Журнал AgroTech № 47 март 2021 г.

Page 1


ПОЛІУРЕТАНОВЕ ФУТЕРУВАННЯ ЕЛЕВАТОРНОГО ОБЛАДНАННЯ Поліуретанове футерування елеваторного обладнання – це технологія захисту робочих поверхонь обладнання від зношування та засіб як зменшити витрати на його обслуговування. Нашим підприємством розроблено та впроваджено в виробництво різні методи нанесення захисного шару поліуретану на робочі поверхні обладнання: - Футерування за допомогою поліуретанових вставок; - Футерування листовим армованим поліуретаном; - Футерування методом заливки гарячого поліуретану; - Футерування методом гарячої адгезії. Ми розробили поліуретанове футерування методом заливки гарячого поліуретану в ротаційних установках. Цей метод дуже добре себе зарекомендував при футеровці самопливних труб круглого перерізу. При цьому методі футерування шар поліуретану щільно та надійно вкриває всю внутрішню поверхню обладнання, метал та поліуретан утворюють одну єдину монолітну систему, що дуже

важливо для запобігання дії теплового лінійного розширення на метал та поліуретан окремо. Таке обладнання зручне при транспортуванні, зберіганні та на монтажі, а головне, в цьому випадку унеможливлюються помилки, які можуть виникнути при монтажі поліуретанових вставок в труби. Також ми пропонуємо заливку гарячого поліуретану для секторів, патрубків перехідних. Цей метод був використаний для футерування внутрішніх поверхонь норій, конвеєрів, а також для футерування сепараторів. Метод гарячої адгезії поліуретану ми рекомендуємо при фу т е р у в а н н я о бл а д н а н н я складної геометрії. Замовник отримує обладнання, яке повністю футероване з середини, всі нерівності та гострі кути надійно прикриті шаром поліуретану. І треба зазначити, ці методи футерування є

ремонтопридатними. І на при кінці ще раз нагадаємо, як слугує поліуретанове футерування на елеваторах: - Значно подовжується строк експлуатації самопливного та транспортного обладнання; - Зменшується кількість пошкодженого та битого зерна; - Зменшується пилоутворення; - Зменшуються затрати на обслуговування обладнання.

Тож, який би метод футерування ви не обрали, поліуретанове футерування на елеваторі повинно бути! Запрошуємо вас до співпраці. З повагою, комерційний директор ТОВ НВП «Форполімер»

Лариса Ткаченко www.forpolimer.com.ua тел: 380-660459888, 380-987939315

ПЕРЕВАГИ МАСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ PROTEC:  широкий асортимент

якісних спеціалізованих мастильних матеріалів від виробника;  продукція має високі екс-

плуатаційні характеристики і відповідає вимогам сучасних міжнародних стандартів;  ретельно підібрані і пе-

ревірені склади мастильних матеріалів PROTEC дозволяють отримати продукти з необхідними експлуатаційними характеристиками;  надійний захист і безперебій-

на робота сільськогосподарської техніки з урахуванням особливостей її позашляхової суворої експлуатації.

МАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Ексклюзивний дистриб’ютор на території України: ТОВ «КСМ ТРЕЙД» www.ksmprotec.com marketing@ksm.ua +38 044 537-03-43


МАСЛА ДЛЯ АГРАРНОЇ ТЕХНІКИ AGROTRAC

PROTEC Agrotrac STOU 10W-30 PROTEC Agrotrac STOU 10W-30 – універсальне всесезонне тракторне (Super Tractor Oil Universal) масло найвищого експлуатаційно-ційного класу, яке призначене для імпортної сільськогосподарської техніки (JCB, New Holland Agriculture, John Deere, Massey Ferguson, CASE, CLAAS, ROPA, HOLMER), тракторів і комбайнів вітчизняного виробництва.

ПЕРЕВАГИ PROTEC Agrotrac STOU 10W-30:

суперуніверсальнiсть: застосовується в двигунах, коробках передач і гідросистемах, а також в диференціалах і кінцевих приводах, в мокрих гальмах і коробках передач, що перемикаються під навантаженням. Також це масло можна використовувати в техніці, де необхiдно масло класу UTTO;

подовження терміну служби техніки: висока ступінь захисту деталей двигуна і трансмісії від зносу.

PROTEC Agrotrac STOU 10W-30 відповідає: API GL-4, ACEA E3, API CG-4 / CF-4 / CF, MB 227.1, ZF ТЕ-ML 06A, ZF ТЕML 06B, О6С, 07B; Ford New Holland M2C159B / C; Massey Ferguson M1139, M1144, John Deere J27 і ін.

PROTEC Agrotrac UTTO PROTEC Agrotrac UTTO – універсальне трансмісійно-гідравлічне масло (Universal Tractor Transmission Oil), призначене для трансмісій з «мокрими» дисковими гальмами, головних передач, диференціалів і гідравлічних систем аграрної техніки (JCB, New Holland Agriculture, John Deere, Massey Ferguson, CASE, CLAAS, ROPA, HOLMER), тракторів і комбайнів вітчизняного виробництва, будівельної та іншої спеціальної техніки.

ПЕРЕВАГИ PROTEC Agrotrac UTTO:

багатофункціональність: можливість використання одного масла в багатьох вузлах тертя трансмісії і гідравлічної системи трактора;

чудові експлуатаційні властивості: відмінні протизадирні і протизносні властивості, захист деталей від корозії, висока термоокислювальна стабільність, сумісність з ущільнюючими матеріалами.

PROTEC Agrotrac UTTO відповідає: John Deere J20C, J20D; Ford M2C86B, С, M2C134D, Massey Ferguson M1135, M1143, M1145, Caterpillar TO-2, API GL-4, Allison C-4, Sperry Vickers / Eaton і ін.

Ексклюзивний дистриб’ютор на території України: ТОВ «КСМ ТРЕЙД» www.ksmprotec.com | marketing@ksm.ua +38 044 537-03-43ЗМIСТ 21 Агропром – 2021 – 20 ювілейна регіональна

агровиставка

обприскувачі

трактор YTO нового покоління

тракторів

Väderstad Carrier та Carrier XL

земельним банком BI Qlik

Підрахований ефект від використання систем автоводіння Claas

продуктів для аграріїв

Плюси, мінуси, “підводні камені”

22 Чим відрізняються сівалки Väderstad Tempo 23 Вітчизняний виробник розповів про новітні 24 У Києві вперше представили 240-сильний 25 В Україні з’явився новий бренд китайських 26 В чому відмінність культиваторів

15 Інформований – означає озброєний.

Озброєний – означає захищений.

на пшеницю

ОПЗ нарощує темпи відвантаження продукції на ринок України

та Близькому Сході

З рисового лушпиння зробили запчастини для техніки

до завершення

Рада схвалила законопроєкт про підтримку фермерів

Уряд схвалив законопроєкт про агрострахування

Прийнято законопроєкт про права на земельну ділянку з нерухомістю

«Про пестициди та агрохімікати»

Поставки сільгосппродукції за зниженою ставкою ПДВ можуть бути заблоковані

16 Прискорилося спекулятивне зростання цін 17 Fendt збільшив частку ринку в Європі

27 Grimme удосконалив картоплезбиральний комбайн 28 AgriChain інтегрувала в систему управління 29 BASF виведе на ринок України 20 нових 30 Відкриття ринку землі:

18 Земельна реформа в Україні наближається

19 Схвалено зміни до Закону

20 Події в Україні. АгроВесна 2021

Засновник, видавець і головний редактор: Кладійова Людмила Петрівна

Журнал “AgroTech “ нагороджений Міжнародною Академією Технологій і Соціології “Золота Фортуна” Медаллю “Трудова Слава” в номінації “За високий професіоналізм і за журналістську майстерність”.

Адреса редакції: м. Харків пл. Конституції, 26 оф. 307 (057) 75-110-75, моб.: 068-550-97-51 Свідоцтво про державну реєстрацію друкарського засобу масової інформації: серія КВ №23046-12886Р від 28.12.2017 р.

E-mail: redacauto@gmail.com Тираж 30 000 екз., поширюється безкоштовно

У разі, якщо Ваша діяльність вимагає лицен­ зії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки Ваше оголошення відповідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець має право і заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.

AgroTech

13ІНФОРМОВАНИЙ – ОЗНАЧАЄ ОЗБРОЄНИЙ. ОЗБРОЄНИЙ – ОЗНАЧАЄ ЗАХИЩЕНИЙ.

Журнал «AgroTech» запрошує своїх читачів взяти участь в просвітницькому проекті Міністерства юстиції України «Я маю право» на приватну пенсію і податкову пільгу. Чому розв’язати проблему з пенсійним забезпеченням можна в теперішній час тільки за допомогою приватної пенсії? Тому, що державна пенсія і державний соціальний посібник на наших очах скорочується як шагренева шкіра в романі Оноре де Бальзака. Дивіться відео 34 телеканала «Ані пенсії, ані соціальних виплат» на YouTube. За даними статистики вже 3% населения України мають приватні пенсії і 97% ще не мають її. Хто з них гідно житиме, коли підійде час пенсійного віку, не важко здогадатися.

Від дій кожного з нас залежить, як ми житимемо! Саме тому пропонуємо отримати консультацію, що включає право на приватну пенсію і як їм можна користуватися.

Записуйтеся на консультацію до фінансового експерта тел.: 095 535 6779 Віктор Валентієнко.

AgroTech

15


Прискорилося спекулятивне зростання цін на пшеницю Різке подорожчання нафти та соєвої олії на біржі в Чикаго на 3-3,3% підтримало ціни на пшеницю і кукурудзу, які знаходяться під тиском фундаментальних факторів зменшення попиту. На біржі MATIF триває спекулятивне зростання березневих ф’ючерсів французької пшениці, викликане завершенням термінів дії контрактів. Вони майже досягли 8-річного максимуму, збільшивши різницю з травневими ф’ючерсами до 15 $/т. Зростанню цін сприяв викликаний прогнозами посухи стрибок на біржі в Чикаго, а також закриття трейдерами коротких позицій. Крім того, експортний потенціал французької пшениці майже вичерпаний, що до кінця сезону буде тільки посилювати підтримку котирувань. Березневі контракти на борошномельну пшеницю на біржі MATIF подорожчали на 4,5 €/т до 245,25 €/т або 298,20 $/т, а травневі – на 3,25 €/т до 232,75 €/т або 283, 42 $/т. У Чикаго слідом за бурхливим зростанням сусідніх ринків сої та кукурудзи дорожчають березневі ф’ючерси на м’яку пшеницю. Ринок підтримують погодні фактори, оскільки в деяких аграрних регіонах Американської рівнини після сильних морозів встановилася посуха, а в Росії температура повітря знову різко

знизилася. Інвестори проводили покупки, тому спекулятивний фактор також зіграв певну роль. Березневі пшеничні ф’ючерси в США виросли: • на 5,32 $/т до 249,94 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго, • на 5,51 $/т до 241,03 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті, • на 3,86 $/т до 237,54 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі. Міністерство торгівлі та промисловості

Йорданії 24 лютого набуло на тендері 60 тис. т борошномельної румунської пшениці з постачання 16-30 жовтня за ціною 279 $/т C & F, тоді як ціни пропозицій становили 283-286 $/т C & F. Високі закупівельні ціни на пшеницю нового врожаю підтримують котирування старого врожаю та утримують від очікуваного падіння ціни на фізичних ринках. Однак відсутність великих тендерів із закупівлі пшениці старого врожаю найближчим часом посилить тиск на ціни.

ОПЗ нарощує темпи відвантаження продукції на ринок України З початку 2021 року спостерігається тенденція щодо збільшення показників відвантаження карбаміду виробництва АТ «ОПЗ» на внутрішній ринок. Зокрема, з початку року було відвантажено більш ніж 16,5 тис. т продукції на автомобільний транспорт насипом і в упакованому вигляді для вітчизняних замовників, відповідно до заявок споживачів продукції. Одночасно з цим з початку 2021 року на внутрішній ринок країни було відвантажено понад 10,5 тис. т аміаку, з яких залізничним транспортом – 10 тис. т, автомобільним транспортом – близько 500 т. Попри суттєві ускладнення, пов’язані з тривалим погіршенням метеорологічних умов, показники відвантаження карбаміду автомобільним транспортом за січень поточного року стали рекордними за останні 4 роки. Високі результати у відвантаженні продукції на внутрішній ринок були досягнуті завдяки організованій взаємодії всіх заводських підрозділів, залучених до процесу відвантаження, зокрема цеху з виробництва карбаміду, цеху з виробництва аміаку, цеху перевантаження карбаміду, цеху

16

AgroTech

перевантаження аміаку, цеху комплектації устаткування та матеріалів, автотранспортного цеху, залізничного цеху, управління логістики, відділу збуту та інших. «Цей напрямок роботи неможливо зазначити видом діяльності будь-якого окремого цеху, відділу чи служби. Це комплекс заходів багатьох підрозділів підприємства,

в якому кожен відіграє більшу чи меншу, але свою важливу роль», – зазначив директор з логістики та збуту АТ «ОПЗ» Вадим Мінжирян. Відповідно до запланованих заходів, у лютому розпочато відвантаження залізничним транспортом карбаміду в пакуванні на ринок України.


Fendt збільшив частку ринку в Європі та Близькому Сході Ринок стандартних тракторів в регіоні EME (Європа і Близький Схід) дуже неоднорідний. В цілому у 2020 р. на європейському ринку було зареєстровано менше нових тракторів, ніж в попередньому році. Компанія Fendt змогла збільшити свою частку ринку у важливих регіонах. «Вперше компанія Fendt досягла частки ринку в 10,6% на європейському ринку. Ми змогли розширити нашу долю не тільки в таких великих сільськогосподарських країнах, як Німеччина, Франція, Польща чи Італія, а й на таких важливих ринках, як Австрія та Данія. Я хотів би привітати всіх торгових партнерів та відділи продажів Fendt в Європі, які зробили свій внесок у цей видатний успіх», – говорить Крістіан Еркенс, директор з продажу Fendt EME (Європа і Близький Схід). У 2020 р. в Італії було зареєстровано 1 253 нових тракторів Fendt. Ринок тракторів минулого року скоротився. Якщо у 2019 р. на ринку було зареєстровано 18 524 нових тракторів, то у 2020 р. загальна кількість нових реєстрацій склала 18 005 одиниць, що на 519 тракторів менше. Для тракторів потужністю 60 к.с. і більше, Fendt досягла частки ринку в 8,4% у 2020 р. У 2015 р. частка ринку склала 4,9%. Таким чином, Fendt збільшила свою частку ринку на 3,5% протягом п’яти років. Стійке зростання також було позитивно обумовлено зміцненням мережі продажів Fendt для всієї програми Fendt Full Line в Італії. Вперше Fendt досяг частки ринку в

12,8% у Данії для тракторів потужністю 40 к.с. і вище. У Данії ринок тракторів скоротився. У 2020 р. в сегменті 40 к.с. і вище був зареєстрований в цілому 1 591 трактор, в той час як у 2019 р. в тому ж сегменті було зареєстровано 1 796 одиниць. У цьому сегменті компанія Fendt досягла частки ринку в 12,8% – збільшення частки ринку на 5,4% у порівнянні з 2019 р. (частка ринку 2019 р.: 7,4%, 133 трактори Fendt). 175 із 203 нових зареєстрованих тракторів того року були в класі потужності понад 200 к.с. Середня потужність нових

зареєстрованих тракторів 2020 р. в Данії склала 228 к.с.. Fendt значно розширює частку ринку в Австрії. У 2020 році компанія Fendt досягла частки ринку в 12,5% на австрійському ринку тракторів для машин потужністю 0 к.с. і вище, включаючи спеціальні трактори – в цілому 717 нових зареєстрованих тракторів Fendt. Частка ринку Fendt збільшилася на 2,3%. У 2019 частка ринку склала 10,2% при 541 зареєстрованому тракторі Fendt. В цілому на австрійському ринку було зареєстровано 5 716 тракторів, що на 424 більше, ніж у попередньому році.

З рисового лушпиння зробили запчастини для техніки SEAT запускає пілотний проєкт тестування запчастин, виготовлених з використанням рисового лушпиння. Рис – найпопулярніша їжа на Землі. Страви національних кухонь багатьох народів містять у собі цей продукт. І його лушпиння може стати частиною автомобілів та іншої техніки. SEAT запустив новий інноваційний проєкт в області екології для скорочення викидів вуглекислого газу і можливості використання рисового лушпиння в якості замінника пластика. Щороку збирається понад 700 мільйонів тонн рису, з якого 140 мільйонів – це лушпиння. Майже все воно утилізується і взагалі ніяк не використовується. «На рисових полях Montsià, де щорічно виробляють 60 000 тонн рису, ми шукали альтернативу, щоб з користю застосувати приблизно 12 000 тонн лушпиння, яку раніше просто спалювали. Тому ми перетворили її в «орізіт», матеріал, який можна поєднувати з іншими термостійкими термопластичними матеріалами та формувати нові», – пояснює керівник відділу по розробці орізіта Ібан Гандуксе. Зараз рисове лушпиння, змішане з поліуретанами та поліпропіленом, тестують на елементах обробки SEAT Leon, а саме: люку в задній частині, подвійній підлозі багажного відділення, обшивці стелі. На перший погляд, вони нічим не відрізняються від елементів, виготовлених із застосуванням традиційних технологій, але мають куди меншу вагу.

«Елементи легше, а це значить, що ми зменшуємо масу автомобіля і, відповідно, свій «вуглецевий слід», – розповідає Джоан Колі, розробник оздоблення інтер’єру SEAT. – Ми також використовуємо оновлювані матеріали, популяризуючи циркулярну економіку і робимо наш продукт екологічніше». Завдяки пілотному проєкту циркулярної економіки з використання орізіта виробник продовжує дослідження нових матеріалів, щоб зменшити кількість пластикових елементів в транспортних засобах і вийти на нульовий рівень вуглецевих викидів до 2050 року.

AgroTech

17


Земельна реформа в Україні наближається до завершення Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. «Історична земельна реформа наближається до логічного завершення. Українці матимуть прозорий ринок землі, і наша країна зможе стати «світовим продовольчим супермаркетом». Завершення земельної реформи додасть динаміки

економічного зростання. Зокрема, прогнозується щорічне збільшення ВВП не менше ніж на 1%», – наводяться в повідомленні слова Лещенко. Крім того, він зазначив, що зараз міністерство найбільше працює над відновленням, модернізацією і будівництвом зрошувальних систем.

Рада схвалила законопроєкт про підтримку фермерів Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроєкт про стимулювання діяльності фермерських господарств в Україні. За ухвалення відповідного проєкту закону №4046 проголосували 311 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів. Як пояснив з трибуни парламенту заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, законопроєктом пропонується внести зміни до законодавства, які уточнюють склад земель фермерських господарств. «Такі землі можуть складатися: з земельних ділянок, що належать громадянам-членам фермерського господарства на праві

власності та/або користування, а також земельних ділянок, що належать фермерському господарству», – зазначив він. Крім того, законопроєктом визначаються умови надання фермерським господарствам допомоги державним і місцевим

бюджетів, у тому числі через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Метою законопроєкту є легалізація роботи фермерських господарств. У пояснювальній записці до документа зазначено, що виробництвом сільськогосподарської продукції займаються понад 50 тисяч підприємств, 92% з яких – фермерські господарства. Крім того, зареєстровано близько 4 мільйонів особистих господарств, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, реалізують надлишки виробленої продукції за межами організованого аграрного ринку та є потенційними сімейними фермерськими господарствами.

Уряд схвалив законопроєкт про агрострахування

Кабінет міністрів на засіданні схвалив законопроєкт, яким вводиться новий інструмент підтримки аграріїв – агрострахування.

Робота над законопроєктом велася у співпраці Мінекономіки з Нацбанком, учасниками аграрного та страхового ринків, представниками профільних асоціацій та міжнародними експертами. «Державна підтримка агрострахування є ефективним інструментом у багатьох країнах світу. Ми розуміємо, наскільки ця підтримка є важливою і довгоочікуваною для українських фермерів, особливо коли ми говоримо про глобальні зміни клімату і передбачуваних погодних умов, таких як посуха. Це рішення буде сприяти

розвитку не тільки агросектора, а й економіки в цілому», – наводяться в повідомленні слова міністра економіки Ігоря Петрашко. У законопроєкті, який буде переданий на голосування до Верховної Ради, визначені механізм надання держпідтримки, сільгосппродукти, які можуть бути застраховані, а також ризики та умови надання страховки. Документом скасовується положення про страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул, який не виправдав себе.

Прийнято законопроєкт про права на земельну ділянку з нерухомістю 2 лютого на засіданні Верховної Ради України прийнято у другому читанні законопроєкт про єдину правову долю земельної ділянки та розташованого на ній об’єкта нерухомості. За відповідне рішення проголосували 297 народних депутатів. Метою документа є усунення прогалин та вдосконалення окремих норм земельного законодавства, що регулюють перехід прав користування земельною ділянкою. «Підтримка цього законопроєкту надає сільгоспвиробникам гарантовано право на користування земельною ділянкою при покупці або оренді нерухомості, на цій ділянці знаходиться. Така правова визначеність

18

AgroTech

є важливою з точки зору планування інвестицій і здійснення господарської діяльності», – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Реалізація цього законопроєкту сприятиме правовій визначеності, оскільки дозволить встановити процедуру переходу права користування земельною ділянкою у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на ньому. Крім того, законопроєкт захищає права власників і орендарів земельних ділянок, встановлює відповідальність за невиконання вимог щодо прав користування земельними ділянками та зменшує витрати, пов’язані з переоформленням або припиненням орендних правовідносин в сфері землекористування.


Схвалено зміни до Закону «Про пестициди та агрохімікати»

Закон №2289 «Про внесення змін до ст. 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» схвалений профільним комітетом ВР. Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики на засіданні 2 лютого розглянув доопрацьований до другого читання проєкт Закону №2289 «Про внесення змін до

ст. 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України. Законопроєктом передбачається удосконалення окремих положень з регулювання ввезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів, використання залишків пестицидів і агрохімікатів, термін реєстрації яких закінчився, надання можливості застосування, зберігання, торгівлі, реклами та перевезення залишків препаратів протягом 2 років після закінчення терміну їх реєстрації. Крім того, передбачається вилучення норми, відповідно до якої обов’язковою умовою ввезення і застосування в Україні дослідних партій пестицидів, які використовуються для державних випро­ бувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, а також дозволити не тільки використання залишків пестицидів і агрохімікатів, термін реєстрації яких закінчився, а і їх застосування, зберігання, торгівлю, рекламування та перевезення. За результатами обговорення було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому в редакції комітету з подальшим техніко-юридичним доопрацюванням.

Поставки сільгосппродукції за зниженою ставкою ПДВ можуть бути заблоковані Про це розповів завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» к.е.н. Леонід Тулуш. Практична реалізація положень Закону України № 1115 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» призведе до суттєвих ускладнень в діяльності сільгосппідприємств в перший місяць їх практичного застосування, зазначив Леонід Тулуш, аналізуючи проблеми з адмініструванням ПДВ, які можуть виникнути внаслідок набуття законом чинності 25 лютого 2021 року. Це негативно вплине на результативність функціонування сільгосп­підприємств та недоотримання ними частини доходів внаслідок недоліків в опрацюванні положень підписаного Закону, вважає науковець. Насамперед, зауважив він, розділом II Закону України № 1115 передбачено, що його положення набувають чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовуються до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього Закону. Відповідно до положень пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу (далі – ПК) на дату поставки платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений термін. Причому згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК реєстрація податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день місяця повинна здійснюватись до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені. Тобто у даному випадку – до 31 березня 2021 року, пояснив Леонід Тулуш. Проте, діюча форма податкової накладної, затверджена наказом Мінфіну № 1307 від 31 грудня 2015 року (зі змінами та доповненнями) НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ можливості відображення операцій за ставкою 14 %. Не передбачена така можливість й наказом Мінфіну «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» № 734 від 2 грудня 2020 року, положення якого набувають чинності з 1 березня 2021 року. Таким чином, сільгосппідприємства та інші постачальники сільгосппродукції НЕ МАТИМУТЬ ТЕХНІЧНОЇ МОЖЛИВОСТІ (!) зареєструвати податкову накладну за зниженою ставкою у

14 %, спрогнозував експерт. При цьому, застеріг він, за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної відповідно до статті 120-1 ПК нараховуються штрафні санкції. Контрагенти, в свою чергу, не зможуть – відповідно до положень пункту 198.6 статті 198 ПК – включити відповідні суми ПДВ до складу податкового кредиту. Внаслідок цього, поставки сільгосппродукції, зазначеної у розділі І Закону України № 1115, можуть бути фактично заблоковані. Причому, якщо при поставках рослинницької продукції теоретично можливо кілька тижнів не відпускати продукцію, то при поставках тваринницької продукції, особливо молока, така ситуація неможлива навіть теоретично. Адже буде паралізована нормальна діяльність молокопереробних заводів. Сільгосппідприємства припинять здійснювати реалізацію, внаслідок чого будуть нести збитки, в тому числі й у вигляді штрафних санкцій за невиконання контрактних зобов’язань, попереджає Леонід Тулуш. З огляду на це, виправити ситуацію можна буде не раніше квітня 2021 року – при тому, що крайнім терміном реєстрації податкових накладних за першу половину березня є 31 березня 2021 року, уточнив експерт. Отже, внаслідок не відпрацьованості законодавчих норм та відсутності необхідних підзаконних актів, направлених на врахування положень Закону України № 1115, слід очікувати суттєвих ускладнень в роботі учасників аграрного ринку як мінімум у перший місяць його застосування, підсумував Леонід Тулуш.

AgroTech

19


ПОДІЇ В УКРАЇНІ

АГРОВЕСНА 2021

Виставкова подія «АгроВесна 2021» відбулася 16-18 лютого у Міжнародному Виставковому Центрі разом з трьома міжнародними виставками: «Зернові технології», Agro Animal Show та «Фрукти. Овочі. Логістика».

Захід об’єднує найкращих фахівців та експертів в галузях зернового господарства, тваринництва, птахівництва та плодоовочевої галузі. Учасниками виставки стали понад 250 компаній з усіх областей України та 10 іноземних країн. Національними експозиціями представлені такі країни як: Австрія, Данія, Нідерланди, Німеччина та Франція. «Зернові технології 2021» – 11 міжнародна виставка інноваційних рішень в зерновому господарстві. Експозиція представила новинки обладнання для елеваторного господарства (зерносушарки, силоси, транспортери, норії, екструдери, навантажувачі, напівпричепи, зерновози та ін.), обладнання для борошномельних, круп’яних та комбікормових комплексів, ваговимірювальне та лабораторне обладнання. Широко представлена експозиція насінництва, агрохімії, засобів захисту рослин, органічних добрив, самохідної та ґрунтообробної техніки. Agro Animal Show 2021 – 11 міжнародна виставка ефективного тваринництва та птахівництва. Експозиція продемонструвала останні моделі техніки та обладнання, корми, ветеринарні препарати, засоби діагностики, генетичний матеріал, обладнання для утримання тварин та птиці, технології гноєвидалення, утилізації відходів та багато іншого. «Фрукти. Овочі. Логістика 2021» – 11 міжнародна виставка промислового овочівництва, садівництва та виноградарства. На виставці була представлена генетика та селекція плодових та овочевих культур, обладнання для калібрування та сортування овочів і фруктів, обладнання для зберігання, системи охолодження, садовий та огородній інвентар, логістика, системи зрошення, тощо. В рамках виставок проводилася насичена програма ділових заходів, яка включала семінари, конференції, форуми з актуальних питань розвитку ринків зерна, овочів та фруктів, а також продукції тваринництва та птахівництва.

20

AgroTech


АГРОПРОМ – 2021 – 20 ЮВІЛЕЙНА РЕГІОНАЛЬНА АГРОВИСТАВКА

24-26 лютого в м. Дніпрі відбулася Ювілейна 20-в агровиставка: «Агропром-2021». Це була наймасштабніша регіональна агровиставка, яка знову приємно дивувала відвідувачів. 100+ експонентів з 15 областей України, 4000+ зацікавлених відвідувачів з різних регіонів України. Традиційно була насичена програма заходів. Тут були й заходи з актуальних питань, поширювалися ділові контакти, проводилися ефективні продажі та було багато цікавого. Щорічно національна виставка агротехнологій «Агропром» збирає професіоналів, залучених в АПК для сприяння розвитку ринкових відносин. Головне завдання виставки – побудова ділових відносин, укладення контрактів, залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій. Саме тому організатори виставки запрошують професійну аудиторію відвідувачів, серед них: представники фермерських господарств, агрохолдингів, приватні агрономи та фермери. Було представлено багато цікавих експозицій, проведена насичена ділова програма і демонстрації техніки. Для учасників виставки була унікальна можливість презентувати нові винаходи та технології перед своїми

потенційними партнерами та споживачами. Представникам фермерських господарств виставка дала можливість порівняти товари багатьох вітчизняних і закордонних виробників, побачити демонстрацію техніки, поставити питання представникам виробництва і купити товари за особливими цінами. Виставка «Агропром» вже багато років збирає повні павільйони експонентів тому, що є надійним діловим майданчиком, яка виконує основні маркетингові завдання, сприяє міжнародному співробітництву і підвищує конкурентоспроможність серед представників аграрної галузі. В рамках заходу був представлений передпосівний компактор BEDNAR SWIFTER SO8000F – агрегат, який став улюбленцем сотень аграріїв в Україні. Нагадаємо, модельний ряд передпосівних компакторів BEDNAR серії SO_F містить моделі від 4 до 8 м для тракторів потужністю 120-250 к.с. Вони забезпечують швидку, якісну та економну підготовку ґрунту перед посівом, створюють рівномірну поверхню ґрунту.

Компактори BEDNAR виконують до 9 робочих операцій за один прохід. Перші сім: розрихлюють слід трактора, проводять попереднє вирівнювання поля передньою планкою, перше подрібнення грудок переднім опорним планчастим катком, інтенсивне розпушування, перемішування ґрунту та підрізання бур’яну, вирівнювання ґрунту планкою за робочими секціями, остаточне подрібнення грудок і ідеальне вирівнювання поверхні фінішною планкою, катком або третім CROSSKILL катком. Додатково можна забезпечити проведення ще двох операцій: затримування грудок планкою, яка встановлюється за переднім катком, для більш інтенсивного подрібнення грудок та внесення мінеральних добрив в профіль ґрунту. До речі, компактори мають грандіозну продуктивність завдяки ширині захвату, високій швидкості до 15 км/год, та можливості працювати з заглибленим агрегатом на розворотах (за рахунок гнучких стійок, що витримують поперечне та бокове навантаження та надміцній рамі агрегата).

AgroTech

21


ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ СІВАЛКИ VÄDERSTAD TEMPO Розповідаємо про різні сівалки точного висіву Väderstad Tempo. Зараз ми розглянемо дві моделі Tempo R 4-6 та Tempo T 6-7. Ці моделі добре підійдуть для невеликих господарств у яких до 500 га площ відведені під посів технічних культур у розрахунку на одну сівалку. Ці моделі в залежності від типорозміру здатні за добу засівати до 40-50 га площі. Об’єм індивідуальних насіннєвих бункерів 70 л. У якості додаткової опції можуть дообладнуватись системою внесення гранульованих мінеральних добрив у вигляді сошників та бункера об’ємом 1200 л, що монтується на раму сівалки. Для агрегатування необхідний трактор з гідравлічним насосом продуктивність 80 л/хв з врахуванням потреби самого трактора, при встановлені приводу від валу відбору потужності трактора достатньо 40 л/хв. Всі вони можуть висівати різноманітні культури від ріпаку, цукрового буряку до сої та кукурудзи, проте мають ряд деяких відмінностей.

500 мм, її можна переобладнати на Tempo R 4 (4 рядів) з міжряддям 700, 750, 762 або 800 мм, що дає можливість однією сівалкою висівати різні культури. Для агрегатування необхідний трактор від 110 к.с., дві гідравлічні пари подвійної дії одна з регульованим потоком та зворотній злив без підпору. У транспортному положенні сівалка має 3 метри. Tempo T 6-7

Tempo R 4-6

Tempo R 4-6 – це жорстко рамна навісна на триточкову навіску трактора сівалка точного висіву, забезпечує відмінну маневровість в полі та потребує невеликі поворотні смуги. Добре підійде для господарств у яких поля мають короткі гони, невеликі розміри, неправильної форми, де потрібна маневровість, засіяти демонстраційні ділянки або сортові ділянки тощо. Відстань між рядами можна регулювати, так Tempo R 6 (6 рядів) може мати міжряддя 450 або

22

AgroTech

Tempo T 6-7 – це навісна на триточкову навіску трактора сівалка точного висіву, її телескопічна рама робить машину дуже простою в експлуатації та в транспортуванні. Телескопічна система втягування бокових секцій, дає змогу регулювати робочу ширину так, щоб вона відповідала різним видам вирощуваних культур. Змінюючи ширину рами, можна легко регулювати ширину міжряддя і кількість висівних секцій. Так сівалкою Tempo T 6 (6 рядів) ви можете висівати з шириною міжрядь від 500 до 800 мм, а Tempo T 7 (7 рядів) – від 500 до 600 мм з шириною міжряддя. Ширина міжряддя 450 мм не доступна. Підійде для господарств, що вирощують широкий асортимент різних культур, необхідна маневровість, універсальність, де важлива кратність висівних секцій 6-ти або 7-ми. Для агрегатування необхідний трактор від 110 к.с., три гідравлічні пари подвійної дії одна з регульованим потоком та зворотній злив без підпору. У транспортному положенні сівалка має 3,36-3,5 метра.


ВІТЧИЗНЯНИЙ ВИРОБНИК РОЗПОВІВ ПРО НОВІТНІ ОБПРИСКУВАЧІ Один із лідерів виробників обприскувачів в Україні – ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка», більш відома як компанія BOGUSLAV. Тепер розкажемо про новітні розробки. Нагадаємо, за всю історію виробництва заводом випущено понад 6 тис. машин. З них оприскувачів – 4,5 тис. З кожним роком виробничі потужності все збільшуються, і сьогодні лінійка техніки BOGUSLAV

налічує 23 моделі причіпних обприскувачів. Нещодавно модельний ряд обприскувачів виробника розширився на дві нові одиниці самохідних машин: BOGUSLAV MAF 4200 та BOGUSLAV IBIS 3000. Ці

Обприскувач BOGUSLAV MAF 4200 MAF 4200 оснащений потужним двигуном Perkins 238 к.с., баком на 4600 літрів та може обладнуватись штангою від 30 до 36 метрів. Високий рівень ходових характеристик забезпечують гідростатична трансмісія POCLAIN з повним приводом (4х4) та гідропневматична підвіска з азотними енергоакумуляторами. Вони дозволяють рухатись на швидкості до 40 км/год. Усі колеса є керованими, що значно зменшує пошкодження посівів на розворотних смугах: задні колеса завжди рухаються по сліду передніх. Ця модель також має три режими керування: керовані передні колеса, керовані усі колеса, а також «крабовий хід». Комфорт оператора під час роботи забезпечує простора кабіна, яка має безліч переваг: герметичність, відмінну звукоізоляцію, кондиціонування, клімат-контроль, систему очищування повітря з вугільними фільтрами, регульоване кермове колесо, сидіння оператора на пневмопідвісці, ергономічно розташовані органи управління.

Спільні риси В обох моделях (MAF 4200 і IBIS 3000) кабіна відповідає стандартам 4-го – максимального рівня безпеки відповідно до Європейських вимог. На обох машинах встановлено систему комп`ютерного управління ARAG Bravo 400S LT, яку включено до стандартної комплектації обприскувачів. Комп’ютер керує усіма функціями розподілу рідини і навігації, а також виключає секції в автоматичному режимі без підтримки зовнішнього електронного блоку управління (ECU).

машини з високим кліренсом (1700 та 1800 мм відповідно) створені спеціально для якісного захисту високорослих культур навіть у пізні фази розвитку. Розкажемо про них докладніше.

Обприскувач BOGUSLAV IBIS 3000 Для менших фермерських господарств пропонується модель IBIS 3000 з двигуном JCB потужністю 175 к.с. Обприскувач має бак об’ємом 3150 літрів та може оснащуватись штангою на 24 або 28 метрів. Ця машина поставляється із приводом на 4 колеса, оснащена інтелектуальною антибуксувальною системою POCLAIN. Це забезпечує стабільний рух обприскувача з оптимальними енерговитратами в умовах стрімких рельєфів та екстремально важких ґрунтів. Задні колеса і передній міст оснащені незалежною підвіскою, що значною мірою покращує безпеку і комфорт під час пересування дорогами загального користування на високій швидкості. Регулювання передньої та задньої підвіски здійснюється за допомогою азотних енергоакумуляторів, пов’язаних з блоком управління. Таким чином обприскувач працює однаково стабільно незалежно від ступеня заповнення баку і мікрорельєфу.

Однією з головних переваг самохідних обприскувачів BOGUSLAV є перевірена роками на причіпних моделях конструкція штанги та унікальна система її стабілізації. Механізм стабілізації штанги обладнаний амортизаторами і пружинами для гасіння коливань у вертикальній площині та блоками пружинних елементів для гасіння коливань в горизонтальній площині. Він забезпечує максимальну стабільність штанги без додаткової електроніки й зменшує вплив нерівностей поля на роботу обприскувача.

Важливо зауважити, що всю техніку, у тому числі й самохідні обприскувачі, ТМ BOGUSLAV включено до переліку техніки, на яку надається державна компенсація 25% її вартості. У процесі оформлення документів на її отримання фахівці компанії надають юридичну підтримку. Окрім того, компанія пропонує кілька вигідних програм фінансування на придбання самохідних обприскувачів та спеціальні рішення по їх сервісній підтримці. Тому стати власником обприскувача BOGUSLAV не лише приємно, а ще й вигідно.

AgroTech

23


У КИЄВІ ВПЕРШЕ ПРЕДСТАВИЛИ 240-СИЛЬНИЙ ТРАКТОР YTO НОВОГО ПОКОЛІННЯ

В Києві в рамках виставки «АгроВесна-2021» вперше в Україні був представлений трактор YTO нового покоління, топів для нашої країни. До цього самим найпотужнішою моделлю виробника в Україні були машини 175 к.с.

З 2020 року компанія АГСОЛКО спільно з заводом YTO розробила і виводить на ринок цілу лінійку надійних і доступних моделей тракторів потужністю від 24 к.с. до 102 к.с. – серії BASIC. Однак не тільки малими тракторами сильний YTO: у 2019 р. AGSOLCO вперше в Європі (а саме – в Києві) представила абсолютно нову модель трактора ELG1754 потужністю 175 к.с. нового покоління. Її активно представляли українським споживачам в численних польових демонстраціях і на виставках. Трактор YTO ELG1754 став першою моделлю, виконаною в новому дизайні. Пізніше в оновленому дизайні вже розпочато випуск інших моделей, зокрема трактори YTO ELХ1054 (105 к.с.) і ELХ1304 (130 к.с.). Оскільки ELG1754 добре себе зарекомендував серед фермерів, на виставці «АгроВесна-2021» в Києві АГСОЛКО представила трактор наступному ступені – 240-сильний YTO ELX2404 (відзначимо, в лінійці – моделі до 300 к.с.). У конструкції трактора використовується передня полу рама, де встановлюється двигун і передній міст. Потужна гідросистема дає можливість використовувати енергомісткі агрегати. Задня навіска оснащена німецькою системою електронного управління Rexroth, яка дає можливість більш ефективно використано навісне обладнання і має вантажність порядку 6700 кг. При необхідності, можна додатково встановити передню навіску вантажністю 3000 кг.

24

AgroTech

Трактор оснащений компресором з пневмоприводом гальм причепа, і його можна використовувати з причепами-перевантажувачами зерна або іншими причепами великої місткості. Трактор оснащений 6-циліндровим двигуном Shanghai Diesel (Євро-2) з високим запасом крутного моменту в 30%, що своєю чергою забезпечує безперервну роботу трактора в різних умовах і з важкими агрегатами. Номінальна потужність становить 240 к.с. при 2200 об/хв; пік крутного моменту в 970 Нм досягається вже при 1500 об/хв. У парі з двигуном може встановлюватися два типи механічних трансмісій: базова механічна трансмісія з 12 передачами вперед і 4 назад і опціонна трансмісія 24х8 з ходозменшувачем. Максимальна швидкість роботи машини становить до 40 км/год. Трансмісія з ходозменшувачем дає можливість працювати з такими агрегатами як мульчери-подрібнювачі деревини зі швидкістю від 0,2 км/год. Кабіна має поліпшену ергономіку та оснащена вугільними фільтрами для очищення повітря, системою кондиціювання та обігріву. Також встановлено передні та задні склоочисники, повний пакет освітлення, два сидіння – основне сидіння Grammer і додаткове сидіння для помічника. Праворуч від оператора звично розміщені всі органи управління, в тому числі важелі управління навішуванням, механічні або електронні клапани управління гідравлікою, навішуванням тощо. Вартість машини в Україні – близько 2 672 420 грн.


В УКРАЇНІ З’ЯВИВСЯ НОВИЙ БРЕНД КИТАЙСЬКИХ ТРАКТОРІВ

Компанія АГСОЛКО продовжує розвивати продуктовий ряд тракторів, пропонуючи українським аграріям нові продукти з ринку Китаю. Фахівці компанії «АГСОЛКО Україна» проводять постійну роботу з вивчення українського ринку сільгосптехніки та на підставі проведених аналізів коректують перелік моделей і комплектацій пропонованої продукції. Таким чином було звернуто увагу на ще одного з провідних китайських виробників тракторів – Jiangsu Changfa Agricultural Equipment Company, яка виробляє широку лінійку тракторів під брендом Changfa. Початку співпраці передував глибокий аналіз ринку виробників тракторів Китаю, згідно з яким трактори Changfa входять в трійку лідерів разом з YTO в сегменті потужних тракторів. Трактори Changfa також експортуються в різні куточки світу, в тому числі Африку, Південну і Північну Америку, Європу і, звичайно, в Україні. На додаток до тракторів компанія виробляє рисозбиральних і зернозбиральні комбайни, ґрунтообробну техніку, дизель-електростанції та зерносушильні комплекси. Для посилення модельного ряду тракторів, які пропонує ринку АГСОЛКО, було прийнято рішення про співпрацю з компанією Changfa саме в сегменті потужних тракторів 160 к.с. /180 к.с. /200 к.с./ 220 к.с., таким чином, доповнюючи лінійку тракторів YTO, де ми маємо моделі ЕХ1404 (140 к.с.) і ELX2404 (240 к.с.), відповідно.

Нині компанія АГСОЛКО пропонує українському ринку якісні та ефективні трактори YTO і Changfa в кожному сегменті потужності від 24 к.с. до 240 к.с.. На ринок України виводиться сучасна генерація тракторів Changfa Stage IV, які, на додаток до перевіреної часом надійності та ефективності, мають істотно оновлений дизайн і поліпшену ергономіку салону,

для забезпечення комфорту і зручності оператора. Основними характеристиками тракторів Changfa є наступні: • всі трактори оснащені 6-ти циліндровими двигунами Yuchai з електронним управлінням Commor Rail і системою управління потужністю; • трактори оснащені ефективними та надійними механічними реверсивними трансмісіями 32х32 з ходозменшувачем з синхронізацією перемикання передач, а також зчепленням LUK; • трактори мають роздільне гідравлічну систему; • використання 3-точковим навішуванням категорії 3 і 3N (в залежності від моделі) з електронною системою управління Rexroth BOSCH забезпечує зручність роботи, точність налаштування параметрів роботи навісного обладнання; • вантажність навіски становить 4500 кг для моделі H1604A і 5800 кг для H1804L / H2004L / H1804L, відповідно; • операційна вага тракторів становить 6570 кг для моделі Н1604А і 7800 кг для моделей (H1804L / H2004L / H2204L). У поєднанні з ефективним двигуном і трансмісією це дає можливість краще реалізувати тягове зусилля; • новий комфортабельна кабіна тракторів Changfa Stage IV може похвалитися шумоізоляцією на рівні європейських тракторів (рівень гучності становить всього

73dB, як в AGCO). Кліматична установка оснащена обігрівачем і кондиціонером, кермова колонка – регульована у двох площинах, комфортне амортизоване сидіння, люк, підсклянники та місця для зберігання документації та особистих речей забезпечують комфорт оператора; • задні колеса мають функцію безступінчатого регулювання шляху; • трактори в заводській комплектації поставляються з монітором і камерою заднього огляду; • гарантія на трактора Changfa становить 2 роки або 1000 мотогодин. Таким чином, дані трактори заповнюють нішу потужності 160-220 к.с., де потрібна ефективна потужність, маневровість і комфорт для оператора. Разом із замовленням техніки, опрацьовано питання забезпечення тракторів необхідними запчастинами, а також всі технічні питання, пов’язані з обслуговуванням і можливим ремонтом цієї техніки. Важливою конкурентною перевагою тракторів Changfa є вдалий баланс між ціною і дуже хорошою комплектацією. Цінова політика даної техніки може зацікавити багатьох сільгоспвиробників, адже вартість моделі Changfa CF H1604A становить $ 54000 (з ПДВ), Changfa CF H1804L становить $ 60000 (з ПДВ), Changfa CF H2004L становить $ 62000 (з ПДВ), Changfa CF H2204L – $ : 68 000 (з ПДВ), відповідно.

AgroTech

25


В ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ КУЛЬТИВАТОРІВ VÄDERSTAD CARRIER ТА CARRIER XL Компанія Väderstad виготовляє ряд типів та моделей багатофункціональних та універсальних дискових культиваторів сімейства Carrier. Це ті агрегати, що в деяких умовах можуть до 80 % закрити всіх заходи, що пов’язані з підготовкою ґрунту. Це може бути лущення стерні після проходу комбайна, знищення падалиці та бур’янів, вирівнювання та підготовка ґрунту після оранки, основний обробіток, передпосівний обробіток, обробіток поля з сидератами, можливість висіву дрібнонасіннєвих культур при встановленні додаткової опції міні-сівалки BioDrill, дискування, подрібнення стебла та соломи тощо. Універсальність даних машин полягає в самих робочих органах: це диски, які здатні працювати в різних умовах з наявними пожнивними рештками і без, можуть працювати як на легких ґрунтах, так і важких, в сухих так і дещо перезволожених. Це ті машини, які здатні обробити ґрунт в залежності від комплектацій від 2-3 см до 16 см. Саме сімейство дискових культиваторів Carrier представлено широким модельним рядом по типорозміру від 3 до 12,25 м. Багатофункціональність проявляється у наявності великого вибору додаткових опцій, які допомагають та поліпшують виконання основної операції: це вирівнювальні планки CrossBoard для поліпшення вирівнювального ефекту поверхні поля; штригельна борона для рівномірного перерозподілу пожнивних решток; ножовий коток CrossCutterKnife для додаткового подрібнення стебел соняшника, ріпаку, сидеральних культур; ножовий диск CrossCutter для ультраповерхневого обробітку на глибину 2-5 см; широкий вибір прикочувальних котків; міні-сівалка BioDrill для висіву дрібнонасіннєвих культур. Ми розглянемо два типи дискових культиваторів Carrier класичний з дисками 45

26

AgroTech

або 47 см та Carrier XL з дисками 51 або 61 см. Відмінність класичного дискового культиватора Carrier від Carrier XL крім діаметрів дисків, полягає в можливостях глибини обробітку від 2 до 12 см, це спосіб складання рами в транспортне і робоче положення, не залежно від типорозміру 4,20-12,25 м транспортна ширина не перевищує 3 метри. Добре підійде для господарств, які працюють переважно на глибину до 10 см, і яким необхідно якісно підготовити посівне ложе, не порушивши нижній капілярний шар, знищити падалицю та бур’яни, якісно перемішати пожнивні рештки з ґрунтом, створити дрібноґрудочкувату структуру верхнього шару, зберегти залишки вологи. Для агрегатування необхідний трактор потужністю з розрахунку 40 к.с. на метр ширини захвату дискового культиватора Carrier. Достатньо дві гідравлічні пари подвійної дії. Особливістю дискового агрегату Carrier

XL є більша вага на метр ширини захвату, яка становить в середньому 1200 кг, тоді як у класичного 930 кг/метр. Більший діаметр ґрунтообробних дисків 51 або 61 см збільшує можливості глибини обробітку 6-16 см. Відмінністю є також вертикальний тип складання у транспортне положення, наявні типорозміри 4,25, 5,25 та 6,25 метра, широкий вибір прикочувальних котків для різних умов. Дані агрегати добре підійдуть для господарств, які працюють на глибину до 16 см, у яких в сівозміні багато грубостебельних культур (кукурудза, соняшник, сорго тощо), після збирання культур залишається велика кількість пожнивних решток, які необхідно рівномірно подрібнити та перемішати з оброблюваним шаром, провести як основну, так і передпосівну підготовку ґрунту. Для агрегатування необхідний трактор потужністю з розрахунку 50 к.с. на метр ширини Carrier XL, 3-4 гідравлічні пари подвійної дії.


GRIMME УДОСКОНАЛИВ КАРТОПЛЕЗБИРАЛЬНИЙ КОМБАЙН У сезоні 2021 р. чотирьохрядний самохідний картоплезбиральний комбайн VENTOR 4150 отримав вдосконалене обладнання.

VENTOR 4150 може бути опціонально оснащений ботвиннявидалячем HT 400, який спеціально призначений для надзвичайно великої кількості картоплиння. Поряд зі значним підвищенням пропускної здатності, застосування ботвиннявидаляч перед процесом копання забезпечує зменшення втрат врожаю на транспортері великого бадилля. Картоплиння розподіляється на вже прибрані ділянки поля за допомогою відвідного транспортера та інтегрованого розподільника бадилля. Ведення глибини здійснюється автоматично за допомогою полозків і може зручно регулюватися за допомогою пульта управління в кабіні. Для транспортування по дорогах HT 400 гідравлічно складається і поміщається над викопувальним пристроєм. Для важких ґрунтів можуть використовуватися поліуретанові лопатки лемеші з надзвичайно високою зносостійкістю, які знижують до мінімуму налипання ґрунту. Поряд з відомими зрізними болтами на кронштейні лемеші, стійки лемеші можуть бути оснащені додатковим зрізаним болтом для захисту від перевантаження. Різна необхідна

сила зрізу може регулюватися за допомогою зміни положення болтів в трьох отворах. За допомогою опціональною системи Speedtronic-Web автоматично налаштовує швидкості просіюваних транспортерів, включаючи транспортер великого бадилля, в залежності від швидкості руху. Система забезпечує значне полегшення роботи водія і максимально дбайливе поводження з продуктом. За допомогою функції Turbo Clean полегшується очищення певних транспортерів і сепаруючих пристроїв. Для цього приводи транспортерів і сепаруючих пристроїв запускаються послідовно з максимальною швидкістю, внаслідок чого досягається самоочищення. Система Turbo Clean може бути активована вручну натисканням на кнопку або автоматично в кінці поля. VENTOR 4150 може бути опціонально оснащений великогабаритними шинами MICHELIN CEREXBIB 2 з розмірами VF 900/60 R38. Завдяки технології MICHELIN UltraFlex можливий рух з цими шинами з більш низьким тиском повітря, внаслідок чого значно підвищується опорна поверхня

для оптимального ґрунтосбереження і надійної експлуатації. Привід розвантажувального транспортера бункера був модифікований таким чином, що в результаті цього час розвантаження бункера об’ємом 15 т скоротилося з 90 до 60 секунд. З метою документування кількості зібраного врожаю VENTOR 4150 може бути обладнаний інтегрованою системою відбиття кількості врожаю. На підставі цих даних можливе складання карти поля з відбиттям диференційованих ділянок з зонами високої та низької врожайності. За допомогою системи Farm Management Information System (FMIS) на підставі карти поля з відбиттям ділянок різної врожайності можливе складання спеціальної карти поля для обробки конкретних ділянок з використанням точної кількості необхідних добрив, засобів захисту рослин та садивного матеріалу. Всі виміряні значення можуть бути збережені у форматі ISO-XML і передані за допомогою USB-носія або універсальної, незалежної від виробника техніки платформи обміну даними “agrirouter”.

AgroTech

27


AgriChain інтегрувала в систему управління земельним банком BI Qlik Розробники ІТ-компанії AgriChain, що створює однойменний портал з управління агробізнесом заклала в бізнес-логіку свого продукту можливість проходження повного виробничого циклу. У сучасних реаліях неможливо побудувати сильний ІТ-продукт з «нуля», без використання кращих світових практик та інтеграції з існуючими рішеннями від лідерів ринку. Проаналізувавши популярні BIрішення, розробники зупинилися на продукті Qlik від компанії QlikTech – заснованої в 1993 р в Швеції. На сьогодні це світовий лідер у своєму сегменті з капіталізацією в 1,5$ млрд. зі штаб-квартирою в місті Раднор (штат Пенсільванія, США). QlikTech є офіційним аналітичним партнером Fortune 500 та обслуговує понад 50 тис. клієнтів в світі. Один з головних ресурсів агробізнесу – це земля, тому першим аналітичним напрямом команди AgriChain стали звіти по консолідації земельного банку та гнучкий конструктор бізнес-звітів. В звіт по консолідації земельного банку увійшли чотири напрямки для аналізу: • площа в оренді; • площа в оренді з урахуванням обмінів; • площа в оренді в контурі поля; • площа в контурі поля з урахуванням обмінів. Вибравши необхідний період, за який є необхідність проаналізувати дані, управлінець в лічені секунди отримує всі необхідні розрахунки, на основі яких з легкістю може побудувати гістограми для візуального аналізу та виявити можливі відхилення, на які необхідно звернути увагу в першу чергу.

Розробники AgriChain на основі інструментарію Qlik побудували зручний у використанні конструктор звітів за даними земельного банку агрокомпанії. Використовуючи набір заготовлених вибірок в системі по виробничим підрозділам, виду земельних угідь, кадастровим номерам ділянки та документах на земельну ділянку, фахівець працює з аналізом даних в лічені секунди може сформувати звіт з візуальною складовою, яка підсвітить «вузьке» місце нетипових відхилень. Працюючи з великими даними, використовуючи старі методи аналізу, в деяких випадках можуть знадобитися тижні, для виявлення помилок або порушень внутрішніх регламентів бізнес структури. Використовуючи BI-систему, процес аналітики відбувається в лічені хвилини.

Агробізнес, що аналізує дані, завдяки BIсистемі отримує п’ять базових конкурентних переваг: Швидкість. Своєчасно отримані структуровані аналітичні дані вберігають від операційних та стратегічних ризиків; Організованість. Регулярні поставки якісно структурованих даних систематизують ефективні управлінські рішення; Конкурентна перевага. Бізнес, який регулярно працює з аналітикою своєї BigData, на кілька кроків попереду конкурентів; Контроль за змінами даних та вивчення отриманої інформації за рахунок структурованості, зручності, доступності для розуміння; Прибутковість від своєчасних і ефективних управлінських рішень, прийнятих на основі звітів, що включають в себе величезну кількість даних.

Підрахований ефект від використання систем автоводіння Claas Одне з великих рослинницьких господарств – партнер CLAAS – розрахувало фактичну економію при обробленні озимої пшениці внаслідок застосування систем паралельного водіння GPS PILOT. В результаті більш точного проходження техніки після впровадження автоматичного кермового управління прямі витрати скоротилися на 7%. У 2020 році було засіяно понад 43 тис. Га. При просапних, посівних та інших польових роботах використовувалися трактори AXION 800, оснащені системою автоматичного водіння GPS PILOT. Економія в порівнянні з валовими витратами попереднього року склала близько 7%. При цьому зниження витрат відбулося головним чином внаслідок скорочення витрат при внесенні добрив, засобів захисту рослин та насіннєвого матеріалу. У сукупності ці витрати склали 77% загальних витрат (37% – добрива і по 20% – ЗЗР та насіння). Також внаслідок більш оптимальної траєкторії руху машин, контрольованої супутниковим сигналом, скоротився час, витрачений на проведені сільгоспроботи та витрати дизельного палива. Як відзначають фахівці CLAAS, основний позитивний ефект від використання технології автоматичного водіння полягає в усуненні впливу людського фактора. Механізатори, прагнучи виключити появу добре помітних необроблених ділянок поля, збільшують «навхрест» або перекриття, які можуть досягати 5% і більше, а на

28

AgroTech

нерівних полях доходити та до 20% загальної площі. Нагадаємо, що в залежності від потреб агропідприємства і виконуваних сільхозоперацій системи паралельного водіння CLAAS забезпечують точність управління від +/- 15 см до +/- 3-5 см і легко адаптуються під будь-які види робіт. Для сучасних технологій обробітку вимагають ще більшої точності, з відхиленнями не більше 2-3 см, доступні коригувальні сигнали RTK.


BASF виведе на ринок України 20 нових продуктів для аграріїв Український департамент BASF Agricultural Solutions провів зимову конференцію і розповів про нові продукти. «До 2025 року ми плануємо вивести на ринок 20 нових продуктів. Цим також хочемо зруйнувати стереотип про те, що інноваційні продукти приходять в Україну в останню чергу. Адже Архітект, Пріаксор і новий продукт Пульсар Флекс аграрії вже могли та ще зможуть випробувати саме в Україні», – заявив Павло Ільїн, начальник відділу продажів департаменту Agricultural Solutions. Компанія BASF розглядає Україну як фокусну, одну з основних країн для своєї інноваційної діяльності. «BASF продовжує поставляти високоякісну продукцію для українських аграріїв, щоб день у день допомагати їм бути успішними. За його словами, компанія в сезоні 2021 хоче зосередитися на запуск нових продуктів. Під час конференції експерти компанії представили результати застосування препаратів BASF на українських полях і дали поради перед новим посівним сезоном. «2021 рік буде вологим, ніж 2020 й. Тому захист рослин повинна бути повноцінною. Для продуктивного стеблостою потрібні морфорегулятори. Вони можуть працювати або для збільшення кущіння, або для підвищення стійкості стебла. Для цього в портфоліо нашої компанії є ефективний препарат Медакс Топ. Наша порада: якщо бачите потенціал поля 4 тонни та більше з гектара – заплануйте внесення морфорегуляторів. Підвищення врожаю гарантовано!», – зазначив Сергій Кучеров, менеджер з розвитку продуктів на зернових департаменту BASF Agriculture Solutions. Особливу увагу приділили xarvio FIELD MANAGER і xarvio SCOUTING. Цифрові інструменти BASF дозволяють надавати агрономічні поради, незалежно від зони розміщення конкретних полів. Це

дозволяє аграріям вирощувати сільськогосподарські культури більш ефективно і стійко. Компанія BASF приділяє велику увагу розвитку цифрового помічника xarvio і вже в цьому році в додатку будуть доступні новинки, а саме: додані всі культури для аналізу посівів, у квітні будуть підключені всі метеостанції в xarvio FIELD MANAGER, а також буде доступна унікальна технологія, яка дозволить аналізувати біомасу навіть, коли є хмари. Також на заході відбулася презентація нового продукту – гербіциду Пульсар Флекс. Це – єдиний універсальний соло-імазамокс гербіцид з сильною формуляцією, для Clearfield і Clearfield Plus технологій на соняшнику, а також сої та гороху. В результаті його застосування аграрій отримує надійний контроль великої групи бур’янів за доступною ціною. Завдяки можливості дрібного внесення можна економити на закупівлі та бути ще більш гнучким у захисті посівів, в разі другої хвилі бур’янів або пізньої атаки

AgroTech

29


Оксана Левченко,

керівник компанії Forasland

ВІДКРИТТЯ РИНКУ ЗЕМЛІ: ПЛЮСИ, МІНУСИ, “ПІДВОДНІ КАМЕНІ”

Сьогодні однією з найактуальніших тем є Закон України №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» від 30 березня 2020 року. Щоб повністю розкрити цю тему для розуміння широкого загалу, ми звернулися за коментарем до засновниці та керівника землевпорядної компанії Forasland Оксани Левченко. Як ми знаємо, на землі ТСВ був накладений мораторій, тому продавати та відчужувати земельні ділянки саме такого призначення неможливо. До 01.01.2024 року законом заборонена купівля-продаж або відчуження земельних ділянок іншим способом на користь юридичних осіб, які перебувають у приватній власності і віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства. Цілком логічно, що юридичні особи першими будуть зацікавлені у тому, щоб викупити ці земельні ділянки у свою власність. Зазначена заборона стосується виключно продажу такої землі саме юридичним особам. У цьому ж законі зазначено, що відчуження земельних ділянок відбуватиметься тільки тоді, коли особа доведе законність коштів, користуючись якими вона буде здійснювати купівлю-продаж. Тоді виникає питання, яким чином юридична особа буде пояснювати державі, звідки вона взяла ці кошти. Для того, щоб юридичній особі вивести кошти зі свого підприємства, які були отримані від продажу зерна чи будь-якої іншої сільськогосподарської культури, потрібно буде вдаватися до корупційних схем, оскільки законним шляхом виводити такі кошти неможливо. За законом фізична особа може продати до 10 тис. га землі, і якщо юридична особа хоче придбати її земельну частку (пай), юридична особа має вилучити кошти із підприємства та передати на рахунок фізичної особи, що й буде корупційною схемою. Нібито наступив «ринок землі», але разом із ним — багато обмежень та неможливостей. У власності звичайної фізичної особи (не засновника юр.особи) до 01.01.2024 року може бути лише 100 га, а вже після цієї дати — 10 000 га. Є важливий аспект, який не враховано у Законі про ринок землі: якщо будуть відчужуватися землі для ведення ТСВ сільськогосподарського призначення, то які саме це будуть землі? На сьогодні відомо, що на території України залишилося дуже мало земель сільськогосподарського призначення, як зазначив голова Держгеокадастру Роман Лещенко, їх менш ніж 5 мільйонів. Які саме угіддя входять до цих земель: рілля, пасовища чи сіножаті?

30

AgroTech

За великим рахунком, рільні землі державної власності — це ті землі, які перебувають у постійному користуванні не розпайованих державних підприємств. Усі інші — ті, що залишилися після розпаювання колишніх КСП: землі під господарськими шляхами, прогонами, будівлями та спорудами; сіножаті, пасовища та садки. Питання у тому, який саме вид угідь буде продаватися. Наразі проводиться інвентаризація земель с/г призначення державної власності — землі запасу не надані у власність та користування. Зазвичай, це сіножаті або пасовища. Цей нюанс важливо розуміти для того, щоб ми не почали продавати й такі землі теж — їх купуватимуть, тому що великі товаровиробники таким чином будуть збільшувати свої земельні банки. Є ризик, що у держави з великими ресурсами, родючими рільними землями не залишиться угідь під громадськими пасовищами, сіножатями та садками. У ріллю переводять навіть ті землі, які знаходяться під болотами, — через відсутність опадів, вони підсушені і їх розорюють. Оксана Олександрівна вважає, що Україна ще не готова до ринку землі. «Ще у 2003 р., коли я працювала на посаді землевпорядника сільської ради, я озвучила свою думку — до ринку землі ми будемо готові у 2025-2030 рр. Нам потрібно змінити ряд законів, які дозволять правильно вступити в цей ринок: він повинен включати не лише землі товарного сільськогосподарського виробництва, але й землі запасу ОТГ для того, щоб правильно ними розпоряджатися. Потрібно внести зміни й вказати, які саме це землі та обмежити ОТГ у видачі цих земельних ділянок (за законом, громадянин може звернутися до органу, який є розпорядником земель і попросити 2 га землі). Щоб відмовити у наданні земельної ділянки за законом — потрібно його змінювати. Громадяни повинні усвідомлювати, що вся земля буде продаватися. І якщо ти хочеш отримати ділянку — її потрібно купити. Зараз люди безкоштовно беруть 2 га землі у держави, а потім їх продають. Це не правильно — землю повинні купувати тільки ті, хто буде нею користуватися. Зміни у законодавстві дадуть можливість правильно ввійти у ринок землі, але сьогодні ми до цього не готові.»


Провiдна землевпорядна компанiя

Forasland – компанія, яка здійснює діяльність у сфері земельних послуг на території всієї України. Головна наша перевага – застосування нестандартних підходів до розв’язання поставлених задач у рамках чинного Законодавства. У 2021 році компанія Forasland відсвяткувала свій перший ювілей – 5 років з дня створення. Сьогодні штат компанії Forasland налічує близько 30-ти фахівців своєї справи: інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів, менеджерів з продажу, менеджерів проєктів, менеджерів з реклами,

бухгалтерів, адвокатів, юристів, офіс-менеджерів та програмістів. Фахівці компанії постійно вдосконалюють свої вміння, опановують нові напрямки роботи та стають кращими у галузі. У лютому 2020 року директор компанії Оксана Левченко та заступник директора Володимир Левченко взяли участь у Міжнародній зустрічі для успішних керівників, що відбулася у Грузії (м. Тбілісі), та отримали відповідні сертифікати. Колекція обладнання інженерів-геодезистів поповнилася новим приладом для

надання ще якісніших топографічних послуг – приймачем GNSS/RTK ElNav ESR 50, який забезпечує високу гнучкість режимів роботи. А ще ми створили власний Youtubeканал, на якому розповідаємо найактуальніші питання галузі, новини у Законодавстві та висвітлюємо думку експертів. Також це майданчик для спілкування та взаємодії з клієнтами – у коментарях вони можуть поставити будь-яке питання за темою, на яке фахівці компанії обов’язково дадуть відповідь.Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.