Page 1

22 листопада 2012 року

№ 45 (95) четвер

ТЕМА НОМЕРА

Ñò. 2

Прогноз погоды

757 мм

756 мм

Прогноз погоды

757 мм

758 мм

757 мм

Прогноз погоды

757 мм

750 мм


тема номера

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

2

№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

ділень, які існують при центральних районних лікарнях. Крім того, у рамках реформи служби швидкої медичної допомоги, при багатопрофільних лікарнях планується створення відділень екстреної медичної допомоги. Відтепер компетенція лікарів «швидкої» не обмежуватиметься одним районом, і вони матимуть можливість безперешкодно та більш оперативно надавати невідкладну медичну допомогу постраждалим з інших районів. В результаті реформи планується, що до паціента «швидка» приїжджатиме в середньому за 10 хвилин у місті та у сільській місцевості – до 20 хвилин. Планується також оновлення матеріально-технічної бази та кадрового складу «швидких».

У кіровоградському комунальному підприємстві «Міськсвітло» активно реалізується програма заміни застарілого обладнання на нове – сучасне, повідомляється на сайті міської ради. З цією метою за кошти міського та обласного бюджетів було придбано новий пульт контролю за функціонуванням світлоточок зовнішнього освітлення, який дозволяє не лише відразу виявляти пошкоджені ліхтарі, а й значною мірою економити кошти на електроенергію, регулюючи час ввімкнення зовнішнього освітлення. Потреба замінити диспетчерське обладнання на міському пульті управління, який діяв ще з 1953 року, за словами начальника головного управління житлово-комунального господарства міської ради Олександра Хачатуряна, виникла ще й тому, що протягом року в Кіровограді було встановлено 1060 нових світлоточок. Таким чином активно відновлюється зовнішнє освітлення у приватному секторі міста. – Функціонування у місті зовнішнього освітлення контролює диспетчер нашого підприємства, – розповів директор КП «Міськсвітло» Дмитро Тоток. – Всього у місті є 60 незалежних пультів управління, які подають напругу у вечірній час доби на світильники зовніш-

нього освітлення. Потім відбувається перемикання світильників на роботу в нічному режимі, щоб економити кошти, а зранку знову вони працюють у звичному режимі, щоб створити максимум зручностей мешканцям. Всі ці процеси відбуваються за командою диспетчера. Якщо раніше диспетчер у ручному режимі вмикав та перемикав кнопки на пульті, то зараз завдяки новому обладнанню все комп’ютеризоване, і на загальному моніторі можна відразу побачити, як функціонує вся система, де є проблемні точки, щоб згодом туди направити ремонтну бригаду. Нове обладнання також дозволяє регулювати ввімкнення ліхтарів увечері. Якщо у центральній частині міста ввімкнення світла відбувається за графіком – нині о 17-й годині, то у промисловій зоні це можна зробити на п’ять хвилин пізніше. У місті всього функціонують вісім тисяч світильників, і ввімкнення п’яти тисяч ламп на п’ять хвилин пізніше дозволить зекономити тисячу гривень, а на місяць – 20 тисяч гривень. Тож за рік планується повністю окупити нове обладнання вартістю 200 тисяч гривень. Зараз витрати на електроенергію становлять 60 тисяч гривень на місяць, а взимку зростуть до 80 тисяч. За рік набігає до двох мільйонів гривень. Провівши моніторинг, можемо подовжити час освітлення «спальних» мікрорайонів, а економний нічний режим застосовувати пізніше.

Мешканці міста помітили, що нині зовнішнє освітлення, так би мовити, засвітилось іншим світлом – жовтим. Це завдяки тому, що застосовуються нові натрієві світильники, замість ртутних, які світили білим світлом і були більш витратними. На вулиці Великій Перспективній, біля кінотеатру «Зоряний», встановили шість світлодіодних світильників, які випускає підприємство «Радій». Їх світлова потужність ще нижча, але з хорошим світловим потоком. Вони дорожчі, ніж натрієві, але в рамках програми підтримки місцевого виробника будуть незабаром встановлені по всій центральній вулиці. Потрібно буде замінити 154 світильники. Також Дмитро Тоток повідомив, що з квітня цього року в рамках виконання першої черги відновлення зовнішнього освітлення було встановлено 1060 нових світлоточок та протягнуто 35 кілометрів ліній на загальну суму близько трьох мільйонів гривень. Друга черга передбачає ще 150 світлоточок на 10 вулицях на загальну суму 650 тисяч гривень. На наступний рік заплановано під ці роботи виділити ще три мільйони гривень. Звичайно, виключення людського фактора з регулювання системи зовнішнього освітлення – це, безперечно, позитив. Але будемо сподіватися, що вартісне розумне обладнання виправдає себе, а суттєва економія не створюватиме незручностей для населення.

СІТІ-комуналка

Комунальники говорять про модернізацію зовнішнього освітлення Кіровограда

центр здоров'я

З 1 січня 2013 року набуде чинності Закон України «Про екстрену медичну допомогу», а у ряді регіонів (зокрема, у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та у місті Києві) вже другий рік по-

спіль здійснюється експеримент із впровадження єдиної служби екстреної медичної допомоги, яка має відповідати сучасним міжнародним стандартам, бути більш мобільною та технічно оснащеною на найвищому рівні. Начальник управління охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко повідомив, що всі служби, які на сьогодні надають невідкладну медичну допомогу, будуть об’єднані під єдиним керівництвом Центра екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який розташовуватиметься у Кіровограді. До складу Центру входитиме також єдина оперативно-диспетчерська служба, яка координуватиме діяльність усіх підрозділів, станцій швидкої медичної допомоги та від-

партнер рубрики

Це питання обговорювали медичні працівники, керівники міських та центральних районних лікарень області під час робочої наради з питань реформування медичної галузі, яка проходила під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Галини Пастух у Кіровоградському базовому медичному коледжі імені Є.Й. Мухіна.

СІТІ-здоров'я

На Кіровоградщині створюватиметься єдина служба екстреної медичної допомоги

3


реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

СІТІ-новини

партнер рубрики

В обласному центрі може з’явитися історикокультурний заповідник «Старий Єлисавет» У четвер, 15 листопада, відбулось засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при облдержадміністрації, яке проходило під керівництвом першого заступника голови ОДА Андрія Ніколаєнка. Начальник відділу охорони культурної спадщини ОДА Надія Лісняк повідомила учасникам засідання, що в області налічується 6 населених пунктів, які занесено до Списку історичних місць України. У цьому контексті велику увагу було приділено розгляду питання щодо перспектив створення у Кіровограді на території Фортечних Валів історико-культурного заповідника «Старий Єлисавет». Фортеця Святої Єлисавети є однією з унікальних фортифікаційних пам'яток ХVІІІ століття, що збереглася до наших днів. Аналогічні, але менші за розмірами фортеці відомі лише у Канаді та у Голландії і є популярними туристичними центрами. Фортеця Святої Єлисавети внесена до переліку пам'яток культурної спадщини України, але сучасне використання фортечного комплексу не відповідає його історико-культурному значенню. Заступник кіровоградського міського голови Василь Дзядух відзначив, що міська влада провела низку консультацій зі спеціалістами, які мають значний досвід із реконструкції історичних фортифікаційних споруд на території Європи. На розгляді питання щодо розробки плану проекту реконструкції та пошуків джерел фінансування для створення історико-культурного заповідника «Старий Єлисавет».

Ганьба міській владі: скульптура, яка виявилася не потрібною місту, продається на інтернет-аукціоні Минулого року скульптор Сергій Слінкін подарував місту Кіровограду незвичайну цікаву скульптуру двірника початку XX століття. Скульптура була встановлена в центрі міста Кіровограда та одразу полюбилася городянам і гостям нашого міста. Але через деякий час власник земельної ділянки, на якій був встановлений металевий двірник, зажадав її прибрати. Скульптор звернувся до міської влади з проханням знайти інше місце для його твору. Але міська влада не змогла або не захотіла цього зробити, тому автор забрав свій подарунок. Нещодавно на одному з інтернет-аукціонів з'явилося оголошення про продаж цього самобутнього творіння. Кіровоградського двірника продають майже за 50 тис. грн.

У Кіровограді продовжуються профілактичні огляди населення З 5 по 9 листопада 2012 року на базі поліклінічного відділення №1 комунального закладу «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда» проводилися профілактичні огляди населення вул. Тобілевича, Пушкіна та прилеглих до них територій, повідомляється на сайті Кіровоградської міської ради. За інформацією начальника управління охорони здоров’я міськради Оксани Макарук, під час акції було оглянуто 256 осіб. Під час огляду вперше виявлено: підвищений рівень цукру – 6 осіб; підвищений артеріальний тиск – 16 осіб; зміни при ФГ-обстеженні – 9 осіб; передракові захворювання – 29 осіб. Всі хворі з вперше виявленими захворюваннями будуть дообстежені, проліковані та взяті під диспансерний нагляд, запевнила Оксана Макарук.

В Ковалівському парку працюватиме майданчик для любителів скейтбордінгу

4

Незабаром юні кіровоградці – любителі скейтбордінгу – зможуть займатись на новому, спеціально для цього виду спорту спорудженому майданчику в Ковалівському парку. Спеціальне обладнання для майданчика завезене зі Львова.

№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

Скейтпарк розташувався в Ковалівському парку і має територію близько 500 кв. м. На території скейтпарку діятимуть спеціальні правила поведінки задля безпеки скейтерів.

Близько половини холодильників, що були незаконно встановлені у Кіровограді біля торговельних точок, уже прибрані Про це повідомив під час щотижневої апаратної наради заступник міського голови Ігор Василенко. Як повідомила на нараді начальник управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування Тетяна Бєлова, усім власникам, чиї холодильники псують вигляд міста і заважають перехожим, були надіслані листи із попередженнями щодо того, що холодильники слід прибрати у двотижневий термін. Більшість підприємців прибрали обладнання добровільно. Проте залишилося два суб’єкти господарювання, які не поспішають. За словами Тетяни Бєлової, якщо у визначений термін цього не буде зроблено, матеріали щодо порушників передадуть на спеціальну комісію, й холодильники будуть демонтовані у примусовому порядку. Також було демонтовано сіті-лайти, які були встановлені в місті без відповідних дозволів.

Парламент поки відклав 15% податок на продаж валюти У вівторок, 20 листопада, Верховна Рада відклала розгляд законопроекту про введення 15% податку на продаж валюти. Документ викликав неабиякий суспільний резонанс, адже передбачав, що з кожної операції по обміну валюти українці мали сплачувати по 15% в дохід держави. Таким чином передбачалось боротися з валютними спекуляціями й стабілізувати курс гривні. Набуття чинності новим документом очікувалось через два місяці після прийняття. Експерти, навпаки, розкритикували закон, прогнозували, що введення збору може привести до скорочення надходження валюти на ринок, а чорний ринок обміну, навпаки, на їх думку, мав зрости.

Помер колишній головний лікар обллікарні У понеділок, 19 листопада, помер колишній головний лікар Кіровоградської обласної лікарні, заслужений лікар України Микола Тодорович Шевчук. Напередодні пан Шевчук переніс складну операцію.

Фонд Пінчука оголошує конкурс на участь в VII Українському семінарі «Відповідальне лідерство» проекту Аспен-Україна Семінар відбудеться у Криму 23-28 лютого 2013 р. До участі в конкурсі запрошуються претенденти, які: - досягли значних успіхів у бізнесі, політиці, державному секторі, суспільній діяльності, галузі науки та мистецтва; - мають активну громадянську позицію; - відкриті до пошуку нових смислів, рішень; - від 30 до 55 років. Заявки на участь у конкурсі приймаються до 16 січня 2013 року. З питань участі в конкурсі звертайтеся до керівника проекту Aліни Шклярук: e-mail: aspen.ua@gmail.com. т.: + 38 044 222 57 42, моб.+38 050 383 01 06. Проект «Аспен–Україна» реалізується Фондом Віктора Пінчука у співпраці з Інститутом ASPEN (США) та Асоціацією випускників «Аспен-Україна».


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46 За наслідками прокурорської перевірки, Кременчуцькою міжрайонною екологічною прокуратурою направлено до Господарського суду Кіровоградської області позовну заяву про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування неправомірних рішень сесій сільської ради, якими було незаконно передано в користування (з подальшим викупом) 20 га землі ринковою вартістю 1 млн 852 тис. грн.

Працівники Світловодського МВ УМВС України в Кіровоградській області затримали підозрюваних у скоєнні вбивства, що сталося навесні цього року. Приводом до розправи із 73-річною місцевою жителькою, як з’ясувалося, стало бажання зловмисників отримати кошти на алкоголь. До міського відділу міліції надійшло повідомлення про виявлення у одному із будинків тіла господарки помешкання з ознаками насильницької смерті. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Навіть досвідчених правоохоронців вразило побачене, адже невідомі холоднокровно перерізали старенькій горло. Працівники міліції вийшли на слід підозрюваного та його спільника. Ними виявилися 29- та 26-річний непрацюючі чоловіки. Раніше вони проживали у районному центрі, а після скоєного виїхали до сусідньої області, де їх і затримали оперативники. Правоохоронці встановили і обставини скоєння злочину. Одного вечора молодики розпивали спиртні напої у компанії знайомих. Коли алкоголь закінчився, вони вирішили віднайти кошти на продовження застілля. Під їх приціл потрапило житло пенсіонерки. Один із чоловіків проник через вікно у помешкання та почав вимагати у жінки гроші. Інший тим часом вартував біля дверей кімнати, аби потерпіла не мала змоги втекти та звернутися за допомогою. Коли жінка відмовилася віддати кошти, зловмисник ударив стареньку ножем у живіт. Після такого аргументу бабуся показала молодику, де зберігались заощадження. Забравши кілька сотень гривень, він перерізав пенсіонерці горло, щоб приховати свої злочинні дії.

У одному із супермаркетів обласного центру відбулося спрацювання сигналізації. На місце події за викликом виїхав наряд ВДСО при УМВС в області. Правоохоронці затримали 29-річну місцеву жительку, яка намагалася пронести повз касу, не розрахувавшись, кілька товарів на загальну суму більше 40 гривень. В іншому торгівельному закладі, де також спрацювала тривожна кнопка, наряд відділу Державної служби охорони виявив 34-річного кіровоградця, який намагався, не розрахувавшись, пронести повз касу пляшку алкогольного напою та коробку цукерок на загальну суму близько 70 гривень. Ще в одному магазині Кіровограда 33-річний місцевий житель намагався викрасти неоплачений товар – печиво та кілька видів м’ясної продукції - на суму близько 75 гривень.

На Кіровоградщині перекрито канал надходження наркотиків за ґрати

В Гайворонському районі чоловік зарізав знайомого

14.11.2012 року у ході проведення оперативно-розшукових заходів оперативними працівниками Кіровоградської ВК (№6) спільно зі старшим оперуповноваженим по напрямку БНОНЗ сектору оперативно-розшукової роботи управління ДПтС України в Кіровоградській області та старшим оперуповноваженим відділу внутрішньої безпеки управління у засудженого П. який утримувався на дільниці соціальної реабілітації Кіровоградської ВК (№6), було виявлено та вилучено медичний шприц ємкістю 2 мл, в якому знаходилась рідина коричневого кольору, об’ємом близько 1,5 мл. Вилучену речовину засудженому П передав мешканець селища Підгайці Кіровоградської області громадянин Г, з яким вони за попередньої домовленості намагались налагодити канал надходження до охороняємої зони наркотичної речовини. Згідно висновку експертизи, виявлена речовина являється опієм ацетильованним, який віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

На Кіровоградщині фермерське господарство незаконно отримало 20 га земель водного фонду вартістю майже 2 млн грн. Кременчуцькою міжрайонною екологічною прокуратурою проведено перевірку, якою встановлено, що на підставі рішень сесій Дереївської сільської ради в 2010р. одному з фермерських господарств, в межах населеного пункту, було надано в оренду строком на 49 років під будівництво хлібоприймального пункту земельну ділянку загальною площею 20 га, в т.ч. в межах нормативно встановленої прибережної захисної смуги Дніпродзержинського водосховища. В подальшому, в 2011р., згідно рішення сесії сільської ради, вказану земельну ділянку було вирішено продати вищезазначеному фермерському господарству.

Покупки без розрахунків

СІТІ-кримінал

Світловодські правоохоронці розкрили жорстоке вбивство пенсіонерки

Підліток пограбував дитину Працівники Кіровського відділу міліції затримали за підозрою у скоєнні пограбування 16-річного жителя обласного центру. Зловмисник шляхом ривка відкрито заволодів мобільним телефоном 9-річного кіровоградця, коли той повертався додому зі школи. За цим фактом порушено кримінальну справу. До Гайворонського райвідділу міліції вранці надійшло повідомлення від диспетчера швидкої допомоги про те, що до районної лікарні із проникаючим пораненням в області живота без свідомості доставлено 33-річного чоловіка. Від отриманих тілесних ушкоджень потерпілий помер. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Попередньо правоохоронці встановили, що вночі двоє жителів районного центру разом розпивали спиртні напої. У стані алкогольного сп’яніння чоловіки почали сваритися, а потім один із них ударив ножем іншого.

У Кіровограді викрили шахрая, який привласнював чужі кошти через Інтернет Працівники сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Кіровоградській області викрили у скоєнні низки шахрайств 25-річного жителя сусідньої області. Жертвами молодика стали близько десятка осіб з різних куточків України: півдня, заходу, півночі, сходу та центрального регіону. Та, не виключено, що насправді ошуканих набагато більше. Аби замести сліди злочину, чоловік періодично навіду­ вався в один із районних центрів Кіровоградської області, де в інтернет-клубі «втілював у життя» шахрайську схему. На чужих сторінках користувачів віртуального аукціону зловмисник виставив декілька лотів – мобільних телефонів, з яких у нього в дійсності були лише фото, скачані з Інтернету. Для отримання коштів зловмисник заволодів шляхом обману двома банківськими картками інших громадян. На гачок спритника одразу ж потрапило кілька чоловік. Клієнти спокусилися на доволі доступні ціни (від 200 до 400 гривень за однин мобільний телефон) та вирішили придбати обраний лот. Далі все просто - жертви перераховували гроші, але очікуваних телефонів не отримували. А шахрай тим часом спокійно знімав через банкомат отримані гроші та витрачав їх на власний розсуд.

5


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

6

сіті – сенсація Загадочное существо чупакабра нападает на мелких домашних животных по всему миру. И вот уже около десяти лет загадочный хищник тревожит жителей Украины. Первая волна таинственных убийств кроликов в частных хозяйствах украинского крестьянства прошлась по Збаражскому району Тернопольской области весной-осенью 2003 года. Затем был Теребовлянский район той же области, Львовщина, куда чупакабра пришла в ночь на Пасху. Летом 2010 года зверь пришел душить кроликов в Киевской и Черниговской областях. За ночь число убитых животных могло доходить до нескольких десятков, а по стране статистика шла уже на тысячи. Иногда в роли жертв фигурировали и свиньи. Позапрошлой осенью мистическое чудовище дало о себе знать в Бессарабии, на улице Лиманной в городе Болград. Задушив 11 кролей и одну курицу, чупакабра выпила из них кровь, не оставив ни капли на земле. Собаку не тронула. Ночной гость поломал сетку рабицу и прогрыз ДВП, из которого были сделаны клетки. Крольчихе, которую не смог извлечь из клетки, оторвал голову. Видели следы мистического хищника и в селах Кировоградской области. Однако уже более года, как загадочных массовых убийств домашних животных практически не происходило. И вот снова началось. На этот раз истребление домашних животных случилось в областном центре. На прошлой неделе неизвестное существо основательно сократило птичье поголовье у жителей целой улицы – количество битой птицы исчисляется десятками! В сюжете программы ТСН, посвященной инциденту, прозвучали слова одного из пострадавших хозяев. Пан Василий, заставший вора на своем огороде, говорит: это существо имело рыжую шерсть и не было похоже ни на одно из виденных им животных. Чудовище лихорадочно искало выход со двора. Потерпевший Василий Серафимович показывает место охоты чупа-

кабры: «Оно скакало больше, чем на метр. Оно скакало и гремело здорово». За мгновение существо легко преодолело двухметровую ограду и исчезло в темноте. Следы, которые оставил таинственный охотник на кур, аналогичны последствиям разгула чупакабры в Западной Украине – разодранные когтями металлический забор и сетка в курятнике. Другие кировоградцы, потерпевшие от мистического монстра, замечают, что во время визита чупакабры все сторожевые псы, которые есть в каждом дворе частного сектора, не лаяли! Но на этом загадки не заканчиваются! Отпечатки лап неизвестного зверя, которые очень хорошо сохранились на сырой земле разграбленных подворий, пенсионеры показали ветеринару. Журналисты канала «1+1» приводят комментарий ветврача Юрия Самсонова: «Следы, оставленные на земле, похожи на собачьи. Причем собаки не большого размера, а среднего, судя по тому, как продавлена почва. Я думаю, что, скорее всего, это некий одичавший пес, который решил таким образом найти себе пропитание». Однако, в связи с этим, возникает множество вопросов, ответов на которые нет. Если это действительно был пес, то довольно крупный, ведь один из хозяев видел животину метрового размера! Кроме того, непонятно поведе-

ние загадочного ночного зверя. Дикие животные не берут добычу про запас. Зверь убивает столько, сколько может съесть. А ведь всего за одно утро пропало несколько десятков кур – этого достаточно для пропитания немаленькой стаи! В то же время, судя по следам, во дворах похозяйничало только одно существо. Также остается без ответа вопрос, как пес смог перепрыгнуть через двухметровые заборы. Тем более, если он действительно был всего лишь среднего размера. В то же время описание существа с рыжей шерстью, которое передвигается на задних лапах, в точности соответствует тому, как очевидцы описывают чупакабру. К сожалению, согласно действующему законодательству, защитить свое имущество (да и, возможно, свою жизнь) с помощью оружия люди не имеют права. Охотничье ружье можно применять только на расстоянии 200 метров от зданий населенного пункта. А трагедия разыгралась, как мы помним, прямо в Кировограде. Беспокоит в этой истории и еще одно обстоятельство. Ранее монстр появлялся в небольших населенных пунктах, где рядом находится лес или поле – безлюдная местность, в которой можно скрыться. Теперь же нападение произошло в самом большом населенном пункте области... Что же заставило мистического хищника изменить своим привычкам?


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

СІТІ-авто

Круговое движение - частый случай перекрестка, который широко распространен как в Европе, так и в наших населенных пунктах. К сожалению, то ли ПДД наши водители читают не очень внимательно, то ли местечковые «правила» движения в большем почете, чем государственные, но почему-то непонятных маневров и взаимных оскорблений на перекрестках с круговым движением встречается немало. Итак, перекресток с круговым движением – это прежде всего перекресток. То есть «место пересечения или разветвление дорог на одном участке, границей которого являются условные линии между началом скруглений краев проезжей части любой из дорог» (ПДД п. 1.10). О том, что на конкретном перекрестке организовано круговое движение, нам должен говорить знак 4.10, который указывает направление движения по кругу.

Круговое движение без знаков приоритета Такие перекрестки встречаются не часто, но все же встречаются. Здесь автомобили, которые движутся по нему, уступают дорогу тем, кто на круг въезжает, поскольку въезжающие всегда находятся справа (п. 16.12 ПДД). Никоим образом круг не является по умолчанию «главным», что бы там некоторые водители себе не думали. Только в случае, если установлен соответствующий знак! Однако гораздо больше вопросов возникает, если перед нами многополосный перекресток с круговым движением. Первый вопрос – как на него въезжать и как съезжать. Об этом нам расскажут пункты 10.4 и 10.5 ПДД. 10.4. «Перед поворотом в правую сторону, в левую сторону или разворотом водитель должен заблаговременно занять соответствующее крайнее положение на проезжей части,

предназначенной для движения в этом направлении, кроме случаев, если осуществляется поворот в случае въезда на перекресток, где организовано круговое движение, направление движения определено дорожными знаками или дорожной разметкой или движение возможно лишь в одном направлении, установленном конфигурацией проезжей части, дорожными знаками или разметкой» (рис 1).

Рис. 1. То есть въезжать на круг с многополосной дороги можно из любого ряда. А вот с выездом все не так очевидно, как хотелось бы, и именно здесь начинаются «непонятки». Выезд с перекрестка регламентируется пунктом 10.5 ПДД, а также, частично, тем же пунктом 10.4. в той части, где речь идет о заблаговременном занятии положения на проезжей части перед поворотом. Читаем. 10.5. «Поворот необходимо выполнять так, чтобы при выезде с пересечения проезжих частей транспортное средство не оказалось на полосе встречного движения, а в случае поворота в правую сторону следует двигаться ближе к правому краю проезжей части, кроме случая выезда с перекрестка, где организованно круговое движение, где направление движения определено дорожными знаками или дорожной разметкой или где движение возможно только в одном направлении». Именно этот пункт многие трактуют как разрешение съезжать с круга с любого ряда. Но 10.5 не отменяет действие 10.4, который однозначно требует «заблаговременно занять

соответствующее крайнее положение на проезжей части, предназначенной для движения в этом направлении» и делает исключение только для въезда на перекресток с круговым движением. Так что, переводя с канцелярского на русский, делаем выводы: • въезжать на круг можно с любого ряда в любой ряд • выезжать с круга можно только с крайнего правого ряда в любой ряд (рис 2).

Рис. 2. В том случае, когда автомобилю, движущемуся по левому ряду, нужно выехать с кругового перекрестка, он однозначно должен уступить дорогу авто, находящемуся справа. И даже не потому, что он должен заблаговременно занять крайнее правое положение. А просто потому, что он в данном случае совершает маневр перестроения в соседний ряд.

Перекрестки с круговым движением и знаками приоритета Естественно, транспортные потоки часто требуют вмешательства в нерегулируемый перекресток и установки знаков приоритета, которые будут регламентировать проезд иначе. Часто это вмешательство заключается в предоставлении уже движущимся по кругу водителям приоритета перед остальными «круг главный». Здесь как бы тоже все однозначно, вопросов, кто кому должен предоставлять преимущество, нет, правила въезда/выезда тоже вопросов вызывать не должны. Окончание в следующем номере.

7


Тел. 32-52-60

Просто розумний фітнес!

СІТІ дата

26.11

В 1907 году родился археолог Алексей Тереножкин. В 1949 году он открыл и исследовал в Черном лесу (вблизи с. Богдановка Знаменского района) так называемую «чернолесскую культуру».

00.40 Поміж рядками

ІНТЕР 05.30 Х/ф «Міцний шлюб» 07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 07.30, 20.30, 03.25 «Спорт у Подробицях» 09.10 Х/ф «Сліпе щастя» 13.10 Х/ф «Три плюс два» (1) 15.05 Програма «Право на зустріч» 16.05 «Жди меня» 18.10 Т/с «Кровинушка» (1) 19.00 Програма «Про життя» 20.00, 02.55 «Подробиці» 20.50, 03.30 «Подробиці. Неформат» 21.00 Т/с «Санта-Лючія» 22.55 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» (2) 00.55 Х/ф «У серпні 44-го» (1) 03.40 Д/с «Жадібність»

ICTV 05.30 Служба розшуку дітей 05.35, 06.50, 01.45, 02.40 Погода 05.40, 04.20 Світанок 06.40, 07.35 Ділові факти 06.55, 09.25, 12.55, 19.25, 00.45 Спорт 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 07.05 Т/с «Леся+Рома» 06.00 Ранкова молитва 07.45 Факти тижня 06.05, 07.00, 08.00 Новини 08.45 Факти. Ранок 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.10 За 80 днів навколо 09.30, 19.30, 00.55 Надзвичайні новини спорту 10.30 Х/ф «72 метри» 06.20, 07.15, 08.15 Погода 12.45 Факти. День 06.25, 07.20 Заголовки 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 06.30 Православний календар 14.10, 20.15 Т/с «Братани-3» 06.35, 07.40 Тема дня 16.25 Х/ф «Глобальне вторгнення: Бит06.45 Мультфільм ва за Лос-Анджелес» 06.55, 07.30 Глас народу 18.45 Факты. Вечір 07.25 Країна on line 22.30 Факти. Підсумки дня 07.35 Ера бізнесу 22.45, 02.45 Свобода слова 07.50 Фінансові поради 01.50 ПроЦікаве 08.20 Твій голос 02.10 Факти 08.40 Корисні поради 09.00 Підсумки тижня 09.25 Точка зору 09.45 Офіційна хроніка Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мере09.55 Ток-шоу «Легко бути жінкою» жа 11.00 Шеф-кухар країни 06.00 Музика 11.50 Офіційна хроніка Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та ана12.00 Новини логова мережі 12.10 Діловий світ 06.30 «Ранковий компас» 12.15 Право на захист 07.00 «Ранкова кава» 12.35 Темний силует 09.00 Телевізійний серіал «Інспектор 12.45 Армія Деррік» 126 серія (1) 13.05 Х/ф «Балада про Берінга та його 10.00 «Погляд» Повтор від 25 листодрузів» пада 14.40 Вікно в Америку 10.40 Художній фільм «Загублений у 15.00 Новини (із сурдоперекладом) Сибіру» 15.15 Euronews 12.40 Докуменатльний серіал «ХХ 15.35 Діловий світ. Агросектор століття воєн» 15.40 Т/с «УГРО-1» 3с. 13.10 Православний календар 16.30 Т/с «Переділ» 7,8с. 13.25 Мультфільми 18.10 Останнє попередження Канал «Кіровоград». Цифрова мережа 18.20 Новини (із сурдоперекладом) 13.45 «Будьмо знайомі!». Вінницька 18.35 Агро-News ОДТРК 18.50 Діловий світ 14.20 Концерт гурту «Брати Карама19.05 Д/ф «Світовий рекорд українсь- зови» кої пісні» 15.50 Художній фільм «Винищувачі» 19.55 Новорічний жарт з В.Винокуром (1) 20.45 Сільрада Канал «Кіровоград». Цифрова та ана21.00 Підсумки дня логова мережі 21.25 Світ спорту 17.30 Іноземна для дітей 21.30 Діловий світ 17.40 Мультфільм 21.40 Новорічний жарт з Ю.Гальцевим 17.50 Телевізійний серіал «Інспектор» 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі Деррік» 127 серія (1) 23.00, 01.00 Підсумки 19.00 «День за днем». Інформаційна 23.10, 01.10 Спорт програма 23.15, 01.15 За 80 днів навколо спорту 19.15 Тема дня 23.20 Погода 19.45 Ток-шоу «МИ!» 23.25 Від першої особи 20.45 Засинайка 23.50 Великі битви. Франко-індіансь- 21.00 Телевізійний серіал «Чотири ка війна танкісти і пес» 15 серія (1)

УТ-1, ТРК "Ера"

КІРОВОГРАД (37 к.)

вул. Волкова, 13-Б центр здоров'я центр здоров'я

понеділок 8

22.00 «День за днем». Інформаційна 04.55 Таїнства Києво-Печерської програма Лаври 22.15 Тема дня 22.30 Художній фільм «Гость» (1) 00.00 Гімн України 06.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (1) 07.00, 17.00, 19.00, 03.40 Події 06.00, 16.00 «Все буде добре!» 07.25 Ранок з Україною 07.45, 18.20 «Неймовірна правда про 09.25, 13.00 Т/с «Слід» (1) зірок» 10.00, 20.00 Т/с «Врятувати боса» (1) 09.05 «Моя правда. Олеся Жураківсь- 11.00, 21.00 Т/с «П'ятницький. Глава ка. Ціна свободи» друга» (1) 10.05 «Національне талант-шоу «Тан- 12.00, 04.40 Ток-шоу «Нехай говорять» цюють всі!-5» 15.35 Щиросерде зізнання 13.10 «Битва екстрасенсів. Апокаліп- 16.00 Право на захист сис» 17.15 Критична точка 18.00, 22.00 «Вікна-Новини» 18.00 Т/с «Джамайка» (1) 20.10 «Куб - 3» 19.15, 03.55 Події Спорт 22.25 «Детектор брехні - 2» 19.20, 04.00 Ток-шоу «Говорить Украї23.25 Х/ф «Спортлото-82» (1) на» 01.25 Т/с «Доктор Хаус» (1) 22.00 Х/ф «Форсаж - 4» (2) 02.15 Т/с «Комісар Рекс» (1) 00.10 Х/ф «Велика справа» (2) 03.00 «Вiкна-Спорт» 02.00 Х/ф «Чужий серед нас» (2) 03.10 Х/ф «Корупція» (1) 05.25 Срібний апельсин 04.25 «Найкраще на ТБ» 04.30 Нічний ефір

ТРК "УКРАЇНА"

СТБ

К1

НТН + TTV 06:00 «Легенды уголовного розыска» 06:30 Х/ф «Хорошо сидим!» (1) 07:45 «Агенты влияния» 08:30 «Правда жизни».Черные души 09:00 Т/с «Батюшка» (1) 10:50 Т/с «УГРО – 4» 14:45 Т/с «По горячим следам» 18:30 «Правда жизни». Вызов смерти 19:00 «Точка зору» 19:20 Інформаційна програма 19:40 «Спорт-тайм» 20:05 «Світло православ΄я» 20:35 «Казковий світ малят» 21:00 Інформаційна програма 21:20 «Таємниці Тихого океану» 21:35 «Музика на «TTV» 21:45 Т/с «Криминалисты: мыслить как преступник» (2) 22:45 Т/с «CSI: Нью-Йорк» (2) 23:45 «Свідок» 00:15 Х/ф «Конец света: сверхновая» (2) 01:50 «Свідок» 02:20 Т/с «Загадочные убийства Агаты Кристи» (2) 03:55 «Свідок» 04:25 «Уроки тетушки Совы» 04:55 «Правда жизни»

06.30 «Ранок на К1» 07.30 Мультфільми 09.50 Х/ф «Хелловінтаун 2: Помста Калабара» (1) 11.20 Т/с «Чорна лагуна» 14.20, 18.00 «Звана вечеря» 15.25 «КВН-2012» 19.00 «Шопінг монстри» 20.00 «Велика різниця» 22.00 «Вечір. Паша. Зорі» 23.00 «Розсміши коміка» 00.00 Х/ф «Година пік» (2) 03.45 «Нічне життя»

2+2

06.00 СоюзМультфільм (1) 07.00 М/с «Бен-10. Інопланетна надсила» (1) 08.00 Д/п «Блокада Ленінграда» 10.05 Д/п «Москва. Осінь. Сорок перший» 11.30 Д/п «Друга Ударна. Зраджена армія Власова» 13.25 Д/п «Ржев. Невідома битва Георгія Жукова» 15.15 Х/ф «Я, робот» (1) 17.50 Т/с «Афганська примара» (2) 18.50 ЧУ 17 тур. Металіст - Таврія 21.00 ЧУ 17 тур. Дніпро - Металург 23.00 Т/с «Детектив Дрезден: Секретні матеріали» (3) 02.30 Шалена прихована камера 05.15, 06.45 Очевидець. Найкумедні- 04.00 Т/с «Острів кохання» (2) ше 06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Підйом 07.30, 08.30, 19.00, 01.05 Репортер 06.00 «ТСН-тиждень» 07.35, 08.35, 19.35, 01.25 Погода 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Сніданок з 1+1» 10.00 Готуй 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 00.15 ТСН: 10.55, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» «Телевізійна служба новин» 13.20, 14.20 Kids Time 13.25 М/с «Сильвестр і Твітті - детек- 07.25 М/ф «Ескімоска» (1) 10.00 Мультфільм (1) тиви» 10.25 Т/с «Величне століття. Роксола14.50, 15.50 Teen Time на - 2» (1) (1) 14.55 Т/с «Друзі» 12.45 «Неймовірні перегони» 15.55 Т/с «Молодята» 13.45 «Повне перевтілення. Дім за ти19.30, 01.20 Спортрепортер ждень» 19.40 Піраньї 14.45 «Не бреши мені - 3» 20.00 Т/с «Закрита школа» (2) 15.45 «Сімейні мелодрами - 2» 22.05 Т/с «Кухня» 16.45 «ТСН. Особливе» 23.10 ФБР :) 17.10 Т/с «Величне століття. Роксола01.30 Служба розшуку дітей на - 2» (1) 01.35 Т/с «Одна ніч кохання» 20.15 Х/ф «Русалка» 02.25 Т/с «Останній акорд» 00.30 Х/ф «Гомер та Едді» (2) 03.10, 04.05 Зона ночі 02.25 «Телевізійна служба новин» 03.15 Де ти, Україно? 02.40 «Золота колекція футболу Украї04.10 Благословляю і молюся ни» 04.40, 05.15 Зона ночі Культура 04.20 Х/ф «Американська дочка» (1) 04.45 Мовчазне божество

НОВИЙ КАНАЛ

1+1


9

вівторок

СІТІ дата

27.11

В 2011 году Преосвященнейший Иоасаф, епископ Кировоградский и Новомиргородский, совершил чин освящения храма в честь Рождества Пресвятой Богородицы в селе Свердликово Новоархангельского благочиния.

Тел. 32-52-60

Просто розумний фітнес! 07.30 Спорт у Подробицях 09.10 Т/с «Повернення Мухтара» (1) 12.15 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським 2» 14.05 Т/с «Екстрасенси - детективи» 16.00 Т/с «Щасливчик Пашка» (1) 18.10 Т/с «Кровинушка» (1) 19.00 Програма «Про життя» 20.00, 02.25 «Подробиці» 20.30, 02.55 «Спорт у Подробицях» 20.50, 03.00 «Подробиці. Неформат» 21.00 Т/с «Санта-Лючія» 22.55 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» (2) 00.55 Х/ф «Здивуй мене» 03.10 «Телевізійна служба розшуку дітей» 03.15 Д/с «Жадность»

ICTV

05.20, 06.50, 02.50, 04.10 Погода 05.25, 03.40 Факти 05.40, 04.15 Світанок 06.40, 07.35 Ділові факти 06.55, 09.25, 12.55, 19.25 Спорт 07.05 Т/с «Леся+Рома» 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 07.45 Екстрений виклик 06.00 Ранкова молитва 08.45 Факти. Ранок 06.05, 07.00, 08.00 Новини 09.30, 19.30, 02.00 Надзвичайні новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.10 За 80 днів навколо 10.30, 16.35 Т/с «Агент національної безпеки» спорту 12.35, 13.00 Анекдоти по-українськи 06.20, 07.15, 08.15 Погода 12.45 Факти. День 06.25, 07.20 Заголовки 13.10, 22.15 Т/с «Прокурорська перевір06.30 Православний календар ка» 06.35, 07.40 Тема дня 14.20, 20.15 Т/с «Братани-3» 06.45 Мультфільм 18.45 Факты. Вечір 06.55, 07.30 Глас народу 23.40 Факти. Підсумки дня 07.25 Країна on line 23.55 Х/ф «В облозі» (2) 07.35 Ера бізнесу 02.55 Т/с «У чорному списку-3» 07.50 Фінансові поради 08.20 Поміж рядками 08.40 Корисні поради 09.00 Підсумки дня Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мережа 09.25 Погода 00.05 Нічний кінозал 09.30 Світло 06.00 Музика 09.55 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 10.35 Концертна програма «Європа, об- Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та аналогова мережі ирай Петрик» 06.30 «Я знаю як». Черкаська ОДТРК 11.10 В гостях у Д. Гордона 06.50 «Ранкова кава» 12.00 Новини 07.00 «День за днем. Ранок» 12.10 Діловий світ 07.15 «Ранкова кава» 12.25 Хай щастить 09.00 Телевізійний серіал «Інспектор 12.50 Погода 12.55 «Секрети успіху» з Н.Городенською Деррік» 127 серія (1) 10.00 Мультфільми 13.25 Х/ф «Пацани» 10.30 Документальний серіал «ХХ століт15.00 Новини (із сурдоперекладом) тя воєн» 15.15 Euronews 11.00 Художній фільм «Гость» (1) 15.20 Діловий світ. Агросектор 12.20 Мультфільми 15.30 Про головне 12.40 Ток-шоу «МИ!» 15.50 Т/с «УГРО-1» 4с. Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мережа 16.40 Т/с «Переділ» 9,10с. 13.45 «Легенди Запоріжжя. Остання бит18.20 Новини (із сурдоперекладом) ва Аспаруха». Запорізька ОДТРК 18.45 Діловий світ 14.15 Художній фільм «Поезд идет на 19.00 221. Екстрений виклик. Тиждень Восток» (1) 19.45 Концерт Вітаса «Мама і син» 15.40 Мультфільм 20.50 Світ спорту 16.00 «День за днем». Інформаційна про20.55 Офіційна хроніка грама 21.00 Підсумки дня 16.15 Художній фільм «Девушка спешит 21.20 Діловий світ на свидание» (1) 21.30 Соціальне шоу «Адреналін» Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та анало22.55 Трійка, Кено, Максима гова мережі 23.00, 01.00 Підсумки 17.30 Іноземна для дітей 23.10, 01.10 Спорт 17.40 Мультфільм 23.15, 01.15 За 80 днів навколо спорту 17.50 Телевізійний серіал «Інспектор 23.20 Погода Деррік» 128 серія (1) 23.25 Від першої особи 23.50 Великі битви. Норманське завою- 19.00 «День за днем». Інформаційна програма вання Англії 19.15 Тема дня 00.40 Поміж рядками 19.45 Ток-шоу «МИ!» 20.45 Засинайка 21.00 Телевізійний серіал «Чотири танкісти і пес» 16 серія (1) 05.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» 07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Но- 22.00 «День за днем». Інформаційна програма вини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕ- 22.15 Тема дня 22.30 Художній фільм «Грай за правилаРом»

УТ-1, ТРК "Ера"

КІРОВОГРАД (37 к.)

ІНТЕР

вул. Волкова, 13-Б центр здоров'я центр здоров'я

ми» (1) 00.00 Гімн України

07.00, 17.00, 19.00, 03.30 Події 07.25 Ранок з Україною 09.25, 13.00, 22.00 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Врятувати боса» (1) 11.00, 21.00 Т/с «П'ятницький. Глава дру05.15 «Чужі помилки. Дівчина без мину- га» (1) лого» 12.00, 04.30 Ток-шоу «Нехай говорять» 05.55, 16.00 «Все буде добре!» 15.35 Щиросерде зізнання 07.40, 18.20 «Неймовірна правда про 16.00 Право на захист зірок» 17.15 Критична точка 09.15 «Зважені та щасливі - 2» 18.00 Т/с «Джамайка» (1) 13.50 «Битва екстрасенсів. Війна світів» 19.15, 03.45 Події Спорт 18.00, 22.00 «Вікна-Новини» 19.20, 03.50 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 «Фермер шукає дружину - 2» 23.00 Тридцятирічні 22.25 «Вагітна у 16» 00.00 Т/с «Подружжя» (1) 23.25 «Доньки-матері» 01.00 Т/с «Спільнота» (2) 00.25 Т/с «Доктор Хаус» (1) 01.45 Х/ф «Форсаж - 4» (2) 01.25 Т/с «Комісар Рекс» (1) 05.20 Срібний апельсин 02.15 «Вiкна-Спорт» 02.25 Х/ф «Справа № 306» (1) 03.45 Нічний ефір 06.30 «Ранок на К1» 07.30 Мультфільми 09.15 Т/с «Баффі - переможниця вам05:25 Х/ф «Под маской беркута» (1) пірів» 06:50 Х/ф «Освобождение» 5 с. (1) 11.10 Т/с «Таємниці Смолвіля» 08:30 Інформаційна програма 13.00 Т/с «Переплутані при народженні» 09:00 «Криминальные дела» 14.00 «Орел і Решка» 10:00 Т/с «Следствие ведет Да Винчи» 15.00, 18.00 «Звана вечеря» 11:00 Т/с «NCIS: Лос-Анджелес» 16.00, 19.00 «Шопінг монстри» 12:00 Т/с «Детективы» 17.00 «Дім на заздрість усім» 12:30 Т/с «Человек без пистолета» 20.00 «Велика різниця» 14:40 Т/с «Литейный» 21.00 «Розсміши коміка» 16:45 «Свідок» 22.00 «Щоденник вагітної» 17:00 Т/с «Боец. Рождение легенды» 22.40 «Три сестри» 19:00 «Культурна скарбничка» 23.00, 00.25 «ШОУМОНРОУ» 19:20 Інформаційна програма 23.35 Т/с «Відчайдушні домогосподар19:40 «Творчими стежками» ки» (2) 20:05 «Точка кипіння» 00.50 «Бійцівський клуб» 20:25 «Musiс-манія» 02.00 «Нічне життя» 20:45 «Казковий світ малят» 21:00 Інформаційна програма 21:20 «Таємниці Тихого океану» 21:35 «Музика на «TTV» 06.00 СоюзМультфільм (1) 21:45 Т/с «Криминалисты: мыслить как 07.00 М/с «Бен-10. Інопланетна надсила» преступник» (2) (1) 22:45 Т/с «CSI: Нью-Йорк» (2) 08.15, 10.30 Ульотне відео по-російськи 23:45 «Свідок» 08.35 «Облом UA» 00:15 Х/ф «Угроза из прошлого» (2) 09.00, 21.00 Новини 2+2 01:55 «Свідок» 09.05, 21.25 Проспорт 02:25 Т/с «Загадочные убийства Агаты 09.10 Д/п «Брест. Кріпосні герої» Кристи» (2) 11.05 «Помста природи» 04:05 «Свідок» 11.50 Убойне відео 04:35 «Уроки тетушки Совы» 12.55, 19.00 Т/с «Десантура» (1) 05:05 «Правда жизни» 14.00 Т/с «Солдати» (1) 16.00 Т/с «Лісник» (1) 18.00 Т/с «Афганська примара» (2) 20.00 «Шалене відео по-українськи» 05.15 Т/с «Стройбатя» 20.35 «ДжеДАІ» 06.00, 06.45 Очевидець. Найкумедніше 21.30 Х/ф «Мистецтво війни: зрада» (2) 06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Підйом 00.00 Т/с «Детектив Дрезден: Секретні 07.30, 08.30, 19.00, 01.05 Репортер матеріали» (3) 07.35, 08.35, 19.35, 01.30 Погода 02.30 Шалена прихована камера 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 03.30 Т/с «Острів кохання. Сон» (2) 09.55, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» 13.20, 14.20 Kids Time 13.25 М/с «Сильвестр і Твітті - детективи» 14.50, 15.50 Teen Time 06.00 «Служба розшуку дітей» 14.55 Т/с «Друзі» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.00 ТСН: 15.55 Т/с «Молодята» «Телевізійна служба новин» 19.30, 01.25 Спортрепортер 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Сніданок 19.40 Піраньї з 1+1» 20.00 Т/с «Закрита школа» (2) 07.25 М/ф «Ескімоска» (1) 22.05 Т/с «Кухня» 10.00 Мультфільм (1) 23.10 Весілля буде по-моєму! 10.25, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксо01.35 Т/с «Одна ніч кохання» лана - 2» (1) 02.25 Т/с «Останній акорд» 12.45 «Неймовірні перегони» 03.10, 04.05 Зона ночі 13.45 «Повне перевтілення. Дім за ти03.15 Українці Віра ждень» 04.10 Райські сади гетьмана Сагайдач- 14.45 «Не бреши мені - 3» ного 15.45 «Сімейні мелодрами - 2» 04.30 Софія- дитя кохання 16.45 «ТСН. Особливе» 04.40, 05.10 Зона ночі Культура 20.15 «Міняю жінку - 6» 04.45 Сумний П'єро 21.50, 01.10 «Українські сенсації» 23.15 Т/с «Поліція Гаваїв-2» (2) 02.00 «Золота колекція футболу України» 05.25 Т/с «Слідаки» (1) 06.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (1)

СТБ

К1

НТН + TTV

2+2

НОВИЙ КАНАЛ

1+1

ТРК "УКРАЇНА"


Тел. 32-52-60

Просто розумний фітнес!

СІТІ дата

28.11 В 1786 году Словенская епархия была переименована в Екатеринославскую, а в городе Елисаветграде было учреждено Духовное Правление.

11.05 Т/с «Повернення Мухтара-2» 12.15 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським 2» 14.05 Т/с «Екстрасенси - детективи» 16.00 Т/с «Щасливчик Пашка» (1) 18.10 Т/с «Кровинушка» (1) 19.00 Програма «Про життя» 20.00, 02.55 «Подробиці» 20.50, 03.30 «Подробиці. Неформат» 21.00 Т/с «Санта-Лючія» 22.55 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» (2) 00.55 «Парк автомобільного періоду» 01.20 Х/ф «Шахта. Підірване кохання» 03.40 «Телевізійна служба розшуку дітей» 03.45 Д/с «Жадібність» 04.30 «Мультфільм»

ICTV

05.10 Служба розшуку дітей 05.15, 06.40, 02.50, 04.10 Погода 05.20, 03.40 Факти 05.35, 04.25 Світанок 06.35, 07.30 Ділові факти 06.45, 09.25, 12.55, 19.25 Спорт 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 06.50 Т/с «Леся+Рома» 06.00 Ранкова молитва 07.40 Несекретні файли 06.05, 07.00, 08.00 Новини 08.45 Факти. Ранок 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.10 За 80 днів навколо 09.30, 19.30, 02.00 Надзвичайні новини 10.30, 16.35 Т/с «Агент національної безспорту пеки» 06.20, 07.15, 08.15 Погода 12.35, 13.00 Анекдоти по-українськи 06.25, 07.20 Заголовки 12.45 Факти. День 06.30 Православний календар 13.10, 22.15 Т/с «Прокурорська перевір06.35, 07.40 Тема дня ка» 06.45 Мультфільм 14.20, 20.15 Т/с «Братани-3» 06.55, 07.30 Глас народу 18.45 Факты. Вечір 07.25 Країна on line 23.40 Факти. Підсумки дня 07.35 Ера бізнесу 00.00 Х/ф «В облозі-2: Територія темряви» 07.50 Фінансові поради (2) 08.20 Поміж рядками 02.55 Т/с «У чорному списку-3» 08.40 Корисні поради 04.15 ПроЦікаве 09.00 Підсумки дня 09.20 Офіційна хроніка 09.25 Погода 09.30 Уряд на зв'язку з громадянами Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мережа 10.00 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 00.05 Нічний кінозал 10.45 Щоденник ДПКЄ-2012 06.00 Музика 11.05 В гостях у Д. Гордона Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та анало11.55 Офіційна хроніка гова мережі 12.00 Новини 06.30 Документальний серіал «Гра долі» 12.10 Діловий світ 06.50 «Ранкова кава» 12.15 Погода 07.00 «День за днем. Ранок» 12.30 Кордон держави 07.15 «Ранкова кава» 12.50 Погода 09.00 Телевізійний серіал «Інспектор Дер12.55 Українська пісня рік» 128 серія (1) 13.35 Х/ф «Чоловічі тривоги» 1с. 10.00 Наодинці з усіма 15.00 Новини (із сурдоперекладом) 10.30 Документальний серіал «ХХ століт15.15 Euronews тя воєн» 15.30 Діловий світ. Агросектор 11.00 Художній фільм «Грай за правила15.40 Т/с «УГРО-1» 5с. ми» (1) 16.25 Т/с «Переділ» 11,12с. (заключн.) 12.40 Ток-шоу «МИ!» 18.00 Діловий світ Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мережа 18.15 М.Поплавський. «Шоу продов- 13.45 «Історичні постаті» Запорізька ОДТРК жується» 20.10 Святковий концерт «З Днем, ТеБе» 14.15 Художній фільм «Серця чотирьох» (1) 20.50 Мегалот 15.45 Мультфільм 20.55 Офіційна хроніка 16.00 «День за днем». Інформаційна про21.00 Підсумки дня грама 21.10 Світ спорту 16.15 Художній фільм «Щасливий рейс» 21.15 Діловий світ 21.20 Святковий концерт «З Днем, ТеБе» (1) Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та анало22.50 Суперлото, Трійка, Кено 23.00 Святковий концерт «З Днем, ТеБе» гова мережі 17.30 Іноземна для дітей 00.00 Підсумки 17.40 Мультфільм 00.10 Спорт 17.50 Телевізійний серіал «Інспектор Дер00.15, 01.15 За 80 днів навколо спорту рік» 129 серія (1) 00.20 Погода 00.25 Великі битви. Франко-пруська війна 19.00 «День за днем». Інформаційна програма 19.15 Тема дня 19.45 Ток-шоу «МИ!» 05.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» 20.45 Засинайка 07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Но- 21.00 Телевізійний серіал «Чотири танківини сти і пес» 17 серія (1) 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 22.00 «День за днем». Інформаційна про07.30, 20.30, 03.25 «Спорт у Подробицях» грама 09.10 Т/с «Повернення Мухтара» (1) 22.30 Художній фільм «В країні жінок» (1)

УТ-1, ТРК "Ера"

КІРОВОГРАД (37 к.)

ІНТЕР

вул. Волкова, 13-Б центр здоров'я центр здоров'я

середа 10

00.00 Гімн України

09.25, 13.00 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Врятувати боса» (1) 11.00, 21.00 Т/с «П'ятницький. Глава друга» (1) 05.35 «Чужі помилки. Останнє одкровен- 12.00, 04.25 Ток-шоу «Нехай говорять» ня авіатора» 15.35 Щиросерде зізнання 06.20, 16.00 «Все буде добре!» 16.00 Право на захист 08.05, 18.20 «Неймовірна правда про 17.15 Критична точка зірок» 18.00 Т/с «Джамайка» (1) 09.45 «Фермер шукає дружину - 2» 19.15, 03.40 Події Спорт 11.45 Х/ф «Оазис кохання» (1) 19.20, 03.45 Ток-шоу «Говорить Україна» 13.50 «Битва екстрасенсів. Війна світів» 22.00 Т/с «Слід» 18.00, 22.00 «Вікна-Новини» 23.00 Тридцятирічні 20.00, 22.40 «МастерШеф - 2» 00.00 Т/с «Подружжя» (1) 00.40 Т/с «Доктор Хаус» (1) 01.00 Т/с «Спільнота» (2) 01.25 Т/с «Комісар Рекс» (1) 01.45 Х/ф «Я зав'язав» (2) 02.10 «Вiкна-Спорт» 02.20 Х/ф «Версія полковника Зоріна» (1) 05.10 Срібний апельсин 03.45 Нічний ефір

СТБ

НТН + TTV 05:35 Х/ф «Без права на ошибку»(1) 06:55 Х/ф «Освобождение» 6 с. (1) 08:30 Інформаційна програма 09:00 «Криминальные дела» 10:00 Т/с «Следствие ведет Да Винчи» 11:00 Т/с «NCIS: Лос-Анджелес» 12:00 Т/с «Детективы» 12:30 Т/с «Человек без пистолета» 14:40 Т/с «Литейный» 16:45 «Свідок» 17:00 Т/с «Оружие» 19:00 «Точка зору» 19:20 Інформаційна програма 19:40 «Карт-бланш» 20:05 «Ми йдемо в гості» 20:25 «День здоров'я » 20:45 «Казковий світ малят» 21:00 Інформаційна програма 21:20 «Таємниці Тихого океану» 21:35 «Музика на «TTV» 21:45 Т/с «Криминалисты: мыслить как преступник» (2) 22:45 Т/с «CSI: Нью-Йорк» (2) 23:45 «Свідок» 00:15 Х/ф «Путешествие к центру Земли» (2) 01:55 «Свідок» 02:30 Т/с «Загадочные убийства Агаты Кристи» (2) 04:05 «Свідок» 04:40 «Уроки тетушки Совы» 05:00 «Правда жизни»

НОВИЙ КАНАЛ 05.15 Т/с «Стройбатя» 06.00, 06.45 Очевидець. Найкумедніше 06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Підйом 07.30, 08.30, 19.00, 01.25 Репортер 07.35, 08.35, 19.35, 01.45 Погода 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.55, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» 13.20, 14.20 Kids Time 13.25 М/с «Сильвестр і Твітті - детективи» 14.50, 15.50 Teen Time 14.55 Т/с «Друзі» 15.55 Т/с «Молодята» 19.30, 01.40 Спортрепортер 19.40 Піраньї 20.00 Т/с «Закрита школа» (2) 22.05 Т/с «Кухня» 23.10 Ближче до тіла 01.50 Служба розшуку дітей 02.00 Т/с «Одна ніч кохання» 02.45 Т/с «Останній акорд» 03.30 Зона ночі 03.35 Українці Надія 04.35, 05.15 Зона ночі Культура 04.40 Княгиня Ольга 04.50 Рай

ТРК "УКРАЇНА" 06.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (1) 07.00, 17.00, 19.00, 03.25 Події 07.25 Ранок з Україною

К1

06.30 «Ранок на К1» 07.30 Мультфільми 09.15 Т/с «Баффі - переможниця вампірів» 11.10 Т/с «Таємниці Смолвіля» 13.00 Т/с «Переплутані при народженні» 14.00 «Орел і Решка» 15.00, 18.00 «Звана вечеря» 16.00, 19.00 «Шопінг монстри» 17.00 «Дім на заздрість усім» 20.00 «Розсміши коміка» 21.00 «Камеді клаб» 22.00 «Щоденник вагітної» 22.40 «Три сестри» 23.00, 00.25 «ШОУМОНРОУ» 23.35 Т/с «Відчайдушні домогосподарки» (2) 00.50 «Бійцівський клуб» 02.00 «Нічне життя»

2+2 06.00 СоюзМультфільм (1) 07.00 М/с «Бен-10. Інопланетна надсила» (1) 08.15, 09.30 Ульотне відео по-російськи 08.35, 20.35 «Облом UA» 09.00, 21.00 Новини 2+2 09.25, 21.25 Проспорт 10.05, 10.30, 20.00 «Шалене відео поукраїнськи» 11.10 «ДжеДАІ» 11.50 Убойне відео 12.55 Т/с «Десантура» (1) 14.00 Т/с «Солдати» (1) 16.00 Т/с «Лісник» (1) 18.00 Т/с «Афганська примара» (2) 19.00 Т/с «Сармат» (1) 21.30 Х/ф «За лінією фронту» (2) 00.00 Т/с «Детектив Дрезден: Секретні матеріали» (3) 02.30 Шалена прихована камера 03.55 Т/с «Острів кохання. Природа» (2)

1+1 06.00 «Служба розшуку дітей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 00.10 ТСН: «Телевізійна служба новин» 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Сніданок з 1+1» 07.25 М/ф «Ескімоска» (1) 10.00 Мультфільм (1) 10.25, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана - 2» (1) 12.45 «Неймовірні перегони» 13.45 «Повне перевтілення. Дім за тиждень» 14.45 «Не бреши мені - 3» 15.45 «Сімейні мелодрами - 2» 16.45 «ТСН. Особливе» 20.15 «Джентльменський набір» 22.00 «Територія обману» 23.05 «Гроші» 00.25 Т/с «Поліція Гаваїв-2» 02.05 «Золота колекція футболу України» 05.30 Т/с «Слідаки» (1)


11

четвер

СІТІ дата

29.11 В 1962 году в Кировограде родился художник Юрий Гончаренко - Член Союза художников Украины, научный сотрудник художественно-мемориального музея О. О. Осмеркина (1996-1998) и областного художественного музея (1998).

Тел. 32-52-60

Просто розумний фітнес!

ІНТЕР 05.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» 07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 07.30, 20.30, 02.50 «Спорт у Подробицях» 09.10 Т/с «Повернення Мухтара-2» 12.15 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським 2» 14.05 Т/с «Екстрасенси - детективи» 16.00 Т/с «Щасливчик Пашка» (1) 18.10 Т/с «Кровинушка» (1) 19.00 Програма «Про життя» 20.00, 02.20 «Подробиці» 20.50, 02.55 «Подробиці. Неформат» 21.00 Т/с «Санта-Лючія» закл. серія 22.55 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» (2) 00.55 Х/ф «Повернути Віру» (1) 03.05 «Телевізійна служба розшуку дітей» 03.10 Д/с «Жадібність»

ICTV

05.25, 06.55, 02.45, 04.00 Погода 05.30, 03.35 Факти 05.45, 04.20 Світанок 06.45, 07.35 Ділові факти 07.00, 09.25, 12.55, 19.25 Спорт 07.10 Т/с «Леся+Рома» 07.45 Максимум в Україні 08.45 Факти. Ранок 06.00 «Доброго ранку, Україно!» 09.30, 19.30, 01.55 Надзвичайні новини 06.00 Ранкова молитва 10.30, 16.35 Т/с «Агент національної без06.05, 07.00, 08.00 Новини пеки» 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.10 За 80 днів навколо 12.35, 13.00 Анекдоти по-українськи 12.45 Факти. День спорту 13.10, 22.15 Т/с «Прокурорська перевір06.20, 07.15, 08.15 Погода ка» 06.25, 07.20 Заголовки 14.20, 20.15 Т/с «Братани-3» 06.30 Православний календар 18.45 Факты. Вечір 06.35, 07.40 Тема дня 23.40 Факти. Підсумки дня 06.45 Мультфільм 00.00 Х/ф «Тінь якудза» (2) 06.55, 07.30 Глас народу 02.50 Т/с «У чорному списку-3» 07.25 Країна on line 04.10 ПроЦікаве 07.35 Ера бізнесу 07.50 Фінансові поради 08.20 Поміж рядками 08.40 Корисні поради Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мережа 00.05 Нічний кінозал 09.00 Підсумки дня 06.00 Музика 09.10 Офіційна хроніка Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та анало09.15 Погода гова мережі 09.20 Книга.ua 06.30 Документальний серіал «Гра долі» 09.40 Ток-шоу «Легко бути жінкою» 06.50 «Ранкова кава» 10.50 Щоденник ДПКЄ-2012 07.00 «День за днем. Ранок» 11.10 Здоров'я 07.15 «Ранкова кава» 12.00 Новини 09.00 Телевізійний серіал «Інспектор Дер12.10 Діловий світ рік» 129 серія (1) 12.15 Погода 10.00 «Енергоманія». Одеська ОДТРК 12.20 Аудієнція. Країни від А до Я 10.30 Документальний серіал «ХХ століт12.45 Крок до зірок тя воєн» 13.35 Х/ф «Чоловічі тривоги» 2с. 11.00 Художній фільм «В країні жінок» (1) 15.00 Новини (із сурдоперекладом) 12.40 Ток-шоу «МИ!» 15.15 Euronews Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мережа 15.20 Діловий світ. Агросектор 13.45 Художній фільм «Аршин Мал Алан» 15.35 Т/с «УГРО-1» 6-8с. (1) 17.55 Останнє попередження 15.15 Мультфільми 18.05 Діловий світ 16.00 «День за днем». Інформаційна про18.20 Новини (із сурдоперекладом) грама 18.35 Біатлон. Кубок світу. Індивідуальна 16.15 Художній фільм «Поєдинок» (1) гонка (жін.) Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та анало20.00 «Сила, яка об'єднує бізнес». З'їзд Фе- гова мережі дерації роботодавців України 17.30 Іноземна для дітей 20.55 Офіційна хроніка 17.40 Мультфільм 21.00 Підсумки дня 17.50 Телевізійний серіал «Інспектор Дер21.15 Світ спорту рік» 130 серія (1) 21.20 Діловий світ 19.00 «День за днем». Інформаційна про21.30 Досвід грама 22.55 Трійка, Кено, Максима 19.15 Тема дня 23.00, 01.00 Підсумки 19.45 Ток-шоу «МИ!» 23.10, 01.10 Спорт 20.45 Засинайка 23.15, 01.15 За 80 днів навколо спорту 21.00 Телевізійний серіал «Чотири танкі23.20 Погода сти і пес» 18 серія (1) 23.25 Від першої особи 22.00 «День за днем». Інформаційна про23.50 Великі битви. Повстання селян Уота грама Тайлера 22.15 Тема дня 00.40 Поміж рядками 22.30 Художній фільм «Дев»яте небо» (1)

УТ-1, ТРК "Ера"

КІРОВОГРАД (37 к.)

вул. Волкова, 13-Б центр здоров'я центр здоров'я

00.00 Гімн України

09.25, 13.00, 22.00 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Врятувати боса» (1) 11.00, 20.00 Т/с «П'ятницький. Глава друга» (1) 05.30 «Чужі помилки. Три товариші» 12.00, 04.30 Ток-шоу «Нехай говорять» 06.15, 16.00 «Все буде добре!» 07.55, 18.20 «Неймовірна правда про 15.35 Щиросерде зізнання 16.00 Право на захист зірок» 17.15 Критична точка 09.35 «Вагітна у 16» 18.00 Т/с «Джамайка» (1) 10.40 «Доньки-матері» 19.15, 03.45 Події Спорт 11.40 Х/ф «Zolushka. ru» (1) 19.20, 03.50 Ток-шоу «Говорить Україна» 13.55 «Битва екстрасенсів. Війна світів» 23.00 Т/с «Подружжя» (1) 18.00, 22.00 «Вікна-Новини» 01.00 Т/с «Спільнота» (2) 20.00, 22.40 «Зважені та щасливі - 2» 01.45 Х/ф «Шоттас» (3) 00.55 Т/с «Доктор Хаус» (1) 05.15 Срібний апельсин 01.40 Т/с «Комісар Рекс» (1) 02.25 «Вiкна-Спорт» 02.35 Х/ф «Повернення «Святого Луки» (1) 04.05 Нічний ефір 06.30 «Ранок на К1» 07.30 Мультфільми 09.15 Т/с «Баффі - переможниця вампірів» 05:30 Х/ф «Фронт без флангов» (1) 11.10 Т/с «Таємниці Смолвіля» 08:30 Інформаційна програма 13.00 Т/с «Переплутані при народженні» 09:00 «Криминальные дела» 14.00 «Орел і Решка» 10:00 Т/с «Следствие ведет Да Винчи» 15.00, 18.00 «Звана вечеря» 11:00 Т/с «NCIS: Лос-Анджелес» 16.00, 19.00 «Шопінг монстри» 12:00 Т/с «Детективы» 17.00 «Дім на заздрість усім» 12:30 Т/с «Человек без пистолета» 20.00 «Камеді клаб» 14:40 Т/с «Литейный» 21.00 «Велика різниця» 16:45 «Свідок» 22.00 «Щоденник вагітної» 17:00 Т/с «Оружие» 22.40 «Три сестри» 19:00 «Телелікарня» 23.00, 00.25 «ШОУМОНРОУ» 19:20 Інформаційна програма 23.35 Т/с «Відчайдушні домогосподарки» 19:40 «Онлайн» (2) 20:10 «День здоров'я » 00.50 «Бійцівський клуб» 20:30 «Казковий світ малят» 01.45 «Нічне життя» 21:00 Інформаційна програма 21:20 «Таємниці Тихого океану» 21:35 «Музика на «TTV» 21:45 Т/с «Криминалисты: мыслить как 06.00 СоюзМультфільм (1) преступник» (2) 07.00 М/с «Бен-10. Інопланетна надсила» 22:45 Т/с «CSI: Нью-Йорк» (2) (1) 23:45 «Свідок» 08.15, 09.30 Ульотне відео по-російськи 00:15 «Случайный свидетель» 08.35 «Облом UA» 00:30 «Покер. PokerStars Pro Challenge» 09.00, 21.00 Новини 2+2 01:30 «Речовий доказ» 09.25, 21.25 Проспорт 01:55 «Свідок» 02:25 Т/с «Загадочные убийства Агаты 10.05, 10.30 «Шалене відео по-українсьКристи» (2) ки» 04:00 «Свідок» 11.10 «ДжеДАІ» 04:30 «Уроки тетушки Совы» 11.50 Убойне відео 05:00 «Правда жизни» 13.00, 19.00 Т/с «Сармат» (1) 14.00 Т/с «Солдати» (1) 16.00 Т/с «Лісник» (1) 18.00 Т/с «Афганська примара» (2) 05.10 Т/с «Стройбатя» 20.00 «Убойне відео» 06.00 Очевидець. Найкумедніше 20.35 Сильний аргумент. «Нереальні 06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Підйом історії» 06.45 Очевидець. Найшокуюче 21.30 Х/ф «Чорний яструб» (2) 07.30, 08.30, 19.00, 01.30 Репортер 00.55 Т/с «Детектив Дрезден: Секретні 07.35, 08.35, 19.35, 01.50 Погода матеріали» (3) 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 03.05 Шалена прихована камера 09.55, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» 13.20, 14.20 Kids Time 03.50 Т/с «Острів кохання. Вирок» (2) 13.25 М/с «Сильвестр і Твітті - детективи» 14.50, 15.50 Teen Time 14.55 Т/с «Друзі» 06.00 «Служба розшуку дітей» 15.55 Т/с «Молодята» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.00, 01.20 19.30, 01.45 Спортрепортер ТСН: «Телевізійна служба новин» 19.40 Піраньї 173 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Сніданок 20.00 Т/с «Закрита школа» (2) 22.05 Т/с «Кухня» з 1+1» 23.10 Парад порад-2 07.25 М/ф «Ескімоска» (1) 02.00 Служба розшуку дітей 10.00 Мультфільм (1) 02.05 Т/с «Одна ніч кохання» 10.25, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксо02.50 Т/с «Останній акорд» лана - 2» (1) 03.35 Зона ночі 12.45 «Неймовірні перегони» 03.40 Українці Надія 13.45 «Повне перевтілення. Дім за ти04.30, 05.10 Зона ночі Культура ждень» 04.35 Життя в обіймах квітів 14.45 «Не бреши мені - 3» 04.50 Перетворення 15.45 «Сімейні мелодрами - 2» 16.45 «ТСН. Особливе» 20.15, 21.45 «Чотири весілля - 2» 06.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (1) 23.15 «Козирне паті» 23.30, 05.00 Т/с «Поліція Гаваїв-2» (2) 07.00, 17.00, 19.00, 03.30 Події 07.25 Ранок з Україною 01.35 «Золота колекція футболу України»

СТБ

К1

НТН + TTV

2+2

НОВИЙ КАНАЛ

1+1

ТРК "УКРАЇНА"


СІТІ-мода

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46 № 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

Трикотаж – это, прежде всего, классика и уют. Нет такого сезона, когда бы мода отбрасывала в сторону вещи из трикотажа, потому как без него совсем никуда. Каждый год модельеры радуют нас всё новыми и новыми моделями. В этом же сезоне трикотаж особенно в моде, он используется и в одежде, и в аксессуарах. Однако трикотаж - особенный материал, его очень важно выбирать, исходя из фигуры. • Свитер, имеющий высокий воротник с отворотом или без него, хорош для повседневной носки. • Тонкий свитер без воротника выглядит элегантно и может быть использован в офисном стиле при условии соблюдения сдержанности в цвете и фактуре. • Кардиганы сейчас на пике популярности. Элегантные кардиганы серого или бежевого цвета могут стать прекрасной альтернативой офисному жакету. Дополненные строгим кожаным поясом, такие кардиганы будут смотреться вполне официально, несмотря на трикотажное исполнение. • Потрясающе женственные платья из трикотажа были представлены в коллекциях многих дизайнеров. Среди них – платья-футляры, отрезные по талии, с баской, прямого силуэта в стиле 60-х годов. • Хит прошлых сезонов, платьесвитер, по-прежнему в тренде. Вариантов такого платья великое множество: с высоким горлом, с круглым или v-образным вырезом, с рукавами и без них, длинное или короткое. • На пике популярности и вязаные юбки. Это один из самых необычных трендов. • Однотонные миди, юбка-колокол с вертикальным или горизонтальным узором – они отлично смотрятся со свитерами, водолазками и рубашками. • Модным приемом является многоцветное решение одежды из трикотажа, имитирующее лоскутную технику patch work. Важно помнить, что трикотаж крупной вязки подходит больше юным девушкам. Женщин после 35-40 лет он будет делать старше, и они могут выглядеть старомодно. Зато гладкий трикотаж машинной вязки идет решительно всем.

12

Jennyfer

Piazza Italia


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

№ п/п

Наименование

Фуршет

Сильпо

Копилка

АТБ

Центральный рынок

1 2 3 4

Бедро куриное вес Яйцо (10шт) Гречневая крупа вес Лимон вес Рошен конфеты Коровка Киевская вес Торчин майонез 190г Европейский д/п Gala СП автомат 0,450 морская свежесть Мясо Биток Мартини бьянко 1 литр Сок ОКЗДП 1литр Туалетная бумага Обухов Моющее средство Gala 0,5 Колбаса «Весенняя» Порошок Gala 450г автомат Масло подсолнечное «Кум» 1л

34,49 9,25 7,39 15,84 34,97

28,89 7,7 7,44 15,88 35,36

26,98 7,98 8,99 16,50 35,05

28,99 7,69 8,15 15,89 34,50

33,15 8 10 18 33,20

5,39

4,18

4,84

4,19

4,75

9,12

9,39

9,28

9,69

10,00

68,49 100,86 8,04 2,06 7,39 55,61 9,79 16,7 376,65

64,24 107 7,19 2,08 7,48 50,34 9,39 14,25 363,76

58,9 99,99 7,73 1,99 6,91 54,39 9,28 12,98 348,23

62,99 90,99 7,15 2,09 5,99 56,21 6,69 15,69 348,86

68 135 8 2,5 8 72,1 10 18 433,7

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

СІТІ-споживач

Еженедельник «СИТИ. Газета твого міста» продолжает рубрику, в рамках которой мы еженедельно будем информировать вас о стоимости потребительских товаров в торговых точках Кировограда.

13


Тел. 32-52-60

Просто розумний фітнес!

СІТІ дата

30.11 В 1802 году Фёдор Сухарев, бывший командир Елисаветградского гусарского полка, был назначен шефом Иркутского драгунского полка.

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з ІНТЕРом» 07.30 «Спорт у Подробицях» 09.10 Т/с «Повернення Мухтара» (1) 10.05 Т/с «Одружити Казанову» 1-8сс. (1) 12.15 Т/с «Одружити Казанову» закл.(1) 18.10 Т/с «Кровинушка» (1) 19.00 Програма «Про життя» 20.00 «Подробиці» 20.30 Спорт у Подробицях 20.50 «Подробиці. Неформат» 21.00 «Велика Різниця по - українськи» 23.00 «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» 02.00 Д/с «Земля обітована від Йосипа Сталіна»

ICTV 05.20 Служба розшуку дітей 05.25, 06.55, 02.45, 04.05 Погода 05.30, 03.35 Факти 05.45, 04.10 Світанок 06.45, 07.35 Ділові факти 07.00, 09.25, 12.55, 19.25 Спорт 07.10 Т/с «Леся+Рома» 07.45 Провокатор 08.45 Факти. Ранок 09.30, 19.30, 01.55 Надзвичайні новини 10.30, 16.40 Т/с «Агент національної безпеки» 12.35, 13.00 Анекдоти по-українськи 12.45 Факти. День 13.10, 22.15 Т/с «Прокурорська пере06.00 «Доброго ранку, Україно!» вірка» «Країна on line» 14.25, 20.15 Т/с «Братани-3» 06.00 Ранкова молитва 18.45 Факти. Вечір 06.05, 07.00, 08.00 Новини 23.40 Факти. Підсумки дня 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.10 За 80 днів навколо 00.00 Х/ф «Хранитель» (2) 02.50 Т/с «У чорному списку-3» спорту 06.20, 07.15, 08.15 Погода 06.25, 06.35, 07.30, 07.45 Тема дня 06.30, 06.45, 07.20, 07.40 Країна on line Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мережа 06.50 Православний календар 00.05 Нічний кінозал 07.35 Ера бізнесу 06.00 Музика 07.50 Фінансові поради Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та ана08.20 Поміж рядками логова мережі 08.40 Корисні поради 06.30 Документальний серіал «Гра 09.00 Підсумки дня долі» 09.15 Офіційна хроніка 06.50 «Ранкова кава» 09.25 Погода 09.30 Прем'єра. Д/ф «Кінець світу. Лже- 07.00 «День за днем. Ранок» 07.15 «Ранкова кава» пророки» 09.00 Телевізійний серіал «Інспектор 09.55 Театральні сезони Деррік» 130 серія (1) 10.45 Щоденник ДПКЄ-2012 10.00 Наше здоров’я 11.05 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 10.30 Документальний серіал «ХХ 11.55 Офіційна хроніка століття воєн» 12.00 Новини 11.00 Художній фільм «Дев»яте небо» (1) 12.10 Діловий світ 12.40 Ток-шоу «МИ!» 12.15 Погода Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мережа 12.30 «Надвечір'я» з Т.Щербатюк 13.45 «Побрехеньки». Житомирська 13.05 Околиця ОДТРК 13.30 Х/ф «Товариш генерал» 14.30 Художній фільм «Кармалюк» (1) 15.00 Новини (із сурдоперекладом) 16.00 «День за днем». Інформаційна 15.10 Euronews програма 15.30 Діловий світ. Агросектор 16.15 Концерт «Зелений театр у Зем15.35 Д/ф «Долар» фірі» 15.45 Т/с «УГРО-1» 9-11с. Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та ана18.05 Шляхами України 18.25 Концерт «Краще зі Слов'янського логова мережі 17.30 Іноземна для дітей базару 2012» 20.40 After Live (За лаштунками Шустер- 17.40 Мультфільм 17.50 Телевізійний серіал «Інспектор Live) Деррік» 131 серія (1) 21.00 Підсумки дня 19.00 «День за днем». Інформаційна 21.10 Діловий світ програма 21.15 Шустер-Live 19.15 Тема дня 22.45 Трійка, Кено, Секунда удачі 19.45 «Теми тижня» 22.50 Шустер-Live 20.45 Засинайка 00.30 Підсумки 21.00 Телевізійний серіал «Чотири тан00.40, 01.15 За 80 днів навколо спорту кісти і пес» 19 серія (1) 00.45 Погода 22.00 «День за днем». Інформаційна 00.50 Від першої особи програма 22.15 Тема дня 22.30 Художній фільм «Жива ціль» (1) 05.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 11» 00.00 Гімн України

УТ-1, ТРК "Ера"

КІРОВОГРАД (37 к.)

ІНТЕР

вул. Волкова, 13-Б центр здоров'я центр здоров'я

СТБ 05.25 Х/ф «Собака на сіні» (1) 07.50 Х/ф «Балада про відважного лицаря Айвенго» (1) 09.45 Х/ф «Сестронька» (1) 11.50, 01.55 Х/ф «Невловимі месники» (1) 13.15 Х/ф «Нові пригоди невловимих» (1) 15.05 Х/ф «Корона Російської імперії, або Знову невловимі» (1) 18.05, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.15 Х/ф «За двома зайцями» (1) 20.00 «Національне талант-шоу «Танцюють всі!-5» 22.40 «Національне талант-шоу «Танцюють всі!-5» Підсумки голосування» 00.55 «ВусоЛапоХвіст» 03.05 «Вiкна-Спорт» 03.15 Х/ф «Справа «строкатих» (1) 04.50 Нічний ефір

п'ятниця 14 12.00, 04.30 Ток-шоу «Нехай говорять» 13.00 Т/с «Слід» (1) 15.35 Щиросерде зізнання 16.00 Право на захист 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Джамайка» (1) 19.15, 03.45 Події Спорт 19.20, 03.50 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00 Церемонія вручення премії «Телетріумф 2012» 01.15 Х/ф «Альпініст» (2) 02.45 Ласкаво просимо 05.20 Срібний апельсин

К1

06.30 «Ранок на К1» 07.30 Мультфільми 09.15 Т/с «Баффі - переможниця вампірів» 11.10 Т/с «Таємниці Смолвіля» 13.00 Т/с «Переплутані при народженні» 14.00 «Орел і Решка» 05:30 Х/ф «Фронт за линией фронта» (1) 15.00, 18.00 «Звана вечеря» 08:30 Інформаційна програма 16.00 «Шопінг монстри» 09:00 «Криминальные дела» 17.00 «Дім на заздрість усім» 10:00 Т/с «Следствие ведет Да Винчи» 19.00 «КВН-2012» 11:00 Т/с «NCIS: Лос-Анджелес» 21.45 «Розсміши коміка» 12:00 Т/с «Детективы» 22.45 «Три сестри» 12:30 Т/с «Человек без пистолета» 23.00, 00.25 «ШОУМОНРОУ» 14:40 Т/с «Литейный» 23.35 Т/с «Відчайдушні домогосподар16:45 «Свідок» ки» (2) 17:00 Т/с «Оружие» 00.50 «Бійцівський клуб» 19:00 «Податки без таємниць» 01.45 «Нічне життя» 19:20 Інформаційна програма 19:40 «Відверто» 20:20 «Точка кипіння» 20:40 «Казковий світ малят» 06.00 СоюзМультфільм (1) 21:00 Інформаційна програма 07.00 М/с «Бен-10. Інопланетна надси21:15 Х/ф «Три дня в Одессе» (1) ла» (1) 22:00 Х/ф «Америкэн бой» (2) 08.15, 09.30 Ульотне відео по-російськи 00:35 Х/ф «Спящий и красавица» (1) 08.35 «Облом UA» 02:20 «Речовий доказ» 09.00, 21.00 Новини 2+2 02:50 «Агенты влияния» 09.25, 21.25 Проспорт 04:15 «Свідок» 09.55 «Шалене відео по-українськи» 04:45 «Уроки тетушки Совы» 10.20 «Убойне відео» 05:35 «Правда жизни» 11.00 Сильний аргумент. «Нереальні історії» 11.45 Убойне відео 05.05 Служба розшуку дітей 12.50 Т/с «Сармат» (1) 05.10 Т/с «Стройбатя» 13.50 Т/с «Солдати» (1) 06.00, 06.45 Очевидець. Найшокуюче 15.50 Т/с «Лісник» (1) 06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Підйом 17.50 Т/с «Афганська примара» (2) 07.30, 08.30, 19.00, 01.10 Репортер 18.50 ЧУ 18 тур. Кривбас - Шахтар 07.35, 08.35, 19.35, 01.30 Погода 21.30 «Шалене відео по-українски» 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 22.10 «Ульотне відео по-російськи» 09.55, 17.55, 21.00 Т/с «Вороніни» 22.55 Х/ф «Коло болю» (3) 13.20, 14.20 Kids Time 13.25 М/с «Сильвестр і Твітті - детекти- 00.55 Х/ф «Мистецтво війни: зрада» (2) 02.35 Шалена прихована камера ви» 03.55 Т/с «Острів кохання» (2) 14.50, 15.50 Teen Time 14.55 Т/с «Друзі» 05.00 Мультфільми 15.55 Т/с «Молодята» 19.30, 01.25 Спортрепортер 19.40 Піраньї 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 05.20 20.00 Т/с «Закрита школа» (2) ТСН: «Телевізійна служба новин» 22.05 Т/с «Кухня» 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Сніда23.10 Україна чудес 2 нок з 1+1» 01.35 Т/с «Одна ніч кохання» 02.40 Т/с «Останній акорд» 07.25 М/ф «Ескімоска» (1) 03.25, 04.20 Зона ночі 10.00 Мультфільм (1) 03.30 Третя влада 10.25, 17.10 Т/с «Величне століття. Рок04.25 Скіфи солана - 2» (1) 04.30 Скіфи (свідчення і версії) 12.45 «Неймовірні перегони» 04.50, 05.45 Зона ночі Культура 13.45 «Повне перевтілення. Дім за ти04.55 Катерина Білокур Послання ждень» 14.45, 03.20 «Не бреши мені - 3» 15.45 «Сімейні мелодрами - 2» 06.00 Т/с «Єфросинія. Продовження» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 20.15 «Київ вечірній» 07.00, 17.00, 19.00, 03.30 Події 22.00 Х/ф «Захисник» (2) 07.25 Ранок з Україною 23.55 Х/ф «Мисливці за розумом» (2) 09.25 Т/с «Слід» 10.00, 20.00 Т/с «П'ятницький. Глава дру- 01.55 Т/с «Поліція Гаваїв-2» (2) га» (1) 04.20 «Чотири весілля - 2»

НТН + TTV

2+2

НОВИЙ КАНАЛ

1+1

ТРК "УКРАЇНА"


15

субота

СІТІ дата

01.12 Приказом по Кировоградской детской городской поликлинике №1 было организовано 18 педиатрических участков. Ответственность за лечебно-профилактическую работу на участках возлагалась на участковых врачей.

Тел. 32-52-60

Просто розумний фітнес!

вул. Волкова, 13-Б центр здоров'я центр здоров'я

00.45, 04.00 Х/ф «Біле сонце пустелі» 09.00 «Їмо вдома» 10.05 «ВусоЛапоХвіст» (1) 11.10 Х/ф «За двома зайцями» (1) 02.30 Д/с «Жадібність» 12.55 «Зважені та щасливі - 2» 16.55 «Зіркове життя. Окільцювати холостяка» 05.10, 05.30 Погода 17.55 «Зіркове життя. Ціна щастя - ди05.15 Факти тина» 05.35, 05.20 Світанок 19.00 «Х-Фактор - 3» 06.25 Інший футбол 21.35 «Таємниці Х-фактора. Діаманти 06.55 Козирне життя Сергія Соседова» 07.30 Останній герой-2 22.40 «Х-Фактор - 3 Підсумки голосу08.50 Звезда YouTube вання» 10.00 Дача 23.55 «Детектор брехні - 2» 10.30 Квартирне питання 00.55 Х/ф «Нові пригоди невловимих» 11.25 Екстрений виклик (1) 12.25 Несекретні файли 02.25 Нічний ефір 13.45 Спорт 13.50 Дивитися всім! 15.25 Х/ф «Неперевершений» 06:05 «Легенды бандитской Одессы» 17.45 Максимум в Україні 06:25 Х/ф «Отряд особого назначе18.45 Факти. Вечір ния» (1) 19.00 Х/ф «На грі» 07:45 Т/с «Строго на юг » (1) 20.55 Х/ф «На грі-2» 09:45 Інформаційна програма 22.45 Наша Russia 10:05 «Відверто» 23.05 Х/ф «Роккі-5» (2) 01.15 Х/ф «Переслідуючи «Красний 10:45 «Musiс-манія» 11:05 «Точка зору» Октябрь» (2) 11:25 «В розрізі тижня» Підсумкова ін03.35 Х/ф «Шовк» (2) формаційна програма 12:00 «Главный свидетель» 13:00 Х/ф «Груз без маркировки» (1) Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мере- 15:00 Т/с «УГРО – 4» жа 19:00 Т/с «Паутина - 4» 00.05 Нічний кінозал 23:00 «Главный свидетель» 06.00 Музикa 00:00 «Случайный свидетель» 06.30 Документальний серіал «ХХ 00:25 Х/ф «Во имя мести» (2) століття воєн» 02:15 «Речовий доказ» 07.00 «Удосвіта». Вінницька ОДТРК 04:00 «Агенты влияния» 07.30 Мультфільми 04:55 «Уроки тетушки Совы» Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та ана- 05:25 «Правда жизни» логова мережі 08.00 Озирнись! 08.30 «Теми тижня» 05.45 Т/с «Останній акорд» 09.30 Мультфільми 07.20 Зроби мені смішно 09.45 «Служу Україні» 10.15 «Народна служба порятунку - 08.05 Будинки мажорів 09.00 М/с «Роги і копита: Повернення» 101» 09.35 М/с «Пінгвіни з Мадагаскару» 10.30 Сильні духом 10.00 Готуй 11.00 12 балів 11.00 Наші в Раші 12.00 У народному стилі 12.30 Документальний фільм «Столиці 12.05 Прокинутися знаменитим 13.05 Т/с «Татусеві дочки» світу» 13.00 Золота колекція українського 15.40 ШоумаSтгоуон театру. Вистава Хмельницького обла- 19.00 Х/ф «Хроніки Нарнії: Лев, Чаксного музично- драматичного театру лунка та Чарівна шафа» 21.45 Х/ф «Тварина» ім. М.Старицького «Ревізор» 14.40 До Всесвітнього дня боротьби зі 23.35 Спортрепортер 23.40 Х/ф «Дуже страшне кіно 3» (3) СНІДом. Документальний фільм «Життя 01.25 Х/ф «Гринберг» (2) 03.00 Т/с «Одна ніч кохання» позитивне» Канал «Кіровоград». Цифрова мережа 03.50, 04.45 Зона ночі 15.15 Художній фільм «Месть бедня- 03.55 Загублений рай 04.50 Тб про ТБ ка» (2) 05.20, 06.10 Зона ночі Культура 17.40 «Столиці світу» Канал «Кіровоград». Цифрова та ана- 05.25 Микола Лисенко логова мережі 18.00 Кіровоградська філармонія представляє… 06.00, 05.20 Срібний апельсин 18.30 К-Авто 07.00, 19.00, 03.30 Події 19.00 «Киньте все, гармошка грає!» 07.25 М/с «Ну, постривай!» 19.30 Документальний серіал «Гра 07.35 Т/с «Інтерни» (1) долі» 08.00 На валізах 19.45 Лінія захисту 09.00 Найкращий кухар на селі 20.15 Спортленд 10.00 Додому на свята 20.45 Засинайка 11.00 Т/с «Подружжя» (1) 21.00 Документальний серіал «ХХ 14.10, 23.30 Т/с «Слід» (1) століття воєн» 17.00 Т/с «Тільки про любов» (1) 21.30 Документальний фільм 22.00 Художній фільм «Мольєр» (1)

ICTV

НТН + TTV

КІРОВОГРАД (37 к.)

УТ-1, ТРК "Ера" 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.55, 07.55 Погода 06.10 Мультфільм 06.25 Світ православ'я 07.00 Ера здоров'я 07.25 Корисні поради 07.40 Олімпійський виклик 08.00 Шустер-Live 09.30 Школа юного суперагента 09.50 Шустер-Live 11.30 Щоденник ДПКЄ-2012 11.50 Святковий концерт «З Днем, ТеБе» 14.25 Біатлон. Кубок світу. Спринт (чол.) 16.25 Зелений коридор 16.35 Святковий концерт «З Днем, ТеБе» 17.25 Біатлон. Кубок світу. Спринт (жін.) 19.15 Світ атома 19.35 Золотий гусак 20.00 Святковий концерт «З Днем, ТеБе» 20.40 Кабмін: подія тижня 20.50 Мегалот 21.00 Підсумки дня 21.15 Фінал Міжнародного дитячого пісенного конкурсу «Євробачення 2012» 23.15 Твій голос 23.35 Погода 23.40 Ера здоров'я 00.00 Концерт Г.Кричевського «Календарна осінь»

ІНТЕР 05.15 «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» 08.00 «Позаочі» 09.00 «Орел і Решка» 10.00 «Україно, вставай!» 10.50 Програма «Сімейний пес» 12.10 «Велика Різниця по-українськи» 14.10 Т/с «Менти. Таємниці великого міста» 1-4сс. закл. 17.55 Х/ф «Діамантова рука» (1) 20.00, 02.05 «Подробиці» 20.25 «Червоне або чорне» 22.20 «Валерій Леонтьєв. Ювілейний концерт у Кремлі»

НОВИЙ КАНАЛ

ТРК "УКРАЇНА"

СТБ 05.10 М/ф «Ну, погоди!» (1) 06.25 Х/ф «В моїй смерті прошу винити Клаву К.» (1) 07.50 «Караоке на Майдані» 08.50 «Сніданок з Юлією Висоцькою»

19.20 Х/ф «Справжнє кохання» (1) 21.25 Х/ф «Просто Джексон» (2) 01.20 Х/ф «Чоловік має платити» (1) 03.00 Щиросерде зізнання 03.50 Т/с «Ведмежий кут» (1)

К1 06.30 «Ранок на К1» 07.30 Мультфільми 09.00 М/с «Пригоди ведмедиків Гаммі» (1) 10.00 Х/ф «Пригоди Гекльберрі Фінна» (1) 12.05 М/ф «Покахонтас» (1) 13.50 «Подаруй собі життя» 15.00 Х/ф «Головне - встигнути» (1) 17.00 «Щоденник вагітної» 17.25 «Пороблено в Україні» 19.00 «КВН-2012» 21.30 Т/с «Надприродне» (2) 00.00 Т/с «Чорна лагуна» 01.35 «Вечір. Паша. Зорі» 02.25 «Нічне життя»

2+2 08.15 М/с «Неймовірна Людина-павук» (1) 09.55 Проспорт 10.15 Ульотне відео по-російськи 10.45 Х/ф «Роксана» (1) 13.00 Х/ф «Гірше не буває» (1) 15.00 Х/ф «Напад бджіл-убивць» (1) 17.20 ЧУ 18 тур. Карпати - Ворскла 19.30 Х/ф «Останній кіногерой» (2) 21.50 Х/ф «Зоряний десант 3: Мародер» (2) 23.55 Х/ф «За лінією фронту» (2) 01.50 Х/ф «Коло болю» (3) 03.10 Шалена прихована камера 04.00 Т/с «Острів кохання.» (2) 05.00 Мультфільми

1+1 06.10, 07.35 «Кулінарна академія. Юлія Висоцька» 06.35 «Справжні лікарі - 2» 08.00 «Світське життя» 09.00 «Хто там?» 10.10, 10.35 М/с «Чіп і Дейл» (1) 11.00 «Світ навиворіт - 2: Індія» 12.00 «Світ навиворіт - 3: Танзанія, Ефіопія» 12.55 Х/ф «Феї. Фантастичний порятунок» (1) 14.35 Х/ф «Чорний лицар» (1) 16.35 «Київ вечірній» 18.30 «Розсміши коміка» 19.30, 04.15 ТСН: «Телевізійна служба новин» 20.15 Казка «Аліса в Країні Чудес» (1) 22.25 Х/ф «Планета мавп» (2) 01.00 Х/ф «Мавпяча кістка» (2) 02.30 Х/ф «Мисливці за розумом» (2)


Тел. 32-52-60

Просто розумний фітнес!

СІТІ дата

02.12 В 1981 году родился Игорь Бажан – украинский футболист, вратарь клуба «Ильичёвец», ранее выступавший за кировоградскую «Зирку».

УТ-1, ТРК "Ера" 06.00 Ранкова молитва 06.05, 07.10, 08.20 Погода 06.10 Мультфільм 06.30 Крок до зірок 07.15 Моя земля - моя власність 07.30 Сільський час 08.00 Укравтоконтинент 08.25 Корисні поради 08.40 Час культури 09.00 Погода 09.05 Золотий гусак 09.30 Хто в домі хазяїн? 09.50 Погода 09.50 Крок до зірок 10.35 Маю честь запросити 11.20 Фінал Міжнародного дитячого пісенного конкурсу «Євробачення 2012» 13.25 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (чол.) 14.20 Шеф-кухар країни 15.25 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (жін.) 16.20 Діловий світ. Тиждень 16.55 Святковий концерт «З Днем, ТеБе» 20.50 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки тижня 21.30 Точка зору 21.50 Головний аргумент 22.00 Фольк-music 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Ера бізнесу. Підсумки 23.30 Погода 23.35 Олімпійський виклик 23.50 Концерт О.Сєрова «Безмежна любов»

ІНТЕР 05.40 «Найрозумніший 2012» 07.05 М/с «Вінкс» (1) 07.50 М/с «Маша і Ведмідь» (1) 08.25 «Глянець» 09.25 «Школа доктора Комаровського» 10.00 «НЕДІЛЯ З «КВАРТАЛОМ»» 11.00 «Свати біля плити» 11.25 Програма «Весільний розмір» 12.25, 03.40 Д/ф «Вінець безшлюбності» 13.35 Т/с «Ілюзія полювання» 1-4сс. закл. 18.00 Т/с «Скринька Пандори» 1-2сс

вул. Волкова, 13-Б центр здоров'я центр здоров'я

(2) 21.30 Документальний серіал «Яппі» 22.00 «Погляд» 20.00, 02.05 «Подробиці тижня» 21.00 Т/с «Скринька Пандори» (2)3- 22.35 Художній фільм «Уходящий в темноту» (2) 4сс. закл. 23.00 «Що? Де? Коли?» 00.15 Х/ф «Чоловіча інтуїція» 02.50 Д/с «Жадібність» 05.35 М/ф «Ну, погоди!» (1) 06.50 Х/ф «Вона Вас кохає» (1) 08.45 «Сніданок з Юлією Висоцькою» 08.55 «Їмо вдома» 05.50, 06.10 Погода 10.00 «МастерШеф - 2» 05.55 Факти 14.05 «Караоке на Майдані» 06.20, 04.25 Світанок 15.05 «Х-Фактор - 3» 07.10 Квартирне питання 19.00 «Битва екстрасенсів. Апокаліп08.00 Анекдоти по-українськи сис» 08.40 Дача 21.45 Х/ф «Мрії з пластиліну» (1) 09.20 Дивитися всім! 23.50 Х/ф «Сестронька» (1) 10.25 ОлімпіЛяпи 01.45 Х/ф «Корона Російської імперії, 11.30 Козирне життя або Знову невловимі» (1) 12.00 Інший футбол 03.50 Нічний ефір 12.25 Спорт 12.30 Наша Russia 13.10 Х/ф «Перший удар» 14.55 Х/ф «На грі» 05:55 «Легенды бандитской Одессы» 16.50 Х/ф «На грі-2» 07:15 «Полосатый рейс» (1) 18.45 Факти тижня 09:05 Х/ф «Три дня в Одессе» (1) 19.45 Останній герой-2 11:30 «Легенды уголовного розыска». 20.55 Х/ф «Серпень. Восьмого» Волкодавы из СМЕРШа 23.45 Х/ф «Темний світ» (2) 12:00 «Агенты влияния» 01.55 Х/ф «Дорожня пригода» (2) 13:00 Х/ф «Батюшка» (1) 03.25 Інтерактив. Тижневик 15:00 Т/с «Паутина - 4 » 03.40 Т/с «У чорному списку-3» 19:00 «Податки без таємниць» 19:20 «Телелікарня» 19:40 «Точка зору» Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова мере- 20:00 «Світло православ’я» 20:30 «В розрізі тижня» Підсумкова інжа 00.05 «Повір у себе». Донецька формаційна програма 21:00 «Спорт-тайм» ОДТРК 21:25 «Карт-бланш» 00.30 Нічний кінозал 21:50 «Ми йдемо в гості» 06.00 Музика 06.30 Документальний серіал «ХХ 22:10 «Культурна скарбничка» 22:30 «Творчими стежками» століття воєн» 07.00 «Розмова без нотацій». Чер- 23:00 «Крутые 90-е» 00:00 Х/ф «Фанат» (2) нігівська ОДТРК 01:35 Х/ф «Морской волк» (2) 07.30 Мультфільми Канал «КІРОВОГРАД». Цифрова та ана- 03:10 «Речовий доказ» 04:05 «Агенты влияния» логова мережі 04:55 «Уроки тетушки Совы» 08.00 Ранковий компас 08.30 Документальний серіал «ХХ 05:25 «Правда жизни» століття воєн» 09.00 К-Авто 09.30 Глас Православний 06.05 Т/с «Останній акорд» 10.00 Наше здоров’я 06.55 Зроби мені смішно 10.30 Озирнись! 07.45 Церква Христова 11.00 Мультфільми 08.00 Запитайте в лікаря 11.50 Армія 08.25 Будинки мажорів 12.00 «Киньте все, гармошка грає!» 09.15 М/с «Роги і копита: Повернення» 12.30 Православний календар 12.45 «Народна служба порятунку - 09.50 М/с «Пінгвіни з Мадагаскару» 10.30 Шоу Шара 101» 11.15 Недільний офіс 13.00 Студентський квиток 12.15 Т/с «Щасливі разом» 13.15 12 балів 15.15 Х/ф «Тварина» 14.15 Спортленд 17.05 Х/ф «Хроніки Нарнії: Лев, Чак14.45 Лінія захисту Канал «Кіровоград». Цифрова мережа лунка та Чарівна шафа» 15.15 Художній фільм «Мадемуазель 20.00 ШоумаSтгоуон 23.10 Прокинутися знаменитим Мушкетер» (1) Канал «Кіровоград». Цифрова та ана- 00.10 Спортрепортер 00.15 Х/ф «Загублене майбутнє» (2) логова мережі 02.15 Т/с «Одна ніч кохання» 18.00 Сильні духом 03.45, 04.50 Зона ночі 18.30 У народному стилі 03.50 Українці Любов 19.00 «Погляд» 19.45 Документальний серіал «ХХ 04.55 Леопольд, або втеча від свободи 05.20, 05.55 Зона ночі Культура століття воєн» 05.25 Тася 20.15 Глас Православний 05.35 Жар-птиця 20.45 Засинайка 21.00 Наодинці з усіма

СТБ

ICTV

НТН + TTV

КІРОВОГРАД (37 к.)

СІТІ. Газета твого міста Засновник ТОВ «ПРАЙМ-ТАЙМ». Видавець Медіа-група «весь Кіровоград». Головний редактор О.В. Гріднєва. Газета зареєстрована Головним управлінням юстиції у Кіровоградській області. Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації. КГ №544/121Р. Адреса редакції: вул. 50 років Жовтня, 1-а, м. Кіровоград, 25006. Телефон: (0522)27-36-10. Рекламна служба: (0522) 27-07-10, 067-520-04-46. e-mail: citi@kirovograd.net За зміст рекламних матеріалів редакція не несе відповідальності. Наклад 50000 прим. Друк: ПП «Республіка» № 911 від 20.11.2012. ТОВ «Колір». Замовлення № 223 від 20.11.2012.

НОВИЙ КАНАЛ

ТРК "УКРАЇНА"

06.00, 04.40 Срібний апельсин 06.40 Події 07.00 Х/ф «Справжнє» (1) 09.00 Ласкаво просимо 10.00 Легенди 11.00, 13.00 Т/с «Слід» (1) 15.00 Т/с «СОБР» (1) 18.00, 20.00, 21.00 Т/с «Інтерни» (1)

неділя

16

19.00, 03.30 Події тижня 23.00 Ток-шоу «Великий футбол» 00.30 Х/ф «Просто Джексон» (2) 02.20, 04.15 Т/с «Ведмежий кут» (1)

К1 06.30 «Ранок на К1» 07.30 Мультфільми 08.50 М/ф «Покахонтас» (1) 10.15 Х/ф «Хелловінтаун 3» 12.05 Х/ф «Пес і жебрак» 14.00 Х/ф «Снігова королева» (1) 16.10 «Пороблено в Україні» 17.45 «Розсміши коміка» 18.45 «КВН-2012» 21.30 Т/с «Надприродне» (2) 00.00 Т/с «Чорна лагуна» 01.25 Х/ф «Примат» (1) 02.55 «Нічне життя»

2+2 08.15 М/с «Неймовірна Людина-павук» (1) 09.35 Журнал Ліги Чемпіонів УЄФА 2012-2013 10.00, 10.35 Ульотне відео по-російськи 10.50 Х/ф «Крутий пес» (1) 12.45 Х/ф «Граф Монте Крісто» (1) 15.20 ЧУ 18 тур. Волинь - Чорноморець 17.30 ЧУ 18 тур. Арсенал - Заря 19.30 Х/ф «Відьмина гора» (2) 21.30 ПРОФУТБОЛ 22.40 Х/ф «Еквілібріум» (2) 01.00 Х/ф «Чорний ястріб» (2) 03.30 Шалена прихована камера 03.55 Т/с «Острів кохання.» (2)

1+1 06.05 Х/ф «Відьми країни Оз» (1) 07.50 Мультфільм (1) 08.10 «Ремонт +» 09.00 Лотерея «Лото-забава» 10.10, 10.35 М/с «Чіп і Дейл» (1) 11.00 «Кулінарна академія. Юлія Висоцька» 11.25 «Давай, до побачення» 12.55 «Чотири весілля - 2» 14.10, 20.15 «Голос. Діти» 16.10 Х/ф «Москва сльозам не вiрить» (1) 19.30, 23.00 «ТСН-тиждень» 22.00 «Світське життя» 00.00 Х/ф «Лоуренс Аравійський» (1) 03.55 Х/ф «Планета мавп» (2)

Металлопластиковые окна, двери Утепление домов, квартир

г. Кировоград, ул. Куйбышева, 1д. тел..: (066) 035-06-12, (097) 760-63-30.


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

СІТІ-спорт

Футбол: первая лига Кировоградская «Зирка» в матче 20 тура 22-го чемпионата Украины по футболу среди команд первой лиги сыграла с ФК «Буковина» (Черновцы). Игра окончилась со счетом 3:1 в пользу хозяев поля – кировоградской «Зирки». *** ПФК «Александрия» в матче 20 тура 22-го чемпионата Украины по футболу среди команд первой лиги сыграл с ФК «Арсенал» (Белая Церковь). Александрийцы не только достойно выступили в гостевой игре, но и выиграли с крупным счетом. Общий счет встречи – 1:4 в пользу ПФК «Александрия» – позволил команде подняться на вторую строчку в турнирной таблице.

Футбол: вторая лига Игру 24 тура чемпионата ПФЛ Украины в восточной группе Б второй лиги ПФК «УкрАгроКом» провел с командой «Горняк-Спорт» в Комсомольске. К сожалению, эта игра прервала победную серию головковцев: лидер группы ПФК «УкрАгроКом» сыграл вничью – 1:1.

Гиревой спорт С 9 по 14 ноября в Милане (Италия) проходил чемпионат мира по гиревому спорту, на котором город Кирово­ град представлял ученик ДЮСШ № 1 отдела физической культуры и спорта Кировоградского городского совета Иван Дьяченко. Кировоградский спортсмен, которого тренирует Шевченко С.Л., стал чемпионом мира среди юниоров в двоеборье.

Кировоградец стал серебряным призером чемпионата Юго-Восточной Европы На чемпионате Юго-Восточной Европы по таеквон-до, состоявшемся в Ивано-Франковске, кировоградец Владислав Лойтра, воспитаник ДЮСШ «Динамо-Олимпик», клуб «Корсар», стал серебряным призером чемпионата по спаррингам и формальным упражнениям (туль).

У вересні нинішнього року стартував проект «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Центральної України». Реалізує цей проект сімферопольська міська молодіжна громадська організація «Світло» за підтримки програми «Засоби масової інформації» Міжнародного фонду «Відродження». Метою проекту є створення безкоштовних WEB-сайтів для районних друкованих ЗМІ Центральної України (Кіровоградська, Винницька, Черкаська та Полтавська області, за виключенням Дніпропетровської області) та навчання представників цих ЗМІ навичкам адміністрування сайтів, управління новинним контентом та інтеграції з соціальними мережами та новітніми медіа. Проект «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Центральної України» є логічним продовженням вдалих проектів «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Криму» та «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Півдня України». В Кіровоградському прес-клубі відбулася прес-конференція та Skypeконференція за участі Микити Шабанова, голови Сімферопольської молодіжної громадської організації «Світло», Антона Плаксуна, менеджера Сімферопольської молодіжної громадської організації «Світло» та Людмили Голін-

ської, заступника головного редактора газети «Діалог». Так, зокрема, Микита Шабанов повідомив, що у ході відкритого конкурсу, в рамках проекту «Відкритий Інтернетпростір для районних ЗМІ Центральної України», з 25 конкурсних пропозицій були відібрані 16 місцевих друкованих ЗМІ, серед яких – 4 з Кіровоградської області (газети «Народна трибуна», «Діалог», «Сільський вісник», «Маловисківські вісті»). «Відібрані районні ЗМІ Центральної України отримають у 2013 році електронну версію свого видання в мережі Інтернет. WEB-сайти створюються на партнерських умовах при безпосередній участі редакції-клієнта. До того ж хочу зауважити, що 70% сайтів, що ми створюємо для ЗМІ, успішно функціонують», – додав Микита Шабанов. Антон Плаксун розповів, що, крім безпосереднього створення WEBсайтів, в рамках проекту також планується проведення навчального дводенного семінару для представників відібраних ЗМІ, в ході якого вони отримають базові навички адміністрування web-сайту та управління контентом; розробка і випуск посібника для журналістів, в якому будуть розглянуті базові аспекти створення і розміщення медіа-контенту в мере-

жі Інтернет, захисту авторських прав і інші ключові питання; презентація даних WEB-сайтів в Інтернет-просторі Україні, а також серед представників ЗМІ, влади, громадських організацій і т.д. Людмила Голінська розповіла, чому газета «Діалог» вирішила взяти участь у конкурсі: «Ми дізналися про цей проект ще на початку вересня. Спочатку вагалися, чи варто брати участь, але потім все ж таки вирішили надіслати анкету. Через деякий час нам повідомили, що ми пройшли відбір. Окрім нас, було відібрано ще три видання з нашої області, представників яких було запрошено на навчальний семінар. У нашої газети хороша передплата, але в Інтернеті ми новачки. І тривалий час намагалися відслідковувати, як розвиваються інші видання в Інтернеті, чи вони успішні. Чесно кажучи, ми не зважувалися створювати власний сайт, бо думали, що це надто складно, але після навчального семінару зрозуміли, що все набагато простіше і цього не варто боятися. Завдяки організації “Світло” ми отримали базові навички адміністрування. Нам також пообіцяли протягом року забезпечувати технічну підтримку сайту».

СІТІ-проект

Громадська організація «Світло» безкоштовно створить WEB-сайти для ЗМІ Центральної України

17


СІТІ-демографія

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46 № 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

18

Глобальна демографічна проблема: Україна на тлі європейської та світової демографічної ситуації Світова демографічна проблема на міжнародному рівні розглядається у контексті таких глобальних проблем, як забезпечення населення планети продовольством, джерелами енергії, збереження природного середовища та зайнятість людства, а також соціально-економічного і культурного розвитку регіонів. Демографічна проблема у глобальному масштабі, згідно з традиційним її тлумаченням, полягає у суперечливо швидкому зростанні чисельності населення Землі та диспропорціях його складу. Про це у тому числі йшлося на семінарі «Планування сім’ї в Україні – соціальний та медичний аспекти», що його провів у Львові для журналістів із різних куточків України Фонд Народонаселення ООН (ФНООН) спільно із проектом програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Здоров’я жінок України». Викладачами на тренінзі були такі відомі та поважні особистості, як Ірина Курило, завідувач відділу проблем якості демографічних процесів Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, Галина Майструк, керівник програм Міжнародної федерації планування сім'ї в Україні, та Вікторія Веренич, національний тренер із репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Учасники заходу не тільки відвідали сімейну амбулаторію у селі Чишки Львівської області та ознайомилися із роботою, але й дізналися чимало нового про демографічну ситуацію в Україні та світі. Адже саме минуле століття, в якому народилися та виховувалися більшість читачів нашої газети, увійшло в демографічну історію як період безпрецедентного зростання чисельності населення світу. Одним із основних досягнень минулого сторіччя стало значне зниження рівня смертності населення, яке у поєднанні зі збереженням високої народжуваності в країнах Африки, Азії та Латинської Америки призвело до демографічного вибуху. Ми з вами на власні очі спостерігали, як прискорилися темпи зростання чисельності населення у другій половині ХХ ст. (1960-1970-ті рр.), тож у підсумку чисельність населення світу, яка у 1900 році становила дещо менше 1,7 млрд осіб, через сторіччя складала вже 6,1 млрд, а наприкінці 2011 року перетнуло відмітку у сім мільярдів осіб. Ряд фахівців вже тривалий час наголошують, що планета перенаселена, і вважають, що подальше збільшення чисельності населення неминуче призведе до катастрофи. Однак значна частина демографів (серед них - і експерти ООН) схиляються до думки, що прискорене зростання чисельності населення світу - явище порівняно короткочасне і незабаром припиниться. За прогнозами ООН, середньорічний приріст населення світу на найближчі роки очікується на рівні 75-77 млн осіб, тобто вже у 2015 році чисельність населення становитиме майже 7,3 млрд осіб, а відмітки у 9,5 млрд осіб населення світу сягне наприкінці першої половини цього сторіччя і, за очікуваннями, надалі стабілізується. Поряд із проблемою надзвичайно високої народжуваності, якою звично опікувались міжнародні організації, у світовому контексті з'явились її антиподи – це проблема надмірно низької народжуваності, а подекуди і депопуляційні тенденції. Зокрема, в Україні та на європейських теренах депопуляція вже перестала бути екстраординарним явищем: більше третини європейських держав сьо-

годні фіксують природний убуток населення. В цілому в європейському регіоні природний приріст населення наразі нульовий. При цьому значна частка європейських країн із відчутним убутком населення нині представлена державами Східної й Центральної Європи (як-от Російська Федерація та країни Балтії). Через низький рівень народжуваності значущим фактором збільшення чисельності населення у більшості розвинутих регіонів світу (і, зокрема, розвинутих європейських країн) стала міжнародна міграція. Якби не додатне міграційне сальдо, кількість населення Європи почала б скорочуватись ще з 1995 р. За оцінкою ООН, міграційний приріст у першій половині минулого десятиліття забезпечував 3/4 загального приросту населення. У випадку збереження наявних тенденцій на період до 2030 років у більш розвинутих регіонах світу можливе збільшення чисельності населення буде забезпечуватися виключно за рахунок міграції. Це стосується і України, на демографічний розвиток якої теж суттєвий вплив справляють міграційні процеси. Попри наявність в останнє п’ятиріччя незначного додатного міграційного сальдо, структура зовнішніх міграційних потоків свідчить про збереження тенденцій, що негативно впливають на формування трудового, репродуктивного й інтелектуального потенціалу населення. Багато людей молодого працездатного віку їдуть за кордон, серед них все більше жінок репродуктивного віку, а також високоосвіченої української молоді. Отже, в усіх європейських країнах та у розвинутих країнах інших регіонів світу все більш гострою проблемою стає саме скорочення чисельності населення внаслідок депопуляції та супутнє прискорення процесу старіння. На відміну від ХХ «століття зростання», за результатами більшості сучасних демографічних прогнозів ХХІ ст. буде «століттям старіння». Частка осіб, які досягли «першого порогу старості» (60 років) у населенні світу нині становить 11%, осіб, старших 65 років – близько 8%. Основним регіоном з найвищою часткою літніх осіб на сьогодні є Європа (майже 22% населення представлено особами у віці 60 років і старше). Специфіка демографічної ситуації в Україні за період її незалежності полягає у поєднанні масштабної депопуляції з погіршенням певних якісних характеристик населення (насамперед, його здоров’я), що дає підстави характеризувати її як затяжну демографічну кризу. Україну на тлі розвинутих європейських країн вирізняють нижчий від середньоєвропейського рівень народжуваності та високий рівень смертності, що зумовлює масштабність і сталість депопуляції. Ситуацію не змінили принципово навіть ті позитивні зрушення у смертності й тривалості життя населення, які мали місце у нашій країні в останні три-чотири роки: чоловіки в Україні допоки мають тривалість життя на 12 років меншу, ніж середня за країнами ЄС, українські жінки живуть на 6-7 років менше, ніж в ЄС. В останні десять років в Україні відбувалось підвищення народжуваності, зумовлене дією комплексу чинників (вплив «демографічної хвилі», компенсація відкладених народжень, активізація пронаталістської політики). Воно супроводжувалось певними змінами у структурних характеристиках народжуваності – збільшенням частки народжень поза зареєстрованим шлюбом, «старішанням» материнства – які наближають її до моделі народжуваності, притаманної більш розвинутим країнам і, очевидно, будуть спостерігатися і у перспективі.


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

Никола Пшеничный

Леша Дурач

Саша Горобцова

Присылайте фото ваших детей на электронный адрес: citi@kirovograd.net

Катя и Лиза Суворовы

В Кировограде проходит акция «Горнята для малят», в рамках которой собирают чашки для воспитанников детских домов. В этой рубрике «СІТІ-kids» – детки, которые присоединились к акции.

СІТІ-kids

Наше будущее! :-)

Саша Павлова

СІТІ-благодійність

СПЕЦПРОЕКТ кращим»! о л о к в а н іт в с ть и б о р «Ваша доброта

«День добра»

Щороку 3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів. Мета цього свята - це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. В Кіровоградському районі налічується 147 дітей з обмеженими функціональними можливостями. З цієї нагоди Кіровоградський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить акцію по збору подарунків для дітей з особливими потребами. Цього року акція носить назву «День добра». В багатьох із нас знайдуться дитячі іграшки, книги, розвиваючі ігри, альбоми, фломастери. Для дорослих вони не представляють особливої значущості, а для дитини такий подарунок - це велика радість і розуміння того, що вона потрібна. Збір благодійної допомоги триває з 6 по 30 листопада 2012 року. Пункт збору: Кіровоградський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Кільцева, 34-а.

19


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

СІТІ-гумор

СІТІ-сканворд

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

Самое полезное животное - это свинья. От неё можно использовать абсолютно всё - мясо для пищи, шкуру для кожи, щетину для щёток, название для оскорблений.

*** - Любит, не любит, любит, не любит... - На ромашке гадаешь? - За кроликами наблюдаю.

*** Две католички: - Как ты умудрилась уговорить дочь молиться перед обедом, она же наотрез отказывалась? - А я ей предложила произносить такую молитву: Господи, сделай так, чтоб съеденные лишние калории не усваивались. *** Электрик Сидоров попал в книгу рекордов как человек, замкнувший на себя напряжение в 17 миллиардов вольт. Сейчас Сидоров перемещается вместе с антициклоном к Уральским горам.

20

ном бардачке, как выяснилось, лежала грязная тряпка.

*** - Дорогой, может, чтобы скрасить нашу тусклую, неинтересную семейную

*** Ресторан полинезийской кухни приглашает на романтический ужин из двоих.

жизнь, надо изменить друг другу? - Да уж сколько раз это делал - бесполезно. *** Каждая женщина вправе сама решать, сколько ей лет. *** - Почему кошка не точит задние лапы?

- Она переднеприводная. *** Кировоградские экологи бьют тревогу. На территории города становится всё меньше ночных бабочек. *** Гаишник, остановивший Леонида Якубовича, очень сожалеет, что не выбрал деньги, потому что в чёр-

*** «Сделай музыку тише, соседи спят!» - сказала мама и пошла на кухню бить молотком мясо об стол.

АНЕКДОТ НЕДЕЛИ! Народная примета. Если вас останавливает гаишник и говорит, что не берет взяток, значит, придется платить больше.


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

Важные дела решайте в первой половине недели. Успешными будут переговоры по работе и серьезные покупки, конструктивно идет диалог с партнером. На среду не намечайте начало поездки, что-то может пойти не так, как планировалось.

На этой неделе вы извлечете немало полезного из контактов в неформальной среде, в дружеской компании. Некоторые мнения могут прозвучать для вас неожиданно, но заставят задуматься и чему-то научат. Обратите внимание на позицию вашего партнера.

ТЕЛЕЦ Неделя будет успешной для тех, кто привык придерживаться различных правил и поддерживать порядок во всем. Если работа становится слишком интенсивной, то обязательно найдите время для полноценного отдыха. Начало недели позволит уладить конфликт.

На этой неделе избегайте пользоваться непроверенными данными и верить на слово ненадежным партнерам. Не спешите с выводами и не доверяйте безоговорочно искренности другой стороны, вы можете попасть в неловкое или даже опасное положение.

Неделя требует от вас внимания и критической оценки поступающей информации. Не пренебрегайте деталями и незначительными, на первый взгляд, нюансами. Спешка противопоказана в том, что касается эмоциональной сферы и любовных отношений.

Перспективными окажутся ваши начинания, предпринятые в первые дни недели. Вы достаточно энергичны и готовы к повышенным нагрузкам. Используйте возникающие возможности, не раздумывайте долго над возникающими предложениями.

СКОРПИОН Это период стабилизации в вопросах карьеры и социального статуса. Возникают реальные перспективы для тех, кто стремится к большему, кто-то сверху окажет вам поддержку.

КІНОТЕАТР «ЗОРЯНИЙ» представляє: Великий зал Прем’єра! Анімаційна комедія «Вартові легенд». Сеанси: 12:20; 14:10; 18:50; 20:40. Фантастично-історичний фільм «Хмарний атлас» Сеанси: 16:00. Анімаційна комедія «Ральф-Руйнівник». Сеанси: 10:30. Малий зал Комедія «Допоможіть стати татом». Сеанси: 11:20; 13:00; 14:40; 18:00. Фільм-жахів «Прокляття». Сеанси: 16:20; 19:40, 20:50. ДОВІДКИ ЗА ТЕЛЕФОНОМ: 22-08-56 ТА НА WWW.ЗОРЯНИЙ.COM.UA КІНОТЕАТР «ПОРТАЛ» запрошує на перегляд наступних фільмів: Синій зал «007:Координаты «Скайфолл»». Сеанси: 13:10; 19:10. «Облачный атлас». Сеанси: 10:00; 16:00; 21:55. Червоний зал «Хранители снов». Сеанси: 12:35; 19:00. «Сумерки». Сеанси: 10:20; 14:30; 16:45; 21:00. Про вартість квитків дізнавайтеся за телефоном: 33-26-03 або на сайті кинотеатру: www.portalcinema.com.ua.

29.11

На этой неделе вам потребуются немалая сила и решительность для отстаивания своих позиций. К предстоящим переговорам вы должны быть подготовлены заранее, от вас потребуются знание вопроса и высокая компетентность в обсуждаемом деле.

РЫБЫ

Неделя требует от вас последовательных усилий и практической, планомерной работы. Если ваш план заготовлен заранее, можно делать и существенные перемены в работе, давать старт новому начинанию.

концерт

В залі Кіровоградської обласної філармонії відбудеться концерт Олександра Малініна з програмою «Ех, душа моя!». Початок о 19 годині. Довідки за телефонами: (0522) 24-12-03, 24-12-06.

23-30.11

СІТІ-афіша

15-21.11

Удачная неделя для сближения с интересующим вас человеком и для снятия напряжения в супружеских отношениях. Не стесняйтесь более отчетливо заявить о своих правах, но делайте это без нажима. Внимательнее отнеситесь к поступающей к вам информации.

ВОДОЛЕЙ

ВЕСЫ

РАК

Неделя даст новые стимулы для развития близких отношений, возможны новые знакомства. Будьте открыты для контактов и демонстрируйте больше уверенности в себе. В семье может быть поднят вопрос нерациональных расходов.

КОЗЕРОГ

ДЕВА

БЛИЗНЕЦЫ Неделя стимулирует вас к сознательному самоконтролю и установлению более рационального режима работы и отдыха. Возникнет необходимость упорядочить имеющуюся информацию, чтобы не принять незначительные детали.

СТРЕЛЕЦ

ЛЕВ

СІТІ-гороскоп (26.11-02.12)

ОВЕН

театр

Театр ім. М. Кропивницького: 23.11 о 18.30 - Національний академічний театр російської драми імені Л.Українки, «Наполеон і Корсиканка», комедія в 2 діях, режисер-постановник Михайло Резнікович. 24.11, 16.00 - А.Крим «Квартет для двох». 25.11, 12.00 - А.Хайт «День народження кота Леопольда». о 16.00 - І. Котляревський «Наталка Полтавка». 30.11, 18.30 - А.Крим «Сповідь Дон Жуана». Вартість квитків - від 40 грн. Їх можна придбати в касі театру! Телефони для довідок: (0522) 24-15-03; моб.: 099-388-24-25; 066-547-99-77; 066-41-99-171.

21


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

СІТІ-вакансії

СІТІ-реклама

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

22

Сдаются в аренду рабочие места мастера маникюра и парикмахера. Тел. 050 321 95 74.


№ 45 (95), четвер, 22 листопада 2012

реклама в сіті:(0522)27-07-10, (067)520-04-46

Чому підлітки «цим» займаються? Все просто - це цікаво, це круто, це приємно, це можливість відчути близькість іншої людини, довести свою любов і, врешті, «Усі так роблять!». Понад 50% підлітків розпочали статеве життя у віці 14-16 років. Серед наслідків - небажана вагітність, інфекції, включаючи ВІЛ/СНІД. Захворювання на сифіліс та гонорею за останні 10 років збільшилися у 10 разів, 15% ВІЛ-інфікованих в Україні становлять особи 15-19 років. Офіційна статистика абортів в Україні свідчить про те, що протягом року в нашій країні проводиться від 370 до 450 тисяч таких операцій. За неофіційними даними ця цифра сягає мільйона. 15% від усіх абортів роблять неповнолітнім. Серед інших наслідків недбалості у підлітковому сексуальному житті - патології при вагітності та пологах, низький рівень здоров’я новонароджених, безпліддя… Кожен має власні причини розпочати статеве життя. Часто це робиться через тиск (опір одноліткам чи партнерові здатні чинити далеко не всі) та бажання довести, що вони можуть зробити це не гірше за дорослих. І в сучасних умовах таки важко опиратися бажанню вести активне сексуальне життя, якщо звідусіль атакують заклики це робити, - кіно, музика, Інтернет, преса, реклама.

Захищатися чи ні? Підлітки зазвичай вважають, що всі неприємності та проблеми виникають у когось іншого, а в їхньому випадку це неможливо. Та й знання про методи контрацепції у них відносні. Дорослим краще серйозно сприйняти статистику Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з якою середній вік першого сексуального контакту хлопчиків - 16, а дівчаток - 15. Що ж передбачає сексуальне життя підлітків? Перш за все це нерегулярність статевих контактів, недостатня освіта, короткочасне використання контрацепції та застосування малоефективних методів запобігання небажаної вагітності. Окрім того - страх перед батьками та лікарями, вибір контрацептиву, який радять друзі, високий ризик захворювань, що передаються статевим шляхом, наявність кількох статевих партнерів. Про наслідки всього цього романтично налаштовані підлітки не думають. Тому такою несподіваною та трагічною для них стає небажана вагітність, бо вона закінчується раннім материнством, а частіше - абортом, справжньою психічною та фізичною травмою. Коли починати інтимне життя - рішення індивідуальне. Але знати про методи захисту потрібно кожному! Використання контрацептивів свідчить про відповідальність і не перешкоджає сексуальності. Якщо двоє вирішили перейти до статевих стосунків, то й відповідальність має бути спільна - це безапеляційна ознака зрілості. Потрібно зрозуміти одне - без контрацепції секс не може бути безпечним. Стовідсоткову контрацептивну надійність може гарантувати лише утримання. Це вбереже від

небажаних наслідків та дозволить з’ясувати, наскільки справжніми є почуття, потрібен обраний партнер, чи стосунки є лише короткочасним захопленням. Як обійтися без сексу? Існують різні способи - поцілунки та обійми, прогулянка вдвох, перегляд фільмів, просто розмови.

Маленький рятівник. Вибір нової генерації Презерватив є ідеальним методом контрацепції для підлітків. Він відповідає багатьом вимогам, які тінейджери ставлять до протизаплідних засобів: простий та зручний, його можна непомітно носити з собою. Презерватив недорогий, отже, підліткових грошей цілком вистачає, а його купівлю легко приховати. Презерватив можна без проблем придбати у будь-якій аптеці та використати без консультації у спеціаліста. Не забуваймо, що саме в підлітковому віці сексуальні відносини імпульсивні, непередбачувані, не сплановані, - це справжній вир почуттів та шалений потік емоцій. Спеціалісти пояснюють таку поведінку як транзиторну сексуальність (тобто ту, що минає). Якщо у дитини до 10-12 років не сформований своєрідний психологічний супротив ранньому початку статевого життя, то перший статевий контакт у підлітковому віці неминучий. Щастя, якщо це відбудеться із застосуванням презерватива. Головне - навчитися правильно використовувати презерватив і зрозуміти, що такий контрацептив є нормальним, адже серед тінейджерів поширена і негативна думка щодо презерватива. Особливо непримиренними тут виступають деякі дівчата, які рішуче відмовляються мати справу з цією «гидотою». На жаль, тут нашим «наївним ідеалісткам» ще далеко до їхніх європейських ровесниць, які, виховані в дусі збереження здоров’я, не визнають жодного ризику під час сексу. Їхня б воля, одягли на своїх коханих хлопців і по кілька презервативів! Жарти жартами, але, можливо, наші підлітки змінять свою думку щодо презервативів, якщо уявлятимуть реальність та рівень небезпеки. У дівчат ще не сформовані природні механізми захисту від інфекцій, які діють в організмі здорової жінки. До 20-ти років слизова піхви тонка та легко ушкоджується, захисної змазки під час статевого акту виробляється недостатньо. В цьому віці організм повністю відкритий для статевих інфекцій. Найважче підліткам усвідомити, що в сексі немає «чужих» проблем, тому кожен, переймаючись здоров’ям свого партнера, турбується і про власне. Отож, варто розглядати використання презерватива як турботу один про одного і прояв довіри. Така позиція допомагає глянути на презерватив не як на «вбивцю задоволення», а як на знак взаємної поваги.

Я кажу - ні! Слово «Ні» - коротке та рішуче - це завжди єдиний метод контрацепції, що гарантує 100% надійність. Сказавши «Ні» ранньому статевому життю, одночасно вирішується проблема небажаної вагітності, захворювань, фізичних та душевних страждань. Але варто зазначити, що обговорити плюси утримання, як і інші питання сексуального життя, краще до початку дозрівання. Водночас, рішуче «Ні» не обмежує розвиток сексуальності, а навпаки, збагачує досвід альтернативними формами спілкування, підготовлює свідомість до прийняття важливих рішень, що є гарантією здоров’я та безпечного майбутнього. Рішуче «Ні», сказане сьогодні, не означає відмову від статевого життя назавжди, проте дає можливість розпочати його гідно, вчасно та безпечно. Розсудливість і обережність у статевих зв’язках та виборі партнера приходить з віком, тому квапитись не варто!

Дана публікація поширюється Кіровоградським прес-клубом реформ у рамках проекту «Здоров’я жінок Кіровоградщини», що реалізується на території області завдяки Програмі USAID «Здоров’я жінок України», яка впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу. Нагадаємо, що влітку 2012-го року Кіровоградщина приєдналася до реалізації п’ятирічного етапу програми «Здоров’я жінок України», спрямована на покращення обізнаності населення щодо питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. Детальніша інформація про проект – за телефоном у прес-клубі (0522) 27-36-10.

Після розпаду Радянського Союзу з’ясувалося, що секс таки існує. Він увірвався до нас шаленою хвилею, і нова генерація швидко це зауважила. Підлітки є найбільш незахищеною групою сексуально активного населення. Для них усе просто, легко, приємно, а головне - природно. Круговерть інтимних стосунків вабить тих, хто наче ще вчора бавився іграшками, а тепер твердить - «Хочу і буду!». Сучасний світ підліткової сексуальності різноманітний, неод­норідний і не вкладається у загальновизнані дорослими схеми. В цьому середовищі існують абсолютно полярні погляди на статеве життя. Поряд з орієнтацією та потягом до раннього і активного сексу, міцно тримають позиції цнотливість та бажання розпочати все «пізніше» і «незабутньо».

СІТІ-ініціатива

Підлітки і контрацепція: поговоримо «про це»!

23


Кіровоградська газета "Citi" №45 (95)  

"Citi" - газета твого міста!

Кіровоградська газета "Citi" №45 (95)  

"Citi" - газета твого міста!

Advertisement