Журнал AGROTECH № 68 лютий 2023 р.

Page 1

Інтерв’ю з дипломованим практичним (клінічним) психологом

галузі сучасної психосоматики Валентиною Мельник

Добридень, мене звати Валентина. У психологію мене привели власні питання щодо здоров’я. І я рада, що одного разу почула незвичайне слово «психосоматика», яке мене дуже зацікавило. Декілька років тому я навіть не підозрювала, що це слово призведе мене до отримання диплома в галузі психології. Це слово змінило все моє життя. Заглиблюючись у психологію, мене цікавили й інші напрями, які тепер успішно використовую у своїй практиці.

Чому всі заговорили про психосоматику?

Хочу почати наше інтерв'ю цитатою Платона, який писав: «Як не можна приступити до лікування ока, не думаючи про голову, або лікувати голову, не думаючи про весь організм, так само не можна лікувати тіло, не лікуючи душу».

Останні кілька років слово «психосоматика» часто звучить в багатьох на вустах. І мене дуже тішить, що дедалі більше людей цікавляться психосоматикою. Читають, запитують, вивчають, намагаються покращити якість власного життя за допомогою знань про психосоматику захворювань та своїх станів.

Що таке психосоматика?

Психосоматика чи психосоматика захворювань – це зв'язок між тілом, розумом та емоціями. Це взаємозв'язок між фізичним станом людини та її душевними переживаннями.

Будь-яка думка викликає ті чи інші почуття та емоції в організмі людини. А відповідно на наші емоції реагує наш організм – змінюється гормональне тло, перерозподіляється кровотік, змінюється артеріальний тиск, м'язовий тонус, дихання, серцебиття.

Усі люди знають, що всі наші переживання впливають на наше здоров'я. І ось якщо одні емоції благотворно впливають на організм, то інші емоції впливають протилежно, що згодом може призвести до різних захворювань.

Наприклад, коли людина відчуває радість, то в організмі виділяються одні гормони, а коли відчуває страх, образу, організм починає виробляти інші гормони.

Які методи діагностики в психосоматиці?

Насамперед розмова з клієнтом, збирання анамнезу, аналіз сказаного клієнтом.

Те, як людина описує свою проблему, симптоматика захворювання, взаємозв'язок подійності в житті клієнта, умови та спосіб життя дають багато розуміння про те, які саме емоції та страждання привели клієнта до цього захворювання.

Наприклад, застарілі образи, не прожитий страх чи горе, не висловлена агресія, а також деструктивні думки, настанови та переконання – всі ці почуття терзають нашу душу зсередини.

І коли людина досить тривалий час перебуває з цими внутрішніми стражданнями, вони починають виявлятися в тілі. Так як тіло не знайшло іншого здорового та екологічного способу, щоб вивести назовні з організму ту чи іншу емоцію та відчуття.

Тому будь-який тілесний прояв у вигляді болю, затискачів – це розмова тіла з нашою душею.

Які психотерапевтичні напрями використовуєте при роботі з психосоматичними захворюваннями?

Практично завжди торкаємося техніки сепарації та роботи з родовою системою, розстановки.

Також багатьом клієнтам рекомендую техніки з арт-терапії – нейрографіка, різні рисункові техніки, казкотерапія.

Інструменти підбираються з огляду на всі індивідуальні особливості кожного, хто приходить до мене за підтримкою.

А чи можна приклад із практики?

Так, звісно, наведу кілька прикладів.

У молодої дівчини періодично з'являються симптоми циститу. Цистит – найчастіше свідчить про територіальний конфлікт.

Наприклад, моя кімната – це моя територія або мої особисті речі, навіть моє тіло – це моя територія.

У випадку з клієнткою, вона живе з чоловіком та свекрами. І свекруха періодично заходить до кімнати без стуку та попередження, може зазирнути у шафу з особистими речами та приладдям особистої гігієни дівчини. І періодично перекладає ці речі. Дівчина сердиться, але лаятись не хоче. Злиться і мовчить, і коли агресивність накопичується, то тіло намагається з нею говорити через симптоми.

І тіло починає реагувати і підказувати дівчині, що настав час щось робити, тобі ж не подобається, що хтось сторонній чіпає твої особисті речі, зроби щось.

Після двох консультацій дівчині стало краще та цистит зник. Також навчилася вибудовувати здорові кордони, поговорила зі свекрухою. І навчилася проживати екологічно свої емоції, щоби вони не застрягли в тілі.

Ще приклад:

Дочка клієнтки має бронхіальну астму. Дитині 13 років. З дітьми та підлітками працюю лише через маму. Тому що діти –це великі «рятівники» своїх улюблених мам. Спокійна та щаслива мама – це здорова та щаслива дитина. Бронхіальна астма – це про страхи чи сильний переляк. І під час консультації виявили, що батьки часто лаються. Тато кричить на маму і періодично у сварках лунають погрози. Дитина чує ці сварки, лякається та починають реагувати легені. Дитина хворіє. І так по колу. Пропрацювавши кілька консультацій з мамою і як результат, дівчинка почала рідше хворіти. І за рік зняли діагноз. І якщо підбивати підсумки даного інтерв'ю, то робота з психологом у галузі психосоматики – це насамперед допомога своєму тілу, прояв уваги та турботи про себе.

Це процес самонавчання в розумінні, що відбувається в житті людини і в тому, які процеси відбуваються у власному тілі, а також для оволодіння навичками управління своїми почуттями, екологічного проживання емоцій та підвищення якості життя.

Валентина Мельник valentynamelnyk.psy ValentynaMelnyk.psy Telegram-канал melnyk_psy_dnepr

у

Олександр Омельченко:

«Створюємо

майбутнє й тримаємо свій волонтерський фронт»

Завдяки спільній роботі ми з командою згуртували свої сили та зробили акцент на підтримці українських воїнів, людей, які втратили домівки або знаходяться у надважких обставинах, а також дітей.

Цілий рік Україна палає, виборює свою свободу й право на вільне життя. Весь світ побачив, що мирна й гостинна країна може об’єднати всіх українців та українок у єдину непереможну силу проти ворога, де у кожного та кожної – свій фронт. Розповіді та сюжети в іноземних ЗМІ про хоробрих і відданих захисників і захисниць та самовіддане волонтерство викликають справжнє захоплення, адже гучні перемоги на фронті відбуваються зокрема й завдяки діяльності та підтримці армії волонтерами.

6 AgroTech

Хочемо познайомити вас зі справжнім чоловіком, який із перших днів війни допомагає нашим захисникам і мирним мешканцям, підтримуючи в них віру в перемогу України. Знайомтесь – справжній патріот Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО, співзасновник ТОВ «Гранд Плюс-В», волонтер з неймовірним серцем, меценат з великої літери. Олександр впевнений, що саме волонтерська діяльність, попри основну роботу та бізнес, спроможна бадьорити та надихати працювати заради майбутнього. Надамо слово самому Олександру.

ПРО ВОЛОНТЕРСТВО

Знайомство з волонтерами завжди надихає почати допомагати іншим – тим, кому саме зараз потрібна твоя допомога. Декілька слів про волонтерство: це інвестиція свого часу, зусиль і таланту. Ніхто не платить волонтерам грошей за те, що вони годинами вирішують питання інших людей, наражають себе на небезпеку, віддають свої тепло та енергію. А ще волонтери – теж люди, у яких є свої особисті нагальні проблеми та питання, які теж потрібно вирішувати – у сім'ї, бізнесі, побуті… Інколи вони не витримують надвисокої емоційної напруги та вигоряють, але є такі, які з першого дня війни наближають Перемогу на волонтерському фронті й не збираються зупинятись.

КОМАНДУ

Найголовніше, що я зробив із самого початку повномасштабного вторгнення, – оточив себе однодумцями. Це ті люди, які націлені на ті самі результати, що і я. Спочатку у багатьох з мого оточення була лише одна жагуча мета – наближати перемогу усіма можливими діями, але не було розуміння, що саме робити: як знаходити вірні шляхи, які дії виконувати, з якими людьми та як співпрацювати? Багато хто з моїх вже близьких людей пройшов такий самий шлях пошуку та створення свого оточення – однодумців. Мої колеги, партнери, однодумці від щирого серця прагнуть допомагати. Як бізнесмен, я

знаю – оточення має велике значення на шляху до мети, адже майже половина успіху – це саме твоє оточення.

Головне, що я зрозумів завдяки своїй команді, – лише всі разом, маючи єдину мету, ми впораємось із ворогом і наслідками війни. Так, після нашої Перемоги буде дуже багато роботи усіх форматів.

ПРО ЖИТТЯ

Коли мене запитують про бізнес чи особисте життя, я не дуже люблю говорити про себе, бо вважаю, що вчинки набагато більше говорять про мене, відображають наміри моєї душі. Наразі я задоволений СВОЄЮ діяльністю та її результатами. Моя головна справа на сьогодні – це будівельний бізнес, де я дарую людям комфорт. Для мене це не просто бізнес – це моє покликання, те, що дарує насолоду. А саме ця насолода спонукає дарувати. Тому вже понад десять років я займаюсь меценатством, пріоритетно підтримую дітей та молодь, адже саме вони – майбутнє України. Час швидко плине, тому завжди важливо пам’ятати: що ми виростимо, те й буде нас опікувати у старості.

ПРО ДІТЕЙ

Всі мої меценатські й волонтерські проєкти тривають, адже маємо попри війну пам’ятати про те, що життя триває. Важливо надавати матеріальну та освітницьку допомогу дітям, які повинні продовжувати навчатись, відвідувати секції та гуртки. Такі позашкільні заняття відновлюють внутрішній психоемоційний баланс, налаштовують на творчість, викликають бажання створити щось для себе та людей навколо.

Сьогодні саме діти та підлітки потребують від нас, дорослих, особливої уваги. Я не хочу, аби ми втратили ще одне покоління українців. Тому ми продовжуємо працювати й на цьому фронті у тилу. Це надто важливо для майбутнього української нації.

ПРО НАТХНЕННЯ

Мене зворушують і підтримують духовні результати нашої роботи. Відновлюють силу та енергію – слова вдячності від людей. Моє натхнення – усмішки українців, вдячні очі дітей, їх віра, висловлена емоціями... Цим миттєвостям я довіряю, ними ж і надихаюсь. Створюйте гарне майбутнє для дітей та себе. Пам’ятайте, кому ми завдячуємо нашим життям.

Долучайтесь до нас!

+380671333111

Александр Омельченко

ПРО
AgroTech 7

9 Міжнародні донори передають 13,5 тонн насіння овочів на деокуповані території України

Manitou підготувався до електричного майбутнього

Väderstad досяг рекордного обороту

в 550 млн. євро

10 Україна в січні зменшила експорт агропродукції

на 24%

ФАО назвала три основні напрямки діяльності

в Україні для впровадження ініціатив у 2023 році

11 Ще більше продуктивності під час висіву зернових

12 Особливості

нового порядку бронювання

військовозобов’язаних-аграріїв

Внесено зміни до Порядку ведення

Державного земельного кадастру

13 Названі ключові програми підтримки агросектору

у 2023 році

Набрали чинності особливі умови експорту зерна

14 Чому українські аграрії обирають трактори

CLAAS AXION 900

15 Zetor розширив модельний ряд компактних

тракторів для Європи

На австрійському заводі CNH виготовили понад

10 тис. тракторів за рік

Опубліковано рейтинг найпопулярніших

тракторів Німеччини

Valtra презентувала нові моделі садових

тракторів

16 Оновлення покращують роботу комбайнів

Axial-Flow 150 серії

17 В Україні дебютує нова вантажівка 6х4

В Китаї створюють електропікапи за $2-3 тис.

18 Hyundai представить нові навантажувачі

Представили новий високопродуктивний

телескопічний навантажувач

Manitou представив свій перший прототип

водневого телескопічного навантажувача

19 Weidemann розробив новий електронавантажувач

В Україні діє Trade-in навантажувачів Manitou

ЗМIСТ

20 Ostchem знизив ціни на мінеральні добрива

Суд арештував 170 вагонів російських

і білоруських міндобрив

21 Відмінний результат незалежно від технології

обробітку ґрунту

22 Експорт м’яса птиці за 2022 рік приніс Україні на 18,6% більше

“На 15% продуктивніші”: в Україні вивели новий унікальний вид бджіл У США поліція годину ганялася за свинею-дебоширом

23 Підсумки

аграрного року 2022

24 Ферма без світла – як пережити зиму на власній генерації енергії?

25 Кооператив Ukrainian Agro Connection запрошує на Фермерський зліт «КООПЕРАЦІЯ НА 360°»

26 Максим Рудовол: «У важкий для України час стою на енергетичному фронті»

Засновник, видавець і головний редактор: Кладійова Людмила Петрівна Адреса редакції: м. Харків, пл. Конституції, 26 оф. 307 (067) 1234 056, (066) 109 09 20, (066) 550 94 01, (067) 992 22 80 (viber) Свідоцтво про державну реєстрацію друкарського засобу масової інформації: серія КВ №23046-12886Р від 28.12.2017 р. E-mail: redacauto@gmail.com

Тираж 30 000 екз., поширюється безкоштовно

У разі, якщо Ваша діяльність вимагає лицензії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки Ваше оголошення відповідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець

має право і заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.
Соціології “Золота Фортуна”
“Трудова Слава” в номінації “За високий професіоналізм і за журналістську майстерність”.
Журнал “AgroTech
нагороджений Міжнародною Академією Технологій і
Медаллю
8 AgroTech

Міжнародні донори передають 13,5 тонн насіння овочів на деокуповані

території України

13,5 тонн насіння овочів від міжнародних донорів буде передано аграріям та мешканцям деокупованих територій України. Перші відвантаження вже отримали мікро-ферми та домогосподарства в чотирьох громадах Полтавської, Київської, Дніпропетровської областей.

Ці 13,5 тонн насіння дозволять забезпечити проведення посівної на 1126 га с/г земель. Серед виділеного насіння – квасоля, горох, буряк, морква, баклажан, цибуля та редиска.

Інформацію про потреби в насіннєвому матеріалі збирають Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) та Всеукраїнська аграрна рада (ВАР). Після цього насіння розподілять відповідно до запитів. Логістичну підтримку

проекту, а саме безкоштовну доставку насіння від міжнародних донорів у громади, здійснює Програма USAID АГРО. Окрім того, міжнародна компанія BAYER, підтримуючи ініціативу USAID

«Стійкість сільського господарства» (AGRIУкраїна), передасть до посівної насіння моркви. Перша партія забезпечить потреби 25 тис. домогосподарств. Організацію розподілу та доставки візьме на себе ВАГ. «Сприяння домогосподарствам та невеликим фермам має важливе значення, адже вони забезпечують близько третини потреби споживчого ринку країни в овочах та роблять значний внесок у забезпечення продовольчої потреби громад», – акцентують у Програмі USAID АГРО.

Довідково: у 2022 році Програма USAID АГРО безкоштовно передала внутрішньо-переміщеним особам та мікро-виробникам 1604 кг насіння та 35 тонн насіннєвої картоплі.

Manitou Group оголосила про придбання 82% акцій easyLi, компанії, що спеціалізується на виробництві літій-іонних акумуляторів.

Ця стратегічна угода надасть групі Manitou додаткові навички, пов’язані зі зберіганням перетворенням енергії.

EasyLi була заснована в 2011 році і займається виробництвом і обслуговуванням систем літій-іонних акумуляторів для

електромобільності та стаціонарних рішень для зберігання енергії.

Manitou вперше презентував ринку повністю електричні телескопічні навантажувачі моделей MT 625 e, 180 ATJe та MRT 2660 e.

Завдяки цьому придбанню Manitou Group розширює свою компетенцію за рахунок бізнес-напрямків, зосереджених на дослідженнях, розробці, виробництві та утилізації цих акумуляторів.

Krone проінвестував стартап високотехнологічних ферм

Krone почав співпрацювати з Organic Garden

Organic Garden планує будувати власні високотехнологічні ферми, які будуть дотримуватися принципу циклічної економіки.

Для підтримки цього підходу та

З 420 млн євро у 2021 фінансовому році Väderstad збільшив показники до 550 млн євро у 2022-му, повідомили у прес-службі бренду.

Як запевняє керівництво компанії, це був ще один особливий і непростий рік для багатьох міжнародних компаній. Пандемія Covid-19 продовжила впливати на галузь, збільшуючи кількість хворих і посилюючи перебої в постачанні матеріалів, ціни на сталь різко злетіли, тоді як події в Україні, що почалися в лютому, сильно позначилися як на сільському господарстві в цілому, так і на Väderstad як компанії зокрема. Тим часом попит на продукцію Väderstad залишився високим, а інновації бренду продовжили відігравати важливу роль у роботі фермерів, які прагнуть виробляти більше продукції за менших витрат.

«Це був ще один добрий рік для багатьох аграріїв, оскільки він приніс високі ціни на зерно, що вплинуло на бажання інвестувати в галузь. Наші продажі продемонстрували високі показники, але водночас ми, як і багато інших підприємств, сильно постраждали від Covid-19, високих цін на матеріали, особливо на сталь та подій в Україні. Хоча 22-й фінансовий рік для Väderstad став успішним з погляду продажів, підсумковий фінансовий результат таки постраждав через ситуацію у світі. Ми отримали результат нижче, ніж

подальшого просування ідеї ресурсозберігаючого виробництва продуктів харчування в харчовому та сільськогосподарському секторах Krone та Organic Garden домовилися про співпрацю, яка підтримуватиме бізнес стратегічними інвестиціями.

торік, але, враховуючи вищезазначені зовнішні обставини, які в основному знаходяться поза нашим контролем, ми задоволені підсумком роботи у 2022 році», – каже Ніклас Б’єрсер – віце-президент з фінансів та юридичних питань компанії Väderstad.

Зазначимо, що протягом 2022 фінансового року кількість співробітників Väderstad Group продовжувала зростати – з 1900 до 2000 осіб. Крім того, нещодавно компанія Väderstad опублікувала звіт про сталий розвиток за 2022 рік.

Manitou підготувався до електричного майбутнього
Väderstad досяг
рекордного обороту в 550 млн. євро
AgroTech 9

Україна у січні скоротила у порівнянні з груднем експорт агропродукції на 1,3 млн т до 5,5 млн т

Зокрема кукурудзи – на 700 тис т до 2,6 млн т, пшениці – на 250 тис т до 1,3 млн т, соняшникової олії – на 121 тис т до 347 тис т. Причиною зменшення експорту стало штучне блокування російськими інспекторами роботи зернового коридору, яким у січні відвантажено лише 3 млн т продукції. Окрім перелічених трьох основних експортних культур відвантаження іншої продукції у січні також зменшилося у порівнянні з груднем:

• сої – з 387 до 345 тис т,

Головний економіст Максимо Тореро Каллен виступив перед міністрами на зустрічі G7 у Берліні

22 січня 2023 року, Берлін ‒ На заході Глобального форуму з питань продовольства та сільського господарства (GFFA) у Берліні Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) та уряд Німеччини спільно організували в суботу спеціальну зустріч для міністрів країн G7, присвячену ситуації в Україні та плануванню подальшої роботи щодо подолання наслідків війни для українського народу, забезпечення засобів до існування та виробництва сільськогосподарської продукції.

Головний економіст ФАО Максимо Тореро Каллен представив оновлену інформацію щодо Плану швидкого реагування ФАО для країни на 2023 рік, окресливши три основні напрямки діяльності, які потребуватимуть фінансування у розмірі 205 млн доларів США.

Заходи включають:

відновлення продовольчої безпеки та забезпечення продовольчої незалежності для півмільйона сільських домогосподарств уздовж лінії фронту або інших районах, що зазнали значного впливу, через надання насіння, кормів та грошової допомоги; відновлення критично важливих продовольчих ланцюжків доданої вартості через надання дизельних та газових генераторів, насіння пшениці, ячменю, вівса та гороху, тимчасових та довгострокових модульних зерносховищ та забезпечення інших потреб; посилення критично важливих елементів агропродовольчої системи через зміцнення потенціалу у галузі тестування та сертифікації альтернативних маршрутів експорту зерна, відновлення ветеринарних служб, партнерство зі спеціалізованими організаціями для сприяння знешкодженню вибухонебезпечних предметів на сільськогосподарських угіддях та проведення оцінки збитків та втрат.

• шроту – з 331 до 295 тис т,

• насіння соняшника – з 312 до

190 тис т,

• ячменю – з

у листопаді), оскільки сезон цієї культури завершено.

Водночас експорт соєвої олії збільшився з 20 тис т у грудні до 26 тис т у січні.

Частка товарних позицій у січневому експорті агропродукції з України наступна:

• кукурудзи – 47,36%,

• пшениці – 24,23%,

• соняшникової олії – 6,33%,

• сої – 6,29%,

• шроту – 5,38%,

• насіння соняшнику – 3,46%,

• ріпаку – 3,39%,

• ячменю – 3,08%,

• соєвої олії – 0,49%.

Зустріч проводив Джем Оздемір, Федеральний міністр продовольства та сільського господарства Німеччини.

На зустрічі також були присутні Микола Сольський, Міністр аграрної політики та продовольства України, та Володимир Болеа, Міністр сільського господарства та харчової промисловості Республіки Молдова, які постраждали від конфлікту. У заході також взяли участь міністри та високопосадовці з Канади, Франції, Італії, Японії, Польщі, Румунії, Великої Британії, Європейського Союзу та Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

У 2022 році у межах реалізації програм ФАО було розподілено понад 26 000 зернових рукавів, призначених для зберігання понад 5 мільйонів тонн зернових, оскільки інфраструктура України була пошкоджена; на початку року надано насіння овочів та насіннєву картоплю для понад 30 000 домогосподарств, а також надано понад 5 000 тонн насіння озимої пшениці для підтримки дрібних фермерських господарств.

ФАО також надала багатоцільову грошову допомогу для понад 2 000 вразливих

сільських домогосподарств, зокрема у Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях.

«Програми ФАО в Україні, що реалізуються спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та місцевими адміністраціями в кожній області, є гарним прикладом нашого стратегічного підходу, що поєднує гуманітарну допомогу та інвестиції для забезпечення середньострокової та довгострокової стійкості у контексті зв’язку між гуманітарною роботою та програмами розвитку та розбудови миру», ‒зазначив Тореро під час презентації Плану швидкого реагування ФАО для країни. Згідно з даними ФАО, кожне четверте сільське домогосподарство скоротило або припинило сільськогосподарське виробництво через війну, водночас більш ніж кожен третій з них здійснив це у районах уздовж лінії фронту. Це створило проблему продовольчої безпеки для місцевого населення країни, яка традиційно була потужним експортером продовольства. У 2022/2023 маркетинговому році експорт зернових з України скоротився майже на 30 відсотків.

Україна
агропродукції на
ФАО
в Україні для впровадження ініціатив у 2023 році
в січні зменшила експорт
24%
назвала три основні напрямки діяльності
179 до 168,7 тис т, • ріпаку – з 237 до 186 тис т (412 тис т
10 AgroTech

Ще більше продуктивності під час висіву зернових

Належний обробіток ґрунту та використання спеціалізованої техніки під час вирощування сільськогосподарських культур дає змогу отримати найкращий економічний результат.

Компанія Väderstad має сучасні, інноваційні рішення для досягнення високих результатів продуктивності під час висівання зернових культур. Одним із таких рішень є високопродуктивні агрегати для суцільного висіву зернових культур – сівалки Inspire 1200S/C із робочою шириною захвату 12 м. Конструкторам компанії вдалося поєднати у новій машині продуктивність, маневреність, надійність і простоту використання.

Сівалка Inspire 1200 доступна у двох різних модифікаціях – Inspire 1200S і Inspire 1200C. Головною їхньою відмінністю є можливість Inspire 1200C одночасно з висівом вносити сухі гранульовані мінеральні добрива. Сівалка Inspire 1200C має один із найбільших бункерів у своєму класі – його об’єм становить 7 200 л. При цьому його розділено на два окремих відділення місткістю 2200 та 5000 л. А от сівалка Inspire 1200S (без можливості вносити гранульовані добрива) має один суцільний бункер місткістю 5 000 л.

Попри значну ширину захвату, сівалки потребують невеликого тягового зусилля

для приводу – залежно від версії S/C та польових умов, середня потужність становить близько 20 к. с. на кожний метр ширини захвату. При цьому гідросистема трактора повинна забезпечувати потік оливи на рівні 160 л/хв для Inspire 1200 S і 190 л/хв для Inspire 1200 C.

Продуктова лінійка техніки для суцільного висіву зернових культур у виробничому портфоліо компанії представлено досить широко. Наразі компанія пропонує сівалки двох типів – це потужні та «всюдихідні» сівалки Rapid із робочою шириною від 3 до 8 м та більш елегантні сівалки Spirit із робочою шириною від 3 до 9 м.

AgroTech 11

Особливості нового порядку бронювання військовозобов’язаних-аграріїв

У аграріїв виникло багато запитань щодо нової процедури бронювання військовозобов’язаних. Зокрема, щодо бронювання за мобілізаційними завданнями. Пояснюють експерти ВАР.

Офіційно опублікована Постанова КМУ, якою затверджується новий порядок бронювання для підприємств, що мають критичне значення для економіки. У документі враховані правки Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Новий порядок затвердженою постановою КМУ №76 від 27 січня 2023 року. Експерти ВАР пояснили важливість нововведень.

Постанова встановлює критерії, при віднесенні до яких, підприємство вважається критичним для економіки і відповідно може бронювати своїх працівників без наявності на підприємстві мобілізаційних завдань. Є два обов’язкові критерії, яким треба відповідати. А також три додаткові критерії, з яких треба відповідати хоча б одному. Обов’язкові критерії, яким треба відповідати обом одночасно, наступні: відсутність заборгованості по податкам з заробітної плати працівників (підтверджується довідкою ДПС); розмір середньої заробітної плати працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р.

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру».

Документ розроблено з метою приведення Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 (далі – Порядок), у відповідність із положеннями Законів України від 16 серпня 2022 року № 2530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов для відновлення та розвитку електронних комунікаційних мереж», від 20 червня 2022 року № 2321-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів», від 18 листопада 2021 року № 1907-IX «Про публічні електронні реєстри».

Зміни стосуються:

Щодо критерію середньої заробітної плати, то спочатку пропонувалось встановити що показник по підприємству повинен бути не менше ніж середній по регіону у 2022 році згідно даних Держстату. За такого підходу, половина ринку та більша частка учасників ВАР не змогли б відповідати цьому обов’язковому критерію та, відповідно, брати участь у бронюванні.

Оскільки на період війни є необов’язковою статистична звітність, яку підприємства подають в Держстат і з якої рахується середня зарплата по регіону, то неможливо об’єктивно встановити середню зарплату за 2022 рік. Багато підприємств таку звітність не подають.

ВАР запропонувала, щоб середню

зарплату по підприємству порівнювали з середньою у регіоні за останній квартал 2021 року. Таким чином, переважна більшість аграріїв будуть відповідати цьому обов’язковому критерію, бо враховуючи просідання долару у більшості підприємств середня зарплата зросла порівняно з кінцем 2021 року.

Щодо кількості працівників, яких можна бронювати за такою процедурою, то спочатку Міністерство економіки пропонувало бронювати до 40% від штатного розпису підприємства, тобто всіх і чоловіків і жінок.

“ВАР зауважила, що такий підхід є неправильним, бо відсоток військовозобов’язаних в різних галузях та підприємствах різний. Тому доведеться прив’язуватися до відсотку від саме військовозобов’язаних на підприємстві, бо запропонований Мінекоміки варіант дозволяв забронювати всіх чоловіків, а жінок не бронювати. ВАР пропонувала показник у 75%, але у фінальному тексті постанови визначили, що бронювати можна 50% від військовозобов’язаних працівників, які є зараз на підприємстві”, – пояснив заступник голови ВАР Дмитро Кохан.

Також згідно з новою постановою, військовозобов’язані керівники зазначених підприємств, установ і організацій та їх заступники бронюються незалежно від військового звання та військово-облікової спеціальності.

впровадження механізму внесення змін у відомостях Державного земельного кадастру про угіддя земельних ділянок на угіддя самозалісеної ділянки. Так, відповідно до статті 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості про угіддя земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру на підставі заяви власника земельної ділянки або за рішенням органу виконавчої влади

чи органу місцевого самоврядування, який відповідно до статті 122 Земельного кодексу України приймає рішення про передачу земельних ділянок державної чи комунальної власності у власність, – щодо зміни угідь на угіддя самозалісеної ділянки;  інформаційної взаємодії базових реєстрів, зокрема, застосування відомостей про унікальний номер запису в Єдиному

державному демографічному реєстрі, з метою верифікації відомостей (даних) про особу та ідентифікації особи у інформаційно-комунікаційних системах центральних органів виконавчої влади;  приведення у відповідність до змін у законодавстві деяких положень зазначеного Порядку в частині використання термінології щодо електронних комунікацій.

земельного кадастру
Внесено зміни до Порядку ведення Державного
12 AgroTech

7 лютого у Верховній Раді відбулися комітетські слухання щодо підтримки агросектору в 2023 році. В обговоренні взяли участь керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економіки та профільні асоціації.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський наголосив, що цього року вся підтримка агросектору спрямована на покращення ліквідності аграріїв. Відповідно, буде продовжено низку програм, які успішно себе зарекомендували в минулому році. Зокрема, знову діятиме програма дотацій від ЄС для малих фермерів, які утримують до 100 корів або мають в обробітку від 1 до 120 га.

«Ця програма працюватиме через платформу Державного аграрного реєстру. Торік Світовий банк на неї виділив 50 млн грн, цього року суму збільшено до 80 млн грн. Також ми пролонгуємо кредитну програму 5-7-9, яка успішно себе зарекомендувала. Кожен третій аграрій скористався нею через її швидкість та зручність.

Це будуть 70 млрд грн нових кредитів під 50% державних гарантій. Важливо, що ми знайшли гроші на компенсацію відсотків за цією програмою, нам допоможе Світовий банк. Сподіваємося, що програма запуститься раніше, ніж це було в минулому році», – зазначив Микола Сольський.

Він додав, що цього року запрацює Фонд часткового гарантування. Це буде додаткове забезпечення під отримання кредиту.

Йдеться про 720 млн грн від держави та Світового банку. Кошти будуть доступні для тих, хто має в обробітку до 500 га. Також продовжуватиметься програма зі створення садів та теплиць.

Микола Сольський наголосив, що будуть і нові програми, зокрема від Європейського інвестиційного банку в рамках забезпечення агрокредитів. Крім цього, будуть виділені кошти в розмірі по $50 млн для підтримки агропереробки, а також розвитку виробництва біометану та біоетанолу.

Міністр резюмував, що в цілому підтримка агросектору в 2023-му році має бути кращою, ніж це було минулого

року. Він подякував усім міжнародним партнерам, які допомагали і продовжують підтримувати Україну та українських аграріїв. Це, зокрема, Світовий банк, FAO, USAID, Європейський інвестиційний банк, Європейський Союз, уряди Канади, Німеччини та інші країни.

Профільні асоціації взяли активну участь у дискусії й висловили свої бачення щодо ключових моментів підтримки аграріїв та профільних агрогалузей. Зокрема, було наголошено на першочерговій необхідності розмінувань територій, які перебували під тимчасовою окупацією, та підтримки саме тих аграріїв, які залишаються працювати на цих землях.

Набрали чинності особливі умови експорту зерна

забезпечення при експорті пшениці і суміші пшениці та жита (меслину) (код УКТ ЗЕД 1001), ячменю (1003), кукурудзи (1005), соєвих бобів (1201), насіння ріпаку або кользи (1205), насіння соняшнику (1206), олії соняшникової, сафлорової, бавовняної або їх фракцій (1512), макухи та інших твердих відходів (2306);

експортувати продукцію, до якої запроваджено режим експортного забезпечення, можуть лише платники ПДВ, реєстрацію яких не зупинено; продукцію, до якої запроваджено режим експортного забезпечення, можна вивозити в митному режимі експорту лише за наявності у експортеру позитивної історії повернення валютної виручки протягом попередніх шести місяців (показник ΣЛіміт і відсутність порушень валютного законодавства);

З 5 лютого в Україні набув чинності закон 2881-ІХ, який передбачає особливі умови експорту окремих видів агропродукції.

Його метою є своєчасне повернення в України валютних надходжень від експорту сільгосптоварів. Норми закону будуть запроваджені через місяць з дати його публікації.

Вказаним документом передбачено, що в період дії воєнного стану:

уряду дозволено запроваджувати режим експортного

в разі відсутності у експортера позитивної історії або значного перевищення обсягами експортних операцій показнику ΣЛіміту, товари, до яких запроваджено режим експортного забезпечення, можна вивозити в митному режимі експорту лише за умови реєстрації у ЄРПН податкової накладної за ставкою, визначеною для операцій поставок цих товарів на митній території України.

В останньому випадку право на відшкодування з бюджету за операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, експортер отримає лише в разі завершення банком України, де він обслуговується, валютного нагляду за дотриманням граничних термінів розрахунків за відповідною експортною операцією.

Названі
ключові програми підтримки агросектору у 2023 році
AgroTech 13

ТРАКТОРИ CLAAS AXION 900

Потужна тяга разом з економною витратою пального, комфорт керування разом з універсальністю. Чи це всі переваги, які властиві трактору CLAAS AXION 900, і чи тільки за це їх обирають українські аграрії?

В Україні лінійка тракторів CLAAS AXION серії 900 складається з моделей 920 (максимальної потужності 320 к.с.), 930 (350 к.с.), 940 (380 к.с.) та флагману 950 потужністю 410 к.с.

В Україні, найбільш популярні у вітчизняних аграріїв – найбільш потужні моделі: 940 та 950. Трактори спроможні виконувати великі об’єми важких робіт (тобто призначені для великих підприємств), але цими машинами все більше цікавляться і середні господарства, які звертають увагу на зменшення експлуатаційних витрат і збільшення продуктивності.

Почнемо з двигуна. Під капотом працює 6-циліндровий двигун FPT Cursor-9 об’ємом 8,7 л. Він обладнаний 4-клапанної технологією, уприскуванням CommonRail, системою охолодження наддувочного повітря і турбонагнітачем. Наразі в Україну поставляються машини з двигунами, що не містять AdBlue (тобто Tier II). Аграрії відмічають простоту і ремонтопридатність двигунів, що позитивно позначається на їх обслуговуванні.

Електронна система управління вентилятором Visctronic дозволяє точно узгодити швидкість обертання вентилятора з навантаженням і температурою двигуна, що дозволяє економити пальне і не відбирати зайвої потужності.

Оскільки повний крутний момент у 1650 Нм доступний в широкому діапазоні швидкості обертання двигуна, це дозволяє або значно збільшити продуктивність роботи, або вчасно заощадити пальне при роботі ВВП у ECO-режимі.

Клієнти відмічають економічність на рівні найекономічніших представників цього класу тракторів.

Трактор має напіврамну конструкцію, призначену для тривалої експлуатації у важких умовах. Двигун вбудований в міцну литу раму з інтегрованим картером. Така конструкція дозволила знизити центр ваги, краще її розподілити. До того ж вона приймає на себе навантаження від передньої навіски та рами переднього моста. В результаті в статиці трактор має розподіл ваги 50:50, а у динаміці – значно покращене тягове зусилля. При виконанні багатьох швидкісних робіт можна навіть відмовитись від використання баласту.

Крім того, напіврамна конструкція дозволила збільшити кут повороту переднього моста для максимальної маневреності,

збільшити кліренс і захистити карданний вал.

Колісна база складає 3,15 м, а власна вага – 13 тон без баластів – більша за вагу багатьох конкурентів.

Разом із двигуном працює безступенева трансмісія CMATIC від надійного німецького виробника.

Трансмісія працює у взаємодії з двигуном і завдяки системі CPS (CLAAS POWER SYSTEMS) досягається їх ідеальна координація. Трактор автоматично регулює оберти двигуна і передаткове відношення трансмісії, контролюючи навантаження на двигун. Система автоматично тримає задану швидкість та обирає ідеальний режим роботи в залежності від умов, забезпечуючи максимальне тягове зусилля і низьку витрату пального. Якщо водій не натискає на педаль газу, коробка передач знаходиться в стані активної зупинки і трактор надійно утримується в позиції. Це дозволяє зручно і безпечно рушати з повним завантаженням на крутих в’їздах на поле або на перехрестях.

За рахунок того, що задіяна більше механічна частина, ніж гідравлічна, коробка має високий ККД.

Загалом, трансмісія адаптована для важких умов і знана вже понад 10 років.

Тепер поговоримо про кабіну і управління.

Кабіна змонтована на 4-точковій механічній підвісці, яка має три ступені жорсткості. Суцільне лобове скло, великий об’єм скління та спеціальне розташування стійок забезпечують вільний огляд дороги та навісних знарядь.

Рульова колонка – переміщується для зручності входу і виходу. Всі моделі в серійній комплектації обладнані кондиціонером, опційно крім ручного управління є також повноцінний клімат-контроль.

Під сидінням розташований міні-холодильник, в лівій консолі знаходяться відділення

для документів і знімне відділення; роз’єми живлення і ISOBUS для додаткових терміналів перебувають під правою консоллю.

Керування і прийняття рішень відбуваються за допомогою інформаційної бортової системи CEBIS, багатофункціонального джойстика CMOTION, цілого ряду систем телеметрії; крім того використовується окремий екран для навігації.

Зазначимо, наразі для навігації використовується новий 12-дюймовий термінал CEMIS 1200 з сенсорним дисплеєм, який розроблено разом з Trimble. Він приходить на заміну універсального термінала S10 та S7.

CEMIS 1200 стандартно включає функції ISOBUS, а також онлайн-передачі файлів. Трактор повністю готовий для роботи в системах точного землеробства.

Особливість джойстика СMOTION – його ергономіка. Горизонтальне положення руки оператора значно зручніше інших положень. І все керування трактора – можна здійснювати цією рукою: і режими гідравліки, і навіски, і автопілот, і трансмісія. Послідовність дій – програмується, плюс є клавіші, які програмуються під конкретні потреби.

Система CLAAS TELEMATICS дозволяє оптимізувати робочі процеси, вести облік даних та зекономити час та гроші з допомогою дистанційного моніторингу.

Загалом, новітні електронні системи дозволяють максимально спростити керування трактором і запобігти помилок: достатньо задати швидкість – все інше трактор зробить сам.

Ще зазначимо, що у «базі» трактор вже має гарну комплектацію: це всі необхідні баласти, і підвіска кабіни, і компресор, і підготовка під навігацію, і система телеметрії TELEMATICS Advanced на 5 років, і також у 2023 році діє акційна гарантія на нові трактори CLAAS AXION, що складає 2 роки або 4000 мг.

ЧОМУ
АГРАРІЇ ОБИРАЮТЬ
УКРАЇНСЬКІ
14 AgroTech

Zetor розширив модельний ряд компактних тракторів для Європи

Розширився модельний ряд тракторів Zetor Compax. Тепер покупці зможуть вибрати одну з шести моделей потужністю від 18 до 37 кінських сил.

Модельний ряд Zetor Compax був представлений у 2020 році, розширивши пропозицію Zetor у нижчому сегменті компактних тракторів.

Нові моделі виробляються у співпраці з індійською компанією VST Tillers Tractors Ltd. Співпраця починалась з тракторів, розроблених для індійського ринку. Наразі, моделі вийшли за кордони Індії.

«Розширюючи серію Zetor Compax, ми спиралися насамперед на досвід і побажання наших клієнтів, щоб нові трактори відповідали їхнім поточним вимогам під час розгортання робіт. Розширений модельний ряд тепер пропонує широкий вибір машин як для професіоналів, так і для любителів», – говорить Петр Конштацький, директор відділу продажу та маркетингу Zetor Tractors.

Ювілейною моделлю став трактор Steyr 6300 Terrus CVT.

За тиждень до Різдва з конвеєра зійшов 10 000-й трактор – модель Steyr 6300 Terrus CVT потужністю 300 к.с., – найбільша в серії Steyr.

Завод у Санкт Валентині виготовляє трактори потужністю 100-300 кінських сил, які складаються з 14 500 деталей від понад 420 світових постачальників. Виробництво кожного трактора займає приблизно 40

годин, а один трактор сходить з лінії кожні 10 хвилин.

Нещодавно завод площею 170 180 кв.м отримав великі інвестиції в новий фарбувальний цех.

У 2022 році завод втретє отримав знак якості BGF (Workplace Health Promotion), що є визнанням широкого спектру заходів, які були впроваджені для підтримки здоров’я працівників.

Німецьке видання Agrarheute.com проаналізувало ринок сільськогосподарської техніки і підготувало рейтинг найпопулярніших тракторів у Німеччині за 2022 рік.

За інформацією видання, у 2022 році у Німеччині зареєстровано 32 029 тракторів (зазначимо, десь третина з них – це трактори потужністю менше 50 к.с.). Це трохи менше показників 2021 року (тоді було зареєстровано 34 472 трактори) і майже стільки ж, скільки було у 2020 році.

На першому місці другий рік поспіль – трактора John Deere. У 2022 році у Німеччині було зареєстровано 6 479 тракторів бренду. Тобто, John Deere зайняв 20,2% німецького ринку.

На другому місці – Fendt. У минулому році було реалізовано 5 310 тракторів, що склало 16,6% ринку Німеччини.

Третє місце у Deutz-Fahr: 2 334 тракторів і 7,3% ринку.

Четверте і п’яте місце у Case IH/Steyr (2 142, 6,7%) та Kubota (2 050, 6,4%) відповідно.

На шостому місці Claas (1 976, 6,2%), а на сьомому New Holland (1 712, 5,3%).

Компанія Valtra офіційно представила нові трактори серії F для фруктових, овочевих та виноробних ферм.

Valtra F-Series – це компактні машини з висотою 1450 мм (з дугою безпеки) або 2450 мм (з кабіною). Потужна гідравлічна система підходить для більшості навісних знарядь, що робить цей трактор робочою конячкою для спеціалізованих завдань.

Valtra F оснащені абсолютно новим, компактним і економічним 4-циліндровим двигуном FPT об’ємом 2,8 літра, який відповідає нормам екологічних викидів Stage

V. Мотор здатний розвивати на 10% більше крутного моменту, ніж його попередник. Для передачі потужності доступні три різні варіанти трансмісії.

У лінійці три моделі: Valtra F75 номінальною потужністю 75 к.с., Valtra F95 потужністю 90 к.с. та Valtra F105 на 101 к.с.

Серія F доступна у трьох різних версіях: з кабіною або без неї, а також вузька модель для робіт в обмеженому просторі.

Виробництво цих тракторів поступово нарощуватиметься, а перші поставки клієнтам очікуються у другому кварталі 2023 року.

На австрійському заводі CNH виготовили понад 10 тис. тракторів за рік
Опубліковано рейтинг найпопулярніших тракторів Німеччини
Valtra презентувала нові моделі садових тракторів
AgroTech 15

ОНОВЛЕННЯ ПОКРАЩУЮТЬ РОБОТУ КОМБАЙНІВ AXIAL-FLOW 150 СЕРІЇ

Для комбайнів Axial-Flow 150 серії компанії Case IH на 2023 рік заплановані оновлення, спрямовані на подальше спрощення експлуатації та моніторингу.

Оновлення включають інтегрований сенсорний дисплей AFS

Pro 700 для введення налаштувань машини і моніторингу експлуатаційних даних, новий GPS-приймач, який забезпечує покращений прийом сигналу, а також зменшення робочого навантаження на оператора протягом тривалого часу роботи і максимізацію ефективності машини.

Новий інтегрований сенсорний дисплей AFS Pro 700: доступ до експлуатаційних даних і налаштувань за допомогою дотику пальця В комбайнах Axial-Flow 150 серії 2023 року робочий термінал із сенсорним екраном AFS Pro 700 інтегрований у правосторонню консоль і містить всю інформацію, яка раніше була доступна на дисплеї правосторонньої стійки, а також налаштування AFS Pro 700 і можливості моніторингу. AFS Pro 700 надає доступ до налаштування і керування дотиком пальців усіма основними функціями, як-от мотовила, подрібнювача, елеватора, ротора, швидкості вентилятора системи очистки і швидкості руху комбайна в межах передачі, а також додатково забезпечує моніторинг продуктивності та автокерування AccuGuide. Він також стежить за недомолотом колосків і втратами з ротора та решет, та надає інформацію, яка раніше виводилася на дисплей, розміщений на стійці, а такі дані як рівень палива і температура двигуна відображаються на рівні очей оператора, коли той дивиться на жниварку, що забезпечує безперешкодний

огляд ріжучого апарату і зменшує зорове навантаження на оператора, і вся інформація згрупована для оцінки одним поглядом. Комбайни Axial-Flow серії 150 від Case IH також виграються від нового приймача коригувального сигналу, що поліпшує їх можливості автокерування, при цьому робота блока AFS 392 базується на перевіреній ефективності приймача AFS 372, який він замінює. Новий приймач використовує сузір’я супутників як Galileo, так і Beidou для зменшення вірогідності втрати сигналу і пропонує коротший час ініціалізації/конвергенції RTX. До його складу входить Trimble® ProPoint™, високоточний інструмент для визначення положення п’ятого покоління від компанії Trimble, розроблений для надання даних про положення та орієнтацію на основі об’єднання сигналів GNSS, глобально доступних високоточних коригувальних сервісів, і даних вимірювання від різноманітних датчиків.

«За відгуками користувачів після першого збору врожаю комбайнами Axial Flow 150 серії, виготовленими на нашому заводі в місті Сорокаба, Бразилія, їх ефективність і надійність перевершила відомі стандарти комбайнів Axial-Flow» – заявив Массиміліано Сала, продукт-менеджер у регіоні EMEA, комбайни Case IH. «Перенесення функцій Axial-Flow 250 серії, як-от інтегрований термінал AFS Pro 700, у Axial-Flow 150 серії ще більше підвищить комфорт оператора, а отже – продуктивність машини».

16 AgroTech

В Україні дебютує нова вантажівка 6х4

від двигуна, що забезпечує стабільну роботу навісного обладнання на будь-якій швидкості.

Крім того, JAC N350 швидко отримає схвалення водіїв, завдяки дуже комфортній кабіні, та доволі непоганій комплектації. Тут є багато сучасних допоміжних систем:

• опція підігріву картера та паливної системи;

• обігрів паливного фільтра;

• встановлено потужний кондиціонер;

• імобілайзер для перешкоджання спробам викрадення;

• сучасний круїз-контроль;

• зручне спальне місце;

• продумана комплектація електропакету.

Група компаній «Будшляхмаш» отримала статус імпортера вантажівок JAC і представила нову модель – N350.

Це шасі важкого класу з колісною формулою 6х4 і вантажопідйомністю 24,5 т, яке може використовуватися в якості базової платформи для облаштування будь-якого типу вантажних автомобілів:

JAC N350 може отримати наступні виконання, для яких він нійкраще підійде.

• самоскидів для перевезення будьяких вантажів;

• сміттєвозів для потреб комунальних установ;

• паливозаправників;

• дорожніх комбінованих машин;

• зерновозів:

• бетонозмішувачів з транспортуванням будівельних сумішей;

• автокранів значної потужності;

• та іншої спецтехніки.

Варто відзначити, що крім основної опції відбору потужності від КПП, передбачено допоміжний варіант відбору

Важливий нюанс для потенційних покупців – наявність сертифікату відповідності згідно вимогам ЕС та нормам чинного законодавства України. Передбачено наявність системи курсової стійкості ESC, комплектація якою з 01.01.2023 р. стала обов’язковою умовою для транспортних засобів на території України.

Статус ексклюзивного імпортера таких типів шасі JAC дозволяє гарантувати оперативне виконання замовлень, забезпечувати гарантійну ті післягарантійну сервісну підтримку та доставку в усі регіони точно в обумовлені заздалегідь терміни.

В Китаї створюють електропікапи за $2-3 тис.

За останній час у Китаї створили багато модифікацій електричного пікапу Kaiyun Pickman, які вже пропонуються для продажу на інтернет-площадках.

Цікаво, що придбати, наприклад, електричний самоскид у виконанні 4х4 вже можна за $3100-3300, а подовжений 3-вісьний електропікап від фабрики Kayu вантажопідйомністю під 1,8 т і з великим крутним моментом обійдеться у $3700. Почали з’являтися пропозиції пікапів з подвоєнною кабіною за $1700.

Такі невеликі ціни, звісно, мають своє пояснення. Бо електричний пікап Pickman –це не звичайний електромобіль, а транспорт категорії L7e (вантажний квадроцикл) з обмеженням швидкості до 50 км\год. Але, при цьому він вміщує два пасажири і може виконувати транспортну роботу. Крім того, у виконанні самоскид, пікап ще й має повний привід і позашляхову резину. Запас ходу виробник обіцяє у 80-200 км, в залежності від виду батареї,а максимальну швидкість у 45 км\год.

Але не треба пред’являти до цього електросамоскида великих вимог, бо на сайті Алібаба його пропонують за $3367.

Ще одна модифікація пікапу, яка з’явилася у продажі в Китаї – це подовжений 3-вісьний утілітарний транспорт.

Такий підійде для транпортування важких вантажів, бо машина має підсилену

підвіску і розрахована на перевезення до 1,8 т.

При цьому за такий «довгомір» у Китаї просять $3700. Крім того, він може бути і у виконанні 6х4. Зрозуміло, що не всім підійде електромобіль з запасом ходу 80 км, не всіх влаштує обмеження швидкості у 50 км\год. Але, у якості обслуговуючого транспорту для готелей, котеджних городків, баз відпочинку, та доставки по місту –такий транспорт може згодитися.

Крім того, у Китаї зараз активно експериментують з такими пікапами, до цього долучаються різні виробники, тому ціни значно впали. Наприклад, ось цей пікап з

дворядною кабіною пропонують за $1680. Це також транспорт категорії L7e, і запасом ходу він також не вражає, але ж ціна питання?

Зазначимо, що у грудні минулого року стартап «ЛУАЗ МОТОРС», який не має жодного відношення до Луцького автозаводу, представив нібито майбутній український електропікап, який чомусь виявився дуже схожим на Kaiyun Pickman. Цей зв’язок засновник стартапу не заперечує, але має плани локалізувати в Україні виробництво окремих вузлів. Зі слів засновника Вадима Ігнатова, поки що прогнозують, що майбутній ЛУАЗ буде коштувати $5100.

AgroTech 17

Hyundai представить нові навантажувачі

Зокрема, це компактний гусеничний навантажувач Hyundai HT100V, навантажувач з бортовим поворотом HS120V і прототипи водневих екскаваторів.

Hyundai представить свої нові міні-навантажувачі з бортовим поворотом HS120V та компактний гусеничний навантажувач HT100V

на виставці ConExpo у березні.

Слід відзначити повернення компанії на ринок компактних гусеничних навантажувачів та навантажувачів з бортовим поворотом.

Також Hyundai покаже одну із своїх нових моделей самоскидів з шарнірно-зчленованою рамою.

Нові моделі навантажувача з бортовим поворотом HS120V і компактного гусеничного навантажувача HT100V оснащені чотиритактним дизельним двигуном Hyundai 4HTI4 з турбонаддувом та електронним керуванням, що відповідає стандартам викидів Tier 4 Final.

Дебютують три нові моделі компактних екскаваторів – HX35AZ, HX40A та HX48AZ.

Hyundai заявляє, що моделі матимуть новий дизайн «тигрове око», який включає великі кабіни, великі вікна, підвищений комфорт оператора, 5-дюймовий повнокольоровий РК-монітор, нову функцію автоматичного блокування безпеки і безкоштовне використання телематики Hyundai HiMATE.

HX40A та HX48AZ також будуть оснащені регульованим

допоміжним потоком. Всі три нові компактні екскаватори серії HX-A будуть пропонуватися як у версії з навісом, так і у версії з кабіною, а також на вибір зі стандартним або чотиристороннім відвалом.

На додаток до екскаваторів з дизельним двигуном Hyundai представить два прототипи екскаваторів з альтернативним двигуном. Hyundai HW155H – прототип колісного екскаватора з водневим двигуном. Двотонний прототип Hyundai R19E є компактним екскаватором з електричним приводом.

Також Hyundai представив свій найпотужніший колісний навантажувач – новий HL986A.

Представили новий високопродуктивний телескопічний навантажувач

Компанія Genie оновила свій модельний ряд новим телескопічним навантажувачем великої вантажопідйомності GTH-1256, який може підіймати до 5 тонн.

За словами представників компанії, GTH-1256 забезпечує більшу вантажопідйомність при максимальній висоті підйому, аніж будь-який інший телескопічний навантажувач у своєму класі. Це 2,5 т при максимальній висоті 17,3 м.

Машина працює на розташованому збоку 120-сильному двигуні Deutz з чотириступінчастою коробкою передач з перемиканням під навантаженням. GTH-1256 забезпечує на 15% більшу ефективність передачі потужності при складанні та розміщенні товарів.

Він також оснащений диференціалами підвищеного тертя на обох осях, постійним повним приводом та одноступінчастою,

планетарною, спеціальною та трансмісійною лініями для потужності та продуктивності на будь-якій місцевості.

Кабіна пропонує покращений огляд всіх чотирьох коліс, 7-дюймовий дисплей, камеру заднього виду, сигналізацію наближення ззаду та систему кондиціювання.

Шини Genie Enduro A/T входять до стандартної комплектації. Широкий центральний стрижень забезпечує кращий знос на твердих поверхнях, а зовнішні грунтозачепи, що самоочищаються, можуть маневрувати по м’якому і брудному грунті.

Система Genie Quick Attach дозволяє швидко та просто змінювати навісне обладнання.

Manitou представив свій перший прототип водневого телескопічного навантажувача

скорочення викидів парникових газів від своїх машин на 34% на годину до 2030 року. Водневий телескопічний навантажувач базується на дизельній моделі з висотою підйому 13,9 м. Компанія не надала більш детальної інформації про технічні характеристики машини.

Прототип представили на виставці Bauma у Німеччині у жовтні. Компанія заявляє, що розглядає водень як «середньострокову альтернативу» своїм клієнтам.

Manitou відкрила зелену водневу станцію, де вона тестуватиме свій водневий прототип разом з іншими водневими технологіями. Компанія планує протестувати свої водневі машини разом із електричними, щоб оцінити їхню дальність дії. При тестуванні свого нового прототипу Manitou планує зосередитися на гарантії дальності і надійності в реальних умовах, а також на перевірці довговічності компонентів.

Компанія Manitou представила свій перший телескопічний навантажувач на водневих паливних елементах і планує вивести на ринок повністю водневий телескопічний навантажувач у 2026 році.

Воднева програма є частиною мети французького виробника зі

До кінця 2023 року водневий телескопічний навантажувач буде відправлений на будівельні майданчики для випробувань для збору відгуків.

Manitou також вивчає низьковуглецеві способи виробництва водневих машин.

18 AgroTech

Інноваційна модель електронавантажувача Weidemann Hoftrac 1190e оснащена літій-іонним акумулятором.

Загалом для моделі доступні три необслуговувані літій-іонні батареї: стандартна ємність 14,1 кВт/год, опціонально доступні

18,7 кВт/год або 23,4 кВт/год.

Акумулятор попередньо нагрівається до робочої температури за допомогою

вбудованої системи керування акумулятором. Ця система також постійно контролює температуру батареї та збільшує зарядні струми.

У стандартній комплектації машина має один вбудований зарядний пристрій (3 кВт), додаткове обладнання включає друге зарядний пристрій (3 кВт).

Машина використовує два окремих електродвигуни. Один використовується для

руху (6,5 кВт), а інший для робочої гідравліки (8,5 кВт). Це рішення забезпечує динамічний запуск машини та знижує споживання електроенергії.

Електричне стоянкове гальмо активується автоматично, коли водій навантажувача Weidemann Hoftrac 1190e вимикає двигун, вмикає нейтраль або залишає сидіння. Стоянкове гальмо автоматично вимикається, якщо водій запускає машину педаллю газу. Звичайно, гальма також можна вмикати та вимикати вручну за допомогою пульта дистанційного керування.

Навантажувач також має так звану рекуперацію – перетворення частини кінетичної енергії назад у корисну електричну енергію.

Для Weidemann Hoftrac 1190e доступний складний дах, призначений для низьких стель. Також пропонується захисний

дах у стаціонарному виконанні.

Кабіна має складну концепцію опалення, яка включає електрообігрів передніх і задніх вікон, стандартне опалення, комфортне опалення з ще більшою потужністю та обігрів панелі даху.

Елементи управління в новому салоні салону мають кольорове кодування. Багатофункціональний джойстик і ергономічний дисплей забезпечують безпечну і комфортну роботу. Інші функції комфорту включають радіо DAB+, регульований по висоті правий підлокітник, регульовану рульову колонку, зручне водійське сидіння (з підігрівом/пневматичною підвіскою) і різноманітні відділення для речей.

Weidemann представив свій перший електричний шарнірний навантажувач у 2015 році.

В Україні діє Trade-in навантажувачів Manitou

Два новеньких навантажувача Manitou MLT-X 735 LSU, придбаних з допомогою Trade-in, відправились в Київську область.

У

компанії АБА «Астра» діє програма Trade-in для навантажувачів Manitou.

Навантажувачі Manitou представлені в Україні вже понад 15 років. За цей час вони здобули репутацію найнадійніших та економічно привабливих. Купивши один раз навантажувач Manitou, клієнти залишаються прихильниками цієї торгової марки. Надалі вони лише оновлюють свої моделі на більш сучасні.

Щоб поміняти старий навантажувач на новий, досить зробити кілька простих кроків:

• замовити безкоштовне дефектування свого навантажувача;

• домовитись про ціну викупу;

• отримати новий навантажувач!

Weidemann
новий
розробив
електронавантажувач
AgroTech 19

Ostchem знизив ціни на мінеральні добрива

сьогодні його можна придбати за 29 тис. грн за тонну продукції.

«Підготовка до весняної посівної проводиться під впливом двох взаємозалежних факторів. Перше – аграрії не сформували достатній запас мінеральних добрив. Другий – фермери до останнього моменту відкладають рішення про покупку. Таким чином, ми бачимо відкладений попит аграріїв на продукцію: якщо раніше добрива на весняний посівний сезон закуповувалися у вересні-грудні, то зараз пік попиту переноситься на грудень – березень. Це означає, що навантаження на виробничі потужності OSTCHEM у цей період буде колосальним і в безумовному виграші виявляться ті аграрії, які заздалегідь забезпечили себе продукцією», – зазначає Олег АРЕСТАРХОВ, керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

Азотний холдинг OSTCHEM збільшив завантаження виробничих потужностей двох заводів з виробництва мінеральних добрив.

Зокрема, Черкаський «Азот» збільшив завантаження з 30% до 70%. На даний момент працюють цехи виробництва аміаку, аміачної селітри, карбаміду. У свою чергу «Рівнеазот» збільшив потужності до 50%, запустивши аміачний цех, цех аміачної селітри та ВАС.

Збільшення обсягів виробництва пов’язане, насамперед, зі сплеском сезонного попиту аграріїв на мінеральні добрива напередодні весняної посівної. Зокрема, заводи закривають нішу, утворену на тлі скорочення постачання мінеральних добрив імпортерами в Україну.

«Це планове зростання виробничого

завантаження наших заводів. Ми збільшуємо потужності, щоб закрити попит з боку аграріїв, які всупереч усьому налаштовані успішно провести весняну посівну. Навесні вноситься понад 70% усіх добрив, лютий та березень – це пік попиту. Усі необхідні цехи працюють», – зазначив Сергій ПАВЛЮЧУК, керівник азотного бізнесу OSTCHEM.

Сезонне збільшення попиту на добрива та масштабів виробництва, а також корекція цін на газ дала можливість ОSTCHEM суттєво знизити вартість добрив. Зокрема, з 1 лютого роздрібні ціни на найбільш затребувані мінеральні добрива без урахування доставки знизилися на 2 тис. грн. до 35 тис. грн за тонну, на карбмід – до 36 тис. грн за тонну, ВАС – до 27 тис. грн за тонну. Зниження ціни на КАС склало 4 тис. грн і

Він зазначив, що перенесення термінів пов’язане з військовими ризиками, а також із більш тривалим процесом реалізації продукції аграріями.

У 2022 році обсяг споживання добрив українським ринком становив: аміачна селітра – 1 млн тонн (імпорт – 330 тис. тонн); карбамід – 410 тис. тонн (імпорт –225 тис. тонн); КАС-580 тис. тонн (імпорт –190 тис. тонн).

У грудні 2022 року Group DF заявляла про очікуване зростання споживання добрив у 2023 році у розмірі 15-20%. Серед основних чинників, що впливають на зростання споживання добрив, що відновилося, залишається зернова угода, яка дає можливість аграріям збільшити виручку та обсяги закупівлі добрив, а також сезонний попит на добрива.

Суд арештував 170 вагонів російських і білоруських міндобрив

За матеріалами Служби безпеки та підрозділів БЕБ накладено арешт на оптову партію мінеральних добрив російського та білоруського виробництв – розповіли в СБУ. Як йдеться в повідомленні, іноземну продукцію виявлено у 170 вагонах, які перебували у Миколаєві на території Морського спеціалізованого порту, що входить до бізнес-структури підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа.

Загальний об’єм вилученого майна становить 11,8 тис. тонн на майже 100 млн грн. Встановлено, що залізничні контейнери з міндобривами прибули в Україну ще до початку повномасштабного вторгнення та перебували в режимі «транзит».

За оперативними даними, вантаж належав двом іноземним компаніям –«Уралкалий» та «Беларуськалий».

У подальшому власники товару планували переправити його до третіх країн для продажу і одержання мільйонних прибутків, частина з яким у вигляді податків пішла б на

фінансування війни проти України.

У результаті слідчо-оперативних дій Служба безпеки ініціювала передачу вилученого майна в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 212 Кримінального

кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ спільно з детективами Бюро економічної безпеки за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

20 AgroTech

ВІДМІННИЙ РЕЗУЛЬТАТ

ВІД ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБІТКУ

Наразі в світі домінуючим методом землеробства є мульчувальний, основою якого є змішування рослинних решток із ґрунтом, у який буде висаджено насіння.

Не секрет, що рослинні рештки в посівному ложі заважають доброму контакту насіння з ґрунтом, тим самим знижуючи рівномірність сходів і, зрештою, загальну врожайність культури.

Завдяки диско-анкерним сошникам унікальної конфігурації висівні комплексів Rapid від компанії Väderstad відмінно звільняють посівне ложе від рослинних решток, що дає змогу покласти насінину на відносно тверду поверхню і забезпечити її надійний контакт із ґрунтом. Уперше ці сошники компанія використала 25 років тому, проте й сьогодні вони показують високу ефективність у роботі порівняно із сошниками іншої конструкції.

Також слід зауважити, що, окрім високої якості звільнення посівного ложа від рослинних решток, ці сошники характеризуються високою точністю дотримання глибини закладання насіння: за допомогою спеціальних металевих тяг кожне опорне колесо пов’язане із двома сошниками, які розташовані попереду нього. Завдяки цьому вдається досягати рівномірної глибини загортання насіння в будь-яких умовах.

Притискне зусилля на кожен із сошників становить понад 150 кг, що дає їм змогу легко проникати в ґрунт і бути стабільними навіть за сівби на високих швидкостях. Крім того, конструкція висівного комплексу та його технічні можливості дають змогу налаштувати його роботу так, аби сошники для висівання насіння завжди працювали на більшу глибину, ніж дискове знаряддя, яке розташоване у передній частині агрегату. Таким чином висіяне насіння завжди потрапляє на тверде капілярне висівне ложе, що сприяє швидкому його проростанню.

ҐРУНТУ
НЕЗАЛЕЖНО
AgroTech 21

Експорт м’яса птиці за 2022 рік приніс

Україні на 18,6% більше

Ринок м’яса: за рік ціни на яловичину зросли на 4%

У 2022 році Україна експортувала 413,2 тис. тонн м’яса та їстівних субпродуктів птиці, що на 10,3% менше, як порівняти з попереднім роком.

У

грошовому еквіваленті експорт за 2022 рік склав $852,9 млн, що на 18,6% більше, ніж у 2021 році.

Головними покупцями вітчизняного м’яса та їстівних субпродуктів птиці у 2021 році були Нідерланди (29,6%), Саудівська Аравія (25,8%) та Словаччина (7,6%).

У грудні 2022 року середня споживча ціна на яловичину зросла на 1,3% – до 203,18 грн/кг проти 200,65 грн/кг у листопаді.

Протягом 2022 року середня споживча ціна яловичини зросла на 3,9% – зі 195,61 грн/кг у січні. Ціновий максимум припав на березень – 221,45 грн/кг.

У відділенні зоотехнії ННЦ “Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича” створили внутрішньопородний тип української степової породи бджіл “Гадяцький”.

Новий тип степових бджіл є оптимальним для відновлення пасік, які постраждали від воєнної агресії у центральних і східних областях України.

“Гадяцькі бджоли володіють поліпшеною

гігієнічною поведінкою. Використання відселекціонованого матеріалу забезпечить рівень рентабельності в межах 35 % шляхом покращення на 30-40 % епізоотичної ситуації пасік і стабілізації господарсько-корисних ознак бджолиних сімей і зростання загальної продуктивності на понад 15 %”, – повідомляють в Інституті бджільництва.

У США поліція годину ганялася за свинею-дебоширом

У штаті Флорида поліцейські, після скарг місцевих жителів, вирушили ловити чи то “потворного собаку”, чи то “чупакабру” з міських легенд.

Виклик обернувся найцікавішою і найдинамічнішою гонитвою в їхньому житті. Адже поліцейських чекав не собака, а свиня, яка не збиралася йти додому.

Тварина навертала кола по району і відмовлялася здаватися владі, навіть коли ті спробували налагодити контакт. Свиня виявилася напрочуд прудкою і вправною. Втікач ухилявся від чіпких рук поліцейських, пробігав у них між ніг і взагалі ніби знущався з неповороткості своїх суперників. На його затримання пішло більше як година.

Весь цей час погоню за участю свині знімав журналіст Тоні Гіберсон, чиї фото поліція і виклала у себе у фейсбуці, пожартувавши, що до ситуації ідеально підійшла б музика із “Шоу Бенні Хілла”.

“На 15% продуктивніші”: в Україні вивели новий унікальний вид бджіл
22 AgroTech

ПІДСУМКИ АГРАРНОГО РОКУ 2022

Висвітлимо ще кілька важливих маркерів року минулого.

Тракторні війська Фото та відео про те, як звичайні українські аграрії захоплюють російську військову техніку і транспортують її з допомогою тракторів – з’являлись і продовжують з’являтись з усіх куточків країни. Українські «Тракторні війська» одразу стали легендарними в усьому світі. З цього приводу навіть створили компьютерну гру.

Крім цього, є ще кілька напрямків, інформація про які не так часто потрапляла до соцмереж. А саме: аграрії згуртувались, надавали і надають допомогу ЗСУ, ТРО та громадам речами першої необхідності, харчами, медикаментами і технікою (як для розбирання завалів, так і технікою, яку направляють на передову).

Тож аграрний сектор вистояв, потужно чинив опір, надавав допомогу ЗСУ. І продовжує це робити.

Повна відмова від російської та білоруської сільгосптехніки

З повномасштабною російською агресією, яку підтримав білоруський диктатор, з ринку України нарешті повністю пішли російські товари, і за ними підтягнулись і білоруські.

Тож ринок залишили російські трактори та комбайни Versatile, білоруські комбайни “Палессе” та трактори “МТЗ”.

У будівників “надбудов” закінчились російські шасі, які останнім часом попадали до нас через Білорусь під іншим брендом.

Але все ще на складах дилерів залишились трактори МТЗ, завезені до початку повномасштабного наступу. І вони намагаються допродавати ці машини, що викликає яскраву і повністю зрозумілу реакцію в соцмережах.

До того ж залишилось ще питання щодо запчастин до білоруської техніки. З однієї

сторони – придбану техніку обслуговувати та ремонтувати потрібно. З іншої – гроші за це підуть на рахунки підприємств країни-агресора.

Але, на наш погляд, цю дилему в змозі вирішити китайські виробники. І вони радо заповнять цю нішу.

Перебудова логістики

Дуже ускладнилась логістика як поставок техніки в Україну, так і продажів на експорт українських товарів.

Якщо раніше кораблі з вантажами приходили в Одесу, то тепер техніка в Україну дістається “землею” через порти іноземних держав. А ті бренди, які й раніше поставлялись в Україну сухопутним шляхом, мають затримки на кордоні.

Логістика “в іншу сторону” взагалі майже зупинилась до відкриття “Зернового коридору”. Поступово йдуть процеси зростання пропускної здатності і в інших напрямках: залізницею та автошляхами.

Щоб допомогти аграріям не штовхатись, “Укрзалізниця” підняла ціни на перевезення; серед агрохолдингів зріс попит на зерновози; вирішується питання яким чином чоловікам-водіям цих зерновозів перетинати кордон; дилери вже готові обмінювати техніку на зерно, і самим вести її на продаж. І ще багато-багато цікавого відбулося в цій царині. Зерновой коридор Важливість зернового коридору важко переоцінити. Тож винесемо його в окремий розділ.

22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів

«Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».

І ранком 5 серпня, вперше з 24 лютого, з українських портів вийшли кораблі з українським продовольством. Ними стали 3 судна: 2 з порту Чорноморськ та 1 з порту Одеса. 8 серпня вранці вийшло перше судно з порту «Південний».

Це допомогло (а скоріше – врятувало) експорт української агропродукції в цьому році, а також кілька малозабезпечених харчами країн.

Перехід на альтернативні джерела живлення під час зберігання зерна Разом з віяловими відключеннями електроенергії аграрії вимушені вирішувати також питання альтернативних джерел живлення. І наразі ці питання успішно вирішуються, як своїми силами, так і з допомогою держави та фондів.

До речі, завдяки українцям у світі спостерігається дефіцит генераторів та інших джерел живлення.

Були проведені жнива та дві посівні Всупереч усьому, весняні польові роботи, жнива, а згодом посів озимини відбулись.

Під час польових робіт було підірвано на ворожих мінах дуже багато техніки. Нажаль, постраждали і оператори.

Ми завжди пам’ятатимемо в яких умовах проходила збиральна.

У підсумку

Героїчні зусилля призводять до видатних результатів.

За інформацією УКАБ, у 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що всього на 16% менше аналогічного показника минулого року.

Співставте це із скороченням на 80% продажів нерухомості, на 40-50% автомобільної техніки, спецтехніки, тощо.

AgroTech 23

ФЕРМА БЕЗ СВІТЛА – ЯК ПЕРЕЖИТИ ЗИМУ

НА ВЛАСНІЙ ГЕНЕРАЦІЇ ЕНЕРГІЇ?

Відключення світла стали для нас вже звичною справою, а гул генераторів сприймається, як належне. Тим часом після кожного ракетного обстрілу влада спішить нагадати: «Готуймося до тотальної темряви на тиждень-два». Тому до блекауту готуються військові, цивільне населення й бізнес.

Якщо говорити про відключення світла на фермах, то найбільш критичним воно є для тваринництва. Оскільки більшість процесів на сучасних фермах механізовані та залежні від електроенергії, а з іншого боку, робота тут не може в один момент зупинитись. Тобто зі світлом чи без, але доглядати за тваринами потрібно. Тільки уявіть, що буде, наприклад в інкубаторах птиці без обігріву, чи що трапиться з коровою, якщо її не подоїти хоча б 1 день, чи на свинофермі, де не виготовили комбікорм. Тому ще з початку війни фермери почали малими кроками, але все ж прилаштувалися до реалій та страхуватись від блекаутів.

До відключень електроенергії фермер Михайло Травецький пристосувався ще на початку повномасштабного вторгнення. На своїй фермі, що на Чернігівщині, фермер утримує понад 30 корів. Коли навесні російські солдати втілювали план «Кієв за трі дня», він зберігав спокій, пристосувався до життя без світла та доглядав за фермою.

«У мене працює генератор. Він забезпечує подачу коровам води та доїння, коли світло відсутнє. Без електрики не працюють холодильники, а генератора на них не вистачає. Тому тут на руку мінусова температура: залишаємо молоко у погрібнику чи передбаннику. Воно там спокійно охолоджується і не прокисає. На щастя опалення у нас пічне, і воно забезпечує теплу воду. Вся гігієна доїння у нас витримується», – розповів фермер. За його спостереженнями, відсутність світла економить час, тому що всі процеси потрібно робити значно швидше. У звичайному режимі на доїння корови в його господарстві витрачається близько 2 год, на сепарацію молока ще десь близько 1 год. Та без електрики всі процеси прискорюються і йдуть паралельно.

На молочній фермі на Шполянщині утримують понад 600 корів. Переважно всі системи тут автоматизовані та потребують електроенергії. Тому підприємство також рятує генератор, який придбали кілька років тому.

«О 6 ранку в нас вмикається світло. До цього часу корови вже мають бути здоєні та вичищені, тож працюємо на генераторі. А ввечері

вимикають о 16:00, а вмикають о 21:00, якраз тоді, коли йде вичистка і доїння. Це наш порятунок, тому що коли немає генератора, то вимикається світло, нічого не працює, не можемо годувати корів і телят», – розповіла завідувачка ферми Тетяна Пилипенко.

Як фермерам, які виготовляють корми, підготуватись до блекауту?

Виробництво кормів – це те, чим займаються, не тільки ферми ВРХ, а й свинарі чи птахівники. Звичайно, можна купувати корми. Проте, якщо ти маєш свою установку та зерно, то буде нелогічно припинити виробництво.

Звичайно комбікормовий завод залежний від зовнішнього електропостачання. А перебої з останнім призводять до зупинки установки або ж некоректної її роботи.

«Щоб уникнути браку кормів в період блекауту, я раджу банально купити генератор. Потужність його залежить від продуктивності установки. Стартова потужність має бути від 80 кВт. Генератор

має
24 AgroTech

відповідати продуктивності установки плюс врахувати резерв потужності 30%. Крім того, треба запастись необхідним паливом», –розповів технічний директор компанії «Сій добро» Віктор Кот.

Він наголосив, що правильно підібраний генератор дозволить підприємству вийти на стандартну потужність виробництва.

Додатково можна дотримуватись заходів, які зменшать витрати електроенергії. Наприклад, передбачити плавний пуск установки. Таким чином навантаження на генератор буде поступовим.

«Потрібно оптимізувати роботу так, щоб виробляти найнеобхідніше. Систему гранулювання використовувати тільки при подачі електроенергії. Не перевантажувати установку. Наприклад, сучасні установки від Buschhoff мають частотні перетворювачі, які оптимально навантажують електродвигуни. Тобто ви отримуєте максимальну продуктивність за оптимального навантаження», –поділився він.

Віктор каже, що зараз більшість фермерів, для того, щоб зменшити навантаження, виготовляють корм вночі, а вдень ставлять в перший пріоритет забезпечення вентиляцією свинарників чи опалення пташників, роботу холодильників для молока або вже готової продукції. І такий крок є виправданим і доцільним.

Також представник компанії «Сій добро» надав 5 універсальних рекомендацій, як фермерам, які виготовляють корми, підготуватись до блекауту. Зокрема:

• придбайте автономне джерело живлення необхідної потуж-

ності та зробіть запас палива для нього;

• подбайте про блок-акумулятор для комп’ютера управління,

аби при вимкненні електроенергії установка продовжувала

свою роботу;

• оснастіть установку стабілізатором. Відтак стрибки напруги

не будуть впливати на її роботу;

• зробіть запаси вже готового комбікорму. Сам корм може зберігатись протягом 6–7 днів;

• перегляньте рецепти. Можливо доцільно використовувати меншу кількість компонентів. Зрозуміло, що продуктивність тваринництва може впасти, але наразі найголовніше

вистояти.

«Також буде доречно і, мабуть, дешевше виробляти комбікорм завдяки мобільній установці. Так Buschhoff пропонує комбікормові установки продуктивністю до 20 т/год, які розміщенні на шасі фури. Можна, наприклад, об’єднатися з навколишніми господарствами, придбати дану установку і забезпечити себе комбікормом», –додав він.

Якщо графік відключень світла 2/4/2, то немає сенсу запускати сушарку.

Коли ми говоримо про рослинництво, то здається: для чого їм електрика? Польові роботи вже давно позаду, й аграрії зараз у «зимовій сплячці». Останній варіант реальний тільки для тих, хто одразу продає зерно. Більшість же зберігають зерно на елеваторах і складах до кращої ціни.

Якість збіжжя цьогоріч не найкраща, тому процеси сушіння та зберігання є дуже важливими. А відсутність електроенергії перериває ці процеси.

Про роботу елеваторів в період блекауту ми поговорили з начальником відділу автоматизації та електропостачання компанії KMZ Industries Миколою Чешихіним. На наше здивування він зазначив, що для елеваторного обладнання більш критичними є перепади напруги та непланові відключення.

Микола Чешихін, начальник відділу автоматизації та електропостачання компанії KMZ Industries:

«Характер відключення визначає те, як далі працюватиме те обладнання, яке зупинилось під час такого тимчасового блекауту. Тобто якщо просто вимкнули постачання електроенергії й усе зупинилося, то це ще пів біди. У вас є якісь маршрути, які ви зможете відновити. Наприклад, транспортер, завалений зерном, можна з легкістю запустити. А от норію, яка зупинилася під завантаженням, напевне не вийде, і доведеться руками це все розгрібати. А для цього всього потрібні вільні руки та час», – пояснив фахівець.

Тому він рекомендує, щоб налагодити роботу елеватора та підстрахуватися, придбати дизельний генератор. Пристрій не зможе повністю покрити потреби, але він «витягне» роботу на мінімальний рівень.

«В подальшій перспективі я рекомендую подумати про встановлення сонячних панелей. Тобто можна почати зі 100 чи 200 кВт і використовувати «зелену» енергетику. І якщо раніше вважали, що ця інвестиція неокупна, то зараз із тенденцією, коли збільшили вартість електроенергії для промисловості на 107%, уже зовсім інша рентабельність», – зазначив Микола Чешихін.

Окремо він пояснив, як працює сушка зерна під час відключень. По-перше, цей процес високоенергетичний: сушарку треба попередньо завантажити, прогріти й тільки через 2 години після початку сушіння можна вийти на номінальний режим сушіння.

«Сушарка – це не машина, яку завів – і одразу поїхала. Її треба розігріти. А якщо через 2 години ви вийшли на номінальний режим сушіння, а далі вимкнули світло – то весь процес сушіння просто зупинився. Ви купу грошей викинули на вітер для того, щоб розігріти метал, і ще й не досягли жодного результату», – розповів представник KMZ Industries.

Тож щоб забезпечити роботу елеватора в періоди «без світла», варто купити генератор та невеликий батарейний комплекс для комп’ютерної техніки. Також він наголосив, щоб пережити блекаут, особливо невеликим фермерам, потрібно консолідуватись.

«Я думаю, тут потрібно фермерам шукати компроміси. Це моя думка. Якщо, наприклад, у трьох фермерів є три сушарки, і кожен хоче сушитися, то треба об’єднуватись і виконувати цей процес там, де обладнання найбільш економне чи де є дизель-генератор. Або ж скластися на той дизель-генератор, аби процес сушіння у вас був неперервний. І тільки таким способом, якщо ми згуртуємось, ми усе переживемо», – підсумував експерт.

AgroTech 25

КООПЕРАТИВ UKRAINIAN AGRO CONNECTION ЗАПРОШУЄ

НА ФЕРМЕРСЬКИЙ ЗЛІТ «КООПЕРАЦІЯ НА 360°»

Кооператив Ukrainian Agro Connection запрошує на Фермерський зліт «КООПЕРАЦІЯ НА 360°».

Фермерський зліт «КООПЕРАЦІЯ НА 360°» – це захід, присвячений головним питанням кооперації, фермерам та загалом агро бізнесу.

Дата проведення – 10 березня 2023.

Місце проведення – Прем’єр Готель «Русь» (м. Київ).

Початок реєстрації – 09:00.

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗАХІД – https://www.agro-event.com.ua/

Про що будемо говорити:

Продажі зернових у воєнний період – вигідні ринки збуту. Кооперація, як помічник отримання доданої вартості.

Агро тренд 2023- режим тотальної економії (про економію на ЗЗР в умовах 2023, де можна зекономити без втрат, а де навпаки посилити захист).

Велика переробка по-українськи. Недооцінений потенціал.

Виживання фермерів. Інвестиції без відмов.

Запрошені експерти:

Ольга Трофімцева – Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України, в.о. Міністра аграрної

політики в 2019 році.

Григорій Шамрицький – Заступник голови Всеукраїнського конгресу фермерів, голова ГО «Конгрес фермерів Полтавщини», керівник ФГ «Моя Земля 2015» та ТОВ «Полтава Агро».

Дар’я Дідковська – СЕО «АПК-РЕСУРС», засновниця Ukrainian-European Business Hub BBN.

Іван Корженко – Власник та директор компанії GRECO Group.

Олег Ренкас, технічний експерт «Агрохімічні технології» у Центральному регіоні.

Олександр Маліцький – Віце-президент Української асоціації промислових біотехнологій, засновник і CEO компанії IntegraFerm EU (Австрія).

Сергій КУБАХ – керівник напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

Якшин Андрій – Co-Founder в Go4CFO – Findirector as a Service, фінанси та консультації з отримання грантів.

Віктор Гончаренко – Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників.

Сергій Коваленко – засновник “Агровілл груп”.

Вартість участі: 3 500 грн – особиста присутність.

Деталі за телефоном (067) 141 26 50.

УЧАСНИКАМ: -20% ЗНИЖКА НА ПРОЖИВАННЯ В ГОТЕЛІ, БЕЗКОШТОВНЕ ПАРКУВАННЯ (бажано повідомити про свою участь заздалегідь).

Максим Рудовол:

«У важкий для України час стою на енергетичному фронті»

Ми живемо серед енергетичних потоків, бо весь світ пронизаний енергіями різного рівня та якості, включно з подіями, думками, словами, діями та наслідками. Усе, що відбувається на цей момент, – це боротьба, насамперед, на невидимому енергетичному рівні, який потім проявляється на видимому.

Серед тих, хто бореться на боці Світла й тримає енергетичний фронт, –Максим Рудовол. Погодьтеся, мати таку підтримку важливо. Адже все, що відбувається у видимому світі, зароджувалося в невидимому. Міць військової техніки (артилерійські установки, танки, літаки) очевидна, але який вигляд мають сміливість і відвага професіоналів, які йдуть у бій і захищають нашу землю? Залізна віра в нашу Перемогу і захист військового на передовій – це все теж про енергію. Тож дамо слово самому Максиму.

Призначення: допомога людям Коли запитують про моє призначення, то я розповідаю історію, яка почалася задовго до мого народження. Мій прихід у цей світ стався за доволі загадкових обставин – мама вимолила моє народження. У неї довго не виходило завагітніти, і в молитвах мама зверталася по допомогу до Бога. Перед тим, як піти в інший світ, мама розповіла мені, що їй уві сні з'явився янгол зі звісткою про те, що в неї народиться син, який служитиме людям і Богу. Так і сталося – я 12 років служив у церкві, а потім познайомився з картами таро і з головою занурився в магію. Тепер я допомагаю людям завдяки навчанню і знанню десятків значень кожної карти, а також своїм екстрасенсорним навичкам.

Різноманіття запитів До мене приходять із різними запитами, але найчастіше просять про енергетичне очищення та захист. Щоб зберігати бойовий дух і настрій, важливо подбати про емоційну та фізичну цілісність, залатати всі енергетичні пробоїни на рівні аури й ефірного тіла. Для цього разом із клієнтом працюємо над видаленням чужорідних і віджилих програм, очищаємо від негативних енергій і магічного впливу. Після чистки приходять світлі думки й повертається відчуття потоку, який розвертається й несеться в бік бажаних подій.

Але одразу хочу попередити: захист не ставиться на ювелірні прикраси, навіть улюблена каблучка чи кулон збирають негативну енергію. Проста червона нитка –-оберіг у сто разів сильніший, ніж золотий браслет! Формат онлайн Життя у форматі онлайн диктує свої особливості. З багатьма клієнтами працюю дистанційно: проводжу консультації та здійснюю очищення, якщо попередньо отримую біоматеріал (волосся, нігті) або особисту річ, щоб відчути енергетику. Такий ритуал може тривати від 3 до 10 годин. Дистанційний захист важливий для коханих і близьких, які воюють на фронті. Немає однієї схеми взаємодії, кожен випадок – особливий. Об'єднує роботу одне – віра! Без віри результату не буде. Грошові практики

Багато хто звертається для того, щоб збільшити достаток і відкрити перед собою грошові коридори. Починаємо роботу з енергетичного очищення, створюючи індивідуальну програму роботи із запитом, додаючи грошові ритуали або амулети. У результаті клієнт починає бачити й використовувати можливості – для початку створить додатковий дохід чи знайде підробіток, отримає підвищення або відкриє бізнес... Застереження

та побажання

СПОЧАТКУ – ВІРА, ПОТІМ – ДОПОМОГА.

Хочу застерегти читачів журналу: зараз дуже багато шарлатанів, які можуть некоректно провести ритуал, і тоді наслідки непередбачувані. Бережіть свою енергію та тримайте енергетичний фронт вашої родини! Якщо вам необхідна енергетична допомога, то звертайтеся тільки до перевірених Майстрів. maksimrudovol Максим

Рудовол
ДЛЯ КОЖНОЇ ПРОБЛЕМИ Я ШУКАЮ СВОЄ РІШЕННЯ.
AgroTech 27

Остеопатія як один із методів лікування

панічних атак

Панічна атака викликає раптове короткочасне відчуття страху та сильні фізичні реакції у відповідь на звичайні, незагрозливі ситуації на фоні сильного емоційного стресу.

Причини цього явища різні, але все частіше люди у сучасному світі, особливо в умовах війни, стикаються з неконтрольованими нападами паніки.

спеціаліста на опорно-рухову систему – м’язи, суглоби, кістки черепа та хребта, а на додачу відновлюється нормальна циркуляція ліквора.

Спеціалісти

• невролог

• психолог

та

методи лікування панічних атак:

• психотерапевт

• остеопат

Як лікуються панічні атаки:

• навчіться контролювати своє дихання;

• практикуйте прийоми релаксації;

• регулярно займайтеся спортом;

• дбайте про якісний сон;

• пройдіть курс у вашого остеопата.

Лікування тривожних розладів

Остеопат не практикує медикаментозну терапію, оскільки розглядає панічні атаки не як окрему хворобу, а як ознаку системного захворювання. Тобто перед спеціалістом

стоїть мета не прибрати симптом або збільшити інтервал між приступами, а усунути першопричину хворобливого стану. В кабінеті остеопата проблема тривожних розладів вирішується за рахунок дії руками

Також остеопат усуває хвороби, які виникли внаслідок перетискання нервових корінців і м’язових спазмів, налагоджує порушення зв’язку між різними відділами вегетативної нервової системи.

Протипоказання для

застосування методу

Панічні розлади не коригуються краніосакральною терапією за наявності аневризми або злоякісної пухлини мозку. До тимчасових протипоказань належать інфекційні захворювання. На сеанс можна записуватися через декілька тижнів з моменту зникнення симптомів хвороби.

Своєчасне звернення до фахівців одразу після перших проявів тривожного стану дозволить уникнути цілого каскаду проблем, знайти причину й усунути соматичні дисфункції.

Не дайте ХВОРОБІ зіпсувати ЯКІСТЬ вашого ЖИТТЯ!

Своєчасно звертайтесь до фахівців!

З повагою

Анжела Припутень

osteopat_priputena

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.