Page 1

Garden & Me

WRZESIEN

KALENDARZ OGRODNIKA WRZESIEÑ

NAJPIĘKNIEJSZE JESIENNE KWIATY


Garden & Me


Rozpoczynająca się we wrześniu kolejna pora roku zwana jesienią, zwykle przypomina mi o powolnej końcówce sezonu ogrodniczego . W zależności od pogody, albo udaje mi się jeszcze zrobić sporo nasadzeń, głównie cebulowych, albo zza mokrej szyby przyglądam się chłodnej i deszczowej aurze. Zawsze jednak staram się dbać o jesienny optymizm i bardzo pozytywne nastawianie. Dostrzegać przepiękne kolory, które oferuje nam jesień . Smakować przepyszne owoce i warzywa, które właśnie teraz są najsmaczniejsze. Cieszę się każdym, najmniejszym nawet kwiatkiem zachwycającym w ogrodzie. A jaki wygląda wrzesień w Wilczej ? Zapraszam na spacer po moich fotografiach… kontakt: wilczag@gmail.com www.wilczagora.blogspot.com


OGRÓD STR. 26

JEŻÓWKI STR. 20

JESIENNE ASTRY STR. 6 ZAWILCE JAPOŃSKIE STR. 16

KALENDARZ OGRODNIKA STR. 36


,

ASTER novi-belgii „Royal ruby”


Garden & Me

7


Garden & Me

8


9


Garden & Me

ASTER novi-belgii „Dauerblau”

10


12


Z polecenia…

Zawilce japońskie, mieszańce powstałe w wyniku skrzyżowania chińskich gatunków Anemone vitifolia i Anemone hupehensis var. japonica. Najlepiej rosną na stanowiskach półcienistych. Kwitną od sierpnia do października półpełnymi lub pełnymi kwiatami w kolorze białym lub różowym. Wskazane jest zimowe ściółkowanie gleby wokół rośliny.


Garden & Me


Z polecenia…

Jeżówka (Echinacea) „Cheyenne Spirit” odmiana jeżówki o dużych kwiatach w wyjątkowej mieszance kolorów. Kwiaty kremowe, białe, bordowe, czerwone, purpurowe, łososiowe, pomarańczowe, żółte. Jest rośliną miododajną. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Jest całkowicie mrozoodporna.

Garden & Me


Garden & Me


Garden & Me


Wilcza Gora Garden


Garden & Me


KALENDARZ OGRODNIKA

WRZESIEŃ “Skoro wrzesień… …to już jesień…(…)”

36


• Nadeszła najlepsza pora na przesadzanie bylin. Zdążą się jeszcze ukorzenić przed zimą. Przycinamy żywopłoty, krzewy, formujemy pnącza. • Wykopujemy bulwy mieczyków. • Rozpoczynamy sadzenie cebulowych: tulipany, lilie, krokusy, narcyze, czosnki, hiacynty, szafirki… będą zdobiły nasz ogród już WIOSNĄ.

• Po zbiorze owoców dokonujemy letniego cięcia Drzew np. wiśnie, śliwy. • We wrześniu rozmnażamy przez odkłady większość pnączy.

• Regularnie usuwamy

przekwitłe kwiatostany bylin np. goździki, ostróżki, aby zachęcić je do dalszego lub ponownego kwitnienia.

• Dokładnie grabimy trawnik, usuwając wyschniętą po lecie trawę i filc. Miejsca puste możemy podsypać żyzną gleba i wysiać młodą trawę. • .

• Kontynuujemy pielenie rabat . Dbamy i regularne usuwanie chwastów, w szczególności tych, które wytworzyły nasiona. Uważnie usuwamy je z rabat. • Siejemy rośliny odporne na mróz, uprawiane w cyklu dwuletnim 37 np. ubiorki, nagietki, chabry, czarnuszka..


KONTAKT: wilczagoragarden@gmail.com

ZAPRASZAM: www.wilczagora.blogspot.com www.wilczagoragarden.photos

Garden & Me WRZESIEN  

Rok w ogrodzie Wilcza Gora Garden. Najpiękniejsze galerie, kalendarz ogrodnika, ciekawe rośliny i skrzydlaci goście. Zapraszam na ogrodową p...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you