Qltowy Kosmetyk 2019

Page 1

Qltowy 2019 KOSMETYK

NAGRODY MAGAZYNU b e zpł at n y mag a z yn bra n żo w y


Z

AT Y KER

M

E KOS O K Z

ODKRYJ

SUCHY SZAMPON

NA NOWO

DO WŁOSÓW SŁABYCH I ZNISZCZONYCH

NIEWIDOCZNA FORMUŁA

WZMACNIAJĄCY

Z DODATKAMI PRZEZNACZONYMI DO RÓŻNYCH RODZAJÓW WŁOSÓW

*

DO WŁOSÓW PUSZĄCYCH SIĘ

WYGŁADZAJĄCY

ODŚWIEŻA, A JEDNOCZEŚNIE

WZMACNIA WYGŁADZA DODAJE OBJĘTOŚCI NAWILŻA EM

DO

EN LAG O K Z

* Batiste Volume jest niewidoczny po wmasowaniu produktu

OKA Z AW

DO WŁOSÓW CIENKICH I WIOTKICH

ZWIĘKSZAJĄCY OBJĘTOŚĆ

DO WŁOSÓW SUCHYCH I NORMALNYCH

NAWILŻAJĄCY


SPIS TREŚCI Od redakcji 3 Kosmetyczne wybory 4 Odkrycia, nowości, zaskoczenia i zachwyty 6 Nominacje i nagrody Qltowy Kosmetyk 2019 10 Qltowe Koncepty 2019 48 Qltowe Zabiegi 2019 69 Nominacje i nagrody Qltowy Eko Kosmetyk 2019 76 Qltowe Eko Koncepty 2019 80

Szanowni Państwo!

Q

Magdalena Ziętkiewicz, Redaktor naczelna Magazynu Kosmetyki

ltowy Kosmetyk jest najstarszym, największym i najbardziej prestiżowym konkursem branży kosmetycznej. Od blisko ćwierć wieku oceniamy produkty kosmetyczne, nagradzając te, które wyróżniają się jakością, skutecznością, dopasowaniem do potrzeb konsumentów, ale również estetyką i funkcjonalnością opakowania, spójną filozofią oraz sprawnym marketingiem. Cieszy nas niesłabnąca popularność tego projektu – do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło blisko 600 zgłoszeń pojedynczych kosmetyków i całych linii. Ocenialiśmy prawie 1,5 tys. produktów! Kosmetyki zgłoszone do konkursu zachwyciły grono jurorów – polski rynek kosmetyczny ma się świetnie, może się pochwalić innowacyjnymi produktami o doskonałej jakości. Z przyjemnością przedstawiam Państwu zwycięzców i nominowanych we wszystkich kategoriach konkursu Qltowy Kosmetyk, zdobywców nagród specjalnych Qltowy Koncept, Qltowy Eko Koncept oraz Qltowy Zabieg. Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili swoje produkty i serdecznie gratuluję nagrodzonym!

magazynkosmetyki.pl

/3


KOSMETYCZNE

WYBORY

Qltowy 2019 KOSMETYK

D

o tegorocznej, 23. edycji konkursu wpłynęło blisko 600 zgłoszeń pojedynczych kosmetyków i całych linii. Dostaliśmy do oceny prawie 1,5 tys. produktów! Jury poddało ocenie m.in. kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy, kosmetyki ekologiczne, produkty przeznaczone dla dzieci, kosmetyki do włosów, produkty dla mężczyzn oraz preparaty do kąpieli. Zwracaliśmy szczególną uwagę na jakość kosmetyków, dopaso-

4/

2019

Praca jurorów konkursowych jest niezwykle przyjemna – obcujemy przecież z najnowszymi i najlepszymi kosmetykami na rynku. Jurorzy plebiscytu nie mają jednak łatwo – wybór jest olbrzymi, a odpowiedzialność ogromna. Na kilka miesięcy nasze łazienki zamieniły się w salony kosmetyczne, a nasza skóra, włosy i paznokcie poddawane były zabiegom oczyszczającym, pielęgnacyjnym i upiększającym. wanie do trendów konsumenckich i ich skuteczność. Zdecydowaliśmy również o przyznaniu nagród specjalnych za wyjątkowy pomysł, zgodny z trendami oraz duży potencjał sprzedażowy. Qltowe Jury to pasjonaci piękna i wielbiciele kosmetyków – wśród nich eksperci w branży kosmetycznej, dziennikarze oraz przedstawiciele show-biznesu. Produkty oceniali: Anna Orłowska, Agnieszka Zielińska, Barbara Cyrańska-Walkiewicz,

Barbara Kurdej-Szatan, Marcelina Zawadzka, Dorota Gardias, Beata Tadla, Rafał Maślak, Paweł Woch, Beata Farmus oraz Magdalena Ziętkiewicz. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością podeszli do wyboru hitów kosmetycznych.

Zapach zwycięstwa

Większość jurorów była pod wrażeniem zapachowych produk-


tów zgłoszonych do konkursu – urzekających nut zapachowych w pięknych niebanalnych flakonach. Wśród zapachów bardzo dobre oceny uzyskały mgiełki oraz roll-ony. Mgiełki urzekły jurorów świeżością i lekkością, a roll-ony zyskały sympatię jurorek, które zawsze chcą mieć perfumy przy sobie. – Te perfumy w rolkach pachną niewiarygodnie. Roll-ony są najlepsze! – zachwycała się Anna Orłowska.

Kosmetyki zgłoszone do konkursu zachwyciły grono jurorów. Pięknie opakowane, pachnące i doskonale odpowiadające na potrzeby konsumentek. Polski rynek kosmetyczny może pochwalić się innowacyjnymi produktami o doskonałej jakości. Magdalena Ziętkiewicz

REDAKTOR NACZELNA „MAGAZYNU KOSMETYKI”

Kosmetyczne hity w makijażu

Jurorki, testujące produkty, były pod wrażeniem liczby kolorowych kosmetyków zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. Wśród nadesłanych zgłoszeń pojawiły się m.in. bazy pod makijaż, podkłady i pudry, róże i rozświetlacze, tusze oraz cienie do oczu. – Tegoroczna edycja konkursu zaskoczyła mnie ogromną liczbą rewelacyjnych produktów do makijażu – podkreślała Anna Orłowska, wizażystka, która od kilku lat jest jurorką Qltowego Kosmetyku. Wśród produktów do makijażu zachwyciły ją doskonałe cienie w kremie. Wielu wrażeń przysporzyły również lakiery do paznokci. – W przypadku złocistych lakierów z połyskującymi drobinkami zawsze jest kłopot, zazwyczaj trzeba nakładać kilka warstw – wśród zgłoszonych lakierów oczarował mnie ten, który już jedną warstwą sprawił, że płytka była cała wypełniona tymi drobinkami – opowiadała aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Dziennikarka Beata Tadla zwróciła uwagę na wielofunkcyjne palety do makijażu: – Piękne opakowanie licuje z dobrą jakością. Szczególnie odpowiadają mi brązery. Świetnie wyglądają na twarzy – zachwalała. Z kolei dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska doceniła trwałość i znakomitą kolorystykę zgłoszonych na konkurs cieni do powiek.

Coś dla twarzy, coś dla ciała

Niemałym wyzwaniem okazała się ocena preparatów do pielęgnacji twarzy oraz ciała. Propozycje producentów kuszą pięknymi i funkcjonalnymi opakowaniami, nowe receptury sprawiają, że skóra już po kilku użyciach staje się gładsza i bardziej nawilżona. – Bardzo mi się podobały produkty marek, które również rok temu podbiły moje serce. Naprawdę czułam, że tegoroczne produkty odżywiły i nawilżyły moją wymagającą skórę – opowiadała Basia Kurdej-Szatan. Paweł Woch porównał działanie niektórych preparatów do zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nasze kosmetyczne specjalistki potwierdziły wyjątkową jakość części zgłoszonych preparatów. Wśród nadesłanych produktów pojawiło się sporo dobrych kosmetyków do pielęgnacji rąk – jeden z nich zawierał przeciwsłoneczny faktor 30. – To jest rewelacja! Tego właśnie konsumentki potrzebują – mówiła dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska. Wśród kremów do rąk pojawiły się również bardziej zaawansowane kosmetyki, takie jak odmładzające serum do rąk. – Super produkt do pielęgnacji dłoni. Natychmiast się wchłania, wyrównuje koloryt, odżywia i wygładza – ocenił Paweł Woch.

Spośród produktów do pielęgnacji ciała uznanie zdobyły produkty do zadań specjalnych, nie tylko nawilżające, lecz także dodatkowo walczące z rozstępami i cellulitem. Marcelina Zawadzka chwaliła czekoladową maskę do ciała z wysoką zawartością kakao, dużo przyjemności dało również stosowanie preparatów z zawartością ziaren kawy. Agnieszka Zielińska zwróciła uwagę na ofertę kosmetyków na problemy skórne. – W tym roku takich preparatów było trochę mniej, jednak jak zwykle o wspaniałym działaniu – zauważyła jurorka.

Eko dalej w modzie!

Cały czas rośnie zainteresowanie produktami ekologicznymi, o czym świadczy imponująca liczba zgłoszeń w tej kategorii. – Bardzo mnie cieszy tak duża liczba kosmetyków tworzonych w zgodzie z naturą czy ekologicznych – mówiła Marcelina Zawadzka. Pojawiło się wiele produktów od niewielkich producentów, którzy specjalizują się właśnie w kosmetykach naturalnych. Nie są to nudne, sztampowe produkty. – Pierwsza rzecz, jaka mnie zaintrygowała, to design, składowo również niezłe. Wykorzystują ciekawe składniki, inne niż pozostałe marki – np. wyciąg z tulipana. To coś nowego! – mówiła Agnieszka Zielińska. Jurorzy zwrócili także uwagę na balsamy do ciała zachwycające skutecznością, pełne naturalnych składników oraz ziół.

Trudny wybór

Jurorzy podkreślają, że każdego roku poziom konkursu jest niebywale wysoki. Zgłoszone kosmetyki to często innowacyjne produkty, odpowiadające na potrzeby rynku, o bardzo wysokiej jakości. Wiele z nich zyskało nasze uznanie i zasługuje na wyróżnienie. Wyróżnione i nagrodzone kosmetyki prezentujemy na kolejnych stronach.

magazynkosmetyki.pl

/5


Beata Tadla dziennikarka

ODKRYCIA NOWOŚCI ZASKOCZENIA I ZACHWYTY

Z ogromną przyjemnością śledzę powstawanie nowych firm kosmetycznych, które proponują naturalne i oryginalne produkty. Jest ich naprawdę sporo. A marki obecne już od dłuższego czasu na rynku również zaskakują nowościami, wśród których królują składniki pozyskane z natury. Wiele może się poszczycić doskonałą jakością, którą powinni docenić klienci. Część produktów do pielęgnacji twarzy i ciała zaskoczyła mnie innowacyjnym składem, pięknym opakowaniem, a przede wszystkim skutecznością. Bardzo się cieszę, że polskie firmy stawiają na jakość i pomysłowość.

Barbara Kurdej-Szatan

Qltowy Kosmetyk łączy tych, którzy tworzą kosmetyki, i tych, którzy ich używają. Już po raz dwudziesty trzeci przyglądamy się kosmetycznym nowościom, obserwujemy rynek, jego rozwój i zmiany, które zachodzą na przestrzeni lat. Jurorzy konkursu kochają kosmetyki – zajmują się nimi zawodowo, korzystają z ich dobrodziejstw prywatnie, są ich pasją i radością. Chętnie dzielą się swoimi obserwacjami.

6/

2019

aktorka, prezenterka Miałam okazję wziąć udział w konkursie Qltowy Kosmetyk po raz drugi i przyznam, że ponownie była to dla mnie wielka przyjemność. Uwielbiam kosmetyki! Kocham testować, wsmarowywać, nakładać, delektować się zapachami i czuć, jak stan skóry poprawia się


pod ich wpływem. Wnikliwie sprawdzałam wszystko i znalazłam swoje perełki, jeśli chodzi o pielęgnację skóry, włosów, a także pod względem makijażu. Gratuluję wszystkim markom kosmetycznym tak profesjonalnego podejścia do tworzenia swoich produktów. Czuć było miłość i troskę włożoną w każdy szczegół.

Dorota Gardias dziennikarka i prezenterka pogody Tegoroczna edycja Qltowego Kosmetyku była jak zwykle bardzo emocjonująca. Podobnie jak w ubiegłym roku pełna obaw stawiłam się na obradach, ponieważ to, co pasuje jednej osobie, niekoniecznie może pasować drugiej. Jednak cudowne jest to, że podczas dyskusji o poszczególnych produktach zazwyczaj jednogłośnie mówiliśmy: „O tak, to było świetne!” W wielu przypadkach jury było zgodne w wyborze produktów godnych nagrodzenia. Ogromnym wsparciem była obecność w gronie jury specjalistek z zakresu kosmetologii i dermatologii, które kompetentnie oceniły składy ubiegających się o nagrody kosmetyków, czasem tonując nasze zachwyty. Nasze werdykty były więc wypadkową emocji, subiektywnych wrażeń oraz chłodnej, profesjonalnej oceny. Cieszy mnie duża liczba zgłoszonych kosmetyków eko i bio – jestem gorącą zwolenniczką tego trendu. Mamy coraz większy wybór produktów czerpiących z natury.

Agnieszka Zielińska

Paweł Woch

Skin Ekspert autorka projektu Beauty Code

sieć drogerii Laboo

Jak co roku jestem zaskoczona ogromną liczbą zgłoszonych kosmetyków, w tym nowości. Oferta dla konsumentów wciąż się zmienia i rozszerza. Z jednej strony to bardzo cieszy, pokazuje, jak rozwija się rynek. Z drugiej strony jednak budzi pewne zaniepokojenie, bo konsument w tym gąszczu dostępnych produktów może się łatwo pogubić. To oznacza wyzwanie dla producentów oraz mediów, dotyczące edukacji. Bardzo ważne jest propagowanie wiedzy, jak należy pielęgnować skórę, jak oceniać składy kosmetyków, w jaki sposób je wybierać, aby odpowiadały ich indywidualnym potrzebom. Od dłuższego czasu poszukiwałam serum nawilżającego, ale nie tylko bazującego na kwasie hialuronowym, lecz także zawierającego większą ilość składników nawilżających. Zaskoczeniem i wielką radością było dla mnie to, że takie produkty znalazłam wśród zgłoszonych kosmetyków. Uwagę zwraca rozwój polskich marek. Jest on wyraźny już od pewnego czasu, ale w ostatnich latach możemy zaobserwować jego wyjątkową dynamikę. Dotyczy to nie tylko liczby wchodzących na rynek nowych produktów, często nowo powstałych marek, lecz także poprawy ich jakości, dbałości o dobór składników aktywnych oraz zastosowanej technologii, które decydują przecież o skuteczności działania.

Tegoroczna edycja utrzymała dobry poziom z lat ubiegłych i potwierdziła, że producenci dobrze wyczuwają preferencje klientów, stawiając między innymi na ekologię. Dało się zaobserwować bardzo duże zróżnicowanie zarówno w jakości produktów, jak i sposobie ich prezentacji: od bardzo starannie i gustownie zapakowanych po takie, które były praktycznie niezabezpieczone i w efekcie uległy zniszczeniu podczas dostawy. Spośród kosmetyków zgłoszonych do oceny w tym roku na wyróżnienie zasługują produkty do pielęgnacji włosów. Zwłaszcza maski, dzięki którym widoczny jest natychmiastowy efekt odżywienia włosów, zwiększające ich objętość i sprawiające wrażenie, że włosy stały się grubsze. Zaskoczeniem były również niektóre maski do twarzy. Osoby, którym oddałem je do testowania, chwaliły ich lekkość, łatwość, z jaką się wchłaniały nie pozostawiając tłustego filmu, oraz przede wszystkim skuteczność. Bogato reprezentowana była w tym roku kategoria kosmetyków przeznaczonych do ochrony anti-pollution. To również pokazuje coraz wyraźniejszy trend. Producenci dbają, by produkty te, prócz właściwości ochraniających przed skutkami zanieczyszczeń powietrza, również nawilżały, regenerowały i chroniły przed promieniami UV. Moje testerki zachwycone były produktami do makijażu. Wiele z nich cechowało się świetną jakością oraz wielofunkcyjnością, np. zawarciem w jednym produkcie pudru, rozświetlacza i różu.

magazynkosmetyki.pl

/7


Rafał Maślak model

dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska dermatolog, Centrum Viva-Derm

Konkurs, z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku liczba marek, które zgłosiły się do konkursu, przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Po raz pierwszy miałem okazję testować produkty tworzone z myślą o dzieciach – jestem pod dużym wrażeniem ich jakości. W tegorocznej edycji zauważyłem tendencję w kosmetycznym świecie – coraz więcej firm stawia na produkcję kosmetyków przyjaznych środowisku. Nie tylko największe koncerny, lecz także te małe, rodzinne firmy stawiają na bycie przyjaznymi naturze. Wśród kosmetyków dla mężczyzn wiele nowości i znowu – więcej marek postanawia dbać o nas i wychodzić naprzeciw naszym potrzebom.

8/

2019

Tegoroczna edycja konkursu Qltowy Kosmetyk obfitowała w bardzo dużą liczbę kosmetyków eko. Przemysł kosmetyczny reaguje na to, co stanowi największe zagrożenie naszego środowiska – nowością są kremy anti-pollution. Niedługo przekonamy się, na ile są one skuteczne. Zwróciłam uwagę zwłaszcza na „specjalne zadania” preparatów, np. ochrona przed UV, działanie na przebarwienia. To bardzo ważne produkty i dobrze, że pojawiają się na rynku. Zachwyciła mnie również duża liczba produktów dla dzieci, akcesoria „dentystyczne” do higieny jamy ustnej. Z roku na rok wzrasta liczba preparatów dla mężczyzn, w tym roku jest to duża gama kosmetyków do brody i włosów. Część firm kosmetycznych reaguje na dzisiejsze potrzeby odbiorców, łącząc w sobie minimalizm składników i uniwersalne działanie. Imponująca jest również szeroka oferta produktów do makijażu. Z kolei, z nowości technologicznych moją uwagę zwróciła firma Yonelle.

Beata Farmus dyrektor wydawnicza Magazynu Kosmetyki Kolejna edycja konkursu za nami! Napawa nas dumą, że cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem branży. Praca nad wyłonieniem Qltowych Kosmetyków, jak co roku, była ogromnym wyzwaniem, lecz także wielką przyjemnością. To, jakie produkty zostały zgłoszone, jest odzwierciedleniem trendów i tego, jak wygląda aktualnie polski rynek kosmetyczny. Nie był zaskoczeniem znaczny wzrost liczby zgłoszonych produktów ekologicznych – ten trend jest wyraźny od lat. Skłoniło nas to do przyznania w tym roku nagród w wydzielonych kategoriach eko. Lista zgłoszeń obrazuje też inne tendencje. Bogato reprezentowana była na przykład kategoria lakierów hybrydowych. Nie został zgłoszony natomiast ani jeden tradycyjny lakier do paznokci. Pokazuje to, jak bardzo w ciągu ostatnich lat zmienił się rynek produktów do stylizacji paznokci. Z roku na rok rośnie liczba zgłaszanych do konkursu kosmetyków dla mężczyzn. Ciekawostką jest mnogość zgłoszeń produktów do pielęgnacji brody! Praca nad tą edycją skłania też do kolejnego, tym razem nienowego wniosku. Rynek kosmetyczny w Polsce charakteryzuje się mocną pozycją polskich marek, które z powodzeniem konkurują z zagranicznymi koncernami – obrazuje to proporcja między ilością zgłoszeń produktów polskich i zagranicznych: około dwóch trzecich ocenianych przez nas kosmetyków to wyroby krajowych producentów. Niemała w tym zasługa małych firm. Wiele z nich zaprezentowało produkty imponujące innowacyjnością, ciekawym pomysłem i jakością, co pozwala prognozować ich dynamiczny rozwój.


Magdalena Ziętkiewicz

Anna Orłowska

Marcelina Zawadzka

redaktor naczelna Magazynu Kosmetyki

wizażystka

modelka i fotomodelka

Tegoroczna edycja konkursu zaskoczyła mnie ogromną liczbą rewelacyjnych produktów do makijażu. Polskie marki od lat z godną podziwu kreatywnością oraz wyczuciem potrzeb konsumentek tworzą kosmetyki kolorowe, uwielbiane nie tylko w naszym kraju, lecz także za granicą. Neo Make Up to marka pięknie podanych polskich kosmetyków makijażowych, które brawurowo wkroczyły na rynek. Naprawdę jest w czym wybierać, a cienie w kremie zaskakują i zachwycają swoją doskonałością. Sekcja słoneczna, a w niej Vita Liberata – totalnie naturalne i spektakularnie działające samoopalacze i ich nowości. Czekam na nie co roku i nigdy się nie rozczarowałam. Coraz szersza oferta daje możliwość wyboru nawet najbardziej wymagającym klientom. Ogromna liczba kosmetyków naturalnych – eko i bio – to trend bardzo wyraźny. Bardzo się z tego cieszę, bo używając ich, mam poczucie, że używam produktów superbezpiecznych. Bogactwo zgłoszonych kosmetyków pozwoliło na odnalezienie wśród nich takich, które rozwiązują różne, również specyficzne problemy cery. Ucieszyły mnie świetne kremy i serum, które nawilżają, regenerują, łagodzą podrażnienia czy walczą z efektem opadającego owalu twarzy.

Z wielką radością przyjęłam zaproszenie do jury kolejnej edycji Qltowego Kosmetyku. Chyba jak każda kobieta lubię dbać o siebie, testować nowości kosmetyczne oraz odkrywać dobre rzeczy dla swojej skóry – a do tego, nie można sobie wymarzyć lepszej okazji niż praca w jury konkursu kosmetycznego. Kosmetyków, produktów i specyfików przyszła cała masa, były dni, w których nie nadążałam z odpakowywaniem paczek, dlatego przy tak dużej ilości zajęć często brałam rano – jadąc do studia czy na sesję zdjęciową – przypadkowe kosmetyki, aby tego dnia właśnie je testować. Część była rewelacyjna, część tylko poprawna, niektóre niestety nie spełniły moich oczekiwań. Bardzo mnie cieszy tak duża liczba kosmetyków tworzonych w zgodzie z naturą czy eko. Zakochałam się w kilku produktach i na pewno będę ich używała regularnie. Wielką przyjemnością było testowanie zabiegów kosmetycznych. Nawilżona, rozświetlona, dobrze odżywiona cera i chwile fantastycznego relaksu to niewątpliwe benefity płynące z tych testów. Dziękuję Redakcji „Magazynu Kosmetyki” za zaproszenie, to była cudowna przygoda i ogromna przyjemność móc uczestniczyć w tym projekcie.

Rynek kosmetyków to rynek pełen nowości, innowacji, dążenia do doskonałości. Kosmetyki ubiegające się o miano Qltowego Kosmetyku to produkty odpowiadające na najnowsze potrzeby klientów. Kosmetyki, które nagrodziliśmy, z pełną odpowiedzialnością możemy polecić, produkty sprawdzone pod kątem składu, oddziaływania na skórę, skuteczne i sprawiające przyjemność podczas stosowania. A nagrodzeni producenci to firmy, które podążają za najnowszymi trendami, a nierzadko sami je kreują. To firmy, które poszukują nowych rozwiązań pozwalających na jeszcze skuteczniejsze działanie kosmetyków. W składzie jury Qltowego Kosmetyku są praktycy, znawcy rynku kosmetycznego, kosmetolodzy, specjaliści od wizażu oraz przedstawiciele show-biznesu, dla których piękny wygląd jest jednym z najważniejszych elementów wizerunku. Tak różnorodny skład jury to starcie różnych punktów widzenia, odmiennych potrzeb i innych doświadczeń. Dzięki temu możemy ocenić jakość produktów, ich skład, potencjał rynkowy i oddziaływanie na różnych odbiorców. W tym roku zaskoczyły mnie formą podania produkty z kategorii kosmetyków ekologicznych, a różnorodnością zachwyciły kosmetyki do makijażu. Wielu wrażeń dostarczyły zabiegi kosmetyczne, a najwięcej przyjemnych doznań przysporzyły mi produkty do kąpieli.

magazynkosmetyki.pl

/9


TWARZ / linia / {

nom i no w an i

}

FLOSLEK

BIELENDA

BARWA

HYDRO alga

Bielenda Fresh Juice

Barwa Naturalna

GALÉNIC

SYLVECO

Aqua Porcelain

Rosadia

„POLLENA” KOSMETYKI I MYDŁA NATURALNE

Qltowy 2019 KOSMETYK

Biały Jeleń, Hydrożele

{

zwycięzca

}

BIELENDA

Bielenda Fresh Juice Nowa linia kosmetyków zapewniających skórze niezbędną dawkę witalności. Oparta na pielęgnacyjnych właściwościach bioaktywnej, bogatej w oligoelementy wody cytrusowej i soków owocowych. Linia występuje w trzech rodzajach dopasowanych do różnych potrzeb skóry: z sokiem z pomarańczy i kwasem hialuronowym do cery suchej i odwodnionej, z sokiem z limonki i kwasem salicylowym do cery mieszanej i tłustej oraz z sokiem z ananasa i kwasem laktobionowym do cery pozbawionej blasku. Każda z sublinii składa się z trzech produktów: hydro-esencji, żelu micelarnego i płynu micelarnego. Linia jest odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej, młodej kobiety, świadomej potrzeb swojej skóry.

10 /

2019


INNOWACJA

SOKI Z OWOCÓW + BIOAKTYWNA WODA CYTRUSOWA

weryn ndra_se @aleksaa konkursu 2018 laureatk adorkaBielenda s a b #am

NASZ PRZEPIS

NA SUPER CZYSTĄ SKÓRĘ

woda micelarna

+

lub

ŚLEDŹ NAS NA

WE ARE DIGITAL

www.bielenda.pl

nawilżająca pomarańcza

lub

detoksykująca limonka

rozświetlający ananas


TWARZ / oczyszczanie / {

nom i no w an i

}

EVELINE COSMETICS

BANDI COSMETICS

MACROVITA

Facemed+ Profesjonalny płyn micelarny

Eco Friendly Care Trójaktywny peeling do twarzy

OLIVE & ARGAN Micelarny żel oczyszczający

BE ESTHETIC Age Prevent Peeling Peeling enzymatyczno-chemiczny

PURITE

CLOCHEE Pure by Clochee Emulsja oczyszczająca

{

Scrub’n’cream

zwycięzca

}

BE ESTHETIC

Qltowy 2019 KOSMETYK

12 /

2019

Age Prevent Peeling Peeling enzymatyczno-chemiczny Preparat o delikatnym działaniu złuszczającym i wyrównującym koloryt. Peeling enzymatyczno-chemiczny delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę z martwych komórek oraz drobnych zanieczyszczeń. Dzięki temu dobrze przygotowuje skórę do aplikacji kosmetyków, z których lepiej wchłaniane są składniki aktywne. W produkcie zastosowano składniki łagodzące, dzięki czemu nie podrażnia wrażliwej skóry twarzy.


W zgodzie z naturą, z nowoczesnym podejściem!

WKRÓTCE NOWE PRODUKTY MARKI Be ESTHETIC!

KOSMETYKI

PRZEMYŚLANA I ODPOWIEDZIALNA FILOZOFIA MARKI Zapraszamy do współpracy partnerów handlowych. Zapewniamy wsparcie dla biznesu. mobile: +48 664 280 108 e-mail: biuro@beesthetic.pl

/beesthetic.dermonatural

DERMONATURALNE

Bogactwo wielu cennych i wysokiej jakości składników aktywnych o zaawansowanym działaniu sprawiają, że produkty marki Be ESTHETIC działają wielokierunkowo. Skład linii kosmetyków AGE PREVENT tworzą: • AGE PREVENT CREAM (krem anti-aging do twarzy) • AGE PREVENT ESSENCE (serum anti-aging do twarzy i szyi) • AGE PREVENT PEELING (peeling enzymatyczno-chemiczny)

@beesthetic_pl

www.beesthetic.pl


TWARZ / maski / {

nom i no w an i

}

BANDI

BABO

LUMENE

CLOCHEE

C-Active Care, maska gommage z aktywną witaminą C

Przeciwzmarszczkowa maska-peeling do twarzy

Maska oczyszczająca z torfem

Krem/maska nocna Nocna regeneracja

BIELENDA

WELLU

MEDIHEAL

FM WORLD

Skin Shot

Larens BIO Renew Tissue Face Mask

Linia Masking Layering Ampoule

ALOE VERA Maseczka rewitalizująca

Qltowy 2019 KOSMETYK

{

zwycięzcy

WELLU

}

MEDIHEAL

Larens BIO Renew Tissue Face Mask

Linia Masking Layering Ampoule

Maska w płacie do zabiegu typu home SPA.

Linia Mediheal Masking Layering Ampoule to innowacyjne formuły ampułek, przeznaczone do pielęgnacji skóry. Trzykrotna, warstwowa aplikacja

Nasączona unikalnym połączeniem trzech kompleksów aktywnych: roślinną BIO Placenta, opatentowanym Biopeptide Complex z peptydami kolagenu rybiego oraz Phytodermina Lifting® z oligosacharydami.

14 /

2019

ampułek daje potrójny efekt: zwiększa absorpcję składników aktywnych w głąb skóry, intensywnie ją odżywiając.


TWARZ / pielęgnacja okolic oczu / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

FARMONA

TORF CORPORATION

Radical, Age Architect Krem pod oczy

Tołpa, Urban garden Krem anti age

{ SEMILAC Serum Semilac Care

FLOSLEK

AVA

Seria kremów pod oczy ze świetlikiem

Krem pod oczy Skuteczna regeneracja

zwycięzca

}

LABORATORIUM KOSMETYCZNE FLOSLEK

Seria kremów pod oczy ze świetlikiem

Linia kultowych preparatów pod oczy ze świetlikiem wzbogacona została o trzy kremy. Seria obejmuje: Rozświetlający z witaminą C, Przeciwzmarszczkowy z kwasem hialuronowym oraz Odżywczy z masłem shea.


TWARZ / zadania specjalne / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

CLOCHEE Line Sun Protection Rozświetlający krem SPF 30

RESIBO

DOTTORE COSMECEUTICI Rossatore Home Peeling i maska

Krem ratunkowy SOS

{

zwycięzca } EQUALAN PHARMA EUROPE

NovaClear Whiten Wybielający krem na noc Wybielający krem do twarzy na noc do rozjaśniania przebarwień. GUINOT INSTITUT PARIS

EQUALAN PHARMA EUROPE

MOKOSH

Cream Night Logic Krem na noc

NovaClear Whiten Wybielający krem na noc

Regenerujący krem do twarzy anti-pollution

Krem ma silne działanie depigmentacyjne, przeciwzapalne oraz przeciwtrądzikowe. Minimalizuje plamy, piegi, wyrównuje koloryt.

TWARZ / pielęgnacja premium / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

DOTTORE COSMECEUTICI

FM WORLD

YONELLE

Intensywnie odbudowujący krem na noc z witaminą A

Fontainavie, ekskluzywny krem do twarzy SPF 50

Linia Diamond SPECIAL LUX EDITION

{

zwycięzca

}

FM WORLD

POLISH SNAIL HOLDING Molluscoo Multi Effect Snail Cream 20%

16 /

2019

NUXE POLSKA Nuxe Nuxuriance® Gold

Fontainavie, ekskluzywny krem do twarzy przeciw oznakom starzenia się Połączenie zaawansowanej technologii i składników najwyższej jakości. Wielowymiarowa pielęgnacja i ochrona.


TWARZ / anti-ageing / {

nom i no w an i

}

BIELENDA

FLOSLEK

FARMONA

Kuracja Młodości

ODNOWA argan+

Herbal Care Irys Syberyjski Krem do twarzy

OCEANIC AA LIFT4SKIN Active Glycol

X-ROCKET

YASUMI

DAX COSMETICS

Wierny Kompan Krem do twarzy

meRose Face Cream

Yoskine Bioferment Sake Lift

Qltowy 2019 KOSMETYK

{

zwycięzca

}

OCEANIC

AA

magazynkosmetyki.pl

/ 17


MAKIJAŻ / podkłady / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

OCEANIC

ORIFLAME

DR IRENA ERIS

AA Oxygen Fundation

Podkład Giordani Gold MasterCreation

Lirene Active Beauty MATT

{

zwycięzca

}

HEAN FABRYKA KOSMETYKÓW

PRALINE REVITALIZING CAVIAR EXTRACT PAESE

SEMILAC

DD Cream

Podkład kryjący

HEAN FABRYKA KOSMETYKÓW Podkład PRALINE

Podkład rewitalizujący z wyciągiem z kawioru do natychmiastowego ożywienia skóry.

Qltowy

MAKIJAŻ / pudr y / {

nom i no w an i

2019

}

EVELINE COSMETICS

PIERRE RENE

WIBO

Matt My Day Banana Loose Powder

HD Microfinish Loose Powder

Photo Ready Loose Powder

KOSMETYK

{

zwycięzca

}

BELL

Bell HYPOAllergenic Perfectionist Powder BELL

COSMO GROUP

Hypoalergiczny puder upiększający

NEO MAKE UP Puder sypki transparentny

18 /

2019

VERONA PRODUCTS PROFESSIONAL Ingrid, Pudrowa paleta Strobing Glow

Puder w trzech odcieniach, dodający skórze blasku. Produkt wyrównuje koloryt cery, optycznie wygładza zmarszczki i zmniejsza widoczność porów.


MAKIJAŻ – OCZY / rzęsy i br wi / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

ARTISTRY

AVON

Artistry Studio Zestaw do brwi 3w1

Big & Extreme Tusz do rzęs

{

zwycięzca

}

ADOS COSMETICS

EVELINE COSMETICS Royal Volume Mascara

ADOS COSMETICS

OCEANIC

art de Lautrec Black & White

Mascara No Limit Volume Noir AA Wings of Color

art de Lautrec Black & White Mascara & Odżywka 3w1 Innowacyjny produkt z linii Black & White, który łączy w sobie właściwości odżywki i mascary. Zawiera olejek rycynowy, który pielęgnuje i chroni rzęsy przed wypadaniem, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega-6 pobudzają wzrost włosów.


MAKIJAŻ / oczy / {

nom i no w an i

}

PAESE

SINSKIN

All About You Paleta cieni do powiek

Puszysty cień do powiek by Patricia Kazadi

MARKWINS BEAUTY BRANDS Płynne cienie metaliczne Cienie do powiek w płynie

COSMO GROUP NEO MAKE UP Pro Cream Glitter

ARBONNE

WIBO

IT’S ALL IN THE EYES 2 Paleta cieni

Rhythm Of Freedom Paleta cieni do powiek

SEMILAC Cień do powiek w kremie

Qltowy 2019 KOSMETYK

{

zwycięzca

}

COSMO GROUP

NEO MAKE UP Pro Cream Glitter Cienie w kremie Profesjonalne kremowe cienie do powiek. Nasycone kolory o ultraczystych pigmentach i trwałości do 24 godzin. Kremowa formuła jest bardzo miękka, cienie łatwo się rozprowadzają oraz idealnie przylegają do powieki. Szybko schną, dzięki czemu makijaż się nie rozmazuje i nie zbiera w załamaniach powiek. Kremowe cienie zapewniają satynowy, promienny i trwały efekt makijażu oka.

20 /

2019MAKIJAŻ / bazy i korektor y / {

nom i no w an i

COSMO GROUP

DELIA COSMETICS

NEO MAKE UP Baza matująco-wygładzająca

Make-Up Primer Bazy pod makijaż

}

WIBO Lovely Magic Pen Banana

PIERRE RENE

GOSH COPENHAGEN

Contour Concealer Korektor w płynie

Baza Primer Plus+ Chameleon

{

zwycięzca

}

GOSH COPENHAGEN

Qltowy 2019 KOSMETYK

22 /

2019

Primer Plus+ Chameleon Baza adaptująca się do kolorytu skóry z ochroną anti-pollution Metamorfoza kolorów i pomost pomiędzy pielęgnacją i makijażem. Baza KAMELEON z tarczą ochronną ANTI-POLLUTION perfekcyjnie dopasuje się do każdej karnacji, która dzięki temu zyska zdrowy blask. Matuje, aby perfekcyjnie przygotować cerę do trwałego makijażu. Wyrównuje koloryt oraz daje uczucie aksamitnej skóry. Koryguje widoczność niedoskonałości, wypełnia linie mimiczne, zapewniając efekt gładkiej skóry. Dzięki CITYGUARD®+ skutecznie chroni skórę przed smogiem i czynnikami środowiska zewnętrznego.MAKIJAŻ / rozświetlacze / {

nom i no w an i

}

FM WORLD

AVON

BELL

Glowing Drops Płynny rozświetlacz 3D

Magical Highlighter Rozświetlacz do twarzy

Hypoalergiczny rozświetlacz w pudrze

WIBO Lovely Make Me Highlight

PIERRE FABRE

PAESE

SEMILAC

Avène, rozświetlający puder mozaikowy

Wonder Glow Highlighter

Sunny Bronze Bronzer i rozświetlacz

Qltowy 2019 KOSMETYK

{

zwycięzca

}

WIBO

Lovely Make Me Highlight Płynny rozświetlacz do twarzy, dopasowujący się do każdego typu karnacji. Płynna formuła zapewnia trwałość i komfortową aplikację, nie pozostawia tłustego filmu. Nadaje skórze świetliste wykończenie. Idealnie sprawdza się w makijażu w trendzie DEWY SKIN.

24 /

2019MAKIJAŻ / usta / {

nom i no w an i

EVELINE COSMETICS

FM WORLD

Gloss Magic Lip Lacquer

Długotrwała matowa pomadka w płynie

}

SEPHORA COLLECTION Cream Lip Stain Pomadka do ust

PIERRE RENÉ Royal Mat Lipstick Pomadka matowo-satynowa

MARKWINS BEAUTY BRANDS Lip Velvet

{

zwycięzca

}

MARKWINS BEAUTY BRANDS

Qltowy 2019 KOSMETYK

26 /

2019

Pomadka w płynie Lip Velvet

Ultratrwała pomadka w płynie. Bogata, kremowa konsystencja pomadki zapewnia jedwabiste, satynowo-matowe wykończenie. Niezwykle komfortowa aplikacja, która daje idealne krycie, bez wysuszania ust i rozmazywania się poza ich kontur. Wystarczy jedno pociągnięcie aplikatora, aby nadać ustom wspaniały, głęboki kolor. Produkt oprócz funkcji makijażowej ma również formułę pielęgnacyjną: naturalna krzemionka, olejek z avocado, który ma intensywne działanie nawilżające i regenerujące. Doskonałą pielęgnację zapewniają zawarte w pomadce witaminy A i E oraz kompleks przeciwstarzeniowy.CIAŁO / pielęgnacja / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

EVELINE COSMETICS

FARMONA

POLLENA-EWA

Royal Snail, olejkowy balsam do ciała

Nivelazione, antycellulitowy peeling 2w1

Eva Simple Balsam nawilżający

{

zwycięzca

}

POLLENA-EWA

Eva Simple – nawilżający balsam do ciała Dzięki formule bogatej w proteiny jedwabiu i mleczko bawełniane skutecznie wygładza oraz pielęgnuje suchą skórę. JIW INWEX

THE SECRET SOAP STORE

Balsam do ciała ze złotem

MACROVITA Energetyzujące masło do ciała

Masło shea do ciała

Zapewnia optymalne nawilżenie i długotrwałe uczucie komfortu. Skóra staje się miękka, delikatna i aksamitna w dotyku.

CIAŁO / wyszczuplanie i antycellulit / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

EVELINE COSMETICS Slim Extreme 4D Clinic

DR IRENA ERIS

GUINOT INSTITUT PARIS

Seria Slim Design

Cream Slim Logic

MOKOSH COSMETICS

Lirene, ampułki antycellulitowe

28 /

ELANCYL LABORATOIRE

Zestaw antycellulitowy

2019

OCEANIC Lift4Skin Body Shaper

{

zwycięzca

}


CIAŁO / pielęgnacja dłoni / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

POLLENA-EWA

BIELENDA

Eva Simple, odżywczy krem do rąk z miodem

Japan Beauty

{

}

zwycięzca

BURNUS POLSKA

Kamill MAX Repair SILCARE Sensual Moments Secret Love

FLOSLEK

BURNUS POLSKA

HAND CARE, bogactwo czterech stron świata

Kamill MAX Repair

Krem pomagający w sytuacjach, gdy dłonie poddane są szczególnym obciążeniom, są szorstkie w dotyku, popękane i odwodnione. Już kilkukrotne użycie przywraca dłoniom optymalne nawilżenie skóry dłoni oraz przynosi zauważalne uczucie gładkości i odprężenia. Krem szybko się wchłania, tworząc na powierzchni skóry ochronny film.

CIAŁO / pielęgnacja stóp / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

SILCARE

ROSSMANN

Balsam QUIN do zmęczonych nóg

Fusswohl Maska do stóp

{

zwycięzca

}

SILCARE

FARMONA Nivelazione, maść naprawcza 8w1 STARA MYDLARNIA

JIW INWEX

Bodymania Maska do stóp

Regenerujący krem do stóp z krzemem organicznym i borem

Balsam QUIN do zmęczonych nóg Przeznaczony dla osób zmagających się z opuchniętymi, ociężałymi nogami oraz z tendencją do rozszerzonych naczynek. Działanie produktu opiera się na aktywnie działającym kompleksie roślin Legactif, który zwalcza problem ciężkich i zmęczonych nóg, zapewniając odprężenie i dobre samopoczucie.

magazynkosmetyki.pl

/ 29


PIELĘGNACJA I STYLIZACJA PAZNOKCI {

nom i no w an i

}

COSMO GROUP

ORIENTANA

SILCARE

NeoNail Diamonds Collection

Naturalny eliksir

Hybryda Flexy

do paznokci i skórek

Kolekcja Glamour

KABOS COSMETICS Nail Magic Oil Oliwka silnie regenerująca

ADOS COSMETICS

NESPERTA Kolekcja Hi Dreams

Qltowy 2019 KOSMETYK

Art de Lautrec Odżywki do paznokci

{

zwycięzca

}

COSMO GROUP

NeoNail Diamonds Collection Kolekcja lakierów hybrydowych Diamonds Collection składa się z siedmiu brokatowych, najmodniejszych odcieni. Gładka konsystencja umożliwia tworzenie niepowtarzalnych zdobień lub pomalowanie całej płytki paznokcia w sposób jednolity i bez konieczności domalowywania.

30 /

2019CIAŁO / zadania specjalne / {

nom i no w an i

}

FAKE BAKE

PIERRE FABRE

OCEANIC

Double Shot Espresso Samoopalacz w żelu

Avène Otulający balsam nawilżający

AA HELP

EVOLUTION OF SMOOTH

DR IRENA ERIS

eos Shave Cream Krem do golenia

Bronze Collection, żel brązująco-rozświetlający

{

zwycięzca

}

FAKE BAKE

Qltowy 2019 KOSMETYK

32 /

2019

Double Shot Espresso Samoopalacz w żelu Czas na rewolucję! Fake Bake odsłania swoje najciemniejsze oblicze. Double Shot Espresso to najmocniejszy samoopalacz. Zapach kawy rozbudza zmysły i motywuje do działania. Jego wysoce skoncentrowana żelowa formuła zapewnia połączenie maksymalnie opalonej, odżywionej i nawilżonej skóry. Zadanie specjalne – opalenizna trwalsza niż dotychczas! To wszystko bez zabrudzeń na ubraniach i za sprawą tylko jednej magicznej aplikacji.


nowy wy

a

Qltowy 2019 KOSMETYK

Qltowy 2019 KONCEPT

iar

op

le

m

FAK E

IT!

nizny


WŁOSY / pielęgnacja / {

nom i no w an i

}

PROCTER & GAMBLE

ELFA PHARM POLSKA

BIELENDA

Aussie Pure Locks Odżywka w piance

Vis Plantis Szampon i odżywka

Botanic Formula Łopian + pokrzywa

EQUILIBRA Carbone Attivo Szampon oczyszczający

PROCTER & GAMBLE

LR HEALTH & BEAUTY

L’OREAL

Herbal Essences bio:renew

Aloe Vera Nutri Repair

Garnier Fructis Hair Food

Qltowy 2019 KOSMETYK

{

zwycięzcy

PROCTER & GAMBLE

} EQUILIBRA

Aussie Pure Locks Lekka odżywka w piance pod prysznic

Szampon oczyszczający z aktywnym węglem

Wzbogacona egzotycznymi składnikami, takimi jak śliwka kakadu oraz ekstrakt z limonkowego kawioru.

Szampon delikatnie oczyszcza włosy i skórę głowy obciążone nadmiarem łoju i zanieczyszczeniami.

Delikatnie oczyści i odżywi włosy, pozostawiając je niesamowicie czyste, lekko odżywione i niezwykle lśniące.

Aktywny węgiel naturalnie absorbuje zanieczyszczenia, dając lekkość i świeżość. Aloes chroni i nawilża trzon włosa.

34 /

2019


WŁOSY / stylizacja / {

nom i no w an i

}

CHURCH & DWIGHT

HENKEL POLSKA

Batiste Hair Benefits Linia suchych szamponów

Taft Casual Chic Shapening Dry Spray

L’OREAL PARIS Magic Shampoo Suchy szampon

FARMONA

POLWELL

Radical Suchy szampon

Forma Lakier do włosów

Qltowy 2019 KOSMETYK

{

zwycięzca

}

CHURCH & DWIGHT

Batiste Hair Benefits Nowa linia suchych szamponów wielofunkcyjnych Linia nowych suchych szamponów z niewidoczną formułą to cztery wielofunkcyjne produkty marki Batiste, których zadaniem jest nie tylko odświeżanie włosów, lecz także pielęgnacja i stylizacja. W skład zestawu wchodzą: BATISTE DE-FRIZZ odświeżający i wygładzający włosy, BATISTE VOLUME odświeżający oraz zwiększający objętość włosów, BATISTE DAMAGE CONTROL do odświeżania włosów zniszczonych, a także BATISTE HYDRATE do włosów suchych i normalnych. Praktycznie niewidoczna formuła absorbuje sebum, odświeżając włosy, jednocześnie je nawilża i sprawia, że są miękkie w dotyku.

magazynkosmetyki.pl

/ 35


WŁOSY / zadania specjalne / {

nom i no w an i

}

PILOMAX

ESTEL PROFESSIONAL

SILCARE

Wax Tricho, myjący peeling enzymatyczny do włosów i skóry

Haute Couture Luxury Blond Maska do włosów

Termoochronne serum do włosów

STARA MYDLARNIA

JOANNA

FRYZDOM

Organic Hair Peeling do skóry głowy

Ultra Color System Odżywki koloryzujące

Insight, szampon zwiększający objętość

{

zwycięzca

}

FRYZDOM

Insight Szampon zwiększający objętość Volume Up

Qltowy 2019 KOSMETYK

36 /

2019

Kosmetyki do cienkich włosów powinny odpowiadać na ich specyficzne potrzeby: zwiększać objętość, pogrubiać i wpływać na teksturę. Szampon Insight Volume Up powstał aby sprostać tym wymaganiom i pomóc nawet najcieńszym włosom. Delikatnie oczyszcza, sprawia, że włosy stają się miękkie, pełne i lekkie od nasady aż po same końce. Ekstrakty przewodnie linii to organiczny ekstrakt z żeń-szenia, organiczny ekstrakt z babki płesznik oraz organiczny ekstrakt z jasnoty białej. Posiada certyfikat VEGAN OK. Dermatologicznie przetestowany na wrażliwej skórze.KOSMETYKI MĘSKIE {

nom i no w an i

}

POLISH SNAIL HOLDING

SARANTIS POLSKA

ADOS COSMETICS

Molluscoo Holistic Snail Balm 30% For Men

Kolastyna, transparentny spray ochronny do opalania

art de Lautrec, utwardzacz do paznokci dla mężczyzn

OLIVIA PLUM Frankie by Olivia Plum Olejek do pielęgnacji brody

SARANTIS POLSKA

TORF CORPORATION

YASUMI

STR8 Antyperspiranty

Tołpa green meen Żel do mycia twarzy

M°1 Cleansing Gel Żel oczyszczający

{

zwycięzca

}

SARANTIS POLSKA

STR8 Antyperspiranty

Qltowy 2019 KOSMETYK

38 /

2019

Nową serię antyperspirantów STR8 dla mężczyzn wyróżniają formuła 48 h/72 h o wysokiej skuteczności oraz nowoczesne TURBO TECHNOLOGIE i ergonomiczne kształty opakowań. Szata graficzna nowych antyperspirantów przeszła ogromną transformację. Białe opakowania wyrażające czystość i skuteczność są charakterystyczne dla całej gamy produktów, znacząco odróżniającej się od linii zapachowej. Produkty nowej serii antyperspirantów STR8 sygnowane są przez ambasadora marki Giannisa Antetokounmpo.KOSMETYKI APTECZNE {

nom i no w an i

}

DR IRENA ERIS

CLARENA

KLORANE

Pharmaceris Hyaluro Sensilium

Clarena Medica Anti-Psoriasis Cream

Anti-Pollution Menthe Aquatique

PIERRE FABRE

AFLOFARM

SESDERMA

Serum Physiolift Avene

Bioliq

Hidraderm TRX

{

zwycięzca

}

LABORATORIUM KOSMETYCZNE DR IRENA ERIS

Pharmaceris Hyaluro Sensilium

Qltowy 2019 KOSMETYK

40 /

2019

Wodny krem o skoncentrowanym działaniu podwójnego wysoko- i niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, biozgodnego z naturalnie występującym kwasem w ludzkiej skórze, nawilża skórę na wielu poziomach. Działa jak kompres silnie nawadniający, który natychmiastowo niweluje dyskomfort i napięcie skóry przesuszonej. Dodatkowo efekt długotrwałego nawilżenia zapewnia 3% substancja pro-glucoseZe o silnych właściwościach higroskopijnych, wiążąca wodę i zwiększająca poziom nawodnienia. Zaawansowane formuły odbudowują uszkodzoną barierę odpornościową skóry i łagodząc podrażnienia.


KOSMETYKI DLA DZIECI {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

ESTETICA GROUP

SILCARE

Bomba musująca do kąpieli – zestaw DIY

QUIN, spray do włosów dla dzieci

{

zwycięzca

}

STARA MYDLARNIA

Seria Milusi

Seria MILUSI polecana jest przede wszystkim do dziecięcej skóry delikatnej i wrażliwej.

FIRMA RODZINNA MAKARCZYKOWIE

„POLLENA” KOSMETYKI I MYDŁA NATURALNE

Mydełko 3w1

Dzidziuś, żel & szampon

STARA MYDLARNIA Seria Milusi do dziecięcej skóry

Dzięki zastosowaniu łagodnych i hipoalergicznych formuł minimalizujących ryzyko wystąpienia alergii, kosmetyków można używać już od 1 dnia życia dziecka. Kosmetyki z serii Milusi mają specjalnie dobrane bezalergenowe kompozycje zapachowe. W skład serii wchodzą: żel do mycia 2w1, oliwka do ciała, krem do ciała i krem do pupy.


HIGIENA INTYMNA {

nom i no w an i

}

ESSITY POLAND

TZMO

EQUILIBRA

Libresse Ultra Normal Wings

Bella Chusteczki do higieny intymnej

Aloesowy odświeżający żel do higieny intymnej

FARMONA

ESTETICA GROUP

ELFA PHARM POLSKA

Nivelazione Do higieny intymnej

Belle Nature Ręcznik z mikrofibry

Vis Plantis Żel do higieny intymnej

Qltowy 2019 KOSMETYK

{

zwycięzca

}

TORUŃSKIE ZAKŁADY MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH

Bella Chusteczki do higieny intymnej

Chusteczki do higieny intymnej Bella – w dwóch rodzajach Hydronatural oraz Sensitive – są polecane do codziennej pielęgnacji okolic intymnych. Bogate w składniki aktywne, tj. kwas mlekowy, które chronią naturalną florę bakteryjną, regenerują naskórek oraz utrzymują zrównoważone pH. Nowe chusteczki do higieny intymnej Bella są przyjazne również dla środowiska naturalnego – zostały wykonane z naturalnej włókniny (100% wiskozy), która jest biodegradowalna. Nie zawierają alkoholu oraz parabenów. Testowane ginekologicznie.

42 /

2019


HIGIENA ZĘBÓW {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

BIOK

ROSSMANN

Pasty Ecodenta na dzień i na noc

Alterra, pasta do zębów mięta BIO

{

zwycięzca

}

COLGATE-PALMOLIVE

Linia Colgate Natural Extracts Charcoal + White

COLGATE-PALMOLIVE

CURAPROX

Linia Colgate Natural Extracts to pasty inspirowane tradycyjnymi azjatyckimi składnikami dla zdrowych zębów i dziąseł. Wyjątkowe formuły z naturalnymi

Colgate Natural Extracts Charcoal + White

Be You Pasta do zębów

ekstraktami z unikalnych roślin i minerałów do codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

HIGIENA ZĘBÓW / zadania specjalne / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

BIOK Ecodenta, wybielająca pasta do zębów

A.B.BERREN-HANDLOWY

{

BlanX Black

zwycięzca

}

BIOK

Ecodenta, wybielająca pasta do zębów EQUILIBRA Pasta do zębów z aktywnym węglem LORNAMEAD Rapid White Anti Color

TORF CORPORATION Pasta do zębów whiteON

Specjalnie opracowana formuła dla miłośników kawy, czerwonego wina, herbaty i osób palących. Olejek cytrynowy w połączeniu z drobnymi materiałami ściernymi pomaga skutecznie usunąć żółte plamy z zębów oraz eliminować nieświeży oddech.

magazynkosmetyki.pl

/ 43


KĄPIEL I HIGIENA / do kąpieli i pod pr ysznic / {

CLOCHEE

nom i no w an i

BASICLAB DERMOCOSMETICS

Orzeźwiający olejek do mycia ciała

SCHWARZKOPF & HENKEL Fa Foam & Oil Magnolia

JOANNA Botanicals for Home Spa – Cannabis

Delikatny żel do mycia

}

dla całej rodziny

TORF CORPORATION Tołpa, kąpiel borowinowa do odnowy biologicznej

SCHWARZKOPF & HENKEL

MADONIS

MIRACULUM

ORIFLAME

Barnängen, żel pod prysznic i do kąpieli Berry Boost

Nutka Krem pod prysznic

Perfumowane płyny do kąpieli Pani Walewska

Relaksujący olejek do kąpieli

Qltowy 2019 KOSMETYK

{

zwycięzcy

SCHWARZKOPF & HENKEL

}

TORF CORPORATION

Barnängen, żel pod prysznic i do kąpieli Berry Boost

Tołpa Spa Detox, kąpiel borowinowa do odnowy biologicznej

Żel Berry Boost to inspirowany nordycką naturą rytuał.

Oczyszcza ciało, a dzięki borowinie, rozluźnia i działa detoksykująco. Zmniejsza dyskomfort i napięcie po ciężkim

Łączy w składzie superowoc – czarną jagodę i ochronne serum nawilżające. Produkt wegański, testowany dermatologicznie, 90% składników pochodzenia naturalnego.

44 /

2019

dniu, wysiłku fizycznym i przepracowaniu. W połączeniu z ciepłą wodą działa inhalująco i rozgrzewająco.


KĄPIEL I HIGIENA / mydło / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

BARWA

MAKE ME BIO

Ryżowe mydło odżywcze do rąk

Garden Roses Mydło w płynie

{ SILCARE

FHU LIDER

Nutka, hipoalergiczne mydło w płynie

Savon de Royal Pearl

}

MADONIS

Kremowe mydło Sensual Moments

MADONIS

zwycięzca

Nutka, hipoalergiczne mydło w płynie Zostało stworzone, aby zapewnić uczucie ukojenia i nawilżenia wrażliwej skóry. Recepturę oparto na bogactwie świata roślin. Delikatne substancje myjące, w połączeniu z ekstraktami roślinnymi, pozwoliły opracować formułę utrzymującą barierę naskórkową w odpowiedniej kondycji.

ZAPACHY / męskie / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

ANTONIO PUIG

JFENZI

Antonio Banderas Power Of Seduction

Ardagio Decor

{

zwycięzca

}

ANTONIO PUIG

SARANTIS STR8

ORIFLAME

AVON

Woda toaletowa Born To Fly

Woda perfumowana Perceive Soul

Antonio Banderas Power Of Seduction Zapach Power of Seduction przedstawia nowe oblicze Antonio Banderasa – odważnego i żądnego przygód. Świeży, młodzieńczy i bardzo męski aromat pobudza do podejmowania wyzwań, ukazuje odwagę do pokonania wszelkich barier, które mogłyby stanąć na drodze bohatera.

magazynkosmetyki.pl

/ 45


ZAPACHY / damskie / {

nom i no w an i

}

FM WORLD

BLOSSOM COLLECTION

DESIGNER PARFUMS

Utique Sexy Cashmere

Bi-es Blossom Roses

Enduring Glow By Jennifer Lopez

JFENZI Roll On Perfume For Woman

ORIFLAME

MIODOWA MYDLARNIA

AVON

Woda toaletowa Born To Fly dla Niej

Zielone Pomidory Perfumy

Luminata Woda perfumowana

{

zwycięzca

}

DESIGNER PARFUMS

Qltowy 2019 KOSMETYK

46 /

2019

Enduring Glow By Jennifer Lopez

Zapach Enduring Glow został zainspirowany siłą i blaskiem, które roztacza Jennifer Lopez na scenie. Stylowa butelka zapachu Glow została ozdobiona w prawdziwie luksusowy sposób – metalizowana złotem i wykończona u podstawy na wzór porcelany – wychodzi naprzeciw najnowszym trendom tak samo jak Jennifer Lopez. Nuty Głowy: Włoska Bergamotka, Soczysta Gruszka, Akord Lychee. Nuty Serca: Magnolia, Różowa Peonia, Liść fiołka. Nuty Bazy: Piżmo, Biała Ambra, Drzewo Sandałowe.


Nowa kolekcja zapachรณw od Jennifer Lopez


QLTOWY KONCEPT 2019

{

nagroda s p e c j a l na

}

INDIGO NAILS

Drama Queen Shimmer balsam do ciała z migoczącymi drobinkami

Qltowy 2019 KONCEPT

Nowość w kolekcji uwielbianych przez klientki pielęgnacyjnych balsamów do ciała z serii Indigo Home SPA – Drama Queen. Połączenie zupełnie nowej kompozycji zapachowej z blaskiem migoczących drobinek. Drama Queen pachnie jak słodki miks drzewa sandałowego, piżma, wanilii oraz owoców, takich jak brzoskwinia, malina, gruszka czy czarna porzeczka z wyraźną nutą konwalii. Idealna kompozycja dla odważnych romantyczek, które pragną zachwycać zapachem i błyszczeć! Gwarantuje kompleksową i skuteczną pielęgnację, zapewnia intensywne nawilżenie i regenerację skóry dzięki zawartości masła shea. Świetnie się rozprowadza i szybko wchłania. Wzbogacony jest o delikatne, złote drobinki, które odbijają światło i pięknie mienią się na skórze, dodając jej blasku.

QLTOWY KONCEPT 2019

{

Qltowy 2019 KONCEPT

48 /

2019

nagroda s p e c j a l na

}

ESSITY POLAND

TENA Lady Slim Ultra Mini Specjalistyczne wkładki TENA Lady Ultra polecane do codziennego stosowania w nietrzymaniu moczu mają tylko 3 mm grubości. Są tak małe i dyskretne jak zwykłe wkładki higieniczne, ale kilka razy bardziej chłonne. Dodatkowo zapewniają uczucie suchości, a system microPROTEX™ skutecznie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

BABO

Zestaw przeciwzmarszczkowy Maska i tonik do twarzy Marka babo – naturalna marka kosmetyczna – to odpowiedź na konkretne potrzeby i problemy skóry. Linia obejmuje maskę i tonik do twarzy. Maska na bazie białej glinki, która nie zasycha. Dzięki łupinom z orzecha włoskiego można wykonać przyjemny peeling. Składniki aktywne maski oczyszczają, nawilżają, poprawiają kondycję skóry i działają przeciwzmarszczkowo. Dzięki zawartości maseł i oleju awokado maska nie zastyga na twarzy. Tonik do twarzy w mgiełce przywraca odpowiednie pH skóry, nawilża, łagodzi, działa przeciwzmarszczkowo i przeciwzapalnie.

QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

CHANTAL

SESSIO VEGE COCTAIL Linia wegańskich kosmetyków do pielęgnacji wysokoporowatych włosów łamliwych, osłabionych i matowych. Produkty oparte na ekstraktach z mango, pietruszki i olejku z awokado. W skład serii wchodzą cztery głęboko odżywiające i chroniące strukturę włosa produkty: delikatny szampon bez SLES, lekki balsam odżywczy, emolientowa maska głęboko odżywiająca oraz multifunkcyjny krem BB do włosów, z filtrem UV, bez spłukiwania.

magazynkosmetyki.pl

/ 49


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

A.B.BERREN-HANDLOWY

Biorepair®

Biorepair® potrafi odbudowywać szkliwo. To jedyna pasta z cząsteczkami hydroksyapatytu microRepair®, które nie tylko wnikają w mikropęknięcia, lecz także odbudowują szkliwo. Pasta Biorepair® dzięki cząsteczkom microRepair® odbudowuje szkliwo, zmniejsza nadwrażliwość zębiny od pierwszego zastosowania, zamyka odsłonięte kanaliki zębiny, działa antybakteryjnie i przeciwpróchniczo. Biorepair® Plus Wrażliwe Zęby odbudowuje szkliwo i zwalcza nadwrażliwość zębów już od pierwszego zastosowania. Biorepair® Night chroni zęby przed atakiem kwasów i bakterii, ponieważ ma działanie przeciwbakteryjne oraz zapobiega przykremu oddechowi. Biorepair® Parodontgel to pasta do zębów bezfluorowa przeznaczona do codziennego stosowania, która chroni dziąsła przed stanami zapalnymi.

50 /

2019QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

LABORATORIUM KOSMETYKÓW NATURALNYCH FARMONA

Jantar Platyna

Seria kosmetyków z esencją bursztynową i platyną. Regenerujący balsam do ciała z esencją bursztynową i platyną – wersja balsamu przeznaczona została do skóry suchej i normalnej, której niesie komfort, ulgę i dogłębne nawilżenie. Esencję bursztynową połączono w nim z platyną, która uelastycznia skórę, wyrównując jednocześnie jej koloryt. Dzięki temu korzystnie wpływa na odnowę suchej, wiotkiej i szarej skóry. Regenerujące serum S.O.S do rąk działa na dłonie niczym błyskawiczny kompres, przywracając jędrność i gładkość. Regenerujący olejek pod prysznic i do kąpieli delikatnie oczyszcza skórę, zapewniając jej komfortowe nawilżenie i regenerację.

QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

52 /

nagroda s p e c j a l na } TULEA Kerasys Perfume

2019

Ekskluzywna linia szamponów i odżywek Kerasys Perfume to oryginalne koreańskie kosmetyki o wyjątkowych formułach i zachwycających nutach prawdziwych perfum. Zawarta w nich keratyna – naturalny składnik budulcowy włosów – już podczas mycia wnika w głąb struktury włosa, wypełnia istniejące ubytki i tworzy warstwę ochronną, dzięki której włosy stają się gładkie i sprężyste. Zastosowanie odżywki wzmacnia ten efekt i sprawia, że włosy łatwo się rozczesują, są elastyczne i pełne blasku.


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

EVELINE COSMETICS

Ekskluzywna Linia Royal Snail Wykorzystanie najnowsze odkryć kosmetycznych oraz innowacyjnych technologii pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w pielęgnacji cery. Ekskluzywna linia ROYAL SNAIL Eveline Cosmetics, której receptury są oparte na filtrowanym śluzie ślimaka, zapewnia


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

JANDA

Pielęgnacja Na Tu i Teraz

54 /

2019

Pielęgnacja na Tu i Teraz oparta jest na nowoczesnej technologii kompaktowej ochrony skóry przed zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi oraz na skutecznym działaniu przeciwstarzeniowym. Produkty „na tu i teraz” oprócz działania przeciwzmarszczkowego, mają system potrójnej ochrony. Innowacyjny diamentowy nośnik, nie tylko dostarcza skórze„peptydy młodości”, lecz także zwiększa skuteczność ich działania. To innowacyjne połączenie nie tylko ponadprzeciętnie chroni komórki skóry przed przedwczesnym starzeniem się, lecz także działa mocno przeciwstarzeniowo.


INNOWACJA! DIAMENTOWY NOŚNIK

PIELĘGNACJA NA MIARĘ NASZYCH CZASÓW

na tu i teraz

Nowoczesna ochrona i pielęgnacja w jednym.

TECHNOLOGIA KOMPAKTOWEJ OCHRONY MŁODOŚCI Połączenie skumulowanej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, przeciwstarzeniowej i potrójnej ochrony przed zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi.

NOWOŚĆ! DIAMENTOWY NOŚNIK! Ponadprzeciętna ochrona komórek skóry przed przedwczesnym starzeniem.

SYSTEM POTRÓJNEJ OCHRONY Bariera przed: zanieczyszczonym powietrzem, światłem niebieskim, promieniowaniem UV.

DWIE STABILNE FORMY WITAMINY C W WYSOKICH DAWKACH w kremie na noc oraz BIO-WITAMINA C w rozświetlającym serum. JEDWABISTA, SATYNOWA KONSYSTENCJA KREMU – zwiększa komfort stosowania dając uczucie relaksu natychmiast po użyciu.

Polecam.

Wypróbuj wszystkie produkty linii na tu i teraz: krem na noc, krem na dzień, rozświetlające serum.

Dostępne w drogeriach

i na janda.pl


QLTOWY KONCEPT 2019

{

Qltowy 2019 KONCEPT

56 /

2019

nagroda s p e c j a l na

}

FENIX JEWELLERY & COSMETICS

Poly-Helixan serum ze śluzem ślimaka do cery wymagającej

Polecane szczególnie do pielęgnacji skóry wymagającej i wrażliwej. Poly-Helixan®PF, ekstrakt z arniki, alantoina i D-pantenol wspomagają regenerację podrażnionej skóry oraz wspomagają odnowę uszkodzonego naskórka. Intensywnie pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się gładsza i wygląda młodziej. Witamina E hamuje działanie wolnych rodników, spowalniając procesy starzenia. Kremowe serum należy stosować codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy i szyi.QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

JFENZI PERFUME PROFESSIONAL

Mgiełki do ciała Body Splash

Kompozycje BODY SPLASH emanują świeżością i lekkością. Urzekają słodyczą i zmysłowością, dlatego jest idealnym uzupełnieniem wizerunku kobiety spontanicznej, szalonej i optymistycznie nastawionej do świata. W tym roku Body Splash otrzymały nową szatę graficzną – nowoczesny, lekki i elegancki design. Na czas ciepłych dni mgiełki otulają nutą owoców, cytrusów i lekkich kwiatów w dziesięciu zapachach do wyboru. Prostota w składzie zapewnia świeżość z odrobiną słodyczy i zapachem bryzy morskiej. Są idealnym produktem na ciepłe wiosenne i letnie dni.

58 /

2019


BODY splash

Czarująca świeżość lekkiej mgiełki.

tel. 12 296 05 85 www.jfenzi.pl

www.facebook.com/JFENZI


QLTOWY KONCEPT 2019

{

Qltowy 2019 KONCEPT

60 /

2019

nagroda s p e c j a l na

}

MONDUNIQ COSMÉTIQUES PROFESSIONNEL

Linia Biomimétique

W skład profesjonalnej linii Biomimétique Monduniq Cosmétiques Professionnel wchodzą: – Hypoalergiczny krem biomimetyczny, opracowany specjalnie z myślą o pielęgnacji delikatnych i wymagających okolic skóry wokół oczu i na powiekach, – Maska modelująca i wygładzająca do twarzy, szyi i dekoltu, – Krem rozświetlający i modelujący do twarzy, szyi i dekoltu ze szlachetnymi składnikami aktywnymi, – Specjalistyczny koktajl zabiegowy o biomimetycznej formule zawierający fizjologiczne składniki aktywne, – Antyoksydacyjny olejek do demakijażu oraz aktywująca olejek antyoksydacyjna mgiełka micelarna – Innowacyjny i nowoczesny peeling lamelarny do delikatnego, ale niezwykle skutecznego oczyszczania.


magazynkosmetyki.pl

/ 61


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

DAX COSMETICS

Perfecta Botulux Nowatorska linia kosmetyków przeciwzmarszczkowych, która łączy działanie pszczelego peptydu, ceramidów oraz miodu manuka. Synergiczne działanie tych składników powoduje rozluźnienie ekspresyjnych stref twarzy, stymuluje skórę do regeneracji oraz głęboko ją odżywia. W efekcie zmarszczki zostają wygładzone, a cera staje się bardziej promienna i odmłodzona.

QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

DELIA COSMETICS

Cameleo BB Linie Brown i Pink Effect Linie Cameleo Brown to linia wzbogacona o ekstrakt z liści orzecha włoskiego, który zapewni brązowym włosom pogłębienie koloru i oszałamiający połysk! Cameleo Pink to linia wzbogacona o różowy barwnik, który zapewni blond kosmykom błyskawiczny, romantyczny odcień różu lub podkreśli czerwono-różową barwę fryzury.

62 /

2019


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

TENEX

Seria Ultra Soothing Protect & Repair Seria kosmetyków do pielęgnacji twarzy Ultra Soothing doskonale chroni skórę twarzy przed zanieczyszczeniami, odmładza i wzmacnia ją. Receptury kosmetyków zawierają selektywnie dobrane składniki roślinne, które koją, łagodzą i regenerują. W formule preparatów połączono działanie wyciągu z owsa, koloidalnej mączki owsianej, wyciągu z żywokostu, lawendy i centelli azjatyckiej.


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

64 /

2019

BASICLAB


NOMINACJA


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

NATURA SIBERICA

Wzmacniająca linia TUVA SIBERICA z Yak Milk Tuva to niedostępny, biologicznie zróżnicowany region, w którym przeplatają się najbardziej skrajne ekosystemy od pustyni aż po tundrę. Jest to krystalicznie czysty obszar wypełniony setką jezior o słonych wodach i błotach znanych ze swych leczniczych właściwości. Formuły kosmetyków wchodzących w skład linii Tuva stworzone zostały na bazie ekstraktów z dziko rosnących oraz ekologicznych roślin. Każdy produkt zawiera minimum 20 ekstraktów i olejków roślinnych stosowanych w tradycyjnej medycynie Wschodu. Wykorzystane w nich zioła są zbierane ręcznie, suszone w ekologicznych warunkach, które pozwalają zachować ich terapeutyczną moc.

QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

MARY KAY

Cudowny Zestaw Age Minimize 3D Cudowny Zestaw Age Minimize 3D® to najnowocześniejsze podejście do kwestii pielęgnacji skóry. Cudowny Zestaw chroni przed zewnętrznymi czynnikami, wpływającymi na przedwczesne starzenie się naszej skóry, takimi jak SMOG, zanieczyszczenia czy szkodliwe działanie promieni UV. Dzięki opracowanemu na wyłączność Mary Kay Kompleksowi Age Minimize 3D®, produkty wchodzące w skład Cudownego Zestawu dają ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i zapewniają 24-godzinne nawilżenie, długotrwale opóźniają procesy starzenia, gwarantują ochronę, pomagają zachować skórze młodzieńczy wygląd. Wyrównują koloryt skóry i wspomagają naturalną produkcję kolagenu, w ciągu 4 tygodni stosowania widocznie redukują oznaki starzenia się skóry.

66 /

2019


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

LABORATORIUM KOSMETYCZNE DR IRENA ERIS

Lirene Mezo Collagene

Lirene Mezo Collagene stworzono na podstawie unikalnego systemu kontrolowanej mezoterapii nieinwazyjnej. Naprawczy mezoPEPTYD, zawarty w kremie, stymuluje 10 czynników młodości skóry. Silne działanie naprawcze mezoPEPTYDU sprawia, że skóra odzyskuje elastyczność i sprężystość. Aktywowane zostają procesy naprawcze, które stymulują syntezę kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, a owal twarzy ulega poprawie. Dodatkowe składniki aktywne w poszczególnych kremach odpowiadają potrzebom skóry w danym wieku. W serii jest osiem kremów dla kategorii wiekowej 40+, 50+, 60+, 70+. magazynkosmetyki.pl

/ 67


QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

ZIAJA

Seria GdanSkin

GdanSkin łączy pielęgnację, świeżość i elegancję. Autorski zapach jest inspirowany naturą morza i skalistą roślinnością.

QLTOWY KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

GdanSkin to opakowania z nietuzinkową szatą graficzną, nawiązującą do symboli architektury miasta. To kompleksowa seria kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

{

nagroda s p e c j a l na

}

SEMILAC

Seria lakierów hybrydowych Semilac Extend 5w1 Lakiery hybrydowe 5w1 to innowacja, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze! To absolutnie wyjątkowy lakier, który zawiera w sobie 5 najbardziej pożądanych właściwości. Jest jednocześnie bazą, kolorem i topem! Dodatkowo daje możliwość nadbudowania płytki paznokcia i jej przedłużenia nawet do 1 cm! Od teraz perfekcyjny i trwały manicure hybrydowy na bazie produktów Semilac możliwy jest do wykonania w sposób o wiele szybszy i łatwiejszy. Otworzyły one zupełnie nowy rozdział w historii manicure hybrydowego. W ofercie marki Semilac znaleźć można trzy neutralne odcienie lakierów z serii Extend 5w1: 801 Soft Beige to odcień delikatnego beżu, 802 Dirty Nude Rose jest różanocielisty, natomiast 803 Delicate Pink to mleczny róż.

68 /

2019


QLTOWY ZABIEG 2019

Qltowy 2019 ZABIEG

{

nagroda s p e c j a l na

}

YONELLE

ACTIVE ENERGY VIT. C FORTE

Superluksusowy zabieg do każdego rodzaju skóry zestresowanej i zmęczonej o niezwykle relaksującym przebiegu i holistycznym działaniu na ciało i zmysły. Zabieg hamuje procesy starzenia się skóry i pobudza ją do samoregeneracji. Widoczny i odczuwalny jest efekt rozświetlenia i liftingu. Zabieg z kategorii premium+ wykorzystuje multistymulujące działanie dwóch aktywnych ampułek i dwóch nowatorskich masek przeplatanych czterema masażami twarzy, szyi, dekoltu i karku, w tym również autorski masaż drenujący z wykorzystaniem dwóch Ultramasażerów Yonelle. Specjalnie dobrane masaże pomagają pozbyć się skutków stresu, rozluźniają powstałe napięcia mięśniowe, przynoszą ulgę, a luksusowe nuty zapachowe, zastosowane w nowych produktach, wpływają na pozytywne samopoczucie i dobry nastrój.

magazynkosmetyki.pl

/ 69


QLTOWY ZABIEG 2019

Qltowy 2019 ZABIEG

{

nagroda s p e c j a l na

}

WELLU

Larens PRO LIFT

70 /

2019

Skóra mocno nawilżona, wygładzona i zdecydowanie zliftingowana – oto efekty zabiegu LARENS PRO LIFT. Zaprojektowany dla każdego rodzaju cery, szczególnie dojrzałej, z widocznymi oznakami starzenia. Siła LARENS PRO LIFT tkwi w synergicznym współdziałaniu wszystkich preparatów Larens i Larens Professional, użytych podczas zabiegu, w tym jego głównej bohaterki – maski w płacie BIO Renew PRO Tissue Face Mask, rewolucyjnego produktu w swojej kategorii. Składniki preparatów, a w szczególności unikatowy skład maski, przynoszą spektakularne efekty: ultranawilżenia, spłycenia zmarszczek i bruzd, podniesienia owalu twarzy oraz wyrównania kolorytu cery. Działanie zabiegu jest widoczne i odczuwalne nie tylko natychmiastowo, ale ma charakter progresywny – wzmacnia się po kilku dniach. LARENS PRO LIFT zachwyca skutecznością, doskonale zastępuje inwazyjne zabiegi liftingujące, idealnie sprawdza się również jako zabieg bankietowy.QLTOWY ZABIEG 2019

Qltowy 2019 ZABIEG

{

nagroda s p e c j a l na

}

MEDIDERMA (SESDERMA)

DNA Recovery Peel

72 /

2019

DNA Recovery Peel System to bogactwo innowacyjnych składników zamkniętych w liposomach o wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Peeling ma silne działanie antyoksydacyjne, do tego chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, naprawia uszkodzenia spowodowane wcześniejszą ekspozycją na słońce. Dzięki działaniu DNA Recovery Peel skóra odzyskuje świeży, młodzieńczy wygląd, a zmarszczki i przebarwienia są mniej widoczne. Retinol i retinaldehyd cechują się działaniem przeciwzmarszczkowym i przeciwtrądzikowym. Enzymy naprawcze nie tylko regenerują uszkodzone komórki, lecz także chronią je przed negatywnymi skutkami ekspozycji na słońce. Zawiera czynniki wzrostu, enzymy naprawcze. Zabieg łączony jest z Melases TRX Booster, który dzięki zawartości kwasu traneksamowego daje działanie redukujące nierówny koloryt skóry, a do tego ma właściwości nawilżające.QLTOWY ZABIEG 2019

Qltowy 2019 ZABIEG

74 /

2019

ENVIRON

START LIFT Dr Des


QLTOWY ZABIEG 2019

Qltowy 2019 ZABIEG

YASUMI

UME – Japońskia terapia Anti Age magazynkosmetyki.pl

/ 75


KOSMETYKI EKOLOGICZNE / pielęgnacja twarzy / {

SZMARAGDOWE ŻUKI Aesculus, eliksir do cery naczynkowej

nom i no w an i

BIOFFICINA TOSCANA Antyoksydacyjne serum do twarzy

BELLA FARMACJA

SENKARA

Be Organic, krem pod oczy Awokado

Seria hudrolatów Hydrolat Róża Damasceńska

}

CHIC CHIQ

NATURAL SECRETS

Maseczka w proszku de la Mer

Esencja Aloesowa

MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA

AVA LABORATORIUM

Serum Róża-Malina

Opuntica Hydro Hi-Lift

KOSMETYKI EKOLOGICZNE / anti-ageing / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

KIRE SKIN

BARTOS COSMETICS

Serum Fermented Red Ginseng Root

Apple Queen Krem Odmładzający

{

AVA LABORATORIUM MAKE ME BIO

BE ESTHETIC

Super Serum

Serum anti-ageing do twarzy i szyi

76 /

2019

Seria ProRenew®

zwycięzca

}

KIRE SKIN


KOSMETYKI EKOLOGICZNE / pielęgnacja twarzy /

Qltowy

Qltowy

2019

2019

KOSMETYK

{

zwycięzca

}

MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA

KOSMETYK

{

zwycięzca

}

BIOFFICINA TOSCANA

Serum Róża-Malina

Antyoksydacyjne serum do twarzy

Cudownie lekkie, mocno odżywcze serum z roślinną lanoliną, kompleksem witamin i koenzymem Q10.

Serum wyróżnia się dużym stężeniem aktywnych składników antyoksydacyjnych. Połączone działanie

Genialnie nawilża, wygładza i uelastycznia skórę, nadając jej piękny, promienny odcień. Łagodzi podrażnienia, reguluje wydzielanie sebum i działa odprężająco. Urzeka zapachem.

opatentowanych składników Uviox® i Oleox® z organicznych toskańskich składników, kwasu hialuronowego, bisabololu i organicznych ekstraktów chroni przed wolnymi rodnikami.

Showroom: Wrocław, Legnicka 62, I piętro, lokal nr 111


KOSMETYKI EKOLOGICZNE / dezodoranty / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

BARTOS COSMETICS

JARDIN COSMETICS

Aloe Mag, dezodorant Magnezowy

Dezodorant Bergamotka

{

zwycięzca

}

BARTOS COSMETICS

Aloe Mag Dezodorant Magnezowy

SYLVECO

BROOKLYN GROOVE

Naturalny dezodorant kwiatowy

Dezodorant w kremie Węgiel i Limonka

Aloe Mag skutecznie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, a sam jest bezzapachowy. Na bazie soli magnezowej, nie zawiera aluminium, alkoholu. Odpowiedni produkt dla niej i dla niego, również dla młodzieży.

KOSMETYKI EKOLOGICZNE / makijaż / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

BLM

ECOCERA

Annabelle Minerals rozświetlacze i róże

Wegańskie naturalne brązery

{

zwycięzca

}

KANANI EUROPE

Miya Cosmetics, mySTARlighter naturalne rozświetlenie KANANI EUROPE

MAKE ME BIO

Miya Cosmetics Rozświetlacze

Make Me Bio Make Up!

78 /

2019

Trzy upiększające rozświetlacze o lekkiej, kremowej formule, która pozwala uzyskać subtelne, opalizujące wykończenie. Łagodnie odbijają i rozpraszają światło, tworząc satynową, połyskującą w świetle poświatę.


KOSMETYKI EKOLOGICZNE / pielęgnacja ciała / {

nom i no w an i

}

Qltowy 2019 KOSMETYK

LABORATORIUM NATURELLA OnlyBio Balsam

XROCKET

{

Shimmer Gold Peeling kawowy

zwycięzca

}

BELLA FARMACJA

KANANI EUROPE MIYA Balsam do ciała MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA Balsam w sztyfcie

be organic MANGO & MASŁO SHEA Balsam do ciała

BELLA FARMACJA

Odżywczy Balsam do ciała Be Organic to w 98% składniki pochodzenia naturalnego.

be organic MANGO & MASŁO SHEA

Balsam ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Jest przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, przede wszystkim suchej i odwodnionej.


QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

ROSAFILO

Linia Różana Linia zainspirowana dziką, rosnącą nad Bałtykiem różą, zawierająca płatki jej pachnącego kwiatu. Smagana wiatrem niosącym posmak soli, silna, a przy tym delikatna róża którą pozyskujemy, jest skarbem, który odkryć powinny także polskie kobiety. Tak jak róża jest królową kwiatów, tak linia różana stanowi najwyższy poziom kosmetycznego rękodzieła powstałego z myślą o luksusowym relaksie. W skład linii wchodzą: płatki róży piling solny, masło różane oraz różana sól do kąpieli. Płatki róży piling solny do ciała to nasz flagowy, a zarazem luksusowy produkt, który zachwyca pięknym zapachem. Płatki róży w połączeniu z solą himalajską różaną, masłem shea, olejem babassu oraz naturalnym olejkiem różanym sprawiają, że skóra przechodzi kolejne etapy regeneracji.

QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

LABORATORIUM NATURELLA

OnlyBio szampon i odżywka do włosów Koncept produktów oparty na naturalnych substancjach na bazie rzepaku (surfaktyna i lewan). Szampon do włosów suchych i zniszczonych – wytwarzana przez mikroorganizmy biorafinowana surfaktyna z rzepaku skutecznie i delikatnie myje skórę i włosy, wytwarza pianę, działa antyseptycznie. Fitosterole z oleju odżywiają i chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, łagodzą podrażnienia i pomagają zatrzymać wilgoć w skórze głowy. Odżywka odbudowująca do włosów suchych i zniszczonych zadba o zdrowie i piękno włosów, które znów będą najpiękniejszą ozdobą. Odbuduje uszkodzenia, zamknie łuski, wzmocni również cebulki, nada odporności na łamliwość, miękkość i sprężystość bez obciążenia.

80 /

2019


QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

ORIENTANA

Bio Krem Aktywnie Ochronny Anti Pollution Moringa i Cytryniec Naturalny krem do twarzy oparty na ekstraktach z roślin azjatyckich – moringi i cytryńca, które efektywnie blokują przenikanie do skóry szkodliwych i agresywnych czynników środowiskowych. Polecany osobom narażonym na powietrze zanieczyszczone spalinami samochodowymi i pyłami z kominów, promieniowanie UV, przebywającym w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz narażonym na dym papierosowy i nikotynowy. Krem efektywnie chroni przed stresem oksydacyjnym, który powoduje szybkie starzenie się cery. Przywraca skórze zdrowy, młody i promienny wygląd.

QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

magazynkosmetyki.pl

/ 81


QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

VITA LIBERATA

Invisi Foaming

82 /

2019


INVISI FOAMING TAN WATER

Organiczny samoopalacz Invisi Foaming Tan Water zawiera ekologiczne składniki jak Ginkgo Biloba oraz wyciąg z malin, które zapewniają intensywne nawilżenie i działanie zapobiegające starzeniu się skóry. Mus nadaje piękną opaleniznę która utrzymuje się do tygodnia. Produkt jest pozbawiony koloru, jak woda, więc nie ma ryzyka przeniesienia samoopalacza na ubrania. Dodatkowo wysycha błyskawicznie - po aplikacji można od razu się ubrać! 4-6 godzin później pojawi się naturalna i promienna opalenizna.


QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

}

Minimalizm dla dwojga DUETUS to nowoczesne polskie kosmetyki naturalne, przeznaczone do pielęgnacji w konwencji minimalizmu i uniwersalizmu.

SYLVECO

Kosmetyki DUETUS wyróżniają: unikatowe receptury oparte na właściwościach regulująco-detoksykacyjnych, w 100% wegański, naturalny i biodegradowalny skład, kompozycja naturalnych olejków eterycznych, która stanowi o zapachu każdego produktu, brak sztucznych barwników, aromatów, atrakcyjna cena w stosunku do jakości, oryginalny design opakowań, funkcjonalność i możliwość wielu zastosowań (kosmetyki przeciwtrądzikowe, anti-pollution i unisex). W skład linii wchodzą: krem do twarzy na dzień, krem na noc, peeling do twarzy, żel do twarzy, tonik do twarzy, maska do twarzy, serum do twarzy.

nagroda s p e c j a l na

Duetus koncept dla dwojga

84 /

2019


magazynkosmetyki.pl

/ 85


QLTOWY EKO KONCEPT 2019

{

Qltowy 2019 KONCEPT

86 /

2019

nagroda s p e c j a l na

}

UZDROVISCO

Seria naturalnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych Czarny Tulipan Pierwsza linia naturalnych, przeciwzmarszczkowych kremów do pielęgnacji twarzy, oparta na wyjątkowym ekstrakcie z czarnego tulipana. Najwyższe zalecane dawki standaryzowanych ekstraktów roślinnych, silne działanie, lekkość aplikacji, komfortowe, nowoczesne formuły, dające matowe wykończenie (świetne pod makijaż) – to znaki szczególne serii. Czarny Tulipan to uczciwa, biologicznie aktywna, naturalna pielęgnacja dla kobiet dojrzałych. Wszystkie kremy wykazują dodatkowe działanie liftingujące, nawilżające, ujędrniające i wygładzające. Maska dodatkowo oczyszcza i działa rozjaśniająco.QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

SENSUM MARE DERMOCOSMETICS

Krem pod oczy ALGOEYE

Krem pod oczy ALGOEYE stworzony został z myślą o zaawansowanej i naturalnej pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami. Unikalne połączenie wody z lodowca norweskiego, siedmiu rodzajów alg morskich oraz ekstraktów i olejków roślinnych wpływa na zmniejszenie obrzęków oraz cieni pod oczami. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki od środka oraz znacząco wpływa na ich zmniejszenie. Każda porcja kremu ALGOEYE niweluje oznaki zmęczenia pod oczami oraz wpływa na odmłodzenie spojrzenia. Krem stanowi idealny wybór dla osób poszukujących kosmetyku o bogatej i zaawansowanej formule.

88 /

2019QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

IOSSI

Pasta do mycia twarzy Ryż i kokos Niezwykle delikatna pasta do mycia twarzy. Działa oczyszczająco i lekko złuszczająco. Po umyciu twarz jest czysta, miękka i nawilżona, bez uczucia suchej i ściągniętej skóry. Pasta składa się w 100% z naturalnych składników, takich jak nawilżające fermenty z kokosa i rzodkiewki, delikatnie złuszczający puder z ryżu i kokosa, oczyszczające proteiny z ryżu oraz zmiękczający skórę skwalan z trzciny cukrowej i olej babassu.

QLTOWY EKO KONCEPT 2019

Qltowy 2019 KONCEPT

{

nagroda s p e c j a l na

}

SZMARAGDOWE ŻUKI

Hypericum Krem do dłoni i stóp

W pełni naturalny krem do rąk i stóp stworzony na świeżym naparze z nasion lnu. W składzie ponadto: mocznik, macerat z dziurawca (zapewnia szybką odbudowę uszkodzeń naskórka), nierafinowane, zimnotłoczone oleje: olej z nasion wiesiołka natłuszcza i łagodzi, odżywia i regeneruje skórę, działa lekko anti-ageing olej z rokitnika ma właściwości regenerujące, przeciwstarzeniowe, ochronne, przyspiesza regenerację naskórka. Wykorzystywany jest w gojeniu oparzeń, odmrożeń i stanów zapalnych. Olej śliwkowy zmiękcza, dba o łamiące się paznokcie, wspomaga nawilżenie naskórka.

90 /

2019


Nietrzymanie moczu Nietrzymanie moczu

ONIE!” NIE!” O