Lamuslenis 2018 06

Page 130

Japoniškų aromatų ženklo „@aroma“ įkūrėjas Satoshi Kataoka ir šiems kvapams Europoje atstovaujantis aromatų dizaineris MAURICE’AS JOOSTENAS niekada nesirinko lengviausių kelių. Jų kuriami unikalūs kvapai viešosioms erdvėms sudėlioti tik iš natūralių ingredientų, nors būtų taip lengva apgauti uoslę įlašinus kelis lašus sintetinių molekulių... Vis dėlto noras sugrąžinti žmogų prie išgrynintų, natūralių patirčių ir emocijų jiems kur kas svarbiau nei trumpalaikis romanas su kvapu.

IŠGIRSTI KVAPO ŠNABŽDESĮ Tekstas: Algė Ramanauskienė Nuotraukos: „@aroma“ archyvas

– Satoshi, kaip atradote kvapų pasaulį, juk iki tol užsiėmėte visai kita, ne tokia romantiška veikla? Satoshi: Taip, iš tiesų baigęs teisės studijas pasinėriau į visai kitokią veiklą – įsidarbinau vokiečių kompanijoje „Bosch“, o po devynerių metų įkūriau savo bendrovę, kurioje įrenginėjome biurus. – Visiškai nieko bendra su aromatais! O kaip jie atsirado jūsų akiratyje? Satoshi: Prieš du dešimtmečius Japonijoje buvo labai populiaru išvykti ir susituokti svetur. Populiariausios kryptys būdavo Havajai ir Australija. Kartą sulaukiau iš vieno kliento

130

LAMŲ SLĖNIS

pasiūlymo nuvykti į Australiją, patyrinėti vietos rinką ir atrasti produktų, kurie padarytų šią šalį dar geidžiamesne kelionių kryptimi. Taip išvykau tyrinėti Australijos ir ten atradau eukaliptą. Australai šį augalą naudoja ne tik aromaterapijoje, bet juo ir gydo peršalimo ligas ar naudoja kaip prevencinę priemonę prieš įvairius mikrobus. Tai – natūralus ir labai paplitęs vaistas. O man, kaip ir daugeliui japonų, tai buvo visiškas atradimas. Tad susiradau įmonę, prekiavusią eukaliptų ir kitais eteriniais aliejais ir ėmiau tuos kvapus importuoti į Japoniją. Tokia ir buvo mano pažinties su kvapais pradžia.

– O kada nusprendėte pats imtis kurti unikalius kvapus? Satoshi: Pamažu supratome, kad daugelis didelių įmonių norėtų turėti savo išskirtinį kvapą, pamanėme, kad tai – puiki niša ir įdomi galimybė pradėti kurti kvapus patiems. Pradėjome siųstis natūralius ingredientus iš Europos, JAV, Indijos, rinkomės ir autentiškus japoniškus augalus, tokius kaip japoniškasis kiparisas, kadagys ar citrusiniai augalai. Taip prasidėjo unikalių mišinių paieškos. Radome dvi aromaterapijos specialistes, kurioms buvo įdomi ne tik funkcinė, bet ir emocinė kvapo pusė. Kartu ir sukūrėme pirmuosius kvapų mišinius. Kiek vėliau prie mūsų komandos prisijungė Maurice’as.