Page 1


4


5


6


7


KOSZT ODCHOWU JEDNEGO TUCZU GĘSI: Pasze treściwe

1-4 tydzień, żywienie mieszanką pełnoporcjową 4 kg/szt. x 1,15 zł

4,60 zł

5-8 tydzień, żywienie mieszanka własną 6,5 kg/szt. x 0,80 zł

5,20 zł

9-14 tydzień, żywienie mieszanką własną 9 kg/szt. x 0,70 zł

6,30 zł

15-16 tydzień, żywienie owsem i jęczmieniem (4:1) 11 kg/szt. x 0,55 zł

6,50 zł

Łączny koszt żywienia paszą treściwą (30,5 kg)

22,15 zł

Inne koszty

Koszt żywienia zielonkami 70 kg x 0,05

3,50 zł

Woda

0,40 zł

Słoma

0,70 zł

Szczepienie przeciw chorobie Derzsy`ego

0,50 zł

Dezynfekcja, badania i świadectwa weterynaryjne

0,50 zł

Zakup piskląt

7,00 zł

Robocizna

1,50 zł

Strata padłych gąsiąt

0,50 zł

Nośniki energii

1,50 zł

Razem inne koszty

16,30 zł

W sumie koszt wychowu jednej sztuki wynosi 38,45 zł. Przychód ze sprzedaży gęsi wynosi 6,2 kg x 12,50 zł = 77,50 zł.

8


9


10


11


12


13


15


16


17


18


KRD Izba Gospodarcza

Abc przyzagrodowej hodowli gęsi  
Abc przyzagrodowej hodowli gęsi  
Advertisement