Page 1

ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 10 ЖОВТНЯ 1930 РОКУ

№ 6 (11921) ТЕМА НОМЕРА:

ÃÀ•ÅÒÀ •Á²ËÜØÅÍÀ

стор.4

ЯК МОЖНА НАПРАЦЮВАТИСЯ І НІЧОГО НЕ ЗАРОБИТИ?

16

ÄÎ ÑÒÎвÍÎÊ!

Тваринницька галузь, зокрема, в нашому районі, практично відсутня. А вона забезпечувала раніше працевлаштування багатьох селян. Безробіття наяву.

ЛЮДИНА І ЗАКОН

ЗИГЗАГ НЕВДАЧІ Якщо швидких грошей дуже хочеться, залишається надіятись на ... виграш у лотерею. З цього приводу і хочемо розповісти повчальну історію, яка закінчилася судовою справою.

стор. 3

СІМЕЙНА РЕЛІКВІЯ

ФОТОКОНКУРС

"ПОЛОГІВСЬКІ ВІСТІ" ОГОЛОШУЮТЬ ТВОРЧИЙ КОНКУРС

"КРАСУНЯ ПОЛОГІВЩИНИ-2013"

У кожного є своя сімейна реліквія – ікона чи мамина сукня, скромна прикраса чи оберіг... Напишіть про них, найкращі історії будуть відзначені сувенірами та подарунками.

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖНИЦЬ СІЧНЯ.

стор. 12

Фаворитками місяця були кілька дівчат. Але найбільше голосів набрали учасниці зі старшої вікової категорії...

стор. 15

Насіння добра - в душі дітей! Н

овокарлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів має статус малокомплектної. Тут навчаються від двох до семи учнів у класі. Але навчально-виховний процес закладу нічим не поступається повнокомплектним школам за всіма показниками.

– Діти розвиваються однаково добре як ментально, так і фізично. Адміністрація і педколектив створюють для цього всі необхідні умови. Молодші класи мають змогу безкоштовно харчуватися в шкільній їдальні. Цього року за підтримки народного депутата України О.Дудки наш заклад отримав два нових комп’ютери і лазерний принтер. Стереосистема в нашій школі – одна з найкращих у районі. Приміщення взимку добре опалюється, а вчителі роблять все від них залежне, щоб дати дітлахам якомога більше знань, вмінь та навичок, – розповідає директор школи Станіслав ХИЖНЯК. У свою чергу і діти радують жагою до навчання і досягненнями. У школі функціонують історикокраєзнавчий гурток під керівництвом вчителя Юрія Єфремова, пішохідного туризму, який очолює викладач Олексій Таран, та танцювальний – під проводом односельця Володимира Манжоса. За останні роки дівчата і хлопці з історико-краєзнавчого гуртка відновили сорок прізвищ раніше невідомих добровольців Пологівщини, які у 1941 році пішли на фронт (списки, що складалися в ці грізні часи, знищено під час війни). Пошуководослідницька робота «Добровольці Пологівського району», яку презентувала група новокарлівських учнів (Олександр Малачинський, Олена Райда та Юлія Глущенко) в листопаді минулого року, посіла призове місце на обласному конкурсі. Діти беруть активну участь у науково-практичних конференціях, подорожують різними куточками країни, вивчають історико-культурні пам’ятки, значно поширюючи свій світогляд. А зимовими днями, після занять, разом із учителями опановують техніку виконання румби, самби, сальси та інших танцювальних стилів, готуючись до районних конкурсів. К.ГРИГОР’ЄВ-БЕРКУТОВ. ФОТО М.ДРЮЧЕНКА.

ХОРОША НОВИНА

Мистецтво дешевшає

З

овсім нещодавно відкрився у Пологах оновлений кінотеатр «Юність», де по вихідних демонструють різні художні та мультиплікаційні фільми. І хоч проводити дозвілля у нас особливо ніде, все ж пологівці відвідували кіно не дуже охоче. Мабуть, тому, що ціни на квитки трішки «кусалися», наприклад, дорослий коштував 40 гривень, дитячий, відповідно, вартував 20. Місцева влада вирішила піти назустріч городянам і зменшити вартість квитків. Відтепер ціни на кіносеанси в «Юності» стали вдвічі дешевшими. Дорослий квиток коштуватиме 20 гривень, дитячий – 10 гривень.

Прогноз ПОГОДИ ПН 11 +60 +20 хмарно

ПТ 8 +100 +50 сонячно ВТ 12 +40 +20 дощ

СБ 9 +90 +20

НД 10 +90 +50 хмарно з

сонячно проясненнями СР 13 ЧТ 14 +30 +30 0 00 +1 хмарно хмарно

Н

инішній рік у Пологах оголошено роком боротьби з крадіями води, яку постачає «Місьководоканал». Деяка частина непорядних споживачів ставлять магніти на лічильники, що блокують їхню роботу. І в своє задоволення користуються водичкою, звичайно, не сплачуючи за її реальні втрати. Нещодавно «Міськводоканал» купив 200 антимагнітних стрічок, їх поставлять на квартирні прилади обліку води. Це дасть можливість контролерам та працівникам підприємства зафіксувати незаконні дії абонентів щодо встановлених

Начувайтесь, крадії! магнітів. Згідно із Законом «Про питну воду» штрафи можуть скласти до 10 тисяч гривень. Є над чим задуматись. Як повідомив директор «Місьководоканалу» О.В.КИРИЛЕНКО, до кінця нинішнього року антимагнітні стрічки наклеять на водяні лічильники всіх абонентів підприємства. Першочерговий ефект відчують на собі мешканці одного з багатоквартирних будинків, де зафіксовано найбільшу втрату води. Вл.інф.

ЦЮ НОВИНУ КОМЕНТУЮТЬ НА САЙТІ ГАЗЕТИ

АВДЕО коментує: – Дивний у нас "Водоканал". Придбали і всіх вирішили злякати. Навіщо продаєте такі лічильники, які зупиняє магніт? Продавайте пластмасові, щоб ніхто не міг красти. І на якій підставі клеїтиметься ця стрічка? А якщо вона неякісна? А може вона радіоактивна або отруйна? А якщо в будинку нещодавно побувало 10 гостей, і стрічка змінилася? А скільки ще може бути таких "ЯКЩО"?

www.polvisti.com

АНОНІМ коментує: – Чи сертифіковані ці наклейки? Їх не на огорожу наклеюють, а на точний вимірювальний прилад, таким чином роблячи їх єдиною конструкцією, при якій її свідчення повинні говорити про достовірність показань приладу. Які умови експлуатації? Які протипоказання є в застосуванні? Що буде, якщо вона відклеїться в процесі експлуатації? Її як-ні-як наклеюють до приладу, що схильний до постійного виділення на своїй поверхні конденсату, що зовсім не сприяє хорошому прилипанню. Чи видається на магнітні стрічки документація споживачеві? Проводиться повноцінний інструктаж? У правових нормах вона і її свідчення нічого не означають.

У МІСТІ

МІЛА коментує: – Я розумію “Міськводоканал”: працює-втрачається, а гроші не капають. Тільки на 100% переконаний, що крадуть воду і не платять за неї не прості люди, а багатії, і переважно керівники. От їх би потрясти, потягти до суду, а прізвища надрукувати в районній газеті. А втім, чому б уже зараз у районній газеті не надрукувати прізвища керівників-боржників. Люди повинні знати, хто ними керує.

АКТУАЛЬНІ НОВИНИ ОДНИМ РЯДКОМ – НА КОЖНІЙ СТОРІНЦІ "ПОЛОГІВСЬКИХ ВІСТЕЙ"


2

ФАКТИ. ПОДІЇ. КОМЕНТАРІ Відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій розглядали заходи з нагоди святкування у 2013 році 90-ї річниці з дня утворення Пологівського району. На засіданні обговорювали заходи, запропоновані відділом культури і туризму райдержадміністрації, які стартуватимуть вже 22 березня цього року в районному Будинку культури і триватимуть до кінця року.

До Поліг приїдуть зірки естради, кінний театр та ретро-автомобілі

В

же почалася підготовка до випуску альманаху «Фотолітопис району», в ньому будуть короткі розповіді про кожну сільську раду, про видатних синів та дочок Пологівщини. Спільно з краєзнавцем М.Пономарцем планується видання книги про найстаріше село району – Кінські Роздори. Зараз йде активна робота з літературно-художнього видання місцевих авторів «Цілюща лірики душі», туди ввійдуть твори М.Легких, О.Чеха, П.Банька, Н.Демченко, В.Кузьменко, А.Кулика, Л.Червоненко, О.Черкуна, Н.Галич, Ю.Вороніна, М.Харченко, В.Харченка, В.Данилець, Л.Білої, В.Мовчан, О.Яланської, А.Панчук, М.Устінцева, В.Чорненького, О.Гапоненка, М.Гринь, Л.Атаман, П.Павловського та інших авторів. У березні школярі та ветерани Великої Вітчизняної війни висадять алею дерев, яка стане символом

єднання всіх поколінь наших земляків. У минулому році газета «Пологівські вісті» відкрила рубрику «7 чудес району», саме ці публікації стануть в нагоді при виданні буклетів-візитівок Пологівського району. Урочистості до 90-ї річниці Пологівського району під назвою «З ювілеєм, районе! Славімо тебе!» стартуватимуть уже 22 березня на головній сцені Пологівщини. У програмі свята виставки «золотого фонду» літератури пологівських авторів, дитячих малюнків, виступи кращих колективів сільських рад району. У цей же день відбудеться акція «Світанок»: наших земляківдовгожителів, які старші 95 років (157 пологівців) привітають листівками. 27 березня пройде виступ вихованців дитячої школи мистецтв «Дарунок рідному краю». Також відбудеться ще ціла низка свят у КБК «Гірник», інших закладах культури та сільрадах Пологівського району.

Основне свято пройде 14 вересня на центральній площі міста. Святкова програма триватиме з 10.00 до 23.00. Відбудеться конкурс національної страви, виставка ретроавтомобілів, пролог «Пологівщина: погляд крізь час», урочистості, виступ земляків з Київської області, концерт за участю колективів з територій за підсумками акції «Тобі, рідний краю, натхнення й талант!», дефіле красунь Пологівського району, редакція газети «Пологівські вісті» на головній сцені нагороджуватиме переможниць фотоконкурсу «Красуня Пологівщини -2013». У вечірній програмі: виступ кінного театру, концерт запрошених зірок української естради, фаєр-шоу, феєрверк, танцювальна програма «Хіти естради». Протягом року програма святкових заходів може змінюватись. М.ДІДЕНКО, начальник відділу культури і туризму.

7 лютого 2013 року

ПВ

Заплатіть за воду!

Як не прикро зазначити, але у Міськводоканалу з великою частиною пологівців, на жаль, склались не партнерські відносини. Сьогодні на підприємстві працює 109 чоловік, які вдень і вночі, незалежно від погодних умов, цілодобово виконують свою роботу. І я переконаний у тому, що скаржитись на роботу підприємства немає підстав. Працівники ГКП ВКГ «Міськводоканал» ПМР також мають право отримувати хоча б ту мінімальну заробітну плату, яка їм нараховується. Що ми отримуємо у розрахунках за спожиту воду в приватному секторі? Наприклад, вул. Садова та вул. Робоча мають по 80 споживачів, а за місяць сплачують – вул. Робоча за 300 м3, а вул. Садова за 200 м3. Виникає питання: чому така різниця? Вулиці Толстого, Осипенко, Леніна, також мають однакову кількість споживачів, тільки жителі вул. Толстого та вул. Осипенко сплачують за 350 м3, а вул. Леніна за 230 м3. Рекордсменами з

найнижчих платежів є мешканці вул.Крупської. Це що ж, великі революціонери заповіли нам не платити за воду? На жаль, не краща ситуація і в багатоповерхових будинках. Лише на вул. Східній № 10, № 21, № 23, № 25, № 27, № 29, № 31 абоненти «Міськводоканалу», де встановлено загальнобудинкові прилади обліку, за минулий рік недоплатили підприємству 34037,36 грн. Згідно з існуючим тарифом це 2678,4 м3 поцупленої води. Проте зазначена проблема стосується не лише вул. Східної, а й усіх багатоповерхових будинків міста. У «Міськводоканалі» порахували, що за минулий рік у підприємства поцупили води на суму близько 2 млн. грн. Тому, у 2013 році нашими працівниками будуть застосовані всі методи боротьби з крадіями водопостачання. Шановні читачі, якщо хтось із вас, прочитавши моє звернення, подумає, що платежі є проблемою водоканалу, то ви помиляєтесь. Використали воду, отримали послугу – заплатіть! Я хочу подякувати всім пологівцям, які сумлінно і своєчасно сплачують за воду, і звернутись з вимогою до тих, хто ще не розрахувався з боргами, терміново погасити заборгованість за спожиту воду. Таким чином ми зможемо уникнути припинення подачі води в наші домівки і не залишити Пологи без води. О.КИРИЛЕНКО, директор підприємства.

Сільські ради допомагатимуть утримувати ФАПи та школи 30 січня відбулася Координаційна рада з питань місцевого самоврядування, яку провів голова районної ради П.Журавльов.

У

часть у засіданні взяли голова райдержадміністрації Ю.Коноваленко, міський та сільські голови, які входять до складу Координаційної ради, а також заступник голови райдержадміністрації І.Півень, керівник апарату райдержадміністрації І.Браженко, керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.Плевако, в.о. головного лікаря КУ Пологівська центральна районна лікарня Р.Кравченко, керівники комунальних підприємств районної ради «Редакція газети «Пологівські вісті» І.Лісова, «Редакція Пологівського районного радіомовлення» М.Харченко, «Центральна районна аптека № 39» О.Притуляк, спеціалісти виконавчого апарату районної ради та відділів райдержадміністрації. Члени Координаційної ради за-

слухали звіти виконавців програм щодо використання бюджетних коштів у 2012 році, виділених міською та сільськими радами на спільне фінансування районних програм, а саме: Програми фінансової підтримки комунальних засобів масової інформації Пологівського району на 2010-2012 роки, Цільової Програми протидії захворюванню на туберкульоз у Пологівському районі на 20122015 роки, районної Програми «Шкільний автобус» на 2012 рік, районної Програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2016 роки. Завдяки співфінансуванню були виконані заходи та завдання, що передбачені цими районними програмами. Виділені кошти у розмірі 573 тис. грн. використані за цільовим призначенням. Розглянуто питання надання суб-

ЗНАЙОМТЕСЬ, ВАШ ДІЛЬНИЧНИЙ! Сергій Васильович ФОЩАН

Старший дільничний інспектор Пологівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області, майор міліції, обслуговує території Чубарівської та Новоселівської сільських рад. Прийом громадян на території Чубарівської сільської ради здійснює за адресою: с.Чубарівка, вул. Леніна, 47 (приміщення сільської ради), тел. 37-3-49. ПРИЙОМНІ ДНІ: вівторок – з 9.00 до 11.00, четвер – з 17.00 до 19.00, субота – з 10.00 до 12.00. Прийом громадян на території Новоселівської сільської ради за адресою: с.Новоселівка, вул.Гагаріна, 68 (приміщення сільської ради), тел.39-1-42. ПРИЙОМНІ ДНІ: вівторок – з 13.00 до 17.00, четвер – з 9.00 до 13.00.

www.polvisti.com

венції сільських бюджетів до районного бюджету для забезпечення безперебійного функціонування сільських медичних закладів та закладів освіти у 2013 році. Керівники центральної районної лікарні та закладів освіти звернулися до голів сільських рад з проханням розглянути можливість надання фінансової допомоги на утримання сільських медичних закладів та загальноосвітніх навчальних закладів для їхньої подальшої стабільної роботи. Заслухали інформацію завідуючого КП «Центральна районна аптека № 39» О.Притуляка про забезпечення медикаментами сільського населення Пологівського району, який звернувся до сільських голів з пропозицією щодо сприяння продовженню співпраці центральної районної лікарні та районної аптеки

№ 39 з аптечними пунктами, фельдшерсько-акушерськими пунктами та лікарськими амбулаторіями сільської місцевості, що дозволить і надалі забезпечувати населення необхідними лікарськими засобами. Під час засідання голова районної ради П.Журавльов поінформував присутніх про передачу в позичку комунального майна, що пов’язано з продовженням реформи в галузі охорони здоров’я. – На сьогоднішній день відбувається процес передачі на безоплатній основі рухомого та нерухомого майна на баланс КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – це приміщення, обладнання та автомобілі швидкої допомоги. Наразі проводиться необхідна робота для здійснення передачі. Відділення швид-

кої допомоги центральної районної лікарні, незалежно від проведення реформування, продовжує здійснювати виїзди на виклики громадян з метою надання кваліфікованої медичної допомоги, – розповів Павло Іванович. Заслухано звіт райдержадміністрації про виконання у 2012 році природоохоронних заходів та погоджено перелік відповідних заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуватимуться за рахунок екологічного податку в 2013 році. З міським та сільськими головами обговорено питання підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування в І півріччі 2013 року. Всі питання порядку денного розглянуті та прийняті відповідні рішення. Вл. інф.

102 ПОВІДОМЛЯЄ Міліція до народу стане ближчою

До вас завітав дільничний? Не лякайтеся. Це з 21 січня на території району активізовано роботу дільничних інспекторів, котрі зобов’язані відвідати мешканців тих територій, за якими вони закріплені. Все це проводиться з однією метою – наближення правоохоронних органів до населення, налагодження з ним дієвої співпраці, покращення думки громадян про діяльність міліції. Дільничні інспектори роздають свої візитні картки, у яких вказані дні прийому дільничного інспектора на території обслуговування, його контактні телефони, дні прийому керівництва в райвідділі. Зберігайте візитки, щоб у разі необхідності швидко можна було покликати на допомогу дільничного інспектора.

Поплатився за свою щедрість

Рано вранці 1 лютого до райвідділу надійшла заява від пологівця про те, що в його будинку між другим і третім поверхами на нього напали двоє невідомих чоловіків, побили і забрали гроші в сумі більше, ніж 1000 грн. У ході оперативнорозшукових заходів працівники карного розшуку встановили, що 31 січня потерпілий разом зі своїм другом пішов відпочити в кафе. По дорозі зустрів ще й однокласника, а з ним було ще двоє невідомих чоловіків. Однокласник з друзями приєднався до компанії. Всі разом вони і відпочивали у кафе. Потерпілий пригощав всіх спиртними напоями. Нові знайомі помітили, що у новоспеченого товариша є гроші. Тож, мабуть, вирішивши, що мало відпочили за чужий рахунок, напали на нього у під’їзді і заволоділи його грошима. Цей злочин

співробітники міліції розкрили «по гарячих слідах». На теперішній час зловмисників затримано. Ними виявилися двоє пологівців. Відкрито провадження.

Спроба суїциду через кохання

Кохання… Воно може ощасливити або вбити. Таке небезпечне почуття! Дякувати Богу, 31 січня в одному з сіл району не сталося трагедії. Дівчинка наковталася таблеток, щоб довести хлопцю, якого кохає, що здатна на все заради любові. На щастя, вітчим дівчинки вчасно помітив, що їй зробилося зле, і викликав «швидку». Лікарі встановили, що у дівчини медикаментозне отруєння препаратами. Її вдалося врятувати. Любов – почуття дуже сильне, але навіть воно не варте таких жертв. Бережіть і цінуйте своє життя.

НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ В УКРАЇНІ БУДЕ ЗАТВЕРДЖЕНА КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ.


ПВ

7 лютого 2013 року

3

СОЦІУМ

СЛІДАМИ СУДОВОЇ СПРАВИ

ЗАПИТУЄТЕ - ВІДПОВІДАЄМО Ще Остап Бендер знав тисячу способів, як стати багатим. Хоча часи зараз інші, але бажання розбагатіти швидко і щоб за це нічого не було, у кожному з нас засіло дуже міцно. Звичайно, якщо ти сміливець, без комплексів або талановитий – співаєш, танцюєш чи смачно куховариш – є шанс заробити в якомусь телешоу. Їх зараз, слава Богу, розвелося. А якщо безталанний, заробітки скромні, а швидких грошей дуже хочеться або вони потрібні позаріз, залишається надіятись на ... виграш у лотерею. З цього приводу і хочемо розповісти одну повчальну історію, яка, на жаль, закінчилася судовою справою.

Н

Як переносяться робочі дні у цьому році? З метою створення сприятливих умов для святкування 1 і 2 травня — Дня міжнародної солідарності трудящих та 9 травня — Дня Перемоги, а також раціонального викорис-тання робочого часу керівникам підприємств, установ і організацій (за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ) рекомендується перенести в порядку і на умовах, установлених законодавством, у 2013 році для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочі дні з: п'ятниці 3 травня — на суботу 18 травня; п'ятниці 10 травня — на суботу 1 червня. Спеціальний режим роботи банків та їхніх установ у зазначені дні визначатиме Національний банк.

"Телефон довіри"

Зигзаг невдачі

азвемо її головну героїню Людмилою. Народилася і виросла вона в селі, там би, може, знайшла і роботу. Але з роботою в селі сутужно, щоб заробити, треба тяжко трудитися і ще невідомо, яким буде результат. Тож посидівши якийсь час безробітною на батьківських харчах, у пошуках роботи Людмила поїхала в Пологи. Не так швидко, як хотілося, але знайшла досить пристойне місце і при грошах – продавцем білетів державних лотерей ТОВ “М.С.Л.” в лото-маркеті. Кілька місяців пішло на входження в професію і довіру керівництва Запорізького представництва. Коли цей іспит успішно пройшла, керівництво уклало з нею договір і без остраху ввірило їй своє майно, в тім числі і електронний термінал для реєстрації лотерей, що візьмуть участь в розіграші, із встановленим на ньому програмним забезпеченням з індивідуальним кодом доступу, який з допомогою спеціального обладнання підключений до центральної системи мережі. Кажуть, немає тяжчого випробування, ніж випробування грішми. Ще важче утриматися від спокуси, якщо ці гроші весь час у тебе під рукою. На щастя, місце у Людмили виявилося людним. Гроші до каси пливли. Адже, чим народ бідніший, тим охочіше спокушався “швидким заробітком” і грав у лотереї, немає різниці у які. Краще будь-якої реклами спрацьовували вивіски із сума-

ми джек-потів, які сягали кількох мільйонів. Якщо хтось із покупців лотерей вигравав у Людмили на очах, разом із щирою радістю за щасливчика десь далеко в глибині її душі з’являлась заздрість, і починав визрівати власний план, як реально розжитись грішми і самій. Людмила ще з дитинства відрізнялась від інших своїх однолітків кмітливістю. Тож після довгих роздумів, які не давали їй спокою ні на роботі, ні вдома, вихід, здається, знайшла. Тепер гроші, в яких мала велику потребу на поправку здоров’я, вона вже сміливіше брала з каси. Що поверне їх найближчим часом – ні на мить не сумнівалася, адже мала грандіозний план. Це для інших обдурити розумну машину з програмним набором було неможливо. А в Людмили вийшло вмить. На якій саме державній лотереї спинитися, теж особливо не роздумувала. Звісно ж, обрала "Спортлігу”, адже на порозі було “Євро-2012”. У зв’язку з цим виграшні ставки і шанси з кожним днем зростали. Щоправда, у футболі вона не почувала себе великим профі, але спілкування із відвідувачами, котрі нерідко міркували вголос, вводячи її в курс справи, давало, як кажуть, результат. Все інше стало справою техніки. Страшно було тільки перший раз. Через термінал Людмила ввела в систему дані, зробила ставки, отримала чек гравця, який підтвердив факт її участі в грі, і з нетерпінням чекала результату.

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

ВІД РЕДАКЦІЇ. Висловлюємо вдячність прокурору району О.Ю.МАЛЕНКУ за надані матеріали для підготовки статті.

З метою підвищення ефективності зворотнього зв′язку з громадськістю, надання інформаційноконсультативної допомоги громадянам, забезпечення прозорості у діяльності Державної фінансової інспекції в Україні (далі – Держфінінспекція в Україні) затверджено Положення про „телефон довіри”. Головним завданням функціонування „телефону довіри” є: надання роз′яснень та фіксування повідомлень про порушення чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна об′єктами, підконтрольними органам державної фінансової інспекції;

АКЦІЯ

Держфінінспекція України – (044) 425-38-18 та (044) 425-37-71; Держфінінспекція в Запорізькій області – 0-2-279-60-04 Пологівська міжрайонна державна фінансова інспекція – 2-31-61".

Шановні пологівці!

Районна організація Товариства Червоного Хреста України проводить акцію «Теплі руки». Просимо небайдужих людей приносити теплі речі, взуття, білизну, продукти харчування для тих, хто потребує допомоги. Заздалегідь вдячні за милосердя та підтримку нужденних. Чекаємо на вас щоп’ятниці з 8.00 до 11.00 за адресою: м.Пологи, вул.Привокзальна, 17 (за магазином «Ластівка»). Контактний телефон: 099-49-53-776 (О.В.Плетінь).

НАЙКРАЩЕ ВІД ПРИРОДИ – ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ТА ВРОДИ

К

інець січня засмутив жителів Пологівського району шаленими снігопадами та хуртовинами. Але у місті, біля розважального центру «Юність», вирувало життя. Жителі Поліг зустрічали віцепрезидента компанії «Енергія Тибету» лікаря вищої категорії Любов КРАСНІКОВУ. Кожен з десятків відвідувачів мав неймовірне бажання висловити щиру подяку на адресу цієї чуйної і мудрої людини. Не приховуючи хвилювання, Любов Борисівна розповіла присутнім у залі розважального центру зворушливу історію, яка перевернула її життя і перетворила звичайного лікаря на успішну бізнес-леді.

Перший млин, на жаль, виявився комом. Людмилині ставки програли. Вона ще раз і ще раз незаконно робила свої ставки – і знову програвала. Тут би й зупинитися, але саме в цей час продавцем оволоділа спортивна злість, а ще більше азарт неодмінно відігратись. Вона підняла ставки до 1000 гривень, гроші за звичкою в касу не клала, проте інформацію про ставку вводила в систему через електронний термінал, отримувала чек гравця – до божевілля чекала результатів – і знову програвала. Їй катастрофічно не щастило, а борг тим часом перед ТОВ “М.С.Л.” накопичувався і від розіграшу до розіграшу наростав, як сніжний ком. Коли його сума перевалила за 65 тисяч гривень, Людмила не знала, що робити. Продовжувати грати далі, означало заганяти себе ще в більші борги. Зрозумівши це, дівчина, нарешті, знайшла в собі сміливість зупинитись і зізнатися керівництву, яке й звернулося до суду. А вже суд у цій історії розставив усі крапки. Врахувавши, що продавець частково відшкодувала збитки, засудив її до 1,5-річного позбавлення волі з відтермінуванням умовно та змусив повернути борг. Судову справу гортала Л.СЛАБИШЕВА.

фіксування повідомлень стосовно неправомірних дій (бездіяльності) та рішень службових осіб органів державної фінансової інспекції при здійсненні своїх повноважень. Номери телефонів довіри, за якими можна звернутися про відомі факти можливих порушень фінансово-бюджетної дисципліни у державних і комунальних підприємствах, організаціях та установах області і району, які обов′язково будуть враховані при проведенні контрольних заходів, та повідомляти про неправомірні дії та рішення службових осіб органів державної фінансової інспекції при здійсненні ними своїх повноважень:

У серпні 2004 року Любові Борисівні зателефонувала мама і схвильовано повідомила: «Приїжджай попрощатися с бабусею. В неї трофічна виразка на нозі. Вже розпочався некроз тканин. Лікарі безсилі».

– Що ж робити? Як допомогти бабусі? – не знаходила собі місця Любов Краснікова. Але раптом згадала, що кілька місяців тому один з її гостей розповів про дивовижну білизну з мікрочастинками цілющих рослин або біофотонами, використання якої творить справжні дива. Недовго розмірковуючи, Любов Борисівна зустрілася з представником компанії і придбала інструмент спасіння – гетри з біофотонами. Через добу використання з’явилися перші позитивні результати, а коли пройшов певний період часу, величезна виразка розміром із персик майже повністю загоїлася, некротичні процеси припинилися. Бабуся Любов Борисівни Неоніла Марківна Буханько через певний проміжок часу цілком позбулася смертельно-небезпечної хвороби і дожила до 93-х років. Згодом подружжя Краснікових організувало в Херсоні українське представництво компанії «Енергія Тибету». Глядацька зала «Юності» була переповнена позитивними емоціями. Результатами успішного практич-

ного застосування білизни з біофотонами та іншої цілющої продукції від компанії «Енергія Тибету» поділилося декілька пологівців. Дивовижне поєднання глибоких знань та вправних навичок тибетської медицини із сучасними науковими досягненнями позбавили дітей та дорослих від хвороб нирок, жовчного міхура, успішно долали дисбактеріоз, фіброміоми, мастопатію, цукровий діабет, гіпертонію, виразку шлунку та дванадцятипалої кишки, хвороби суглобів тощо. Так, наприклад, шестирічний Миколка, внук жительки Поліг Надії Візірякіної за кілька місяців лікування структурованою водою, дитячим кальцієм та білизною з біофотонами позбувся дисфункції нирок та двох каменів у жовчному міхурі. А влаштувала цю цікаву зустріч пологівців з Л.Б.Красніковою позаштатний співробітник Українського інституту екології людини, регіональний представник компанії «Енергія Тибету» в нашому районі Світлана МИХАЙЛОВА. – Сьогодні наша компанія успішно реалізує більше 150 найменувань

В УКРАЇНІ КІЛЬКІСТЬ ВИПАДКІВ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВ ЗА ОСТАННІЙ РІК ЗРОСЛА ВТРИЧІ.

своєї цілющої продукції. У 2009 році виключно весь асортимент пройшов відповідну сертифікацію МОЗ України. Отримано всі дозволи для реалізації виробів на території країн СНД та деяких європейських держав. Компанія запатентувала власну торгову марку. Триває співпраця з Українським інститутом екології людини, що очолює професор, доктор фізико-математичних наук, завідуючий відділом молекулярної фотоелектроніки Інституту фізики НГАН України Михайло Курик. Команда вчених досліджує позитивний вплив продукції компанії «Енергія Тибету» на людський організм і продовжує розробляти все більше ноу-хау для покращення нашого здоров’я, – розповідає Світлана Володимирівна. Отримати кваліфіковану консультацію та замовити продукцію компанії «Енергія Тибету» можна за адресою: м.Пологи, вул.Пролетарська, 75 (Будинок побуту). Детальніша інформація за телефонами: 095-738-22-29, 096-780-48-05. Вл.інф.

www.polvisti.com


4

СОЦІУМ

7 лютого 2013 року

СІЛЬСЬКІ ГОРИЗОНТИ У сільській місцевості, як відомо, постійну роботу знайти дуже важко, а, часто, і неможливо. Агрофірми обзаводяться сучасною потужною технікою, кожна одиниця якої заміняє роботу кількох механізаторів на застарілих моделях тракторів і комбайнів. Тваринницька галузь, зокрема, в нашому районі, практично відсутня. А вона забезпечувала раніше працевлаштування багатьох селян. Безробіття наяву.

ЯК МОЖНА НАПРАЦЮВАТИСЯ Т

І НІЧОГО НЕ ЗАРОБИТИ?

им часом, за даними відділу економічного розвитку і торгівлі районної держадміністрації, рівень зареєстрованого безробіття в районі станом на 1 січня 2013 року склав лише 4 проценти. На жаль, окрема статистика щодо безробітного сільського населення не ведеться. А якби й велася, то думаю, показники теж би фіксувалися невисокими. А ось цифра зайнятості була б справною. Чому ж так? Просто в поняття зайнятості вкладається свій зміст. Виявляється, зайнятими (!) можуть бути особи, які працювали за наймом в окремих громадян і отримували від них винагороду в грошовій чи натуральній формі. Такими вважа-

ються і ті, хто безкоштовно (!) трудився в особистому селянському господарстві з метою реалізації продукції, виробленої в результаті цієї діяльності. Он як! Сотні, тисячі людей на селі, дійсно, працювали. Але, і таке нерідко трапляється, нічого при цьому не заробили. У минулому році один мій знайомий, який не має офіційної роботи, але займається городництвом, виростив близько 7 тонн цибулі. Надіявся на прибуток. Багато витратив коштів на насіння, добрива, поливання. Повіз урожай у Маріуполь, де і раніше спродувався оптом, однак ціна не влаштувала. Повернувся додому, сподівався реалізу-

вати пізніше, але трапився такий ціновий обвал, що цибулю абсолютно не брали – ні за які гроші! Так і вивіз її повесні у балку. Добре, що садив ще й картоплю, причому, популярного сорту Білосніжка, а то б зовсім прогорів. Така вона, мінливо-зрадлива селянська фортуна! Сказав, що цибулі вирощувати вже не буде. Упродовж трьох років ціна на цей незамінний овоч на українській кухні залишається дуже низькою. Ринок перенасичений як вітчизняними, так і зарубіжними сортами, зокрема, голландської селекції. Правда, популярністю користується кущівка, і то навесні, коли її скуповують з метою вирощування зеленої цибулі і реалізації останньої у великих містах.

Не все і не завжди виходить і в тих, хто займається молочарством, тримаючи декілька корів, хто вирощує свиней і бичків на м’ясо. Вже набила всім оскомину проблема низьких закупівельних цін на молоко. І хоча мінімальну ціну нарешті прийняли на рівні постанови Кабміну, впору її знову піднімати, адже зросли затрати. З виробництвом м’яса теж є складності. Закупівельні ціни останніми роками то падали, то зростали. Щоб зацікавити селян більше тримати худоби, влада вирішила виділити дотації на молодняк. Проте це збіглося з початком передвиборної кампанії, і подейкували, що таким чином завойовували голоси сільського населення. У Поло-

ПВ

гівському районі торік отримали дотацію 124 чоловіки на суму більше 114 тисяч гривень. Тим часом, 128 осіб, які пізніше оформили відповідні документи, не отримали кошти в розмірі 112 тисяч гривень за молодняк великої рогатої худоби, а одна людина – компенсацію за доїльну установку. Відповідають на верхах, що гроші надійдуть, проте пізніше… А ще хочеться поговорити про соціальні аспекти такої праці. Дивна складається ситуація. З домашніх господарств селян надходить левова частка молока, м’яса, овочів. І вони не тільки наповнюють ринок цією продукцією, але і є основними постачальниками сировини для переробних підприємств (наприклад, деякі молокозаводи просто не змогли б працювати без молока з домашніх подвір’їв). Водночас сільські трудівники позбавлені соціальних гарантій. Тієї ж заробленої, а не соціально-мінімальної пенсії. Хіба вони не виробляють важливий соціально значущий продукт?! Досвідчений аграрник, Герой України Василь Петринюк висловив таку пропозицію: а чому б не прив’язати літр видоєного молока чи кілограма вирощеного м’яса до трудового стажу? Хтось може зауважити: не вистачало ще, аби трудовий стаж вимірювався кілограмами м’яса чи літрами молока. А даремно, це б могло стати шляхом для розвитку села. Як тільки люди відчують зацікавленість у результатах своєї праці, зокрема, щодо стажу і майбутньої пенсії, вони навіть забудуть дорогу до центру зайнятості. Звичайно, впровадження таких чи інших підходів вимагатиме серйозної владної і управлінської роботи. Тоді проблему зайнятості сільського населення можна вирішити реально, не заговорюючи її обіцянками про чергове покращення, про рік села та подібними гарними, але пустими розмовами. В.ХАРЧЕНКО.

СПРАВИ ЗАЛІЗНИЧНІ

НА СТАНЦІЇ ЧЕЛЮСКІН

Начальник станції Челюскін О.Холодняк. Одним із структурних підрозділів залізничної мережі є станції. Вони виступають зв’язуючою ланкою як пасажирських, так і вантажних перевезень. На території нашого району, крім найбільшої станції Пологи знаходяться Магедове, Кирилівка, Гусарка, Челюскін, Новокарлівка.

О

дного дня журналісти газети «Пологівські вісті» завітали на станцію Челюскін, яка знаходиться в західній частині району і є важливим транспортним терміналом для відправки продукції ТОВ «Дніпрокераміка», ГДК «Мінерал», ПХЗ «Коагулянт». Привітно зустрів нас її начальник Олексій ХОЛОДНЯК і розповів про набутки та проблеми колективу залізничників: – Минулий рік для станції Челюскін виявився досить насиченим як

www.polvisti.com

основною роботою, так і з благоустрою виробничих, побутових приміщень. Відрадно, що план навантажень виконаний на 102 відсотки. Доукомплектували штат двома сигналістами. Вони пройшли необхідне навчання і виконують обов’язки щодо закріплення рухомого складу, зустрічі составів. Тепер у нас налічується 18 чоловік – згуртований, дружний колектив. Багато зробили для поліпшення умов праці. Робочі місця обладнали п’ятьма одиницями комп’ютерної техніки, відповідними меблями. Провели капітальний ремонт приміщення сигналістів. Гострою впродовж останніх років залишалася проблема водопостачання. Стара водопровідна башта через зношеність мережі не забезпечувала подачу необхідних обсягів води. Тому на першому етапі проклали 540 метрів труб і завели її на пост електричної централізації. У минулому році поміняли металеві труби на пластикові в товарній конторі. У робочих кабінетах установили кондиціонери. Обладнали кімнату прийому їжі меблями, мікрохвильовою пічкою, холодильником, а роздягальню – індивідуальними шафками. Є де прийняти душ. Та що я вам про все розповідаю, краще побачити все це на власні очі! Олексій Холодняк провів нас службовими кабінетами, побутовими приміщеннями. Вразила чистота і

Черговий по станції М.РАХНО.

порядок, а в кімнаті прийому їжі – м’який куточок і навісні шафки. Скрізь тепло. І все завдяки переходу на електроопалення (ще кілька років тому використовували вугілля). Начальник станції розповів, що встановлені лічильники дозволяють оптимально використовувати електроенергію. Раніше її споживали значно більше. Маленький колектив станційників примітний тим, що тут працюють родинні династії. О.Холодняк назвав династії Костюків-Хижніх, Іващенків-Волошиних. А ще «челюскінці» беруть активну участь у громадському житті: в змаганнях зі стрільби, більярду, міні-футболу, зимової риболовлі. І досягають значних результатів. Так, Людмила Семененко, до речі, учасник бойових дій в Афганістані, зайняла третє місце зі стрільби серед підприємств Пологівського залізничного вузла. Начальник станції поділився планами на нинішній рік. Перекрити дахові покриття, які відслужили вже свій вік, – одне з найпроблемніших завдань, адже ремонт потребує досить значних коштів. Він також попросив висловити вдячність за допомогу своїм діловим партнерам – ПХЗ «Коагулянт», ГДК «Мінерал», ТОВ «Дніпрокераміка». Керівники цих підприємств завжди знаходять спільну мову зі станційниками. Не хотілося полишати цей виробничий оазис – станцію Челюскін. Його колектив гідно представляє високе звання залізничника.

Працівниці станції Л.ХИЖНЯ, Н.ДІГТЯР.

УКРАЇНЦІВ ПУСТЯТЬ БЕЗ ВІЗ У ЄВРОПУ НЕ РАНІШЕ 2015 РОКУ.

В.ХАРЧЕНКО. Фото М.ДРЮЧЕНКА.


ПВ

7 лютого 2013 року

5

НАШЕ ЖИТТЯ

ОСВІТА

Талант себе завжди проявить Добрий день, шановна редакція! Я давно передплачую районну газету і з нетерпінням чекаю на кожен свіжий номер. Хочу похвалити колектив за те, що завдяки його старанням останнім часом районна газета стала значно кращою і цікавішою. Молодці!

Колегіум знов запалює зірки У вівторок, 29 січня, в приміщенні районного Будинку культури відбулася урочиста церемонія нагородження переможців VII конкурсу «Людина року-2012» серед учнів Пологівського колегіуму №1.

Д

иректор закладу, а також представники районного та міського керівництва після виконання присутніми гімну колегіуму вручили переможцям конкурсу почесні грамоти та цінні подарунки. У номінації «Яскрава особистість 2012» відзначено Олександру Плетінь, Аліну Нестеренко та Євгенію Люту. Титул «Творча особистість року» отримали Дарина Малько, Владислав Яковенко та Катерина Бабич. Переможцями у номінації «Товариш року» стали Вікторія Мірошниченко, Ксенія Гончар та Вадим Чеботаєв. Учнів Іллю Фіногеєва, Аліну Гудко, Дениса Хабарова, Артема Лазунька, Валентину Сидоренко і Дар’ю Шевченко визнано кращими спортсменами року, а інтелектуальними чемпіонами – Анастасію Ложкіну, Даяну Макаро-

вич-Олійник, Ігоря Білоцерковського та Есміру Ященко. Уперше за семирічну історію заходу нагороду «Тріумф-2012» отримали вихованці колегіуму, які досягли найвагоміших здобутків у предметних районних олімпіадах та спортивних змаганнях. Це Есміра Ященко, Ігор Білоцерковський та Михайло Орловський. Ці ж учні та Ірина Лещенко і Антон Катасонов отримали грошові винагороди від локомотивного депо. Спеціальні призи отримали триразова чемпіонка району з шахів Ірина Профатило та кращий знавець комп’ютерних технологій Олександр Верещак. Найбільш яскравими моментами свята можна назвати виконання гімну колегіуму усіма учнями закладу, Парад чемпіонів та інтелектуальної еліти колегіуму, презентація відеоряду претендентів та переможців на екрані. – Наш колегіум проводить подібний захід вже всьоме. Тобто можна сміливо сказати, що проведення конкурсу «Людина року-2012» вже стало

доброю традицією. Користуючись нагодою, висловлюємо щиру подяку районному, міському керівництву, локомотивному депо, а також усім небайдужим людям, які допомогли в організації та проведенні цього заходу, – не приховує теплих слів директор Пологівського колегіуму №1 Олександр КУЧЕР. – Дуже тішить, що змалку ми даємо шанс нашим учням проявити себе, розкрити таланти, вміння та навички. Дух змагання допомагає юним індивідам вірно обрати мету, яка надихатиме та стимулюватиме їхній розвиток, і, можливо, вкаже вірний напрямок формування як особистості в подальшому житті, – зазначив завуч закладу Юрій ВОРОНІН. Сподіваємося, що започаткована традиція збережеться на довгі роки, і учні Пологівського колегіуму №1 продовжать дивувати міцною дружбою, глибокими знаннями та спортивними досягненнями. К. ГРИГОР’ЄВ-БЕРКУТОВ. Фото М. ДРЮЧЕНКА.

У столиці ПРО ЦЕ знають? Ставтесь до нас ПО-ЛЮДСЬКИ Доброго дня! Мабуть, я не перша і не остання, хто звернувся або звернеться до вас зі скаргою, такою ж, як і в мене. Мій похід у Пологівський відділ Держкомзему почався ще в серпні 2011 року. Я звернулась із заявою про реєстрацію переходу права власності на земельну ділянку (пай). З того часу минуло півтора року. За цей час написала дві заяви, двічі заплатила (можливо, це вже не така велика сума майже 300 гривень), але кому і за що? То майже рік не працювала програма, а тепер виявилося, що “у вашому файлі помилка і забирайте свої документи і йдіть у відділ юстиції.” А за яким же законом, скажіть, будь ласка, мені все-все зареєструвати повинні були протягом двох тижнів? У квітні 2012 року такі ж спадкові документи я оформляла в Чернігівському районі. Чому там все зробили за три тижні і самі зателефонували? Чому там при-

йом громадян починається з восьмої ранку і закінчується о п’ятій вечора? Чому, зателефонувавши туди, мені відповіли одразу ж, а в наш відділ можна телефонувати цілий день, і ніхто не візьме слухавку? Для чого збирати такі черги, що в коридорі ні стати, ні пройти. Як можна спокійно вирішувати по телефону свої особисті справи в той час, коли в кабінеті сидить відвідувач ледве не в стані втрати свідомості, бо вже добру годину не можуть знайти його документи? Чому? Я розумію, що велике навантаження, що високі вимоги і ще багато іншого, що може не влаштовує, дратує. Але ж, вибачте, ви на державній службі, то будьте добрі, ставтесь до людей по-людськи. А ні, як зараз кажуть, – ніхто нікого не тримає. Н.ШАМАНОВИЧ, с.Інженерне.

Я в багатьох газетах читав, що ціни на хліб зростати не будуть. Та, як тільки почався новий рік, так ціни і поповзли вгору. “Гуляйпільський” хліб подорожчав на 20 копійок, “Оріхівський” – на 15, інші сорти теж десь у таких же межах. Це на додачу до того, що вага буханок стала меншою, а якість гіршою. “Оріхівський” хліб, який до цього випікали жовтим, як яйце, тепер аж сірий. До пенсії я працював водієм, розвозив по магазинах хліб. І досі пам’ятаю, який сорт хліба скільки коштував, яку мав вагу. Не кожен перетримав у руках його стільки, як я. Важив він тоді 960 грамів, а коштував від 14 до 36 копійок. А зараз візьмеш у руки – пушинка, смаку – ніякого, зате коштує, не доведи Господи. І ось побачите, сьогоднішні ціни на нього ще не межа. Але саме з цього приводу ось що думаю. Не так давно по телевізору порушили тему про самовільне підвищення тарифів на воду на місцях. Я впевнений, що і ціни на хліб виробники підняли самовільно. І якщо про їхнє свавілля дізнаються в столиці, може бути так, як і з підняттям тарифів, – їх змусять повернути назад. М.СИЛЕНКО, м.Пологи.

Правда, за багато років свого життя так ні разу й не наважилася написати до газети, але зараз, коли радість і гордість переповнюють усю мене, я просто не змогла себе стримати. Дізнавшись про приємну новину, я одразу ж повідомила своїм колишнім колегам, а потім вирішила звернутись і до рідної газети. Справа в тім, що колишньому випускнику Пологівської середньої школи №2 Сергію Леонідовичу ХУДЯКОВУ присвоєно звання заслуженого артиста України. Під час навчання в школі мало хто знав про його захоплення музикою. А він після закінчення школи здобув музичну освіту, став викладачем в Запорізькій обласній філармонії з класу духових інструментів – і ось як відзначився. Повинна сказати, що Серьожа був дуже здібним учнем, чудово вчився в школі. Його дідусь колись працював директором цієї ж школи, а бабуся викладала в ній українську мову та літературу. На жаль, їх обох уже нема. Серьожині

батьки – колишні залізничники, закінчили Дніпропетровський інститут залізничного транспорту, зараз обоє на заслуженому відпочинку і останнім часом мешкають при синові у місті Запоріжжі, але дуже часто навідують Пологи-5, де жила їхня сім’я і пройшло все трудове життя.Це дуже шановані в мікрорайоні люди, тому й не дивно, що виростили сина, котрий став гордістю не тільки родини Худякових, школи, в якій учився, а й Пологівського краю. Я дуже рада за них, розділяю цю велику радість. Сподіваюсь, що за успіх їхнього талановитого сина порадуються і всі земляки. З повагою Г.ЄРМАК, м.Пологи-5. ВІД РЕДАКЦІЇ. Журналісти «Пологівських вістей» завдяки авторці листа Г.І.Єрмак зв’язалися по телефону з родиною. Тож найближчим часом зможемо познайомити наших читачів із Сергієм Леонідовичем поближче.

Нам вас не вистачатиме День добрий, шановна редакція газети! Пишемо тобі ось з якого приводу. Днями відзначила свій день народження наша сільська листоноша Віра Василівна ЧИЧКАНЬ. Ось ми жителі села і вирішили зробити їй сюрприз – написати до газети, щоб привітати, а заодно подякувати за сумлінну багаторічну працю, бо вирішила піти на заслужений відпочинок. Те, що вона не буде більше працювати, нас дуже здивувало й засмутило. Бо Віра Василівна всі ці роки, що носила в селі пошту, була світлом у наших віконцях, адже обов’язків мала багато. Ми дорожили нею і раділи з того, що в нас така освічена і надзвичайно відповідальна листоноша, ввічлива й турботлива, особливо до пенсіонерів. У

найвіддаленіші домівки за будьякої погоди доставляла вона замовлений товар. Це зараз машина з Поліг почала доставляти пошту в наше село вранці. А до цього привозила лише після обіду. Тому часто, особливо в осінньозимовий період, доводилось нашій Вірі Василівні майже в сутінках вирушати на дільницю і стукати в вечірні вікна селян. Життєвий досвід, оптимізм, невичерпна енергія сприяли Вірі Василівні справлятися з обов’язками, виконувати їх відповідально і сумлінно. А ще бути завжди готовою домогти, підтримати, розрадити чи просто вислухати. Сердечна їй вдячність від усіх жителів Ульяновки за працю та чуйне ставлення до нас. Хай зроблене нею добро повернеться до неї сторицею. Жителі села Ульяновки.

Спасибі за тепло Добрий день, редакція! Звертаємося до тебе, щоб зі сторінок районної газети висловити вдячність народному депутату О.І.Дудці та особисто директору “Соя Протеїн Продукт” О.В.Кононенку за допомогу в питанні забезпечення ясел-садків “Казка” та “Лисичка” альтернативним паливом. Завдяки їм у дитячих групах тепло і затишно, що створює необхідні умови для виховання і розвитку дітей. З повагою колективи КДНЗ ясел-садка №6 “Казка” ПМР та КДНЗ ясел-садка №5 “Лисичка” ПМР.

ВЕЛИКІ ПОЛОГІВЦІ

Меценатів треба знати в обличчя Добрий день, редакція! Якщо опитування пологівців на сторінках газети ще триває, хочу запропонувати на звання “Великі пологівці” Сергія Анатолійовича КРАЧКОВСЬКОГО. Я не знаю, звідки він родом – з Інженерного, Поліг чи іншого міста, бо суджу по тому, скільки і що він зробив хоча б для села. Що було б сьогодні з ним, якби не Крачковський? Та те, що й із клубом у центрі Інженерного. А завдяки йому в людей з’явилася робота, змінився зовнішній вигляд центру села. Він дав

МИКОЛА АЗАРОВ ПООБІЦЯВ, ЩО НЕЗАБАРОМ ПОЧНУТЬ ВИПЛАЧУВАТИ ЧЕРГОВІ ТИСЯЧІ З ОЩАДКНИЖОК.

гроші для реконструкції кінотеатру “Юність”. У Пологах немало багатих людей, є серед них, мабуть, і мільйонери. А скільки серед них таких, котрі дбають не тільки про себе, а й про інших, чужих їм людей, вкладають гроші в освіту, культуру, розвиток міста, села, тобто займаються благодійництвом і меценатством? Від сили – один чи два. Тому вважаю, що такі, як Крачковський, варті високого звання “Великі пологівці”. В.ЛЕМІШКО, с.Інженерне.

www.polvisti.com


6

ВІХИ ІСТОРІЇ

7 лютого 2013 року

ПВ

ДО 90-РІЧЧЯ ПОЛОГІВСЬКОГО РАЙОНУ

ПРОМИСЛОВІСТЬ КРАЮ З чого все починалося?

П

ологівський край, від початку його заселення прибулими з центральних губерній переселенцями, вважався суто аграрним. Праця на власному полі для переважної більшості селян була чи не єдиним джерелом для прожитку. Щоправда, тутешні землі не можуть похвалитися на багаті чорноземи, яких для всіх не вистачало. А така наука, як агрономія, тільки починала вживлюватися не лише в землю, а й у свідомість селян. А тому більшість з них, маючи у своєму користуванні малопридатні для сільського господарства землі, шукали інші засоби для існування. Дехто подався в комерцію, доправ-

Склозавод братів Сандомирських.

ляючи з Бердянська рибу. Ті, хто мав у своєму користуванні вітряки, за певну платню перемелювали зерно на борошно. А хтось вирішив змінити землеробство на виробництво будівельних матеріалів – цегли, черепиці. Були спроби виробляти й гончарний посуд. Але ця справа в наших краях не прижилася. Можливо, тому, що вимагала, окрім бажання, ще й певного таланту. Втім, історію зародження промисловості в нашому краї можна було б умовно поділити на два етапи. Перший етап – початок 20-го століття, коли з’являлися поруч із дрібними підприємствами великі заводи, які належали німецьким

колоністам. Це завод з виробництва скляних пляшок братів Сандомирських, цегельня Г.П.Нейфельда і М.К.Тарасова, паперова фабрика в Новокарлівці, паровий млин братів Альбрехтів. Щоправда, подальшому розвитку промисловості зашкодили бурхливі події – Перша світова війна, дві революції, а потім додала розрухи ще й громадянська. Другий етап розвитку місцевої промисловості припадає на кінець 20-х – початок 30-х років. Розробка копалин на Приазовському рудоуправлінні. Будівництво заводу «Коагулянт». Виникнення райпромкомбінату та цілої низки промартілей.

Приазовське рудоуправління

П

ро багаті поклади корисних копалин на території сучасного Пологівського району було відомо ще в позаминулому столітті. Так, у 1899 році Олександрівська земська управа відзначала, що повіт багатий на матеріал величезної цінності – каолін. І для цього були певні підстави. Ще в 1894 році Берлінською хімічною лабораторією професора Е.Крамера здійснено аналіз каоліну. Тодішні вчені дійшли висновку, що каолін з Олександрівського повіту є матеріалом надзвичайно високої вогнетривкості. У висновку експертизи зазначалося, що «залежи эти очень значительны, и разработка их может дать солидный заработок местному населению и дать ему значительный доход от заарендования земли для добычи каолина, от чего значительно улучшится экономическое положение населения Александровского уезда».

тамтешніх підприємств художньовжиткового промислу негативно ставилися до появи конкурентів. Коротше кажучи, створювали всі перепони, вдавалися до різноманітних заходів, аби задушити в зародку порцеляно-фаянсовий промисел. При цьому віддавали перевагу іноземному каоліну». Виявляється, що доставка олександрівського каоліну до Москви, наприклад, обходилася в 14 копійок за пуд, а привезеного з портів Балтики – від 6 до 8 копійок. Інтенсивне розширення гірничих розробок у нашому краї припадає на кінець 1920-х років. У 1929 році на околицю хутора Шевченко біля Чубарівки (потім – Пологи) з Волновахи перевели рудоуправління, назване згодом Приазовським. Підприємство входило до складу тресту «Союзкаолін» (м. Харків).

Завод "Коагулянт"

З

Кар'єр "Мінералу". Але справа до влаштування порцелянових, фаянсових заводів не дійшла. У чому ж причина? На думку дослідника історії запорізького краю Володимира Морозюка, причина такої байдужості до розвитку художніх промислів досить прозаїчна. «Більшість фаянсових, фарфорових заводів, – зазначає історик, – заснованих ще в петровські часи, знаходилася у північній і центральній частині Російської імперії. Це була монополія саме тих регіонів. Власники

www.polvisti.com

На той час були закриті кустарні кінськороздорські каолінові розробки, які ще до революції належали фаянсовому королю Матвію Сидоровичу Кузнєцову. Групу гірняків звідти перевели на новостворене підприємство. Вручну кайлом, лопатою і грабаркою вони відкрили невеличкий кар’єр з видобутку каоліну і вогнетривкої глини. У вересні 1930 року підприємство одержало потужний гусеничний трактор «Фордзон», який в тих умовах значно полегшив роботу в кар’єрі.

Завод «Коагулянт»

авдяки великим покладам каоліну на початку 1934 року в Чубарівці, як тоді називалися сучасні Пологи, розпочато будівництво заводу «Коагулянт». Головне завдання майбутнього заводу – виробництво продукції, яка йшла на очищення питної води та постачання її в інші міста України. Втім, попри важливість і велике значення майбутнього підприємства, будівництво тривало надто повільно. Наприклад, за перші три роки робіт не здано в експлуатацію жоден із об’єктів, а такі як електростанція, склад для сировини, залізнична колія ще й не розпочинали будувати. На той час будівництво заводу підпорядковувалося наркомату комунального господарства України, в якому затверджувалися проект та фінансування будівництва. Треба сказати, що сам проект змінювався тричі, і щороку в ньому змінювалися розрахунки випуску продукції. Спочатку планувалося будувати завод з розрахунку щорічного випуску 6000 тонн високосортного коагулянту. Потім проект змінено на 20000 тонн, а втретє – на 12000 тонн. І на кожний новий

проект витрачалися величезні суми грошей. А поки проекти мінялися, на будівництві жодні роботи не проводилися. За час такої «консервації» будівництво зазнавало великих збитків, які складали майже 100 тисяч карбованців. На жаль, будівництво заводу «Коагулянт» припало на сумнозвісні 30-ті роки. А тому не обійшлося без пошуків «ворогів народу» та звинувачень у шкідництві. Звісна річ, головною причиною надто повільних темпів запланованих робіт був не наркомат, який тричі змінював проект, а керівники на місцях. На той час будівництво очолював Вакуленко, якого намагалися зробити крайнім в усіх бідах. У чому тільки його не звинувачували! І в тому, що не припинив шкідництво «плановиків» з наркомату, і що багато часу витрачав на відрядження до Києва та Харкова, що прихистив біля себе бухгалтера Гніденка, якого вигнали з промартілі «Серп і молот». Не забули й про парторганізацію «Союзкаоліну». Тут звинуватили парткомітет і його секретаря Г.Хачхарджі в тому, що «проявили дивну безтурботність, не цікавляться куди і чого їздить член партії Ваку-

ленко, не цікавляться станом будівництва». Та вже незабаром Вакуленка призначають директором майбутнього заводу, а будівництво очолює Химюк, якого також не обминули звинувачення у шкідництві. Бо зволікає з проведенням залізничної колії, бо більше буває у відрядженнях, ніж на будівництві, бо виконроба Бикова та інженера Бондарьова звільнив із роботи, а не притягнув їх до відповідальності за злочини… А що стосується звичайних працівників, то тут їм, дійсно, доводилося несолодко. Повна відсутність організації праці гальмувала роботу на будівництві. Більшість робітників не мали свого постійного місця роботи. Культурнопобутові умови надто погані. У гуртожитках панував бруд і холод. Навіть питної води на будівництві не було. За водою ходили на «Союзкаолін» (Приазовське рудоуправління). Будівництво заводу «Коагулянт», яке можна назвати вистражданим, тривало аж до 1940 року, коли, нарешті, розпочали випуск продукції – каоліну. О.ЄМЕЦЬ. Фото з архіву краєзнавчого музею та М.ДРЮЧЕНКА. Продовження читайте в наступному номері газети.

НАТО ВИДІЛИВ МАЙЖЕ 2 МЛН. ЄВРО НА УТИЛІЗАЦІЮ УКРАЇНСЬКИХ БОЄПРИПАСІВ.


7 лютого 2013 року

ПОНЕДІЛОК, 11 ЛЮТОГО

1+1 7:00 19:30 3:05 ТСН 8:00 9:05 Т/с “Жiночi мрiї про далекi краї” 10:10 17:10 Т/с “Величне столiття. Роксолана” 12:05 Х/ф “Покровськi ворота” 15:00 Сiмейнi мелодрами 2 16:10 “Простошоу” 16:45 23:15 “ТСН” 20:00 21:05 Х/ф “Вероника: втрачене щастя” 22:10 2:15 “Грошi” 23:40 3:40 Т/с “Незабутнє”

УТ-1 7:45 “Хочу все знати” 8:15 Х/ф “Чаклунка” 9:00 Пiдсумки тижня 9:30 221. Екстрений виклик 10:10 4:05 Т/с “Маруся” 11:45 Шеф-кухар країни 12:35 Право на захист 12:55 21:20 Дiловий свiт 13:00 20:55 Офiцiйна хронiка 13:10 Енергоблок 13:15 Темний силует 13:30 Х/ф “Довга дорога в дюнах” 14:40 Вiкно в Америку 15:00 18:20 1:20 Новини 15:45 Наука 15:50 Дiловий свiт 16:00 Х/ф “Визволення” 17:35 Т/с “Соло для пiстолета з оркестром” 18:45 Агро-News 19:15 Сiльрада 19:35 21:30 Криве дзеркало 21:00 5:35 Пiдсумки дня 22:55 Трiйка, Кено 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Кiно в деталях 0:15 Вiд першої особи

ТРК “Україна” 6:00 Срiбний апельсин 7:00 17:00 19:00 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 12:50 17:15 Т/с “Слiд” 9:50 Т/с “Дикий - 3” ВІВТОРОК, 12 ЛЮТОГО

1+1 6:05 М/ф “Червонi Шапочки” 7:00 19:30 ТСН 7:55 Т/с “Весна у груднi” 8:55 Т/с “Жiночi мрiї про далекi краї” 10:00 17:10 Т/с “Величне столiття. Роксолана” 11:55 12:55 21:05 Х/ф “Вероника: втрачене щастя” 14:00 “Не бреши менi - 3” 15:00 Сiмейнi мелодрами 2 16:10 “Простошоу з Юрiєм Горбуновим” 16:45 23:15 “ТСН. Особливе” 22:10 “Українськi сенсацiї” 23:40 Т/с “Незабутнє” 0:40 4:00 Х/ф “Природженi вбивцi”

УТ-1 7:45 “Хочу все знати” 8:15 Х/ф “Чаклунка” 9:00 21:00 Пiдсумки дня 9:20 15:20 20:55 Офiцiйна хронiка 9:25 Аудiєнцiя. Країни вiд А до Я 9:45 “Секрети успiху” 10:15 4:05 Т/с “Маруся” 11:45 Т/с “Москва.Три вокзали” 12:35 Крок до зiрок 13:15 18:45 21:20 Дiловий свiт 13:25 Хай щастить 13:50 Х/ф “Довга дорога в дюнах” 15:00 18:20 1:20 Новини 15:25 Euronews 15:40 Наука 15:45 4:00 Дiловий свiт 16:00 Х/ф “Визволення” 17:30 Т/с “Соло для пiсто-

10:50 20:00 Т/с “Кордон слiдчого Савельєва” 11:50 “Нехай говорять” 15:35 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Нерiвний шлюб” 19:20 “Говорить Україна” 22:00 Х/ф “Мумiя” 0:10 Х/ф “Агент Джоннi Iнглiш”

ТЕТ 7:10 Байдикiвка 7:35 8:25 М/с “Даша-дослiдниця” 8:00 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с “Кремлiвськi курсанти” 10:00 Т/с Всi жiнки - вiдьми 11:00 Т/с “Та, що говорить з привидами” 12:00 Т/с “Метод Лаврової” 12:55 Твою маму! 13:35 Т/с “Моя прекрасна няня” 14:40 20:30 Дайош молодьож! 15:40 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с “Сплiт” 17:15 Це любов 2 17:40 1:00 Т/с “Половинки” 18:20 21:35 Одна за всiх 19:25 Богиня шопiнгу 19:50 Т/с “Вiсiмдесятi” 22:25 Т/с “Вiсiмдесятi 2” 23:00 Дурнєв+1 23:25 Анекдоти

СТБ 7:15 18:20 “Неймовiрна правда про зiрок” 8:55 Х/ф “Любов не дiлиться на два” 12:40 “МастерШеф” 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 20:00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 21:00 Т/с “Самара” 22:25 “Детектор брехнi - 3” 23:20 “Битва екстрасенсiв” 0:20 Т/с “Доктор Хаус” 1:10 Х/ф “Гардемарини, вперед!

лета з оркестром” 19:00 221. Екстрений виклик 19:50 Криве дзеркало 21:25 “Адреналiн” 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Х/ф “Чоловiча робота” 0:15 Вiд першої особи 0:40 Помiж рядками 1:45 Про головне 2:15 Д/ф “Контингент. Вiйна у В’єтнамi” 2:40 Х/ф “Золотий ключик”

ТРК “Україна” 5:15 5:50 Срiбний апельсин 7:00 17:00 19:00 3:30 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 12:50 17:15 Т/с “Слiд” 9:50 20:00 Т/с “Кордон слiдчого Савельєва” 14:25 22:00 Т/с “Подружжя” 15:20 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Нерiвний шлюб” 19:20 “Говорить Україна” 23:50 Т/с “Грiмм” 0:50 Х/ф “Мумiя”

ТЕТ 6:45 Дiзнайся як 7:10 Байдикiвка 7:35 М/с “Даша-дослiдниця” 8:00 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с “Кремлiвськi курсанти” 10:00 Т/с Всi жiнки - вiдьми 11:00 Т/с “Та, що говорить з привидами” 12:00 Т/с “Метод Лаврової” 12:55 19:25 Богиня шопiнгу 13:35 Т/с “Моя прекрасна няня” 14:40 Дайош молодьож! 15:40 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с “Сплiт” 17:15 Це любов 2 17:40 1:00 Т/с “Половинки” 18:20 21:35 Одна за всiх

77

ТЕЛЕПРОГРАМА Перший канал 7:00 16:00 19:00 Новини 7:05 10:15 “Доброго ранку” 10:40 Контрольна закупiвля 11:10 “Жити здорово!” 12:05 3:25 “Модний вирок” 13:15 “Доки всi вдома” 14:05 Доброго здоров’ячка! 15:00 Iншi новини 15:20 “Час обiдати!” 16:15 19:40 “Зрозумiти. Пробачити” 16:40 “Хочу знати” 17:10 3:00 “Ти не один” 17:35 “Дешево i сердито” 18:10 Т/с “Нерiвний шлюб” 20:10 “Давай одружимося!” 21:00 2:05 “Нехай говорять” 22:00 “Час” 22:30 5:10 6:05 Т/с “Грак”

НТ Н 6:35 Х/ф “Акцiя” 8:05 “Агенти впливу” 9:00 “Православнi святi” 10:50 “Павутиння - 6” 14:40 Т/с “Слiпий - 2” 18:30 “Випадковий свiдок” 19:00 23:45 3:55 “Свiдок” 19:30 Т/с “Лiтєйний” 21:45 Т/с “Кримiналiсти: мислити як злочинець” 22:45 Т/с “CSI: Лас-Вегас” 0:15 Х/ф “Останнiй мисливець”

Новий канал 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 Х/ф “Сирота казанська” 10:50 Т/с “Татусевi дочки” 13:30 14:30 Kids’ Time 13:35 М/с “Злюки бобри” 14:50 15:45 Teen Time 14:55 Т/с “Друзi” 15:50 21:55 Т/с “Свiтлофор” 16:55 Т/с “Кадетство” 17:55 20:50 Т/с “Воронiни” 19:25 1:20 Спортрепортер 19:50 Т/с “Не плач за мною, Аргентино!” 23:00 Т/с “Школа” 0:05 Т/с “Щоденники вампіра”

ІНТЕР 7:00 8:00 8:30 9:00 12:00 18:00 Новини 19:50 22:25 Т/с Вiсiмдесятi 2 23:00 Надто грубо для Ютуб’а 23:25 Анекдоти 0:00 Т/с “Реальна кров”

СТБ 6:00 15:55 “Все буде добре!” 7:50 18:20 “Неймовiрна правда про зiрок” 9:20 “Зiркове життя. Поверненi до життя” 10:10 Х/ф “Не пiдганяй кохання” 12:20 “МастерШеф” 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 20:00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 21:00 Т/с “Самара” 22:25 “Кохана, ми вбиваємо дiтей” 0:20 Т/с “Доктор Хаус” 1:10 Х/ф “Гардемарини, вперед!”

Перший канал 7:00 10:00 13:00 16:00 19:00 6:00 Новини 7:05 10:15 “Доброго ранку” 10:40 Контрольна закупiвля 11:10 “Жити здорово!” 12:05 3:25 “Модний вирок” 13:15 “Доки всi вдома” 14:05 Доброго здоров’ячка! 15:00 Iншi новини 15:20 “Час обiдати!” 16:15 19:40 “Зрозумiти. Пробачити” 16:40 “Хочу знати” 17:10 3:00 “Ти не один” 17:35 “Дешево i сердито” 18:10 Т/с “Нерiвний шлюб” 20:10 “Давай одружимося!” 21:00 2:05 “Нехай говорять” 22:00 “Час” 22:30 5:10 6:05 Т/с “Грак” 0:20 “Вечiрнiй Ургант” 0:55 Нiчнi новини

7:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом” 9:10 Х/ф “ За сiмейними обставинами” 11:50 Т/с “Слiдство вели...” 12:55 18:10 Т/с “Острiв непотрiбних людей” 14:35 Т/с Страховий випадок 16:25 “Жди меня” 20:00 2:30 “Подробицi” 20:35 Т/с “Господарка тайги 2. До моря” 23:15 Т/с “Нiмий”

ICTV 7:15 Т/с “Леся+Рома” 7:50 Факти тижня 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:15 Надзвичайнi новини 10:00 Х/ф “Живий чи мертвий” 11:30 Т/с “Кодекс честi” 12:45 Факти. День 13:00 Анекдоти поукраїнськи 13:15 21:50 Т/с “Прокурорська перевiрка 14:15 Х/ф “Мiсiя нездiйсненна-2” 16:30 Х/ф “Мiсiя нездiйсненна-3” 18:45 Факты. Вечiр 20:00 Т/с ДАЇшники 22:50 Свобода слова 1:30 ПроЦiкаве

свiту” 15:40 “Абетка виживання” 17:05 “NaVsi100.com” 19:50 “Казка Домовушi” 20:15 “Ринок працi” 20:20 “Запорiжсталь” 20:30 “Титани бiзнесу” 21:15 “Торговельний рядновини” 23:00 Х/ф “Незнайомцi”

РТР “Планета” 6:00 “Ранок Росії” 10:00 “1000 дрiбниць” 10:35 “Про найголовнiше” 11:15 “Шукачi” 12:00 15:00 18:00 Вiстi

12:35 “Справа Х” 13:25 Т/с “Єфросинiя. Тайгова любов” 14:10 3:40 Т/с “Iнститут шляхетних панянок” 15:25 0:05 Новини культури 15:40 “Монолог в 4-х частинах. Володимир Федосєєв” 16:10 “Academia” 16:55 18:30 Т/с Було кохання 19:15 “Прямий ефiр” 20:00 Т/с “Грiм” 20:50 4:25 Т/с “Мар’їн гай” 22:30 “Остання справа майора Пронiна” 23:20 Кузькiна мати. Пiдсумки. “Мiсто-яд”

ТВ-5 6:25 “Ранок з “ТВ-5” 8:50 “Феєрiя подорожей. Галичина” 9:15 “Переможний голос вiруючого” 9:45 “Дорослi дiти” 10:15 “Бiографiї. Elvis Presley” 11:00 “Зiрки й звiрi” 11:10 18:00 Т/с “Сумнiв” 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 Новини 13:10 Сiмейний кiнозал 14:40 Своїми очима 15:20 “Столицi

НТ Н 7:00 Х/ф “34-й швидкий” 8:30 Ранковий “Свiдок” 9:00 “Кримiнальнi справи” 10:00 Т/с Термiново в номер 3 11:45 Т/с “Детективи” 12:50 Т/с “Росiйськi лiки” 14:55 19:30 Т/с “Лiтєйний” 16:45 19:00 23:45 “Свiдок” 17:00 Т/с “1942” 21:45 Т/с “Кримiналiсти: мислити як злочинець” 22:45 Т/с “CSI: Лас-Вегас” 0:15 Х/ф “Янголи апокалiпсиса” 2:30 Т/с “Суто англiйськi вбивства”

Новий канал 6:00 Очевидець 6:45 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 19:50 Т/с “Не плач за мною, Аргентино!” 10:05 16:55 Т/с “Кадетство” 13:20 14:30 Kids’ Time 13:25 М/с “Злюки бобри” 14:45 15:45 Teen Time 14:50 Т/с “Друзi” 15:50 21:55 Т/с “Свiтлофор” 17:55 20:50 Т/с “Воронiни” 19:25 1:20 Спортрепортер 23:00 Т/с “Школа” 0:05 Т/с Щоденники вампiра

ІНТЕР 7:00 8:00 8:30 9:00 12:00 18:00 Новини 7:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом” 7:30 Спорт у Подробицях 9:10 20:35 Т/с “Господарка тайги 2. До моря” 11:50 Д/с “Слiдство вели...” 12:55 18:10 Т/с “Острiв непотрiбних людей” 14:45 “Судовi справи” 15:25 “Сiмейний суд” 16:15 Т/с “На сонячнiй сто-

ронi вулицi” 20:00 1:20 “Подробицi” 23:15 Х/ф “Весьєгонська вовчиця” 1:50 Х/ф “Мiж небом i землею”

ICTV 7:05 7:45 Дiловi факти 7:15 Т/с “Леся+Рома” 7:50 Екстрений виклик 8:45 Факти. Ранок 10:10 16:50 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв” 11:45 Т/с “Кодекс честi” 12:45 Факти. День 13:00 Анекдоти по-українськи 13:10 Т/с “Група “Zeta”-2" 14:00 21:55 Т/с “Прокурорська перевiрка” 15:05 20:00 Т/с “ДАЇшники” 18:45 Факты. Вечiр 22:55 Х/ф “Чорний яструб” 2:10 Х/ф “Зубастики-2”

ТВ-5 6:25 “Ранок з “ТВ-5” 8:30 12:05 “Повiдомляємо” 8:45 “Дорога плюс” 9:15 “Переможний голос вiруючого” з К.Коуплендом 9:45 “Дорослi дiти” 10:15 “Секретнi файли свiту тварин” 10:30 Крапки перетинання 11:00 “Запорiжсталь” 11:15 18:00 Т/с “Сумнiв” 12:25 Ваше здоров’я 13:00 16:30 22:00 Новини

13:10 Сiмейний кiнозал 15:15 16:00 Повiдомляємо 15:25 “Неповторна природа. Карибське море” 17:00 “Хiт-парад “Play Off” 17:30 “Свiт екзотичних островiв. Мальдиви-1” 19:00 0:50 “Новини “ТВ-5” 19:50 “Казка Домовушi” 20:10 “Life з зiрками” 20:15 “Титани бiзнесу. Херб Келлехер” 21:00 “Назустрiч здоров’ю” 21:15 “П’яте колесо” 23:00 Х/ф “Пам’ятай мене”

РТР “Планета” 6:00 “Ранок Росiї” 10:00 “1000 дрiбниць” 10:35 “Про найголовнiше” 11:15 Т/с “Сонька. Продовження легенди” 12:00 15:00 18:00 Вiстi 12:35 “Справа Х. Слiдство триває” 13:25 Т/с “Єфросинiя. Тайгова любов” 14:10 3:40 Т/с “Iнститут шляхетних панянок” 15:25 0:05 Новини культури 15:40 “Монолог в 4-х частинах. Володимир Федосєєв” 16:10 “Academia” 16:55 18:30 Т/с “Було кохання” 17:40 Мiсцевий час 19:15 “Прямий ефiр” 20:00 Т/с “Грiм” 20:50 4:25 Т/с “Мар’їн гай” 23:20 “Магiя кiно”

Пологівський СТК ТСОУ

АЛКОГОЛЬ ТА ЦИГАРКИ ПОДОРОЖЧАЮТЬ З 1 КВІТНЯ, МІНДОХОДІВ ВВОДИТЬ НОВІ АКЦИЗНІ МАРКИ.

КУРСИ ВОДІЇВ категорій “В” - легк. авто, “А” - мотоцикл, “А1” - скутер. Вул.Дружби, 70. Тел.: 2-20-08, 095 6496289.

www.polvisti.com


8

ТЕЛЕПРОГРАМА

СЕРЕДА, 13 ЛЮТОГО

1+1 7:00 19:30 ТСН 7:55 Т/с “Весна у груднi” 8:55 Т/с “Жiночi мрiї про далекi краї” 10:00 17:10 Т/с “Величне столiття. Роксолана” 12:00 12:55 20:00 21:05 Х/ф “Вероника: втрачене щастя” 14:00 “Не бреши менi - 3” 15:00 Сiмейнi мелодрами 2 16:10 “Простошоу” 16:45 23:15 3:15 “ТСН” 22:10 2:25 “Табу з миколою вереснем” 23:40 3:40 Т/с “Незабутнє” 0:40 4:25 Х/ф “Пiвденний Централ”

УТ-1 7:45 “Хочу все знати” 8:15 Х/ф “Чаклунка” 9:05 Околиця 9:30 Уряд на зв’язку з громадянами 10:20 4:05 Т/с “Маруся” 11:45 Т/с “Москва. Три вокзали” 12:40 21:20 Дiловий свiт 12:50 Українська пiсня 13:25 Книга.ua 13:45 Х/ф “Довга дорога в дюнах” 15:00 1:20 Новини 15:20 Офiцiйна хронiка 15:45 4:00 Дiловий свiт 15:50 “Веселих свят” 16:20 Х/ф “Визволення” 17:25 Т/с “Соло для пiстолета з оркестром” 18:10 Бiатлон. Чемпiонат свiту. Iндивiдуальна гонка 20:10 Жарт з Ю.Гальцевим 20:50 Мегалот 21:00 5:35 Пiдсумки дня 21:30 Криве дзеркало

ЧЕТВЕР, 14 ЛЮТОГО

1+1 7:00 19:30 ТСН 7:55 Т/с “Весна у груднi” 8:55 Т/с “Жiночi мрiї про далекi краї” 10:00 17:10 Т/с “Величне столiття. Роксолана” 11:55 12:55 20:00 21:00 Х/ф “Вероника: втрачене щастя” 14:00 “Не бреши менi 3” 15:00 Сiмейнi мелодрами 2 16:10 “Простошоу” 16:45 23:05 3:15 “ТСН” 22:00 2:25 “Моя хата скраю” 23:30 3:40 Т/с “Незабутнє” 0:25 Х/ф “Крабат, учень чаклуна”

УТ-1 7:45 “Хочу все знати” 8:15 Х/ф “Чаклунка” 9:00 21:00 Пiдсумки дня 9:20 20:55 Офiцiйна хронiка 9:25 Караоке для дорослих 10:15 4:05 Т/с “Маруся” 11:45 Т/с “Москва.Три вокзали” 12:30 1:45 Про головне 12:45 21:20 Дiловий свiт 12:55 Х/ф “Визволення” 15:00 1:20 Новини 15:25 Euronews 15:40 Наука 15:55 Українська пiсня до Дня закоханих 18:10 Бiатлон. Чемпiонат свiту. Iндивiдуальна гонка (чоловiки) 19:55 Концерт 21:30 Досвiд 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Х/ф “Чоловiча робота” 0:15 Вiд першої особи

22:50 Суперлото, Трiйка, Кено 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Х/ф “Чоловiча робота”

ТРК “Україна” 6:00 5:15 Срiбний апельсин 7:00 17:00 19:00 3:30 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 12:50 17:15 21:00 Т/с “Слiд” 9:50 20:00 Т/с “Кордон слiдчого Савельєва” 11:50 4:25 “Нехай говорять” 14:25 Т/с “Подружжя” 15:20 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Нерiвний шлюб” 19:20 “Говорить Україна” 21:30 Футбол. Лiга Чемпiонiв УЄФА. 1/8 фiналу. “Шахтар” (Україна) - “Борусiя” (Нiмеччина) 23:50 Т/с “Грiмм” 0:45 Х/ф “Морпехи”

ТЕТ 6:00 Т/с “Як я зустрiв вашу маму” 6:45 Дiзнайся як 7:10 Байдикiвка 7:35 8:25 М/с “Даша-дослiдниця” 8:00 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с “Кремлiвськi курсанти” (1) 10:00 Т/с Всi жiнки - вiдьми 11:00 Т/с “Та, що говорить з привидами” 12:00 Т/с “Метод Лаврової” 12:55 19:25 Богиня шопiнгу 13:35 Т/с “Моя прекрасна няня” 14:40 Дайош молодьож! 15:40 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с “Сплiт” 17:15 Це любов 2 17:40 1:00 Т/с “Половинки” 18:20 21:35 Одна за всiх 19:50 22:25 Т/с Вiсiмдесятi 2

0:40 Помiж рядками 2:15 Д/ф “Контингент. Вiйна у В’єтнамi” 2:40 Х/ф “Новий Гулiвер”

ТРК “Україна” 7:00 17:00 19:00 3:35 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 12:50 17:15 Т/с “Слiд” 9:50 20:00 Т/с “Кордон слiдчого Савельєва” 11:50 “Нехай говорять” 14:25 23:00 Т/с “Подружжя” 15:20 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Нерiвний шлюб” 19:20 “Говорить Україна” 22:00 Д/с “1941” 23:50 Т/с “Грiмм” 0:45 Х/ф “DOOM”

ТЕТ 6:45 Дiзнайся як 7:10 Байдикiвка 7:35 М/с “Даша-дослiдниця” 8:00 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с “Кремлiвськi курсанти” 10:00 Т/с Всi жiнки - вiдьми 11:00 Т/с “Та, що говорить з привидами” 12:00 Т/с “Метод Лаврової” 12:55 19:25 Богиня шопiнгу 13:35 Т/с “Моя прекрасна няня” 14:40 Дайош молодьож! 15:40 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с “Сплiт” 17:15 Це любов 2 17:40 1:00 Т/с “Половинки” 18:20 21:35 Одна за всiх 19:50 22:25 Т/с Вiсiмдесятi 2 23:00 Надто грубо для Ютуб’а 23:25 Анекдоти

СТБ 5:50 15:55 “Все буде добре!” 7:40 18:20 “Неймовiрна

www.polvisti.com

23:00 Надто грубо для Ютуб’а 23:25 Анекдоти 0:00 Т/с “Реальна кров”

СТБ 5:00 ПРОФIЛАКТИКА 12:00 “ВусоЛапоХвiст” 12:25 “МастерШеф” 15:55 “Все буде добре!” 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 18:20 “Неймовiрна правда про зiрок” 20:00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 21:00 Т/с “Самара” 22:25 “Хата на тата” 0:10 Т/с “Доктор Хаус” 1:00 Х/ф “Гардемарини, вперед!” 2:10 Нiчний ефiр

Перший канал 7:00 13:00 16:00 19:00 Новини 7:05 10:15 “Доброго ранку” 10:40 Контрольна закупiвля 11:10 “Жити здорово!” 12:05 3:25 “Модний вирок” 13:15 “Доки всi вдома” 14:05 Доброго здоров’ячка! 15:00 Iншi новини 15:20 “Час обiдати!” 16:15 19:40 “Зрозумiти. Пробачити” 16:40 “Хочу знати” 17:10 3:00 “Ти не один” 17:35 “Дешево i сердито” 18:10 Т/с “Нерiвний шлюб” 20:10 “Давай одружимося!” 21:00 2:05 “Нехай говорять” 22:00 “Час” 22:30 Т/с “Пристрастi за Чапаєм” 0:20 “Вечiрнiй Ургант”

НТ Н 5:35 Х/ф “Танцмайданчик” 6:55 Х/ф “Дайте книгу скарг”

правда про зiрок” 9:10 “Зiркове життя” 10:05 “Кохана, ми вбиваємо дiтей” 12:00 “МастерШеф” 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 20:00 “Слiдство ведуть екстрасенси” 21:00 Т/с “Самара” 22:25 “Кулiнарна династiя” 0:15 Т/с “Доктор Хаус” 1:10 Х/ф “Гардемарини, вперед!” 2:30 Нiчний ефiр

Перший канал 7:05 10:15 “Доброго ранку” 10:40 Контрольна закупiвля 11:10 “Жити здорово!” 12:05 3:25 “Модний вирок” 13:15 “Доки всi вдома” 14:05 Доброго здоров’ячка! 15:00 Iншi новини 15:20 “Час обiдати!” 16:15 19:40 “Зрозумiти. Пробачити” 16:40 “Хочу знати” 17:10 3:00 “Ти не один” 17:35 “Дешево i сердито” 18:10 Т/с “Нерiвний шлюб” 20:10 “Давай одружимося!” 21:00 2:05 “Нехай говорять” 22:00 “Час” 22:30 Т/с “Пристрастi за Чапаєм” 0:20 “Вечiрнiй Ургант” 0:55 Нiчнi новини

НТ Н 5:40 Х/ф “Екiпаж машини бойової” 6:45 Х/ф “Командир щасливої “Щуки” 8:30 Ранковий “Свiдок” 9:00 “Кримiнальнi справи” 10:00 Т/с “Термiново в номер - 3”

8:30 Ранковий “Свiдок” 9:00 “Кримiнальнi справи” 9:55 Т/с “Термiново в номер 3” 11:50 Т/с “Детективи” 12:50 Т/с “Росiйськi лiки” 14:55 19:30 Т/с “Лiтєйний” 16:45 19:00 23:45 “Свiдок” 17:00 Т/с “1942” 21:40 Т/с “Кримiналiсти: мислити як злочинець” 22:40 Т/с “CSI: Лас-Вегас” 0:15 Х/ф “Зiткнення” 2:25 Т/с “Суто англiйськi вбивства” 4:30 “Агенти впливу”

Новий канал 6:40 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 19:50 Т/с “Не плач за мною, Аргентино!” 10:05 16:55 Т/с “Кадетство” 11:05 Т/с “Татусевi дочки” 13:20 14:35 Kids’ Time 13:25 М/с “Злюки бобри” 13:50 М/с “Котпес” 14:45 15:45 Teen Time 14:50 Т/с “Друзi” 15:50 21:55 Т/с “Свiтлофор” 17:55 20:50 Т/с “Воронiни” 19:25 1:20 Спортрепортер 23:00 Т/с “Школа” 0:05 Т/с “Щоденники вампiра 2” 1:30 Т/с “Еврiка”

ІНТЕР 7:00 12:00 18:00 Новини 7:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом” 7:30 Спорт у Подробицях 8:00 8:30 9:00 “Новини” 9:10 20:35 Т/с “Господарка тайги 2. До моря” 11:50 Д/с “Слiдство вели...” 12:55 18:10 Т/с “Острiв непотрiбних людей” 14:45 “Судовi справи” 15:25 “Сiмейний суд”

11:50 Т/с “Детективи” 12:55 Т/с “Повернення Турецького” 14:45 19:30 Т/с “Лiтєйний” 16:45 19:00 23:45 “Свiдок” 17:00 Т/с “1942” 21:45 Т/с “Кримiналiсти: мислити як злочинець” 22:45 Т/с “CSI: Лас-Вегас” 0:15 Х/ф “2000: момент апокалiпсиса” 2:40 Т/с “Суто англiйськi вбивства”

Новий канал 5:15 Т/с “Як сказав Джим” 6:00 Очевидець 6:40 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 Репортер 9:00 19:50 Т/с “Не плач за мною, Аргентино!” 10:05 16:55 Т/с “Кадетство” 11:05 Т/с “Татусевi дочки” 13:20 14:35 Kids’ Time 13:25 М/с “Котпес” 14:45 15:45 Teen Time 14:50 Т/с “Друзi” 15:50 21:55 Т/с “Свiтлофор” 17:55 20:50 Т/с “Воронiни” 19:25 1:20 Спортрепортер 23:00 Т/с “Школа” 0:05 Т/с “Щоденники вампiра 2” 1:30 Т/с “Еврiка”

ІНТЕР 7:00 12:00 18:00 Новини 7:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом” 7:30 Спорт у Подробицях 8:00 8:30 9:00 “Новини” 9:10 Т/с “Господарка тайги 2. До моря” 11:50 “Слiдство вели...” 12:55 18:10 Т/с “Острiв непотрiбних людей” 14:45 “Судовi справи” 15:25 “Сiмейний суд”

15 листопада 2012 року

7 лютого 2013 року 16:20 Т/с “ На сонячнiй сторонi вулицi” 20:00 1:40 “Подробицi” 23:15 Х/ф “Вторгнення” 1:10 “Парк автомобiльного перiоду”

ICTV 5:30 Факти 6:00 4:30 Свiтанок 7:00 7:45 Дiловi факти 7:10 Т/с “Леся+Рома” 7:55 Несекретнi файли 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:15 0:50 Надзвичайнi новини 10:10 16:50 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв” 11:55 Т/с “Кодекс честi” 12:45 Факти. День 13:00 Т/с “Група “Zeta”-2" 13:50 21:45 Т/с “Прокурорська перевiрка” 14:55 Т/с “ДАЇшники” 18:45 Факты. Вечiр 20:00 Т/с “Бомбило” 22:45 Х/ф “Пiвнiчна країна” 1:40 Х/ф “Чорний яструб” 3:55 ПроЦiкаве

ТВ-5 8:30 12:00 15:15 15:55 22:50 “Повiдомляємо” 8:40 Домострой 9:15 “Переможний голос вiруючого” з К.Коуплендом 9:45 15:20 Ваше здоров’я 10:20 “Свiт екзотичних островiв. Мальдиви-2” 10:45 Мультфiльм 11:15 18:00 Т/с “Сумнiв” 12:20 “Подорож гурмана” 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 “Новини “ТВ-5” 13:10 Сiмейний кiнозал 17:00 “Хiт-парад “Play Off” 17:30 Крапки перетинання 19:45 Казка Домовушi

16:20 Т/с “На сонячнiй сторонi вулицi” 20:00 3:30 “Подробицi” 20:35 Т/с “Господарка тайги 2. До моря” 23:15 Х/ф “Секс у великому мiстi” 1:50 Х/ф “Красунчик Алфi, або Чого прагнуть чоловiки”

ICTV 6:05 4:25 Свiтанок 7:05 7:45 Дiловi факти 7:15 Т/с “Леся+Рома” 7:55 Максимум в Українi 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:15 0:45 Надзвичайнi новини 10:10 17:00 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв” 12:00 Т/с “Кодекс честi” 12:45 Факти. День 13:00 Анекдоти по-українськи 13:20 Т/с “Група “Zeta”-2" 14:15 21:45 Т/с “Прокурорська перевiрка” 15:15 20:00 Т/с “Бомбило” 18:45 Факты. Вечiр 22:45 Х/ф “Мiльйонер iз нетрiв” 1:40 Х/ф “Пiвнiчна країна” 3:35 ПроЦiкаве

ТВ-5 6:25 “Ранок з “ТВ-5” 8:30 12:10 15:15 16:00 22:50 “Повiдомляємо” 8:40 “П’яте колесо” 9:15 “Переможний голос вiруючого” з К.Коуплендом 9:45 “Титани бiзнесу. Херб Келлехер” 10:40 “Битва нацiй” 11:00 “Про риболовлю всерйоз” 11:25 18:00 Т/с “Сумнiв”

20:10 “Домострой Travel” 20:35 “Про риболовлю всерйоз” 21:00 “Великi махiнатори” 23:00 Х/ф “Зловмисники з Шаолiня” 1:20 Нiчний канал 6:20 “Музичний NonStop”

РТР “Планета” 6:00 “Ранок Росiї” 10:00 “1000 дрiбниць” 10:35 “Про найголовнiше” 11:15 0:30 Т/с “Сонь ка. Продовження легенди” 12:00 15:00 18:00 Вiстi 12:35 Ток-шоу “Справа Х. Слiдство триває” 13:25 Т/с “Єфросинiя. Тайгова любов” 14:10 3:40 Т/с “Iнститут шляхетних панянок” 15:25 0:05 Новини культури 15:40 “Монолог в 4-х частинах. Володимир Федосєєв” 16:10 “Academia”. “Шекспiр. Сервантес. Веласкес” 16:55 18:30 Т/с “Було кохання” 17:40 Мiсцевий час 19:15 “Прямий ефiр” 20:00 Т/с “Грiм” 20:50 4:25 Т/с “Мар’їн гай” 22:30 “Три к апiтани. Росiйська Арктика” 1:15 “Вiстi +” 1:30 Х/ф “Бiлi одежi”

ЕКСПРЕС-СЕРВІС Ремонт побутової техніки, ручного електр оінструменту, електрозварювальних апа ратів, з аряд нопускових пристроїв. Перемотка електродвигунів. ЗАПЧАСТИНИ НА ЗАМОВЛЕННЯ

м.Пологи, Колгоспний ринок

тел. (099) 055 70 87

12:30 “Як я заробив свої мiльйони” 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 0:45 “Новини “ТВ-5” 13:10 Сiмейний кiнозал 14:50 “Зiрки й звiрi” 15:20 “Подорож гурмана” 17:00 “Хiт-парад “Play Off” 17:30 “Столицi свiту. Нiцца” 19:50 “Казка Домовушi” 20:15 “Давайте розберемося” 21:00 “Назустрiч здоров’ю” 21:10 “Домострой” 23:00 Х/ф “Любов у Парижi” 1:30 Нiчний канал 6:20 “Музичний NonStop”

РТР “Планета” 6:00 “Ранок Росiї” 10:00 “1000 дрiбниць” 10:35 “Про найго-ловнiше” 11:15 0:30 Т/с “Сонька. Продовження легенди” 12:00 15:00 18:00 Вiстi 12:25 Вiстi-спорт 12:35 Ток-шоу “Справа Х. Слiдство триває” 13:25 Т/с “Єфросинiя. Тайгова любов” 14:10 3:40 Т/с “Iнститут шляхетних панянок” 15:25 0:05 Новини культури 15:40 “Монолог в 4-х частинах. Володимир Федосєєв” 16:10 “Academia”. “Шекспiр. Сервантес. Веласкес” 16:55 18:30 Т/с “Було кохання” 17:40 Мiсцевий час 19:15 “Прямий ефiр” 20:00 Т/с “Грiм” 20:50 4:25 Т/с “Мар’їн гай” 22:30 “Двобiй” 1:15 “Вiстi +” 1:30 Х/ф “Живе такий хлопець”

ГУБЕРНАТОР СКАСУВАВ ПРИВІЛЕЇ ЧИНОВНИКАМ: “КОРОЧКИ” ВЖЕ НЕ ДОПОМОЖУТЬ ВИРІШУВАТИ ЇХНІ ПРОБЛЕМИ.


П’ЯТНИЦЯ, 15 ЛЮ ТОГО

1+1 6:05 6:35 М/ф "Червонi Шапочки" 7:00 19:30 5:05 ТСН 7:55 Т/с "Весна у груднi" 8:55 Т/с "Жiночi мрiї про далекi краї" 10:00 17:10 Т/с "Величне столiття. Роксолана" 12:05 13:00 Х/ф "Вероника: втрачене щастя" 13:55 "Не бреши менi - 3" 15:00 "Сiмейнi мелодрами - 2" 16:10 "Простошоу з Ю.Горбуновим" 16:45 "ТСН. Особливе" 20:00 "Вечiрнiй Київ" 21:45 Х/ф "Напролом" 23:45 Х/ф "Крабат, учень чаклуна" 2:00 Х/ф "Мiй коханий ворог"

УТ-1 6:05 7:00 8:00 Новини 6:20 Рецепти здоров'я 6:30 Смiх з доставкою додому 7:15 Заголовки 7:20 7:40 Країна on line 7:45 Кiножурнал "Хочу все знати" 8:15 Художнiй фiльм "Чаклунка" 9:00 21:00 5:45 Пiдсумки дня 9:20 15:10 Офiцiйна хронiка 9: 30 Д/ф "Кон тин ген т. Вi йна у В'єтнамi" 10:10 4:10 Т/с "Маруся" 11:40 Свiтло 12:05 "Надвечiр'я" з Т. Щербатюк 12:35 "Вiра. Надiя. Любов" 13:35 Соцiальне шоу "Адреналiн"

СУБОТА, 16 ЛЮ ТОГО

1+1 6:00 "Ремонт +" 6:15 Х/ф "Мiй коханий ворог" 8:00 "Свiтське життя" 9:00 "Хто там?" 10:10 10:35 М/с "Чiп i Дейл" 11:00 "Свiт навиворiт - 4: в'єтнам" 12:50 М/ф "Елька" 14:40 Х/ф "Немовля на прогулянцi" 16:40 "Вечiрнiй Київ" 18:30 "Розсмiши комiка" 19:30 5:15 ТСН 20:00 Х/ф "Клiк: iз пультом по життю" 22:15 Х/ф "Порочна пристрасть" 0:20 Х/ф "Померти молодим"

УТ-1 6:05 Пiдсумки 6:25 Свiт православ'я 7:00 Клуб гумору 9:00 Шустер Live. За лаштунками 9:20 Шустер-Live 12:35 Х/ф "Той Хто Пройшов Крiзь Вогонь" 14:25 18:10 Криве дзеркало 16:10 Бiатлон. Чемпiонат свiту. Естафета (чоловiки) 17:45 Золотий гусак 20:40 1:30 Кабмiн: подiя тижня 20:50 Мегалот 20:55 1:40 Офiцiйна хронiка 21:00 1:20 Пiдсумки дня 21:10 Українська пiсня

НЕДІЛЯ , 17 ЛЮ ТОГО

1+1 6:05 Х/ф "Обережно, свекруха" 7:50 Мультфiльм 8:10 "Ремонт +" 9:00 "Лото-Забава" 10:10 10:35 М/с "Чiп i Дейл" 11:00 "Кулiнарнi курси з Ю.Висоцькою. Iталiя. Тоскана" 11:25 "Велика рiзниця" 13:15 Х/ф "Служниця трьох панiв" 15:15 3:05 Х/ф "Якби я була цариця..." 19:30 ТСН: "Тсн-тиждень" 20:15 Х/ф "Чоловiк з гарантiєю" 22:05 "Свiтське життя" 23:05 Х/ф "Поколiння Пi" 1:15 Х/ф "Iштар"

УТ-1 6:10 Клуб гумору 7:10 Сiльський час 7:40 23:40 Ток-шоу "Дружина" 9:05 Мiсце зустрiчi 10:10 Крок до зiрок 10:50 Маю честь запросити 11:35 17:20 Криве дзеркало 12:05 Караоке для дорослих 12:55 Бiатлон. Чемпiонат свiту. Мас-старт (жiнки) 13:50 Золотий гусак 14:15 Шеф-кухар країни 15:10 Здоровенькi були 15:55 Бiатлон. Чемпiонат свiту. Мас-старт (чоловiки) 16:50 Дiловий свiт. Тиждень 18:55 Х/ф "Той Хто Пройшов Крiзь Вогонь" 20:50 1:50 Офiцiйна хронiка 21:00 Пiдсумки дня

15:00 Новини (iз сурдоперекл.) 15:20 Х/ф "Визволення" 18:10 Бiатлон. Чемпiонат свiту. Естафета (жiнки) 19:40 Зiрки гумору 20:35 Шустер Live. За лаштунками 21:15 22:50 Шустер-Live 22:45 Трiйка, Кено, Секунда удачi 0:30 Пiдсумки 0:50 Вiд першої особи 1:20 After Live (За лаштунк ами Шустер-Live) 1:45 Про головне

ТРК “Україна”

6:00 5:15 Срiбний апельсин 7:00 17:00 19:00 3:30 Подiї 7:20 Ранок з Україною 9:20 12:50 17:15 Т/с "Слiд" 9:50 20:00 Т/с "Кордон слiдчого Савельєва" 11:50 "Нехай говорять" 14:25 Т/с "Подружжя" 15:20 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с "Нерiвний шлюб" 19:20 "Говорить Україна" 23:00 Т/с "Ментовськi вiйни - 6" 2:45 Ласкаво просимо

ТЕТ 6:00 Т/с "Як я зустрiв вашу маму" 6:45 Дiзнайся як 7:10 Байдикiвка 7:35 8:25 М/с "Даша-дослiдниця" 8:00 Мультик з Лунтiком 9:00 Т/с "Кремлiвськi курсанти" 10:00 Т/с "Всi жiнки - вiдьми" 11:00 Т/с "Та, що говорить з привидами" 12:00 Т/с "Метод Лаврової" 12:55 19:25 Богиня шопiнгу 21:40 Концертна програма "Трагедiя i доблесть Афгану" 22:50 Суперлото, Трiйка, Кено 23:00 Твiй голос 23:25 Ера здоров'я 23:50 Кiно в деталях 0:40 Смiх з доставкою додому 1:45 "Нащадки"

ТРК “Україна”

6:00 5:20 Срiбний апельсин 7:00 19:00 3:40 Подiї 7:15 4:00 Х/ф "Бетховен - 2" 9:00 Т/с "Iнтерни" 10:00 Таємницi зiрок 11:00 Т/с "Дорога моя людина" 12:45 Т/с "Ви замовляли вбивство" 16:10 Т/с "Слiд" 18:00 19:20 Т/с "Фурцева. Легенда про Катерину" 21:25 Т/с "Друге повстання Спартака" 0:20 Т/с "Дикий"

ТЕТ 6:00 Єралаш 7:15 М/с "Лунтiк" 7:40 Малята-твiйнята 8:00 Телепузики 8:35 Байдикiвка 9:00 Мультик з Лунтiком 9:40 М/с "Даша-дослiдниця" 10:05 М/с "Лiло i Стiч" 11:00 Т/с "Моя прекрасна няня" 13:25 Це любов 2 14:35 Х/ф "Життя гiрше за звичайне" 16:45 Х/ф "Пiдняти перископ" 18:40 Х/ф "Дiм великої матусi 3: Який батько, такий син" 20:55 Вiталька 22:25 Що якщо? 21:30 2:05 Головний аргумент 21:40 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 22:00 Фольк-music 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 0:50 Смiх з доставкою додому 1:20 Пiдсумки тижня

ТРК “Україна” 6:00 Срiбний апельсин 6:50 Подiї 7:10 4:30 Х/ф "Бетховен - 3" 9:00 Ласкаво просимо 10:00 Таємницi зiрок 11:00 Т/с "Дорога моя людина" 12:45 Т/с "Ви замовляли вбивство" 15:15 Т/с "Слiд" 17:00 Т/с "Фурцева. Легенда про Катерину" 19:00 3:45 Подiї тижня 20:00 21:00 Т/с "Iнтерни" 23:00 "Великий футбол" 0:30 Т/с "Дикий" 2:15 Т/с "Ментовськi вiйни - 6"

ТЕТ 6:00 Єралаш 7:15 М/с "Лунтiк" 7:40 Малята-твiйнята 8:00 Телепузики 8:35 Байдикiвка 9:00 Мультик з Лунтiком 9:40 М/с "Даша-дослiдниця" 10:05 М/с "Лiло i Стiч" 11:00 М/ф "Астерiкс iз Галiї" 12:30 Х/ф "Вiтаємо в Музпортi" 14:40 Х/ф "Пiдняти перископ" 16:35 Х/ф "Дiм великої матусi 3: Який батько, такий син" 18:50 Дайош молодьож! 19:55 Шури-Мури 21:00 Т/с "Вiсiмдесятi 2" 23:00 Х/ф "Золотий ключик" 1:20 Х/ф "Снiгова людина"

9

ТЕЛЕПРОГРАМА

7 лютого 2013 року

13:35 Т/с "Моя прекрасна няня" 14:40 19:50 Дайош молодьож! 15:40 1:25 Вайфайтери 16:15 Т/с "Сплiт" 17:15 Це любов 2 17:40 Т/с "Половинки" 18:20 22:00 Одна за всiх 20:50 Вiталька 21:20 Що якщо? 22:25 Анекдоти 23:25 Надто грубо для Ю-туб'а 0:00 Т/с "Реальна кров"

СТБ 5:55 Х/ф "Американська дочка" 7:35 Х/ф "Не пiдганяй кохання" 9:45 18:10 Х/ф "Подарунок долi" 18:00 22:00 "Вiкна-Новини" 20:10 "Моя правда" 23:20 "Зiркове життя. Зiрковi схуднення" 0:15 Х/ф "Криза Вiри" 2:10 Х/ф "Балада про солдата"

Перший канал 7:00 10:00 13:00 16:00 19:00 Новини 7:05 10:15 "Доброго ранку" 10:40 "Контрольна закупiвля" 11:10 "Жити здорово!" 12:05 3:50 "Модний вирок" 13:15 6:15 "Доки всi вдома" 14:05 "Доброго здоров'ячка!" 15:00 Iншi новини 15:20 "Час обiдати!" 16:15 19:40 "Зрозумiти. Пробачити" 16:40 "Хочу знати" 17:10 "Єралаш" 18:10 "Чекай на мене" 20:10 "Людина i закон" 21:00 "Поле чудес" 22:00 "Час" 22:30 "Двi зiрки" 23:00 Х/ф "Спуск 2"

СТБ 5:35 М/ф "Двенадцать месяцев" 6:30 2:35 Х/ф "Дiвчина без адреси" 8:05 "Караоке на Майданi" 9:00 "Їмо вдома" 10:00 "ВусоЛапоХвiст" 10:50 "Хата на тата" 12:25 "Моя правда" 15:10 "Слiдство ведуть екстрасенси" 19:00 Х/ф "Не було б щастя" 23:10 "Детектор брехнi - 3" 0:00 "Зiркове життя" 0:55 Х/ф "Американська дочка"

Перший канал 7:00 11:00 13:00 16:00 19:00 Новини 7:10 "Генiї i лиходiї" 7:45 Х/ф "А якщо це любов?" 9:25 "Грай, гармонь улюблена!" 10:00 "Розумницi i розумники" 10:45 "Слово пастиря" 11:15 "Смак" 11:50 "Сергiй Свєтлаков. Той ще пельмень" 12:45 "Смiшарики. Новi пригоди" 13:15 "Золоте столiття Сан-Ремо" 14:00 16:10 "Ретро FM" представляє: Зiрки Сан-Ремо в Москвi" 17:10 "Зустрiчайте - Челентано!" 18:05 Х/ф "Вокзал для двох" 20:40 "Форт Боярд" 22:00 "Час" 22:20 "Сьогоднi ввечерi" 0:00 "Неймовiрнi концерти iталiйцiв у Росiї" 0:55 Х/ф "Квiти вiд переможцiв" 2:35 Х/ф "Полiцейськi i злодiї"

СТБ 4:45 М/ф "Маугли" 5:55 1:05 Х/ф "За сiрниками" 7:25 "Їмо вдома" 8:40 "Кулiнарна династiя" 10:15 "Караоке на Майданi" 11:10 Т/с "Самара" 14:50 Х/ф "Не було б щастя" 19:00 "Битва екстрасенсiв" 19:55 Х/ф "Час любити" 23:35 Х/ф "Будьте моїм чоловiком..." 2:45 Нiчний ефiр

Перший канал 7:00 11:00 16:00 Новини 7:20 Х/ф "Детектив" 9:35 "Служу Вiтчизнi!" 10:00 "Здоров'я" 11:10 "Непутнi нотатки" 11:30 "Доки всi вдома" 12:15 "Фазенда" 12:45 "Смiшарики. Пiн-код" 13:15 "Двi зiрки" 14:40 16:15 Т/с "Особистi обставини" 22:00 Недiльний "Час" 23:00 "КВК". Вища лiга 0:55 "Познер" 1:50 Пiдсумки Берлiнського кiнофестивалю в "Тихому домi" 2:15 Х/ф "Хто стукається у дверi до мене..." 3:40 Х/ф "Душа" 5:15 Х/ф "Перше кохання"

НТН 6:00 "Легенди бандитського Києва" 6:50 Х/ф "На Вас чекає громадянка Никанорова" 8:15 Т/с "Чокнута" 11:30 "Легенди карного розшуку". Iдеальне вбивство 12:00 3:55 "Агенти впливу" 13:00 "Православнi святi"

0:00 "Вечiрнiй Ургант" 0:50 Х/ф "Небезпечний вiк" 2:20 Х/ф "Людина, яку я кохаю"

НТН 5:30 Х/ф "Прощавай, шпана замоскворецька..." 7:05 Х/ф "Раз на раз не випадає" 8:30 Ранковий "Свiдок" 9:00 "Кримiнальнi справи" 10:00 Т/с "Термiново в номер - 3" 11:50 Т/с "Детективи" 12:55 Т/с "Повернення Турецького" 14:50 Т/с "Лiтєйний" 16:45 19:00 2:40 "Свiдок" 17:00 Т/с "1942" 19:30 Т/с "Вогнем и мечем" 23:30 Х/ф "Змiєлов" 1:10 Х/ф "Шпигун"

Новий канал

5:15 Т/с "Як сказав Джим" 5:20 4:45 Зона ночi Культура 6:00 Очевидець. Найшокуюче 6:40 7:40 8:45 Пiдйом 7:30 8:30 19:00 1:00 Репортер 9:00 19:50 Т/с "Не плач за мною, Аргентино!" 10:05 16:55 Т/с "Кадетство" 11:05 Т/с "Татусевi дочки" 13:20 14:35 Kids' Time 13:25 М/с "Котпес" 14:50 15:45 Teen Time 14:55 Т/с "Друзi" 15:50 21:55 Т/с "Свiтлофор" 17:55 20:50 Т/с "Воронiни" 23:00 Т/с "Школа" 0:05 Т/с "Щоденники вампiра 2" 1:25 Т/с "Еврiка" 2:10 Т/с "Пiвденна територiя"

ІНТЕР 5:40 Т/с "Говорить полiцiя!" 7:00 8:00 8:30 9:00 12:00 18:00 Новини

НТН 5:50 "Легенди бандитського Києва" 7:05 Х/ф "Застава в горах" 8:45 Т/с "Прямуючи на пiвдень" 10:25 "Залiзний Оскар" 10:55 "Лохотрон" 11:30 "Речовий доказ" 12:00 23:00 "Головний свiдок" 12:55 22:35 "Випадковий свiдок" 13:40 Х/ф "Змiєлов" 15:20 Т/с "Чокнута" 19:00 Т/с "Павутиння - 6" 0:00 Х/ф "Скайлайн" 1:30 Х/ф "На лезi бритви"

Новий канал 5:20 Т/с "Тру Джексон" 5:35 4:50 Зона ночi Культура 6:30 Т/с "Ластiвчине гнiздо" 6:55 Х/ф "Джинси як символ дружби 2" 9:00 М/с "Роги i Копита: Повернення" 9:35 М/с "Пiнгвiни з Мадагаскару" 10:00 Файна Юкрайна 10:55 Уральськi пельменi 12:20 Люди ХЕ 13:25 Нереальна iсторiя 14:45 Т/с "Татусевi дочки" 18:15 Х/ф "Iронiя любовi" 20:05 Х/ф "Любов у великому мiстi" 22:00 Х/ф "День Святого Валентина" 0:30 Х/ф "Мiсто ангелiв"

ІНТЕР 5:30 "Парк автомобiльного перiоду" 5:55 "Справедливiсть"" 7:30 Х/ф "Пiдкидьок" 9:00 "Орел i Решка" 10:00 "Вечiрнiй Київ" 15:00 Т/с "Вчора закiнчилася вiйна" 19:00 Т/с "Слiпий - 2" 22:40 "Лохотрон" 23:10 Х/ф "Кидали тiкають" 0:55 Х/ф "Контракт" 2:35 "Речовий доказ" 5:15 "Уроки тiтоньки Сови" 5:35 "Правда життя"

Новий канал 5:35 Т/с "Тру Джексон" 5:45 5:05 Зона ночi Культура 6:00 Т/с "Ластiвчине гнiздо" 7:45 Церква Христова 8:00 Запитайте у лiкаря 8:25 9:35 М/с "Пiнгвiни з Мадагаскару" 9:00 М/с "Роги i Копита: Повернення" 10:00 М/ф "Скубi-Дi 4: Прокляття озерного монстра" 11:45 Т/с "Щасливi разом" 16:05 Х/ф "Iронiя любовi" 18:00 Х/ф "Любов у великому мiстi" 19:50 Х/ф "Чорна блискавка" 22:00 Х/ф "Iспанський-англiйський" 0:35 Х/ф "Усi можуть королi" 2:40 Т/с "Еврiка" 3:25 4:10 Зона ночi 3:30 Зiрка Вавiлова

ІНТЕР 5:35 Х/ф "Геркулес" 7:15 Х/ф "Мiй домашнiй динозавр" 9:30 "Школа доктора Комаровського" 10:05 Х/ф "Самотнiм надається гуртожиток" 11:55 "Мiжнародний фестиваль гумору "Юрмала 2012"" 13:50 Х/ф "Кульбаба" 15:40 Х/ф "Полювання на пiранью" 18:00 Х/ф "Ася" 20:00 2:00 "Подробицi тижня"

7: 10 7: 35 8:10 8:35 "Ранок з IНТЕРом" 9:10 Т/с "Господарка тайги 2. До моря" 11:50 Д /с "С лiд ство вели. .. з Леонiдом Каневським 2" 12:55 18:10 Т/с "Острiв непотрiбних людей" 14:45 "Судовi справи" 15:25 "Сiмейний суд" 16:20 Т /с "На сонячнiй сторонi вулицi" 20:00 4:10 "Подробицi" 20:30 "Справедливiсть"" 22:25 Т/с "Наркомовський обоз" 2:10 Х/ф "Легенди осiни"

ICTV 5:35 Факти 6:05 3:10 Свiтанок 7:15 Т/с "Леся+Рома" 7:50 Стоп-10 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:15 Надзвичайнi новини 10:10 16:50 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв" 11:45 Т/с "Кодекс честi" 12:45 Факти. День 13:00 Анекдоти по-українськи 13:10 Т/с "Група "Zeta"-2" 14:05 21:45 Т/с "Прокурорська перевiрка" 15:05 20:00 Т/с "Бомбило" 18:45 Факти. Вечiр 22:45 Х/ф "Крихiтка на мiльйон доларiв" 1:50 Х/ф "Зубастики-3"

ТВ-5 6:25 "Ранок з "ТВ-5" 8:35 "Смаковi переваги. Таїланд" 9:15 "Переможний голос вiруючого" 9:45 "Хiт-парад "FM-TV" 11:50 "Велика рiзниця" 13:00 Т/с "Заручники любовi" 20:00 2:05 "Подробицi" 20:25 Концерт "Мiжнародний фестиваль гумору "Юрмала 2012"" 22:20 Х/ф "Полювання на пiранью" 0:40 Х/ф "Без чоловiкiв" 2:30 Х/ф "Чоловiк, який любив жiнок"

ICTV 4:10 Факти 4:45 4:55 Свiтанок 5:35 Козирне життя 6:05 М/ф "Том i Джеррi. Полiт на Марс" 7:15 Х/ф "Холостяк" 9:00 Зiрка YouTube 9:55 Дача 10:55 Квартирне питання 11:55 15:20 Дивитися всiм! 12:50 За кермом 13:15 Х/ф "Погана компанiя" 16:10 Несекретнi файли 17:00 Екстрений виклик 17:55 Максимум в Українi 18:45 Факти. Вечiр 19:00 Х/ф "Олександр" 22:00 Х/ф "Беовульф" 23:55 Х/ф "Острiв доктора Моро" 1:30 Х/ф "Мiльйонер iз нетрiв"

ТВ-5 6:25 "Хiт-парад "NaVsi100.com" 7:15 "Смаковi переваги. Iндiя" 7:40 "Нi пуху, нi пера" 8:05 "Тi, хто змiнюють твiй свiт" 8:35 Дитяча година 9:40 "Дорослi дiти" 10:10 18:05 "Ваше здоров'я" 10:50 "Герої фобiй" 11:15 "Life з зiрками" 20:55 Т/с "Осiннiй лист" 22:50 Х/ф "Бiлий пiсок" 0:25 Х/ф "Вибух з минулого" 2:45 Х/ф "Диявол у синiй сукнi" 4:20 "Жадiбнiсть"

ICTV 5:40 Факти 6:00 4:50 Свiтанок 6:50 Квартирне питання 7:45 Анекдоти по-українськи 8:05 Дача 9:05 Основний iнстинкт 9:30 Дивитися всiм! 10:30 ОлiмпiЛяпи 11:30 Козирне життя 12:00 Мульт особистостi 12:20 Кримiнальний облом 13:15 Х/ф "Крихiтка на мiльйон доларiв" 15:40 Х/ф "Олександр" 18:45 Факти тижня 19:30 Х/ф "Лара Крофт - розкрадачка гробниць" 21:10 Х/ф "Беовульф" 23:05 Iнший футбол 23:35 Х/ф "Погана компанiя" 1:30 Х/ф "Довгий поцiлунок на добранiч" 3:25 Х/ф "Зубастики-3"

ТВ-5 6:25 "Феєрiя подорожей. Самбiр" 6:50 "Хiт-парад "FM-TV" 7:20 "Секретнi файли свiту тварин" 7:45 "Хронiка подiй" 8:05 "Блага звiстка" з Р.Реннером 8:35 М/ф "Спартак" 9:40 "Дорослi дiти" 10:10 18:05 "Ваше здоров'я" 10:50 "Життя, повне радостi" з Джойс Майер 11:20 "Life з зiрками" 12:20 18:40 "Торговельний ряд-новини"

МІНДОХОДІВ ПРОПОНУЄ ЗАПРОВАДИТИ АКЦИЗНІ МАРКИ З ТРИРІВНЕВИМ ЗАХИСТОМ.

10:15 "Life з зiрками" 11:00 "Пiснi В.Висоцького у виконаннi Г. Лепса" 12:25 18:10 "Ваше здоров'я" 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 0:45 "Новини "ТВ-5" 13:10 Сiмейний кiнозал 15:20 "Секретнi файли свiту тварин" 15:40 "Своїми очима. Нiагарський водоспад" 17:00 "Нi пуху, нi пера" 17:30 "Дорога плюс" 19:45 "Казка Домовушi" 20:10 Зiрка кiно. Олiвiя Уайлд 23:00 Х/ф "Заручники" 1:30 Нiчний канал

РТР “Планета” 6:00 "Ранок Росiї" 9:55 "Вся Росiя" 10:10 "1000 дрiбниць" 10:40 "Про найголовнiше" 11:15 Т/с "Сонька. Продовження легенди" 12:00 15:00 18:00 Вiстi 12:35 "Справа Х. Слiдство триває" 13:25 Т/с "Єфросинiя. Тайгова любов" 14:10 3:40 Т/с "Iнститут шляхетних панянок" 15:25 Новини культури 15:40 "Генiї i лиходiї". Вiтус Берiнг 16:10 "Academia". "Межi росту": iсторiя i перспективи" 16:55 18:30 Т/с "Було кохання" 17:40 Мiсцевий час. Вiстi-Москва 19:15 "Прямий ефiр" 20:00 4:25 "Юрмала" 21:40 Х/ф "Остання жертва" 23:20 "Бiла студiя" 0:05 "Вокзал мрiї" 0:50 Х/ф "Любов приходить не одна" 12:10 "Назустрiч здоров'ю" 12:20 18:40 "Торговельний ряд-новини" 13:00 Сiмейний кiнозал 14:30 23:40 "Хiт-парад "Play Off" 15:00 Х/ф "Зачароване королiвство" 16:30 "Крапки перетинання" 17:00 "Домострой Travel" 17:20 23:20 "Хронiка подiй" 17:40 "Дзвони Православ'я" 19:15 "Зiрки й звiрi" 19:30 "Казка Домовушi" 20:00 Зiрка кiно. Скарлет Йохансон 21:40 Х/ф "Рани" 0:10 Х/ф "Ангели помсти" 1:40 Нiчний канал

РТР “Планета” 6:00 9:00 12:00 Вiстi 6:10 9:10 12:20 Мiсцевий час. ВiстiМосква 6:20 Х/ф "Остання жертва" 8:00 "Планета собак" 8:25 "Суботник" 9:20 "Золото iнкiв" 10:10 Мультфiльми 10:25 1:35 Х/ф "Шкiльний вальс" 12:25 "Вся Росiя" 12:40 "Чесний детектив" 13:05 "Городок". Дайджест 13:35 "Чорнi дiри. Бiлi плями" 14:20 4:20 "Скарби "Пруссiї" 15:00 Т/с "Свати" 16:45 3:10 "Суботнiй вечiр" 18:00 Вiстi в суботу 18:50 Х/ф "Багаття на снiгу" 22:00 Х/ф "Особиста справа майора Баранова" 23:45 "Романтика романсу" 0:40 "Лiнiя життя". Лариса Латинiна 13:00 Сiмейний кiнозал 14:55 22:50 "Хiт-парад "Play Off" 15:25 Мультфiльм 15:45 "Битва нацiй" 16:00 "Дорога плюс" 16:25 "П'яте колесо" 16:50 "Нi пуху, нi пера" 17:15 "Тиждень-спорт" 17:30 "Домострой" 19:15 "Зiрки й звiрi" 19:30 "Казка Домовушi" 20:00 Х/ф "Дiти Дюни" 21:30 Х/ф "Це не я" 23:20 Х/ф "До ставка завтра авiапоштою" 0:40 "Великi махiнатори" 1:20 Нiчний канал 6:20 "Музичний NonStop"

РТР “Планета” 5:45 Х/ф "Особиста справа майора Баранова" 7:20 "Сам собi режисер" 8:00 "Смiхопанорама" 8:25 "Ранкова пошта" 9:00 12:00 Вiстi 9:10 Мiсцевий час. Вiстi-Москва. Тиждень у мiстi 9:45 "У свiтi тварин" 10:10 Мультфiльм 10:35 3:25 Х/ф "Батьки i дiди" 12:20 Мiсцевий час. Вiстi-Москва 12:25 "Бiльше, нiж любов" 13:10 "Влада факту" 13:55 "Квиток у Великий" 14:40 Т/с "Свати" 16:25 "Смiятися дозволяється" 18:00 Вiстi тижня 19:30 "Фактор А" 21:10 "Недiльний вечiр" 22:50 "Наскрiзна дiя". Ювiлейний вечiр О.Смелянського 0:15 Х/ф "Її серце" 1:50 Х/ф "Випадковий попутник" 4:45 "Кiмната смiху"

www.polvisti.com


10

ОФІЦІЙНО + РЕКЛАМА

7 лютого 2013 року

ВІЗИТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗНАЧЕННЯ 6 лютого Президент України Віктор Янукович здійснив офіційний візит до Литовської Республіки. За словами політичних аналітиків, цей візит мав стратегічне значення для євроінтеграції України.

Як відомо, Литва буде головувати у Європейському Союзі, починаючи з другого півріччя 2013 року. На листопад запланована зустріч у рамках програми ЄС «Східне партнерство». Знаковим є те, що вона пройде у Вільнюсі. Нагадаємо читачам, що на думку багатьох європейських можновладців, саме під час цієї зустрічі Україна має всі шанси підписати Угоди про Асоціацію з ЄС. Відзначимо той факт, що у повідомленні постійного представництва Литви при ЄС йдеться про те, що

Литва виступає за підписання Угоди про асоціацію з Україною. Також влада Литовської Республіки вважає, що підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом – найкращий стимул для України. Зауважимо, що сьогодні експерти називають Литву одним з головних захисників та лобістів українських інтересів у Європейському Союзі. До того ж, Україна і Литва мають подібні проблеми в енергетичній сфері з російським «Газпромом». Як відомо, ніщо так не об’єднує, як наявність спільного ворога. Тому Віктору Януковичу та Далі Грібаускайте буде про що поговорити і поділитися наявним досвідом у захисті національних інтересів. Також варто відзначити, що під час візиту Президента України до Литовської Республіки було підписано Дорожню карту розвитку стратегічного партнерства між Украї-

РІШЕННЯ двадцять третьої (позачергової) сесії Чубарівської сільської ради шостого скликання 30 січня 2013 року №4 Про затвердження матеріалів нормативної грошової оцінки земель населених пунктів с. Чубарівка, с.Балочки, с.Золота Поляна, с.Бурлацьке, с.Тернове, с.Красноселівка, с.Хліборобне, с.Чкалова на території Чубарівської сільської ради Пологівського району Запорізької області. Розглянувши матеріали технічної документації (матеріали) нормативної грошової оцінки сіл Чубарівської сільської ради (с.Чубарівка, с.Балочки, с.Золота Поляна, с.Бурлацьке, с.Тернове, с.Красноселівка, с.Хліборобне, с.Чкалова) розробленої ДП «Запорізький інститут землеустрою» у відповідності до «Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України за №388/1262 від 5.04.2006 року та затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерством аграрної політики України, Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України,Української академії аграрних наук від 27.01.2006 №18/15/11, Закону України «Про оцінку земель» від 17.06.2004 №1808-ІV (1808-15), керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також враховуючи позитивний висновок державної землевпорядної експертизи Чубарівська сільська рада Пологівського району Запорізької області ВИРІШИЛА: 1.Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с.Чубарівка, с.Балочки, с.Золота Поляна, с.Бурлацьке, с.Тернове, с.Красноселівка, с.Хліборобне, с.Чкалова Пологівського району Запорізької області: - базову вартість земель села Чубарівка Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 р. на рівні 19,05 грн./м2; - базову вартість земель села Балочки Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 р. на рівні 14,64 грн./м2; - базову вартість земель села Золота Поляна Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 р. на рівні 9,20 грн./м2; - базову вартість земель села Бурлацьке Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 р. на рівні 7,26 грн./м2; - базову вартість земель села Тернове Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 р. на рівні 7,52 грн./м2; - базову вартість земель села Красноселівка Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 р. на рівні 8,24 грн./м2; - базову вартість земель села Хліборобне Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 р. на рівні 8,59 грн./м2; - базову вартість земель села Чкалова Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 р. на рівні 7,40 грн./м2. 2. Прийняти до використання матеріали з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Чубарівської сільської ради для застосування їх згідно з чинним законодавством. 3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони навколишнього середовища, регулювання земельних відносин. В.ПАВЛОВСЬКИЙ, сільський голова.

АкваСтиль

Новітнє слово в сантехніці

· душеві кабіни · ванни

· гідробокси · змішувачі

ною та Литовською Республікою на 2013-2014 роки. За інформацією прес-служби Президента України, серед інших питань зустрічі Віктора Януковича та Далі Грібаускайте були двостороннє торговельно-економічне співробітництво і співпраця у сфері транспорту та енергетики. Якщо говорити про торговельнеекономічне співробітництво України та Литви, то за даними Держстатслужби України, тільки у січнічервні 2012 року обсяг зовнішньої торгівлі товарами та послугами між Україною та Литвою порівняно з аналогічним періодом 2011 року збільшився на 10,7% і склав 545 млн. дол. США. При цьому український експорт склав 140,3 млн. дол. США, а імпорт – 404,7 млн. дол. США. Поглибленню взаємовигідних партнерських відносин між двома державами сприяє й факт наявності великої української діаспори

РІШЕННЯ двадцятої сесії Кінськороздорівської сільської ради шостого скликання 25 січня 2013 року №3 Про затвердження матеріалів нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с.Кінські Роздори Пологівського району, Запорізької області Розглянувши технічну документацію (матеріали) нормативної грошової оцінки населеного пункту Кінськороздорівської сільської ради Пологівського району, розроблених ДП «Запорізький інститут землеустрою» у відповідності до «Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №388/12262 від 5.04.2006 року та затвердженого наказом Денржавного комітету України по земельних ресурсах, Міністерством аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року №18/ 15/11, Закону України «Про оцінку земель» від 17.06.2004 року №1808-IV (1808-15) та постанови Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року №843, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, а також позитивного висновку державної землевпорядної експертизи сесія Кінськороздорівської сільської ради ВИРІШИЛА: 1. Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту с. Кінські Роздори Пологівського району Запорізької області. 2. Прийняти: - базова вартість земель с. Кінські Роздори Пологівського району Запорізької області станом на 1.01.2012 року на рівні 25,20 грн. м2. - 3 економіко-планувальних зон, зазначення яких наведено в технічній документації, а розташування на графічних матеріалах. 3. Нормативна грошова оцінка виконана станом на 1.01.2012 року і в подальшому підлягає індексації згідно статті 289 Податкового кодексу України 4. Прийняти до використання матеріали з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту згідно чинного законодавства. 5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійно діючу комісію з питань навколишнього середовища та врегулювання земельних відносин. О.ЗАХРЯПА, сільський голова.

у Литві. На сьогодні українці – четверта за величиною національна меншина у Литві. Після відновлення незалежності Литви майже всі українці стали громадянами Литовської Республіки, вони користуються тими ж правами і обов’язками, як і інші громадяни Литви. В системі українсько-литовських двосторонніх відносин важливим пріоритетом є і міжрегіональне співробітництво. Першу угоду про міжрегіональну взаємодію підписано у 1990 році, коли було започатковано співпрацю та розвиток дружніх і ділових стосунків між Києвом і Вільнюсом. Між Україною та Литвою підписано 30 угод про міжрегіональне співробітництво: угоди укладено між 15 областями України і всіма 10 повітами Литовської Республіки, а також 13 угод – між містами. Крім того, між Києвом та Вільнюсом підписано 2 додаткових докумен-

РІШЕННЯ чотирнадцятої сесії Григорівської сільської ради шостого скликання 25 грудня 2012 року

ти: меморандум про поглиблення співробітництва та Протокол до Угоди про співпрацю. Загалом, як зазначають політологи, візит Президента України до Литви є яскравим доказом на користь наступних фактів. По-перше, Україна й надалі залишається вірною своїм зовнішньополітичним пріоритетам, тобто намірам стати членом Європейської спільноти. І, по-друге, усі балачки щодо ізоляції нашої держави – лише безпідставні теревені тих, хто ніколи не знав, що таке патріотизм та захист національних інтересів. Саме тому, у даному випадку Президент України заслуговує на повагу, бо й надалі залишається вірним своєму слову, яке він дав українському народові та Європейському Союзу. Роман КОРЧ, політичний аналітик.

№4

Про затвердження матеріалів нормативногрошової оцінки земель села Григорівки Розглянувши технічну документацію (матеріали) нормативної грошової оцінки с.Григорівка Пологівського району, розроблених ДП “Запорізький інститут землеустрою” у відповідності до “Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №388/12262 від 5.04.2006 року та затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерством аграрної політики України, Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року №18/15/21/11, закону України “Про оцінку земель” від 17.06.2004 року №1808-IV (1808-15) та постанови Кабінету міністрів України від 5 липня 2004 року №843, а також враховуючи протокол засідання постійно діючої комісії при районній державній адміністрації з вирішення питань земельних відносин та позитивний висновок державної землевпорядної експертизи Григорівська сільська рада Пологівського району Запорізької області ВИРІШИЛА: 1. Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель села Григорівка Пологівського району Запорізької області. 2. Прийняти : - базову вартість земель с.Григорівка станом на 1.12.2011 року на рівні 22,70 грн./кв. м; - 3 економіко-планувальних зони, значення яких наведено у технічній документації, а розташування на графічних матеріалах. 3. Нормативна грошова оцінка виконана станом на 1.12.2011 року в подальшому підлягає індексації у відповідності з вимогами ст. 289 Податкового Кодексу України. 4. Прийняти до використання матеріали з нормативної грошової оцінки земель села Григорівки для застосування їх згідно чинного законодавства. 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на сільського голову Банька П.Т. П.БАНЬКО, сільський голова.

Костянтинівська сільська рада Пологівського району Запорізької області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади СПЕЦІАЛІСТА СІЛЬСЬКОЇ РАДИ (ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКА) УМОВИ КОНКУРСУ: вища освіта, вільне володіння державною мовою, знання та вміння працювати на ПК. Необхідні документи (заява про участь у конкурсі; заповнена особова картка (форма П2ДС); 2 фотокартки розміром 4х6 см; копії документів про освіту, засвідчені нотаріально; декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік; копія першої та другої сторінок паспорта громадянина України); копія військового квитка (для військовозобов’язаних) надати до відділу кадрової роботи апарату райдержадміністрації протягом 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу. Згідно з Указом Президента України від 25.01.2012 «Про Порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування» та відповідного наказу Міністерства юстиції України від 23.03.2012 переможець конкурсу підлягає спецперевірці. Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків надається за телефоном 39-7-32.

м. Пологи, Колгоспний ринок. т. (099) 055 70 51

ПОЛОГІВСЬКИЙ

ГОРТОП

РЕАЛІЗУЄ для населення ВУГІЛЛЯ мите усіх сортів:

АМ(горіх), АС(насіння), АО(крупний горіх), АКО(кулак), АМ/АС(горіх, насіння), ДГО(горючка). Опт/роздріб, доставка через вагову, а також будматеріали:

ПІСОК, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ.

Адреса: м.Пологи, вул.Ульянова, 44. Тел.: 050 7312935, (06165) 2-23-94 (тел. складу).

ПРОДАМ СІЛЬГОСПТЕХНІКУ: обприскувачі 400, 600, 800; роторні косарки, граблі, плуги, розкидачі добрив, КПС-4, КРН-5,6, картоплесаджалки, картоплекопалки та ін.

Доставка. Гарантія. Тел. 050-563-71-59.

www.polvisti.com

ЄВРОСОЮЗ ВИСУНУВ УКРАЇНІ 19 ВИМОГ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ.


ПВ

11

СПОЖИВАЧ

7 лютого 2013 року

Хай наші душі любов’ю осяє святий Валентин

Ч

ас нестримно спливає. Здавалося б нещодавно відсвяткували Новий рік та Різдво Христове, а на порозі вже свято всіх закоханих – Валентинів день. У давні часи в країнах із субтропічним кліматом язичники називали 14 лютого днем пташиних весіль, оскільки саме в цю пору пернаті починали паруватися та вити свої гнізда. Християнського забарвлення цей день набув у ІІІ столітті, в часи правління імператора Клаудіуса. Легенда наголошує, що того часу, коли відбувалася гостра боротьба язицьких та християнських світоглядів, у Римі жив молодий священик та цілитель Валентин. Про лікарське мис-

тецтво молодого чоловіка одного разу дізнався місцевий вельможа, донька якого від народження не могла бачити. Він і звернувся по допомогу до Валентина. Молодий священик молився про зцілення дівчини, однак, а ні ліки, а ні прохання, адресовані Господу, не допомагали. Тоді Валентин став відлюдником, і, поселившись у печері, продовжував молитися про зцілення коханої дівчини. А вночі, потаємно, за християнським звичаєм, вінчав із коханими римських легіонерів, яким на той час статус забороняв одружуватися. Дізнавшись про це, Клаудіус розлютився і наказав стратити християнського священика. Перед тим, як

прийняти мученичеську смерть, молодий чоловік встиг написати коханій невеликого листа і загорнув шматок цього пергаменту в квітку шафрану, яка у давньому Римі символізувала любов. Сталося диво: дівчина прозріла і змогла прочитати послання закоханого в неї священика. Сталося це саме 14 лютого. З тих пір весь християнський люд святкує Валентинів день. До наших днів збереглася добра традиція саме 14 лютого влаштовувати своїй коханій людині щось незабутнє, особливе. Про те, як влаштувати романтичне свято своїй другій половинці, розумно витрачаючи при цьому кошти, читайте далі.

Чай та кава – чудова справа

Романтична вечеря в затишному кафе Що може бути романтичніше, ніж влаштувати своїй коханій людині вечерю при свічках? Яскраві, незабутні тематичні вечірки пропонують адміністрації кафе «Стелсік» (мікрорайон Пологи-5) та «Шлях до комунізму» (с.Інженерне). Адміністрацією закладів розроблено комплексну програму розважальних заходів для дорослих та дітей за участю казкових героїв та біблійських персонажів, клоунів і, звісно ж, професійної ведучої. У «Стелсіку», окрім Дня святого Валентина, ви можете також відсвяткувати дитячі іменини. У перший день літа – влаштовуватиметься бенкет з нагоди свята захисту дітей, 1 вересня – свято осені. Для дорослих «Стелсік» пропонує святкові дійства до Дня захисника Вітчизни, 8 Березня, Пасхи, Нового року та Різдва. – Для дітей «Стелсік» пропонує широкий асортимент безалкогольних напоїв та коктейлів, різноманітні соки та смачні десерти: желе, муси, торти, тістечка, випічку тощо. Смачна італійська піца та фірмові млинці задовольнять найвишуканіші смаки. Можна замовити піццу додому. Основний акцент ми робимо на європейську кухню, але, якщо клієнт забажає, можна замовити шашлик, люля-кебаб або шурпу, – розповідає повар кафе «Стелсік» Наталія САСІНА. – Найбільшим попитом у відвідувачів серед холодних закусок користуються салати з морепродуктів, овочів або м’яса. Серед перших страв досить популярні бульйони, борщ, солянка та юшка. Серед других – м’ясні рулети, домашня ковбаса, запечена птиця, буженина, а також розмаїття страв з яловичини, свинини та риби, – розповідає колега Наталії Галина ПАНАСОВА. Окрім тематичних вечірок, "Стелсік" обслуговуємо весілля, зустрічі випускників, корпоративи. Ціни вас приємно здивують, а чудова музика та ввічливість персоналу залишать тільки позитивні враження. Кафе «Стелсік», що знаходиться за адресою: вул.К.Маркса, 484, працює з 10.00 до 22.00. По п’ятницях та суботах – до 24.00.

Ще одним з найпопулярніших кафе нашого району є «Шлях до комунізму», в Інженерному. Простора бенкетна зала, сучасна апаратура, вправний діджей та розмаїття смачних страв не залишать байдужим жодного з відвідувачів. Кожну першу та третю суботу місяця з 19 до 22 години у «Шляху до комунізму» проводитимуться тематичні вечірки «Любви все возрасты покорны», «А ну-ка, девушки!», «Кому за…», «Старые песни о главном» та інші. – Щодо асортименту страв ми робимо основний акцент на українську національну кухню. Наші коронні кулінарні шедеври – борщ з пампушками та сметаною, суп із галушками, картопля, смажена на салі, вареники, рулька з часниковим соусом, свинина по-українськи, куліш козацький, риба пролетарська, а також широкий асортимент ласощів, приготовлених на мангалі або в духовці, кілька десятків найменувань салатів, десертів, а також коктейлів і напоїв за доступними цінами. Всі страви виготовлено виключно з натуральних екологічно чистих продуктів. Жодних напівфабрикатів, – запевняє повар кафе «Шлях до комунізму» Людмила ГОРПИНЯК. Простора бенкетна зала закладу зможе вмістити біля 100 відвідувачів водночас. Є можливість потанцювати або поспівати під караоке. «Шлях до комунізму» ідеально придатний для святкування весіль, ювілеїв з великою кількістю запрошених. Підвезення всіх бажаючих побенкетувати у «Стелсіку» або «Шляху до комунізму» здійснюється по п’ятницях та суботах о 18.30 маршрутом Універмаг – с.Інженерне. Зворотній рейс у 23.00 із зупинкою біля кафе «Стелсік». Замовити бенкет у кафе «Стелсік» можна за телефоном 55-5-14, «Шлях до комунізму» – 35-9-04 або 050-227-17-33. Чекаємо на вас!

Незабутня ніч

вої білизни та кімнатного взуття. – Яким чудовим подарунком вашій коханій людині може стати комплект ліжкової білизни від LeVele! Протягом багатьох років цей виробник впевнено тримає марку на світовому ринку. Сучасні технології виробництва, натуральні, екологічно чисті матеріали неодмінно зроблять бурхливу романтичну ніч посправжньому незабутньою, – запевняє продавецьконсультант відділу Інна. – Окрім ліжкової білизни, в нашому відділі в широкому асортименті представлене дитяче, жіноче та чоловіче кімнатне взуття, виготовлене фірмою «4Rest». Комфортні капці, пантофлі або м’які чобітки, виготовлені з природних матеріалів, можуть також стати приємним подарунком до Дня закоханих. Відмінна якість поєднана із доступною ціною неодмінно стануть запорукою приємного відпочинку вдома. Продукцію від компаній «Avon» і «Oriaime» також можна придбати у нашому відділі. Парфумована і туалетна вода, засоби для догляду за тілом: гелі, спреї, дезодоранти, креми, фарби, лаки, шампуні здатні створити неповторне відчуття свіжості. Яскрава косметика зробить представниць жіночої статі справді неперевершеними. До вподоби будуть і аксесуари: косметички, клатчі, ридикюлі, портмоне, парасольки. Відділ у меблевому салоні (біля супермаркету АТБ) працює з 9.00 до 16.00.

…Ось і добігла кінця романтична вечеря. Разом зі своєю коханою людиною ви повернулися додому. Наближається жадане завершення Дня всіх закоханих. Як зрадіє ваша друга половинка, опинившись у теплому затишному ліжку з натуральною екологічно чистою білизною від всесвітньо відомого франкотурецького бренду LeVele! Нещодавно на ІІ поверсі меблевого салону, що знаходиться у самому центрі Поліг біля супермаркету АТБ, а точніше за адресою: вул.М.Горького, 25, гостинно відчинив свої двері для відвідувачів відділ ліжко-

…Ось і добігла кінця шалена ніч. Ваша друга половинка солодко спить у своєму ліжку і бачить веселкові сни. А як приємно буде коханій людині отримати каву або чай у ліжко! Про те, як створити такий чудовий ранок для коханої чи коханого, розповіла продавець-консультант магазину «Кава&Чай» Наталія НІЖАРАДЗЕ: – Чудовим подарунком до Дня закоханих може стати кавовий або чайний сервіз із натуральної порцеляни (виробництво Японія), а також великі сувенірні філіжанки, виготовлені в Австралії. Але справжнім «джокером у нашому рукаві» є величезний асортимент високоякісної меленої кави елітних сортів з плантацій Кенії, Танзанії, Ефіопії, Колумбії, Бразилії, Нікарагуа та Коста Ріки. Можемо

запропонувати суміші різних сортів. Ці дари спекотних країн можна придбати в зернах на вагу. За бажанням клієнта каву на місці помелють та розфасують. А якщо ваша воля, купуйте фасовану мелену каву «Davidoff», «Egoits», «Lavazza» або «Paulig». Є широкий вибір розчинної кави. Основним постачальником елітних сортів чаю до нашої крамниці є відома київська фірма «Світ чаю». Зараз найбільшим попитом користуються суміші чорного та зеленого чаїв із додаванням волошки, листя та ягід суниці під назвою «Іскри шампанського». Досить популярною є суміш в’єтнамських чаїв з бруньками із додаванням пелюстків соняшнику, шматочків манго та папайї або такий мікс як «Танок янголів» – із додаванням ягід червоної смородини, бузини, шматочків вишні та малини. Смакота! Етнічний південноамериканський напій мате «IQ» із додаванням гінкго, шматочків гуави, насіння гуарани та цедри апельсину здатен підняти тонус та активізувати мозкову діяльність. А неповторний аромат африканського напою «Ройбушкарамель» із додаванням шматочків вишні та ванілі створить чудовий настрій протягом дня. Магазин «Кава&Чай» знаходиться за адресою: м. Пологи, вул.Жовтнева, 48 (біля ПриватБанку).

Фото на добру згадку для вас та ваших нащадків

Промайнули чудові, чарівні роки, І, нарешті, старість спіткала мене, А коли я згадаю Дивовижне і світле кохання, Одразу ж забуваю про печаль.

Так йдеться в одному із всесвітньо відомих шедеврів інтимної лірики поета Рубоко Со. На превеликий жаль, в країні-зоряниці на рубежі Х-ХІ сторіч не було цифрових камер та фотошопів, тому великий поет тішився лише спогадами про палке кохання. – Нашому поколінню пощастило більше, – вважає фахівець фотосалону «Best» Ірина ПАВЛЕНКО. –До Дня святого Валентина наш фотосалон, що знаходиться у приміщенні магазину «Кофе. Чай», зможе запропону-

НА ЯМАЙЦІ У ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ ВЛАШТОВУЮТЬ "ГОЛІ ВЕСІЛЛЯ" – З ОДЯГУ ЛИШЕ ОБРУЧКИ.

вати відвідувачам увіковічнити свої найромантичніші почуття та спогади за допомогою надсучасних ноу-хау ХХІ століття. Фотосалон «Best» за доступними цінами пропонує фото з яскравим оформленням. Тематичний монтаж залишить у спогадах наших клієнтів незабутні враження про це чудове свято. Можливий виклик професійного фотографа на сімейні свята, бенкети та корпоративи. Можливе розміщення фотокарток у рамках або спеціальних альбомах з тематичною емблематикою, а також виготовлення календарів. У якості додаткових послуг – роздрукування фотокарток розміром від 3х4 см до формату А3. Пропонуємо ламінування, кольорову ксерокопію, виготовлення шкільних вінеток, колективні фотопортрети. Також фотографуємо на документи. Якщо ваші дідусь із бабусею забажають згадати молоді роки – є послуга реставрації фотокарток. Пропонуємо також збільшення та оформлення фото в кольорі. Впевнена, що ми зможемо зберегти ваші приємні спогади. Фотосалон «Best» знаходиться за адресою: м. Пологи, вул. Жовтнева, 48 (біля будівлі ПриватБанку). Тел. 066-900-35-13.

www.polvisti.com


12

ЦІКАВЕ І КОРИСНЕ

7 лютого 2013 року

«Пологівські вісті» оголошують творчий конкурс

ПВ

Соусниця з фронту Першої світової

«СІМЕЙНА РЕЛІКВІЯ»

У кожного є своя сімейна реліквія. У когось – ікона чи мамина сукня, скромна прикраса чи оберіг, в іншого – ваза, кухоль, книжка, вишиванка, велосипед… Напишіть нам про свої сімейні реліквії, про дорогі вам (не за вартістю в грошах) речі, про те, що вам дісталося у спадок, що нагадує вам про рідних, родичів, друзів, які відійшли у засвіти, але яких ви пам’ятаєте і пам’ять про яких передасте своїм дітям та онукам. До розповіді обов’язково додайте фотографії цих речей або домовтеся з фотокореспондентом газети Миколою Михайловичем Дрюченком (телефон 2-28-83), щоб він сфотографував вашу реліквію. За бажанням, якщо річ, про яку ви захочете розповісти, насправді коштовна, то імена й прізвища ми не називатимемо. Найкращі та найцікавіші історії, на думку працівників редакції газети, будуть відзначені подарунками та сувенірами, які, сподіваємося, також зможуть стати вашими сімейними реліквіями. Конкурс триватиме до 19 грудня 2013 року. Твори з позначкою "На конкурс "Сімейна реліквія" надсилайте на e-mail: pol_visti@pology.net або на адресу: редакція газети "Пологівські вісті", вул.М.Горького, 38, м.Пологи, 70600, або приносьте.

Добрий день, редакціє! Хочу розповісти про унікальну і дуже дорогу для мене річ. Це соусниця, яка дісталася мені у спадок від дідуся. Відомо, що вона виготовлена в Англії. Яким чином соусниця потрапила до мого дідуся, я, на жаль, не знаю. Коли був малий, не цікавився цим, а тоді вже стало запізно… Проте, знаю, що дідусь служив у царській армії і брав участь у бойових діях Першої світової війни. З фронту він її і привіз додому. З того часу ця соусниця передається з покоління в покоління нашого роду. Нехай це і недорога річ, але для мене – вона найкоштовніша, бо пам’ять не купиш і не продаси. В.ЧУЧА.

А ви знаєте...

Звідки з’явилися алкогольні традиції?

Застілля – це час, коли радість перемагає нудьгу, сонце сяє яскравіше, а посмішки квітнуть, мов червоні маки. У такий час хочеться співати від щастя і щедро ділитися гарним настроєм з іншими, жартувати. Всі ми добре знаємо багато застільних фраз, а от звідки вони з’явилися, навіть уяви не маємо. Тож поринемо на хвильку у світ історії застільних звичаїв.

Що таке «штрафна чарка»? У 4-5 століттях до н.е. давньогрецький бенкет був своєрідним культом. Кількість страв і напоїв не регламентувалася, але існували правила етикету, що забороняли спізнюватися до спільного бенкету. До нас дійшли звичаї, де говориться про те, що той, хто спізнився до настільки важливої події, повинен заплатити штраф.

«100 фронтових»

Їх під час Великої Вітчизняної виділяв солдатам сам Ворошилов. Ще в 1940 році, коли радянські війська в 40-градусний мороз загрузли в снігу під Фінляндією, Ворошилов розпорядився видавати по 100 грамів горілки для підняття бойового духу, а також в якості зігріваючого засобу. Офіційний наказ про видачу «наркомівських» виданий 22 серпня 1941 року Державним комітетом оборони СРСР.

Тост за здоров’я

Ще при Івані Грозному горілкою було прийнято називати різні лікарські настоянки і зілля. Приймали такий міцний алкоголь виключно в лікувальних цілях. Тепер зрозуміло, чому ми піднімаємо келихи «за здоров’я».

У ящику горілки 20 пляшок

У допетровську епоху основною мірою горілки вважалося відро. За часів Петра I в Росії з’явилася пляшка, її запозичили з Франції. Оскільки стандартна пляшка мала об’єм 0,6 л, у відрі вміщувалося рівно 20 пляшок. На підставі цих заходів велася торгова документація.

«Зметикувати на трьох» У радянські часи чоловікові на обід було прийнято видавати карбованця. А горілка коштувала 2 крб. 87 коп. Хочеш випити – шукай третього (звідси відоме «третім будеш?»). І навіть здача на сирок «Дружба» ще залишалася.

Гранчак

У XVII столітті такі стакани робилися зі збитих між собою дощечок, звідси і грані. Перший скляний гранчак був виготовлений в 1943 році за ескізами Віри Мухіної. За іншою версією дизайн відомої склянки належить Казимиру Малевичу. Такий стакан відрізнявся підвищеною міцністю – при падінні з метрової висоти на тверду поверхню гранований стакан залишався цілим.

Ціпок на доріжку («на посошок» – ред.)

Здавна на Русі мандрівники і подорожуючі користувалися особливою повагою. Бродяг не любили, а мандрівників шанували. Бо мандрівники ходили по білому світу не від неробства, а від потреби душевної – на прощу (прочани) ходили, по святих місцях, у справах споріднених і торгових. Читали спеціальні молитви перед початком мандрівки і після благополучного завершення її, були і звичаї, яких твердо дотримувалися.

Мандрівники йшли від села до села, від одного заповітного місця до наступного, спираючись на ціпки. Посох був і опорою в довгих переходах, і захистом від звіра, від лихого зустрічного. Словом, це був один супутник на багато випадків. Подорожуючі перед довгою дорогою закидали торбинку на спину, брали в руки палицю і на хвилинку зупинялися біля хвіртки рідного або будинку, який став для них на нетривалий час притулком. Тоді і підносилася чарка на ціпок. Зазвичай наливав її старший в роду. Першому – тому, кого чекала далека дорога. Наговори при цьому були різні, але обов’язково з побажаннями удачі: щоб дорога білою скатертиною стелилася, щоб лиха біда стороною обійшла, щоб нечиста сила з шляху не збила та інші з таким же змістом. Часом чарку чи ківш у буквальному сенсі ставили на посох, на його верхній потовщений зріз. І уважно стежили: якщо чарка не перекидалася – це був добрий знак. Мандрівник повинен був випити чарку до дна, залишивши кілька крапель, які слід було виплеснути через плече – «змочити дорогу». Після цього чарка знову ставилася на посох, але вже вгору денцем – мовляв, справа зроблена.

Порожню пляшку не можна ставити на стіл

Про це свідчить наступна легенда: привезли цей звичай козаки, які повернулися з Франції після військової кампанії 1812-14 рр. У ті часи паризькі офіціанти не враховували кількість відпущених пляшок. Набагато простіше виставити рахунок, перерахувавши порожні пляшки, що залишилися після трапези на столі. Хтось з козаків і зметикував, що можна заощадити, прибравши частину порожньої тари під стіл.

Гості на порозі Курячі крильця в соєвому соусі

Печінковий курячий паштет на сніданок

Інгредієнти та спосіб приготування: 0,5 кг курячої печінки добре помити, нарізати великими шматочками і протушити в казані, туди ж додаємо крупно порізані 3-4 невеликі цибулини, 4 морквини, тушити десь хвилин 30-40, посолити, поперчити. Коли печінка охолоне (буде теплою), усю цю масу подрібнюємо в блендері, додаємо вершкове масло – 100-150 грамів. Потім в судок і в холодильник.

www.polvisti.com

Інгредієнти: крильця курячі – 1 кг, соєвий соус – 100-150 мл, мед – 2-3 ч.л, часник – 3 зубчики (за смаком). Приготування: крильця промити і розрізати на 3 частини по суглобах. Приготувати маринад. У ємність, де маринуватимуться крила, влити соєвий соус, додати пропущений через часникодавку часник, додати мед. Потім покласти в маринад порізані крильця, все перемішати і залишити маринуватися на 2-4 години, можна на ніч. Деко для запікання змастити олією, викласти на нього крильця, полити маринадом згори і поставити в духовку, підігріту до 180оС. Запікати до готовності (в середньому 20-30 хвилин) стежити, щоб крила не підгоріли.

Самса

Інгредієнти: листкове дріжджове тісто, сир твердий російський, помідори, кріп, часник, кунжутне насіння. Приготування: розкатати невеликі перепічки з тіста. Кріп, часник порізати, змішати і присипати сіллю за смаком. На пучечок кропу приблизно 2-3 зубчики часнику. У середину кожної перепічки кладемо кружечок помідора, згори – суміш кропу з часником, шматочок сиру. Зліпити як торбинку. Викласти на деко. Змастити яйцем. Посипати кунжутом. Запікати у духовці 20 хвилин. Виходить дуже гарно і смачно.

Солодка ковбаска

Інгредієнти: печиво (наприклад, «Ювілейне») – 600 грамів, масло вершкове – 200 грамів, какао-порошок – 2 ст. л., молоко – 1/2 склянки, цукор – 1 склянка. Приготування: печиво розкришити руками до дрібних шматочків і крихт. Какао змішати з цукром. Масло нарізати шматочками і розтопити в каструльці на слабкому вогні, додати молоко, всипати какао з цукром. Нагрівати, помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться (але не кип'ятити!). Зняти з вогню, перемішати з розкришеним печивом до отримання густої маси. Скачати ковбаски, загорнути їх у харчову плівку і прибрати в холодильник на 6 годин. Нарізувати, як ковбасу. Так само можна додавати разом з печивом родзинки, горіхи або цукати.

Дні янгола

7 лютого – Олександр, Анатолій, Борис, Віталій, Володимир, Григорій, Дмитро, Петро, Анатолій, Мойсей, Фелікс; 8 – Марія, Аркадій, Іван, Гаврило, Давид, Йосип, Клемент, Клим, Осип; 9 – Дмитро, Іван, Петро; 10 – Ольга, Володимир, Георгій, Павло, Федір, Леонтій; 11 – Дмитро, Іван, Костянтин, Роман, Леонтій; 12 – Василь, Григорій, Іван, Петро, Степан, Федір; 13 – Віктор, Іван, Ілля, Микита; 14 – Валентин, Василь, Петро, Тимофій, Гаврило, Давид.

ЯПОНСЬКІ ВЧЕНІ ДОВЕЛИ, ЩО ЖУВАЛЬНА ГУМКА МОЖЕ ПОКРАЩИТИ МИСЛЕННЯ І РЕАКЦІЮ ЛЮДЕЙ НА РОБОТІ.


7 лютого 2013 року ПРОДАМ

НЕРУХОМІСТЬ ·терміново 2-кімнатну квартиру в м.Пологи-5. Тел.: 099-222-14-15, 095-724-73-21. ·2-кімнатну квартиру в центрі міста, 4/5 цегляного будинку, кімнати роздільні, загальна площа 48 м2, електроопалення, телефон, Інтернет. Ціна договірна. Тел.: 061-278-32-27, 067-477-30-98. ·3-кімнатну квартиру, 5-й поверх, м-н Пологи-5, газове опалення, є гараж, або обміняю на 2-кімнатну (1-2 поверх). Тел. 095-149-12-71. ·газифікований будинок з двох половинок (окремі входи і опалення), є літня кухня, гараж, 2 підвали, колодязь, вода у домі, господарські будівлі, город. Тел. 095-149-12-71. ·дім в м.Пологах по вул.Набережній, 22. В домі є вода, газ по вулиці. Тел. 066-033-92-00. ·будинок в с.Семенівці по вул.Дружби, 54. Є літня кухня, погріб, госпбудівлі, колодязь, земельна ділянка. Тел.: 066-796-52-51, 050-909-89-26. АВТО ·Chevrolet Aveo, 2008 р. в., об’єм 1,6 л, срібний металік, кондиціонер, ABS, МР3, електросклопідйомники, в доброму стані. Тел. 068-318-67-33. ·КАМАЗ-53212, зерновоз. Тел. 096-594-63-92. ·автомобіль ”Славута”, 2007 р.в, люкс, інжектор, синього кольору, стан відмінний. Пробіг 50000 км. Тел. 050-637-70-50. РІЗНЕ ·дрова, паливо-брикет, вугілля, цемент М-400, 500 (опт, роздріб), цеглу б/в, нову, «Фагот», силікат, ракушняк, пісок, відсів, щебінь, мішки 50 кг, 1 т, мотоцикл «Дніпро-11», двигун. Куплю будівлю під розбір. Тел.: 066-339-74-47, 097-978-97-27, 2-30-65, 096-069-52-52. ·брикет лузги соняшнику. Доставка з 8.00 до 17.00. Тел. 050-322-08-42. ·пшеницю, мед в с.Кінських Роздорах. Ціна договірна. Тел.: 35-5-88, 066-113-48-10. ·силос подрібнений (цукрове сорго+кукурудза) в с.Чубарівці. Тел. 099-535-56-06. ·недорого сухі пиляні дрова. Тел. 099-043-79-44. ·посівну суданку і пшеницю. Телефонувати: 35-5-45, 050-454-60-55. ·сіно еспарцету в тюках. Тел. 095-808-97-09. ·корову за другим телям. Тел.: 066-897-90-09, 35-1-41.

КУПЛЮ РІЗНЕ

·свиней живою вагою та різаних. Телефонува-

ти: 066-565-41-23, 066-912-94-97, 067-458-48-67. ·горіхи, свиней, козу або цапа. Тел.: 2-53-70, 095-644-70-90. ·горіхи, часник, цибулю, сухофрукти і насіння гарбуза. Тел.: 066-475-89-71, 095-658-26-62, 5-01-34. ·дорого шкури ВРХ, горіхи, хряків. Телефонувати: 099-222-14-15, 095-724-73-21. ·будівлю під розбір. Телефони: 067-763-92-01, 067-301-88-00. ЗАВЕЗУ ·вугілля різних марок, ракушняк, шлакоблок, цеглу, шифер, цемент, камінь, щебінь, відсів, пісок, лузгу-брикет, дрова. ЗАКУПОВУЄМО свиней та ВРХ. Перевезення вантажів, якісне прання теплих речей, білизни. Тел. 32-5-60, 066-475-99-57, цілодобово. ПОСЛУГИ ·якісний ремонт холодильників всіх марок з виїздом до замовника. Заміна днища, ремонт дверей. Гарантія. Тел.: 2-40-17, 066-103-20-44 ·натяжні стелі дешевше гіпсокартону. Досвід, якість, гарантія. Тел. 066-558-30-77. РОБОТА ·потрібен водій на КАМАЗ з причепом, категорії Е. Є всі умови праці. Телефони: 067-975-01-67, 099-760-35-47. ·ТОВ «Віола» для постійної роботи потрібні провізор, фармацевт. Тел.: 2-25-75, 095-076-97-78. ·підприємству на постійну роботу потрібен бухгалтер. Вимоги до кандидата: вік до 35 років, освіта вища, середня-спеціальна (бухгалтер), вільне володіння ПК та програмою 1С Бухгалтерія. Тел. 2-39-00.

ТОВ «ТПФ Такокераміка»

(Басанський цегельний завод) на ПОСТІЙНУ РОБОТУ ПОТРІБНІ: - електрик; - машиніст бульдозера; - водій; - робітники на технологічну лінію; - електрогазозварник. Доставка на роботу транспортом підприємства з: м.Поліг, с.Тарасівки, с.Басані. Довідки за телефонами: 38-7-45, 067-634-89-88.

7 ЛЮТОГО – ПІВРОКУ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

дорогої нам людини – чоловіка, батька, дідуся, прадідуся Миколи Мироновича БАДЛА Ми найдорожче схоронили, Віддали матінці-землі. Земля тобі хай буде пухом І вічне царство в небесах. Тебе ніколи не забудем, Назавжди в наших ти серцях. З вічною скорботою та любов’ю дружина, діти, онуки, правнуки.

www.polvisti.com

13

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ+ОГОЛОШЕННЯ СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ

10 лютого минає рік, як з нами немає найріднішої, найдорожчої, наймудрішої, найкрасивішої матусі, бабусі, прабабусі Ольги Тимофіївни ДМИТРЕНКО (7.07.1933 р. – 10.02.2012 р.) Рік вже минає, як мами немає, Серце страждає, душа болить. Нам би до тебе, наша рідненька, Ще пригорнутись хоч на мить. Ніжно погладити голову сиву, Поцілувати руки невтомні твої, На нас би поглянула ти дбайливо, На жаль, це можливо тепер лиш у сні. В цей день дружно прийдем до могили, Голови схилити в скорботі своїй. Все пригадаємо… Швидко час сплинув. Спи, люба мамо, вічний спокій добрій твоїй душі. Хто знав і пам’ятає нашу маму, пом’яніть разом з нами. Невимовно сумуючі чоловік, доньки, онуки, правнуки.

11 ЛЮТОГО – РІК СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

Миколи Миколайовича ТУРЧИНА (17.09.1962 р. – 11.02.2012 р.) Нема тебе, хоч скільки хочеш клич, Сама печаль нависла над землею, У світі з тисячі облич Вже не зустрінем посмішки твоєї. Не заросте ніколи та стежина, Що провела тебе в останню путь. Похилиться зажурена береза, І добрим словом люди пом’януть. Хто знав, згадайте, хто пам’ятає – пом’яніть разом з нами. Пам’ятаємо, любимо, сумуємо. Сестра і вся родина.

7 ЛЮТОГО – 9 ДНІВ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

Маї Олександрівни ЧЕРКУН (19.04.1925 р. – 30.01.2013 р.) Ушла от нас ты в мир иной, Туда, откуда нет возврата, Оставив память о себе, Любовь, печаль и боль утраты. Господь призвал тебя к себе, Оставив нам печаль и слезы. На небе царствовать тебе, А нам носить к могиле розы. Царство небесне, пухом земля і вічний спокій. З любов’ю і скорботою діти, онуки, правнуки.

РІЧНИЦЯ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

Олександри Харитонівни ЦИЦЕНКО (20.09.1938 р. – 5.02.2012 р.) Ушла от нас ты так нежданно, Никто не смог тебя спасти. Остались в сердце боль и рана, Пока мы живы – с нами ты. Сини, невістка, онука.

2 РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

дорогої і любої матусі, бабусі Марії Захарівни ГАПОНЕНКО (с.Григорівка) (27.11.1924 р. – 7.02.2011 р.) Пусть пухом будет для тебя земля, Которая тебя укрыла, Пусть над тобой горит звезда, Хранит покой и сторожит могилу, Твой сон никто не потревожит, Никто не сможет разбудить. Кто знал тебя – цветы положит И у могилы постоит. З любов’ю і скорботою діти, онуки.

8 ЛЮТОГО – РІК СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

дорогої мамочки, бабусі, прабабусі Лідії Павлівни СЛАБИШЕВОЇ (12.03.1928 р. – 8.02.2012 р.) Рік вже минає, як мами немає. Серце страждає, душа болить. Нам би до тебе, наша рідненька, Ще пригорнутись, хоча б на мить. Ніжно погладити голову сиву, Руки невтомні твої. На нас би поглянула ніжно, дбайливо. На жаль, це можливо тепер лиш вві сні. Завтра ми дружно прийдем до могили, Голови схилим в скорботі своїй. Все пригадаємо... Швидко рік сплинув, Спи, люба мамо, вічний спокій тобі. З сумом діти, онуки, правнуки.

9 ЛЮТОГО – 40 ДНІВ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

дорогого і коханого чоловіка, батька та дідуся Миколи Михайловича ШКРЕБІТЬКА (22.05.1951 р. – 31.12.2012 р.) Наш самый близкий и родной, Мы сильно по тебе скучаем, Мы помним, любим и скорбим И часто вспоминаем. Спасти тебя мы не смогли, На все есть Божья воля. Любить и помнить о тебе – Такая наша доля. З вічною скорботою та любов’ю дружина, діти, онуки, всі рідні та близькі.

25 РОКІВ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

Зінаїди Никифорівни КІЙКО (12.11.1927 р. – 5.02.1988 р.) На сердце горькая печаль Лежит, омытая слезами. Нам тяжело, нам очень жаль, Что нет тебя, родная, с нами. Донька, зять, онука Женя.

9 ЛЮТОГО – 3 РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

Віктора Васильовича СТЕЛЬМАХА (4.02.1961 р. – 9.02.2010 р.) Наш самый близкий и родной, Мы сильно по тебе скучаем, Мы помним, любим и скорбим, И очень часто вспоминаем. Спасти тебя мы не смогли, На все есть Божья воля. Любить и помнить о тебе – Такая наша доля. З сумом та скорботою мама, сестра, брат та їхні родини.

ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ

18 січня пішла з життя дорога нам людина Марія Іванівна ШМАРОВОЗ. Висловлюємо подяку всім, хто з нами розділив біль втрати – сусідам, кумам, друзям, сватам, близьким і знайомим. Окрема подяка отцю Олександру, ПП Пилипенко В.Ф. та їхнім колективам, які, незважаючи, на свято Водохреща допомогли нам достойно провести в останню путь дорогу нам людину. Бережи, Господь, усі ваші сім’ї. Близькі та рідні.

ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ

30 січня 2013 року пішла з життя наша люба мама, дорога бабуся і прабабуся Мая Олександрівна ЧЕРКУН. Висловлюємо подяку всім, хто розділив тяжке горе – рідним, кумам, сусідам, колективу локомотивного депо, отцю Олександру. Бережи Господь усі ваші сім’ї. З болем у душі діти, онуки, правнуки, рідні.

ПП «Колорит» РЕАЛІЗУЄ

насіння соняшнику: Форвард, Дарій, Ясон, Віталій, Сержан, Терра, Рімі, НСХ2017, Тісса, Альбатр, Аламо, Атланта, Жалон, Красотка, Сонячний настрій, Рембо, Бонд, Ларісса, Федот, Український F1, Українське сонечко; насіння кукурудзи: Солонянський, Кадр, Білозірський, Любава. Ячмінь Патрицій. ЗЗР, міндобрива, хелатні мікродобрива, стимулятори, Гумати.

066-063-42-81, 098-033-45-06, 096-340-14-90, 0 (6145) 4-13-02, пн.-пт.

ВУГІЛЛЯ

горіх - 1250 грн. горючка - 1300 грн.

ЯКІСТЬ, ВАГИ, ДОСТАВКА. с.Шевченкове, вул.Горького, 35 , тел.: 38-6-97, 096-669-98-73.

ВУГІЛЛЯ АМ, АС 096-431-46-99, 095-058-66-70.

ТОВ «КВАДРОТ» РЕАЛІЗУЄ НАСІННЯ соняшнику, кукурудзи української селекції, сербської, Сингенти. Засоби захисту рослин. Тел.: 067-565-56-03, 096-503-34-75, м.Токмак. 11 ЛЮТОГО – 40 ДНІВ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

чоловіка, батька і дідуся Миколи Миколайовича ШТАНДЮКА Прости, прости, сто раз прости, Что не смогли тебя спасти. На все есть Божья воля. Любить и помнить о тебе – Такая наша доля. З любов’ю та скорботою дружина, сини, невістки, онуки.

4 ЛЮТОГО – 40 ДНІВ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

Валентини Карпіянівни ЛІСОВОЇ Багато суму ходить по землі, А про найвищий треба знати: Не передать словами біль, Як донечку хоронить мати. Земля хай буде тобі пухом І вічне царство в небесах, Ніколи, рідна, не забудем, Назавжди в наших ти серцях. Мама, тато, брат, сестра, племінники.

ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ

27 грудня 2012 року пішла з життя наша дорога донечка, сестра, тітонька Валентина Карпіянівна ЛІСОВА. Щиро вдячні сусідам, сватам, кумам, подругам, а особливо ПП Суходоля Г.В., за моральну і матеріальну підтримку. Хай береже Господь ваші сім’ї. З сумом батьки, сестра, племінники, брат. Колектив ФГ «Наталі» висловлює глибокі співчуття родині Тетяни Анатоліївни ШИЛО з приводу передчасної смерті батька Анатолія Івановича НЕХАЄНКА. Колектив та профспілкова організація ТОВ «Романцови і Ко» сумують з приводу смерті пайовика Ольги Савівни СОВИ і висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким покійної.

ЖИТТЯ КОЖНОГО ПЕРЕДПЛАТНИКА ГАЗЕТИ ЗАСТРАХОВАНО СТРАХОВОЮ КОМПАНІЄЮ “ОРАНТА-СІЧ”. ТЕЛ. 2-28-61.


14

ВІДПОЧИНЬ

НЕВИГАДАНА ІСТОРІЯ

Ц

е був час, коли наближалась річниця 50-річчя СРСР. На всю силу йшло змагання між Радянським Союзом і США за першість у світі з випуску сталі і чавуну, видобування газу і нафти. Але особливо загострилося суперництво за лідируючу позицію з виробництва молока та молочних продуктів! СРСР тримав тоді друге місце, а хотів зайняти першу сходинку. Показовість успішного розвитку країни соціалізму повинна підкріплятися здатністю її сільського господарства виробляти таку кількість молока і масла, аби ці продукти стали доступними за прийнятними цінами для переважної більшості громадян. Це питання виявилося ледве не номер один тодішньої світової політики!

Дояр із Грушевого В

селі Грушевому, з виходом постанови ЦК про нарощування виробництва молока, все завертілося в каруселі роботи. У керівництва колгоспу ім.К.Маркса, у бригадирів, у рядових колгоспників – у кожного було своє завдання. Поряд із старою фермою з глинобитними стінами будували нову з цегли і не на 100, а на 800 голів. У першу чергу набирали молодих доярок, видали їм білі халати, стільці та відра. Наказали шанувати корівчинок, перед доїнням пригощати шматочком хліба. Проте доярок не вистачало, і на цю роботу погодився 22-річний парубок Іван Бузенко, який недавно повернувся з армії. Друзі його, як дізналися, що він хоче стати дояром, тягти дійки корови, пообіцяли підняти на сміх і дружби з ним не водити. Закивали головами від Іванового рішення навіть два грушевських діди, які пройшли війну і фронти. Доярачоловіка бачили тільки в Німеччині. Тоді він напоїв їх теплим молоком і за звичкою ледве не ляпнув для вітання: «Хайль, Гітле..!», та вчасно спохватився і гукнув: «Хайль, Сталін!» Парторг колгоспу взяв особисте шефство над першим грушевським дояром. Приніс нове відро, високі гумові чоботи, здатні подолати глибокі калюжі. Одягнув на Івана Бузенка білий халат і, оглядаючись на дівчат-доярок, зашепотів на вухо: «Ну, Ваня, приступай до роботи! Вона не складна. Спостерігав, як мама доїла корову? Так і роби».

Молодий дояр, звичайно, бачив мамине доїння, але не придивлявся до деталей. «Та що там такого?!» – подумав парубок і сильно смикнув за дійки. Корова підстрибнула і жалібно мукнула! Зароїлося в нього в голові: «А як правильно доїти? Смикати за дійки, тягнути їх вниз до дна відра чи пальцями видавлювати з вим’я молоко? Мабуть, так!» – вирішує Іван Бузенко. І знову тягне з силою за дійки, стискає їх – корова підстрибує і ногою вибиває з рук дояра відро. Лунає сміх дівчат-доярок, а за ним ревіння худобини, яка вже боїться, що їй відірвуть дійки. Завідуюча фермою Катерина Костецька говорить: «Так не піде діло, Григорію Сергійовичу! Треба навчити цього чоловіка правильно доїти корів. Нехай Оксана Мороз проведе з ним уроки, а тоді влаштуємо екзамен і вирішимо здатний він працювати чи ні». З думкою завферми парторг погодився. Цілий тиждень Іван Бузенко та Оксана Мороз чаклували біля корови Марти. Дівчина показувала парубку як брати пальцями за дійки, як прив’язувати хвіст до ноги, обмивати вим’я, а той усе більше задивлявся в сині очі молодої доярки… Настав час екзамену. Оксана сказала Іванові: «А тепер берися за роботу! Згадай, як тебе вчила. Але не забувай, що дійки в корови не залізні». І тільки присів він на стілець, узявся за дійки корови, аж тут друзі приїхали подивитися на його доїння. Почали з нього кепку-

ПОЕТИЧНИЙ КУТОЧОК Творчість Пилипа Володимировича КЛЕВАКА (псевдонім Костянтин Григор’єв-Беркутов) ще невідома широкому загалу пологівців, але читаючи його вірші кожен рядок бринить на потаємних струнах душі. Його поезія чуттєва, філософська, має глибокий зміст. Цікаво, що цей поет пише вірші не лише рідною російською, а ще й українською, англійською та німецькою мовами. Отже, до вашої уваги один з ранніх творів його інтимної лірики.

Любимой Когда, любимая, уснешь ты сладким сном, Прикрывши светлое чело твое рукой, Спущусь с небес к тебе я и потом, Твоею чувственной любуясь красотой, Украдкой, тихо, ласково, тайком Оберегать я буду твой покой От злобы, лести, зависти коварной. Приснюсь я лесом, океаном, лугом, Высоким кленом, домом у ручья, Приснюсь собакой, то есть, верным другом, Чтоб знала ты, ведь есть еще друзья, Что оградят от искушения и недуга, И на рассвете, когда глаза закрою я, Проснешься ты с улыбкой лучезарной.

www.polvisti.com

вати: «Іване, одумайся! Ще б спідницю надів. Ти ж колишній моряк, а крутиш коров’ячим хвостом! Узнав би твій капітан корабля, що став дояром, утопив би в морі!» А Іван нахилився і, як музикант, котрий ніжно натискає на клавіші інструмента, узяв корову Марту за дійки. І полилося тугою цівкою молоко! І налилося його ціле відро! Молодий дояр підійшов до Оксани, синьоокої красуні, і сказав: «Спасибі за уроки! Будь моєю дружиною! Я люблю тебе!» Потім обійняв і поцілував. Друзі ошелешено дивилися на цю картину, навіть із заздрістю, бо їм теж подобалася ця молода доярка, а потім дружно вигукнули: «Ну, молодці! А ти, Іване, не промах!». …Років через п’ять парторг колгоспу ім.К.Маркса Григорій Сергійович проходив по фермі з кореспондентом районної газети. «Ви подивіться на того чоловіка. То наш передовий дояр! А он його дружина-красуня, теж доярка! Гарна в них родина, дітки чудові. На автомобіль легковий заробили грошей!» – розхваляв парторганізатор колгоспних передовиків. А потім спохмурнів і сумно промовив: «А в мене дружина старша на 10 років. І дітей не маємо. І грошей на легковика не зібрав. Може і мені треба було тоді стати простим дояром? Знаходитись в начальстві – не завжди означає стати щасливим…» М.ЖУЛАЙ, с.Чапаєвка.

Вітаємо з повноліттям рідненьку онучечку, дорогу племінничку, любу сестричку Юлечку СОЛОХУ (с. Шевченкове-1)! Желаем, чтобы любилось и мечталось, Что задумано – сбывалось, Молодость твоя пусть не убудет, Счастье, здоровье с тобой будут, Хай тебе оберігає янгол-охоронець! Люблячі бабуся Люба, тітонька Іра, дядечко Коля, Максим, Настя (м. Пологи-5). Щиро вітаємо із золотим весіллям (7 лютого) наших дорогих батьків, дідуся й бабусю Юрія Івановича та Ніну Іванівну ЗАКАРЛЮКІВ (с. Шевченкове-1)! Минуло вже піввіку з того часу, Як у вашому житті цвіла весна, І стільки прожито і пережито разом, І скроні побілила сивина… А в двері стукає ласкава осінь – Багата, щедра, справді золота! Як нагорода за любов і мудрість, За те, що зберегли свою родину На хвилях часу, в радості й біді, За те, що долю порівну ділили І стали гідним прикладом в житті. Тож будьте нам здорові і щасливі! Хай спільний шлях вам довго ще цвіте, Ну, а сьогодні – хай лунає пісня Про батьківське весілля золоте! З повагою і любов’ю син Іван, невістка Алла, донька Валентина, зять Петро та онуки Катя, Юра, Віталій, Віта.

7 лютого 2013 року

ПВ

Вітаємо! Вітаю з 60-річним ювілеєм (10 лютого) дорогого, любого чоловіка Михайла Миколайовича СТАСЮКА! Улетают года, словно пух тополей, Не грусти, милый, провожая их взглядом, Ведь года не беда, И совсем ерунда, когда я с тобой рядом. С тобой мне дышится легко, С тобой мне хочется трудиться, Петь, смеяться, веселиться, С тобой хочется мечтать И годов не замечать. А главное – максимум здоровья, минимум проблем, много любви, тепла и денег! Будьмо! З любов'ю дружина Антоніна. Щиро вітаємо з 70-річним ювілеєм (5 лютого) дорогу, єдину, любу матусю Віру Степанівну ДУПАК (с. Басань)! Пусть печали в твой дом не заходят, Пусть болезни пройдут стороной, Мы весь мир поместили б в ладони И тебе подарили одной. Но и этого было бы мало, Чтоб воздать за твою доброту, Мы всю жизнь, наша милая мама, Пред тобой в неоплатном долгу. Спасибо, родная, за то, что растила, За то, что взамен ничего не просила, Что горе и радость деля пополам, Во всем лучшей доли желала ты нам. Красива, заботлива, нежно-нежна, Ты нам ежедневно и вечно нужна. З любов’ю син, невістка, онуки, правнучок, чоловік та вся велика родина.

Від щирого серця вітаємо з 70-річчям (5 лютого) дорогу, любу тіточку, бабусю, прабабусю Віру Степанівну ДУПАК (с. Басань)! Хай щастя рікою в житті Вашім ллється, Хай хліб і до хліба у домі ведеться, Хай серце не знає печалі і болю, Бажаєм довіку щасливої долі! З любов’ю та повагою племінники Віктор, Наталія, Ніна зі своїми родинами.

Адміністрація, профспілковий комітет та рада ветеранів хімзаводу «Коагулянт» сердечно вітають з 60-річним ювілеєм (7 лютого) Сергія Яковича БРУЯ! Живи у здоров’ї, у щасті і силі, Літа проти тебе хай будуть безсилі, Нехай зозуля для тебе кує щоліта Многая, многая, многая літа!

Вітаємо з ювілейним днем народження (6 лютого) дорогу подругу, добру, уважну і щедру душею жінку Віру Василівну РЯБЧЕНКО (с. Тарасівка)! Не важно, что летят года, Это придумано не нами. Душа была бы молода, А годы пусть останутся годами! З найкращими побажаннями твої подруги.

Дорогого, любого чоловіка, батька, дідуся, прадідуся Віталія Трохимовича РУДКОВСЬКОГО (с. Басань) вітаємо з 75-річчям! Папа, родной наш, любимый, Дедушка славный, незаменимый, С 75-летием тебя поздравляем И всяческих благ желаем. Чтоб никогда не болел, Еще долго не старел, Чтоб вечно ты был молодым, Мудрым, добрым и нежным таким! З любов’ю дружина, донька, зять, син, невістка, онуки та правнуки. Вітаємо з 50-річчям подружнього життя (10 лютого) дорогих, люблячих батьків, дідуся та бабусю, прадідуся та прабабусю Петра Григоровича та Тетяну Федорівну ШАПКІВ! У цей святковий ваш славний золотий ювілей Ми щиро вас вітаємо, Добра та щастя вам бажаємо, Нехай вам, рідні, у будні та свята Лиш радісні вісті приходять до хати. Бажаєм багато ще років прожити разом, Щоб всіх нас на сторічний ювілей Ви могли запросити! З любов’ю діти, онуки, правнуки.

ПРАКТИЧНО КОЖНА ЖІНКА МАЄ В ГАРДЕРОБІ 22 РЕЧІ, ЯКІ ВОНА ЖОДНОГО РАЗУ НЕ ВДЯГАЛА.


ПВ

15

ФОТОКОНКУРС+

7 лютого 2013 року

«КРАСУНЯ ПОЛОГІВЩИНИ – 2013»

Анастасія ПАХАРЬ, 15 років

13

Крістіна СУББОТІНА, 18 років

14

Катерина ЧЕПРАСОВА, 20 років

15

Переможниці місяця

Оксана ГОНТАР

У січні редакція газети «Пологівські вісті» започаткувала фотоконкурс «КРАСУНЯ ПОЛОГІВЩИНИ-2013». Ми й не сподівалися, що він стане таким популярним: найбільша кількість переглядів у Інтернеті саме фотографій дівчат. Пологівці активно голосують, приносять до редакції вирізні купони. Фаворитками січня були кілька дівчат. Найбільше голосів набрали учасниці зі старшої вікової категорії: Оксана Гонтар (24 роки) набрала 56 голосів, Юлія Єгорова (29 років) – 17 голосів, Оксана Перечипидорога (23 роки) – 13 голосів. Переможниць Оксану ГОНТАР та Юлію ЄГОРОВУ запрошуємо до редакції отримати подарунки – фотоальбоми. Нагадуємо, що у вересні, під час святкування ювілею Пологівського району, будуть нагороджені переможниці року. Дівчата отримають цінні подарунки від редакції та від спонсорів фотоконкурсу. Щоб взяти участь у фотоконкурсі «КРАСУНЯ ПОЛОГІВЩИНИ-2013», ви маєте надіслати чи принести до редакції свої якісні світлини або ж можете домовитись з нашим фотокореспондентом Миколою Михайловичем Дрюченком про безкоштовну фотосесію за телефонами: 2-28-83 або 066-357-30-53. ОРГКОМІТЕТ.

Юлія ЄГОРОВА

КОНКУРС НА ВАКАНТНІ ПОСАДИ

СПОРТ

Пологівська районна державна адміністрація Запорізької області (м. Пологи, вул. М.Горького, 32, тел. приймальні 2-26-20) оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: головного спеціаліста відділу економічного розвитку і торгівлі Пологівської райдержадміністрації УМОВИ КОНКУРСУ: вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на державній службі на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах економіки не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

Пологівські рукоборці другі в області

головного спеціаліста з охорони здоров’я Пологівської райдержадміністрації тимчасово, на період відсутності основного працівника

УМОВИ КОНКУРСУ: вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на державній службі на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах економіки не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців Пологівської райдержадміністрації УМОВИ КОНКУРСУ: вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра за спеціальністю, пов’язаною, як правило, з інформаційними технологіями, та стаж роботи за фахом не менш як один рік. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією. Необхідні документи (заява про участь у конкурсі; заповнена особова картка (форма П2-ДС); 2 фотокартки розміром 4х6 см; копії документів про освіту, засвідчені нотаріально; декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік; копія першої та другої сторінок паспорта громадянина України); копія військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних), довідка про допуск до державної таємниці (у разі його наявності) надати до відділу кадрової роботи апарату райдержадміністрації протягом 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу. Згідно з Указом Президента України № 33/2012 від 25.01.2012 «Про Порядок організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування» та відповідного наказу Міністерства юстиції України від 23.03.2012 № 448/5 переможці конкурсу підлягають спецперевірці. Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків, розміру і умов оплати праці надається відділом кадрової роботи апарату райдержадміністрації за телефоном 2-20-86.

2 лютого в Запоріжжі пройшов чемпіонат Запорізької області з армспорту серед чоловіків та жінок. У змаганнях брали участь кращі рукоборці Запоріжжя, Енергодару, Мелітополя, Токмака, Приморська та команда Пологівської ДЮСШ на чолі з тренером О.В.Плетінем.

Першість району триває У ДЮСШ відбулися ігри районної першості з міні-футболу. У юнаків вони закінчилися з такими результатами: “Славія”“Путієць” – 4:0, “Хімік”-“”Колос” – 10:1, “Батьківщина”-“Локомотив” – 5:2, “ДЮСШ-1” – “ДЮСШ-2” – 3:2. У дорослих наступні результати: “Путієць”-“Славія” – 4:3, “Локомотив”-“Батьківщина” – 7:5, “ДЮСШ”-“Басань” – 8:1, “Хімік”-“Україна” – 6:4.

УКРАЇНСЬКІ БАНКИ ПОЧАЛИ ЗНИЖУВАТИ ДЕПОЗИТНІ СТАВКИ.

Чемпіонами у своїх вагових категоріях стали: Денис Рівний (до 80 кг, на правій руці), Валерій Чайка (до 85 кг), Ярослава Карначенко (до 55 кг). Срібні призери: Віталій Луценко (до 55 кг), Павло Матеяш (до 60 кг). Бронзові призери: Микола Павлов (до 60 кг), Артем Хіценко (до 80 кг, на лівій руці), Сергій Павелко (до 80 кг, на правій руці). У загальнокомандному заліку наша команда виборола 2 місце, поступившись господарям змагань. Тренер О.В.Плетінь та спортсмени висловлюють щиру подяку офіційному спонсору команди, генеральному директору ТОВ «Дніпрокераміка» А.І.Чеберку та голові профспілкового комітету С.В.Пустовойтенко за фінансову підтримку для виїзду команди для участі в змаганнях. 23 лютого в Пологівській ДЮСШ відбудеться чемпіонат Запорізької області серед юнаків (1995 р.н. та молодших) та юніорів (1992 р.н. та молодших). Фото О.ПЛЕТІНЯ.

Анонс!

9 лютого о 10.00 в ДЮСШ відбудуться змагання обласного зонального туру з міні-футболу серед юнаків 2000-2001 р.н., в яких візьмуть участь команди Вільнянського, Оріхівського, Чернігівського, Мелітопольського та Пологівського районів. Ігри першості району пройдуть 10 лютого. О 9.30 гратимуть команди “Басань”-“Хімік”, об 11.00 – “Локомотив”-“Україна”, о 12.30 – “Путієць”-“ДЮСШ”, о 14.00 – “Славія”-“Батьківщина”.

www.polvisti.com


16

КАЛЕЙДОСКОП

КРОССВОРД

По горизонтали: 3. «Е» для музыканта. 4. Человеческое качество, измеряемое палатами. 6. Прыгательная палка. 7. Интернетболталка. 9. «Мощная мера». 11. 1/3 снеговика. 18. Объемный «атлас». 21. Участь проездных билетов и мозгов. 23. Обладательница «челюстей», напугавшая миллионы кинозрителей. 25. Лекарство на спирту - гроза всех царапин. 26. Прямая дорога к согласию. 27. В «Бестолковом словаре» это слово трактуется как физическая величина, равная чисто массе, деленной чисто на объем. 30. Пирожковое месиво. 31. Бытовое название телевизора. 33. Имя папы Володи Ульянова. 34. «Противофантомасная» роль Луи де Фюнеса. 35. Спортсмены ею бьют по рюхам, бандиты - по ряхам. 36. Про слишком настойчивого говорят, что он прет, как эта бронетехника. 37. Верховный стул. 38. Рыба, которая плавает на карте Липецкой области. По вертикали: 1. Фиговый прикид. 2. Светлячок в темном царстве. 3. Личный транспорт Гарри Поттера. 5. Цветок - добыча наркомана. 6. Расстояние от любви до ненависти. 8. Забег электронов. 10. Единица измерения туалетной бумаги. 12. Людской трезвон. 13. Прямая, к которой напрасно стремится кривая. 14. На берегах какой реки практиковал добрый доктор Айболит? 15. «Охотник» на призывников. 16. Спасибо туда не положишь. 17. Искусство извлекать деньги из кармана другого человека, не прибегая к насилию. 19. Водяной знак, который иногда можно рассмотреть. 20. Место неслышных шорохов. 22. Ему поручено решать: как у всех отнять, чтобы каждому добавить! 24. «Он был настолько крутым, что собственная ... от него шарахалась» (шутка). 28. Беззвездная гостиница. 29. Тетеревиная серенада. 32. Сахарное последствие сладкой жизни.

ПОСМІХНІТЬСЯ РАЗОМ З НАМИ – У житті немає нічого вічного. – Ну не скажи. Ось, приміром, ти народився, потім садок, потім школа, потім закінчив вуз, пішов працювати, одружився і ось уже із дітьми виходиш на прогулянку. А бабусі біля під’їзду – ті самі! *** Несуть два грузини ведмедя, їм назустріч іде ще один грузин і запитує: – Гризлі? – Е-е-е! Нє, рукамі задушілі. *** – Кращий подарунок чоловікові на день народження – гроші. І подарунок зробили, і всі кошти в сім’ї залишилися. *** – Чому довго не відповідав? – Курив на балконі… – 40 хвилин? – Ну, я ще за бійкою спостерігав… – Ого, а що за бійка? – Та, двоє зчепилися, репетували... – А що казали? – Ня-я-яв! *** – Чому жінки так люблять виходити заміж за військових? – Бо ті вже вміють готувати, заправляти постіль, мають міцне здоров’я і привчені виконувати команди. *** – Доню, ти відчиняєш дверцята холодильника кожні п’ять хвилин. Там щось змінюється? – Так. – І що ж? – Цукерок менше стає… *** У кафе: – Поставили б музику. От, наприклад, з Алли Пугачової у вас щось є? – Так. Крістіна Орбакайте... *** Дружина чемпіона світу з перетягування канату постійно спить без ковдри і мерзне … *** Цегла на холодильнику позбавить ваших домашніх від переїдання і приємно урізноманітнить нічну тишу.

***

У супермаркеті: – Дівчино, а де у вас можна знайти веселі іграшки для поганих хлопців? – Відділ алкоголю – у кінці залу... *** – Побачивши рахунок за комунальні платежі, я про всяк випадок потоваришував із місцевими бомжами… *** Нова секретарка заходить до шефа у кабінет і каже: – Миколо Петровичу, мені здається, вас просять до телефону. Шеф з іронією: – Що означає "здається"? Мене просять до телефону чи ні? – Знаєте, – зам’ялася секретарка. – Я підняла слухавку і почула: "Це ти, моє солоденьке поросятко?". І тепер я не знаю – це вас просять чи мене…

– Ні, я за кермом, принесіть мені мінеральну воду. Через хвилину офіціант приносить кухоль пива і говорить: – Пийте спокійно! Вашу машину тільки що викрали… *** Господині на замітку: добре просмажені кабачки, хліб і ковбаса виглядають однаково. А дуже добре просмажені мають однаковий смак! *** Свекруха телефонує невістці: – Ну, як там мій синочок? – Та як, як… Горілку п’є, по бабах тягається, мене б’є… – Ну, слава Богу, лише б не хворів! *** – А чому ви незаміжня? – Розумієте, я хочу, щоб він був особливий. Щоб його цікавило не моє тіло чи мої гроші та зв’язки, а моя душа! – То ви хочете за чоловіка не людину, а диявола...

*** Мати виказує вчительці за свого сина: – Ну, як ви могли задати моїй Відповіді на сканворд, надрукований дитині задачку, де у газеті №5 від 31 січня 2013 року в умові написано, що пляшка пива коштує сім копійок? Мій чоловік всю ніч не міг заснути... *** Чоловік у пологовому будинку дивиться через скло і розчулено сюсюкає. Потім штовхає свого друга під бік: – Дивись: посміхається, посміхається! Друг: – Та він на тебе не дивиться... Чоловік: – Та я про медсестру кажу! *** – Вам пива? – питає офіціант постійного клієнта.

7 лютого 2013 року

ПВ

АСТРОЛОГIЧНИЙ ПРОГНОЗ íà 11 – 17 ëþòîãî ОВЕН (21.03-20.04). Цей тиждень один з найважливіших у році. Будьте активні весь тиждень, а особливо – в п'ятницю. Цього дня зважуйтеся на найважливіше, але передбачайте наслідки. Інтенсивні переживання роблять вас привабливими. Вихідні краще провести якомога спокійніше. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). У суботу можливі несподівані події. Уникайте небезпечних і травмонебезпечних ситуацій. Цей день може стати точкою відліку для розвитку нового напрямку вашої діяльності. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). З середи настане переломний момент у справах. Ви зможете реалізувати важливу частину своїх намірів. Може відбутися розмова, яка розставить всі крапки над « і » . Краще вирішувати в цей час ділові питання, а в особистому житті поки що залишити все без змін. РАК (22.06-22.07). Наступного тижня ви отримаєте багато нової інформації. Намагайтеся тримати в порядку потрібні документи і своє робоче місце. Ще однією важливою темою будуть домашні справи та стосунки з близькими. У понеділок і вівторок можна робити придбання в будинок. ЛЕВ (23.07-23.08). Ви легко досягнете поставлених цілей на початку тижня. Вирішуйте матеріальні питання, щоб розширити свої можливості. Зараз ви можете закласти основи справи, яка через деякий час почне працювати на вас. ДІВА (24.08-23.09). Не пропустіть цей тиждень, якщо у вас є плани, готові для втілення. Для серйозної роботи і вирішення фінансових питань сприятливі понеділок і вівторок. З середи займайтеся пошуком потрібної інформації, зв'язків, ведіть переговори і листування з партнерами. У п'ятницю можна укладати договори або робити інші рішучі кроки. ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Плануйте всі важливі заходи на першу половину тижня. Це сприятливий час для того, щоб закріпити домовленості і почати реалізацію своїх планів. У п'ятницю і суботу планети можуть піднести вам несподівані сюрпризи. Приймати рішення і діяти доведеться швидко і точно. В особистих стосунках зберігайте спокій. СКОРПІОН (24.10-22.11). Не квапте події. Зараз вам потрібно більше уваги приділяти своєму здоров’ю. Попереду кілька складних і дуже важливих для вашої роботи і кар'єри місяців. У п'ятницю у центрі уваги будуть особисті і любовні стосунки. Інтуїція вас не підведе, коли доведеться приймати рішення. СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Вам доведеться справлятися з великим навантаженням на роботі, але не обмежуйтесь тільки робочими завданнями. Більше часу приділяйте спілкуванню. Можлива несподівана зустріч з тим, з ким доведеться відновити контакт. КОЗЕРІГ (22.12-20.01). У першій половині тижня ви можете вдало вирішити деякі фінансові питання. Приємні враження на вас чекають не тільки на роботі, але й у вільний час. У п'ятницю сюрпризи вас чекають в поїздках. Можливі несподівані витрати. У вихідні обмежте коло спілкування; краще провести цей час на природі. ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Тиждень чекає насичений. Найціннішою якістю буде вміння швидко наводити порядок у справах і систематизувати інформацію. Намагайтеся налагодити свій графік роботи так, щоб у вас залишався час для особистих справ. У п'ятницю і суботу можуть відбутися події, які змусять вас по-іншому оцінити своїх близьких. РИБИ (20.02-20.03). Це дивовижний час, коли перед вами можуть відкритися нові горизонти там, де ви цього зовсім не чекаєте. На початку тижня є можливість обговорити з партнерами перспективи спільної діяльності, укласти вигідну угоду, контракт. У п'ятницю і суботу створити навколо себе творчу атмосферу. Щоб не відбувалося, намагайтеся отримати з цього користь.

З ЛЮТОГО У ЗАПОРІЖЖІ ПОЧАЛА ДІЯТИ ПРОГРАМА ОРЕНДИ ЖИТЛА З ПРАВОМ ВИКУПУ, РОЗРАХОВАНА ВОНА НА 15 РОКІВ. Редактор

– Ірина ЛІСОВА. Засновник – Пологівська районна рада. Видавець – колектив редакції. Газета перереєстрована комітетом інформації Запорізької облдержадміністрації 23 листопада 1998 р. Серія 33, № 311. Індекс 61516. Виходить раз на тиждень – у четвер українською мовою.

Телефони редакції: редактора ................................................................................2-23-72, заступника редактора, агропромислового та рекламного відділів.....................................................................................2-37-87 відділів листів і масової роботи, соціально-політичних проблем, фотокора..................................................................................2-28-83, головного бухгалтера тел/факс .............................................2-26-82. Наша адреса: 70600, м.Пологи, вул.М.Горького, 38. E-mail: pol_visti@pology.net Сайт газети: www.polvisti.com

Претензії до публікацій приймаються протягом місяця. Право на публікацію матеріалів належить видавцю. Анонімні листи не розглядаються. Передрук матеріалів та фотографій лише з письмового дозволу редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Відповідальність за зміст та достовірність реклами несе рекламодавець. За якість поліграфічного виконання газети відповідальність несе друкарня. Умовний друк. арк.1. Тираж 4700. Зам. № 181. КП “Пологівська друкарня”.

7-02-13  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you