4 minute read

Canberra Croatia odnijela bod u napetom susretu, Knightsi prejaki za Tuggeranong

Unapetoj utakmici Nacionalne premier lige Canberra Croatia uspjela je spasiti bod u nevjerojatnom susretu protiv Tigers FC-a s dva kasna gola u sudačkoj nadoknadi. Aktualnu prvaci vratili su se u igru nakon zaostatka od 2-4 te na kraju osigurali neriješenih 4-4 u Australskom institutu za sport.

Akcija je krenula u drugom poluvremenu nakon relativno mirnog prvog poluvremena. Lukman Ahmed-Shaibu, napadač Croatije dao je prvi gol oportunističkim udarcem pogodivši iz drugog pokušaja. Tigers FC dobili su svoju priliku nakon što je napravljen prekršaj nad Danie- lom Sparrowom u kaznenom prostoru, što je dovelo do gola koji je Amilio Kista dao s bijele točke. Minutu kasnije, Tomohiro Ogawa iskoristio je gužvu i snažno pucao u gol pored povratnika na golu Croatije Sama Browna.

Croatia je izjednačila iz jedanaesterca, Ahmed-Shaibu postigao je gol nakon što je Jakob Cole obranio njegov prvotni pokušaj te je potom prebrzo napustio gol liniju. Međutim, Tigersi su ponovno poveli drugim jedanaestercem Kiste koji je dosuđen nakon prekršaja Jorana Lamba nad Joshom Gulevskim.

Nik Taneski povećao je vodstvo Tigersa na dva gola u sudačkoj nadoknadi naizgled zapečativši pobjedu.

Međutim, slijedilo je dramatično �inale u kojem je Sparrow u 94. minuti postigao gol unatoč prepunom kaznenom prostoru.

U 99. minuti David Seselja iskoristio je slobodan udarac Franca Greca i postigao izjednačujući gol. Posljednji trenuci obilježeni su odlaskom Sam Whitheara s terena nakon što je dobio drugi žuti karton.

U međuvremenu na bi utakmica mogla završiti neizbježnim neriješenim rezultatom. Međutim, upravo kada se činilo da će sučev zvižduk potvrditi neriješen rezultat, slobodan udarac u posljednji tren promijenio je ishod utakmice. Jacob Alexander izveo je udarac i loptu poslao u smjeru gola pokraj svih obrambenih igrača. Briljantnim potezom Riley Bidois uputio je loptu pokraj udaljene vranice ravno u mrežu za pobjednički gol. Domaći navijači na Frank Holohan Reserveu glasno su slavili ovaj dramatični preokret. Ova uzbudljiva pobjeda ne samo da je donijela iskupljenje prošlotjednog poraza, već je Dandyju donijela i treće mjesto na ljestvici lige te se sada nalazi za petama vodećim Preston Lionsima sa zaostatkom od svega dva boda.

O’Connor Enclosedu Knightsi su bez problema potukli Tuggeranong United s 3-0.

Prvi gol dao je Asiosa Ihgeie početkom utakmice glavom uputivši loptu u mrežu iz blizine. Netom prije poluvremena, Ihegie ostvaruje nevjerojatno dodavanje petom za Phakedi Mandu koji postiže drugi gol. U drugom poluvremenu Michael Adams zapečatio je pobjedu za Knightse odličnom završnicom iz blizine nakon dodavanja Regana Walsha.

Ova pobjeda dovela je O'Connor Knightse na treće mjesto ljestvice NPL-a, čime se nalaze u dobroj poziciji u utrci na naslov. Četvrti gol koji je dao Tyson Livermore nije priznat radi zaleđa, no to nije promijenilo konačni ishod utakmice.

Iduću utakmicu Dandy City igra na domaćem terenu u petak, 16. lipnja, ugostit će Western United koji se trenutno nalazi na četvrtom mjestu ljestvice. Obje momčadi bit će motivirane osigurati ključne bodove u utrci prema vrhu, stoga se ova utakmica zaista nestrpljivo iščekuje. Utakmica se igra u 19:45, a navijači mogu očekivati još jedan napeti susret dok Dandy City nastoji nastaviti u pobjedničkom tonu.

Kvali�ikacijsko �inale Kupa Australije: Canberra Croatia plasirala se u natjecanje s 32 momčadi

Prošle subote, 3. lipnja, Canberra Croatia pobijedila je u uzbudjivom kvali�ikacijsom �inalu za Kup Australije Canberru Olympic te tako osigurala nastup u natjecanju Kupa Australije među 32 momčadi na stadionu Deakin. Unatoč padu forme u lokalnom natjecanju Nacionalne premier lige, aktualni prvaci Lige vratili su se u igru i ostvarili dojmljiv nastup protiv vodeće momčadi NPL-a.

Canberra Olympic krenula je snažno, vezni igrač Nathen Megic našao se početkom utakmice nadomak gola uputivši snažno loptu u vratnicu. Međutim, Croatia je povela u 21. minuti kada Franc Greco u gol smješta dodavanje Lukmana AHmeda-Shaibua. Svega tri minute kasnije, i sam Ahmed-Shaibu prona-

Prijetnja ispadanja iz lige nadvila se nad Warriorsima nakon poraza od Avondalea s 3-0 na Avenger Parku prošle subote. Dominacija Avondalea bila je očita od samog početka, osigurao je vodstvo već u 10. minuti iz jedanaesterca. Do 35. minute udvostručio je prednost te je na poluvrijeme otišao s vodstvom od 2-0. Drugo poluvrijeme nije donijelo predah za Warriorse, Avodale je hitro povećao vodstvo na 3-0 već u 9. minuti drugog poluvremena i tako zapečatio ishod utakmice. Warriorsi su se nastojali vratiti u igru, no na kraju su morali priznati poraz od superiornijeg Avodalea.

Warriorsi međutim nemaju previše vremena za razmišljanje o ovom porazu budući da ih očekuju pri- lazi mrežu nakon preciznog dodavanja Ryana Keira.

Croatia je povećala vodstvo na 3-0 nakon prekršaja vratara Olympica Sebastiana Usaia u kaznenom prostoru nad Danielom Baracem, što je rezultiralo jedanaestercem koji je sigurno realizirao

Stephen Domenici. Unatoč zaostatku, Olympic se nastavio boriti i početkom drugog poluvremena Luca Florez postiže gol i unosi nadu u redove svoje momčadi.

Čak i nakon što je Megic dobio crveni karton, Olympic nastavlja tražiti još jedan gol te uspijeva smanjiti na 3-2 zahvaljujući udarcu glavom Maxa Mellicka. Međutim, Croatia je zapečatila pobjedu u sudačkoj nadoknadi kada Barac koristi dobru akciju Greca i Keira.

Vratar Jason Matesa za Croatiju je imao ključnu ulogu ostvarivši nekoliko odličnih obrana kojima je onemogućio Olympicu da smanji gol razliku. Usai je također ostvario nekoliko odličnih obrana, no napadi Croatije na kraju su bili previše za Olympic. Ovom pobjedom Canberra Croatia osigurala si je mjesto na nacionalnoj pozornici Kupa Australije u natjecanju 32 momčadi. Unatoč nedavnim problemima u lokalnoj ligi, uspjeli su se izdići iznad njih i pokazati izvanrednu igru kada je to bilo najvažnije.

Slaba sezona Warriorsa nastavlja se porazom od Avondalea

preme za iduću utakmicu protiv Hume Cityja na stadionu Hume Cityja. Hume City nalazi se u sličnoj situaciji i trudi se pronaći formu i osigurati pokoji bod. Ovo će biti vrijedna prilika za povratak Warriorsa i ponovni pronalazak samopouzdanja koje im je zaista potrebno. Utakmica između Warriorsa i Hume Cityja igra se ove subote, 17. lipnja, s početkom u 18:30. Obje momčadi nastojat će ostvariti pozitivan rezultat i u borbi na travnjaku pokazati odlučnost i otpornost.