Page 24

24

Sport

nowy dziennik Wtorek 25 czerwca 2013

Niemoc siedzi w głowach n Polscy siatkarze przegrali w Tuluzie z Francją 2:3 (21:25, 25:23,

Polacy, którzy bronią tytułu, przed sobotnim meczem obiecywali rehabilitację za piątkową przegraną. Jednak od samego początku widać było, że są nerwowi, a na boisku często dochodziło do nieporozumień. Każdy set był na początku wyrównany i w każdym Polacy mieli chwile, w których prowadzili. W pierwszej partii remis był jeszcze przy stanie 18:18. Póź niej jed nak Biało-Czerwoni zdobyli już tylko trzy punkty – po błędach rywali, a u Francuzów świetnie zagrał w ataku Julien Lyneel. Set zakończył się 25:21. W drugim to gospodarzom zabrakło koncentracji w końcówce. Przy remisie 22:22 bardzo dobrze zagrał Zbigniew Bartman. Najpierw atakował nie do obrony, a później obił francuski blok i Polacy wygrali 25:23. W kolejnej partii sytuację próbo-

wał ratować Michał Winiarski, ale przy prowadzeniu Francuzów 21:18 Polacy niewiele mieli do powiedzenia. Zwłaszcza przy zagrywkach Earvina Ngapetha byli kompletnie bezradni w przyjęciu, a z kolei rywale po raz kolejny udowadniali, że są bardzo mocni w obronie. Gospodarze wygrali 25:20. Mimo wszystko podopieczni Andrei Anastasiego, który w tym meczu nie robił zbyt wielu zmian, podjęli walkę w czwartym secie. To była najbardziej nerwowa partia, bo wielokrotnie polscy siatkarze, jak i włoski szkoleniowiec, nie zgadzali się z decyzjami sędziego. Arbiter ukarał nawet Michała Kubiaka, przy stanie 11:8, czerwoną kartką. Uznał bowiem, że przyjmujący Biało-Czerwonych po zdobytym punkcie niekulturalnie się zachował w stosun-

20:25, 25:21,13:15) w czwartym występie w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Biało-Czerwoni wcześniej dwukrotnie ulegli Brazylijczykom i w tegorocznej edycji nie odnieśli jeszcze zwycięstwa.

Trener Andrea Anastasi musi dotrzec do głów swoich podopiecznych

ku do rywala. Rozgorzała awantura. Polacy nie chcieli pogodzić się z taką decyzją, ale sędzia jej nie cofnął. Polacy, bardziej zmotywowani, wygrali seta 25:21 i o końcowym zwycięstwie musiał zdecydować tie-break. Walka była niemal punkt za punkt. Decydujący moment był przy stanie 13:13, kiedy Kubiak zaatakował w aut. Anastasi wziął czas, ale po długiej akcji i obronach z obu stron, lepsi okazali się Francuzi – 15:13. Polacy nie wygrali jeszcze meczu w tej edycji LŚ. Po czterech spotkaniach mają trzy punkty i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W grupie

A rywalizują jeszcze zespoły Brazylii, Argentyny, Bułgarii i USA. Prezes PZPS Mirosław Przedpełski zapowiedział, że będzie chciał się spotkać z trenerem Anastasim, by porozmawiać o postawie Biało-Czerwonych. Zaznaczył też, że nie będzie żadnych nerwowych ruchów. “Poczekajmy jeszcze, zanim zaczniemy wydawać wyroki. Siatkarze nie są jeszcze w formie, to widać. Zresztą nie ma się z czego cieszyć, jak przegrywa się mecze, ale jestem zdania, że w tej chwili nie powinno być żadnych nerwowych ruchów. Kadra potrzebuje spokoju, ale chciał-

bym spotkać się ze szkoleniowcem, by na ten temat porozmawiać. Chciałbym wiedzieć, co się dzieje – powiedział Przedpełski. – Wydaje mi się, że coś siedzi siatkarzom w głowach. Muszą się przełamać, a później będzie już znacznie lepiej. Zresztą z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej, dlatego nie ma jeszcze powodów do obaw. Trener ma plan, a ja mam do niego stuprocentowe zaufanie” – podkreślił prezes PZPS. Kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będą Argentyńczycy. Mecze odbędą się w piątek w Bydgoszczy i w niedzielę w Gdańsku. n

PERIODICALS postage paid at New York, NY. Delivered to the Post Office as periodicals class mail on Monday, June 24, 2013

POSTMASTER: Send address changes to “Nowy Dziennik”, 70 Outwater Lane, Suite 402, Garfield, NJ 07026