Časopis Nevesta 2/2016

Page 1Cover:

Modelka: Mária Kováčová - Tvár nevesta.sk s Mary Kay 2016 Foto: Chriss by nevesta.sk, Vizáž: Kriszta Tatár, Účes: Daniela Ceselčíková Svadobné šaty: Natasha Azariy, Kvetinová stena a svadobná kytica: Annamária Tóth, Priestory: Château Béla, Partneri fotenia: Hubert J.E., RAI LIMO a Panamera Motion Pictures

nevesta - lifestylový časopis o móde a svadbe www.CasopisNevesta.sk redakcia@CasopisNevesta.sk ročník VI., Číslo 2/2016 ISSN 1338-1245 Vydáva: Marketing Web Management, s.r.o., Kláštorská 40, 949 01 Nitra mwm@mwm.sk, 0911 519 654 Adresa redakcie: nevesta.sk, s.r.o., Kláštorská 40, 949 01 Nitra redakcia@nevesta.sk, 0911 22 99 46 CEO: Egon Grznárik, grznarik@nevesta.sk, 0911 88 55 66 Šéfredaktor: Kristína Brezinová Rídekyová, kristina@nevesta.sk, 0911 88 55 44 Jazyková korektúra: Katarína Mikulcová, katarina@nevesta.sk Spolupracovali: Chriss, Eva Grznáriková, Katarína Mikulcová, Mária Kováčová, Tomáš Vida, Jarka Vladyková, Iwa Herman, Kriszta Tatár, Daniela Ceselčíková, Lucia Woloszyn Freundová, Natasha Azariy, Anemary, Mišena Juhász, Nymphae, Charoit, LukZu, Zuzana Zliechovcová, Tonak, Alena Kobylková, Annamária Tóth, Univers, Hubert J. E., Mary Kay, RAI LIMO, Panamera Motion Pictures, Cháteau Béla, MiX model management, Heriett models Inzercia: Michaela Kotradyová, michaela@nevesta.sk, 0948 366 066 Marketing: Eva Grznáriková, nevesta@nevesta.sk, 0911 22 99 44 Grafické spracovanie: Marketing Web Management, s.r.o., mwm@mwm.sk © Marketing Web Management, s.r.o. Nevyžiadané rukopisy a obrazový materiál nevraciame. Za obsah inzercie zodpovedá inzerent. Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie, kopírovanie, opätovné publikovanie alebo rozširovanie ktorejkoľvek časti časopisu je možné len s predchádzajúcim súhlasom vydavateľa.


Prichádza N o vá

ROOMBA 980 ®

VÝKON, KTORÝ ZMENÍ VÁš SPÔSOB VYSÁVANIA

NOVÝ ROBOTICKÝ VYSÁVAČ ROOMBA® 980 vysáva, až kým nie je všetko hotové. Plne nabitá Roomba vydrží pracovať až 2 hodiny*, povysáva celú plochu vašej domácnosti a automaticky sa dobije, aby mohla pokračovať a povysávať všetky miestnosti. Na kobercoch automaticky zvýši svoj sací výkon a je jedno, či sa v nich skrýva každodenná špina a prach alebo zvieracie chlpy. Sama sa efektívne naviguje po celej ploche vašej domácnosti, vyhýba sa prekážkam a schodom a vysáva aj pod nábytkom. A vďaka aplikácii iRobot HOME môžete priamo cez váš smartfón naplánovať vysávanie alebo vysávať, nech ste kdekoľvek. Spoznajte novú Roombu 980 na www.irobot.sk * Testované v laboratóriu iRobot Home Test Lab na pevných podlahách. Výdrž batérie sa môže líšiť.

Nájdete nás

©2016 iRobot Corporation. Všetky práva vyhradené. iRobot a Roomba sú registrované ochranné známky spoločnosti iRobot Corporation.


Predstavujeme novú ®

ROOMBA 980 Teraz dokáže povysávať celú plochu vašej domácnosti.

Navigácia iAdapt® 2.0

Vizuálna lokalizácia

Recharge & Resume

Pre dôkladné pokrytie plochy využíva efektívny pohyb a celú sadu senzorov, pomocou ktorých zmapuje priestor a prispôsobí sa reálnej domácnosti plnej prekážok a nábytku.

Pomocou nej sa dokáže Roomba® 980 orientovať po ploche celej domácnosti. V mape priestoru si vytvára orientačné body, takže presne vie, kde už bola, a na ktorých miestach je ešte potrebné povysávať.

Plne nabitá zvládne vysávať až 2 hodiny, potom sa automaticky vráti na nabíjaciu stanicu, kde sa dobije, aby mohla pokračovať a povysávať všetky miestnosti.

Prispôsobí výkon vysávania a vy vysávate, nech ste kdekoľvek

Carpet Boost

Stlačte CLEAN kdekoľvek

Jednoduché plánovanie

Na kobercoch a rohožkách, v ktorých sa skrýva najviac prachu, automaticky zvýši výkon Gen 3 motora až 10-násobne.*

Pripojte sa k Roombe a spustite vysávanie jednoduchým dotykom v aplikácii, nech ste kdekoľvek.

Naprogramujte plán vysávania alebo nastavte funkcie Edge Clean, Carpet Boost a funkciu viacerých prechodov Roomby po jednotlivých miestach.

*V porovnaní s AeroVac™ systémom Roomba® série 600 a 700.

www.irobot.sk

infolinka: 0900 111 151


Sviezˇa, hravá a nezˇná.

OBSAH

Pastelové tóny dajú vyniknútˇ kráse zˇenskej duše a minimalistický dizajn ladným krivkám postavy. Taká je móda mladej módnej návrhárky Annamárie cˇontofalskej Kolekcia je zalozˇená na jemných, cˇasto priesvitných materiáloch ako hodváb a mušelín, v kombinácii so saténovými prvkami.

18

14

24 38 40 48 66

Cover story:

editorial

Tvár nevesta.sk s Mary Kay 2016 QUeeN of roses

BACKSTAGE

QUeeN of roses

Poviedka: Hra

68

osudu

Krása duše

BACKSTAGE

Krása duše

annamária cˇontofalská:

poetická anemaryOBSAH

Trendy v svadobnom lícˇ ení pre rok 2016 sa nesú v znamení leskov. Leskne sa tvár, ocˇ né viecˇ ka, lícne kosti. Výsledný look pôsobí nezˇ ne, rozjasnene a dievcˇ ensky. Rovnako úcˇ esom nesmie chýbatˇ hravostˇ a nedbalostˇ. Pod ˇ me sa pozrietˇ, ako pon ˇ ali inšpirácie zo svadobnej High Fashion vizázˇ istka Jarka a hairstylistka Iwa.

95

80 92

virgin

BACKSTAGE

98 120 122 134

Vyhraj svadobné šaty: beauty story BACKSTAGE

Virgin

anemary by nevesta.sk

Shining bride

Shining bride

Mistral

Krehká láskaOBSAH

Mesto romantiky, zábavy, kultúry, krásy, histórie a, samozrejme, módy. Alebo si dopln ˇ te to vaše, s cˇím sa vám magický Parízˇ spája. Pre slovenskú fotografku Danielu bude Parízˇ navzˇ dy spätý s láskou a nádhernou svadbou vo francúzskom mestskom štýle.

181

196

152

reálna svadba: Parízˇ ska romanca

Originálna a i∙N ALEBO Handmade svadobné doplnky

190

Foto dn ˇ a s nevesta.sk

222 242 245

ako rozoznatˇ profi svadobného fotografa od amatéra?

Spring colors

BACKSTAGE

Spring colors

Svadobný katalóg

EDITORIAL Pudrové ruže, romantické šaty a úprimný úsmev, za ktorým sa skrýva to, na čo mnohé z vás už dlhé týždne čakajú. Tvár z titulky - naša víťazka Majka - už má svadbu za sebou. So svojím vyvoleným si to čarovné "áno" povedali ešte minulý rok, ale svadobné kúzlo jej nechýba ani po mesiacoch. Pri fotení jarnej titulky sme ho možno ešte viac zintenzívnili... Žena, ktorá je zahŕňaná láskou, žiari. Či už má na sebe luxusné šaty alebo obyčajné rifle a tričko. Je spokojná, sebavedomá a vyrovnaná. Svadba pre ňu nie je cieľ, ale začiatok spoločnej cesty, ktorá nebude vždy rovná a priamočiara. Počíta s tým, že sa sem-tam vyskytnú aj prekážky či slepé uličky. Nečaká od svadby zázraky, lebo vie, že zázračný je každý bežný deň so svojím milovaným mužom... Nové jarné číslo je tiež taký menší zázrak, lebo sme ho tvorili s láskou a plným nasadením, aby ste v ňom objavili to, čo hľadáte. To, čo poteší vaše oko aj srdce. A nestrácajte úsmev na tvári! Je to predsa ten najkrajší šperk, ktorý vás zdobí.

Kristína Brezinová Rídekyová


... pre dokonal�´ zážitok čítajte na i PadeCOVER


Foto: Chriss by nevesta.sk


COVERCOVER


Precˇo si sa zapojila do sút’aže Tvár nevesta.sk s Mary Kay? Váš cˇasopis som spoznala už v cˇase mojich svadobných príprav a jedným ocˇkom som sledovala aj prebiehajúce sút’aže. Táto sút’až vyzerala zaujímavo, tak som to skúsila. Popravde na to, že som sa prihlásila, som cˇasom aj zabudla, pokial’ mi sút’až mamina pár dní pred vyhodnotením nepripomenula. Lákala t’a viac výhra kozmetiky Mary Kay alebo možnost’ dostat’ sa na titulku on-line cˇasopisu Nevesta? Kozmetika Mary Kay bola najväcˇším lákadlom, pretože ked’ som videla fotografie iných prihlásených dievcˇat, nemala som pocit, že by som mohla titulku nafotit’ práve ja. Ako funguje Mary Kay na tvojej pleti? Ktorý produkt si si najviac obl’úbila? Z výherného kozmetického balícˇka Mary Kay som si okamžite obl’úbila mikrodermálnu kolekciu, ktorá vytvára jemnejšiu, hladšiu a zdravo vyzerajúcu plet’. Taktiež rozjasnˇujúci púder je mojou srdcovou záležitost’ou, ked’že rozžiari plet’ a po nalícˇení vytvorí jej bezchybný vzhl’ad.
V sút’aži nás zaujali tvoje krásne svadobné fotografie. Ako si spomínaš na svadobné fotenie? Bolo to po prvýkrát, cˇo si sa stretla s profesionálnym fotením? Ak sa neráta fotenie v 12 rokoch, tak áno, svadobné fotenie bolo moje prvé. Bol to pre nás nádherný denˇ, ktorý sa viackrát nezopakuje. Preto aj fotenie sme si vel’mi užili, ked’že s fotografom sme sa poznali už predtým, celé sa nieslo vo vel’mi pohodovom a uvol’nenom duchu. Cˇo pre teba svadba znamenala a ako ste si ju s manželom užili? Svadba pre mnˇa znamenala zacˇiatok nádherného spolocˇného života s mužom, ktorého milujem. Tento denˇ, ktorý sme strávili v kruhu našej rodiny a priatel’ov, sme si naozaj vychutnali. A vel’mi sme sa tešili, že z každej strany sme od hostí pocˇúvali len samé chvály ešte aj niekol’ko mesiacov po svadbe. Aký je to pocit zopakovat’ si svadobné fotenie, mat’ na sebe svadobné šaty znacˇky Natasha Azariy a byt’ celá v objatí kvetov v barokových priestoroch Château Béla? Svadobné šaty som mala na sebe po druhýkrát a bol to úplne iný pocit, ked’že boli l’ahucˇké ako pierko. Šaty boli naozaj rozprávkové. Každá žena by sa v nich cítila ako princezná na zámku, cˇo celé prostredie Château Béla vo mne evokovalo. Ešte všetky tie nádherné kvety naokolo...
Ako si prežila fotodenˇ s cˇasopisom Nevesta? Na cˇo budeš najradšej spomínat’? Trošku som mala stres z toho, ako bude celý fotodenˇ prebiehat’. Ale vd’aka celému tímu cˇasopisu Nevesta, kúzelným rukám vizážistky a kadernícˇky som si ani nestihla uvedomit’, ako rýchlo tento denˇ ubehol. Naozaj všetkým vel’mi pekne d’akujem, že som mohla byt’ súcˇast’ou perfektného dnˇa, ktorý som si naozaj užila. Cˇomu sa venuješ v profesionálnom živote a cˇo najradšej robíš vo vol’nom cˇase? Momentálne pracujem ako vedúca prevádzky v ženskom štúdiu, ktoré je zamerané na cestu ku krajším líniam a zaslúžený oddych v jednom. Moja práca je aj mojou zál’ubou, pretože reálne vidíme výsledky našej práce, ktorými sú radost’ a spokojnost’ našich klientov. Vol’ný cˇas najradšej trávime spolocˇne s manželom cestovaním, športovaním, vychutnávaním si dobrého jedla a, samozrejme, v dobrej spolocˇnosti v kruhu našej rodiny a blízkych priatel’ov.www.nevesta.skFoto: nevesta.sk


Martina vystúpila z auta pred Marošovým domom. Dverami treskla silnejšie, ako chcela, a aj cez sklo cítila Michalov zachmúrený pohl’ad. Na schodoch pozdravila svadobných rodicˇov a bezducho vošla dovnútra. Prehliadla vyzdobené auto novomanželov zaparkované pri prekrásnej magnólii. Dom sa už hemžil host’ami, všade bolo nezvycˇajne veselo. Skôr, ako sa stihla medzi nimi stratit’, niekto ju chytil za rameno. „Martinka, tak cˇo vravíš, ako vyzerám?“ mladoženácˇ sa prešibane usmial a vyzývavo zdvihol obocˇie. Už sa chystala odpovedat’, ked’ ju vtiahol do svojej izby a zatvoril za nimi dvere. „Slávka je krásna, práve idem

od nej,“ rýchlo vyjachtala zo seba. Nechcela poznat’ dôvod, pre ktorý museli osamiet’, nech už bol akýkol’vek. „Viem,“ rozpacˇito povedal Maroš a napravil si kravatu. Stáli oproti sebe, mlcˇali. Niektoré veci sa predsa najlepšie riešia bez slov. „Mali by sme íst’,“ vzdychla si napokon. Nechcela v tejto miestnosti strávit’ už ani minútu. Všetky veci aj steny boli nasiaknuté parfumom jej najlepšej priatel’ky. Aj manželská postel’, o ktorej rám sa opierala, bola zladená presne do jej obl’úbených farieb. Všetko bolo vzorne poukladané tak, ako to kedysi robila v ich spolocˇnom byte. „Ja neviem... Dopekla, vôbec si nie som istý...“


Foto: nevesta.sk


„To nie je práve najlepší žart,“ pokúsila sa odl’a hcˇit’ situáciu. Ked’ pochopila, že nevtipkuje, takmer necˇujne zašepkala: „A cˇím konkrétne si nie si istý?“ „Citmi.“ Pery sa mu takmer nepohli. Stacˇil jediný krok, aby prekonal vzdialenost’, ktorá ich delila. Váhavo si ju pritúlil a pohladil po obnaženom chrbte. Cˇipkované ružové šaty koncˇili svoj hlboký výstrih priamo medzi bedrovými jamkami, ktoré jej zdobili chrbát. Martina využila poslednú príležitost’ a opätovala jeho objatie. Týmto gestom mu povedala všetko, cˇo mala povedat’ už vtedy, ked’ v nej prebudil to, cˇo sa už dávno nikomu nepodarilo. Oprela sa mu o plece a zhlboka vdýchla jeho vônˇu. Odtisol ju od seba, zahl’adel sa jej do ocˇí a perami zotrel slzu, ktorá si razila cestu po jej líci. „Chceš odo mnˇa privel’a,“ pohladila ho po cˇerstvo oholenom líci. „Pod’me,“ venoval jej posledný vášnivý bozk a Martina zotrela stopy svojho rúžu z jeho pier. „Tvoja kytica,“ podával jej okrúhlu kyticu z ružovo-bielych ruží a otvoril dvere izby.

Neznie mi to ako svadobný pochod. Je to skôr pohrebná melódia... Vlastne ani neviem, cˇo mi to pripomína. Takto som pred oltárom nikdy stát’ nechcela. Martina bola zahl’adená do neznáma. Z cˇasu na cˇas letmo pozrela na Marošov profil. Vnímala ako prešl’apoval z nohy na nohu. Ocˇividne bol nervózny, urcˇite však nie viac ako ona. Slávka krácˇala ulicˇkou stredom kostola. Žiarila št’astím. Mala by sa asponˇ pokúsit’ o náznak úsmevu, ked’ sa už dala presvedcˇit’ na túto hlúpu hru. Ako mala odmietnut’ prosbu najlepšej priatel’ky, aby sa na sobášny list podpísala ako jej svedok? Jednoducho. Tak jednoducho, ako jej mala povedat’, že je už roky zamilovaná do muža, ktorého si chce vziat’... Zbohom, v duchu dodala, ked’ sa pred nˇou vynímal snehobiely závoj. Nevnímala slová, ktoré boli vyrieknuté. Precitla až vtedy, ked’ sa Maroš otocˇil, aby si od svojho najlepšieho priatel’a, ktorý stál po jej boku, vzal obrúcˇky. Možno si to namýšl’ala, no zdalo sa jej, že ju pohladil


Foto: nevesta.sk


pohl’adom. Rýchlym zažmurkaním zahnala slzy. O cˇom to ten knˇaz rozpráva? O láske na celý život? To urcˇite... A to, že ja prichádzam o svoju druhú lásku, zdá sa, nikomu nevadí... Osud dokáže byt’ krutejší, ako si cˇlovek vie predstavit’. Kol’kokrát vlastne dokážeme skutocˇne milovat’? Raz? Dvakrát? „Láska nezávidí...“ Pri týchto slovách jej ironicky stislo srdce. Možno by som nezávidela, ak by som sa o muža, ktorý pre mnˇa tak vel’a znamená, celý život so Slávkou nedelila... Stát’ medzi dvoma mlynskými kamenˇmi vôbec nebolo jednoduché. Na jednej strane Maroša milovala, na druhej strane nechcela príst’ o svoju najlepšiu priatel’ku. Nikdy nemala dovolit’, aby v niekoho živote hrala druhé husle... Ubližovala Slávke, no ovel’a viac ubližovala sama sebe. Cˇo sa to tam deje? Precitla Martina, ked’ upokojila svoje rozbúrené vnútro. „Slávka!“ takmer zhodila stolicˇku, na ktorej ešte pred chvíl’ou sedela krásna nevesta, len aby bola nápomocná.

„Možno jej prišlo len zle z toho tepla,“ utierala Slávke cˇelo vlhkou vreckovkou jej budúca svokra. Hlúpo jej napadlo, že neveste znicˇí make up, no našt’astie držala jazyk za zubami. „Sanitka je na ceste,“ pribehol s pohárom vody zo sakristie Michal. Martina postávala bokom, všímala si, že všetci svadobcˇania zvedavo upínajú pohl’ady na cirkus pred oltárom. Ju zaujímalo len jediné: Svadba sa nekoná. Mala chut’ sa šialene rozosmiat’. Cesty osudu sú nevyspytatel’né, drahý. Vymenila si so ženíchom, ktorý držal v nárucˇí jej najlepšiu priatel’ku a zárovenˇ sokynˇu, vel’a vravný pohl’a d. Rýchlo skontrolovala obrúcˇky v škatul’ke. Ked’ sa uistila, že sú obe na svojom mieste, padol jej kamenˇ zo srdca. Tentoraz krácˇala ulicˇkou ovel’a rezkejšie. Potrebovala cˇerstvý vzduch. Potrebovala pochopit’, precˇo sa všetky veci v jej živote tak trpko-slastne komplikujú. S nádhernou kyticou ružovo-bielych kvetov stála pred kostolom, jemný vánok jej strapatil vlasy. Nicˇ nebolo definitívne stratené...


ža’túS • yramenA ákciteoP• ákslafotnoˇC airámannA • akrénjazid andóm ádalM

.ytäp op ža yvalh do ánelahaz aneŽ .’tsonduC .sumzilaminiM .aicnagelE .yramenA ákciteoP .ešud asárK .aickeloKŠaty: Anemary/ model: V zasneženom parku, Modelka: Dorotka H./Heriett models, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida Foto: Chriss by nevesta.sk


Šaty: Anemary, Topánky: Univers - shoes & bags, Modelka: Dorotka H./Heriett models, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida, Foto: Chriss by nevesta.sk


Modelka: Dorotka H./Heriett models, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida, Foto: Chriss by nevesta.sk Šaty: Anemary/ model: Pokracˇovanie jarnéŠaty: Anemary/ model: Letná noc na vode, Modelka: Dorotka H./Heriett models, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida Foto: Chriss by nevesta.skŠaty: Anemary/ model: Letná noc na vode, Modelka: Dorotka H./Heriett models, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida Foto: Chriss by nevesta.sk

Šaty: Anemary/ model: Padajú listy, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida, Foto: Chriss by nevesta.sk Modelka: Dorotka H./Heriett models


Šaty: Anemary, Modelka: Dorotka H./Heriett models, Foto: Chriss by nevesta.sk

Vizáž a vlasy: Tomáš Vida


Šaty: Anemary/ model: Po desiatich rokoch, Modelka: Dorotka H./Heriett models, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida Foto: Chriss by nevesta.sk


Foto: Chriss by nevesta.sk, Modelka: Dorotka H./Heriett models, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida

Šaty: Anemary/ model: Po desiatich rokoch


Šaty: Anemary, Modelka: Dorotka H./Heriett models, Vizáž a vlasy: Tomáš Vida Foto: Chriss by nevesta.sk

Snom väcˇšiny módnych návrhárov je prerazit’ do módnych metropol a inšpirovat’ svet. Si aj ty tento prípad alebo si skôr predstavuješ pokojný život na Slovensku vo vlastnom unikátnom butiku, kam sa za tebou budú vracat’ spokojné zákaznícˇky? Mojím snom je byt’ spokojná so svojou prácou. Budúcnosti som otvorená, a cˇo prinesie, ukáže cˇas. Cˇasto sa však stretávam s otázkou - cˇo robím na Slovensku? Myslím si, že si cˇasto neuvedomujeme, cˇo máme doma. Ešte stále študujem v Cˇesku a mala som možnost’ stážovat’ aj v okolitých krajinách. V jednom rozhovore s mojou cˇeskou profesorkou som zachytila zaujímavú myšlienku: „Slovenka je v porovnaní s Cˇeškou dáma.“ Úplne s tým súhlasím. Slovenská žena o seba dbá, túži byt’ krásna, nie však prehnane. To je dôvod, precˇo by sme mali tvorit’ práve tu a urobit’ zo slovenských miest metropoly. Od toho je už len krôcˇik k tomu, aby sme inšpirovali svet. Na slovenskej módnej scéne sme t’a zacˇali registrovat’ vd’aka kolekcii, ktorú si predviedla na Bratislavských módnych dnˇoch. Je to tvoja prvá ucelená kolekcia? Ako vznikala? Absolvovala som už viacero prehliadok v rámci ateliéru, kde študujem. Bratislavské módne dni boli takou prvou výzvou prezen-
tovat’ samú seba. Áno, nazvala by som ju prvou ucelenou kolekciou v pocˇte, akom bola vytvorená. Vznikala na tému, ktorú nám zadali – Poetická ženskost’. Je to téma mne vel’mi blízka. Inšpirovala som sa slovenským básnikom Jánom Smrekom a jeho dielom Básnik a žena. Táto kolekcia bola príbehom o žene, o láske, o vzt’ahu, ktorý prechádza rocˇnými obdobiami a postupne sa vyvíja, až vyvrcholí domyslenou svadbou, ktorá sa už ale nikdy nestala. Bola to skvelá skúsenost’ a som za nˇu vd’acˇná.

Svadobné šaty robí svadobnými tá vel’kolepá udalost’, ktorá sa v nich odohráva. Svadobný denˇ je urcˇite pre každú nevestu najkrajší. Iste, je to jeden denˇ a svadobné šaty má nevesta len pár hodín. Každý to ale musí prežit’ sám a nechat’ sa naplno pohltit’ úžasnými pocitmi svadobného dnˇa. Je to totiž ovel’a viac. A práve šaty dokážu umocnit’ ešte vel’kolepejší zážitok. Na cˇom záleží, je to, kto nevesta vlastne je. Romantickej duši nemôžem nanútit’ minimalizmus. Nie je to len o vkuse, látke cˇi farbe. Šaty musia nevestu vystihovat’, musí sa v nich cítit’ príjemne a jedinecˇne. Takisto, podl’a môjho názoru, nesmie zabúdat’ na ostatné - a to úcˇes, lícˇenie, topánky, výzdobu, to všetko by malo tvorit’ harmonický celok.

Kedy si zacˇala pocit’ovat’ túžbu vyjadrovat’ sa cez módu? Už v detstve. Pamätám si, ako som z papiera vystrihovala bábiky a papierové oblecˇenie pre ne. Šila som (dost’ jednoducho) šaty pre barbie alebo som si kreslila také svoje osobné „zmenárne“. Nakreslila som modelky pred zmenou a potom som im vytvorila úcˇes, Súcˇasná moderná nevesta podl’a Anemaprikreslila make-up a, samozrejme, ry. Ako by vyzerala? Od hlavy až po päty... úžasný farebný outfit, a následne som Myslím, že môj pohl’ad na nevestu je uskutocˇnila rodinné hlasovanie za naj- dnes vyspelejší ako v minulosti. Nelepšiu zmenu. To mi ostalo dodnes a vesta podl’a Anemary by bola éterická, zrealizovala som si to na svojej baka- rafinovaná, jednoduchá. Ukázala by melárke, kde som menila ženy zo svojej nej tela a viac duše. Práve pracujem na zhmotnení takejto nevesty v rámci rodiny. svojej diplomovej práce. Cˇo robí podl’a teba svadobné šaty svadobnými? Na cˇom najviac záleží? Asi to Ako by si k takejto neveste zladila ženícha? nebude len o farbe... Ženísi nie sú moja parketa. Ale ženích
s nevestou by, samozrejme, mali vytvárat’ jeden celok. Urcˇite by som súcˇasným ženíchom odporúcˇala vzdat’ sa francúzskych kravát a strojených vesticˇiek. V jednoduchosti je kúzlo, páni! Aké sú podl’a teba najväcˇšie prehrešky, ktorých sa nevesty pri výbere svadobných šiat dopúšt’ajú? Všeobecne najväcˇším prehreškom je podl’a mnˇa „prekombinovanost’“. Coco Chanel raz povedala: „Cˇo sa týka doplnkov, najdôležitejšie je dat’ si dole posledný, ktorý bol pridaný.“ Cˇasto vnímam vel’a prvkov v rámci jedných šiat, ktoré zdobia koráliky, štrasy, perly, kvetinky, volány, cˇipka, tyl atd’. Nesúlad doplnkov a celkový roztrieštený dojem. A úplne najväcˇším prehreškom je, ak chýba úsmev na tvári. Aké máš skúsenosti s tvorbou svadobných šiat na mieru? Ak si nevesta chce dat’ šaty navrhnút’ a ušit’, malo by to byt’ niecˇo extra. Snažím sa vyhoviet’ všetkým požiadavkám, pokial’ je to možné. Cˇasto však nevesty majú presnú predstavu a chcú sa jej držat’. Niekedy by to chcelo viac experimentovat’. Svadobné šaty sú pre mnohé ženy drahou záležitost’ou, je to predsa len jeden denˇ. Oplatí sa do nich investovat’? Každá žena, ako aj nevesta, musí mat’

svoje priority. Musí vediet’, cˇo od svadobných šiat ocˇakáva. Ak pre nˇu nie je podstatné investovat’ do kvalitného, ale drahého materiálu, nech zvolí materiál, ktorý spl´nˇa jej požiadavky. Nie je nutné do šiat investovat’ celoživotné úspory, všetko sa dá prispôsobit’ aj financˇnej situácii a urobit’ niekde kompromis. Cˇi chceme alebo nie, svadobné šaty sú významnou spomienkou na tento, aj ked’ len jeden denˇ. Cˇo t’a pri tvorbe najviac inšpiruje a k akému štýlu t’a to najviac t’ahá? Inšpirujú ma momenty života, inšpirujú ma l’udia, príroda, tradície, inšpiruje ma život, jeho radosti aj starosti, aj ked’ to možno znie ako klišé. Snažím sa mat’ ocˇi otvorené a vnímat’ to, cˇo žijem. Sme obklopení tol’kou inšpiráciou. Asi teraz vymyslím nový termín cˇi štýl, ale najviac ma to t’ahá k ženskému minimalizmu. Nie prísna strohost’, bez nuáns a detailov, ale jednoduchost’ v ženských prvkoch. Na cˇom momentálne pracuješ? Na svojej diplomovej práci s názvom „Svadobné...“, ktorá bude, verím, žensky minimalistická, inšpirovaná naším bohatstvom svadobných krojov. Momentálne si vyžaduje moju sústrede-nost’. Okrem toho neodmietam ponuky na tvorbu svadobných a spolocˇenských šiat, kde sa môžem realizovat’. Kde sa o tebe nevesty môžu dozvediet’ a vidiet’ tvoju tvorbu? Nakol’ko sa momentálne venujem dokoncˇeniu vysokej školy, tak ma nevesty najbližšie mesiace nájdu zalezenú vo svojom domácom ateliéri. Potom v cˇasopise Nevesta a, samozrejme, na facebooku – anemaryfashion. Takisto pripravujeme webovú stránku, o ktorej dám vcˇas vediet’ na facebooku. Plánujem byt’ aj nad’alej aktívna vo svojej cˇinnosti, takže verím, že sa onedlho uvidíme aj na móle. Na záver chcem pod’akovat’ tímu cˇasopisu Nevesta, ktorý tvoria skvelí profesionáli a vel’mi príjemní l’udia. Foto: Chriss by nevesta.sk Modelka: Vero/Mix model management Vizáž a vlasy: Lucia Woloszyn Freundová Svadobné šaty: Anemary by nevesta.skwww.nevesta.sk
Náušnice: Charoit, Svadobné šaty: Anemary by nevesta.sk, Vizáž a vlasy: Lucia Woloszyn Freundová

Foto: Chriss by nevesta.skZávoj a doplnky: Anemary, Modelka: Vero/Mix model management, Foto: Chriss by nevesta.sk, Vizáž a vlasy: Lucia Woloszyn Freundová

Svadobné šaty: Anemary by nevesta.sk
Náušnice: ARTonia, Doplnky: Anemary, Foto: Chriss by nevesta.sk, Svadobné šaty: Anemary by nevesta.sk Vizáž a vlasy: Lucia Woloszyn Freundová

Backstage... pre dokonal�´ zážitok čítajte na i Pade


"Zo svadobných prehliadok znacˇiek Oscar de la Renta, Valentino, Marchesa, Pronovias, Carolina Herrera, Elie Saab, Elizabeth Stuart, Monique Lhuillier, Claire Pettibone cˇi Reem Acra vystupuje do popredia jeden krásny éterický štýl vzhl’adu tváre a vlasov neviest. Svadobné make-up trendy sú opät´ o niecˇo l’ahšie, sviežejšie a romantickejšie. Upúšt´a sa od prílišného kontúrovania tváre a ocˇí. To sa obmedzuje maximálne na jej jednu alebo dve cˇasti. Cˇím prirodzenejší vzhl’ad make-upu, tým lepšie. Tvár rozjasnˇujúce efekty, hra jemných farieb tienˇov a líceniek dostáva tvár nevesty do nového rozmeru - žiarivej oslnivosti," vysvetl’uje vizážistka Jarka Vladyka.
Šaty: Mi

šena Juh

ász, Mod

elka: Na

tália B./

Mix mod

el mana gement , Vizáž a vlasy: T omáš Vi da/Derm a c o l , Fo to: Chris s by nev esta.skŠaty: M išena Ju hász, M odelka: Natália B./Mix model m anagem ent, V i z áž a vla sy: Tom áš Vida /Derma c o l , Fot

o: Chris

s by nev

esta.skŠaty: M išena Ju hász, M odelka: Natália B./Mix m odel ma nagem ent, V i z áž a vla sy: Tom áš Vida /Derma

c o l , Fot

o: Chris

s by nev

esta.sk


„Svatba je rituál, prˇi kterém prˇed svými blízkými prokážete tomu druhému svoje oddání. Práveˇ tyto myšlenky mne vedly k tomu, že jsem se na svatební šaty nahlédla pod jiným úhlem. Chteˇla jsem tak vytvorˇit oblecˇení, které je prˇesneˇ tak uprˇímné jako slib, který cˇloveˇk dává. Vystihnout ženu v její podstateˇ - jemnou, krˇehkou, smyslnou a uprˇímnou," hovorí o svojej kolekcii autorka.


Foto: Marek Musil, Priestory: Zámok Ploskovice

Hra so svetlom pomocou riasenia transparentných materiálov dodáva modelom rafinovanost’ pri chôdzi a pohybe, dlhé vrstvené pavucˇinové sukne zase krehkú éterickost’.

Svadobné šaty: TIQE by PETRA BALVINOVA/svadobná kolekcia - Krehká
Vizáž: Zuzana Machalová, Modelka: Denisa / Czechoslovak models, Svadobné šaty: TIQE by PETRA BALVINOVA/svadobná kolekcia - Krehká

Model svadobných šiat vychádza zo strihu klasickej košele, cˇo je vo svete svadobnej módy osviežujúci prvok. Hodváb v prírodnej bielej farbe pôsobí prirodzene, nevtieravo a jemne.

Priestory: Zámok Ploskovice, Foto: Marek Musil


Svadobné šaty: TIQE by PETRA BALVINOVA/svadobná kolekcia - Krehká, Foto: Marek Musil

V kolekcii prevládajú hodvábne modely vychádzajúce z klasickej košele, ktoré dopl´nˇajú jednoduché krajkové šaty a prepracované plastické 3D aplikácie.

Priestory: Zámok PloskoviceSvadobné šaty: TIQE by PETRA BALVINOVA/svadobná kolekcia - Krehká

Od chvíle, ked’ sa rozhodne povedat’ svoje “áno”, nemá už zmysel nicˇ skrývat’, odddáva sa celá… Je jemná, krehká, zmyselná a úprimná.

Modelka: Denisa / Czechoslovak models, Foto: Marek Musil, Vizáž: Zuzana Machalová
Priestory: Zámok Ploskovice, Svadobné šaty: TIQE by PETRA BALVINOVA/svadobná kolekcia - Krehká

Najnovšia svadobná kolekcia, rovnako ako Balvínovej módna znacˇka TIQE, rozhodne nie je pre hanblivky. Je urcˇená mladým sebavedomým ženám, ktoré sa neboja zvýraznit’ svoj sexappeal.

Foto: Marek Musil


Foto: Marek Musil, Priestory: Zámok Ploskovice

Zabudnite na vypracovaný pevný korzet, spodnicˇky a bohaté sukne. Mladá cˇeská návrhárka vo svojej svadobnej kolekcii nevestu nicˇím nespútava ani nezakrýva - práve naopak.

Svadobné šaty: TIQE by PETRA BALVINOVA/svadobná kolekcia - Krehká
Svadobné šaty: TIQE by PETRA BALVINOVA/svadobná kolekcia - Krehká

Kolekcia sa nesie v znamení l’ahkosti a uvol’nenosti. Kvalitné strihy a vzdušné materiály umožnˇujú žene cítit’ sa výnimocˇne, vel’mi žensky a zárovenˇ pohodlne.

Priestory: Zámok Ploskovice, Foto: Marek Musil


Foto: Marek Musil, Svadobné šaty: TIQE by PETRA BALVINOVA/svadobná kolekcia - Krehká

"Muž musí po žene v mojom oblecˇení zatúžit’ a ostatné ženy ju musia nenávidiet’," hovorí autorka o svojej tvorbe.

Modelka: Denisa / Czechoslovak models, Vizáž: Zuzana MachalováMat’ svadbu v Paríži, tak to je sen urcˇite mnohých neviest... Ale pod’me úplne na zacˇiatok, cˇo t’a priviedlo do Paríža? Do Paríža som prišla ako aupairka. Chcela som spoznat’ Paríž, naucˇit’ sa po francúzsky, rozšírit’ si obzory. Plánovala som zostat’ rok. Ako ste sa s manželom zoznámili? A aké boli zásnuby? Zoznámila nás moja ucˇitel’ka francúzštiny a prvé stretnutie bolo na výstave fotografií. Zásnuby sme nemali, jeden pekný októbrový vecˇer mi Serge hovorí: "Drahá, vyber pekný dátum našej svadby." Hoci býva zvykom, že svadba sa koná v rodnom meste nevesty, Paríž je Paríž... Cˇo okrem fotogenickosti tohto úžasného mesta t’a presvedcˇilo, že tu chceš povedat’ svoje "áno"? Žijeme v Paríži, celý náš vzt’ah sa viaže k Parížu. Nevedela som si predstavit’ svadbu niekde inde. Ale o týždenˇ neskôr, na sv. Valentína, sme mali aj takú neoficiálnu na Slovensku v Lozorne. A teraz k samotnej svadbe. Ako prebiehali prípravy? Prípravy prebiehali vel’mi pohodovo a rý-

chlo. Za dva a pol mesiaca sme zorganizovali obidve svadby. Pol’ahcˇujúcou okolnost’ou bol urcˇite dátum, ked’že sme mali svadbu v zime. Výber svadobných šiat. Ako postupujú Francúzky? Dávajú si šaty šit’ na mieru? Prídete do salónu a vyberiete si model, ktorý vám následne ušijú na mieru. Zhrozene som však zistila, že tento proces trvá zhruba 6 mesiacov. Moje šaty boli relatívne jednoduché, tak to zvládli za tri mesiace. Na cˇom si si dala najviac záležat’ pri prípravách? Vel’mi som sa tešila na výber šiat, ale mám pocit, že nebolo nicˇ, cˇo by ma stresovalo a muselo bezpodmienecˇne vyjst’. Pomáhal ti aj partner? Alebo si to mala všetko pod palcom ty? Slovenskú svadbu som mala pod palcom viac-menej ja a tú francúzsku on. Ako prebiehal samotný svadobný denˇ? Na rozdiel od slovenských svadieb sme mali obrad už o 11. hodine. Salón, kde mi robili make-up a úcˇes otvárali o 10. hodine. Nebola som ani na skúške úcˇesu, ani make-upu. Úplne som dôverovala šikovným l’ud’om zo
salónu a bola som nadšená. Domov sme sa dobehli rýchlo obliect’ asi o 10.50 h, taxík nás zatial’ cˇakal pred domom. V Paríži je obrovský problém s parkovaním, nám sa síce podarilo príst’ nacˇas, ale obrad sa zacˇínal s hodinovým meškaním. Stratil sa nám niekde svokor. Ale Francúzi sú neuveritel’ne pohodoví, tak to nikto špeciálne neprežíval. Po obrade sme mali aperitív u nás doma, kde prišlo asi 50 hostí, cˇo bola vel’mi príjemná cˇast’ dnˇa. Poobede sme sa išli fotit’ a na 19. hodinu sme mali rezervovanú vecˇeru. Mala si vytipované miesta, kde sa chceš fotit’? Ako si si to užívala ty ako fotografka? Fotenie prebiehalo v denˇ svadby, cˇo bolo pre mnˇa autentickejšie. Nemala som vytipované žiadne miesta. Paríž je všade úžasne fotogenický. Miesta našiel môj dobrý kamarát, fotograf Matej Kmet’. Fotenie sme si užívali, dokonca aj Serge, a vôbec som nemyslela na to, že zvycˇajne som na druhej strane objektívu. Z cˇoho si mala najväcˇšiu radost’, že skvele vyšlo? Celý denˇ bol vel’mi príjemný, bez stresu a vyšlo nám aj pocˇasie. Bola síce obrovská zima, ale svietilo slniecˇko. Najdojímavejší moment svadby? Presne pocˇas obradu, ked’ sme si povedali - áno chceme, chceme byt’ manželmi v dobrom aj v zlom, navždy!


... pre dokonal�´ zážitok čítajte na i PadeHan dmad e

svad ba


Šperk y Charoit sú vyrábané technikou bead embroidery - koráliková výšivka. Náhrdelníky, náramky a náušnice sú urcˇené prevažne na vecˇerné príležitosti a pre nevesty. Výšivka na hodváb Shibori Silk Ribbon dodáva šperkom noblesu a netradicˇnost´, ktorú v obchodoch urcˇite nenájdete. Sú urcˇené skôr pre nárocˇnejšie ženy, ktoré sa chcú odlišovat´ jedinecˇným, výrazným a originálnym šperkom.


Exkluzívny rucˇne šitý perlový náhrdelník z dielne LukZu design vytvorený zo sklenených perál, slzicˇiek z brúseného skla a komponentov z chirurgickej ocele a striebra.


"Moje meno je Zuzana Sabová a handmade tvorbe sa viac-menej venujem odmalicˇka (aj ked’ som si to neuvedomovala). Od roku 2014 pôsobím pod znacˇkou handmade by ZuZu. Najskôr som sa venovala recyklácii, ale postupne som prešla k rucˇne šitým perlovým a cˇipkovým šperkom pod novou znacˇkou LukZu design. Tieto techniky ma naozaj bavia a hlavne majú vel’mi pozitívne ohlasy v mojom okolí. Rada tvorím, vymýšl’am a skúšam nové veci.


Strieborná sada šperkov Zuzany Zliechovcovej s prírodným slzicˇkovým kabošonom ruženínu, ktorý má peknú jemnú priehl’adnú svetlo-ružovú farbu. Tento minerál je plný bezpodmienecˇnej lásky.www.nevesta.skL’UBOMÍR KASINA: "V prvom rade je to zodpovedný fotograf, ktorý žije fotografiou každý denˇ, venuje sa jej naplno, do práce dáva celého seba a záleží mu na každej fotografii. Tˇažko povedat´, kto je amatér a kto už nie, pretože kvalitný fotograf tiež kedysi zacˇínal... A ani nemusí mat´ pocit, že je "profi fotograf", a pritom už ako amatér môže dosahovat´ krásne výsledky. Treba si všímat´ hlavne jeho tvorbu, akým štýlom tvorí, jeho prístup už pri prvom kontakte – telefonicky, mailom alebo na osobnom stretnutí si môžete všimnút´, cˇi pôsobí zodpovedne. Ak snúbencom pri plánovaní vlastnej svadby záleží na kvalitných fotografiách plných emócií a lásky, rozoznajú rozdiely na fotografiách, ktorými sa fotografi prezentujú. Ak len hl’adajú nejakého fotografa, aby si splnili povinnost´ na svadobnom zozname, rozdiel v kvalite nevidia a väcˇšinou sa rozhodujú podl’a ceny. Budúca nevesta si má všímat´ v prvom rade fotografov štýl, ten ju musí oslovit´, pretože každý fotograf má svoj rukopis. Pri výbere svadobného fotografa treba pristupovat´ opatrne a hlavne zodpovedne. Pri tejto práci sa cˇlovek stretáva aj s tým, že nevesty si vyberú fotografa na odporúcˇanie svojich známych, cˇo nie je vždy št´astné riešenie. To, cˇo sa pácˇi mne, sa nemusí pácˇit´ iným. Moja rada znie, vyberte si fotografa hlavne vd’aka tomu, že vás oslovili jeho fotografie. Cena by nemala byt´ prioritou. Nevesty si musia uvedomit´, že nafotené fotografie ich budú sprevádzat´ po celý život.”
Foto: Ivana & Peter Miller, ocenená pecˇat’ou Foto dnˇa s nevesta.sk - 10. 8. 2015

IVANA & PETER MILLER: ”Profesionál je viac než len drahý fotoaparát. Podl’a nás je to cˇlovek, ktorý napriek zodpovednosti, vel’kej dávke emócií a aj stresu dokáže pracovat´ a premýšl’at´ v jednom momente. Vie v danej chvíli pohotovo reagovat´ a dokonale zachytit´ okamihy, ktoré sa už nikdy nezopakujú. Cˇlovek, ktorý svojimi skúsenost´ami nadobúda odvahu, ale aj láskavost´, ktorý vie, cˇo môže (ale aj nemôže) povedat´ cˇi urobit´, vie ako a kedy využit´ svetlo, aby získal to pravé "orechové". Cˇlovek, ktorý aj ked’ nevlastní najnovší typ fotoaparátu, dokáže vykúzlit´ krásne, dojímavé cˇi nezvycˇajné fotografie. No napriek všetkému stále

zostáva cˇlovekom, ktorý svoju prácu miluje a robí ju srdcom. V dnešnej dobe sa fotografom nazýva takmer každý. Nestacˇí mat´ za menom znacˇku photographer cˇi photography ani poukazovat´ na to, aký drahý fotoaparát používa. Je dobré si daného fotografa "cˇeknút´". Zistit´, cˇi má napríklad webovú stránku, kol’ko svadieb nafotil, ako dlho fotí, prípadne aké skúsenosti má s fotením svadieb, a koniec koncov, aj cena vel’a napovie. Najdôležitejšie je, aby sa vám fotografie pácˇili. Aby ste pri ich prezeraní cítili emócie, ale aj príjemný pocit s troškou žiarlivosti: "Wau, také fotografie chcem. To je presne to, cˇo hl’adám." Jednoducho fotografie, ktoré si získajú vašu pozornost´.”Foto: Ivana & Peter Miller, ocenená pecˇat’ou Foto dnˇa s nevesta.sk - 25. 4. 2016

IVANA & PETER MILLER: Dôležité je, aby ste si s fotografom "sadli". Práve fotograf je ten, do ktorého vkladáte všetku dôveru, chcete sa cítit´ uvol’nene a sami sebou, chcete, aby sa vaši hostia cítili dobre. Rozhovor cez telefón cˇi nezáväzné stretnutie vám vel’a napovie. Nie je nicˇ lepšie, než mat´ medzi svojimi host´ami d’alšieho priatel’a, ktorý vám spríjemní svadobný denˇ nielen fotografiami. Cena. Treba dôsledne zvážit´ pre a proti, porovnat´ kvalitu práce s tým, cˇo za danú cenu dostanete (pocˇet fotografií, výstup a pod.). Práca fotografa je nárocˇná a nekoncˇí v denˇ svadby. Nie je to suma za jeden pracovný denˇ, ktorý niekedy trvá aj 18 hodín, ked’ nerátame cestovanie. Ak máte obmedzený rozpocˇet a úprimne vám záleží na fotografiách, tak skúste ušetrit´ na niecˇom inom (možno menej sladkostí do candy baru cˇi jednoduchšiu výzdobu). Alebo poproste svojich kamarátov cˇi rodinu, ktorí sa vám môžu poskladat´ na fotografa (spolocˇný darcˇek). Riešit´ to najlacnejšou alternatívou môže neskôr priniest´ sklamanie a smútok, ktoré si so sebou ponesiete nastálo. Nechajte vaše fotografie rozprávat´ za vás. Spôsobom, aby ste to nikdy neol’utovali. Skúsenosti a v neposlednom rade aj referencie. Osobné referencie sú tie najlepšie a hovoria samy za seba. Pokial’ máte nejaké referencie, tak vaše rozhodovanie bude jednoduchšie.


IGOR STANCˇÍK: "Fotografia je umenie, a ak svadobnú fotografiu robí fotograf profesionálne, mal by to byt´ naozaj niekto, koho motiváciou nie sú iba peniaze. Profesionálom nie je niekto, kto sa tým živí – to je mylná predstava mnohých l’udí. Hoci nedá sa namietat´, že ak je fotografia pre niekoho hlavným zdrojom príjmu, tak tu je predpoklad kvalitného fotovýstupu. Profesionál je cˇlovek, ktorý ide na svadbu s kvalitnou technikou, pricˇom má dva fotoaparáty, fotí svadbu na niekol’ko pamät´ových kariet, urobí si zálohu na externý disk už na svadbe, dokáže sa plne sústredit´ a rýchlo reagovat´ pocˇas 14 a viac hodín, nepridáva svadobnému páru stres navyše, odovzdá fotografie podl’a dohodnutých podmienok a v dohodnutej kvalite. Je toho vel’mi vel’a, cˇo by sa tu dalo vymenovat´. V skratke sa to dá zhrnút´ aj tak, že profesionálom je ten, kto v maximálnej možnej miere dokáže eliminovat´ problémy, ktoré pri fotení a spracovaní fotografií môžu vzniknút´. Okrem vyššie spomenutých vlastností profesionála, najdôležitejšie, cˇo by nevesta mala pred výberom fotografa urobit´, je pozriet´ si prehl’ad celej svadby, nie iba 10 najlepších záberov. Svadba trvá od rána až do noci, a ak je fotograf s vami celý denˇ, nemôže vám odovzdat´ iba dokonalé párové fotografie. Dostávate 500 a viac fotografií, a každá by mala v sebe skrývat´ asponˇ nejaký malý príbeh, ktorý tvorí väcˇší celok. Až potom by mala príst´ na stôl otázka vkusu, ked’ sa už rozhodujete iba medzi štýlmi jednotlivých profesionálov.
Sva

do

ALEŠ TOMIS: "Profesionálny fotograf prináša profesionálnu kvalitu. Hlavná vlastnost´ profesionálneho fotografa je však jeho zodpovednost´ k zákazke a stálost´ kvality jeho fotografií. To ale neznamená, že aj amatéri nemôžu mat´ dobré výstupy. Každému sa raz za cˇas podarí super fotka. Umenie je práve v tom tieto "náhody" opakovat´, a tak neustále vytvárat´ kvalitné fotografie. Fotograf to nemôže brat´ iba ako prácu, dokonca nestacˇí to mat´ ani ako hobby. Fotografiou musí skrátka žit´. Musí to brat´ naozaj vážne, pretože svadba je jedinecˇná. Nehovorím to len preto, že to tak cítia nevesty, ale preto, že cˇasom ostanú zo svadby iba spomienky vo forme fotiek. Svadobný fotograf je jeden z mála l’udí, ktorý sa dokáže oslobodit´ od svadobného ošial’u. Iba tak ju môže objektívne vnímat´ a zachytávat´, ale pritom je schopný vcítit´ sa do atmosféry. V tom je jeho výhoda.

bn

ý

gra foto

f Aleš T

omis

Profesionál má za sebou desiatky až stovky svadieb. Opakovanie je matkou múdrosti, a povedal by som, že aj slovom skúseností. Tie sú vel’mi dôležité. Vel’a amatérov sa ide na svadby "ucˇit´", a to je absolútne neprijatel’né. Zatial’, cˇo amatér sa topí v mori svojej fototechniky v snahe zachytit´ to pravé svetlo a tú správnu pózu, profesionál to už robí podvedome, a tak iba vníma a zachytáva momenty svadby. Samozrejme, tie sú pre zákazníkov najdôležitejšie. Ako rozpoznat´ profesionála v záplave amatérov? V prvom rade sú to jeho fotografie, ktorými sa prezentuje. Digi-

tálna úprava aj fotografie by teda mali byt´ ucelené, uniformné a ladené v štýle svadby. Albumy by mali mat´ hlavu a pätu. Silnými úpravami fotograf väcˇšinou zakrýva svoju zlú prácu. To je však ten lepší prípad. Horšie je, ked’ má každá fotka inú úpravu a ani momenty nie sú zrovna ideálne. To oku naozaj neladí, a pri pozeraní si takýchto fotiek má cˇlovek pocit, že si fotograf iba skúšal nové instagramové filtre a svadba ho vlastne ani vel’mi nezaujímala. Rozpoznat´ profesionála podl’a fotografií je pre laika pomerne t´ažké. Hlavne pre l’udí, ktorí sa fotografii vôbec nevenujú. Vtedy môže dokonca nastat´ opacˇná situácia, ked’ uznávaný kvalitný profesionál bude odsunutý stranou na úkor iného fotografa s minimom skúseností a ovel’a horšími výsledkami. Všetci ale vieme, že vnímanie fotografií je pre väcˇšinu l’udí subjektívnou záležitost´ou. Každý svadobný fotograf má svoju webovú stránku. Ak vám pri vstupe na nˇu vyskocˇí množstvo reklám a spoluprác, je zle. Ak fotí okrem svadieb aj krajinky, cestovanie, produkty, ateliér, jedlo, architektúru, a to všetko pre peniaze, je zle. Siahodlhé texty a sladké verše o svadbe a láske sa snažia iba chytit´ za srdce nastávajúce nevesty, no nehovoria nicˇ o kvalitách fotografa. Každá svadba je individuálna a nedá sa zaškatul’kovat´ do nejakého textu na svadobnej stránke. Za profesionálneho fotografa hovoria v prvom rade fotografie. Tie by mali na stránke dominovat´, pretože ony ho charakterizujú.”


www.nevesta.sk


ALEŠ TOMIS: ”Snúbenci by si mali pozriet´ celé portfólio fotografa, pretože je jeho vzorkou práce, a tak môže vyzerat´ aj ich svadba. Vybrat´ si len podl’a mena, ceny a písaných a anonymných referencií môže viest´ k fatálnej chybe. Aj so špicˇkovým fotografom nemusia byt´ snúbenci spokojní. Referencie sú tiež dôležité, ale ako som už spomínal, referencia na nejakom pochybnom fóre nestojí za vel’a oproti osobnej skúsenosti známeho cˇloveka. Posledným krokom pri výbere fotografa je skutocˇnost´, akým dojmom pôsobí na snúbencov. Zavolat´ fotografovi a informovat´ sa je tisíckrát cennejšie, ako napísat´ mail. Už z krátkeho rozhovoru môžu vzniknút´ sympatie alebo naopak. V neposlednom rade je profesionálny svadobný fotograf tak trochu psychológ, organizátor svadby, kamarát snúbencov, je priatel’ský k svadobcˇanom, je nenápadný, samozrejme, ked’ je treba aj nápadný, a hlavne má neustále dobrú náladu (aj ked’ je to niekedy tažké), pretože on svojou prítomnost´ou chtiac-nechtiac ovplyvnˇuje dianie pred objektívom."


PAVOL C I B U L’ A : "Profesionálny svadobný fotograf je podl’a mnˇa fotograf, ktorý nikdy nezacˇne s fotografovaním svadby kvôli peniazom. Tie z neho profesionála nespravia. Sú to niekedy aj roky fotenia len tak pre seba a dlhá cesta sebazdokonal’ovania. To, cˇo robí profesionála profesionálom, je skutocˇný zápal pre fotografiu a nadšenie pracovat´ s l’ud’mi, pocˇúvat´ ich a vžit´ sa do ich pocitov v tento výnimocˇný denˇ. Myslím si, že profesionál sa dá od amatéra l’ahko rozpoznat´ už pri prezretí pár fotografií. Dá sa z nich vycítit´, že profesionálny fotograf dokáže zachytit´ okamih, ktorý rozpráva príbeh a má svoju atmosféru. A podl’a fotografií by sa mali rozhodovat´ aj nevesty, ak chcú získat´ profesionálny fotovýstup zo svojej svadby."

www.nevesta.skFoto: Veronika Današová, ocenená pecˇat’ou Foto dnˇa s nevesta.sk - 27. 4. 2016

VERONIKA DANAŠOVÁ: ”Toto je otázka, ktorou si láme hlavu urcˇite nejeden svadobný pár od prvej chvíle, ako vznikne myšlienka ich "vel’kého dnˇa". Jeden fotograf má dobrú cenu, druhý skvelé fotky, ale vysokú cenu, d’alší dáva ako bonus fotoalbum, iný má skvelé referencie. Ktorý teda bude ten správny? Profesionálny svadobný fotograf berie svoju prácu v prvom rade zodpovedne. Profesionalita spocˇíva v rôznych malicˇkostiach, ako napríklad technika, príjemné vystupovanie, úsmev na tvári, kvalitný výstup fotografií, dochvíl’nost´... Áno aj dochvíl’nost´! Každá nevesta chce mat´ predsa vo svoj denˇ všetko perfektne nacˇasované, a preto sa aj fotograf musí podiel’at´ na dodržaní týchto pravidiel. Nie preto, že je za to platený, ale preto, aby si potom mohli nevesta so ženíchom povedat´: "Tak tento bol naozaj skvelý." Komunikácia profesionála je tiež dôležitá. Fotograf by vám mal na základe skúseností navrhnút´ lokalitu, kde svadobné portréty vyzerajú najlepšie, dopredu sa pýtat´, kde bude svadba, pozriet´ si priestor, aby vedel, do cˇoho ide, komunikovat´ o tom, cˇo sa bude fotit´, zaujímat´ sa o vás. Nemenej dôležitý je výsledok, ktorý dostanete. Mali by ste byt´ profesionálom na to dopredu upozornený. Kol’ko a aký rozmer fotografií vám odovzdá, cˇi len formou DVD alebo vo fotoalbume, aké máte bonusy. Prípadne vám prinesie ukážku takéhoto balícˇka so všetkými výhodami.”
VERONIKA DANAŠOVÁ: "Technika. Jedna z NAJdôležitejších súcˇastí profesionála. Náhradné telo, L-kové objektívy, externé blesky…bez toho to nejde. Treba si uvedomit´, že váš "vel’ký denˇ" sa viac opakovat´ nebude, preto chcete, aby bol výnimocˇný. Ked’ si o pár rokov sadnete k fotografiám, stále by ste mali mat´ pocit, že dôverne zachytávajú obraz vašej svadby, a nicˇ na nich nechýba. Toto ocˇakávate od vášho fotografa. Preto je podl’a mnˇa dôležité preverit´ si fotografa dopredu, prezriet´ si jeho prácu, referencie. Práve jeho fotografie, skúsenosti a referencie sú to, cˇo ho od "amatérov" môže odlíšit´. Dôležité je i osobné stretnutie, sami dokážete vycítit´, cˇi svoju prácu "miluje" alebo to robí len pre peniaze. Ten, ktorý ju miluje, urobí aj nemožné, aby váš denˇ zachytil cˇo najlepšie. Vyškriabe sa možno aj na strom alebo vlezie kvôli vám do vody, pokial’ si to fotka vyžaduje, a získa tým inú perspektívu. Dá vám pocítit´, že ste pre neho dôležití. V súcˇasnej dobe môže byt´ pre laikov skutocˇne t´ažké nájst´ rozdiely medzi profesionálom

a amatérom. Dovolím si tvrdit´, že cena nie je až taká rozhodujúca, aj ked’ rozpocˇet mladomanželov býva obmedzený. Dobrý fotograf vám urcˇite nenafotí svadbu za 100 ani 200 eur! Skutocˇní profesionáli cˇasto nechodia sami, ale majú aj sekundanta, ktorý je všade tam, kde nie sú oni. A pre koho sa teda rozhodnút´? Tu by som mala povedat´, rozhodujte sa srdcom, ale nie je to celkom tak. V prvom rade zapojte zrak pri prezeraní prác svadobných fotografov a získavaní referencií, potom rozum pri skúmaní jeho cenníka. Pri osobnom stretnutí, ktoré spravidla navrhne fotograf sám, zapojte srdiecˇko. Ked’ budete cítit´, že toto je ON/ONA, tak vám gratulujem, práve ste si vybrali svojho svadobného fotografa.


HELENA JANKOVICˇOVÁ KOVÁCˇOVÁ: "Medzi fotografmi koluje výrok: "Jediný rozdiel medzi profesionálnym fotografom a amatérom je taký, že amatéra to baví." Pravda je len v tom, že amatér môže byt´ vybavený profi technikou a profesionál nemusí mat´ vyštudovanú fotografiu. Profesionálny svadobný fotograf je extrovert, ktorý ovláda prácu s profi fotovýbavou, so svetlom, s výpocˇtovou technikou, softvérmi pre úpravu fotografií, má prax s fotením krajinkárskej, makro a dokumentacˇnej fotografie. Jeho fotografie sú výborné po technickej, kompozicˇnej aj emocˇnej stránke, len ak svoju prácu miluje. Ako ho rozpoznat´ v záplave amatérov? Skôr by som sa spýtala, ako rozpoznat´ dobrého fotografa medzi ostatnými. Podl’a fotografií. Fotografovanie je skôr umenie ako služba, každý fotograf má vlastný štýl a rukopis, presne tak ako každý maliar. Niekomu sa pácˇi Martin Benka, niekomu Picasso. Najjednoduchší výber majú nevesty, ktoré vedia, cˇo sa im pácˇi a môžu sa riadit´ len podl’a vlastného vkusu. Rozhodne by som odporucˇila oslovit´ tých fotografov, ktorých práce sa vám najviac pácˇia, a konecˇný výber doladit´ podl’a vycˇleneného rozpocˇtu. Každý fotograf má v ponuke rôzne balíky, pricˇom lepšia vol’ba je menší balík (možno aj portrétne fotenie mimo svadobný denˇ ) a reportážne fotografie od hostí (prípadne zacˇínajúceho fotografa), ako zverit´ celý svoj vel’ký denˇ do rúk lacnému fotografovi.

www.nevesta.skHELENA JANKOVICˇOVÁ KOVÁCˇOVÁ: "Ak aj nevesta nemá vzt´ah k fotografii alebo má len obmedzený rozpocˇet a rozhoduje sa prioritne podl’a ceny, mala by si prezriet´ nafotenie celého priebehu svadby vybraným fotografom. Fotografie z obradu a hostiny vel’a napovedia. Už som na internete videla portfóliá „svadobných fotografov“, ktorí sa prezentovali cudzími fotografiami. Preto odporúcˇam pozriet´ si minimálne dve-tri celé svadby. Vel’mi dôležité je aj osobné stretnutie. Fotograf sa stáva okom nevesty v jej "vel’k ý denˇ ", preto ak neladia na jednej vlnovej dl´žke, treba urcˇite hl’adat´ d’alej.”www.nevesta.skJar so sebou prináša nové vône, inšpirácie aj nálady. Máme chut’ experimentovat’, zabudnút’ na tlmené farby a nechat’ sa zviest’ žiarivými odtienˇmi cˇervenej, modrej, ružovej... Textilné šperky z dielne Anemary nás vyprovokovali k zvodným jarným lookom.
Štýlová krabica: Kazeto.cz, Klobúky: TonakŠtýlová krabica: Kazeto.cz, Klobúky: Tonak
vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v E iel AD VŠE rav erk vad dob usk dopln oSVADOBNÝ nia, Fo vad u VŠ SALÓN e o d m Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKO PRE SV e-shopy, S prstene, Šp tering, Sva é dary aDIAMOND á b n ,S o sloKrál’a d43,ob949né01ozNitra bn oje VŠE bchody a , Snubné túry a ca Svadobn lúcˇka sJanka avá plnky ou o d a a Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene v , o z y y n y d , S 206 671 o, iz brúcˇk ria, Ro né dobné kvetytel.: 0911 né dar ka so slobo né age vel’trh b o d a ˇ va, Vín , nechty a v va, Zásnub ovinky, Sva doplnky, O U Svadob výstavy a bná bižuté výzdoba a diamond@salondiamond.sk y, Sv ia, Rozlúc adobné oz www.salondiamond.sk h s o a é a r r ’ á e B t r d ˇ n ˇ n k l c n D a p e b e u b Ú v v utérDIAMOND buv, terány, do ákusky a c sna, Bieliz O PRE SVA opy, Svado , Šperky, s ng, Svado ýstavy a v Svadobný bižsalón vety, S dobná ce á k n a i e K á v e z b r h v r T a , é e s o n , a ad svadobné dobsvetoznámych šaty uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE chody a e- ubné prste ntúry a cat y, Svadobn erky, svponúka ky, Sv ou VŠ výzznac n á l n p austrálskych ˇ iek MAGGIE b o p b á r p e n y o Š d o p n o S , d g B ad a SOTTERO&MIDGLEY, sekty, ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné , Obrúcˇky, vadobné a hody a e-sh né prstene tering, SvSOTTERO dary a ka so slobo é ozn é n b o y ktoré sú známe svojou nápaditost’ o u, y S ˇ c b h ec ava obc nu lnk ink a ca vad ia, Rnoblesou, U ozlú , Svadobn Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop PRE SVADB , Svadobné , Obrúcˇky, S é agentúry a vel’trhy, Svel’koužnevídanou r é t vety ná cesta ouaakvysokou y i t y s n bi uobl’úbenost’ y a b o materiálov. íz ny, ve Torty, záku a krásna, B e VŠETKO a cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné výstav , svadobnákvalitouá vpoužitých d adob TKO P z v ý S , y n , á o z n B y e k ŠE av ln rk ad ob oje sky ieli AD rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad doplnky, O a v ,S SVADOBNÝ SALÓN obná a EMIN SVETBU S é výs a SVADOBNÝ ro a a kv SALÓN ’ rhyDIVA es , Rozlú c, z ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdob stavy a velt á bižutéria kvety 74,KKošice O 4, 811 06oBratislava hop rstene, Š , zák é vý tel.: 0948 , vet dobn krás Hlavná vadob adobnŠulekova d b002n výzdoba a ky S a VŠET667 , tel.: 0907 606dy a e-s v 204 g s p , n y, Sva é limuzíny poje, Torty t’ zdravá a steneinfo@eminsvet.sk i y é v r á ln rk obcho pr opy, S bn Snubn , Špeinfo@salondiva.sk a cate By , ná adobn dary a dop v S , dobné , Obrúcˇky, agentúry hody a e-sh né prstene twww.salondiva.sk g Svado Víno, sekty ty a vizáž, , Zásnubné , Svawww.eminsvet.sk o n é ky ky né ch ca eri y, Svadobn , Rozlúcˇka s ub va bc a, n e n b a v o n l i a o n r S a v p é , y d , p b o o s r n y a o r e á d b ú k z ,d uk Úcˇ U Sv ky, Svado ky, Obrúcˇ bné agent vy a vel’trh bižutéria a kvety, S zenˇ a salónADaBfotoateliér obuv, y, veterány zákusky a c na, BieliSvadobný á V n S ná DIVA ýzdoba b E ponúkacako svet ovin nˇ a dopln Svadobný RVám do dobsalón PSlovensku Svado obné výsta yprináša a uzín je, Torty, vá a krás EEmin ukrjediný O v , Sva m s K áv i U e , a y l T na exkluzívne z n B do Bratislavy k i y é d l k b D n k Š a e n l r a o o s i A V r e b v p d p u d p americkúgznac ,B k talianskejásznac SV ,S vˇkua exkluzívnych ado sekty, ná y a do slobodo y, zášaty ršiat , Byt’ z né prstene , Tsvadobné tDelsa, n ,aSspoloc r naˇky ETKO PRE a e-shopy é prstene, Š svadobných i ž a r k r o á d , e plné rafinovaných z a ˇ enských é t i o á v n a e n Š ob adBRIDALS. e V é obchody ˇky, Snubn entúry a c hALLURE cˇka so é ozn zdrav rsdetailov. va, Ví s, nechty a va, Zásnub kty, nápoj , Ba yprepracovaných v ’ n ú t S l e , z t y o bn ag bn áž cˇe a, R , se l’tr ra rúc ép buv, Ú erány, dop bava, Víno echty a viz , Zásnubn inky, Svado oplnky, Ob Svadobné ýstavy a ve ná bižutéri vety, Svado Rozlú ad ak év rov ria, es, n BU c, zá , vet rava dob uzíny udba, tane á obuv, Úcˇ erány, dop kusky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln áp ké né yt’ prs obné ob , Snu túry a cat é prSVADOBNÝ é SALÓN tene, atSALÓN ing, SVALERY ary a o y s n r d k b e ˇ c é locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B SVADOBNÝ u ú d n WEM n r c a b s y, Sv plnky, Ob obné agen ˇky, Snubn entúry a hy, Svado ozlúcˇka s va, Zá rovi45, a, V opln echt nk911 c o r 01nˇTrenc Král’vae4/A, Bystrica k uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra ySoblahovská ria, R y, Svad e141 a d ˇín DBU Svad lnky, Obrú vadobné ag Janka té049 a 503l’t134,Banská a cu tel.: 0903 z u i y l ž b 346 tel.: 0915 0907 814 i t v e k e t o , i t s b a a e t B á u p S á s , sna O PRE SVA lizenˇ a do VADBU obn zdoba a kve dobná é vý salonvalery@salonvalery.sk Hudb , Svadobn imuzíny, v Torty, zák a salonwem@salonwem.sk á d n r a b k v o s d , vý él ES vá www.salonwem.sk Bie je, aty Sva Sva rky www.salonvalery.sk ETK nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V v y y p p iz ng o, ln darValery lobod ozn s é a dop ábava, Vín , nechty a v , Zásnubné áž, Byt’ zdra né prstene bné obchod ky, Snubné ry a cateri Svadobný n o salón s b o a cˇk Svad už viac, Rakooz10lúrokov viz Svadobný nub WEM y, Svado ,ponúka cˇes ava ec, z dobné d brúcˇ né agentú el’trhysvadobné ássalón a O Z v , , a S y i a , k k r a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a jeoautorizovaným distribútorom šaty, obleky a žakety v y v é n b a l in et pra španielskych bižut luxusné a kvˇenské ky, Sv , dluxusných ukrov znaclˇiiekzenˇ a dop BU Svado é výstavy a dobpre ete do Úcˇ áženíchov, aspoloc n c l n b p a o o d y d z k e y, Sva limuzíny, v bná obuv, y, veterány ákuPRONOVIAS Barcelona s a kostýmy pre svadobnérmamy, ya á výšaty avy a a, Bi PRE SVAD , Svadobn erky, sva šaty t a n n z s o d b n s , ý é í d o á é y a ROSA CLARÁ Barcelona. spoloc ˇ enské pre svadobných v z n a t r d n u dob šaty.Svadobné ky, s vadob ské šaty, Sv dobné lim nápoje, Tor ’ zdravá a k e VŠETKO y a e-shopy prstene, Šp tering, Sva hyhostí, Svaplesové , t a a r , é d n per ’ n py, y t c v y polocˇe doplnky, S , Víno, sekt y a vizáž, B ubné prste obné obcho cˇky, Snubn gentúry a stavy a vel ody a e-sho é prstene, Š ring, brú ásn é vý né a vad ava cate ubn bch uv a echt ná ob , tanec, záb uv, Úcˇes, n , doprava, Z krovinky, S a doplnky, O U Svadob y, Svadobn vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B i y k E r d a l o SUZY BRIDAL SVADOBNÝ SALÓN NICOLE D k m Š š o e a i a nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstene V , Svadobné rty, zákus krásna, Bi O PRE SVA -shopy, Sv stene, Šper ring, Sv K p Hlavnáv1554, rBratislavaa cate y Úl’any oje, To B ty ,S ae n996é16,p484 brad ravá a ene VŠET obchodyDostojevského o inkVel’176ké555 p plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné cuktel.: 0904 u r d á tel.: 0918 n z n ’ S , t , y y t y ntúry el’trhy, Sva t B a info@suzybridal.sk s h é a k e k v , r ˇ c c v y n g e ž a e p s a ú svadba@salonnicole.sk k b a á b , n r r s é o z é á , o i b p u n n v ec, z buv, Úcˇes rány, do orty, zák bavawww.suzybridal.sk , Vín echty a v , Zásnub inky, Svad oplnky, O www.salonnicole.sk vadob é výstavy a obná bižu S e a o n T t á v d , , v e z o á U s e , a a v r j adobn limuzíny, ekty, nápo dba, tanec á obuv, Úcˇe rány, dopr usky a cuk a, Bielizenˇ PRE SVADB y, Svadobn perky, svad ná výz pNicole Vám uženviac ,s né Hu bn Salón e, Šako 25 rokov veteBridal orty, zák á a krásn VŠETKO a e-Salón shoprináša , Suzy vadob ado ypredaj t S n s , í vadob ábava, Víno bná obuv, aty, Svado ponúka r z g v na svadobné šaty modely svadobných T y p u n , a e d i v jeposkytuje yt’ zdr ter do é lim tyNevestám éš ,z ubnéˇenských šiat prsten obné obcho cˇky, Sna spoloc opy, S d a caprestížnej B , nápoprístup h é , y s ž n r tanec ké šaty, Sva Spolocˇensk y, Svadobn a odoplnky. á b k e ú z e t u i ú a individuálny španielskej znac ˇ ky Pronovias. s d en znaccˇhkyonájdete a vna mieru.va, Zásn dy guvedenej k n , dat’esicušit’ , s Sva lnky, Obr bModely y, Sva yšaty ímožnost’ a , y t n n p l V t y é e h o , p ˇ a k a c n b a h š o o n s a v o l i d é ,n n do v NewdoYorku, a pr ba ov op a e- né prs Spo bné Barcelone i yParíži, ocdˇNicole. aa aktuálne vadob obná obuv a, tanec, zá obuv, Úcˇes eterány, do sky a cukr ielizenˇ a d ADBU Sva nielen h v S c S ub , b ale vždy i v Salóne y o U VEST blek, Svad cie, Hudb Svadobná muzíny, v orty, záku krásna, B O PRE SV cukrovink Svadobné Obrúcˇky, Sn agent a o li y, TK ,T rá y, áa né ty, dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v d iel AD BONNY VŠE rav VŠE usk nia, Fo vad y, Sva stene, Šperk ing, Svadob ary a dopln SALÓN uHELLA E SVSALÓN e p o R o d m Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B SVADOBNÝ P o h á s O b r d K r ,S ozn slo y a01eHlohovec bn oje VŠETPribinova avá b01néŽilina bné p túry a cate , Svadobné lúcˇka soSad plnky ou o u o 19,od920 SNPv8,ad010 h n d c S b a , Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene o z y ˇky ar922 015 tel.: 041/562 agen ety, S 22 28,ob0903 l’trhy rúc120 ia, Ro o, iz slobod né dobné tel.: 0911 né d551 o s info@bonny.sk a d ky, Ob Svadobné ýstavy a ve ná bižutér ýzdoba a kv info@salonhella.sk k a ˇ va, Vín , nechty a v va, Zásnub ovinky, Sva doplnwww.bonny.sk y, Sv ia, Rozlúc adobné oz v www.salonhella.sk b v h U s o a é a r r ’ á e B t r d ˇ n ˇ n k l c n D a p e b e u b Ú v buv, terány, do ákusky a c sna, Bieliz O PRE SVA opy, Svado , Šperky, s ng, Svado ýstavy a v ná bižutér kvety, Sv bná ce a o rá TK Svadobný ,z sh BONNYprstene ob na tom, , ve cateri Svadobné v ky, svadNezáleží dcoˇibstea nevesta, a e-salón , Svad VŠ z a y y ý uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE ponúka y d k v é r o n n á l ú r h , b t e y bn host’, cˇi vaše nu ˇkamné agen ddiet’opa lobodou obc svojim pr ná By adonaalebo y, Szákazníc -shop prstene, Šp ing, Svide kˇkové ry abirmovku, e ˇ c a znac svadobné šaty sv. prijímanie, b ú a sekty, ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné luxusné d r o y é b d d n r a šaty, obcho é O Mariage, spolocSˇvenské a so s obné ozn e b , n k t o y y ˇ Emmi venc ˇ ek, stužkovú alebo ples. c b h a a d k k c c ú u v a l n e n a n l i a z v U é d y ,S ,S prijímanie, ia, Ro ukazujú, Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop PREšaty rzákazníci SVAnaD1.aBsv.detské y, Sva cesta é adobn y, Obrúcˇky né agentúr y a vel’trhy žeSpokojní t t v e u S v , ž pánske obleky ideme správnym smerom. k i y i t s b a O á e B k u ink dopln U Svadob obné výstav , svadobná á výzdoba y, Svadobn TKO P zíny, v , Torty, zák á a krásna, ne VŠETK a cukroavdoplnky. a ˇ n e z n B y e k ŠE av ln rk ad ob oje sky ieli AD rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad doplnky, O a v a kv MIRELLI obná a é výs a ro aMARCO ’ rhy, S es , Rozlú BU S c, z ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdob stavy a velt á bižutéria kvety CITYé GATE Laurinskáo19, bnBratislavadoba a TKO , zák shop ne, Š adob , vet dobn krás n vý tel.: 0910 d 240 a v 920 s y ýz , y, Sva é limuzíny poje, Torty t’ zdravá a stene VŠE bchody a e- ubné prste atering, Sv y, Svadobimagehouse@marcomirelli.com y perk vadobná v ry a doplnk á r p c n n y Š o p n o b S , a B , é , h é e o , y y s y n ž d n n t r k b e cˇ te www.marcomirelli.com zá o ,S a tú ub Sva Víno, sek ty a vi rava, Zásn vinky, Svad plnky, Obrú obné agen obchody a Snubné prs a catering vadobné d zlúcˇka so h , c a e v n a é y d , p , S Mirelliéria, Ro o o yMarco znac záb uv, Úcˇes, S l’trˇkuhvlastný ny, do sky a cukr ielizenˇ a d ADBU Sva ky, Svadobn y, Obrúcˇky né agentúr yjePre e á v r b žut ba a kvety, typický rukopis, a e i o t b e B k á u v b , v á V n k n n a o i , a l S n t á b v y ´ d s ktorý splnˇavvšetky b o E o a n sn štandardy, ,z op do s adosa svetové á výzd plnky, Sva imuzí poje, Torty ravá a krá VŠETKO PR usky a cukr ielizenˇ a d ADBU Sv vadobné vý erkya ,dostalo l n jejdocenenia é b n o b B V d S p od prestížnych o a firiem. ado sekty, ná g, Svsvetových ry a d slobodo , Byt’ z né prstene , Torty, zák á a krásna, ETKO PRE S a e-shopy, é prstene, Š Módnym nmarketingom i ž a r á d , e z posúvajú é t i o v n a e n Š ob odievania a c kultúry adpánskeho ˇka so é ozn c va, Ví s, nechty a va, Zásnub kty, nápoj , Byt’ zdrav rstene V é obchody cˇky, Snubn entúryvnímanie v ú S l , z y o rh na vyššiu nal’tSlovensku bn ag bn áž cˇe a, Rúrovenˇ. , se ra rú ép buv, Ú erány, dop bava, Víno echty a viz , Zásnubn inky, Svado oplnky, Ob Svadobné ýstavy a ve ná bižutéri vety, Svado Rozlú ad ak év rov ria, es, n BU c, zá , vet rava dob uzíny udba, tane á obuv, Úcˇ erány, dop kusky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln áp ké né yt’ prs obné ob tene, aPÁNSKEJ ing, S MÓDY ary a o y, Snu túry a cat é prCENTRUM s r d k e ˇ c é locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZásnTOM t ubné STEED ú d n r c a b s n n b do , Sv va, OBLEKYnNAkyMIERU a, V lúcˇka túry a ’tr1,h982 , Snub opln nky, O echt né age , S01vaTornal’ z y o R , a a l uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra y a cukrovi izenˇ a dopl U Svadob y, Obrúcˇky obné agenul. Dr.y Töröka i d ve 636 242 ižutér kvety, Sva v atel.: 0905 B ad ob nk te sk Michalskána2,, B811ie01l Bratislava b a l v D a, t e t á u p S á s A v b k n o , ý n V d á b d y v b a S u z o á s o a é majorova.cpm@stonline.sk , ín E H 740 482 d BU rátel.: 0905 , svad ná výzdoba y, Svadobn y, Sva obné limuz poje, Torty dravá a kinfo@oblekynamieru.sk KO PR na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perwww.cpm-panskamoda.sk y t T k a E š Š é V k ná t’ z nsk ky, Svad ene avá a krás e VŠETKO dy a e-shop é prstene, Š ing, Svadob ry a dopln odou V sekty, a vizáž, By né prstwww.oblekynamieru.sk , n o l r p n í o ad o slob né ozn yt’ zdširoký výhradne va, V s, nechty a, Zásnub záPonúkame s prsten obné obcho cˇky, Snubn túry a cater V našom bné da pánskom sortiment B a o é , a b d ž k n á ˇ a c b z v u i lúkompletnúvadob vstarostlivo , S salóneia,nájdete cˇe av ec, Rozpánskeho rhyponuku , Svad lnky, Obrú obné agen a vel’tsvadobnom , Zásn vmateriálov yoblek avyberaných k r a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a a možnost’ svadobného v personalizovat’ sinváš é a i t ety, S ky, Svad r p u d p y o o a iž pre akýkol’bvaekatypkvsvadby. o poslednéhoa cdetailu. r Tom Steedenˇ a d v e v ˇ b c k d o a t oblec ˇ enia S , t u e d Ú á do s y , v a n ý , n v v dopln tavy a zdo aj zoaširokého y, S limuzíny bná obu y, veterá jeákombináciou ieliz E SVADBU adobné v y, svadobVybrat’ sinvšak ýmôžete sky profesionálneho a v B u y , k á r a n z o d b k n s spektra zí né ad a kpríjemného zážitku ty,spracovania rá naéoriginálnych é výs s ado slávnostných O PR -shopy, Sv ene, Šper b n v a o K b S d T , á o a E g v vadob ské šaty, Sv dobné limu nápoje, Tor z individuálneho d svadobných oblekov, ktoré nemusia v Š prístupu a pozornosti, a V ylen, Sv obligátnej zdsardostávaskaždému , Sva e, Šperky, y a e ubné prst y a caterin vel’tbyt’ h ’ e y t a r , d n n p y v c ˇ iernej. y e o e ktorá zákazníkovi. o ˇ t S B c t h , , k h o c l ž y n b r -s se á k a n pr po dopln bava, Víno, echty a viz Zásnubné Svadobné o Obrúcˇky, S bné agentú né výstavy bchody a e ubné prste catering, a v u ná ob , tanec, zá uv, Úcˇes, n , doprava, krovinky, a doplnky, U Svado y, Svadob vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y ˇ r T u o z t t b B i y k E r SPOLOC ENSKÝ SALÓN NICOLE d a l o BIZARRE TAILOR D k m Š š o e a i a e V NA MIERU obné rty, zákus rásna, Bi O PRE SVA shopy, Sv tene, Šper ing, Sv nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstenOBLEK d a v S s k r o K p rBratislava y, eDostojevského B ty ,S n996é16,p484 a cate , Sva brad ov10,in821k 05 Bratislava poje, T yt’ zdravá a tene VŠET obchody a ytel.: 0918 plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné Hrachová u y r á r n k n ú S u , t , c y n y k av ech sekt a vizáž, B ubné prs vadobné ava ky a tel.: 0911 brúcˇsvadba@salonnicole.sk né age vy a vel’trh ižu O b , Víno, 286 464 o y ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus bavinfo@bizarretailor.sk S , www.salonnicole.sk n y d k , s t a a y n á a ná b o nech prava, Z ukrovink enˇ a dopl DBU Sv bné výst te á www.obleknamieru.sk b , ,T e z á s e o , v j e n c , d ˇ o c e b y a p Ú o n v n o í á do ad ky, s obná výz buv, terány, d ákusky a c sna, Bieliz O PRE SVASALÓNopNICOLE erˇiavanie limuz no, sekty, n v, Hudba, ta obná oChceli y, Sva– predaj p é Š n a požic , e K á b e z by ste zladit’ vzhl’ a d d h v r T , o s n , í d k VŠE ody a e- svadobných obu aty, Sva vad ábava, V orty dravá a rste slimeroblekov zíny do dokonalosti pánskych g, Sva , Svado á T p u ženícha n , e n i é e n m j b n i e o o h l š b t z t z d é é , u JAVIER r, WILVORST, bc áp starostí?áž, Byt’ rs zbytoc , nˇných y a caRIVIERIa e-shopy vad typre tanec ké šaty, Sva Spolocˇensk y, Svadobn oa,bez bné p vadobné o brúcˇky, SnLICONA k ú z e u AtLUCCIANO i s n v n Máme vás riešenie. s e a á g ín vybavíteevcpohode hody e-shopy, S hty na jednom cfrakov a, Z ovinky, S oplnky, O dobné aako i smokingov, plnk bava, VVšetko cˇens bné šaty, v b o o a o l d n r o é , a p p s n a o r v e á S b doplnkov. cˇ k svadobnému y, d oblekuky a cuk nˇ a d DBU Sv y,vrátane ody a nubné prs adopánskych vado obná obu a, tanec, z omieste. e n v, ÚDoplnky h v S z á u c i S r l b b e e i o t s U zladíme aj do farby svadobných šiat. VEST blek, Svad cie, Hudb Svadobná muzíny, ve orty, záku krásna, B O PRE SVA cukrovink Svadobné Obrúcˇky, S agent a o li y, TK ,T rá y, áa né ty, dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v E d iel VŠE rav usk SVAD hoSALÓN dopln SVADOBNÝ nia, Fo vad y, Sva stene, Šperk ing, Svadob ary a VALERY u VŠ SALÓN ESVADOBNÝ e p o R d m Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, BDIAMOND P o á s O b r d r ,S eslo bn né oznBystrica oje VŠETK bch45,821 avá bné p túry a cate , Svadobné lúcˇJanka plnky ou a soKrál’ ody a04 Bratislava o u o k a 4/A,v974 01bBanská d n d a S a , Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene Vietnamská o z y 671 é agen y o ary134 o slobod né 806O671,br0911 0915 úcˇk806 vety, S814 049, o, iz né dobtel.: 0911 ksalonvalery@salonvalery.sk né d503 n vel’trh ižutéria, R ba atel.: 0907 b b , a o o y y d d k v a a n va, Vín , nechty a v va, Zásnub ovinky, Sva diamond@salondiamond.sk o www.salonvalery.sk/panskeb cˇka s bné oz l v v ta d ú S p S á s l z , o ý n z ý y d v o www.salondiamond.sk b v h U s o R a é a r r o , n nˇ k l’t cˇe ná DB ad pr utéria kvety, Svad ná ce buv, Ú terány, do ákusky a cu sna, Bielize O PRE SVA opy, Svadob , Šperky, sv ng, Svadob ýstavy a ve náobleky-zakety/ ž i b b a i v rá TK salóna DIAMOND ,z , ve e-sh v Bratislave rstene úry a cater , Svadobné rky, svadob á výzdoba lnky, Svado VŠ y p uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠESvadobný d é o n h b t e y u salón Valeryavám pánske agen opponúka bc vysokokyelegantné oponúka pr ná By , Snu a kvalitnej adobnobleky vpánske é -shop prstene, Šp ing, SSvadobný ry d znacˇskyo slobodo zn e n a nemeckej b úcˇ prestížnej a sekty, ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné obleky, Oabvesty d r o y é d d n o er Masterhand va né a talianske znacˇky SWILVORST cˇkaBella. dobné o adozbmála ech ava lnkynemeckej inky é obch úcˇky, Snub ntúry a cat ’trhyAko Svjeden ozlúAnna , n R DBtakU aj na prenájom. , b svadobných salónov naSpredaj, A a o i V Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop Preako d r y, Sva cesta l mámeižvuponuke e é r a t e t g E b v e v a R S v O , aj pánsky anglický pánov ponúkame aj nevyhnutné , a P é k y i t y s n b y a O á k košele, kravaty, e B k u rovinako dopln U Svadob obné výstav , svadobná žaketá va ýnetradic adobn TKO P zíny, v , Torty, zák á a krásna, ne VŠETKsvadobné zdobˇané obleky, kdoplnky v a u S c ˇ n , e a y z n B y ktoré ladíme k nevestiným šatám. motýliky a manžetové gombíky. e k ŠE av ln rk ad ob oje sky ieli AD rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad doplnky, O a v lú ,S obná a é výs a ro a a kviZlato.sk es BU S c, z el’trhy žutéria, Roz y v a ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdobINTERNETOVÉ y t v ZLATNÍCTVOi KO zák á a krás dob obné výsta vadobná b doba a kve hop rstene, Š obn zíny, vet T , s a d E y v a t Š e S r v V , a o S g d v y ýz y, ky, s 999 000 rinfo@izlato.sk é limu ty, nápoje, T ž, Byt’ zdra né prstene né obchody y, Snubné p y a caterin shopy, Sva ne, Špetel.: 0908 bná v y a doplnk n o b d o a d v r k b r e cˇ te zá o tú ub Sva Víno, sek ing, S dobné da úcˇka so ty a vi rava, Zásn vinky, Svad plnky, Obrú obné agen obchody a Snubné prs a caterwww.iZlato.sk h , c a l e v n a y, Svúabenejším vad vadobné brúcˇky, kro izenˇ a do dop záb uv, Úcˇes, a, Roz vety, S túry Patríme krhnajobl’ S , i u ’ n r y t c l e é n e t a g U á v u a S y r O B l ob ie zlatníctvam y, sk né bižPôsobímeoba a k y a na internete. AD ky, ete bnáSlovensku. o dobná imuzíny, v Torty, záku a krásna, B KO PRE SV a cukrovin enˇ a doplnk U Svadob bné výstav online na celom d a výzd lnky, Sva v s vám kompletný ásortiment , l T , á o z n B y i y e E é v d l k b j Ponúkame D k Š a e n r a o o s i A V r e b v d p u p šperkov a a drahokamov, t’ zd rstene ado sekty, ná Szvperál zák a dop obodo na, B KO PRE SV -shopy, S rstene, Šzlatých y , , s y g B y á r , t n r i ž a r k r o á d p e o, ,T a stovky ET áa viz atevzorov zásnubných né ép bné prstenˇcovˇka so sl n adozirkónmi va, Vín s, nechty a va, Zásnub kty, nápoje , Byt’ zdrav rstene VŠ é obchody cˇky, Snubn entúry a c shdiamantmi, v S , y Rozlú adobné oz n g e ž r e , p ’ a s ú b a t ˇ á c a , l r r é o aj so Swarovského kryštálmi. i z é e Ú o i p b r n d , n v v o n é O b a í v b t , d a bu rány, c, zábava, V es, nechty a rava, Zásnu rovinky, Sv ˇ a doplnky BU Svado é výstavy dobná bižu a kvety, Sv ria, Rozlú e t e v , n ˇ n k c e uzíny udba, tan á obuv, Ú erány, dop kusky a cu na, Bielize PRE SVAD y, Svadob perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln áp ké né at nu yt’ ob ne, tering, S prs ary a o d é locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZásnVIPGOLD.SK ubné , Svadobné , Obrúcˇky, S gentúry a c ubné prste y a cBISAKU n a b vado Rozlúcˇka s úr ZÁSNUBNÉ va, a, V opln echt , SPRSTENE lnky adobné a rúcˇky, Sn é agentZLATÉ ink04y Bratislava y v p h o o r ’ r d t 7, 851 l k uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra yBosákova e112nˇ a DBU Sv lnky, Ob vadobn téria, ety, Svad a ve SNP 19, Bratislava a cu tel.: 0948 z u i y l ž b 223 i t v e k e Námestie o , i t s b a a e t B á u p S á s , n 213 154 ba a kv á sna O PRE SVA lizenˇ a do VADBU ob542 é vý ,tel.: +420 Hudb , Svadobn imuzíny, v Torty, zák a kráinfo@vipgold.sk d n a b v o s d e S l y K a ýzdo ky, Svadobn , y á i www.vipgold.sk t bisaku@bisaku.sk e v v T é k E v B j a S r E , a n R á š o , e Š r a b P n p y é p V d o n ,Š op ná KO ás t’ z nsk ky, Svad vadob ry a dopln odou V steneobrúcdˇkurajevmožné á a krmenit’ene VŠET hody a e-sh né prstene ering, Swww.bisaku.sk sekty, a vizáž, By né prKaždú , n o l p n í o dabyt’ zásnubný ad o slob né ozn yta’ zvašich predstáv. va, V s, nechty a, Zásnub záž,podl’ s prst obné obc cˇky, Snub túry a cat Podl’a vtradície bnbyémal B a o é a b d k n á ˇ a c b z ú d obrúc vNai svadobných den nuˇkach je možné zlúzlatého Svadob , Sˇ prežiarenýia,leskom cˇe av ec, Rsobriliantom. y, Sva plnky, Obr dobné agen a vel’trhyprsten a, Zása farebnost’ k r a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a omenit’ rýdzost’ zlata, v ˇža,unajlepšie é n a i t r v vety, nky, Svad p y o o kkolekcie a i šperk z originálnej r obrúcˇok, enˇ a d v e v ˇ b c k d a o a t povrchovú úpravu S , A práve t u e d Ú á a s y c , v a n b ý , n v v pl a y zdo ˇ ov BISAKU y, S limuzíny bná obu y, veterá ieˇok,liz E SVADBU adobné v y, svadob zásnubných ýprsten sksvadobných profily obrúc jedo a v B u y , k á r avy a a á t a n n z s o d b k n s v , ý é í R d r o S á é y poc ˇ ty a vlastnosti kamienkov, úžasným darom, aký môže venovat’ v z n e P , a t r d n u é y p dob vecˇnejSlásky. vá a k briliantov vadob ské šaty, Sv dobné lim nápoje, Tor ’ zdraosadenie ŠETKO y a e-shop prstene, Š atering, Svamužhžene adobn perky, s Snavadôkaz V v , y , e y t a r , é d n ’ n p y t c v namiesto zirkónov a pod. y polocˇe doplnky, S , Víno, sekt y a vizáž, B ubné prste obné obcho cˇky, Snubn gentúry a stavy a vel ody a e-sho é prstene, Š ring, brú ásn é vý né a vad ava cate ubn bch uv a echt ná ob , tanec, záb uv, Úcˇes, n , doprava, Z krovinky, S a doplnky, O U Svadob y, Svadobn vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk SvKLENOTNÍCTVO é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t ONLINE b B i y k E r d a l o RÝDL D k m Š š o e a i a , Sv Šper ng, Sv e V PRSTENE obné rty, zákus rásna, Bi O PRE SVA shopyEPPI , nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rsteZÁSNUBNÉ e n d a n e v t S p y, B ty ,S e, To zdravá a k e VŠETK hody a e- nubné prs ry a cateri a j i2n- kPasáž v o o p plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné Michalská r á k c Bezplatná, Sinfolinka: 0800 Oldn City’ n tú 330 ’trhy, Sv gen222 av ech doprava ákusky a cu íBratislava sekty, a vizáž, Byt ubné prste vadobné ob , Obrúcˇkytel.: a876 b 0902 930 , l n é á , o s z n n , e b ˇ c c V o , y e z S , tel.: 0911 501ec172hty Ú y a ve á bižu n y , d k , , s a v info@eppi.sk y a n y n v v á a t l v á k t u r a Z p S r s n , b o b i o e ý d va ov áo U s, n e, T , zá info@obrucky-rydl.sk vet né v y, svadobn ýz b o d v, Úcˇe rány, dopra usky a cukr a, Bielizenˇ a PRE SVADBwww.sperky-a-diamanty.sk adobn limuzíny, ekty, nápoj dba, tanec á obwww.obrucky-rydl.sk a u v v k ,s né Hu ák bn ete ásn VŠETKO a e-shopy, S stene, Šper , Svadobná o z v r , , k y y t a n r í vadob ábava, Víno bná obuv, aty, Svado Zásnubné á o z - vlastné é prponuke cnájdete tering hopy, Svad poje, T modely, do ’ zdrav né prstene né obchody y, Sntradic é limuktoréprstene éš ,z ubV nnašej aprstene, t á a c k n y v ˇ né zásnubné s inde neuvidíte: e n b a B , S n n o , , y y e a ž d t y ˇ r t ú možnost’dvybrat’ a e-s py, Svad šat sek módne oloc lnky, Sva Víno, najnovšie ntmáte vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk priéktorých é y p e a k S g , s trendy y o a y t n h t e h c , p a cˇ b ˇ a a e-sho si osadenie rava ukrovink a doplnk Svadobn a certifikovaný é oprsten ruc ˇnnáecpráca kombinovaná , p s n o e Spolo vadobné š obuv a do ec, zábava klasická b ˇ c d o , diamant Ú d y ˇ n c , ody nubné prs a e n svnajmodernejšou technológiou a h v U n S á z á u c i S y r a B l n b , b t e k e b D o , y i o t s U podl’ a vašich predstáv. ve priamo ody, výrobcu ,ceny záku krásna, B O PRE SVA cukrovink Svadobné Obrúcˇky, S agent VEST blek, Svado cie, Hudba Svadobná mpríjemné zínykompletný t u r servis o , á i T a o l y y, TK , r y, áa né t dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

∙ ∙ ∙ ∙

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v iel AD , Fo VŠE rav VŠE erk vad pln dob usk dou oznámenia y, Svad Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKO PRE SV e-shopy, S prstene, Šp tering, Sva é dary a do slobiZlato.sk o k o bn oje VŠE bchody a , Snubné túry a ca Svadobn lúcˇka sINTERNETOVÉ avá bné doZLATNÍCTVO dopln odou a a Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene v , o z y S y n y o , é r k e h ˇ y c R a n g r 999 000 éd o, iz brú slob ria, né dob kvettel.: 0908 né a vel’t adobn ozlúcˇka so né oz va, Vín , nechty a v va, Zásnub ovinky, Sva doplnky, O U Svadob výstavy a bná bižuté výzdoba a hy,info@izlato.sk v S né nˇ a kr l’tr www.iZlato.sk cˇes dob ná a, R DB ado pra buv, Ú terány, do ákusky a cu sna, Bielize O PRE SVA opy, Svadob , Šperky, sv ng, Svadob ýstavy a ve ná bižutéri kvety, Sva bná ce sortiment rá TK ,z év eri sh obMáme najširší ne , ve ba ˇaok. y, Svado Š doobrúc z ý uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE chody a e- ubné prste ntúry a cat y, Svadobn erky, svad svadobných v á nonline na celom plnk odou V b o p b á r p e n y o Pôsobíme Slovensku. Š d o p n o S , g d B , é a , h é e , a a y s y n ž y n n t v ar kompletný slob ozn sek dvám vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk Svadobné hody a e- né prste tering, S Ponúkame o é s a n a y b t k o ˇ c b h sortiment šperkov z perál dobné ec ava obc nu lnk ink a ca vad zlatých U ozlúvzorov R , a stovky i Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop PRE SVADB , Svadobné , Obrúcˇky, S é agentúry a vel’trhy, S a drahokamov, r y, Sva cesta é t t e u v ž k i y i t y s ˇ ov s diamantmi, zirkónmi prsten n b a O á k e B k u vy b adobn TKO P zíny, v , Torty, zák á a krásna, ne VŠETK a cukrovin zenˇ a dopln BU Svado obné výsta , svadobnáaj sonSwarovského zdobakryštálmi. v ý S v , á y y e k ŠE av ln rk ad ob oje sky ieli AD rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svaˇd doplnky, O a v obná é výs a rhy, S éria, Rozlú ro OBRÚCKYa RÝDL BU S a a kv BISAKU es c, z el’tOBRÚC v a ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdobZLATÉstSVADOBNÉ y ižut a kvety av bˇKY á b k n Š O t Michalská 2 -EPasáž Old City- shop s ý n o , á b e K á v e z b d o v r T , é o n a , d k y e n VŠ Bratislava zdoba lnky sva19,d Bratislava SNP y a e bné prst tering, Sv y, Svadob Námestie ý , y, Sva é limuzíny poje, Tort t’ zdravá a stenetel.: 0911 d v y o k á r h n e c b 542a213 pr bn do154 By , ná é o501b 172 úcˇky, Snu túry a ca a e-shop a dop e, Šptel.: +420 n y n v b r e S t o , a s bisaku@bisaku.sk d g d Svado Víno, sekty ty a vizáž, , Zásnubné , Svinfo@obrucky-rydl.sk n r r o a rin dobné Rozlúcˇka s ky, Ob adobné age né obchody y, Snubné p ry a catewww.bisaku.sk ky www.obrucky-rydl.sk ch va a, a n e n a v l i v n r a v p S , p , b o o s o r y e á , d b ú k z a t S o cˇ Sv ,d uk Úcˇ ˇ a výroba el’trh sú najosobitejším , Svad lnky, Obrú obné agen taSnubné žutéri ba a kvety, a vprstene elizenzákazková i DBU umožnvˇuje obuv, y, veterány zákusky a c na, BiJedine y b y A k á v á V n n i S n b d b šperkov. výzdo o a n s splnit’ , op ýs RE vek vašea cpredstavy. do zovvšetkých adosnubný ukarvášho O Pakékol’ smohol Kzhotovit’ á ˇ stat’ plnky, Sva imuzí poje, Torty ravá a krá VŠEAko enˇ a d ADBU Sv vadobné v eAby , l T z n y originál podl’ i y é sa prsten l k b k e n r o s i b d u d p každodenným a doplnkom,ry a do k a, B O PRE SV shopy, S návrhu, naše ado sekty, ná o , záprispôsobit’ ytak , Byt’ z né prstene vašim tprianiam. ng, Sv charizmu, ráosmnmodely tene, Š musí i ž r s k r o á K r e , e z a T Naším ciel’ je, aby T é davkus a so slobod p t i o vyjadrovat’ , a E á v n a é e n Š j v y c í b b n a o V a d V o a u b y r , p o d a ktorýohozlnosí. cˇk ht produkty zd bolirvstmaximálnej va ná výsledné vcˇloveka, jedinecˇnost’ ásn ene obch rúcˇky, Snu agentúry aRuc y, Svyrábame hpreto R ú adobné ozn ž, Byta’ prijatel’ r es, nec doprava, Z íno, sekty, vizákvalite , p ’ néých cenách, aleaajdobné t ˇ c a ˇ ne originálne l i é e Ú b r n , n v é O b v b t , a v bu snua vašichvpožiadaviek. kolekcie prsten rány, c, zábava, V es, nechty a ravpresne ety,ˇSov.v ria, Rozlú á bižusnubných nky, S nˇ a doplnky BU Svado né výstavy autorské , Zápodl’ e i v n a t k b e o o a v r , d ˇ k a c e uzíny udba, tan á obuv, Ú erány, dop kusky a cu na, Bielize PRE SVAD y, Svadob perky, sva ná výzdob bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln áp ké né yt’ prs obné ob ing, S bné dary a o y, Snu túry a cat é prstene, VIPGOLD.SK r k e ˇ c locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZásnLAURA t ubné GOLD ú d a r c a b v en bn vado Rozlúcˇka s va, cˇ. 269, a, V túry a 7,’t851rh04y, SBratislava opln echt lnky, O adobné ag rúcˇky, Snu é agenBosákova inky, S a Turná v p o o r d Trencˇianska l k uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra Javorie Sv ve 223 i112žutéria, ty, Svad nˇ e429 , Ob vadobn atel.: 0948 a cutel.: 032/65 z y i y y U l k b 85 t v e k e B o n , i t s b a l D a e t B á u p S s , sna O PRE SVA lizenˇ a do VADBU obná zdoba a kve dobná é vý , svinfo@vipgold.sk Hudb , Svadobn imuzíny, v Torty, zák a klauragold@lauragold.sk á d n r a b o d vý él ES vá www.lauragold.sk Bie je, aty Sva Sva rky www.vipgold.sk ETK nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V výrobcaene p Sme najväc’ ˇzšídslovenský iz o, ln ing obrúcˇnkuéjedmožné rˇaok,v v ponuke ary menit’so slobod n hody , Snubné p a caterKaždú t c s t b a dop ábava, Vín , nechty a v , Zásnubnésvadobných r y obrúc máme podl’ a Vašich predstáv. o p b B é o é , a zážako 1200Zunikátnych ubn modelov iviac bné oz lúcjeˇkmožné Svad obrúc dobn , Obrúcˇky agentúry ’trNahysvadobných va ˇokach c, z uv, Úcˇes v o n z , a a e s d a r v n á a R S p y a , v , t o t , y y é l iaa farebnost’vzlata, h d a ˇok, ktoré b a, injekmožné ety, S ky, Svad utérúpravu oplnk Svadobn ýstavy a ve nmenit’ k ˇok, ižrýdzost’ opravvsietiobrúc rovvSlovenskej bná o , veterány, v, Úcˇes, nec ny,svadobných d b k d a o a zakúpit’ predajní povrchovú obrúc u d á a ˇ n c a b e v a dopln tavy a y, S limuzíny bná obu y, veterá aáCkˇeskej ieliz E SVADBU adobné v y, svadob profily ýzdo obrúc skyrepublike.nOriginálne svadobných ˇok, a v B u y , á r a a n z o d b k n s , ˇekové balenie, é a vlastnosti zí né ad tydarc rácertifikát pravosti nkamienkov, é výs s kbezplatný adpocoˇtyosadenie O PR -shopy, Sv ene, Šper b n v a o K b S d T , á o a E g v vadob ské šaty, Sv dobné limu nápoje, Tor ’ zaddoživotný d servis briliantov v Š a V r povrchunsúe samozrejmost’ Sva , Šperky, y, S zirkónov ,pod. y a e ubné prst y a caterin vel’trnamiesto h y t a , d n p y v na obnovu . a y e o e o ˇ t S B c t h , , k s h o c l ž y po plnk va, Víno, se hty a vizá snubné pr adobné ob rúcˇky, Sn é agentúr výstavy a hody a e-s bné prstene tering, o d a b á é n v a ca u bc uv ec ná ob , tanec, záb uv, Úcˇes, n , doprava, Z krovinky, S a doplnky, O U Svadob y, Svadobn vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B i y k E r d a l o KIM GOLD D k m Š š o e a i a nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstene V , Svadobné rty, zákus krásna, Bi O PRE SVA -shopy, Sv stene, Šper ring, Sv K pKukucˇínovavi17,nk920 r y 01 Piešt’aonyje, To e e B ty ,S o77 35 110, 0905 p720 yt’ zdravá a tene VŠET obchody a y, Snubné p túry a cat , Sva plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné tel.: 033/ r á 718 k n u , c y cˇk né gen ž, B av ech prs ’ rhy sekt ava ky a kimgold@kimgold.sk Víno, chty a vizá Zásnubné nky, Svadob plnky, Obrú Svadobné a stavy a vel t á bižu ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus bavawww.kimgold.sk , áo e, T , zá v, Úcˇes, ne doprava, vete rovi lizenˇ a do VADBU né vý y, svadobn ýz k b u o c d a , adobn limuzíny, ekty, nápoj dba, tanec áNaším e S a krédom je plne uspokojit’ u i v v k E ány dôveruzákusky rásna, B n ob ktorí terdávajú ,s né Hu bzákazníkov, enám KO PR e-shopy, S stene, Šper , Svadobná v T , , k E y y t Š a n r V í vadob ábava, Víno bná obuv, aty, Svado zakúpením a našich svadobných To é pr catering py, Svado ravá rstene ody mˇuokza poskytnút’ je, dlhodobý n i d o o h l š b z z c p d ’ é é , u t b á a c k n obrúc im n y o v s e p n o a B , ˇný servis. é ,S tan ké šaty, S Spolocˇen y, Svadob záruc vizáž, , Zásnubné y, Svadobn y, Obrúcˇky é agentúry hody a e-sh py, Svad , seˇknýtya pozáruc o a k n , s y í y t n n l V t e h c , Každý kúsok p a obrúc cˇ ec ˇky je dokonale nkamienky rava ukrovink a doplnk Svadobn obné ob dy a e-sho prs , p s o e Spolo vadobné š obuv a do ec, zábava opracovaný, ˇ c d sú osadené , Ú y v, presnost’ S Svad né obcho y, Snubné y a c a, Bielizenˇ VADBU roáuna obrúcˇkyktak an ná bsuvysokou , t e k b o , y t s U o k a e á u T d v b n n S i , a S d u t E ob ob VE cˇk ov Sv ny sn , zá imuzí svojpnezamenitel’ Tortyný vzhl’raavd.á a krá VŠETKO PR usky a cukr vinky, Svad lnky, Obrú dobné agen oblek, štaurácie, H é šaty, Svad bné získavajú l , ý e j n o b o o á a k e k op zd ý do tiele, r , Spolocˇens plnky, Svad íno, sekty, n vizáž, Byt’ né prstene je, Torty, zá usky a cukr Bielizenˇ a d VADBU Sv vadobné v š a k , S b tely bné šaty buv a do ava, V es, nechty a ava, Zásnu sekty, nápo , Torty, zák á a krásna, ETKO PRE S a e-shopy, prstene b á o o z d , á a c é ˇ e c U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v E o d iel AD VŠE rav usk y, Sva stene, Šperk ing, Svadob ary a doplnEASY u VŠ námenia, F vad WEDDING p o o d Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKOSVADOBNÝ PRE SV eŠTÝL o h s b r d o r y a -pri Dunaji bn né oz doplnky, S u oje VŠE bcho1,dIvanka avá bE-SHOP bné p túry a cate , Svadobné lúcˇka so slSVADOBNÝ o u d n a S , Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene Sládkovicˇova v o z , S 933 818 ky 804 úcˇ152 dary a so slobodo bné tel.: 0940 agen a vel’trhy téria, Ro a kvetytel.: 0910 , r é o z é é o i b n d n n v n O b a í b b , a v u V o o info@svadobnystyl.sk S n a y d info@easywedding.sk va, plnky BU Svad é výstavy dobná bižu á výzdoba ’trwww.easywedding.sk y, Sva ia, Rozlúcˇk adobné oz necht prava, Zás ukrovinky, enˇ a dowww.svadobnystyl.sk , h s e n ˇ l c n D a b e b Ú v r v v o SVA y, Svado perky, s buv, terány, do ákusky a c sna, Bieliz O PNáš RE svadobný , Svad é výstavy a obná bižuté a a kvety, S dobná ce g p Š obchod n , o i e K á e z r h v r T , e s n , t e n d Celý nášvýživot ewww.svadobnystyl.sk zdosabskladálnky, Sva uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE je tochsprávne dy a miesto é prst entúry a ca py, Svadob perky, sva z malých VŠ o n á b n p pre každého, u u b o b á r drobných detailov. o n y o Š d o p n o S , d g d B , é a , h é e , o a a y s y n ž y n n b t v b kto hl’abdárúvýnimoc r á e o b S ecˇk ˇné a starostlivo bné snom sek é jedaprostredníctvom ndrobných adokvality. O výrobky a so sl obné ozn y a viz ava, Zásnu inky, Svado lnvybrané ody a nubné prst a catering, Naším b , v t k h o y tej najvyššej S ˇ c h c d k týchto detailov, c ú b a l e o z v U é d y B nájdu všetko ,S , S nájdete , Ro svadobnom uDnás anašom Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop PRNevesty rˇivarit’ SnaVAjednom y, Sva cesta é adobn y, Obrúcˇky né agentúr y a vel’trhy ktoré t t E v e u S v mieste. , ž k i e-shope, vyc krásny úsmev y i t s b O á k e B k u v b aa dobtvári. adobn TKO P zíny, v , Torty, zák á a krásna, ne VŠETK a cukrovin zenˇ a dopln BU Svado obné výsta , svadobná ná vnaýzvašej v S , y y e k ŠE av ln rk ad ob oje sky ieli AD rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad doplnky, O a v ú S a kv JE VENTURE obná a é výs a ro es BU S c, z l’trhy, utéria, Rozl e obaTOTO v a ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdPROFESSIONAL y biž tav PHOTOGRAPHY vety s á k b k p n Š O t s ý n o , á o a b e K á v e z b d h o v r T a , é s o n a , d k E y b e n d y, Sva é limuzíny poje, Tort t’ zdravá a stene VŠ bchody a e ubné prst atering, Sv y, Svadob petel.: 0944 výzdo oplnky ky, sva047 424 á r n b á r info@totojeventure.sk p c n n y o Š o p n o b S , a d B , Sva né dary a d so , g Svado Víno, sekty ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné y, Obrúcˇky, agentúry hody a e-sh né prstene www.totojeventure.sk n i r k ky né ch cate y, Svadob , Rozlúcˇka ub va bc a, n e n b a v o n l i a o n r S a v p é , y d , p b o o s r n y a o r e á d b ú k z cˇ a Sv ,d ia uk ,S Úcˇ nt do trh ktoré a vel’fotografie, ižutsúériné. ba a kvety obuv, y, veterány zákusky a c na, Bielizenˇ E SVADBU vinky, Sva plnky, Obrú dobné age staSvadobné b y á v á n n b b o o a n s , o do imuzí poje, Torty ravá a krá VŠETKO PR usky a cukr ielizenˇ a d ADBU Sv vadobné vý erky, svado dobná výzd plnky, Sva l é n b B V d S p o va svetla aatien ado sekty, ná ryˇaov.d slobodo , Byt’ z né prstene , Torty, zák á a krásna, ETKO PRE S a e-shopy, é prstene, Š Nahliadnite ngdo, Ssveta i ž r á d , e z é t i o Toto je zážitok, toto je VENTURE. v n a e n Š va, Ví s, nechty a va, Zásnub kty, nápoj , Byt’ zdrav rstene V é obchody cˇky, Snubn entúry a c hy, Svadob Rozlúcˇka so é ozn bn ag bn áž cˇe a, , se l’tr ra rú ép buv, Ú erány, dop bava, Víno echty a viz , Zásnubn inky, Svado oplnky, Ob Svadobné ýstavy a ve ná bižutéri vety, Svado Rozlú ad ak év rov ria, es, n BU c, zá , vet rava dob uzíny udba, tane á obuv, Úcˇ erány, dop kusky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln áp ké né yt’ prs obné ob , Snu túry a cat é prstene, PANAMERA éBUBENÍK ing, S bné dary a o y n r k b e ˇ c locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZáTIBOR t u ú d a n r c a s s n n b v a PICTURES va, Svado a, V lúcˇka túryMOTION , Snub opln nky, O echt BUBIPHOTO nky, S né age uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra y a cukrovi izenˇ a dopl U Svadob y, Obrúcˇky obné agen y a vel’trhy, utéria, Roz , Svad iž tel.: 0905n816 ob sk tel.: 0904 a, t ete á b073 kvety bná a, Bie401l 094RE SVADB enˇ a doplnk DBU Svad bné výstav info@panamera.sk b a n s o a Hudb , Svadobná imuzíny, v Torty, záku abubiphoto@bubiphoto.sk á d b r a P sv výzdo él E SVA vá k www.bubiphoto.sk Bieliz je, aty Svado Svado rky, www.panamera.sk ETKO nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V p iz o, ln zdrav fotografia, tene é obchody , Snubné p a catering obné dary a so slobod ozn ’ s t a dop ábava, Vín , nechty a v , Zásnubné Kreatívna r y p svadobná B é , d ž glamour bn úry cˇky obn lúcˇk vadobné vizáportréty, cˇes ava ec, z y, Sva svadobné Rozfotografie. , Zásnufoto,indetské , Svad lnky, Obrú obné agent a vel’trhExkluzívne a y i ,S k r a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a oprava, fotografie. é y op ad ižut ba a kvety plnky, Svad rov v d e v ˇ b c k d o a t a S , t u e d Ú á s y ˇ n c , v a n ý , e n v v a o o y, S limuzíny bná obu y, veterá Nechajte ýzdpráca sikyzachytit’ svoje Bieliz RE SVADBU vadobné v rky, svadob bná vKed’ kusokamihy ry a d výstavy a a, najkrajšie á a n z o d n s , é í d o S á é y z n e P , a nie je pretkaná láskou, životné profesionálnym t r d n u y p k ob ˇná. adobné vadob ské šaty, Sv dobné lim nápoje, Tor ’ zdrsvadobným ŠETKO y a e-shop prstene, Š atering, Sva hy,tak avá a fotografom. Svjeadzbytoc V rky, s , Sv e e y t a r , é d n p ’ n p y t c v y e o Š e n l o ˇ t S B c , t a e h b , , k s h e o c v u l y ž y n b r -s se á k a n pr po dopln bava, Víno, echty a viz Zásnubné Svadobné o Obrúcˇky, S bné agentú né výstavy bchody a e ubné prste catering, a v u ná ob , tanec, zá uv, Úcˇes, n , doprava, krovinky, a doplnky, U Svado y, Svadob vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B i y k E r d a l o ANTON NOVOTNÝ VERA FOTO D k m Š š o e a i a V obné rty, zákus rásna, Bi O PRE SVA shopy, Sv tene, Šper ing, Sv nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstenePHOTOGRAPHY d a v S k o K p y, B ty ,S a e- tel.: 0918 é p131rs ry a cater a bn554 ovink 212 214 poje, T yt’ zdravá a tene VŠET obchodyveronika.danasova@gmail.com plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné cuktel.: 0907 u r á n n v ú S , , y av ech doprava ákusky a info@anovotny.com sekt a vizáž, B ubné prs vadobné úcˇkywww.verafoto.sk agent a vel’trhy, S b , n r é á , o b s z n n O , e í b , ˇ c c V o , y e z S Ú y n y d žu a, obuv, y, veterány poje, Torty, ec, zábavwww.anovotny.com necht prava, Zás ukrovinky, enˇ a doplnk DBU Sva bné výstav adobná bi , á s e n ˇ c b Ú o n v n o c , í á d liz VA Nie je nic, Sˇ krajšie, do ked’ jeerpráca ad znamená fotografovanie ky, s obná výz limuz no, sekty, n v, Hudba, ta obnPreá omnbˇuavživotné rány, , zákusky a rásna, Bie TKO PRE S skoníc y va ako p é e p Š t n , o ˇ kom…Robím fotky s láskou. e b e poslanie. d h v o n , í d k obu aty, Sva vad ábava, V zíny oje, Torty zdravá a tene VŠE hody a e- bné prste tering, Sva , Svado á u n m b i o l š z c d y é je asi nictˇ ykrajšie, é , a cfotografiu, nu svadobnú , nápako ked’izmôžete ž, Byt’ snubné prs adobné ob rúcˇky, SPonúkam ry abábätkovské -shop Svad tanec ké šaty, Sva Spolocˇensk y, Svadobn Nieniekomu átvári k e ú e t a rodinné, detské, s n v vyc ˇ arit’ úsmev na , y e b o a v d á g ho hty ktorá opy, cfoto. a, Z ovinky, S oplnky, O dobné a a tehunl’kéovské plnk bava, Vínnádhernou cˇens bné šaty, c v b h fotografiou, o e o s a o l d n r o , e a p p s a a o r v e á S b sa medze y dnekladú, y, da naše ky a cuk é prs nˇ a d DBU Sv Samozrejme, , Úcˇ spomienky ovýzvy. adofoteniu vado obná obu a, tanec, z obnajdôležitejšie e n vzaznamená n h v S z á u b c i S r l u , b e e a tak rada prijímam i nové y i o n t s U okamihy na celý život. VEST blek, Svad cie, Hudb Svadobná muzíny, ve orty, záku krásna, B O PRE SVA cukrovink Svadobné Obrúcˇky, S agent a o li y, TK ,T rá y, áa né ty, dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v E d iel AD VŠE rav usk opln & PETER nia, Fo vad y, Sva stene, Šperk ing, Svadob ary a dIVANA u VŠMILLER e p o o d m Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKL’UBOMÍR PRE SV KASINA o h á s O b n S y a e- nubné pr ry a cater vadobné d cˇka so sloPHOTOGRAPHY bn oje VŠE bcL&V avá bné oz a doplnky, ou odKASINA o h d a ú S ú S l t , Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene v , o z n y o ky ary121 o slobod né tel.: 0948 ty, S233 123,b0949 rúcˇ074 o, iz b487 né dobinfo@kasinaphotostudio.sk kveinfo@imagestudio.sk né d233 né age vy a vel’trh ižutéria, R ba atel.: 0949 O b , o o y d d k a a n va, Vín , nechty a v va, Zásnub ovinky, Sva www.kasinaphotostudio.sk o b cˇka s bné oz l v v ta d ú S p S á s l z , o ý n z ý y d v o b v h www.imagestudio.sk U s o R a é a r r n nˇ k l’t cˇe do ná a, DB ad pr buv, Ú terány, do ákusky a cu sna, Bielize O PRE SVA opy, Svadob , Šperky, sv ng, Svadob ýstavy a ve ná bižutéri kvety, Sva bná ce i v rá TK ,z , ve e-shemóciuéa pvášen dobnása abaví,lnky, Svado VŠ alásku, rstˇe...ne úry a cater , Svadobné rky, svadobFotografovanie z y ý uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠEZachytávame d v o n á h b t e y bn ´nˇa a robíme op obc cˇky, Snu pr ná By adonapl bodou n é agen y a e-shop prstene, Šp ing, Svspája, ry a hod srdcom. o n l a s b sa na zachytenie ú sekty, ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné Zameriavame d r o o é b s d d n b každom fotení , O vzácneho va Smomentu cˇka bné y a cater , SvadoPri h cho a né oz kykaždého ky c ú u v b b l n e n a o n l i z o U n r S v p é o , d B , p o o s r n R a y D o r y d v A k ˇa, dob a, s vami smiech, Úcˇe erány, d rúcˇk né agentú y a vel’trh alespolu uˇt, éabyriprežívame RE SVvo svadobný Sden y a cu a, Bielizenˇ a KO vytvárame vety, S ná cesta , ž P k k príjemnú avpozitívnulnky, Ob ajbiplac sme cˇao anajvernejšie y t s k e u v b v á n k a o i , T n vad bné výst , svadob dokázaliá vvystihnút’ dop adob TKO P zíny , Torty, zá á a krásn ne VŠE atmosféru zdob vaše emócie. krovpri fotenízeportrétov S v ý a u S c ˇ n , U a y o n B y e k li interiéri. AD ŠE av ln rk ad ob oje skycˇi už v exteriéri,iealebo rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad doˇplnky, O a v v DˇURIŠ lú ,S obná a ÍK é výs a ro FOTO STANC a a kERIK es BU S c, z el’trhy žutéria, Roz y v a ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdob FOTOGRAFOVANIE y t v i tel.: 0915 083 KO386 e-shop e, Š zák á a krás photostancik@gmail.com dob obné výsta vadobná b doba a kve obn zíny, vet T , n a d E y e v a t Š t S r v s V , a o S r g tel.: 0902 d v y p y ýz y, ne rky, s 402d260 é limu ty, nápoje, T ž, Byt’ zdra né prstewww.photostancik.com bná v y a doplnk bchod ky, Snubné ry a caterin -shopy, Sva ne, Špeeriino@eriino.sk n o o b é o a n d v b r e cˇ te zá o tú ub Sva Víno, sek ing, S dobné da úcˇka so ty a vi rava, Zásn vinky, Svad plnky, Obrú obné agen obchody a Snubné prs a caterwww.eriino.sk h , c a a l e v n a kro izenˇ a dJeoto váš denUˇ . Svad Svadobné brúcˇky, agentúry vel’trhy, Sv utéria, Roz ety, S dop záb uv, Úcˇes, , u y c n a á y r O B l neopakovatel’ D som videlvto,inky, ob ie s vamiEpreto, sk biž nýmoba a kv Aaby ete ky, vy adnˇomdenvoˇ ojevašom bné výstaSvadobný á V n o l S n d p b o a o R r dobná imuzíny, v Torty, záku a krásna, B cˇSom v d d P oTsiKiní Soma scvami uk preto, lizenˇ a O nevšimnú. á výzd plnky, Sva U S vadobné erky, sva dobživote. l , á n B y e E é v j D k Š a e n o s i A V r aby ste na fotografiách boli vy takí, b p u d p Ku každému o va pristupujem a, B O PRE SV shopy, S ado sekty, ná , Spáru y, zákste. Somaskvami ry a d slobodo , Byt’ z né prstene , Takí tnaozaj ngaby rásnpreto, tene, Šindividuálne, i ž a r s r o á d K r e , e z T é p t i o výsledné fotografie a E á v n a é e n Š zaznamenal adobpríjemnéozpocity ˇka so é ozn eo vás.V é obchody ˇky, Snubn entúry aja poc rokoch c zdrav rpríbeh va, Ví s, nechty a va, Zásnub kty, nápoj aby, Bsom v vzbudili ’ n ú t S l e , y t y s p bn ag bn áž Je to vášépríbeh. cˇe , se l’trh a spomienky.a, R ra rúc buv, Ú erány, dop bava, Víno echty a viz , Zásnubn inky, Svado oplnky, Ob Svadobné ýstavy a ve ná bižutéri vety, Svado Rozlú ad ak év rov ria, es, n BU c, zá , vet rava dob uzíny udba, tane á obuv, Úcˇ erány, dop kusky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln , áp ké né yt’ prs obné ob ing, S bné dary a o y, Snu túry a cat é prsteneMILAN r k e ˇ c locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZásnPALO t ubné CIBULA ú d a MATUŠKA r c a s n n b y, Sv va, SVADOBNÝnkFOTOGRAF Svado a, V lúcˇka túry aPHOTOGRAPHY , Snub opln nky, O echt né age uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra y a cukrovi izenˇ a dopl U Svadob y, Obrúcˇky obné agen y a vel’trhy, utéria, Roz , Svad l 691 VADB iž v tel.: 0948n459 tel.: 0903 ob sk a, t ete á b953 oplnk DBU Svad né výstainfo@milanmatuska.com kvety bná a, Bie535 d b a S n s o a E a Hudb , Svadobná imuzíny, v Torty, záku apalocibula151@gmail.com á d ˇ n b R r a e b P y, sv výzdo él E SVA vá k www.palocibula.sk Bieliz je, aty Svado Svado rkwww.milanmatuska.com ETKO nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V v y p p iz o, ln ary so slobod n ering služby, dsvadobné é a dop ábava, Vín , nechty a v , Zásnubné áž, Byt’ zdra né prstene bné obchod ky, Snubné ry a catFotografické n b fotenia, o a d & glamour, tú ’ rportréty, ub iz PrecZˇoátosnrobím? bné oz lúcˇkboudoir, úcˇ Svafashion do va c, z uv, Úcˇes n v o z , r a a e e y o d b a r v n g a h R O S p y a , a v , , t o t , t y é l ia h d a sám neviem, ky b a, Ani ety, S ky, Svad kvfoto. adobn ýstavy a ve náproduktové ižutérfoto,brodinné rovink enˇ a dopln bná o , veterány, v, Úcˇes, nec ny, dopravproste v b k a o S u d to milujem. a c a v a o okamihya dopln vy a y, S limuzíny bná obu y, veterá ieliz E SVADBU adobné v y, svadob Zvecˇním ýzdživotné sky vaše v B u , k á a á n n z o darydanú né výsta b k n s v , é í R d r o S á é y z n e P , a na fotografie, ktoré vám budú t r d n u b y v r p k a O b S o Š o p v m a o , K , d i o T S va vad pripomínat’ ŠET u, Snavždy avá šaty adobné l , nápoje, a. dob perky, s e-sh é prstene catering, ’tchvíl’ V r v é d a S y k z , s y h ’ e y t r d n n p y v y polocˇe doplnky, S , Víno, sekt y a vizáž, B ubné prste obné obcho cˇky, Snubn gentúry a stavy a vel ody a e-sho é prstene, Š ring, brú ásn é vý né a vad ava cate ubn bch uv a echt ná ob , tanec, záb uv, Úcˇes, n , doprava, Z krovinky, S a doplnky, O U Svadob y, Svadobn vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B i y k E r d a l o MARTIN ALMÁŠI HMFOTO D k m Š š o e a i a V obné rty, zákus rásna, Bi O PRE SVA shopy, Sv tene, Šper ing, Sv nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rsteneSUEART d a DESIGN v S k - tel.: 0902n990 r p rs B ty ,S ky, vin888, oje, To t’ zdravá a ne VŠETK bchody a ehelen.kovac@gmail.com b é p713 túry a cate , Sva o288 p055 plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné tel.: 0908 u r á n k 0915 505 n S u , , e c y y o t y n y av ech ava ky a Víno, sekt a vizáž, B ubné prs vadobné brúcˇk www.hmfoto.sk né age vy a vel’trh ižu O b , o y ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus bmartin.almasi@gmail.com S , n y d k , s t a www.sueart.eu a y n v á a ná b o te á a Úcˇes, nech prava, Z ukrovink enˇ a dopl DBU Sv bné výst b ,T e z á e o , v j n c , d o e b y a p o n v n o c , í á liz VA ,d ad ˇrky, s uvfotografovania vadjeomoja vášen , Sneopakovatel’ ezážitok. limuz no, sekty, n v, Hudba, ta objenosobná ránysvadby ná výz yFotenie usky a krásna, Bie TKO PRE S sahsvadba áMôjobštýl p é e b k p Š t n o , á o n ý e b e z fotožurnalistická reportáž, d v , o n a , í d e v a ty ŠE ea bu stpotešením vad ábava, V zínyrozpovieopríbeh Bude uktorá éˇnit’prmipráve ring, S py, Svado je,dnTˇoa.r yt’ zdravá prstene V obchody a nubzvec bná o ské šaty, Sv bné limvášho n e o t z p d , a á a c c ten váš.... v svadobného e n o a B , é ,S tan ké šaty, S Spolocˇen y, Svado Celodenná vizáž, , Zásnubné y, Svadobn y, Obrúcˇky é agentúry hody a e-sh py, Svad pretkaná , sektyreportáž o a k n , s y í y t n n l V t e h c , p a cˇ nevesty ec nfotografiami rava ukrovink a doplnk Svadobn obné ob dy a e-sho prs , p s o e Spolo vadobné š obuv a do ec, zábava aportrétnymi ˇ c d , ženícha a zvýraznená v detailoch, Ú y n ˇným.sky a c v, robia vášetden S Svad né obcho y, Snubné rˇávýnimoc an lizenˇ SVADBU ná buktoré , t e e b o , y i U o k a B á u T d , v b n k n S i , a a d u t E ob ob VE cˇk ov Sv sn , zá íny oblek, štaurácie, H é šaty, Svad bné limuz poje, Torty dravá a krá VŠETKO PR usky a cukr vinky, Svad plnky, Obrú dobné agen ý n b o o á a k e k o z ý do tiele, r , Spolocˇens plnky, Svad íno, sekty, n vizáž, Byt’ né prstene je, Torty, zá usky a cukr Bielizenˇ a d VADBU Sv vadobné v š a k , S b tely bné šaty buv a do ava, V es, nechty a ava, Zásnu sekty, nápo , Torty, zák á a krásna, ETKO PRE S a e-shopy, prstene b á o o z d , á a c é ˇ e c U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v d n iel AD VŠE rav VŠE usk nia, Fo vad y, Sva stene, Šperk ing, Svadob ary a doplRADOVAN u ŠKOHEL e p o RE SVTOMIS o d m Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKO PALEŠ o h á s b r d o r a e437 é ozn oplnky, S bn oje VŠE tel.: 0907 avá bn474 bné p túry a cate , Svadobné lúcˇka so sl tel.: 0908 ody724 o u 756 h d n d c a S b , Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene v o z ty, S bné dary a o slobodou úcˇky bné agen a vel’trhy téria, Ro a kvradoskohel@gmail.com bné info@tomisfoto.sk e , r é o z o i b n d v n O b a í , a v u V o o www.svadba-tomis.sk va, ásn ovinky, S hty lnky U Svad vad Rozlúcˇka s bné oz tavy obná bižu á výzdoba www.skohelphotography.com c Z S p s , e , o ý a y n d v , v h s a é a r r nˇ k cˇe pr VADB , Svadobn erky, svad , Svadobn avy a vel’t bižutéria, ety, Svado á ce E Saby buv, Ú terány, do ákusky a cu sna, Bielize OChcem, R P t kv py ˇné ene, Šp rá TK ,z shojedinec obná, láska, zsmútok... , ve ba aemócie, tering adobné výs , svad"Radost’ adobn Š e-vaše t o a v s c d S a r fotografie boli pre vás , a y p y ý uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE svadobné y d k y V á v ostanúdonavždy." pln a, Semócie nubné né agentúr e-shopy, Sv ene, Šperk Svktoré obcho radost’ pr ná dou dobnanfotkách By , é a é , o a y y n ž y n b t k b r á o b k ˇ c l t z o , a na nich zachytené e u i s s b ú a s d g d v Obrnavždy pripomínali Svado é obchody , Snubné pr y a caterin Svadobné ozlúcˇka so dobné ozn hty a prava, Zásn ovinky, Sva oplnky, vám c e U n , B , s r n y D o r y Fotografujem svadby, y, Sva A krásny Denvˇ .adob Úcˇe erány, d riaˇ,ky,R rodinné cuk ielizenˇ a d PRE SVten é rúcˇk né agentú y a vel’trh portréty, t t a b u S y O , ž detic , k kvefoto. i cesta y t y s b íz ny, ve Torty, záku a krásna, B e VŠETKO a cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné výstav , svadobná á výzdoba a y, Svadobná KO P ŠET avá lnk rky ado obn oje, sky ieliz ADB rsten y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad ˇ doplnky, O a v a kv NEDELIAK obná é výs a ro LUKÁŠ CaELLÁR aDANIEL ’ rhy, S es , Rozlú BU S c, z ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdob stavy a velt á bižutéria kvety b tel.: 0903 KO 143 e-shop vý tel.: 0911va677do606 bn , zák , vet dobn krás artfocus@artfocus.sk ŠET807 tene, Š ing, Svado vadobnédaniel.nedeliak@gmail.com oba a ky s V d a r z s y p ý , y, Sva é limuzíny poje, Torty t’ zdravá a stewww.lukascellar.com e d v y é r perk dopln obcho pr n opy, S bn Snubn , Šwww.nedeliakphoto.sk a cate dobná By , ná Svado Víno, sekty ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné y, Obrúcˇky, agentúry hody a e-sh né prstene tering, Sva obné dary a ka so ky ch va a, Svad ria, Rozlúcˇ , S d. obné dobné obc úcˇky, Snub ntúry a ca Fotenie , opln-knie je cˇo Sriešit’ a y d sa milujete svadieb, v zábav uv, Úcˇes, ne ány, dopra a cukrovin Ked’ h a r ’ ˇ t n l uté a a kvety aždetí. a ve tehuliek er ky elize SVADBU vinky, Sva lnky, Obr dobné age tavy portrétov i ob i t s b e B á u , v á k n , a n á b y E skúseností, RRoky do uzín je, Torty, z vá a krásn ETKO Pviac ukro lizenˇ a dop DBU Sva dobné výs ky, svadob bná výzdob nky, Sva c m i a l ako oc ˇ akávate y é sk pre to,na, Bie do si pozriet’a dopl vaskúste E SVA -shopy, Sva stene, ŠpeAkr si nájdete cSˇas, adobn sekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene VŠ rtya,hlavne zákuvšetko , R s g P á n r i O k r o á darypácˇit’ so slobodo K p r e e z a T aby vaše spomienky moje portfólio, ak sabvám T é bude p t é i o, , a E á v n a n é e n Š j v y c í b n a o V a d V o a u b y r , p o d dna tento densˇtene va va ak sa ozvete. t’ znaozaj bch úcˇky, Snu agentúry ’tbudem Srád lúcˇka bné ozn echt ava, Zásn sekty, ná áž, Byboli , o z n y o , é r h s R n r e , p výnimoc ˇ né. b ˇ c a , l r r é buv, Ú erány, dop bava, Víno echty a viz , Zásnubn inky, Svado oplnky, Ob Svadobné ýstavy a ve ná bižutéri vety, Svado Rozlú a n t á , v e ad ak év rov ria, es BU c, z ,v ra dob uzíny udba, tane á obuv, Úcˇ erány, dop kusky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln áp rs ké né yt’ ene, tering, S é ob úcˇky, Snu úry a cat é pVAVREKOVA tFOTOSTUDIO ary a o n s n d b r b o é p locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B KRISTIANA u d n a t é INFANTA n r c a b s n n b v vado Rozlúcˇka s va, Zá PHOTOGRAPHY a, V túry a ’trh084 , Snub opln nky, O echt nky, S né age , S918 y l uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra y a cukrovi izenˇ a dopl U Svadob y, Obrúcˇky obné agen y atel.: 0915 ve téria, ety, Svad u l d ž k b infantafoto@gmail.com i t v e k e B a tel.: 0948 599 311 o n , i t s b a l v D a e t B á u p S á s , sna O PRE SVA lizenˇ a do VADBU obn zdoba a kv dobná é vý , swww.infanta.sk Hudb , Svadobn imuzíny, v Torty, zák kristianavavrekova@gmail.com á d n r a b k v o a d vý él ES váwww.kristianavavrekova.com Bie je, aty Sva Sva rky ETK nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V g Svadobné fotografie p iz o, ln ry dapamiatkou, lobod ozn s é ’ zdrav né prstene né obchody y, Snubné p y a caterisún neocenite a dop ábava, Vín , nechty a v , Zásnubné áž, BytFotografujem n o l’ n ou s b o a ˇk ad z generácie b lúcgeneráciu ntúr ktorá, saSvdedí viz svet cez ružové cˇes rúcˇk adob ava ec, z snuokuliare. dobné d a Rozna , v a S i , r a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a oprava, Zá rovinky, Sv oplnky, Ob adobné age vy a vel’trhy a pripomína hodiny príprav y é et va žut akobemócie k ,d uštýlové ete do Úcˇ á birovnako Osobné, a a kv doplnky, S a ˇ a d DBU Sv né výsta n c n e a b o z i o d y l z d k e y, Sva limuzíny, v bná obuv, y, veterány aáspontánne i ý s fotografie tak dôležitého dnˇa. a sndnaˇ,a.Bz vášhoKO PRE SVA py, Svadob , Šperky, sv vadobná v obné dary a né výstavy , z ku najkrajšieho é ín do á y z n a t r u b v r k S o o m a , d i o T S va ŠET avá šaty adobné l , nápoje, e-sh é prstene catering, ’trhy, Svad py, Svadob perky, s V r é d a k z s y ’ e t d n n y v y polocˇe doplnky, S , Víno, sekt y a vizáž, B ubné prste obné obcho cˇky, Snubn gentúry a stavy a vel ody a e-sho é prstene, Š ring, brú ásn é vý né a vad ava cate ubn bch uv a echt ná ob , tanec, záb uv, Úcˇes, n , doprava, Z krovinky, S a doplnky, O U Svadob y, Svadobn vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B i y k E r d a l o MAREK ZALIBERA ROLAND FRAJKA D k m Š š o e a i a V obné rty, zákus rásna, Bi O PRE SVA shopy, Sv tene, Šper ing, Sv nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstenePHOTOGRAPHY d a v S k r o K p rs y, e- tel.: 0908bn107 B ty ,S é p503 a cate , Sva ovink 168 148 poje, T yt’ zdravá a tene VŠET obchody a svadobnycas@gmail.com plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné cukrtel.: 0911 u y á r n n ú S , t , y n y ky av ech ava ky a Víno, sekt a vizáž, B ubné prs vadobné brúcˇwww.svadobnycas.sk né age vy a vel’trh ižu O b , o y ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus bavrolifrajka@gmail.com S , n y d k , s t a a y n á a ná b o nech prava, Z ukrovink enˇ a dopl DBU Sv bné výst te á b , ,T e z á s e o , v j e n c , d ˇ o c e b y a p Ú o n v n o o mnˇa jazykom, c í á liz VA ,ˇ da, ad vajedpre buv, svadobného erky, s dobná výz limuz no, sekty, n v, Hudba, ta obfotenie ránydnudalostí, y, Srozpoviem usky a krásna, Bie TKO PRE S shFotografia á oFotenie p é e k p n Š t n , á o ktorým váš príbeh. e b e z detí, spoloc ˇ enských v , o n , í d ny osláv, VŠE ody a eobu aty, Sva vad ábava, V orty dravá a rste ering, Sva , Svado zírodinných á T p u , e n é e n m j b n i e o o h l š b z t z d y é é , cat prs obné obc cˇky, SnPriu fotografovaní náp rande...záž, Byt’ amomentiek é y n ty,fotenie r -shop Svad tanec ké šaty, Sva Spolocˇensk y, Svadobn o,portrét, b k e ú e t u i ú a sa snažím nezasahovat’ do samotného s d n v n r a y s e b a v d á g y zachytit’ é a aby hostiaé ovnímali htchcem cho moju e-shopy, a, Z ovinky, S oplnky, O dobndeja, plnk bava, VVoínsvojej fotografii cˇens bné šaty, c v b o e o a l d n r o , a p p s n a o r v e á S ,d Úcˇ atmosféru, docˇobnajmenejbcahzachovalo ynáladu, cuk ielizenˇ a d DBU Sv prítomnost’ ody a nubné prs atak vado obná obu a, tanec, z obuv,emóciu, n a v S á S y r , e k sa prirodzené c ˇ aro y o t s U realitu, ktorá aj po rokoch é ,S VEST blek, Svad cie, Hudb Svadobná muzíny, ve orty, záku krásna, B O PRE SVA cukrovink Svsvadobného adobn dnyˇ, a.Obrúcˇky né agent a , K , á i T a o l y y T , r á t dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v E o d iel AD VŠE rav pln PHOTOSTUDIO usk y, Sva stene, Šperk ing, Svadob ary a doLEADA u VŠ námenia, F vad p o o d Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKOJOZEF PRE SVBRAJER o h s b d r ,S eer lo é oz bn oje VŠE bPHOTOGRAPHY avá bn316 plnky ou ody a y, Snubné p ntúry a cat , Svadobné zlúcˇka so s tel.: 0905 o o 562 h d d c a a Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene v o y y d o ,S ˇk rúc390 o, iz b524 né dobné tel.: 0903 né dar ka so slobo né age vy a vel’trh ižutéria, R ba a kvetyleada@leada.sk O b b , o o y www.leada.sk d d k a a n ˇ va, Vín , nechty a v va, Zásnub ovinky, Sva brajer.photography@gmail.com opl DBU Sv ýsta adobná b ná výzdo l’trhy, Sv ia, Rozlúc dobné oz d v www.brajerphotography.sk s a é a r e r ˇ n ˇ n k c p e b u Ú ve utér kvety, Sva ná ce buv, terány, do ákusky a c sna, Bieliz O PRE SVA opy, Svado , Šperky, sv ng, Svadob ýstavy aFotografia ž i b á je zázrak. Dokáže n a zastavit’ vadob rá TK ,z , ve bost’a okamihu. -shniekoho prstene teri adobné v , svacˇdasoabneopakovatel o a c d ’ n z a y a ePre ý uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE choSvadba. y d ky, S ou VŠ vpríbehy bezoslov. y é ˇ D. entúr v k n n á S l r , b n p e y u b Rozpráva p b á r p obyc ˇ ajný den ˇ , pre iných den n y o Š d o p n o , B y, S saosnažím bné ag ody a e-sh né prstene tering, Svad bné dary a ka so slobod ozn sekty, ty a vizáž, , Zásnubné , SvadobnéSkrz,svadobné rúcˇkfotografie b d a O v h y y S je vtoapráve cˇ- vel’ký denˇ, dobné b h do ten vášRpríbeh citové obc k podstatu ec ava lnzachytávat’ ink zlúvysnívaný. Uciel’ol’umdských Snu ntúry a ca ’ rhyA,ktorý S o B , n y D , b má každá nevesta k A a je svadbu Mojím ˇ o c i V Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop aPemócií. d r S v momentoch, y, Sva cesta lt To veliž’kué tocéˇakávanie a nadšenie, e a budú y, Obrú t e g E v e v a R S v , a é k zachytit’ ktoré y i t s n b všetkých y a O á k e B k u auženíchovi pripomínat’ dopln U Svadob obné výstav , svadobná radost’ zíny, v , Torty, zák á a krásna, ne VŠETKneveste zdobaokoloyvás, Svadobn TKO P krovin navždy ý a v c ˇ n á e a z n B y sa snažím zachytit’ . e k i dnˇa. AD ŠE av ln rk ad ob oje sky výnimocˇnost’ieltohto rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad doplnky, O a v ú S S á s kv NOVANSKÁ a a ro WILDFLOWERS es c, z l’trhy, utéria, Rozl DBU vadobné vý ky, svadobn výzdoba aEVA eVnˇZÁHRADE e A z v i l V a e S ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk naATELIÉR i y ,B av 630 650 biž PRE shopy, S ttel.: 911 vety ná per s á k b k n Š O t s ý n o , á a b e K á v e z b d o v r T a , é o n a , d k E y b e n d t o Sv b VŠ295, 0904o875 ae y, Sva é limuzíny poje, Tort t’ zdravá a tel.: 0905 dy 054 ne 745 ky, sva obná výzd doplnky né prs a catering, opy, Svado , novanskaeva@gmail.com e r h b t e c s u www.evanovanska.com p b á r wildflowersatelier@gmail.com n n y Š o p n b S d B , é a , h e a Svado Víno, sekty ty a vizáž, , Zásnubné , Svwww.wildflowers.sk adobn y, Obrúcˇky é agentúry chody a e-s bné prsten atering, Sv obné dary cˇka so y h a , d k k n c c u v b a ln s rovnakou Sva ria, Rozlú , S doppracujú vadob vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a Svadobné zábav uv, Úcˇes, ne ány, dopra a cukrovinFotografi, hy,momenty ktorí a S r ’ ˇ t n l e e U z v i a S y r O B l žuté ba a kvety , a plné farieb e é k e filozofiou,SvVrovnakom i štýle, inky, D ob i t y s n b y A e B k á u v b , v á k n n a o , a l n t á b v y d b o n sn ,z do PREjednou znac ukro lizenˇ a dop DBU Sva dobné výs ky, svadaoemócií. á výzd plnky, Sva imuzí poje, Torty ravá a krá VŠETKO pod a ˇckou. l n y é b k e n r a o s i A e b v d u d p Milujem ,B SV ,S vamomentuary a do ado sekty, ná Ssilu udí a momenty o , Byt’ z né prstene , ToZachytávame ty, zák a l’neštylizovane. nsig,svoj rásna ETKO PRE a e-shopy é prstene, Š aafarbím i ž r k r á , e z a é d si a so slobod svet. Nechajte t i o spontánne á v n e n Š j v y c í b b n a o V a d V o a u b y r , p o d e ht va ná Naše, Bfotografie vo vás aj ásn Svasvadobný, Rpríbeh , váš yt’ zd pocity obch rúcˇky, Snu agentúry a zachytit’ tpoenrokoch ozlúcˇk obné ozn hyneopakovatel’ r es, nec doprava, Z íno, sekty, vizážvyvolávajú p ’ t ˇ c všetky n é detaily. a št’rasstia a lásky,adobné l é i é e Ú b r n , n v é O b v bu , Sv zažívate adob výstavy a bná bižut kvety, Svad , Rozlú ny, zábava, V , nechty a vktoré ysvadby. nky, ásnu v denoˇvvašej l v á k Z p S r n , e i o a t d e a a é r ria es BU c, ,v ra do uzíny udba, tane á obuv, Úcˇ erány, dop kusky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln áp ké né at nu yt’ ob prs ene, tering, S ary a o d é locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZásnVLNKAFOTO ubné , Svadobné , Obrúcˇky, S gentúry a c ubné prstVERONIKA n a KLIMONOVÁ c b a vado Rozlúcˇka s ky va, a, V opln echt , S786 lnky adobné a rúcˇky, Sn é agentúry tel.: 0903 y p h o r ’ d t 759 l krovin 445iz086 uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra y a cutel.: 0904 ve enˇ a DBU Sv lnky, Ob vadobn téria, ety, Svad ainfo@werdza.sk u y l ž b kontakt@vlnkafoto.sk i t v e k e o , i t s b a a e t B á u p S á s , sna O PRE SVA lizenˇ a do VADBU obn zdoba a kv dobná é vý , swww.werdza.sk Hudb , Svadobn imuzíny, v Torty, zák a kráwww.vlnkafoto.sk d n a b v o d vý él ES vá Bie je, aty Sva Sva rky ETK nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V ponúka - je nádherné pVlnkaFoto vám iz o, ln rav fotografické darichy zvecsledovat’ lobod ozn tertoinl’kgosvadby tene é obchody , Snubné p a caMilujem s é s t’ zdsvadobnej, a dop ábava, Vín , nechty a v , Zásnubnéslužbyážv, Boblasti r n o y emócii a môct’ ˇ nit’ portrétnej, s p b o é a n ntúry vizrodinnej a boudoir obné zlúcˇk , Svadfotoaparátom. cˇes rúcˇky adobn ava ec, z snubfotografie. a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a oprava, Zá rovinky, Sv oplnky, Ob adobné age vy a vel’trhy ižutéria, Ro kvety, Svad , Svad d fotografovania a Váš vniest’ , Do ete do Úcˇ á bvel’ký denzˇ dnafotografujem plnky y a a cuksa snažím obaspôsobom, zenˇ a d ADBU Sv obné výsta vadobnhlavne o i y l d k e y, Sva limuzíny, v bná obuv, y, veterány romantiku, i ý reportážnym s nápaditost’ , ale i humor. a v B u y , V s r si výstav zák daužívajte bná prirodzení, sna ateliér ,Prevádzkujem é ín RE S opy, Svad , Šperky, Sbud’ do á é y teoabsolútne fotografický z n P a t r d n u é b v r k a O b S o o v m a o , K d i T T va Košíc, ŠEkrásnych avá kde vámeokrem šaty adobné l , nápoje, v centre adobn perky, s Svad s vamipya ,prinesiem e-sh é prstene catering, ho, ja’trsihhoy,užijem V r v é d a S k z s y ’ t d n n y v vám svadobný fotopríbeh. fotiek rada pripravím i dobrú kávic ˇ ku. y polocˇe doplnky, S , Víno, sekt y a vizáž, B ubné prste obné obcho cˇky, Snubn gentúry a stavy a vel ody a e-sho é prstene, Š ring, brú ásn é vý né a vad ava cate ubn bch uv a echt ná ob , tanec, záb uv, Úcˇes, n , doprava, Z krovinky, S a doplnky, O U Svadob y, Svadobn vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B ˇ i y k E r d a l o TESSA MONIKA STRUHARN ANSKÁ D k m Š š o e a i a V obné rty, zákus rásna, Bi O PRE SVA shopy, Sv tene, Šper ing, Sv nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstenePHOTOGRAPHY d a v S k r o K p rs y, B ty ,S y a e- tel.: 0911 bn261é p830 túry a cate , Sva ovink675 950 poje, T yt’ zdravá a tene VŠET obchodstruharnanska.monika@gmail.com plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné cuktel.: 0915 u r á n n S , , y y n av ech ava www.monikastruharnanska.com ky a Víno, sekt a vizáž, B ubné prs vadobné brúcˇk dobné age vy a vel’trhy ižu O , y ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus photographytessa@gmail.com S , n y k , s t a www.tessaphotography.com a y n v á o te ába Úcˇes, nech prava, Z ukrovink enˇ a dopl DBU Sv bné výsta adobná b ,T e z á e , v j n c , o e b y p o n n ad y,ˇsv bná výz ˇ ea rvášen vadoje pre mn k S muzí o, sekty, ná , Hudba, ta bná obuv, eterány, do ákusky a c ásna, Bieliz KO PRE SVA Fotografovanie i , l y p é p Š n ma vždy vado do minulosti, ha oradost’ novomanželov ene,robím ny, vˇ ujedvere íotvára vadob ábava, Vín bná obuv aty, Svado Fotografia ortdoy, z dravá a kr ene VŠET hody a e-suist’ rstprácu zumožn uje,nžeésvoju T p u ale tiež nahliadnut’ ng, S y, Svado , e ridobre. m j i e o o l š b t z t z c p d ’ é s é , u a t b á a r c c k n n y o v s budúcnosti. e p n ryˇ aaobrovskúy silu -shop Svad tan ké šaty, S Spolocˇen y, Svadob o, sekty, ky, SFotka máenpretúmn áž, B ásnubné vadobné e ˇ c z i ú a v r b a d g o é ama št’astnou, hty momenty, opy, a, Z ovinky, S oplnky, O dobanrobí plnk bava, VínDovol’tesmi, nzachytit’ actohchcem… cˇens bné šaty, c v b h o e o s a o l d r o é e a p p n a a o r v e á S cˇ ob úsmev ,d yfotografie cuk ielizenˇ a d DBU Sv …chcem odl’uy:d’) om nubné prs adodovzdávat’ vado obná obu a, tanec, z obuktoré n v, Úprostredníctvom a h v S á c S y r , b e k l’ a de na moju prácu pri poh y o t s U ostanú vec ˇ né. VEST blek, Svad cie, Hudb Svadobná muzíny, ve orty, záku krásna, B O PRE SVA cukrovink Svadobné Obrúcˇky, S agent a o li y, TK ,T rá y, áa né ty, dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v ob iel AD VŠE rav VŠE erk vad pln usk nia, Fo vad uPAULE e o opy, S prstene, Šp tering, Svad é dary a do sTOMÁŠ d m Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKOMARIO PRE SV BOCeˇ-ÁK o h á s b o a 647 ubné é ozn oplnky, S bn oje VŠE tel.: 0907 avá a ca , Svadobn lúcˇka so l tel.: 0902 bn532 ody 742 o y 769 h r d n d c a ú S b t , Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene v o z é ty, S bné dary a o slobodou úcˇky bné agen a vel’trhy téria, Ro a kveinfo@tomaspaule.sk bnmariobocak@gmail.com , r é o z o i b n d v n O b a í , a v u V o o www.mariobocak.sk va, ásn ovinky, S hty lnky U Svad vad Rozlúcˇka s bné oz tavy obná bižu á výzdoba ’ rwww.tomaspaule.sk c Z S p s , e , o ý a y n d v , v h s a é a r o , n nˇ k lt cˇe n DB ad pr utéria kvety, Svad ná ce buv, Ú terány, do ákusky a cu sna, Bielize O PRE SVA opy, Svadob , Šperky, sv ng, Svadob ýstavy a ve nSvadobné ž i b á fotografie, a i ob b vám oživiadotiebasprávne rá TK ,z , ve a e-sh né prstene úry a cater Svadobné v rky, svadoktoré , Svad VŠ z y y ý uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE “Bez d k v o n á l h , b t obn z vašej svadby. dop obc fotky spomienky pr ná opy Snu blednú." gen , Špe dou dmomenty By sekty, ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné , Obrúcˇky, vadobné a hody a e-sh né prstene tering, Sva bné dary a ka so slobo é ozn do ech ava obc nub lnky inky a ca zlúcˇ Svadobn vaSpomienky U S ofotografie R , sú a i Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop PRE SVADB , Svadobné , Obrúcˇky, S é agentúry a vel’trhy, Szavesené r a ty, uténa stenácha anašej veduše. ž k i y i t y s n b y O á cest k e B k u v b , v á K n n k n a o i , a l T n b b t v d p n E o s b o o a s (A. Cumetta) o Š ý o d íz ny Torty, zá d r v d v V a z d k S P rá e, vá a k é prstene kusky a cu a, Bielizenˇ a SVADBU , Svadobné Šperky, sva vadobná vý doplnky, Sv VŠETKO j a o r p d á z ’ u E n S zá a n e, py y, n záž, Byt ásnub oje, Torty, avá a krás VŠETKO PR dy a e-sho bné prsten a catering, obné dary a so slobodo menia, Fot i Z , v a a v o á d u y k chty ny, dopra ekty, náp ž, Byt’ zdr rstene é obch brúcˇky, Sn é agentúr el’trhy, Sva ria, Rozlúcˇ adobné ozn é dary a n p s b á á , é o z r o i n d e n v y, vet ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Sva doplnky, O adob výstavy a bná bižuté a kˇvety, Sv y, Svadobn ozlúcˇk v S U o R é LACI rh a CEPEC ra kro iMC cˇes ec, z enˇ a STUDIO lizPHOTO a vel’t bižutéria, vety eMAKE-UP SVADB y, Svadobn perky, svad ná výzdob sPHOTOGRAPHY y a, tan ná obuv, Ú terány, dop kusky a cu snaAND E B v , R a P t KO bná doba a k , zá , ve dob krá -shop prstene, Š ng, Svadob adobné vý tel.: 0915 do623 a VŠET797 v s 378ody a e 503 y ýz , y, Sva é limuzíny poje, Torty t’ zdravá a stenetel.: 0917 i y é v erk bná v y a doplnk bch ky, Snubn ry a cater -shopy, S ne, Špcepec.laci@gmail.com á r info@fotoatrium.com n y o o p n b d B , é é o , a y n ž d n t v b r S zá ub Sva Víno, sek vado ky, Obrúcˇ né agentú bchody a e ubné prste www.cepec-photography.sk ering, vadobné da zlúcˇka so ty a vi rava, Zásn vinky, Swww.fotoatrium.com t h , a c c a n e b v o n l a o n S a p o op záb uv, Úcˇes, Svad Svadobné Obrúcˇky, agentúry Mojim rhy, S ciežl’uomtéria, Ro vety, S l’tživotným enˇ a d je ApreDBmnUˇ a vášen ny, do sky a cukr ielizFotografia e á v r b , , a e é i je ponúkat’ l’udom o ˇ y t y n y k e B k n aak a bná bkvalitnú adob né výstav a profesionálnu opln o REsaSVod najlepších r dobná imuzíny, v Torty, záku a krásna, KOa ucPˇím prácu.výzdob :)ovi v d d k S v a a u v c ˇ n ET mám svoje él vá vzory je, ky aa opory,a, Bielize E SVADBU y, Svadob , Šperky, s vadobná doplnky, S s u k á adobn sekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene VŠ alertpredovšetkým n e Ale namiesto p je fotografia o , Sslov, nech dzaamn yˇ aa PR ráspoh ringdoterajšie o ˇo yzo, zmnˇaasamého, p e-sho bné prsten hovoria emoje lobod zá a kmôj Tniec é vrgalérií! t é i s o, práce , a l’aVdŠETKO á v n a n e n o j v y c í b b s a o d V o a u a y r , p o d h az vás nájde, coˇozhll’úadal, ry cˇk ht nu va ná že ykaždý ásn ’ zd ne , Svpekných rstetú... h pár R :) adobné ozn né obc Obrúcˇky, S né agentú Dúfam, r es, nec doprava, Z íno, sekty, vizáž, Bynat krásu,bnaleé nielen , p ’ b t ˇ c a c ˇ i len tak, fotografií! l o i e Ú r d , v é a v b t , a bu rány, c, zábava, V es, nechty a rava, Zásnu rovinky, Sv ˇ a doplnky BU Svado é výstavy dobná bižu a kvety, Sv ria, Rozlú e t e v , n ˇ n k c e uzíny udba, tan á obuv, Ú erány, dop kusky a cu na, Bielize PRE SVAD y, Svadob perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln e, áp ké né yt’ ing, SˇOVICbˇné dary a o né prs adobné ob brúcˇky, Snu ntúry a cat né prstenROMAN r e locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZásnubCHRISS t a KRAJC c vado Rozlúcˇka s ky, O ky, Sv é age va, a, V túry a ’trh683 , Snub opln echt , S786 y l krovin88i55ze44nˇ a dopln Svadobn y, Obrúcˇky obné agen atel.: 0917 uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra y a cutel.: 0911 ve téria, ety, Svad u y U l d ž k b romi.krajcovic@gmail.com chriss@chriss.sk i t v e k e B a o n , i t s b a l v D a e t B á u p S á s , na obn zdoba a kv dobná é vý www.romiphoto.com E SVA lizenˇ a do VADBU Hudb , Svadobn imuzíny, v Torty, zák a kráswww.chriss.sk d n R a b P v o s O d , vý él ES vá Bie je, aty Sva Sva rky ETK nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V p iz o, ln ing né dary drav ˇným dnpˇromstene hody , Snubné p a caterJedinec lobod ozn zvýnimoc c s ’ t b a dop ábava, Vín , nechty a v , Zásnubné áSvadba o y ˇ né svadobné fotografie je o s b B é o é , a y d n ry iz ž životaZ–áasvýnimoc vvášho nubn ˇné musia cˇes ava ec, z ozlúcˇk , Svadobné d vadob ky, Obrúcˇk né agentú el’trhy, Sva plnériaemócií... R S , , y a, svadobnéofotografie. k a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a obyt’prajavaše v v é n t vin vášnˇoua dopl kvety lnky, Sva adob ýstavy a ižusvadobné r ktorej e v ˇ b c k d a o t Moje fotografie Zachytené fotografkou, S , u e d Ú á a y ˇ n c , v a n b , e n v v a y dop tavy a zdo fotografie, y, S limuzíny bná obu y, veterá je áfotenie ieliz E SVADBU adobné v y, svadobsú spojením ýsvadobnej a,módnych sksvadobných a v B u y k á r a a n n z o d b k n s cˇáasopis Nevesta. zí né ad ty, editoriálov do a majestátnosti né prírody.obné výs s aemócií O PR -shopy, Sv ene, Šper b v o K S d T , á aprekrako a E g vadob ské šaty, Sv dobné limu nápoje, Tor ’ zdrPreavsvadbu z titulky v Š V y a e ubné prst y a caterin vel’trhy, S hopy, Svad e, Šperky, e t a , d n n y v svadobného c ˇ asopisu. y e o e ˇ t S B c t h , , k s o c l ž y n b r -s se á k a n pr po dopln bava, Víno, echty a viz Zásnubné Svadobné o Obrúcˇky, S bné agentú né výstavy bchody a e ubné prste catering, a v u ná ob , tanec, zá uv, Úcˇes, n , doprava, krovinky, a doplnky, U Svado y, Svadob vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t ˇ b B i y k E r d a l o STANO KLAC ANSKÝ JANA EVIAKOVÁ D k m Š š o e a i a obné rty, zákus rásna, Bi O PRE SVA shopy, Sv tene, Šper ing, Sv nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstene :SKV PHOTO d a v S k r o K p rs y, e- tel.: 0907bn046 B ty ,S é p506 a cate , Sva ovink 775 y170, nápoje, T yt’ zdravá a tene VŠET obchody a info@janaeviakova.com plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné cuktel.: 0903 u y r r n ú S t , n y é kt ,B rs cˇky av ech ava ky a klacansky.s@gmail.com né age vy a vel’trh ižu íno, se hty a vizáž ásnubné p ky, Svadobn lnky, Obrúwww.janaeviakova.com b V o ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus www.stanoklacansky.blogspot.sk , d a a v a Sv op ýst ná b a, Z ukrovin o te ába Úcˇes, nec d v b ,T v e z á U e o , a é a v j n B c , r d ˇ n n o e b y D a p e b p o n v n o o , emóciarkjeyto,, s í á dradost’ v, ad ny, d ákusky a c sna, Bieliz KO PRE SVA cPrirodzenost’ e limuz no, sekty, n v, Hudba, ta obnKreatívna raáreportážna ná výz y, Sva,zachytit’ á obu svadobná p é e b p Š t n o , o ˇ o sa snažím vo všetkých e á b e z d h v r T , o s n a , í d k e v y a bu vad ábava, V svadobných , Torty t’ zdravá a stene VŠE bchody a e- mojich é prst fotografiách. ring, S py, Svado muzín portrétna jefotografia. bná o ské šaty, Sv bné fotografia, n i e o o l b t z p d , u a á a r c c n y o v e p n B é , S si svoje y a bavte sa,a e-sho tan ké šaty, S Spolocˇen y, Svado "Zvec d ektya ,znovayobjavovat’" ntúrfotenie, vizáž-, , Zásnubné y, Svadobn y, Obrúcˇky Užite , sˇnit’... e o a g k n , s odnay mnˇa shopy, Sva í a y t n n h l V t é e h c a , p ˇ k a k smejte sa a zvyšok nechajte c n c v b a v mojich fotografiách je zachytená š o n e o n b a v o l l i d é o a môj fot’oábk,nktorý p é , n vám aj ypo, drokoch n a ba a e- né prs opr a cukrov Spo Úcˇesktorá nˇ a do DBU Svad o cˇom odato,ylásku ad má byt’ o–zachytí vadob obná obuv a, tanec, zá obuemócia, e n v, pripomenie h v S z á c i S y r l , b e k e svadba št’ a stie y i t s U daný okamih. é l’udí. úcˇky, Snub nt n b o VEST blek, Svad cie, Hudb Svadobná muzíny, ve orty, záku krásna, B O PRE SVA cukrovink Sdvoch d úžasných a o li y, va TK ,T rá y, Obr áa né age ty, dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v E o d iel AD VŠE rav pln ZÁHUMENSKÝ usk y, Sva stene, Šperk ing, Svadob ary a doTOMÁŠ u VŠ námenia, F vad p o o d Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKOLENKA PRE SVKOŠICKÁ o h s b S d r eer lo bn oje VŠE bPHOTOGRAPHY avá bné oz a doplnky, ou ody a y, Snubné p ntúry a cat , Svadobné zlúcˇka so s PHOTOGRAPHY o h d c a Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene v o y y d o , S 595 693 k tel.: 0908b250 rúcˇ243 vetytel.: 0918 o, iz né dobnéinfo@lenkakosicka.sk né dar ka so slobo né age vy a vel’trh ižutéria, R ba a kzahumensky@gmail.com O b b , o o y d d k a a n ˇ va, Vín , nechty a v va, Zásnub ovinky, Sva dowww.lenkakosicka.sk pl Sv ýsta adobná b ná výzdo l’twww.zahumensky.com y, Sv ia, Rozlúc adobné oz v h U s a é a r r e B r ˇ n ˇ n k c D p e b e u b Ú v buv, terány, do ákusky a c sna, Bieliz O PRE SVA opy, Svado , Šperky, s ng, Svado ýstavy a v ná bižutér kvety, Sv bná ce i v rá TK ,z , ve doba a lnky, Svado VŠ a e-sh ndojatie, rstene úry a cater , Svadobné rky, svadob Budeá vmiýzpotešením dôvera,radost’, y p uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE …láska, d é o h b t opdenˇ bodou nu obˇnit’n aj váš svadobný obc priatel’sStvo… pr ná opy , Špe gen dzvec By ry a dprácou o a kreatívnou sekty, ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné , Obrúcˇky, vadobné a hody a e-sh né prstene tering, Sva a svojou d é n a so sl obné ozn b k o y y S ˇ c b h c a a d Bude mi ct’ou zachytit’ k prispiet’ k tomu, k c c ú u v b a l n e n a o n l i a z v U d , Ro ADB l’né okamihy vaše obné Obrúcˇky, S agentúry vel’trhy, S aby Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop PRnezabudnute riaspomienky SVživota y, Sva cesta é advaše t t E v e u S v , ž , a é k i zostali navždy uchované. vášho a urobit’ tak y i t y s n b y a O á k e B k u dopln U Svadob obné výstav , svadobná á výzdoba y, Svadobn TKO P zíny, v , Torty, zák á a krásna, ne VŠETK a cuspomienky krovin veczˇenými. a ˇ n n B y e k ŠE av ln rk ad ob oje sky ieli AD rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad doplnky, O a v a kv HEDERA obná a é výs a ro a PETER ’ rhy, S es , Rozlú BU S c, z ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdob stavy a velt á bižutéria kvety tel.: 0907 vý 448 984, TKO , zák éinfo@foteniesvadieb.com shop obn445 725zdoba a y ne, Š adob , vet dobn krás d0950 a v s ý , y, Sva é limuzíny poje, Torty t’ zdravá a stene VŠE bchody a e- ubné prste atering, Sv y, Svadobn www.foteniesvadieb.com y perk vadobná v ry a doplnk á r p c n n y Š o p n o b S , a B , é , h é e o , y y s y n ž d n n t r k b e cˇ te zá o ,S a tú ub Sva Víno, sek ty a vi rava, Zásn vinky, Svad plnky, Obrú obné agen obchody a Snubné prs a catering vadobné d zlúcˇka so h , c a e v n a é S o y Snažím d , p o o záb uv, Úcˇes, l’trhysa, zachytit’ éria, R kvety, S ny, do sky a cukr ielizenˇ a d ADBU Sva ky, Svadobn y, Obrúcˇky né agentúr y amladomanželov e t á v u r b ž a hostí e i o t b e B k oba a Sva obná spôsobom d dobná imuzíny, v Torty, záku a krásna, KO PRE SV a cukrovin enˇ a dopln U Svadob bné výstavstále, soriginálnym z d ý a v v ET él vá do liz ky a byt’ cˇovnajmenej bná doplnky, je, DB ky o d a l’nngý,, aby som adobn sekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene VŠ rty, zákus krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene, Šper vidite S vytvoril a o i r o á K p r e , e z a T atmosféru prirodzenosti T é dary a so slobod p t é i o , a E á v n a n é e n Š j v y c í b b n a o V a d V o a u b y r , p o d ry e cˇk ht a uvo nu va ch ná val’nenosti. n ásn ’ zd es, nec doprava, Z íno, sekty, vizáž, Byt bné prsten adobné ob , Obrúcˇky, S bné agentú a vel’trhy, S téria, Rozlú adobné oz ˇ c Ú , v bu rány, c, zábava, V es, nechty a rava, Zásnu rovinky, Sv ˇ a doplnky BU Svado é výstavy dobná bižu a kvety, Sv ria, Rozlú e t e v , uzíny udba, tane á obuv, Úcˇ erány, dop kusky a cuk na, Bielizen PRE SVAD y, Svadobn perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln ké né y, náp vizáž, Byt’ nubné prs dobné ob rúcˇky, Snu túry a cat é prstene, catering, S né dary a o t k locˇens ky, Svadob íPANAMERA e s , no PICTURES ty a rava, Zás vinky, Sva plnky, Ob bné agen y, Snubn ntúry a adob ozlúcˇka s VMOTION h , v pln c S a o e , v d y n a k e , o a h p cˇ R o o es áb uv , Úcˇ945, n073y, do sky a cukr ielizenˇ a d DBU Svad lnky, Obrú vadobné ag tavy a vel’tr bižutéria, ety, Svad v735 nec, z tel.: 0915 á u r a b t e 0905 816 o , t a e B á u p S á s , é vý , svadobn zdoba a kv dobná íny, v Torty, zák a krásna O PRE SVA lizenˇ a do VADBU Hudb , Svadobn info@panamera.sk n z b u o m d i vý é lwww.panamera.sk ES vá Bie je, aty Sva Sva rky ETK nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V g o, ln y a vizfilmyásnubné p ž, Byt’ zdrav é prstene né obchody y, Snubné p y a caterin dobné dary a so slobod ozn t a dop ábava, VínExkluzívne h svadobné c e ntúr vizá obné zlúcˇk , Sva cˇes, na fotografie.ava, Z rúcˇk adob ec, z snubn a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a oprava, Zá rovinky, Sv oplnky, Ob adobné age vy a vel’trhy ižutéria, Ro kvety, Svad , Svad ete do , Úcˇ terány, d sky a cuk ielizenˇ a d DBU Sv né výsta bná b výzdoba a a doplnky y a ujevjediná o b d y, Sva limuzíny, vSvadobné o a b video živá A e B á v u o , v V s n sa zachová é ínyz,Vášho Torty, zák a krásna KO PRE S opy, Svad , Šperky, Svadobná obné dary bné výstav dobktorá z n a pamiatka, u b v S o m , d i e d T , ty él va ápoje , Byt’ zdravá tene VŠE hody a e-sh bné prsten a catering, el’trhy, Sva opy, Svado , Šperky, s ské ša y, svadobného nživot. adobn dnˇsaenaktcelý , n v y e ˇ S c s o c v u l y ž po túr ýstavy a a e-sh né prstene tering, vizá snubné pr dobné ob rúcˇky, Sn n plnk va, Víno, y e a o d g d y o a t a h b á év né va a ca ub bc uv ech ná ob , tanec, záb uv, Úcˇes, n , doprava, Z krovinky, S a doplnky, O U Svadob y, Svadobn vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B i y k E r d a l o PANDORASBOX D k m Š š o e a i a nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstene V , Svadobné rty, zákus krásna, Bi O PRE SVA -shopy, Sv stene, Šper ring, Sv p r y a B To ty ,S TK a e tel.: 0907 é p781 a cate , Sva bn699 plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné cukrovink ty, nápoje, Byt’ zdravá tene VŠE obchodypandorasbox@pandorasbox.sk u y r n ú S t , ky ž, av ech prs ’trhy sek ava úcˇwww.pandorasbox.sk ky a bné agen ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus bava, Víno, echty a vizá , Zásnubné nky, Svado plnky, Obr Svadobné stavy a vel á bižu vý ovi áo U s, n e, T , zá a do ava vete dobn ýz nz évašej a b v o s d , adobn limuzíny, ekty, nápoj dba, tanec á obuv, Úcˇe rány, dopr usky a cukr a, Bielizenˇ PRE SVADBVideoya, Sfotografie a y svadby v v O sn ,s né , Šperk Svadobná Hu ák op také, akostevyn–eprirodzené, bn budú ete , vadob ábava, Víno bná obuv, aty, Svado imuzíny, v je, Torty, z dravá a krá ene VŠETK ody a e-sh zábavné é pr a plnéclásky. ring py, Svado n e o o h l š b t z t z c p d ’ é s é , u a t b á a r c k n n y o v s e p n o a B é ,S tan ké šaty, S Spolocˇen y, Svadob o, sekty, a e-sh py, Svad ntúry prístupom, vizáž, , Zásnubné y, Svadobn y, Obrúcˇky Séindividuálnym y e a d g k n , s y o í a y t n n h l V t e h c a , p k a k dlhoroc cˇ n ˇnou praxou oabprofesionálnou ézáruku, e-sho é prs n a Spolo vadobné š obuv a do ec, zábava v, Úcˇes, nec ny, doprav a cukrovin enˇ a dopln U Svadobtechnikou b y máte že sa film o d d S erá ky bná DB obu a fotografie , tan y, Sva z vášho ieliz obcho cˇdnkˇay, Snubn t éasvadobného n b o VESTU blek, Svado cie, Hudba Svadobná muzíny, vet orty, zákus krásna, B O PRE SVA cukrovinkuchovajú d aj pre d’ lšie Sva nky,generácie. Obrú obné agen a , K , á i T a o l y y T , r á t y k ý e E é v u j a k Š n n a n a š o i s l t V r b ob ov áp ad ké eš ku op zd ý do tiele, r , Spolocˇens plnky, Svad íno, sekty, n vizáž, Byt’ né prstene je, Torty, zá usky a cukr Bielizenˇ a d VADBU Sv vadobné v š a k , S b tely bné šaty buv a do ava, V es, nechty a ava, Zásnu sekty, nápo , Torty, zák á a krásna, ETKO PRE S a e-shopy, prstene b á o o z d , á a c é ˇ e c U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v iel AD VŠE rav VŠE erk vad pln POD dob usk nia, Fo vad u HRADOM e o d m Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKO PRE SV e-shopy, S prstene, Šp tering, Sva é dary a doSALÓN o á b zn ky, S bn so slo544 14a362, né o699 oje VŠE bchody a , Snubné túry a ca Svadobn lúcˇkatel.: 02 avá b0915 o 616a dopln d Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene v , o z ty, S bné dary o slobodou úcˇky bné agen a vel’trhy téria, Ro aSalonPodHradom@gmail.com bné e , r é o z v o i b n d k v n O b a í , a v u V o va, ásn ovinky, S hty lnky U Svad vado Rozlúcˇka s bné oz tavy obná bižu á výzdoba ’ rhy, www.sph.sk c Z S p s , e o ý a n d v , v s a é a r o , n nˇ k lt cˇe n DB ad pr utéria kvety, Svad ná ce buv, Ú terány, do ákusky a cu sna, Bielize O PRE SVA opy, Svadob , Šperky, sv ng, Svadob ýstavy a ve nBudete ž i b á sa vydávat’ a rá TK ,z év dob eri sh ob byt’ krásne ne , ve dobanalíc ˇenáky, Sva z ý uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE chody a e- ubné prste ntúry a cat y, Svadobn erky, svaaducaˇchcete v n á l n Sme tu práve p vás! odou VŠ b esaná? pre o p b á r p e n y o Š d o p n o S , g d B , é a , h é e , a a y s y n ž y n n t v sek dar ka so slob é ozn vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk Svadobné hody a e- né prste tering, S Urobíme é a n y b t o b h lúcˇto, vadobn ec ava obc nu lnk ink a ca zpre vad ste siiauvšetko U ooddýchli R , nás Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a dop PRE SVADB , Svadobné , Obrúcˇky, S é agentúry a vel’trhy, S aby r téchvíl’ku zabudli vety, S ná cesta ž auna k i y i t y s n b y a O k e B k u v b , v á K n a k n a o i , a l T n adob TKO P zíny , Torty, zá á a krásn ne VŠE zdob starosti. krov zenˇ a dop BU Svad obné výst y, svadob nanákaždodenné v ý u S v c , a y e k ŠE av ln rk ad ob oje sky ieli AD rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svaˇ d doplnky, O a v ú S v obná doMICHAELA é výs a BARTOŠOVIC OVÁa DOMINIKA U S ro es c, z ba a k a vJANOVSKÁ l’trhy, utéria, Rozl e elizenˇ PRE SVADB y, Svadobn perky, svad ná výzVIZÁŽISTKA ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, BPROFESSIONAL i y STYLISTKA biž tavA VLASOVÁ vety s á k b k p n Š O t s ý n o , á o a b e K á v e z b d h o v r T a , é s o n a , MAKE UP ARTIST & HAIR STYLIST d k E y b e n d y, Sva é limuzíny poje, Tort t’ zdravá a stene VŠ bchody a e ubné prst atering, Sv y, Svadob petel.: 0902 výzdo oplnky ky, sva601 577 á r n b á r miska.janovska@gmail.com p c n n y o Š o tel.: 0908 473 521 p n o b S , a d B , Sva né dary a d so obné Obrúcˇky, agentúry ody a e-sh é prstenewww.michaelajanovska.eu , d g Svado Víno, sekty ty a vizáž, , Zásnubné dominika.bartosovicova@gmail.com a n i v r S ky, ky, né ch cate y, Svadob , Rozlúcˇka ubn va bch a, n e n b a v o n l i a o n r S a v p é , y d , p b o o s r n y a o r e á d b ú k z a S ,d uk Úcˇ l’trh enˇ aznalostiAajDBskúsenosti U Sv ky, Svado ky, Obrúcˇ bné agent Vvoblasti žutéri ba a kvety, a veprofesionálnej i vizážistiky obuv, y, veterány zákusky a c na, BielizMám b y á á V n n n a o i l S n t b v d bna všetky druhy o a n s , op ýs sa orientujem do rôzneho Ovd’PakaaRcEˇesaním výzdo lnky, Sva vado(svadobný svizáže ámejkap, imuzí poje, Torty ravá a krá VŠEs lícTˇKením enˇ a d ADBU Sv vadobné v eúpravy , a cukrdruhu, l z n y i y é l k b tomu poskytujem k e n r o s i b d u a mejkap,ry a dop t’ zd rstene ado sekty, ná Svˇerný zák make na, B KO PRE SV -shopy, S rstene, Šp plesový/vec o y , , profesionálny -sup g B y á , t n r i ž r k r o á da p e e mejkap, biznis lobod z a T a vlasový T émejkap, p t é i s o, denný , a E á styling v n a n é e n o Š j v y c í b b s n a o V a d V o a u b a y r , p o d u y mejkap, h a cˇk ht va ná mejkap...) ásn ’ zd rstene dobné obc Obrúcˇky, Sn né agentúr vfoto hy, SvHalloween Rozlú adobné ozn r es, nec doprava, Z íno, sekty, vizáž, Bnaytakúkobl’vneké príležitost’. , p ’ t ˇ c a l i e Ú r , é a v b , a ut na úpravuetvlasov. bu y, Sv a, Rozlú rány, c, zábava, V es, nechty a rava, Zásnu rovinky, Sv ˇ a doplnky BU Svado é výstavy Zameriavam á bsaižtiež e v n t k b e o a v ri , d n ˇ n k a c e uzíny udba, tan á obuv, Ú erány, dop kusky a cu na, Bielize PRE SVAD y, Svadob perky, sva ná výzdob bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln áp ké né yt’ prs obné ob y, Snu túry a cat é prstene, catering, S bné dary a o k ˇ c locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZásnADRIANA ubné , LOJ ú d r a s n n b v va, STUDIO IDEAL Svado a, V lúcˇka túry a , Snub opln echt nky SHAIR nky, O né age uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra y a cukrovi izenˇ a dopl U Svadob y, Obrúcˇky obné agen y a vel’trhy, utéria, Roz , Svad l 431 VADB tel.: 0910 ob sk a, t ete oplnk DBU Svad né výstav adobná biž ba a kvety bná a, Bie370 d S n s a E Hudb , Svadobná imuzíny, v Torty, záku adriana.vrzdakova@gmail.com á ˇ n R r e b P výzdo él E SVA vá a k Bieliz je, aty Svado Svado rky, sv ETKO nské š ky, Svadobn sekty, nápo áž, Byt’ zdra rstene VŠ á a krásna, VŠETKO PR a e-shopy, rstene, Špe , Svadobná a doplnky, ou V p iz o, ln zdrasavprofesionálne tene é obchody , Snubné p a catering obné dary a so slobod ozn ’ s t a dop ábava, Vín , nechty a v , Zásnubné Vizáži r y p a úc ˇ esom B é , y vizážvenujem cˇes ava ec, z snubn rok,ky, Svadobn ky, Obrúcˇky né agentúr el’trhy, Svad ria, Rozlúcˇk , Svadobné ájedenásty Z , a a, tan bná obuv, Ú rány, dopr es, nechty a pracujem v ako umelecká maskérka, n a adob ýstavy a v ná bižuté ba a kvety plnky, Svad oprvizážistka rovinˇka. enˇ a dopl e v ˇ c k d o t S , u e d Ú a kaderníc y c , v a , n v v a b o v U z y, S limuzíny bná obu y, veterá kusky rásna, Bieli PRE SVADB , Svadobné erky, svado dobná výzd é dary a do výstavy a á z o n , é í d y z n a t u vadob ské šaty, Sv dobné lim nápoje, Tor ’ zdravá a k e VŠETKO y a e-shopy prstene, Šp tering, Sva hy, Svadobn , Svadobné erky, s é d n p ’tr n py yt ca va y, polocˇe doplnky, S , Víno, sekt y a vizáž, B ubné prste obné obcho cˇky, Snubn gentúry a stavy a vel ody a e-sho é prstene, Š ring, brú ásn é vý né a vad ava cate ubn bch uv a echt ná ob , tanec, záb uv, Úcˇes, n , doprava, Z krovinky, S a doplnky, O U Svadob y, Svadobn vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B i y k E r d a l o ROBEN TRANS D k m Š š o e a i a nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstene V , Svadobné rty, zákus krásna, Bi O PRE SVA -shopy, Sv stene, Šper ring, Sv p r y e tel.: 0918bn045 e a B To ty ,S TK p555 plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné cukrovink ty, nápoje, Byt’ zdravá tene VŠE obchody a yroben@roben.sk u é ntúry a cat y, Sva n S , ž, av ech prs ’trh sek ava úcˇk www.roben.sk ky a bné age ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus bava, Víno, echty a vizá , Zásnubné nky, Svado plnky, Obr Svadobné stavy a vel á bižu ovi áo U s, n e, T , zá a do ava vete né výslužbyy, svadobn ýz b o d adobn limuzíny, ekty, nápoj dba, tanec á obuv, Úcˇe rány, dopr usky a cukr a, Bielizenˇ PRE SVADBPonúkame a komplexné v , Sv prepravy erk O sn ,s né obná , Šposôb Hu ák opvyoblasti bn ete e d n a e v t S s , vadob ábava, Víno bná obuv, aty, Svado imuzíny, v je, Torty, z dravá a krá ene VŠETK ody a e-shv rámcinéSlovenska pr a zahranic rinˇgia py, Svado e o o h l š b t z t z c p d ’ é s é , u a t b á a r c c k n v segmentoch limuzíny, americké n y o v s e p n o B é ,S tan ké šaty, S Spolocˇen y, Svadob o, sekty, túry a a autobusy. a e-sh py, Svad nmikrobusy vizáž, , Zásnubné y, Svadobn y, Obrúcˇky limuzíny, y e a d g k n , s y o í a y t n n h l V t é e h c a , p k a k cˇ n ob limuzínuy a e-sho énašu n Spolo vadobné š obuv a do ec, zábava v, Úcˇes, nec ny, doprav a cukrovin enˇ a dopln U Svadob Prenajmite b si o d d é prs oalebo a n h v n S á z á u b c i S y r a B l n b u , b t e k e b D o ROLLS-ROYCE Phantom, , y i o n t s U k ,S né Limousine. VEST blek, Svado cie, Hudba Svadobná muzíny, ve orty, záku krásna, B O PRE SVA cukrovinCHRYSLER dobStretch rúcˇky né agent a300C b v S O a , K , , á i T a o l y y T , r y á t dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·


vizá , Zásnub y, Svadob y, Obrúcˇk é agentú hody a e- né prste tering, S obné dar ˇka so slo é oznám E ca bn ad lúc KO PR bn ava obc nub lnk ink ,y dopr y a cukrov lizenˇ a dop BU Svado , Svadobné Obrúcˇky, S agentúry a vel’trhy, Sv žutéria, Roz vety, Svado esta VŠET HA ak ky, usk vy a bné , Bie á bi ENÍC VAD ná c nky ty, zák á a krásna TKO PRE S y a cukrovi izenˇ a dopln BU Svado obné výsta y, svadobn ná výzdoba ky, Svadob TKO PRE Ž to a v ŠE Fo ln rk ad ob iel AD VŠE rav usk RE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V známenia, , Svad Byt’ zd é prstene , Torty, zák a krásna, B TKO PELIZABETH a bn oje VŠE SVADOBNÁ avá bné p túry a cat , Svadobné lúcˇka so s vadobné o a doplnky ou odyAGENTÚRA u h n c S b , Zásnu sekty, náp áž, Byt’ zdr prstene o ˇky 988 úc244 bné tel.: 0915 agen a vel’trhy téria, Roz a kvety, S obné dary so slobod , r é o z é o i b n d n v n O b a í b , a v u V o u S a n y elizabeth@elizabeth.sk va, lnky U Svad ýstavy adobná biž ná výzdob l’trhy, Svad ia, Rozlúcˇka dobné oz necht prava, Zás ukrovinky, enˇ a dopwww.elizabeth.sk v , s é e B n ˇ c D b b Ú v buv, terány, do ákusky a c sna, Bieliz O PRE SVA opy, Svado , Šperky, s ng, Svado ýstavy a ve ná bižutér kvety, Sva bná ce ˇíme a-szorganizujeme a i v rá TKZabezpec ,z , ve a ea vyhsi ju naplno rstene úry a cater , Svadobné rky, svadob á výzdoba lnky, Svado VŠ svadbu y p uzíny poje, Torty t’ zdravá a k stene VŠE vašu d é o n h b t dop obc a bezstarostne pr ná opy Snuužijete. , Špe dou gen dobn By sekty, ty a vizáž, , Zásnubné , Svadobné , Obrúcˇky, vadobné a hody a e-sh né prstene tering, Sva bné dary a ka so slobo é ozn t’UvašeSjedinecˇné é obc ech ava lnkyViemesspoji inky Snub ntúry a ca ’ rhy, Svado ia, Rozlúcˇ , Svadobn B , n y D b k A profesionálnymi službami, ˇ o c V Úcˇes, n erány, dopr ky a cukrov elizenˇ a doppožiadavky d va a na vásky, Obrú bné age vel t á bižutér a a kvety ná cesta RE S inkaždý Sdetail, , a P aOskoordinujeme y i t s y k e B u v , v K k n a o , a l T op vad bné výst , svadobn á výzdob y, Svadob KO P dužívanie zíny , Torty, zá á a krásn ne VŠE tak zostane kribaovbezstarostné S a u c ˇ n U e a z B e y vysnívaného ŠET av lnk rky ado obn oje ssikvášho ielisvadobného dnˇAa.D rst y, náp záž, Byt’ zdr ásnubné p orty, záku a krásna, B KO PRE SV e-shopy, Sv rstene, Špe ering, Svad dary a dop lobodou V ia, Fot ,Z vi né at ép en os ŠET je, T vá ya chty a ny, doprava ekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene V né obchod cˇky, Snubn gentúry a c rhy, Svadob Rozlúcˇka s bné oznám ary a ob rá o, s izá brú né p bné a tavy a vel’t bižutéria, ety, Svado vadobné d cˇk o d y, vete ábava, Vín , nechty a v va, Zásnub vinky, Svad doplnky, O a v obná a é výs a CHÂTEAU ro a a kv HERÁLEC***** ’ rhy, S es , Rozlú BU S c, z ,a tane á obuv, Úcˇ erány, dopr usky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, svad ná výzdob stavy a velt á bižutéria kvety n by vý Hotel TKO aa , zák é Boutique shop o&bSpa ne, Š adob , vet dobn krás a v 582 55d Herálec, vCˇRýzdob s y , y, Sva é limuzíny poje, Torty t’ zdravá a stene VŠE bchody a e- ubné prste atering, Sv y, SvadobnL'OCCITANE, y erk 569a669 b111ná y a doplnk ptel.: +420 á r p c n n y o Š o p n o b S , a d B , é , h é e o , y y s y n ž d n n t v r k b r S e cˇ te reception@chateauheralec.com zá o tú ub Sva Víno, sek ering, vadobné da zlúcˇka so ty a vi rava, Zásn vinky, Svad plnky, Obrú obné agen obchody a Snubné prs a www.chateauheralec.com t h , a c c a e v n a é o y d , p o o y, S záb uv, Úcˇes, l’trhcˇkový éria, R kvety, S ny, do sky a cukr ielizenˇ a d ADBU Sva ky, Svadobn y, Obrúcˇky né agentúr y a5-hviezdi e t á v u r b ž boutique e i o t b e B k v & club resort á Herálec bnChateau oba a Sva o d dobná imuzíny, v Torty, záku a krásna, KO PRE SV a cukrovin enˇ a dopln U Svadob bné výstahotel z d ý a v v á , s kvality, ET él vá do liz kjeysymbolom bnluxusu, je, DB nky, ky l o p d o a d v c ˇ nosti. a výnimo adobn sekty, nápo ž, Byt’ zdra rstene VŠ rty, zákus krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene, Šper súkromia g, S dary a so slobodo p r e ersinnovogotickými zá a To Zámok TK é prvkami p t é i o, , a E á v n a n é e n Š j v y c í b b n a o V a d V o a u b y r , p o d cˇ,iaSjevajedným z najkrajších va bch úcˇky, Snu agentúry zo 16.’tstoro lúcˇka bné ozn echt ava, Zásn sekty, ná áž, Byt’ zd prstene o z n y o , é h s R n r e , c ˇ eských zámkov. b ˇ c a , l r r é buv, Ú erány, dop bava, Víno echty a viz , Zásnubn inky, Svado oplnky, Ob Svadobné ýstavy a ve ná bižutéri vety, Svado Rozlú a n t á , v e ad ak év rov ria, es BU c, z ,v ra dob uzíny udba, tane á obuv, Úcˇ erány, dop kusky a cuk na, Bielizenˇ PRE SVAD y, Svadobn perky, sva ná výzdoba bná bižuté oba a KO zd do ,H e, Š zá ob hop obn vet rás urácie šaty, Svad limuzíny, oje, Torty, zdravá a k tene VŠET chody a e-s bné prsten ering, Svad Šperky, sva vadobná vý dopln , áp ké né yt’ ing, S **** bné dary a o né prs adobné ob brúcˇky, Snu ntúry a cat né prsteneHOTEL r e locˇens ky, Svadob íno, sekty, n y a vizáž, B ZásnubHOTEL t a SENEC c v e b ry a hy, Svado ozlúcˇka s va, a, V opln echt lnky, O adobné ag rúcˇky, Snu é agentúSlnecˇné inky, S a***** v p o o CHÂTEAU r – Severtéria, R r d k uv a d anec, zábav uv, Úcˇes, n rány, dopra yAMADE d el’tjazerá Sv , Ob vadobn a v903 a cu Bielizenˇ y y U k b 01 Senec ižu t v e k B ty, Sva o n , t s b a l e D a e t á u p v S á s , A v b k n o 930 25 Vrakún ˇ c ˇ . 333 k , ý n a V d á b d y v b a S n u z o U á s 620O498PRE o 919 698 tel.: 0902 a é , ín H d átel.: 918 , svad ná výzdoba y, Svadobn elizenˇ PRE SVADB y, Svadobn perkyvalovic@hotelsenec.sk y, Sva obné limuz poje, Torty dravá a krinfo@hotelamade.sk K i t T B a E , š Š a é V n k ob ,Š op ná KO ln ás t’ z www.hotelsenec.sk nsk ky, Svad e á a kr ene VŠET hody a e-sh né prstene ering, Svad dary a dop lobodou V sekty, a vizáž, By né prstenwww.hotelamade.sk , v n o l a r p n í d o b t celéhoobkolektívu z y ,V st ub ad né Hotela n yt’ výnimo so s d svadba né obc rúcˇky, Snu entúry a ca Snahou ž, Bvaše kacˇSenec ndnié pvrhoteli ábava Úcˇes, necht rava, Zásn a vPrežite ˇ cˇné a b c á b z v z o ú u , i bné oz l S d ným je, aby vaša bola jedine c o n z , a e s y o d b v n á g , a h R O S p y a , a Z r v v , Amade Château, kde sme pripravení , ’ t o t , t y é l neopakovate h d ,S ky bu rial’ným zážitkom, a, rava uksvadby kvety lnky, Svad adobn ýstavy a ve nanaáktorý ižusatéjednoducho rovinnak kl’úecˇ.nˇ a dopln bná o , veterány, v, Úcˇes, nec ny, dnaopzorganizovanie v b a o nezabúda. S d a c a b v a y, S limuzíny bná obu y, veterá Svadobný ielizt’ E SVADBU adobné v y, svadob ná výzdo ary a dop stavy a skyobrad sanmôže B u , k a á kona z o n s é d príjmu bné vý zí né ad ty, v našomá astarobylom dob adoiste nradi krá parku aMladomanželia O PR -shopy, Sv ene, Šperk g, Spozornos b v K T o E v vadob ské šaty, Sv dobné limu nápoje, Tor alebo t’ hotela, preži t’ svadobnú v Š a V sálach. dy a e y, Sapartmáne zdrv našichsslávnostných , Svad noc e, Šperky, s terin vvhotelovom prst h ’ e y t a a r , é n ’ n p y t c v s balkónom. y e o e n l o ˇ t S B c t a e h b , , k h o c u l y ž y n b r -s se á k a n pr po dopln bava, Víno, echty a viz Zásnubné Svadobné o Obrúcˇky, S bné agentú né výstavy bchody a e ubné prste catering, a v u ná ob , tanec, zá uv, Úcˇes, n , doprava, krovinky, a doplnky, U Svado y, Svadob vadobné o brúcˇky, Sn gentúry a vel’trhy op ob cu ba ny DB y, S enˇ y, O adobné a stavy a e, Hud , Svadobná íny, veterá , zákusky a sna, Bieliz KO PRE SVA hody a e-sh cukrovink nˇ a doplnk Sv é vý ky, svado n z á b U c e y a y r T u o z t t b B i y k E r d a l o HOTEL CHÂTEAU BÉLA ATRIUM HOTEL *** D k m Š š o e a i a nské vadobné l , nápoje, T yt’ zdravá rstene V , Svadobné rty, zákus krásna, Bi O PRE SVA -shopy, Sv stene, Šper ring, Sv K p NovývSmokovec r e Belá 1, 943 B 53 42 je, To ty ,S é pBelá nky Tatry a cate , Sva bn7577 ravá a ene VŠET obchody a tel.: 036/ o01 iVysoké po plnky a, Víno, sek ty a vizáž, , Zásnubné cu062 u y r d á 600 r n k z n ’ ú S , t t , y y t n y cˇky né ž, B av ech prs sekt welcome@chateau-bela.com ava ky a tel.: 0910 né age vy a vel’trh ižu b Víno, 990c541hty a vizá Zásnubné nky, Svadob plnky, Obrú www.chateau-bela.com o ec, záb buv, Úcˇes, n rány, dopr orty, zákus basvadba@atriumhotel.sk , d a a v a Sv o ýst ná b a, o ne te á www.atriumhotel.sk vi d v b , ,T v e z o á U s e o , a é a v r j e n B c , r d ˇ n ˇ n k o c e b y D a p e b u p Ú o n v n o í á ad uv, y, d kusky a c na, Bieliz O PRE SVA py, SDokonalé vado miesto rky, s obná výz ánvýberom eprinca limuz no, sekty, n v, Hudba, ta obnNaša rvás á obstarostlivos p é e Š t s n , á o na rozprávkovú svadbu t’ o e K á b e z h v r T , o s n ad , í d k VŠE ody a e- a princeznej obu aty, Sva miesta vad ábava, V ortycˇí. dravá a rstemôžete zažit’ zíny hostiny , g, Sv svadobnej nekon á T p u n , e n i é e vado r n m j b n i S e e o o h l š , b t z t z c p d ’ y é s é , u a t b á a r c p c k n ak si vyberiete kaštiel’ Château Béla, t’ Poradíme vám, ako postupova n y o v s e p n o B é ,S ya tan ké šaty, S Spolocˇen y, Svadob opri kty, a e-sh py, Svad svadby ntújerprerobený vizáž, , Zásnubné y, Svadobn y, Obrúcˇky é agktorý , seorganizovaní y e a d k n , s y o í y t n n h l V t e h c , a samotnej p a svadobnej hostiny. cˇ ec nvám rava ukrovink a doplnk Svadobn na pät’ohbviezdic é oˇbkový hotel.dy a e-sho prs , p s n o e Spolo vadobné š obuv a do ec, zábava Poskytneme ˇ c d zaujímavé tipy , Ú d y ˇ c o a en v, cˇania,ecˇtoevšetko né S rán je potrebné bná obauodporú , tan ut’s. ky a sna, Bieliz RE SVADBU rovinky, Sv dobné obch úcˇky, Snub nt v k , á y z VESTU blek, Svado cie, Hudba Svadobná pred n , í t’ a dohodnú svadbou vybavi á a cuk o limuz y, Sva TKO P , Torty rá y, Obr á a kr né age ty, dobný iele, reštau ocˇenské ša , Svadobné kty, nápoje , Byt’ zdrav stene VŠE ty, zákusky cukrovink enˇ a doplnk U Svadob bné vý ky ya pr do liz , se ašt záž DB pol Tor tely, k bné šaty, S buv a dopln bava, Víno nechty a vi , Zásnubné ty, nápoje, rty, zákusk krásna, Bie O PRE SVA -shopy, Sva stene áo ae ETK áa ava sek ado c, zá é pr e, To cˇes, U Sv ek, Svadobn udba, tane ná obuv, Ú rány, dopr bava, Víno, ekty, nápoj , Byt’ zdrav rstene VŠ né obchody cˇky, Snubn gentúr p b s H ú te á b a áž bl bný o eštaurácie, šaty, Svado imuzíny, ve ba, tanec, z bava, Víno, echty a viz , Zásnubné inky, Svado oplnky, Obr Svadobné stav d vý él ud ké ov U e, r , zá v, Úcˇes, n doprava lizenˇ a VADB dobné aštiel adobn tanec locˇens a cukr ácie, H ,

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·

·