Річний звіт / Annual Report 2019

Page 1

www.docudays.ua

РІЧНИЙ ЗВІТ ГО «ДОКУДЕЙЗ» 2019 YES

NO


ЗМІСТ 3

РЕЗЮМЕ ПРОГРАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

4

16 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО

КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

21

DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІАПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

31

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ DOCUDAYS UA

36

ШКІЛЬНИЙ DOCU/ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ

40

DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

48

16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ

ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

53

ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

58

ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ

61

ПАРТНЕРИ

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

2


РЕЗЮМЕ ПРОГРАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У МЕЖАХ РІЗНОМАНІТНИХ КУЛЬТУРНИХ ЗАХОДІВ ТА ПОДІЙ ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ В РАМКАХ ДВОХ ФЕСТИВАЛІВ (16 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA, 16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA ), КАМПАНІЇ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ ТА ШКІЛЬНОГО ДОКУ/ТИЖНЯ ПРОТИ БУЛІНГУ, ПОКАЗІВ ТА ОБГОВОРЕНЬ У DOCU/КЛУБАХ МЕДІА ПРОСВІТИ ТА ЗАХОДАХ ІНДУСТРІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ DOCU/PRO

Такі різноманітні формати включали: покази фільмів, сесії «питаннявідповідь» з авторами стрічок та поглиблені дискусії про права людини, правозахисні кампанії, лекції, семінари, аналітичні матеріали, навчальні заходи, майстер-класи, кави з правозахисниками та режисерами, круглі столи, присвячені різним аспектам прав людини, захисту персональних даних, правам людини в інформаційному просторі; професійні воркшопи, виставки, інсталяції та VR-кінотеатр. Ми сприяли подальшій співпраці між режисерами, активістами та представниками громадянського суспільства, створюючи можливості для спільного виробництва фільмів та подальшого просування і впливу документальних фільмів про права людини. еСукупно впродовж 2019 року ми надали 5262 послуги для 284 207 бенефіціарів по всій Україні. Аудиторія глядачів та учасників заходів переважно складалася із жінок та дівчат (78%), а більшість бенефіціарів були віком від 17 до 40 років (83%). Також важливо наголосити, що цього року нам вдалося залучити молоду аудиторію, зокрема учнів 320 шкіл по всій Україні в межах Шкільного DOCU/ТИЖНЯ проти булінгу.

ВІДВІДУВАЧІ ТА ВІДВІДУВАЧКИ ПОДІЙ У 2019 РОЦІ ВИВЧАЛИ, ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ НАШЕ ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ, ЗВИЧКИ ТА СПОСОБИ СПІЛКУВАННЯ ВІД ЧАСУ ПОЯВИ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ, ЯКІ НОВІ МОЖЛИВОСТІ ВОНИ ВІДКРИЛИ, ЯКІ ЗАГРОЗИ ПРИХОВУЮТЬ, ЯК РІЗНІ ВРАЗЛИВІ ГРУПИ МОЖУТЬ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ.

Щоб реалізувати такий масштабний комплекс заходів, команда ГО «Докудейз» співпрацювала із 44 регіональними партнерами, які допомогли нам організувати та провести Мандрівний Docudays UA, та 265 кіноклубами (Мережа DOCU/Клуб), які на додаток до своєї системної діяльності з організації кінопоказів та обговорень також долучилися до Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу та до Шкільного DOCU/ТИЖНЯ проти булінгу. Також ми залучили 153 волонтери. Для того, щоб якомога більше людей дізналися про проєкти нашої організації, ми провели потужну комунікаційну кампанію. Усього в національних та міжнародних засобах масової інформації (включаючи соціальні медіа) було опубліковано 1114 публікацій про події ГО «Докудейз».

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

3


www.docudays.ua

16 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA 22-30 БЕРЕЗНЯ, 2019 YES

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

NO

DOCUDAYS UA

4


МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

5


МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

6


ФЕСТИВАЛЬ DOCUDAYS UA – ЦЕ ОДИН ІЗ НАЙМАСШТАБНІШИХ У СХІДНІЙ ЄВРОПІ МІЖНАРОДНИХ ФЕСТИВАЛІВ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ,

Фестивальні події відвідало

24 654 особи

ЯКИЙ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЩОРОКУ В М. КИЇВ НАПРИКІНЦІ БЕРЕЗНЯ. У 2019 РОЦІ ВІДБУВСЯ 16 ФЕСТИВАЛЬ DOCUDAYS UA.

76 фільмів із 38 країн світу 47 правозахисних заходів 167 іноземних та 851 українських учасників фестивалю 248 публікацій у ЗМІ про події Фестивалю 53 члени команди та 153 волонтери зробили можливим 16 DOCUDAYS UA 11

фестивальних локацій: кінотеатри «Жовтень», «Київ», «Ліра», «Київська Русь», Boomer, кінотеатр ім. Т. Г. Шевченка, «Лейпциг», «Факел», «Дніпро», креативний простір IZONE, Довженко-Центр

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

7


ДОЗВОЛИТИ ПРОГРАМІ ЗМІНИТИ ВАШУ СВІДОМІСТЬ? 16 фестиваль DOCUDAYS UA пройшов під назвою «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?». Протягом 10 фестивальних днів ми досліджували, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, як це впливає на наші права, які нові можливості вони відкривають, які загрози в собі таять. Права людини в цифрову добу також стали наскрізною темою переважної більшості проєктів і заходів ГО «Докудейз» у 2019 році.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

8


ПРО ВІЗУАЛЬНЕ РІШЕННЯ Ми запросили до співпраці художника Олексія Сая, відомого своїм стилем Exсel-Art: це мозаїки, створені в програмі Microsoft Exel, що призначена для оброблення великих масивів даних і асоціюється з точністю звітів та монотонною буденністю цифрового світу. Своїми сповненими іронії роботами Олексій досліджує пласт офісної культури, який з’явився всього 15 років тому й вплинув на ідентичність, мотиви, джерела агресії, мислення сучасних людей.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

9


КІНОПРОГРАМА

Із 600 поданих до участі у фестивалі фільмів ми відібрали та показали 76 фільмів із 38 країн світу в межах трьох конкурсних та 11 позаконкурсних програм.

Переможець національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА ІСТОРІЯ ЗИМОВОГО САДУ Семен Мозговий, Україна, 74’

19 265 квитків було продано або зарезервовано за фестивальними акредитаціями. Кінопрограма DOCU/УКРАЇНА існує із 2014 року, а у 2016 році отримала статус конкурсної програми. У перші роки це були переважно короткометражні фільми, а у 2019 вже вдруге провели конкурс українського повнометражного документального кіно, чим ми особливо пишаємося, адже такій кількості якісних документальних національних фільмів сприяли, зокрема, багаторічні зусилля діяльності нашої команди.

Переможець міжнародного конкурсу повнометражних фільмів DOCU/СВІТ ГОЛОСИ МОРЯ Кім Гопкінс, Велика Британія, 98’

Переможець міжнародного конкурсу короткометражних фільмів DOCU/КОРОТКО НАРОДЖЕННЯ ДРУЖБИ Ацуші Куваяма, Португалія, 10’

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

10ПРАВОЗАХИСНА ПРОГРАМА RIGHTS NOW! У межах RIGHTS NOW! ми провели 47 правозахисних заходів. З них 33 – тематичні заходи та дискусії, пов’язані з актуальними темами захисту прав у цифрову добу, 6 заходів «Кава з правозахисниками», три заходи спеціальної програми «Зміни це!», «Живу Бібліотеку», Флешмоб на підтримку Олега Сенцова, покази 2 VR фільмів та участь правозахисного департаменту в IV Всеукраїнській конференції «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини» (детальніше про конференцію у розділі DOCU/КЛУБ). Також одним із заходів під час правозахисної програми березневого Фестивалю стало оголошення старту Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA в Україні та проведення круглого столу серед зацікавлених сторін Кампанії (детальніше в розділі Кампанія проти кібербулінгу).

Також один із фільмів був обраний переможцем у номінації RIGHTS NOW! ЧИСТИЛЬНИКИ | Ганс Блок, Моріц Різевік, Бразилія, Німеччина, 88’

П О Д І Ї П РА В О З А Х И С Н О Ї П Р О Г РА М И В І Д В І Д А Л О 2 494 О С І Б.

Під час підготовки та реалізації правозахисної програми фестивалю ми співпрацювали з 22 організаціями та ініціативами, що були організаторами окремих заходів правозахисної програми: Українська гельсінська спілка з прав людини, ГО «Центр громадянських свобод», ГО «Лабораторія цифрової безпеки», Коаліція «За вільний Інтернет», ГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини», Харківська правозахисна група, радіостанція «Радіо Свобода», інтернетвидання «Детектор медіа», інтернет-портал Texty.org.ua, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, ГО Truth Hounds, Школа цифрової безпеки DSS380 / ГО «Інтерньюз-Україна», проєкт Є-data, ГО «Центр інформації про права людини», Громадське телебачення, інформаційна платформа «Сегодня», ГО «Український інститут з прав людини», Правозахисна організація Amnesty International Україна, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я» та Громадська організація «Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”», ГО «Експертний центр з прав людини». Також як спікери до правозахисних подій ми залучили представників із різних організацій громадянського суспільства, представників Міністерств та інших державних органів, донорських та медіа-організацій, експертів із культурної сфери.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

12СПЕЦІАЛЬНІ ПОДІЇ У МЕЖАХ ФЕСТИВАЛЮ DOCUDAYS UA ФЕСТИВАЛЬ DOCUDAYS UA – ЦЕ ЯК І ПОКАЗИ ЯКІСНОГО ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО, ТАК І НЕ МЕНШ ВАЖЛИВИЙ КОМУНІКАЦІЙНИЙ МАЙДАНЧИК, ЯКИЙ ДІЄ НА МЕЖІ МИСТЕЦТВА ТА ПРАВ ЛЮДИНИ. МИ СТВОРИЛИ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПОБУДОВИ КРОС-ДИСЦИПЛІНАРНОГО ТА КРОС- КУЛЬТУРНОГО ДІАЛОГУ В МЕЖАХ НИЗКИ СПЕЦІАЛЬНИХ ПОДІЙ.

Вдруге організували фестивальний VR-простір. 150 осіб одягли шоломи віртуальної реальності, щоб пройтися по вулиці Інститутській у розпал боїв Революції Гідності, пережити 20 хвилин непорушності в ліжку людини, хворої на синдром хронічної втоми.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

14


Уже вдев’яте провели «Живу Бібліотеку». Унікальний просвітній проєкт, у якому взяло участь 42 «книги» та 114 «читачів». У живому спілкуванні «книги» розповідали свій унікальний життєвий досвід, а читачі мали змогу побороти свої стереотипи. Проєкт таким способом допомагає долати дискримінацію, нетерпимість, розвіювати міфи та забобони стосовно тих груп осіб, які зазвичай стикаються з упередженим ставленням.

ЗМІНИ ЦЕ! Лабораторія впливу для активістів і документалістів. Три тематичних воркшопи про успішні імпакт-кампанії Британії та США, які своїм основним інструментом для просування соціальних змін використовували документальне кіно, а також сім показів відповідних фільмів – «Неспокій», «Обережно провалля» та «Навмисна смерть». Воркшопи відвідали та подивилися через стрім 665 осіб.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

15


ПРОГРАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

У С Ь О Г О 314 Д І Т Е Й У З Я Л И У Ч А С Т Ь У З А Х О Д А Х Д И Т Я Ч О Ї ТА П І Д Л І Т К О В О Ї П Р О Г РА М И.

УЖЕ ВП’ЯТЕ НАШ ФЕСТИВАЛЬ ПРОПОНУЄ УНІКАЛЬНУ ПРОГРАМУ ДЛЯ ДІТЕЙ. ДИТЯЧИЙ ПРОСТІР DOC/САДОК – ЦЕ СПЕЦІАЛЬНО ОБЛАДНАНИЙ ПРОСТІР ТА ПРОГРАМА, НАСИЧЕНА АКТИВНИМИ ТА НАВЧАЛЬНИМИ ЗАХОДАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП (3–6 ТА 6–10 РОКІВ ). ЦЬОГО РОКУ ПРОСТІР ДЛЯ ДІТЕЙ РОЗТАШОВУВАВСЯ В ОНОВЛЕНІЙ ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ ІМЕНІ ВАЛІ КОТИКА ПОБЛИЗУ КІНОТЕАТРУ « ЖОВТЕНЬ » ЗА АДРЕСОЮ ВУЛ. МЕЖИГІРСЬКА, 25.

У дитячому просторі малюки від 3 до 6 років мали час побавитися під наглядом вихователів із дитячого центру «Мудрагелик», а діти від 6 до 10 років відвідали різноманітну програму воркшопів та бесід: обговорили безпеку в Інтернеті, здійснили квест, створили 3D-голограму та побудували камеру-обскуру; навчилися захищати персональні дані, аналізувати, які паролі є справді дієвими; розвинули навички критичного мислення, познайомитися з кібер-поліцейським. Загалом дитячу кімнату щодня відвідували близько 35 дітей, а максимальна кількість відвідувачів за добу сягнула 95 осіб. 14 дітей віком від 10 до 14 років взяли участь у спецпрограмі #МійФільмПро, де вони спільно з ГО «Медіана» впродовж фестивалю, спілкуючись з глядачами та учасниками, дізнавалися, за що люди люблять документальні стрічки та Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. У результаті було відзнято та змонтовано короткий 5-хвилинний ролик. Також у кінопрограмі була програма документальних історій про дітей та підлітків DOCU/ЮНІСТЬ, яка складалася із шести фільмів. До перегляду всіх кінострічок цієї програми та обговорення двох з них було запрошено учнів київських шкіл через анонси в ЗМІ, публікації в освітянських та батьківських спільнотах на фейсбуці та розсилку запрошень на емейли шкіл (444 загальноосвітні та альтернативні школи + активні вчителі). Загалом через поширену форму реєстрації було зарезервовано 78 квитків.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

16
РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ « CIVIL PITCH: ФІЛЬМИ ГРОМАДСЬКОЇ АКТИВНОСТІ » Півторарічний проєкт завершився прем’єрою 4 короткометражних документальних фільмів на фестивалі Docudays UA, створених у межах проєкту в колаборації між українськими режисерами, продюсерами та правозахисниками й активістами: 1. «Без статусу. Україна», Дмитро Тяжлов. 2. «Поки ви всі зі мною», Юлія Кочетова-Набожняк. 3. «Ти, бля, рота закрий!», Таїсія Кутузова. 4. «Колір фасаду – синій», Олексій Радинський. Прем’єра відбулася 23 березня 2019 року в кінотеатрі «Жовтень» за участі команд фільмів.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

19


4 фільми були публічно презентовані та обговорені в партнерстві з правозахисниками, активістами тй представниками кіноіндустрії та за участі гостей фестивалю. У результаті ми отримали 4 сильні та актуальні для України документальні фільми про права людини, які розкривають теми становища біженців в Україні та секс-робітниць, становлення громадянського суспільства та громадський активізм (зокрема особливості цього процесу саме в регіонах України) та боротьбу за врятування архітектурних пам’яток у наших містах. Відповідно ми отримали потужний культурний продукт, що надалі буде транслювати актуальні меседжі про життя України сьогодні на міжнародних та національних майданчиках. Зокрема, після прем’єри на Фестивалі Docudays UA фільми були показані на інших міжнародних фестивалях (Oberhausen International Short Film Festival, Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів, МКФ Молодість), а також увійшли до колекції постійно діючої мережі кіноклубів медіапросвіти з прав людини DOCU/КЛУБ, показані на Мандрівному Docudays UA. А також були показані в межах різних тематичних виставок та подій (в рамках програми “Фрагменти утопії” кураторок Естер Узе та Флори Ґадо, Будапешт; освітньої програми Міжнародного Симпозіуму Скульптури 2019 Interaction, тощо). Проєкт реалізовано в межах індустрійної платформи DOCU/PRO за фінансової підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», яка фінансується USAID та впроваджується Pact в Україні. Детальніше про всі заходи індусрійної платформи ГО «Докудейз» описані у розділі Індустрійна платформа DOCU/PRO.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

20


www.docudays.ua

DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА права людини? Завантажити КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ Download З ПРАВ ЛЮДИНИ human rights? RIGHTS NOW

НІ


DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ Мережа DOCU/КЛУБ системно працює з 2014 року. Це мережа партнерів Docudays UA по всій Україні, що працює на волонтерських засадах та організовує покази документального кіно, проводить ґрунтовні дискусії про різні права людини, порушені у фільмах. docu/клуби розташовані при різноманітних державних, приватних і громадських структурах та відповідно охоплюють унікальні аудиторії – часто недоступні для інших правозахисних організацій.

У 2019 Р О Ц І П РА Ц Ю В А Л О 259 К І Н О К Л У Б І В, Я К І П Р О В Е Л И 1405 П О К А З І В Ф І Л Ь М І В, О Б Г О В О Р Е Н Ь ТА І Н Т Е РА КТ И В Н И Х З А Н Я Т Ь З А У Ч А С Т Ю 51 517 О С І Б.

Покази відбулися при таких структурах: вищі навчальні заклади, коледжі, бібліотеки, школи, ліцеї, НГО, дитячі табори, управління юстиції України та Центри безкоштовної правової допомоги, органи та навчальні заклади Державної кримінально-виконавчої служби України, центри пробації. Окремо хочемо наголосити, що docu/клуби, які діють при колоніях, виконують критично важливу просвітницьку, виховну та комунікаційну роль між ув’язненими й зовнішнім світом, надаючи можливість дізнатися про зміни в країні та підготуватися до повернення в суспільне життя після відбування терміну покарання. А кіноклуби, розташовані у віддалених містечках та маленьких селах, є чи не єдиним культурнопросвітницьким дозвіллям мешканців.

DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

22


DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

23


DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

24


ДОДАТКОВІ ПРАВОЗАХИСНІ ЗАХОДИ МЕРЕЖІ У СІЧНІ 2019 РОКУ В ГО « ДОКУДЕЙЗ » МИ СТВОРИЛИ ОКРЕМИЙ ПРАВОЗАХИСНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ, ЯКИЙ, ЗОКРЕМА, ОРГАНІЗУВАВ СЕРІЮ ПРАВОЗАХИСНИХ ТА ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИХ ЗАХОДІВ НА БАЗІ МЕРЕЖІ DOCU/КЛУБ. У 2019 відбулося 386 додаткових правопросвітницьких заходів, організованих у партнерстві з модераторами 129 docu/клубів. Завдяки цим заходам організатори ознайомили 11 166 людей з актуальними правозахисними проблемами регіонів та обговорили шляхи їх вирішення. Кожен кіноклуб для реалізації правозахисних заходів запрошує інші організації громадянського суспільства, державні установи, комерційні структури, активістів та інших зацікавлених сторін на місцевому рівні. Так, наприклад, у 2019 році були додатково залучені представники 63 громадських організацій, 23 міських та сільських рад, 19 ОТГ, 12 регіональних центрів з надання БВПД, 9 відділів Державної установи «Центр пробації», 5 Управлінь патрульної поліції, 4 Головних територіальних управлінь юстиції.

DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

25


РОЗБУДОВА СПРОМОЖНОСТІ МЕРЕЖІ Мережа DOCU/КЛУБ – це ще й унікальне міжрегіональне та міжсекторальне партнерство, яке діє на засадах волонтерства та промотує низові ініціативи. Учасники мережі DOCU/КЛУБ не отримують від ГО «Докудейз» фінансування на проведення кінопоказів, проте ми забезпечуємо їх комплексом заходів для успішного проведення цих самих показів та дискусій: регулярно поповнюємо колекції новими фільмами, перекладаємо та озвучуємо їх українською мовою, розробляємо сценарії для проведення глибинних дискусій про теми, порушені у фільмах, фінансово підтримуємо приїзд окремих експертів для участі в дискусіях, а також щороку проводимо навчальні заходи для розвитку вмінь та навичок керівників та модераторів кіноклубів. Зокрема, під час 16-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA ми провели ІV Всеукраїнську конференцію «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини» для представників та представниць 150 кіноклубів Docudays UA. Під час конференції виступили 27 спікерів (організатори, керівники кіноклубів, запрошені гості), які представили 16 презентацій.

DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

26


8 керівників були відзначені грамотами в номінації «Кращий кіноклуб Docudays UA 2018 року» – присвоєно за ефективну роботу задля формування в українському суспільстві поваги до прав людини, ґрунтовний підхід до використання документального кіно як інструменту медіапросвіти для побудови правової держави Україна. Учасники дізналися про підсумки роботи Мережі у 2018 році, перспективи розвитку, особливості роботи з новими колекціями фільмів, технічні та юридичні умови їх отримання та використання, обговорили питання організації заходів безпеки в роботі кіноклубів; прослухали презентації про Кампанію проти кібербулінгу та результати проєкту CIVIL PITCH: фільми громадської активності від ГО «Докудейз»; дізналися про кампанію СТОП/булінг від Міністерства юстиції України, можливості співпраці з правовими клубами Pravokator та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем», почули приклади організації телемостів між регіонами; збільшили свою обізнаність у сфері медіаграмотності, дізнались про світові тренди та освітню політику, використання цифрових технологій в Україні у цій сфері; обговорили питання формування правової культури та правової свідомості в засуджених та роль кіноклубів Docudays UA в українському кіноландшафті, їх промоцію та комунікаційні новинки. У вечірній час учасники мали нагоду подивитися фільми фестивалю Docudays UA, зустрітися із режисерами, головними героями, відвідати відеотеку, правозахисну фестивальну програму, поспілкуватись між собою, завести нові знайомства та надихнутися новими ідеями.

DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

27


ВИМІРЮВАННЯ ВПЛИВУ ДІЯЛЬНОСТІ МЕРЕЖІ DOCU/КЛУБ Із регулярних звітів модераторів/ок docu/клубів ми дізнаємося, що завдяки унікальним освітнім інструментам в аудиторії, яка відвідує покази й обговорення, правопросвітницькі і правозахисні заходи, формується повага до прав людини, новий глибший погляд на правовий контекст, здійснюється аналіз економічних, політичних, історичних та інших процесів, що відбуваються у світі й Україні. Дискусія та механізми емпатії дозволяють працювати з аудиторією на більш глибинному рівні та доносити головні аспекти сфери прав людини. У 2019 році для додаткового дослідження впливу заходів docu/клубів на цільові групи ми розробили серію спеціалізованих анкет, окремо для дорослого й для дитячого сегмента. За першим результатами опитувань (112 анкет) ми можемо відзначити, що переважна більшість (92%) опитаних вважає, що кінопокази та обговорення позитивно вплинули на розуміння і усвідомлення важливості дотримання різних аспектів прав людини.

Також велика частина респондентів готова приєднатися до правозахисних акцій. Помітна тенденція до усвідомлення необхідності і запиту на державні реформи в сфері правосуддя і правоохоронних органів, а також засудження корумпованості чиновників. Також значна частина дорослої аудиторії (32%) вважає, що може самостійно вплинути на рішення деяких проблем в області прав людини.

DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

28


DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

29


ПРО ЄКТ «М ЕРЕЖА D OCU/КЛУБ ЗА РЕФ О Р М И» Наприкінці листопада 2019 року стартувавав новий проєкт на базі мережі DOCU/КЛУБ.

У межах проєкту заплановано: •

« МЕРЕЖА DOCU/КЛУБ ЗА РЕФОРМИ » – ЦЕ ДВОРІЧНИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ, ЯКИЙ СПРИЯЄ МІСЦЕВОМУ РОЗВИТКУ ТА

ДЕМОКРАТИЧНИМ РЕФОРМАМ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ, А ТАКОЖ НАЦІЛЕНИЙ НА СПІВПРАЦЮ

І РОЗБУДОВУ СПРОМОЖНОСТІ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА. •

• •

створення колекції із 60 тематичних документальних фільмів про різні аспекти прав людини та реформи, а також розроблення відповідних сценаріїв обговорення фільмів із фокусом для різних цільових груп проєкту; проведення щонайменше 4000 показів фільмів та 4000 супровідних поглиблених обговорень відповідних тем прав людини та реформ, порушених у фільмах; відкриття нових кіноклубів на базі та/або проведення спільних показів у співпраці з місцевими органами влади, об’єднаними територіальними громадами, центрами безоплатної правової допомоги, центрами пробації та іншими державними структурами; проведення щонайменше 50 адвокаційних заходів з питань реформ у галузі прав людини силами Мережі DOCU/КЛУБ; організація Школи для модераторів та керівників docu/клубів. У межах Школи заплановано: два 6-денних літніх табори на 150–200 осіб, 15 тематичних триденних семінарів, дві конференції. вдосконалення ресурсного центру – docuclub.docudays.ua та ребрендинг Мережі DOCU/КЛУБ.

У результаті проєкт підвищить рівень обізнаності щодо практичних способів та інструментів захисту прав людини, щодо поточних демократичних реформ у сфері прав людини в Україні та супровідних державних кампаній, а також щодо того, як кожна організація та людина може допомогти просувати та впроваджувати їх. Також проєкт сприятиме просуванню та впровадженню демократичних реформ у сфері прав людини в Україні на регіональному та національному рівні, посиленню місцевої участі та відповідальності, реалізації практичних адвокаційних заходів. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Національного фонду на підтримку демократії.

DOCU/КЛУБ: МЕРЕЖА КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

30


www.docudays.ua

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ DOCUDAYS UA YES

NO


ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ DOCUDAYS UA ПІД ЧАС ФЕСТИВАЛЮ DOCUDAYS UA МИ ОГОЛОСИЛИ ПРО ЗАПУСК ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КАМПАНІЇ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ. МЕТА – ЗМЕНШИТИ ПРОЯВИ КІБЕРБУЛІНГУ ЧЕРЕЗ ІНФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬСТВА ТА АДВОКАТУВАННЯ ЗМІН ДО ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ.

Разом із УГСПЛ, Офісом Уповноваженої ВРУ з прав людини, ГО «Ла-Страда Україна», БПД та Міністерством юстиції України створили буклет для батьків та дітей. Буклет пояснює, як розпізнати кібербулінг і куди звертатися дітям та/чи батькам дітей, які опинились у ситуації кібербулінгу. Протягом 2019 року розповсюджено 3000 примірників буклету під час публічних тематичних подій.

КАМПАНІЯ ТРИВАТИМЕ ДО БЕРЕЗНЯ 2021 РОКУ ВКЛЮЧНО. Напрацювання та перші досягнення Кампанії протягом 2019 року. 28 березня зібрали широке коло зацікавлених сторін (представники Офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, Уповноваженого ВРУ з прав людини, ЮНІСЕФ, ВГО «Магнолія», ГО «Студена», УГСПЛ, Інституту соціальної і політичної психології НАПН України, Управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України, Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України, ГО «Ла Страда-Україна») та організували круглий стіл «Шляхи до ефективної протидії кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні», щоб презентувати Кампанію та об’єднати зусилля.

Зокрема: • презентація у Верховній Раді України, приурочена до Дня прав людини; • презентації в межах заходів ГО «Докудейз» протягом року; • фестиваль «Я маю право» у Києві; • форум освітян у Львові; • презентація під час навчання освітян у Чернігівському будинку прав людини; • Дні Швеції у Києві; • круглий стіл в офісі Омбудсмана; • презентація під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу, організованого Мін’юстом; • презентація під час лекції «Медіаграмотність та безпека дітей», організована виданням «4mama».

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

32


Організували Всеукраїнський конкурс дитячих робіт «Кібербулінг. Як я перестав(ла) бути жертвою»; далі спільно з Громадською спілкою «Українська анімаційна Асоціація “УАнімА”» організували та провели Всеукраїнський конкурс проєктів документальних анімаційних роликів. За підсумками конкурсу обрали режисерів, які створили документальну анімацію. На основі історій переможців і переможнець цього конкурсу ми створили перші в Україні документальні анімаційні ролики про кібербулінг: «Mr. Nox», режисерка, художниця-аніматорка Діана Денис; «Як я став кіберсупергероєм», художниця-аніматорка Тереза Яковина, режисер Юрій Юдін; «Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою», режисер Денис Сполітак. За неповний місяць з дня публічної прем’єри (23 грудня 2019 року) ролики подивилось 7836 людей. Ролики доступні на YouTube каналі IHRDFF Docudays UA та презентовані в новині: http://docudays.ua/2019/news/kino/presentation-animation/ Залучили амбасадорів Кампанії – телеведучу Марічку Падалко, Юлію Саніну з гурту The Hardkiss, освітянина Ігоря Хворостяного для просування основних меседжів Кампанії та інформування суспільства про небезпеки онлайн-цькувань.

Правозахисний департамент ГО «Докудейз» провів унікальне власне дослідження та розробив єдиний в Україні аналітичний огляд щодо кібербулінгу. У цьому дослідженні ми проаналізували перші кроки реалізації нового Закону України щодо протидії булінгу в частині застосування засобів електронних комунікацій, окреслили міжнародні стандарти у сфері захисту прав дітей у цифрову добу. На основі цього огляду, консультацій із зацікавленими сторонами та напрацювань першого року Кампанії ми надалі розробляємо рекомендації щодо вдосконалення законодавства в Україні, щоб забезпечити протидію та запобігання кібербулінгу в Україні. Перші висновки Кампанії та пропозиції щодо покращення ситуації з правами дітей в Україні були надані Представництву ЄС в Україні в грудні 2019 року. Протягом року в межах роботи Мережі DOCU/КЛУБ та під час проведення Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA були проведені спеціальні правопросвітницькі заходи, присвячені Кампанії проти кібербулінгу. Зокрема, у межах Мандрівного Docudays UA проведено 169 заходів, які охопили 7 339 людей. У межах роботи DOCU/КЛУБів 32 заходи, які охопили 1447 людей. Відвідувачі дізнались про таке явище як кібербулінг і куди можна звернутись по допомогу. Також важливою складовою Кампанії став Шкільний DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу, про який детальніше описано в наступному розділі.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

33


МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

34www.docudays.ua

ШКІЛЬНИЙ ДОКУ/ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ

YES

ШКІЛЬНИЙ ДОКУ/ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ

NO

DOCUDAYS UA

36


ШКІЛЬНИЙ ДОКУ/ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ

DOCUDAYS UA

37


ШКІЛЬНИЙ ДОКУ/ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ

ВИКОРИСТОВУЮЧИ БАГАТОРІЧНИЙ ДОСВІД РОБОТИ ГО « ДОКУДЕЙЗ », МИ РОЗРОБИЛИ ПРОЄКТ « ШКІЛЬНИЙ DOCU/ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ », ФОКУСУЮЧИСЬ НА ВИКОРИСТАННІ МЕТОДИКИ ПЕРЕГЛЯДУ ТА МОДЕРОВАНОГО ОБГОВОРЕННЯ СПЕЦІАЛЬНО ВІДІБРАНИХ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ СТРІЧОК, ЯКА, НА ВІДМІНУ ВІД ТРАДИЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ІНСТРУМЕНТІВ, ДОЗВОЛЯЄ НЕ ТІЛЬКИ НАБЛИЗИТИ ТЕМУ ОБГОВОРЕННЯ ДО УЧНІВ, А Й СПРИЯЄ ЇХ МАКСИМАЛЬНОМУ ЕМОЦІЙНОМУ ЗАЛУЧЕННЮ.

У жовтні 2019 році відбувся пілотний «DOCU/ТИЖДЕНЬ» за участі 320 відібраних на конкурсній основі шкіл України. Протягом обораного тижня у жовтні кожна із шкіл провела низку заходів для дітей та батьків/опікунів для ознайомлення і обговорення проблеми булінгу в школах. Документальні стрічки, відібрані до програми: • •

«Джованні та балет на воді» (17 хв) голландської режисерки Астрід Бусінг для учнів 5–7 класів. «Булер» (47 хв) американського режисера Лі Гірша для учнів 8–11 класів.

Обидва фільми було адаптовано та озвучено українською. Також учителям були доступні копії із субтитрами для проведення показів у навчальних закладах для дітей із порушеннями слуху.

ШКІЛЬНИЙ ДОКУ/ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ

DOCUDAYS UA

38


Додатково команда проєкту розробила серію методичних матеріалів для проведення супутніх тематичних уроків, спілкування з батьками та самопідготовки вчителів, а також запропонувала план проведення занять на тиждень. Усі матеріали про Кампанію були централізовано доступні зареєстрованим учителям на сайті проєкту. На початку проєкту лише 43,75% учителів зазначили, що учні їхніх навчальних закладів потрапляють у ситуації булінгу. Натомість фінальні звіти показують, що майже в кожному навчальному закладі обговорення фільмів підштовхувало дітей розповісти про подібні випадки, з якими стикалися особисто вони як жертва, свідок чи навіть кривдник. Формат проєкту виявився надзвичайно ефективним – та ми продовжимо реалізацію DOCU/ТИЖНЯ і надалі, щоразу обираючи нову актуальну тему.

ШКІЛЬНИЙ ДОКУ/ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ

DOCUDAYS UA

39


www.docudays.ua

DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

YES

NO


DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

ГО « ДОКУДЕЙЗ » ОДНИМ ІЗ СВОЇХ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМІВ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗАФІКСОВАНИХ У МІСІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ, ВИЗНАЧАЄ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ КІНОІНДУСТРІЇ. У МЕЖАХ ІНДУСТРІЙНОГО НАПРЯМУ DOCU/RPO ПРОТЯГОМ 2019 РОКУ МИ ОРГАНІЗУВАЛИ НИЗКУ ПОДІЙ ДЛЯ ІНФОРМУВАННЯ КІНОДОКУМЕНТАЛІСТІВ ПРО АКТУАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЇХНІХ ПРОЄКТІВ ( ҐРАНТИ, СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ ТОЩО ), НАВЧАННЯ ГРАВЦІВ УКРАЇНСЬКОЇ КІНОІНДУСТРІЇ, СТВОРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ДОСТУПУ ДО МІЖНАРОДНИХ КІНОРИНКІВ ТА ФЕСТИВАЛЕЙ, А ТАКОЖ ПРОМОЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КІНОПРОЄКТІВ ЗА КОРДОНОМ. ПОДІЇ У МЕЖАХ DOCU/PRO ВІДБУВАЛИСЯ ЯК У МЕЖАХ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA, ТАК І ПРОТЯГОМ РОКУ.

ІНДУСТРІЙНА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ DOCUDAYS UA

Оскільки фестивальна індустрійна програма 2019 року була дуже насиченою та залучила крутих міжнародних експертів, ми започаткували спеціальну індустрійну акредитацію. Саме за цією акредитацією можна було відвідати не лише покази фільмів, а й усі нижчезазначені заходи DOCU/PRO. У 2019 році акредитацію придбали понад 70 осіб.

DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

DOCUDAYS UA

41


GLOBAL SHORT DOCS FORUM З 26-го до 29-го березня включно в Києві під час Docudays UA відбувся унікальний воркшоп для авторів короткометражних фільмів – Global Short Docs Forum, організований One World Media у партнерстві з ГО «Докудейз». І два українські проєкти отримали гранти від Британської Ради (по 1500 євро) на продовження виробництва. Це історія Таїсії Кутузової «Ти, бля, рота закрий» та Юрія Юдіна «Портрет Анни, яка змінюється». «Для Британської Ради в Україні надзвичайно важливо підтримувати мистецькі проєкти, що сприяють діалогу, довірі та системному розвитку творчого сектору України й Великобританії, – розповідає програмний менеджер Британської Ради в Україні Ілля Заболотний. У контексті форуму GSDF 16 молоді кінодокументаліст(к)и з усіх куточків світу пройшли через інтенсивний тиждень майстер-класів та завдань менторів/-ок проєкту, щоб у фіналі розказати про ідеї своїх проєктів представникам та представницям провідних медіа-платформ. І в результаті завдяки грантам від Британської Ради двоє талановитих авторів Юрій Юдін і Таїсія Кутузова зможуть фіналізувати свої фільми та представити їх на українських онлайн-майданчиках – «ЗАБОРОНА» та «Громадське» відповідно».

У фіналі всі учасники та учасниці Форуму презентували ідеї своїх проєктів таким цифровим платформам, як Vice, The Guardian, AJ+, Current Time, AJ Shorts, AJ Witness, Lush та двом українським медіа-платформам «Громадське» і «Заборона». У цьому й полягає головна мета Global Short Docs Forum – налагодження зв’язків між автор(к)ами фільмів та майданчиками, де їхні історії можуть віднайти свого глядача.

У Ф О Р М І П Р И Й Н Я Л О У Ч А С Т Ь 16 О С І Б З Р І З Н И Х К У Т О Ч К І В С В І Т У.

DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

DOCUDAYS UA

42


DOCU/КЛАС Програма DOCU/КЛАС – це спеціальний проєкт у межах фестивалю Docudays UA: авторські лекції та презентації професіоналів кіноіндустрії. Це простір, у якому документаліст(к)и діляться досвідом зі своїми молодшими колегами та один із одним. У 2019 році відбулося 9 DOCU/КЛАСів, які відвідали 531 особа. Усі події відбувалися в кінотеатрі «Жовтень».

www.docudays.ua

DOCU/КЛАС DOCU/CLASS

UKRAINIAN DOC PREVIEW 24 березня, з 10:00 до 14:30, у кінотеатрі «Жовтень» відбулася презентація семи українських фільмів на стадії монтажу/ постпродакшену для фестивальних відбірників, представників міжнародних сейлз-агенцій та фондів. Кожна проєктна команда презентувала 15 хвилин з монтажу майбутніх фільмів та відповідала на запитання експертів. Після презентації всі учасники провели індивідуальні зустрічі з міжнародними професіоналами. Beldocs IDFF вручив приз за найкращу презентацію проєкту «РОЗИ. Фільм-кабаре» (реж. Ірина Стеценко). Серед експертів було 20 іноземних кінопрофесіоналів

DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

DOCUDAYS UA

43


MEET PROFESSIONALS Організували 144 особисті консультаційні зустрічі з міжнародними експерт(к)ами кіноіндустрії. Це дало змогу українським гравцям кіноіндустрії скористатися їх професійними порадами, знаннями та контактами. Понад 100 учасників і учасниць фестивалю з індустрійною та фестивальною акредитацією записувалися та відвідали 15-хвилинні консультаційні зустрічі з експерт(к)ами (представники кінофестивалів, міжнародних сейлз-агентств, фондів та відомі продюсери).

B2B DOC: PRODUCERS MEET PRODUCERS 23 березня відбулася презентація більше ніж 15 проєктів у межах B2B Doc. Попередньо обрані учасники з України, Білорусі, Вірменії, Грузії, Латвії, Польщі та Росії презентували свої кінопроєкти відомим європейським платформам, представникам телеканалів, дистриб’юторам, сейлз-агентам та фестивальним відбірникам. Захід складався з публічних презентацій кінопроєктів, після яких відбувалися особисті зустрічі з експертами. Також для підтримки фестивального духу та додаткових умов для нетворкінгу між учасниками та гостями фестивалю були організовані більш неформальні заходи, ранкові «Кави з режисерами» у кафе кінотеатру «Жовтень» та вечірні Happy Hours.

DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

DOCUDAYS UA

44


UKRAINE: HERE WE GO! Наприкінці листопада 2019 року десять документальних проєктів з України відвідали головний світовий майданчик неігрового кіно – міжнародний кінофестиваль документального кіно в Амстердамі. Уперше на IDFA представили настільки велику делегацію українських документалістів та документалісток. Учасниками делегації стали продюсер(к)и й режисер(к), які працюють над своїми першими та другими повнометражними картинами. Вони долучилися до індустрійних подій фестивалю, відвідали форум-ринок та отримали консультації міжнародних експертів та експерток. Усі 10 відібраних проєктів входять до списку найочікуваніших українських документальних фільмів найближчих років. У межах події «Ukraine: Here We Go!» відбулася презентація 4 відібраних документальних проєктів. Тут представили свої майбутні фільми – режисерка Аліса Коваленко та продюсер Стефан Сіоан з проєктом «Експедиція 49», режисер Ігор Іванько, продюсерка Марія Пономарьова з історією «Крихка пам’ять», режисерка Марія Стоянова з майбутнім фільмом «Фрагменти льоду», а також режисерка Аліна Горлова та продюсер Максим Наконечний з проєктом «Поміж війн». «Docudays UA організував для українських фільммейкерів три події. Зокрема, 25 листопада відбувся нетворкінг-обід із представниками та представницями міжнародних фестивалів, фондів і сейлзагентств, – розповідає очільниця індустрійної платформи Docudays UA та координаторка делегації Дар’я Бассель. – Наступного дня чотири українські проєкти представили в межах українського шоукейсу.

Модераторкою стала одна з найкращих міжнародних експерток із креативної документалістики та голова DOK Co-Pro Market у Лейпцигу Бріджид О’Шіа. Серед аудиторії були програмний директор Hot Docs, програмери Visions du reel, RIDM, DOKLeipzig, продюсери та продюсерки з Латвії, Франції і Канади, а також постійні партнери Docudays UA — бродкастери Current Time». 27 листопада українська делегація зустрічала гостей на IDFA FORUM LUNCH, організованому за підтримки Українського інституту. Події, під час яких збираються всі учасники фестивального індустрійного ринку. Цього року ланч відбувся під гаслом «Ukraine: Here We Go!» та залучив понад 300 гостей з усього світу. Робота української делегації стала можлива за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського інституту.

DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

DOCUDAYS UA

45


КАТАЛОГ УКРАЇНСЬКОЇ ДОКУМЕНТАЛІСТИКИ Вже п’ятий рік поспіль команда ГО «Докудейз» готує «Каталог української документалістики». Англомовне видання поширюється на спеціалізованих міжнародних кіноринках та кінофестивалях. До п’ятого каталогу ввійшла інформація про двадцять один документальний проєкт у виробництві та одинадцять завершених фільмів. Його мета – популяризація української документалістики у світі та підтримка представників місцевої кіноспільноти в пошуку фінансової допомоги/копродюсерів/дистриб’юторів. У каталозі зібрана інформація про завершені фільми та проєкти на стадії виробництва, контакти українських незалежних продюсерів, кіно- та телестудій, фестивалей, дистриб’юторів.

У листопаді 2019 році каталог було презентовано на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі в межах події української делегації. Усі гості ланчу з українськими режисерами отримати видання каталогу в подарунковій велкам-торбі. Видання було окремо анонсоване на цьому та іншому івентах делегації. Окрім цього, каталог поширювався на таких традиційних подіях IDFA, як programmers brunch, human rights brunch, на рекламних стендах IDFA Doc for Sales та IDFA Forum. Також у жовтні каталог поширювався на міжнародних фестивалях у Їглаві та Лейпцигу. Загалом протягом осені було поширено 150 каталогів. Загальна кількість зустрічей, де він був переданий, – 45. Видання каталогу відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно та в партнерстві з Центром сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв.

DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

DOCUDAYS UA

46


DOCU/PRO: ІНДУСТРІЙНА ПЛАТФОРМА

DOCUDAYS UA

47


www.docudays.ua

16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA YES

16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

NO

DOCUDAYS UA

48


16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

У С Ь О Г О П І Д Ч А С Ф Е С Т И В А Л Ю Б У Л О О Р ГА Н І З О В А Н О 1101 П О К А З І 1101 О Б Г О В О Р Е Н Н Я П І С Л Я П О К А З І В.

З жовтня до грудня 2019 року відбувся Мандрівний Docudays UA. Фестиваль організований у партнерстві із 44 місцевими організаціями та пройшов у 195 містах та містечках у 22 регіонах України. Події Мандрівного фестивалю відвідали 97 320 осіб Покази, обговорення та супровідні правозахисні заходи відбулися як на базі звичайних 269 навчальних закладів, 221 закладу культури та бібліотек, 63 громадських організацій, 19 ОТГ, 23 сільських та міських рад, 46 закладів кримінально-виконавчої, військової та прикордонної служби, так і 41 іншої державної структури (включно з поліцією), 7 засобів масової інформації та 1 банку. До колекції фільмів Мандрівного Docudays UA у 2019 році ввійшло 35 короткометражних та повнометражних документальних фільмів із 20 країн, включно з Україною. Як і під час березневого фестивалю Docudays UA у Києві, у межах Мандрівного Docudays UA ми міркували над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

Також, окрім обговорень фільмів і тем прав людини, ми додатково організували 276 правозахисних заходів, які безпосередньо охопили 12 607 осіб. Використовуючи різноманітні інтерактивні формати правозахисних подій (форму-театри, інсталяції, квести, виставки, майстер-класи тощо), ми ширше та глибше розкривали теми прав людини, порушені у фільмах. Відгуки учасників дають можливість стверджувати, що рівень правосвідомості та поінформованості громадян України в галузі прав людини зростає. «Було цікаво дізнатись про права людини в інтернеті. Я раніше ніколи про це не думав. А тепер дізнався більше і ще й блокнот зробив власними руками», – поділився враженнями один із учасників воркшопу. Загалом події Мандрівного Docudays UA мали 802 згадки в ЗМІ, зокрема в теле- та радіопрограмах. Організатори фестивалю в регіонах провели 31 прес-конференцію для анонсування фестивальних подій.

16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

DOCUDAYS UA

49


16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

DOCUDAYS UA

50


НАВЧАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ПАРТЕНРІВ – ОРГАНІЗАТОРВ МАНДРІВНОГО DOCUDAYS UA

Дотримуючись поставлених цілей в оновленій стратегії щодо розбудови спроможності наших регіональних мереж, ми, зокрема, організували спеціальний триденний семінар для регіональних партнерів перед стартом Мандрівного Docudays UA, а також створили новий департамент у структурі ГО «Докудейз» – департамент з розвитку мереж Docudays UA. 14–16 серпня в готелі «Русь» у м. Київ регіональні координатор(к)и зібралися на стратегічному семінарі з підготовки Мандрівного фестивалю, який є щорічним продовженням березневого Docudays UА у Києві. Це були три насичені дні, протягом яких учасники та учасниці розробляли план, як правильно підготувати локації для культурних подій у межах фестивалю в кожному з міст та містечок, де відбувається фестиваль, як проводити промоцію подій, а також працювати з текстами і фотографіями. Цього разу в програмі були передбачені індивідуальні зустрічі, де в групах регіональні координатор(к)и змогли обговорити всі питання, які виникають під час підготовки Мандрівного фестивалю. У цих робочих групах також брали участь Світлана Смаль, виконавчий директор ГО «Докудейз»; Денис Костюнін, фінансовий директор ГО «Докудейз»; Тетяна Кулик, координаторка Мережі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA; Дарина Ніколенко, координаторка Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA; Ксенія Шиманська, директорка правозахисного департаменту Docudays UA. Окремим спрямуванням цьогорічного семінару було також обговорення Всеукраїнської кампанії проти Кібербулінгу Docudays UA. Ксенія Шиманська, директорка правозахисного департаменту Docudays UA, Богдан Мойса, аналітик правозахисного департаменту Docudays UA, Ірина Сидоренко, менеджерка з комунікацій правозахисного департаменту Docudays UA, Вікторія Петрук, юристка громадської приймальні УГСПЛ, говорили про те, що це за явище – кібербулінг, його види й можливі моделі для зменшення кількості проявів кібербулінгу в суспільстві. Також ішлося, зокрема, про юридичний супровід у випадках кібербулінгу, про захист персональних даних та про успішний досвід проведення кампаній в Україні та за кордоном.

16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

DOCUDAYS UA

51


16 МАНДРІВНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ DOCUDAYS UA

DOCUDAYS UA

52


www.docudays.ua ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

YES

ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

NO

DOCUDAYS UA

53


ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК 2019 рік для нашої організації також був присвячений комплексному оновленню стратегії організації та її окремих проєктів, удосконаленню політик та процедур, покращенню системи управління та фінансових процесів. Протягом року ми інтенсивно працювали над виконанням рекомендацій від організаційного аудиту проведеного наприкінці 2018 року експертами Nordic Consulting Group за підтримки Посольства Швеції в Україні.

ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

DOCUDAYS UA

54


ПРОЯСНЕННЯ РОЛІ ТА СТРУКТУРИ ОРГАНІЗАЦІЇ 6 лютого 2019 року ми перереєстрували громадську організацію «Південь» у громадську організацію «Докудейз». Фестиваль Docudays UA та вся його діяльність до 2018 року проходила під керівництвом чотирьох організацій (БО «Фонд милосердя та здоров’я» (колишня назва – Херсонський обласний фонд милосердя та здоров’я), ГО «Докудейз» (колишня назва – ГО «Південь»), Українська Гельсінська спілка з прав людини та ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»). Представники цих чотирьох організацій вирішили реорганізувати та перейменувати ГО «Південь» у ГО «Докудейз» і довірити їй керівництво всіма проєктами та діяльністю під брендом Docudays UA та забезпечення фандрейзингу для всіх цих видів діяльності, що, своєю чергою, прояснює ідентичність Docudays UA як бренду. Також ми створили окремий веб-сайт громадської організації «Докудейз» – docudays.org – який чітко окреслює місію та бачення організації, її структуру та команду, проєкти, які вона реалізує. Сайт також містить крос-посилання на інші сайти проєктів, що реалізує ГО «Докудейз» (наприклад Мандрівний Docudays UA: travelling.docudays.ua, DOCU/SPACE: docusapce.org тощо). На сайті також є розділи для публікації щорічних організаційних звітів та вакансій. Створили два нових департаменти ГО «Докудейз: Правозахисний департамент та Департамент з розвитку мереж DOCUDAYS UA.

ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

DOCUDAYS UA

55


ОНОВЛЕНА СТРАТЕГІЯ Команда ГО «Докудейз» провела дві п’ятиденні стратегічні сесії (4–8 червня та 13–17 вересня 2019 р.), щоб узгодити та окреслити нову стратегію організації та її основні напрямки і проєкти за фасилітації зовнішнього експерта з питань організаційного розвитку.

У результаті ми розробили:

У першій стратегічній сесії, присвяченій стратегії організації, узяли участь представники як основної команди, так і двох регіональних мереж: DOCU/КЛУБ та Мандрівного Docudays UA, а також голова правління ГО «Докудейз», проєктний менеджер Посольства Швеції в Україні.

Друга стратегічна сесія була присвячена вже проєктним напрямам та відбувалася в складі основної команди ГО «Докудейз».

• •

Стратегічний план ГО «Докудейз» на 2020–2022 роки. Стратегічний план Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Стратегічний план Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Дорожні карти для напрямів Мережа DOCU/КЛУБ та DOCU/PRO.

Протягом стратегічних сесій ми домовились щодо подальшої інтеграції таких наскрізних аспектів до впровадження всіх проєктів та програм, що реалізує ГО «Докудейз»: • • • • • •

права людини; інклюзія: екологія; гендер; подолання бідності; протидія конфліктам.

ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

DOCUDAYS UA

56


СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ Для покращення систем та процедур управління на всіх рівнях ми переглянули та розробили низку нових організаційних політик та процедур. Ми переглянули склад членів Правління ГО «Докудейз» та збільшили кількість членів правління з трьох до п’яти, залучили до Правління осіб з високим рівнем експертності в різних сферах (фінансова, програмна, юридична, кінематографічна тощо).

До складу нового Правління ввійшли: 1. Володимир Яворський, голова правління: правозахисник, співзасновник Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. 2. Олександр Павліченко, член правління: виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини. 3. Людмила Єльчева, членкиня правління: фінансова директорка Української Гельсінської спілки з прав людини. 4. Кофман Геннадій, член правління: кінорежисер, продюсер, співзасновник Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, голова правління громадської організації «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних систем». 5. Вікторія Бондар, членкиня правління: сценаристка, редакторка, викладачка.

Замість Наглядової ради запровадили Почесну раду. Функцію зовнішнього моніторингу виконує зовнішній незалежний аудит, тоді як Правління здійснює супервізійну функцію та стежить як за програмною, так і інституційною діяльністю організації. Ми створили новий дорадчий орган – Виконавчу Дирекцію ГО «Докудейз». До його складу входять усі директори департаментів організації. Усі організаційні зміни відображені в новій редакції Статуту, затвердженому 22 січня 2019 року.

ІНСТИТУЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

DOCUDAYS UA

57


www.docudays.ua

ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ

YES

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

NO

DOCUDAYS UA

58


НАДХОДЖЕННЯ гривня

євро

долар

23 967 399,73

892 797,70

985 423,72

Фінансові внески (місцеві ресурси)

626 107,73

20 770,80

23 274,50

Пасивний дохід

94 935,50

3 273,92

3 662,54

24 688 442,96

916 842,42

1 012 360,76

Фінансові внески (гранти)

Усього

ФІНАНСОВІ ВНЕСКИ ( ГРАНТИ ) гривня

євро

долар

Шведське агентство з питань міжнародного розвитку, SIDA

11 388 111,22

430 207,43

473 443,33

Посольство Канади в Україні

426 217,09

16 100,02

17 605,37

Національний фонд на підтримку демократії (NED)

626 954,05

22 452,23

25 000,00

Посольство Німеччини в Україні

78 279,48

2 547,96

2 901,11

8 946 792,50

337 982,00

371 949,24

Пакт

22 718,80

762,90

884,00

The Current Time

97 224,00

3 212,27

4000,00

Посольство Швейцарії в Україні

83 159,42

2 792,51

3 175,09

Французький Інститут в Україні

16 487,84

548,52

621,28

Європейська документальна мережа (EDN)

3 488,76

132,00

138,32

Британська Рада в Україні

738 975,47

24 173,03

27 387,89

Міжнародний фонд «Відродження»

839 268,00

29 205,78

32 629,61

Посольство США в Україні

699 723,10

22 681,05

25 688,48

23 967 399,73

892 797,70

985 423,72

Представництво ЄС в Україні (Європейська комісія)

ВСЬОГО

Дані представлені за фінансовими звітами. Касовий метод нарахування.

Ф І Н А Н СО В И Й З В І Т

DOCUDAYS UA

59


ВИТРАТНА ЧАСТИНА НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ

Організація та проведення Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

Мережа DOCU/КЛУБів

Правозахисна програма

DOCU/PRO

«See Ukraine» ВСЬОГО

ЗАГАЛЬНА СУМА ВИТРАТ, ГРН

21 346 093,29

%

ДОНОРИ

СУМА

%

Шведське агентство з питань міжнародного розвитку, SIDA

17 359 746,10

81,33%

Посольство США в Україні

798 745,11

3,74%

Британська Рада в Україні

202 382,00

0,95%

Посольство Королівства Нідерландів

2 080 483,61

9,75%

86,79%

1 343 007,84

1 144 441,41

354 325,21

100% Посольство Німеччини в Україні

78 279,48

0,37%

Французький Інститут в Україні

17 777

0,08%

The Current Time

88 554,85

0,41%

Місцеві ресурси

720 125,10

3,37%

Національний фонд на підтримку демократії (NED)

1 076 082,03

80,12%

5,46%

100% Представництво ЄС в Україні (Європейська комісія)

266 925,81

19,88%

Британська Рада в Україні

305172,41

26,67%

4,65%

100% Міжнародний фонд «Відродження»

839 269,00

73,33%

Пакт

271 165,79

76,53%

1,44%

408 229,90

1,66%

24 596 097,70

100%

100% Посольство Швейцарії в Україні

83 159,42

23,47%

Фонд інститут відкритого суспільства (FOSI)

408 229,90

100%

100%

24 596 097,70

НАДХОДЖЕННЯ

КАТЕГОРІЯ ВИТРАТ

СУМА

%

2 500 042,09

10,16%

879 286,85

3,58%

Програмна діяльність

21 216 768,71

86,26%

УСЬОГО

24 596 097,65

100 %

Адміністративні витрати Обладнання та витратні матеріали

Ф І Н А Н СО В И Й З В І Т

DOCUDAYS UA

60


www.docudays.ua

ПАРТНЕРИ

YES

NO


ДОНОРИ Посольство Швеції в Україні Представництво ЄС в Україні Посольство Королівства Нідерланди в Україні Міжнародний фонд «Відродження» Український Інститут Пакт/ЮСЕЙД Національний фонд на підтримку демократії (NED) Британська Рада в Україні Посольство США в Україні Посольство Канади в Україні The Current Time Посольство Швейцарії в Україні Посольство Німеччини в Україні Французький Інститут в Україні Європейська документальна мережа (EDN) Ґете-Інститут в Україні Австрійський культурний форум Польський Інститут в Україні ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ ВЛАДИ Державне агентство України з питань кіно Міністерство освіти і науки України Уповноважений Верховної Ради України з прав людини ПАРТНЕРСЬКІ КІНОТЕАТРИ ТА КРЕАТИВНІ ПРОСТОРИ Кінотеатр «Жовтень» Кінотеатр «Київ» креативний простір IZONE Мережа комунальних кінотеатрів «КіноКиїв» Національний центр Олександра Довженка Бібліотека ім. Валі Котика для дітей

ПАРТНЕРСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ Poparada VR store Kyiv Film Commission Кінотеатр українського фільму Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного Укркінохроніка Attendify NetAssist Human Rights Film Network КОМУНІКАЦІЙНІ ТА МЕДІАПАРТНЕРИ UA: Суспільне мовлення UA: Українське радіо Дзеркало Тижня Hromadske.ua Український Тиждень Радіо Свобода Сьогодні Новини Політична Критика Korydor Хмарочос Аристократи Заборона Officiel-online.com Громадське радіо Главком Детектор Медіа Depo.ua Дєловая Століца Update Nus.org.ua 4mama Media Lab

ПАРТНЕРИ ПРАВОЗАХИСНИХ ПРОЄКТІВ ТА ПРОГРАМ Центр інформації про права людини Український інститут за права людини Digital Security Lab Free Net Ukraine Асоціація УМДПЛ Real Stories продакшн Харківська правозахисна група Truth Hounds Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні Amnesty International Єdata Mind Lab Експертний центр з прав людини Центр громадянських свобод Правовий простір DSS 380 007 – Пошуково-аналітична система Prometheus EdEra Освіторія Інститут соціальної та політичної психології Громадська спілка «УАнімА» ПАРТНЕРИ ІНДУСТРІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ DOCU/PRO B2B DOC Adam Mickiewicz Institute Global Short Docs Forum Beldocs IDFF

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

62


ДРУЖНІ МУЗЕЇ Мистецький Арсенал Національний художній музей України Національний музей «Київська картинна галерея« Національний музей Українського народного декоративного мистецтва Музей театрального, музичного та кіномистецтва України Національний музей історії України у Другій світовій війні Національний науково-природничий музей НАН України Національний музей «Чорнобиль» ПАРТНЕРСЬКІ ГОТЕЛІ ТА ЗАКЛАДИ готель «Русь» готель «Бурса» правовий клуб PRAVOKATOR Кавовий дім London First Point espresso bar Living Room Call me cacao Urban Space Коло Vegano Hooligano кафе-бар Fanera DOM Vagabond кафе бар «ГРАМ» бар «Хвильовий» На Станіславського 12/2/3 Pink Freud ресторан «Хінкальня»

кафе #Blinstory Veterano Brownie кафе «Білий Шум» ресторан «Одеський Любчик» ресторан «Остання Барикада» СПІВОРГАНІЗАТОРИ ПРОЄКТІВ ТА ПРОГРАМ DOCUDAYS UA Українська гельсінська спілка з прав людини БО «Фонд милосердя та здоров’я» Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв

ОРГАНІЗАТОРИ МАНДРІВНОГО ФЕСТИВАЛЮ DOCUDAYS UA Вінницька обласна громадська організація «Подільський центр соціальних технологій» ГО «Унікальна країна» Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО» Волинська обласна громадська організація «Волинський прес-клуб» ГО «Громадська Палата України» Криворізьке міське правозахисне товариство Культурно-громадський центр «ШELTER+» «Донецький Меморіал» Благодійна організація «Клуб Майбутнє» ГО «Приазовська правозахисна група» ГО «Розвиток Приазов’я», проєкт «Платформа ТЮ» Житомирська обласна молодіжна громадська організація «Сучасний формат» ГО «Карпатське агентство прав людини “Вестед”»

Благодійна організація «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» ГО «Кіноклуб «Сходження» ГО «Арт-Простір» ГО «Культпрожектор» ГО «Центр громадянської освіти “АЛЬМЕНДА”» Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта» ГО «Молодіжна організація «СТАН» ГО «Правозахисний центр громадських досліджень» Білоцерківське училище професійної підготовки персоналу Державної кримінальної-виконавчої служби України Міністерство юстиції України ГО «Територія успіху» ГО «ФЛОРА» ГО «Успішна Взаємодія» ГО «Арт-резиденція «Плюс/Мінус» ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ» ГО «Патронус» Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Полтавська філія Суспільної служби України ГО КІПЦ «Європейський клуб» Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» ГО «Соціальна організація студентів» Тернопільська міська громадська організація «Адаптаційний чоловічий центр» ГО «Екологічно-гуманітарне об’єднання Зелений світ» ГО «Харківська правозахисна група»

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

63


Харківська обласна громадська організація «Центр правових та політичних досліджень “ДУМА”» Громадська спілка «Харківський університетський консорціум» Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива» ГО «Громадський центр “Нова генерація”» Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я» ГО «Подільська правова ліга» Чернівецька міська молодіжна організація «Клуб Української Молоді» Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» Чернігівська міська молодіжна громадська організація «Молодіжна альтернатива» (М’АРТ) Громадський комітет захисту прав людини УЧАСНИКИ МЕРЕЖІ КІНОКЛУБІВ МЕДІА ПРОСВІТИ З ПРАВ ЛЮДИНИ DOCU/КЛУБ Молодіжний клуб «Співдружність» Новобериславська загальноосвітня школа І -ІІІ ст ГО «Харківська правозахисна група» Бібліотека-філія № 2 в м. Полтава Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Центральна бібліотека ім. М.Коцюбинського в м. Чернігів Спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів № 2 в м. Конотоп

Обласний ЦДЮТ в м. Кропивницький Бібліотека-філія № 1 в м. Трускавець КЗ «Центр соціально-психологічної допомоги» Жовківська ЦРБ для дорослих Центральна бібліотека Марківської ЦБС Сватівська центральна районна бібліотека ім. Т.Полякова Старобільська районна бібліотека для дорослих КУ «Маріупольська міська історична бібліотека ім. М. Грушевського» Табір при бібліотеці «Літо – час читати» в м. Одеса Пришкільний табір «Дивосвіт» в м. Кривий Ріг Лисичанський багатопрофільний ліцей БО «Фонд милосердя та здоров’я» Миколаївська загальноосвітня школа I-III ступенів № 53 Одеський державний університет внутрішніх справ РБФ «Свята Ольга» в м. Гола Пристань Таврійський Національний Університет в м. Київ БФ «ДАРУЄМО РАДІСТЬ» Чернігівська міська молодіжна громадська організація «Молодіжна альтернатива» (М’АРТ) Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» в м. Чугуїв Громадська ініціатива «Патронус» у м. Львів ГО «Україна без тортур» Студентське наукове історико-археологічне товариство Маріупольського державного університету Громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» у м. Вінниця Благодійна організація «Благодійний фонд Карітас Київ»

Молодіжний центр Дніпропетровщини Центр Громадянських Свобод «Середовище» у м. Київ Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського в м. Кропивницький Шосткинська міська центральна бібліотека ім. Л. Толстого Центральна районна бібліотека в смт. Новопсков Кіноклуб Docudays UA «Правовий орієнтир» у м. Виноградів Центральна бібліотека ім. В. Г. Короленка в м. Маріуполь Обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка в м. Чернівці Обласна універсальна наукова бібліотека в м. Львів Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Пчілки Центральна районна бібліотека ім. Л. Мартовича в м. Городенка Центральна районна бібліотека ім. Д. І. Чижевського в м. Олександрія Петриківська районна бібліотека Центральна міська бібліотека в м. Добропілля Бібліотека – філія ім. Т. Г. Шевченка в с. Шабельківка Центральна бібліотечна система в смт. Врадіївка Центральна районна бібліотека в смт Криве Озеро Центральна бібліотека в смт. Велика Олександрівка Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова Центральна бібліотека Іллінецької районної ради Центральна районна бібліотека в м. Красилів Центральна міська бібліотека в м. Світловодськ

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

64


Петриківська районна бібліотека для дітей Центральна міська бібліотека в м. Нововолинськ Молодіжна організація «СТАН» в м. Івано-Франківськ ГО «Спілка митців Олександрійщини» Центр прав людини ZMINA МГО «Екологія та соціальний захист» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 в м. Суми Івано-Франківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Третій дніпровський місцевий центр надання безоплатної вторинної правової допомоги Другий львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Міська бібліотека ім. Т. Г. Шевченка в м. Кам’янське Вижницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги КДК «Дніпрова чайка» в с. Стара Збур’ївка Платформа ініціатив MEM idea hub в м. Торецьк Наукова бібліотека Національного університет «Чернігівськийколегіум» імені Т.Г. Шевченка Ліга старшокласників м. Ніжина Ніжинського Будинку дітей та юнацтва Комунальний заклад «Районна бібліотека Світловодської районної ради Кіровоградської області» Молодіжний центр в м. Слав’янськ ГО «Трудові ініціативи» Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №112

Криворізьке міське правозахисне товариство Ліцей «Надія» у м. Львів Перший криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лабораторія Людських Прав Чернівецького національного університету ГО «ДієVO» в смт Мала Виска Вацівський сільський клуб Головне територіальне управління юстиції у місті Києві Костянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ГО «Прогресивна молодь Донеччини» Благодійний фонд «Карітас Маріуполь» Червоноградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Громадська організація «Місто розумних» Юридична клініка Східноєвропейського університету в м. Черкаси Steinbarg Gallery&Cafe в м. Чернівці КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дорослих» Vezha Creative Space в м. Маріуполь КП «Тернопільська кінокомісія» Студентські ініціативи УКУ «Кіноклуб ТоКіно» Благодійний фонд Карітас Коломия Медіацентр «Світ на долоні» в м. Запоріжжя Комунальна установа «Чернігівський обласний молодіжний центр» ГО «Молодіжний простір “Тандем”» КЗ культури «Обласний літературно-меморіальний музей М. Островського» у м. Шепетівка Товариство Червоного Хреста України в м. Київ

Фундація Регіональних Ініціатив (Київський та Білоцерківський осередок) Бібліотека з питань мистецтв імені Миколи Бажана в м. Київ Довге Хаб в с. Довге Громадська організація «Інформаційноаналітичний центр “Євро Харків”» Громадській організація «Сихів Медіа» Новодеркульський заклад загальної середньої освіти імені А.В.Пастухова Августинівський заклад загальної середньої освіти Хаб Освіторія в м. Київ Українська ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 у м. Українськ Громадська організація «Творча студія практичної педагогіки і особистісного розвитку» Громадська організація «Чернівецьке об’єднання “Захист”» Долинський академічний гуманітарний ліцей №6 Правнича клініка Національного університету «Києво-Могилянська академія» КЗО «Загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 3» в м. Дніпро Стеблівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Підгородецька ЗОШ Одеська загальноосвітня школа № 22 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в м. Вінниця Громадська організація Харківське жіноче об’єднання СФЕРА СЗШ № 50 в м. Львів Броварська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 ГС «Зелений центр Метінвест»

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

65


Грабовецька гімназія Запорізький колегіум «Мала гуманітарна академія» Юридична клініка Криворізького Економічного Інституту Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 Охтирська гімназія Довговойнилівський ліцей Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Лобойківський заклад загальної середньої освіти Заліщицька державна гімназія Комунальний заклад «Хотинська спеціальна школа № 1» Великоновосілківська гімназія Green Hub Покровського району в м. Кривий Ріг ГС «Зелений центр Метінвест» в м. Кривий Ріг Великоколоднівський НВК КЗ ЗОШ І-ІІІ ступенів №23 в м. Луцьк ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Великий Митник Красносільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Слов’янський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти імені П. Ф. Кривоноса Миргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Інноваційна школа ThinkGlobal Obolon у м. Київ Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 13 ім. Андрія Юркевича Вознесенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Одеський навчально-виховний комплекс «Морський ліцей – загальноосвітня школа № 24 І-ІІІ ступенів» Самбірський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека ГО «Центр мистецтв “Арт-Простір”» в м. Запоріжжя Луцький педагогічний коледж Середня загальноосвітня школа № 38 в м. Львів Чортківська центральна районна бібліотека Юридичний факультет Ужгородського національного університету ГО «Сварог» у смт Компаніївка ГО «Вне проката» у м. Павлоград ГО «Простір Ідей» у м. Кременчук ГО «Потенціал» у м. Дніпро ГО «Новопсковська правозахисна група» Арт-простір «УРБАНАН» у м. Черкаси Гімназія № 5 ім. В. А. Затолокіна в м. Прилуки СЗШ № 48 в м. Львів Міська молодіжна громадська організація в м. Золотоноша Кіноклуб Docudays UA «Права людини крізь обʼєктив» у м. Рівне ГС Освітній дім прав людини в с. Количівка Академія Державної пенітенціарної служби в м. Чернігів Білоцерківський центр професійної підготовки персоналу

Дніпровський центр професійної підготовки персоналу Хмельницький центр підвищення кваліфікації та перепідготовки персоналу. Білоцерківський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в місті Києві та Київській області Сектор ювенальної пробації м. Мелітополя філії ДУ Житомирський районний відділ філії ДУ «Центр пробації» Хмельницький міськрайонний відділ пробації Козелецький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Борзнянський РС філії ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області Сосницький РС філії ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області Носівська районна філія ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області Новозаводський РВ філії Центру пробації в Чернігівській області Коропський районний сектор філії ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області Бобровицький районний сектор філії ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області Корюківський РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області Сектор ювенальної пробації філії ДУ «Центр пробації» м. Дніпра Троїцький районний сектор філії ДУ «Центр пробації» у Луганській області

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

66


Артемівський слідчий ізолятор Білоцерківська виправна колонія (№ 35) Галицька виправна колонія № 128 Долинський ВЦ № 118 Дар’ївська виправна колонія № 10 Держівська виправна колонія № 110 Дзержинська виправна колонія № 2 Дрогобицька виправна колонія № 40 Збаразька виправна колонія № 63 Івано-Франківська УВП № 12 Качанівська виправна колонія № 54 Ковельська виховна колонія Копичинська виправна колонія № 112 Кременчуцька виховна колонія Курязька виховна колонія Коломийська виправна колонія № 41 Личаківська виправна колонія № 30 Львівська виправна колонія № 48 Львівська УВП № 19 Маріупольський виправний центр № 138 Маріупольський СІЗО Миколаївська виправна колонія № 50 Надержинщинська виправна колонія (№ 65) Приазовська виправна колонія № 107 Прилуцька виховна колонія Північна виправна колонія № 90 Самбірський виправний центр № 121 Селидівська виправна колонія № 82 Сокальська виправна колонія № 47 Стрижавська виправна колонія (№ 81) Херсонська виправна колонія № 61 Хмельницький слідчий ізолятор

Чернігівська виправна колонія № 44 Чортківська УВП № 26 Чернівецька УВП № 33 Диканівська виправна колонія № 12 Холодногірська виправна колонія № 18 Катеринівська виправна колонія № 46 Полицька виправна колонія № 76 Городищенська виправна колонія № 96 Дубенська виховна колонія Городоцький ВЦ № 131 Рівненській слідчий ізолятор Ізяславська виправна колонія № 31 Райківецька виправна колонія №78 Замкова виправна колонія № 58 Шепетівська виправна колонія № 98 Вінницька виправна колонія № 86 Вінницька установа виконання покарань № 1 Луцький Слідчий ізолятор Крижопільський виправний центр № 113 Покровська виправна колонія № 17 Олексіївська виправна колонія № 25 Харківська виправна колонія № 43 Темнівська виправна колонія № 100 Дергачівська виправна колонія № 109 Первомайська виправна колонія № 117 Харківська установа виконання покарань № 27 Хролівський виправний центр № 140 Кропивницька виправна колонія № 6 Ізмаїльська установа виконання покарань (№ 22) Криворізька установа виконання покарань (№ 3) Мелітопольська установа виконання покарань (№ 144)

Полтавська виправна колонія (№ 64) Крюковська виправна колонія (№ 29) Старобільський слідчий ізолятор Черкаський слідчий ізолятор Київський слідчий ізолятор Одеська виправна колонія (№ 14) Полтавська установа виконання покарань № 23 Чорноморська виправна колонія (№ 74) Бориспільська виправна колонія (№ 119) Покровський виправний центр (№ 79) Олександрівський виправний центр № 104 Бахмутська установа виконання покарань (№ 6) Полтавська виправна колонія (№ 64) Торецька виправна колонія № 2 Черкаська виправна колонія № 62

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

DOCUDAYS UA

67


docudays.org


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.