli:

2


Jak šla zvířátka ze zoo do knihovny BYLO KRÁSNÉ RÁNO. SLON EDÍK VZAL ZVÍŘÁTKA ZE ZOO NA NÁVŠTĚVU DO KNIHOVNY. VŠECHNA JEN

SE SEŠLA U VÝCHODU ZE ZOO,

CHYBĚL. BYL LÍNÝ SLÉZT DOLŮ Z VĚTVE

,

NA KTERÉ CELÉ DNY POSPÁVAL. KNIHOVNA BYLA ZAVŘENÁ, ALE

, KTERÝ BYL V KNIHOVNĚ

JAKO DOMA, TAM MOHL JÍT, KDY CHTĚL. VYPŮJČIL SI

, ABY SE ZVÍŘÁTKA MOHLA PODÍVAT DOVNITŘ.

PŘED KNIHOVNOU SE VŠICHNI ZASTAVILI A

VYSVĚTLIL,

JAK SE MAJÍ V KNIHOVNĚ CHOVAT: „V KNIHOVNĚ SE NEKŘIČÍ, NEBĚHÁ A HLAVNĚ SE NESMÍ UBLIŽOVAT KNÍŽKÁM.“ POTOM ODEMKL A ZVÍŘÁTKA VEŠLA SE ZATAJENÝM DECHEM. TO BYLA KRÁSA. VŠUDE BYLO TOLIK STÁLY VYROVNANÉ V POLICÍCH, VEDLE LEŽELY

BAREV. A HER.

, NA JEDNOM MÍSTĚ BYLA SPOUSTA RŮZNÝCH

DŮLEŽITĚ VYSVĚTLOVAL ZVÍŘÁTKŮM, KDE NAJDOU TO,

CO BY JE MOHLO ZAJÍMAT. PRO KAŽDÉHO SE NĚCO NAŠLO. SE ZAJÍMALA O POHÁDKY, PROTOŽE NA JEDNÉ UVIDĚLA SVŮJ OBRÁZEK, CHTĚL NĚCO VESELÉHO, ŽE SE PRÝ RÁD CHECHTÁ, SE CHTĚL BÁT, A

PRÝ BY RÁD ZASE NĚCO DOBRODRUŽNÉHO. 3


PAK SE

ZEPTAL, KDE BY NAŠEL NĚCO O VAŘENÍ,

CHTĚLA ZASE NĚCO O PLETENÍ,

SE ZAJÍMAL O KRESLENÍ.

JEDEN VOLAL PŘES DRUHÉHO, ŽE BY CHTĚL NĚCO O O O

,O

,O

,

A VŠICHNI CHTĚLI

. JIM OCHOTNĚ VŠECHNO UKAZOVAL. PAK SE JEDNA

ZEPTALA, JESTLI BY SI MOHLI NĚCO PŮJČIT DOMŮ, DO ZOO. A BYLA MOC PŘEKVAPENÁ, ŽE TO JDE. KAŽDÝ SI ALE MOHL PŮJČIT JEN JEDNU VĚC. BYLO TO TĚŽKÉ, ALE NAKONEC SI VŠICHNI NĚCO VYBRALI A ŠLI SPOKOJENĚ DOMŮ. CESTOU SI VYPRÁVĚLI, JAK SE JIM V KNIHOVNĚ LÍBILO. KDYŽ PŘIŠLI DO ZOO, TAK BĚŽELI UKÁZAT CO VŠECHNO MAJÍ A VYPRÁVĚLI MU, O CO PŘIŠEL.

, SE

ZASTYDĚL, ŽE BYL LÍNÝ, A SLÍBIL, ŽE SE POLEPŠÍ, A PROSIL, ABY HO PŘÍŠTĚ VZALI S SEBOU. NA ZOOLOGICKOU ZAHRADU SE ZAČAL SNÁŠET SOUMRAK. MĚL VELKOU RADOST, ŽE SE DEN TAK PĚKNĚ POVEDL. CHVÍLI SPOKOJENĚ ODPOČÍVAL, ALE PAK MU ZAČALO VRTAT V HLAVĚ, ŽE JE DNESKA VEČER V ZOO VŠECHNO NĚJAK JINAK.

4


Večer v zoo Slon se diví, na mou věru, jindy v podvečerním šeru tolik hádek, křiku, klení, že to není k vydržení, dnes je tu jak po vymření… Co se stalo? Co se děje? Edík se už strachy chvěje, musí se jít podívat, co se v zoo mohlo stát, že by už šli všichni spát?

5


Co se děje večer v zoo

Netopýr si strachy pískal, kdo že tenhle horor spískal.

Tygr čte si nedočkavě, dobrodružství má teď v hlavě.

V teráriu rosničky recitují básničky.

A maličká korela hledí do leporela.

Tučňáci si libují, společně film sledují. 6


Vedle opice si hrají, desku s obrázky tam mají.

Nad pověstí lev jen vzdychá, potkat Bruncvíka to byla klika.

Stará sova moudře houká, do encyklopedie kouká.

Klokani čtou pohádku o statečném děvčátku.

Želva nad románkem slzí, že je sama moc ji mrzí.

Támhle v koutku malý rys čte si dětský časopis. 7


Doplňovačka

6

4 7

1 2 3 4 5 6

5 7

3

1

2 8


Pomoz najít zvířátkům cestu ke knížkám

Najdi 10 rozdílů

9


Ahoj mami, ahoj tati, dnes jsme byli na návštěvě v knihovně. Moc se nám tam líbilo. Když nás zapíšete, dostaneme takovou kartičku, a budeme si smět půjčovat knížky a taky časopisy a cédéčka a hry. Také vy se můžete v knihovně zapsat a půjčovat si knížky. To bychom si pak mohli doma číst všichni dohromady a to by bylo prima. Taky se nám líbí, když nám čtete a hrajete při tom divadlo. Třeba legračně měníte hlasy. Nebo můžeme číst my vám, to nás taky moc baví. Ale nejlepší je, když si s námi povídáte o tom, co jsme si přečetli. Někdy nevíme, co některá slova znamenají, tak vám je řekneme a vy nám je vysvětlíte. V knížkách se nám nejvíc líbí obrázky, taky bychom vám je rádi ukázali, tak s námi mějte trpělivost. Jo, a nechte nás knížky vybrat, víte, nám se třeba líbí něco jiného, než to, co jste četli vy. Ale klidně nám ty knížky ukažte, třeba se budou líbit i nám. A hlavně, nenuťte nás do ničeho, ani do čtení, třeba si tu knížku s námi nejdřív poslechněte. A víte co, pojďte se s námi do knihovny podívat. Třeba na odpolední čtení, vyrábění, divadlo, nebo jen tak… na knížky!!!

Vaše děti

10


Přečtěte si s dětmi

11


Omalovánka

Text: Kateřina Boušová Ilustrace a grafická úprava: Eva Kotlandová www.mlp.cz 2017


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.