Page 1

Garden & Me

MARZEC ,

* NAJMNIEJSZY OGRÓD NA ŚWIECIE ? *

KALENDARZ OGRODNIKA MARZEC

*

ZAKWITŁY MIODUNKI

*


Garden & Me


Garden & Me Mamy wiosnę… Tak wspaniałe zainteresowanie magazynem zmotywowało mnie do dalszej pracy nad jego wydawaniem. Ponad 212 tysięcy wyświetleń zaskoczyło mnie bardzo mocno. Tworzę go z ogromnym zaangażowaniem i sprawia mi to ogromną radość . A kiedy widzę potwierdzenie, jak bardzo się podoba…jestem szczęśliwa !!! Przyroda, rośliny i ich pielęgnacja to moje największe pasje. Ich obserwacja z aparatem w ręku sprawia mi tak wiele radości ,że tworzenie

Fotografowanie bardzo małych roślin i przybliżania urody tych większych… to jest to , co lubię najbardziej. Po wielu miesiącach pod śniegiem i w towarzystwie niskich temperatur, cieszy bardzo każda dodatnia temperatura. Każdy , nawet pojedynczy kwiatek, najbledszy nawet kolor, sprawia wszystkim ogromną radość i w ogrodzie i w każdym „zielonym miejscu”. Życzę Wam pełnej optymizmu i bardzo zielonej wiosny, która nam wszystkim doda energii na kolejne miesiące tego roku !!! to kolejna Pozdrawiam. przyjemność w moim życiu. Fotografia zajmuje mi większość wolnego czasu. Zatrzymuję w obiektywie zmieniającą się wraz z porami roku przyrodę.

„Garden & Me”

3


32 KALENDARZ OGRODNIKA MARZEC 38 NAJMNIEJSZY OGRÓD NA ŚWIECIE ?

34 ZAKWITŁY MIODUNKI 4


5


Garden & Me

Kilka centymetrów , skrytego w fudze w ogrodzeniu. Czy może skrywać coś wyjątkowego ? Jakieś ukryte piękno ? To będzie galeria z mojej ukochanej serii „szkiełkiem i okiem” . Zostawiam Was z tymi wyjątkowo zaskakującymi zdjęciami…

6


,

7


Garden & Me


Garden & Me

Garden & Me

9


11


BIEDRONKI Mamy początek wiosny. Przyroda budzi się do życia. A biedroneczki … …one też o życiu myślą…

12


Garden & Me

13


14


Czy to już wiosna ? „w marcu jak w garcu” … …ale ja zwykle o tej porze szukam już wiosny we wszystkich zakątkach ogrodu . Zaczynam cięcie wierzb i lawendy i przy okazji biegam z aparatem, żeby uchwycić pierwsze wiosenne kolory. Tak bardzo wszyscy za nimi tęsknimy… u nas w ogrodzie dominuje biel, delikatny fiolet i intensywny żółty…

16


Garden & Me

17


Wilcza Góra Garden

Tawlina jarzębolistna „Sem”

18


19


Wilcza G贸ra Garden


21


Garden & Me

22


Garden & Me 23


Garden & Me

Garden & Me

24


Garden & Me


27


28


29


30


31


KALENDARZ OGRODNIKA

MARZEC Od pogody w tym miesiącu zależy proces wegetacji bardzo wielu roślin. Pączki kwiatowe i liściowe pęcznieją i pękają. Wystarczy mały przymrozek , aby delikatne listki przemarzły.

„Czasem

i w marcu zetnie wode w garcu ”

32


• Jeśli prognozy są korzystne i nie zapowiadane są mrozy, możemy zdejmować zimowe okrycia i rozkopać kopczyki. • Porządkujemy grządki i dzielimy rośliny. • Jeśli nie ma już śniegu, możemy rozpocząć zasilanie prawie wszystkich roślin odpowiednimi dla nich nawozami. • Trawnik wymaga dokładnego wygrabienia wertykulacji i zasilenia nawozem . • Rozpoczynamy silne cięcie krzewów (np. wierzby, derenie, budleje, tawuły, tamaryszek, prusznik) • Przycinamy iglaki . • Formujemy żywopłoty liściaste . • Opryskujemy drzewa owocowe (przed pękaniem pąków)

• Pod koniec miesiąca wysiewamy np.. pomidory , paprykę, bób, groch. Wysadzamy szalotkę i czosnek. • Komponując nowe rabaty uwzględniamy pory kwitnienia i kolorystykę roślin.

33


Miodunka plamista, m. lekarska (Pulmonaria officinalis L.) Bylina. Kwitnie wczesną wiosną - od marca do maja. Najlepiej rośnie w półcieniu, na żyznej, wilgotnej i bogatej w próchnicę glebie. Rozmnaża się ją przez nasiona, sadzonki lub podział.

Garden & Me


Garden & Me

35


36


37


NAJMNIEJSZY OGRÓD NA ŚWIECIE ?

Sprawdziłam , co internet mówi o najmniejszym ogrodzie na świecie. Nie znalazłam nic, co nawiązywałoby do mojego odkrycia. Dokonałam go w naszym ogrodzeniu. Pomiędzy cegłami klinkierowymi mamy 1,5 cm fugi. To, co odkryłam, to najmniejszy, NATURALNY OGRÓDEK jaki kiedykolwiek widziałam. Umiejscowiony nad naszą skrzynką na listy. Wszystko na powierzchni 2,5 cm x 1,5 cm.

Garden & Me

38


39


40


41


Garden & Me

KONTAKT: wilczag@gmail.com wilczagoragarden@gmail.com

ZAPRASZAM: www.wilczagora.blogspot.com www.wilczagoragarden.photos

Garden & Me MARZEC  

Rok w ogrodzie Wilcza Gora Garden. Najpiękniejsze galerie, kalendarz ogrodnika, ciekawe rośliny i skrzydlaci goście. Zapraszam na ogrodową p...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you