Page 1

Gazeta iSenior Miesięcznik pomagający seniorom

Rok 1, numer 1

Kto to jest iSenior? Pamiętaj!

 Udział w projekcie jest bezpłatny.  Spotkasz się z ekspertami, którzy pomogą Ci w Twoich problemach.  Masz szansę sprawdzić czy internet może być pomocny w Twoim życiu.  Projekt trwa do 30 czerwca 2013 r.

Co otrzymasz? Nagraj swoje wspomnienia podczas warsztatów w radio. Zobacz ile możesz zaoszczędzić dzięki komputerowi? Zadaj pytania ekspertom w dziedzinie zdrowia, finansów, prawa. Weź za darmo udział w jednodniowych wyjazdach. Podziel się swoimi wspomnieniami i wiedzą, dzięki wykorzystaniu internetu. Weź za darmo komputer i pokaż swoim znajomym, że warto z niego korzystać.

Dziennikarze i młodzi często używają słów, rozpoczynających się na literę „i”. Wymawiana jest z angielska, jako „aj”. O co chodzi z tym „aj-szałem” i dlaczego teraz wszystko jest „i-coś tam”? iHistoria W 1998 r. firma Apple wypuściła komputer, który był inny niż wszystkie. Był ładny i kolorowy, a do tego łatwy w obsłudze. Nie oplątywały go metry czarnych przewodów. Nazywał się iMac [czyt. ajmak]. Odniósł wielki rynkowy sukces, choć był kilkaset dolarów droższy od produktów konkurencji. Od tego czasu wizjonerski szef firmy Apple, Steve Jobs, co kilka lat wypuszczał kolejne produkty opatrzone literką „i” na początku. Większość z nich przynosiła mu gigantyczne zyski,

dzięki czemu w 2012 r. Apple stała się najdroższą firmą na świecie. Stało się to prawie rok po śmierci Jobsa. Dzisiaj literka „i” to synonim nowoczesności oraz jakoWielu seniorów obawia się nowych technologii. Czasem jednak okazuje ści, a także się, że korzystanie z nich nie jest prostoty obbardziej skomplikowane niż zrobiesługi. Pierwotnie zdjęcia aparatem. nie w nazwie iMac była ona potrzeb uczestników, skrótem od słowa jakość i prostotę korzy„indywidualny”, czyli stania oraz dodatkodostosowany do potrzeb właściciela. Mógł wo—darmowość. on wybrać np. kolor Każdy uczestnik prow jakim chciał go sojektu będzie mógł bie kupić. sprawdzić czy kompuiSenior, czyli kto? Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” od listopada 2012 r. do czerwca 2013 r. realizuje cykl działań pod wspólną nazwą iSenior. Działania w ramach projektu mają brać najlepsze cechy z opisywanych produktów marki Apple: dostosowanie do

Zadanie jest współfinansowane w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

ter przyda się w jego życiu, a także spotkać się z ekspertami i wziąć udział w darmowych wyjazdach. Najbardziej zaangażowani otrzymają do domu komputery z podłączonym internetem na czas realizacji projektu. (PW) Szczegóły na następnej stronie.


Oferta projektu iSenior

Gazeta iSenior

Miesięcznik pomagający seniorom

 

ul. Mościckiego 12 33-100 Tarnów

Tel.: 14 68 88 111 E-mail: kana@tarnow.kana.pl

 

Warsztaty radiowe (Radio RDN): Nagraj swoje wspomnienia i poznaj pracę dziennikarza od kuchni. Warsztaty komputerowe (KCEM Kana): Zobacz ile możesz zaoszczędzić dzięki komputerowi? Warsztaty medialne (KCEM Kana): Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem, poznając tajniki internetu. Spotkania z ekspertami (KCEM Kana): Zadaj pytania fachowcom z dziedziny zdrowia, finansów, prawa i kultury. Wyjazdy integracyjne: Weź za darmo udział w jednodniowych wyjazdach, aby poznać i zobaczyć więcej. Podziel się wiedzą: Weź za darmo komputer i pokaż swoim znajomym, że warto z niego korzystać.

iSenior.kana.pl Zadanie jest współfinansowane w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Zap isy 20. od 11!

Ankieta dla uczestników projektu iSenior

Poniższa ankieta ma na celu poznanie Państwa oczekiwań wobec projektu iSenior. Pragniemy, aby wszystkie działania były jak najlepiej dopasowane do Państwa potrzeb. Prosimy o zaznaczenie odpowiadających Państwu opcji i pozostawienie wypełnionej ankiety w recepcji KCEM „Kana”. Jakimi elementami projektu iSenior jest Pan/ Pani najbardziej zainteresowany/a?  warsztaty radiowe  warsztaty komputerowe  warsztaty medialne  spotkania z ekspertami  wyjazdy integracyjne  możliwość wypożyczenia komputera  inne:………………………………………………………. Skąd Pani/Pan dowiedziała/y się o projekcie?  biuro KCEM „Kana”  media lokalne (jakie:……………………………..)  rodzina i znajomi  internet (adres www:…………………………..…)  inne:………………………………………………………. Czy chciała/by Pani/Pan publikować swoje teksty lub zdjęcia w Gazecie iSeniora?  tak  nie

Czego Pani/Pan chciała/by się dowiedzieć w ramach zajęć?  jak korzystać z komputera do oszczędzania pieniędzy  jak robić zakupy przez internet  jak za darmo rozmawiać z rodziną i znajomymi przez internet  jak utrwalić swoją wiedzę i wspomnienia, zdjęcia dzięki internetowi  inne:……………………………………………………….. Gdzie chciała/by Pani/Pan jechać w ramach wyjazdów jednodniowych?  (proszę wpisać)………………………………………... Czy jest Pani/Pan zainteresowana/y bezpłatnym wypożyczeniem komputera z internetem i prezentacją jego możliwości swoim znajomym, aby zachęcić do korzystania?  tak  nie

Gazeta iSenior  

Miesięcznik pomagający seniorom

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you