Журнал AGROTECH № 67 січень 2023 р.

Page 1

Планування собівартості продукції є складовою частиною планування діяльності підприємства і являє собою систему техніко-економічних розрахунків, які відображають величину поточних витрат і тих, що склалися впродовж усього промислового циклу. Метою планування є економічно обґрунтоване визначення величини витрат, необхідних для виробництва і збуту продукції підприємства. Воно робиться для обчислення фактичної собівартості продукції, контролю за використанням матеріальних, трудових та грошових ресурсів, а також для своєчасного, повного й достовірного визначення фактичних витрат, пов’язаних із виробництвом.

Виробнича собівартість продукції – це виражені в грошовій формі прямі витрати основної операційної діяльності на виробництво продукції та розподілені загальновиробничі витрати. Вона є розрахунковою категорією і включає тільки ті видатки, які фактично несуть сільськогосподарські підприємства. Виробнича собівартість визначає рівень витрат на одиницю сільськогосподарської продукції й дає змогу об’єктивно оцінювати ефективність виробництва в конкретних умовах господарювання.

З огляду на це команда Soft.Farm у рамках субгранту від Програми USAID АГРО розширила можливості функції «Виробнича собівартість» у своєму вебсервісі. Тепер завдяки їй можна порахувати всі витрати

агропідприємства, вирахувати прибуток і в результаті отримати узагальнюючий показник економічної ефективності виробництва, а також знайти причини низької дохідності та визначити резерви скорочення витрат на одиницю продукції. Розрахунок виробничої собівартості в системі Soft.Farm починається автоматично після затвердження технологічних карт. Він відбувається за окремою культурою на основі даних виробничого плану та техкарти.

Саме тому, що завжди виникає необхідність аналізу досягнутих результатів у порівнянні з запланованими, новий інтерфейс структурований за плановими та фактичними показниками. Зазвичай планова собівартість розраховується до початку планового періоду, що дає можливість організувати контроль за витратами коштів та господарською діяльністю підприємства впродовж сезону. Фактична собівартість розраховується за результатами господарської діяльності на основі фактичних витрат і обсягу отриманої

продукції. Тобто, коли культури вже зібрані та відома фактична врожайність, можна проводити аналіз у зіставленні плану та факту, і вебсервіс Soft.Farm надає таку можливість. Слід зазначити, що в розрахунках собівартості беруть участь лише посіви, прив’язані до затверджених технологічних карт, які містять перелік робіт і матеріально-технічних засобів, необхідних для виконання цих робіт. Їхня площа складає структуру посівних площ за кожною культурою протягом року. Дані про дохід додаються автоматично із виробничого плану, а для розрахунку доходу використовується плановий валовий збір, вказаний у посівах.

Планування собівартості дає змогу глибоко проаналізувати економічний стан підприємства та виявити можливості збільшення ефективності виробництва, які полягають у підвищенні врожайності культур через освоєння засобів точного землеробства, покращенні продуктивності праці та загального рівня механізації.

КУДИ ПОДІЛИСЯ КОШТИ? ОСНОВИ ОБЛІКУ
AgroTech 5
СОБІВАРТОСТІ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ

10 Підсумки та прогнози ринку сільгосптехніки

Підсумки та прогнози ринку сільгосптехніки

12 Змінились вимоги до локалізації техніки в Україні МінАПК розпочало прийом заявок від підприємств харчової промисловості та АПК

13 Реєстрацію тракторів та спецтехніки можуть

передати до сервісних центрів МВС Аграрії просять президента не ліквідовувати

Міністерство аграрної політики

14 Головні прем’єри-2022 на ринку тракторів

ЗМIСТ

17 Україна: Партнерство ЄС та ФАО забезпечить

відновлення та розвиток сільськогосподарських ланцюжків доданої вартості

18

Селекціонери створюють сорти черешень

без кісточок

Вчені вивели новий унікальний сорт яблука, який витримає будь-яку спеку

Селекціонери вивели новий незвичний сорт томатів

Журнал “AgroTech “ нагороджений Міжнародною Академією Технологій і Соціології “Золота Фортуна” Медаллю “Трудова Слава” в номінації “За високий професіоналізм і за журналістську майстерність”.

19 John Deere представив 6 нових моделей екскаваторів Weidemann розробив новий електронавантажувач

Manitou представив свій перший прототип водневого телескопічного навантажувача

ЗАГУБЛЕНО

Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти на ім’я Журавель Вадим Ігорович за номером ХА № 51963067 та додаток до свідоцтва АА № 613911. Документи знаходилися в с. Липці Харківської області в дачному кооперативі «Газовик», який потрапив під окупацію військами РФ. При знайденні прохання повідомити за телефоном +380 (67) 290 90 57

Засновник, видавець і головний редактор: Кладійова Людмила Петрівна Адреса редакції: м. Харків, пл. Конституції, 26 оф. 307 (067) 1234 056, (066) 109 09 20, (066) 550 94 01, (067) 992 22 80 (viber) Свідоцтво про державну реєстрацію друкарського засобу масової інформації: серія КВ №23046-12886Р від 28.12.2017 р. E-mail: redacauto@gmail.com

Тираж 30 000 екз., поширюється безкоштовно

У разі, якщо Ваша діяльність вимагає лицензії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки Ваше оголошення відповідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець

має право і заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.
AgroTech 9

Яким був ринок сільгосптехніки у 2022 році

Як розповіли представники бізнесу, в перші дні нового наступу РФ на Україну майже ніхто не міг працювати. Але вже через кілька днів почались спроби відновити роботу, які ускладнювалися ще й тим, що багато філій опинилися на окупованих територіях, чи територіях, на яких велись активні бойові дії.

Весною на поставки техніки впливав дефіцит деяких комплектуючих, але великого дефіциту техніки не було, оскільки клієнти на тимчасово окупованих територіях відмовлялися від закупок. Крім того, у зв’язку з невизначеністю у перші тижні війни частина замовлених на літо агрегатів була перетермінована на осінь.

Компаніям довелось суттєво перебудувати ланцюги постачання по усім напрямкам – все що раніше йшло морем, летіло чи їхало по землі, в один момент зупинилось, тому довелось докладати чималих зусиль для зміни процесу поставки, щоб необхідні товари взагалі змогли потрапити в Україну.

Восени вже можна було стверджувати, що потреби клієнта змінились: спостерігався акцент на базових речах, серед яких головне – зібрати врожай. Аграрії частіше зупиняли свої погляди на давно відомій техніці – перевірених агрегатах, і більш скептично дивились на нові моделі. Шукали вигоду, купуючи стокові чи демонстраційні агрегати.

Сьогодні можна сказати, що клієнти в першу чергу займаються короткостроковим плануванням, а довгострокове планування зміщається на майбутнє.

New Holland

Як розповів Олександр Суханов, менеджер з роботи з ключовими клієнтами New Holland Agriculture, на сьогодні ситуація на ринку

трохи гірша, ніж влітку, але «дискувати кукурудзу» як всі погрожували, ніхто не став.

Через дуже низькі ціни на продукцію, проблеми зі зберіганням і логістикою, попит на нову техніку впав десь на 30-40%.

В цьому році основними в запитах є моделі середнього класу потужності, в «топові» інвестують одиниці. Попри це, все ж таки, в цьому році був проданий рекордсмен – комбайн CR10.

Звичайно, ринок сільгосптехніки України дуже просів, але у масштабах світу є такі країни, які навіть демонстрували позитивну динаміку.

10 AgroTech
ПІДСУМКИ ТА ПРОГНОЗИ РИНКУ СІЛЬГОСПТЕХНІКИ

Змінились вимоги

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

З 1 січня 2023 року підвищується вимога до місцевої складової з 10% до 15% для окремих груп товарів: таких як міський і залізничний транспорт, комунальна і спеціальна техніка, енергетичне обладнання тощо.

Закон щодо цієї вимоги був прийнятий

ще в грудні 2021 року, а запрацював з 14 липня 2022. Тепер вимога до рівня місцевої складової буде зростати кожного року на 5%, поки не дійде до 40%.

З серпня Міністерство Економіки веде реєстр товарів із зазначенням ступеню локалізації. За чотири місяці понад 250 підприємств зареєстрували в ньому майже 2000 товарів. Частка товарів зі ступенем локалізації менше 15% складає близько 400 позицій, або 20%. Виробникам цих товарів варто подумати про збільшення місцевої складової для участі в державних закупівлях. Всім іншим достатньо оновити реєстра-

цію своїх товарів, бо ступінь їх локалізації

це дозволяє.

Більше 750 позицій в реєстрі мають част-

ку місцевої складової вище 40%. Це найвищий рівень, який вимагатиме закон за декілька років.

Аналіз реєстру свідчить, що у багатьох

локалізації

Україні

Міністерство аграрної політики та продовольства України, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів, визначатиме перелік об’єктів критичної інфраструктури сектору харчової промисловості та агропромислового комплексу.

Вже створена робоча група з ідентифікації та категоризації підприємств та розпочато прийом заявок. Документи із супровідним листом можна надсилати на поштову адресу міністерства аграрної політики чи на електронну скриньку. Про це заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик розповів в ефірі «СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ». Належність до критичної інфраструктури підприємств визначатимуть, зокрема, за такими критеріями:

• належність підприємства до певного сектору;

• кількість людей, яких забезпечує підприємство;

• негативний вплив на інші сектори в разі відсутності енергопостачання;

• зв’язок з іншими об’єктами критичної інфраструктури.

«Ми розуміємо, в якій складній ситуації наразі перебувають підприємства, в тому числі й аграрного сектору, і які

товарних позиціях наявна неабияка конкуренція. Наприклад, дизель-генератори зареєстрували 58 компаній, насоси та компресори – 24 підприємства, а спеціальну вантажну техніку – понад 30.

“Зазначу, що вимога до місцевої складової при закупівлі товарів за гроші платників податків практикується і в Євросоюзі, і в США, і в багатьох інших країнах. Вона покликана дати ринок збуту місцевим виробникам для збереження

в країні доданої вартості, робочих місць, податків.

При тому, вимога до локалізації, згідно діючих міжнародних договорів, ніяк не обмежує конкуренції виробників, розташованих в країнах наших головних союзників – США та ЄС. Чим більше грошей ми витратимо на українські товари, тим стійкішою буде наша економіка, тим більше ресурсів ми зможемо дати ЗСУ для відсічі окупантам”, – каже Дмитро Кисилевський.

наслідки можуть бути в разі зупинки підприємств харчової промисловості. Тому Міністерством оперативно створено робочу групу. Її перше засідання відбудеться вже 27 грудня», – зазначив Денис Башлик.

За його словами, після розгляду заявки суб’єктів господарювання, у разі позитивного рішення робочої групи, відповідний акт передається до центрального органу.

Статус об’єкта критичної інфраструктури

може надавати пріоритетність у забезпеченні електроенергією та впливати на бронювання військовозобов’язаних працівників. «Ми шукаємо ефективні механізми державної підтримки для агросектору, залучаємо міжнародну допомогу у вигляді забезпечення генераторами, докладаємо усіх зусиль, щоб мінімізувати проблеми, які виникають через дефіцит енергоносіїв», – резюмував заступник міністра.

до
техніки в
МінАПК розпочало прийом заявок від підприємств харчової промисловості та АПК
12 AgroTech

Депутати внесли пропозицію щодо передачі МВС прав на реєстрацію, перереєстрацію та ведення обліку дорожньо-будівельних машин, а також дозволити

уповноваженим органам міністерства видавати посвідчення на право керування цією технікою.

Відповідну рекомендацію до Верховної Ради направив Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Повний список усіх запропонованих змін міститься у законопроєкті № 8194, згідно з яким у МВС реєструватимуть та переоформлятимуть:

• великогабаритні транспортні засоби;

• трактори;

• самохідні шасі;

• самохідні сільськогосподарські

машини;

• меліоративні машини;

• землерийні машини;

• дорожньо-будівельні машини;

• інший технологічний транспорт;

• причепи та причіпне обладнання до них.

Реєстрацію тракторів та спецтехніки можуть передати до сервісних центрів МВС – трактор

Крім того, що Сервісним центрам МВС хочуть передати право реєстрації тракторів та спецтехніки, на них також може лягти робота з видачі посвідчень водіям цієї спецтехніки.

Аграрії просять президента не ліквідовувати Міністерство аграрної політики

Провідні громадські об’єднання АПК України вкрай стурбовані питанням, анонсованим у ЗМІ щодо узгодження на нараді з президентом нової концепції побудови Кабміну. Зокрема, об’єднанням Міністерства економіки та Міністерства аграрної політики та продовольства й створення єдиного центрального органу виконавчої влади – Міністерства економічного розвитку України.

«Останній місяць активно обговорюється ідея реформування Уряду та об’єднання окремих міністерств. Парадоксально, але Мінагрополітики знову думають об’єднувати з Мінекономіки. І хоча цей досвід ми вже маємо «за плечима» наразі продовжуємо думати to be or not to be окремому органу виконавчої влади, що відповідає за формування та реалізацію аграрної політики України. Сьогодні 27 провідних аграрних асоціацій направили відкрите звернення Президенту України Володимиру Зеленському та прем’єр-міністру Денису Шмигалю щодо недоцільності такого заходу. Сподіваємось аграрна громадськість буде почута», – коментує директорка Всеукраїнського аграрного форуму Марія Дідух. У своєму зверненнні аграрна спільнота наголошує, що «ліквідація Міністерства аграрної політики та продовольства України призведе до негативних наслідків як в агропродовольчому секторі, так і економіки держави в цілому, а також викличе стурбованість іноземних партнерів і поставить під загрозу налагодження експортних поставок українського продовольства в країни, що його потребують».

З початку повномасштабного вторгнення рф вагомість агросектору України помітно зросла, адже після повної зупинки експорту та розірвання логістичних ланцюгів відбулось значне зростання цін на продовольство та спричинило хвилю «голодних протестів»

в ряді країн.

Разом з тим роль України, як аграрної

держави, відмічено і провідними світовими лідерами та організаціями, які сприяли підписанню й реалізації Чорноморської зернової ініціативи, що розблокувала експорт українського продовольства в умовах війни. «Тому логічним та надзвичайно важливим для бізнесу і громадської спільноти фактом є наявність спеціалізованого органу державної влади центрального рівня, який відповідатиме за формування аграрної політики, визначення напрямків відновлення агропродовольчого сектору, забезпечення обсягів аграрного виробництва у воєнний час та налагодження ланцюгів постачання агропродукції на світові ринки», – пояснюють асоціації.

На їхню думку, світовий досвід доводить, що більшість країн з розвиненим аграрним сектором мають окремий центральний орган виконавчої влади, який відповідає виключно за формування аграрної політики, зокрема, США, Канада, Туреччина, країни-члени ЄС, за виключенням Австрії, мають центральні органи влади, які відповідають виключно

за сільське господарство та продовольство. Разом з тим аграрії розуміють необхідність оптимізації діяльності урядових структур, адже економіка України перебуває у вкрай складному становищі, а видатки 2023 року на обороноздатнісь країни становлять понад 44% від бюджету. Проте, реформа центральних органів виконавчої влади, проведена у 2019 році (коли Мінагрополітики було приєднано до Мінекономіки), засвідчила недоцільність ліквідації Мінагрополітики, діяльність якого вже за 1,5 роки було відновлено, хоча з обмеженим функціоналом.

Аграрії визнають, що Мінагро потребує структурної перебудови та перегляду функціональних обов’язків, але водночас, наголошують на необхідності та важливості існування окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за гарантування продовольчої безпеки та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектору, особливо у воєнний та післявоєнний час.

Реєстрацію
тракторів та спецтехніки можуть передати до сервісних центрів МВС
AgroTech 13

ГОЛОВНІ ПРЕМ'ЄРИ-2022

У цьому матеріалі розкажемо про головні прем’єри тракторів

Оновлена серія тракторів Case IH Quadtrac

на європейському ринку.

Кабіна стала комфортнішою та забезпечує звукоізоляцію 66 дБ(А), що є одним із найтихших показників на ринку. Слід також відзначити підвіску Comfort Ride, активну електрогідравлічну систему, яка від’єднує рух кабіни від руху шасі.

Оператор трактору може користуватись всіма перевагами монітора PLM Intelligence та 12-дюймового IntelliView, які доповнені повністю регульованим підлокітником SideWinder Ultra.

Новий флагман лінійки Case IH Puma – 260 CVXDrive

Одразу на двох виставках сільгосптехніки, що проходили у Франції та Італії, – SIMA та EIMA, Case IH представив свій новий флагманський трактор лінійки Puma – 260 CVXDrive потужністю 260 к.с.

Трактор має шарнірно-зчленовану раму, чотири траки з незалежним повним приводом кожного траку, рівномірний розподіл навантаження та найпотужніший в класі двигун. Що в сукупності з 16-ступеневою трансмісією з PowerShift дозволяє максимально ефективно реалізувати тяговий потенціал, без пробуксовок та з мінімальною витратою пального в розрахунку на гектар обробленої площі. А ще – менші пошкодження структури ґрунту, менше ущільнення ґрунту, більш ранній вихід в поле та певна незалежність від зміни погодних умов, що надважливо в такі вологі сезони, як нинішній. Трактор укомплектований системою точного землеробства AFS від компанії Case IH, що забезпечує контроль продуктивності, максимальний час роботи, а в результаті – збільшення Вашого прибутку за рахунок економії та швидкості виконання завдань.

Система автоматичного водіння AccuGuide та телематика AFS

Connect дозволяють забезпечити максимальну точність та ефективність роботи.

ВАЖЛИВО: система xFill може компенсувати втрату сигналів RTK тривалістю до 20 хвилин під час повітряних тривог.

New Holland Т7

Новий трактор T7.300 LWB з подовженою колісною базою про-

Серед ключових особливостей трактора – збільшена і ще більш затишна кабіна з новим робочим підлокітником і терміналом із сенсорним екраном AFS Pro 1200, за допомогою якого оператори можуть не лише встановлювати налаштування й автоматично записувати робочі дані, а й через телематику AFS Connect забезпечити миттєву двосторонню передачу даних між трактором і онлайн-порталом MyCaseIH, а також забезпечувати віддалений моніторинг/підтримку машини тощо.

Нове покоління тракторів Fendt 700

понує більшу потужність і краще співвідношення потужності до ваги без втрати маневреності. Шини трактора висотою 2,05 м збільшують можливості зчеплення та продуктивності, водночас зменшуючи ущільнення ґрунту.

Трактор оснащений двигуном FPT Industrial NEF 6 SCR ECOBlue 2.0 Stage V потужністю до 300 к.с. Електронна турбіна зі змінною геометрією забезпечує високий крутний момент і економить пальне на низьких обертах.

Автономність трактора збільшується на 18%, що означає можливість подовження тривалості роботи в полях.

З сьомим поколінням серії Fendt 700 Vario компанія Fendt представляє цілковито нову розробку та розширює діапазон потужності до 300 к.с. для універсального застосування.

Новий двигун, опційна ширина колії 60 дюймів, FendtONE onboard та offboard, а також нове покоління фронтального навантажувача Fendt Cargo характеризують цю серію як універсальну для світового ринку. Вперше 700-а модель доступна зі швидкістю до 60 км/год. Технічні інновації потужних тракторів, такі як VarioDrive або інноваційна концепція охолодження, гарантують якісно нову маневровість у цьому класі.

Fendt 700 Vario розроблявся з акцентом на низьке співвідношення потужності та ваги, широкий діапазон потужності, гнучкість та дбайливе поводження з ресурсами і навколишнім середовищем. 6-циліндровий двигун AGCO Power об’ємом 7,5 л був цілковито адаптований до спектру потужності. Нейтралізація відпрацьованих газів здійснюється за допомогою дизельного каталізатора окислення (DOC), дизельного сажового фільтра (DPF) та селективного каталітичного відновлення (SCR) без рециркуляції відпрацьованих газів. Він відповідає необхідним стандартам викидів в усіх регіонах світу. В Європі це стандарт викидів Євро-5. Крім того, у двигуні встановлені гідрокомпенсатори, що не потребують обслуговування. Одноступінчата трансмісія Fendt VarioDrive складається з двигуна та адаптованої коробки передач Vario.

НА РИНКУ ТРАКТОРІВ
14 AgroTech

Case IH розширив лінійку тракторів Farmall

налаштування трактора, чотирма відеовходами і можливістю підключення бездротової камери на навісному обладнанні.

Приймач AFS VectorPro, що забезпечує надійне позиціонування для кращої в своєму класі продуктивності.

Система автоматичного водіння AccuGuide та AFS AccuTurn Pro, що запобігають дублюванню, зменшують втомлюваність оператора та пришвидшує розвороти на краю поля.

Новий модуль обробки та підключення (P&CM), що забезпечує віддалену сервісну підтримку, віддалений перегляд дисплея та бездротове оновлення програмного забезпечення.

В Україні представили New Holland T4N

Case IH розширив лінійку тракторів Farmall новими моделями –Farmall 90 A потужністю 90 к.с. та 100 A потужністю 100 к.с. Новий чотирициліндровий 3,6-літровий двигун FPT F5 із системою вприскування палива Common Rail і 4 клапанами на циліндр здатен забезпечити максимальний крутний момент при низьких обертах двигуна: 380 Нм і 450 Нм при 1300 об/хв у Farmall 90 A і Farmall 100 A відповідно. Збільшення крутного моменту на 47% забезпечує здатність буксирування в ситуаціях високого навантаження.

Потужність передається через просту, ефективну, надійну та довговічну механічну трансмісію 12 x 12 або гідравлічну трансмісію Powershuttle (по чотири передачі в кожному з трьох діапазонів). Також доступний варіант трансмісії 20 x 20.

Повнопривідні моделі Farmall 90 A і 100 A оснащені передньою віссю класу 1.0 з електрогідравлічним блокуванням диференціала, і дисковими гальмами.

Щоб розширити універсальність цих нових моделей Farmall A, задня навіска має максимальну вантажопідйомність 4400 кг, а система

Case IH Lift-O-Matic забезпечує швидкий підйом і опускання знарядь у попередньо встановлене положення на розворотах.

Трактори також оснащені плавним, самомодулюючим електрогідравлічним незалежним тришвидкісним ВВП (540/540E/1000) з опціями ECO та швидкості руху.

Крім того, новий 110-сильний трактор Farmall M в останніх числа грудня з’явився в мережі дилерів CASE IH в Україні

Трактор оснащений 3.9 літровим турбованим двигуном з інтеркулером потужністю до 110 кінських сил, що має крутний момент 430 Нм та рівень викидів Tier III. До цього поліпшена система охолодження з віскомуфтою, що дозволяє економити пальне взимку та запобігти перегріву в умовах спеки.

В Україні з’явився перший трактор оновленої серії Case IH

Optum AFS Connect

Трактор доступний в трьох варіантах потужності: 250, 271 та 300 кінських сил, та двох комплектаціях – ADVANCED та PROFESSIONAL. Обидві комплектації отримали оновлену кабіну DELUXE з підвищеним рівнем комфорту та увесь набір інструментів, щоб працювати з вищою продуктивністю в світі сучасних технологій та повною інтеграцією в Advanced Farming Systems (AFS).

Чим особливий цей трактор?

Новий підлокітник Multicontroller: легко програмується та дозволяє працювати з максимальною продуктивністю. Має подібні функціональні можливості з тракторами серій Magnum та Steiger.

Монітор AFS Pro 1200, з чіткою структурою моніторингу і

Трактор оснащено абсолютно новим чотирициліндровим двигуном NEF потужністю 97 к.с. Трансмісія – 16x16 Shuttle Command, автоматичний повний привід. Для забезпечення стійкості та безпеки повний привід включається при натисканні обох гальмових педалей. Увімкнення та вимкнення переднього та заднього диференціалів здійснюється перемикачем, встановленим на передній панелі управління. Передній міст SuperSteer забезпечує малий радіус повороту. Максимальна вантажопідйомність трактору 2600 кг.

Кабіна – Blue Cab 2-ї категорії, забезпечує покращений захист оператора, чудову кругову оглядовість і надвисокий рівень комфорту.

Всі моделі T4F можуть комплектуватися інтегрованою в конструкцію переднього мосту передньою навісною системою категорії I/II та ВОМ на 1000 об/хв. Управління передньою навіскою здійснюється з найвищою точністю, оскільки для цього використовуються повністю інтегровані органи управління гідравлічною системою.

Компанія John Deere представила нову серію вузькоколійних тракторів 5ML, яка складається з трьох моделей – 5105ML, 5120 ML та 5130 ML з двигунами потужністю від 105 до 134 к.с. Флагманська модель нової лінійки – трактор John Deere 5130ML –оснащена чотирициліндровим 4,5-літровим двигуном PowerTech Plus максимальною потужністю 134 к.с. і трансмісією PowerQuad Plus у стандартній комплектації або Powershift 8 як опція.

Машина має гідравлічний насос продуктивністю до 117 л/хв. Вантажопідйомність становить 4900 кг на задній навісці та 2900 кг на передній.

AgroTech 15

Трактори John Deere 5ML доступні з двома варіантами ширини колії: звичайною колією та шириною 1,55 метра. Техніка пропонується з широким пакетом опцій та функцій для точного землеробства, такими як інтегрована система AutoTrac, тощо.

Valtra Q

Трактори Valtra 5-го покоління тепер доповнюються абсолютно новою серією, яка вписується між популярними моделями серій T і S. Нова серія Q, розроблена, розроблена та виготовлена у Фінляндії, є трактором для великих ферм і постачальників послуг, які шукають продуктивність і передові інтелектуальні технології в діапазоні потужностей 230 – 305 к.с.

Серцем тракторів серії Valtra Q є перевірений 7,4-літровий двигун AGCO Power і трансмісія AGCO CVT.

Силовий агрегат характеризується надійністю та низьким споживанням палива, чому також сприяє функція EcoPower . Максимальна потужність доступна при дуже низькій частоті обертання двигуна 1850 об/хв , а максимальний крутний момент залишається стабільним між 1000 і 1500 об/хв. Максимальна швидкість руху досягається лише при 1500 об/хв.

Електронне керування трансмісією автоматично вибирає найнижчу можливу швидкість двигуна для підтримки мінімального можливого споживання палива та за потреби розподіляє потужність між гідравлікою, ВВП і трансмісією. Водій просто регулює налаштування відповідно до того, що найкраще підходить для нього або для поточної роботи.

Завдяки можливості регулювати реакцію трансмісії відповідно до навантаження двигуна, оператор може змінити поведінку трактора для ще більш економної або інтенсивної роботи, тим самим заощаджуючи паливо або час, відповідно до уподобань.

Трактори Valtra Q компактні, мають довгу колісну базу та низький центр ваги для стійкості. Пневматична підвіска переднього моста в поєднанні з довгою колісною базою збільшує тягову силу трактора і сприяє більшому комфорту в порівнянні з гідравлічною підресореною передньою віссю. Кабіна трактора також пневматична, а взаємна підвіска кабіни і моста синхронізована.

Серія тракторів Valtra Q підходить для будь-якого парку машин завдяки телеметрії Valtra Connect. Усі функції точного землеробства управляються через інтерфейс користувача SmartTouch.

У поєднанні з автоматичним керуванням поворотною смугою U-pilot і функцією автоматичного повороту поворотної смуги SmartTurn робота в полі стає ще простішою, а оператор може більше зосередитися на знарядді та роботі. При цьому мінімізується ущільнення ґрунту та підвищується швидкість та ефективність роботи.

Велика комфортна кабіна з підвіскою забезпечує відмінний огляд і підвищує комфорт водія.

Deutz-Fahr 6.4

Deutz-Fahr представив нову серію тракторів 6.4, що складається з трьох моделей потужністю від 136 до 156 к.с.

Нові моделі тракторів 6130.4, 6140.4 та 6150.4 оснащені чотирициліндровим двигуном Farmotion 45. Для нових машин на вибір пропонуються дві коробки: RVshift або безступінчаста TTV.

Інноваційна коробка передач RVshift має 20 передач вперед та 16 передач назад. Швидкість руху у стандартній комплектації становить від 1,5 до 50 км/год. Також як додаткова опція можлива доустановка

електронної системи APS, яка допомагає автоматично вибирати найбільш ефективну швидкість руху та загальний режим роботи. Іншим варіантом оснащення агромашин є безступінчаста трансмісія TTV. Тут бажану швидкість можна вибрати за допомогою розумної системи керування та ергономічного джойстика MaxCom. Електрогідравлічний реверс входить до стандартної комплектації. Потужність гідравлічної системи у стандартній комплектації становить 90 л/хв, а опціональний насос із датчиком навантаження забезпечує продуктивність 120 л/хв.

Задній навісний пристрій здатний піднімати до 5870 кг. Опціонально вантажопідйомність може становити 9170 кг. Крім того, до переліку опцій входить передня навіска, здатна витримати 3000 кг. Крім того, серія тракторів 6.4 оснащена повним електрогідравлічним приводом і диференціалом обмеженого ковзання. У стандартну комплектацію входять підвіска передньої осі, електронне гальмо стоянки і система рульового управління EasySteer.

Changfa CFF1104

Модельний ряд тракторів Changfa в Україні доповнили моделлю найбільш динамічно зростаючого сегменту – 110-сильним Changfa CFF1104.

Трактори мають високі показники ефективності та досить гарні експлуатаційні показники, проте мають низку переваг в порівнянні з дорогими тракторами, а саме – простота, надійність, низькі експлуатаційні витрати і збалансована ціна.

Трактор Changfa CFF1104 оснащений 4,8-літровим 4-циліндровим двигуном з водяним охолодженням, турбіною та інтеркулером Yuchai YC4A130-T311 Євро 3. Максимальний крутний момент 430 Нм, а тягове зусилля 22 кН. При цьому, пік крутного моменту доступний вже при 1500об/хв.

Тип приводу – 4WD. Кількість передач – 12+12 (з ходозменшувачем – 24+24).

Операційна вага трактора з пакетом противаг – 4600 кг.

3-точкова навіска категорії II з вантажопідйомністю 3000кг в базовому виконанні постачається з механічним управлінням. Навіска має кілька режимів роботи: регулювання позиції, регулювання зусилля, комбінований режим та плаваюче положення. Таким чином, забезпечуються всі основні вимоги до трактора в сучасному агровиробництві.

ВВП – на 540/1000 об/хв.

Гідросистема – об'єднана, на 35 л/хв. Але з другого кварталу 2022 року буде доступна роздільна гідросистема у якості опції. В конструкції гідравлічного розподільника використовуються спеціальні конічні ущільнення з функцією гідрозамка, який забезпечує надійну герметичність та ефективно запобігає зміні положення навіски під час зупинок, або при вимкненому двигунові.

В базовій комплектації модель CFF1104 оснащена стандартним для даного сегменту типорозміром шин 11,2-28/16,9-34. Використання даних шин, у поєднанні з широким діапазоном регулювання колії, дає можливість без переналаштувань заходити в міжряддя 70см, що робить дані трактори універсальним рішенням як при виконанні основних робіт (оранка, культивація, посів) так і робіт по догляду за посівами (обприскування, прополка бур’янів, тощо).

16 AgroTech

Селекціонери створюють сорти черешень без кісточок

Селекціонери працюють над створенням черешні без кісточок та стійкої до розтріскування й хвороб сортів цієї ягоди.

Про це в інтерв’ю розповів Стефано Луглі, науковий координатор виставки фруктової індустрії Macfrut.

Він наголосив, що перші результати поточних біотехнологічних досліджень, які проводяться в США та Великобританії, викликають неабиякий резонанс. Різноманітні стартапи, які підтримують транснаціональні корпорації та деякі міжнародні дослідницькі інститути, інвестують значні кошти в розведення черешні завдяки технологіям допоміжної еволюції.

“Завдяки новим технологіям генетичного вдосконалення, заснованим на редагуванні геному та цисгенезисі, найближчим часом будуть представлені сорти черешні

без кісточок. Крім того, можна буде вирощувати стійкі до розтріскування сорти та рослини, стійкі до хвороб, здатні адаптуватися до кліматичних змін. Технології допоміжної еволюції дозволять отримати покращені сорти, ідентичні традиційним, але за нижчою ціною, ніж ті, які отримані при звичайній селекції, завдяки швидшим і точнішим методам селекції”, – сказав Стефано Луглі.

Вчені представили новий сорт яблук “HOT84A1”.

Учасники з 13 країн і понад 35 компаній, що займаються виробництвом свіжих продуктів, підтвердили глобальну спрямованість і попит на стійкі сорти плодів (яблука та груші), оскільки сектор визнає потребу в сортах фруктів, здатних адаптуватися до кліматичних умов.

Процес оцінки HCP Цей процес є подвійним підходом, який передбачає врахування як потреб виробника, так і вподобань споживача. Для виробників це оцінка нових сортів на високу продуктивність і стійкість до жаркого клімату (порівняно з традиційними сортами), гарантуючи, що дерева дають високоякісні плоди, які відповідають вимогам виробництва, постачання та ринку.

Для споживачів це задовольняє очікування під час покупки, а також досвід споживання, гарантуючи стійкість зовнішнього вигляду, смаку та текстури фруктів. Як для яблук, так і для груш продовжують ідентифікувати відповідні сорти та додавати їх до розробки.

Вчені Університету сільського господарства та технологій Чандра Шекхар Азад (CSA) представили новий вид томатів.

Цей сорт помідорів може давати до 1400 центнерів з гектара, його назва – Namdhari-4266 (Намдхарі-4266). Головною відмінністю звичайних сортів від Намдхарі-4266 є його врожайність. Звичайні сорти можуть давати від 400 до 600 центнерів з гектара, тоді як Namdhari-4266 може давати до 1200-1400 центнерів з гектара.

Переваги цього сорту:

• загальна вартість прополки, посіву, поливу, розпушування та внесення добрив при вирощуванні томатів становить

близько 50 тисяч рупій на гектар;

• Не викликає хвороб і шкідників;

• Помідор достигає за 45 днів;

• Цей сорт можна легко культивувати в середньому багатоквартирному будинку.

Підготовка до вирощування томатів

Висаджувати шкілку цього сорту можна у вересні та жовтні. У період з грудня по лютий він готовий до вирощування.

Можна додати в грунт суміш кокосового пилу з перлітом і вермикулітом. Фермери також можуть зрошувати його крапельним способом, оскільки він не потребує багато води.

Вчені вивели новий унікальний сорт яблука, який витримає будь-яку спеку Селекціонери вивели новий незвичний сорт томатів
18 AgroTech

John Deere представив 6 нових моделей екскаваторів

Середньорозмірні моделі John Deere P-Tier з покращеною зносостійкістю переднього шарніру забезпечують більш високу продуктивність та стійкість оператора.

Компанія John Deere доповнила лінійку екскаваторів середнього розміру

Performance Tiering або P-Tier новими моделями 135, 210, 245, 250, 300 та 345.

Екскаватори середнього розміру приєднуються до моделей 350 P-Tier та 380 P-Tier, випущених у березні, а також до великих моделей 470, 670 та 870 P-Tier, представлених у жовтні.

Моделі середнього розміру P-Tier відрізняються підвищеною зносостійкістю переднього шарніра, що підвищує продуктивність та стійкість оператора. Точки змащування знаходяться на кінчику важеля для полегшення мастила. Утримання крутного моментуна затиску було покращено, що, за словами компанії, знижує ймовірність зміщення передніх гідравлічних

ліній. Модернізовані втулки стріли та опори підвищують довговічність.

Моделі P-Tier можуть бути оснащені встановленою на заводі гідравлічною системою до кінця стріли. У цьому варіанті органи управління зчіпки також інтегровані на заводі у перемикач у кабіні. Машини можуть бути оснащені повною лінійкою ковшів.

Економія палива була збільшена на 7% в порівнянні з попередніми моделями за

рахунок електричних охолоджуючих вентиляторів на вимогу, які знижують навантаження на двигун, вбудованої доочищення для зменшення обмежень і складності системи, а також збільшеного діаметра переднього трубопроводу потоку.

Для додаткової економії палива під час роботи деякі моделі оснащені автоматичним холостим ходом, що автоматично знижує швидкість двигуна, коли гідравліка не використовується.

Автоматичне відключення ще більше економить паливо, а гідравлічний вентилятор реверсивний допомагає підтримувати чистоту охолоджувачів в умовах великої кількості сміття.

Додаткові вдосконалення включають систему правої, задньої та лівої камер та світлодіодне об'ємне освітлення, інтегровані в основний монітор. Камери забезпечують оператору 270-градусний огляд області довкола машини.

Weidemann розробив новий електронавантажувач

вбудованої системи керування акумулятором. Ця система також постійно контролює температуру батареї та збільшує зарядні струми.

У стандартній комплектації машина має один вбудований зарядний пристрій (3 кВт), додаткове обладнання включає друге зарядний пристрій (3 кВт).

Машина використовує два окремих електродвигуни. Один використовується для руху (6,5 кВт), а інший для робочої гідравліки (8,5 кВт). Це рішення забезпечує динамічний запуск машини та знижує споживання електроенергії.

рекуперацію – перетворення частини кінетичної енергії назад у корисну електричну енергію.

Для Weidemann Hoftrac 1190e доступний складний дах, призначений для низьких стель. Також пропонується захисний дах у стаціонарному виконанні.

Кабіна має складну концепцію опалення, яка включає електрообігрів передніх і задніх вікон, стандартне опалення, комфортне опалення з ще більшою потужністю та обігрів панелі даху.

Інноваційна модель електронавантажувача Weidemann Hoftrac 1190e оснащена літій-іонним акумулятором.

Загалом для моделі доступні три необслуговувані літій-іонні батареї: стандартна ємність 14,1 кВт/год, опціонально доступні 18,7 кВт/год або 23,4 кВт/год.

Акумулятор попередньо нагрівається до робочої температури за допомогою

Електричне стоянкове гальмо активується автоматично, коли водій навантажувача Weidemann Hoftrac 1190e вимикає двигун, вмикає нейтраль або залишає сидіння. Стоянкове гальмо автоматично вимикається, якщо водій запускає машину педаллю газу. Звичайно, гальма також можна вмикати та вимикати вручну за допомогою пульта дистанційного керування.

Навантажувач також має так звану

Компанія Manitou представила свій перший телескопічний навантажувач на водневих паливних елементах і планує вивести на ринок повністю водневий телескопічний навантажувач у 2026 році.

Воднева програма є частиною мети французького виробника зі скорочення викидів парникових газів від своїх машин на 34% на годину до 2030 року.

Водневий телескопічний навантажувач

базується на дизельній моделі з висотою підйому 13,9 м. Компанія не надала більш

детальної інформації про технічні характеристики машини.

Прототип представили на виставці Bauma у Німеччині у жовтні. Компанія заявляє, що розглядає водень як «середньострокову альтернативу» своїм клієнтам.

Manitou відкрила зелену водневу станцію, де вона тестуватиме свій водневий прототип разом з іншими водневими технологіями.

Компанія планує протестувати свої

Елементи управління в новому салоні салону мають кольорове кодування. Багатофункціональний джойстик і ергономічний дисплей забезпечують безпечну і комфортну роботу. Інші функції комфорту включають радіо DAB+, регульований по висоті правий підлокітник, регульовану рульову колонку, зручне водійське сидіння (з підігрівом/пневматичною підвіскою) і різноманітні відділення для речей.

Weidemann представив свій перший електричний шарнірний навантажувач у 2015 році.

водневі машини разом із електричними, щоб оцінити їхню дальність дії. При тестуванні свого нового прототипу Manitou планує зосередитися на гарантії дальності і надійності в реальних умовах, а також на перевірці довговічності компонентів.

До кінця 2023 року водневий телескопічний навантажувач буде відправлений на будівельні майданчики для випробувань для збору відгуків. Manitou також вивчає низьковуглецеві способи виробництва водневих машин.

Manitou представив свій перший прототип водневого телескопічного навантажувача
AgroTech 19
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.