Page 1

Eylül 2013'te sİzlerle

OKUMA YAZMAYI

NATIONAL GEOGRAPHIC İLE ÖĞRENİYORUZ Türkiye'de İlk Defa!

1


Gerçek dünyayı ve çevrim içi dünyayı sınıfınıza getiriyor.

National Geographic Okuma Yazma Seti Ece ile Efe Öğrenme Bahçesi

National Geographic Tüm Dersler Paketi Ece ile Efe Dünyayı Keşfediyoruz

National Geographic Elektronik İçerik

Ece ile Efe'nin Online Öğrenme Bahçesi

Ürünlerimiz aşağıdaki kurumların iş birliği ile hazırlanmıştır.

Hakkımızda daha fazla bilgiyi sayfa 18'de bulabilirsiniz.


4+4+4 sistemi için

Değerli Eğitimci; Çok kanallı ve hızlı bilgi akışı, çok kültürlü toplum yapıları ve küreselleşme 21. yüzyılda öne çıkan paradigmalardır. Değişimlere ayak uydurabilecek ve bunlarla baş edebilecek, vizyonu geniş dünya insanlarının yetişmesi eğitim alanındaki çalışmaların temelini oluşturmaktadır. Bilinmektedir ki dünyadaki değişimleri ancak fark yaratan bireyler sağlayacaktır. Beyin ve öğrenme alanında yapılan çalışmaların odak noktasını “Bireyin kapasitesini en üst düzeyde kullanabileceği bir eğitimi nasıl verebiliriz?” sorusuna aranan cevaplar oluşturmaktadır. Bu nedenle, uygun programlar, alanında uzman eğitimciler ve okullarda kullanılan kaynak kitapları hazırlayan, vizyon sahibi yayınevleri oldukça önemlidir. National Geographic Learning ile birlikte dünya standartlarında hazırladığımız kaliteli yayınlarla doğa dostu, dünya vizyonu geniş, fark yaratan bireylerin yetişmesine destek sağlanacaktır. Temel amacımız meraklı, soru sorabilen, araştırmacı, kapasitesini en üst düzeyde kullanabilen, derinlemesine, çok yönlü ve esnek düşünebilen, dünya vizyonuna sahip nesillerin yetişmesine destek sağlamaktır. Okumayı ve yazmayı zorlanmadan, eğlenerek öğrenen ve hem okumayı hem yazmayı seven nesillerin yetişmesi de amaçlarımız arasındadır. Ece ile Efe Online Öğrenme Bahçesi'nin okulda kullanımı öğrencilerin derse olan ilgisini arttıracak, evde kullanımı ise kalıcı öğrenmelerin oluşmasına katkı sağlayacaktır. Yayınlarımızın, dünyadaki yeni değişimlere imza atacak bireylerin yetişmesine destek sağlaması dileğiyle…

Ulusal ve uluslararası pek çok projede yer alan, Ece ile Efe projesinin danışmanı ve yazarlarından biri olan Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat, Türk çocuklarına özgü kendi geliştirdiği okul olgunluğu ölçeğinin sertifika eğitimlerini vermektedir. Polat'ın, İlköğretime Hazırlık ve İlköğretim Programları, Okuma ve Yazı Farkındalığı, Görsel Okuma, Ses ve Yazma Eğitimi, Okul Öncesi Eğitim Programları, Duyu Eğitimi, Çoklu Zekâ Kuramı ve Uygulamaları, Aile Eğitimi, Çok Kültürlü Eğitim konulu çeşitli kitapları vardır. Ayrıca Polat'ın, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf eğitimi alanlarına yönelik pek çok kaynakta yazar, editör ve danışman olarak imzası bulunmaktadır.

Bu katalogda: Okuma Yazma Seti Okuma Yazma Seti içeriği

4 6

Tüm Dersler Paketi 8 Tüm Dersler Paketi içeriği 10

Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi

Elektronik içerik 12 Öğretmenler için elektronik ders kitapları 14 Öğretmen paketleri 16 Örnek talebi için başvuru 19

3


Eylül 2013'te sİzlerle

Okuma ve yazmada yeni bir renk:

Okuma Yazma Seti Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat danışmanlığında hazırlanmıştır.

Ece ile Efe Öğrenme Bahçesi Tecrübeli öğretmenlerimiz ve uzmanlarımız tarafından hazırlanmış ve siz değerli öğretmenlerimizin katkıları ile şekillenmiş National Geographic okuma yazma setimiz, oryantasyon bölümü, kapsamlı matematik kitabı, eğlenceli tekrar kitabı, interaktif alıştırmalarla hazırlanmış CD ve öğrencilerimize özel hediyeler içermektedir. †† Daha fazla bilgi için sayfa 6'ya bakınız.

Şimdi Okullu Olduk Her biri 16 sayfadan oluşan 12 alıştırma kitabı

Okuma Yazma Öğreniyoruz + CD 12 adedi 24 sayfadan, 2 adedi 16 sayfadan oluşan 14 alıştırma kitabı

4

†† Sayfa 16'daki kapsamlı öğretmen materyallerine bakınız.


Ece ile Efe'nin Online Öğrenme Bahçesi Öğrencilere İnternet üzerinden ulaşabilecekleri, eğlenceli maceralar içeren bir eğitim dünyası sunuyor. www.eceileefe.com içeriğindeki tüm öğrenme materyalleri, İngilizce eğitim kısmı da dâhil olmak üzere, müfredata uygun olarak hazırlandı. Okulda ve evde kullanılabilecek şekilde tasarlandı. †† Daha fazla bilgi için sayfa 12'ye bakınız.

Okuyorum Her biri 16 sayfadan oluşan 8 kitap

Matematik Alıştırma kitabı, 128 sayfa

Evde Çalışıyorum Alıştırma kitabı, 256 sayfa

Yazı Defteri Okul defteri, 48 sayfa

Okuma Yazma Sertifikası

5


Daha fazla bilgi...

Ece ile Efe Öğrenme Bahçesi

Okuma Yazma Seti Okuma ve yazmayı öğrenmenin yeni etkin yolu “Ece ile Efe Öğrenme Bahçesi” size aşina olduğunuz birinci sınıf okuma ve yazma setlerini anımsatabilir. Fakat bu set, ilk bakışta görülenin çok daha ötesinde! Setimiz, onaylanmış klasik öğretim metotlarını ve yeni yaklaşımları modern bir tasarımla birleştiriyor. Çeşitli ve farklılaştırılmış öğrenme yöntemlerini içeren bu set, siz değerli öğretmenlerimize yardımcı olmayı hedeflerken, öğrencilere okuma yazmaya giden yolda sağlam ve heyecan verici bir temel sunuyor. Çocuklara okuma ve yazma öğretirken onları meraklandırıyor, araştırmaya teşvik ediyor ve onları doğaya saygılı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor. Setimiz, Şimdi Okullu Olduk başlıklı 12 adet alıştırma kitabı ile okula uyum sürecinde hem öğretmenlere hem de öğrencilere destek oluyor. 1. sınıflara yönelik Okuma Yazma Öğreniyoruz başlıklı 14 alıştırma kitabı öğrenme dönemini zevkli kılarken, Okuyorum başlıklı sekiz kitap, öğrencinin okuma bilincini geliştirmesine yardımcı oluyor. Bu sette ayrıca Matematik, Evde Çalışıyorum gibi müfredatla uyumlu eğitim içeriğinin yanında bir de Yazı Defteri yer alıyor.

Ece ile Efe'nin siz öğretmenlerimize sundukları: Faydası kanıtlanmış ve alışılagelmiş tüm bileşenler Seçkin birer yayıncı olan iş ortaklarımızın eğitim deneyimleri Uzman eğitimciler tarafından onaylanmış öğretmenlerimizin fikirleri Elektronik içerik ve elektronik kitaplar Öğrenciler ve öğretmenler için ücretsiz hediyeler ve daha fazlası...

6


Bu simge www.eceileefe.com adresinde konu ile ilgili tamamlayıcı elektronik içeriklerin bulunduğunu gösterir.

Çevrim içi dünya, her zaman elinizin altında Alıştırma kitaplarımıza bağlı, setlerimizin tamamlayıcısı olan elektronik içeriklerimize www.eceileefe.com adresinden erişebilirsiniz. Ece ile Efe’nin Online Öğrenme Bahçesi yüzlerce interaktif görevden, görüntülü ve sesli kayıttan, öğretici oyundan, alıştırma sayfasından, hikâyeden, şarkıdan, animasyondan ve daha fazlasından oluşan kapsamlı bir öğrenme portalıdır. †† Daha fazla bilgi için sayfa 12'ye bakınız.

Uzmanlık ve deneyim Bu set uzman eğitimciler, National Geographic editörleri, Cengage Learning ve Klett Group tarafından Başarı Yayımcılık desteğiyle hazırlanmıştır. Marmara Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat ve Eğitimci Yazar Ayşe Çetin danışmanlığında Türkiye’nin çeşitli ilköğretim okullarındaki öğretmenlerimizle beraber oluşturulmuştur. Görüş, uzmanlık ve tecrübelerin bu şekilde bir araya gelmesiyle en küçük yaştaki öğrenciler dâhil (60-66 aylık) öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına uyum ve yeterlilik sağlanması amaçlanmıştır.

Ece ile Efe kimdir? Setimizin kahramanları Ece ile Efe, oynamayı seven, meraklı ve öğrenmeye can atan iki sevimli arıdır. Ece ile Efe öğrencilere öğrenme süreçlerinde rehberlik ederken onlara öz saygı, hoşgörü, sorumluluk, kararlılık, yaratıcılık gibi önemli değerleri ve kişilik özelliklerini aktarırlar. Sevimli arılarımızın isimleri Türkiye çapında yapılmış kapsamlı bir anket ile yüzlerce öğretmen tarafından oylanarak seçilmiştir.

7


YENİ

1. sınıflar için heyecan verici yardımcı kaynak:

Tüm Dersler Paketi

Ece ile Efe Dünyayı Keşfediyoruz Dokuz dergiden oluşan bu paket, öğrencilerin düşünme becerilerini geliştirerek onları daha ileri seviyelere taşımayı hedeflemektedir. Meraklı çocuklar yetiştirme rehberi niteliği taşıyan paket, öğrencilerin araştırmacı yönlerini açığa çıkarmaya ve hayal güçlerini desteklemeye önem vermektedir. Dünya vatandaşı olma bilinci gelişmiş, çevreye duyarlı, derinlemesine, kapsamlı ve esnek düşünebilen nesiller yetiştirmek için eğlenceli bir yol sunmaktadır. †† Daha fazla bilgi için sayfa 10'a bakınız.

8

Merhaba Okul! 16 sayfa

Atatürk’ün İzinde 16 sayfa

Önemli Olan Sağlık 16 sayfa

Çevre İçin El Ele 16 sayfa

Bir Yıl, Dört Mevsim 16 sayfa

Çiftlikte Hayat 16 sayfa

Taşıt çıkabilir! 16 sayfa

Evim Evim, Güzel Evim 16 sayfa

Hayvanlar Dünyası 16 sayfa

Dünyayı Keşfediyoruz DVD

†† Sayfa 17'deki kapsamlı öğretmen materyallerine bakınız.


Ece ile Efe'nin Online Öğrenme Bahçesi Öğrencilere İnternet üzerinden ulaşabilecekleri, eğlenceli maceralar içeren bir eğitim dünyası sunuyor. www.eceileefe.com içeriğindeki tüm öğrenme materyalleri, İngilizce eğitim kısmı da dâhil olmak üzere, müfredata uygun olarak hazırlandı. Okulda ve evde kullanılabilecek şekilde tasarlandı. †† Daha fazla bilgi için sayfa 12'ye bakınız.

National Geographic'ten öğrencilere yönelik ücretsiz hediyeler

150˚

120˚

Hayvanlar

vapiti

B U Z

beli med

GRÖNL AND

© EYEWIRE IMAGES

90˚ ˙ I˙ D E N I Z

30˚v.g.d.

30˚z.g.d.

60˚

K U Z E Y

90˚

120˚

150˚

ved

KUZEY KUTUP

Jukon

© DIGITAL VISION

S

˙ DAI˙RESI

Islandija 60˚

Hudson körfezi

Britansko otočje

pi Mis isi

rakun

A

H

A

S

© EYEWIRE IMAGES

orjaški

tukan

˙ A F R I

e Karibsko morj

ORTA

Or i

otočje gozd značilna velika padavine. Zanj je Tropski deževni Galapagos listi. območij so obilne FLIP NICKLIN

žaba podr evnica

zebra

Am

o Listopadni gozdki leži v zmernem pasu, prevladujej V listopadnem gozdu, jeseni listje odpade. ki jim listnata drevesa,

0˚ EKVATOR

Iglasti gozd

GÜNEY

o iglavci.

V tem gozdu prevladujej Njihovi listi so iglice.

V gozdu na območjihz usnjatimi listi. prevladujejo drevesa

gorila

MICHAEL K. NICHOLS

MADAGASKAR

zmernega pasu

so stepe, prepodnebnih območjih Travišča v zmernih so to večinoma gojeni pašniki. galapaška rije in pampe. Danes velik

Travišča

nižinska

˙ AMERI KA

podnebjem Sredozemski gozd s sredozemskim

anka

© DIGITAL VISION

rastejo v suhih z redkimi drevesi obdobji. Tropska travišča s kratkimi deževnimi in toplih območjih

Savana

lev

CHRIS JOHNS

so predvsem i listi. sušnih območjih Rastline v teh izredno kaktusi in nizka drevesa z bodičastim trave, redko grmičevje, so na malo prsti, Gorovje razrast, prilagojene z dlačicami ali pa so usnjati. so prerasli Rastline imajo blazinasto izhlapevanje. Listi veter in povečano

.

30˚j.g.š

O K YA N U S U zlati levič

Tundra

o mahovi, tundre prevladujej V nekaterih območjih ter pritlikave jelše in breze. in ločje lišaji, ostričevke

MICHAEL K. NICHOLS

Območje ledu rastline ne uspevajo. V tem območju

gepard

Tla prekriva led.

BÜYÜK

 "Dünyayı Keşfediyoruz" paketine paralel hazırlanmış çevrim içi alıştırmaları tamamlayan öğrenciler için, National Geographic Genç Kâşif Diploması

afr

AT L A S

Puščava

˘LAK OG SI˙ DÖNENCE

 3D Gözlük

K o n go MARK W. MOFFETT

ka

azon

drevesa z velikimi V gozdu tropskih rastlin. Prevladujejo pestrost živali in

kit grba

 3D Hayvanlar Albümü

Arabs morj

K A

AMERI˙KA

© DIGITAL VISION

ko no

 National Geographic tarafından çocuklara özel hazırlanmış Hayvanlar Alemi Haritası

ARAP YARIMADASI

ri

 National Geographic eğitim filmlerinden oluşan özel DVD vec

A

R

rje

Meksika körfezi

mo

la

DEN ˙ IZ

eče

O K YA N U S U

Rd

da

rje

ia

AK

l Ni

ai

mo

w

KUHN © DWIGHT R.

AT L A S

e and

Ha

lisica

o ad lor Ko r Rio G

30˚s.g.š.

YENGEÇ DÖNENCESI˙

˙ AMERI KA

GEORGE F. MOBLEY

˙Z KARADE NI

ko

ved

O K YA N U S

ava

ijs

rjavi med

BÜYÜK

Aralsko jezero

sp

Don

Ka

Bu paket içerisinde öğrencilere bilgi birikimlerini genişleten ve aynı zamanda eğlenceli özel National Geographic hediyeleri sunulmaktadır.

A

A V R U P A

KUZEY

Misuri

jaguar

ANDY ROUSE/NHPA

O K YA N U S

˙RESI˙ GÜNEY KUTUP DAI papuansk

Antarktični polotok

i ping

vin

© DIGITAL VISION

60˚

K T I˙ K A A N T A R

kapski bivoli

CHRIS JOHNS GEPARDOVEGA NASLOV V VZORCU

© 2003 National

Geographic Society,

Washington, D.C.

K. NICHOLS KRZNA: MICHAEL

Ponatis 2007. NATIONAL

GEOGRAPHIC

in rumeni okvir

sta varovani blagovni

National znamki Društva

Geographic Society.

Vse pravice pridržane.

Genç Kâsif ........................

Diploması

........................

........................

........................

......

........................ ........... “Ece ile Efe eğitim set Dünyayı Ke i ile National şfediyoruz” Geograph ic kâşifleri National Geo graphic Lear ara sın a hoş geldin ning “Genç hak kazandın Kâşif” alıştırma ız. Doğayı iz! koruyarak çevr larını başarıyla enize karşı tamamlayarak araştırmacı olumlu tutu bu belgeyi bir öğrenci m sergiledi almaya olduğunuz ğiniz ve aynı için sizi tebr zamanda ik ediyoruz . Başarılarınızın devamını diliyo ruz.

Oya Oruçoğlu Klett Yayıncılı , k National Geo Genel Müdürü - İstan bul graphic Lear ning temsilcisi

www.eceileef e.com

9

CHRIS JOHNS


Daha fazla bilgi...

Ece ile Efe, Dünyayı Keşfediyoruz

Tüm Dersler Paketi Milli Eğitim Bakanlığı programına uygun içerik

Dokuz dergiden oluşan setimizdeki eğlenceli ve biraz zorlayıcı alıştırmalar ile öğrencilerimizin bilgilerini pekiştirerek kapasitelerini geliştirmek, National Geographic misyonuyla çevreye duyarlı, doğa bilinci gelişmiş, genel kültürü artmış ve sosyal sorumluluk bilincine sahip nesiller yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Hayat bilgisi kazanımları esas alınarak tüm derslerin bir arada işlendiği, yapılandırmacı yaklaşımla hazırlanan paketimizde hedefimiz, öğrencilerimizin bilgi birikimlerini arttırarak onları bir üst seviyeye taşımaktır. Paketimizde yer alan her dergi hayat bilgisi, Türkçe ve matematik konuları ile ilgili eğlenceli ve zorlayıcı hikâyeler, projeler, bulmacalar ve diğer çalışmaları içermektedir. Bunların yanı sıra National Geographic fotoğrafları, videoları ve çevrim içi alıştırmaları ile öğrencilerimizin merakını ve hayal gücünü harekete geçirecektir. Türkçe, matematik ve hayat bilgisini birlikte ele alan müfredatlar arası yaklaşım, çocuklar açısından yüksek motivasyon yaratmakla kalmayıp öğretmenler açısından da dersleri daha etkin bir hâle getirmektedir. Elektronik içerik ve basılı içerikleri bir arada kullanarak sınıflarında karma eğitim modelini uygulamak isteyen öğretmenlerimiz www.eceileefe.com eğitim portalımızı kullanabilirler.

Müfredatlar arası 9 dergimiz: Merhaba Okul! Atatürk’ün İzinde Önemli Olan Sağlık Taşıt Çıkabilir! Evim Evim, Güzel Evim Çevre İçin El Ele Bir Yıl, Dört Mevsim Çiftlikte Hayat Hayvanlar Dünyası

Gerçek dünya sınıfınızda Bu paketi özel kılan unsur, gerçek dünyayı sınıfınıza getiren National Geographic fotoğraflarıdır. Okumayı ve yazmayı öğrenirken öğrencileriniz dünya hakkındaki gerçekleri

10


Bu simge www.eceileefe.com adresinde ilgili konuya ilişkin elektronik içerik bulunduğunu gösterir. 90˚

30˚z.g.d.

Hayvanlar

60˚ Y K U Z E

90˚

120˚

150˚

vapiti

beli medved

KUZEY KUTUP

Jukon

˙ D E N I

30˚v.g.d.

B U Z

GRÖNLAN D

IMAGES © EYEWIRE

Z I˙

sivi volk

o

Mis isip i

nižinska

gorila

I nd

Mo

H I˙ N T MADAGASKAR

slon

YA

BÜYÜK O K YA N U S

VISION © DIGITAL

YENI˙ ZELANDA

NICHOLS MICHAEL K.

gepard

koala

CHRIS JOHNS

uspevajo.

BÜYÜK

AV U S T R A L

O K YA N U S U

afriški

CHRIS JOHNS

O K YA N U S U zlati levič

mahovi, tundre prevladujejo in breze. jelše V nekaterih območjih in ločje ter pritlikave lišaji, ostričevke

Tundra

Tla prekriva

Nova Gvineja

VISION © DIGITAL

tiger

AT L A S

predvsem listi. območjih so izredno sušnih in nizka drevesa z bodičastimi Rastline v teh trave, kaktusi redko grmičevje, so na malo prsti, pa so usnjati. Gorovje blazinasto razrast, prilagojene z dlačicami ali Listi so prerasli Rastline imajo izhlapevanje. veter in povečano

ledu rastline ne Območjeled. V tem območju

DAVID DOUBILET

E Z Y A E N D O N

VISION © DIGITAL

NICHOLS MICHAEL K.

lev

Puščava

.š.

ini

GÜNEY

VISION © DIGITAL

rastejo v suhih z redkimi drevesi obdobji. Tropska travišča s kratkimi deževnimi in toplih območjih

30˚j.g

lip

zebra

˙ A AMERI K

podnebjem

galapašk a velikanka

Fi

rje

o

MOFFETT MARK W.

Savana

˘LAK ˙ OG CESI DÖNEN

ong ek

o em

koralnica

Borneo

Ko ng

Or i

reka

i gozd

MATTIAS KLUM

K A

indijski

V tem gozdu iglice. Njihovi listi so

Travišča v zmernih so to večinoma gojeni Danes rije in pampe.

VISION © DIGITAL

kraljevsk a kobra

a

Iglasti gozd iglavci. prevladujejo

pasu so stepe, preTravišča zmernega podnebnih območjih pašniki.

panda

BÜYÜK

Južnokitajsko morje

zonk

V listopadnem ki jim jeseni listje odpade. listnata drevesa,

območjih s sredozemskim listi. V gozdu na drevesa z usnjatimi prevladujejo

orjaški

O K YA N U S M

Arabsko morje

žaba podrevni

ca

dra reka

I˙ M A L A Y A

˙ AN H I˙ N D I S T

ARAP I YARIMADAS

Ama

prevladujejo gozd Listopadni gozdu, ki leži v zmernem pasu,

Sredozemsk

A

R

˙ A F R I

ko no

otočje

V gozdu tropskihrastlin. Prevladujejo drevesa in pestrost živali

0˚ EKVATOR

A

Rd

˙KA AMERI

VISION © DIGITAL

H

Ganges

orje Karibsko m

ORTA tukan

je značilna velika gozd padavine. Zanj Galapagos Tropski deževni z velikimi listi. območij so obilne FLIP NICKLIN

DEN ˙ IZ

H

A

S

IMAGES © EYEWIRE

i

orjaški

kit grbavec

AK

l Ni

ar

e

al

e na Rum

orj om

R. KUHN © DWIGHT

AT L A S

de an

ia d

BI

jsk

˙Z KARADENI

lisica

O K YA N U S U rakun

Meksika körfezi

GO

pi

ad lor Ko

A

Y

Aralsko jezero

K as

Dona va

˙ A AMERI K

MOBLEY GEORGE F.

r Rio G

YENGEÇ DÖNENCESI˙

VISION © DIGITAL

Amur

A A V R U P

Misuri

rjavi medved

BÜYÜK O K YA N U S ai

A

Y

R

S

A

Britansko otočje

KUZEY

w

B

˙ DAI˙RESI

Islandija

Hudson körfezi

Ha

S

60˚

30˚s.g.š.

150˚

120˚

VISION © DIGITAL

jaguar

sivi veliki

ANDY ROUSE/NHPA

O K YA N U S

GÜNEY KUTUP

Antarktični polotok

papuansk i pingvin

kenguru

0 0

1000 kilometrov 1000 milj

˙ K A R K T I A N T A

60˚

NOWITZ RICHARD T.

VISION © DIGITAL

˙ DAI˙RESI

VISION © DIGITAL

MARIA STENZEL

cesarski pingvini

kapski bivoli

CHRIS JOHNS VZORCU GEPARDOVEGA NASLOV V

© 2003 National

Geographic

Society, Washington,

D.C. Ponatis

K. NICHOLS KRZNA: MICHAEL

2007. NATIONAL

GEOGRAPHIC

in rumeni okvir

sta varovani

blagovni znamki

Društva National

Geographic

Society. Vse

pravice pridržane.

Öğrenciler için ücretsiz hediyeler Set öğrencilere Türkçe ek içerik de sağlıyor: Orijinal National Geographic kayıtlarından oluşan bir DVD

Büyük Hayvanlar Alemi Haritası 3D Hayvanlar Albümü 3D Gözlük

Çevrim içi alıştırmalar Her derginin sonunda çocukları “Genç Kâşif Diploması” kazanabilecekleri çevrim içi alıştırmalara hazırlayan National Geographic çalışma yapraklarını bulacaksınız.

keşfedecek, National Geographic’in ünlü fotoğrafçılarının çektiği muhteşem fotoğrafları görecek ve seçilmiş National Geographic eğitim videolarını izleyecekler (Çevrim içi kaynaklarda ve DVD’de mevcuttur).

11


Daha fazla bilgi...

Ece ile Efe'nin

Online Öğrenme Bahçesi

Öğretici elektronik içerik dünyası

www.eceileefe.com adresinde yer alan elektronik içeriklerimiz Ece ile Efe setlerimize özel bir cazibe katıyor. Bu portal müfredatla uyumlu, Ece ile Efe setlerine bağlı yüzlerce sesli ve görsel içerik barındıran, öğretmen ve öğrencilere yönelik hazırlanmış interaktif bir İnternet sitesidir. İçerik, uzman öğretmenlerle birlikte çalışılıp 1. sınıf öğrencilerinin ihtiyaçları ve özellikleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Hem evde hem de sınıfta kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

www.eceileefe.com içeriği: Sesli talimatlarla interaktif görevler Yazdırabileceğiniz alıştırma sayfaları Ses kayıtları ve eğitimsel filmler Öğretici oyunlar Çizimli hikâyeler Şarkılar, animasyonlar ve daha fazlasını sunar!

Tüm dersler ve İngilizce www.eceileefe.com adresinden erişebileceğiniz Online Öğrenme Bahçesi üç bölümden oluşmaktadır:

Sirk: Okulun ilk birkaç ayındaki öğrenciler

içindir. Öğrenciler temel renkleri, harfleri, sayıları, şekilleri, hayvanları ve daha fazlasını öğrenirler.

Okul Sokağı: Bu bölümde öğretim

programlarına göre hazırlanmış, 1. sınıfa yönelik içerikler bulunuyor. Öğrencilerin ufkunu genişleten ve öğrencileri öğrenmeye teşvik eden ek içerikler de beraberinde sunuluyor.

İngilizce: Erken İngilizce öğrenimine

yönelik bu bölümde okul yılı boyunca kademe kademe yayımlanacak yüzlerce öğrenme konusu sunuluyor.

12


National Geographic özel içeriği Çevrim içi öğrenme portalının en cazip özelliği gerçek dünyayı sınıfınıza getiren ve çocuklara doğayı tanıtan orijinal National Geographic videoları ve fotoğraflarıdır.

Eğitimsel İnternet sitesi ve yararları Tüm interaktif içerikleri dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde seçebilir ve derslerinize dâhil edebilirsiniz. Bu içerikleri dersin konusunu anlatırken kullanabilir ve öğrencilerinizi motive edebilirsiniz. İçeriklerin üzerinde çizimler yapabilir, onları birleştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Öğrencilerinize evde www.eceileefe.com sitesini ziyaret etmelerini ve oyun oynayarak öğrenmelerini de önerebilirsiniz.

www.eceileefe.com adresine erişim Doğrudan İnternet sitesine bağlanabilir ve içerikleri inceleyebilirsiniz. İnternet sitesi bölümler halinde sunulmuştur ve siteyi keşfetmek oldukça kolaydır.

13


Öğretmenlere yönelik ek içerik:

Elektronik

Ders Kitapları

Çağdaş öğretme ve öğrenmeye dair her şey

Ece ile Efe serimizin tüm basılı bileşenleri aynı zamanda modern çevrim içi sürüm olarak da mevcuttur. Elektronik kitaplar, klasik basılı kitapların geliştirilmiş bir versiyonudur ve çevrim içi kullanıma yönelik olarak düzenlenmiştir. Bu ders kitapları, basılı ders kitaplarına benzeseler de daha sade ve kullanışlı araçlar sunmaktadır.

Kullanımı kolay ve kullanışlı araçlar

Elektronik ders kitaplarınızı kişiselleştirin! Kullanımı kolay araçlardan oluşan araç çubuğu elektronik ders kitaplarınızı kişiselleştirmenize imkân verir. Elektronik kitaplarınıza gizli yorumlar, metin ve dosyalar (Word belgeleri, Powerpoint sunumları, görsel ve diğer ögeler gibi) ekleyebilir, onları öğrencilerinizin ve sizin ihtiyaçlarınıza uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda sayfaların üzerine yazı yazabilir veya çizim yapabilir, metnin önemli kısımlarını işaretleyebilir veya İnternet sitelerine bağlantılar ekleyebilirsiniz. Elektronik ders kitaplarının en iyi özelliği ise tüm bu işlemleri İnternet bağlantısı bulunan dünyanın herhangi bir yerinden gerçekleştirebilmenizdir. Yapmış olduğunuz tüm eklemeler çevrim içi olarak kaydedilecek ve bunlara erişim sağlayabilecek tek kişi siz olacaksınız.

Elektronik ders kitapları aynı zamanda öğretmenlerimizin tek bir tık ile ulaşabilecekleri www.eceileefe.com çevrim içi öğrenme portalı Ece ile Efe’nin Online Öğrenme Bahçesi altındaki ilgili içeriğe de erişme imkânı tanımaktadır. Sayfalar arasında gezinmenizi sağlar. Sayfaya yazı yazmanızı veya çizim yapmanızı sağlar. Vurgulama yapmak için markör kullanarak rengi değiştirmenizi sağlar.

Bağlantılara tıklamanızı sağlar.

Sayfaya metin eklemenizi sağlar.

Gizli notlar eklemenizi sağlar.

14

Dosya eklemenizi sağlar.

Büyütme aracıdır. Sayfayı ekranda Eklediğiniz el yazısı hareket ettirmenizi sağlar. ve çizimleri siler.


Online Öğrenme Bahçesi'nde daha fazla içerik Elektronik ders kitaplarının sayfalarında sizleri www.eceileefe.com çevrim içi öğrenme portalının ilgili içeriğine yönlendirecek ek simgeler göreceksiniz. Tek tık ile yüzlerce interaktif görev, eğitici oyun, video, ses kaydı ve daha birçok öğretici ögeye erişebilirsiniz. †† Daha fazla bilgi için sayfa 12'ye bakınız.

= Tamamen aynı sayfa düzeni Elektronik ve basılı kitaplar aynı görünüme sahiptirler. Bu sayede öğrencilerinizin önünde basılı versiyonlar bulunurken siz de elektronik versiyondaki sayfaları görüntüleyebilirsiniz.

Elektronik kitapları kullanmak için neye ihtiyaç duyacağım? Ece ile Efe elektronik ders kitaplarını kullanmak için yalnızca bir bilgisayar ve İnternet bağlantısı yeterlidir. Ders kitaplarını sınıfta kullanmak içinse ayrıca bir projektöre ihtiyacınız olacaktır. İnteraktif tahta gerekli değildir. Fakat bu tahta ile dersler çocuklar için daha dinamik ve eğlenceli geçmektedir. Elektronik kitapları kullanmak son derece kolaydır. İlk denemenizde bunu siz de fark edeceksiniz. Metnin yazı tipini, boyutunu, rengini veya çizgi kalınlığını değiştirir. Yaptığınız değişiklikleri kaydeder. Geri alma ve yeniden uygulama aracıdır.

Sayfa üzerindeki ögeleri arka plana alarak vurgulamak istediklerinizi ön plana çıkarır.

Ekli dosyaları siler.

15


Öğretmenler için bilgi...

Ücretsiz

Öğretmen Paketlerimiz

Motive edici ve etkin dersler için ihtiyacınız olan her şey

Elektronik ders kitapları ve www.eceileefe.com çevrim içi öğrenme portalının yanı sıra Ece ile Efe setleri öğretmenlere yönelik birçok ek yardımcı ürün de içermektedir. Tüm bu ürünler sınıfta işlenen dersleri daha etkin ve motive edici hâle getirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Ece ile Efe Öğretmen Kaynakları Öğrenme Bahçesi Okuma Yazma Seti

Ücretsiz Öğrenci Seti

Şimdi Okullu Olduk Öğretmen Kılavuz Kitabı, 120 sayfa Küçük yaştaki çocuklarla çalışmayı nasıl kolay ve stressiz bir hâle getirebileceğinize ve 1. sınıfın en büyük zorluğuna, onları okuma ve yazma öğrenmeye en iyi şekilde nasıl hazırlayacağınıza yönelik oyunlar içeren bir kitaptır.

Okuma Yazma Öğreniyoruz Öğretmen Kılavuz Kitabı, 160 sayfa Deneyimli öğretmenlerin talimatları ve ipuçlarıyla harf harf hazırlanmış kapsamlı bir okuma ve yazma öğretim kılavuzudur.

16


Öğretmen Paketlerine Dâhil

15 Adet Sınıf Posteri

DN1

3019

0 Post

erji

www. TUR

abec

eda

eceil

posa

eefe.

ww

com

www.eceileefe.com

micn

17.

04.

13

DN1

krivuljeDN130190 Posterji TUR crke/stevilke_tisk.indd

o.ind

krivuljeDN130 190 Posterji

d 3

TUR crke/stevilke_t

ww

2

w.ec

eile

TUR

abec

eda

posa

micn

o.ind

e.co ileef

m

d 6

17.

04.

13

8

19:2

www.eceileef e.com

isk.indd 4

ww 17. 04. 13

efe.c om

terji

19.

29 adet harf kartı

04.

13

krivu

11:5

1

0 Pos

TUR

crke

dd

k.in

3

19:28

w.ec

eile

efe. co

m

019

N13

ljeD

_tis

vilke

/ste

1

90 Post

1301

ljeDN

krivu

dd

isk.in

lke_t

stevi

crke/

0 Pos

terji

17. 04. 13 19:28

erji TUR

ce w.e

3019

19:28

19.

04.

12 adet sayı kartı

21 X 29.7 cm

13

11:5

1

21 X 29.7 cm

BÜYÜK HARFLER

A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

KÜÇÜK HARFLER

a b c ç d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z

RAKAMLAR

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0

İŞARETLER +

-

x

.

,

'

?

! www.

eceilee

fe.com

www.eceileefe.com

www.e

ceileefe.

com

Öğrencilerin fotoğraflarının yapıştırılabileceği poster

Yazı örnekleri posteri 48 X 68 cm

48 X 68 cm

ve 13 adet sınıf posteri 48 X 68 cm

Ece ile Efe Öğretmen Kaynakları Dünyayı Keşfediyoruz Paketi Ece ile Efe Dünyayı Keşfediyoruz Ücretsiz Öğrenci Paketi

Öğretmen Kılavuz Kitabı, 80 sayfa Yapılandırmacı yaklaşım ve karma öğretim teknikleri ve National Geographic kaynaklarından en iyi şekilde nasıl faydalanılacağını anlatan bir kılavuzdur.

17


Ürünlerimiz aşağıdaki kurumların iş birliğiyle hazırlanmıştır.

Klett Yayıncılık 1897’de kurulan, Avrupa’da eğitim yayıncılığı alanında lider olan Klett Yayın Grubu, Klett Yayıncılık ismiyle 2013 yılı başında İstanbul’daki merkezinde faaliyete başlamıştır. Grubun en yeni üyesi olan Klett Yayıncılık, ilköğretim öğretmenlerini yenilikçi eğitim uygulamalarıyla tanıştırmak, onlara en güncel eğitim yöntemlerini tanıtmak, teknolojinin eğitimde kullanımıyla ilgili bilgi ve destek vermek amacıyla ilk olarak Ece ile Efe ilkokul 1. sınıf projesine imza atmıştır.

Başarı Yayımcılık Türkiye’nin önde gelen yayınevlerindendir. 1985’ten beri yayın sektöründe faaliyet göstermektedir. Firma, yayın sektörüne Başarı Ünite dergisi ile girmiştir. Pek çok hikâye kitabı, 1. sınıftan 12. sınıfa kadar ders kitapları ve yardımcı kaynak üretmiştir. Halen ders kitapları üretmeye devam etmektedir.

18


BAŞVURUNUZ! Ücretsiz örneklerin sayısı sınırlıdır. Yeni hazırlanan ve değerlendirme aşamasında olan setlerimizin ilk bölümlerinden örnekleri size göndermekten memnuniyet duyacağız. Başvuru şekilleri: www.klett.com.tr adresini (öğretmenler bölümü) ziyaret edebilirsiniz, info@klett.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz veya 0216 212 08 26 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Ücretsiz örnek talebinde bulunurken adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi (cep telefonu ve e-posta), okul adresinizi ve bu sene öğretmenlik yapacağınız sınıf bilgisini (veya müdürü olduğunuz okulu) belirtmeyi lütfen unutmayınız.

19


www.eceileefe.com I www.klett.com.tr

BAŞVURUNUZ! Ücretsiz örneklerin sayısı sınırlıdır.

www.klett.com.tr (Öğretmenler Bölümü) info@klett.com.tr 0216 212 08 26

National Geographic Society, kâr amacı gütmeyen, dünyadaki en büyük bilimsel ve eğitici kurumlardan biri olarak 1888'den beri faaliyet göstermektedir. Washington merkezli dernek; kitapları, dergileri, yenilikçi öğrenme materyalleri, eğitimleri, televizyon programları, videoları, haritaları, atlasları, insanlık adına yapılan önemli araştırma ve keşiflere verdiği destek ile her gün milyonlarca insanı eğitmekte ve ilham vermektedir.

Klett Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mah. Ataşehir Blv. 38 Ada Ata 3/3 Blok D: 41 Ataşehir – İstanbul

İş ortakları:

1

türkçe katalog National Geographic