Page 1

ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 10 ЖОВТНЯ 1930 РОКУ

ТЕМА НОМЕРА:

№ 31 (11946) ЧЕТВЕР, 1 СЕРПНЯ, 2013 РОКУ.

ЦІНА ДОГОВІРНА.

ЩЕДРИЙ ПОЛОГІВСЬКИЙ КОРОВАЙ Стих гул комбайнів у полях. У агрофірмах і фермерських господарствах зібрано цьогорічний врожай зернових та зернобобових культур. ...Чим же порадувала цьогорік пологівська нива? Валовий збір зерна склав більше 123 тис. тонн. Це найвищий показник серед районів області!

>4

ЗАПИТУЄТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

З НАГОДИ СВЯТА

ГЛИБИНКА

ЯК ЖИВЕШ, ПРОФСПІЛКО?

ЯКЩО ВИ ЗДАЄТЕ КВИТОК

ЧУЖІ ТУТ НЕ ХОДЯТЬ

У неділю залізничники країни відзначать День профспілок своєї галузі. Для чого потрібні профспілки, яку функцію виконують? Наш кореспондент з'ясовував це у голів профспілкових комітетів підприємств залізничного вузла.

Майже кожному з нас хоча б раз у житті довелося повертати придбаний завчасно квиток на поїзд. Та останнім часом люди стали частіше нарікати на те, що здати квиток стало важче, та ще при цьому пасажир втрачає й чималу суму грошей.

Подолавши від Семенівки кілька безлюдних кілометрів, заїхали у невеличке сільце. Уздовж добротного асфальтового шляху на чималій відстані від узбіччя, а подекуди й одна від одної, стояли невеличкі хатки. Це й було Дмитрівське.

>3

>5

В медові пахощі закуталися віти, Спекотний місяць серпнем нарекли. Солодка млість розлита у повітрі, Канікули зеніту досягли!

>11

4 серпня – День профспілки залізничників та транспортних будівельників Шановні залізничники!

Галузь, в якій ви працюєте, є не лише візитною карткою держави, а й посідає важливе місце в економіці міста і району. Сьогодні на Придніпровській залізниці працює багато справжніх майстрів своєї справи, які у свята й будні, вдень і вночі забезпечують чітке функціонування залізничних артерій. Бажаю всьому численному колективу пологівських залізничників міцного здоров’я і добробуту, миру і щастя, оптимізму і злагоди, нових професійних здобутків, впевненості у завтрашньому дні. О.ДУДКА, народний депутат України.

Шановні працівники та ветерани залізничного транспорту!

Теплі слова подяки ми адресуємо усім, хто, незважаючи на спеку і дощ, холоднечу і сніг, трудиться на благо нашого славного краю. Зі святом вас, дорогі друзі! Нехай ваша робота буде потужним імпульсом для подальшого розвитку і процвітання нашої області! Здоров'я вам, щастя, благополуччя, впевненості у завтрашньому дні, нових професійних успіхів! З повагою, В.МЕЖЕЙКО, голова Запорізької обласної ради.

Шановні залізничники!

Робота залізничника вимагає високої відповідальності і справжнього професіоналізму. Тож висловлюємо вдячність за добросовісну працю всім залізничникам Пологівщини. Бажаємо здоров’я, енергії, удачі, успіху в усіх починаннях, благополуччя та злагоди. Нехай у вашому житті завжди залишається місце для мрій, а кожен прийдешній день несе лише добро та радість. П. ЖУРАВЛЬОВ, голова районної ради. Ю. КОНОВАЛЕНКО, голова райдержадміністрації.

Шановні працівники профспілки залізничників та транспортних будівельників!

Завдяки високій кваліфікації, відповідальному ставленню до справи ви забезпечуєте безпечний рух поїздів, здійснюєте перевезення вантажів та пасажирів, вносите вагомий вклад у розвиток та розбудову рідного міста. У цей святковий день бажаю вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, щастя, благополуччя, миру і радощів. В.КОРОЛЬОВ, мiський голова.

Шановні працівники залізничного транспорту!

Щоденною кропіткою працею багатьох поколінь плекалася і тепер примножується трудова слава колективів залізничників усієї України. Ми шануємо вашу працю, сподіваємося на ваше розуміння і підтримку економічних реформ. У день професійного свята бажаємо всім вам прихильної долі, вагомих здобутків, міцного здоров’я, миру та злагоди в родинах, невичерпної енергії, професійної удачі. З повагою Ю.КОНОВАЛЕНКО, голова Пологівської РО ПАРТІЇ РЕГІОНІВ, І.ЧЕСНОКОВ, депутат обласної ради від ПАРТІЇ РЕГІОНІВ.

Шкільні канікули – пора незабутня... Хтось відпочиває на морі, інші рибалять на річці чи на ставку, допомагають батькам порати город. А ось семикласникові Семенівської ЗОШ Богданові БЕЗУГЛОМУ до вподоби спорт. Несе товаришам у сітці м'ячі, щоб пограти вволю у футбол. Канікули-и-и! Фото. М.ДРЮЧЕНКА.

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

СБСБ3 22

ПТ 2 21 +18 +290 0

хмарно хмарно

НД 4 23

+17 +260 0

опади хмарно

ПН 5 24

+16 +250 0

хмарно дрібний дощ

+16-9 0 0 +26 -10 0 0

дрібнийопади дощ

ВТ 25 6 +170-90 0 0 +27-11

хмарно хмарно

СР 26 7 +170-90 0 0 +29-13

ЧТ 8 27 +180 +300

мінлива хмарність сонячно хмарно сонячно

Шановні працівники локомотивного депо, ветерани!

У колективах підприємства виросло і зараз працює багато справжніх майстрів своєї справи, котрі у свята і в будні забезпечують чітке функціонування залізничних артерій. У цей святковий день висловлюємо всім вам глибоку вдячність, шану за сумлінну та наполегливу працю. Бажаємо здоров’я, гарного настрою, невичерпної енергії, оптимізму, затишку, добробуту! Адміністрація, профспілкова організація та рада ветеранів локомотивного депо.

НЕСПРИЯТЛИВІ ДНІ СЕРПНЯ: 6, 7, 12, 13, 21, 22, 23, 27, 28, 29.


2

факти. події. коментарі. зидента України від 24.05.2013 р. № 307 «Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території», звіти керівників структурних підрозділів райдержадміністрації про стан кадрової роботи у І півріччі 2013 року. Виступаючи на засіданні колегії, народний депутат України О.І.Дудка

прийомів громадян на території разом з депутатом виїжджає дуже багато представників районної влади, керівників різних рівнів О.І.Дудка зазначив, що це не якась його забаганка, а життєва необхідність. Саме такий формат зустрічей з людьми дозволяє найоперативніше вирішувати всі питання, з якими звертаються виборці. Таку позицію народного депутата

Народний депутат – в окрузі 26 липня Пологівський район відвідав народний депутат України О.І.Дудка. Разом із головою райдержадміністрації Ю.А.Коноваленком, головою районної ради П.І.Журавльовим, членами колегії взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації.

У

роботі колегії також взяли участь заступники голови райдержадміністрації, керівник апарату райдержадміністрації, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, відповідальні працівники виконкомів міської та сільських

рад, керівники підприємств, установ та організацій району, представники місцевих засобів масової інформації. На засіданні розглянуті питання про стан роботи зі зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації у І півріччі 2013 року на виконання вимог законодавства про звернення громадян, про стан виконання актів і доручень Президента України та стан виконавської дисципліни в Пологівській райдержадміністрації за І півріччя 2013 року, про роботу управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Запорізької області на виконання Указу Пре-

доповів присутнім про свою роботу в окрузі і навів конкретні приклади вирішення проблемних питань територій, питань, з якими зверталися до нього жителі округу. Також О.І.Дудка відповів на питання стосовно освоєння коштів на ремонт доріг, забезпечення району шкільними автобусами, зазначив, що один автобус вже надійшов до Пологівського району. На завершення свого виступу народний депутат привітав хліборобів району з першим місцем в області по валовому збору зерна – 124 тис. тонн. Відповідаючи на запитання про те, чому під час проведення особистих

Н

а початку місяця на території ринку “Хитрий” прорвало водопровідну трубу. Ремонтників із водопостачання залізниці дочекались не одразу. Зате, коли вони з’явились, воду відключили, і мешканці з прилеглих до ринку будинків на п’ять днів залишилися без води. Скільки часу знадобиться підприємству, щоб полагодити труби і засипати величезний котлован, сказати важко. Керівництво водопостачання в особі С.Д.Теута кожного разу називає різні строки. Директору “Хитрого” ринку П.П.Буртненку пообіцяв це зробити до 16 липня. Кореспонденту “Пологівських вістей” – до 19 липня. Але котлован глибиною щонайменше 5 метрів і досі стоїть. Може, залізничники про нього забули?

фотофакт

днями трапилося

Згоріло три копиці сіна

стволами сіна, що знаходилося в небезпечній зоні та могло загорітися. В результаті пожежі згоріло три копиці сіна. На щастя, обійшлося без жертв. Причини та обставини пожежі з’ясовуються.

Привласнила бабусині гроші

Як повідомили у Пологівському РС ГУ ДСНС України у Запорізькій області, 23 липня о 13.00 надійшло повідомлення, що на одній з вулиць села Інженерного горить сіно. На місце пригоди одразу виїхав черговий караул 21-ДПРЧ. На момент прибуття рятувальників вогнем було охоплено три скирти сіна та дерева в садку. Поруч

знаходилися ще дві скирти, які були вкриті поліетиленовою плівкою, що починала плавитись від високої температури. Враховуючи обстановку, пожежні стволи було введено на захист прилеглих до місця пожежі споруд та сіна. Рятувальники локалізували пожежу та зупинили розповсюдження вогню, організували захист водяними

www.polvisti.com

підтримала переважна більшість присутніх у залі. Цього ж дня народний депутат України О.І.Дудка разом із головою райдержадміністрації Ю.Коноваленком взяв участь у роботі сесії Григорівської сільської ради. На сесії розглядалися питання про виконання сільського бюджету за І півріччя 2013 року, про внесення змін та доповнень до рішення Григорівської сільської ради № 3 від 29.12.2012 р. «Про сільський бюджет на 2013 рік», про затвердження місцевої програми «Відродження річки Малої Токмачки», про встановлення систем відеоспостереження тощо. Вл.інф.

26 липня до райвідділу міліції надійшло повідомлення від жительки села Вербового про те, що її онука викрала пенсійну картку і, знаючи код, з допомогою мережі інтернет зняла з рахунку кошти у сумі 1745 грн. Бабуся спершу не зверталася до міліції, бо чекала, що онука поверне гроші. Та коли в цьому засумнівалась, таки звернулася за допомогою до правоохоронців. Тепер за даним фактом відкрито кримінальне провадження.

Украв, випив…

26 липня до райвідділу міліції зателефонував житель села Шевченкового, який розповів, що в ніч з 25 на 26 липня у себе вдома він випивав з приятелем, і той украв у нього мобільний телефон вартістю 1000 грн. та гроші – 20 грн. Тепер з крадієм розбираються правоохоронці: відкрито кримінальне провадження. 27 липня житель села Чапаєвки написав заяву до міліції про те, що опівночі його пограбували біля магазину АТБ. Невідомий вихопив з нагрудного кармана сорочки потерпілого гроші у сумі 46 грн. У ході перевірки заяви з’ясувалося, що крадіжку скоїв громадянин Г., що вже був раніше засуджений. Він витратив вкрадене на придбання спиртних напоїв. Тепер дає пояснення в міліції.

1 серпня 2013 року

ПВ

З В ЕРНЕННЯ

ветеранів органів внутрішніх справ України до працівників органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ МВС України Звернутися до вас від імені 215 тисяч ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ нас змусила ситуація, спричинена окремими ганебними вчинками працівників органів внутрішніх справ, що викликали широкий суспільний резонанс.

М

и, ветерани міліції, як і все населення України, вкрай обурені подією у смт. Врадіївка Миколаївської області, яка сталася за участю осіб у міліцейських погонах. Нам, хто пройшов дорогами Великої Вітчизняної війни, подолав повоєнне лихоліття, вистояв у боротьбі з розбурханим атомом під час Чорнобильської катастрофи, витримав випробування на стійкість та вірність обов’язку в «гарячих точках» планети, не скорився перед розгулом злочинності в 1990-ті роки, важко пригадати подібний дикунський вчинок, скоєний працівниками міліції. Те, що вчинили працівники Врадіївського райвідділу, зводить нанівець усе хороше, що роблять заради блага людей віддані своїй справі працівники органів внутрішніх справ та військовослужбовці внутрішніх військ. Зрозуміло, що такі неприпустимі випадки вкрай негативно позначаються на іміджі всього правоохоронного відомства. Вони вносять розбрат між міліцією й народом. В історії міліції України чимало славетних сторінок. Ми не допустили кровопролиття, яке могло статися через протистояння політичних сил у перші роки Незалежності України. Працівники міліції на високому професійному рівні забезпечили правопорядок під час проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу. На високу оцінку заслуговують дії міліції цьогорічної зими під час аномальних снігопадів. Працівники міліції, військовослужбовці внутрішніх військ, курсанти вищих навчальних закладів системи МВС України, не шкодуючи сил і часу, приходили людям на допомогу за першої потреби. Маємо нагадати: виконуючи свій службовий обов’язок, за роки Незалежності нашої держави віддали своє життя 1013 працівників органів внутрішніх справ, дістали поранення – 7500. Це свідчить про героїзм та самовідданість тих, кому народ довірив пильнувати свій спокій. Упевнені, що міліція України, як невід’ємна частина українського народу, завжди захищала й захищатиме особисту

та майнову безпеку громадян, їхні права і свободи. Шановні працівники органів внутрішніх справ! Закликаємо вас продовжувати та збагачувати славетні традиції, закладені старшими поколіннями української міліції. З честю дотримуйтеся Присяги на вірність українському народові! Працюйте так, щоб громадяни України бачили в кожному з вас справедливого, надійного захисника, товариша й партнера, вірили в законність та об’єктивність ваших дій, а ваші рідні й друзі пишалися вами. Ми впевнені в об’єктивному й неупередженому розслідуванні цієї події, що дасть підстави покарати винних за всією суворістю Закону. Водночас звертаємося до ветеранів органів внутрішніх справ із проханням активніше долучатися до професійного становлення та виховання молодих працівників, передавати їм набутий за роки служби досвід. Віримо, що ви, кому держава довірила захищати Закон, докладете всіх зусиль для забезпечення правопорядку в нашому суспільстві та гарантування безпеки людей. Лише за таких умов громадяни будуть упевнені у своєму майбутньому. Пам’ятайте, що найвища оцінка діяльності української міліції – довіра народу. Від імені 215 тисяч ветеранів органів внутрішніх справ: В.В.ДУРДИНЕЦЬ, голова Всеукраїнської Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС України, генерал внутрішньої служби України. І.Д.ГЛАДУШ, генеральний директор Національного музею «Чорнобиль» МВС України, генерал внутрішньої служби України. А.В.ВАСИЛИШИН, президент Української секції Міжнародної поліцейської асоціації, генерал внутрішньої служби України. В.М.КОРНІЙЧУК, голова Асоціації ветеранів МВС України, генерал-лейтенант міліції у відставці.

А нас все менше й менше... На 1 червня 2013р. в Пологівському районі, за оцінкою, проживали 41414 осіб, у т.ч. міського населення – 19840 осіб; сільського – 21574 особи. За січень-травень 2013р. чисельність населення району зменшилась на 166 осіб. Загальні зміни чисельності населення формувались за рахунок природного скорочення – 171 особа та незначного міграційного приросту – 5 осіб. За січень-травень 2013р. в Пологівському районі народи-

Сьогодні – день інкасатора.

лась 185 немовлят, що на 1,6% менше, ніж у січні-травні 2012р. та зареєстровано 356 померлих, що на 3,8% більше, ніж у відповідному періоді 2012р. Впродовж січня-травня 2013 р. у сільську місцевість району приїхали 20 осіб, з міських поселень виїхали 15 осіб, що обумовило загальний міграційний приріст по району – 5 осіб. В.Головешко, начальник Головного управління статистики у Запорізькій області.


ПВ

1 серпня 2013 року

Як

живеш, профспілко?

М.В.Вяльцев, голова профспілкового комітету локомотивного депо:

–Н

аша галузь переживає непрості часи. З кожним роком все важче й дорожче ремонтувати старі зношені локомотиви. Очікуємо змін, та, як швидко вони стануться і що з собою принесуть, поки що невідомо. Проте люди працюють, стараються – і моє завдання відстоювати їхні інтереси, дбати про належні умови праці, оздоровлення та відпочинок. Зараз надворі літо, то, звісно, що в центрі уваги питання оздоровлення працівників, їхніх дітей, сімей і ветеранів. Цього літа в оздоровчому таборі “Со-

кіл” побуває 40 дітей працівників. Вважаю, що 600 гривень, які сплачують батьки за 21 день перебування з 6-разовим харчуванням на день, – це недорого. Дорослі зі своїми сім’ями чи ветерани можуть відпочити у Генічеську, в Криму або ж у Бердянську, де спільно з адміністрацією депо відремонтували кімнати відпочинку. Зараз займаємось вирішенням побутових проблем, зокрема котельнею. Вона є важливим об’єктом, бо не тільки опалює виробничі приміщення, а цілий рік повинна забезпечувати гарячою водою баню. До цього зробили систему очистки, завдяки чому люди п’ють якісну воду. З вузловим інструктором В.В.Бойком приділяємо велику увагу розвитку спорту. Беремо активну участь у вузлових, районних спартакіадах. Торік уперше за останні роки посіли перше місце з волейболу серед підприємств вузла. Минулої неділі уперше за все існування депо провели чемпіонат зі спортивної рибалки. Переможці отримали спеціально виготовлені кубки, медалі, причому все було підписано, сподіваюсь, що й через багато років онуки будуть знати, в якому змаганні переміг їхній дід.

Узимку команда взяла участь у районному турнірі з міні-футболу і посіла п’яте місце. Скажу, що за останні три роки на спорт виділяється значно більше профспілкових коштів, ніж до цього. У спортзалі працюють секції, які може відвідувати кожен бажаючий, і заборони, щоб по залу не бігали, не били м’ячем, такого немає. Вагому допомогу надаємо й ветеранам підприємства. Крім локомотивного депо, здається, жодне інше підприємство не вітає їх з різними святами на сторінках районної газети. Правда, й рада ветеранів у нас активна. За її ініціативи установимо на території депо камінь з нагоди 140-річчя Придніпровської залізниці, і цим ушануємо багатьох орденоносців-залізничників. А взагалі-то кожного дня доводиться зустрічатися з людьми з дуже різних питань. Кожного дня якісь проблеми, то хтось захворів і потрібні гроші на лікування чи на операцію. І про жодну людину не забуваємо, надаємо грошову допомогу, незважаючи хто це – керівник чи простий робітник. Ось зараз чекаємо 30 тисяч гривень допомоги колишньому працівнику, який потребує лікування опорно-рухового апарату.

Є.В.Маслюк, голова профспілкової організації дистанції звязку:

–У

центрі моєї уваги здебільшого соціально-правовий захист працюючих, оздоровлення, дозвілля та спорт. Траплялось, що доводилось відстоювати своїх у вищих інстанціях. А зараз, коли надворі літо, то на першому плані оздоровлення людей. До сьогоднішнього дня вже оздоровилося 13 дітей, на черзі ще 18. Всі вони побувають у дитячому таборі “Сокіл”, де всі задоволені і умовами для відпочинку, і харчуванням. Дорослі теж за бажанням відпо-

чивають у Бердянську, Феодосії, Євпаторії або Генічеську. Частенько збираємося колективом на різноманітні свята, запрошуємо на них ветеранів. Ну, а спорт – для нас святе. Беремо участь в усіх спортивних заходах вузла, нерідко перемагаємо. Про це свідчить величезна кількість кубків та дипломів. Останню перемогу отримав наш Віталій Омесь, котрий у складі збірної команди Запорізького відділення посів друге місце з шахів.

ереважно профспілка займається оздоровленням працівників, їхніх дітей та ветеранів.

Якщо торік оздоровилося лише 6 дітей, то нинішнього їхня кількість зросла до 13 чоловік. Практично за літо оздоровлюємо всіх бажаючих, маю на увазі і дорослих, і дітей, і ветеранів. Два ветерани вже відпочили за двотижневою путівкою. Причому на початку літа та у вересні вони можуть оздоровитися безкоштовно. Намагаємось фінансово допомогти, якщо членам профспілки потрібне лікування. Велику увагу приділяємо розвитку спорту. Станційна команда бере участь в усіх спортивних змаганнях, які проходять на вузлі: чи то з шахів, чи то волейболу, чи більярду. До речі, команда посіла третє місце у вузлових змаганнях

У неділю залізничники країни відзначать День профспілок своєї галузі. Для чого потрібні профспілки, яку функцію виконують? Одні вважають, що профспілки, як організація, повинні захищати інтереси людей праці, відстоювати їхні права. Інші – що профспілки не потрібні, оскільки їхні функції давно звелися до збирання внесків, надання путівок і допомоги лише обраним. Як би там не було, але чомусь так уже склалося, що саме профспілки залізничників залишаються найбільш активними і найбільш дієвими в порівнянні з профспілками інших галузей, особливо зараз, на порозі реструктуризації галузі. Чи так це насправді? Наш кореспондент з’ясовував у голів профспілкових комітетів підприємств залізничного вузла.

С.М.Гавриленко, голова профспілкового комітету дистанції колії:

–К

олектив у дистанції дружний, непорозумінь чи гострих проблем між колективом і адміністрацією не виникало. Єдина складність у тому, що дистанція розкидана більше, ніж на 200 кілометрах у двох областях, у 5 районах – Пологівському, Гуляйпільському, Куйбишевському, Оріхівському, Чернігівському та Покровському. Через це зібрати і охопити в якомусь заході усіх 307 працюючих з 11 околотків дуже складно. На-

віть на звітні чи звітно-виборні збори в «червоному кутку» головного підприємства збираються лише делегати. Питання, які переважно порушуються на них, стосуються спецхарчування та забезпечення спецодягом. Стосовно оздоровлення претензій ніколи не виникало. Кожен працюючий чи його діти можуть відпочити за путівками. Наприклад, цього року в дитячому таборі “Сокіл” оздоровиться 14 дітей, а в санаторно-курортних закладах – 30 дорослих. Правда, серед них переважно мешканці з Поліг, бо селяни такої розкоші собі не дуже дозволяють. Проте у спорті активні всі. Команда колійників успішно виступає в усіх видах спорту – шахах, волейболі, більярді, міні-футболі. І не тільки у вузлових, а й на змаганнях Придніпровської залізниці. Принагідно хотів би подякувати керівнику колективу Миколі Олександровичу Одинцю, котрий активно сприяє розвитку спорту на підприємстві, а також намагається створити всі умови для поліпшення умов праці та відпочинку працюючих.

О.В.Плетінь, голова профспілкового комітету ВСП “Пологівське вагонне депо”:

–У

С.В.Різниченко, голова профкому станції Пологи:

–П

3

з нагоди свята

з шахів. У колективі започатковано спортивний захід з більярду, в пам’ять про колишнього керівника Євгена Валентиновича Чистова. Нерідко наші футболісти виступають у складі збірної запорізької команди. Але на першому плані, звичайно ж, робота. У цьому році, згідно з рішенням профспілкового активу, до якого входить по одному цеховому представнику, подали на нагородження на святкових урочистостях кандидатури Володимира Сердацова та Анни Тріщук, котрі багато років пропрацювали на залізниці і утримують в належному стані територію вокзалу.

профспілки вагонного депо з адміністрацією підприємства давно вже склалися партнерські стосунки, але трапляється, що доводиться відстоювати права працюючих, якщо стосується скорочення, доплат чи додаткових відпусток. З цими питаннями виходили й на управління Придніпровської залізниці, Київ. Отримали відписки, але не змирились. З липня минулого року профспілка скоротилася, від вагонного депо відокремилося ПТО – експлуатація, яке відійшло до Запоріжжя-лівого. Внаслідок цього число працюючих зменшилося до 214 чоловік. Проте побутових проблем не стало менше. Стараємось вирішувати їх спільно з керівництвом. У найближчих планах впорядкувати кімнату для прийому їжі, адже їдальню, як нерентабельну, закрили, а людям десь же їсти треба. За профспілкові кошти придбали холодильники, мікрохвильові печі, щоб було де зберігати чи розігріти їжу, підвели питну воду. А здебільшого, як мабуть й інші профспілки, займаємось оздо-

станом на 1 липня заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах району не було.

ровленням працюючих, дітей та ветеранів. Дітвора відпочиває тільки влітку, а працюючі за путівками профспілок протягом року і в Криму, і в Карпатах. Не відмовляємо й пенсіонерам. Для дітей проводимо новорічні ранки, з призами та подарунками. А для дорослих не так давно влаштували на “бублику” змагання з туризму, варили з риби юшку. Одним словом, профспілка працює. Спілкувалася Л.Слабишева. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

www.polvisti.com


4

тема номера

1 серпня 2013 року

ЖниВа-2013 Стих гул комбайнів у полях. У агрофірмах і фермерських господарствах зібрано цьогорічний врожай ранніх зернових та зернобобових культур. хлібороби вже справили обжинки і після невеликого перепочинку приступили до наступного етапу польових робіт.

• Нагородження жниварів у ТОВ "Аванте".

ЩедриЙ пОлОГІвсЬкиЙ кОрОвАЙ У районі ЗаВершено Збирання ранніх ЗерноВих

кращі серед господарств За ВроЖайніСтЮ: • тов «агрофірма «комунар» – 46,8 центнера зерна з одного гектара; • тдв «40 років радянської україни» – 45 центнерів; • снвп «Батьківщина» – 39,5 центнера; • пп «агрофірма ім.Шевченка» – 38,6 центнера. • вище середньорайонної врожайність у агрофірмах «Батьківщина», «нива», «сигнал», «гай». За ВалоВиМ ЗбороМ: • тов «Батьківщина» – 34174 тонни; • тов «нива» – 10900 тонн; • пп «агрофірма ім. Шевченка» – 7913 тонн; • аф «комунар» – 5772 тонни.

Ч

им же порадувала цьогорік пологівська нива? Валовий збір зерна склав більше 123 тисяч тонн. Це найвищий показник серед районів області! Основна частка намолоту – зерно озимої пшениці – 109161 тонна. Успіх хліборобів району очевидний. За ним стоїть велика праця рядових працівників, спеціалістів, керівників сільгосппідприємств, кожен з яких на своєму місці робив усе необхідне, щоб виростити вагомий урожай. Тепер стоїть завдання ефективно його реалізувати, щоб з’явилися

кошти для придбання пального, добрив, насіння, засобів захисту рослин, купівлі техніки, підвищення зарплати. Ось тут і заковика. Закупівельні ціни на зерно не радують. Вони нижчі, ніж у минулому році. Наприклад, тонну фуражної пшениці можна придбати за 1300 гривень, тоді як минулого року вона доходила до 2 тисяч. Ряд підприємств засипали зерно на зберігання, аби в подальшому продати дорожче. Кому конче необхідні кошти зараз, доводиться реалізовувати зерно навіть нижче собівартості. Особливо постражда-

ли господарства, де й намолоти виявилися низькими. Звичайно, валовий збір зерна вражає. Проте, слід зауважити, що не тільки завдяки підвищенню врожайності досягли його (у деяких господарствах вона низька –18, 19, 21 центнер), а й через розширення площ під зерновими. Тобто, не інтенсивним, а екстенсивним методом. Хоча вплинув і погодний фактор. Неврожайними виявилися посіви ярового ячменю та гороху. Окремим господарствам навіть довелося списати деякі площі. В.ХАРЧЕНКО.

«У

www.polvisti.com

нАЗвА госПоДАрствА ТОВ "Аврора" ТОВ "Аванте" ТОВ "Батьківщина" СФГ "Софія"

формування зернофуражного балансу в країні. І вже в поточному році кукурудза матиме попит на ринках країн Азії, зокрема Китаю. «Українські виробники активно реагують на потреби ринку. В поточному році кукурудза на полях займає майже 5 млн. гектарів, а за останні 10 років її врожайність збільшилася майже утричі. І в цьому році ми очікуємо, що аграрії зберуть понад 25 млн. тонн кукурудзи, що стане абсолютним рекордом в Україні», – зауважив керівник міністерства. Прес-служба Мінагрополітики.

врожАйність

вАл (тонн)

964

22,7

2192

985

26,7

2633

7342

43,6

31991

746 749 970

1760 1947 4879 8729 4950

ТОВ "Нива" ТОВ "Романцови і Ко"

2348 2171

22,8

ТОВ "Тарасівське"

556 2059 988 561,3

20,3

1128

22,9 34,5

4580

21

1700

1181

41,1 45

6988

25 32,2

879 2373

26,9

1344

23 20,7 24,1

2318 248 1328

СНВП "Батьківщина"

1008 120 551 1376

39,5

5436

ПП "Гай"

305

30,5

930

ТОВ "Комунар"

ТОВ "Семенівське" ТОВ "Стелсі" ТОВ "Україна нова" ПП "АФ ім.Шевченка" ТДВ "40 років Радянської України" ПП "Обрій" ТОВ "Сигнал" ТОВ "Соя Протеїн Продукт" ТОВ "Меридіан" ПП "Колос техсервіс" ФГ "Наталі"

Інші СП+фермери По рАйонУ

494 351,87 741,3 500,3

3409

2223

5396,2

24,5

13220

32919,7

32,4

106666

оЗиМий яЧМінь нАЗвА сільгосП- ПлАн ПіДПриємствА (га)

врожАйність (ц/га)

вАл (тонн)

ТОВ "Аврора" ТОВ "Аванте" ТОВ "Батьківщина"

135

31,2

421

60

20,3

122

110

23,5

259

ТОВ "Комунар"

169

40,9

691

ТОВ "Нива" ТОВ "Романцови і Ко"

496 271 239

28 14,6 14 27,7 8,4

1359 396

37,5

693

20,3

87

320 241 75

ФГ "Наталі"

89,1 182 155

Інші СП+фермери По рАйонУ

90,9

14,9

2084

24,7

315 135 4945

врожАйність (ц/га)

вАл (тонн)

ПП "АФ ім.Шевченка"

зернових», – зауважив міністр. Він також зазначив, що в Україні поступово збільшуються площі посівів і врожайність пшениці. Так, у поточному році вона зросла на понад 30%. «Потенціал до збільшення урожайності ще не вичерпаний. Вже сьогодні в Україні не рідкість сільгосппідприємства, які мають урожайність вищу від середньої на 50% та навіть 100%», – підкреслив М.Присяжнюк. Також, за словами міністра, значну частку у валовому зборі зернових в останні роки становить кукурудза, яка є однією з основних складових

ПлАн (га)

23,6 26 50,3 37,2

ТОВ "Агродар"

ТОВ "Україна нова"

аграрії України вже зібрали майже 24 мільйони тонн зернових. найбільше намолочено пшениці – 17,2 мільйона тонн і 5,6 мільйона тонн ячменю та 341 тисяча тонн жита. окрім цього, очікується рекордний врожай кукурудзи на рівні понад 25 мільйонів тонн. про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола приСяЖнЮк. рожай цього року формувався в погодних умовах, що значно відрізнялися від попередніх років. Це і перезимівля, і скорочені строки посівної. Проте польові роботи організовані на високому рівні. На сьогодні сільгоспвиробники випереджають темпи минулого року по збору

оЗиМа пшениця

ТОВ "Семенівське" ТОВ "Стелсі"

до теМи

ПВ

горох нАЗвА сільгосП- ПлАн ПіДПриємствА (га) ТОВ "Аврора" ТОВ "Батьківщина" ТОВ "Агродар" ТОВ "Комунар" ТОВ "Нива" ТОВ "Романцови і Ко" ТОВ "Стелсі" ТОВ "Соя Протеїн Продукт" Інші СП+фермери По рАйонУ

114

5,7

65

1515

10,3

1564

124

5 17,9

62 44,7

7,1 10 9,1

329 23 240

26

4

10,5

205

8,7 9,1

178 2516,2

25 462 23 264

2758

В Україні поріВняно З МинУлиМ рокоМ на 31% ЗріС УроЖай оВоЧіВ і фрУктіВ.


ПВ

1 серпня 2013 року

Чимало читачів цікавляться, як ідуть справи на будівництві церкви в мікрорайоні Пологи-5. Останні новини такі: нещодавно голова райдержадміністрації Ю.Коноваленко провів виїзну нараду на будівельному майданчику з керівниками підприємств міста та керівником будівельної організації ТОВ «Пологівський агробуд» Ю.Лобецьким щодо співфінансування будівництва церкви в цьому мікрорайоні. За результатами наради було прийняте рішення щодо подальшого співфінансування та продовження будівництва церкви.

фотофакт

на прохання читачів

Якщо ви здаєте квиток

Не помилюся, коли скажу, що майже кожному з нас хоча б раз у житті довелося повертати придбаний завчасно квиток на поїзд. Та останнім часом люди стали частіше нарікати на те, що здати квиток стало важче, та ще при цьому пасажир втрачає й чималу суму грошей. У чому тут річ, ми попросили прокоментувати начальника вокзалу станції Пологи С.А.Степаненко. Світлано Анатоліївно, що найперше треба знати пасажирам, які збираються з якихось причин здавати квиток? – У першу чергу, йдучи до каси, слід обов’язково взяти з собою паспорт чи інший документ, що посвідчує особу. Без таких документів біля віконця каси навіть не варто витрачати час. можу попросити ко? Ягось здати мій квиток, якщо сама на це не маю часу? – Так. Повернути проїзні документи до відправлення поїзда можна як особисто, так і попросивши про це інших осіб. Це стосується й тих випадків, коли було придбано кілька квитків, на всю сім’ю, наприклад. Повернути їх може хтось один, звичайно ж, за наявності документа, що посвідчує особу. скільки ж втратить ? То коштів пасажир, який вирішив здати квиток і від чого залежатиме сума? – Сума залежатиме від того, коли людина здає квиток. Якщо не пізніше, ніж за 24 години до часу відправлення поїзда, то пасажирові повернуть повністю вартість квитка і вартість плацкарти. Не повернуть комісійний збір у сумі 12,5 грн. та вирахують 15 грн. за здійснення операції повернення квитка. Тобто, людина втратить 27 грн. 50 коп. Якщо ж пасажир здає квиток від 24 до 9 годин до відправлення поїзда, то йому повернуть вартість квитка й 50% вартості плацкарти. А вже, якщо до відправлення поїзда залишається менше 9 годин, то повертається повна вартість квитка, а вартість плацкарти не повертається. У кожному випадку відраховуються й уже згадані вище 27 грн.50 коп.

?

До теми З початку серпня пасажири зможуть подорожувати з електронними білетами. Бронювати такі білети через інтернет українці могли вже з початку року, але їх треба було викуповувати в касах. Тепер достатньо буде отримати залізничний квиток на адресу електронної пошти, роздрукувати його на принтері – і можна сідати в поїзд. Такі білети вже з серпня запровадять для 120 поїздів внутрішнього сполучення. За задумом «Укрзалізниці», це не лише зекономить час подорожуючим, а й зменшить черги біля кас вокзалу. Такі проїзні документи вже діють на поїздах «Інтерсіті+» і на поїздах у напрямку Київ-Донецьк. А якщо пасажир збирався їхати недалеко і його квиток коштував, наприклад, гривень 20, а відрахувати треба 27,50грн?… – У таких випадках розрахунок дещо інший, людина все одно отримає певні кошти.

?

5

запитуєте – відповідаємо

Який останній можливий термін повернення проїзного квитка? – Протягом однієї години після відправлення поїзда. У цьому разі повернення проїзного документа однієї особи здійснюється на підставі документа пасажира, прізвище та ім’я якого зазначені в проїзному документі. Тобто, після відходу поїзда хтось інший ваш квиток здати вже не зможе, це потрібно робити особисто. При цьому поверненню підлягає лише 10% вартості квитка й плацкарти. Із залишкової суми утримується, знову ж таки, комісійний збір у сумі 12,50 грн. та 15 грн. за оформлення повернення квитка. якщо паса? Виходить, жир запізнився на поїзд і здає квиток вартістю 400 грн. то може розраховувати на те, що йому повернуть десь 35-37 грн.? – Приблизно так. Але це говорить про те, що краще приходити вчасно і не буде таких проблем. А часто трапляються ? випадки, коли люди запізнюються на поїзд? – Чесно кажучи, за 20 років роботи на залізниці таких випадків і не пам’ятаю. Люди у нас дисципліновані й відпо-

?

відально ставляться до поїздок. ще одне запитання. А ? Іякщо людина замовила і оплатила квиток через інтернет у безготівковій формі, а потім хоче повернути квиток… – Процедура повернення має свої особливості. Кошти повернуть на особистий рахунок пасажира, але це займе певний час. людина поїха? Алаякщо за кордон і вже звідти не може повернутись тим поїздом, на який має квиток. Чи може здати його, наприклад, у Росії? – У цьому випадку пасажирові обов’язково потрібно звернутися до каси і отримати документ з відміткою про погашення проїзного квитка. У Росії грошей пасажирові не повернуть, але коли він приїде в Україну іншим рейсом і звернеться до каси вокзалу з документом про погашення квитка, то отримає частину коштів за невикористаний квиток. До речі, документ з відміткою про погашення квитка дійсний півроку. повернен? Процедура ня квитка видається не такою вже й простою. Усі ці нюанси, про які ми говорили, має пам’ятати білетний касир чи розрахунки проводяться автоматично? – Звичайно, у комп’ютер закладена відповідна програма й касирові залишається лише роздрукувати й видати пасажирові документ, в якому буде вказана сума, яку він отримає після повернення квитка в касу вокзалу. Кошти повертаються негайно. Що ж стосується доволі жорстких правил для пасажирів, що повертають квитки, то все це у Міністерстві інфраструктури називають боротьбою з перекупниками, адже іменний квиток неможливо комусь перепродати чи навіть здати, не надавши паспорта. А наскільки ефективними будуть усі нововведення, як завжди, покаже час. Спілкувалася Н.Новікова.

цього літа в криму вже встигли побувати 3 млн. туристів.

Нові тарифи на квартплату На прохання читачів, як ми і обіцяли у минулому номері газети, подаємо таблицю з новими тарифами на квартплату по кожній багатоповерхівці м.Поліг. № п/

1 1 2 3 4

Назва вулиці

2 Крупської Крупської Крупської К.Маркса 5 К.Маркса 6 К.Маркса 7 К.Маркса 8 К.Маркса 9 К.Маркса 10 К.Маркса 11 К.Маркса 12 К.Маркса 13 К.Маркса 14 К.Маркса 15 К.Маркса 16 К.Маркса 17 Червоногвард. 18 Червоногвард. 19 Червоногвард. 20 Червоногвард. 21 Червоногвард. 22 Червоногвард. 23 Червоногвард. 24 Нова 25 Нова 26 Космічна 27 Космічна 28 Постишева 29 Постишева 30 К.Маркса 31 К.Маркса 32 К.Маркса 33 К.Маркса 34 К.Маркса 35 К.Маркса 36 Горького 37 Горького 38 Горького 39 Горького 40 Г орького 41 Горького 42 Горького 43 Горького 44 Горького 45 Горького 46 Горького 47 Жовтнева 48 Жовтнева 49 Пролетарська 50 Пролетарська 51 Пролетарська 52 Пролетарська 53 Пролетарська 54 Пролетарська 55 Пролетарська 56 Пролетарська 57 Водопровідний 58 Водопровідний 59 Водопровідний 60 Станційний 61 Привокзальна 62 Залізничний 63 Залізничний 64 Сацького 65 Менделєєва 66 Гастелло 67 Запорізька 68 Ул’янова 69 Ул’янова 70 Ул’янова 71 Ул’янова «2 Ул’янова 73 Ул’янова 74 Ул’янова 75 Потьомкіна 76 Потьомкіна 77 Дружби 78 Дружби 79 Дружби 80 Дружби 81 Дружби 82 Дружби 83 Східна 84 Східна 85 Східна 86 Східна 87 Східна 88 Східна 89 Східна 90 Східна 91 Східна 92 Східна 93 Східна 94 Східна 95 Східна 96 Східна 97 Східна 98 Східна 99 Східна 100 Східна 101 102 Нова 25 Всього:

№ буд

Розр. площа

Тариф з ПДВ на 2013 рік грн, 1 кв.м

тариф з ПДВ 2010року, грн, 1 кв.м (загальної площі)

3 162 164 166 484 486 494 49» 499 504 505 506 507 508 509 511 513 46 50 52 54 56 58 60 21а 23 11 17 16 їв 107 140 328 330 330а 336 3 5 7 11 13 14 16 17 18 30 43 34 36 25 106 124 148 164 166 170 174 4 14 16 17 19 10 12 1 1 20 1 2 4 6 12 16 20 46а 16 їв 74 76 78 103 107 109 1а 2 2а 4 4а 5 5а 6 7 8 9 10 13 21 23 25 27 29

4 1949 4565 7839 1778 2276 1631 255» 2207 5008 5759 4071 1457 1895 1345 1357 608 361 1209 867 723 515 809 1311 1805 942 470 1084 2252 873 3359 357 1324 1388 2398 953 633 621 624 544 2964 2618 2639 1429 853 2541 620 1716 1901 2162 1277 1461 501 3695 1652 2713 4574 615 1606 1452 4435 542 1028 941 280 462 4 «9 715 952 657 981 966 993 963 899 2280 2280 1846 1858 1851 2280 2268 2284 879 1238 1157 3480 1247 265 399 1787 250 1470 356 4047 267 5105 2247 142 2249 2247 1646 1862 175293

14 1,72 3,02 3,09 1,59 1,55 1,64 1.60 1,55 1,57 1,55 1,53 1,59 1.56 1.68 1.56 1,75 1,47 1,61 1,66 1,63 1,12 1,62 1,56 1,57 1,73 1,73 1,55 1,55 1,67 1,68 1,98 1,59 1,57 1,65 1,70 1,13 1,72 1,66 1,75 1,55 1,54 1,51 1,56 1,78 1,60 0,92 1,54 1,56 1,62 1,70 1,58 1,76 1,57 1,67 1,57 1,52 1,92 1,91 1,72 1,52 0,64 1,68 1,69 1,06 030 132 1,65 1,66 1,70 1,62 1,62 1,61 1,59 1,71 1,57 1,56 1,64 1,59 1,62 1,57 1,57 1,61 1,18 1,70 1,71 1,64 1,70 0,97 0,92 1,67 0,52 1,67 0,91 1,63 0,94 1,52 1,68 0,89 1,61 1,55 1,54 1,60 1,59

15 1,13 1,78 1,73 0.98 0.% 1.13 0.92 0.94 0,88 0,90 0,91 1.04 134 0.93 1,12 1,42 1,32 1,09 1,36 1,59 0,95 1,44 1,04 1,12 1,45 1,28 1,38 0,99 1^8 0,87 1,53 1,28 135 0,99 1,49 0,80 1,34 1,44 1,09 0,91 1,04 1,13 1,10 1,08 0,94 0,85 1,28 0,88 1,07 1,12 1,11 1,55 1,02 1,18 0,97 0,84 1,59 1,09 1,04 0.88 0.59 1.25 136 134 0.63 0.83 131 135 1,51 1.56 1.18 1,17 134 2,49 0,91 0,92 134 1,07 1,18 1,17 130 1,00 0,77 1,19 131 0,97 1,12 0,96 0,77 1,47 0,58 1,04 0,77 0,93 0,74 1,23 1,04 1,28 1,11 135 0,62 0,99 1,09

* квартир 1 поверху за 1 кв.м. загальн. площі житла (з ПДВ) 16 1,68 1,64 -

www.polvisti.com

-


6

ПВ

наШі лЮди

1 серпня 2013 року

роВеСники районУ

останнім часом звертаю увагу на одну особливість нашого життя: чим бідніше живемо, тим впорядкованіші стають наші обійстя. обсаджуємо їх квітами, наче в них шукаємо собі спасіння від проблем, умиротворіння і віддушину.

квіти пахнуть домом

т

учительство Зінаїди вів’юрської

а для Калопії Михайлівни ТАНУРКОВОЇ квіти – не тільки порятунок, це ще й любов, що зародилася в дитинстві. Чому має таке дивне й незвичне для наших країв ім’я? Та тому, що родом з Молдови, а там в ходу не тільки молдовські, а й румунські імена. У Молдові познайомилася і вийшла заміж за болгарина Родіона Тануркова. У Семенівці опинилася у 1986 році. Якраз тоді хтось із їхніх рідних, що вже жив у Семенівці, приїхавши на Батьківщину, розхвалював українське село, колгосп, де

є робота, заробітки і дуже хороший голова. Невдовзі молоде подружжя Тануркових у цьому переконалося. Валерій Васильович Тимошенко не тільки дав роботу, житло, а й колгоспну машину, аби перевезли з Молдавії свої пожитки. – Все спершу було добре, – не без суму розповідала Калопія Михайлівна, – доки не розпався колгосп. А потім не стало роботи, грошей, обсіли злидні. Всього було, доки не навчились заробляти копійку самі. Хоча, як ти її заробиш у селі, де кожен перший без роботи?

Звичайно ж, завели повен двір худоби. Довгий час продавали свій труд заїжджим скупникам за безцінь, доки не знайшли ринок збуту самі. З’явились гроші. Купили більш новіший будинок, машину. У Семенівці виросли й діти Калопії Михайлівни. Вона за 27 років життя в українському селі мову так і не освоїла, розуміє, звичайно, прекрасно, але говорить лише російською. А діти, онуки, що народились уже тут, знають українську не гірше корінних. Правда, донька, здобувши освіту, живе і працює в Бердянську, два сина – в Запо-

ріжжі. Навряд, щоб хтось з них із міста повернувся в село. Це матері із батьком діватись нікуди. Семенівка – тепер їхній дім, то тут і трудяться, заробляючи тяжкою працею копійку, і облагороджують, правильніше сказати, облагороджує свій двір. Господиня дому обожнює квіти, тож і обсадила ними увесь двір. З ранньої весни і до пізньої осені буяють у ньому квіткові аромати. Коли сумно на душі чи заскучає по далекій Молдові, квіти – її найперші рятівниці. Л.СЛАбИШЕВА. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

ЮВілей

У неї ціла епоха за плечима. буремна, сповнена тривог і сподівань, нових ідей і нових звершень. та, водночас, і гріховності людської природи, що призвела до терору, голодоморів, війни… Всі ці глобалізовані чинники у тій чи іншій мірі стосувалися й життя конкретних людей, їхніх родин. а, отже, впліталися в долю.

С

хожим виявився довгий шлях Зінаїди Артемівни ВІВ’ЮРСЬКОЇ. Народилася у Федорівці (нині Чубарівка) у селянській родині Артема Андрійовича і Анастасії Андріївни Отрішків. Вона була другою дитиною (1920 року народження). Вже ріс старший на два роки брат Микола, а пізніше народилися Петро, Василь і Євдокія. Зіна вирізнялася старанністю у навчанні. У 1938 році закінчила 10 класів місцевої школи і вступила до Запорізького вчительського інституту на спеціальність учителя української мови й літератури. Випуск був скорочений, бо в той період катастрофічно не вистачало педагогів. Її направили в Інженерненську школу, проте довго там не працювала. Переїхала в рідне село і викладала в Федорівському сільськогосподарському технікумі. Війна нанесла болючі шрами родині Отрішків. Старший брат Микола потрапив у полон, але якимось дивом звідти вирвався. Пізніше воював, був тяжко поранений. Василь загинув, Петро скуштував невільницького хліба в Німеччині. Влаштувалося особисте життя Зінаїди Артемівни. Вона вийшла заміж за Антона Яковича Вів’юр-

ського. Працювали обоє вчителями, чоловік пізніше – директором Балочківської школи. У них народилося троє дітей. Після виходу на заслужений відпочинок у 1975 році жінка ще вчителювала п'ятнадцять (!) років! Нині Зінаїда Артемівна проживає в доньки Людмили у Запоріжжі. Читає (правда, в окулярах) газети, дивиться телепередачі. Знає, що робиться у Верховній Раді, цікавиться суспільно-політичним життям. А Балочки, село, де вчителювали з чоловіком, побудували хату, виростили дітей, не забуває. Ось і цьогорік настояла, щоб відвезли сюди на літо. Вона, правда, вже не може пройтися його вулицями. Стала інвалідом і пересувається на колясці. Ми сиділи з Зінаїдою Артемівною у веранді. Син Анатолій ліпив вареники, а вона гарною українською мовою розповідала про віхи свого довгого життя. Їй добре в рідному краї. Приходять відвідувати колеги по педагогічній роботі. Зокрема, Віра Григорівна Ната, Ніна Михайлівна Заіц. І залишаються з нею спогади. Згадати Зінаїді Артемівні Вів’юрській є що – прожиті роки пройшли недаремно. В.ХАРЧЕНКО. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

www.polvisti.com

• Делегати партконференції. У центрі – І.П.МОСІЄНКО. 1983 р.

Із когорти добротворців

Скажу відверто, що всі післявоєнні роки, аж до 1990го – це золота епоха розвитку і процвітання пологівського району. і в цьому велика заслуга належить людям – простим трудівникам, плеяді керівників усіх рангів. Серед останніх своє помітне місце займає ілля петрович МоСієнко.

н

ародився він у Пологах і всю трудову діяльність провів у рідному краї. Почав працювати робітником, а потім доля розпорядилася, що десятки років він провів у комсомольських, партійних та радянських органах. Найпомітніший період – травень 1968 - серпень 1988 року, коли Ілля Петрович очолював виконком Пологівської районної ради народних депутатів. Це була важка повсякденна робота. Не все задумане вдавалося довести до кінця, але те, що здійснилося – наяву. У ці роки велося велике будівництво в місті і в селах району. У Пологах

з’явилися Будинок культури, кінотеатр «Юність», розросталося лікарняне містечко. Центральна вулиця з ря-дом простих хат перетворюється в місцевий «Бродвей». Виходячи з простої істини, яку часто повторював Ілля Петрович, що село не існує без школи і медичної установи, з небувалою інтенсивністю будуються школи в Семенівці, Кінських Роздорах, Вербовому, Чапаєвці, міська середня школа №1, розширюється медичне обслуговування жителів міста і особливо сільського населення. Для обслуговування колгоспників на центральних садибах господарств зводяться будинки побуту, нові дитячі садки та магазини. Високими темпами розвивається сільське господарство, ведеться його спеціалізація, будуються тваринницькі комплекси, які виробляли понадпланові тонни м’яса і молока. Щоб управляти господарськими процесами, необхідно було підібрати і розставити кадри. Ілля Петрович цінив людей. Працювала команда не просто однодумців, але спеціалістів, які добре знали свою справу, на яких можна покластися.

Він користувався великим авторитетом як у підлеглих, так і в простих трудівників району, бо високу вимогливість, насамперед, ставив перед собою. Сьогодні з упевненістю можна сказати: Ілля Петрович Мосієнко гідно виконав свій громадський обов’язок, прожив своє життя з усвідомленням, що приносив користь рідному краю. Працював він у період великих перспектив і надій, коли не було і не могло бути такого ганебного явища, як велетенський розрив між багатством одних і зубожінням інших. Не набув собі статків, залишився простою, скромною людиною. За сумлінну працю удостоєний Ілля Петрович Мосієнко ордена Жовтневої революції, двох орденів Червоного Прапора, Почесної Грамоти Верховної Ради УРСР та багатьох медалей. Напередодні 85-річчя (2 серпня) комуністи парторганізації «Ветеран», друзі і колишні співробітники щиро вітають його з ювілеєм, бажають міцного здоров’я, оптимізму, бадьорості духу. В.ПОЛТАВЕЦЬ, депутат міськради.

У першоМУ піВріЧЧі 2013 р. В Україні ЗареєСтроВано 315 ноВих дрУкоВаних ЗМі.


ПВ

1 серпня 2013 року

ПОНЕДІЛОК, 5 серпня 1+1 6:05 8:00 Х/ф “Буде свiтлим день” (1) 7:05 19:30 ТСН 7:40 “Економiчна правда” 10:30 17:15 Т/с “Сила. Повернення додому” (1) 12:25 “Знiмiть це негайно” 13:25 3:05 “Не бреши менi - 4” 14:25 3:55 “Росiйськi сiмейнi драми” 15:30 Т/с “Тисяча i одна нiч” 20:15 Т/с “Склiфосовський 2” 22:15 “Українськi сенсацiї. Фатальнi жiнки” 23:20 4:45 Т/с “Гра престолiв” 0:35 1:20 Т/с “Болота” (2) 2:05 2:35 “Маша i моделi”

УТ 1 6:00 Православний календар 6:05 7:00 8:00 Новини 6:10 7:05 8:05 9:45 11:10 14:35 6:15 Д/ф “Балаклавська битва” 7:15 Хочу все знати 7:30 8:20 Д/ф “СкобцеваБондарчук” 8:45 Кориснi поради 9:00 21:00 5:35 Пiдсумки дня 9:20 Без цензури 10:00 Нехай Вам буде кольорово! 11:15 Фольк-music 12:30 Телевистава “Сiльськi бувальщини” 14:40 Право на захист 15:00 Темний силует 15:10 Вiкно в Америку 15:35 Життя на рiвних 15:50 Т/с “Царiвна” 18:20 1:20 Новини 18:50 Агро-News 19:05 Останнє попередження 19:25 Щоденник Дефлiмпiади 19:45 4:30 Сiльрада

20:00 Дорослi iгри 21:25 Концертна програма “Мелодiя для двох сердець” 22:55 Трiйка, Секунда удачi 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Вiд першої особи 23:55 Х/ф “Чаклунка”

ТРК “Україна“ 6:10 Т/с “Охоронець” (1) 7:00 17:00 19:00 3:40 Подiї 7:10 Ранок з Україною 9:10 12:50 17:20 Т/с “Слiд” 10:00 Х/ф “Пророкування” 11:50 “Нехай говорять” 15:25 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Подружжя” (1) 19:20 “Говорить Україна” 20:00 Т/с “П’ятницький. Глава друга” (1) 23:10 Х/ф “Супермайк” (2) 1:15 Х/ф “Тремтiння Землi 3: Назад до досконалостi” 4:35 “Нехай говорять”

ТЕТ

6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Малята-твiйнята 7:30 М/с “Даша-дослiдниця” 7:55 Мультик з Лунтiком 8:25 М/ф “Чiп i Дейл - бурундучки-рятiвнички” (1) 9:00 Т/с “Ранетки” (1) 10:00 Т/с “Всi жiнки - вiдьми” 11:50 Т/с “Та, що говорить з привидами” (1) 13:45 Т/с “Половинки” (1) 14:10 Т/с “Беверлi Гiлз 90210. Нове поколiння” (1) 15:00 Богиня шопiнгу 17:00 У ТЕТа пара 18:10 Моду народу 19:00 Т/с “Крем” (1) 20:00 Дайош молодьож! 21:05 22:30 ТЕТ-Iнтернет 21:35 Бульдог шоу 23:15 Дурнєв+1 23:40 Т/с “Секс i мiсто” (2)

23:20 Вiд першої особи 23:55 Х/ф “Чаклунка” 1:30 Про головне

ВІВТОРОК, 6 серпня

ТРК “Україна“

1+1 6:00 “Служба розшуку дiтей” 6:05 “Українськi сенсацiї. Фатальнi жiнки.” 6:55 19:30 ТСН 7:40 “Економiчна правда” 8:00 “Повне перевтiлення. Дiм за тиждень - 3” 9:00 3:40 Т/с “Мала Москва” 10:00 “Шiсть кадрiв” 10:30 17:20 Т/с “Сила. Повернення додому” (1) 12:30 “Знiмiть це негайно” 13:30 “Не бреши менi - 4” 14:30 “Росiйськi сiмейнi драми” 15:35 Т/с “Тисяча i одна нiч” 20:15 Т/с “Склiфосовський 2” 22:15 “Мiняю жiнку - 5” 23:55 4:25 Т/с “Гра престолiв” 1:05 1:50 Т/с “Болота” (2)

УТ 1

6:00 Православний календар 6:05 7:00 8:00 Новини 6:10 7:05 8:05 9:00 9:35 12:00 15:35 22:45 23:15 Погода 6:15 Д/ф “Великi битви. Напади вiкiнгiв” 7:30 8:20 Д/ф “В.Золотухiн” 8:45 Кориснi поради 9:05 21:00 5:35 Пiдсумки дня 9:40 Шеф-кухар країни 10:40 2:05 Нехай Вам буде кольорово! 11:50 Кордон держави 12:05 Х/ф “Шукай вiтру” 13:20 Х/ф “Далекий голос зозульки” 15:40 Т/с “Царiвна” 18:20 1:20 Новини 18:30 Криве дзеркало 21:25 Концерт “Мелодiя для двох сердець” 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 1:00 Пiдсумки

6:10 Т/с “Охоронець” (1) 7:00 17:00 19:00 3:40 Подiї 7:10 Ранок з Україною 9:10 17:20 21:40 Т/с “Слiд” (1) 10:00 20:00 Т/с “П’ятницький. Глава друга” (1) 12:00 “Нехай говорять” 15:30 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Подружжя” (1) 19:20 “Говорить Україна” 23:10 Т/с “Глухар. Продовження” 0:00 Т/с “Глухар. Повернення”

ТЕТ 6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Малята-твiйнята 7:30 М/с “Даша-дослiдниця” 7:55 Мультик з Лунтiком 8:25 М/ф “Чiп i Дейл - бурундучки-рятiвнички” (1) 9:00 Т/с “Ранетки” (1) 10:00 Т/с “Всi жiнки - вiдьми” 11:50 Т/с “Та, що говорить з привидами” (1) 13:45 Т/с “Половинки” (1) 14:10 Т/с “Беверлi Гiлз 90210. Нове поколiння” (1) 15:00 Богиня шопiнгу 17:00 У ТЕТа пара 18:10 Моду народу 19:00 Т/с “Крем” (1) 20:00 Дайош молодьож! 21:00 22:30 ТЕТ-Iнтернет 21:30 Бiйцiвський Клуб 23:15 Т/с “Секс i мiсто” (2)

СТБ 5:30 “Чужi помилки” 6:10 15:55 “Все буде добре!” 7:55 18:20 “Неймовiрна правда про зiрок” 9:10 “Зiркове життя” 11:15 Х/ф “Янгол пролетiв”

7

телепрограма 0:10 Т/с “Ходячi мерцi 3” (3) 0:55 Х/ф “Чат” (2) 2:25 Твою маму!

СТБ

6:10 15:55 “Все буде добре!” 7:55 18:20 “Неймовiрна правда про зiрок” 9:35 “Зiркове життя” 11:15 Х/ф “Мандрiвка у закоханiсть”(1) 13:40 “Холостяк” 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 19:50 “Слiдство ведуть екстрасенси” 20:55 “Мiстичнi iсторiї-5 з Павлом Костiциним” 22:25 “Зiркове життя” 23:25 “Битва екстрасенсiв” 0:25 “Ванга повертається! Секретний архiв вiщунки” 1:45 Т/с “Доктор Хаус”(1) 2:30 Х/ф “Не було смутку”

Перший канал

5:00 8:00 11:00 14:00 Новини 5:05 8:15 “Доброго ранку” 9:05 “Контрольна закупiвля” 9:30 “Жити здорово!” 10:25 “Зрозумiти. Пробачити” 11:15 2:05 “Модний вирок” 12:10 “Доброго здоров’ячка!” 13:00 Iншi новини 13:20 “Час обiдати!” 14:30 “Слiд” 15:05 “Iстина десь поруч” 15:20 “Останнiй герой” 17:00 Вечiрнi новини 17:20 Т/с “Жiночий лiкар” 18:05 “Давай одружимося!” 19:00 23:30 “Нехай говорять” 20:00 “Час” 20:30 Т/с “Серафiма Прекрасна” 22:20 Т/с “Група “Zeta” 1:15 “Я подаю на розлучення”

НТН

5:20 Х/ф “Почни спочатку” 6:25 Х/ф “Спiвучасть у вбивствi” (1)

13:45 “Холостяк” 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 19:55 “Слiдство ведуть екстрасенси” 20:55 “Мiстичнi iсторiї-5 з Павлом Костiциним” 22:25 “Зiркове життя” 23:25 “Битва екстрасенсiв” 0:25 Т/с “Доктор Хаус”(1) 1:25 Х/ф “Мiчман Панiн”(1)

Перший канал

5:05 8:15 “Доброго ранку” 9:05 “Контрольна закупiвля” 9:30 “Жити здорово!” 10:25 “Зрозумiти. Пробачити” 11:15 2:05 “Модний вирок” 12:10 “Доброго здоров’ячка!” 13:00 Iншi новини 13:20 “Час обiдати!” 14:30 “Слiд” 15:05 “Iстина десь поруч” 15:20 “Останнiй герой” 17:00 Вечiрнi новини 17:20 Т/с “Жiночий лiкар” 18:05 “Давай одружимося!” 19:00 23:30 “Нехай говорять” 20:00 “Час” 20:30 3:10 4:05 Т/с “Серафiма Прекрасна” 22:20 Т/с “Група “Zeta” 1:20 “Я подаю на розлучення”

НТН 5:15 М/ф “А раптом вийде” 6:55 Х/ф “Третiй тайм” (1) 8:30 16:45 19:00 “Свiдок” 9:00 “Кримiнальнi справи” 10:00 “До суду” 12:00 Т/с “Детективи” 13:00 19:30 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв - 12” 14:50 17:00 Т/с “Знахар - 2” 21:30 Т/с “Тiло як доказ - 2” (2) 22:30 Т/с “CSI: Нью-Йорк - 8” 23:30 Т/с “Менталiст - 4” (2) 0:30 Т/с “Закон i порядок”. Вiддiл особливих справ (2) 2:00 “Речовий доказ” 3:20 “Агенти впливу”

8:10 2:55 “Агенти впливу” 9:00 4:40 “Правда життя” 9:30 Х/ф “Розплата за любов” 11:15 Т/с “Крутi повороти” 15:15 Т/с “Знахар” 19:00 1:30 4:10 “Свiдок” 19:30 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв - 12” 21:30 Т/с “Тiло як доказ - 2” (2) 22:30 Т/с “CSI: Нью-Йорк - 8” 23:30 Т/с “Менталiст - 4” (2) 0:30 Т/с “Закон i порядок”. Вiддiл особливих справ (2) 2:00 “Речовий доказ” 5:05 М/ф “Ну, постривай!”

Новий канал

5:55 Пекельне побачення 6:30 Аферисти 7:30 19:00 Репортер 7:35 19:15 1:25 Погода 7:40 ФБР :-) 9:10 Х/ф “Удачi Чаку!” 11:10 18:00 Т/с “Татусевi дочки” 13:30 14:45 Kids Time 13:35 М/с “Губка Боб” 15:00 Т/с “Друзi” 15:55 Т/с “Кадетство” 19:20 Т/с “Воронiни” 21:00 Ревiзор 2 23:15 Т/с “Закрита школа” (2)

Інтер

ICTV 7:00 Т/с “Леся+Рома” 7:45 Надзвичайнi новини. 8:45 Факти. Ранок 9:15 Анекдоти по-українськи 9:25 13:00 Т/с “Снайпери. Кохання пiд прицiлом” 12:45 Факти. День 18:45 Факти. Вечiр 19:25 Надзвичайнi новини 20:10 Т/с “Морськi дияволи” 22:10 Т/с “Прокурорська перевiрка” 23:15 Х/ф “Подвiйний КОПець”

ТВ-5

6:00 “NaVsi100.com” 6:50 “Ранок з “ТВ-5” 9:00 16:50 “Повiдомляємо” 9:45 “Дорослi дiти” 10:10 В. Дарвiн “Сенс життя” 11:10 “Бiографiї” 12:00 “Дорога плюс” 12:30 “Хiт-парад “FM-TV” 13:00 19:00 22:00 Новини 13:10 Х/ф “Служба 21” (1) 15:15 “Дивна справа” 17:00 “Планшет” 17:30 “Нi пуху, нi пера”

18:00 Т/с “Таємницi Старого мосту” 19:50 “Казка Домовушi” 20:20 “Запорожсталь” 20:30 “П’яте колесо” 21:15 “Iду на ти” 22:50 Х/ф “Гра вiдплати” (2) 0:15 “Секретнi територiї”

РТР “Планета“

7:00 “Ранок Росiї” 11:00 “1000 дрiбниць” 11:35 “Про найголовнiше” 12:15 Т/с “Поцiлуйте наречену!” 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:35 “Особливий випадок” 14:25 Т/с “Єфросинiя” 15:10 Т/с “Таємницi iнституту шляхетних панянок” 16:25 Галина Китайгородська “Унiкальнiсть iноземної мови як навчального предмета” 17:10 “Серце Парижа, або Терновий Вiнець Рятiвника” 17:40 0:35 Новини культури 17:50 Т/с “Склiфосовський” 19:45 3:55 “Уповноважений заявити. Вiталiй Iгнатенко” 20:30 “Прямий ефiр” 21:30 Т/с “Таємницi слiдства 12” 23:05 “Аркадiй Кошко”

7:00 8:30 9:00 Новини 7:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом” 9:10 Х/ф “Зворотний бiк мiсяця” 12:15 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 13:15 “Судовi справи” 15:00 “Сiмейний суд” 16:10 “Жди меня” 18:05 Т/с “Смак граната” 20:00 “Подробицi” 20:30 Т/с “I все-таки, я кохаю...” 22:35 Т/с “Мар’їна роща” 0:30 Х/ф “СоловейРозбiйник”

4:40 “Правда життя” 5:05 М/ф “38 папуг”

Новий канал 5:50 6:25 Teen Time 5:55 Пекельне побачення 6:30 Аферисти 7:30 19:00 Репортер 7:35 19:15 1:15 Погода 7:40 ФБР :-) 9:15 Т/с “Щасливi разом” 11:15 18:00 21:00 Т/с “Татусевi дочки” 13:35 14:45 Kids Time 13:40 М/с “Губка Боб” 15:00 Т/с “Друзi” 15:55 Т/с “Кадетство” 19:20 Т/с “Воронiни” 22:05 Т/с “Свiтлофор” (2) 23:10 Т/с “Закрита школа” (2) 1:20 Т/с “Купiдон” 2:05 Т/с “Дружна сiмейка”

Інтер

5:20 20:30 4:20 Т/с “I все-таки, я кохаю...” 7:00 8:30 9:00 Новини 7:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом” 9:10 Т/с “Мар’їна роща” 11:05 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 13:00 “Судовi справи” 14:45 “Сiмейний суд” 15:45 “Давай одружимося в Українi” 16:40 Т/с “Наложниця” 18:00 Т/с “Смак граната” 20:00 2:20 “Подробицi” 22:30 Т/с “Мар’їна роща” (2) 0:25 Х/ф “Санктум” (2)

10:10 Анекдоти по-українськи 10:20 16:30 Т/с “Агент нацiональної безпеки” 12:45 Факти. День 13:05 22:10 Т/с “Прокурорська перевiрка” 14:25 20:10 Т/с “Морськi дияволи” 18:45 Факти. Вечiр 23:20 Х/ф “Пiдстава” 1:10 Навчiть нас жити 2:05 Т/с “Розплата” 2:55 Х/ф “Проти течiї” (2)

ТВ-5

6:20 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 1:10 “Новини “ТВ-5” 6:50 “Ранок з “ТВ-5” 9:00 11:00 14:50 16:00 16:50 “Повiдомляємо” 9:15 “Переможний голос вiруючого” з К.Коуплендом 9:45 20:30 “Ваше здоров’я” 10:15 “Рукодiлля для дiтей” 10:45 “Запорожсталь” 11:10 18:00 5:30 Т/с “Таємницi Старого мосту” 12:00 “Домострой” 12:35 “Секретнi файли свiту тварин” 13:10 Х/ф “Служба 21” (1) 15:15 Т/с “Усе включено” 17:00 “Хiт-парад “Play Off” 17:30 “Вертикальний свiт”

19:50 “Казка Домовушi” 20:20 “Ринок працi” 21:10 “Торговельний рядновини” 22:50 Х/ф “Психи” (2) 0:10 “Дивна справа” 1:50 Нiчний канал

РТР “Планета“

7:00 “Ранок Росiї” 11:00 “1000 дрiбниць” 11:35 “Про найголовнiше” 12:15 Т/с “Поцiлуйте наречену!” 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:35 “Особливий випадок” 14:25 Т/с “Єфросинiя. Тайгова любов” 15:10 Т/с “Таємницi iнституту шляхетних панянок” 16:10 18:40 Мiсцевий час. 16:25 Галина Китайгородська “Унiкальнiсть iноземної мови як навчального предмета” 17:10 3:30 “Венецiя i Барi, або Морськi розбiйники” 17:40 0:35 Новини культури 17:50 Т/с “Склiфосовський” 19:45 3:55 “Уповноважений заявити. Вiталiй Iгнатенко” 20:30 “Прямий ефiр” 21:30 Т/с “Таємницi слiдства 12” 23:05 “Вимiрник розуму. IQ” 23:50 “Ксенiя, дочка Куприна”

ICTV

5:00 6:30 2:00 Погода 5:05 Факти 5:30 Свiтанок 6:35 Т/с “Таксi” 7:00 Т/с “Леся+Рома” 7:45 Провокатор 8:45 Факти. Ранок 9:15 Надзвичайнi новини

4 серпня у світі вважається "днем народження" шампанського.

www.polvisti.com


8

телепрограма

СЕРЕДА, 7 серпня 1+1 6:00 “Служба розшуку дiтей” 6:05 “Мiняю жiнку - 5” 6:55 19:30 1:55 ТСН 7:40 “Економiчна правда” 8:00 “Повне перевтiлення. Дiм за тиждень - 4” 9:00 4:05 Т/с “Мала Москва” 10:00 “Шiсть кадрiв” 10:30 17:15 Т/с “Сила. Повернення додому” (1) 12:25 “Знiмiть це негайно” 13:25 “Не бреши менi - 4” 14:25 3:15 “Росiйськi сiмейнi драми” 15:30 Т/с “Тисяча i одна нiч” 20:15 Т/с “Склiфосовський 2” 22:15 “Територiя обману” 23:20 4:55 Т/с “Гра престолiв” 0:30 1:15 Т/с “Болота” (2)

УТ 1 6:00 Православний календар 6:05 7:00 8:00 Новини 6:15 Д/ф “Великi битви. Громадянська вiйна в Iспанiї” 7:15 Хочу все знати 7:30 8:20 Д/ф “I.Купченко. Без свiдкiв” 8:45 Кориснi поради 9:05 21:00 5:30 Пiдсумки дня 11:00 Свiтло 11:20 Хай щастить 11:50 4:10 Контрольна робота 12:15 Х/ф “Пiчники” 13:35 Х/ф “П’ятiрка вiдважних” 15:00 Українська пiсня 15:50 Т/с “Царiвна” 18:20 1:20 Новини 18:50 Концерт “Я люблю тебе, Україно” 20:50 Мегалот 20:55 Служба розшуку дiтей 21:25 Концерт “Життя моє, моя любов” С.Ротару

ЧЕТВЕР, 8 серпня 1+1 6:00 “Служба розшуку дiтей” 6:05 “Територiя обману” 6:55 19:30 ТСН: “Телевiзiйна служба новин” 7:40 “Економiчна правда” 8:00 “Повне перевтiлення. Дiм за тиждень - 4” 9:00 4:00 Т/с “Мала Москва” 10:00 “Шiсть кадрiв” 10:25 17:15 Т/с “Сила. Повернення додому” (1) 12:25 “Знiмiть це негайно” 13:25 “Не бреши менi - 4” 14:25 3:10 “Росiйськi сiмейнi драми” 15:30 Т/с “Тисяча i одна нiч” 20:15 Т/с “Склiфосовський 2” 22:20 “На ножах” 23:30 4:50 Т/с “Гра престолiв” (3) 0:40 1:25 Т/с “Болота” (2) 2:05 2:40 “Маша и модели - 2”

УТ 1

6:00 Православний календар 6:05 7:00 8:00 Новини 6:10 7:05 8:05 9:00 9:35 15:45 23:15 Погода 6:15 Д/ф “Великi битви. Франко-iндiанська вiйна” 7:15 Ера будiвництва 7:20 Хочу все знати 7:30 8:20 Д/ф “I.Кваша. Супротив течiї” 8:45 Кориснi поради 9:05 21:00 5:35 Пiдсумки дня 9:40 4:25 Книга.ua 10:00 “Секрети успiху” з Н.Городенською 10:40 2:00 Нехай Вам буде кольорово! 11:50 Х/ф “Волга-Волга” 13:30 Х/ф “Наталка-Пол-

22:35 Фестиваль пiснi в Коблево 22:50 Суперлото, Кено 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Вiд першої особи 23:55 Х/ф “Чаклунка” 1:40 Про головне

ТРК “Україна“

6:10 Т/с “Охоронець” (1) 7:00 17:00 19:00 3:20 Подiї 7:10 Ранок з Україною 9:10 17:20 21:40 Т/с “Слiд” (1) 10:00 20:00 Т/с “П’ятницький. Глава друга” (1) 12:00 “Нехай говорять. Аффтар жжот - 4” 15:30 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Подружжя” (1) 19:20 “Говорить Україна” 23:10 Т/с Глухар. Повернення 2:00 Т/с “Успiх-2” (1)

ТЕТ 6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Малята-твiйнята 7:30 М/с “Даша-дослiдниця” 7:55 Мультик з Лунтiком 8:25 М/ф “Чiп i Дейл - бурундучки-рятiвнички” (1) 9:00 Т/с “Ранетки” (1) 10:00 Т/с “Всi жiнки - вiдьми” 11:50 Т/с “Та, що говорить з привидами” (1) 13:45 Т/с “Половинки” (1) 14:10 Т/с “Беверлi Гiлз 90210. Нове поколiння” (1) 15:00 Богиня. Нова колекцiя 17:00 У ТЕТа пара 18:10 Моду народу 19:00 Т/с “Крем” (1) 20:00 Дайош молодьож! 21:00 22:30 ТЕТ-Iнтернет 21:30 Бiйцiвський Клуб 23:15 Т/с “Секс i мiсто” (2) 0:10 Т/с “Ходячi мерцi 3” (3) 0:55 Х/ф “Бiлявка в шоколадi” 2:15 Твою маму!

тавка” 15:00 Крок до зiрок 15:50 Т/с “Царiвна” 18:20 1:20 Новини 18:45 Останнє попередження 19:10 Криве дзеркало 21:25 Концертна програма “Я тебя по-прежнему люблю”. С.Ротару 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:00 1:00 Пiдсумки 23:20 Вiд першої особи 23:55 Х/ф “Чаклунка” 1:35 Про головне

СТБ 6:00 “Чужi помилки “Брат” 6:45 15:55 “Все буде добре!” 8:45 18:20 “Неймовiрна правда про зiрок” 10:05 “Зiркове життя. Бiс в ребро” 11:10 “Зiркове життя. Полюби себе такою” 12:10 Х/ф “Ми дивно зустрiлися”(1) 13:55 “Холостяк” 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 19:50 “Слiдство ведуть екстрасенси” 20:55 “Мiстичнi iсторiї-5 з Павлом Костiциним” 22:25 “Зiркове життя. Помилки молодостi” 23:20 “Битва екстрасенсiв” 0:20 Т/с “Доктор Хаус”(1) 1:20 Х/ф “Наречений з того свiту”(1)

Перший канал

5:05 8:15 “Доброго ранку” 9:05 “Контрольна закупiвля” 9:30 “Жити здорово!” 10:25 “Зрозумiти. Пробачити” 11:15 2:05 “Модний вирок” 12:10 “Доброго здоров’ячка!” 13:00 Iншi новини 13:20 “Час обiдати!” 14:30 “Слiд” 15:05 “Iстина десь поруч” 15:20 “Останнiй герой” 17:00 Вечiрнi новини 17:20 Т/с “Жiночий лiкар” 18:05 “Давай одружимося!” 19:00 23:30 “Нехай говорять” 20:00 “Час” 20:30 Т/с “Ангел у серце” 22:20 Т/с “Група “Zeta” 1:20 “Я подаю на розлучення”

НТН 5:20 Т/с “Розкол” 7:00 Х/ф “Поїзд поза розкладом” (1)

19:00 Т/с “Крем” (1) 20:00 Дайош молодьож! 21:00 22:30 ТЕТ-Iнтернет 21:30 Бiйцiвський Клуб 23:15 Т/с “Секс i мiсто” (2) 0:10 Т/с “Ходячi мерцi 3” (3) 0:55 Х/ф “Чоловiчий стриптиз” (2)

СТБ

6:10 Т/с “Охоронець” (1) 7:00 17:00 19:00 3:20 Подiї 7:10 Ранок з Україною 9:10 13:00 17:20 21:40 Т/с “Слiд” (1) 10:00 20:00 Т/с “П’ятницький. Глава друга” (1) 12:00 “Нехай говорять” 15:30 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Подружжя” (1) 19:20 “Говорить Україна” 23:10 Т/ “Глухар. Повернення 2:00 Т/с “Успiх-2” (1) 4:15 “Нехай говорять”

6:10 “Чужi помилки “Проклята вдова” 6:55 15:55 “Все буде добре!” 8:55 18:20 “Неймовiрна правда про зiрок” 10:10 “Зiркове життя. Помилки молодостi” 11:10 “Зiркове життя. Оголенi та знедоленi” 12:05 Х/ф “Сiм Я”(1) 14:00 “Холостяк” 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 19:50 “Слiдство ведуть екстрасенси” 20:55 “Мiстичнi iсторiї-5 з Павлом Костiциним” 22:25 “Зiркове життя. Слава в обмiн на родину” 23:25 “Битва екстрасенсiв” 0:25 Т/с “Доктор Хаус”(1) 1:30 Х/ф “Золото”(1)

6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Малята-твiйнята 7:30 М/с “Даша-дослiдниця” 7:55 Мультик з Лунтiком 8:25 М/ф “Чiп i Дейл - бурундучки-рятiвнички” (1) 9:00 Т/с “Ранетки” (1) 10:00 Т/с “Всi жiнки - вiдьми” 11:50 Т/с “Та, що говорить з привидами” (1) 13:45 Т/с “Половинки” (1) 14:10 Т/с “Беверлi Гiлз 90210. Нове поколiння” (1) 15:00 Богиня. Нова колекцiя 17:00 У ТЕТа пара 18:10 Моду народу

5:00 11:00 14:00 4:00 Новини 5:05 “Доброго ранку” 8:15 “Ураза-Байрам”. Трансляцiя з Уфимской cоборной мечетi 8:50 “Контрольна закупiвля” 9:15 “Жити здорово!” 10:15 “Зрозумiти. Пробачити” 11:15 2:00 “Модний вирок” 12:10 “Доброго здоров’ячка!” 13:00 Iншi новини 13:20 “Час обiдати!” 14:30 “Слiд” 15:05 “Iстина десь поруч” 15:20 “Останнiй герой” 17:00 Вечiрнi новини 17:20 Т/с “Жiночий лiкар”

ТРК “Україна“

ТЕТ

www.polvisti.com

Перший канал

8:30 16:45 19:00 “Свiдок” 9:00 “Кримiнальнi справи” 10:00 “До суду” 12:00 Т/с “Детективи” 13:00 19:30 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв - 12” 14:50 17:00 Т/с “Знахар - 2” 21:30 Т/с “Тiло як доказ - 2” (2) 22:30 Т/с “CSI: Нью-Йорк - 8” 23:30 Т/с “Менталiст - 4” (2) 0:30 Т/с “Закон i порядок”. Вiддiл особливих справ (2) 2:00 “Речовий доказ” 3:10 “Агенти впливу” 4:35 “Правда життя” 5:05 М/ф “Бабуся удава” 5:10 М/ф “Велике закриття”

Новий канал 5:50 6:25 Teen Time 5:55 Пекельне побачення 6:30 Аферисти 7:30 19:00 Репортер 7:35 19:15 1:15 Погода 7:40 ФБР :-) 9:15 Т/с “Щасливi разом” 11:15 18:00 21:00 Т/с “Татусевi дочки” 13:35 14:45 Kids Time 13:40 М/с “Губка Боб” 15:00 Т/с “Друзi” 15:55 Т/с “Кадетство” 19:20 Т/с “Воронiни” 22:05 Т/с “Свiтлофор” (2) 23:10 Т/с “Закрита школа” (2) 1:20 Т/с “Купiдон” 2:05 Т/с “Дружна сiмейка” 2:50 Служба розшуку дiтей

Інтер 5:55 16:40 Т/с “Наложниця” 7:00 7:30 8:00 8:30 9:00 Новини 7:10 7:35 8:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом” 9:10 23:30 Т/с “Мар’їна роща” 11:05 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 13:00 “Судовi справи” 14:45 “Сiмейний суд”

18:05 “Давай одружимося!” 19:00 0:10 “Нехай говорять” 20:00 “Час” 20:40 Т/с “Ангел у серце” 22:35 Х/ф “Олiмпiус Iнферно”

НТН 5:20 Т/с “Розкол” 7:00 Х/ф “Тут твiй фронт” 8:30 16:45 19:00 “Свiдок” 9:00 “Кримiнальнi справи” 10:00 “До суду” 12:00 Т/с “Детективи” 13:00 19:30 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв - 12” 14:50 17:00 Т/с “Знахар - 2” 21:30 Т/с “Тiло як доказ - 2” (2) 22:30 Т/с “CSI: Нью-Йорк - 8” (2) 23:30 Т/с “Менталiст - 4” (2) 0:30 Т/с “Закон i порядок”. Вiддiл особливих справ (2) 2:00 “Речовий доказ” 3:05 “Агенти впливу”

Новий канал 5:50 6:25 Teen Time 5:55 Пекельне побачення 6:30 Аферисти 7:30 19:00 Репортер 7:35 19:15 1:15 Погода 7:40 ФБР :-) 9:10 Т/с “Щасливi разом” 11:15 18:00 21:00 Т/с “Татусевi дочки” 13:35 14:45 Kids Time 13:40 М/с “Губка Боб” 15:00 Т/с “Друзi” 15:55 Т/с “Кадетство” 19:20 Т/с “Воронiни” 22:05 Т/с “Свiтлофор” (2) 23:10 Т/с “Закрита школа” (2) 1:20 Т/с “Купiдон”

Інтер 5:55 16:40 Т/с “Наложниця” 7:00 7:30 8:00 9:00 Новини 7:10 7:35 8:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом”

1 серпня 2013 року

15:45 “Давай одружимося в Українi” 18:00 Т/с “Смак граната” 20:00 “Подробицi” 20:30 3:35 Т/с “I все-таки, я кохаю...” 1:25 Х/ф “Гордiсть i слава”

ICTV

4:55 Служба розшуку дiтей 5:00 6:35 2:10 Погода 5:05 Факти 5:35 Свiтанок 6:40 Т/с “Таксi” 7:00 Т/с “Леся+Рома” 7:40 Несекретнi файли 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:25 Надзвичайнi новини 10:10 13:00 Анекдоти по-українськи 10:20 16:30 Т/с “Агент нацiональної безпеки” 12:45 Факти. День 13:05 22:15 Т/с “Прокурорська перевiрка” 14:25 20:10 Т/с “Морськi дияволи” 18:45 Факти. Вечiр 23:25 Х/ф “Гран Торiно” (2) 1:50 Кримiнальний облом 2:15 Т/с “Розплата” 3:00 Х/ф “Мертва вода” (2)

ТВ-5

6:20 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 1:10 “Новини “ТВ-5” 6:50 “Ранок з “ТВ-5” 9:00 11:00 14:50 16:00 16:50 “Повiдомляємо” 9:15 “Переможний голос вiруючого” з К.Коуплендом 9:45 “Вертикальний свiт” 10:10 0:05 “Life з зiрками” 11:10 17:45 5:30 Т/с “Таємницi Старого мосту” 12:00 “Дзвони Православ’я” 12:30 “Екологiя життя” 13:10 Х/ф “Служба 21” (1) 15:15 Т/с “Усе включено”

9:10 23:25 Т/с “Мар’їна роща” 11:05 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 13:00 “Судовi справи” 14:45 “Сiмейний суд” 15:45 “Давай одружимося в Українi” 18:00 Т/с “Вiрю” 20:00 “Подробицi” 20:30 3:40 Т/с “I все-таки, я кохаю...” 1:20 Х/ф “Довгий поцiлунок на нiч” (2)

ICTV

5:00 6:35 2:35 Погода 5:05 Факти 5:30 Свiтанок 6:40 Т/с “Таксi” 7:00 Т/с “Леся+Рома” 7:40 Провокатор 8:45 Факти. Ранок 9:15 Надзвичайнi новини 10:10 13:00 Анекдоти по-українськи 10:15 16:30 Т/с “Агент нацiональної безпеки” 12:45 Факти. День 13:05 22:10 Т/с “Прокурорська перевiрка” 14:20 20:10 Т/с “Морськi дияволи” 18:45 Факти. Вечiр 23:20 Х/ф “Придорожнiй клуб” (2) 1:45 Несекретнi файли 2:40 Т/с “Розплата” 3:30 Х/ф “Гран Торiно” (2)

ТВ-5

6:20 13:00 15:00 16:30 19:00 22:00 1:20 “Новини “ТВ-5” 6:50 “Ранок з “ТВ-5” 9:00 11:00 14:50 16:00 16:50 “Повiдомляємо” 9:45 21:10 “Ваше здоров’я” 10:15 “Хiт-парад “FM-TV” 10:45 “Своїми очима” 11:10 Т/с “Таємницi Старого мосту”

ПВ

16:20 16:45 18:45 19:35 21:45 22:40 1:00 1:45 “Погода “ТВ-5” 17:00 “Хiт-парад “Play Off” 17:30 “Секретнi файли свiту тварин” 18:30 “Закон i порядок” 19:30 22:30 “Спорт “ТВ-5” 19:45 “Казка Домовушi” 20:15 “Про риболовлю всерйоз” 20:40 “Oscar Models” 21:10 “Домострой” 22:50 Х/ф “Дiра” 1:50 Нiчний канал

РТР “Планета“ 7:00 “Ранок Росiї” 11:00 “1000 дрiбниць” 11:35 “Про найголовнiше” 12:15 Т/с “Поцiлуйте наречену!” 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:25 Вiстi-спорт 13:35 “Особливий випадок” 14:25 Т/с “Єфросинiя. Тайгова любов” 15:10 4:40 Т/с “Таємницi iнституту шляхетних панянок” 16:10 18:40 Мiсцевий час. Вiстi-Москва 16:25 Свiтлана Степанова “Росiйський генiй на шляху до вiчностi” 17:10 3:30 “Амьєн i Генуя, або Моцi Iоанна Хрестителя” 17:40 0:35 Новини культури 17:50 Т/с “Склiфосовський” 19:45 3:55 “Мертва дорога” 20:30 “Прямий ефiр” 21:30 5:25 Т/с “Таємницi слiдства - 12” 23:05 “Секрети вiчної молодостi” 23:50 “Сатi. Ненудна класика...” 1:00 Т/с “Iван Грозний” 1:50 “Вiстi +” 2:05 Х/ф “Вiзит до Мiнотавра”

12:00 “Iду на ти” 12:30 “Про риболовлю всерйоз” 13:10 Х/ф “Служба 21” (1) 15:15 Т/с “Усе включено” 16:20 16:45 18:45 19:40 21:45 22:40 1:15 1:55 “Погода “ТВ-5” 17:00 “Хiт-парад “Play Off” 17:30 “Територiя оман” 18:15 “Планшет” 19:50 “Казка Домовушi” 20:20 “Давайте розберемося” 20:50 “Цiкаве кiно” 22:50 Х/ф “Хлопець Х” (2) 0:15 “Про долю” 2:00 Нiчний канал 5:30 “Бiографiї”

РТР “Планета“

7:00 “Ранок Росiї” 11:00 “1000 дрiбниць” 11:35 “Про найголовнiше” 12:15 Т/с “Поцiлуйте наречену!” 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:35 “Особливий випадок” 14:25 Т/с “Єфросинiя. Тайгова любов” 15:10 Т/с “Таємницi iнституту шляхетних панянок” 16:10 18:40 Мiсцевий час. 16:25 Свiтлана Степанова “Росiйський генiй на шляху до вiчностi” 17:10 “Прюм, або Благословення для всiх королiв” 17:40 0:35 Новини культури 17:50 Т/с “Склiфосовський” 19:45 3:55 “Прибульцi. Iсторiя вiйськової таємницi” 20:30 “Прямий ефiр” 21:30 5:25 Т/с “Таємницi слiдства - 12” 23:05 Д/ф “Палаючий серпень” 23:50 “Простiр Юрiя Лотмана” 1:00 Т/с “Iван Грозний” 1:50 “Вiстi +” 2:05 Х/ф “Вiзит до Мiнотавра”

мвс: за півроку в україні через погані дороги загинуло 24 людини.


ПВ

1 серпня 2013 року

П’ЯТНИЦЯ, 9 серпня 1+1 6:00 “На ножах” 6:55 19:30 ТСН 7:40 “Економiчна правда” 8:00 “Повне перевтiлення. Дiм за тиждень - 4” 9:00 4:30 Т/с “Мала Москва” (1) 10:00 “Шiсть кадрiв” 10:25 17:15 Т/с “Сила. Повернення додому” (1) 12:20 “Знiмiть це негайно” 13:20 “Не бреши менi - 4” 14:25 “Росiйськi сiмейнi драми” 15:30 Т/с “Тисяча i одна нiч” (1) 20:15 “Вечiрнiй Київ - 2013” 22:10 Х/ф “Гарячi голови 2” (1) 0:05 Х/ф “Чорна дiра” (2) 1:40 Х/ф “Планета iдiотiв” (2)

УТ 1

6:00 Православний календар 6:05 7:00 8:00 Новини 6:15 Д/ф “Великi битви. Норманське завоювання Англiї” 7:15 Хочу все знати 7:30 8:20 Д/ф “Є.Весник. Все не так, як у людей” 8:45 Кориснi поради 9:05 21:00 5:35 Пiдсумки дня 9:35 Ток-шоу “Вiра. Надiя. Любов” 10:35 Нехай Вам буде кольорово! 11:45 Х/ф “Хочу зробити зiзнання”

СУБОТА, 10 серпня 1+1 6:00 Х/ф “Гарячi голови 2” (1) 6:40 “Ремонт +” 7:15 19:30 ТСН 8:00 “Свiтське життя” 9:00 “Хто там?” 10:00 М/ф “Енгрi бердс” 10:05 3:05 Х/ф “Як Майк - 2: Стрiтбол” (1) 12:05 “Свiт навиворiт - 2: iндiя” 13:10 Х/ф “Полiт навiгатора” (1) 15:05 “Шiсть кадрiв” 16:30 “Вечiрнiй Київ - 2013” 18:30 “Розсмiши комiка - 3” 20:00 “Операцiя “Краса” 21:40 Х/ф “Австралiя” (2) 1:05 Х/ф “Доктор Ноу” (1) 4:35 Х/ф “Планета iдiотiв” (2)

УТ 1

6:00 Пiдсумки 6:20 23:10 Фiльм-концерт “О.Газманов. Сделан в СССР” 7:50 Інтерв’ю з Iгорем Жижикiним 8:15 Олiмпiйський виклик 8:30 Панянка та кулiнар 10:15 Армiя 10:25 Х/ф “П’ятiрка вiдважних” 11:50 Сiм чудес України. Збараж 12:10 3:35 Театральнi сезони 13:10 Star-шоу 14:05 В гостях у Д.Гордона 15:05 Золотий гусак

НЕДІЛЯ, 11 серпня 1+1

6:00 Х/ф “Доктор Ноу” (1) 7:50 Мультфiльм (1) 8:10 “Ремонт +” 9:00 “Лото-Забава” 10:00 Мультфiльми (1) 10:35 5:00 “Недiля з Кварталом” 11:30 4:35 “Смакуємо” 12:10 Т/с “Без слiду” 13:15 Х/ф “Бiле сонце пустелi” 15:05 Х/ф “Милосердя” 19:30 “ТСН” 20:00 Х/ф “Москва сльозам не вiрить” (1) 23:15 “Свiтське життя” 0:20 “Багатi теж плачуть” 1:20 “Путiн, Росiя i Захiд”

УТ 1

6:05 Свiт православ’я 6:35 Смiх з доставкою додому 7:05 Панянка та кулiнар 7:35 23:25 Ток-шоу “Дружина” 9:05 Шеф-кухар країни 9:55 4:30 Околиця 10:35 Подорожуй свiтом з Ю.Акунiною 11:00 Крок до зiрок 11:55 Маю честь запросити 12:50 Чудеса України. Дивно 13:05 Як Ваше здоров’я? 13:55 Ближче до народу 14:25 Як це?

14:10 Х/ф “Фотографiя жiнки з диким кабаном” 15:50 Т/с “Царiвна” 18:20 1:20 Новини 18:40 Економiчна перспектива 18:50 “Надвечiр’я” з Т. Щербатюк 19:50 Концертна програма 20:25 Д/ф “Приречений на любов” 21:25 Фольк-music 22:55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23:00 1:00 Пiдсумки 23:15 Ексклюзивне iнтерв’ю з Iгорем Жижикiним 23:35 Вiд першої особи 0:00 Х/ф “Чаклунка”

ТРК “Україна“

6:10 Т/с “Охоронець” (1) 7:00 17:00 19:00 3:15 Подiї 7:10 Ранок з Україною 9:10 13:00 17:20 20:00 Т/с “Слiд” 10:00 Т/с “П’ятницький. Глава друга” (1) 12:00 Ток-шоу “Нехай говорять” 15:30 2:35 Щиросерде зiзнання 16:00 Критична точка 18:00 Т/с “Подружжя” (1) 19:20 “Говорить Україна” 20:50 Т/с “Слiд. Лiквiдатор” (1) 21:55 Т/с “Слiд. Богадiльня” (1) 23:00 Т/с “Охоронець -5” (2)

ТЕТ

6:00 Єралаш 6:30 Телепузики 7:00 Малята-твiйнята 7:30 М/с “Даша-дослiдниця” (1) 7:55 Мультик з Лунтiком 15:40 Криве дзеркало 17:15 Без цензури 17:50 Легка атлетика 19:25 Футбол. Чемпiонат України. Прем’єр-лiга. “Таврiя” (Сiмферополь) - “Шахтар” (Донецьк) 20:25 У перервi: Мегалот 21:20 1:20 Пiдсумки дня 21:45 Українська пiсня 22:35 Фестиваль пiснi в Коблево 22:50 Суперлото, Трiйка, Кено 0:30 Клуб гумору

ТРК “Україна“

6:00 7:10 4:50 Т/с “Бiгль” (1) 6:20 Срiбний апельсин 7:00 19:00 3:45 Подiї 7:50 9:00 Т/с “Iнтерни” (1) 10:00 Люблю! Чекаю! 11:00 Х/ф “Стань мною” (1) 13:00 16:15 19:20 Т/с Розлучення 21:15 Т/с “Ми оголошуємо вам вiйну” 1:30 4:05 Т/с “Охоронець” (1)

ТЕТ

6:00 Єралаш 7:10 Малята-твiйнята 8:00 Телепузики 8:35 Байдикiвка 8:50 М/с “Смiшарики. Пiн-код” (1) 9:00 Мультик з Лунтiком 9:40 М/с “Лiло i Стiч” (1) 11:00 М/с “Фiксики” (1) 11:40 М/ф “Мислiвцi на драконiв” 13:10 Т/с “Всi жiнки - вiдьми” (1) 15:55 Королева балу 3 17:10 Х/ф “Селюки з БеверлiХiллз” (1) 14:50 Золотий гусак 15:20 “Караоке для дорослих” 16:10 Не вiр худому кухарю 16:35 В гостях у Д.Гордона 17:25 Рояль в кущах 17:55 1:50 Легка атлетика. Чемпiонат свiту 20:55 Служба розшуку дiтей 21:00 1:20 Пiдсумки дня 21:25 Головний аргумент 21:35 Фестиваль пiснi Коблево 22:55 Трiйка, Кено, Максима 23:10 Олiмпiйський виклик 0:40 Клуб гумору

ТРК “Україна“

6:45 Подiї 7:10 Х/ф “Стань мною” (1) 9:00 Ласкаво просимо. Настасiя Заворотнюк 10:00 Герої екрана 11:00 Т/с “Подружжя” 14:00 16:50 Т/с “Розлучення” (1) 19:00 3:35 Подiї тижня 20:00 21:00 Т/с “Iнтерни” (1) 22:30 Comedy Woman 23:30 Великий футбол 1:15 4:25 Т/с “Охоронець -5” (2)

ТЕТ

6:00 Єралаш 7:10 Малята-твiйнята 8:00 Телепузики 8:35 Байдикiвка 8:50 М/с “Смiшарики. Пiн-код” (1) 9:00 Мультик з Лунтiком 9:40 М/с “Лiло i Стiч” (1) 11:00 М/с “Фiксики” (1) 11:45 М/ф “Сердитi пташки” (1)

9

телепрограма 8:25 М/ф “Чiп i Дейл - бурундучкирятiвнички” (1) 9:00 Т/с “Ранетки” (1) 10:00 Т/с “Всi жiнки - вiдьми” (1) 11:50 Т/с “Та, що говорить з привидами” (1) 13:45 Т/с “Половинки” (1) 14:10 Т/с “Беверлi Гiлз 90210. Нове поколiння” (1) 15:00 Богиня. Нова колекцiя 17:00 Досвiдос 17:35 Вiталька 17:55 4 весiлля 19:00 Т/с “Крем” (1) 20:00 Дайош молодьож! 21:00 22:30 ТЕТ-Iнтернет 21:30 Бiйцiвський Клуб 23:15 Т/с “Секс i мiсто” (2) 0:10 Х/ф “Пожирач грiхiв” (3)

СТБ

6:15 Х/ф “Де знаходиться нофелет?”(1) 7:45 18:20 “Неймовiрна правда про зiрок” 9:00 Х/ф “Екiпаж”(1) 11:50 Х/ф Невловимi месники 13:30 Х/ф “Новi пригоди невловимих” 15:00 Х/ф Корона Росiйської iмперii, або Знову невловимi 18:00 22:00 “Вiкна-Новини” 19:50 “Моя правда” 22:25 “Зiркове життя” 0:25 Х/ф “Сiм Я”(1)

9:05 “Контрольна закупiвля” 9:30 “Жити здорово!” 10:25 “Зрозумiти. Пробачити” 11:15 “Модний вирок” 12:10 “Доброго здоров’ячка!” 13:00 Iншi новини 13:20 “Час обiдати!” 14:30 “Слiд” 15:05 “Iстина десь поруч” 15:20 “Останнiй герой” 17:00 Вечiрнi новини 17:20 Т/с “Жiночий лiкар” 18:05 “Людина i закон” 19:00 “Поле чудес” 20:00 “Час” 20:30 “Один в один!” На бiс! 23:20 Х/ф “Трактир на П’ятницькiй”

НТН

7:00 Х/ф “Бажаю здоров’я!” (1) 8:30 16:45 19:00 4:20 “Свiдок” 9:00 “Кримiнальнi справи” 10:00 “До суду” 12:00 Т/с “Детективи” 13:00 Т/с “Вулицi розбитих лiхтарiв - 12” 14:50 17:00 Т/с “Знахар - 2” 19:30 Т/с “Росiйський переклад” 23:40 Х/ф “ДМБ - 3” 1:10 Х/ф “Метеор” (2)

Новий канал

5:00 8:00 11:00 14:00 Новини 5:05 8:15 “Доброго ранку”

7:30 19:00 Репортер 7:40 ФБР :-) 9:15 Т/с “Щасливi разом” 11:25 21:00 Т/с “Татусевi дочки” 13:40 14:50 Kids Time 13:45 М/с “Губка Боб”

19:10 Х/ф “Оптом дешевше” (1) 21:10 Вiталька 23:00 Т/с “Американська iсторiя жаху” (3) 1:00 Х/ф “Пагорби мають очi”

20:20 “Сьогоднi ввечерi” 21:50 “КВК”. Прем’єр-лiга 23:15 Х/ф “Про бiдного гусара замовите слово” 2:00 Х/ф “Людина без паспорта”

5:30 М/ф “Трое из Простоквашино”(1) 6:25 1:20 Х/ф “Червонi вiтрила” 7:55 “Караоке на Майданi” 8:55 “Їмо вдома” 10:00 “ВусоЛапоХвiст” 10:45 Х/ф “Танцiвник диско”(1) 13:45 “Зiркове життя” 15:50 “Моя правда” 18:00 Х/ф Любов не дiлиться на два”(1) 22:05 Х/ф Тобi, справжньому 2:50 Нiчний ефiр

6:25 Х/ф “Раз на раз не випадає” 7:40 Т/с “Вiдчинiть, мiлiцiя!” 11:30 “Речовий доказ” 12:00 “Головний свiдок” 13:00 “Випадковий свiдок” 13:30 Х/ф “ДМБ - 3” 15:00 Т/с “Загадка для Вiри” (1) 19:00 Т/с “Таємницi слiдства - 3” 23:00 “Парк автомобiльного перiоду” 23:30 Т/с “Кримiналiсти: мислити як злочинець” (2) 1:15 Т/с “Закон i порядок”

5:10 Х/ф “Сплячий лев” 6:20 Х/ф “Дивнi дорослi” 8:05 “Грай, гармонь улюблена!” 8:40 “Слово пастиря” 9:15 “Смак” 9:50 “Смiшарики. Новi пригоди” 10:00 “Юлiй Гусман” 11:15 “Iдеальний ремонт” 12:00 “Форт Боярд” 13:20 Х/ф “Серпень. Восьмого” 15:30 “Весiльний переполох” 16:25 17:15 Т/с “Спадщина” 17:00 Вечiрнi новини 18:30 “Угадай мелодiю” 19:00 “Правда про “Останнього героя” 20:00 “Час”

5:45 Парад порад 7:30 10:00 Ревiзор 2 11:45 Уральськi пельменi 13:25 Люди ХЕ 13:50 Нереальна iсторiя 14:30 Файна Юкрайна 14:50 Т/с “Воронiни” 17:30 Х/ф “Моя суперколишня” 19:30 Х/ф “Охоронець” 22:00 Хто зверху?-2 0:00 Х/ф “Троє чоловiкiв i маленька Ледi” 2:05 Т/с “Дружна сiмейка”

11:55 Х/ф “Селюки з БеверлiХiллз” (1) 13:55 Т/с “Всi жiнки - вiдьми” (1) 15:45 Х/ф “Оптом дешевше” (1) 17:45 20:15 4 весiлля 19:00 Королева балу 3 21:35 Вiталька 23:00 Т/с “Американська iсторiя жаху” (3) 0:50 Х/ф “Пагорби мають очi 2”

13:55 “Єралаш” 14:40 “Лев Лещенко” 15:40 Концерт Лева Лещенка 18:05 “Клуб Веселих i Кмiтливих”. 20:00 “Час” 20:15 “Унiверсальний артист” 21:55 Х/ф “Гараж” 23:35 Х/ф “Запах вересу” 2:10 Х/ф “Москва - любов моя”

6:55 Х/ф “Висота”(1) 8:50 “Їмо вдома” 9:55 “Караоке на Майданi” 10:55 Х/ф “Любов не дiлиться на два”(1) 15:00 “Мiстичнi iсторiї-5 з Павлом Костiциним” 19:00 “Друге пришестя Ванги” 21:10 Х/ф “Четвер 12-е”(1) 23:05 Х/ф “Рiта”(1) 1:05 Х/ф “Танцiвник диско”(1) 3:30 Нiчний ефiр

6:00 Х/ф “Вантаж без маркування” (1) 7:30 Т/с “Росiйський переклад” 11:30 “Легенди карного розшуку”. Снайпери. Жiночий рахунок 12:00 4:50 “Агенти впливу” 13:00 Х/ф “Живий” 14:50 Т/с “Таємницi слiдства - 3” 19:00 Т/с “По гарячих слiдах” 23:00 “Крутi 90-тi” 0:00 Т/с “Кримiналiсти: мислити як злочинець” (2) 1:50 Х/ф “Метеор” (2)

5:00 9:00 11:00 Новини 5:10 Х/ф “Якщо хочеш бути щасливим” 6:20 Х/ф “Любити...” 7:35 “Служу Вiтчизнi!” 8:05 “Здоров’я” 9:10 “Непутнi нотатки” 9:30 “Доки всi вдома” 10:15 “Смiшарики. Пiн-код” 10:30 “Фазенда” 11:15 “Сiмнадцять миттєвостей весни”. Останнiй дубль” 12:10 Х/ф “Вiрнi друзi”

5:40 М/с “Фiнес i Ферб” 6:50 Парад порад 7:45 Церква Христова 8:00 Уральськi пельменi 9:35 Хто зверху?-2 11:30 Педан-Притула Шоу 13:00 Т/с “Воронiни” 14:50 Х/ф “Моя суперколишня” 16:50 Х/ф “Охоронець” 19:20 Х/ф “Ван Хельсинг” 22:00 Великi почуття 0:05 Х/ф “Супергеройське кiно” 1:45 Т/с “Дружна сiмейка”

Перший канал

СТБ

Перший канал

СТБ

Перший канал

НТН

Новий канал

Інтер

5:45 Т/с “Наложниця” 7:00 Х/ф “Покровськi ворота”

НТН

Новий канал

15:00 Т/с “Друзi” 16:00 Т/с “Кадетство” 19:20 Т/с “Воронiни” 22:05 Т/с “Свiтлофор” (2) 23:10 Т/с “Закрита школа” (2)

ТВ-5

Інтер

5:55 16:40 Т/с “Наложниця” 7:00 7:30 8:00 8:30 9:00 Новини 7:10 8:35 “Ранок з IНТЕРом” 9:10 Т/с “Мар’їна роща” 11:05 4:15 Д/с “Слiдство вели... з Леонiдом Каневським” 13:00 “Судовi справи” 14:45 “Сiмейний суд” 15:45 “Давай одружимося в Українi” 18:00 20:30 Т/с “Вiрю” 20:00 3:30 “Подробицi” 0:15 Т/с “Чемпiони з пiдворiття”

ICTV

6:50 Т/с “Таксi” 7:10 Т/с “Леся+Рома” 7:45 Стоп-10 8:45 Факти. Ранок 9:15 19:25 Надзвичайнi новини 10:10 13:00 Анекдоти по-українськи 10:15 16:30 Т/с “Агент нацiональної безпеки” 12:45 Факти. День 13:05 21:10 Т/с “Прокурорська перевiрка” 14:25 20:10 Т/с “Морськi дияволи” 18:45 Факти. Вечiр 23:45 Максимум в Українi 0:15 Х/ф “На гребенi хвилi” 2:35 Т/с “Розплата” 3:20 Х/ф “Придорожнiй клуб” 9:30 “Все для мами” 10:00 “Лiтня кухня” 11:00 Т/с “Сiмейний детектив” 14:20 Т/с “Лорд. Пес-Полiцейський” 18:05 20:30 3:00 Т/с “Уральська мереживниця” (2) 20:00 2:10 “Подробицi” 22:25 Т/с “Один єдиний i назавжди”

ICTV

5:35 Факти 6:05 Свiтанок 7:10 Козирне життя 7:45 Т/с “Морськi дияволи” 8:50 Зiрка YouTube 10:00 Дача 10:25 Квартирне питання 11:25 Х/ф “Костянтин” 14:00 19:55 Т/с “Мисливцi за дiамантами” 18:45 Факти. Вечiр 19:00 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 0:20 Х/ф “Бiла iмла” (2) 2:15 Х/ф “Висота 89” 4:00 Резонанснi пограбування в Великобританiї

ТВ-5

6:00 “Цiкаве кiно” 6:20 “Новини “ТВ-5” 6:50 “Хiт-парад “NaVsi100.com” 7:40 0:15 “Хронiка подiй” 8:05 “Тi, хто змiнюють твiй свiт” з Крефло Доларом 8:40 “Дорослi дiти” 9:10 “Ваше здоров’я” 9:40 “Дзвони Православ’я”

Інтер

5:50 Т/с “Лорд. Пес-Полiцейський” 9:25 “Школа доктора Комаровського” 10:00 “Орел i Решка” 11:00 “Шалене весiлля” 11:55 Т/с “Сiмейний детектив” 14:20 Т/с “Один єдиний i назавжди” 18:05 20:25 2:40 Т/с “Уральська мереживниця” 20:00 2:00 “Подробицi” 22:20 Т/с “Ключi вiд щастя”

ICTV

5:15 Факти 5:35 Свiтанок 6:35 Квартирне питання 7:30 Анекдоти по-українськи 7:50 Дача 8:30 Х/ф “На гребенi хвилi” 11:00 Козирне життя 11:30 Максимум в Українi 12:10 3:20 Х/ф “Ягуар” 14:10 Т/с “Картина крейдою” 18:45 Факти. Вечiр 19:00 Замоченi 20:15 Х/ф “Костянтин” 22:50 Х/ф “Бiла iмла” (2) 0:50 Т/с “Таксi” 1:45 Х/ф “10 000 рокiв рокiв до н.е.” (2)

ТВ-5

6:00 “Хiт-парад “FM-TV” 6:30 “Екологiя життя” 7:00 “Неповторна природа” 7:20 “Секретнi файли свiту тварин”

вчені стверджують, що чай у пакетиках небезпечний для здоров'я.

6:50 “Ранок з “ТВ-5” 9:00 14:50 16:50 “Повiдомляємо” 9:45 “Хiт-парад “NaVsi100.com” 10:30 “Абетка виживання” 11:10 “Life з зiрками” 13:10 Х/ф “Служба 21” (1) 15:15 Т/с “Усе включено” 17:00 “Дивна справа” 17:50 “Дорога плюс” 18:20 “П’яте колесо” 19:45 “Казка Домовушi” 20:10 4:25 Х/ф “Котися!” (2) 22:50 Х/ф “Подстава” (2) 0:10 “Територiя оман” 1:50 Нiчний канал

РТР “Планета“

7:00 “Ранок Росiї” 11:00 Ток-шоу “1000 дрiбниць” 11:35 “Про найголовнiше” 12:15 Т/с “Поцiлуйте наречену!” 13:00 16:00 19:00 Вiстi 13:25 Вiстi-спорт 13:35 “Особливий випадок” 14:25 Т/с “Єфросинiя” 15:10 4:40 Т/с “Таємницi iнституту шляхетних панянок” 16:10 18:40 Мiсцевий час 16:25 Вiктор Веселаго 17:10 3:30 “Генiї i лиходiї” 17:40 Новини культури 17:50 Т/с “Склiфосовський” 19:45 3:55 “Акторська рулетка” 20:30 “Прямий ефiр” 21:30 5:25 “Криве дзеркало” 23:10 Х/ф “Зворотний квиток” 0:50 “Бiла студiя”. Сергiй Соловйов 10:00 М/ф “Команда “БУМ” 10:45 “Домострой” 11:25 “Life з зiрками” 12:20 17:00 “Торговельний рядновини” 13:00 Х/ф “Високий блондин у чорному черевику” (1) 14:30 М/ф”Боцман i папуга” 15:00 “Дорога плюс” 15:30 Х/ф “Небезпечний вiк” (1) 17:30 4:30 Т/с “Усе включено” 19:05 “Казка Домовушi” 19:40 Х/ф “Аварiйна закоханiсть” 21:20 Х/ф “Люблю любити” (2) 22:40 Зiрка кiно. Мiккi Рурк 0:30 Х/ф “Щаслива подiя” (3) 2:10 Нiчний канал

РТР “Планета“

7:00 10:00 13:00 19:00 Вiстi 7:10 10:10 13:20 Мiсцевий час. 7:20 Х/ф “Зворотний квиток” 8:55 “Пряниковий будиночок” 9:25 “Суботник” 10:20 “Вся Росiя”. Фолк-парад 11:00 М/ф “Маша i Ведмiдь” 11:30 Х/ф “Дванадцята нiч” 13:25 “Чесний детектив” 13:55 “Городок”. Дайджест 14:20 “Жiночий космос” 15:05 Х/ф “Лiки для бабусi” 16:40 1:50 “Суботнiй вечiр” 18:15 “Iсторичнi хронiки” 19:25 3:20 Х/ф “Iлюзiя щастя” 22:40 Олександра Пахмутова. Творчий вечiр у Московському мiжнародному Будинку музики 0:10 Х/ф “Жила собi Любов”

7:40 “Хронiка подiй” 8:35 “Рукодiлля для дiтей” 9:10 “Ваше здоров’я” 10:00 М/ф “Команда “БУМ” 10:20 “П’яте колесо” 11:50 “Планшет” 12:20 “Торговельний ряд-новини” 12:50 Сiмейний кiнозал 14:50 “Life з зiрками” 15:40 “Iду на ти” 16:10 “Секретнi територiї” 17:30 4:30 Т/с “Усе включено” 19:05 “Казка Домовушi” 19:40 Х/ф “Колiр грошей” (2) 21:30 Х/ф “Нiяких чоловiкiв” (2) 23:00 “Oscar Models” 23:30 Х/ф “Мiсце злочину”

РТР “Планета“

6:50 Х/ф “Жила собi Любов” 8:20 “Сам собi режисер” 9:00 “Смiхопанорама” 9:25 “Ранкова пошта” 10:00 13:00 19:00 Вiстi 11:10 “Божества хантiв” 11:35 Х/ф “Учитель спiву” 13:20 Мiсцевий час. Вiстi-Москва 13:25 “Бiльше, нiж любов” 14:05 “Абсолютний слух” 14:45 Х/ф “Лiки для бабусi” 16:15 “Смiятися дозволяється” 17:45 “Подорож Америкою в пошуках Росiї” 19:25 3:35 Х/ф “П’ять рокiв i один день” 21:05 Х/ф “Мрiї з пластилiну” 22:40 Х/ф “Обмiняйтеся обручками” 0:25 Х/ф “Її серце”

www.polvisti.com


10

Реклама+

ПВ

1 серпня 2013 року

Пологівський Гортоп реалізує для населення вугілля мите усіх сортів:

КРЕДИТ

можливий

АМ (горіх), АС (насіння), АО (крупний горіх), АКО (кулак), АМ/АС (горіх, насіння), ДГО (горючка). Опт/роздріб, доставка через вагову, а також будматеріали: пісок, щебінь, відсів. Адреса: м.Пологи, вул.Ульянова, 44. Тел.: 050 7312935, (06165) 2-23-94 (тел. складу) з 8.00 до 17.00.

кулак, горіх – 1150 грн.,

• горіх – 1150 грн.; В У ГІЛЛЯ • горючка – 1200 грн.; • сім'ячко – 1000 грн.

Якість. ваги. доставка. КРЕДИТ.

ВУГІЛЛЯ

в с.Кінські Роздори • горіх – 1150 грн.; • горючка – 1200 грн.; • сім'ячко – 1000 грн. ваги, доставка. кредит.

Бурение

вул. Щорса, 28, тел.: 35-5-39, 066-873-32-67.

ТУТ

може бути ваша РЕКЛАМА!

Реставрація подушок, чистка пір’я, дезинфекція, заміна напірника з турецького тіку. Колгоспний ринок. Тел. 099 6683915, 067 9990140

с.Шевченкове, вул.Горького, 35, тел.: 38-6-97, 096-669-98-73.

Ремонт и Обслуживание

скважин.

компьютеров, принтеров, жк мониторов, аудио аппаратуры, свч печей, пылесосов, стиральных машин. Установка Windows. Заправка и восстановление лазерных картриджей.

Определяем качество и количество воды.

Бурим Гранит.

068-868-31-21, 096-875-04-13, 095-850-20-48.

Гарантия качества!!!

Тел.: 0508639929 Влад. Тел.: 0662621045 Саша.

р і ш е н н я

Рішення двадцять третьої сесії Чапаєвської сільської ради шостого скликання 20.06.2013 №4 Про встановлення ставок єдиного податку і торгового патенту на 2014 рік Згідно ч.1 п. 24 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до ст.10 Податко-

www.polvisti.com

вого кодексу України від 02.12.2010 № 2055 – YІ, Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування , обліку та звітності суб’єктів малого підприємства» № 727/98 від 03.07.1998 року з внесеними змінами, Чапаєвська сільська рада Пологівського району Запорізькрої області В И Р І Ш И Л А: 1. Затвердити з 01.01.2013 року щомісячні ставки єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб , згідно з додаткам. 2. Дане рішення набирає чинності з 01 січня 2014 року 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на виконком сільської ради та постійну фінансово-бюджетну комісію сільської ради 4. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації. М.Гузенко, сільський голова. Рішення двадцять третьої сесії Чапаєвської сільської ради шостого скликання 20.06.2013 №5 Про збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності Згідно з ч.1 п. 24 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.10 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2055-YI, Ука-

зу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» №727/98 від 03.07.1998 року з внесеними змінами, Чапаєвська сільська рада Пологівського району Запорізькрої області В И Р І Ш И Л А: 1. Затвердити Положення за провадження деяких видів підприємницької діяльності (додається) 2. Встановити такі елементи щодо встановлення збору: 2.1 Платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності є юридичні та фізичні особи-підприємці, їх відокремлені підрозділи, які отримують торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності: а) торгова діяльність у пунктах продажу товарів; б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України. 2.2 Об’єктами оподаткування є: а) суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торговельну діяльність з наданням платних побутових послуг; б) відділення поштового зв’язку Пологівського центру поштового зв’язку №6 ЗДУДППЗ «Укрпошта», які діють на території Чапаєвської сільської ради; в) суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють громадське харчування. 2.3 Встановити ставки збору та порядок його обчислення: а) суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюють торговельну діяльність,

ставка обчислюється з розрахунку 0,1 розміру мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014; б) відділенням поштового зв’язку Пологівського центру поштового зв’язку №6 ЗДУДППЗ «Укрпошта», які діють на території Чапаєвської сільської ради, ставка обчислююється з розрахунку 0,1 розміру мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014; в) суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюють громадське харчування ставка обчислююється з розрахунку 0,1 розміру мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014. 2.4 Встановити ставки збору діяльності з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України з розрахунку 0,1 розміру мінімальної заробітної п4ати станом на 01.01.2014. 3. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2014 року. 4. Встановити строки сплати збору за провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг – щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю. 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на виконком сільської ради та постійну фінансово-бюджетну комісію сільської ради. 6.Секретарю Чапаєвської сільської ради Метель Л.В. оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації. М.Гузенко, сільський голова.

закуповуємо пшеницю, ячмінь. дорого, самовивіз. Тел.: 096-556-66-56, 050-905-95-99.

З/П 90-100 грн./доба

Рішення двадцять третьої сесії Чапаєвської сільської ради шостого скликання 20.06.2013 №3 Про місцеві податки і збори Згідно з ч.1 п.24 ст..26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст..10, 265,266, 267,268, Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2055 –YІ, Чапаєвська сільська рада Пологівського району Запорізької області В И Р І Ш И Л А: 1. Встановити з 01.01.2014 року такі місцеві податки і збори: 1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; 1.2. Єдиний податок; 1.3. Збір за впровадження деяких видів підприємницької діяльності. 2. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації. М.Гузенко, сільський голова.

Охоронна фірма проводить набір на посаду ОХОРОННИКА та ОХОРОННИЦІ

без скарг на здоров'я з перспективою кар'єрного росту. Робота вахтовим методом 14 діб. Доставка до місця роботи та проживання за рахунок фірми. Виплата заробітної плати без затримок гарантується. Додаткова інформація надається при співбесіді за адресою: м.Оріхів, вул. Ленінградськихкурсантів, буд.55-А. Тел.: 066-962-94-31.

в україні випустили поштову марку з нагоди 1025-річчя Хрещення русі.


ПВ

За роки роботи в газеті об’їздила увесь район, причому не раз. А ось до Дмитрівського, одного із сіл Семенівської сільради, потрапити не вдавалось. І ось нарешті, подолавши від Семенівки кілька безлюдних кілометрів, заїхали в невеличке сільце. Уздовж добротного асфальтового шляху на чималій відстані від узбіччя, а подекуди й одна від одної, стояли хатки. Це й було Дмитрівське. Не знаю, з якої причини, але серед інших населених пунктів на карті району воно не значиться. Відшукала на сайті лише кілька слів, що засноване в 1799 році, тобто в наступному 2014 році у нього ювілей, 215-річчя. Чи хоч знають про це його жителі?

П

роте, скажу, що перші поселенці облюбували для себе напрочуд тихі і дуже гарні місця. Лежить село в Отришковій балці, по якій протікає пересохлий струмок із загатами. За 1 км від нього розташоване село Нова Дача. Поряд пролягає залізниця, за 6 км станція Кирилівка, на якій уже давненько не зупиняються пасажирські поїзди. За переписом 2001 року на той час тут мешкало 40 чоловік, зараз майже вдвічі менше. Проте кількість загиблих односельців у роки Великої Вітчизняної війни, імена яких викарбовано на плитах, свідчить, що Дмитрівське було колись чималеньким селом. За мирне життя і мирне небо над ним на війні загинули цілими сім’ями. Не повернулися в рідне село брати Петро

їня” одній із перших у районі. Аякже, виховати і дати лад дев’ятьом синам та одній доньці у нинішні часи не кожен зможе. Молода жінка з райдержадміністрації, котра супроводжувала Любов Іванівну до Запоріжжя, де відбулася церемонія нагородження, була приємно вражена, дивлячись, як тепло зустрічали діти матір з нагородою, як трепетно і з ніжністю ставились до неї. а жаль, у той день нам не вдалося поговорити хоча б із кимсь із дітей. Проте про всіх них із гордістю розповідала мати. На сьогодні тільки двоє серед дітей школярі, а восьмеро вже дорослі. Віталій і Олег – трактористи, Андрій – лаборант на «Хитрому», Олександр – пожежник, Володимир – вчиться на фармацевта, Світлана – на вчительку. Дещо платить батькам на дітей держава, але всі гроші розходяться переважно на навчання. Добре, що ні діти, ні Сергій Володимирович не ледачі, не цураються ніякої роботи, трудяться на городах, біля господарства, беруться за прання, хатню роботу, бережуть всіляко матір, бо останнім часом вона дуже хворіє. Та під час розмови із подружжям не раз відчувала, як торкалася їхніх спогадів слізна ностальгія за колишнім селом, в якому жили весело і дружно, бо була робота, бо всі були фінансово рівні.

Н

Родина АНТИПОВИХ. Сімейне фото 2006 року.

Чужі тут не ходять родився і виріс в Росії. За волею обставин опинився в Україні, в Пологах, де мав сім’ю. Коли сім’я розпалася, доля й занесла його у Дмитрівське. Сподобався чоловіку тихий степовий хутірець, доброзичливі й по-селянськи відкриті люди. Купив невеличкий будинок і живе. У цім році дочекався від держави пенсії, проте ходить підробляти, допомагає старим людям, яких у Дмитрівському більшість. Ще недавно тримав власне господарство, а зараз його турбота – город. Від Юрія Миколайовича я й дізнавалася про старожилів

Батька Антипової забрали на фронт, а мама з малими дітьми повернулася в Семенівку, де й пережили війну. У 1960-му Галина Миколаївна разом з чоловіком Володимиром переїхала у Дмитрівське, і тут незабаром народився її середній син Сергій. Тоді у Дмитрівському, пригадує старенька, неможливо було купити жодної хати. Село жило повнокровним життям, у ньому функціонувала 4-річна школа. Добротна будова і досі стоїть у центрі села. Школярів вистачало, майже всіх їх учила Оксана Нестеренко. Після закінчення 4-річки, діти продовжували навчання в Семенівській 8-річці, шлях до неї був неблизьким. Інколи дітвору привозили тракторним причіпом, а здебільшого, щоб не карулесили, селили в пришкільний інтернат, відпускаючи на вихідні й канікули. ільки в Галини Миколаївни у 70-ті роки росло три сини. Після закінчення школи у кожного з них склалося своє життя. Старший Микола заїхав аж під Харків, найменший Олександр живе і працює в Донецьку, а середній Сергій залишився при батьках, у Дмитрівському. Зараз він глава багатодітної родини, батько дев’яти синів та доньки. Галина Миколаївна все життя пропрацювала у колгоспі, то в городній бригаді, то на фермі. Чоловік Володимир Миколайович трудився переважно чабаном. Все життя тяглися самі. У Володимира Миколайовича батьки померли рано, а в Галини Миколаївни залишилась одна мама, яка частенько приїздила, допомагала сім’ї. А здебільшого виручали старенькі сусіди, дід та баба Рябчуки. Царство їм небесне! Коли Антипові старші порались зрання на фермі, постукають старенькі у вікно, щоб хлопці не проспали до школи. Вони, можна сказати, виростили їхньо-

Т

Галина Макарівна ПЕТЕЦЬКА

та Григорій Кібці, Олексій, Семен та Павло Гонтарі, Іван Гурин із братом Миколою та синами Пилипом і Семеном, Іван Вітко із синами Іваном та Петром. Усього близько сорока чоловіків. Першим на моєму шляху у Дмитрівському мені стрівся Юрій Миколайович Шумілов, котрий прописався в селі лиш кілька років тому. Чоловік на-

11

ГЛИБИНКА

1 серпня 2013 року

села та постійних його мешканців. агато років живе у Дмитрівському Галина Миколаївна Антипова. Народилася жінка в Донецьку, хоча батьки її семенівські. По молодості виїхали до Донецька, звідти перебралися до Волгограда, тоді він називався Сталінградом. Там їх і застала війна.

Б

го найменшого сина Сашка. Врешті, у такий спосіб у Дмитрівському виросло багато дітей, бо колгоспний дитсадок, якщо й був, то далеко, у сусідньому селі Новій Дачі. ро тодішнє життя, про те, як зводили свій дім з допомогою колгоспу та всі дружно жили, Антипова тепер лише згадує. Вироблені за життя ноги не дозволяють їй пересуватися по хаті. Цілими днями прив’язана до табуретки. Всю роботу переробила б очима, та хворі ноги не дають. Проте Галина Миколаївна в селі не найстарша. Тим, кому перевалило за 80, в Дмитрівському сьогодні троє – Олексій Антонович Петецький, Галина Макарівна Петецька та її брат Іван Макарович Кібець. Ми й зазирнули до Галини Макарівни Кібець, як до найстаршої, а ще, як до сестри Петра та Григорія Кібців, котрі полягли на війні. На жаль, жодних подробиць 1941 року жінка не змогла пригадати, адже йшов їй тоді 11 рік. Пам’ятає, як проводжали на війну Григорія, а Петра – ні. Григорія та інших хлопців проводжали на фронт усім селом, а найстарший брат Григорій на початку війни навчався в ФЗН, потім працював на заводі, з яким пізніше й евакуювався на Схід. Знає з похоронки, що загинув десь під Курськом. Після загибелі синів старий батько, що пройшов першу світову війну, ще дужче занеміг і помер у кінці 50-х. в Галини Макарівни молодший брат, який збудував собі хату в іншому краю села, проте зараз хворіє, то й живе у Пологах в доньки. Галина Макарівна на старості літ живе разом з меншим сином. У цьому році жінці виповниться 83, все своє життя прожила безвиїзно у рідному селі. А що хорошого в ньому бачила? Дитинство і юність припали на війну та найтяжчі роки відбудови. За-

П

Є

довго до повноліття взяла до рук сапу і спершу заробляла трудодні у полі, потім на фермі. Її чоловік, закінчивши в Запоріжжі ФЗН, відслужив

Галина Миколаївна АНТИПОВА

армію, а в кінці 50-х пересіклися їхні шляхи-дороги. З тих пір і йшли по життю разом. Звели дім, поставили на ноги доньку, двох синів – і все без відриву від колгоспної роботи. Вона працювала на фермі дояркою, а він на вівчарнику чабаном. Чоловіка вже давно нема, а вона ще й досі топче життєвий ряст. Чи варто дивуватися, що останнім часом одно лиш хворіє? ехто вважає, що коли живе в селі багатодітна сім’я, то неодмінно неблагополучна. Сергій Володимирович та Любов Іванівна по життю трударі і стільки вклали в дітей, що ніхто не назве родину непутящою. Кілька років тому матері вручили орден “Мати геро-

Д

ЗА ГРОШІ ВІД ПРОДАЖУ НАЙДЕШЕВШОЇ КВАРТИРИ В КИЄВІ МОЖНА КУПИТИ ЦІЛЕ СЕЛО НА МИКОЛАЇВЩИНІ.

Зараз посеред села пролягає асфальт, чи не в кожному дворі є власне авто, а ось радості не мають. За покупками вибираються аж до Поліг, що за 12 км навпростець, або ж чекають на приватну автолавку, що завертає до хутірця раз чи два на тиждень. им же шляхом і наша редакційна “Нива” поверталася до Поліг. Позаду лежало село Дмитрівське і його єдина вулиця Радянської України, на якій залишилися жити найстійкіші, кого приваблюють родючі землі і степове привілля, за які й поклали свої голови чимало хуторян. А чи цінять це їхні нащадки? Л.СЛАБИШЕВА. Фото М.ДРЮЧЕНКА.

Ц

www.polvisti.com


12

оголошення

До уваги учасників бойових дій! Як повідомлялося вже раніше, з 1 січня поточного року були внесені зміни в діюче законодавство та тим самим встановлені нові пільги учасникам бойових дій та інвалідам війни ІІ та ІІІ групи із числа учасників бойових дій, яким виповнилося 85 років. З цього часу цим категоріям надаються пільги як для інвалідів війни І групи. Для підтвердження правового статусу розроблена та виготовлена бланк – вкладка, яка підтверджує право на пільги, встановлені законодавством для інвалідів війни І групи. Це посвідчення дійсне на всій території країни. Для отримання бланка-вкладки ветерани війни, які отримують з початку року відповідні пільги, повинні звернутися в управління соціального захисту населення, каб. №6, з існуючим посвідченням. Ураховуючи літній вік ветеранів війни, просимо звертатися в зручний для них час. Довідки за телефоном: 2-26-47.

ПРОДАМ НЕРУХОМІСТЬ

•1-кімнатну квартиру в центрі с.Чапаєвки на 3 поверсі 5 поверхового будинку; металеві двері, склопакети, міжкімнатні двері. Без ремонту. Ціна – 32000 грн. Тел. 095-790-15-92. •великий цегляний газифікований дім з усіма зручностями, гараж, земля, господарські будівлі, по вул.Чернишевського, 6. Тел.: 066-445-81-88, 066-783-57-09, 050-836-51-69. •будинок 10х6,5, в р-ні Пологи-5, вул. К. Маркса, 470. Газ у будинку та літній кухні, вода, колодязь, 12 сот. землі. Тел.: 066-857-4483, 099-659-52-44. •цегляний будинок в с.Чапаєвці-1 по вул. Леніна, 417, є кухня, сарай, колодязь, город – 15 соток. Тел. 096-809-77-75. •хату в с.Тарасівці по вул.Руденка, 24. Телефонувати 096-324-81-60. •дім в с.Чумацькому Пологівського р-ну. Є всі надвірні будівлі, літня кухня, колодязь, город 0,50 га, гараж, зручне місце для ведення господарства. •будинок (60 м2) з надвірними будівлями, вода, газ, світло, земля 9 соток. Ціна договірна. Адреса: м.Пологи, вул.Артема, 29, Дмитренко Володимир. Тел. 2-52-57.

АВТО

•Daewоо Nubira, 1998 року випуску, у доброму стані. Телефони: 050-592-15-73, 067118-38-64.

РІЗНЕ

Запрошує КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»! 1. До уваги батьків дітей-інвалідів, мешканців міста та району: відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» оголошує набір на 2013-2014 учбовий рік дітей-інвалідів віком від 2 до 8 років в групу часткового денного перебування. З дітьми працюватимуть вихователі, психологи, логопеди. До ваших послуг кабінет лікувальної фізкультури, масажу, ігрова кімната. Послуги у відділенні надаються безкоштовно. За детальною інформацією звертатися за тел. 2-36-50 та за адресою: м.Пологи, вул. Пролетарська, 172 у приміщенні д/с «Теремок» або вул. Жовтнева, 23.

• пасіку, платформу. Тел.: 067-618-09-00. • яблучний сік. "Україна нова". Тел.: 066910-81-35 (Анатолій). •дрова непиляні в м.Пологах. Тел.: 2-59-02, 066-571-40-12. •корову за 2-м отеленням. Ціна – 8000 грн. Тел. 095-790-15-92. •дитяче ліжко (дерево), матрац (кокосова стружка) і все до ліжка. Ціна – 600 грн. Тел. 063-304-86-33. •засіб для вигрібних ям та вуличних туалетів. Консультації. Тел.: 066-469-30-91, 093137-32-31. •пластмасові ящищки по 5 і 6 грн. з доставкою. Тел.: 099-061-18-63, 093-474-13-54.

КУПЛЮ АВТО

•авто будь-якої марки в будь-якому стані, можна після ДТП. Тел. 066-647-68-09.

РІЗНЕ

•постійно закуповуємо свиней живою вагою. Телефонувати: 066-565-41-23, 067-45848-67, 066-912-94-97. •корів, молодняк ВРХ, свиней, коней, хряків, шкури ВРХ. Тел.: 095-724-73-21, 067-804-27-61. •свиней живою вагою та тушками. Тел.: 066-000-71-21, 095-647-47-70. •мед, віск, мерву, прополіс. Тел. 050-93991-88, 050-375-61-16, 061-784-44-29. •часник, цибулю. Тел.: 066-475-89-71, 5-01-34. •часник дорого! Тел.: 067-181-54-01, 063932-00-02. •вугілля різних марок, ракушняк, шлакоблок, цеглу, шифер, цемент, камінь, щебінь, відсів, пісок, лузгу-брикет, дрова. ЗАКУПОВУЄМО свиней та ВРХ. Перевезення вантажів, якісне прання теплих речей, білизни. Тел.: 325-60, 066-475-99-57, цілодобово.

• кримський ракушняк, безкоштовна доставка. СУПЕРЦІНА! Тел.: 067-558-15-50, 095-277-22-27.

•якісний ремонт холодильників всіх марок. Заміна днища. Гарантія. Виїзд до замовника. Тел.: 2-40-17, 066-103-20-44. •поїздка на море мікроавтобусом на один день.Тел.: 066-282-73-41, 066-778-85-48.

www.polvisti.com

2. До уваги мешканців Пологівського району: «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» запрошує усіх пенсіонерів, інвалідів до відділення соціально-побутової адаптації. До ваших послуг кабінет масажу та медичної сестри, кабінет лікувальної фізкультури, клуби спілкування за інтересами «В'язання гачком для початківців», «Бабусині посиденьки», «Умілі ручки», а також організація святкових вечорів, цікавих зустрічей та багато інших заходів. За детальною інформацією звертатися за тел. 2-36-50 та за адресою: м.Пологи, вул. Пролетарська, 172 у приміщенні д/с «Теремок» або вул. Жовтнева, 23.

•чистимо замулені колодязі, викачуємо мул до твердого дна (без підсобних робітників та могоричу). Телефонувати: 067-875-2077, 095-540-09-67. •за найвигіднішими для вас цінами: металопластикові вікна, вхідні та міжкімнатні двері, балкони та лоджії під ключ, жалюзі, тканинні ролети, решітки, ворота, огорожі. Тел.: 5-00-77, 066-986-50-50.

ПВ

Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення» (юридична адреса: 04112, м. Київ, вул.Дорогожицька, 10), що займається діяльністю у сфері безпроводного електрозв'язку, радіо- та телевізійного мовлення, підготовляє документи для отримання дозволу на викиди від стаціонарних джерел проммайданчика №14, розташованого за адресою: 70614, Запорізька область, Пологівський район, м.Пологи, вул.Сигнальна, 82. Основні забруднюючі речовини, які викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел проммайданчика підприємства: пил (речовини тверді суспендовані), оксиди азоту та вуглецю, вуглеводні, сірчистий ангідрид. Детальну інформацію щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферу можна отримати за адресою: 69057, м. Запоріжжя, вул. Олександра Матросова, 24 а (головний енергетик Запорізької філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Білооченко В.Б., тел.: (061) 222-23-46). Зауваження і пропозиції з даного питання просимо надсилати протягом 30 календарних днів від дати виходу газети до Пологівської районної державної адміністрація (відділ роботи із зверненнями громадян) за адресою: 70600, Запорізька область, Пологівський район, м. Пологи, вул.Горького, 32, тел. (06165) 2-31-00, (06165) 2-26-20.

СФГ "Софія" з 1 до 10 серпня 2013 року проводитиме обробіток посівів соняшнику засобами захисту від шкідників на території Григорівської сільської ради. Прохання до жителів району вжити заходів щодо збереження бджолосімей та погоджувати розташування пасік з дирекцією фермерського господарства.

Робота

•на постійну роботу потрібен продавецьорганізатор зі знанням ПК. Тел.: 066-797-8726, 096-91-00-730. •потрібен водій на КамАЗ з причепом категорії "Е". Ремонтна база та всі умови для роботи є. Тел.: 067-975-01-67, 099-760-35-47. •ТОВ "Віола" на постійну роботу потрібен провізор, фармацевт зі стажем роботи. звертатися за тел.: 2-22-75, 095-076-97-78. •на постійну роботу потрібні: торговий агент, водій-експедитор, оператор-комірник. Тел. 050-452-48-91, Сергій Володимирович.

Вважати недійсним

•загублене свідоцтво на нерухоме майно серії САС №328778, зареєстроване в органі приватизації Пологівської міської ради за №125 від 9.01.2009 р., видане на ім'я Олени Олександрівни Зензері.

ЗАВЕЗУ

•цемент М-400, 500 (опт, роздріб), цеглу б/в, нову, «Фагот», силікат, ракушняк, шлакоблок, плитку тротуарну, лицювальну, пісок, відсів, щебінь, дрова, паливо-брикет, вугілля. Мотоцикл «Дніпро-11», двигун. Куплю будівлю під розбір. Телефонувати: 2-30-65, 066-339-7447, 097-978-97-27, 096-069-52-52.

•ракушняк кримський. Прямі поставки з кар'єру. Тел.: 095-614-00-68, 098-495-63-33.

1 серпня 2013 року

ПОСЛУГИ

середній розмір пенсії в україні зріс на 8 гривень і становить 1482 гривні.


ПВ

2 роки світлої пам’яті

Анатолія Васильовича Лубенця (м.Пологи) (11.03.1946 р. – 30.07.2011 р.) В день памяти, братик любимый, Я хочу тебя крепко обнять, Преклонить пред тобою колени И тихо сказать, как мне плохо без тебя. Я хожу к тебе на могилку И слезами поливаю цветы. И как мне не хочется верить, Что в этой могилке находишься ты. У вічній скорботі сестри, племінники і всі рідні.

Рік світлої пам’яті

Валентини Степанівни Бондаренко (с.Пологи) (28.02.1937 р. – 29.07.2012 р.) Ушла от нас ты в мир иной, Туда, откуда нет возврата, Оставив память о себе, Любовь, печаль и боль утраты. Господь призвал тебя к себе, Оставив нам печаль и слезы. На небе царствовать тебе, А нам носить к могиле розы. Царство небесне, пухом земля і вічний спокій. З любов'ю і скорботою чоловік Григорій.

13

ВіЧНА ПАМ'ЯТЬ

1 серпня 2013 року

Сергія Миколайовича Сінька (8.09.1970 р. – 5.02.2013 р.) Земля тобі хай буде пухом І вічне царство в небесах, Тебе ніколи не забудем, Назавжди в наших ти серцях. З вічною скорботою та любов'ю діти, Інна, тесть, теща, Іллюша, Женя, Олег.

Півроку світлої пам’яті

найдорожчої нам людини – сина, брата, дяді Сергія Миколайовича Сінька (8.09.1970 р. – 5.02.2013 р.) Тебя так рано смерть забрала, Не дав последних слов сказать. Какая боль, какая рана, Тебя, родной наш, потерять. А так хочеться тебя увидеть снова, И хоть минуточку поговорить с тобой. Пусть земля святая тебе будет пухом, В ней вечный ты себе нашел покой. Свечу мы вновь зажжем за упокой, Чтоб видел Бог, что мы всегда с тобой. Нехай добрим словом ім'я твоє згадають всі, хто колись був з тобою. З любов’ю і скорботою мама, сестра, племінники.

3 серпня – 16 років світлої пам’яті Сергія Володимировича Гуляєва (19.03.1964 р. – 3.08.1997 р.) Мгновенье – и невозможно ничего исправить... И не забыть, и не вернуть, Лишь с болью в сердце жить осталось. Догорит прощальная свеча, И глаза наполнятся слезами. Трудно жить на свете без тебя И поверить в то, что ты не с нами. Дружина, син.

2 серпня – річниця світлої пам’яті

дорогої, любої дружини, мами, бабусі, прабабусі Ніни Прокопівни БОЙКО (с.Григорівка) Ушла от нас ты в мир иной, Туда, откуда нет возврата, Оставив память о себе, Любовь, печаль и боль утраты. Господь призвал тебя к себе, Оставив нам печаль и слезы. На небе царствовать тебе, А нам носить к могиле розы. Хто знав – згадайте, хто пам'ятає – пом'яніть разом з нами. З любов'ю і вічною скорботою чоловік, діти, онуки, правнуки.

5 серпня – 15 років, як пішов у вічність

дорогий чоловік, тато, дідусь, прадідусь Анатолій Григорович ПодА (21.07.1934 р. – 5.08.1998 р.) Скорбота, сум, спустошення і мла Вже довгий час панують в наших душах. 15 років, як тебе нема, Усім нам любий наш, хороший. Хай пухом тобі прийдеться земля Та царство хай небесне тобі буде. З любов'ю і сумом дружина, діти, онуки, правнуки.

3 серпня – 40 днів, як обірвалося життя

дорогого сина, брата, дяді Сергія Анатолійовича Поди (с.Тарасівка) (1.08.1958 р. – 25.06.2013 р.) Не заросте ніколи та стежина, Що провела тебе в останню путь, Сльозами вмиється зажурена матуся І добрим словом рідні пом'януть. У вічній скорботі мама, сестра та її родина.

Гранітні пам'ятники,

1 серпня – 40 днів світлої пам’яті

5 серпня – півроку світлої пам’яті

Сіми Олександрівни Захарченко (4.07.1939 р. – 23.06.2013 р.) Тот день, когда твой ясный взор погас И сердце перестало биться, Стал самым страшным днем для нас, И мы не можем с ним смириться. Пам'ятаємо. Любимо. Сумуємо. Рідні.

Рік світлої пам’яті

Анатолія Івановича Фесенка (2.07.1947 р. – 31.07.2012 р.) Никто не сможет заменить, И память о тебе навеки с нами. И нам придется с этой болью жить, Потери горечь меряя годами. Напрасно говорят, что время душу лечит, Стирают горе в памяти года. Нет, сердцу нашему не легче, Ведь боль утраты не стихает никогда. Всі, хто знав і пам'ятає, пом'яніть добрим словом. У вічній скорботі дружина, діти, онуки.

2 серпня – 15 років світлої пам’яті

Василя Івановича Котелюха (с.Новоселівка) Смерть унесла тебя внезапно, Не дав последних слов сказать, Какая боль, какая рана, Тебя, родной, нам потерять. Пусть пухом будет для тебя земля, которая навек тебя укрыла, Пусть над тобой горит звезда, Хранит покой и сторожит могилу. З сумом дружина, діти, онуки, куми, рідні та близькі.

найнижчі ціни в районі. Доставка безкоштовна. Тел. 095-745-58-79.

Лист до редакції

23 липня 2013 року сталося велике горе. На 76 році життя залишив цей світ відданий чоловік, люблячий батько, дідусь та прадідусь Віктор Іванович Бурда. У середу, 31 липня, виповнилося 9 днів світлої пам'яті Віктора Івановича. На адресу померлого пролунало чимало теплих слів з вуст його колишніх колег по роботі, товаришів, друзів, знайомих. Приєднуємося до них і висловлюємо величезну подяку всім тим небайдужим людям, хто розділив з нами горе. Рідні. ПП "Агрофірма ім.Шевченка" сумує з приводу передчасної смерті працівника Володимира Сергійовича Долгова і висловлює глибокі співчуття рідним та близьким покійного. Пологівська районна організація ПАРТІЇ РЕГІОНІВ з глибоким сумом сприйняла звістку про раптову смерть члена партії Віктора Івановича Жалдака та висловлює щирі співчуття його рідним і близьким. Цілеспрямований, самовідданий, він ніколи не пасував перед труднощами, простягав руку допомоги усім, хто її потребував, був щирим та небайдужим, чим заслужив глибоку повагу та авторитет серед колег, однодумців, однопартійців та усіх, хто був поруч. Важко знайти слова, які могли б зменшити біль тих, хто втратив близьку і дорогу людину. У цей скорботний час ми всією душею поділяємо з вами всю глибину непоправної втрати. Нехай же пухом буде йому земля, а світла пам'ять про Віктора Івановича назавжди залишиться в наших серцях, серцях рідних і друзів. Однопартійці. Випускники 10-А, 10-Б класів 1975 років випуску Пологівської СШ №3 (нині гімназія “Основа”) висловлюють глибокі співчуття однокласниці, завідуючій дитсадком “Лисичка” Валентині Іванівні МІСТЮК з приводу смерті брата Віктора Івановича ЖАЛДАКА і розділяють біль тяжкої втрати.

6 серпня – 2 роки світлої пам'яті Миколи Костянтиновича Сліпченка (с.Чубарівка) Дорогой папочка, дедушка, Все кажется, что ты где-то рядом, Тебя ищем мы любящим взглядом. Приходи, посиди, как прежде с нами, Помнишь, с тобой в доме был праздник? Но дождь роняет тяжелые капли... В душе горе, оно сердце разрывает на части. Вечная память и вечный покой Тебе, любимый, родной, дорогой.

Милый, как трудно быть мне одной, Время проходит, проходят года, И не встретимся мы уже никогда. Но я верю, в том райском саду Мы встретимся уже навсегда. Спасти тебя я не смогла, На все есть Божья воля, Страдать и помнить о тебе – Такая моя доля.

Дружина.

Хто знав – згадайте, хто пам'ятає – пом'яніть разом з нами.

Діти, онуки.

3 серпня – 40 днів світлої пам'яті найдорожчого, найріднішого, коханого чоловіка, татка та дідуся Сергія Анатолійовича ПОДИ (с.Тарасівка) (1.08.1958 р. – 25.06.2013 р.) Вже 40 днів минуло з того страшного дня, Як біль нестерпний крає серце й душу. Вже 40 днів, як ти пішов у небуття... І кажуть, що я з цим змиритись мушу. Та як змиритись? Як у всьому ти, Куди не гляну – бачу твої очі, І твої руки, і вуста німі Й які ж холодні ці вдовині ночі. А серце усвідомити не хоче, Що це жахлива й невблаганна дійсність. Це ж крик душі, а не лишень слова, Як рано ти пішов у потойбічність... Лишилась я тут – де земне життя, А ти, мій рідний, там, де берег – вічність. Та ти не знаєш, бо продовження своє Залишив в дітках й онуках на тебе схожих. Молюсь, коханий, щоб серед святих Перебував ти там у царстві Божім.

З безмежною скорботою, болем та любов'ю дружина Ліана.

Горбок землі мовчить, як все довкола, І огортає душу жаль, Що не побачим, тату, ми тебе ніколи, Ні твою радість, ні твою печаль. Нема тебе, хоч скільки хочеш клич, Сама печаль нависла над землею, І у цім світі серед безлічі облич Вже не зустрінем усмішки твоєї.

З любов'ю і скорботою діти та онуки.

Всі, хто знав Серьожу і пам'ятає – пом'яніть добрим словом. Царство небесне і вічний спокій його щирій і добрій душі.

ОГОЛОШЕННЯ, ВІТАННЯ ТА ПОМИНАЛЬНІ РЯДКИ У НАСТУПНИЙ НОМЕР ГАЗЕТИ ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО 12.00 ПОНЕДІЛКА.

www.polvisti.com


14

КОРИСНО ЗНАТИ

1 серпня 2013 року

Як не злякатися

страшного комара Л

іто в розпалі. А це пора відпусток, подорожей, активного відпочинку. Кожна людина в цей час намагається бути якомога більше на природі, біля річок, ставків, у лісі чи поблизу нього. І, звичайно ж, дорослі стараються, щоб літньої пори якомога довше на свіжому повітрі, на природі перебували їхні діти. Але саме в таких місцях нас підстерігає небезпека у вигляді непримітної, дрібної комахи – комара. Комарів не любить ніхто, хоча є люди, майже байдужі до їхнього дзижчання та укусів. Але не всі знають, що від цієї малої комахи можуть бути великі неприємності. Вберегтися ж від укусів комарів не так вже й просто. Докладніше про комарів, небезпеку їхніх укусів та як цьому зарадити розповідає завідуюча епідвідділом Пологівського міжрайонного ВП ДУ «ЗОЛЦ ДСЕСУ» Тетяна Одинець.

–К

омар – не лише надокучлива комаха. Він небезпечний тим, що може розносити серйозні захворювання. Укус комара викликає неприємне свербіння та почервоніння враженого місця. Розчухавши ранку, можна занести й інфекцію. Перед тим, як пити кров, комар вводить під шкіру слину, в якій можуть бути збудники важких інфекційних захворювань, таких, як малярія, дірофіляріоз, енцефаліт. Комарі живуть поблизу тих місць, де є вода й волога. Вони особливо активні перед дощем та у вечірній час. Найбільш «ранні» комарі з’являються уже в травні. За ніч один комар може вжалити до 8 разів. Комарі віддають перевагу дітям, бо в них дуже ніжна шкіра, та дорослим, що дуже пітніють.

Збудника малярії розносить лише так званий малярійний комар. Він має певну анатомічну відмінність від звичайного. Вирізняє його й те, що, готуючись до "забору крові”, він не дзижчить. Небезпечним малярійний комар стає лише в тому разі, коли нап’ється крові інфікованої малярією людини. Зважаючи на великі міграційні процеси, ризик цього захворювання є. З дірофіляріозом – гірше. Це – паразитарне захворювання, яке комарі передають людині від хворих собак чи котів. Воно своєрідно “маскується”, тому хворим здебільшого діагностують пухлини, водянки, абсцеси тощо. Під час укусу комара личинка дірофілярії потрапляє в організм і там розвивається (до півроку), досягаючи 10-35 сантиметрів. Видалити дірофі-

лярію можна тільки хірургічно, тому краще захворюванню запобігти. На жаль, і в нашому районі за останні 4 роки зафіксовано 5 випадків цього захворювання, в тім числі – в дитини. Врятує – жовтий колір Деякі борці з літаючими кровопивцями стверджують, що комарі терпіти не можуть жовтого кольору. Так що, виїжджаючи на дачу, в ліс або на річку, підшукайте собі одяг відповідного забарвлення. Як же врятуватися від укусів комарів? Якщо ви плануєте відпочинок на природі – не забувайте взяти з собою репеленти, які відлякують комах. Їх випускають у вигляді лосьйонів, кремів, аерозолів. Придбати все це можна в магазинах чи аптеках. Всі ці засоби наносять на шкіру, одяг, палатки. Вони рідко викликають якісь негативні реакції на шкірі та все ж варто бути обережними застосовуючи їх у дітей чи вагітних жінок. Варто знати, що репеленти не відлякують комарів, вони «ховають» людей від них, бо речовини, що в них містяться, блокують рецептори, з допомогою яких комарі знаходять свої жертви. Можна спробувати й деякі народні методи захисту від комарів та обрати для себе той, що видасться найбільш зручним, доступним та дієвим. Ось найбільш поширені.

Відомо, що комарі не переносять запаху томатного листя і, відчувши його, відлітають. Поставте кілька горщиків з томатними кущами в будинку або перед вікнами – це надійний бар'єр проти комарів. Комарі не люблять запаху лаванди, гвоздики, анісу та евкаліпта. Змочіть олією цих рослин ватку і покладіть на підвіконня. Можна також змастити лавандовою, гвоздичною, анісовою або евкаліптовою олією оголені частини тіла. Такий захист розрахований на дві години. До відлякувальних засобів належать запах валеріани, дим від трохи підсушеної хвої ялівцю, соснових або ялинових шишок, камфори. Сто грамів камфори, випарувані над пальником, виженуть комарів навіть із дуже великих приміщень та забезпечать захист на всю ніч. У давнину для відлякування комарів і інших комах-кровососів застосовували відвар коріння пирію – одного з найпоширеніших бур’янів. Можна використовувати дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліка. Посадіть під вікнами будинку бузину або грядку томатів. Свіжі гілки бузини відлякують комарів точно так само, як і запах листя томатів. Якщо вирішили посидіти на природі, закип’ятіть самовар на соснових чи ялинових шишках або киньте в багаття злегка просушену хвою ялівцю. Старий народний засіб проти комарів – персидська,

далматська чи кавказька ромашка (піретрум). Сушені суцвіття, стебла і листя цих видів ромашки, подрібнені в порошок, вражають нервові клітини комах. Тому досить розкласти по квартирі або будинку кілька букетиків ромашки – і будете позбавлені від комарів на тиждень. Запах кедрової олії відлякує не тільки комарів, але й мух, тарганів. Жодна комаха не доторкнеться до обличчя, якщо вмиватися відваром з коріння полину. Приготувати його просто: жменю рубаних коренів заливають 1,5 л води, доводять до кипіння і настоюють. А що робити, якщо комарі все ж покусали? Найперше, постарайтеся не розчухувати місце укусу, щоб в ранку не потрапила інфекція. Зняти свербіж допоможе розчин питної соди (0,5 ч.л. на склянку води), борний спирт, настоянка календули, блідо-рожевий розчин марганцівки, спеціальний крем, який можна купити в аптеці. Місця укусів можна змастити кефіром чи кислим молоком. Добре знімають біль і свербіж злегка розім’яте свіже листя черемхи, подорожника, петрушки чи м’яти. Не забувайте старий добрий бальзам «Зірочка». Зняти набряк допоможе й прикладений до ураженого місця кусочок льоду. Якщо ж через кілька днів після укусу комара підвищилась температура, відчувається нездужання – негайно звертайтесь до лікаря. Наостанок варто зазначи-

ПВ

До теми З початку року епідеміологи Запорізької області зареєстрували два випадки малярії: захворіли люди, які відвідали Індонезію й Нігерію. Моряки, іноземні студенти, туристи, підприємці та інші особи, що побували в неблагополучних по малярії країнах, є потенційними носіями збудника малярії. У Запорізькій області близько 3-х тисяч таких людей перебувало на обліку станом на кінець 2012 року. За оцінками ВОЗ, щорічно у світі хворіють на малярію від 300 до 500 млн. осіб, з них 1,5–2 млн. помирає. Розповсюджене захворювання в країнах з тропічним кліматом. ти, що останнім часом з’явилося багато найсучасніших пристроїв для боротьби з комарами. Наприклад – це фумігатори – електронагрівальні пристрої зі змінними пластинами чи рідиною. Є й сучасні спреї-аерозолі, які захищають від комарів кілька годин, цілий день або навіть тиждень. Популярні спеціальні лампи із застосуванням ультрафіолетового та ультрачервоного проміння, ультразвукові відлякувачі та знищувачі кровососів. Але з цими засобами та пристроями слід бути дуже обережними. Під час навали комарів дуже поширеними стали протимоскітні сітки. Це екологічно чистий спосіб захисту. Всеж, перечитавши ще раз випробувані роками народні рецепти, оберіть для захисту саме один з них і щасливого вам відпочинку!

вітаємо! Дорогу, любу матусю, турботливу бабусю, добру прабабусю Любов Іванівну Добрицю (м.Пологи-5) вітаємо з 95-річчям (2 серпня)! Мчатся годы быстро, без оглядки, Пролетают, тают, словно дым. Мы желаем на любом десятке Оставаться вечно молодой. Счастья мы желаем и здоровья, Чтоб на все хватило сил, И чтоб каждый день с любовью Только радость жизни приносил. З любов’ю і вдячністю донька, зять, онуки та правнуки Анатолій, Олександр, Сергій. З любов’ю і вдячністю щиро вітаємо з ювілейним днем народження (2 серпня) найстаршу пенсіонерку хімзаводу «Коагулянт» Любов Іванівну Добрицю! Прийміть вітання найщиріші В цей світлий ювілейний день! Здоров’я, щастя зичим не на рік – На все життя бажаєм щиро, Щоб радісним і довгим був ваш вік З добром, любов’ю, спокоєм та миром! Тернисті дороги пройшли Ви в житті, Стомилися руки у Вас золоті, Спасибі Вам, рідна, за людяність Вашу, За щире тепло і за вічне добро! Пишаємось Вами, шануємо й любим, Уклін до землі наш прийміть! В цей світлий ювілейний день Живіть у здоров’ї, у щасті і силі, Літа проти Вас нехай будуть безсилі. Хай сонце світить Вам завжди, І вік Ваш за 100 літ минає!!! Адміністрація, профспілковий комітет і рада ветеранів хімзаводу «Коагулянт».

www.polvisti.com

Адміністрація, профспілковий комітет і рада ветеранів хімзаводу «Коагулянт» з любов’ю вітають з 75-річним ювілеєм (1 серпня) Ганну Митрофанівну Козак! Живи у здоров’ї, у щасті і силі, Літа проти тебе хай будуть безсилі, Нехай зозуля для тебе кує щоліта Многая, многая, многая літа! Дорогого, любого онучка Володимира Володимировича Самобочого (м. Пологи) вітаємо з 25-річчям (2 серпня)! Бажаємо, щоб твій шлях був чистий і ясний, як сонце, прозорий та світлий, як небо, щоб на ньому завжди цвіли червоні троянди кохання, білі лілеї вірності та зеленіли гілочки надії, щоб щастя і радість супроводжували тебе в житті, а океан здоров’я завжди тебе омивав. Нехай поруч з тобою завжди крокують вірні друзі і просто хороші люди. Дідусь Ваня, бабуся Марія Маховецькі. Вітаємо з 75-річним ювілеєм (5 серпня) дорогу, любу, рідненьку матусю Лідію Тихонівну Чиж! Рідна наша ненько, пташко сизокрила, Не сумуй, рідненька, що роки злетіли. Спасибі Вам, мамо, за щире тепло, За людяність Вашу, безмежне добро! Спасибі за те, що на світ народили, Зростили, навчили, себе не жаліли. Спасибі Вам, рідна, спасибі Вам, ніжна, Низький Вам уклін до землі. З любов’ю сини Олександр і Сергій.

Вітаємо з ювілеєм (3 серпня) рідненьку донечку, дорогу сестричку, любу тітоньку Тетяну Вікторівну СОЛОХУ (с.Шевченкове)! Юбилеи бывают не часто, В этот юбилей мы желаем тебе Здоровья, богатства и счастья, Любви от мужа и детей! Люблячі тебе мама, сестра Іра, Коля, Максим, Настуня (Пологи-5). Сердечно вітаємо з днем народження (3 серпня) дорогу невісточку Валентину Степанівну Силенко (м.Пологи-5)! Бажаємо щастя, здоров’я, добробуту! Хай душа ніколи спокою не знає, Хай руки, мов крила, онучат пригортають. Хай серце ще довго тріпоче у грудях, Живи до 100 років На радість всім людям. Брат Льоня з дружиною Любою, племінниця Люда, Денис і всі онуки та правнуки. Поздоровляємо з 60-річним ювілеєм найріднішу, любу мамочку, лагідну бабусю і прабабусю Анну Олексіївну Чоп! Единственной, родной, неповторимой Мы в этот день «спасибо» говорим За доброту и сердце золотое Мы, мама милая, тебя благодарим. Пусть годы не старят тебя никогда, Мы, дети и внуки, все любим тебя. Желаем здоровья, желаем добра Живи долго-долго, ты всем нам нужна. З любов’ю діти, онуки і правнук Нікітка.

на святкування 1025-річчя хрещення київської русі з держбюджету витрачено 47 млн.грн.


ПВ фотоконкурс+ 15 «КРАСУНЯ ПОЛОГІВЩИНИ – 2013» 1 серпня 2013 року

Наталія Удовіченко, 17 років

89

Умови конкурсу:

Фотокореспондент газети «Пологівські вісті» Микола Михайлович Дрюченко проводить безкоштовні фотосесії учасниць, а редакція також безкоштовно вміщує на сторінках газети по одному вибраному самими учасницями конкурсу фото. Про проведення фотосесій можна домовитись з М.М.Дрюченком за тел. (066) 357-3053. Можна приносити на цифрових носіях уже готові фото, але за умови, що вони ЯКІСНІ. Ім’я та прізвище кожної учасниці буде вміщено в купони для голосування двічі: в тому номері газети, в якому буде надруковане фото учасниці, і в наступному. Це створить для всіх учасниць рівні умови. Редакційний колектив вирішив розділити учасниць на дві вікові категорії: від 15 до 21 року і від 21 до 30 років. Конкурс триває з 10 січня до 29 серпня 2013 року. Детальніше про умови конкурсу читайте на сайті газети

www.polvisti.com.

купон для голосування № п/п

Прізвище учасника

89

Наталія Удовіченко

90

Марина Соколова

91

Інна Становська

купон для голосування № п/п

Прізвище учасника

86

Євгенія СКИДАН

87

Ольга НАГАЙЧУК

88

Тетяна РАДІОНОВА

Марина Соколова, 19 років

90

Інна Становська, 22 роки

91

Додатково щомісяця визначаємо переможниць за допомогою ОН-ЛАЙН ГОЛОСУВАННЯ. «Красуня Пологівщини-2013», яка набере найбільше голосів на нашому сайті, отримає окремий подарунок. ПРОГОЛОСУЙТЕ І ВИ! на правах реклами

ЗРАДІЄ БУДЬ-ЯКИЙ КЛІЄНТ, ПРИДБАВШИ ХАЙДЕЛЬБЕРГ ЦЕМЕНТ Цей будматеріал винайдено ще у давньому Римі. Протягом багатьох сторіч його склад частково змінювався, але основним призначенням і сьогодні залишається фіксація кам’яних або цегельних мурів. Як невід’ємний компонент він входить до складу залізобетонних конструкцій: міжповерхових перекриттів, паль (рос. – свай) та дахів сучасних висотних будівель тощо. Зветься він цемент. – Найбільш популярними мар- «Євро Цемент» (Харківська обками цементу серед споживачів ласть). А найближчим виробником нашого району є М-400 та М-500. є криворізький завод ПАО «ХайдеБезумовно, набагато міцнішою є «п’я- льберг Цемент Україна». Це один тисотка». Однак останнім часом на з найпотужніших вітчизняних підрайонному ринку будматеріалів з’я- приємств. Саме там використовувилися нечисті на руку ділки, які ють сухий спосіб виробництва цепід виглядом М-500 за трохи ниж- менту. Завод випускає шлакові чою ціною пропонують низькоякіс- типи цієї продукції. У 2001 році на ний цемент. На превеликий жаль, підприємстві відбулася масштабна переважна більшість покупців пере- технічна модернізація. Монтовано конується в тому, що, зекономив- новітнє європейське устаткуванши кілька десятків гривень, купу- ня. Зараз завод входить до склавали справжнісіньку гидоту лише ду групи HEIDELBERG CEMENT, тоді, коли розпочинали використан- і його продукція відповідає сучасня цієї «продукції» на будівництві. ним європейським стандартам. Перевірити якість партії цементу Протягом останнього десятилітбез проведення лабораторних ви- тя продукція криворізького підприпробувань практично неможливо. ємства «Хайдельберг Цемент УкДеякі шахраї знахабніли до такої раїна» остаточно довела свою конміри, що не ліняться підфарбову- курентоспроможність у порівнянні вати низько якісну «трьохсотку» з багатьма вітчизняними аналогапопелом або сажею і видавати за ми. Ультрасучасне устаткування, шлакопорт ландцемент М-500. Та- вправні технології виробництва, ким чином вони паплюжать репу- поєднані з раціоналізаторським підтацію підприємств-виробників, про- ходом обумовлюють передові подукція яких продовж певного пе- зиції виробів заводу на українськоріоду вже завоювала чималий по- му ринку будматеріалів. пит, – пояснює пологівський підНе останню роль у процесі ціноприємець Дмитро ШЕВЧЕНКО. утворення відіграє принцип розта– Щоб запобігти потраплянню у шування підприємства. Поруч із пастку, слід купувати цемент у ре- «Хайдельберг Цемент Україна» знагіональних дилерів, які напряму пра- ходяться вапнякові та глиняні роцюють із підприємствами вироб- довища, де видобувають якісні приниками. На відміну від інших про- родні копалини. Саме тому немає давців, якщо виникне потреба, вони проблем із постачанням компонададуть всі необхідні документи, нентів для виготовлення клінкеру що можуть підтвердити якість за- (вапняно-глиняного концентрату), пропонованої продукції. що є невід’ємною складовою будьПоруч із Запорізькою областю якої марки цементу. Комбінат «Крипродукцію високої якості виготов- воріжсталь» забезпечує підприємстляють на ольшанському заводі «Юг во шлаками, відсотковий вміст яких Цемент» (Миколаївська область) також обумовлює певні властита балаклейському підприємстві вості готового продукту.

У переважній більшості нашим землякам прийшлося до вподоби поєднання відмінної якості з оптимальною ціною. На адресу підприємців, які співпрацюють із «Хайдельберг Цемент Україна», надійшов не один десяток позитивних відгуків від задоволених жителів Пологівського району. Відрізнити цей цемент від підробки можна за логотипом на упаковці. Криворізька продукція, яку ми реалізуємо у Пологівському районі, запакована у мішки з сірого паперу. Посередині – трикутний логотип жовтого кольору. Обов’язково вказано маркування, відсоткову кількість домішок та тип призначення цементу. Одним з найвідоміших пунктів реалізації в нашому районі є будмайданчик на «Колгоспному ринку». Саме у нас цемент зберігається у належних умовах, і навіть найвимогливіший замовник буде задоволений придбаним товаром, – запевняє Дмитро. Щодо цінової політики, якісний цемент не може коштувати дешево. Якщо зараз у Пологівському районі за маленький мішок

запоріжжя та енергодар потрапили у список 50-ти кращих міст україни.

М-400 продавець просить менше 33 гривень, будьте впевнені, що це фальшивка. Великий пакунок «чотирьохсотки» зараз повинен коштувати не менше 63 гривень. Півцентнера М-500 – не нижче, ніж 75 гривень у пунктах роздрібної торгівлі нашого району. Але співробітництво напряму з виробником та великі обсяги реалізації дозволяють нам на початку нового будівельного сезону у період з 1 червня до 1 вересня влаштувати літні цінові канікули. Тільки на будмайданчику на «Колгоспному ринку» маленький мішок М-400 коштуватиме 31 грн., півцентнера того ж цементу – 60 грн. Тож, якщо ви хочете придбати справжній якісний цемент, ласкаво просимо на будмайданчик, що знаходиться за адресою: м.Пологи, вул. В.Сацького, 11, («Колгоспний ринок»). Автотранспортом зручніше заїхати з вулиці Суворова. Приходьте і переконайтеся. Вл. інф. Фото К.Григор’єваБеркутова.

www.polvisti.com


16

кАЛЕЙДоскоП

C К А Н В О Р Д

1 серпня 2013 року

ПВ

АНЕКДОТИ

АСТРОЛОГIЧНИЙ ПРОГНОЗ на 5-11 серпня ОВЕН. Доведеться попрацювати фізично, на роботі буде аврал. Ви можете зіткнутися з наслідками своїх минулих помилок, але не варто зневірятися – ви обов'язково знайдете вихід із ситуації. ТЕЛЕЦЬ. Не намагайтеся встигнути зробити всю заплановану роботу, бо це просто виявиться не під силу. У вихідні не відмовляйтеся від необхідної допомоги друзів. БЛИЗНЮКИ. Може надійти інформація, яка вплине на вашу кар'єру. Ви будете сповнені сил та енергії, навколо все теж буде вирувати. Начальство цінує вас за дивовижну працездатність. РАК. Нещадно розправляйтеся з хаосом у веденні ділових паперів, не забувайте про важливі доручення. Нова інформація збагатить вас і навчить новому, актуальному і корисному. ЛЕВ. Будьте уважні і дбайливі по відношенню до коханої людини, бо їй бракує вашого душевного тепла. Є ймовірність надходження цінної

для вас інформації. Розвиток подій багато в чому буде залежати від вашого погляду на проблеми, не дозволяйте собі зневіритися. ДІВА. Відпочиньте нарешті від роботи, вона нікуди від вас не дінеться. Спрямуйте свої сили на те, щоб спланувати роботу, яка принесе радість вам, рідним і близьким. Вихідні краще провести в колі сім'ї. ТЕРЕЗИ. Не варто затівати ніяких відвертих розмов з малознайомими людьми. Не слід занадто багато говорити, бажано стежити за своїми словами. СКОРПІОН. Вам необхідно проявити завидне терпіння. Можуть поновитися важливі втрачені контакти і зв'язки. Випадкові зустрічі відкриють перед вами нові перспективи. У вихідні намагайтеся не нервувати з приводу нескінченних домашніх справ і не ускладнювати стосунків з батьками. СТРІЛЕЦЬ. Будьте об'єктивні в оцінці власних можливостей. На роботі ведіть себе більш стримано. Зверніть свої сили та енергію на нала-

годження нових ділових зв'язків. Вдома і в сім'ї вас чекають спокій і благополуччя. КОЗЕРІГ. Настав сприятливий час для позитивних змін у житті. Відкиньте геть невпевненість і сумніви, і починайте відстоювати свої права на всіх життєво важливих напрямках. У вихідні може посилитися ваш особистий вплив, а друзі або родичі попросять надати допомогу у важкій ситуації. ВОДОЛІЙ. Необхідно бути уважними і обережними. Може виникнути ситуація, коли вам доведеться заново опановувати якісь навички. Не вплутуйтеся навіть у найбезневинніші авантюри. РИБИ. Професійна діяльність заважатиме вирішенню проблем у особистому житті, які вже давно вас турбують. Можливі знайомства з новими людьми та відновлення зв'язків з кимось із старих знайомих. У вихідні діти можуть зіпсувати вам настрій, але не турбуйтеся, ви порівняно легко зможете закликати їх до порядку.

Краще бути розумним і іноді тупити, ніж бути тупим і постійно мудрувати. ∗∗∗ Чоловік, повернувшись з полювання, у п'яному запалі говорить: – Все, Таню, в цьому місяці м'яса можеш не купувати! – Бува не лося завалив? – Ні, всю получку пропив. ∗∗∗ Урок “Християнської етики”. Вчителька: – І пам’ятайте діти! Ті, хто буде вчитися на “4″ і “5″, попадуть в рай. А ті, хто буде вчитися на “2″ і “3″, – в пекло! Вовочка із задньої парти: – Марьіванівна, а що, закінчити школу живим не можна? ∗∗∗ В одному благородному суспільстві затіяли суперечку про те, хто розумний і красивий, хто гарний, але нерозумний, і хто розумний, але негарний. Довго сперечалися. Тоді вирішили так: розумні хай підуть направо, а красиві наліво. Всі розійшлися, а мавпа стоїть посередині. – А ти чого стоїш? – А що ж мені, розірватися? ∗∗∗ – Що займає останні 6 сторінок інструкції з експлуатації автомобіля "Таврія"? – Розклади автобусів і потягів. ∗∗∗ Син каже матері: – Я більше в школу не піду. – Чому? – Та ну її, цю школу. Знову Кузнєцов буде бити підручником по голові, Васильєв почне з рогатки цілитися, а Воронін буде підніжку ставити. Не піду. – Ні, синку, ти повинен йти в школу, – каже мати. – По-перше, ти вже дорослий, сорок років виповнилося, а по-друге, ти ж директор школи. ∗∗∗ Зустрічаються двоє крокодилів: – Ну, як полювання? – Двох негрів з’їв, а ти? – А я одного москаля. – Брешеш, ану дихни… ∗∗∗

Хто більше вдоволений: чоловік, у якого шестеро дітей або шість мільйонів доларів? – Той, у якого шестеро дітей! – Чому? – Чоловік, у якого шість мільйонів, хоче ще! ∗∗∗ Син запитує батька: – Тато, ти пам'ятаєш яким був день, коли ти зустрів нашу маму? – Невдалим, синку. ∗∗∗ – Мамусю, коли я буду велика, у мене теж буде чоловік? – Авжеж, якщо ти будеш гарною дівчинкою... – А якщо я не буду гарною дівчинкою? – Тоді їх буде багато... ∗∗∗ Син генерала грає у солдатики: – Тату, дивися, я тут правий фланг вишикував, а тут лівий ... – Правильно, молодець синок! А ось це, напевно, резерв причаївся? – Ні, це мені солдатики дачу будують. ∗∗∗ Мати синові: – Кожна твоя витівка це ще одна сива волосина на моїй голові. Син, подивившись на сиву бабусю: – Я дивлюся, ти коли була молодою теж не слабо відривалася. ∗∗∗ Теща та зять обідають. Раптом теща: – А-а-апчхи! – Будьте здорові, мамо! – Ой, не сміши, а то ще й подавлюся! ∗∗∗ Голодний чоловік пізно ввечері приходить додому. Не включаючи світло, пробирається на кухню, відкриває холодильник, а там записка: "А твою вечерю віддала ворогові." "Господи, невже теща приїхала", – тоскно подумав чоловік. ∗∗∗ Професору права на лекції задають питання: – Що таке бігамія, і як вона карається? – Бігамія – це наявність двох дружин, яке карається наявністю двох тещ.

Відповіді на сканворд, надрукований у газеті №30 від 25 липня 2013 року

По горизонтали: 3. Козерог. 9. Сварка. 10. Жгутик. 11. Курение. 12. Призма. 13. Лебедь. 14. Оторопь. 18. Гольф. 21. Улика. 24. Адреналин. 25. Озноб. 26. Икота. 27. Есть. 28. Утес. 29. Говор. 31. Елена. 32. Жеребенок. 33. Нэцке. 36. Скала. 39. Рассвет. 43. Илиада. 44. Рапорт. 45. Дележка. 46. Эпатаж. 47. Клавир. 48. Адвокат. По вертикали: 1. Сверло. 2. Гроздь. 3. Какао. 4. Зерно. 5. Ранчо. 6. Гжель. 7. Футбол. 8. Риддик. 15. Тараторка. 16. Рана. 17. Полотенце. 18. Георгин. 19. Ленивец. 20. Фаберже. 21. Унисекс. 22. Ипотека. 23. Атакама. 30. Ибис. 34. Эллипс. 35. Кварта. 37. Капрал. 38. Ларчик. 39. Раджа. 40. Сплав. 41. Вожак. 42. Тракт.

2 серпня – праВослаВне сВято пророка іллі. редактор – Ірина ЛІСОВА.

Засновник – Пологівська районна рада. Видавець – колектив редакції. Газета перереєстрована комітетом інформації Запорізької облдержадміністрації 23 листопада 1998 р. Серія 33, № 311. Індекс 61516. Виходить раз на тиждень – у четвер українською мовою.

Телефони редакції: редактора ................................................................................2-23-72, заступника редактора, агропромислового та рекламного відділів.....................................................................................2-37-87 відділів листів і масової роботи, соціально-політичних проблем, фотокора..................................................................................2-28-83, головного бухгалтера тел/факс .............................................2-26-82. Наша адреса: 70600, м.Пологи, вул.М.Горького, 38. E-mail: pol_visti@pology.net Сайт газети: www.polvisti.com

Претензії до публікацій приймаються протягом місяця. Право на публікацію матеріалів належить видавцю. Анонімні листи не розглядаються. Передрук матеріалів та фотографій лише з письмового дозволу редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Відповідальність за зміст та достовірність реклами несе рекламодавець. За якість поліграфічного виконання газети відповідальність несе друкарня. Умовний друк. арк.1. Тираж 4240. Зам. № 1043. КП “Пологівська друкарня”.

1_08_13