2 minute read

Dandy City podijelio bodove u utakmici bez golova

s četvrtoga na drugo mjesto ljestvice nadmoćnom pobjedom s 4-2 nad konkurentom za naslov Gunghalin Unitedom u Australskom institutu za sport postigavši četiri gola u napetom drugom poluvremenu u nastupu radi kojeg su navijači Knightsa uživali sanjajući naslov. Knightsi su najprije bili u zaostatku kada je Jackson Paesler završio lijepu akciju jedinim golom prvog poluvremena, no situacija se izjednačila kada je Michael Adams dobio priliku izjednačiti s bijele točke u desetoj minuti drugog poluvremena, jedanaesterac je izveo sa sebi svojstvenom smirenošću.

Aisosa Ihgeie je čini se pronašao svo talent za postizanjem golova u bojama Knightsa te ih je doveo u vodstvo svega šest minuta kasnije, no vodeći kandidat za Zlatnu kopačku

Maxx Green ponovno izdjenačuje postigavši jedanaesti gol u ovoj zaista produktivoj sezoni.

Međutim, Knightsi se nisu dali smesti pa je Tyson Livermore nečuvanu loptu smjestio u gol za vodstvo gostiju osam minuta prije kraja utakmcie, Igheie je zapečatio pobjedu i doveo pritom Knightse iznad Olympica s golom razlike postigavši četvrti gol utakmice potkraj sudačke nadoknade. Ove subote, 1. srpnja, Knightsi igraju kod kuće protiv West Canberre s početkom u 15 sati, dok u nedjelju, 2. srpnja, Canberra Croatia također na domaćem terenu igra protiv Gungahlin Uniteda.

Svoju pažnju Dandy City sada će usmjeriti na utakmicu protiv Melbourne Cityja. Momčad ne bi trebala potcijeniti Melbourne City budući da je pokazao snagu s kojom valja računati te je i vodeću momčad ljestvice Presston Lionse prisilio na neriješenih 1-1 u prethodnoj utakmici. Utakmica protiv Melbourne Cityja predstavlja još jedan izazovni test za Dandy City i on će morati biti na najvišoj razini želi li odnijeti pozitivan rezultat. Utakmica između Dandy Cityja i Melbourne Cityja igra se u 19:45 na Frank Holohan Reserveu.

Sydney United 58 i Bullsi podijelili bodove

Sydney United 58 i Bulls

FC Academy odigrali su napetu utakmicu bez golova u sportskom centru Sydney Untieda u nedjelju poslije podne. Nakon živahnog starta obje momčadi u prvom su se poluvremenu usmjerile na obranu. U drugom poluvremenu bilo je nekoliko propuštenih prilika s obje strane, no Bullsi su pokazali nekoliko uspješnih akcija u napadu. Unatoč šansama za gol s obje strane utakmica je završila bez golova.

U prvim minutama Bullsi su bili blizu pogotka kada je Jesper Webber dodao Eddie Caspersu, no Ante Bakmaz uspio je ostvariti ključnu obranu. United 58 potom je dominirao posjedom lopte stvorivši i nekoliko dobrih prilika. Adrian Vlastelica presreo je dodavanje i namjestio loptu za Glena Tri�ira koji pronalazi Chrisa Payne nedaleko od gola, no gol je poništen radi zaleđa. Domaćini su nastavili stvarati prilike, no nijednu nisu uspjeli realizirati.

U drugom poluvremenu United 58 pokazao se snažnim u napadu. Imali su dvije brze šanse, Yianni Frago- giannis dodao je Anthonyju Tomelicu i Chrisu Payneu, no obojica su promašili. Tomeliceva duga lopta također je otišla pored gola. Krilni igrač Uniteda 58 Matthew Bilic uzrokovao je probleme Bu- llsima prilikom dodavanja pronalazeći Taisei Kaneka i Paynea, no njih dvojica nisu uspjeli pronaći mrežu.

Bullsi su imali priliku odnijeti pobjedu kada je Ariath Piol imao priliku za snažan udarac glavom, no promašio je metu. Nastavili su vršiti pritisak tražeći kasnu pobjedu, no Vlastelica je ostvario pamtljivu obranu pokušaja Stephana De Robillarda. U posljednjim minutama United 58 propustio je dvije sjajne prilike, Kanekov udarac iz blizine otišao je pokraj gola, a Tomelic nije uspio kontrolirati loptu prilikom namještanja za udarac na gol.

Utakmica je na kraju završila bez golova te su obje momčadi teren napustile frustrirane jer nisu uspjele pogoditi mrežu. Ovog petka, 30. lipnja, United 58 igra protiv Sydney FC-a u sportskom centru Sydney Untieda s početkom u 19:30.