4 minute read

Wanderersi osigurali uzbudljivu pobjedu nad Sydney Unitedom 58

Uključnoj utakmici u Sportskom centru Sydney Uniteda Western Sydney Wanderersi izašli su kao pobjednici nad Sydney Unitedom 58 sa 6-3, osiguravši tako prijeko potrebnu im pobjedu u borbi za ostanak ligu. Gosti su golovima koje postižu Teng Kuol i Ariath

Piol na poluvrijeme otišli s vodstvom od 2-0. Međutim, u drugom poluvremenu dogodio se uzbudljiv obrat, Sydney United 58 borbeno se vratio u igru. Gol Glena

Maks JURKOVIĆ

Adelaide Croatia nije uspjela izaći na kraj s prebrzim Para Hillsom koji je s Paddocksa otišao kao pobjednik rezultatom 5-3. Adelaide Croatia imala je prvu jasnu priliku utakmice zahvaljujući Fredu Sundayju u 20. minuti. Sunday je zaobišao vratara Para Hillsa, no njegova lopta pogađa tek vratnicu.

Croatia se najprije pokazala kao bolja momčadi, no Para Hills ipak postiže prvi gol. Riley Staam dočekao je dugu loptu koja je prešla zadnju liniju Croatije te je loptu smjestio u mrežu pokraj Johna Solarija u 30. minuti. Ovaj događaj pogodio je Croatiju, koja se povukla u obranu. Netom prije poluvremena Staam postiže gol za 2-0 s bijele točke. Para Hillsu dosuđen je još jedan jedanaesterac u 50. minuti kada je Staam postigao hattrick. Rhys Thompson još je pogoršao situaciju za Croatiju kada je morao napustiti travnjak u 71. minuti te Isaac

Melbourne Knights Media

Melbourne Knightsi postigli su prvi put dosad u NPL-u Viktorije dvije uzastopne pobjede nad istim protivnikom - protiv Bentleigh Greensa ovog puta rezultat je bio 1-0, a utakmica se prošle subote poslije podne igrala na nogometnom kompleksu Kingston Heath. Šesti ligaški gol Mohammad Sumaoroa pokazao se odlučujućim, Knightsima je broj 10 donio pobjedu bez primljenih golova te se sada, nakon subotnje pobjede u 17. kolu, nalaze na četvrtom mjestu ljestvice. Na zahtjevnoj podlozi nije bilo previše gol prilika, u napetom prvom poluvremenu najbliže golu bili su Ciaran Bramwell i Gian Albano za Knightse, dok je za Greense pred kraj poluvremena vratnicu pogodio Manase Abandelwa. Odlučujući gol pao je u 59. minuti kada je Luka Kolić proigrao Sumaoroa, koji je tako zaokružio odličan timski rad pucavši s ruba kaznenog prostora pokraj ispruženog

Tri�ira u 57. minuti ubrzo je poništio pogodak Piola čime je Western Sydney zadržao prednost od dva gola. Blair dodatno povećava vodstvo u 71. minuti, no Patrick Antelmi ubrzo je odgovorio održavši tako nade Uniteda na životu. Međutim gol Zacharyja Sapsforda odnio je prevagu u korist Wanderersa. Utakmica je najprije počela s nekoliko promašaja, uključujući snažan volej Matthewa Bilića za United 58.

Wanderersi su također bili blizu pogotka, Piol je prisilio vratara Uniteda na zahtjevnu obranu.

Western Sydney iskoristio je udarac iz kuta nakon kojeg je odličnim udarcem glavom Kuola loptu smjestio u mrežu. Unatoč neumornom pritisku Uniteda, obrana Wanderersa je izdržala spriječivši nekoliko udaraca na gol.

U drugom poluvremenu uslijedila je kiša golova, Tri�iro, Piol, Blair, Antelmi i

Para Hills Knightsi uništili Adelaide Croatiju

Sapsford uspjeli su pronaći mrežu. Tri�ico je iz sjajno izvedenog slobodnog udarca u 82. minuti nakratko smanjio zaostatak, no zamjena Tommy Edmonds zapečatio je pobjedu Western Sydneyja tri minute kasnije. Wanderersima je ovaj trijumf donio povećanje samopouzdanja koje im je zaista potrebno žele li izbjeći ispadanje iz lige. Iako je pokazao dobru otpornost, Sydney United 58 će promisliti o propuštenim prilika- ma i nastojati se oporaviti u nadolazećim utakmicama. Ova utakmica donijela je uzbudljiv spektakl napadačke igre, fantastične golove i napetu borbu dvaju protivnika. Ovom pobjedom Wanderersi su napravili korak naprijed nastojeći osigurati svoje mjesto u ligi, dok će se United 58 reorganizirati za buduće izazove. Sydney United igra u gostima ove subote, 17. lipnja, protiv Manly Uniteda na Cromer Parku s početkom u 19:15.

St Albans Dinamo zaradio ključni bod kasnom kišom

golova protiv Hume Cityja

Handleyin u 75. postiže gol za 4-0 za Para Hills. James Odenwalder smanjio je gol razliku za Croatiju 10 minuta prije kraja susreta uputivši loptu u udaljeni kut gola.

Keshav Shrestha postiže gol za 5-1 za Para Hills u 90. minuti, Donatien Niyonkuru i Omari Didero postigli su po gol u sudačkoj nadoknadi i tako spasili krajnji rezultat. Adelaide Croatia nastojat će se upisati među pobjednike ove subote u 15 sati u Hrvatskom sportskom centru gdje igra protiv Port Adelaide Piratesa koji se nalaze na dnu ljestvice, dok će nekoliko klubova nastojati izgurati Croatiju s trećeg mjesta na ljestvici.

Knightsi ponovno među pobjednicima

Bona Scotta ravno u mrežu. Sumaorov gol u drugom poluvremenu doveo ga je na istu razinu s Albanom i Bramwellom, među najbolje strijelce lige ove godine, s ukupno šest golova.

Subotnja pobjeda Knightse ostavlja na četvrtom mjestu ljestvice NPL-a Viktorije, imaju sedam bodova prednosti u odnosu na petoplasirani Port Melbourne. kojem će na stadionu Knightsa biti domaćin u petak 16. lipnja s početkom u 19:30.

Uuzbudljivom susretu između St Albans Dinama i Hume Cityja prošle nedjelje na Churchill Reserveu bilo je zaista napeto budući da su se obje momčadi borile postići prvi gol. Međutim, na kraju je St Albans Dinamo iz utakmice izašao kao pobjednik osiguravši zaslužena tri boda u igri punoj uzbuđenja i drame. U drugom poluvremenu Dinamo je pokazao obnovljenu motivaciju nemilosrdno napadajući. Njegov neumoran trud konačno se isplatio u 63. minuti kada je Mouad Zwed briljantno krenuo u solo trk te potom smjestio loptu u mrežu. Domaća publika pozdravila je vodstvo Dinama gromoglasnim uzvicima, sreća se okrenula čvrsto u korist Dinama. Na krilima ovog pogotka, Dinamo nastavlja vršiti pritisak odlučan povećati prednost. Ustrajnost mu se isplatila u 84. minuti kada je Daniel Fabrizio zgrabio priliku za gol još više učvrstivši dominaciju Dinama. Svega tri minute kasnije George Ott pridružio se popisu strijelaca osiguravši nadmoćnu pobjedu svojoj momčadi.

Dinamo u idućem susretu očekuje izazovno putovanje na Jack Edwards Reserve gdje ga ovog petka, 16. lipnja, očekuju odlični Oakleigh Cannonsi koji su do sada ostvarili sjajnu formu. Ovaj susret bit će zasigurno uzbudljiv, Dinamo će nastojati povećati pobjednički niz protiv iznimnog protivnika. Ova nestrpljivo iščekivana utakmica igra se u 20:30.