Lamuslenis menas ir dizainas

Page 69

MINIMALIZMO MANIFESTAS Tekstas: Mantė Jaruševičiūtė Nuotraukos: Guoda Jucevičiūtė, Linas Masiokas

Savo pirmąją papuošalų kolekciją „Element“ pristatanti juvelyrė SIMONA SAMOJAUSKAITĖ tiesiog spinduliuoja tyru ir nuoširdžiu paprastumu. Visai tokiu pat, kaip ir jos darbai, išsiskiriantys nepretenzingomis geometrinėmis formomis ir pabrėžiantys paties metalo žavesį. Apie tai, kaip atrasti grožį paprastume, Simona papasakojo ir mums.

– Simona, kaip pristatytum savo naująją kolekciją „Element“? Kas ją įkvėpė? – „Element“ – švarių geometrinių formų junginys, pabrėžiantis moteriškumą ir eleganciją. Kolekcija išsiskiria subtiliu lengvumu, todėl skirta nešioti kiekvieną dieną. Kolekciją įkvėpė noras sukurti tai, ko Lietuvoje pasigedau – švarios ir nepretenzingos juvelyrikos, kuri būtų pagaminta iš brangiųjų metalų ir atspindėtų šių dienų

estetiką. Lietuvoje susidūriau su gana dar tradiciniu požiūriu į juvelyriką kaip meno formą: vizualiai ji išreiškiama detalių gausa, masyviomis formomis ar faktūromis. Labai vertinu tradicijas ir kitų menininkų kūrybą, bet norisi į juvelyriką pažvelgti šiuolaikiškiau ir įnešti gaivaus vėjo gūsį.

– Jau nuo studijų laikų žaviuosi architektūra, todėl forma ir medžiaga man yra svarbiausia. Kolekcijos elementai yra bet kurio kuriamo papuošalo pirminės formos. Nesinorėjo jų modifikuoti, nes tuomet atsirastų daugiau detalių, plokštumų, kampų... Sąmoningai siekiau neperkrauti, nes metalas jau savaime yra labai puošni – Pagrindiniais elementais pasi- materija. Suteikdami jam formą, garinkai liniją, tašką, plokštumą bei lime pamatyti jo tikrąjį ir taip vertiapskritimą. namą grožį.

LAMŲ SLĖNIS

69