Kalendář akcí 2019 CZ

Page 1

2019

KALENDÁŘ AKCÍ

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.


35

JEDEN SVĚT 29.–31. 3.

Festival dokumentárních filmů o lidských právech. V programu, jenž připravuje jedna z největších neziskových organizací ve střední Evropě – Člověk v tísni, naleznete nejen filmy o politických kauzách a rozvojových tématech, ale taky snímky se sociální tematikou, o životním prostředí a lifestylu.

DOSTIHY  27. 4., 16. 6., 30. 6., 21. 7., 4. 8., 18. 8., 22. 9. Historie závodiště sahá až do 19. století. Akce konané na karlovarském závodišti patří k vysoce prestižním. Proto není divu, že zdejší sezóna každoročně začíná Dostihovým dnem evropské šlechty, která se v Karlových Varech setkává pravidelně koncem dubna.

HRANÁ PROHLÍDKA MĚSTA  3. 5. Představení města v netradičním podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera, tentokrát na téma lázeňství a lázeňští lékaři.

662. ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY  3.–5. 5. Bohatý aktivní program pro celou rodinu je připraven pro návštěvníky i obyvatele města.

JARNÍ PORCELÁNOVÉ SLAVNOSTI  3.–6. 5. Porcelánové slavnosti se konají v prostorách Grandhotelu Pupp, kde je instalována výstava „Prostřené stoly“ s prezentací společností Thun 1794 a.s. a sklárny Moser. Celý víkend je doplněn doprovodnými

1

2

akcemi pro děti i dospělé – Porcelánová školička a živá hudba. Během slavností lze zakoupit porcelán regionálních značek za akční ceny.

KOLONÁDNÍ KONCERTY květen – září Což takhle dát si karlovarskou pitnou kúru a zaposlouchat se k tomu do skladeb světových i českých mistrů. Kde jinde toto prožít, než na karlovarských kolonádách. Pokud klimatické podmínky dovolí, zní hudba kolonádami od jara do podzimu. Nejvíce skladeb je interpretováno Karlovarským symfonickým orchestrem. Karlovarský symfonický orchestr byl v roce 1835 založen Josefem Labitzkým jako sezónní lázeňské těleso. Labitzkého syn August je o 40 let později proměnil ve stálý symfonický orchestr s rozsáhlou působností a všestranným repertoárem. V roce 1894 řídil v Poštovním dvoře kontinentální premiéru Dvořákovy Novosvětské symfonie.

7. MATTONI 1/2MARATON KARLOVY VARY  18. 5. Nechte se unést Geniem Loci tohoto místa a užijte si jeden z nejmalebnějších půlmaratonů na světě. 21 kilometrů a 97,5 metrů uběhne rychle jako voda a osvěží vašeho ducha. Přijeďte do Karlových Varů a nenajdete závod, ale poklad. Vezměte celou vaši rodinu, děti, babičky, dědečky i kočárky a přijďte se proběhnout nebo jen projít na nesoutěžní rodinný běh.

12. KARLOVARSKÝ KARNEVAL  31. 5.–1. 6. Karneval v červnu? Ano. Nenechte si ujít pestrobarevnou podívanou v poutavých kulisách královského města. Program odstartuje již v pátek 31. 5. tradiční Dronte Noční romantickou plavbou. 1

2

3

4

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

56


6

8. TŘI KŘÍŽE FEST 2019 1. 6.

Festival alternativní hudby s jedinečným pohledem na Karlovy Vary.

KARLOVARSKÝ AM BIKEMARATON ČESKÉ SPOŘITELNY, KOLO PRO ŽIVOT  15. 6. Na dopolední dětské soutěže na kolech naváže nabitý doprovodný program pro celou rodinu. Pro dospělé jsou připravené trasy závodů na 37 a 57 km. Rodiny s dětmi, sváteční jezdci, i ti, co jezdí na elektrokolech se mohou zapojit do pohodové nezávodní vyjížďky po okolí Karlových Varů.

VOLNÉ VSTUPY DOPRAVA ZDARMA SLEVY AŽ 50 %

7. KARLOVARSKÝ POHÁR  15. 6. Dovednosti moderních gymnastek, jejich mnohdy až neuvěřitelné výkony, sestavy na hudbu, krásné dresy a elegance pohybu osloví každého diváka. Nadchněte se i vy krásou moderní gymnastiky, sportu spojujícího eleganci těla s úžasnými výkony gymnastek.

11. VARY GOOD FEST  15. 6. VARY GOOD FEST přiveze do Karlových Varů tradičně to nejlepší z české nezávislé hudební scény.

9. MEZINÁRODNÍ TURNAJ V BASKETBALU ŽEN 15.–17. 6. Mezinárodní turnaj v basketbale žen za účasti čtyř týmů národních reprezentací.

1

2

3

www.karlovy varyCARD.cz Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.


CITY TRIATHLON KARLOVY VARY ITU WORLD CUP 24.–25. 8.

89

Během 3denního eventu si všichni najdou to své. Rodiny s dětmi se mohou zúčastnit běhu City Night Run, což je nesoutěžní rodinný běh nočním městem. Děti si mohou zkusit Baby Duathlon, handicapovaní Paratriathlon, amatérští sportovci Age Groups.

2

3. LÉTOFEST 30.–31. 8. 1

Létofest 2019 bude dvoudenním festivalem, který nabídne top kapely československé scény. Hlavními headlinery budou kapely Divokej Bill, Tomáš Klus, Pražský Výběr, Mandrage, Xindl X, Vypsaná Fixa, Lenny, Wanastowi Vjecy.

3

KING OF CITY DOWNHILL  22.–23. 6. Největší městský sjezd v České republice. Dvoudenní cyklistický event, který určí ze tří disciplín jediného vítěze. KV DOWNTOWN bude vrcholem projektu KING OF CITY Downhill.

54. MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL  28. 6.– 6. 7. Filmový festival akreditovaný organizací FIAPF. Pokud chcete vidět největší a nejznámější lázeňské město České republiky v úplně jiném světle, než po zbytek roku, tak si vyberte právě tento festival. Čeká Vás tu bohatý doprovodný program, koncerty, párty a vystoupení.

FIGHT NIGHT WEST  září Adrenalin, napětí, odvaha a síla. Jestli jsou vám tato slova blízká, potom byste rozhodně neměli promeškat Fight Night West v Grandhotelu Ambassador Národní dům, kde se již v minulosti pořádaly boxerské zápasy.

11. MINIFESTIVAL POHÁDKOVÉ ZÁŘÍ 1., 8., 15., 22. a 29. 9. Divadelní představení pro malé, ale i velké nadšence divadelních pohádek.

24. KARLOVARSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL  3.–8. 9.

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL MEDVÍDKŮ 5.–7. 7. Vystavovatelé z několika zemí světa. Pro sběratele a milovníky medvídků a panenek. Výstava, workshopy – šití medvídků a jiné techniky výroby hraček, divadelní a taneční vystoupení, řezba motorovou pilou, soutěže, karneval.

CARLSBAD CLASSIC  12.–13. 7.

Lidové tance, stovky tanečníků a muzikantů, lidové zvyky a historická řemesla. Za léta své existence festival hostil soubory z Afriky, Ameriky, Austrálie i Oceánie a z většiny evropských zemí.

2

1

2

Setinová soutěž nabízí pestré zážitky za volanty klasických automobilů. Jedinečná atmosféra Karlových Varů a lázeňského trojúhelníku se naprosto skvěle doplňuje s elegancí a noblesou klasických vozů.

KIWI 2019 XTERRA TRIATLON 3. 8. Plavání + kolo + běh = triatlon. Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

6 8

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.


21.00–24.00

září 2019

4. FESTIVAL SVĚTLA VARY° ZÁŘÍ září Jedinečná koncepce festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města.

HRANÁ PROHLÍDKA MĚSTA září Představení města v netradičním podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera, tentokrát na téma lázeňství a lázeňští lékaři.

PODZIMNÍ PORCELÁNOVÉ SLAVNOSTI 6.–8. 9. Porcelánové slavnosti se konají v prostorách Grandhotelu Pupp, kde je instalována výstava „Prostřené stoly“ s prezentací společnosti Thun 1794 a.s. a sklárny Moser. Celý víkend je doplněn doprovodnými akcemi pro děti i dospělé – Porcelánová školička a živá hudba. Během slavností lze zakoupit porcelán regionálních značek za akční ceny.

61. DVOŘÁKŮV KARLOVARSKÝ PODZIM 12.–26. 9. Pestrá přehlídka klasické hudby složená převážně z děl tohoto výjimečného českého skladatele se světovým přesahem.

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 14.–15. 9. Dny evropského dědictví otevřou zajímavé karlovarské památky. Prohlídka každého místa bude spojena s odborným výkladem a doprovodným programem. Vstup je zdarma.

20. SOUZNĚNÍ 20.–21. 9. Festival zdravotně postižených.

VARY° Z ÁŘÍ Festival světla – audiovizuální show vás uchvátí jedinečnou noční atmosférou lázeňského centra.

7. KARLOVARSKÝ KNEDLÍK FEST 4.–5. 10. Festival ve spojení živé hudby a tradičních karlovarských specialit podávaných přímo na ulici města. Karlovarské knedlíky, karlovarské pivo Karel IV. a karlovarská Becherovka.

varyzari.karlovyvary.cz Termín bude upřesněn. www.karlovyvary.cz Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

9 10


škol, se stala během let uznávanou soutěží mezinárodní. Zúčastňuje se jí každoročně 80 – 110 pěvců prakticky z celého světa v oborech Opera, Junior a obor Píseň. 1

2

3

4

11 12

43. KARLOVARSKÝ HLAS listopad/prosinec Mezinárodní pěvecká soutěž v sólovém zpěvu.

VÁNOČNÍ TRHY prosinec Vánoční trhy jsou každoročně spjaty s bohatým kulturním programem jak pro děti, tak pro dospělé.

52. TOURFILM 4.– 5. 10. Na filmovém plátně prolítnete během pár dní celý svět a uvidíte nové trendy ve filmové tvorbě. Součástí programu je i vyprávění známých osobností z jejich cest po světě, fotografické výstavy atd.

36. JAZZFEST KARLOVY VARY – SOKOLOV  říjen/listopad Festival je zaměřen především na moderní jazz a jeho fúzi s jinými hudebními žánry, včetně hudby symfonické, za účasti muzikantů z celého světa.

ADVENTNÍ SETKÁNÍ U GRANDHOTELU PUPP 30.11., 7., 14. a 21.12. Přijďte si vychutnat sváteční atmosféru každou adventní sobotu od 16 do 17 hodin za doprovodu hudebních vystoupení.

SILVESTR Rozlučte se starým rokem v Karlových Varech. Bohatý program tento jedinečný večer pro vás každoročně připravují místní hotely, lázeňské domy, restaurace, kavárny. Nabídky silvestrovských programů sledujte na www.karlovyvary.cz.

10. BEST FEST  říjen/listopad Divadelní festival BEST FEST každoročně představuje to nejlepší z české divadelní scény.

13. FESTIVAL CAMINOS  1.–3. 11. Cestovatelský festival. Každý rok nabízí širokou přehlídku vyprávění a promítání o exotických i blízkých zemích všech kontinentů. Nejdůležitějším prvkem cestovatelského festivalu je zejména samotné setkávání lidí, výměna zkušeností, čerpání inspirací a získávání důležitých informací.

54. MEZINÁRODNÍ PĚVECKÁ SOUTĚŽ ANTONÍNA DVOŘÁKA  8.–15. 11. Soutěž, zpočátku určená studentům uměleckých Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

10 11

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.


Muzea Výstavy

Galerie GALERIE UMĚNÍ

MUZEUM KARLOVY VARY

Goethova stezka 6 T +420 353 224 387 info@galeriekvary.cz www.galeriekvary.cz

Nová louka 23 T +420 736 650 047 novalouka@kvmuz.cz http://kvmuz.cz

BECHEROVA VILA 

JAN BECHER MUZEUM

Krále Jiřího 1196/9 T +420 354 224 111 info@becherovavila.cz www.becherovavila.cz

T. G. Masaryka 57 T +420 359 578 142 vstupenky@jan-becher.com www.becherovka.com

MĚSTSKÁ GALERIE KARLOVY VARY Stará Louka 26 T +420 353 223 641 mestskagaleriekv@gmail.com www.mgkv.cz

GALERIE SUPERMARKET WC

Kpt. Jaroše 19 T +420 353 416 132 museum@moser.cz www.moser-glass.com

MUZEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN

náměstí Republiky 1 T +420 774 232 048 pro@tebe.cz www.supermarketwc.cz

Anglikánský kostel sv. Lukáše Zámecký Vrch T +420 730 154 806 rezervace@houseofwax.eu http://voskovefiguriny.cz

DRAHOMÍRA Vítězná 50 T +420 353 222 963 kinodrahomira@centrum.cz www.kinodrahomira.cz

1

MUZEUM MOSER

VÁNOČNÍ DŮM  Zámeček Doubí Studentská 4 T +420 353 220 091 info@vanocnidum.cz www.vanocnidum.cz

2

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

Exkurze Prohlídky MOTÝLÍ DŮM DIANA  Vrch přátelství 5/1 T +420 777 774 050 info@dianakv.cz https://dianakv.cz

SKLÁRNA MOSER Kpt. Jaroše 46/19 T +420 353 416 242 customerservice@moser-glass.com

www.moser-glass.com

PODZEMÍ VŘÍDELNÍ KOLONÁDY

Divadla Kina KARLOVARSKÉ MĚSTKÉ DIVADLO Divadelní náměstí 21 T +420 351 170 015 vstupenky@karlovarskedivadlo.cz www.karlovarske-divadlo.cz

DIVADLO HUSOVKA Husovo náměstí 2 T +420 776 098 404 klubpaderewski@volny.cz www.husovka.info

KINO ČAS

Vřídelní kolonáda exkurze@splzak.com www.splzak.com

T. G. Masaryka 3 T +420 721 095 095 info@kinocas.info www.kinocas.info

PODZEMÍ KOSTELA SV. MÁŘÍ MAGDALÉNY

KINO DRAHOMÍRA

náměstí Svobody 1 exkurze@splzak.com www.splzak.com

Vítězná 50 T +420 353 222 963 kinodrahomira@centrum.cz www.kinodrahomira.cz

PROHLÍDKA KARLOVARSKÉHO MĚSTSKÉHO DIVADLA Divadelní náměstí 21 T +420 775 686 974 infocentrum@karlovyvary.cz www.karlovyvary.cz

PROHLÍDKY MĚSTA INFOCENTRUM MĚSTA K. Vary Pravidelné prohlídky najdete na www.karlovyvary.cz nebo si je jednoduše objednejte na Lázeňská 14 T. G. Masaryka 53 T +420 775 686 974 guide@karlovyvary.cz

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

1


Tanec Živá hudba

Kluby Disco

BECHER´S BAR

MUSIC BAR KAKADU 

Grandhotel Pupp T + 420 353 109 483  PÁ, SO | 20:00–24:00

GH Ambassador Národní dům T +420 353 408 521  dle programu

U LUKÁŠE

MÁNES

Vinárna U Lukáše T +420 602 450 752  PO, ÚT, ČT | 20:00–24:00

Lázeňská léčebna Mánes T +420 353 334 111  PÁ | 19:30–22:00

CLUB IMPERIAL

REGENT´S CLUB

Hotel Imperial T +420 353 203 761  ST | 20:30–0:30, PÁ | 20:30–22:30

Hotel St.Joseph Royal Regent T +420 353 363 161  ÚT, ST, ČT, NE | 18:00–21:00

CAFÉ VIENNA Hotel Imperial T +420 353 203 761  ÚT | 19:00–22:00, SO, NE | 14:00–17:00

#ID BAR Hotel Carlsbad Plaza T +420 352 441 195  PO–NE | 20:00–1:00

JELENÍ SKOK Restaurace Jelení skok T +420 603 339 437  SO, NE | 14:00–17:00

U KAŠTANŮ Hostinec a penzion U Kaštanů T +420 353 567 197  NE | 14:30–18:00

CAFÉ VIOLA Vojenská lázeňská léčebna T +420 973 348 431  ST, PÁ, SO | 19:00–22:00

BLUES CAFÉ

Trhy

PREMIUM MUSIC CLUB PAPAS

FARMÁŘSKÉ TRHY

Jaltská 7 T +420 353 229 603 www.clubpapas.cz  PO–ČT | 14:00–2:00, PÁ | 14:00–5:00, SO | 17:00–5:00

Trhy se konají 2x do měsíce. Prodej je zajištěn farmáři a prvovýrobci nejen z našeho regionu. Tak nezapomeňte: od 9.00 hodin u Tržnice. trhy@kvcity.cz www.kvcity.cz

DANCING CLUB THERMAL

VELIKONOČNÍ TRHY Velikonoční trhy jsou nedílnou součástí oslav jara v Karlových Varech. Konají se každoročně v Zeyerově ulici u Národního domu na přelomu března a dubna. Nabízen je vždy velikonoční sortiment jako pomlázky, kraslice, dekorace a další. trhy@kvcity.cz www.kvcity.cz

I. P. Pavlova 2001/11 T +420 728 496 978  ÚT–SO | 21:00

BROOKLYN CLUB Závodu míru 841/79 T +420 777 445 950 www.brooklynclub.cz  PÁ, SO | 21:00–6:00

BARRACUDA BAR

VÁNOČNÍ TRHY 

Jaltská 7 T +420 608 100 640 www.barracuda-bar.cz  PÁ, SO | 19:00–3:00

Připraven bude bohatý program v podobě kulturních akcí, stánků s (nejen) vánočním zbožím, Ježíškova tvořivá dílna, soutěže a mnoho dalšího. trhy@kvcity.cz www.novevanocnitrhy.cz www.kvcity.cz

CLUB IMPERIAL Hotel Imperial T +420 353 203 761  SO | 20:30–0:30

1

2

Spa resort Sanssouci T +420 353 207 112  SO | 19:30–23:00

PARKHOTEL RICHMOND Parkhotel Richmond T +420 353 177 111  ÚT, PÁ | 18:30–21:30

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.

Změna programu a termínu všech akcí vyhrazena.


Vydalo: INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s. Fotografie: INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary a archiv dalších dotčených subjektů.

Kulturní a sportovní přehled je během roku pravidelně d​ oplňován – aktuality sledujte na

WWW.KARLOVYVARY.CZ

KANDIDÁT PRO VSTUP DO UNESCO