Page 52

WIADOMOŚCI

52 sport

| Polska Liga Piątek Piłkarskich

Dobra passa trwa Trwa wspaniała passa FC Cobalt. Lider nie traci punktów, ale również bramek. W drugiej lidze outsider wygrywa z liderem. Nagrodzono najlepsze drużyny września.

Daniel Kowalski, polsport.co.uk Jednym z najciekawszych meczów piątej kolejki był pojedynek White Wings Seniors z MTA London Construction. Spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, a żadna z drużyn nie zamierzała tego dnia odpuszczać. Pierwsi bramkę strzelili „seniorzy”, którzy wykorzystali dziecinny błąd rywala, jednak jeszcze przed przerwą MTA doprowadza do wyrównania. W drugiej połowie golkiper

MTA popełnia jednak błąd, broniąc piłkę rękoma tuż przed polem karnym. Zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę, a rywal strzela bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów. Litości dla rywali nie ma mistrz oraz lider – FC Cobalt, który tym razem odprawił z kwitkiem ekipę PCW Olimpia (5:0). Systematycznie w ligowej tabeli pnie się Inter Team, gromiąc w piątej kolejce beniaminka – The Twelve Team – aż 5-1. Zwycięstwo Interu ani przez moment nie podlegało dyskusji, a beniaminek marzenia o pierwszej zdobyczy punktowej musi odłożyć na następną kolejkę. W ostatnim meczu niedzielnej kolejki Scyzoryki bez problemów poradzili sobie z KS04 Ark (3-0). W drugiej lidze spora niespodzianka, bowiem outsider (Pyrlandia) pokonuje dotychczasowego lidera (Power Rangers) 1-0. Zwycięska bramka padła dopiero w ostatnich minutach meczu, jednak trzy punkty Pyrlandii należą się jak najbardziej zasłużenie. Ciekawy i zacięty bój stoczyli piłkarze Finansistów oraz Warriors of God. Mecz wygrali ci pierwsi, którzy wyciągnęli wnioski z zeszłotygodniowej porażki. Kolejne zwy-

cięstwo notuje FC Piona, której rywalem był FC Cosmos (2-0). Piona z tygodnia na tydzień prezentuje się coraz lepiej, rywal wręcz odwrotnie. Ich aktualny poziom odzwierciedla ligowa tabela.

W minioną niedzielę nagrodzono najlepsze drużyny września. Przedstawiciele FC Cobalt oraz Warriors of God z rąk zarządu Ligi otrzymali nagrody ufundowane przez Polish Bussines Centre.