VLA DAN PA VLO VI], LE VI BEK VOJ VO DI NE, PRED DUEL U KRA GU JEV CU

17

TUR NIR NA KI PRU

Mu {ki i na Ni igre, ni go lo va po be du od po ~et ka Ki par – Sr bi ja 0:0

Fudbaleri Vojvodine u{li su u prvenstveni ritam treninga, pripremaju}i se za nedeqni susret u Kragujevcu. Igra~i su izvanredno trenirali tokom zimskih priprema i sada jedva ~ekaju da prole}ni deo sezone po~ne. - Zaista, svi jedva ~ekamo da se prvenstvo nastavi. Odmah igramo derbi, jer na{ nedeqni duel s Radni~kim u Kragujevcu to zaista i jeste. Svesni smo da nas o~ekuje te`ak me~, verujem da }e tribine tamo{weg stadiona biti lepo popuwene, {to nam ne}e smetati jer svi mi volimo da igramo pred velikim brojem navija~a. Fizi~ki

Ili} pred od la skom Brana Ili}, iskusni napada~ i najboqi strelac Novosa|ana jesenas (9 golova u prvenstvu i Kupu Srbije), ima dozvolu kluba da potra`i inostrani anga`man i na putu je da to i u~ini. U januaru se ~inilo da }e postati ~lan ^ernomoreca iz Ukrajine, s kojim je trenirao u Antaliji, ali do realizacije transfera nije do{lo. Ili} je potom odradio pripreme s Vojvodinom u Novom Sadu i u Turskoj, a samo nekoliko dana pred po~etak drugog dela sezone pojavila se opcija da napusti crveno-bele. - Ili} se ju~e nije pojavio na treningu i pretpostavqam da je otputovao u Antaliju, gde se na pripremama nalazi kazahstanski tim Aktobe - rekao je sportski direktor Miodrag Pateli}. Obavestio me je o mogu}nosti da pre|e u ovaj klub i o~ekujem svakog ~asa da saznam da li se Ili} dogovorio o uslovima transfera i da li }e postati igra~ tima iz Kazahstana. najboqe svedo~i ~iwenica da zauzimaju ~etvrto mesto na tabeli, odmah iza nas. Tokom zime su se poja~ali, ni jedan bitan igra~ nije ih napustio i jedino ne znam kako su poj~awa uklopili u postoje}i tim. Mi, opet, znamo koliko vredimo i zato ne smemo da srqamo, ve} moramo da budemo strpqivi i smireni. Verujem da }e na{i navija~i ponovo biti s nama i koristim i ovu priliku da ih pozovem da do|u u Kragujevac, jer je i nama lak{e

Ka ran tin Fudbaleri Vojvodine prvu zvani~nu prole}nu utakmicu igraju u nedequ u Kragujevcu. To je ujedno i derbi 16. kola {ampionata, a susret }e prenositi i RTS na svom drugom programu od 13.55 ~asova. Novosa|ani put Kragujevca kre}u u subotu popodne i no} }e provesti u karantinu, kako bi odmorni do~ekali prvi prole}ni ispit.

Spre man za pro le} ne iza zo ve: Vla dan Pa vlo vi}

smo odli~no pripremqeni, jedno {to su nam tokom ove sedmice nedostajali igra~i koji su imali obaveze prema reprezentacijama rekao je pouzdani levu bek Vladan Pavlovi}. Ne tako davno operisali ste meniskus i propustili ste fini{ jeseni. Kakva je situacija sada?

- Odmah po povratku po~eo sam da treniram punom snagom, tako da nikakve posledice ne ose}am i spreman sam da zaigram, ukoliko trener Dejan Vuki}evi} tako odlu~i. Koliko poznajete ekipu Radni~kog? - Kragujev~ani su bili hit jeseweg dela prvenstva, o ~emu

Le gen de u po se ti le gen di Lazar Vasi}, legendarni golman FK Vojvodina i dugogodi{wi urednik sportske rubrike „Dnevnika“, te{ko je oboleo. Nalazi se pod stalnom lekarskom negom u Gerontolo{kom centru na Novom nasequ, a ju~e su ga posetili predstavnici veterana crveno- belih Radomir Krsti} i Ilija Panteli}. Oni su Vasi}u po`eleli brz oporavak, predali mu poklone i preneli pozdrave iz FK Vojvodina i od wegovih prijateqa.

da igramo kada osetimo podr{ku s tribina. ^ini se da je sada jo{ boqa saradwa izme|u napada~a i odbrambenih igra~a? - [ef insistira na disciplini u igri i na tome da odbrana po~ne presingom na{ih {piceva na defanzivce rivala. To u velikoj meri olak{ava posao i nama u odbrani, ali i zahteva odli~nu fizi~ku pripremqenost. Svi smo spremni i na treneru je da odlu~i ko }e igrati u nedequ. I Vojvodina se tokom zime poja~ala? - Jeste, do{li su odi~ni igra~i, ali ne znam koliko }e Almami Moreira biti spreman za duel s Radni~kim. Ponavqam, najva`nije je da ne srqamo, da odigramo mudro i optimista sam. Najbitnije je da od po~etka igramo mu{ki i na pobedu i da ne pretimo nikome, ve} da snagu i kvalitet pokazujemo i dokazujemo na terenu - istakao je Vladan Pavlovi}. A. Pre do je vi}

LAR NA KA: Stadion GSZ, gledalca oko 200, sudija Blom (Holandija). KI PAR: Mastru, Merkis, Sijelis, Haralambus, Avram(Vaslui), Efrem (Sacijes), Demetriju (Aleksandru), Nikolau (E. Haralanbides), Dobra{inovi}, A. Haralambides (Solomu), Mitidis (Hristofi). SR BI JA: Stojkovi}, Basta (Ninkov), Ivanovi}, Nastasi}, Obradovi} (Kolarov), Igwovski, \uri~i} (Ka~ar), Kuzmanovi} (Ninkovi}), Jovanovi} (Tadi}), Sulejmani (Z. To{i}), [}epovi}. Mini turneju na Kipru podmla|ena fudbalska reprezentacija Srbije zavr{ila je bez primqenog gola. U prvom me~u orlovi su pobedili Jermeniju (2:0),a u ju~e su remizirali s Kiprom (0:0). U oba susreta na{i fudbaleri su igralo dosta komotno, bez takmi~askog naboja, pa se i nije mogla proceniti snaga ovog tima. Dodu{e, u dva dana na{i protivnici nisu stvorili ni jednu pravu priliiku za gol, u veznom redu lako smo dolazili do lopti, jedino je {kripalo u napadu, {to se o~ekivalo s obzirom da smo na Kipar otputovali sa samo dvojicom golobradih napada~a, Markovi}em i [}epovi}em. Utakmicu sa doma}inom turnira odigrali smo u sasvim izmewenom sastavu u odnosu na prethodni dan, ali se ispostavilo da se na mladi}e, Igwovski, \uri~i} i Nasti}, u narednom periodu vaqa ozbiqno ra~unati. Igrali su hrabro, lepo su gurali loptu, Igwovski je na sredini terena bio dominatan, lako je prekidao akcije protivni~kog tima, dok je \uri~i} u nekoliko navrata le-

po uposlio najisturenije igra~e. [teta {to nismo postigli gol, a Sulejmani je bio dva puta u idealnoj poziciji. Generalno gledaju}i, u napadu smo bili bezopasni, [}epovi} je samo nekoliko puta imao loptu u nogama, a bo~ni igra~i, kao i u me~u s Jermenijom, bili su suvi{e daleko. Ve} u ~etvrtom minutu mogli smo da povedemo, Jovanovi} je u{ao u kazneni prostor, prosle-

Ni u drugom delu me~a slika se nije mnogo promenula, igralo se uglavnom na sredini terena, i jedni i drugi su kratkim pasovima `eleli da do|u do gola, ali su odbrane bile na visini zadatka pa pravih prilika nije bilo. Sve {to su uradili i jedni i drugi u napadau bilo je iz prekida posle kornera ili slobodnih udaraca. Mo`da je najboqu priliku imao [}epevi} posle

Re pre zen ta tiv ci Sr bi je za vr {i li na stup na Ki pru bez pri mqe nog go la

dio je loptu do Sulejmanija koji je loptu prebacio na levu nogu i tako omogu}io golmanu Mastru da smawi ugao i da u|e u {ut. I drugu priliku za na{ tim imao je Sulejmani, opet je Jovanovi} pro{ao levom stranom i uputio upotrebqiv centar{ut, ovog puta Sulejmani je poku{ao desnom (slabijom) nogom, ali je lopta odsko~ila i {ansa je propala. U prvom delu me~a Kiprani su delovali bledo, samo su jednom uputili {ut na gol besposlenog Stojkovi}a.

centar{uta Jovanovi}a i slabe intervencije odbrane doma}ina, ali je wegov udarac lako zaustavio golman Mastru. Mo`da treba izdvojiti i {ut Igwovskog, koji je sa tridesetak metara poku{ao da iznenadi Kiprane, ali ni on nije bio uspe{an. Kiprani su jedinu pravu priliku imali nekoliko minuta pre kraja me~a, kada je Kristofi zaobi{ao Stojkovi}a, ali je oti{ao u mrtav ugao, pa je wegov {ut Nasti} izbaci u korener. G. Ko va~

SUSRET MLA DIH REPREZENTACIJA

Apla u zi za Mu drin skog Sr bi ja - BiH 2:0 (0:0) BE O GRAD: Stadion BASK, gledalaca 1.000, sudija: Ma`i} (Srbija). Strelci: Mudrinski u 56. i ^ovi} u 90. minutu. @uti kartoni: Miqkovi} (Srbija), Vi{}a, Grahovac (BiH). SR BI JA: Aleksi}, Miqkovi}, Savi}, Medojevi}, Mladenovi}, Milivojevi}, Krsti~i}, Lazovi}, Milunovi}, Koji}, Despotovi}. Igrali su jo{: Dmitrovi}, Petkovi}, Kosanovi}, Mudrinski, ^ovi} i Mito{evi}. BO SNA I HER CE GO VI NA: Bukvi}, ^oli}, Kvesi}, Sipovi}, Marki}, Vi{}a, Stevanovi}, Bilbija, Grahovac, Be{i}, Gwati}. Igrali su jo{: Hanxi}, Pupovac, Brekalo, Prci} i Tankovi}. Mlada reprezentacija Srbije u prijateqskom susretu savladala je odgovaraju}u selekciju BiH sa 2:0 (0:0). U posledwoj proveri pred kvalifikacioni duel sa Farskim Ostrvima, u junu, orli}i su odigrali dobru utakmicu i zaslu`eno slavili.

Og wen Mu drin ski

U prvom poluvremenu gosti su imali vi{e od igre i nekoliko prilika za gol, a tek u nastavku orli}i su se prenuli i stigli do pobede. U 14. minutu gosti su postigli gol, ali je poni{ten zbog ofsajda. Najboqu priliku gosti su imali u 35. minutu, Kvesi} je sa sedam metara pogodio stativu. [ansu za gol imala je i Srbija ne{to kasnije, ali je Lazovi} sa 18 metara {utirao preko gola. U nastavku orli}i su gospodarili terenom. U 50. minutu Savi} je dobro {utirao, a Bukvi} odbranio.Nekoliko minuta kasnije Mudrinski je postigao efektan gol, zbog ~ega je nagra|en aplauzima. U 77. minutu gosti su mogli do izjedna~ewa, najpre je Su{i} pogodio stativu, a odbijenu loptu Prci} je poslao pravo u Aleksi}a. Kona~an rezultat postavio je ^ovi}. Zbog povreda su pre vremena igru napustili Koji} i Medojevi}. I. La za re vi}

PRI JA TEQ SKA UTAK MI CA

Sja jan gol Po le ta no vi }a Luk sem burg – Sr bi ja 1:3 (1:0)

TE REN HAJ DU KA KAO TE PIH: Fudbaleri Hajduka }e prole}nu superliga{ku premijeru imati 4. marta pred svojim pristalicama. Protivnik }e im biti OFK Beograd, a izvesno je da }e fudbaleri imati idealne uslove za igru. Naime, stadion u Kuli odli~no je pripremqen. Anga`ovawem zaposlenih, zatim trenera i igra~a mla|ih selekcija i prijateqa kluba uklowen je sneg, a kada je skinuta folija ukazao se zeleni tepih(na slici). Klupsko rukovodstvo Hajduka donelo je odluku da ulaz na stadion za utakmicu s romanti~arima bude slobodan. \. B.

KON SEN DORF: Stadion Konsendorfa, gledalaca: 300 . Sudija: Loren Kopriva (Luksemburg). Strelci: 1:0 Deida u 23, 1:1 Lemaji} u 47, 1:2 Lemaji} u 74, 1:3 Poletanovi} 88. minutu. @uti kartoni: Almeida, Jans, Has, Bernard, Klap i Dragovic (Luksemburg), ^avri} i Spaji} (Srbija). LUK SEM BURG: Peifer, Mastrangelo, Hes (78. Speler), Bernard, Siebenaler, Ramdedovic (60. Dragovic), Kitenge (75. Basttos), Jans (75. Lourenco), Deida (64. Klap), De Sousa, Almeida. SR BI JA: Pajovi}, Laki}evi}, Filipovi} (46. Aksentijevi}), Radoja, Rosi} (Spaji}), Petrovi}, Ivkovi} (88. Pavlovski), Bo`ovi} (46. Poletanovi}), Lemaji}, ^avri}, Pavlovi} (46. Dimi}).

Omladinska reprezentacija Srbije pobedila je sa 3:1 u prijateqskom me~u kombinovanu selekciju Luksemburga, za koju su igrali neki mladi reprezentativci ove zemqe. U odnosu na tim koji je igrao u prijateqskom me~u s Belgijom, selektor Zoran Mari} je u Konsendorfu izme{ao karte, a {ansu protiv Luksemburga od po~etka me~a dobili su svi igra~i koji nisu po~eli prethodni me~. U prvom delu vi|ena je borbena utakmica, selekcija Luksemburga iskoristila je jednu gre{ku na{e odbrane i povela, po{to je Rosi} vratio kratko do Pajovi}a, a Deida sve lukavo pratio i doveo svoj tim u vo|stvo. U drugom delu selektor Mari} osve`io je tim, {to se isplatilo posle samo dva minuta. Aksentije-

Mar ko Po le ta no vi}

vi} je pro{ao po desnoj strani, prona{ao Dimi}a, on asistirao Lemaji}u, koji je doneo izjedna~ewe. Isti akteri doneli su preokret za 2:1, a tre}i gol sjajnim {utem sa 20 metara postigao je Marko Poletanovi}.