Page 1

Garden & Me ZIMOWA GALERIA WILCZA GORA GARDEN

KALENDARZ OGRODNIKA LUTY

,

* LASEK BRZOZOWY *

LUTY

*

CIEMIERNIKI wspaniałe kwiaty zimy

STOŁÓWKA dla braci mniejszych

*

Zaprośmy WIOSNĘ

DO DOMU


Garden & Me


Garden & Me , W oczekiwaniu na wiosne… Dziękuję wszystkim za tak duże zainteresowanie magazynem. Pierwsze wydanie przyniosło tak wiele miłych słów. Komentarze, które od Was otrzymałam, były ciepłe, miłe i niezwykle budujące: Gratuluje! piękny, inspirujący e-magazyn:) czekam na kolejny (…)

W tym numerze zajrzymy do zimowego, ośnieżonego ogrodu. Sprawdzimy jak pięknie mogą wyglądać drzewa i krzewy. Podpowiem, które z owoców, są smakołykami ptaków. Kolejna galeria pokaże Wam , jacy wspaniali, fruwający przyjaciele odwiedzają nasz ogród.

(…) świetnie zrobiony, co za zdjęcia i jak dobrze ułożone w całość! Doskonały pomysł. Gratulacje!

Oczekując na ciepłe, słoneczne dni zaprosimy wiosnę do domu. Cebule hiacyntów, narcyzów i krokusów, mogą nas cieszyć nawet w lutym. Kiedy przekwitną, a ziemia rozmarznie, wysadzimy je do ziemi, do naszego ogrodu Wilcza Gora Garden. Pozdrawiam Was serdecznie,

Gratuluję przedsięwzięcia, chętnie będę zaglądać, teraz czekam na kolejne wydanie :) (…) piękny album, źródło wspaniałych inspiracji… Très beau…

.

Ewa

3


. PRZYRODA STR. 6 OGRÓD STR. 16 DEKORACJE

STR. 36 4


STR.6 ZIMOWE NIEBO

STR.16 POD ŚNIEGIEM

STR.10 LASEK BRZOZOWY

STR.24 CIEMIERNIK

STR.30 BRACIA MNIEJSI

STR. 28 KALENDARZ OGRODNIKA

STR.36 STOŁÓWKA BRACI MNIEJSZYCH STR.42 ZAPROŚMY WIOSNĘ DO DOMU

5


Zimowa noc

6


Lodowisko ,

Zimowy zach贸d slonca

7


Garden & Me

Zimowy poranek


Garden & Me

Zimowy poranek

9


Nasz lasek brzozowy w zimowym obiektywie...


Wilcza Góra Garden

Kiedy przyjechaliśmy tu pierwszy raz, zrozumieliśmy, że właśnie w tym momencie poszukiwania naszego miejsca na ziemi zakończyły się. … Teren, który zobaczyliśmy, położony był w otulinie lasu, na terenie obszaru chronionego krajobrazu. Cudowne, zielone i ciche miejsce...Okolica zamieszkana przez wspaniałe gatunki ptaków, bażanty, sarny, lisy, kuny leśne i dziki. Stworzyliśmy tu nasz ogród, ale jedno pozostało niezmienne . Nasz lasek

brzozowy. Z roku na rok coraz wyższy, coraz dostojniejszy. Zaczyna już górować nad okolicznymi budynkami. Wspaniały… 11


Garden & Me

12


. pod sniegiem

13


Garden & Me

Dawniej… na przełomie lutego i marca, kiedy brzozy są w fazie pączkowania zbierano z nich sok. Wierzono, że przywraca siły witalne, po długich zimowych miesiącach.


OSKOŁA tak się nazywa sok z brzozy. Zawiera sporo mikroelementów, kwasów i cukrów. Ma doskonale wpływać na oczyszczanie organizmu . W szczególności na krew i nerki. Pija się go jako

eliksir zdrowia i młodości.

15


Wilcza Gora Garden

16


Garden & Me

17


18


19


Letnie ogrody urzekają nas kolorami, zapachami, obecnością owadów. Zimą wszystko się zmienia. Ogród zapada w długi sen. Wtedy z niecierpliwością czekamy na Panią Zimę i jej biały, długi płaszcz. Kiedy rośliny okryją się tą piękną, białą kołderką, znów można zachwycać się krajobrazem. Śnieg maluje wyjątkowo piękne, bielone obrazy. Kompozycje na rabatach nabierają wyrazistych kształtów. Pozostawione do wiosny, suche byliny i krzewy , ubierają białe, śnieżne czapki. Taki ogród też urzeka. Harmonią, spokojem i bielą śnieżnych dekoracji.

Wilcza Gora Garden


Garden & Me

21


23


Ciemiernik (Helleborus)

24


Garden & Me

25


Garden & Me 26


Garden & Me Róża Bożego Narodzenia. Tak Ciemiernik ( łac. Helleborus L.) nazywany jest w innych częściach Europy ze względu na czas swojego kwitnienia. U nas zwykle kwitnie w marcu, a w tym roku już kwitnie. Piękna zimowa bylina, kwitnąca na śniegu …

27


KALENDARZ OGRODNIKA

LUTY Luty jest zwykle bardzo mroźny i bywa dość śnieżny. Nasze działania powinny się skupiać na ochronie roślin przed niskimi temperaturami i mroźnymi, suchymi wiatrami.

„Gdy mróz w lutym mocno trzyma, wtedy juz niedluga zima ” 28


• Przed większymi opadami śniegu, należy podwiązać sznurkiem iglaki aby zapobiec połamaniu gałęzi i trwałej deformacji rośliny. • Kiedy nadejdą niskie temperatury i zdecydujemy się na okrywanie roślin, musimy regularnie sprawdzać stan ich okrycia . • Strącamy śnieg z większych roślin . Zgarnianie ciężkiego i mokrego śniegu pozwala zapobiegać deformacji iglaków i łamaniu się gałęzi i krzewów. • Wysiewamy do skrzynek nasiona naszych ulubionych roślin. Mogą to być np. lobelie, ubiorki, żeniszki, lwie paszcze, goździki , ostróżki itd. Zaplanujmy nasadzenia i kompozycje kolorystyczne. • Jeśli prognozy są łagodne pod koniec miesiąca można rozpocząć cięcie i formowanie drzew i krzewów kwitnących latem np. hortensje bukietowe, tawuły, budleje.

• Dzięki cięciu pielęgnacyjnemu krzewy bujniej kwitną i uzyskują bardziej zwartą i gęstą koronę. Dodatkowo usuwamy 29 suche, chore i krzyżujące się gałązki.


Kwiczol (Turdus pilaris)

31


Gil (Pyrrhula pyrrhula)

Garden & Me

Sroka

Kwiczol (Turdus pilaris)


Kos (Turdus merula) Garden & Me

33


Dzieciol duzy

Samica bazanta (Phasianus colchicus)

34


Garden & Me

Krzyz贸wka (Anas platyrhynchos)

35


Jeśli posadzimy w swoich ogrodach krzewy z owocami, zyskamy wspaniałą, naturalną ozdobę. Te, które owocują jesienią, zachowane na zimę, staną się również wspaniałą stołówką dla naszych braci mniejszych. W mroźne dni , zaczną one licznie odwiedzać nasze ogrody. Owoce berberysów , rokitników kalin, trzmielin i ogników należą do ich wielkich przysmaków.

36


Wilcza G贸ra Garden

37


Wilcza G贸ra Garden

38


Wilcza G贸ra Garden

39


Wilcza G贸ra Garden

40


41


Kilka dni temu wyszłam do ogrodu i przystanęłam przy kwiatach hortensji drzewiastej

Annabell.... Latem zachwycała bielą, a kiedy przekwitała, pięknie refleksy w pistacjowych odcieniach zapierały mi dech ... teraz ...przymrozki i deszcz odsłoniły jej kolejną, jakże kobiecą kreację... delikatne koronki, niektóre tak elegancko przystrojone kryształkami....jak na prawdziwą damę przystało... Czyż nie jest jeszcze piękniejsza niż w inne pory roku ?

42


Garden & Me

Za oknem jeszcze zima. Duży mróz i gruby śnieg. .. Z tęsknoty za wiosną, kupiłam kilka roślin cebulowych. Za sprawą żonkili, hiacyntów i krokusów, przyjemniej miną kolejne zimowe tygodnie.


Garden & Me


45


Magiczny zapach‌

46


Garden & Me

47


Garden & Me

48


Garden & Me

49


50


52


Garden & Me

53


Garden & Me

KONTAKT: wilczag@gmail.com wilczagoragarden@gmail.com

BLOG I FOTOGRAFIE: www.wilczagora.blogspot.com www.wilczagoragarden.photos

Garden & Me LUTY  

Rok w ogrodzie Wilcza Gora Garden. Najpiękniejsze galerie, kalendarz ogrodnika, ciekawe rośliny i skrzydlaci goście. Zapraszam na ogrodową p...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you