Page 80

LÉ TO VE S KL E Rtuť v teploměrech stoupá, večery se prodlužují a všichni okolo působí šťastněji. Letos jsme zažili dlouhou zimu i náladové jaro, na řadu ale konečně přicházejí vytoužené sluneční večery. Ať už letní vedra zbožňujete, nebo naopak nenávidíte, nejpříjemněji je strávíte s ledovým koktejlem v ruce. Osvěžte se během letní sezóny třeba drinkem z přírodních ovocných limonád, prémiového rumu nebo šumivého vína.

Pokud budete v létě připravovat jakýkoliv míchaný nápoj, jedno je jisté – neobejdete se bez hromady ledu. Právě ten posune osvěžující drink na úplně novou úroveň, kterou si v průběhu července a srpna zamilujete. Pochopitelně ale záleží na vašem výběru ingrediencí, které ve vaší režii poputují do sklenice nebo shakeru. Pokud je to možné, dejte proto přednost vždy čerstvé ovocné šťávě a přírodním sirupům, přírodním ovocným limonádám před těmi naládovanými chemií, ale také prémiovému alkoholu před tím méně kvalitním. Bude vám více chutnat, vyhnete se ranním kocovinám a především se osvěžíte opravdu stylově. Inspirujte se recepty na letní míchané drinky, které pro Menhouse sestavili baroví specialisté z české distribuční společnosti Premier Wines & Spirits.

SVĚŽEST Š UMIVÉHO VÍNA A p e r i t í f Sp r it z

Letní spritz vznikl původně v Itálii. Kombinace šumivého vína, ovocného likéru a sody nabízí nepřeberné množství alternativ, které zaručeně překvapí. Vysokou sklenici naplňte kostkami ledu a nalijte do ní 4 cl blatenského likéru Aperitíf s příchutí pomeranče a rebarbory. Přidejte 10 cl španělského šumivého vína Cava Mediterrania z produkce historického vinařství Codorníu, a poté 5 cl sody. Po pečlivém zamíchání koktejl ozdobte plátkem pomeranče. Pomerančovo-rebarborový spritz je letním drinkem se vším všudy.

Vi o l a Sp r i t z

Ne každý spritz musí být primárně ovocný. V případě drinku Viola Spritz zvolíme francouzský likér Joseph Cartron Violette, který se vyrábí z okvětních lístků fialek. 4 cl tohoto jemného likéru následně ve sklenici s ledem dolijte 10 cl španělského citrusového vína cava od Codorníu a samozřejmě trochou sody. Pro podkreslení vůně ozdobte trsem máty, tymiánu a plátkem citronu. Cítíte to léto?

78 #MENHOUSE

Profile for Menhouse

Menhouse No. 18  

Osmnácté vydání magazínu Menhouse si o tématický název Summertime vyloženě říkalo. Okolo nás je spousta vášně, vše je sluncem zalité a přímo...

Menhouse No. 18  

Osmnácté vydání magazínu Menhouse si o tématický název Summertime vyloženě říkalo. Okolo nás je spousta vášně, vše je sluncem zalité a přímo...

Profile for menhouse