a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade

Page 1

Spendenzentrum Seiersberg & Leoben

04/18

NOVINKY PRO DÁRCE PLAZMY

VAŠE DÁRCOVSTVÍ SE STANE ŽIVOT ZACHRAŇUJÍCÍM LÉKEM

Další témata:

Zimní deprese Tipy, jak překonat zimní splín

Vaše dárcovství Pacient informuje


VAŠE DÁRCOVSTVÍ SE STANE ŽIVOT ZACHRAŇUJÍCÍM LÉKEM

Oběti nehod, těžce nemocní pacienti a chronicky nemocní jsou odkázáni na dárce plazmy, protože krevní plazma nemůže být uměle produkována – a poptávka po plazmě se neustále zvyšuje. Odborníci odhadují, že dva ze tří lidí potřebují ve svém životě léky vyrobené z plazmy.

K nejdůležitějším

Plazma se používá k přípravě léků na záchranu života, což znamená pomoc tisícům lidí, kteří jsou na tyto léky celoživotně odkázáni. Plazma se také denně používá v nouzovém lékařství, při operacích a při léčbě mnoha závažných onemocnění.

slouží na léčbu:  Lidí s vrozeným nedostatkem protilátek a četnými autoimunitními nemocemi. Tyto mohou být úspěšně léčeny imunoglobulinovými přípravky.

produktům z plazmy patří: Imunoglobuliny

Život ohrožujících infekcí jako je tetanus, vzteklina nebo meningitida způsobena kousnutím klíšťat. 

Těhotenských komplikací z hlediska neslučitelnosti krevních skupin mezi rodičem a dítětem (Rhesusova choroba) Přípravek z plazmy zabraňuje rhesus-senzibilizaci matky. 


K nejdůležitějším produktům z plazmy patří: Albumin: Používá se při těžkých úrazech, velkých popáleninách, vyčerpávajících rakovinových onemocnění a těžké ztrátě krve. Rychle stabilizuje krevní oběh. Při nouzové léčbě zachraňují koagulační faktory z plazmy život. Bez nich by mnoho obětí nehod nemělo šanci.

Fibrinogen / fibrinové lepidlo: Může se použit k léčbě vážných poranění vnitřních orgánů a k lokálnímu uzavření rány pomocí fibrinového lepidla se dají v neurochirurgii opět spojit i potrhané šlachy a nervová vlákna.

Koagulační faktory: Umožňují lidem, kteří trpí hemofilií, žít normální život. S těmito krevními koagulačními proteiny (např. Faktor VIII) může být hemofilikům umožněn normální život.


ZIMNÍ DEPRESE TIPY JAK PŘEKONAT ZIMNÍ SPLÍN

Zimní deprese začíná v podzimních měsících a končí na jaře. Během této doby si postižení stěžují na nedostatek energie a nadměrný smutek. Nedostatek světla způsobuje poruchy rytmu spánku a bdění, což vede k poruchám spánku. Nedostatek denního světla, snížená intenzita světla v zimě spolu s kratšími dny a poklesy teploty jsou považovány za spouštěče. Vnitřní hodiny vypadnou z taktu. Tipy, jak překonat zimní splín Pohyb: Pohyb na čerstvém vzduchu aktivuje cirkulaci a popohání metabolismus. Denní světlo: Každodenní 30 až 60 minutové procházky za denního světla zvyšují hladinu serotoninu, což vede k rozjasnění nálady. Aktivujte krevní oběh: Studené nálevy mohou pomoci stimulovat oběh, podporovat krevní oběh a posilovat imunitní systém.

Hurá do vany: Teplá voda uvolňuje unavené svaly a esenciální oleje zahání špatnou náladu. Stravování: Velmi dobré jsou nízkokalorické potraviny, spousta čerstvého ovoce a zeleniny. Ale i sladkosti obsahují látky, které zvyšují náladu. Barvy: Oranžové, žluté a červené tóny, odvážné barvy dělají zázraky. Barvy jsou pohlazením pro duši.

Kombinace cvičení a světla jsou nejlepšími antidepresivy v podzimní a zimní depresi.


VAŠE DÁRCOVSTVÍ PACIENT INFORMUJE

Judith S. pacient

Stejně jako několik tisíc Rakušanů trpí Judith S. od narození primární imunodeficiencí (PID) - v jejím případě Myelokatexis a syndrom WHIM. Vzhledem ke genetické poruše není imunitní systém schopen produkovat dostatečné množství protilátek proti patogenům.

To Judith ulehčilo situaci, protože se u ní časem vyvinula averze na bodnutí do žíly.

Pouze s imunoglobuliny může Judith vést poměrně normální život bez mnoha hospitalizací.

Tím se vše zjednodušilo, protože infekce se neobjevují tak často, a navzdory imunitní nedostatečnosti může Judith vést docela normální život bez mnoha hospitalizací.

TO VŠE UMOŽNÍTE TÍM, ŽE DARUJETE PLAZMU! V 19 měsících bylo zjištěno, že Judith má příliš málo bílých krvinek. Po mnoha vyšetřeních a ústavních hospitalizacích byl o rok později diagnostikován imunodeficit. U tohoto onemocnění jsou pacienti nápadně zdraví. Pokud někdy mají infekci, projeví se velmi výrazně a onemocnění je velmi závažné. Například z kašle se u Judith hned stane silný zápal plic. Od tří let dostávala infuze s imunoglobulinem, nejdříve každé 4 týdny, později každých 6 týdnů. Kvůli pobytům v nemocnici zameškala Judith školní docházku. Byla většinou tak unavená, že nedohnala domácí úlohy a zameškané učivo. Před rokem a půl začala dostávat podkožní injekce, tím byly injikovány pod kůži pomocí infuzní pumpy protilátky.


KONTAKT EUROPLASMA GmbH Tanja Schödl Leitung Marketing Alserbachstraße 18 1090 Viedeň Tel.: +43 (0) 1 / 319 53 63 - 39 Fax: +43 (0) 1 / 319 53 63 - 23 E-Mail: t.schoedl@europlasma.at IČO (Firmenbuchnummer): 80279h Rejstříkový soud (Firmenbuchgericht): Obchodní soud (Handelsgericht) Vídeň DIČ: ATU14240105 DVR: 0715093 Člen hospodářské komory Vídeň, Dolní Rakousy a Štýrsko Odborné sekce: chemický průmysl, obchod s léčivými přípravky Dozorčí úřad: Bundesamt für Sicherheit im Gesundheitswesen www.ages.at (Spolkový úřad pro bezpečnost ve zdravotnictví) Předmět podnikání vlastníka media: výroba léků a velkoobchod s léky Bilder: © stock.adobe.com, EUROPLASMA

Spendenzentrum Seiersberg & Leoben

Profile for Europlasma GmbH

EUROPLASMA Newsletter 04/18 CZ  

Plasmaspender Newsletter 04/18 Europlasma GmbH

EUROPLASMA Newsletter 04/18 CZ  

Plasmaspender Newsletter 04/18 Europlasma GmbH

Advertisement