MUZIN březen 2024

Page 1

PROGRAM KABINET MÚZ

1.

2. 3. ŠKAREDÁ HOLKA + OMIKRON BAND #southernrock

5. 3. NOVEMBER 2ND #rock #blues

6. 3. CONSTANT SMILES (USA) + CLEMENTINE VALENTINE (NZ) #postpunk #synthpop #indiefolk

7. 3. THULSA (KŘEST) + CONCUSSA + ANTISOCIAL SKILLS + HEVER #metal #stoner #hardcore #punk

8. 3. PAULIE GARAND & ACOUSTIC BAND #rap

9. 3. DETI (SK) + HOST #rap

12. 3. SOFTSPOT: EASTWORKS + GBCLIFFORD + AUX ANIMAUX (SWE) #experimental #electro #abletonepop #emonoisypop

13. 3. HACKEDEPICCIOTTO (DE/USA) #experimental #avantgarde

14.

15.

16. 3. BOHEMIAN CABARET #cabaret #theatre #show

18. 3. VEGANFEST 2024 #diekuche #vegan #veganfest #workshop

19. 3. WYFE + FOURTUNA + ANDREAS IMRICH (SK) #pop #dreampop

3. BIOGRAF SOUND NO. 1: PAN URB + ELECTRONIC BITCHES + KOSMIC SKAUT + DJ IBE #movies #music #dance
#alternative #rock
3. CHIKI LIKI TU-A (SK)
3. ADACTA + FVTVRE
#hardcore
+ REMDIK + KRONSTADT + MACOCHA + G.U.T.S.
#punk #noise
3. VLTAVA #bigbeat #jazz #swing #funk str.: 14 14 14 15 15 16 16 16 16 17 14 15 17 18 18
20.

21. 3. FAST FOOD ORCHESTRA #ska #reggae

22. 3. PAIN + MAGENTA + DJ RUBENZ + SOUL EX MACHINA #hip-hop #rap

23. 3. BREN (KŘEST) + KAKKTUS + MOŘE DNÍ #shoegaze #blues #slowcore

24. 3. KALEIDA (UK) + VIAH #pop #elektropop

26. 3. LAKE MALAWI #indie #pop

27. 3. POST-HUDBA #electropop #trap #indie #folk

28. 3. CHIEF BROMDEN (KŘEST) + EDÚV SYN + BARBORA HORA #mathpunk #rock #rap #alternative #bedroompop #folk

29. 3. THE SILVER SPOONS #indie #rock

30. 3. LOW COST #8 #party #dsj #secondhand

31. 3. AFTEREFFECT #chill #party #techno

2. 4. LAMENT (KŘEST) + CERMAQUE + NĚKDO JINEJ #rap #poetry #performance #electro

3. 4. ŠAMANOVO ZBOŽÍ (KŘEST) + TOAD PLANET #postpsychedelic #psychedelic #artrock #rock

4. 4. -123 MINUT #soul #groove #jazz #funky

5. 4. PAVILON B: BUTTERCLUB + GAV + SAMURAJ PÍTR + SWEETSCOVILLE (AUT) + DJ DOMINGO #hiphop #rap #party

6. 4. DEVIL MASTER (USA, RELAPSE) + DÖDSRIT (SWE) + ARA (AUT) #blackmetal #deathrock #punk #atmosphericblackmetal #dbeat

str.: 18 20 20 21 21 22 22 22 19 19 22 20 23 23 24

Březen, na koncert vlezem. A nebo rovnou vlezme na tu nejslavnostnější formu koncertu, tedy na křest desky. Ty jsme si pro vás s příchodem jara nachystali v následujícím měsíci rovnou dva. Nejdřív Thulsa, která na našem labelu Kabinet Records vydává debutovou desku. Celá sláva proběhne 7. 3., kdy vychází i samotné album, a kmotry na křtu budou kapely Concussa, Antisocial Skills a Hever. Druhým křtem bude koncert brněnských BREN. Ti na našem labelu vydávají debut Tmou, který pokřtí 23. 3. společně a Kakktus a Moře dní. Více se dozvíte v jednom ze tří rozhovorů. Tím dalším je vyzpovídání Fastfood Orchestra, kteří u nás zahrají 21. 3. a poslední interview připadlo na Die Küche.

Naše veganská restaurace se zase po roce opět zapojí do oblíbeného Veganfestu. Těšte se na workshop na téma Veganské „rybí“ hody, který se uskuteční dne 18. 3. u nás v Kabinetu MÚZ. V rámci workshopu vedeného Pavlou Drlíkovou, majitelkou Die Küche, se můžete těšit na rady, jak si jednoduše uvařit alternativu fish-free jídel.

Stejně jako v předchozí půlstovce vydání najdete podrobné vyprávění o všem důležitém z našeho klubu i v tomto 51. čísle našeho Muzinu, který právě držíte v rukou. Přejeme příjemné čtení.

| 4 |
Berlin Manson –by Tamara Sejnova
“MÁMA BRALA MOJE VEGANSTVÍ
ZA SVÉ PROFESNÍ SELHÁNÍ”

ROZHOVOR S PÁJOU (DIE KÜCHE)

Kabinet Múz a Die Küche patří neoddělitelně k sobě a je to tak naprosto v pořádku. Mnozí, kteří si jen přijdou koupit desku nebo se podívat na koncert, odcházejí s kulinářským zážitkem, díky kterému mají o velký důvod víc se k nám vracet. Tím důvodem je pak zejména Pavla Drlíková, majitelka a duše Die Küche. A i když by ona sama se skromností sobě vlastní určitě dodala, že bez pomoci ostatních by to nešlo, pravda je taková, že by to nešlo především bez ní. Důkazem toho jsou i ocenění za nejlepší veganská restaurace u nás, nebo vlastní vydaná kuchařka a různé workshopy. Jeden je nyní chystán v rámci blížícího se Vagan festu, což byla ideální příležitost poslat Pavle pár otázek. (otázky kladl Mr. Banana)

foto: archiv Pavly Drlíkové

| 5 |

1/ Ahoj Pájo. Co tě pořád baví na vymýšlení nových a nových veganských dobrot? A dokážeš pořád překvapit sama sebe?

Ahoj Banáne. Myslím, že gastronomie je náročný obor a zároveň poslední čtyři roky byly pro restaurace těžké období, které tak nějak pociťujeme pořád. Někdy je to rutina, někdy je to stres a spíš horská dráha. A právě vymýšlení nových receptů a jídel je na tom všem to nejzajímavější a nejkreativnější. Nejlepší inspirací jsou pro mě každodenní situace, třeba poznávání nových lidí, nových kuchyní a zvyků. Hodně se inspiruji na cestách, například v poslední době bývám často v Polsku, kde mě velmi mile překvapila pestrost a nápaditost zdejších jídel. Zajímavé je, že polská kuchyně používá stejné suroviny, jako my u nás, ve výsledku jsou však jídla jiná, překvapivá a inspirativní. Snažím se z těchto zkušeností čerpat a někdy jsem velmi překvapená, jak spolu různé suroviny skvěle fungují.

2/ Další workshop, který bude součástí Vegan festu, bude mít jako ústřední téma “rybu”. Přesněji tedy přípravu veganských pokrmů, které nahrazují suroviny z ryb alternativou, která se jim chuťově přibližuje. Proč právě “ryby” a prozradíš nám tady alespoň jeden kuchařský trik?

Jedna z mnoha přednášek na letošním Vegan festu se bude věnovat oceánům a jejich problematice. Proto jsem se rozhodla na tuto tématiku navázat. I když existuje velká škála alternativ k masům, veganské ryby u nás moc neseženete. Snížením konzumace ryb, můžeme přispět ke zmírnění dopadu nadměrného rybolovu. Na workshopu předvedu jednoduchá jídla z dostupných surovin, aby si pokrmy mohl připravit každý doma. Kdo má rád ryby a z etických důvodů je nekonzumuje, si může chuť rybích pokrmů celkem snadno napodobit. A triky jsou jednoduché, stačí do vaření zařadit řasu nori, nebo třeba sezamový olej, kvalitní sójovou omáčku a citrónovou šťávu a fejková rybka je na světe!

3/ Jak vlastně v současnosti vnímáš přijímaní veganství většinovou společností? A co na to třeba říkají tvoji rodiče? Vaříš jim někdy?

Za dobu, co se ve veganství pohybuji, vnímám velký posun v tom, jak většinová společnost vnímá otázku veganství. Změny probíhají pomalu, ale pokrok je zřejmý. Stačí se podívat na nabídku potravinových řetězců, restaurací, kaváren atd. Dříve bylo veganství spíše propojeno v různými alternativními subkulturami, uměleckými a ekologickými kruhy. Dnes se už, ale veganství dostává i do mainstreamu. Co se týče mých osobních zkušeností s rodinou, tak to nebylo na začátku úplně tak jednoduché. Vzhledem k tomu, že moje máma dělala 40 let nutriční sestru ve Fakultní nemocnici v Olomouci, brala moje veganství za své profesní selhání. Dnes, po 12 letech, rodiče můj životní styl respektují a když přijedu na návštěvu, s chutí si se mnou dají veganský oběd, který společně uvaříme.

| 6 |

4/ Která kombinace chutí, kterou jsi ochutnala pro tebe zatím byla nejbláznivější a nejbizarnější? V dobrém i špatném slova smyslu!

Právě ten největší paradox je, že i když si zakládám na tom, aby jídla byla nápaditá a rozmanitá, někdy pak prostě nastane situace, kdy musím improvizovat. Takže moje nejbláznivější a nejbizarnější jídlo minulého léta byl sandwich vytvořený na dece u vody, složený z pečiva, studeného rajčatového protlaku a chipsů. Najíš se, ale velká gastro pecka to není!

5/ Dokážeš si představit, že by Die Küche mohlo fungovat jinde, než v Brně? Z legrace jsem si říkala, že bychom mohli expandovat do Vídně. S názvem Die Küche bychom v Rakousku krásně zapadli. Ale Brno je Brno. Zatím neplánuji rozšířit své pole působnosti, navíc v duchu rčení “nelze sedět jedním zadkem na dvou židlích”, si myslím, že bych se nedokázala věnovat více podnikům naplno, aniž by jeden z nich netrpěl. Naši hosté za námi tedy musí přijet do Brna, do Kabinetu Múz. A když už tady budete, tak doporučuji si po jídle zajít večer na koncert, a rovnou si domů pořídit nějaký zajímavý vinyl.

| 7 |

“BRNO JE DIAGNÓZA”

ROZHOVOR S BREN

Ivo, Šimon, Lukáš a Vojta = Bren. Už název naznačuje (a rozhovor potvrzuje), že do téhle kapely je „Brno prorostlé“ a i tady je to naprosto v pořádku. Že je vše v pořádku i ohledně kapelní chemie a tím pádem i samotných písniček, pak potvrzují singly z jejich chystané velké desky, která vyjde na Kabinet Records a bude pokřtěna jak jinak, než v Kabinetu. O tom všem jsme si s klukama povídali a vzali to dost poctivě! (otázky kladl Mr. Banana)

| 8 |
foto: Marek Rejnoha

1/ Ahoj. Kdo stojí za kapelou Bren a jaká byla geneze od jejího vzniku až do současnosti?

Šimon: Řekl bych, že celý dosavadní vývoj Brenu probíhal úplně organicky a tak ostatně i začal. Během podzimu jednoho z covidových roků jsme se s Ivem po nějaké době (už tehdy jsme se znali dobrou řadu let) začali zase víc scházet a hráli jsme spolu vzájemně do nápadů či písniček toho druhého. Nedělo se tak s úmyslem založit kapelu, spíš to byl hodně ryzí kreativní proces založený na blízkém přátelství. Ivo pak jednou k nám na byt přivedl Lukina, kterého jsem do té doby neznal, se kterým jsme hráli dost divný nástřely jakýchsi dark country/shoegaze/ blues písniček, z nichž pak z některých vzniklo to, co hrajeme teď a co bude na LP. Po nějakých patáliích se sháněním bubeníka Lukinek přivedl Vojtu, přičemž od první zkoušky bylo jasný, že tenhle bubeník chápe, co se snažíme dělat a má pro takovou muziku cit. Z mého pohledu v téhle sestavě vznikla kapela založená na velikým kamarádství, se strašně fajn atmosférou a prostorem pro společnou tvorbu. Až do současnosti? No jak se to tak myslím dělá, koncerty, koncerty, něco jsme nahráli, vydali EPčko, pak koncerty, koncerty, znovu nahrávání tentokrát v lepší formě, no a teď deska, která snad někoho chytne za srdíčko a bude k němu snad i promlouvat.

2/ V krátkém promo materiálu k vašemu ep, které vyšlo digitálně na Kabinet Records se operuje s pojmy jako slowcore nebo shoegaze a v přímém přirovnání zaznívají např. Priessnitz. Musím říct, že mi tohle všechno sedí, ale zajímalo by mě, v čem vy osobně spatřujete smysl těchto inspirací v roce 2024, protože já je vnímám jako dosti ukotvené v minulosti. Bavíte se někdy o tom a přemýšlíte nad tím, nebo to prostě neřešíte?

Lukin: Myslím, že jsme to nikdy nerozebírali v kapelní debatě, ale já poslední dobou osobně přemýšlím nad postavením a vlastně trochu renesancí shoegaze a celkově devadesátek v současné popkultuře. V lednu jsem na koncertě Slowdive v Arše měl chvílemi pocit, když jsem se koukl kolem sebe, že už vlastně zvedám věkový průměr. haha. Shoegaze a slowcore poslední dobou dost letí na tiktoku a dalších platformách, které využívá především Gen-Z a ve výsledku na streamovacích platformách nová shoegaze jména dost válí. Já vyrůstal na tátově sbírce devadesátkových kytarovek na CD, rád se k té hudbě vracím a poslední dobou mám pocit, že se i ona nebo alespoň nějaký její étos skrze nově vycházející mladé umělce*kyně vrací ke mně. V tomhle cítím dost paradox i naší kapely. Mám pocit, že jsme začínali dost odtržení od vnějších vlivů, scházeli jsme se u Iva a Šimona doma během covidu a hráli divný country/blues nástřely některých našich písniček. Jak kluci říkali už někde dřív, byl to spíš terapeutický proces, než cílená snaha tvořit. Já tou dobou poslouchal v podstatě jenom podcasty.

| 9 |

Nakonec si nás ty shoegaze polohy začaly samy hledat v momentě, kdy se k nám přidal Vojta s bicíma. Začali jsme přidávat víc a víc reverbu a zkreslení na ty prvotní bluesové kytarové riffy i na basu a cíleně pracovat se zvukovými plochami. Nikoho nás asi netrápilo, že to bude znít

divně nebo out-dated a teď v momentě, kdy tu desku vydáváme, mám pocit, že je na tom shoegaze jako žánr líp než kdykoli jindy za posledních dvacet let.

Šimon: Souhlasím, že jsme to nikdy v kapele nediskutovali. Za mě musím říct, že mě ani nenapadlo nad tím přemýšlet způsobem, který zmiňuješ, tu ukotvenost v minulosti. My jsme se s Ivoškem poznali jako dva kluci co milují blues a všechno kolem něj, jsou fascinováni deskama a řeší starý kytary, aparáty a podobný úchylky. A tak to do značné míry zůstalo dodnes, tudíž pro mě asi není otázka to, v čem je smysl těch inspirací, protože já jsem z nich čerpal vždycky a čerpám z nich i nyní, ovšem nutno dodat, že pro řadu svých vrstevníků jsem úplnej dinosaurus. Je to odpověď?

Ivo: Musím říct že ty nálepky jako Priessnitz nebo třeba My Bloody Wanastovky (credit: Honza Čapek) nám vždy někdo nalepil a občas nás samotné překvapilo jak to ostatní cítí i když je to třeba přiléhavé. Co se týče skládání, je to hodně přirozený proces, kde nad tím úplně cíleně nepřemýšlíme. viz Lukáš

Vojta: Já souhlasím s kucíma.

3/ V předchozí otázce bylo zmíněno vaše ep, ale vám teď na Kabinet vychází i velká deska? Jaký vidíte největší rozdíl nebo posun oproti první nahrávce?

A podíleli se Lukáš a Vojta i na komponování skladeb?

Šimon: Z mého pohledu zejména v tom, jak nahrávka vznikala – EP jsme nahrávali ve více méně provizorních podmínkách a nebyli jsme ještě tak sehraní. To LP už jsme nahrávali s Amákem ve skvělým studiu a byli jsme na to jednak o kus líp připravení, jednak si ty písničky víc sedly, hráli jsme víc spolu a v tom ten čas, který dělí ty dvě nahrávky, byl podle mě hrozně důležitej. Luki s Vojtou se na kompozici podíleli hlavně (logicky) co se týče jejich partů a struktury jednotlivých písniček, jinak jsme nějaké více či méně hotové písničky vždycky nosili já a Ivoš, většinou už i s textem. Kluci z toho ale udělali do obrovské míry to, co to je, já nejsem příznivcem toho někomu zadávat party, co má hrát, a kluci do toho dali kus sebe a nakonec je to všechno dílo společné, jelikož bez kohokoliv z těch čtyř elementů by to prostě nikdy nemohlo být takový. Nebyl by to Bren.

4/ Jak jsem pochopil, texty píšou Ivo i Šimon. Jak vznikají? Píšete někdy i dohromady? A jak důležitá je pro vás čeština?

Ivo: Ze začátku jsme psali velkou část věcí dohromady s tím, že třeba jsme každý přinesli nějaký motiv nebo část textu. Teď poslední dobou píšu víc já, ale v podstatě zůstalo zachováno,

| 10 |

že tu finální verzi textu si procházíme se Šimonem společně. Co se týče češtiny, tak asi velký game-changer pro mě byla deska Radio od Kittchena. V té době jsem se rozkoukával po české alternativní scéně a právě to, jakým způsobem se mě dokázali jeho texty dotknout mi hodně otevřelo obzory v tom, jak se dá s češtinou v písňových textech pracovat. Pak následovalo spoustu dalších českých a slovenských věcí jako třeba Esqmeq nebo alba Deža Ursinyho a Ivana Štrpky, ty pro mě mají obzvláště velké čaro.

5/ V závorce za názvem Bren je Brnoenfield. Dalo by se říct, že je do vás Brno prorostlé? A jak se to projevuje?

Lukin: Prorostlé a zakořeněné. Myslím, že pro nás pro všechny byl a pořád je středobodem Brna právě Kabinet, tady jsme se poprvé potkal s Ivem a v jeden moment jsme tady ještě s Vojtou všichni tři společně pracovali. Trávili jsme a trávíme v něm spoustu času a brněnská scéna i ten vibe města zákonitě člověka ovlivňuje. Mistr přirovnání Honza Čapek (btw 28. 3.v Kabinetu křtí skvělou novou desku s Chief Bromden, dojděte) jednou po našem koncertě v Kabinetu pronesl, že z našich textů má podobný pocity o Brně, jako když kluci z Dukly zpívají o Praze. Asi to neodpářeš.

Ivo: Brno je diagnóza.

| 11 |

foto: archiv kapely

“NEDOVEDU SI PŘEDSTAVIT ŽIVOT

BEZ ŽIVÉHO HRANÍ”

ROZHOVOR S FAST FOOD ORCHESTRA

Když moje kapela Balaclava hrála někdy kolem roku 1999 koncert v domovské

Příbrami, sešli jsme se na jednom podiu i s kapelou Fast Food Orchestra. Dodnes si přesně pamatuju, jak do klubu nakráčela parta extrémních sympaťáků s trumpetama a i když takto stylově smíšené koncerty nebyly v té době až tak běžné, stali se z nás ten večer kámoši. A to je přesně ta magie a síla, kterou mají Fastfoodi dodnes – rozdávat dobrou náladu a radost, bořit předsudky, nutit lidi se hýbat, natáčet ztřeštěné klipy a celkově se bavit, aniž by si u toho člověk připadal nepatřičně. Velkou zásluhu na tom má jeden ze zakládajících členů Filip Vondrášek aka Fido. A právě jeho směrem jsem vyslal pár otázek. (otázky kladl Mr. Banana)

| 12 |

1/ Letos vychází vaše už desátá řadová deska. Napadlo vás když jste začínali, že budete jednou mít tohle jubileum? A jak se ohledně toho cítíte?

Je to rozhodně slušná stopa a docela by mě zajímalo, kolik lidí má fyzicky všechny naše desky.

Já osobně se cítím skvěle, rád zavírám i otvírám kapitoly, což se právě děje. Kapela má formu, jsme natěšení na tour, takže se cítíme skvěle.

2/ Album má název Bistro Snů píšete k němu, že jeho název symbolizuje radost kapely už roky vařit, kuchtit, připravovat a posléze rozvážet písničky k uším posluchačů. To mi k vám vlastně velmi sedí. Ale zajímalo by mě i to, jak to máte s opravdovým vařením a jestli jsou např. některé skladby, nebo alespoň jejich dílčí nápady ovlivněné konkrétními jídly nebo chutěmi.

Všechno je propojený se vším, mám vášeň pro hudbu, vaření s cestování, no a na těch cestách sbírám inspirace k vaření jak jídla, tak i hudby, takže svým způsobem ty kulinářský recepty vkládám i hudby, kterou píšu. A když už třeba nejsou v textech, tak minimálně na soustředění s kapelou, bývám hlavním šéfkuchařem zájezdu, takže se to pak zase zpětně vrací do té hudby, kterou s klukama skládáme.

3/ K desce jedete turné, které nemine ani Kabinet. Proč hrajete právě tady u nás? A jak moc jsou pro vás důležité koncerty?

Při posledním turné jsme si vyzkoušeli, že Kabinet je skvělej klub, který nám vyhovuje, tak se jednoduše vracíme. Byť milujeme natáčení a produkci, tak koncerty jsou rozhodně stále nejpodstatnější, nedovedu si představit život bez živého hraní a myslím, že mohu mluvit za celou skupinu.

4/ Zveřejnění desky doprovázelo i několik klipů. Můžete k nám říct něco víc?

A v čem vidíte jejich největší smysl? A nepřijde vám zveřejňování videoklipů k singlům trochu devadesátkové?

Rozhodně to dneska už tolik nefrčí, ale mně to pořád připadá dost důležité. Každá písnička, kterou vydáš si zaslouží pozornost, aby nezapadla a videoklip je jedním z nástrojů, jak písničku k lidem donést. My si k nové desce docela ulítli, natočili jsme pět klipů z nichž čtyři jsou venku s poslední se zrovna stříhá. Mě osobně třeba klipy točit baví hodně, všech pět klipů jsme si produkovali a dost se na nich vyblbli, celkově to kapelu tmelí, trávíme spolu víc času a to celé věci dost svědčí.

5/ Myslíte si, že umí brňáci tancovat?

Snaží se a to se cení :).

| 13 |

PROGRAM

1. 3. BIOGRAF SOUND NO. 1: PAN URB + ELECTRONIC BITCHES + KOSMIC SKAUT + DJ IBE

#movies #music #dance

První taneční večer pod hlavičkou BIOGRAF SOUND v Kabinetu MÚZ

Půjde o spojení projekce fillmových trailerů a taneční hudby v podání

etablovaných djs. Těš se na Dj IBE, PAN URB (special dj set & movie trailers), ELECTRONIC BITCHES a KOSMIC SKAUT.

2. 3. ŠKAREDÁ HOLKA + OMIKRON BAND

#southernrock

Klubová legenda 90. let je zpátky v plné síle s frontmanem Karlem Heřmanem. Nekompromisní a nestárnoucí hardrock Škaredá holka! Dlouhý večer poctivé kytarové muziky k pohodě, popíjení i křepčení. Kdo si pamatuje, ví, kdo neví, uslyší! Hardrock bez omezení! Mladí, staří – všichni spolu paří! Hostem večera bude kapela OmiKron Band.

5. 3. NOVEMBER 2ND

#rock #blues

November 2nd dorazí do Brna v rámci turné k novému albu. Kapela November 2nd v čele s kytaristkou a zpěvačkou Alexandrou Langošovou bude mít brněnskou premiéru v Kabinetu MÚZ. V rámci turné k novému albu tam dorazí v úterý 5. března. Jestliže jejich dosavadní nahrávky zněly jako vkusný mix rocku a písničkářství, nový materiál podle hudebních novinářů skupinu posouvá k rockovějšímu, bluesově agresivnímu zvuku s vlivy soulu a elektroniky. V kapele, která má na svém kontě i nominaci na Anděla nebo vítězství v anketě Žebřík hrají kromě Langošové kytarista Roman Helcl, baskytarista Jakub Vejnar a bubeník Petr Ptáček.

6. 3. CONSTANT SMILES (USA) + CLEMENTINE VALENTINE (NZ)

#postpunk #synthpop #indiefolk Žhavé jméno věhlasného labelu Sacred Bones. Kapela Constant Smiles z amerického státu Massachusetts se na kytarové scéně pohybuje více než dekádu a během posledních pěti let vytvořila jedny z nejlepších

| 14 |

nahrávek vlastní diskografie. Pomyslným vrcholem se v letošním roce stalo album Kenneth Anger, které mistrně uvedl do života inženýr Jonathan Schenke (Parquet Courts, Liars, Dougie Pool). Zasněné postpunkové album s nádechem synth-popu a shoegazu obdrželo od hudebních kritiků pozitivní recenze. Alternativní folk s dream-popovou náladou. Sestry Clementine a Valentine Nixonové alias Clementine Valentine (dříve Purple Pilgrims) tvoří hudbu čerpanou z nomádského rodinného dědictví, které vyvolává jedinečné nálady kontrastů: starověké a moderní, ráj a izolace, krása a zlomenost, rituál a “právě teď”.

7. 3. THULSA (KŘEST) + CONCUSSA + ANTISOCIAL SKILLS + HEVER

#metal #stoner #hardcore #punk

TUMMO už není, ale naštěstí se někteří členové nově realizují v kapele THULSA. V březnu jim na našem labelu Kabinet Records vychází nové album a tak ho v Kabinetu MÚZ společně pokřtíme. Těšíme se na divoký a hutný stoner-metal-hardcore-punk, který doplní d-beat crust CONCUSSA z Vranova nad Topľou, pražský punk hardcore ANTISOCIAL SKILLS a brněnský hardcore metal HEVER.

Po velkolepém podzimním turné opět přichází čas připomenout si i poklidnější a “komorněji” laděnou verzi skvělé rapové live show Paulieho Garanda v doprovodu akustické kapely.

#rap

DETI přichází z tmavých uliček bratislavské DIY stoky, aby vypustili svůj rychlý a úderný set. Kombinace minimalistických fuzz riffů s tvrdou basou bez zbytečného sólování, prezentuje garážový špinavý minimal s vizuální oscilací 90tých let. Zpěv přímo do xichtu utopený v bahně delaye je poháněný energickými bubny.

3/2024 | 15 |
8. 3. PAULIE GARAND & ACOUSTIC BAND #rap 9. 3. DETI (SK) + HOST

12. 3. SOFTSPOT: EASTWORKS + GBCLIFFORD + AUX ANIMAUX (SWE)

#experimental #electro #abletonepop #emonoisypop

Březnový SOFTSPOT nabídne Eastworks. Novinku z pražských vod experimentu. Abletone pop v dešti, tajuplná sestava hudebníků a otazníčky místo reálných žánrů.

Akceptace sama sebe, vyrovnání se s vlastními chybami a šrámy na srdci. V projektu GBClifford se hudebníci Amelie Siba a Kryštof Kříček rozstříhali a opět složili do koláže jak emoční, tak zvukové.

13. 3. HACKEDEPICCIOTTO (DE/USA)

#experimental #avantgarde

Hudební i životní partnerské duo Alexander Hacke (Einstürzende Neubauten) a Danielle de Picciotto (ex-Swans) pod hlavičkou HACKEDEPICCIOTTO do Kabinetu MÚZ doveze nové album Keepsakes věnované tématu “přátelství”. Experimentální a zasněná avantgarda s ozvuky i hluky industriálu vyšla loni 28. 7. na labelu Mute Records. Pokud mezi vaše oblíbence patří Dead Can Dance, Suicide, Low nebo Arvo Pärt poznačte si datum do diáře.

14. 3. CHIKI LIKI TU-A (SK)

#alternative #rock

Chiki Liki Tu-a je prešovská alternativní rocková hudební skupina, jejíž tvorba je inspirována velkým množstvím hudebních žánrů. Texty slovenské trojice vynikají poetikou silně inspirovanou multikulturním prostředím města Prešov a jeho okolí.

15. 3. ADACTA + FVTVRE +

REMDIK + KRONSTADT + MACOCHA + G.U.T.S.

#hardcore #punk #noise

Bratislavská hardcore-crust-metal-punková legenda Adacta se v loňském roce vrátila s ostrým albem Dno, se kterým dojedou drtit publikum do Brna. S nimi dorazí Kay Buriánek a jeho vidění budoucnosti. No Future?

Noise Fvtvre!

PROGRAM | 16 |

Jestli je to někomu málo, tak žilinská oi! parta přicválá s řemdihem na koni. Remdik! A zahraje taky Macocha (pohrobci Got A Wolf). Ti hrnou metal, který tě strhne do propasti.

Nesmíme zapomenout taky na tuzemskou blackened hardcore kapelu Kronstadt, která smete všechno, co se jí postaví do cesty a čerstvou hardcore-punkovou petardu G.U.T.S.! Za tou stojí lidi z Repelent SS, Gospel Of The Future, Skiplife, Party Trasher nebo My Dead Cat. Řezničina!

16. 3. BOHEMIAN CABARET

#cabaret #theatre #show

Bohemian Burlesque přichází s další sezónou jedinečných show a vrací se do ikonického Kabinetu Múz, kde se akce BB konali velmi úspěšně již v minulosti.

Tradiční kabaretní a burlesque show z dílny produkce Bohemian Burlesque Angelicy G. L’Amour, která působí v kabaretu již 10 let. Jak je u této produkce dobrou tradicí, každá show je jiná a originální, diváky vždy čeká nová sestava vystupujících a nových čísel z rozsáhlého portfolia s mnoha zahraničními hosty. Můžete se těšit na novou kabaretní skupinu Bohemian Bombshells a kromě tradiční svůdné burlesky s třpytivými, opulentními kostýmy si užijete i zpěv, tanec, drag show a akrobatická čísla.

18. 3. VEGANFEST 2024

#diekuche #vegan #veganfest #workshop

V rámci desátého ročníku VeganFestu Vás zveme na workshop na téma Veganské „rybí“ hody, který se uskuteční dne 18.3.2024 od 18:00, v sále Kabinetu MÚZ. V rámci workshopu vedeného Pavlou Drlíkovou, majitelkou Die Küche, se můžete těšit na rady, jak si jednoduše uvařit alternativu fish-free jídel. Jakým způsobem lze chutně a s nápadem připravit veganskou podobu nejen vánočního menu? Kanapky s jemným smetanovým tofu tvarohem s uzeným mrkvovým lososem, koprem, sezamem a citrónem. Falešná rybí polévka s jáhlami a nori vločkami Tradiční bramborový salát s domácí majonézou, „rybou“ z marinovaného celeru v mořské řase a koření, obalené v křupavé strouhance, ozdobené citrónem. Součástí bude malá ochutnávka a prostor pro případné dotazy. Večerem provází Míra Kopecká, spoluautorka článku Brno, veganů plno! Těšíme se na Vás.

3/2024 | 17 |

PROGRAM

19. 3. WYFE + FOURTUNA + ANDREAS IMRICH (SK)

#pop #dreampop

Černobílá hudba, díky níž slyšíte vůni barev. Písně WYFE o hledání lásky a smíření v kulisách betonové šedi postsovětské země a dospívání v industriálním prostředí. Nechte se sametovým hlasem frontmana Marka Kedziora vtáhnout do hudby, ve které WYFE s lehkostí míchají kytary se syntezátory, beznaděj s nadějí, i melancholii s temperamentem. Druhé album „Do You Ever Wonder?“ vychází 2. února 2024 na streamingu a vinylu.

Fourtuna je hudební projekt německé herečky a filmařky Emily Brandi, která žije už několik let v Praze. Její první EP „Who Cares About The World“ vyšlo v průběhu roku 2021 a zvukově se pohybuje mezi dreampopovými motivy a silnými, melancholickými nápěvy.

Andreas Imrich působí na hudební scéně od roku 2008, kdy založil indie rockovou kapelu Talkshow. Na svém kontě mají tři alba: Talkshow, Kunst a Epic. V roce 2019 přišli narychlo s první slovensky zpívanou písní More času. V prosinci 2023 pak vydal svoji sólovou desku Kvety bledých nocí.

20. 3. VLTAVA

#bigbeat #jazz #swing #funk

Vltava je jednou z nejosobitějších českých hudebních skupin a současně oblíbenou stálicí klubových i festivalových pódií. Pestré skladby plné obrazů a nakažlivé hudební energie spolehlivě zasahují posluchače všech generací! Koncertní program se opírá o známé skladby kapelové historie a současně představuje nejnovější písně z aktuálního alba „Spass muss immer sein“, díky kterému byla Vltava nominována v Cenách Anděl 2022 na Skupinu roku.

„Přeji si, aby naše písničková zpráva vždy obsahovala radost, aby byla pozitivní a pro zájemce také hluboká. Všechny naše písně mají svůj odraz v životě, v zážitcích a pocitech, které jsou mnoha lidem společné. Na koncertech to zjišťujeme stále znovu.“ (Robert Nebřenský)

21. 3. FAST FOOD ORCHESTRA

#ska #reggae

V únoru vychází Fast Food Orchestra nová, v pořadí již desátá deska. Její název Bistro Snů symbolizuje radost už roky vařit, kuchtit, připravovat a posléze rozvážet písničky kapely po klubech a festivalech přímo k uším posluchačů. Sledujte sociální sítě kapely, než se k vám vydají, tak nachystají hromadu překvapení, včetně několika videoklipů.

| 18 |

22. 3. PAIN + MAGENTA + DJ RUBENZ + SOUL EX MACHINA

#hip-hop #rap

V pátek 22. 3. Kabinet múz ovládne Pain a jeho nakažlivá energie. Za doprovodu dnb rytmu od Magenty se má každý na co těšit! Dojdi si poslechnout hity z nového Painova alba zeetape, vol. 1, které vyšlo loni v říjnu. Paina doprovodí lokalní djs jako DJ Rubenz, Gervais a kluci z Soul EX Machina. Doraž na party kterou nezažiješ každý víkend!

23. 3. BREN (KŘEST) + KAKKTUS + MOŘE DNÍ

#shoegaze #blues #slowcore

Kapela BREN (Brnoenfield) představuje nezaměnitelný zvuk spojující prvky shoegaze, blues, slowcore a no wave s temnými českými texty. Vzešli z hudebního spojení mezi Ivem Lorencem a Šimonem Podrazilem, kteří se odhodlali sdílet své hudební vize. V březnu 2024 vydávají své debutové album s názvem “Tmou,” které nahráli na podzim roku 2023 pod vedením producenta Michala “Amáka” Šťastného v pražském studiu Golden Hive. Album prozářené temnými a sugestivními emocemi vyjde na labelu Kabinet Records. BREN čerpá inspiraci nejen zahraničními interprety, jako jsou Slowdive, Jaye Jayle, Swans nebo Nick Cave, ale i z domácí hudební scény, s vlivy od Priessnitz. BREN s albem “Tmou,” nabízejícím posluchačům hluboký a upřímný pohled do jejich světa.

Kapela Kakktus, jejíž temná historie spadá do roku 2006, vznikla ve Šternberku na Moravě, kde začínala hrávat v hlubokém podzemí tamních vesnických kulturáků a stala se tak součástí regionální punkové scény, ze které se časem vymanila a vykrystalizovala do žánrově méně vyhraněné podoby, díky čemu se stává jakýmsi punkovým vyděděncem. Dnes se Kakktus pohybuje mezi postpunkem a ponurým energickým rokenrolem s prvky blues a písničkářstvím, které je založeno na českých textech vycházejících z tradic českého undergroundu a prokletých básníků.

Písničky nejen o lásce a příbězích, které k ní vedou, inspirované estetikou seriálu Twin Peaks a hudebními legendami jako je slovenský zpěvák Dežo Ursiny, skupina Buty nebo kalifornská parta The Brian Jonestown Massacre.

Kapelu Moře dní založili Martin ‘Marcyn’ Hampel a Lukáš Lukáš v roce 2022. Nejprve na sebe upozornili singlem Vlasy, který vyšel v únoru 2022, letos na podzim vyšlo eponymní debutové album se čtrnácti písněmi. Kapela byla označena časopisem Headliner za objev české nezávislé scény a album sklízí pozitivní ohlas ze širokého hudebního okolí.

| 19 | 3/2024

24. 3. KALEIDA (UK) + VIAH

#pop #elektropop

Kaleida je britské elektro-popové duo z Londýna, působící na scéně od roku 2013, které proslavil především singl Think z jejich stejnojmenného debutového EP, jenž se objevil na soundtracku k filmu John Wick.

Za projektem Kaleida stojí dvě ženy. Hudebnice Christina Wood (zpěv) a Cicely Goulder (klávesy + produkce) začaly experimentovat, až našly svůj charakteristický zvuk. V roce 2017 vyšlo kapele první album Tear the Roots, z nichž cover osmdesátkové klasiky 99 Luftballons zazněl rovněž ve filmu, tentokrát v Atomic Blonde. Letos v lednu už Kaleida stihla vydat kouzelné EP Stranger a v březnu novou tvorbu dovezou do Kabinetu MÚZ.

Pražskou elektro-popovou dívčí kapelu VIAH tvoří Vi & Rosa. Zpívají, tančí a všelijak buší do elektronických nástrojů, co se jim dostanou pod ruku. S Viah prostě nikdy nevíš, co se může stát. Jsou nepředvídatelní, neuchopitelní a tak nějak neustále na cestách. Odehráli přes 100 koncertů (nejvíce Sziget 2023, Colours of Ostrava 2023 a ESNS 2020).

26. 3. LAKE MALAWI

#indie #pop

Indie-popová kapela Lake Malawi vyráží na klubové turné ke příležitosti deseti let od svého založení. Sestavu Albert Černý (zpěv, kytara), Jeroným Šubrt (baskytara), Jan Uvira (klávesy), David Kandler (kytara) a Pavel Plašil (bicí) jako speciální host obohatí zpěvačka Dominika Hašková z kapely We Are Domi. Vlastní klubové turné kapela neudělala od roku 2020. Od té doby jim do koncertního setlistu přibyly skladby z desky The Great Video Game Crush (2022) jako např. High-Speed Kissing inspirovaná zvukovou estetikou osmdesátých let. Aktuální pětičlenná sestava, synchronizovaná světla a nový repertoár slibují energickou show. Kromě úspěšné reprezentace Česka v soutěži Eurovision Song Contest 2019 s písní Friend of a Friend, Lake Malawi vystupovali na významných festivalech jako Colours of Ostrava, Rock for People, The Great Escape nebo Waves Vienna a odehráli přes 300 koncertů včetně předskakování Thirty Seconds to Mars, The Kooks a zpěvákovi Mika.

27. 3. POST-HUDBA

#electropop #trap #indie #folk Jak vypadá konec světa? A co když se to děje právě teď? Pražské duo Post-hudba se v loňském roce vrátili po dvou letech s novým albem, které nese název My všichni tady a teď. Příběhy o hořících lesech, realitě

| 20 |
PROGRAM

života stráveného v nesmyslné práci, postupně se rozpadajících vztazích a potřebě vrátit se ke kořenům dřív, než bude pozdě. Hudba, která vychází z elektropopu, ale co chvíli odbočuje k trapu, UK garage, indie folku i agresivním hlukovým stěnám. Smutní kluci stárnou.

28. 3. CHIEF BROMDEN (KŘEST) + EDÚV SYN + BARBORA HORA

#mathpunk #rock #rap #alternative #bedroompop #folk Zběsilé rytmy, neotřelé melodie a naléhavý zpěv. 15. března vydávají Chief Bromden třetí album in/tense logic na labelu Full Moon Forum. V plném znění ho představí 28. března v brněnském Kabinetu MÚZ. V rámci večera vystoupí se svými sety i hosté alba - slovenský rapper a král trýzně Edúv syn a magická Barbora Hora. Chief Bromden pracují s intenzitou noisových struktur, zběsilých a propracovaných rytmů a citlivých zpěvů v moderním pojetí kytarové hudby. Charakteristickými se pro kapelu staly nepředvídatelné, energické koncerty, kde nezaměnitelná synergie všech členů a jejich zvuková expresivita získávají nový rozměr a prostor. Kapela zaujala svým debutem Slunovrat (2020), který vyšel u spřáteleného labelu Full Moon Forum, stejně jako jejich následné EP Noise Forever (2022). Na něm se kapela věnuje zvukovým dobrodružstvím v podobné míře, jako snaze nahrávat silné písně s uhrančivou atmosférou.

Matej Myslovič aka Edúv Syn, v Praze usazený slovenský rapper s kořeny hluboko zapuštěnými v punku a alternativní hudbě, už dávno není jenom československým ekvivalentem Bones nebo $uicideboy$, ale legitimním a originálním hlasem svojí generace. Místo egotripů, pozlátek a jiných typických hiphopových klišé nabízí tíživé introspekce a mnohdy bezvýchodné existenciální serpentiny.

Barbora Hora představuje neotřelou hybnou sílu na poli české singer/songwriter scény. Její hudbu tvoří dva rovnocenné elementy; minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem. Ve své zhudebněné poezii se interpretka skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života.

29. 3. THE SILVER SPOONS

#indie #rock

The Silver Spoons je mezinárodní indie-rocková kapela usazená v Praze. Zpěvák Augustine Dunn se narodil ve Francii anglickým rodičům, klávesák Dimitrije Maksimovic se narodil v Srbsku a baskytarista Jan Janíček, bubeník Štěpán Bína a kytarista Jaroslav Janda pochází z České republiky.

| 21 | 3/2024

PROGRAM

30. 3. LOW COST #8

#party #dsj #secondhand

Dojdi 30. 3. na další LOWCOST. Tentokrát s pořadovým číslem #8. Jako vždy tě čeká denní program v podobě sekáče a večer lokální fellaz djs.

31. 3. AFTEREFFECT

#chill #party #techno

Nedělní live techno, vstup za kilo a česnečka jako welcome drink. Dojdi se spravit po náročném víkendu!

2. 4. LAMENT (KŘEST) + CERMAQUE + NĚKDO JINEJ

#rap #poetry #performance #electro

Brněnský křest debutového alba dua Lament, které povstalo z popela stejnojmenné desky Jakuba Cermaque z roku 2020. Rapující básník tentokrát spojil síly s jediným producentem: mladým hudebním mágem Pavlem Kielbergerem, který na desce i na pódiu buduje elektronickou krajinu v nejlepší tradici experimentálních tvůrců elektronické hudby posledních dekád a zavodňuje ji důmyslnými a emocemi nabitými kytarovými riffy. Apokalyptické vize i sociální kritika se v textech prolínají s intimitou a niternou výpovědí. Poezie, u které budete tančit. Deska PRŠÍ V PRÁZDNÉM DOMĚ vyšla letos v únoru u vydavatelství Indies Scope a na koncertě bude k dostání na CD i na vinylu.

Někdo jinej je sólová performance energického kolohnáta a jazykového ekvilibristy Martina Fučíka, mj. principála vyhlášené znojemské raperské party Phoenix Old school rap nebo new age poetry? Kázání nebo zpověď? Posuďte sami.

3. 4. ŠAMANOVO ZBOŽÍ (KŘEST) + TOAD PLANET

#postpsychedelic #psychedelic #artrock #rock Čtyřčlenné hudební uskupení Šamanovo zboží balancujíce na hraně rockové lyriky a sonického experimentu. Vychází z klasického progrocku 70. let, který modernizuje digitálním thereminem, electro drumpady a rozličnými modulacemi do psychedelické jízdy. Na koncertech se šamani nerozpakují do skladeb

| 22 |

improvizovat a rozvádět je spontánními jamy. Jejím posledním albem je apokalyptický počin Čtvrtá polnice. Nyní uvedou a pokřtí nové album Zeměkout.

Nálože narativní hudby, projekcí, improvizací, roztékání, poletování. Olízni žábu a proleť se s námi. It’s pretty self explanatory. Toad Planet je hudební projekt, organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU, hrající především psychedelic a art rock s fúzi hip hopu, funku a noisu.

V prosinci jim vyšel v pořadí druhý singl Ještěrky z připravovaného alba pod hlavičkou labelu Kabinet Records. V novém roce je v plánu vydání dalších singlů, videoklipu, live session a následně celého alba, takže je na co se těšit. V prosinci 2023 jim vyšel v pořadí druhý singl Ještěrky z připravovaného alba pod hlavičkou labelu Kabinet Records.

4. 4. -123 MINUT

#soul #groove #jazz #funky

Minus123minut jsou jedineční intenzitou a energičností svých koncertů, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky či world music. Kapelu tvoří trio uznávaných muzikantů: zpěvák, kytarista, autor písní a českých textů Zdeněk Bína, baskytarista a autor anglických textů Fredrik Janáček a výjimečný bubeník Dano Šoltis.

Minus123minut obdrželi cenu Anděl za Objev roku v roce 1999. V dalších letech byli dále dvakrát na tuto cenu nominováni. Jako jedna z mála tuzemských skupin slavili “Minuty” úspěchy také v zahraničí, kde odehráli kolem dvou set koncertů v klubech a na festivalech (Holandsko, Polsko, Francie, Slovensko, USA nebo Anglie). V letošním roce budou postupně představovat novinky z připravované desky.

bude BUTTERCLUB, GAV, SAMURAJ PÍTR, SWEETSCOVILLE (AUT)

| 23 | 3–4/2024
5. 4. PAVILON B: BUTTERCLUB + GAV + SAMURAJ PÍTR + SWEETSCOVILLE (AUT) + DJ DOMINGO #hiphop #rap #party Velkolepá rapová párty, na které tentokrát a DJ DOMINGO.

PROGRAM 4/2024

6.4. DEVIL MASTER (USA, RELAPSE) + DÖDSRIT (SWE) + ARA (AUT)

#blackmetal #deathrock #punk #atmosphericblackmetal #dbeat

Extáze spojená s rouháním a existenciálním děsem. Pekelně ohnivé a bouřlivé riffy i kořeny v rituální black-metalové magii. Kapela Devil Master z Philadelphie se členy Power Trip a Integrity svůj zdroj inspirace nezapře.

Aktuální album Ecstasies Of Never Ending Night z roku 2022 nahrával Pete DeBoer (Blood Incantation, Spectral Voice) živě na analogovou kazetu. Tím Devil Master rozšířili pokřivené riffování a temnou atmosféru, které již kapelu poháněly jako jednu z nejjedinečnějších a nespoutaných kapel undergroundu.

Od temného punkového víru přes spirálovitý death-rock až po těžkou black-metalovou atmosféru. Nahrávka Ecstasies of Never Ending Night se ukazuje jako zásadní doplněk k panteonu zlého satanského metalu. Magie nakonec ovládne vše!

Nebezpečný vír černoty a kakofonie, který trhá duše na kousky. Ze stinných pustých lesů Borlänge a rezavějící městské chlípnosti Amsterdamu přichází Dödsrit.

Kapela Dödsrit spojuje extrémní black-metalové nápory, zrádně znepokojivé drony a sněhovou bouři D-beatu prosycené temnotou prudce burácejícího víru melancholie a drásající kakofonie.

Debutové album rakouské kapely ARA, které se jmenuje Gurre, je zvukově drsným převyprávěním obskurního folklóru formou hlučné undergroundové estetiky. Chladné black-metalové šílenství tě sevře a nepustí. Členové a členky hráli a hrají v: Loather, Parasite Dreams, Molten Chains, Letheum a Pitva... na kytaru hraje taky starej dobrej mladej Dominik Pilnáček.

2. 3. Fléda – Insania + Našrot

6. 3. Sibiř – Chaotic End (GR) + Kriminalität

8. 3. Alterna – Květy

8. 3. Artbar – Smrtislav

8. 3. Kafara – Amelie Siba

| 24 |
DOPORUČENÉ AKCE MIMO KABINET MÚZ

9. 3. První Patro – Booze and Glory (UK)

13. 3. Fléda – Forest Swords (UK)

15. 3. Kafara – Josefina Dusk + Kutya

16. 3. Sibiř – Jack (H) + Infectious Pit (H) + Kandar + High Purity

17. 3. Sibiř – Planety + Ari & Indi

23. 3. Sibiř – BRÜNNER TODESMARSCH + SEE YOU IN HELL + SLAVENKUST (PL) + ABORTION (SK) + NONCONFORMIST (SK)

27. 3. Vegalité – MÄRNØ + VERRAT (AT) + RISPOSTA + THRT (PL)

CHYSTÁME

V KABINETU MÚZ:

6. 4. Devil Master (US) + Dödsrit (Swe) + ARA (A)

7. 4. Hello Marcel + Fumar Mata! + Chora Sfakion

8. 4. Brixtn + Malone + Leon

9. 4. The Valentines + prazdniny

10. 4. Dukla (křest) + Anki + Aid Kid & Tasya B2B DJ set

11. 4. Tabor + Cardo & Decumanus

13. 4. Rangleklods (DK) + Blue Uandi + Ana Mi

15. 4. Rufus Miller (UK) + Lash & Grey (SK)

16. 4. Emma + Jordan

18. 4. Bára Zmeková

| 25 |

19. 4. Tatrofka + Brizolit + Kovošrot + Bitter Season

20. 4. MAT213 + hosté

22. 4. Deaf Club (US) + Fuck Money (US) + Decultivate + Skiplife

23. 4. Hrubá hudba

24. 4. Bratři Orffové

25. 4. Obligatne (křest)

26. 4. The Stubs (PL) + Arrogant Twins + Neuro Bats

27. 4. Lambda

29. 4. Storm (0) (IT)

30. 4. Korben Dallas (SK)

1. 5. Méta Monde + Yasha96

2. 5. Chorobopop (křest)

6. 5. Cloakroom (USA)

12. 5. Wolfheart

13. 5. Domkraft + Sunnata

16. 5. Manon Meurt (křest) + Marjari

18. 5. Bell Witch (USA) + The Keening (USA)

20. 5. Severní nástupiště + Šimanský/Niesner

22. 5. teepee

26. 5. Jakc Ladder (AUS)

28. 5. Mike Watt & Il Sogno Del Marinaio (USA/IT) + Party Trasher

31. 5. Krang (křest) + Rabies

3. 6. High On Fire (USA) + Gospel Of The Future

| 26 |
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.