Targi Mody Fashionweare. Katalog marek &Rynek Mody 11 edycja

Page 1

&

2/2019

ISSN 1730-3105, rok 15 nr 94, nakład 4 tys.

21-22/08 2019

www.farfar.pl KOLEKCJA JESIEŃ-ZIMA 2019/2020

Katalog marek TARGI MODY

& Katalog marek

▪ MODA DAMSKA

TARGI MODY B2B

▪ MODA MĘSKA ▪ DODATKI

21-22/08/2019

owczyk rys. Barbara Roch

▪ OBUWIE

EXPO-ŁÓDŹ, Aleja Politechniki 4


200-270(波兰Rynek Mody).pdf 1 19/8/7 下午4:43

the fairyland for fashion 16 – 19 września 2019 Le Bourget , Paryż, Francja

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

Katalog marek str. 49

stoisko nr 21A

TW45_AP_200x270mm_RynekMody_FAIRY_Pol.indd 1

18/06/2019 17:19


&

Katalog marek TARGI MODY

2 wydania w roku, nakład 4 tys. egzemplarzy, dystrybucja docelowa

ORGANIZATOR: RYNEK MODY

Dariusz Grunt + 48 790 274 444 dariusz.grunt@fashionweare.com

Alicja Gajos +48 501 658 394 alicja.gajos@fashionweare.com

MIEJSCE: EXPO ŁÓDŹ, Al. Politechniki 4, 93-590 Łódź,

Szanowni Państwo,

Jedenasta edycja Targów Mody Fashionweare B2B przywita Was w Expo-Łódź ofertą 220 marek mody damskiej, męskiej, akcesoriów i obuwia z inspirującymi kolekcjami na sezon wiosna-lato 2020 oraz jesień-zima 2019-20. Serdecznie dziękujemy Wystawcom, Gościom i Partnerom za ogromne wsparcie, pozytywną energię i gratulacje przy realizacji ostatniej imprezy w większym obiekcie wystawienniczym jakim jest Expo-Łódź. Przypominamy że impreza startowała pięć lat temu jako kameralny salon kontraktacji w Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi. Pochlebne recenzje na temat dobrej organizacji, aranżacji przestrzeni, bogatego portfolio marek dodają skrzydeł i inspirują do dalszego rozwoju. W Katalogu marek towarzyszącym targom nie tylko prezentujemy handlowcom ofertę 170 wystawców, ale także prowadzimy przez sezon opisując tendencje. Tym razem na życzenie Klientów, przedstawiamy najnowsze trendy lata opisując najczęściej kontraktowany asortyment, zarówno mody damskiej Świadomie i radośnie, str. 12, jak i męskiej Dla stylowych, str. 169. Dominującą tendencją przyszłych sezonów w modzie są coraz bardziej widoczne wpływy nurtu streetwear, który zmienia „standardy ulicy” w rzeczy bardziej dopracowane, mimo pozornej niedbałości czasem wręcz luksusowe. W Polsce niewątpliwą prekursorką tego nurtu była Barbara Hoff, która ubierała polską ulicę w czasach PRL. Wreszcie w Muzeum Miasta Gdyni doczekaliśmy się wystawy poświęconej jej twórczości. My, którzy staliśmy w kolejkach do Hofflandu, i my, którzy znamy fenomen tej marki tylko z opowiadań Pochwała fenomenu, str. 6. Polecamy wystawę! O tym że za sukcesem dobrego butiku stoi pasja właściciela, że trzeba rozumieć, znać i lubić marki, które się oferuje opowiada Agata Stolarska, właścicielką Magazynu Wysokiego, niezwykłego butiku na handlowej mapie Łodzi W rytmie slow, str. 2 Na kolejnej edycji targów Mody Fashionweare B2B życzymy Państwu udanych wyborów oraz owocnych kontaktów i kontraktów z markami, które wzbogacą Waszą ofertę handlową o rzeczy, które po prostu lubicie. Serdecznie Zapraszamy! Organizatorzy Targów Mody Fashionweare B2B

GODZINY OTWARCIA: 9.00-17.00

Patron honorowy

fashionweare.com

Patroni


HANDEL BUTIK Z MISJĄ

W rytmie slow Z Agatą Stolarską właścicielką łódzkiego Magazynu Wysokiego, gdzie spotykają się wielbiciele czerni i jakości, rozmawiamy o jej autorskim pomyśle na miejsce, gdzie sprzedaje ubrania i dodatki od polskich marek.

Wnętrze pierwszego Magazynu Wysokiego mieszczącego się na OFF Piotrkowska.

Oryginalne wieszaki z europalet w drugim Magazynie przy ul. Piotrkowskiej 61.

2

Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

RYNEK MODY. Cofnijmy się do źródeł Magazynu. Opowiedz jak zaczęła się twoja przygoda z polską modą? AGATA STOLARSKA. Historia zaczęła się od mojej wizyty w OFF Piotrkowska, jakieś sześć lat temu. Wtedy to było jeszcze urocze miejsce... Klimatyczne, czynne po godzinie 20., z muzyką grającą gdzieś w tle, z nieustannie przewijającymi się ludźmi. Najpierw mnie zaczarowało, a zaraz potem dowiedziałam się, że jest tam lokal do wynajęcia. Zaczęłam więc wymyślać, co w takim miejscu można by zaoferować. Miałam mnóstwo znajomych i przyjaciół, którzy robili różne piękne rzeczy, całkowicie w kontrze do oferty wielkich galerii handlowych i sieciówek. Całe życie byłam związana z modą, ubraniami, krawiectwem, zdecydowałam się spróbować zainteresować ludzi unikatami.


MUSZĘ ROZUMIEĆ RZECZY, KTÓRE SPRZEDAJĘ HANDEL

Agata Stolarska na kanapie w nowym Magazynie.

RM. Czyli promocja znajomych? AS. Od początku Magazynu bywało tak, że sprzedawałam rzeczy stworzone przez ludzi, których lubię. Zdaję sobie sprawę, że nie wygląda to na typowy biznes handlowy, ale za to sprawia mi szaloną przyjemność. To mój autorski koncept i trochę też misja. Staram się promować osoby, które tworzą fajne ubrania i akcesoria, jednocześnie ucząc klientów, że warto inwestować w coś, o czym się trochę wie. RM. Opowiadasz o wszystkim? AS. Tak. Znam „swoich” projektantów i mogę przekazać klientom mnóstwo ciekawostek, opowieści, których w zwykłym sklepie by nie usłyszeli. Kto zaprojektował i wykonał konkretną sukienkę, torbę czy wisior, czym się inspirował... To też ważne dla mnie, bo ja się do rzeczy przywiązuję, a przywiązać się do produktów całkowicie anonimowych jest dość trudno. RM. Na początku w Magazynie wisiały nie tylko ubrania. AS. Miałam ceramikę, którą tworzy moja przyjaciółka, grafiki, artykuły wyposażenia wnętrz. Co ciekawe, większość projektantów przyszła do mnie sama, nie musiałam szukać. Zadziałała poczta pantoflowa. Designerzy ciągnęli do Magazynu, bo był miłym miejscem, po prostu chcieli tam sprzedawać swoje dzieła. RM. Czyli zaczęło się na OFF-ie, a teraz? AS. Od dwóch lat Magazyn funkcjonuje na ulicy Piotrkowskiej 61 z drugim wejściem od 6 Sierpnia. RM. Skorzystałaś z przenosin, żeby coś zmienić? AS. Zawsze jest jakaś selekcja, nie wszystko odpowiada mi jakością lub stylistyką. Jednak nowy Magazyn to kontynuacja. Nawet historię ma zbliżoną, poprzedni mieścił się w dziewiętnastowiecznym magazynie wysokiego składowania, magazynie wysokim (stąd nazwa sklepu), gdzie przechowywano bawełnę, natomiast obecny był magazynem wełny i jedwabiu.

Wnętrza nowego Magazynu z ladą wykonaną z europalet.

Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

3


HANDEL BUTIK Z MISJĄ

RM. Przekonanie, że autorska moda jest dla młodych nie sprawdza się? AS. Wręcz przeciwnie, ona jest raczej dla osób dojrzałych. Dla tych, którzy mają jakiś określony własny styl, nie gonią za nowinkami, rozumieją ideę slow fashion. U mnie kupują ci, którzy nie popierają tej ogromnej nadprodukcji sieciówkowych ubrań. Mam wielu klientów, którzy odwiedzają Magazyn regularnie od pięciu lat np. raz w miesiącu. Są przeciwieństwem zakupoholików wracających ze sklepów z naręczami ciuchów. Robią przemyślane zakupy. RM. Przez pięć lat można zbudować trwałe relacje międzyludzkie. AS. Przez ten czas powstało wokół Magazynu grono osób, o których trudno powiedzieć, że to tylko klienci. To raczej bardzo dobrzy znajomi, a w niektórych wypadkach nawet przyjaciele. Dużo ze sobą rozmawiamy, bo Magazyn nie jest miejscem, gdzie się wchodzi, kupuje i szybko wychodzi.

Tak wyglądał pierwotnie Magazyn Wysoki.

RM. Stosujesz jakiś klucz, na podstawie którego dobierasz ofertę butiku? AS. Klucz to... mrok. Każdy projektant wie, że najpewniej wezmę wszystko, co ma czarny kolor. Staram się wybierać ubrania, które rozumiem. Nie lubię druków, bo szybko się nudzą, nie lubię też intensywnych barw, bo bywają trudne. A jeśli czegoś nie rozumiem i nie lubię, to nie potrafię tego sprzedać. Zdarzały mi się eksperymenty, ale koniec końców nie wypalały – zarówno jeśli chodzi o mnie, jak i moich klientów. RM.? AS. Ludzie wchodzili i mówili: o matko, jak tu niekolorowo... Ja na to, proszę tu jest kolor i tam jest kolor. A potem i tak lądowali w przymierzalni z czarnymi i szarymi ciuchami. RM. Co się zatem liczy? AS. Staram się, żeby magazynowe rzeczy miały bardzo dobrą jakość. Muszą być starannie uszyte i muszą wyglądać tak, żeby za trzy czy sześć miesięcy nie stały się obciachowe. Udało mi się znaleźć takich projektantów, których ubrania spełniają moje warunki. W tej chwili to już stałe grono. Na jakość zwracam olbrzymią uwagę, czepiam się, a jak coś jest źle uszyte – oddaję. Reklamacje mogę policzyć na palcach jednej ręki i wiem, że wynikają ze złej konserwacji. RM. Zapewne masz też stałą klientelę? AS. Zdecydowanie tak. I nie są to tylko młodzi ludzie, przekrój wiekowy jest naprawdę duży.

RM. Czyli moda w rytmie slow? AS. Zdecydowanie. Narożna kanapa stoi pod oknem nie bez powodu. Zdarzają się dni, kiedy do przymierzalni tworzy się kolejka, ale klienci z przyjemnością mierzą też ubrania między wieszakami. Generalnie nie ma tu tłumu, nie ma hałasu, nie ma gonitwy. RM. Ilu klientów ubierasz od stóp do głów? AS. Mnóstwo. Część kupuje wyłącznie u mnie. Wolą kupić jedną rzecz w Magazynie niż dziesięć w sieciówce. Dobrze czują się w moich ubraniach i mają pewność, że ja nie wpycham im dziadostwa. Najlepiej sprzedają się rzeczy, które nie tylko zdobią, ale są także praktyczne, nie przeszkadzają człowiekowi w codziennym funkcjonowaniu. RM. A nie chcesz wejść ze sprzedażą do internetu? AS. Nie ukrywam, że myślę o otwarciu sklepu internetowego, bo mam wielu klientów spoza Łodzi i często zdarzają mi się wysyłki. Poza tym sama sporo kupuję w sieci i wiem, jakie to praktyczne. Traktuję internet jako możliwość ułatwienia kontaktu z Magazynem. RM. Jak widzisz przyszłość tak niszowego butiku? AS. Mam nadzieję, że będzie cudownie, ale szczerze mówiąc, nie zawsze było różowo. Trudności wystąpiły, kiedy ludzie świadomie zaczęli kupować mniej. Mój klient to klient świadomy, taki, który nie goni za modą, a raczej za stylem. Ci ludzie robią u mnie zakupy od lat, a że ubrania można nosić długo, automatycznie nastąpił moment, kiedy zapotrzebowanie spadło. Teraz kupujących zaczyna przybywać. Coraz więcej osób rozgląda się za rzeczami, które właśnie ja oferuję – klasycznymi z wyraźnym rysem designerskim, detalem, który nie wyjdzie z mody za parę miesięcy. Rzeczy ponad trendami. Zresztą większość ubrań testuję na sobie, ubieram się w Magazynie, galerii handlowej nie odwiedziłam od pięciu lat. Rozmawiała: Monika Zieleniewska Fot. materiały prasowe Magazynu Wysokiego

4

Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B


ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD WYDARZENIA

Dużo więcej osób niż w roku ubiegłym zgłosiło się zarówno do Złotej Nitki, konkursu dla młodych polskich projektantów, jak i Łódź Young Fashion Award - konkursu o charakterze międzynarodowym.

Fot. materiały prasowe ASP w Łodzi

Rekordy pobite!

Z każdą kolejną edycją łódzkie wydarzenie organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi zyskuje coraz większą popularność. Magnesem dla designerów ze świata jest niewątpliwie niebagatelna nagroda wynosząca 30 tysięcy euro, jedna z wyższych w tego typu imprezach. Obok Polaków chcą o nią rywalizować debiutujący twórcy z takich państw jak: Peru, Katar, Iran, Egipt, Stany Zjednoczone, Cypr, Macedonia czy Izrael.

International Contest – Łódź Young Fashion Award

Międzynarodowy konkurs jest skierowany do projektantów mody poniżej 30. roku życia – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru oraz wszystkich, dla których tworzenie ubiorów jest pasją. Zaprezentowanie kolekcji przed jury, złożonym z uznanych designerów oraz przedstawicieli branży mody, jest dla wielu pierwszym krokiem na ścieżce działań biznesowych do wykreowanie własnej marki. Tematem przewidzianym na rok 2019 jest Metropolia (Metropolis), a większość zgłoszeń to kolekcje damskie. Organizatorzy prowadzą rozmowy ze sponsorami, więc szansa, że obok nagrody głównej oraz statuetki „Manequine 2019” pojawią się dodatkowe wyróżnienia, jest naprawdę duża.

Złota Nitka

Młodzi polscy projektanci -� profesjonaliści i debiutanci urodzeni po 1989 roku, rywalizujący w ramach Złotej Nitki odniosą się do tematu Przyszłość. Tu liczyć się będzie świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Uczestnicy powalczą o nagrodę w wysokości 30 tys. złotych oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas Łódź Young Fashion Award 2019. Jak się dowiedzieliśmy, większość zgłaszających się widzi przyszłość pod znakiem ekologii.

Gala dyplomowa

W ramach imprezy tradycyjnie odbędzie się Gala Dyplomowa ASP, która rozpocznie jej tegoroczną edycję oraz Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awareness Day. Podczas Gali zostaną zaprezentowane kolekcje dyplomowe absolwentów Katedry Ubioru z Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Wydarzenie to odbywa się od 1995 roku. Gala to zarazem konkurs i prezentacja najlepszych dyplomów autorstwa studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Pokazywane prace stanowią

Zwycięska kolekcja Łódź Young Fashion Award 2018 autorska łotewskiej projektantki Laimy Jurca.

crème de la crème Katedry Ubioru. Nagrodę główną przyznaje JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, do wygrania są też nagrody partnerów uczelni, głównie firm odzieżowych.

Bra Day

Z kolei Bra Day jest realizowany przez łódzką ASP wspólnie z Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi i Fundacją Pełną Piersią już po raz szósty. To wydarzenie modowe, w którym biorą udział wiodący polscy projektanci. Poprzednio byli to: Gosia Baczyńska, Małgorzata Czudak, MMC Studio, La Mania – Joanna Przetakiewicz czy Ewa Minge. Bohaterkami wieczoru są amazonki, które występują w roli modelek. BRA DAY towarzyszy zawsze wystawa fotografii mody i koncert.Wszystkie pokazy odbędą się w łódzkim Centrum Promocji Mody. Planowane są również liczne wystawy i wykłady na akademii oraz w innych częściach miasta. Szczegółowe informacje zostaną podane na początku września. Jednak wiemy już, iż organizatorzy przymierzają się do włączenia do programu m.in. przeglądu filmów poświęconych modzie oraz warsztatów fotograficznych. Ma również zostać rozszerzone grono jurorów. Dołączą dziennikarze przedstawiciele mediów, zajmujących się tematyką mody. Trzecia edycja największej polskiej imprezy modowej dla młodych projektantów potrwa pięć dni od 22 do 26 października. Impreza została już zasilona kwotą 821 000 zł (brutto), pochodzącą z budżetu miasta Łodzi. Monika Zieleniewska Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

5


WYDARZENIA BARBARA HOFF. POLSKIE PROJEKTY, POLSCY PROJEKTANCI

Pochwała fenomenu Do 20 października w Muzeum Miasta Gdyni można oglądać wystawę której bohaterką jest niezwykła, projektantka mody i twórczyni marki Hoffland � Barbara Hoff. Ona jest fenomenem bo w kraju, gdzie wszystko było z rozdzielnika, pokazała, że można inaczej. Że można robić tanie i modne rzeczy, nie oglądając się na nikogo � mówi Weronika Szerle, kuratorka wystawy. Twórczość Barabary Hoff nigdy dotąd nie była prezentowana na wystawie monograficznej. W Muzeum Miasta Gdyni zobaczymy najbardziej znane ubrania z Hofflandu: lejby, kufajki, tzw. koszule dziadka, archiwalne rysunki, porady z „Przekroju”. Są zdjęcia autorstwa Hoff – bo podróżując po Polsce i Europie w latach 60., fotografowała modnie ubranych ludzi. Są też zdjęcia ze sklepu Hofflandu zorganizowanego podczas Jarmarku Dominikańskiego w 1980 roku. Nikt dotąd nie odkrył, że Barbara Hoff organizowała pop-upy 30 lat przed wszystkimi. Są także wideo z pokazów mody Hofflandu, fotografie z filmów, do których Hoff projektowała kostiumy.

Moda jak remedium

Barbara Hoff to twórczyni szczególna, wymykająca się ramom tradycyjnie pojmowanej definicji projektanta, wykształconego zwykle na uczelni artystycznej. Hoff jest bowiem historyczką sztuki, a początkiem jej związków z modą nie było projektowanie, ale pisanie – swoje teksty o modzie publikowała w kultowym tygodniku „Przekrój” od 1954 roku. - Rustyfikacja w latach 50. obejmowała wszystko: sztukę, kulturę, mieszkania, styl życia, wygląd, politykę, cały świat. A ja miałam wbite do głowy, że istnieje etos inteligencji, że inteligencja ma coś robić dla kraju, a nie dla siebie. Że jest ciasno zaciągnięta żelazna kurtyna, ale przecież jesteśmy w Europie i nie możemy pozwolić się wypchnąć. Było ważne, żeby kultura była światowa. A już było widać na ulicach, że ten radziecki wzorzec wjeżdża. (…) Wymyśliłam więc tę modę, bo uważałam, że moda otwiera ludzi na coś nowego, innego, na świat. Uczy tolerancji. A jak się otworzy głowę na to, to otworzy się też na inne rzeczy – mówiła Hoff w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Przerabianie biedy na styl

Pisała, co jest modne w świecie, i radziła, jak zrobić sobie to samemu z materiałów lub ubrań dostępnych w sklepach. Chodziło o pomysłowość w przerabianiu rzeczy powszechnie dostępnych, ale beznadziejnych, na modne. Zaczyna od przemiany tenisówek w baleriny, nazwane przewrotnie trumniakami. Do kompletu – trykot zmieniony nożyczkami w bluzkę z dekoltem, kolorowa spódnica, pasek w talii. To przepis na kreacje w stylu „piękna Włoszka” panującym wówczas w europejskich metropoliach. Kilka dni po publikacji setki „pięknych Włoszek” paradowało po ulicach polskich miast. 6

Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

Z czasem zaczęła modne rzeczy projektować, zlecać szycie i prezentować je na zaprzyjaźnionych modelach. Aż wreszcie wymyśliła, że można je sprzedawać.

Tłum oszalał

Nazwa Hoffland zrodziła się spontanicznie. Wymyśliła ją Barbara Danicka, jedna ze studentek warszawskiej ASP, które zaprojektowały stoisko Barbary Hoff w Juniorze w 1974 roku. Hoffland stał się marką i to marką związaną nierozdzielnie z nazwiskiem projektantki. Był to ewenement w krajach komunistycznych. Zapleczem marki były fabryki Cory i Krakowskich Zakładów Odzieżowych, czyli późniejszej Vistuli. Kiedy w 1967 roku Domy Towarowe Centrum wprowadziły do sprzedaży pierwszą kolekcję wyprodukowaną w dziesięciu tysiącach sztuk, tłum oszalał, ludzie wyrywali sobie rzeczy z rąk. Ekspedientki zamknęły Hoff na zapleczu i kazały jej przysięgać, że nie będzie już więcej projektowała. Autorka zamieszania też była przerażona tym, co się działo, więc przysięgła. Ale słowa nie dotrzymała...

Geniusz marketingu

Wprowadzanie nowych nazw dla produktów mody i skupienie w jednym ręku wszystkich zasad i technik marketingu mody dowodzi marketingowego geniuszu Barbary Hoff i pomaga zrozumieć na czym polegał fenomen Hofflandu. Przecież droga od „Przekroju” do Hofflandu to modelowy przykład tworzenia produktu mody z wykorzystaniem różnorodnych form marketingu, dziś uczonych w szkołach reklamy mody. Wtedy jeszcze nienazwanych. Powstanie marki Hoffland poprzedziło mocna ugruntowana pozycja Hoff – projektantki i dziennikarki. Wykładający sztukę tworzenia nazywają to efektem przenieFREAKYmarki NATION sienia, wzmacnianiem atrakcyjności jednego produktu renomą drugiego. Podobnie działa obecnie celebrycki boom. Przypomnijmy: jako modele w kolekcjach Hoff występowali po przyjacielsku, czyli gratis: tancerz Gerard Wilk, Grażyna Hase, Monika Dzienisiewicz, Sławomir Mrożek, Krystyna Morgenstern, Daniel Olbrychski, Krzysztof Litwin, Andrzej Kurylewicz, Wojciech Karolak, Małgorzata Braunek, Wojtek Pszoniak. Dziś w blogosferze okrzyknięto by ich influencerami. Pewnie by się zdziwili.

W oczach młodych

W ramach projektu Barbara Hoff. Polskie Projekty, Polscy projektanci, powstała sesja zdjęciowa autorstwa Zuzy Krajewskiej, która prezentuje ubrania Hofflandu wystylizowane przez Michała Kusia, współpracującego z partnerem wystawy, firmą Reserved. Sesja wpisuje projekty Hoff we współczesny świat modnej ulicy, pokazujac że wciąż są modne.


Współczesna sesja prezentująca markę Hoffland.

Fot. Zuza Krajewska


TARGI TARGI CHIC SZANGHAJ

Wizja i realizacja Wiodące azjatyckie targi mody CHIC, które odbywają się dwa razy w roku w Szanghaju pokazują, że Chińczycy mogą nie tylko doskonale produkować odzież, ale także tworzyć własną wizję mody. Moda, trendy, nowości to jedna strona branży mody, druga jest bardziej realistyczna - to, co zaprojektują projektanci należy zrealizować i wyprodukować, co często jest trudniejsze od samego procesu projektowego. W marcu 2019 odwiedziłam targi mody CHIC. Jednym z punktów programu wizyty na targach poza prezentacją oferty targowej chińskich marek było pokazanie strony chińskiej od strony „ekspansji” projektowo-produkcyjnej. Chińczycy pokazali, iż nie tylko mogą produkować, ale także tworzyć własną wizję mody, kreują może nie trendy, ale potrzeby klientów. Poza doskonałym rynkiem produkcyjnym, technologicznym posiadają teraz doskonałą organizację i przygotowanie do kreowania własnej wizji projektowej. Projektanci mody kształceni w Europie i Stanach Zjednoczonych, znają trendy, właściwości tkanin i dzianin, a zaplecze produkcyjne mają u siebie.

Doskonałe zaplecze

Chiny są od dekad krajem, który jest bardzo dobrym miejscem do lokowania produkcji, każdego rodzaju, a szczególnie obejmującej branżę tekstylno-odzieżową. Do tego przyzwyczaiły się firmy amerykańskie i europejskie. Wiele marek odzieżowych realizowało i realizuje swoje kolekcje właśnie tam - szczególnie te elementy stanowiące podstawę oferty sezonowej. Chińscy pracownicy potrafią doskonale i perfekcyjnie zrealizować zamysły i pomysły zachodnich projektantów. Przy małych produkcjach nie jest to opłacalne, ale duże, sieciowe marki chętnie korzystają z tych możliwości. Jedyny problem to odległości i czas, chociaż strona chińska jest już do tego doskonale przygotowana, czas i odległość nie stanowi dla nich problemu. Temu aspektowi były też poświęcone panele przygotowane przez chińskich organizatorów tego wydarzenia i targów. Rodzaj promocji i komunikatu dla europejskich producentów. Do tej pory kluczowym ogniwem w branży odzieżowej był Hong Kong, poprzez producentów i agentów zajmujących się lokowaniem produkcji globalne marki przeniosły ciężar kosztów właśnie do Chin, a teraz dalej na północ. Chińscy producenci posiadają profesjonalny park maszynowy, całościowe oprzyrządowanie oraz specjalistów, technologów, konstruktorów i szwaczki. A także dostęp do technologii 3D, 4D, nowoczesnych tworzyw, materiałów, które mogą wyprodukować. Potrafią zrealizować projekt od rysunku technicznego do końcowego etapu, którym jest realny produkt - ready to wear - gotowy do noszenia, gotowy do sprzedaży. Do tego wszelkie dodatki od metek, przez guziki, napy, klamerki po współczesne tkaniny, z nowoczesnymi wykończeniami. Każdy rodzaj mate8

Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B


riału, wykończenia - tu wszystko jest możliwe i do wykonania - barierą może być tylko cena. To rzeczywiście robi wrażenie, nawet dla osoby projektującej od kilkunastu lat i współpracującej z chińskimi wykonawcami. Ale jeśli Chińczycy potrafią podrobić wieżę Eiffla i szynkę parmeńską, to część dotycząca odszycia kolekcji odzieży nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Z produkcji jedwabiu słyną od prawie 5000 tysięcy lat, bawełnę poznali dzięki Amerykanom, a wełnę przez kontakty z Europą.

Zmiany na rynku

Rynek mody podlega szybkim zmianom. Nowa generacja, urodzona po 1990 roku, staje się główną grupą konsumencką, szukającą większej indywidualizacji i osobowości. Żywe kolory i tradycyjne elementy w projektach to cechy, którymi stara się przyciągnąć szybka moda. Koncentrując się na oryginalnym wyglądzie, a nie na logo marki, młodzi konsumenci szukają produktów na całym świecie za pośrednictwem internetu. Chiński rynek odzieżowy będzie rozwijał się w kierunku indywidualizacji, orientacji na modę i bardziej wyrafinowanej estetyki. Wyższy poziom konsumentów i reforma konsumpcji to słowa kluczowe.

Wyzwania dla firm

Chiński rynek mody jest bardzo duży, z wieloma różnicami regionalnymi i zróżnicowanym profilem konsumentów. Ważne jest opracowanie odpowiedniej strategii wejścia. Określenie własnej pozycji na rynku i znalezienie odpowiedniego partnera do dystrybucji w Chinach są tu decydującymi czynnikami. CHIC oferuje odpowiednie narzędzia do nawiązywania kontaktów biznesowych: przed targami – dedykowany intenetowy make matching do umawiania rozmów przez telefon i za pośrednictwem WeChat, najważniejszego medium społecznościowego na rynku chińskim; aranżowanie spotkań dla gości VIP na miejscu; lub możliwość indywidualnego kontaktu po targach.

Prym mody dziecięcej

Oferta pokazana na targach nie była może imponująca pod względem ilości stoisk, ale doskonale przygotowana. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z odzieżą dziecięcą. Polscy producenci doskonale orientują się jaki to trudny rynekszczególnie biorąc pod uwagę realizację ubrań dziecięcych oraz wymogi stawiane producentom. To doskonały klient, ubrania kupują rodzice, ale decydują dzieci. Biorąc pod uwagę, iż będzie to jedna z ważniejszych grup klientów w najbliższej przyszłości nie należy dziwić się zainteresowaniem Chińczyków tym rynkiem. Tym bardziej, iż państwo wycofało się z zakazu posiadania jednego dziecka. Te wszystkie zaobserwowane zjawiska i analiza ich dają dużo do myślenia. Czy Europa nadal będzie stanowić wiodącą siłę w modzie? Czy może jednak strona chińska, azjatycka będzie odnosić spektakularne efekty na rynku odzieżowym? Z tymi pytaniami będziemy musieli się zmierzyć w najbliższej przyszłości. Małgorzata Czudak Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

9


BIZNES SEKTOROWA RADA DS. KOMPETENCJI MODA I INNOWACYJNE TEKSTYLIA

Edukacja dla biznesu Sektorowa Rada ds. Kompetencji Moda i Innowacyjne Tekstylia powstała w październiku 2016 roku jako inicjatywa wypływająca z potrzeb branży polegających na dostosowaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji pracowników do dynamicznych zmian jakie zachodzą w sektorze. uzyskaniu środków na doposażenie szkół w niezbędny do nauki zawodu sprzęt. Przedsiębiorcy mają realny wpływ na kształcenie kadr tak aby sprostały ich oczekiwaniu w zakresie wiedzy, i kompetencji.

Dzialania

Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Oś priorytetowa II – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.1.2 Zwiększenie wiedzy o potrzebach kwalifikacyjno-zawodowych i będzie trwał do czerwca 2023 roku.

Realizatorzy i partnerzy

Realizatorami projektu są: Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN i PIOT – Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego; a instytucją wdrażającą projekt jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerami projektu są: przedsiębiorcy, szkoły , uczelnie wyższe, władze centralne i samorządowe, związki pracodawców, izby branżowe, związki zawodowe, centra szkolenia ustawicznego i pozaformalnego, urzędy pracy oraz wojewódzkie rady rynku pracy.

Cele

Rada ma realny wpływ na kształtowanie systemu edukacji poprzez udział w pracach nad programami nauczania i włączanie się przedsiębiorców we współpracę z szkołami. Dzięki dotychczasowej działalności Rady branżowe placówki edukacyjne odnotowały w ostatnich 2 latach znaczący wzrost naboru oraz rozszerzyły swoją ofertę o ciekawe praktyki i staże realizowane bezpośrednio w przedsiębiorstwach. Rada pomaga również w 10 Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

Rada zaprasza do aktywnego udziału w jej pracach przedsiębiorców sektorowych i jednostki edukacyjne mające wpływ na jakość kształcenia kadr dla sektora odzieżowego i tekstylnego. Jednym z działań w ramach projektu jest organizacja debat sektorowych. W dniu 2 kwietnia b.r. Rada zorganizowała debatę tym razem w Sosnowcu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Celem tej debaty było omówienie działań prowadzonych przez Radę i koniecznych do podjęcia aktywności w celu poprawy sytuacji na rynku pracy w przemyśle tekstylnym, odzieżowym i skórzanym. W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, urzędów pracy, władz samorządowych, przedstawiciele jednostek nadzorujących edukację, przedstawiciele jednostek edukacji pozaformalnej, instruktorzy zawodu, doradcy zawodowi, przedsiębiorcy, przedstawiciele szkół przemysłu mody oraz organizacje sektorowe. Debata była okazją do prezentacji dokonań Rady w roku 2018 i przedstawienia działań planowanych na rok 2019. Debacie towarzyszył networking, w ramach którego przedsiębiorcy i przedstawiciele szkół prezentowali swój potencjał, celem tych prezentacji było stworzenie powiązań pomiędzy szkołami i przedsiębiorcami dla efektywnego prowadzenia kształcenia branżowego. Najbardziej ożywioną częścią debaty był panel dyskusyjny na temat współpracy szkół z przedsiębiorcami, samorządami i organami administracji państwowej na rzecz rozwoju edukacji i sektora mody. Uczestnicy debaty zgodnie doszli do wniosku, że konieczna jest szeroka współpraca pomiędzy szkołami, przedsiębiorcami, władzami centralnymi i samorządowymi mająca na celu doskonalenie modelu kształcenia formalnego i pozaformalnego tak aby sektor mógł się rozwijać i konkurować na rynkach światowych.

Bogusław Słaby +48 601 400 849, 42 649 30 80 lewiatan.odziez@prywatni.com.pl Aleksandra Krysiak +48 601 62 62 03, 42 636 12 31 a.krysiak@textiles.pl


STOISKO 217F

11


MODA WIOSNA-LATO 2020. ASORTYMENT I TRENDY DLA NIEJ

Świadomie i radośnie Odpowiadając na życzenia naszych Klientów, tym razem przedstawiamy najnowsze trendy przypisane kontraktowanym asortymentom. Życzymy udanych wyborów! Wiosną i latem 2020 moda damska silniej ulega wpływom nurtu streetwear, zmieniając „standardy ulicy” w rzeczy bardziej dopracowane, czasem wręcz luksusowe mimo pozornej niedbałości. W sezonie wiosna-lato 2020 wiodącą rolę odgrywa mieszanka komfortu, luksusu i nonszalancji. Mieszać powinniśmy radośnie zgodnie z przesłaniem „moda ma cieszyć!”. Cieszyć urodą i kolorami, zdecydowanie mocniejszymi niż w ubiegłym sezonie. Źródłem przyjemności jest świadome projektowanie, dbałość o produkt, o jakość materiału i wykonania oraz przede wszystkim - o środowisko. Stąd zainteresowanie naturalnymi i biodegradowalnymi tworzywami, recyklingiem. Osoba interesująca się modą kupuje świadomie, poszukuje produktów odpowiadających jej przekonaniom, stylowi życia. A że życie zmienia się równie szybko jak klimat, popularne style - safari, marynarski, militarny, przeszły lifting i są traktowane jak cenne dziedzictwo, inspiracja dla wielu nurtów mody. W cenie jest nadal vintage oraz odkrywanie atrakcyjności rzeczy znanych i kiedyś lubianych. Mamy więc kolejną falę zainteresowania minionym stuleciem, zwłaszcza latami 70., czego ilustracją jest wciąż aktualny styl Bohemian.

Denim

Dżins noszony od 150 lat nadal jest popularny niezależnie od wieku odbiorców. Oto przegląd najmodniejszych form: Kurtki: rodem z lat 80. XX w.: szersze, do bioder, ze spiczastymi karczkami lub „skrzydełkami” wszywanymi w otwór pachy ▪ inspirowane kombinezonami roboczymi, o długości nad talię, z nakładanymi dużymi kieszeniami ▪ patchworkowe, jakby zszyte z fragmentów różnych kurtek. Spodnie: szerokie od linii bioder, o wysokiej talii ▪ wąskie dekorowane „łatami” z różnych tkanin ▪ typu boyfriend z obniżonym krokiem ▪ typu cargo od wąskich po szerokie. Spódnice: ▪ niby przerobione ze spodni ▪ szorty do połowy uda z wysoką talią i obszarpanym dołem ▪ bokserki i spodenki gimnastyczne ściągane w talii sznurkiem.

Sukienki:

rys. Barbara Rochowczyk

12 Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

▪ fartuchowa midi - na szerokich szelkach, ściągana lub wiązana w talii, często z cienkiego denimu, z dekoracyjnymi guzikami ▪ dopasowana góra z długim lub krótkim rękawem plus rozszerzony lub półkolisty dół ▪ z chińskim rodowodem - charaktery-


styczne zapięcie i stójka, dalekowschodnie motywy wzorów ▪ krótka o linii A - góra z koszuli lub bluzki romantycznej, dół z falban podobna o długości maxi, panele są plisowane, tkaniny lekkie i transparentne ▪ dwuwarstwowa z przejrzystym wierzchem, ciekawe efekty zapewnia gra kolorami i wzorami warstw ▪ lekko dopasowana, krojona po skosie, często z połyskliwej tkaniny, z różnie skrzyżowane ramiączkami spaghetti ▪ luźny kaftan „afrykański” w formie litery T, szerokie rękawy, wiązanie w talii ▪ „zasupłana” z szarfą wiązaną w talii, o szerszym dole ▪ „militarna” z asymetrycznie nakładanymi kieszeniami, talią podkreśloną paskiem, często kilkakrotnie obwiązanym. Uwaga! Najpopularniejsze modele mają długość maxi lub do połowy łydki.

Spódnice

Rozwiązania podobne do sukienkowych: ▪ warstwowa midi plisowana lub układana w zakładki, wierzch krótszy, asymetryczny ▪ mini retro - w zakładki, często z ozdobnymi guzikami na przodzie, dłuższa od tej, jaką nosiła Twiggy ▪ maxi w stylu meksykańskim z szerokich falban marszczonych lub ściągniętych gumką ▪ sarong wiązany w talii - na plażę, basen, w wersji miejskiej ▪ ołówkowa zakończona „dziewiarskimi frędzlami ▪ dwuwarstwowa - transparentny wierzch maxi, spód do kolan ▪ marszczona na boku ze wstawionym, układającym się luźno panelem ▪ w wersji midi i maxi na wydłużonym karczku z asymetrycznym, rozkloszowanym dołem.

FERIA

WAŻNE ! talia w górę! długość maxi popularniejsza niż mini! w spódnicach dopasowanych górą i rozszerzającymi się od kolan, tkaniny o połyskujących powierzchniach Co na wierzch?

Formy okryć są efektem przenikania klasyki, wygody i nowoczesności okraszonej nonszalancją: ▪ bomberka z nakładanymi kieszeniami, wykończona ściągaczami ▪ trencz jako szeroki płaszcz i płaszczo-sukienka. Długi, z bardzo lekkich „powietrznych” tkanin ▪ kurtka do talii z lat 70. z nakładanymi kieszeniami, ściągana gumą lub wykończona paskiem ▪ żakiet inspirowany filmami „Pracująca dziewczyna”, „Policjanci z Miami”. Marynarkowy, długi, z zaznaczoną talią i nakładanymi kieszeniami - nowość! Częsty efekt: jeden żakiet - dwa wzory, dwa kolory ▪ kamizelka a la myśliwsko-wędkarskie, dopasowana, często ściągnięta w talii; z praktyczne kieszenie z mieszkiem ▪ sportowa bluza z kobiecymi detali - np. falbanka na dole ▪ poncho z nowoczesnych tkanin,

MADAME Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

13


MODA WIOSNA-LATO 2020

lekkich, transparentnych, o specjalnych powłokach chroniących przed deszczem i wiatrem. Obowiązkowo: stójka, kaptur i nakładana kieszeń.

Spodnie

Cecha najważniejsza - wysoka talia! Lista najmodniejszych form: ▪ wąskie, dopasowane, z wysoką talią, tzw. skiny ▪ dopasowane do kolan i ekstremalnie rozszerzające się ku dołowi, często z rozporkami ▪ dzwony, ale nie w wersji hipisowskiej, raczej luksusowej ▪ cargo pants czyli styl militarny w luksusowej wersji, mniej kieszeni, różne linie i szerokości nogawek ▪ wiązane w talii pasem, szalem, szarfą ▪ z podwyższoną talią, nad trokiem lub paskiem wywinięta, luźno opadająca góra, ▪ „beczka” z zakładkami wszytymi w pasek, nogawki poszerzone od linii bioder i zwężone na dole ▪ o rozszerzających się nogawkach, dekorowane na przodzie rzędami guzików ▪ szorty do kolan, fason jak w modzie męskiej, ale z zakładkami i wysoką talią ▪ szorty warstwowe, szerokie jak trapezowe spódniczki ▪ kombinezon w bardziej kobiecej, dopasowanej wersji.

Bluzki i topy

CAROLINE BISS

Elementy garderoby, najczęściej modyfikowane, najchętniej wykorzystywane w różnych stylizacjach. Wiodące fasony bluzek to głownie reminiscencje z połowy ubiegłego wieku plus współczesne cechy casualu, czyli starannie wyreżyserowanej przypadkowości: ▪ biała koszula relaxed shirt mniej formalna, rozpięta nonszalancko, niedbale zsunięta z ramion. ▪ o kroju koszulowym, rękawy skrócone do talii, na dole ściągacz ▪ drapowana, marszczona najczęściej na przodzie, ▪ romantyczna o szerokich, zawiązanych w nadgarstkach rękawach, zdobiona falbankami i koronkowymi wstawkami, ▪ rodzaj narzutko-kaftana, litera T, luźne rękawy, wiązanie w talii ▪ retro koszule jak z lat 70. z dużymi kołnierzami ▪ z chanelowskim wiązaniem przy szyi - krawat, szarfa, szal. Najmodniejsze formy topów: ▪ w stylu boho ze stójko-falbanką, pacha wykończona koronką lub falbanką ▪ odcinane pod biustem z doszytym rozkloszowanym dołem ▪ szerokie dołem, z kilku paneli w rożnych wzorach i barwach ▪ jakby udrapowane z kawałka tkaniny, z szala, z chusty. Motane, przekładane na biuście i szyi, wiązane pod biustem, w talii, na karku.

Dziewiarstwo

MADAME

14 Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

Prym wiodą przędze naturalne, organiczne włókna są modyfikowane, a faktury i struktury zaskakują różnorodnością. Ma być kobieco i rękodzielniczo - ściegi szydełkowe, wzory ażurowe, falbanki i frędzle. Wśród fasonów dominują: ▪ bluza do talii, z dekoltem V i szerokimi rękawami ▪ sukienka maxi wiązana na szyi ▪ bluzka do talii z krótkim rękawem, w paski lub fakturalne ▪ dziana bluza sportowa ▪ top o linii A, ażurowy, wykończony falbankami ▪ klasyczny kardigan z kontrastową plisą ▪ bluzka polo ▪ sweter do kolan ▪ krótki top z szarfą do wiązania wokół talii. Kolorystyka naturalna, beże, oliwki, ecru, krem, barwy ciepłe kontrastujące z ciemnymi odcieniami. Efekty ręcznych robótek - szydełkowanie, haftowanie, frędzle. Gra fakturami, wzorami i ściegami.


ASORTYMENT I TRENDY DLA NIEJ MODA

Materiały i nadruki

Włókna przede wszystkim naturalne, dużo bawełny i wiskozy. Przy wyborze materiałów ważna jest biodegradowalność, akcentowana na metkach. Coraz częściej wykorzystuje się naturalną kolorystykę włókien, naturalne barwniki oraz stare techniki farbowania, jak tye-dye czy batik. W dżinsie wciąż aktualne są efekty sprania, wybielania. Dzięki innowacjom technologicznym wiele materiałów ma lustrzane powierzchnie, przypomina folie. Tylko minimaliści omijają wzory pojawiające się w modzie od lat. Teraz mniej widoczne są paski w klasycznych układach, bo zastępują je graficzne zyg-zagi, czyli linie o różnej grubości, łamane pod różnym kątem, multiplikowane, często eksponowane na ciemnym tle. Wzory geometryczne są inspirowane nowoczesną sztuką, podobnie jak te malowane z gestu, jak na obrazach Matisse’a barwne plamy z białymi prześwitami tła. Z kolei biało-czarne motywy przypominają rysunek węglem, roztarty, rozmazany,

WAŻNE ! wąskie spodnie i tzw. kolarki topy podkreślające biust spódnice na wydłużonym karczku z rozkloszowanym dołem

BEAUMONT

FAR FAR

lekkie kangurki przeciwdeszczowe z kapturem i luźnymi rękawami

pozbawiony perfekcji, po prostu „tkanina umazana węglem”. Tendencja „z dala od kwiatów” to drobne, mżące, geometryczne motywy powodujące „drganie w oczach”. Także - hasła z rozedrganych liter, napisanych jakby z błędem. Programowy brak perfekcji ilustrują wzory inspirowane sztuką i kulturą plemion afrykańskich, prymitywne, geometryczne motywy, niestarannie narysowane. Natomiast wpływy dalekowschodnie to przede wszystkim liczne wariacje na temat bambusa i tropikalnej dżungli. Mgła i korozja to kolejne tematy nadruków inspirowanych tzw. siłami natury. Na drugim biegunie są „zdobycze technologii” - digital jest inspiracją dla druków hiperrealistycznych, desenie odwzorowują budowę komórek oglądanych pod mikroskopem. A co z kwiatami? Desenie nawiązują do lat 70., stylu firmy Marimekko, do kolorowych rozmytych plam. Tradycyjnie też nie ma letniego sezonu bez hasła Aloha i motywów hawajskich, to klasyk wśród wzorów.

Kolory

Przeważają naturalne, organiczne - złamane biele, kolor gipsu, sproszkowanego betonu, cała gama szarości. Zielenie w najróżniejszych odmianach - ciepłe i chłodniejsze zabarwione bielą,

BARONIA

Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

15


MODA WIOSNA-LATO 2020

NEW LOVERS SHOES

żółtym lub niebieskim. Oliwkowe, ciepłe beże piaskowe, słoneczne żółte, w kolorze słoneczników, musztardy, miodu, kukurydzy. Delikatny pomarańcz, bardziej morelowy. Fiolet śliwki. Malinowe czerwienie. Czerń o brązowym zabarwieniu. Koral (lubiany przez kobiety). Gamę różową budują kwiaty różanych krzewów. Mamy też granat i brązy o ciemnym zabarwieniu. Pośród tego bogactwa wyróżniają się grupy przypisane czterem barwom: Blue. Kolor wody na głębokości. Chłodny, dedykowany odzieży damskiej i męskiej, casualowej i wieczorowej, Zielony. Kolor liści szałwii, mięty, rozmarynu. Nie jest to zieleń groszku, czy wiodący odcień zieleni roku 2018. Jest delikatniejszy, lekko przytłumiony, przygaszony bielą, Róż. Zgaszony, zmieszany z kolorem łupiny orzecha włoskiego. Odcienie lubiane, sprzedające się dobrze, nawiązujące do wyszukanej gamy kosmetyków, Brąz. Nie jest kolorem czekolady. Nowy odcień balansuje pomiędzy łupiną kokosa a drewnianym łykiem i ma zastąpić odcienie oliwkowe.

Akcesoria

BALI CLICKS ORIGINAL

NEW LOVERS SHOES

Buty. We wszystkich tendencjach dominującym elementem jest słupkowy obcas - o zmiennych proporcjach i wysokościach. Natomiast szpilka jest pomniejszona, nawiązuje formą do lat 60., kiedy miała kieliszkowy kształt zakończony metalowym flekiem. Teraz metalowe akcenty są niemal we wszystkich obcasach. Modny kontrast to naturalne tworzywa kontra plastic-fantastic - przezroczyste folie, hologramowe, perłowe i neonowe powierzchnie. Zwolennicy natury wybierają naturalne materiały, ekologię i zrównoważony design. Ważną pozycję zajmują klapki - w wersji miejskiej, de luxe płaskie, z charakterystycznym wydłużonym czubkiem, zabudowanym przodem i odkrytą piętą. Przód może być układany w zakładki, ale też składać się z jednego lub kilku pasków, dekoracyjnie splecionych, ozdobionych kryształkami. Dominują naturalne kolory i materiały. Stawia się na ręczną pracę, ceni rzemiosło, czego efektem są sandałki z surowej skóry, wyglądające jakby były kupione na targu w Maroku lub Grecji. Chustki, opaski. Nawiązują do stylizacji z amerykańskich basenów i modnych plaż z lat 70. Są fantazyjnie motane, wiązane, przeplatane. I bardzo kobiece. Biżuteria. Ozdoby plastikowe, robione z koralików, drewna, kokosu. Sztuczna biżuteria i kryształki. Fałszywe „szlachetne” kamienie. Poza kolczykami jak z lat 70. brzęczą bransoletki zwielokrotnione metalowe obręcze, zaplatane sznurki koralików. W PRL-u kwitła domowa biżuteryjna kreatywność: klipsy, korale, bransoletki z pestek, grochu, fasoli, guzików. Wracamy do tych praktyk - przerabiamy zakupione rzeczy lub tworzymy nowe, własne, wedle naszej fantazji. Biżuteria jest uzupełnieniem, dekoracją i ma nam służyć, a przede wszystkim sprawiać radość i dawać przyjemność. Jest doskonałym uzupełnieniem letniej garderoby i nadaje nowy wyraz rzeczom znanym. W czasach rozbuchanego konsumpcjonizmu coraz ważniejsze staje się nadawanie nowego życia starym przedmiotom. Małgorzata Czudak

16 Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B


Indeks marek MODA DAMSKA /DODATKI/OBUWIE A

18 19 20 21 22 23 24 25 134 104 26

B

B.YOUNG 145 BASTET 27 BARISS 28-29 BARONIA 28 30 BERTONI BIALCON 31 BIANCA FASHION 32 BLUE SEVEN 33 BLUE SHADOW 34 35 BOCA BRENDA ZARO 36 BALI CLICKS ORIGINAL 37 BAGORAZ 78 BEAUMONT 70 48 BIBI LOU BRANDTEX 39 BY MORGANA 20

C

CAMELOT CLICK FASHION CITY CLASSIC CAROLINE BISS CHANGE YOUR SELF CISO COLORSHAKE CON DUO CONFORM COTTON CLUB

D

DANHEN DE LA FOTTA DESOTO DOM MODY SKÓRSKA DUBLON DUET WOMAN DESIGUAL DIEGO M DORKING BY FLUCHOS

E

ECO LEINEN ELISA CAVALETTI ENNYWEAR ESKEY ESTE ESQUALO ETTE LOU EWA ENNE EZURI EXPRESSO

137 38 40 29 110 39 41 42 43 44

45 46 174 47 49 50 105 105 48

91 70 51 190 52 70 53 26 54 55

F

FRAAS FAN LEATHER FAR FAR FERIA FRANCOISE FRANCESCA ANTONUCCI FURIA FRANDSEN

G

GEOX GETEX GIL GIOIELLO GREEN GOOSE GRANDIO

H

HAMMER HEGLER FASHION HEXELINE

I

IBER IGI&CO IMMAGINE IMPRESSION IN AVATI ISOLA

J

JELONEK JENSEN JAMIKS FOR WOMEN JOSEF SEIBEL JULITTA JOSH V JOSEPH RIBKOFF

K

KARL LAGERFELD KASKADA KALISSON KEY KEY WEST KĘDZIOREK KOSEK KULPA COLLECTION KUMI

L

LA CHIC LA VENNE LOFT FASHION LARIME L’AF LAUREN VIDAL LAVARD LE CHAMEAU LILIA COLLECTION LINEN PARTNER LOMAN LOSAN

L 56 57 58 59 60 61 61 108

62 63 64 65 152 66

67 68 69

110 72 21 70-71 136 21

73 39 74 75 76 20 105

159 77 78 79 168 80 81 82 83

84 85 86 87 88 23 89 97 90 91 92 93

LE COMTE LOLA CRUZ

M

MALOVE FASHION MADAME MAGRA MAGUM MANISA MARGARET BRAND MARA GIBBUCCI MARBET MARGO COLLECTION MARSELINI MARTYNEX MAXIMA MENBUR MAJKA REINHARDT MALVIN MIDORI MILANO ITALY METAFORA MODA CONSULTING MISS LK MODENCJA.PL MODENA STYL MORGAN MOOVE MOLLY BRACKEN MOS MOSH MARCO DIAMENTI MULTITEXTIL MUSO

N

NEW LOVERS SHOES NICOLE LEE U.S.A NIREN NICKEL SPORTSWEAR NOCHE MIO NOBO NOR NU

O

OYCA OTAKA

P

PATRIZIA ARYTON PATRIZIA ORINI PERSO PARO DESIGN PIKOLINOS POTIS AND VERSO PPEP

R

RABARBAR RABIONEK RAVN REDI FASHION RESET RIPANI ROCKANDBLUE

149 48

94 95 96 97 108 98 99 100 101 102 78 103 104 105 129 106 70 107 108 109 110 111 23 112 113 159 114 116 83

29 117 115 68 119 118 70 70

120 160

121 132 122 123 124 125 28

31 126 159 127 70 128 129

R

RINO & PELLE RJ ROCKS JEANS ROGERS ROTEX ROUS RYBA ROMA FASHION

116 130 131 132 134-137 138 167

S

SANDWICH 133 SCAVIOLA 139 SISEL 140 SEMPER 141 SENSO 142 SHE WOMAN’S FASHION 143 S:HEIRT 144 SIGNATURE 39 SOYACONCEPT 145 SPEKTRA STUDIO 146 147 SMASHED LEMON SUN OF GABA 148 STEHMANN 149 SUNWEAR 150 SOPHIA CURVY 108 135 SEGNO

T

TUFFONI TANGO FASHION TETE A TETE TATUUM TOVA TRETORN TWIST&TANGO

U

ULMANI SHOES UNISONO

V

VISSAVI VENEZIA VIZIO COLLEZIONE

W

WEGA WONDERS [WAW]FASHION WILLI

X

XT STUDIO

Y

YVETTE YAYA YVON

Z

ZAPS ZEST

151 152 21 153 155 97 159

154 157

156 157 26

152 158 159 161

23

162 163 164

165 166

MODA DAMSKA

AB NAHLIK AFUNGUARD AGENCJA MODY LCM AL-BO COLLECTION ALDONA ANNEMONE ALMAX FASHION ALEKSSANDRA ANCORA COLLECTION ANEKKE AUREX


STOISKO 10A

AB Nahlik to polska rodzinna firma z wieloletnią tradycją. Założona przez dwie siostry, Agnieszkę Nahlik – projektantkę i Beatę Nahlik – inżyniera tekstyliów. Razem, od ponad dwudziestu lat tworzą modę na ekologię i kolekcje z naturalnych i ekologicznych tkanin, takich jak: len, bawełna, jedwab, wełna. Znakiem rozpoznawczym marki są ręczne wykończenia oraz unikalne nadruki. Ubrania, marki AB Nahlik są dedykowane dojrzałym dziewczynom, które poszukują wyjątkowych ubrań z duszą. Zapraszamy!

ul. Wojciecha Kilara 11, 91-335 Łódź + 48 42 654 61 72 + 48 609 792 952 abnahlik@abnahlik.pl www.abnahlik.pl 18


STOISKO 52B

19


STOISKO 111C

JOSH-V to luksusowe kolekcje, charakteryzujące się wysokiej jakości tkaninami i wyrafinowanymi wykończeniami. Kolekcje holenderskiej marki są znane z komfortu noszenia oraz modnych i ponadczasowych kolorów. by Morgana Italy to hiszpańska marka modowa, która wyróżnia się świeżością pomysłów oraz jakością wykonania. Każda kolekcja odzwierciedla nowe trendy modowe oferując klientom szeroką gamę wzorów nie tylko odzieży, ale również akcesoriów. Marka MAXIN jest idealnym połączeniem elegancji oraz kobiecości. Projekty greckiej marki są przełamaniem ponadczasowej klasyki z innowacyjnymi fasonami, dzięki czemu każda rzecz jest unikatowa oraz szykowna.

ul. Konstantynowska 13, 95-200 Pabianice +48 42 278 20 40, +48 600 202 275 biuro@agencjamodylcm.pl www. agencjamodylcm.pl

20


STOISKO 56B

Jesteśmy polską, rodzinną firmą z wieloletnią tradycją. Działamy na rynku już od 1986 roku. Tworzymy z pasji do dziewiarstwa. Każdy nasz model powstaje z należytym zaangażowaniem, które gwarantuje zadowolenie klientów. Nasze swetry damskie, podobnie jak pozostałe wyroby, zawsze pozostają w zgodzie z aktualnymi trendami w świecie mody. Dzięki zastosowaniu do ich produkcji starannie wyselekcjonowanych przędz, odznaczają się one nie tylko pięknym i unikalnym wzornictwem, ale także znakomitą jakością. ▪ AL-BO jest klasyczną linią, którą dedykujemy dojrzałym kobietom o wymagającym i eleganckim stylu. Połączenie komfortu, klasyki i elegancji z aktualnymi trendami w modzie. ▪ IMMAGINE to marka, która powstała z myślą o klientkach pragnących podkreślać swój indywidualizm. Dzięki swojej oryginalności pozwala na stworzenie własnego stylu. ▪ ISOLA jest designerską linią w której dominuje nowoczesny styl, dopasowany do dynamicznego życia. Ciekawe wzornictwo i niepowtarzalne fasony są idealne dla kobiet, które lubią bawić się modą. Linia stworzona przez znaną polską projektantkę Łucję Wojtalę jest idealna dla pewnych siebie i odważnych kobiet. ▪ TETE A TETE to krótkie mini serie butikowe. Rozsądna cena i niepowtarzalna jakość. Naszymi klientkami są kobiety, które realizują się na wielu polach i są świadome swoich potrzeb także w sferze wizerunku.

ul. Fabryczna 8c, 32-650 Kęty, +48 33 845 11 07 +48 696 635 116 hurt@al-bo.com.pl www.al-bo.com.pl www.swetry.com.pl 21


STOISKO 23A

Propozycje naszej firmy skierowane są do kobiet aktywnych, pragnących samodzielnie kreować swój wizerunek poprzez modny, niebanalny strój. Duża gama modeli w naszych kolekcjach ułatwia zestawienie poszczególnych elementów w indywidualny sposób co pozwala na stworzenie swojego niepowtarzalnego stylu. Priorytetem ALDONY jest dbałość o szczegóły. Szlachetne tkaniny, ozdobne detale, różnorodne wzornictwo i klasyczne wzory, zapewniają utrzymanie aktualnie panujących trendów w nieustannie zmieniającym się świecie mody. Firma stale się rozwija, rozbudowuje sieć sprzedaży, wprowadza innowacyjne rozwiązania, co sezon zaskakując nowymi kolekcjami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą kolekcją na sezon, pełną eleganckiej prostoty i wysmakowanej swobody. Our products are aimed at active women who want to create their image on their own by means of fashionable and original clothing. A wide range of models in our collections facilitate the individual combination of elements which in turn, allows to create own exceptional style. The priority of „ALDONA” is the care for details. Refined fabrics, decorative details, diversified design and classic patterns guarantee maintaining the current trends in the constantly changing fashion world. The company is still developing, the sales network is expanding, and new innovative solutions are implemented. Consequently, we release surprising collections annually. Get familiar with our newest, full of elegant simplicity and tasteful freedom collection for next season.

ul. Strzeszyńska 176, 60-465 Poznań +48 61 81 19 603 aldona@aldona.info.pl www.aldona.info.pl 22


STOISKO 116C

Haute couture, Paryż i wielcy kreatorzy mody - to źródła inspiracji dla projektantów znanych francuskich firm, których unikalne kolekcje regularnie prezentujemy w naszych sklepach. Ich twórcza pasja jest także naszą i dlatego działamy tak, by moda znad Sekwany była natychmiast dostępna dla klientek w Polsce. Klasyka i elegancja, a do tego dyskretne uwodzicielstwo z odrobiną szaleństwa składają się na styl, który tak bardzo odpowiada Polkom. Ponad dwadzieścia lat temu zapragnęliśmy, aby francuscy projektanci ubierali kobiety również w Polsce. W tym celu w 1991 roku stworzyliśmy firmę ANNEMONE, która importuje francuską i włoską odzież damską. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem firm MORGAN, LAUREN VIDAL, SINEQUANONE, HUMILITY, LA FÉE MARABOUTÉE, XT STUDIO, BEST MOUNTAIN, LA PETITE FRANÇAISE i SISTE’S w Polsce i w Czechach. Nie spoczęliśmy jednak na laurach! Wciąż wnikliwie obserwujemy rynek mody, poszukując nowych partnerów z całej Europy. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na jakość, oryginalność wyrobów naszych potencjalnych kontrahentów. Francuska marka, która poza atrakcyjnymi cenami, cechuje się wysoką jakością wykonania i niebanalną tożsamością kolekcji. Kobieta Morgan jest silna i nowoczesna, jej wygląd balansuje pomiędzy zmysłowością, charyzmą, stylem rock i glam. Kolekcje skierowane są zarówno do młodszych, aktywnych kobiet, jak również do lubiących wyróżniać się pań w dojrzałym wieku.

Włoska marka, która przemawia do eleganckiej i współczesnej kobiety. Wysokiej jakości odzież utrzymana jest we włoskim stylu oraz zaspokaja wszystkie potrzeby w życiu kobiety. Romantyczno-elegancki smak kolekcji pozwala stworzyć strój odpowiedni na każdą okazję, czyniąc każdą kobietę wyjątkową.

ul. Błażeja Winklera 21, 60-246 Poznań 061 661 45 02, +48 696 072 722 biuro@annemone.com.pl www.annemone.com.pl

Francuska marka istniejąca od 25 lat. Ekskluzywny styl opiera się na unikalnych wzorach i rysunkach, wygodne materiały uwodzą współczesną kobietę. Różne rodzaje sylwetek harmonijnie się uzupełniają, potrafią zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających (rozmiary do 46). 23


STOISKO 124C

ul. Złota 58 98-220 Zduńska Wola +48 607 603 303

24

www.almax.co biuro@almax.co


STOISKO 36A

Tworzone przez nas kolekcje kierujemy do kobiet szukających w modzie niebanalnych rozwiązań. Uważamy, że każda kobieta – niezależnie od wieku – może wyglądać nowocześnie. Dalecy jednak jesteśmy od bezrefleksyjnego kopiowania światowych trendów, wszelkie nowości zawsze poddajemy szczegółowej analizie. Pragniemy odświeżyć “look” Polki po trzydziestce, czterdziestce, czy też pięćdziesiątce - chcemy ubrać ją w to, co modne, nowatorskie, ale jednocześnie wyważone i utrzymane w duchu kobiecości. Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami mody, która ubiera a nie przebiera, która eksponuje atuty wizerunku, ale nie staje się jego dominantą. Każda nasza kolekcja przynosi niepowtarzalne modele będące wynikiem pracy prężnie działającego zespołu projektowego. Pracujemy wyłącznie na tkaninach i dodatkach najwyższej jakości pochodzących od europejskich producentów. Nasza bezkompromisowość w procesie produkcyjnym przejawia się w skrupulatnym weryfikowaniu wszystkich modeli oraz dbałości o każdy, nawet najmniejszy, detal.

95-200 Pabianice, ul. Kapliczna 21 + 48 691 777 074 p.zawadowicz@alekssandra.pl www.alekssandra.pl 25


STOISKO 16A

M O D N E D O D AT K I

AUREX to lider wśród dostawców damskich akcesoriów mody. Od 29 lat firma gwarantuje niepowtarzalność i najwyższą jakość dodatków modowych, dwóch znanych i renomowanych marek. • EWA ENNE to twarzowe nakrycia głowy, w tym kapelusze, które nigdy nie tracą kształtu, czapki z pomponami, a także drukowane laserowo szale, chusty i apaszki z jedwabiu i wełny, kolorowo tkane, żakardowe etole i poncza oraz rękawiczki i komplety. • VIZIO to unikatowe pod względem wzornictwa czapki, chusty i szale wykonane z przędz jakości PREMIUM, w tym alpaki, moheru i wełny merynosowej, zdobione cekinami, perełkami, koralikami, a również kryształkami Swarovskiego. AUREX to sprawdzony, rzetelny i niezawodny dostawca kilkuset sklepów w Polsce i zagranicą.

91-360, Łódź, ul. Nefrytowa 70 + 48 42 658 57 11 aurex@aurex.pl 26


STOISKO 125C

NASZE KOLEKCJE: • BASTET STREETWEAR Linia dla kobiety aktywnej, ceniącej w ubiorze charakter i wygodę. W naszych kolekcjach najważniejszy jest wyrazisty styl i oryginalne projekty. Bluzy, dresy, komplety, sukienki, topy, tuniki oraz spodnie i spódnice. • BASTET OUTDOOR Płaszcze, kurtki, kamizele. W każdym sezonie nowości. Połączenie ciepłych pikówek, dziewiarstwa i atrakcyjnych dodatków. Linia zawsze zgodna z trendami w modzie, ale równocześnie szalenie praktyczna i wygodna. • BASTET JERSEY Miłe w dotyku, mięciutkie swetry czy tuniki w bogatych zestawach kolorystycznych. Przy projektowaniu tego produkty przyświeca nam złota zasada � chcemy sprawić naszym klientkom radość noszenia naszych swetrów.

OUR COLLECTIONS:: • BASTET STREETWEAR A product line designed for active women who appreciate clothes that combine character and comfort. Our expressive style and original designs are the most important aspects of our collections. Sweatshirts, tracksuits, clothing sets, dresses, tops, tunics as well as trousers and skirts. • BASTET OUTDOOR Coats, jackets and waistcoats. Every season brings new products. The line combines warm puffer jackets, knitwear and eye-catching accessories. The outdoor line always follows fashion trends, it is also highly practical and comfy. • BASTET JERSEY Nice-to-the-touch, soft sweaters or tunics in rich color schemes. When designing these products, we follow the golden rule: We want our customers to have a joyful experience wearing our sweaters.

ul. Łódzka 45/47, 95-030 Rzgów +48 506 048 455 biurobastet@op.pl www.bastetfashion.pl 27


STOISKO 108C

oraz

to marki mody damskiej należące do niemieckiej grupy Zwei-M. Ppep specjalizuje się w casualowych produkach denimowych, natomiast Baronia to wysokiej jakości, ponadczasowe okrycia wierzchnie.

Wyłącznym przedstawicielem marek w Polsce jest

Prezentacja kolekcji wiosna/lato 2020 w showroomie do 8.09.2019.

www

www.bariss.pl info@bariss.pl +48 689 441 463 ul. Ogrodnicza 1A 03-605 Warszawa

28


STOISKO 107C

to belgijska marka, która skradła serca wielu Polek.

Jej produkty cechuje niepowtarzalny design a szczególnym atutem są starannie dobrane tkaniny najwyższej jakości.

Wyłącznym przedstawicielem marek w Polsce jest

Prezentacja kolekcji wiosna/lato 2020 w showroomie do 8.09.2019.

www

www.bariss.pl info@bariss.pl +48 689 441 463

to hiszpańska marka stawiająca na lokalną produkcję. Te wykonywane ręcznie wzory obuwia zachwycają

ul. Ogrodnicza 1A 03-605 Warszawa

delikatnością i kobiecością. 29


STOISKO 208F

T

orebki polskiej marki Bertoni Fashion charakteryzuje unikatowy design oraz najwyższa jakość wykonania. W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz wzorów - artystycznych, zwierzęcych, geometrycznych, czy orientalnych. Torebki filcowe Bertoni są lekkie i wygodne, ale jednocześnie niesamowicie wytrzymałe i jednoc łatwe w utrzymaniu. Staramy się używać materiałów ekologicznych. Produkty dostępne w naszym sklepie powstają w 100% z polskich materiałów oraz we współpracy z polskimi producentami. The handbags of the Polish brand Bertoni Fashion are characterized by a unique design and the highest quality of workmanship. Our offer includes a wide range of designs - animal, geometric, artistic or oriental. Bertoni felt bags are light and comfortable, but at the same time incredibly durable and easy to maintain. We try to use ecological materials. The products available in our store are made of 100% of Polish materials and in cooperation with the Polish producers.

+48 601 988 759 k.sierocka@arco.net.pl

bertonisklep.pl Partyzancka 186/190 95-200 Pabianice 30


STOISKO 54B

31


STOISKO 118C

MODA DLA KOBIET Z CHARAKTEREM Bianca staje się coraz młodsza. Modowa reorientacja jest dobra dla marki, a style smart casual zachwycają kobiety po pięćdziesiątce. Nowoczesny wygląd z nowym logo ‘bianca love yourself’ ma nadać marce jeszcze więcej charakteru. Moda nie ma już nic wspólnego z wiekiem. Żadna kobieta nie pozwala się zaszufladkować. Kobiety po pięćdziesiątce stanowią najszybciej rosnącą grupę ludności. Droga, którą obrała Bianca, jest właściwa. Moda się odmłodziła, a dwanaście programów w roku dają ekscytującą mieszankę w harmonijnych sekwencjach kolorystycznych. Bianca skoncentrowała kolekcję na nowy sezon tak, aby warianty tematyczne mówiły same za siebie. Comiesięczne tematy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby warianty kolorystyczne w dłuższym czasie przeplatały się jak mozaika i tworzyły harmonijny obraz, także w kolejnych miesiącach.

ul. Marszałkowska 9/15, 00-626 Warszawa Tel. 22 739 88 51 bianca@bianca.pl www.bianca.pl www.bianca-sklep.pl 32


STOISKO 130C

BLUE SEVEN WOMEN to: Charakter południa - cztery serie BLUE SEVEN WOMEN inspirowane są jasnymi, ciepłymi i klarownymi kolorami natury. Pastelowa cytrynowa żółć, ciepła terakota i zwiewny błękit przypominają światło i kolory Toskanii. Idealna sylwetka przywołuje obfite kroje, płynne właściwości, a także modne wiązania. Cztery motywy uzupełnia przytulna seria ESSENTIAL w stylu lounge. BLUE SEVEN BLUE to: Modny wygląd zainspirowany różnorodnością przyrody, zarówno dzikich zwierząt, jak i romantycznie rozmarzonych - tak przedstawiają się cztery tematy z kolekcji BLUE SEVEN BLUE.

Pl. Daszyńskiego 14/6, 42-200 Częstochowa +48 501007873 m.ksiazek@blueseven.com www.blueseven.com 33


STOISKO 81C

Markę blue shadow tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży odzieżowej. Od kilku lat w całej Polsce dynamicznie rozwijamy sieć butików własnych oraz sklepów współpracujących, którym dajemy wyłączność geograficzną na sprzedaż kolekcji blue shadow, a także wsparcie w szkoleniu z obsługi Klienta, stylizacji oraz przy planowaniu promocji. Współpracę potwierdza certyfikat wyłączności terytorialnej. Konsekwentnie budujemy silną markę opartą na:

• • • • • •

autorskich kolekcjach, niepowtarzalnym wzornictwie i oryginalnych fasonach polityce krótkich serii i cotygodniowym wprowadzaniu nowych modeli kolekcjach projektowanych i produkowanych w Polsce szerokiej gamie rozmiarów od 34 do 50 programie doskonalenia obsługi Klienta poprzez system specjalistycznych szkoleń kształcących doradców i stylistów własnym koncepcie visual merchandisingu

+48 42 212 77 77 hurt@blueshadow.pl www.b2b.blueshadow.pl 34


STOISKO 59B

BOCA to polska firma, której głównym celem jest tworzenie ekskluzywnych produktów z najwyższej jakości naturalnych skór, futer oraz tkanin. Casualowe kreacje, jak również eleganckie stroje, pod postacią płaszczy, kurtek, spódnic, sukienek i spodni pozwolą rozpoznać sztandarowe cechy marki, którymi jest elegancja, jakość, wygoda i innowacyjny styl. Inspirację kolekcji jesień-zima 2019/2020 stanowiły światowe trendy mody. Dominujące motywy to: proste formy, oryginalne konstrukcje, zwierzęce wzory, łączenie tkanin ze skórą oraz niepowtarzalne zdobnictwo. Najnowsza kolekcja wraz z szeroką gamą dodatków w postaci unikatowych torebek i portfeli firmy BOCA, tworzą spójną całość, prezentując wizję marki. BOCA is a Polish company which main goal is a production of exclusive wear and fancy goods made of highest quality natural leathers, furs and textile. Casual outfit as well as elegant one, made of high quality natural leather and fur as coats, jackets , skirts, dresses and pants will recognize representative brand features which is elegance, quality, comfort and innovative style. Collection Autumn – Winter 2019/2020 was inspired by world fashion trends. Characteristic features: simple forms, original designs, animal style, combining fabrics with leather and unique ornaments. The latest collection, with a wide range of accessories in the form of unique BOCA handbags and wallets, form a coherent whole, presenting a vision of the brand.

ul. Zielińskiego 3, 26-600 Radom + 48 502 284 636 biuro@boca.pl www.boca.pl 35


STOISKO 201F

BRENDA ZARO to hiszpańska marka obuwia damskiego w rozmiarach 32-45, ze skór jagnięcych i silikonu obuwniczego, produkuje się w technologii FLEX & COMFORT. Obuwie jest zaskakująco wygodne. Kolekcja na wiosnę – lato 2020 jest przygotowana w szerokiej gamie modnych kolorów oraz w ciekawych stylizacjach. Wśród kolorów dominują: barwne złoto, nasycone odcienie koloru żółtego i pomarańczowego, jasny błękit, turkus, kobalt, granat, klasyczna czerń. Nadal są obecne wszystkie odcienie jasnych kolorów: beż, kamel, pudrowy róż. W ofercie występują różne stylizacje: zebra, jaszczurka, nakropienia, błyski, fluorescencja,… wszystko do obejrzenia w firmowym katalogu skór. Obcasy od kształtów klasyki do nowo wprowadzonej fantazji. Osobną ofertę stanowi obuwie z silikonu obuwniczego. Zyskało ono miano BIŻUTERII NA STOPY. Coś wyjatkowego i sprawdzonego – przeźroczyste cholewki z pięknymi ozdobami z kamieni biżuteryjnych, tworzą niepowtarzalną wzorniczo, a przy tym komfortową ofertę. Marka jest otwarta na indywidulane zmiany w obuwiu i potrzeby sklepów. Aby się przekonać, zapraszamy na nasze stoisko we foyer na głównej kondygnacji, między schodami z parteru, a pierwszym wejściem do pawilonu.

+48 501 515 392 aster-obuwie@wp.pl Polska Południowa: +48 501 385 784 jolaobuwie@op.pl www.brendazaro.com 36


STOISKO 211F

Bogactwo naturalnych surowców, symboli i kolorów występujących na wyspie Bali, stały się inspiracją do stworzenia biżuterii modułowej Bali Clicks Original. Wymienne kliki mocowane są do bransoletek z wysokiej jakości skóry za pomocą systemu zatrzaskowego. Do jednej bransoletki można dokupić wiele klików, co umożliwia zmianę wyglądu biżuterii w zależności od ubrania, okazji czy nastroju. Our company distributes the Bali Clicks Original modular jewellery in Poland. Both the Hindu tradition of symbols and the richness of natural resources occurring on the island Bali, have become an inspiration to create a modular jewellery Bali Clicks Original. Exchangeable elements of jewellery, called Clicks, are fastened to bracelets of high quality leather using a snap system. This allows you to change the style of your bracelet, earrings or necklace depending on the suit, mood or occassion.

ul. Emilii Plater 7/13, 10-562 Olsztyn tel. 506393457 info@baliclicksoriginal.pl www.baliclicksoriginal.pl 37


STOISKO 127C

Unikatowy design, dbałość o detale to cechy, z którymi CLICK FASHION jest identyfikowane od początku. Dopracowane konstrukcyjnie wzory, starannie dobrane komponenty oraz atrakcyjne kolorystycznie zestawy to powody, dla których jesteśmy ulubioną marką naszych klientów. Mocną stroną naszych kolekcji są przemyślane i skoordynowane ze sobą produkty. Pełna oferta, od płaszczy, przez żakiety, bluzki, sukienki, spodnie i spódnice w spójnych kolorystycznie kapsułach pozwala z łatwością skompletować pełne looki. Tworząc kolekcje w CLICK FASHION myślimy o kobiecie w różnych sytuacjach, dzięki nam czuje się odpowiednio ubrana na każdą okazję. Kolekcja wiosna-lato 2020 powstała z dużym naciskiem na ekologiczne trendy w modzie. Stąd dominujące w kolekcji kolory ziemi i naturalne tkaniny. Nie zabraknie też żywych i radosnych odcieni prezentujących pozytywną energię w podejściu do nadchodzącego sezonu. Komfort i elegancja to wyznaczniki najnowszej kolekcji. Niepowtarzalność zapewniają autorskie druki oraz detale. CLICK FASHION - Ubieramy w siłę jaką daje pewność, że wyglądasz doskonale!

ul. Miłkowskiego 3/9 30 - 349 Kraków 12 269 74 50 biuro@clickfashion.pl b2b@clickfashion.pl 38


STOISKO 112C

Firma Compras S.C. jest wyłącznym dystrybutorem kolekcji duńskiej grupy odzieżowej BTX Group. Od wielu lat prezentuje kolekcje, oferujące szeroki asortyment, począwszy od dzianin, poprzez kurtki, spodnie, bluzki, sukienki, spódnice, po dodatki. Wszystkie kolekcje cechuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania oraz zastosowanych materiałów.

• •

Brandtex jest nowoczesną marką typu casual, skierowaną do kobiet dojrzałych, ceniących bycie elegancką, Ciso to kolekcja skierowana do kobiet o pełniejszych kształtach, ceniących sobie komfort i wygodę przy wysokiej jakości, ale również mających odwagę podkreślić swoją kobiecość i klasę, Signature jest kolekcją stworzoną w oparciu o najnowsze trendy, bogatą kolorystykę i ciekawe printy, uwzględniając przy tym wygodny i swobodny styl, Jensen to marka, w której kobiety znajdą wiele codziennych stylizacji, w rozsądnej cenie, ale z zachowaniem wysokiej jakości

ul. Milionowa 55, 93-113 Łódź 42 682-70-50 info@compras.pl www.compras.pl 39


STOISKO 128C

City Classic- to dynamiczna i szybko rozwijająca się firma specjalizująca się w odzieży wierzchniej.Posiadamy szeroką gamę kurtek i płaszczy na wszystkie pory roku. Prezentujemy kolekcje odnoszących sukcesy i dobrze znanych naszych marek, takich jak City Classic, Nortfolk, Morancer. Wybór stylów jest ściśle nadzorowany przez naszych specjalistów i dostosowany do europejskiego gustu i stylu.Oferujemy szeroki wybór odzieży damskiej, męskiej i młodzieżowej w różnych kolorach na każdą porę roku i we wszystkich rozmiarach. Głównymi zaletami naszej firmy są niezawodna jakość, rozsądne ceny i ciekawy styl. Ciężko pracujemy, aby zaoferować naszym klientom nowe i odpowiednie projekty. Wszystkie nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości naturalnych lub syntetycznych materiałów. Nasze doświadczenie pokazuje, że produkty te wyróżniają się płynnością i są dobrze dystrybuowane przez naszych dealerów w regionie.

61-315 Poznań, ul. Pokrzywno 4 + 48 510-179-992, +37 065234118 oksana114@wp.pl 40


STOISKO 83C

Kolekcja Changes na sezon jesień/zima 2019/20 jest naszą odpowiedzią na zmieniający się świat. Odzwierciedla to, jak dorośliśmy jako marka. Jest kolekcją skierowaną do kobiet, które wiedzą czego chcą od życia. W tym sezonie postawiliśmy na kobiecość w wygodnym, casualowym wydaniu. Wprowadziliśmy cztery nowe modele sukienek – zwiewną, długą Boho, dziewczęcą Cannes, nawiązującą do stylu kultowej modelki Twiggy Malmo oraz niesamowicie wygodną Copenhagen z półgolfem. W kolekcji znajdują się również dwa modele spódnic – nasza bestsellerowa St. Tropez oraz zupełnie nowa Malta, która przypadnie do gustu kobietom o bardziej romantycznej naturze. By dopełnić stylizacje stworzyliśmy kobiece, dopasowane golfy, wygodne bluzy London oraz klasyczne płaszcze Oxford. W kolekcji pojawiają się trzy printy, w tym jeden stworzony przez duet sióstr Osadzińskich, które połączone są z wiodącymi kolorami sezonu takimi jak musztarda, kobalt i czerwień. Wysoka jakość surowców jest głównym atutem naszej marki. W kolekcjach wykorzystujmy szlachetne tkaniny jak i dzianiny, zwracając dużą uwagę na ich dobry gatunek i praktyczność. Wszystkie kolekcje powstają w rodzimych szwalniach z polskich tkanin. Podczas produkcji naszych ubrań kierujemy się standardami FairTrade.

+48 533 353 704 d.niedzwiedzka@colorshakestore.com 41


STOISKO 1A

Najnowsza wiosenno-letnia kolekcja firmy CON DUO to jak zawsze, połączenie niebanalnego wzornictwa, gra kolorami i stylami. Wiosna lato 2020 będzie pod hasłem wygoda, moda, kolor, wakacje. Dzięki mini kolekcjom można bawić się modą poprzez dowolne łączenia i zestawienia bluzek, tunik, wdzianek, bluz, spodni, spódnic i sukienek. Kolekcja została zaprojektowana w kilku liniach. Odnajdujemy to w doborze tkanin, w konstrukcjach oraz łączeniach kolorystycznych. Unikalny styl kolekcji jest wynikiem ciekawego łączenia tkanin, dzianin czy siatek, który podkreślony został niebanalnymi detalami w wykończeniach poszczególnych modeli.

ul. Polna 15, 98-400, Wieruszów +48 62 78 41 731 +48 62 78 41 335 office@conduo.pl www.conduo.pl 42


STOISKO 8A

Conform-Fashion jest polską firmą zajmującą się modą od 1982 roku. Kolekcje noszone są przez osoby ceniące zmysłowość w klasycznym wydaniu. Sukienki, bluzki, tuniki i koszule dedykujemy dla kobiet dojrzałych, lubiących dobrze wyglądać, preferujących wygodę i jakość. We współpracy z projektantami tworzymy własne projekty, które mają ubierać a nie przebierać. Inspiracją Conform-Fashion jest przenikanie się koloru, faktury i struktury tkanin, które starannie wybieramy i dbamy by były najlepszej jakości. Zmierzamy do aktualnych trendów wzbogaconych szykownymi dodatkami i tworzymy spójność w stylu, nacelowaną w ponadczasowość i kobiecość. Conform-Fashion is a Polish company dedicated to fashion since 1982. Collections are worn by persons who value sensuality in the classic form. Dresses, blouses, tunics and shirts are dedicated to mature women who like to look good, prefer comfort and quality. In cooperation with designers, we create our own designs that are meant to dress and not to look weird. The Conform-Fashion inspiration is the permeation of colors, texture and structure of fabrics, which we carefully select and make sure that they are the best quality. We are heading to current trends enriched with stylish accessories and create consistency in style, aimed at timelessness and femininity.

+48 606 662 666 Conformpl@gmail.com 43


STOISKO 71B

Cotton Club to nowoczesna marka z długoletnią tradycją i gronem stałych klientek. Misją marki jest dotrzymanie kroku współczesnym kobietom, które realizują się na wielu polach i są świadome swoich potrzeb, także w sferze wizerunku. Kolekcje Cotton Club projektujemy i szyjemy w Polsce, co gwarantuje wysoką jakość wykończenia. Tworzymy sześć kolekcji w roku, ze szlachetnych, wysoko-gatunkowo tkanin i dzianin oraz unikatowych dodatków i nadruków. Łączymy elegancję z casualową wygodą, a kapsułowy charakter kolekcji pozwala budować wiele stylizacji o niepowtarzalnym charakterze.

ul. Zakopiańska 9, 30-418 Kraków +48 12 263 90 70 office@cottonclub.pl www.cottonclub.pl 44


STOISKO 89C

DANHEN to marka dla kobiet, które cenią sobie jakosć i wyjątkowosć ubrań. Budyjemy kolekcje w oparciu o swiatowe trendy szyjąc w Polsce, aby zapewnić najwyższą klase wykończenia. Podkreslamy kobeicosć i dodajemy pewnosci siebie. Dobrze skrojone garnitury, eleganckie sukienki i przyjemne dzianiny - krótkie serie i wiele modeli w kolekcji pozwalają kobietą na budowanie spójnej, dobrej jakoscowo i niebanalnej garderoby. DANHEN - codziennie wyjątkowa. DANHEN is a brand for women who value quality and uniqueness in clothing. We build our collections based on global trends, but we sew in Poland to provide the highest class of finish. We emphasize femininity and we add confidence. Well-tallored suits, elegant dresses and luxurious knits - We make short series and with many models in the collection to allow women to build a consistent, good quality and original wardrobe. DANHEN - unique every day. ‚’

ul. Korczaka 2 62-052 Komorniki /k Poznania +48 501 108 444 +48 501 108 444 www.danhen.com 45


STOISKO 90C

Coraz więcej kobiet pragnie mody, która oferuje im więcej niż nowe ubranie w szafie. Pragną ubrań jakościowych, pasujących do ich stylu życia, zgodnych z wartościami ekologicznymi. Wybierają ubrania, które sprawią im szczerą radość i które mogą nosić z czystym sumieniem – dłużej niż jeden sezon i częściej niż na jedną okazje. Nie szukaj kompromisu między zrównoważoną modą i oryginalnym stylem. Poznaj De La Fotta. WARTOŚCI ▪ Projektujemy, nie powtarzamy ▪ Dopasowujemy ubrania do kobiet, a nie kobiety do ubrań ▪ Tworzymy modę pełną radości, dobrego samopoczucia i różnorodności. FAKTY ▪ Jesteśmy na oficjalnej liście marek wolnych od futer ▪ Stosujemy politykę inkluzywności, zrównoważonego rozwoju i minimalizacji odpadów ▪ Szyjemy bez okrucieństwa, bez wyzysku, transparentnie i lokalnie ▪ Promujemy i wspieramy dobre samopoczucie kobiet i ruch Plus Size ▪ Pracujemy na 100% łódzkich i / lub 100% europejskich tkaninach i dzianinach w standardzie Oekotex ▪ Wyróżniają nas autentyczne wzornictwo, ekskluzywne wzory i autorskie kolekcje. MISJA Dobrze ubrana kobieta jest sobą. Dlatego dobre ubranie jest dla nas tak ważne.

Ul . Lechicka 11, 91-230 Łódź +48 601 421 998 kontakt@delafotta.com www.delafotta.com 46


STOISKO 12A

47


STOISKO 18A

SAS Agencja Handlowa Sebastian Stańczuk +48 601 06 30 30, sebastian.everywomen@gmail.com Oskar Młyński +48 604 517 235 oskar.mlynski@gmail.com 48

SAS Agencja Handlowa Sebastian Stańczuk


STOISKO 131C

Firma DUBLON® jest producentem i importerem najmodniejszej sztucznej biżuterii. Prowadzimy sprzedaż hurtową biżuterii sztucznej już od 1982 roku. Proponujemy naszym klientom najnowsze wzornictwo zgodne ze światowymi trendami mody. Zapewniamy najlepszą jakość wyrobów i konkurencyjne ceny. Nasza oferta obejmuje bardzo bogaty wybór naszyjników, kompletów, kolczyków, klipsów, broszek, bransolet oraz bardzo bogatą ofertę spinek męskich. Zapraszamy do współpracy przedstawicieli sklepów i hurtowni. DUBLON® is a manufacturer and importer of the most fashionable imitation jewelry. We are a wholesaler of imitation jewelry since year 1982. We present our costumers the latest and the most stylish designs according to international fashion trends. We provide the best quality and competitive prices. Our offer contains huge variety of necklaces, earrings, bracelets, brooches, cuff links & tie clips as well. We kindly invite the wholesalers & retailers to cooperation

ul. Patriotów 345, 04-760, Warszawa + 48 22 815 22 90 dublon@dublon.pl www.dublon.pl 49


STOISKO 45A

Historia marki Duet Woman sięga 1988 roku. Firma stale się rozwija dbając o najwyższą jakość i perfekcję wykonania produktów. Tradycja i wieloletnie doświadczenie w projektowaniu koszul uczyniły nas ekspertem w swojej dziedzinie oraz rozpoznawalną marką na polskim rynku. Oferta marki Duet Woman to damskie koszule i bluzki. Tworzymy kolekcje dedykowane do pracy, na weekendy a także przeznaczone na specjalne okazje. Firma przywiązuje dużą wagę do solidnego wykończenia swoich produktów. Zależy nam na tym, aby drobne detale, takie jak kokardy i falbany były jedynie dodatkiem do projektu i doskonale współgrały z całością. Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie naturalne, wysokiej jakości bawełniane i wiskozowe tkaniny, które gwarantują klientce komfort i wygodę noszenia.Na mniej oficjalne okazje marka posiada w swojej ofercie kolekcję eleganckich bluzek. Wzory są bardziej wyraziste, nie mniej jednak trzymamy się najważniejszej zasady, jaką jest prostota, elegancja i ponadczasowa klasyka. Cały proces produkcyjny, od szkicu po wszycie metki odbywa się w Polsce. Celem marki jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości ubrań klientkom w całym kraju.

Ul. Jabłonkowa 23, 99-319 Dobrzelin +48 22 739 5 541 +48 24 285 10 04 +48 600 032 921 duetwomannadarzyn@wp.pl www.duetwoman.com 50


STOISKO 93C

51


STOISKO 132C

PPHU Tamara-Este w branży modowej zadebiutowała w 1981r. To firma produkująca niebanalną odzież damską, będącą esencją kobiecości w najlepszym wydaniu. Oferujemy Paniom doskonałe fasony i bogate wzornictwo materiałów. Powstające kolekcje sygnowane są własną marką ESTE. Naszym założeniem jest tworzenie ubrań dla wszystkich kobiet, które doceniają jakość polskich produktów. ESTE to polska marka modowa, która w oryginalny sposób interpretuje klasyczny styl łącząc prostotę i elegancję ze światowymi trendami. Nasza oferta opiera się na praktyczności i funkcjonalności. Modele tworzymy nieustannie w trakcie sezonu w krótkich seriach. Są proste, ale niebanalne, bogate w detale, podkreślają indywidualny styl nowoczesnej kobiety. Produkty wykonujemy z wysokiej jakości tkanin i dzianin, tak aby każda klientka mogła poczuć się wyjątkowo. Można się o tym przekonać dokonując zakupów z bogatego asortymentu jakim dysponujemy. PPHU Tamara-Este had its debut in the fashion industry in 1981. This enterprise produces unique women’s clothes which are the “essence of femininity” at their best. It offers excellent women’s fashions and many various fabric designs. Its collections have their own trademark ESTE. The aim of the ESTE enterprise is to create clothes for all women who appreciate the quality of Polish products. ESTE is the Polish enterprise which in the original way follows the classic style and connects the simplicity and elegance with global trends. Its offers are based on practicality and functionality. The closing models are created during appropriate fashion seasons in short series. They are simple but original, rich in details and emphasize the individual style of a modern woman. All clothes are made from high quality fabrics and knitwear to make every woman feel exceptional. To check how rich is the assortment of clothes the enterprise ESTE invites clients to do shopping there.

ul. Krakowska 82, 94-214 Łódź 42 634-80-41, 601 81 61 29 este@este.com.pl www.este.com.pl 52


STOISKO 207F

53


STOISKO 62B

EZURI – kobieca i nowoczesna marka, która czerpie doświadczenie z pokoleniowej, włókienniczej tradycji rodzinnej. Wyroby marki EZURI są niepowtarzalne i wykonane z największą pieczołowitością. Wiemy, że kobiety potrzebują ubrań zarówno casualowych, jak i wieczorowych, ale też biznesowych i właśnie wszystkie te fasony znaleźć można w naszych aktualnych kolekcjach. Każdy model powstaje z dbałością o szczegóły, a pracują nad nim najlepsi specjaliści od tekstyliów, konstrukcji i projektowania odzieży. Każda kolekcja od początku powstaje w Łodzi – mieście o bogatej i długiej tradycji włókienniczej. Szeroki asortyment sprawia, że każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie i będzie czuła się pięknie i kwitnąco, bez względu na wiek, rozmiar czy preferowany styl. Możemy już śmiało powiedzieć, że kobiety na całym świecie noszą i kochają nasze zwiewne sukienki i wygodne spodnie. Pokaż swoim klientkom kobiecość EZURI i dołącz do #ezuriteam! Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą kolekcją, która już skradła nasze serca. Czas na Twoje! Nasz asortyment: bluzki, sukienki, spodnie, spódnice, płaszcze

al. Kościuszki 23/25, 90-418, Łódź +48 501 399 373 www.ezuri.pl @ezurifashion 54


STOISKO 66B

55


STOISKO 17A

Fraas to rodzinna firma, która powstała w 1880 roku we Frankonii (północna Bawaria). Jest jedną z niewielu marek, które w dalszym ciągu prowadzą produkcję w Niemczech oraz we Włoszech. Fraas jest światowym liderem w produkcji szali i apaszek z doskonałej jakości kaszmiru, jedwabiu, wełny, bawełny, lnu, wiskozy, a także włókien chemicznych i mieszanych. W gronie klientów marki Fraas jest wiele rozpoznawalnych marek, takich jak: Christian Dior, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Paul Smith, Desigual, Esprit, Karstadt, Harrods, House of Fraser, El Corte Ingles, Tchibo i wiele innych.

ul. Łyżwiarska 12/1, 02-505 Warszawa + 48 888 372 270 www.frass.com 56

BEAUTY IS CRAFTED FROM YARN – AND WITH PASSION. SI NCE 1880.


STOISKO 34A

FAN LEATHER to Polska marka która od 18 lat specjalizuje się w produkcji odzieży skórzanej. Cała produkcja zlokalizowana jest w Polsce. Skóry, materiały tekstylne, dzianiny oraz wszelkie dodatki sprowadzane są z najlepszych fabryk z Niemiec, Włoch i Francji. Proponujemy szeroką gamę odzieży skórzanej damskiej i męskiej. Słyniemy głównie z wysokiej jakości kurtek, kożuchów i futer, w ofercie posiadamy również kolekcje zimowych kurtek tekstylnych oraz płaszczy z wysoko gatunkowej wełny Ofertę wzbogaca kolekcja lżejszej odzieży typu marynarki, sukienki, spódnice i spodnie. Wyczucie smaku, a jednocześnie wyjątkowa oryginalność i dbałość o detal wyróżnia markę FAN LEATHER od innych firm z branży. We are a Polish brand that has been specializing in the production of leather clothing for 18 years. All production is located in Poland. We import the leather and all accessories from the best factories in Germany, Italy, and France. Our offer includes a wide range of leather clothing for men and women. Our company is best known for high-quality jackets, sheepskin coats, and fur coats. We have recently expanded our offer of leather goods with lighter clothing such as blazers, dresses, skirts, and trousers. We also make textile jackets and wool coats which further enriches our offer. Good taste, exceptional originality, and attention to detail make FAN LEATHER stand out from other leather companies.

ul. Żeromskiego 3a 15-349 Białystok + 48 85 663 30 86 + 48 502 244 004 office@fanleather.com www.fanleather.com 57


STOISKO 73B

Far Far Fashion to polska marka odzieżowa, która powstała w samym sercu Łodzi. Cała oferta produkowana jest w Polsce. Marka tworzy modę dla kobiet, ceniących ponadczasowość, wygodę, elegancję i wyjątkowość. Stale podkreślamy siłę, kobiecość, odwagę i niezależność naszych klientek. Modele powstają z myślą o różnych figurach, a konstrukcja pasuję na każdą sylwetkę. zarówno szczuplejszych jak i zaokrąglonych. Kolekcję na sezon jesień-zima 2019, wyróżniają kolory, wzory z motywami roślinnym, oraz nowoczesna stylistyka. Oferujemy sklepom przyjazną, elastyczną formę współpracy. ▪ Proponujemy co miesiąc kilkanaście nowych modeli dedykowanych do aktualnej pory roku. ▪ Pracujemy w systemie pronto moda. nie ma więc potrzeby zamawiania produktów z dużym wyprzedzeniem. ▪ Państwa sklepem opiekuje się jeden z czterech handlowców odpowiedzialnych za dany region. ▪ Indywidualnie ustalamy warunki współpracy. ▪ Nasze produkty można zamawiać u przedstawiciela handlowego w czasie jego wizyty u Państwa, poprzez platformę internetową, telefonicznie lub osobiście w siedzibie firmy. ▪ Jesteśmy stale do Państwa dyspozycji, staramy się natychmiast reagować na Wasze potrzeby.

ul. Pomorska 41, 90 -203, Łódź + 48 42 630 30 09 + 48 601 311 139 farfar@farfar.pl www.farfar.pl 58


STOISKO 33A

SPRING/SUMMER 2020

FERIA to polska marka smart casual, która przełamuje schematy w myśleniu o ubiorze. Stworzona dla kobiet, które chcą czuć się sobą - wygodnie i jednocześnie profesjonalnie. Wprowadzenie do każdego modelu autorskich, dyskretnych i intrygujących detali ożywia każdą stylizację i pozwala się wyróżnić. Kroje stworzone zostały z wyjątkową atencją dla kobiecych sylwetek, tak aby strój uwalniał od skrępowania i dotrzymywał kroku współczesnej kobiecie w każdej sytuacji. Inspiracje czerpiemy z siły miasta o dużej tradycji włókienniczej, naszego doświadczenia w prowadzeniu marki modowej i rodzinnych wartości.

FERIA is a Polish smart casual brand that breaks patterns in thinking about clothing. Created for women who want to feel themselves - comfortable and professionally at the same time. The introduction of individual, discreet and intriguing details to each model enlivens every stylization and allows you to stand out from the crowd. All styles have been created with exceptional attention for women's figures, so that the outfit releases from constraint and keeps up with the modern woman in every situation. We draw inspiration from the strength of the city with a large textile tradition, our experience in running a fashion brand as well as family values.

ul. Lodowa 92, 93-232 Łódź +48 42 66 32 512 +48 660-638-903 feria@feria.pl www.feria.pl 59


STOISKO 25A

Studio Mody Françoise kieruje swoje propozycje ubiorów do kobiet eleganckich, ceniących dobry styl i wytworność. Kreacje firmy wyróżniają się własnym, rozpoznawalnym stylem, łącząc elegancję z odrobiną kokieteryjnej ekstrawagancji. Cechuje je wyszukane wzornictwo, perfekcja kroju, różnorodność tkanin, znakomite wykonanie i bogata gama kolorystyczna. Fashion Studio Françoise directs her fashion proposals to elegant women who value good style and flair. The creations of the company stand out in their own distinctive style, combining elegance with a touch of coolest extravagance. It is characterized by sophisticated design, perfection of cut, variety of fabrics, excellent workmanship and rich range.color.

ul. Ustrzycka 9a 35-504, Rzeszów +48 17 86 012 60 biuro@francoise.pl www.francoise.pl 60


STOISKO 21A

FURIA

BRAND

FURIA-BRAND.COM

Furia to nowatorska kolekcja ubrań dla kobiet poszukujących niestandardowych kreacji w najwyższej jakości. Nieszablo nowe modele oraz ciekawe konstrukcje w połączeniu z doskonałą jakością tkanin sprawiają, że kolekcja wyróżnia się spośród wielu marek oferowanych na polskim rynku modowym. Kolekcja Wiosna/Lato 2020 obfituje w różnorodne propozycję okryć wier wierzchnich, spódnic oraz bluzek, ale przede wszystkim sukienek wykonanych z naturalnych lnów wiskoz oraz bawełn.

FRANCESCAANTONUCCI.PL

Marka stworzona z pasji projektowania.To jeden z powodów, dla którego szerokie grono kobiet wybiera ją dla siebie. Francesca Antonucci oferuje wykonaną z wysokiej jakości tkanin odzież wizytową, sukienki, spódnice oraz komplety jak również kolekcję odzieży sportowej utrzymanej w konwencji sportowej elegancji. Kolekcja Antonucci, będąca odzwierciedleniem dbałości o ka każdy szczegół oraz precyzję wykonania,dedykowane są kobietom ceniącym ponadczasowy styl oraz wysoką jakością.

Zapraszamy do kontraktacji kolekcji Wiosna-Lato 2020 marek Francesca Antonucci oraz Furia_Brand na Targach Mody FashionWeAre na stoisku 21A. Biuro handlowe: ul. Nowa 24,62-052 Komorniki, tel/fax: 0048 618-108-007 mobile: 0048 606-910-776, 0048 604-616-247 e-mail: biuro@arien.poznan.pl

61


STOISKO 119C

I TALI AN PAT E N T

ITA L IA N PATE NT

Contact details: TOMASZ SZWEDKOWICZ +48 668 153 315 OSKAR MŁYŃSKI +48 604 517 235 62

www.geox.com


STOISKO 68B

Marka Getex oferuje modę skierowaną do aktywnych kobiet doceniających klasyczną interpretację trendów. Celem marki jest zaproponowanie klientkom kolekcji dobrze przemyślanej, odnoszącej się bardziej do poczucia stylu, niż ekscentrycznej jednosezonowej mody. Firma kładzie nacisk na produkty wysokiej jakości, które są szyte wyłącznie w Polsce. The Getex brand offers fashion addressed to active women who appreciate the classic interpretation of trends. The goal of the brand is to offer customers a well-thoughtout collection that is more related to the sense of style than eccentric one-season fashion. The company focuses on high quality products that are sewn exclusively in Poland.

ul. Gliwicka 38, 44-200 Rybnik + 48 32 42 38 334 handel@getex.com.pl www.getex.com.pl 63


STOISKO 113C

ul. Na Szańcach 15,61-663 Poznań 601 98 58 24 joanna.grebieniow@gmail.com 64


STOISKO 82C

Kolekcja 2019/2020 to modne torebki i bransolety z naturalnej skóry wzbogacona ekskluzywnym kryształami Swarovski® tworząca unikalny styl zgodny ze światowymi trendami mody. Collection 2019/2020 handbags and bracelets made of high quality real leather with original Swarovski ® crystals. Unique style and elegance.

43-190 Mikołów, Brzechwy 9A 48 501 324 172 biuro@crystalgio.com www.crystalgio.com 65


STOISKO 4A

PL Historia marki sięga 2008 roku, kiedy to rozpoczęliśmy naszą działalność i weszliśmy na rynek odzieżowy. Przez lata konsekwentnie krok po kroku budowaliśmy swoją pozycję na rynku odzieży damskiej, prowadząc sprzedaż w sklepach stacjonarnych i online. Nasz dynamiczny rozwój zawdzięczamy nieustannej analizie potrzeb naszych klientek oraz modowych trendów. Zajmujemy się projektowaniem i szyciem konfekcji damskiej, wśród której prym wiodą eleganckie sukienki wizytowe, sukienki wieczorowe oraz sukienki koktajlowe z nowoczesnym, modowym rysem. Nasze ubrania powstają wyłącznie w Polsce, z najwyższej klasy polskich materiałów. Stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość i estetykę wykonania, będąc przykładem, że polskie produkty bez kompleksów mogą konkurować ze światowym rynkiem odzieżowym. Zasady, które przyświecały tworzeniu naszej marki to wysoka jakość, prostota i kreatywność. Ma być klasycznie, kobieco i co bardzo ważne - wygodnie, bo kobiety mają czuć się dobrze w naszych ubraniach. Wierzymy, że wiele naszych klientek zainspiruje się GRANDIO odnajdując w naszych projektach swój osobisty styl.

EN The story of Grandio brand was started in 2008. Then we started our sale. This was the beginning of our activity on the fashion market. We have been creating our position on the market within a couple of years. Currently we sell our products in many women’s fashion stores and online shops. We get insights on customer’s needs and alnalize trends on the fashion market and that is why we are still developing. We design female creations. We offer elegant formal and cocktail dresses and evening gowns. Our dresses are modern and fashionable. Furthermore, our styles are made of high-quality, Polish fabrics. What is more, all dresses are manufactured in Poland. Perfect on many different occasions. Our priority is the high quality and an aesthetics. We create our styles with creativity. Our creations are sewn with high precision. We design our gowns with passion and involvement. We want to design comfortable, fashionable and feminine styles. The main gain is the comfort of wearing. Women must fell really free and good in every dress. We believe that GRANDIO brand can inspire every woman. We would like to help women to find their own style.

GRANDIO ul. Krzeszowska 62, IV piętro 23-400 Biłgoraj tel.: 530 730 731 e-mail: sklep@grandio.pl www.grandio.pl

66


STOISKO 48B

hammer

/hammerobuwie /obuwie_hammer

+48 42 655 07 49 hammer@hammer.net.pl www.sklep-hammer.pl 67


STOISKO 202F

31-100 Wadowice, Dworska 25 + 48 790 270 822 h.n.bogdanowicz@onet.com.pl 68


STOISKO 64B

#IamHexe

hexe.com.pl

PREMIUM BRAND FOR THE BOLD AND EMPOWERED. CLOTHING DESIGNED BY A WOMAN FOR THE MODERN, SPIRITED WOMEN. Marka premium dla zdecydowanych i silnych. Ubrania zaprojektowane przez kobietę dla nowoczesnych, natchnionych kobiet.

HEXELINE Sp. z o. o. Sp.K. ul. Puszkina 62/64, 92-516 Łódź, tel.: +48 42 649 11 50, hexe@hexe.com.pl

69


STOISKO 63B

Holenderska marka BEAUMONT to jeden z wiodących światowych producentów kurtek, płaszczy i żakietów z najwyższej jakości materiałów, jest jednocześnie synonimem najnowszych trendów mody. Włoska marka Elisa Cavaletti została stworzona przez artystkę i malarkę, a jednocześnie niezwykłą projektantkę Danielę Dallavalle. Wysublimowana, kobieca kolekcja jest pełna fantazji, niezwykłych pomysłów autorki i zbiera coraz większe rzesze wiernych klientek. Nowatorskie wzornictwo i luksusowe materiały wykorzystane przez projektantkę stanowią największy atut tej marki. ESQUALO to propozycja dla szerokiego grona klientek, od młodej, aktywnej kobiety, poszukującej stroju do biura, jak i osób poszukujących wygodnej, codziennej mody, wyróżniającej się oryginalnością i wygodą uąytkowania. MILANO Italy to producent pięknych, kolorowych bluzek , koszul i dzianin, wykonanych z jedwabiu, egipskiej bawełny i wiskozy .Kolekcja sklada się z eleganckich, ale również codziennych i wygodnych modeli, projektanci z dużą fantazją tworzą do każdego sezonu wielokolorowe nadruki, unikatowe tylko w ramach jednej kolekcji. Firma RESET jest producentem kurtek zarówno z tkanin naturalnych, jak i technicznych, przeznaczonych na szczególne warunki pogodowe. Niesłychanie duża różnorodność wzorów i kolorów lekkich kurtek puchowych oraz płaszczy przeciwdeszczowych sprawia, że każda kobieta, niezależnie od wieku i upodobań znajdzie dla siebie coś wyjątkowego.

ul.Narutowicza 24 lok.2-5, 90-135 Łódź +48 422 071 020 +48 422 071 021 impression@wp.eu www.impression-fashion.pl 70


STOISKO 63B

ul.Narutowicza 24 lok.2-5, 90-135 Łódź +48 422 071 020 +48 422 071 021 impression@wp.eu www.impression-fashion.pl 71


STOISKO 39A

Wyjątkowo lekkie , elastyczne , nieprzemakalne i oddychające obuwie .

#mystyle

biuro@rrshoes.pl tel. +48 663 304 002 72

www.igieco.it


STOISKO 91C

Stylowa moda z odrobiną szaleństwa? To dla kobiet, które w modzie poszukują klasycznych krojów ale nie pozbawionych elementów, które całości nadadzą zupełnie wyjątkowy charakter, tak firma Jelonek przygotowuje swoje kolekcje. Bo która z nas nie chciałaby być modna i atrakcyjna także na co dzień? Od początku istnienia daliśmy się poznać jako firma, która wnikliwie śledzi trendy na światowych rynkach, obserwuje modę uliczną i często dodaje coś od siebie. Dbamy o to aby nasze projekty wykonane były z najlepszych jakościowo materiałów, dzięki czemu nasze kolekcje cieszą się niezmienną popularnością od samego początku naszej działalności.

Brukowa 8, 91-341 Łódź +48 668 299 446 biuro@jelonekm.pl 73


STOISKO 205F

JAMIKS to polska rodzinna firma z blisko 30-letnim doświadczeniem i pełnym pasji zespołem utalentowanych ludzi. Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji nakryć głowy dla dzieci i dorosłych. Ekskluzywne dzianiny i pompony, wyszukane sploty dziewiarskie oraz najwyższa jakość wykończenia to wyróżnia nasze produkty. Kolekcja Jesień/Zima 2019/20 dla Kobiet łączy niezobowiązującą elegancję z komfortem, tworząc wyjątkową kolekcję modnych iwygodnych czapek, którymi chcemy Cię zachwycić. JAMIKS is a polish family company with almost 30 years of experience and with passionate talented team. We specialized in designing and manufacturing hats for kids and adults. Exclusive fabrics and pompoms, sophisticated stitching and highest quality finishing distinguishes our products. Autumn/Winter 2019/20 Women Collection combines casual elegance and comfort, creating collection of modern and cosy hats that will help us delight you.

ul. Wrocławska 117, 63-200 Jarocin 62 747 0880 jamiks@jamiks.com.pl www.jamiks.com.pl 74


STOISKO 206F

Firma Josef Seibel jest wiodącym europejskim producentem obuwia z ponad 100-letnią tradycją. Jej obuwie, określane jako komfortowe cechuje bardzo wysoka jakość wykonania oraz użycie wyłącznie naturalnych materiałów. Firma ma swoja siedzibę w Niemczech zaś produkcja przeważającej części obuwia odbywa się w Europie. Bardzo wysoka jakość produktów jak i konkurencyjne ceny spowodowały, że już od wielu lat firma Josef Seibel jest w Europie jednym z liderów w sprzedaży obuwia komfortowego. W skład grupy Josef Seibel wchodzi także firma ROMIKA, która przed kilkoma laty została przejęta przez firmę Josef Seibel .W kolekcji wiosna/lato 2020 firma Josef Seibel stawia jak zawsze na wysokiej jakości materiały w najlepszym wykonaniu. Nowe, modne kolory zostały idealnie dopasowane do trendów obowiązujących w najbliższych wiosennych i letnich miesiącach. Jeśli szukacie Państwo obuwia, które będzie zarówno modne jak i bardzo wygodne oraz firmy, która w swojej filozofii kieruje się troską o środowisko oraz etyką w biznesie to znaleźliście Państwo firmę dla siebie.

ul. Legnicka 52, 54-204 Wrocław

71 358 26 45, 71 358 26 99 tmstudio@tmstudio.pl www.josefseibel.pl 75


STOISKO 110C

Plywacka 104, 94-127 Łódź +48 607 998 469 info@julitta.com.pl www.julitta.com.pl 76


STOISKO 60B

77


STOISKO 97C

Firma Martynex związana jest z rynkiem odzieżowym od 1990 roku. Dzisiaj współpracujemy z wiodącymi polskimi producentami, a od 2014 jesteśmy przedstawicielem na Polskę portugalskiej firmy GIVEC. Pod markami Bagoraz, Kalisson, Le Cabestan kryją się kolekcje bluzek, żakietów, sukienek i spodni dla kobiet ceniących wygodę, sportowy szyk i wysoką jakość. Portugalska firma wykorzystuje naturalne materiały i tworzy niecodzienne zestawienia tkanin i wzorów, co czyni jej wyroby niepowtarzalnymi. Prawie cały asortyment jest produkowany w Portugalii.

ul. Roosevelta 118, 41-800 Zabrze +48 509 922 866 martynex.bielas@gmail.com

78


STOISKO 37A

W naszej nowej kolekcji na Czas jesiennozimowy wszystko wydaje się być dobrze znane - i ciepłe dzianiny, i melanże z łąk październikowych i otoczenie z Twórczymi Energiami w ogrodzie, w lesie, w naturze... a jednak to wszystko co znane na nowo jest odkrywane i budzi ciekawość, radość w sercu i zachwyca nas. In our new Autumn-Winter collection everything seems familiar - warm knitwear, October meadows mélange, as well as the setting with Creative Energies in the garden, in the forest, in nature . And yet everything that is known is being rediscovered. It arouses curiosity and joy in the heart and enchants us.

ul. Wilcza 27, 50-429 Wrocław, Polska +48 71 371 00 01 sekretariat@key.com.pl

79


STOISKO 20A

Oczy widzą wszystko jako bryły, piony i poziomy. Nasze emocje i doświadczenia przekładają to na język znanych treści. By tworzyć, podobno trzeba zamknąć oczy i śpiewać *. No, może czasem wystarczy zanucić. A potem je otworzyć. Nowe może powstać wtedy, gdy uwalniamy się od tych przyzwyczajeń (No dobrze, może nie całkiem, ale gdy próbujemy!). Ustalamy proporcje po swojemu. Raz chcemy mniej, raz więcej. Raz u góry, dwa razy u dołu, albo po przekątnej. Skalujemy motywy. Wycinamy, wklejamy, obracamy. I jest nasze. Do tego potrzebny był śpiew. *wypowiedź przypisywana Pablo Picasso

ul. Pomorska 40, 91-408 Łódź 42 633 31 52 +48 509 633 726 kedziorek@kedziorek.pl @kedziorekfashion www.kedziorek.pl 80


STOISKO 67B


STOISKO 2A

Jesteśmy firmą z kilkunastoletnim stażem i jak co roku tak i w tym pragniemy zaprezentować naszą najnowszą kolekcję. Zajmujemy się produkcją bluzek z dzianin. Naszą specjalnością są krótkie serie oraz duża ilość wzorów. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dobrymi surowcami oraz przystępną ceną. Przeznaczone są dla szerokiej grupy odbiorców. We are a company with several years of experience and like every year we would like to present our latest collection. We manufacture knit blouses. Our specialties are short series and lots of designs. Our products are characterized by high quality of workmanship, good raw materials and reasonable price. They are intended for a wide audience.

ul. Poniatowskiego 15, 62-030 Luboń +48 61/ 813 17 71 biuro@kulpa.pl www.kulpa.pl 82


STOISKO 9A

KUMI to marka z ponad 30 letnią tradycją. Projekty marki przeznaczone są dla wszystkich kobiet ceniących sobie zarówno wygodę, jak i elegancję. Marka odpowiada na potrzeby swoich Klientek proponując w swoich kolekcjach klasyczne i ponadczasowe modele, jak również propozycje odważne i nawiązujące do bieżących trendów. Kumi is a brand with more than 30 years tradition. Collection is for women who love comfortable and elegant clothes. The brand offers many different models not only classic but modern according to current trends.

~ MUSO Muso to marka skierowana do aktywnych młodych kobiet, które pragną emanować pozytywną energią i wyróżniać się stylem. Znakiem rozpoznawczym marki są wyjątkowe kroje, zaskakujące połączenia tkanin, oryginalne nadruki, hafty i koronki. Projekty Muso to kobiece minimalistyczne sylwetki ze sportowymi odniesieniami. Marka inspiruje się najnowszymi trendami w modzie oraz miejskim stylem. Muso is for young and active women who have positive energy and love to have own style. That brand has a special patterns, nice fabrics and original prints. We show minimalism, the newest trends and sport chic. It is fashion with city style. All production is in Poland.

ul. Srebrna 15, 91-328 Łódź +48 609 906 110 kumi@kumi.pl www.kumi.pl @KumiFashion @KumiFashion 83


STOISKO 209F

La Chic

Nasz firma to przede wszystkim zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem w branży mody. Tworząc La Chic podjęliśmy się próby stworzenia nowej jakości produktów. Piękno, prostota, szyk i wygoda były filarami naszej idei, która kiełkowała w naszych głowach od wielu lat. Chcieliśmy aby nasze produkty nie tylko spełniały wizualne wymogi obecnych trendów lecz aby również były wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Our company is primarily a team of people with many years of experience in the fashion industry. While creating La Chic, we undertook attempts to create a new quality of products. Beauty, simplicity, chic and comfort were the pillars of our idea, which has been germinating in our heads for many years. We wanted our products not only to meet the visual requirements of current trends but also to be comfortable and pleasant to use.

Ul. Łaska 55/57, 95-200 Pabianice + 48 602 134 296 biuro@lachic.com.pl www.lachic.com.pl

84


STOISKO 75B

85


STOISKO 51B

Kolekcja LOFT wiosna 2020, inspirowana jest równowagą, elegancją i stylem, które stanowią jedne ze słów kluczowych dla tej kolekcji. Trend zmierza w kierunku prostej, ale eleganckiej ekspresji i wkracza w kobiecy wygląd Bouclé. Kolorystyka to szeroka paleta świeżych, nowych kolorów i delikatnych naturalnych niuansów inspirowanych prosto z natury. Kolekcja jest dostępna w rozmiarach 36-58. ZORBÈ to kolekcja kobieca i pełna kolorów, składająca się głównie z koszulek, spódnic i sukienek w rozmiarach od S do 5XL. Większość kolekcji wykonana jest z naturalnych materiałów z domieszką lycra i stretch, a całość wykonana została w Europie

Ul. Nowowiejska 10. 00-653 Warszawa +48 608 525 254 dorapoland@dorapoland.pl, www.loftfashion.dk 86


STOISKO 35A

LaRime - ubrania dla świadomej zabawy moda kobiety. Unikalne i charakterystyczne druki w połączeniu z miejskim i prostym stylem, to DNA marki. Czerpiąc inspiracje ze świata mody, sztuki i flirtu z vintage, staramy sie oferować naszym klientom produkty sygnowane francuskim stylem. Najwyraźniej wszyscy za tym tęsknimy. Françoise Hardy, Brigitte Bardot, Jane Birkin; czerwone usta, potargane włosy, naturalna skóra…Istotne jest dla nas, aby nasze projekty, które stworzyliśmy, składały sie w 85% naturalnych materiałów. Chcemy być bardziej zaangażowani w to, aby stać sie odpowiedzialną i zrównoważoną marką taki cel sobie postawiliśmy. LaRime to nic innego jak historia życia; który przybiera formę, jest testowana, aktualizowana ... Tradycyjne letnie motywy, jak egzotyczna oaza liści na Saharze, feria kwitnących kwiatów lub klimat z nadmorska bryza, połączyła to wspólna myśl z nuta francuskiego stylu dziewczyny. LaRime - clothes for the fashion conscious woman. Unique and signature prints combined with a urban and simple style are the DNA of the brand. Taking inspiration from the worlds of fashion, art and flirt with vintage, we are committed to offering our customers signature products french girl style. We all miss it apparently. Françoise Hardy, Brigitte Bardot, Jane Birkin; red lips, tousled hair, un-made-up skin …It is essential to us that our designs, we’ve created, composed from 85% natural materials. We want to be more committed to becoming the responsible and sustainable brand it set out to be.LaRime is nothing other than a story of life; that takes form, is tested, reformed ... Traditional summer themes, like an exotic leafs oasis in the Sahara desert, a feria of blooming flowers, or a climate with a seaside breeze, we combined a common thought about frenchgirl style.

ul. Elbląska 24 , 93-459 Łódź +48 602 405 961 larime.concept@gmail.com www.larime.pl 87


STOISKO 47B

L’AF to marka tworzaca swoje projekty dla kobiet, które są świadome swoich potrzeb oraz swojej roli w życiu prywatnym i zawodowym. Kobieta L’AF jest delikatna, ale silna. Wybiera jakość w połączeniu z czystym pięknem, które podkreślają jej walory, dodają urody i pozwalają poczuć się sobą.

lafcollection.com 88


STOISKO 138D

89


STOISKO 133C

Lilia Collection - jest to marka ,którą tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży odzieżowej. Od kilku lat rozwija się w szybkim tempie. Propozycje firmy skierowane są do kobiet aktywnych, pragnących wyglądać modnie a zarazem wygodnie i komfortowo. Starannie łączymy klasyczne wzory z najnowszymi trendami mody. Bazujemy na wysoko jakościowych tkaninach z niepowtarzalnym wzornictwem. Nasza oferta jest bardzo bogata, dlatego klienci już docenili naszą markę.

63- 400 Ostrów Wielkopolski ul. Staroprzygodzka 117 +48 600 854 541 +48 500 104 513 liliacollection8@gmail.com www.liliacollection.pl 90


STOISKO 99C

91


STOISKO 6A

W sezonie jesień-zima 2019/20 celem marki Loman było stworzenie różnorodnej kolekcji spełniającej oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dzięki zastosowaniu różnorodnych elementów ozdobnych oraz nowych, efektownych przędz, cała kolekcja zyskała świeży i elegancki charakter, a stworzone według najnowszych trendów fasony zaspokoić mają potrzeby współczesnych klientów poszukujących nowości. With pleasure, we present to You our collection for the winter of 2019-20. This year we have focused on a wide variety of products in a bit smaller package. However, every single one of our products has been chosen in a very careful process, which contained market feedback, fashion influencers' opinions, past experiences and upcoming trends.

ul. Wapienicka 20, 43-382 Bielsko-Biała +48 33 812 62 94 loman@loman.pl handel@loman.pl www.loman.pl 92


STOISKO 104 C

Fashion design in Spain Michal Obel +48 661 071 555

m.obel@poland.losan.com

www.losan.com 93


STOISKO 32A

MALOVE Fashion to marka stworzona przez zespół polskich projektantów. Nasze projekty są doceniane i noszone m.in. przez Annę Popek, Elizę Gwiazdę, Karolinę Pilarczyk. Naszą pasją jest moda i chęć kreowania stylu na ulicach. Chcemy, aby każda kobieta czuła się elegancko, seksownie i niepowtarzalnie. Szyjemy odzież z najwyższej jakości włoskich i hiszpańskich materiałów. Szukamy inspiracji w Londynie, Paryżu, Moskwie, Madrycie i Lizbonie. Marka MALOVE to marka dla kobiet w każdym wieku i o różnych rozmiarach. Szyjemy od rozmiaru 34 do 48. Nasze ubrania zaspokajają gusta zarówno młodych, jak i dojrzałych kobiet. MALOVE Fashion is a brand created by a team of Polish designers. Our projects are appreciated and worn by, among others, Annę Popek, Elizę Gwiazda, Karolinę Pilarczyk. Our passion is fashion and the desire to create the style on streets. We want to make every woman feel elegant, sexy and unique. We sew clothes with the highest quality Italian and Spanish materials. We are looking for inspiration in London, Paris, Moscow, Madrid and Lisbon. MALOVE brand is a brand for women of all ages and sizes. We sew from size 34 to 48. Our clothes cater to the tastes of both young and mature women.

Wiaderno 25, 97-200 Tomaszów Mazowiecki +48 792-371-586 malovefashion@gmail.com www.malove.com.pl 94


STOISKO 57B

95


STOISKO 44A

W naszej bogatej ofercie znajdują się szale i apaszki na różne okazje. Codzienne i wizytowe. Wykonane z naturalnych surowców – jedwab, wiskoza, bawełna, wełna. Nakrycia głowy to głównie czapki, kapelusze, berety i komplety. W śród odzieży królują kolorowe, zwiewne sukienki, które wykonane są z naturalnych włókien, głównie lnu, bawełny, jedwabiu. Kolekcję naszą dopełniają torebki i kopertówki wykonane z bardzo efektownych skór naturalnych. Atutem naszej firmy jest to, że towar uzupełniamy i urozmaicamy w trakcie sezonu. Dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Nasze towary importowane są głównie z Włoch.

ul. Potockich 61A, 04-534 Warszawa +48 22 815 69 89 +48 693 506 566 magra@post.pl www.magra.net.pl 96


STOISKO 92C

TRETORN to szwedzka firma zajmująca się produkcją kaloszy z naturalnego kauczuku, obuwia sportowego oraz funkcjonalnej odzieży przeciwdeszczowej. TRETORN to marka inspirująca i zachęcająca do aktywnego trybu życia w zgodzie z naturą. Promująca modny obecnie styl życia, w którym wolny czas spędza się w lesie, w górach , nad wodą, czyli po prostu poza domem. Nowocześni i pełni energii odbiorcy marki TRETORN doceniają staranny dobór materiałów, kolorystykę, design czy niezwykłą dbałość producenta o wygodę użytkownika. Odzież i obuwie marki TRETRON to przede wszystkim wysoka jakość, wygoda i funkcjonalność, ale także atrakcyjne wzornictwo zgodne z najnowszymi trendami. Kolejne kolekcje marki TRETORN czerpią dużo ze swej 120 letniej historii, tworząc unikalny styl swoich produktów, określany mianem współczesnego dziedzictwa marki TRETORN. Tradycja, jakość, nowoczesność to trzy cechy, które wiernie oddają charakter produktów marki TRETORN. Le Chameau od 1927 roku produkuje ręcznie najwyższej jakości obuwie gumowe. Opierając się z jednej strony na tradycji, z drugiej zaś wdrażając nowości technologiczne firma zdobyła reputacje marki najwyżej klasy. Wykorzystując jedynie najwyższej jakości naturalne materiały, tworzy kalosze, buty oraz ubrania dla mężczyzn i kobiet, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Le Chameau to ponadczasowe, eleganckie wzornictwo, wspaniała jakość wykonania, to produkty, w których zawsze możesz czuć się pewnie. Generalnym dystrybutorem marek Tretorn i LeChameau w Polsce jest firma MAGUM S.C. z siedzibą w Łodzi.

ul. Taternicza 1 92-104 Łódź tel.42 659 00 21 senderecka@magum.pl www.magum.pl www.pinewood.pl www.tretorn.pl 97


STOISKO 5A

98


STOISKO 84C

Mara Gibbucci to marka artystyczna dla kobiet ceniących sobie komfort i jakość materiałów oraz precyzję wykonania. Szyjemy z najwyższej jakości włoskich tkanin. Specjalizujemy się w kolekcjach z lnu w sezonie letnim a wełny i aplaki w sezonie zimowym. Niebanalności kolekcjom dodają ręcznie wykonywane hafty i ciekawe aplikacje. Mara Gibbucci oferuje wiele modeli oversize, a oferta skierowana jest do kobiet w każdym wieku. Jesteśmy marką designerską, która zaopatruje butiki i showroomy na całym świecie.

Osadnicza 17, 91-357 Łódź + 48 507 124 360 maragibbucci@gmail.com www.maragibbucci.com 99


STOISKO 101C

Marbet to polska marka Premium plasująca się w ścisłej czołówce branży mody skórzanej, futrzarskiej oraz tekstylnej. Kolekcje projektowane z pasją, których celem jest zatarcie granic między klasyką a najnowszymi trendami, między strojem biznesowym, a sportowym, harmonijnie łącząca uznane kanony mody z nowinkami sezonu. Ekskluzywny i niemal prowokacyjny styl jest charakterystyczny dla kolekcji Marbet. Marbet is a Polish Premium brand that ranks among the leading leather, fur and textile sectors. Collections designed with passion, aimed at blurring the boundaries between the classics and the latest trends, between business and sporting attire, harmoniously combining the recognized fashion canons with the novelties of the season. Exclusive and almost provocative style is characteristic of the Marbet collection.

ul. Czarnieckiego 122, 26-600 Radom +48 698 999 118 info@marbet.net.pl www.marbet.net.pl 100


STOISKO 126C

Margo-Collection jest firmą rodzinną powstałą z myślą o kobietach które chcą mieć swój własny styl. Nasze projekty wyróżnia pomysłowość i oryginalność, a wysoka jakość produktów i unikalne wzornictwo pozwoliło zdobyć sympatię kobiet na całym świecie. Margo-Collecton is family-owned company, which gains sympathy of women all over the world. High quality of products and unique designs are perfect for all our customers needs. Experienced workforce provide best materials and fashionable styles.

Lutomierska 104, 95-050 Konstantynów Łódzki +48 601 250 113 maciejmargo@gmail.com www.margocollection.com.pl 101


STOISKO 61B

MARSELINI jest polską firmą rodzinną, oferującą szeroką gamę ekskluzywnej odzieży damskiej. Przedstawiamy nową kolekcję odzieży wizytowej i wieczorowej. Jako marka z pokoleniową tradycją, łączymy tradycyjne wzornictwo z bogatymi formami i ciekawymi kompozycjami zgodnie z aktualnymi trendami w świecie mody. The company was established in 1987. We are a family company. We offer a wide range of exclusive female clothing. Our offer includes cocktail dresses, evening dresses and more. All our products are made of highest quality fabrics. We guarantee unique design and elegance refined in every detail.

+48 34 362 96 24 +48 601 433 425 +48 601 42 32 09 biuro@marselini.com www.marselini.com 102


STOISKO 70B

103


STOISKO 15A

1,6 cm

Menbur, by towarzyszyć kobiecie w szczególnych momentach jej şycia. Marka Menbur została stworzona w słonecznej Granadzie w 1967 przez Francisco Mena Burgosa. Nazwa pochodzi od pierwszych liter nazwiska jej załoşyciela. W Polsce marka Menbur znana jest od 2003 roku. Tworzymy kolekcje obuwia, torebek i akcesoriów skierowane do kobiet. Kolekcja obuwia i torebek Menbur to doskonała równowaga pomiędzy elegancją, urokiem i naturalnością. Prosta, koktajlowa sukienka nabierze w komplecie z naszymi szpilkami czy torebką luksusowego akcentu. Kolekcje marki Menbur poddawane są dokładnym kontrolom, aby móc zapewnić swoim klientkom produkty o najwyşszej jakości spełniające wymagania kaşdej kobiety. 2 cm

Kolekcja skĹ‚ada siÄ™ z 3 linii: KIMMIDOLL- DOGS BY BELUCHI – ANEKKE. GwiazdÄ… kolekcji jest Anekke: ANEKKE COUTURE oraz ANEKKE EGYPT. Ĺšwiat zostaĹ‚ stworzony po to aby go odkrywać, dlatego Anekke jest zawsze gotowa na przygodÄ™ i odkrywanie nowych miejsc. BÄ™dÄ…c częściÄ… jakiegoĹ› miejsca, poznaje ludzi, ich obyczaje staje siÄ™ bardziej wraĹźliwa i empatyczna. Tym razem kolekcje sÄ… inspirowane paryskim szykiem, Coco Chanel oraz miĹ‚oĹ›ciÄ… do podróşy- Anekke odwiedzi Egipt. Poznajmy razem z Anekke energiÄ™ tych miejsca, kolory i wyjÄ…tkowość. Zapraszam do obejrzenia kolekcji ANEKKE COUTURE oraz ANEKKE EGYPT.

ul. Tarasa Szewczenki 7 lok. 12, 10-900 Olsztyn +48 509 920 329 polska@menbur.com 104


STOISKO 109C

105


STOISKO 12A1

Marka Midori, która należy do firmy Hanmar, powstała w 2006 roku. Jej założeniem jest tworzenie odzieży charakterystycznej i rozpoznawalnej, oryginalnej, a jednocześnie na tyle eleganckiej i klasycznej, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientek. Ubrania Midori są nie tylko wysokiej jakości oraz perfekcyjnie wykończone, ale też z „młodzieżowym pazurem” i ujmujące lat. Nasza firma prowadzi dystrybucję na terenie całego kraju poprzez sieć sklepów partnerskich. Oferujemy krótkie, niepowtarzalne serie, a ofertę uzupełniamy o nowe modele przez cały sezon. Działamy w oparciu o cykliczne zamówienia od klientów .Taki system pomaga właścicielom sklepów podejmować trafne decyzje, a firmie pozwala ograniczać zapasy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

ul. Częstochowska 38/52, 93-121 Łódź +48 42 674 94 37 +48 602 78 50 55 +48 604 297 111 info@midori.pl www.midori.pl 106


STOISKO 72B

Charyzmatyczna, zmysłowa i zawsze z klasą - taka jest kobieta marki METAFORA. Kolekcja METAFORA to odpowiedź na potrzeby współczesnych, świadomych swej siły kobiet, które spełniają się w wielu życiowych rolach. Profesjonalny wizerunek w pracy zapewnią nowoczesne kostiumy. Eleganckie sukienki będą idealną propozycją na wytworny wieczór lub coctail-party. Weekend umilą swobodniejsze oversizowe sukienki. Zawsze oryginalne fasony, modelujące sylwetkę cięcia, szeroka paleta kolorów i wzorów, dekoracyjne dodatki zapewniają spójny i bardzo współczesny charakter całej kolekcji. Piękne tkaniny, perfekcyjne kroje, dbałość o najwyższą jakość wykończenia (produkcja w Polsce) i szeroka gama rozmiarów (36-52) zadowolą nawet najbardziej wymagające klientki. Charismatic, sensual and classy this is a woman of METAFORA Brand. The collection of METAFORA provides an answer for the needs of modern women, who are well aware of their strength and who fulfill themselves professionally. Professional look at work is guaranteed by modern uniforms. Elegant dresses will perfectly fit an exquisite evening or a coctail’ party. A weekend will be nice owing to oversized loose dresses. The features which provide consistent and modern character of the collection involve original cuts modeling body shape, a wide range of colors and patterns and decorations. Pretty fabrics, perfect cuts, taking care of high quality of finishing (production in Poland), and a wide size range (36-52) will meet the needs of the most demanding customers.

ul. Blokowa 3, 31-752, Kraków + 48 12 643 35 65 + 48 12 643 08 84 + 48 784 865 547 bok@metafora.net.pl www.metafora.net.pl 107


STOISKO 96C

Na lato 2020 FRANDSEN przygotował dla pań kolekcję kurtek w swoim, przez lata wypracowanym stylu, którego cechami charakterystycznymi są : niepowtarzalne materiały, precyzyjne wykonanie, świetne kroje i wyjątkowe zestawy kolorów. Kurtki w stylu sportowej elegancji Frandsena cieszą się w Polsce już od dawna zasłużoną dobrą opinią. A sportowy look FRANDSENA jest tym razem także elegancki. MANISA natomiast potraktowała trend eko i minimalizm jako najistotniejsze na lato 2020. Kurtki funkcyjne MANISY są nie tylko wodoodporne, osłaniają od wiatru i oddychają, ale są także modne i wyjątkowe, jeśli chodzi o kolory i materiały. Połączenie granatu z żółtym daje efekt świeżości, a materiały ze znaczkiem eko i recycling świadczą o dbałości firmy o klientki i o środowisko. Ofertę kurtek FRANDSEN i MANISA uzupełnia świetnie kolekcja włoskich sukienek SOPHIA CURVY. Wykonane z wiskozy i lnu w bajecznych kolorach włoskiego południa znakomicie nadają się na każdą okazję: od pracy w biurze do wielkiego wyjścia wieczorem. Szerokie spódnice, kolorowe tuniki, długie suknie i lniane sukienki na wakacje na pewno spodobają się polskim klientkom. Polki przecież kochają wszystko co modne i niepowtarzalne. A taka jest włoska kolekcja dla pań SOPHIA na lato 2020.

MODA CONSULTING ul. Modlińska 206B, 05-110 Jabłonna 22- 782 5393, 601 888 776 biuro@maximoda.pl www.maximoda.pl 108


STOISKO 14A

Marka Lidia Kalita to moda pret-a-porter w luksusowym wydaniu, dopasowana do potrzeb współczesnych kobiet. Kolekcje projektantki, która jest znana ze swojego perfekcjonizmu, cechuje nacisk na elegancję, dopieszczenie każdego detalu oraz nieustanne podkreślanie zmysłowości kobiet – tak, aby jej klientki mogły zawsze czuć się piękne. Do butików projektantki co miesiąc trafiają nowe modele – wszystko po to, aby zagwarantować klientkom ciągły dopływ świeżych, inspirujących stylizacji. Lidia Kalita od ponad 20 lat ubiera Polki doceniające jej niekonwencjonalny styl zarówno w modzie biznesowej, casualowej oraz wieczorowej.

731-911-222 showroom@lidiakalita.pl

W odpowiedzi na oczekiwania klientek Lidia Kalita, wielokrotna laureatka plebiscytu Doskonałość Mody miesięcznika Twój Styl, tytułowa Mistrzyni Stylu magazynu Elle oraz zwyciężczyni nagrody Trofea Elle i Gali Biznesu stworzyła kolekcję inną od dotychczasowych. Kolekcja ta jest jedną z pierwszych powstałych w nowej, streatwearowej marce projektantki. Znajdziecie w niej modele inspirowane ulicami światowych stolic mody. MISS LK to połączenie miejskiego, casualowego stylu z najgorętszymi trendami obecnego sezonu. W kolekcji nie zabrakło eleganckich sukienek koktajlowych, lecz obok nich swoje miejsce znalazły oversizowe bluzy, komplety tworzące spójne total looki, t-shirty oraz eleganckie koszule z autorskimi grafikami. W obecnym sezonie projektantka zainspirowana hasłem „URBAN ANIMAL” postawiła na mocne kontrasty kolorystyczne oraz wzory zwierzęce. Kolekcja jest prawdziwym złotym gralem dla wielbicielek nieszablonowych form oraz wyrazistego, współczesnego look-u.

516-362-572 misslk@lidiakalita.pl 109


STOISKO 78C

CHANGE YOUR SELF Haute couture zostawmy innym. Change Your Self to marka, która stawia przede wszystkim na wygodę i sportowy styl wplatając w to odrobinę elegancji. Let’s leave haute couture for others. Change Your Self is a brand which focuses on comfort and sporty style mixing in a bit of elegance. IBER Odkąd kobiety sięgnęły do męskiej garderoby po spodnie wielu stara się sprostać ich oczekiwaniom, ale tylko IBER nadal odnosi sukcesy. Ever since the women grabbed trousers from men’s wardrobes there are many trying to meet their expectations, but only IBER is still successful.

+48 790 677 033 Beata +48 660 451 919 Iwona +48 502 333 310 Jarek biuro@modencja.pl www.modencja.pl 110


STOISKO 76B

111


STOISKO 204F

112


STOISKO 50B

www.mollybracken.com @molly_bracken_officiel 113


STOISKO 203F

to marka modowa sygnowana przez zdolnego, włoskiego projektanta biżuterii pozłacanej Marco Diamanti. Miłość do piękna i chęć dzielenia się nim z innymi skłoniła go do poszerzenia swojej działalności. Tak powstała unikatowa kolekcja ubrań , która na codzień i od święta ma wyrażać kwintesencję kobiecości. Już dziś wiemy, iż nasze wzory na stałe zagościły w sercach licznych klientek nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, dając im bez wątpienia poczucie wyjątkowości i seksapilu. Marco Diamanti Fashion to niejednoznaczne, zaskakujące piękno dla odważnych, charyzmatycznych kobiet, wyróżnione mianem PREMIUM. Ubrania, które powstają pod okiem włoskiego kreatora i stylisty, a realizowane przez wyspecjalizowane polskie pracownie, charakteryzują się doskonałą jakością oraz precyzją wykonania na każdym etapie realizacji.

220C Blythe Road, Londyn W14 0HH info@marcodiamanti.com www.marcodiamanti.pl 114


STOISKO 19A

Niren to marka skierowana do wymagających kobiet, które chcą wyglądać zarazem elegancko i modnie. Jesteśmy polskim producentem, działającym od początku lat 90’, wszystkie kolekcje szyte są w Polsce z najwyższą dbałością o szczegóły. Posiadamy własne sklepy na terenie Śląska, a ponadto nasze produkty można znaleźć w butikach w całej Polsce. Co roku powstaje około 350-400 modeli, wśród których znajdują się zarówno swobodne oraz odważne propozycje, jak i klasyczne wzory. Jesteśmy pewni, że wysokiej jakości materiały i ciekawe wzornictwo zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta.

ul. Spichrzowa 3, 41-800 Zabrze, +48 600055971 sklep@niren.pl www.niren.pl, www.justyuppi.pl 115


STOISKO 95C

116


STOISKO 210F

Nicole Lee to Amerykańska firma z siedzibą w Los Angeles. Nasza pasja to projektowanie damskich torebek i akcesoriów, które są tak niepowtarzalne jak nasze klientki. Premiera pierwszej kolekcji miała miejsce w 2004 roku. Dzięki wyjątkowym i przykuwającym uwagę wzorom, marka bardzo szybko zdobyła rozpoznawalność i uznanie wśród celebrytów i wydawców modowych. Unikalne wzory, modne szczegóły i nowatorskie podejście do projektowania to nasze cechy charakterystyczne. Dzięki nim kolejne kolekcje Nicole Lee przesuwają granice i wytyczają nowe, jeśli chodzi o najgorętsze trendy w modzie. „Wierzymy, że moda powinna być zabawna i orzeźwiająca.” Tworzone z najwyższej jakości tkanin i dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach dodatków, torebki Nicole Lee powstają, żeby przyciągać uwagę. Zadziorny i ultranowoczesny design to nasz sposób na przeniesienie świata damskich akcesoriów na całkowicie nowy poziom. „Zadaniem mody jest tworzenie tego, co dopiero nadejdzie.” Nicole Lee definiuje modę jako „nieustannie zmieniającą się materię. Niezmienne pozostaje tylko, konsekwentnie, włączanie do projektów, wpływów kulturowych i społecznych otaczającego świata.” Młody i nieprawdopodobnie kreatywny zespół wykorzystuje inspiracje z europejskich wybiegów, dynamiczny styl Nowego Yorku, fascynację uliczną modą Los Angeles, żeby tworzyć, zapierające dech w piersiach, przełomowe, kolekcje ekskluzywnych toreb dla współczesnych kobiet, które znają się na modzie i cenią tę dziedzinę życia. Produkty Nicole Lee znajdziesz w tysiącach luksusowych butików w Stanach i za granicą: w Londynie Paryżu, Tokio, Mediolanie, Rzymie, Madrycie i wielu innych - a teraz również w Polsce.

ul. Bretanii 2B, 05-509 Józefosław +48 537 049 548 info@NicoleLee.pl www.NicoleLee.pl www.facebook.com/NicoleLeePoland www.instagram.com/nicolelee.poland 117


STOISKO 43A

NOBO to marka, która dynamicznie podbija polski i europejski rynek. Klientki doceniają nas za oryginalny, świeży design i świetną jakość wykonania. W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór torebek, portfeli i innych akcesoriów zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami. Każdy produkt NOBO jest dopracowany w każdym szczególe. Wykorzystywane przez nas materiały cechują się wysoką jakością oraz niebanalnym designem. Nasz zespół wyszukuje nowe ciekawe faktury, motywy oraz kolory żeby w każdej kolekcji znalazły się oryginalne modele, które zaspokoją gusta szukających wyjątkowego produktu. W każdym sezonie wprowadzamy dwie odrębne kolekcje toreb i akcesoriów składające się z kilkuset oryginalnych modeli. W naszych kolekcjach można znaleźć zarówno modele klasyczne dla osób szukających elegancji i stylu jak i bardziej odważny design dający niepowtarzalny look. Dzięki tak szerokiemu asortymentowi mamy możliwość oferowania naszych produktów do cały czas rosnącej grupy klientek a co najważniejsze coraz więcej staje się naszymi stałymi klientkami i częściej wybiera naszą markę. Oferujemy również buty, kosmetyczki, kuferki na biżuterię, torby na laptopa. W ostatniej kolekcji zdecydowaliśmy się na stworzenie linii NOBO Men dedykowanej dla mężczyzn. Wprowadziliśmy dopracowane modele plecaków, toreb na laptopa, crossbody, kosmetyczek jak i skórzanych portfeli. Produkty NOBO są coraz szerzej dostępne w Polsce w punktach stacjonarnych oraz online za pośrednictwem wiodących platform e-commerce.

Piłsudskiego 143, 92-301 Łódź +48 604 63 80 63 jakub.banasiak@lynxshoes.pl biuro@lynxshoes.pl www.nobotrade.com 118


STOISKO 103C

Noche Mio od ponad 15 lat tworzy kolekcje dla nowoczesnych, ambitnych, wrażliwych i mocnych kobiet. Piękne tkaniny, doskonała jakość wykonania, rozmiary od 34 do 52 to cechy naszych ubrań. Szyjemy oryginalne własne projekty, które są nowatorskimi rozwiązaniami klasyki, które pozwolą kobiecie zostać zauważoną nie tylko w pracy, czy w czasie wolnym ale również podczas wieczorowych spotkań i wielkich wyjść. Kochamy łączyć klasykę z wygodą, sportem i młodością. Noche Mio tworzy 3 kolekcje w roku wiosennoletnią, jesienno -zimową i party.

Connections Showroom & Space +48 536 818 516 +48 535 502 868 youbetterconsult@gmail.com 119


STOISKO 96C

Biżuteria OYCA jest dedykowana klientkom ceniącym swój własny styli elegancję. Jest biżuterią uniwersalną, na różne okazje i do wielu stylizacji. Specjalnością marki jest także biżuteria XXL dla kobiet noszących rozmiary plus size. Oferta obejmuje bogaty wybór wisiorów, broszek, bransolet oraz pierścionków. Wszystkie ozdoby są wykonywane ręcznie co sprawia, że każda sztuka biżuterii jest unikatem. Marka OYCA powstała z inicjatywy plastyków Agnieszki i Mieczysława Gryzów. Tworzone przez nich ozdoby są śmiałą i ponadczasową propozycją na rynku mody od blisko 30 lat. Zapraszamy do współpracy przedstawicieli sklepów i hurtowni. OYCA jewellery is dedicated to clients who value their own style and elegance. It's universal jewellery for various occasions and for many styles. The speciality of OYCA is also XXL jewellery for women who wear plussize clothing.The offer includes a very wide selection of pendants, brooches, bracelets and rings. All jewellery is handmade, which makes each piece unique. The OYCA brand was created by Agnieszka and Mieczysław Gryza. The jewellery they create is a bold and timeless product on the fashion market. We invite representatives of stores and wholesalers to cooperate with us.

Ul. Półwiejska 14/12, 61-888 Poznań +48 696 023 047 oyca@oyca.pl www.oyca.pl 120


STOISKO 106C

PATRIZIA ARYTON to polska marka ekskluzywna, która już od ponad 30 lat tworzy kolekcje, które są esencją unikatowej, modnej klasyki. Modny power look z nonszalancko narzuconym płaszczem to flagowa sylwetka marki. Każdy model od pierwszej kreski projektanta poprzez konstrukcję, dobór tkaniny oraz profesjonalne szycie daje gwarancję krawiectwa najwyższej jakości. Płaszcze marki Patrizia Aryton są szyte z wyłącznie ze szlachetnych tkanin, takich jak alpaka, wełna dziewicza, wełna wielbłądzia i kaszmir. Kolekcje marki to także officowe total looki i wizytowe kreacje na każdą okazję, a także mniej formalne propozycje idealne na weekend. About the brand of Patrizia Aryton PATRIZIA ARYTON is a Polish exclusive brand, which has been designing collections that are the essence of unique, fashionable classic for more than 30 years. The fashionable power look with a casually put on coat are the flag of the brand’s profile. Each and every model from the designer’s first line throughout the construction, selection of fabric and professional sewing guarantee the highest quality of tailoring. The coats by Patrizia Aryton brand are sewed only with the precious fabrics such as alpaca, virgin wool, camel’s wool and cashmere. The brand’s collections are also the office total looks and formal creations for every occasion as well as less formal offerings ideal for the weekend.

ul. Młyńska 5, 83-333 Chmielno 58 684 21 94 sylwiacierocka@aryton.pl www.patrizia.aryton.pl 121


STOISKO 102C

Marka Perso specjalizuje się w produkcji kurtek damskich i męskich które już trzecią dekadę oferujemy naszym klientom. Produkty naszej firmy przeznaczone są dla wszystkich wymagających klientów, oczekujących komfortu, wysokiej jakości i niepowtarzalnego wzornictwa. Oferujemy zarówno kurtki puchowe z naturalnymi , jak i syntetycznymi obszyciami, oraz wypełnione najwyższej jakości puchem ekologicznym. Staramy się łączyć klasykę ze szczyptą trendowej pikanterii, wysoką jakość wykończenia z atrakcyjnymi cenami. Co roku przygotowujemy 2 sezonowe kolekcje tak, aby móc kompleksowo zaopatrzyć wszystkich klientów.

ul. Pola Karolińskie 4, 02-401 Warszawa +48 22 863 56 65 biuro@kolimpex.com.pl www.perso-shop.pl 122


STOISKO 215F

+48 607 367 090 parodesign@poczta.fm 123


STOISKO 38A

PIKOLINOS LATO 2020 Obuwie firmy Pikolinos: Lato 2020 jest wyjątkowo kreatywne i różnorodne, a jednocześnie łączy je ten wyjątkowy, niezmienny styl tej marki; miękka i delikatna skora jest dla firmy Pikolinos charakterystyczna i komfortowa. Pikolinos przygotował na ten sezon wyjątkowa kolekcje pełna charakteru, autentyczności, stylu i oryginalności.

+48 601 658 576 klocek.marek@wp.pl 124


STOISKO 47B

125


STOISKO 49B

Firma RABIONEK – symbol polskiej marki, który od blisko 35 lat stanowi wzór najwyższej jakości oraz renomy. Swoją znaczącą pozycję czołowego producenta damskich oraz męskich nakryć głów, firma zdobyła dzięki wspólnej pracy czterech pokoleń, stając się cenioną i rozpoznawaną marką, zarówno na rynku polskim jak i europejskim. Swój sukces, zawdzięcza nie tylko zdobytemu doświadczeniu i wiedzy, ale przede wszystkim pracy projektantów, którzy tworzą i definiują dla Państwa najnowsze trendy mody i wygody. Atutem każdej oferowanej co roku kolekcji jest jej niepowtarzalność, szeroka gama modnych wzorów oraz kolorów. Będąc rodzinną marką, staramy się wykorzystywać nasze ogromne doświadczenie, łącząc je z odważnymi pomysłami mody. Teraz czas na twoją głowę… RABIONEK - Polish brand, which for nearly 35 years is a symbol of highest quality and reputation. A position of leading manufacturer of women's and men's headwears, the company has achieved, through joint work of four generations, creating a well-known brand on the Polish and European markets. The company's success owes not only thanks to gained knowledge and experience, but mainly thanks to designers, who define new fashion trends. The most important feature of each of our collections is its uniqueness, wide range of colors and designs. As a family brand, we try to use our experience by combining them with fresh fashion ideas. Now it's time for your head...

ul. Rumuńska 46, 91-336 Łódź +48 426 122 204 / 05 +48 601 238 334 poczta@rabionek.com.pl 126


STOISKO 11A

127


STOISKO 40A

MADE IN ITALY

+48 663 304 002 biuro@rrshoes.pl www.ripani.com

128


STOISKO 69B

ROCKANDBLUE

ul. Olchowa 23 72-004 Pilchowo +48 601 744 555 cordon@cordon.pl www.cordon.pl 129


STOISKO 24A

ul. Wrocล awska 17 65-427 Zielona Gรณra, +48 68 326 64 77 biuro@rocks.pl www.rocks-jeans.com

130


STOISKO 3A

Firma ROGER’S od 25 lat jest producentem i twórcą nowoczesnej linii produktów skierowanych dla kobiet świadomych własnej wartości, piękna i wyjątkowości oraz mężczyzn, którzy cenią komfort i wygodę. Produkty z marką ROGER’S charakteryzują się wysoką jakością tkanin, dbałością o każdy detal oraz oryginalnością fasonów, które idealnie nadają się do biura jak i na każdą uroczystość. Posiadamy własną wzorcownie, a cała produkcja odbywa się w Polsce. Ubrania projektujemy tak, aby łatwo można było je komponować ze sobą. Firma została dostrzeżona na rynku sprawdzonych krajowych producentów, co zaowocowało nagrodami: Firma Godna Zaufania, wyróżnienie godłem Polish Exclusive 2013 w kategorii Ekskluzywna Polska Marka, certyfikat Polish Product "Firma roku 2011", Złotego i Srebrnego Laura w kategorii Prężnie rozwijająca się marka, certyfikat Zadowolony Konsument.

ul. Jagiellońska 44A, 32-410 Dobczyce +48 602 530 143 rogers@rogers.pl www.rogers.pl 131


STOISKO 79C

ROTEX to polska marka odzieżowa istniejąca na rynku krajowym i zagranicznym od 1992 r. Głównym nurtem działalności jest produkcja modnej i eleganckiej odzieży damskiej kurtki, płaszcze, sukienki. Od kilku lat w naszej ofercie znajduje się nowa, prężnie rozwijająca się linia PATRIZIA ORINI, którą cechuje wysoka jakość oraz nowoczesność. Rotex Company have been present at the Polish and international markets since 1992. Our leading position in the market, mostly in the group of coats and jackets, we ensure through careful observation and quick response to the needs of modern women. Unique models provide its customers with originality and comfort. Competitive prices and high quality products have contributed to the dynamic development of the company.

ul. Niemczyka 4, 42-100 Kłobuck +48 601 417 505 +48 695 746 128 rotex@rotexmoda.pl www.rotexmoda.pl 132


STOISKO 94C

Agencja Paweł Olszewski Przędzalniana 71, 90-437 Łódź formy.mody@gmail.com 691 056 031 Małgorzata 668 698 608 Agnieszka 601 594 679 Paweł www.veldhovengroup.com 133


STOISKO 121C

ANCORA COLLECTION to firma modowa, specjalizująca się w tworzeniu i produkcji damskich kolekcji dziewiarskich od 1989 roku. Projekty naszych kolekcji powstają przy współpracy z włoskim studiem projektowym. Łączymy klasyczny styl z aktualnymi trendami, tak aby nasze klientki zawsze wyglądały elegancko i modnie. Do produkcji używamy naturalnych wysokogatunkowych przędz, takich jak: wełna, kaszmir, wiskoza, len, bawełna oraz nowoczesne mieszanki. Zapewniają one szlachetny wygląd oraz maksymalną wygodę. Adresatkami tworzonej przez nas odzieży są kobiety, które bez względu na wiek i figurę pragną być eleganckie, bardzo kobiece i w zgodzie z obowiązującymi trendami mody, a ponadto cenią miękkość i wygodę dzianin w ich dynamicznym życiu. Wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów dziewiarskich, wykwalifikowana kadra pracowników oraz fabryka zlokalizowana w Polsce pozwala nam kontrolować jakość na każdym etapie produkcji, oferując stabilną współpracę bez konieczności kontraktowania, co zapewnia elastyczność potrzebną na rynku. Zapraszamy Państwa do współpracy.

ul. Budkiewicza 51, 05-091 Ząbki +48 511 122 233 monika.makowska@rous.pl biuro@rous.pl www.rous.pl @rouswarsaw @rous_warsaw 134


STOISKO 121C

SEGNO powstało z miłości do dzianin i mody oraz chęci stworzenia unikatowej marki o własnym, wyrafinowanym stylu, łączącym najwyższą jakość surowców oraz wykończenia z wygodą i funkcjonalnością. Kobieta Segno jest nowoczesna, niezależna oraz dumna z własnego sposobu ubierania się, nie popadająca w niewolę surowych kanonów mody. Segno to bezpretensjonalny szyk... Zapraszamy do współpracy

ul. Budkiewicza 51, 05-091 Ząbki +48 511 122 233 monika.makowska@rous.pl biuro@rous.pl www.rous.pl @rouswarsaw @rous_warsaw 135


STOISKO 120C

Uniwersalny płaszcz jest niezbędny każdego dnia i jest podstawą garderoby każdej kobiety. InAvati to prawie dwadzieścia lat doświadczenia w branży modowej. Misją było tworzenie tego, czego obecnie nie mogliśmy znaleźć, czyli doskonale zaprojektowanych i bezbłędnie wykonanych płaszczy dla każdego klimatu i na każdą okazje. Będąc ekspertami w dziedzinie konstrukcji i jakości tkanin, wiemy, że dbałość o szczegóły robi wielką różnicę. Muza InAvati jest przygotowana na wszystko, co stanie jej na drodze. Płaszcz jest czymś więcej niż tylko ubraniem. Nikt nie zadowoli się niczym innym, jak perfekcją, jej płaszcz nie tylko dopełni jej osobisty styl, ale także zapewni najwyższy komfort.

ul. Budkiewicza 51, 05-091 Ząbki +48 511 122 233 monika.makowska@rous.pl biuro@rous.pl www.rous.pl @rouswarsaw @rous_warsaw 136


STOISKO 120C

Od ponad 25 lat jesteśmy przekonani, że kobiety szukają nie tylko piękna, ale także jakości i komfortu, wyrażając jednocześnie swój gust i osobowość. Wysoki standard firmy jest utrzymywany poprzez tworzenie każdego produktu jako unikalnego elementu opartego o najwyższe umiejętności rzemieślnicze oraz wysoką jakość kontroli jakości. Marka wyróżnia się tym, że kolekcje są zawsze bogate w detale, zwracając szczególną uwagę na wykończenia i jakość każdego użytego materiału. Podążając za trendami nadchodzących sezonów, kolekcję Camelot to niekończącą się kreatywność, modne tkaniny i akcesoria, które łączą się, oferując stylowe rozwiązania. Firma stale wzmacnia swój międzynarodowy profil i pozycję na światowym rynku poprzez rozwój silnej i stabilnej współpracy. Zostań naszym partnerem i zachwyć swoich klientów wyjątkową ofertą marki Camelot.

ul. Budkiewicza 51, 05-091 Ząbki +48 511 122 233 monika.makowska@rous.pl biuro@rous.pl www.rous.pl @rouswarsaw @rous_warsaw 137


STOISKO 65B

W tym roku nasza mała rodzinna firma obchodzi 30-lecie powstania. Przez te wszystkie lata staramy się dawać radość z noszenia naszych ubrań. Traktujemy pracę jako niekończącą się przygodę z modą. Nasza filozofia jest oparta na szacunku do kobiet i środowiska, w którym żyjemy, oraz odpowiedzialnych wyborach i świadomej konsumpcji. Uważamy, że produkowane ubrania nie powinny być wyrzucane po miesiącu, sezonie czy dwóch . Chcemy aby nasze produkty służyły jak najdłużej więc ich forma, surowce z których są wykonane są trwałe i ekologiczne. Ubrania RYBY powstają w całości pod jednym dachem. Tworzone są w rodzinnej atmosferze, przez ludzi, którzy lubią swoją pracę. Jesteśmy więc w stanie wykonać najtrudniejsze zadania niezależnie od trudności przed którymi stoimy. Doceniajmy pracę ludzkich rąk! Our family-based company is celebrating its 30-year anniversary this year. Throughout the years, we have focused on designing clothing that brings joy and happiness in its everyday use. As a company, we perceive our work as a never-ending adventure with fashion. The philosophy of our company is based on respect for women, the environment we all live in, as well as responsible ecological choices and awareness. We firmly believe in the idea of durable clothing that will not be damaged or thrown away after a month or a season; our company focuses on making clothing from strong, lasting and eco-friendly fabrics. Collections made by RYBA are made under one roof from start to finish, in a friendly, family-like atmosphere, by people who love what they’re doing. We are mindful to reduce our carbon footprint and have a great time creating handmade clothing that fits seamlessly into your life. Playful, classic, comfortable and contemporary with the power to change the way you feel! RYBA – Live! Laugh! Love!

ul. Łagiewnicka 164, 91-487 Łódź +48 690 878 989 e-mail: ryba@ryba.net.pl www.ryba.net.pll 138


STOISKO 28A

SCA’VIOLA JEST JAK KOBIETA Potrafi być delikatna i romantyczna, lecz kiedy trzeba umie pokazać pazur. Bawi się modą, nie ulega nudzie. Jest otwarta na nowości i światowa. Jest odważna i kokieteryjna. Patrzy prosto przed siebie.Wie dokąd zmierza. Ma zawsze coś do powiedzenia na swój temat. Uważa, że gdyby miała ulegać opinii większości, niepotrzebne by jej było własne zdanie…

SCA’VIOLA IS LIKE A WOMAN It can be delicate and romantic, but when necessary, it knows how to show what it can do. It plays with fashion, and is not boring. It is open to new ideas and worldly. It can be bold and flirtatious. It looks straight ahead. Knows where it is going. Always has something to say about itself. It believes that if it was prone to the opinion of the majority, it’s own opinion would be unnecessary to it…

ul. Zawiszy Czarnego 40, 05-420 Józefów +48 22 789 39 34 +48 691 99 88 69 info@scaviola.eu www.scaviola.eu 139


STOISKO 22A

Sisel tworzy jakość, Sisel projektuje styl. Od 1994 roku jesteśmy liderem innowacyjnych linii odzieżowych projektowanych dla dynamicznych kobiet. Wyznaczamy trendy w kolekcjach najwyższej jakości. Renoma form, które oferujemy, stanowi znak rozpoznawczy kobiety z charakterem. To wyznaczniki stylu. Naszym celem zawsze było i będzie tworzenie doskonałości. Pełne energii stylizacje, czystość wzorów, ponadczasowa funkcjonalność. To elementy, które aktywna kobieta ceni najwyżej. Wizja elegancji, którą promujemy, zbudowana jest na radykalnych innowacjach. Takich, które często pojawiają się w zamyśle projektantów zafascynowanych godną podziwu kobiecą umiejętnością znalezienia spokoju w szalonym tempie dnia. Naszą misją jest oferowanie zdecydowanym kobietom eleganckich kolekcji oraz przywiązanie do najwyższej jakości, którą oferujemy obecnie oraz będziemy tworzyć i rozwijać w przyszłości. Sisel creates quality, Sisel designs style. Since 1994 we have been the leader of innovative clothing lines designed for dynamic women. We design trends in top quality collections. The reputation of the forms we offer is a sign of a woman with character. These are the determinants of style. Our goal has always been and will be to create excellence. Full of energy styling, clean formulas, timeless functionality. These are the elements that the active woman values most. The elegance vision that we promote is built on radical innovation. Those that often appear in the minds of designers fascinated by admirable women's ability to find peace in the crazy pace of the day.Our mission is to offer decisive women elegant collections and commitment to the highest quality that we offer today and we will create and develop in the future.

ul. Chrobrego 13, 64-500 Szamotuły +48 61 292 44 01 info@sisel.pl www.sisel.pl 140


STOISKO 75B

141


STOISKO 98C

142


STOISKO 216F

143


STOISKO 87C

Marka s:HEirt by Marzena Kowalska to moda casual, dopasowana do potrzeb współczesnych kobiet. Kolekcje, cechuje nacisk na minimalizm i dopieszczenie każdego detalu – tak, aby klientki mogły zawsze czuć się pięknie. Kolekcja gwarantuje niebanalną konstrukcję, detalem i tkaninami. Minimalistyczny krój, stonowana kolorystyka. Prostota formy dodająca jakże zmysłowej elegancji. Każdy z moich projektów wyróżnia detal, nić, faktura i tkanina, które tworzą oryginalną całość. Limitowana edycja jest gwarancją niepowtarzalności. Elegancja w wydaniu oversize to nieustanne podkreślanie zmysłowości kobiet – tak, aby klientki mogły zawsze czuć się pięknie. Szerokie ubrania, zwane w świecie mody „oversize”, mimo swojej prostej formy potrafią być i podstawą, i centrum udanej stylizacji. Ubrania w za dużym rozmiarze cieszą się dużą sympatią kobiet w każdym wieku. Potrafią ukryć mankamenty sylwetki, są wygodne i dosyć łatwo je zestawić z innymi częściami garderoby. The brand s:HEirt by Marzena Kowalska is a casual fashion tailored to the needs of today’s women. Collections are characterized by an emphasis on minimalism and the adjustment of every detail - so that the clients can always feel beautiful. The collection guarantees original construction, detail and textile. Minimalist style, subdued colors. Simplicity of the form that adds a sensual elegance. Each of my projects is distinguished by detail, thread, texture and fabric that create an original integrity. Limited edition is aguarantee of uniqueness. Elegance in the oversize edition is a constant emphasizing the sensuality of women - so that the customers can always feel beautiful. Wide clothes, called „oversize” in the fashion world, despite their simple form can be the basis and center of successful stylization. Clothes in too large size are very popular among women of all ages. They can hide the defects of the figure, they are comfortable and quite easy to combine with other pieces of clothing.

ul. Irysowa 2E, 95-100 Zgierz +48 502 606 011 sklep@sheirt.pl www.sheirt.pl 144


STOISKO 58B

Soyaconcept to duńska marka odzieżowa, którą wyróżnia międzynarodowy i swobodny charakter oparty na skandynawskich wzorcach. Oferuje najnowsze trendy w połączeniu z elegancją i casualowym stylem. Motywem przewodnim kolekcji Wiosna 2020 jest natura, wolność i relaks. Codzienny dress code to nasze ulubione spódnice, kurtki i kobiece bluzki i sukienki zaprojektowanymi tak, aby czuć i poruszać się swobodnie, a oryginalne wzory i nadruki dodają osobowości.

b.young to marka należąca do duńskiej grupy modowej, dk company, w której portfolio znajduje się 20 marek. Jest marką globalną oferującą „najnowsze trendy i jakość w dobrej cenie”.Cechy b.young to kobiecość, aktywność, energia, impulsywność i świadomość mody. Trendy kolekcji wiosna 2020: • Kropki, kolory ziemi z silną pomarańczą. • Zrelaksowane sylwetki i dyskretne luzy. • Kwaśne, żywe kolory zmieszane z neutralnymi. • Paleta barwionych pasteli i świeżej bieli. • Nowoczesny wygląd safari i retro przygoda. Kolory natury z nutami lat 70-tych.

Kwidzyńska 3, 82-500 Rozpędziny +48 601 857 577 dana@dnk.com.pl robert@dnk.com.pl 145


STOISKO 80C

146


ST OISKO 95C

147


STOISKO 53B

Firma Sun of Gaba jest znanym, istniejącym od prawie trzydziestu lat polskim producentem damskiej odzieży dzianej. W naszej ofercie znajdują się zarówno eleganckie płaszcze, kardigany, żakiety i spódnice jak i bardziej swobodne swetry, bluzki i topy. Do produkcji używamy wysokiej jakości, importowanych z Włoch, szlachetnych przędz klasycznych i fantazyjnych. Nasza klientka to pewna siebie, nowoczesna kobieta, ceniąca sobie zarówno elegancję jak i komfort i wygodę.

ul. Partyzancka 10, 63-400 Ostrów Wlkp. +48 62 7351553 +48 661 890234 gaba@sunofgaba.com.pl www.sunofgaba.com.pl 148


STOISKO 105C

Fashion Group Warszawska 169/2, 61-047 Poznań domino.fashiongroup@gmail.com +48 608 399 050 149


STOISKO 26A

SUNWEAR to polska marka odzieżowa istniejąca od 2003 roku. Od początku istnienia firmy stawiamy na jakość oraz tkaniny i dzianiny polskich producentów. Markę SUNWEAR tworzy grono pasjonatów i jednocześnie profesjonalistów. Kobieta decydująca się na nasze ubrania wybiera europejską jakość i elegancję na każdą okazję. Przy tworzeniu kolekcji jesień-zima 2019/20 inspirują nas zwierzęce desenie, romantyczne, roślinne motywy, paski, kraty. Klasyczne kolory takie jak granat czy szarość łączymy z nasyconymi zieleniami, musztardą, odcieniami czerwieni. Dopracowane detale i wykończenia dopełniają naszą kolekcję. Dbamy o każdy szczegół, tak żeby zadowolić najbardziej wymagająca klientkę. Wykorzystujemy głównie naturalne dzianiny i tkaniny. Łączymy je z ciekawymi dodatkami: gumami, ściągaczami, taśmami.

ul. Lodowa 92, 93-232 Łódź +48 426 632 512 +48 426 632 511 sunwear@sunwear.pl www.sunwear.pl 150


STOISKO 41A

Włoska marka obuwia Tuffoni powstała w 1990roku. Od tego czasu rozpoczęła się powolna ekspansja na całą Europę i świat. Nasze obuwie przeznaczone jest dla kobiet odważnych, przebojwych i lubiących wyprzedzać trendy. Najwyższej jakości skóry, wyselekcjonowane dodatki i niepowtarzalna biżuteria to znak rozpoznawczy marki Tuffoni.

15-325 Białystok ul. Kawaleryjska 19/23 paw C 790 469 763 tuffonipolska@gmail.com facebook tuffonipolska instagram tuffoni_polska

151


STOISKO 88C

ul. DÄ…browskiego 8/1, 64-330 Opalenica +48 602 781 356 tangofashion@wp.pl www.tangofashion.pl 152


STOISKO 74B

153


STOISKO 7A

Ulmani Shoes to, która powstała w 2004 roku z inicjatywy i wielkiej pasji Marzeny Ulman. Inspiracją dla Ulmani Shoes są Włochy - kolebka mody i designu. Dzięki najwyższej jakości skórom naturalnym i nowoczesnym materiałom, obuwie Ulmani Shoes jest nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne. Znaczną grupę stałych klientek Ulmani Shoes stanowią eleganckie kobiety, dla których omodne buty są sposobem wyrażania siebie i swojego stylu. Wzornictwo, kolorystykę i jakość marki doceniają także odbiorcy na całym świecie. Buty Ulmani Shoes wyróżniają się na tle innych marek � zdobieniami i oryginalnymi dodatkami. Bogata oferta z niepowtarzalnymi modelami to efekt stałych poszukiwań firmy, która na bieżąco śledzi najnowsze trendy i dokonania czołowych projektantów oraz to, co obecnie dzieje się na rynku mody i obuwia. Ulmani Shoes nieustannie się rozwija, poszerzając nie tylko asortyment, ale i zespół pracowników. Firma uczestniczy w targach krajowych i zagranicznych, doskonali także ofertę online. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą odsłoną marki Ulmani Shoes � kolekcją Ulmani Prestige.

ul. Wały Dwernickiego 121, 42-200 Częstochowa +48 512 114 471, +48 608 434 039 biuro@ulmani.pl www.ulmani.pl

154


STOISKO 55B

155


STOISKO 86C

Vissavi to polska marka, której kolekcje łączą w sobie komfort użytkowania oraz niebanalne wzornictwo. Modele Vissavi wyróżniają się ponadczasowością oraz klasycznymi a zarazem niezwykle kobiecymi formami. Modnym krojom towarzyszą doskonałej jakości tkaniny, zapewniające ubraniom świetny wygląd i trwałość. W asortymencie marki dominują sukienki, zarówno wizytowe, biznesowe jak i casualowe, które szyte w krótkich seriach kolorystycznych, gwarantują poczucie niepowtarzalności i wyjątkowości. Obok sukienek znaleźć możemy idealnie skrojone żakiety w klasycznym stylu oraz spodnie, spódnice, bluzki, jak również sezonowo kurtki i płaszcze. Odzież produkowana jest tylko i wyłącznie w Polsce. Asortyment dostępny jest w rozmiarach od 34 do 46. Dystrybucja odbywa się w kanale hurtowym, detalicznym oraz online na www.vissavi.pl

ul. Technologiczna 46 | 35-213 Rzeszów 66 223 75 52, 17 870 03 44 biuro@vissavi.pl www.vissavi.pl facebook.com/vissavi 156


STOISKO 31A

157


STOISKO 27A

Kolekcja jesień-zima 1919-20 marki Wonders jest zaskakująco drapieżna, charakterna a jednocześnie niezwykle komfortowa i kobieca. Synergia światowych trendów, najlepszych skór i dodatków, różnorodność faktur i fantazyjnych obcasów. Kolejny raz zaskakujemy i podbijamy serca naszych klientów. Nadchodząca jesień-zima znów będzie pełna #Wearereal, #WeareWonders!

+48 602 307 876 a.ratajczak@anies.pl +48 696 445 555 magda@anies.pl 158


STOISKO 117C

Agencja WAW FASHION z siedzibą w Warszawie powstała 5 lat temu jako multibrandowy showroom. Specjalizujemy się we wprowadzaniu zagranicznych marek na rynki w Polsce, Czechach i Słowacji. Wykwalifikowany zespół z wieloletnim doświadczeniem w kanałach sprzedaży hurtowej skupia się na budowaniu skutecznej sieci sprzedaży detalicznej dla międzynarodowych marek odzieży, obuwia i akcesoriów dla dorosłych i dzieci. Z powodzeniem dostosowujemy propozycje biznesowe do naszych klientów, przeprowadzając profesjonalne kampanie sprzedaży, zajmując się działaniami z obszaru PR-u, konsultingu oraz budowania strategii marek. Jesteśmy wizjonerami szukającymi niezwykłych rezultatów.

@waw_fashion_

#YouAreWonders

wawfashionagency

wawfashion.com

showroom@wawfashion.com

159


STOISKO 213F

160


STOISKO 134C

Willi to ekskluzywna marka nakryć głowy, dostępna na międzynarodowym rynku od wielu lat. Swoją działalność opiera na pięknie i klasyce, a wysoką pozycję zawdzięcza trosce o każdy detal oraz ciągłemu poszukiwaniu nowych, doskonalszych rozwiązań, pomysłów i inspiracji. Dbałość o szczegóły widoczne są w każdej kolekcji, a śmiałość designerska, kolorystyka, szlachetne dodatki to cechy wyróżniające firmę Willi. Kolekcja jesień zima 2019/2020 skierowana jest do kobiet wymagających, doceniających połączenie klasycznej elegancji i najnowszych trendów, a także ceniących niepowtarzalność i funkcjonalność. Wyjątkowe wzornictwo, przywiązanie do detalu i perfekcyjne szycie, to elementy wyróżniające naszą markę. Przykładamy wielką wagę do najwyższej jakości, dlatego też nasze produkty wykonywane są ręcznie With pleasure, we present to You Willi Collection for the winter of 2019/2012. Our hats are characterized by sophisticated style, excellent quality product, exceptional attention to detail, exclusive finish and ideal selection of embroidery, applications, stones and ribbons. Willi caps are made of the highest quality materials such as: angora, mohair, boucle, cotton and wool certified by Woolmark. Our products are entirely handmade in Poland which means that we can offer an attractive terms of cooperation, reliability, reasonable prices and high quality of the customer service .

ul. Wspólna 2, 05-070 Sulejówek +48 22 773 22 43 biuro@willi.pl www.willi.pl 161


STOISKO 42A

®

Po 20 latach doświadczenia w tej branży, doradzaniu tysiącom kobiet, stwierdziłam, że nadszedł moment, aby skumulować to wszystko w jednym miejscu – tak powstała Yvette. � Aneta, założycielka. Yvette to luksusowa marka dla kobiet z klasą. Ubiór wizytowy oraz codzienny z niebanalnym wzornictwem, zgodnym z panującymi trendami. W kolekcjach Yvette znajdziesz dużo zmysłowych koronek, idealnych wieczorową porą oraz kreacji o charakterze koktajlowym.

After over 20 years of experience in this industry, advising thousands of women, I decided it is finally time to bring it to one place - that’s how Yvette was created. � Aneta, founder. Yvette is a luxury brand for classy women. Formal and casual attire with original design, consistent with the prevailing trends. In our collections you will find a lot of sensual lace, cocktail & party dresses perfect for evening time.

+790 618 025 kontakt@yvette.store www.yvette.store 162


STOISKO 46A

Sprzedaż internetowa? Nie w Polsce! Ważny jest dla nas człowiek i relacje z nim, ważna jest dla nas atmosfera, którą tworzymy w naszych sklepach. Docenisz to, tak jak docenia to wielu naszych Klientów. Przyjdź do nas. Poznaj nas! :) Dzięki zamiłowaniu do tworzenia, pozytywnej energii i dużej dawce dobrego humoru w 1992 na świat przyszła marka YAYA. Nasze kolekcje powstają dzięki inspiracji z podróży, przeżyć i codziennych małych radości. W żyłach YAYA płynie miłość, szczęście i niezliczona ilość kawy. To, co oferujemy jest mieszanką oryginalnych ubrań. W każdym z nich znajdziesz odrobinę szaleństwa, luzu i mnóstwo kobiecości, co sprawia, że nasze produkty są podstawowym elementem kobiecej garderoby. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. YAYA nie jest osobą czy wiekiem. To nie tylko świetne spodnie lub bluzka. YAYA to styl życia. I choć uwielbiamy podróżować, dobrze wiemy, że nie ma to jak w domu. Dlatego też łączymy tworzenie ubrań, akcesoriów i przedmiotów codziennego użytku. Nasze produkty to mieszanka stylów: rustykalnegoi industrialnego, z nutką plażowej beztroski. Czarują, inspirują, sprawiają radość – tak samo jak nasze sklepy, w których poczujesz się jak w domu. Zapraszamy! Poznaj nas online lub odwiedź z ponad 4500 punktów sprzedaży na całym świecie. Do zobaczenia w YAYA!

+ 48 698 827 942 + 48 602 157 954 mariola@pazucci.com franciszek@yaya.nl 163


STOISKO 129C

YVON to prawdziwa galeria stylu, gdzie łączą się ze sobą wyrafinowana forma, kunsztowne wykonanie i szlachetne materiały. Błysk tajemnicy zamknięty w naszych kryształach, kamieniach i formach, pozwala podkreślić kobiecy urok podczas eleganckich wyjść i formalnych sytuacji. Jesteśmy z Tobą przez cały czas, mamy propozycję na każdą część dnia i na każdy dzień tygodnia. Stwórz paletę dodatków dopasowaną do twoich nastrojów i emocji, aby wyrazić w pełni siebie. Wybieraj z bogatej kolekcji najnowszych modeli biżuterii, dobieraj i twórz własny styl w oparciu o tysiące elementów. Geometryczne i organiczne formy w dynamicznym tańcu przeciwieństw, a do tego perfekcyjne wykonanie i nieskazitelna jakość materiałów. Biżuteria YVON® powstaje z naturalnej skóry, ceramiki, muszli mięczaków niechronionych, macicy perłowej oraz kolorowego kryształowego szkła. Wykorzystujemy prozdrowotne właściwości miedzi, stosujemy wyłącznie antyalergiczne metale. YVON is a true gallery of style, combining refined form, skillful workmanship and precious materials. A flash of mystery enclosed in our crystals, stones and forms allows us to emphasize the feminine charm during elegant receptions as well as in formal situations. We are with you all the time, we have an offer for every time of the day and for each day of the week. Create a palette of accessories to match your moods and emotions to express yourself fully. Choose from a rich collection of the latest jewellery models, choose and create your own style based on thousands of elements. Geometric and organic forms in the dynamic dance of opposites, what is more, perfectly made from materials of impeccable quality. YVON® jewellery is made of natural leather, ceramics, shells of unprotected mollusks, mother of pearl and colorful crystal glass. We use the health-promoting properties of copper, we only use antiallergic metals.

ul. Grottgera 3, 33-300 Nowy Sącz +48 185211115, 605442989 yvon@yvon.pl www.yvon.pl 164


AUTUMNWINTER

2 0 1 9 /2 0

STOISKO 77B

165


STOISKO 85C

166


STOISKO 214F

Roma Fashion to w 100% łódzka marka odzieżowa. Jesteśmy rodzinną firmą z ponad 20-letnim doświadczeniem. Całość procesu projektowania i produkcji prowadzimy w Polsce. Marka powstała z myślą o kobietach, które w dzisiejszym świecie pragną łączyć elegancję z funkcjonalnością oraz klasykę z nowoczesnymi trendami. Kolekcje Roma Fashion idealnie uzupełnią styl i garderobę pewnych siebie kobiet. Nasze kreacje pozwalają na odrobinę swobody i nonszalancji, nie tracąc przy tym nic z elegancji. Dzięki wzorowemu wykonaniu i dopracowaniu detali proponowane przez nas modele są niczym szyte na miarę. Swoimi kolekcjami chcemy dodać kobietom siły, bo najważniejsza jest dla nas właśnie kobieta. W sezonie jesień-zima 2019 stawiamy na trend slow fashion. Modele są uniwersalne, ponadczasowe, wielofunkcyjne. Świetnie wpisują się zarówno w aktualne trendy, ale i ubogacą posiadaną garderobę na więcej niż jeden sezon. Dla butików przygotowaliśmy przejrzystą ofertę. Jako firma rodzinna, czujemy się osobiście odpowiedzialni za markę Roma Fashion. Żeby sprostać oczekiwaniom Klientów, przywiązujemy ogromną wagę do jakości oraz życzliwej i kompetentnej obsługi. Pracujemy w systemie pronto moda – ostatnie modele są opracowywane nawet na 2-3 tygodnie przed wysyłką do Klienta, nie ma zatem potrzeby zamawiać z wyprzedzeniem. Oferowane przez nas modele dostępne są poprzez platformę internetową, telefonicznie, osobiście w siedzibie firmy, ale również u przedstawiciela handlowego, który może Państwa odwiedzić w dogodnym dla Państwa terminie. Tworząc profil na naszej platformie otrzymacie Państwo dostęp do najlepszych cen na rynku, będziecie w stanie szybciej przetwarzać i analizować zamówienia, przechowywać wiele adresów wysyłki, przeglądać i śledzić swoje zamówienia.

+48 537 955 661 biuro@romafashion.pl www.romafashion.pl 167


STOISKO 141D

+48 604 779 907 +48 509 929 143 info@keywest.pl www.keywest.dk

168

Marka Key West powstała w Kopenhadze w 1995 roku. Zafascynowani nadmorskim stylem życia tworzymy najwyższej jakości odzież damską i męską utrzymaną w klimacie marynistycznym. Inspiracją dla naszych kolekcji jest błękitne niebo, szum morza, ciepły piasek pod stopami.. My w Key West dużo czerpiemy z natury i uwielbiamy żeglować. Poczuj niezwykły komfort nosząc nasze miękkie koszulki i swetry. Wyglądaj stylowo na morzu i na lądzie. Key West to klasyczna sportowa elegancja. Połączenie jakości i funkcjonalności z bogatą kolorystyką i różnorodnością tkanin.


WIOSNA-LATO 2020. ASORTYMENT I TRENDY DLA NIEGO MODA

Dla stylowych Odpowiadając na życzenia naszych Klientów, tym razem przedstawiamy najnowsze trendy przypisane kontraktowanym asortymentom. Życzymy udanych wyborów! Moda męska to temat trudny do jednoznacznego zdefiniowania. Od kilku sezonów trwa dyskusja, czy trendy w modzie męskiej są w ogóle potrzebne. Dla jednych moda męska to nudne garnitury, różniące się stopniem dopasowania i liczbą guzików. Dla innych to spektrum możliwości i asortymentów. Jedno jest pewne moda męska zmienia się nie tylko pod wpływem biur trendów, ale przede wszystkim pod wpływem zmian w społeczeństwie. I to właśnie jest najtrudniejsze przy jej definiowaniu. Dokończenie artykułu na stronie 170 ►

Na targach mody męskiej Pitti Uomo we Florencji widać, jak stylowy może być współczesny mężczyzna.

rys. Barbara Rochowczyk

Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

169


MODA WIOSNA-LATO 2020. ASORTYMENT I TRENDY DLA NIEGO

Różni odbiorcy

Mężczyźni ubierający się według starych schematów stanowią grupę poza zainteresowaniami projektantów. Oni zazwyczaj stawiają na określony model samochodu, wczasów rozrywki i na niezmienny sposób ubierania: T-shirt, szorty, dżinsy, koszula w kratkę lub paski. Od lat noszą to samo i nie chcą niczego zmienić w swoim wyglądzie i garderobie. Ale przecież są inni odbiorcy mody męskiej, cieszący się ogromnym zainteresowaniem projektantów. Już nie tylko Włosi bawią się ubraniem, łączą kolory i wzory z dużą dozą fantazji. Także duża grupa naszych rodaków, zwłaszcza tych pracujących na kierowniczych stanowiskach, w korporacjach, reprezentujących wolne zawody czy młodych, interesuje się trendami. Przywiązują wagę do wizerunku, dbają o siebie. Fryzjer, barber pielęgnujący zarost, kosmetyczka, manikiurzystka, masażystka, stylista – to fachowcy, z których usług korzystają. Świadomi swojego stylu nie polegają na decyzjach żony czy dziewczyny, bo o modnych trendach wiedzą więcej niż one. Kolejna niezwykle atrakcyjna dla projektantów grupa mężczyzn to, świadomi wagi mody, single i homoseksualiści. Oni stanowią punkt odniesienia dla pomysłów projektantów, producentów i sprzedawców odzieży, branży kosmetycznej, samochodowej, komputerowej, spożywczej, fitness. To przede wszystkim do nich oraz do poszukujących stylu młodych osób skierowane są najnowsze trendy, to oni są adresatami nowości.

Optymistycznie

Z przyjemnością obserwuję, jak coraz więcej młodych ludzi, studentów chce projektować dla mężczyzn, jak podczas konkursów i w pracach dyplomowych pokazują męskie kolekcje i męskie sylwetki. Zwykle klasyczne formy męskiej garderoby są nader dowolnie interpretowane. To pokazuje, jak zmienia się świat mody męskiej. Florencja i targi Pitti Uomo już dawno odczytały nadchodzące zmiany i interpretowały nowe tendencje. Tam, nie tylko w kolekcjach, ale również w stylu ubrania osób odwiedzających targi, spotykanych na mieście, widać jak stylowy może być współczesny mężczyzna. Napawa to optymizmem. Po dzieciach, teraz mężczyźni stali się ważnymi klientami na rynku mody.

Asortyment i trendy

Duża uwaga skupia się na odzieży dżinsowej – kurtki, spodnie, szorty. Wracają modele popularne w latach 80. i 90. XX wieku. Spodnie. Podobnie jak w modzie damskiej, pasek wędruje w górę, nie akcentując bioder, ale talię, nogawki są szersze. Dużo modeli oparto na klasycznej formie „pięć kieszeni”. Nadal aktualna jest linia: wysoka talia, luźno na linii bioder, lekko opuszczony krok, zwężające się nogawki. Wśród modeli letnich należy zwrócić uwagę na tradycyjne szorty do połowy uda, ale nowością są modele inspirowane odzieżą sportową luźne szorty bokserów z gumką i sznurkiem w talii, spodenki gimnastyczne połyskliwe i z lamówkami. Lansowana jest wysoka talia i długość do połowy uda. Dżinsowa kurtka. Tradycyjna wranglerka, luźna, obszerna. 170 Rynek Mody & Katalog marek Targów Fashionweare B2B

Dżins przyjmuje różne kolory, a wzór moro jest na nowo interpretowany. Wykończenia? Patchwork, czyli naszywanie różnych łat, dekoracji. Wybielanie, farbowanie, a przede wszystkim łączenie elementów zapożyczonych z kilku modeli. Garnitur. Marynarki w kratkę, dwurzędowo zapinane lub stylizowane na kurtkę mandaryna. Projektanci lansują naszywane kieszenie na marynarce i szorty noszone do marynarki. Kurtka bomber jacket to najmodniejszy fason od kilku sezonów. Teraz o luźnej formie, najczęściej z kapturem, licznymi i praktycznymi kieszeniami - wpływ ubrań roboczych i poligonowych. Parka oraz lekka kurtka zapinana na zamek, także – letni płaszcz z nylonu.

WAŻNE ! Wyjątkowość modelu nadają wykończenia farbowanie, efekty tie-dye, wybielanie, podarcia i naszycia Druki to multiplikacja drobnych motywów kokardki, robaczki. Inspiracją dla casualowych modeli jest odzież sportowa - polo, T-shirt, long sleeve oraz bluzy z zamkiemlub bez, ale zawsze z kieszeniami i kapturem.

Kamizelka. Jak pożyczona od wędkarza lub myśliwego, z licznymi praktycznymi, pojemnymi kieszeniami. Polacy kiedyś pokochali ten model, teraz to oferta dla młodej awangardy mody. Bluza. Dziewiarska z kapturem ma zastąpić uszytą z dzianiny „z metra”. Polo. Klasyczne, dziane lub szyte. Koszulka. Typu Marcel - bez rękawów, z nadrukowanym wzorem lub motywem, albo z długim rękawem, często z efektem cieniowania koloru - np. od granatu przez niebieski do bieli. Alternatywa dla T-shirtu. Sweter. Sportowy, z dużym dekoltem V oraz kardigan w żakardowe wzory. Koszula. Luźna, z rękawem krótkim lub długim i kieszonką na froncie. Ważne! - nie może być gładka, a więc: paseczki, farbowanie, nadruki, drobne wzorki. Jak widać, moda męska nie jest nudna, staje się równie ciekawa jak damska. Dodajmy stylizacje - kapelusze, zarosty, fryzury i... Ja trzymam kciuki za stylowych mężczyzn - będą w czołówce trendsetterów! Małgorzata Czudak


TARGI MODY

Indeks marek MODA MĘSKA AGDA ALBERTO

B

177 152

BRUNO BANANI BELTS

176

C

CAMEL ACTIVE UNDERWEAR 175 CASA MODA 173

D

DESOTO DIGEL DESKA FASHION DUO MEN

E

ELGIR

F

FABER FASHION AGENCY FOLSTOP FREAKY NATION

174 180 172-176 178

179

181 182-183 184 172

H

HAUPT HIBUXTER

J

JANIMEN

K

KASTOR KEY WEST

L

LANIERI LASSAR LAVARD LINDENMANN

M

MADEJ MILESTONE MMR MONTE CARLO

O

P 183 172

185

186 168

PBT PIERRE CARDIN BELTS PIERRE CARDIN LEATHER JACKETS

R

RAFAEL RED POINT REDMOND REPABLO

S 187 188 89 176

SEMPRE STEFANO SCARPELLINI

T

TAKA PARA TRIS LINE 177 182 189 183

OLAF BENZ UNDERWEAR 175 OLIVER 199

V

VENTI VERNET VILLARO BY MMR

W

WOOL TOWN

190 176 172

192 172 193 191

195 194

198 196

173 200 189

197

MODA MĘSKA

A


STOISKO 137D

6 7

Czołowy produkt marki HIBUXTER to kurtki ze skóry naturalnej, ale w ofercie znajdziemy również modele z eko skóry. Wyróżnikami marki są wysoka jakość materiału i fasony idealnie dopasowujące się do sylwetki. Kurtki skórzane stanowią klasyki w modzie są ponadczasowe i moga być noszone przez lata nabierając z czasem wyjątkowego charakteru.

32

DESKA FASHION

ul. Wąska 11, 05-230 Kobyłka tel.: 22/760 05 95

Gabriel Deska tel.: 501 139 270

e-mail: gabrieldeska@deskafashion.pl

172


STOISKO 137D

DESKA FASHION

ul. Wąska 11, 05-230 Kobyłka tel.: 22/760 05 95 36

Gabriel Deska tel.: 501 139 270

e-mail: gabrieldeska@deskafashion.pl

37

CASA MODA i VENTI to międzynarodowe marki oferujące szeroki wachlarz odzieży dla mężczyzn, doskonały wizerunek, najnowsze trendy, coś na każdą okazję

modern fit 100  % non iron 100 % pure cotton

173


STOISKO 137D

DESOTO to marka stworzona dla pewnych siebie mężczyzn i kobiet nie uznających żadnych kompromisów w modzie. Wszystkie modele wprost zachęcają do wypracowania własnego stylu, bez obaw o konwenanse, a wszystko w połączeniu z doskonałą jakością surowców i perfekcyjnym wykończeniem. Każda koszula, wykonana z najlepszej jakości materiałów, jest jednocześnie miękka i miła w dotyku.

DESKA FASHION ul. Wąska 11, 05-230 Kobyłka 22/760 05 95, 501 139 270 e-mail: gabrieldeska@deskafashion.pl 174


STOISKO 137D

CAMEL ACTIVE - to co przekonuje w bieliźnie Camel Active to jej funkcjonalność, dynamiczne fasony, oddychająca tkanina, a przede wszystkim autentycznie doskonała jakość.

OLAF BENZ po raz kolejny wywraca świat męskiej bielizny do góry nogami. Olaf Benz już nieraz dał się poznać jako guru, będący w stanie zapewnić mężczyznom maksimum komfortu. Interesująca paleta barw, dbałość o szczegóły i mistrzowska jakość przyciągnie niejedno spojrzenie. Tkaniny są niezwykle delikatna i przyjazna dla skóry – dopieszcza ją i celebruje, sama pozostając długo świeżą i pachnącą. Olaf Benz zapewnia ogromny wybór fasonów od stringów poprzez slipy, tanga, mini panty, panty, tanktopy, tishirty, body.

DESKA FASHION ul. Wąska 11, 05-230 Kobyłka tel.: 22/760 05 95 Gabriel Deska tel.: 501 139 270 e-mail: gabrieldeska@deskafashion.pl 175


STOISKO 137D

Marka LINDENMANN specjalizuje się w produkcji dodatków. Już ponad 50 lat spełnia najwyższe oczekiwania klientów. Aktualna oferta obejmuje: modne i klasyczne paski damskie oraz męskie, spinki mankietowe i krawatowe, chusteczki bawełniane, a także duży wybór szelek. Filozofia firmy opiera się na 2 głównych wartościach: serwis, gwarantujący szybkie i stałe dostawy oraz stale powiększający się asortyment.

PIERRE CARDIN BELTS to paski męskie wyróżniające się się szczególną dbałością o detale i tworzące idealne dopełnienie całości kolekcji marki Pierre Cardin. Na rynku polskim dostępne od 2010 roku.

BRUNO BANANI to niemiecka marka powstała w 1993 roku. Wszystkie kolekcje Bruno Banani mają dwie cechy wspólne - materiał, który jest wysokiej jakości i wykończenie, które jest zawsze oryginalne i zapewnia doskonały wygląd. Bruno Banani… co można powiedzieć? Tylko kilka słów: kosmopolityczne, ponadczasowe, oryginalne i zaskakujące. Wszystko zawarte jest w motto marki: Nie dla wszystkich.

DESKA FASHION

176

ul. Wąska 11, 05-230 Kobyłka tel.: 22/760 05 95

Gabriel Deska tel.: 501 139 270

e-mail: gabrieldeska@deskafashion.pl


STOISKO 154D

FIRMA OBUWNICZA MADEJ

PRZEDSTAWICIEL

BRODY 120A ,

MAKSYMILIAN CZYŻOWSKI

34-130 KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

TEL. 503 019 873

TEL. 504 131 168

maksymilian-czyzowski@wp.pl

177


STOISKO 145D

178


STOISKO 152D

Elgir Fashion PRODUCENT KOSZUL Mฤ SKICH MANUFACTURER OF MAN SHIRTS

Sokola 51, 30-244 Krakรณw +48 513 188 208 www.elgir.pl 179


STOISKO 135D

180


STOISKO 144D

181


STOISKO 136D

U podstaw ALBERTO leży wieloletnia tradycja. Marka specjalizuje się w produkcji męskich spodni już od 1922 roku. Od tamtego czasu firma udowodniła co jest potrzebne aby stać się marką Premium. Każdy kto przetrwa na rynku przez wiek, musi znać przepis na sukces. Dla Alberto przesiąkniętego bogactwem tradycji jest bardzo prosty: najważniejsze jest oddanie. Oddanie wobec produktu, mody i klienta. Doświadczenie kilku pokoleń, ręczne wykończenia połączone z innowacjami technologicznymi i ciągłe podążanie za trendami, wyszukane tkaniny i dbałość o szczegóły. W skrócie proces tworzenia, który odzwierciedla niezależny charakter spodni od samego początku. Alberto Pants We Love - Slogan brzmi jak obietnica. Jest to jednak o wiele więcej. W rzeczywistości, to zobowiązanie. Od 95 lat, pracownia kreatywna Alberto eksperymentuje ze wzorami i materiałami aby wymyślić nowe cięcia, style i funkcje. Więc jakie są korzyści z tego bogactwa doświadczeń? Idealna symbioza kreatywności i perfekcjonizmu. ALBERTO ma w swojej ofercie spodnie jeansowe, klasyczne, casualowe jak i specjalne kolekcje zaprojektowane z myślą o rowerzystach i golfistach.

alberto-pants.com

Milestone jest specjalistą w produkcji najwyższej jakości kurtek. W swojej ofercie posiada najmodniejsze fasony zarówno sportowe jak i bardziej eleganckie. W kolekcji znajdują się kurtki wykonane z najwyższej jakości skóry jak i bawełniane w niepowtarzalnych wzorach i kolorach. Milestone idzie z duchem czasu i dostosowuje się do miejskiego stylu życia. Kurtki są uniwersalnymi kompanami. Są wyrazem niezależności i wolności. Muszą być one w równowadze pomiędzy modnym wyglądem a funkcjonalnością w życiu codziennym. Milestone to kombinacja najnowszych trendów, wysokiej jakości i sportowej elegancji. Milestone to więcej niż kurtki to styl życia. Jeżeli nosisz MILESTONE to oznacza, że masz jedyny w swoim rodzaju styl, pewność siebie i wyrafinowany gust.. Charakterystyczne dla marki są dynamiczne cięcia, materiały w żywych kolorach czy specjalne przetarcia w przypadku kurtek skórzanych. Z dozą kreatywności i wyczucia dla szczegółów tworzymy modne kurtki, które pozostawiają przestrzeń dla indywidualnej ekspresji nie zapominając o ich funkcjonalności.

milestone-jackets.com

182


STOISKO 136D

Haupt - Założona w 1926 roku w Leipzig firma rodzinna, która w kolejnych dziesięcioleciach przerodziła się w specjalistę w produkcji koszul. Zdobyte doświadczenie wyróżnia producenta który kieruję się filozofią: ▪ Jakość, którą można poczuć ▪ Tradycja i pasja, które widać ▪ Niezawodność i ciągłość ▪ Partnerstwo ▪ Oddanie Co sprawia, że HAUPT jest tak wyjątkowy? Długa tradycja i doświadczenie w produkcji koszul oraz stałe doskonalenie. HAUPT to niemiecka solidność wykonaniai światowy design. Styl HAUPTA reprezentuje nowoczesną nonszalancję z dużą dbałością o szczegóły, wysoką jakością i niezawodnym dopasowaniem. Haupt stawia przed sobą ciągle nowe wyzwania, rozwija się i zmienia dla swoich klientów. Jednak cały czas najważniejsza jest wysoka jakość i produkt, który łączy w sobie najlepsze tkaniny, projekt, dopasowanie i dbałość o szczegóły przy zachowaniu uczciwej ceny do jakości. Projektanci HAUPT dokładnie wiedzą czego pragną klienci: autentycznych, współczesnych koszul wygodnych w noszeniu i mających to coś jeżeli chodzi o wykończenie.

haupt-shirts.com

Mode Monte Carlo od 55 lat specjalizuje się zakresie projektowania i produkcji casualowej odzieży męskiej, w szczególności swetrów, dzianin ale także koszul i t-shirtów. Podstawą wszystkich działań jest ciągłe doskonalenie usług i jakości oferowanych rzeczy.

modemontecarlo.com

PRZEDSTAWICIELSTWO Ostrowska 474, 61-324, Poznań biuro@fashion-agency.pl fashion-agency.pl

183


STOISKO 140D

Istniejąca od 27 lat firma Folstop Export-Import zajmuje się produkcją i sprzedażą odzieży męskiej. W swojej ofercie posiada: kurtki materiałowe, swetry, koszulki polo, kaszkiety, szale, a także bieliznę męską. Wysoką klasę naszych wyrobów gwarantują najlepsze surowce i maszyny w swoich klasach. O doskonałej jakości produktów naszej firmy przekonują klientów liczne nagrody, m.in. pięciokrotnie zdobyty Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za najlepszy produkt. Produkty eksportujemy do kilkunastu krajów świata. Projektowanie w Polsce-najmocniejsza strona naszej działalności-zyskuje ogromne uznanie wśród klientów, dlatego też organizujemy produkcję dla wielu marek w Polsce i za granicą. The Folstop Export-Import company, which has been operating for 27 years, deals in production and selling of men's clothing. The company’s offer includes material jackets, sweaters, polo T-shirts, scarves and men’s underwear. The high class of our products is guaranteed by the best raw materials and machines in their classes. The excellent quality of our company's products convinces customers with numerous awards, including five times won the Gold Medal at the Poznań International Fair for the best product. We export our products to over a dozen countries around the world. Designing in Poland - the strongest part of our business - gaining great recognition among customers, which is why we organize production for many brands in Poland and abroad.

ul. Stacyjna 14, 58-306 Wałbrzych + 48 748 401 833 + 48 748 401 839 folstop.sklep@gmail.com www.folstop.com 184


STOISKO 157D

185


STOISKO 98C

186


STOISKO 150D

187


STOISKO 148D

Ul. Warszawska 31a, 87-148 Ĺ ysomice 600 248 620, 600 248 630 jm@lassar.pl, dp@lassar.pl LassarGarnitury

188


STOISKO 155D Tworząc koszule i garnitury stawiamy sobie jako cel stworzenie produktu o wysokich walorach estetycznych, wyjątkowych standardach jakościowych oraz dostarczeniu klientowi satysfakcji wynikającej z poczucia dobrego stylu i elegancji.Wszystkie produkty projektowane i szyte są z ogromną dbałością o szczegóły. Łączą one tradycję z innowacyjnością oraz poczuciem eleganckiej funkcjonalności. A wszystko to aby każdą chwilę życia naszego klienta, każdy odnoszony przez niego sukces, dopełniało uczucie satysfakcji z dobrego wyglądu, potwierdzające jego styl i elegancję. While making our shirts and suits our target is to create products with high esthetic values, unique quality standards and to give our customers the satisfaction of timeless style and elegant appearance. Every our product is designing and sewing with attending to details. They are combination of tradition, innovation and elegant functionality. All of this aspects are for every success and every moment of our customers lives because we want to fill it up with satisfaction following form good look confirming their style and elegance.

MMER SP. Z O.O. ul. Narutowicza 24 A 98-100 Łask pn. - pt. 8:00 - 16:00 tel. 43 615 66 22 biuro@mmer.pl

@villaro.moda @villaro.moda www.villaro.pl 189


STOISKO 114C

Włoska firma Genial s.r.l. projektuje i produkuje męskie i damskie kolekcje odzieży przez ostatnie 40 lat. PBT - linia męska obejmuje funkcjonalne i modne kurtki a także produkowane we Włoszech spodnie dostępne w całej gamie kolorów nie tracących nigdy swojej barwy. Marka ESKEY to damska odzież wierzchnia w szerokiej gamie barw i tkanin, która od kilku lat sprzedaje się z powodzeniem w Polsce.

Agent: Tomasz Malinowski 601230201 malinowski.tp@gmail.com 190


STOISKO 142D

Marka Repablo preferuje styl casualowy, zwany inaczej sportową elegancją, doskonale znany pasjonatom mody i znakomicie przyswojony przez światowy rynek odzieżowy. Repablo dysponuje szeroką ofertą skierowaną do mężczyzn ceniących wygodę, estetykę, wysokiej jakości tkaniny, perfekcję wykonania oraz nietuzinkowość. Bogata kolekcja kurtek, marynarek, spodni, swetrów, eleganckich koszul, t-shirtów oraz koszulek typu Polo, ma swoich wiernych zwolenników, o czym świadczy ogromne zainteresowanie marką Repablo ze strony sklepów partnerskich, poszukujących dla siebie marek prezentujących w kolekcjach inny styl, inny design.

Professionalism, perfection and uniquness of patterns have been our values from the very beginning of Repablo’s market existence. Repablo design is a smart casual style, dedicated to men appreciating elegance, high quality and at the same time - comfort and esthetics. Our large collection of jackets, blazers, trousers, sweaters, t-shirts, polo shirts will satisfy customers who are looking for unique and fashionable design.

Petrażyckiego Leona 11A, 30-399 Kraków, Polska +48 880 40 50 50 biuro@repablo.pl repablo.com 191


STOISKO 156D

192


STOISKO 149D

193


STOISKO 115C

Włoska klasyka przez całą dobę, dla mężczyzn, którzy chcą wyglądać dobrze w pracy i w czasie wolnym. Od 1953 roku, z pasją i wysoce wyspecjalizowanym know-how, marka proponuje wysokiej jakości odzież dla klientów, którzy lubią połączenie sezonowych trendów i charakterystycznego włoskiego stylu. Stefano Scarpellini chce być wzorcem jakościowej odzieży we Włoszech i Europie. To innowacyjna marka, która pozostaje blisko swoich klientów i która proponuje różne sposoby ubierania się respektując zarówno włoski styl, jak i indywidualne, dobre samopoczucie.

Via V. Veneto, 20 24060 Rogno BG +39 035 967 104 g.scarpellini@daritex.it www.stefanoscarpellini.it Kontakt w Polsce: Agnieszka Kwiatkowska +48 698 129 099 pazza@pazzaidea.pl 194


STOISKO 150D

Sempre to marka oparta na tradycji. Tradycji jakości i profesjonalizmu. Swoją pozycję na rynku odzieżowym zawdzięczamy nie tylko innowacyjnym technologiom, materiałom najlepszych gatunków, solidnej – polskiej produkcji, ale przede wszystkim pasji. To ona sprawia, że nasze spodnie są idealnym połączeniem najnowszych trendów i komfortu użytkowania. Sempre to firma składająca się z prawdziwych specjalistów zajmujących się wygodą oraz elegancją noszonych przez Ciebie spodni. Najmodniejsze, kreowane przez nas trendy z pewnością spełnią najwyższe oczekiwania każdego klienta.

ul. Kopanina 54/56 budynek C, Poznań +48 602 333 762, +48 61 66 16 188 biuro@sempre.pl sempre.pl 195


STOISKO 100C

Jesteśmy producentem i importerem swetrów od 1989 roku. Jako generalny przedstawiciel marek: Tris Line, Ocean, Colerige oraz Iceland, zajmujemy się dystrybucją na cały kraj. Dzięki wyjątkowemu połączeniu bawełny z kaszmirem nasze produkty mają nie tylko niepowtarzalne, eleganckie wzornictwo, ale są również delikatne i miłe w dotyku. Co roku produkujemy od 100 do 200 nowych fasonów wysokogatunkowych dzianin, charakteryzujących się klasycznym włoskim stylem. Posiadamy w ofercie golfy, półgolfy, kardigany, polówki, bezrękawniki, pulowery oraz rozpinane na zamek i guziki. W 2008 roku poszerzyliśmy kolekcję o koszulki polo z merceryzowanej i podwójnie merceryzowanej bawełny oraz wprowadziliśmy do sprzedaży kurtki i płaszcze, które cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony naszych klientów.

ul. Karpacka 22, 43-300 Bielsko-Biała 33 497 30 02 biuro@trisline.com.pl www.trisline.com 196


STOISKO 100C

Marka została stworzona z myślą o tych, którzy cenią niebanalny wygląd, komfort użytkowania, a przede wszystkim jakość produktów i wybranych do produkcji materiałów. Jesteśmy firmą cenioną na rynku polskim za produkty takie jak wełniane czapki i kaszkiety, skórzane rękawiczki, oraz bawełniane szale. Przy produkcji naszej kolekcji zawsze korzystamy z najwyższej jakości produktów takich jak legendarne wełny ze Szkocji Harris Tweed czy portugalskie Albano Morgado. To właśnie najwyższa jakość, dbałość o szczegóły i wyszukane wzornictwo cechuję i wyróżnia markę WoolTown wśród innych. Poznaj WoolTown – Manufakturę stylu, każdy produkt jest tworzony z myślą o Tobie - by uprzyjemnić każdą chwilę, którą spędzasz korzystając z naszych produktów.

ul. Beskidzka 50, 43-370 Szczyrk 501 604 526, 509 940 228 info@wooltown.pl 197


STOISKO 212F

TAKAPARA to kolorowe skarpetki mocno zakorzenione w łódzkiej tradycji tekstylnej. Wzory noszą nazwy łódzkich ulic, logo inspirowane jest alfabetem Strzemińskiego, a sama nazwa, wbrew obecnym trendom, zachowała polskie brzmienie. TAKAPARA to proste hasło, które idealnie pasuje do produktu i idei przedsięwzięcia. Taka para skarpet, bo można nosić dwie różne skarpety; taka para ludzi, bo skarpetki pasują i takiej i takiej parze; i oczywiście taka para do działania, bo jest moc :-). I w ten oto sposób łączy się tradycja z nowoczesnością, lokalna duma z globalną wizją biznesu, klasyczna geometria i nowoczesne kolory, satysfakcja z pracy i przede wszystkim zadowoleni klienci. Przekonaj się sam, wynieś swój styl ponad limity i obudź bestię którą nosisz w sobie! Porzekadło mówi: „diabeł tkwi w szczegółach”, TAKAPARA mówi: „bestia tkwi w skarpetach”, bądź sobą, bądź inny!

ul. Wilcza 10, 90-339 Łódź +48 664 735 332 info@takapara.com takapara.com 198


STOISKO 153D

Oliver to rodzinna firma mieszcząca się w Lublinie. „Koszule szyte z pasją” to hasło odzwierciedla zaangażowanie oraz dbałość o szczegóły w oferowanych przez nas produktach. Dzięki własnej szwalni z nowoczesnym parkiem maszynowym jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Zlokalizowanie zakładu produkcyjnego w Polsce to jedyny sposób na utrzymanie i kontrolę jakości każdej pojedynczej sztuki. Czuwają nad tym wybitni fachowcy, którzy doświadczenie zdobyli w renomowanych Polskich firmach. Najnowsza kolekcja cechuje się: nietuzinkowym wzornictwem, wysoką jakością tkanin i wykonania. W ofercie znajdą Państwo koszule eleganckie oraz casualowe. Oprócz standardowych wzorów, firma Oliver stawia na krótkie i niepowtarzalne serie. Staramy się zapewniać klientom produkt odpowiadający najnowszym trendom w modzie.

Oliver is a family-owned company based in Lublin. „Shirts sewn with passion” is a slogan that reflects commitment and attention to detail in the products we offer. Thanks to our own sewing room with a modern machine park, we are able to meet the expectations of the most demanding customers. Locating a production plant in Poland is the only way to maintain and control the quality of each individual piece. It is watched over by eminent specialists who have gained experience in renowned Polish companies. The latest collection is characterized by: extraordinary design, high quality fabrics and workmanship. The offer includes elegant and casual shirts. In addition to standard designs, Oliver focuses on short and unique series. We strive to provide customers with a product that meets the latest fashion trends.

ul. Mazowiecka 11/49, 00-052 Warszawa +48 507 117 617 biuro@oliver-sklep.pl www.oliver-sklep.pl 199


STOISKO 151D

VERNET to marka, która istnieje na polskim rynku mody już od ponad dwudziestu lat. W naszej ofercie znajdują się najnowsze kolekcje garniturów, marynarek, spodni wizytowych, koszul i okryć. Przy tworzeniu komplementarnej kolekcji pod marką VERNET współpracujemy z włoskimi projektantami i budujemy garderobę najbardziej świadomych klientów. Naszą dewizą jest elastyczna współpraca, u nas znajda Państwo pełną rozmiarówkę i kolorystykę ubrań, w które ubierzecie Państwo najbardziej wymagających klientów i zrealizujecie wysokie marże. VERNET to synonim tego co w modzie jest najbardziej aktualne przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz szybkich dostaw do sklepów. Każdy klient posiada indywidualnego opiekuna, który dba o jego potrzeby i zamówienia.

ul. Warszawska 45, 62-020 Swarzędz 61-8172-271 cybina@cybina.pl cybina.pl 200


200-270(波兰Rynek Mody).pdf 1 19/8/7 下午4:43

the fairyland for fashion 16 – 19 września 2019 Le Bourget , Paryż, Francja

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

Katalog marek str. 49

stoisko nr 21A

TW45_AP_200x270mm_RynekMody_FAIRY_Pol.indd 1

18/06/2019 17:19


&

2/2019

ISSN 1730-3105, rok 15 nr 94, nakład 4 tys.

21-22/08 2019

www.farfar.pl KOLEKCJA JESIEŃ-ZIMA 2019/2020

Katalog marek TARGI MODY

& Katalog marek

▪ MODA DAMSKA

TARGI MODY B2B

▪ MODA MĘSKA ▪ DODATKI

21-22/08/2019

owczyk rys. Barbara Roch

▪ OBUWIE

EXPO-ŁÓDŹ, Aleja Politechniki 4


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.