Lietuva prie Baltijos jūros Nr. 4

Page 1

2022 Gruodis Poeto V. Sirokomlės 200-osios gimimo metinės Širvintos vaikystės Kalėdų stotelė Ignalinažiemos sostinė Palangos ir Šventosios pasaka prie Baltijos jūros Lietuva Ž U R N A L A S Nr. 4
Poeto Vladislavo Sirokomlės 200-osios gimimo metinės 19 “Kunigaikščio svita” komanda 23 Panemunės dzūko pirkia Pakėvio dvaras Etnografinė Bilionių sodybą “GĪVENĖMS” “Anitos žuvys” Ignalinos sporto ir pramogų centras Šilutės miestas - mažosios Lietuvos puošmena Sandros meno namai 4 5 7 8 9 10 11 12 Apie ką šnara Tytuvėnų pušys? 14 15 16 17 Raganų muziejus Pačkėnuose 20 Širvintosvaikystės stotelė 22

Mielas skaitytojau, Šilčiausios ir spalvingiausios žiemos šventės Kalėdos ir Nauji metai, laukiamos visus metus. Planuojame keliones, susitikimus, rūšiuojame dovanas ir lydimi snaigių pasklindame pasitikti emocijų. Pirmoji emocija- Kalėdinių eglių įžiebimo šventės miestuose, miesteliuose, bendruomenėse sutraukiančios šių akimirkų mėgėjus. Šiame numeryje pamatysite Širvintų ir Palangos Kalėdines egles. Kūrybiškumo emocija – edukacijų metu susikurtų smulkių žaislų, namų dekoracijų ir su malonumu dovanojamų artimiems. Jums kurti pagelbės „Sandros meno namai“, „Punios ainiai“, „Amber cat“, „Pačkėnų raganos“. Trečioji emocija – ragavimo, degustavimo patirtis, ją siūlo kiekvienas etnografinis regionas, štai Mociškių palivarkas pristato Mažosios Lietuvos kulinarinį paveldą, žuvies ragauti siūlo „Anikės žuvys“, o Pakėvio dvaras kviečia pietauti su Ponia. Pažinimo emocija - žymių žmonių gyevnimas, poeto Vladislavo Sirokomlės istorija, Tytuvėnų vienuolyno istorijos, Kunigaikščių svita, žemaitiška etnografinė sodyba „Givėnims“, Šilutės urbanistinis miesto paveldas. Adrenalino emociją rasite Lietuvos rytuose – Ignalinos Žiemos sporto centre lygumų bei kalnų slidinėjimo trasos parengtos, neatsilieka pasiūlymais Ignalinos sporto ir laisvalaikio centras, siūlo nuo įvairių baseinų iki kelių rūšių pirčių su puikia treniruoklių įranga. Puikumėlis - žiemos pramogos įtraukia.

Keliaukime, patirkime žiemos emocijas!

Nuotraukos: projekto dalyvių Alberto Burškio Danutės Mažeikaitės Ramūno Lydžio

Projekto vadovas Rokas Mažeika Registracijos vieta: Slucko g. 8, Vilnius, Lietuva

lithuaniamagazine

Turizmo rinkodaros asociacija www.tura.lt El.p.: info@tura.lt

Redakcijos kontaktai El.p.: project@eurilika.lt Tel. +370 698 57949 www.eurilika.lt

ietuva prie Baltijos jūros

|| 3
L
Lietuva prie Baltijos jūros

Palanga ir Šventoji stebuklingoji kurorto pasaka

www.visit-palanga.lt

Vienintelis Lietuvos kurortas, prigludęs prie Baltijos jūros, ne tik vasara, visais metų laikais traukia svečius. Palangos turizmo informacijos centras kviečia atvykti žiemą ir sufleruoja ką veikti. Apglėbti Palangos eglę – be galo jauką, puoštą trapaus tinklo s kraiste, išausta iš neoninių siūlų ir Šventosios eglutę - šiemet simbolizuojančia šviesą, gėrį, ramybę. Šventiniu periodu, kai žemę dengia puraus sniego sluoksnis, o m edžiai papuošti lemputėmis, mėgautis Tiškevičių alėja tarytum vieta iš šurmulingo Kalėdinio filmo. Nuvykti į Šventosios paplūdimius, kur tikra ramybės oazė. Pastelinės pajūrio spalvos ir kiek mistiškai atro dantis Šventosios molas kviečia pasivaikščioti ir pasvajoti...

Palangos miesto botanikos parkas – žiemos išpuoštas, traukia pasivaikščioti Birutės parko takais. Visą gruodį skirtingose erdvėse vyksta įvairių mokamų ir nemokamų renginių. Šventinį laikotarpį Palanga kviečia pasitikti drauge, o savo įspūdžių krepšelį papildyti apsilankymu koncerte, spektaklyje, parodoje ar edukacijoje, kurių Palangoje šiuo metu netrūksta. Edukacijos vyksta Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Palangos Gintaro Muziejuje, Palangos kurorto muziejuje ir Palangos kurhauze.

prie Baltijos jūros

L ietuva
4
||

Galerija „Amber cat“

Istoriniame buvusiame Palangos dvaro parko sargo namelyje, šiandien rasite galeriją – parduotuvę „Amber cat“. Akį džiugina eksponuojami meistrų gintarininkų sukūrti Palangos kurorto ryškiausi simboliai – gintariniai maketai, tai: grafų Tiškevičių rūmai, Birutės koplytėlė, skulptūra Laiminantis Kristus, vila Anapilis, bažnyčia, Kurhauzas.

Galerijoje – parduotuvėje vyksta gintaro apdirbimo edukacijos, jų metu gintaro meistrai dalinasi žiniomis apie gintarą, kaip jis atsirado, kokios jo savybės, kaip atpažinti naturalų gintarą nuo dirbtinio, o stipriausias edukacijos potyris – pačiam pasigaminti asmeninį suvenyrą. Meistrai parodo kaip pasirinkti gintaro gabaliuką, kaip jį šlifuoti staklėmis, kad išgauti norimą formą.

+ 370 615 95885

Gintaro meistrai svečius priima nuo balandžio iki spalio mėnesio. Norint aplankyti kitu metu, tereikia pasiskambinti gintaro meistrui Algiui Pociui ir susitarti priėmimo laiką, ką norite pasigaminti kaip priminimą nuostabių atostogų Palangoje. Ambercat shop

Vytauto g. 19, Palanga

L ietuva prie Baltijos jūros

|| 5
L ietuva
6
prie Baltijos jūros
||

Lietuvininkų valgių degustacijos Mociškių palivarke

Regiono pažinimui užsukite į Mociškių palivarką, net tik ūkio medaus įsigyti, bet ir sudalyvauti tradicinio Mažosios Lietuvos maisto edukacinėse programose, 1,5-2 val trukmės. Jų metu išgirsite apie tradicinius šio krašto maisto gaminius, jų skirtumus ir panašumus su lietuvių, žemaičių bei vokiečių valgiais ir paragausite būdingus XIX a. pab. – XX a. pr. gamintus patiekalus

Pasirinkite kurią edukaciją norėtumėte išbandyti: Kiekvieno lietuvininko šeimos pietūs: mažlietuviškas šiupinys, kuchenas (dažniausiai štrudelis), kafija (gilių kava).

Kaina suaugusiam – 9 EUR, vaikui – 8 EUR Valdininko pietūs: šnicelis (mušta kiaulienos arba veršienos mėsa), kuchenas (dažniausiai štrudelis), kafija (gilių kava).

Kaina asmeniui – 9 EUR Dvaro pono pietūs: specialaus paruošimo žvėriena, užkandžiai, kuchenas (pyragas), kafija (gilių kava) arba tija.

Kaina asmeniui – 18 EUR.

Aptarnaujamas svečių skaičius nuo 20 asmenų. Esant mažesniam svečių skaičiui, kaina derinama užsakymo metu. Visus metus parduodamas ūkyje pagamintas medus.

www.mociskiupalivarkas.lt
L ietuva prie Baltijos jūros || 7
mociskiupalivarkas@gmail.com +370 652 902 29

Lietuvos Žiemos sporto centrasslidininkų meka

Lietuvos Žiemos sporto centras Ignalinoje kviečia patyrusius slidininkus parungtyniauti su vėju kalnų bei lygumų slidinėjimo trasomis. Atvykite su šeima, vaikai ar pradedantieji galės pramogauti specialiai jiems parengtose trasose, o mamos ir mažyliai vėžimėliuose pasimėgauti gamta. Kviečiami tie, kurie nebijo šaltuko ir sniegelio!

L
8
ietuva
prie Baltijos jūros ||
L ietuva prie Baltijos jūros || 9
sporto ir pramogų centras Jūsų kelionių po Ignalina vadovas Ignalinos rajono turizmo informacijos centras. Keliaukime ten, kur karaliauja žiema, kur pusnys aukščiausios, kur lygumų ir kalnų slidinėjimo trasos geriausios, kur žuvys miega po ledu. Kas pasiilgote vandens, pirties, keliaukime į Ignalinos sporto ir pramogų centrą, Jūsų pramogoms baseinas, vaikų baseinas, sauna, lietuviška, aromatinė, turkiška bei garinė pirtys, mineralinio ir gėlo vandens sūkurinės vonios, sporto ir treniruoklių salės, visa tai, puikiai atgaivai, kai už lango vėjas blaško snaiges. Ignalinos sporto ir pramogų centras +370 671 93 193 www.ignalina.info tic@ignalina.lt
Ignalinos

Šilutės miestasMažosios Lietuvos puošmena www.siluteinfo.lt

Ekskursijų užsakymas:

Šilutėje yra vieta, kurią tiesiog būtina aplankyti – Hugo Šojaus dvarą. Pasivaikščioti po miestą, pasigėrėti Mažosios Lietuvos urbanistiniu paveldu: XIX – XX a. pastatais, gatvių tinklu, parku. Šiandien Šilutės miestas atgimsta su restauruotu Šilutės kultūros ir pramogų centru, senąja Turgaus aikšte, Šeimų skveru ir Šilutės sekretais. Tradicinių amatų centras Švėkšnoje kviečia pažinti kraštą dalyvaujant edukaciniuose užsiėmimuose.

Susipažinkite su Mažosios Lietuvos regiono centru – Šilutės mie stu.

L ietuva
|| 10
prie Baltijos jūros

Žuvies degustacija Rusnėje

Rusnės sala ne tik didžiausia Lietuvoje, išsiraizgiusiose Nemun o atšakose knibždėte knibžda žuvys: karšiai, kuojos, ešeriai, karosai, lynai, stintos, žiobriai.

Vaikštinėjant po salą užuodžiamas rūkomos žuvies kvapas. Kokios žuvys rūkomos sužinoti ir paragauti galima „Anitos žuvys“ edukacijoje - degustacijoje. Programą veda rusniškių šeima, kuriems pirmiesiems saloje buvo suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas, liudijantis, kad karšiai rūkomi laikantis senųjų šio krašto tradicijų. Besidomintiems tradicijomis puiki proga pamatyti žuvies rūkymo subtilybes iš a rti!

Jei nenorite dalyvauti edukacijoje, o tik nusipirkti gardžios žuvies į namus, šeimininkai apie tai pagalvojo ir siūlo mini degustaciją – galimybę nemokamai paragauti rūkytos žuvies gaminių rūkyklos parduotuvėje, kad lengviau nuspręstumėte kas skaniausia.

Edukacijos metu galima pasirinkti ar norite tik stebėti procesą , ar patiems pabandyti išskrosti žuvį, o po to šeimininkai parodo ka ip žuvis yra rūkoma, bei, žinoma, susėdus jaukioje aplinkoje prie stalo, klausantis šeimininkų pasakojimo, degustuoti įvairių rūk ytos žuvies gaminių. Edukacijos trukmė, degustuojamos žuvies kiekis ir kiti norai aptariami užsakymo metu.

ietuva prie Baltijos jūros

|| 11
L
belokopytovas@yahoo.com Anitos žuvys +370 687 36 917

Sandros meno namai – kūrybiškumo kalvė kiekvienam. Įvairių temų edukacinės programos atveria pažinimo vartus į meno pasaulį. Atėję su šeima, draugais išmoksite pasigaminti dirbinių ne tik sau ar namų dekoravimui, bet ir artimam suvenyrą iš Jurbarko parvešite. Kita edukacijų tema – kulinarinis paveldas, smagu išsikepti įvairiausių kepinių (pradedant žagarėliais, baigiant pyragais), gardu ragauti šliurpę (košę), užgeriant vietos pievose surinktų žolelių arbatą ir išbandyti miklumą prie interaktyvios sienos.

prie Baltijos jūros ||

Įkūrėja Sandra Mielkaitytė įsitikinusi, kad prasmė yra niekada nesustoti kurti ir ieškoti naujų technikų, naujų sprendimų, naujų galimybių ir visada leisti sau kurti iš to, ką turime. Menininkė siekia ne tik didinti sąmoningumą mažinant masinį vartojimą – nori išmokyti ne tik vaikus, bet ir suaugusius, senjorus, kad tikrai galima daug kūrinių sukurti iš to, ką turime ir nereikia skubėti pirkti, išmesti, galima, truputį paimprovizavus, panaudojus papildomų priemonių, kurti iš to, ką turime.

L ietuva
12
SANDROS MENO NAMAI JURBARKE WWW.SANDROSMENONAMAI.LT – tai vieta, kur pajuntamas kūrybinis proceso džiaugsmas sandrosmenonamai@gmail.com MB “Sandros meno namai” +370 615 95 885
L
|| 13
ietuva prie Baltijos jūros

+370 675 585 06 www.infotytuvenai.lt

Apie ką šnara Tytuvėnų pušys?

Keliaujant Jono Pauliaus II piligrimų keliu per Lietuvą neįmanoma aplenkti baroko perlo – Tytuvėnų bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblio. 2008 metais jame įkūrtas Tytuvėnų piligrimų centras, teikia turizmo informaciją, rengia edukacines programos, organizuoja kultūros, meno ir turizmo renginius. Vienuolyną lankantiems turistams, užsakius vedamos ekskursijos lietuvių, rusų ir anglų kalbomis. Norintiems patirti neišdildomų įspūdžių organizuojama vakaro ekskursija “Miestelis ir vienuolynas. Vakaro sutemos” prasideda kai tamsu. Ši ekskursija vyksta nuo spalio iki balandžio mėn. Giliau pajausti vienuolių gyvenimo būdą turistai kviečiami rinktis edukacijas “Trys Dievo dovanos ir kiti kvapai”, apie vienuolynų vaistažolių sodelių augalus ir arbatas ar “Vienuolių pietūs”, pasakojama kaip valgė vienuoliai, meniu parengtas pagal vienuolyne rastus aprašymus – ragaujama žuvies sriuba ir košė. Iš kur vienuoliai gaudavo žuvies – tai pasakojama edukacijos metu.

prie Baltijos jūros ||

L
14
ietuva

Pakėvio dvaras

Pakėvio dvaras puiki vieta visiems – ir mažiems ir dideliems!

Nuostabi vieta atvykti su šeima, su draugais, su kolegomis... Nenusakomo grožio panoraminiai vaizdai, tyras ir gaivus oras, prisotintas gervių klyksmo ir ramuma, kuri suteikia didžiulę galimybę pailsėti ir atsipalaiduoti… Pasivaikščiojus teritorijoje laukia skanus maistas restorane arba naujoje lauko terasoje… Puiki vieta organizuoti renginius ir asmenines šventes, pailsėti svečiams siūlomas dvaro viešbutis.

Būtinas išankstinis užsakymas:

Atvykus į dvarą Jūsų laukia įvairios programos ir edukacijos, pasirinkite:

Ekskursija dvaro teritorijoje ir centriniuose dvaro rūmuose - ekskursija prasideda nuo susitikimo prie Šv. Teklės bažnytėlės; Patyriminė ekskursija su vyno degustacija su sūrio užkandėle vyno rūsyje; Fotosesija dvaro teritorijoje, dvare, rotondo; Vaikų stovyklų organizavimas; Ekskursijos vaikams su raganaite Patrakėle; Pasiplaukiojimas valtele, vandens dviračiais; Pasivaikščiojimas dvaro aplinkoje; Puikus laikas žvejų namelyje (žvejyba, maudynės kubile, kaitinimasis pirtelėje ir maudynės tvenkinyje, tiesiai nuo terasos).

|| 15
L ietuva prie Baltijos jūros
www.pakeviodvaras.lt +370 610 31315

Panemunės dzūko pirkia

Punios kaimo bendruomenė puniosainiai@gmail.com

Punia – dešiniajame Nemuno krante įsikūrusi gyvenvietė, kuri beveik 400 metų turėjo Magdeburgo teises, priskiriama prie seniausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų. Pasak istorikų, čia dar XIV a. ant piliakalnio stovėjusi pilis, XV a. pradžioje lankydavęsis Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas su šeima, nuo seno klestėjo amatai.

„Punios ainiai“ bendruomenė susirinkusi nusprendė, kad krašto tradicijų puoselėjimui reikia Panemunės dzūko pirkios, kurioje vyktų edukacijos. Kaip tarė, taip ir padarė. Šiandien prie vartelių pasitinka dzūkės skulprūra, kviečianti užeiti į pirkią, pasirinkti edukaciją ir smagiai dalyvauti. Siūlomos edukacijos „Kulinarinis dzūkų paveldas“, „Gavėnios papročiai“, Užgavėnės, „Dzūkų tarmės pamokėlė“, „Buities ir ūkio darbai prieš 100 metų“, „Surask Punios lobį“, „Punios legendos ir vietovardžiai“, „Gaminu žvakutę“.

Paklausiausias kulinarinis paveldas. Nors bandos kepamos visoje Dzūkijoje, tačiau kiekvienos šeimininkės savitos. Bandos kepamos iš tarkuotų ir virtų bulvių tešlos ant kopūsto lapo duonkepėje krosnyje. Iškeptos supjaustomos ir užpilamos pavilgu. Valgoma su „daryciniu“, t. y. specialiai išsukta varške su grietine.

Kitas populiarus kulinarinio paveldo patiekalas –„razavi“ blynai. Šie kepami iš rupiai maltų kvietinių miltų ir valgomi su spirgučių pavilgu. Apsilankiusieji gali ir patys pasigaminti šių gardžių dzūkiškų valgių.

prie Baltijos jūros ||

L ietuva
16

ETNOGRAFINĖ BILIONIŲ SODYBA

Esame etnoarchitektūrinė sodyba, kurioje gyvenimas pradėjo virti XIX a. pabaigoje – XX amžiaus pradžioje ir per stebuklą išliko iki šiandien. Viskas čia kuria išskirtinę aurą - žiogrių tvora apjuostos sodybos išplanavimas, pastatai, senelis sodas, po trobos langais giles barstantys trys galingi išlakūs ąžuolai, gyvybingi seni medžiai, tradicinės kaimo darželių gėlės, tvenkinys su salelėmis, kitoje kelio pusėje terasomis aukštyn kylantis Bilionių piliakalnis.

Tam, kad būtume taikoje su pasauliu ir pačiu savimi, reikia labai nedaug. Tik tinkamos vietos. Tad kviečiame kiekvieną iš Jūsų į savo antruosius namus.

Iki malonaus, Edita ir Darius www.bilioniusodyba.lt bilioniusodyba@gmail.com

“GĪVENĖMS”

L ietuva prie Baltijos jūros || 17
+370
610 21 210
L ietuva prie
jūros || 18
Baltijos

2023 m. –

poeto

Vladislavo Sirokomlės 200-osios gimimo metinės

Nuo sostinės vykstant Rukainių kaimo kryptimi senuoju Vilniaus–Minsko plentu už 14 km yra Bareikiškių kaimas. Jame stovintis dvarelis siejamas su vieno populiariausių XIX a. Lietuvoje kūrusių poetų vardu. Grafui Benediktui Tiškevičiui anuomet priklausiusį pastatą buvo išsinuomojęs ir čia gyveno Vladislavas Sirokomlė su šeima. Poetas, dramaturgas ir publicistas Sirokomlė čia pragyveno aštuonerius itin kūrybingus metus. Bareikiškėse prabėgo patys kūrybingiausi Sirokomlės gyvenimo metai. Čia plačiai gerbiamas bei mylimas XIX a. poetas parašė net 24 savo kūrinius. Sakoma, kad dėl jo naujų kūrinių leidėjai varžydavosi, siūlydami po 2 zlotus ar net po pusę rublio už eilėraštį! Literatūrinė veikla Sirokomlei padėjo išlaikyti palivarką ir didelę šeimą.

www.vrtic.lt tic@vrsa.lt

2023 m. sukanka 200-osios V. Sirokomlės gimimo metinės. Šia proga poetas ir jo kūryba bus pristatyti „Adventur“ parodoje.

Vladislavo Sirokomlės muziejaus darbuotojai organizuoja įvairius edukacinius bei kultūrinius užsiėmimus. Specialiai įrengtame senoviniame rūsyje vyksta keramikos pamokėlės, kviečiama susipažinti su kaligrafijos menu. Po atviru dangumi įrengtas amfiteatras poetus, literatus bei poezijos mėgėjus suburia į kasmetinę poezijos ir muzikos šventę „Sirokomlės lyra“. Muziejuje įsikūręs turizmo informacijos centras siūlo ekskursijas aplinkiniais maršrutais, supažindinančiais su pietryčių Lietuvos istorija ir dabartimi, su Vilniaus regionu ir jo kultūros paminklais.

L ietuva prie Baltijos jūros

|| 19

Raganų nereikia bijoti, jas reikia pažinti

Taip jau istoriškai susiklostė, kad Utenos kraštuose vos už keliolikos kilometrų nuo Račkėnų gyveno garsi Lietuvos „žiniuonė’’botanikė, farmacininkė, habilituota gamtos mokslų daktarė Eugenija Šimkūnaitė, o čia pat, Griūčių kaime prabėgo ir žymaus išeivijos poeto, kritiko Alfonso Nykos-Nyliūno vaikystė, kuri atsispindi jo eilėse apie mistines Griūčios laumes... Gal neatsitiktinai į mūsų kaimą atvyko gyventi Judita Krutoguz, raganas kurianti jau 30 metų. Ji bendruomenei padovanojo savo kolekciją, o bendruomenė ėmė ir įkūrė Raganų muziejų, dar kitaip vadinama Raganų troba.

Raganaitės dirbtuvėlės – edukacinų užsiėmimų vieta, raganų žolinčiuje - rasite arbatos ir augalų; paruoštos raganų vaišės - čirvų blynai, saldainiai ,,Rupūžėlė šokolade“ ir dar daug visa ko ir raganų kiemo žaidimai, kokių nerasite niekur.

Raganaičių karalystėje sekama smėlio pasaka, pasakojamos linksmas ir liūdnas istorijos, staigmenos, burtai, sąsajos su liaudies žiniomis, išminties paveldu, senąja pagoniška kultūra.

Sodžiaus g. 17, Utenos sen., Utenos raj. Darbo laikas: darbo dienomis nuo 10.00-17.00 val. su pietų pertrauka nuo 13.00-14.00 val. (suderinus iš anksto ir savaitgaliais)

muziejus

L ietuva
20
prie Baltijos jūros ||
Raganų
Pačkėnuose +370 639 904 26
|| 21
L ietuva prie Baltijos jūros

Širvintos

vaikystės Kalėdų stotelė

Miesto centre spindinti eglutė bei nušvitęs miestas tampa jaukia vaikystės Kalėdų stotele, alsuojančia pasakiška didžiųjų metų švenčių laukimo stebuklo atmosfera: 25 metrų ilgio traukinukas nusifotografuoti, Kalėdų pasakų sekimas, susitikimai su Kalėdų Seneliu, paviljonuose kvapus skleidžia kalėdiniai skanėstai, karšti

O ilgėliau pabūti lauke kviečia rajono įstaigų ir bendruomenių sukurta kalėdinių eglučių bei dekoracijų erdvė prie skulptūros „Širvinta“. Ten – ir senasis, visiems širvintiškiams nuo vaikystės žinomas paslaptingasis nykštukų namelis. Šventiniu laikotarpiu Širvintose galima pasivažinėti ekologišku „Kalėdomobiliu“, veikia Kalėdų paštas, todėl kiekvienas, parašęs laišką Seneliui ir nepamiršęs užrašyti savo adreso, sulaukia atsakymo.

Širvintos kviečia į vaikystės Kalėdų stotelę čia gimusius, augusius, ir grįžtančius iš užsienio kraštiečius, ir galbūt pirmą kartą Širvintas atrandančius svečius.

Širvintiškiai kviečia į svečius! www.sirvintos.lt

L ietuva
|| 22
prie Baltijos jūros

„KUNIGAIKŠČIO SVITA“ komanda

+370 682 66 286

Kunigaikščio svita

kunigaiksciosvita@gmail.com

Martynas Švedas , be kurio balso, muzikos instrumentų ir žaidimų neapsieina jokia kunigaikščio puota. Be muzikos jis yra odininkas, kapšadirbys, senosios karybos rekonstruktorius ir senojo amato edukatorius. Jis yra parodos XIII-XIV a. istorinių kostiumų “Kernavės didikai” bendraautorius.

Edita Gilė , pasirūpina puotos stalais. Ji yra istorinės virtuvės edukatorė, istorinių kostiumų rekonstrukorė. Supažindina su senąja virtuve, pristato istorinius valgius ir organizuoja viduramžių puotas. Parodos XIII-XIV a. istorinių kostiumų “Kernavės didikai” vadovė.

Pasirinkite programą:

Viduramžių puotos edukacija

Viduramžių puotų etiketas, kam buvo naudojamas rožių vanduo ir kokius patiekalus valgė didikai. Edukacijos metu ragausime rankų darbo ožkų sūrius, mėsos bei žuvies patiekalus kartu su padažais ir duonelėmis, taip kaip tai darė diduomenė prieš 500 ir daugiau metų atgal.

Edukacijos vieta - Vilniaus senamiesčio erdvėje arba Kernavės skansene, trukmė 1,5 val., kaina 25,00 Eur asmeniui, 15-30 dalyvių.

Istorinių prieskonių dirbtuvės Susipažinsime su Viduramžių prabanga - prieskoniais, kiek jie kainavo ir iš kur atkeliaudavo iki Lietuvos didikų pilių. Ragaujame – skrudintus migdolus su prieskoniais, karštą prieskonių gėrimą, prieskoniais gardintas bandeles.

Edukacijos vieta - Vilniaus senamiesčio erdvėje, trukmė 1 val., kaina 15,00 Eur asmeniui, 1530 dalyvių.

Marius

svitos virtuvės šefas įgudusiai rekonstruoja istorinį maistą nuo ankstyvųjų iki industrinių laikų, pagal to laikmečio patiekalų gamybos technologijas ir žaliavas. Ruošia istorines vaišes ir kunigaikščių puotas šalies ir užsienio festivaliuose.

Viduramžių Vilniaus (700) puota Viduramžiais kiekvienas kunigaikštis turėjo savo Svitą. Kunigaikščio svita kartu su vergais ir patarnautojais autentiškoje aplinkoje dalyvius susipažins su istoriniais valgiais ir gėrimais, kartu linksminsis, puotaus, pramogaus pagal viduramžių Europos etiketą. Edukacijos vieta - Vilniaus senamiesčio erdvėje arba Kernavės skansene, trukmė 2 val., kaina 75,00 Eur asmeniui, 15 - 30 dalyvių.

L ietuva prie Baltijos jūros

|| 23
Mališauskas , Kunigaikščio
Baltijos
Ar
emocingas? Aš žinau, o tu?
prie
jūros Lietuva
gruodis
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.