Журнал AgroTech № 53 сентябрь 2021 г.

Page 1


ПОЛІУРЕТАНОВЕ ФУТЕРУВАННЯ ЕЛЕВАТОРНОГО ОБЛАДНАННЯ Поліуретанове футерування елеваторного обладнання – це технологія захисту робочих поверхонь обладнання від зношування та засіб як зменшити витрати на його обслуговування. Нашим підприємством розроблено та впроваджено в виробництво різні методи нанесення захисного шару поліуретану на робочі поверхні обладнання: - футерування за допомогою поліуретанових вставок; - футерування листовим армованим поліуретаном; - футерування методом заливки гарячого поліуретану; - футерування методом гарячої адгезії. Ми розробили поліуретанове футерування методом заливки гарячого поліуретану в ротаційних установках. Цей метод дуже добре себе зарекомендував при футеровці самопливних труб круглого перерізу. При цьому методі футерування шар поліуретану щільно та надійно вкриває всю внутрішню поверхню обладнання, метал та полі­ уретан утворюють одну єдину монолітну систему, що дуже

важливо для запобігання дії теплового лінійного розширення на метал та поліуретан окремо. Таке обладнання зручне при транспортуванні, зберіганні та на монтажі, а головне, в цьому випадку унеможливлюються помилки, які можуть виникнути при монтажі полі­ уретанових вставок в труби. Також ми пропонуємо заливку гарячого поліуретану для секторів, патрубків перехідних. Цей метод був використаний для футерування внутрішніх поверхонь норій, конвеєрів, а також для футерування сепараторів. Метод гарячої адгезії полі­ уретану ми рекомендуємо при футерування обладнання складної геометрії. Замовник отримує обладнання, яке повністю футероване з середини, всі нерівності та гострі кути надійно прикриті шаром поліуретану. І треба зазначити, ці методи футерування є

ремонтопридатними. І наприкінці ще раз нагадаємо, як слугує поліуретанове футерування на елеваторах: - значно подовжується строк експлуатації самопливного та транспортного обладнання; - зменшується кількість пошкодженого та битого зерна; - зменшується пилоутворення; - зменшуються затрати на обслуговування обладнання.

Тож, який би метод футерування ви не обрали, поліуретанове футерування на елеваторі повинно бути! Запрошуємо вас до співпраці. З повагою, комерційний директор ТОВ НВП «Форполімер»

Лариса Ткаченко www.forpolimer.com.ua тел: 380-660459888, 380-987939315
ЗМIСТ 18

Väderstad підвищив продуктивність сівалки Tempo аплікатором FH 2200

Вітчизняний виробник успішно представив сільгосптехніку на Балканах

У Вінниці відкрив новий офіс великий дилер сільгосптехніки

19

Техніка John Deere визнана ефективним інструментом для інвестицій

Як зростання цін на сировину впливає на виробників сільгосптехніки

20

В Києві до сезону представили новинки комбайнів

22

10 важливих законопроєктів, прийняття яких очікує агроспільнота до кінця 2021 року

23

Агровиставка “Битва Титанів”

24

Агро-Вінниця 2021

25

John Greaves представив техніку на «Агро-Вінниця 2021»

28

Iнвентаризацiя землi: найактуальнiшi питання за темою

30

Lozova Machinery відкрили новий напрямок виробництва

31

Компанія NICOLAS MAVAKO – надійний партнер

32

Лавина цифровізації йде на ринок сільгосптехніки

34

Ефективність «Нітроамофоски-М» підтверджена міжнародними науковими сертифікатами

Засновник, видавець і головний редактор: Кладійова Людмила Петрівна

Журнал “AgroTech “ нагороджений Міжнародною Академією Технологій і Соціології “Золота Фортуна” Медаллю “Трудова Слава” в номінації “За високий професіоналізм і за журналістську майстерність”.

Адреса редакції: м. Харків пл. Конституції, 26 оф. 307 (057) 75-110-75, моб.: 068-550-97-51 Свідоцтво про державну реєстрацію друкарського засобу масової інформації: серія КВ №23046-12886Р від 28.12.2017 р.

E-mail: redacauto@gmail.com Тираж 30 000 екз., поширюється безкоштовно

23

У разі, якщо Ваша діяльність вимагає лицен­ зії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки Ваше оголошення відповідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець має право і заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.

AgroTech

17


Väderstad підвищив продуктивність сівалки Tempo аплікатором FH 2200 Аплікатор для внесення добрив FH 2200 встановлюється на передню навіску трактора та здійснює високоточне внесення добрив одночасно з висівом насіння в окремому рядку. FH 2200 обладнаний електричною дозувальною системою Fenix III, яка у поєднанні з потужним гідравлічним вентилятором забезпечує рівномірний розподіл добрив та насіння з високою продуктивністю за високої робочої швидкості. Однією з особливостей системи Fenix III є м’який ротор подачі, який герметично

закриває дозувальну систему, у такий спосіб зменшуючи потребу в повітрі, що в свою чергу заощаджує пальне.

Похила конструкція переднього бункера забезпечує водієві хорошу видимість. Широкий отвір та вбудовані сходи полегшують заповнення. Аплікатор для внесення добрив може бути оснащений додатковими ваговими пакетами. Це надає додаткову вагу на передні колеса трактора, тим самим збільшуючи його тягу. Завдяки всьому цьому FH 2200 забезпечує інтенсивність внесення добрив, що в повній мірі використовує продуктивність сівалки Tempo.

Вітчизняний виробник успішно представив сільгосптехніку на Балканах У кінці серпня в Болгарії, у місті Добрич, проходила Регіональна сільськогосподарська виставка. Компанія John Greaves, один з провідних вітчизняних виробників сільгосптехніки, скористалася цією можливістю і продемонструвала техніку та обладнання власного виробництва. Цього року стенд John Greaves привернув увагу заступника міністра сільського господарства і продовольства Болгарії. Відзначимо, продукція компанії представлена ​​в регіоні вже понад 6 років. І вся продукція, представлена​​ на стенді, була реалізована на виставці ще в перший день виставки.

У Вінниці відкрив новий офіс великий дилер сільгосптехніки Компанія «Агробудівельний альянс «Астра»» вже 23 роки працює на ринку України та стала одним із найбільших постачальників і сервісних операторів сільськогосподарської техніки. Один із ключових регіонів компанії – Вінниця. В портфелі АБА «Астра» – бренди, які займають провідні позиції у світі серед виробників сільгосптехніки: Fendt, Valtra, Horsch, Manitou, Valley, Berthoud, Bogballe, FraMest. У регіоні активно розвивається напрям Точного землеробства, компанія пропонує клієнтам обладнання бренду Trimble – передові рішення для оптимізації роботи господарства. До 2020 року компанія орендувала в цьому регіоні офіси, а в лютому минулого року стала власником великого офісу на Вінниччині. Протягом 2020 року було проведено комплекс ремонтних робіт: збільшено висоту сервісної майстерні, ворота у сервісний бокс зробили ширші та вищі, обладнали простору кімнату для переговорів та навчань, провели ремонти всіх приміщень в офісі. Вже на початку 2021 офіс був повністю готовий до приймання відвідувачів.

18

AgroTech

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, в компанії були змушені перенести святкове відкриття до часу коли ситуація стабілізується. І ось 3 вересня відбулось офіційне відкриття нового офісу. Територія офісу – 1,1 га, що включає приміщення, склади запасних частин, сервісний центр і велику виставкову площадку. В новому офісі знаходяться два склади запасних частин: дворівневий склад з/ч і склад для великогабаритних позицій. Для клієнтів також працює магазин запчастин, де вони можуть обрати товари та отримати консультації по необхіднім позиціям. Вся система працює також як перевальний пункт для швидкого постачання запчастин

до західних офісів компанії. Відряджання замовлення – кожного дня. Великий і просторий сервісний центр здатен вміщувати на ремонт одночасно 6 машин. Також працює 4 мобільних бригади для виїздів на замовлення клієнтів. Сервісний відділ здійснює передпродажну підготовку і ремонт вживаної техніки, доукомплектування нової техніки, навчання механізаторів покупця, введення в експлуатацію проданої техніки, гарантійне та післягарантійне обслуговування проданої техніки, капітальний ремонт двигунів. На території є велика виставкова площадка нової та вживаної техніки для озна­ йомлення гостей з асортиментом компанії АБА «Астра». У філіалі працює 19 працівників: відділ продажу техніки – 7 працівників, відділ продажу запчастин – 4 працівники, сервісний відділ – 8 працівників, один із сервісних інженерів спеціалізується виключно на обладнанні для точного землеробства. Вінницький філіал АБА «Астра» неодноразово ставав кращим філіалом компанії за підсумками року, а його працівники здобували перемоги в номінаціях «Кращий продавець».


Техніка John Deere визнана ефективним інструментом для інвестицій Компанія John Deere завоювала ряд нагород в рамках престижної премії, що присуджується провідною аналітичною компанією в сегменті важкої техніки EquipmentWatch. У номінації «Найвища залишкова вартість» лідерами були визнані кілька категорій будівельної та сільськогосподарської техніки John Deere, в тому числі автогрейдери, комбайни, малі колісні трактори, а також малі та середні гусеничні екскаватори. У номінації «Найнижчі питомі витрати» в число переможців увійшли важкі бульдозери, великі та малі фронтальні навантажувачі, а також самоскиди. Ключова цінність полягає в тому, що компанія EquipmentWatch надає незалежну і збалансовану думку, що ґрунтується на власному алгоритмі та статистичних даних, і спрямований не тільки на підведення поточної ситуації, а також і на майбутню перспективу. Так залишкова вартість розраховується експертами EquipmentWatch відповідно до ринкових стандартів амортизації. Для цього аналітики компанії вивчають щорічну зміну залишкової вартості більш ніж 12 000 моделей, охоплюючи історичну динаміку протягом останніх 30 років, виводячи статистичні прогнози на наступні 84 місяці. Для визначення техніки з найнижчими питомими витратами фахівці EquipmentWatch розглянули найпопулярніше обладнання, яке перепродавалося за період з березня 2020 року по лютий 2021 року. Моделі були розсортовані по їх відносній популярності, і для

кожної машини були розраховані питомі витрати протягом перших п’яти років експлуатації. «Ми дуже раді, що наша будівельна техніка відзначена настільки престижною нагородою, – кажуть в John Deere. – Ми докладаємо чимало зусиль, щоб зробити наші машини якомога більш надійними, ефективними та при цьому економічними, і висока оцінка визнаних експертів свідчить про те, що ми вибрали вірну стратегію».

Як зростання цін на сировину впливає на виробників сільгосптехніки Зростання цін на сировину сильно впливає на європейських виробників сільгосптехніки. Асоціація CEMA, що представляє інтереси європейської галузі сільгоспмашинобудування, опублікувала заяву, що стосується зростання цін на сировину. В Асоціації зазначають, що існує «чітко певний ризик того, що інфляція прискориться в найближчі тижні через нещодавнє різке зростання цін на сировинні товари». У заяві йдеться, що «неминуче підвищення цін на енергоносії відіб’ється на виробничих витратах і споживчих цінах. На жаль, для нашої галузі зростання цін на сировину стосується не тільки енергетики. Це впливає на всю сировину, необхідну для виробництва сільськогосподарського обладнання. Це особливо вірно стосовно ціни на сталь, яка за рік зросла більш ніж удвічі, з 550 євро за тонну до 1250 євро за тонну. В нашій галузі сталь, в залежності від типу обладнання, становить від 30 до 40% середньої вартості виробництва. Ціни на всі продукти нафтохімії також ростуть. Це стосується ST-пластика, використовуваного в нашій промисловості, ціни на який за шість місяців зросли на 70%. Кольорові метали, такі як алюміній і мідь, також сильно постраждали від цього загального зростання цін. З квітня 2020 року ціна на алюміній виросла на 50%. До цієї картини слід додати глибоку кризу електронних компонентів, яка торкнулася усіх галузей з березня. Хоча виробництво повернулося до рівня, що передує

пандемії, різке зростання попиту на електромобілі, побутову техніку і мобільні телефони призвело до дефіциту пропозиції, а, отже, до збільшення витрат по всьому ланцюжку створення вартості та в деяких випадках до затримок виробництва. Більш того, глобальна логістика сильно постраждала через несподіване відновлення. Також не вистачає суден і контейнерів. Ціна за контейнер потроїлася за останні місяці з 2500 до 7500 доларів. Це також призводить до додаткових витрат і затримок при імпорті запчастин і аксесуарів з Азії в Європу. Члени CEMA особливо стурбовані цим сильним сплеском інфляції, який, навіть якщо він був тимчасовим, впливає на них в той час, коли їх підприємства традиційно

досягають піку виробництва. Це невдале поєднання сезонності нашої галузі та інфляційного сплеску. У цьому тривожному контексті CEMA сподівається, що скасування всіх торгових обмежень на імпорт сталі та алюмінію в Європейський Союз, оголошена в кінці червня, обмежить зростання цін на сталь як для виробників, так і для споживачів. CEMA буде як і раніше уважно стежити за розвитком інфляції, адже, якщо вона стане структурною, це буде являти собою довготривалу загрозу поточному відновленню. Члени CEMA отримуватимуть інформацію в міру розвитку економічного середовища і, сподіваємося, її нормалізації до наступної осені».

AgroTech

19


В КИЄВІ ДО СЕЗОНУ ПРЕДСТАВИЛИ НОВИНКИ КОМБАЙНІВ Розповімо про новинки комбайнів, які були представлені на київській виставці Агро-2021. В цьому році на виставці представили як абсолютно нові, так і оновлені моделі з різних класів. Claas Lexion 8700

В рамках виставки була представлена модель Claas Lexion 8700 – найпотужніша в лінійці нового покоління. Нагадаємо, вперше нова лінійка Lexion була представлена в Україні влітку 2020 року, а на Агро-2021 комбайн представлений вже в максимальній комплектації та на гусеницях Terra Trac. У новому поколінні комбайнів були модернізовані практично всі системи. Комбайн здатний забезпечити збільшений потік врожаю, менші пошкодження і більш плавну подачу на два ротори. У комплектації – сучасна 4D-система очищення. Для комбайна доступний Cemos Automatic, що забезпечує автоматичну оптимізацію продуктивності комбайна. Головною зміною в кабіні є використання підлокітника, аналогічні встановлюються в комбайнах Tucano. Налаштування машини стали більш інтуїтивними. Lexion 8700 оснащений новим двигуном Perkins потужністю 571 к.с. Зерновий бункер 15 куб.м (у варіанті Terra Trac – 18 куб.м). New Holland CH 7.70

New Holland представив втілення своєї нової концепції комбайнів – модель CH 7.70 Crossover Harvesting. Новий комбайн CH7.70 об’єднує технологію сепарації Twin Rotor з м’яким обмолотом і максимальною пропускною здатністю. Відмітна особливість СН полягає в тому, що за обмолот маси відповідає 2-барабанна система, а за активну сепарацію – 2 поздовжніх ротори. За інформацією представників компанії, це дозволяє збільшити продуктивність комбайна до 25% в порівнянні з класичними барабанно-клавішними комбайнами. Двобарабанна система обмолоту включає барабан діаметром 600 мм – найбільший в сегменті, що забезпечує видатну продуктивність обмолоту. Великий барабан в поєднанні зі зручною увігнутою секцією забезпечує високу універсальність, дозволяючи адаптуватися до різних культур менш ніж за 20 хвилин. Швидкість барабана контролюється з кабіни за допомогою нового гідравлічного варіатора для важких умов експлуатації.

20

AgroTech

CH7.70 може бути обладнаний жатками Varifeed до 9,15 метрів, в тому числі і абсолютно нової 8,53-метрової версії, спеціально розробленої для цього комбайна. CH7.70 оснащений перевіреним двигуном Cursor 9, який розвиває 374 к.с. – на 34 к.с. більше, ніж CX6.90. Fendt Ideal 8

Fendt Ideal 8 приводиться в рух двигуном потужністю 538 к.с. В активі – подвійний ротор Dual Helix. При чому сам ротор один з найдовших на ринку: 4,84 м завдовжки та 600 мм в діаметрі. Ротор характеризується низькими вимогами до потужності та нечутливістю до різних умов посіву. Комбайн оснащується значним бункером до 17,1 куб.м. Для зручності використання, додаток IdealHarvest налаштовує комбайн: використовуючи камеру та акустичні датчики MADS, він автоматично регулює параметри ротора машини, швидкості обертання вентилятора і сита, для підтримки оптимальної продуктивності та ефективності. Завдяки новій конструкції IdealBalance, без будь-яких додаткових рухомих деталей, два профільовані піддони з роторними колекторами забезпечують рівномірний розподіл зерна в області очищення. При цьому реалізована компенсація нахилу до 15%. Massey Ferguson Ideal 7

Вперше Massey Ferguson Ideal 7 було презентовано в Україні у 2020 р., тепер же на виставці демонструвалася версія, оснащена гусеничною системою TrakRide. Massey Ferguson IDEAL 7 – однороторна машина із загальною площею сепарації 2,27 м². Комбайн має один з найдовших роторів в індустрії – 4,84 м, завдяки чому процес сепарації відбувається максимально якісно. Інноваційна система обмолоту Single Helix має дві секції по 4 суцільних бичі, разом 8 бичів, які дозволяють проводити обмолот близький до барабанної машини. IDEAL 7 оснащений 9,8-літровим двигуном AGCO Power потужністю 451 к.с. На машині встановлена трансмісія DriveCenter, яка дозволяє при будь-яких оборотах машини «м’яко» запустити комбайн.


Бункер – об’ємом 17100 л, а швидкість розвантаження 210 л/с. Кількість датчиків і електронного гідравлічного управління дозволяють комбайну повністю автономно працювати незалежно від кваліфікації механізатора. Deutz-Fahr C7206TS Extra Power Як і для більшості решти продукції Deutz-Fahr, дизайн машин розробляли італійці – ательє Джуджаро.

обмолоту. Місткість зернового бункера комбайнів серії C9000 складає 10500 літрів. Швидкість розвантаження складає 120 літрів в секунду. Кабіна Commander Cab V забезпечує хороший огляд і можливість спостереження за різальним апаратом. Палессе

Комбайни серії C7206 TS Extra Power оснащені 7,2-літровими двигунами Deutz потужністю до 366 к.с. (Stage 3A). Чотириступенева гідростатична трансмісія дозволяє підтримувати постійну оптимальну швидкість у різних умовах збирання врожаю. При цьому можлива постійна зміна швидкості за допомогою важеля, розташованого поруч з сидінням водія. У комбайні використовується нова система обмолоту. Широкий молотильний барабан діаметром 600 мм має ширину 1,52 м у 6-клавішних соломотрясів. Молотильний барабан укомплектований коробкою передач з електронним регулятором частоти обертання в діапазоні від 420 до 1250 об/хв. Система DGR (подвійне повернення недомолоту) складається з двох окремих систем повернення на домотий, по одній з кожного боку зернозбирального комбайна і перерозподіляє матеріал на підготовчому столі. Серія C7206 TS Extra Power має бункер місткістю 9500 літрів. Продуктивність розвантаження 90 л/сек, висота вивантаження – до 4,5 м. Нова кабіна Commander Cab V забезпечує відмінний огляд жатки та простору, зручну та ергономічну робочу середу. Deutz-Fahr C9306 TS

Двобарабанний комбайн GS12A1 PROFI – новинка на ринку України. У рух комбайн призводить 330-сильний двигун Cummins 6LTAA8.9-С325. Для оператора призначена комфортна кабіна Lux Cab, оснащена кріслом на пневматичній підвісці, новою кермовою колонкою і кермовим колесом, моноблоковим пультом управління комбайном, сучасним джойстиком, кольоровим екраном бортового комп’ютера, електрогідравлічним помічником включення передач, аудіосистемою. Комбайн отримав 9-кубовий бункер з роздільним розвантаженням зерна, в наявності автоматична централізована система змащення, половорозкидувач, модернізований соломоподрібнювач. Спустошення повного бункера відбувається менш ніж за 2 хвилини завдяки швидкості вивантаження 70 л/с. Для GS12A1 Profi доступні жатки для збирання зернових культур, пристосування для збирання ріпаку, жатки для збирання кукурудзи на зерно, транспортерні жатки, жатки для прибирання низькорослих культур, сої, зернові підбирачі, а також жатки для збирання соняшника. Lovol GM80

В рамках виставки був представлений топовий зернозбиральний комбайн Deutz-Fahr C9306TS. Нагадаємо, серія C9000 складається з чотирьох моделей: C9305TS, C9305TSB, C9306TS і C9306TSB. Машини відрізняються підвищеною продуктивністю та універсальністю при використанні на великих площах. 7,7-літровий двигун комбайна Mercedes Benz OM936 4V видає потужність у 381 к.с. Чотиришвидкісна гідростатична трансмісія дозволяє підтримувати постійну і оптимальну швидкість у різних умовах збирання врожаю. У серії C9000 похила камера обладнана принципово новою системою збільшення потоку Extra Feeding. Камера має велику довжину в порівнянні з традиційною конструкцією, що дозволяє використовувати різальні апарати великих розмірів. Молотильний барабан діаметром 600 мм і шириною 1,52 м обладнаний вісьмома бичами, які кріпляться гвинтами для полегшення установки та демонтажу, що дозволяє отримати відмінну якість

Lovol GM80 – це роторний комбайн, призначений для невеликих господарств і прибирання важкодоступних ділянок на невеликих полях. Роторна система обмолоту має просту конструкцію та оснащена системою безступеневого регулювання швидкості барабана. Пропускна здатність – 8 кг/с, продуктивність – до 1,3 га/год. Похила камера для рівномірної подачі маси на ротор – шириною 90 см. Завдяки простоті конструкції роторної системи, на комбайні застосовується мінімальна кількість приводних ременів. Система очищення комбайна має три каскади під обдувом, які очищають вимолочене зерно. Комбайн розрахований на збирання зернових, рису, кукурудзи та бобових культур. Потужність двигуна – 175 к.с. Зернова жатка – 3,2 метра, кукурудзяна – 4 ряди (опція). Висота вивантаження – 3 м, швидкість вивантаження – до 60 л/с. Шнек висувається гідравлічно.

AgroTech

21


10 ВАЖЛИВИХ ЗАКОНОПРОЄКТІВ, ПРИЙНЯТТЯ ЯКИХ ОЧІКУЄ АГРОСПІЛЬНОТА ДО КІНЦЯ 2021 РОКУ

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» підготувала ключові аграрні законопроєкти, розгляд та схвалення яких у найближчі місяці є важливим для ефективної роботи агросектору України. Пріоритетні законопроєкти, на прийняття яких очікують українські аграрії: Законопроєкт №5202 про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель. Метою законопроєкту є збільшення площі зрошуваних земель та обсягів вирощеної с/г продукції. Документ містить законодавчу базу для створення неприбуткових організацій водокористувачів. Це об'єднання фермерів, які будуть здійснювати управління внутрішньогосподарськими меліоративними системами, а також за власний кошт будуть ремонтувати, модернізувати та будувати нові зрошувальні системи, самостійно встановлюватимуть графік та об’єми подачі води на зрошення, та тарифи за послуги зрошення. Законопроєкт №2805-Д щодо фун­ кціонування та обігу аграрних розписок. Законопроєкт передбачає законодавчі зміни, які дозволять підвищити простоту у користуванні, ефективність, надійність аграрних розписок, а також розширити сферу їх використання. Це, в свою чергу, сприятиме покращенню доступу агровиробників до виробничих ресурсів та фінансування. Законопроєкт № 5438-1 про консолідацію земель. Суть законопроєкту полягає у впорядкуванні земельних ділянок та прав користування ними з метою формування цілісного масиву для раціонального обробітку земель та вирощування с/г продукції.

22

AgroTech

Законопроєкт №3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів. Він передбачає гарантії держави для отримання кредитів фермерами, що мають до 500 га в обробітку. Без такого інструменту фермерам буде вкрай тяжко конкурувати з іншими учасниками ринку. Законопроєкт №3012-д щодо паювання земель держпідприємств. Основна мета: забезпечити права працівників державних підприємств на земельні частки (паї) та зменшення корупційної складової при розпорядженні державними землями. Законопроєкт №3716 щодо удосконалення законодавчого врегулювання у сфері безпілотних повітряних суден цивільної авіації. Він забезпечує регулювання використання безпілотників (дронів) і зміни щодо їх реєстрації, а також, вноситься поняття «дистанційний пілот». Даний законопроєкт прямо зачіпає роботу агропідприємств, оскільки зростає використання безпілотників для виконання різних операцій в агросфері. Законопроєкт №3131-д або 5600 з виправленнями щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції. Він покликаний створити умови для ліквідації тіньових відносин у використанні земель с/г призначення та забезпечити рівне оподаткування доходів, одержуваних від такої землі всіма її власниками та користувачами. Законопроєкт №4601 щодо посилення

відповідальності осіб за порушення законодавства у сфері захисту рослин, у тому числі в частині застосування засобів захисту рослин, їх виготовлення, придбання, зберігання, транспортування з метою збуту та/або збут фальсифікованих засобів захисту рослин, шляхом збільшення розмірів штрафів та строків позбавлення волі з урахуванням ступеню та характеру суспільної небезпеки таких порушень. Законопроєкт №3680-д щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння. Документ має на меті усунути ряд положень, які ускладнюють проходження експертизи нових сортів рослин та їх державної реєстрації в Україні, що в результаті призводить до складного та довготривалого у часі процесу набуття прав на сорт, найшвидшого введення в обіг та доступу аграріїв до найновіших сортів/ гібридів. Законопроєкт №4219 щодо дозвільної системи у сфері господарської діяльності та спрощення доступу на ринки. Прийняття ЗПУ зменшить адміністративне навантаження на гравців аграрного ринку (аграріїв, виробників і дистриб'юторів насіння) при переміщенні насіння територією України завдяки введенню механізму звітування замість необхідності отримання карантинних сертифікатів майже на всі вантажі, і створює інструмент простеження за рухом насіння по території України.


АГРОВИСТАВКА “БИТВА ТИТАНІВ”

26-27 серпня під Полтавою пройшла “Битва Титанів”. Лівобережна Україна, 5 тематичних зон для демонстрації сільськогосподарської техніки, вітчизняні та іноземні гібриди – все це було на Битві Агротитанів під Полтавою! Тут були представлені: • сівалки та ґрунтообробна техніка; • обприскувачі та розкидачі; • комбайни та бункери перенавантажувачі; • борони та культиватори. Діяла масштабна виставкова зона, де можна було знайти: • фінансові та логістичні рішення для агропідприємств; • паливо-мастильні матеріали та компоненти; • ЗЗР та насіння; • елементи точного землеробства та малої авіації.

У заході брали участь близько 400 агрегатів і понад 1500 відвідувачів, які могли відвідати демонстраційні зони техніки, тест-драйв авто, вивчити безпілотники, роботи-обприскувачі та багато іншого. Представляємо вашій увазі невеликий фоторепортаж.

AgroTech

23


АГРО-ВІННИЦЯ 2021

7-9 вересня у Вінниці пройшла спеціалізована виставка сільськогосподарської техніки, технологій, обладнання та запасних частин. «АГРО ВІННИЦЯ» – це: • Головна виставкова подія у агропромисловому комплексі регіону. • Ефективна платформа для демонстрації найновіших галузевих досягнень. • Презентація нової техніки та устаткування, інноваційних рішень і технологій. • Масштабна польова демонстрація роботи техніки. • Зустріч ключових учасників агропромислового ринку. • Відкриття нових можливостей для розвитку локального і національного бізнесу. Виставкова площа була 24 000 кв. м. На виставці пройшла польова демонстрація найкращих зразків сільськогосподарської техніки. Були проведені різноманітні ділові заходи – форуми, конференції тощо. Що демонстрував АБА «Астра» на виставці «АГРО-Вінниця 2021» Вінниччина має один із найпотужніших серед регіонів України агропромисловий комплекс. Неодноразово впродовж останніх років Вінницька область посідала перші місця за обсягами та темпами виробництва зернових культур, цукрових буряків, картоплі, гречки, плодово-ягідної продукції, м’яса, молока, чисельністю поголів’я ВРХ та птиці. Саме в цьому регіоні один з провідних дилерів сільгосптехніки АБА «Астра» представила цілу низку агрегатів, серед яких:

24

AgroTech

Прес-підбирач Fendt Rotana

А ще компанія представила на виставці обладнання американського виробника Trimble. Новаторські та зручні у використанні технічні рішення Trimble для точної сільськогосподарської діяльності дозволяють керувати відразу всіма операціями, приймаючи рішення на основі даних у реальному часі та підвищуючи продуктивність, прибутковість і екологічність господарювання.

Культиватор Horsch Tiger 4 МТ

Передпосівний культиватор FraKomb

Новинку 2021 року ‒ квадрокоптер XAG теж можна було побачити на стенді. Роторне розпилення, розпилення гранул повітряним потоком, найкраща продуктивність за всю історію, подвійне позиціонування ‒ за допомо­ гою оптичної та RTK систем, що забезпечує ще вищу точність – все це зробило XAG надзвичайно популярним продуктом цього року. А ще в компанії можуть проконсультувати з питань аналізу ґрунту та технології MagGrow, що значно зменшує використання ЗЗР.


JOHN GREAVES ПРЕДСТАВИВ ТЕХНІКУ НА «АГРО-ВІННИЦЯ 2021» Вітчизняний виробник техніки для аграріїв компанія John Greaves взяв участь у сільськогосподарській виставці «АгроВінниця 2021». На виставковому стенді John Greaves представив більшість

зернозбиральної, ґрунтообробної та іншої спецтехніки, яку виробляє підприємство. Представляємо фотозвіт деяких інших представників, які брали участь у виставці.


МОТОРНІ ОЛИВИ fullpro HT LSPS 10W-40

Синтетична моторна олива Low SAPS для дизельних двигунів: підвищує ефективність системи DPF, забезпечує чистоту поршнів та мінімізацію рівня викидів.

ACEA E9/E7/E6; API CI-4; CUMMINS CES 20076/77; DEUTZ DQC-IV-10 LA / DQC TTCD; JASO DH-2; MBAPPROVAL 228.51, 226.9; MTU TYPE 3.1; DAF; RENAULT TRUCKS RLD-2 / RXD / RGD; MACK EO-N; MAN M 3477; VOLVO VDS-3

fullpro HT MSPS 10W-40

Моторна олива Mid SAPS для дизельних двигунів важкої комерційної техніки. Допомагає подовжити строк служби двигуна, покращує ефективність роботи систем обробки відпрацьованих газів DPF, DOC та EGR.

API CJ-4; CNH MAT 3521; CUMMINS CES 20081/20076; MACK EO-O PREMIUM PLUS; MAN M 3575; RENAULT RLD-3; VOLVO VDS-4

fullpro HT 10W-40

Моторна олива на синтетичній основі для дизельних двигунів. Технологія 3-кратного захисту забезпечує опір процесам окислення і утворення сажі, підтримуючи чистоту деталей двигуна і подовжуючи строк його служби.

ACEA E4/E7; API CI-4; CUMMINS CES 20078/77/76; DETROIT DIESEL DDC 93K215; DEUTZ DQC III-10; GLOBAL DHD-1; JASO DH-1; MACK EO-N; MAN M 3277; MB-APPROVAL 228.5; MTU DDC TYPE-3; RENAULT RLD-2; VOLVO VDS-3

fullmaster 10W-40

Моторна олива на синтетичній основі для дизельних двигунів. Захищає від корозії навіть в умовах використання пального з високим вмістом сірки.

ACEA E7; API CI-4; CUMMINS CES 20078; DEUTZ DQC III; GLOBAL DHD-1; JASO DH-1; MTU DDC TYPE 2; MACK EO-N; MB-APPROVAL 228.3; RENAULT VI RLD-2; VOLVO VDS-3; DETROIT DIESEL DDC 93K215

fullpro HT MSPS 15W-40

Моторна олива Mid SAPS для дизельних двигунів: покращує ефективність систем DPF, DOC та EGR; подовжує строк служби двигунів, забезпечує чистоту поршнів та мінімізацію рівня викидів.

ACEA E9; API CK-4/CJ-4; CAT ECF-3; CUMMINS CES 20086; DETROIT DIESEL DFS 93K222; DEUTZ DQC III-10 LA; MACK EO.S-4.5; MB-APPROVAL 228.31; MTU TYPE 2.1; RENAULT RLD-3; VOLVO VDS 4.5

fullpro HT CI-4 15W-40

Моторна олива для дизельних двигунів. Захищає деталі двигуна від зносу; покращує роботу як нових двигунів, так і двигунів з великим пробігом.

ACEA E7; API CI-4/SL; CAT ECF-2; CUMMINS CES 20078/77/76; GLOBAL DHD-1; MACK EO-N; MAN M 3275-1; VOLVO VDS-3; MB-APPROVAL 228.3; MTU DDC TYPE 2; RENAULT VI RLD-2; DEUTZ DQC III-10

УНІВЕРСАЛЬНІ ТРАНСМІСІЙНІ ОЛИВИ (UTTO) fulltrac FLUID Y 10W-30

Високоефективна трансмісійна олива (UTTO), спеціально розроблена для механічних та автоматичних трансмісій CVT, трансмісій «Power-Shift» та «Shuttle-Shift», осей, систем вологих гальм, кінцевих передач, гідравлічних систем сільськогосподарського та будівельного обладнання.

AGCO-ALLIS POWER FLUID 821XL; AGCO-Q-1826 (WHITEFARM); ALLISON C-4; API GL-4; CAT TO-2; CNH MAT 3505/3525/3540; FORD ESN-M2C43, ESNM2C48A,B, ESN-M2C53-A,B, ESN-M2C134-A,B,C,D; JOHN DEERE JDM J20C/D, JDM J14B/C, JDM J21A, JDT 303; MASSEY FERGUSON CMS M1135/1141/1143/1145; VOLVO WB101; ZF TE-ML 03E/03F/05F/06K

fulltrac FLUID X 10W-30

Багатофункціональна трансмісійна олива для механічних трансмісій, систем гідравлічних, барабанних і вологих гальм, кінцевих передач та валів відбору потужності у будівельній техніці та сільськогосподарських машинах.

ALLISON C-4; API GL-4; CASE MS 1210; CNH MAT3525; FORD ESN-M2C86-B/C, ESN-M2C134-D; JOHN DEERE JDM J20D/C; KUBOTA UDT FLUID; MASSEY FERGUSON CMS M1145/1143/1141/1135; ZF TE-ML 17E/06K/05F/03E

Високоефективні автомобільні оливи для систем передач, диференціалів та мостів, що працюють в екстремальних умовах.

API GL-5; MIL-L-2105D; MAN 342 M2; ZF TE-ML 05A, 7A,12E, 16B, 16C, 16D, 21A; ZF TE-ML 17B, 19B (SAE 80W-90)

Високоефективна олива для гідравлічних систем обладнання, сільськогосподарської та будівельної техніки і комерційного транспорту, які експлуатуються в широкому діапазоні температур навколишнього середовища.

DENISON HF-2/HF-1/HF-0; DIN 51524 Part 3 (HVLP); EATON BROCHURE 03-401-2010; EATON LUB. SPEC. E-FDGN-TB002-E; FIVES CINCINNATI P-70; ISO 11158 HL, HM, HV; JCMAS HK; SAE MS 1004; U.S.STEEL 126

Високоефективна олива для гідравлічних систем обладнання, сільськогосподарської та будівельної техніки і комерційного транспорту.

DENISON HF-2/HF-1/HF-0; DIN 51524 PART 2 (HLP); EATON BROCHURE 03-401-2010; EATON LUB. SPEC. E-FDGN-TB002-EJCMAS HK; FIVES CINCINNATI P-70; ISO 11158, HM; JCMAS HK; SAE MS1004; U.S. STEEL 126; GM LS-2

ТРАНСМІСІЙНІ ОЛИВИ fullgear HYP EP 80W-90 85W-140

ГІДРАВЛІЧНІ ОЛИВИ dura T 46

dura 46

ОХОЛОДЖУВАЛЬНІ РІДИНІ EXTENDED LIFE ANTIFREEZE

Концентрована охолоджувальна рідина подовженого строку експлуатації на основі етиленгліколю. Для застосування в системах охолодження двигунів легкових автомобілів, легких і важких комерційних автомобілів, сільськогосподарського та будівельного обладнання в будь-яку пору року.

ASTM D 3306; CUMMINS (ISBE двигуни); DEUTZ TR0199-99-1115; FORD WSS-M97B44-D; GM 6277M; JOHN DEERE; MAN 324 TYPE SNF; MB-APPROVAL 325.3; MWM 0199-99-2091; MTU/WARTSILA/WAUKESHA; KOBELCO/KOMATSU/LIEBHERR; RENAULT TYPE D; VOLVO; VW TL 774-F (G12+); DAF 74002

КОНСИСТЕНТНІ МАСТИЛА arga COMPLEX 2

Багатофункціональне консистентне мастило на основі літієвого комплексу в поєднанні з високоякісними оливами забезпечує неперевершений захист від зносу, іржі та корозії. Призначене для застосування в різних областях, в тому числі в промисловості, будівництві, автомобільній та сільськогосподарській техніці, що працює в умовах високих навантажень. Забезпечує подовжені міжсервісні інтервали.

NLGI 2; KP 2 KN30 (DIN 51502); L-XCDEB-2 (ISO 6743-9)

arga SUPER EP 2

Багатофункціональне консистентне мастило на основі літію в поєднанні з високоякісними оливами забезпечує неперевершений захист від зносу, іржі та корозії. Призначена для застосування в різних областях, в тому числі, в промисловості, будівництві, автомобільній та сільськогосподарській техніці, що працює в умовах високих навантажень.

NLGI 2; DIN KP 2 K-30; ISO 6743-9 L-XCCEB-2

ПМП ВІДАР Україна, м. Вінниця, Сабарівська, 4а тел./факс (0432) 691-293; 680-668; (067) 960-32-06 | e-mail: vidar97@ukr.net https://top20.ua/ru/vn/avto-moto/zapchasti-aksessuaryi/pmp-vidar.html | https://vidar-oil.0432.ua


МАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ, ЯКІ МОЖУТЬ ЗАСТОСОВУВАТИСЬ В ЯКОСТІ АЛЬТЕРНАТИВИ ОРИГІНАЛЬНИХ ОЛИВ. NEW HOLLAND

fullpro HT CI-4 15W-40 *

МОТОРНІ ОЛИВИ

CASE

CLAAS

AKCELA ENGINE OIL 15W-40 AMBRA MASTERGOLD HSP 15W-40

AKCELA NO. 1 ENGINE OIL 15W-40

AGRIMOT SDX 15W-40

fullpro HT MSPS 15W-40 AMBRA UNITEK 10W-40

AKCELA UNITEK 10W-40

УНІВЕРСАЛЬНІ ТРАКТОРНІ ТРАНСМІСІЙНІ ОЛИВИ (UTTO)

ПЛАСТИЧНІ МАСТИЛА

fullgear HYP EP 85W-140

AMBRA HYPOIDE 140 SAE 85W-140

AKCELA GEAR 135H EP 85W-140

fullgear HYP EP 80W-90

AMBRA HYPOIDE 90 SAE 80W-90

AKCELA GEAR 135H EP 80W-90

PLUS-50 15W-40

ENGINE OIL 15W-40 PREMIUM ENGINE OIL 10W-40

AGRIMOT PROTEC 10W-40

PREMIUM ENGINE OIL 15W-40 PREMIUM EXTRA ENGINE OIL 10W-40

AGRISHIFT MT 80W-90

EXTREME GARD 85W-140

HYPOID GEAR EXTRA 85W-140

EXTREME GARD 80W-90

AXLE OIL 80W-90

AGRISHIFT SYN FE 75W-140

fullgear FRM 75W-140

AGRISHIFT SYN FE 75W-90

fullgear LS 80W-90

AMBRA HYPOIDE 90 LS 80W-90, AMBRA AXF 80W-90

dura T 46

FS GEAR OIL 75W-90

AKCELA GEAR 135H EP LS 80W-90, AKCELA AXLEPOWER

AGRISHIFT BLS 80W-90

EXTREME GARD LS 90

AGRIHYD HV 46

HYDRAU-GARD 46 PLUS

HV HYDRAULIC OIL 46

HYDRAU-GARD 46

PREMIUM HYDRAULIC OIL 46

LS EXTRA GEAR OIL 80W-90

AMBRA HYDROSYSTEM 46 HV

AKCELA HYDRAULIC EXCAVATOR FLUID

dura 46

AMBRA HI-TECH 46 LL

AKCELA AW HYDRAULIC FLUID 46

fulltrac FLUID Y 10W-30

AMBRA MASTERTRAN ULTRACTION

AKCELA HY-TRAN ULTRACTION

fulltrac FLUID X 10W-30

AMBRA MULTI-G

AKCELA HY-TRAN ULTRA, AKCELA NEXPLORE

AGRISHIFT GA 12

HY-GARD

PREMIUM TRANSMISSION FLUID 10W-30

arga SUPER EP 2

AMBRA GR 9, AMBRA GR EXP

AKCELA MULTI PURPOSE GREASE 251H EP

AGRIGREASE EP2

GREASE- GARD PREMIUM

PREMIUM EP GREASE

AMBRA GR 75 MD, AMBRA MG2

AKCELA MOLY GREASE

HD MOLY GREASE

MOLY GREY GREASE

AMBRA HI-TEMP GREASE

AKCELA PREMIUM GREASE EP 2

GREASE- GARD PREMIUM PLUS

HI-LOAD BLUE GREASE

AMBRA ACTIFULL OT, AMBRA AGRIFLU OT

AKCELA ACTIFULL OT, AKCELA PREMIUM ORGANIC ANTIFREEZE

AMBRA ACTIFULL

AKCELA PREMIUM ANTIFREEZE

arga SUPER EPX 2 arga COMPLEX 2

ОХОЛОДЖУВАЛЬНІ РІДИНИ

MP ENGINE OIL 15W-40

AGRIMOT PROTEC FE 10W-30

fullgear FRM 75W-90

ГІДРАВЛІЧНІ ОЛИВИ

TORQ-GARD 15W-40

PLUS-50 II 15W-40

fullpro HT MSPS 10W-30

ТРАНСМІСІЙНІ ОЛИВИ

AGCO

AGRIMOT ULTRATEC 10W-40

fullpro HT 10W-40

fullpro HT MSPS 10W-40

JOHN DEERE

EXTENDED LIFE ANTIFREEZE SUPER ANTIFREEZE

AGRICOOL OAT 0

COOL GARD, JD COOL GARD II

AGRICOOL SI 100

* OPET FULLPRO HT CI-4 15W-40 доцільно використовувати в двигунах МТЗ та КАМАЗ

ПМП ВІДАР Україна, м. Вінниця, Сабарівська, 4а тел./факс (0432) 691-293; 680-668; (067) 960-32-06 | e-mail: vidar97@ukr.net https://top20.ua/ru/vn/avto-moto/zapchasti-aksessuaryi/pmp-vidar.html | https://vidar-oil.0432.ua

ANTIFREEZE ULTRA MEG ANTIFREEZE & SUMMER COOLANT

130121

F fullmaster TURBO 15W-40


IНВЕНТАРИЗАЦIЯ ЗЕМЛI: НАЙАКТУАЛЬНIШI ПИТАННЯ ЗА ТЕМОЮ

Часто у користувачiв виникають питання щодо того, що таке iнвентаризацiя, навiщо i скiльки разiв потрiбно робити, який порядок проведення. Але спершу зазначимо, для чого потрiбен цей процес: і нвентаризація проводиться з метою встановлення мі сця фактичного розташування земельної дiлянки, її розмiрiв, правового статусу, точної» площі’, визначення її цільвого призначення.

191919

client@forasland.com | 380 (99) 384 12 63 | forasland.com.ua www.instagram.com/@forasland | www.facebook.com/@forasland www.youtube.com/@foraslandLOZOVA MACHINERY ВІДКРИЛИ НОВИЙ НАПРЯМОК ВИРОБНИЦТВА

LOZOVA MACHINERY презентує новий напрямок – агрегати інжекційного внесення рідких добрив SOVEREIGN. Мета LOZOVA MACHINERY – підвищити рентабельність аграріїв за допомогою високоефективної техніки, тому бренд входить в новий для себе сегмент ринку і випускає топовий агрегат для оптимізації живлення рослин. Суть роботи SOVEREIGN полягає в інжекційних внесення добрив – внесення рідких добрив в ґрунт прямо в прикореневу зону рослин на глибину 5-6 см. Лінійка SOVEREIGN включає машини з шириною захвату 12 м, 15 м, 18 м і максимально 21 м! LOZOVA MACHINERY – єдина компанія, яка розробила агрегат з такою шириною захвату. Водночас в транспортному положенні він вписується в габарити всього 3х4 метра! «Спеціальні ін’єкційні колеса виготовлені з нержавіючої сталі та оснащуються 12 аплікаторами. Твердий сплав нержавіючої сталі та спеціальний гарт сприяють мінімального зносу голок для ін’єкцій. Потужна рама забезпечує надійне заглиблення голок на різних типах ґрунтів і з різними технологіями обробки ґрунту. Впорскування суміші відбувається при зануренні спиці через бічний отвір під тиском. Колеса повторюють рельєф поля, що забезпечує рівномірний розподіл добрив на необхідну глибину по всій площі. Зазначу, ще одна перевага – SOVEREIGN дозволяє диференційовано вносити добрива з автоматичним відключенням ліній при перекриттях», – розповідає про інноваційну конструкцію головний конструктор Олексій Гриненко. Основні технічні характеристики: - обсяг бака – 10 м3; - відстань між робочими органами – 250 мм; - норма внесення робочого розчину – до 1000 л/га. В результаті використання агрегату

30

AgroTech

SOVEREIGN, у рослин краще розвивається коренева система. Внесення добрив на глибину кореневого шару сприяє зміцненню і розвитку кореневої системи не на поверхні, а в нижчих шарах ґрунту. Хороше коріння забезпечує найкращу посухостійкість і живлення рослини. Важливою перевагою агрегату також є рівномірність і дотримання норм внесення. Даний спосіб підживлення дозволяє усунути вплив вітру на точність упорскування. Рослинні залишки не заважають добриву проникати в ґрунт і не забирають на себе частину азоту. Високий рівень рентабельності агрегату SOVEREIGN забезпечується шляхом зменшення загальної кількості проходів і відсутності втрат на випаровування. Також підвищується ефективність внесених добрив завдяки їх більш пролонгованої дії. В результаті виходить значна економія на добривах в порівнянні з поверхневим внесенням. Підіб’ємо підсумки: незаперечні переваги інжекційного внесення добрив за допомогою агрегату SOVEREIGN. При використанні SOVEREIGN рідкі

добрива легко досягають коренів, підсилюють ріст кореневої системи. За допомогою SOVEREIGN можна використовувати різні види добрив і активних речовин. Використовуючи SOVEREIGN, ви рятуєтеся від авралів в терміни внесення добрив, в агрегатах інжекційного підживлення збільшений період для внесення добрива. У порівнянні з традиційними обприскувачами та підкормами, SOVEREIGN дає кращі результати засвоєння добрив в посуху. Значно менші втрати чинної речовини в порівнянні з поверхневим внесенням, що дозволяє скоротити норму внесеного добрива. Можливість внесення точної кількості добрив при високих дозах. Зниження виробничих витрат на зберігання, доставку на поле, заправку. Пролонгована дія завдяки утворенню капсули, яка поступово віддає поживні речовини. Прем’єрний показ новинки відбувся 5 серпня на ДНІ ПОЛЯ LOZOVA MACHINERY-2021.


КОМПАНІЯ NICOLAS MAVAKO – НАДІЙНИЙ ПАРТНЕР

NICOLAS MAVAKO – українська компанія, яка займається проектуванням та виробництвом сількогосподарської техніки, навісного та причіпного обладнання, обладнання для тваринництва. NICOLAS MAVAKO – молода компанія, але вона вже зарекомендувала себе на ринку з гарної сторони. Тут створюють техніку, яка є надійною і доступною кожному. Керівництво компанії робить все необхідне,

щоб клієнти та партнери були задоволені у всіх вимогах і намірах. Співробітники компанії діють в контексті сьогоднішнього дня. І це не випадково, адже керівникові компанії Миколі всього 27 років. І ось в такому молодому віці він вже керує настільки великою компанією, причому вельми успішно. Плани директора серйозні та багатогранні. Стежитимемо за подальшими успіхами його компанії. Клієнтоорієнтованість Техніка MAVAKO допомагає клієнтам отримати великий урожай та збільшити прибутковість бізнесу. Висока продуктивність, тривалий термін експлуатації, комфортне обслуговування – це найважливіші критерії під час розробки нової техніки. Якість Якість є головним критерієм продуктів компанії. NICOLAS MAVAKO прагне постійно підвищувати якість техніки, послуг та сервісу. Адже якісна техніка означає, що клієнти зменшать свої витрати на обслуговування і будуть задоволенні роботою компанії. Командність NICOLAS MAVAKO підтримує і розвиває колективну культуру в компанії. Компанія веде відкритий та чесний діалог з клієнтами, працівниками і діловими партнерами. Завдяки цьому члени компанії можуть обмінюватись знаннями

і досвідом для вирішення різноманітних питань та завдань. При цьому кожен співробітник усвідомлює свою особисту відповідальність та внесок, який він робить у розвиток компанії і суспільства загалом. Інновації NICOLAS MAVAKO використовує ноу-хау і креативність для того, щоб допомагати клієнтам у досягненні успіху. Зменшення часу на виконання однієї операції та часу для обслуговування техніки – ключ для досягнення максимальної ефективності. Відповідальність Компанія несе відповідальність за свою техніку, тут завжди дослухаються до зауважень та пропозицій від клієнтів і партнерів. Як бачите, компанія дуже цікава для співпраці та подальшого партнерства. Бажаємо успіхів!

Україна, Київська область, м. Обухів, вул. Промислова. mavako.company@gmail.com | +38 098 332 43 30 | www.mavako.com.ua


ЛАВИНА ЦИФРОВІЗАЦІЇ ЙДЕ НА РИНОК СІЛЬГОСПТЕХНІКИ

Коли знаряддя управляє трактором, це приклад цифровізації. «Вплив цифровізації є повсюдним, і це вже не новинка, як це було на початку 80х років. Саме тоді GPS став доступний для цивільного використання, а бортова діагностика отримала широке поширення в автомобільних компаніях, – пише у своїй статті Джастін Робертс. – І сьогодні багато великих фермерів повністю усвідомлюють зміни та переваги цифровізації, а компанії по сільгосптехніці зайняті розробкою як програмного, так і апаратного забезпечення». У н ед а в н ь ом у і н т е р в ’ ю Й о з е ф Хорстманн, директор (який йде на пенсію) з розвитку компанії Krone, зробив цікаве спостереження: механічні машини більше не зможуть збільшуватися у розмірі. Існують юридичні обмеження на їх фізичний розмір, якщо власники хочуть пересуватися по дорогах без супроводу. Цей факт підштовхнув Krone та інших виробників сільгосптехніки до того, щоб заглянути всередину машини та шукати способи підвищення загальної ефективності, а не просто спробувати запхати кілька додаткових «коней» під капот. Хорстманн зазначив, що його компанія вже бачить переваги в синергії роботи оператора та обладнання, які може принести цифровізація. Він упевнений, що багато клієнтів не стануть купувати машини, якщо у них немає електроніки, пропонованої конкурентною фірмою. Ця думка підтверджується недавнім опитуванням у США, в якому майже половина опитаних компаній вважала, що зростання виторгу від точного землеробства у 2021 році складе від 2% до 7%. Багато з цих респондентів були дилерами та виробниками електронних систем, а не виробниками обладнання. За словами Хорстманна, виробники повинні бути готові до використання технологій нового цифрового світу. У відповідь на критику про те, що в трактори вбудовано занадто багато технологій, багато з яких можуть ніколи не стати в пригоді, він зазначає, що, по-перше, технології потрібно впроваджувати правильним чином, а, по-друге, навчати фермерів працювати з електронікою і пропонувати найбільш підхожі системи для конкретного господарства. Krone не виробляє трактори, але випускає навісне обладнання, здатне підвищити продуктивність трактора, якщо обидві машини зможуть взаємодіяти одна з одною. Наприклад, потрійні косарки, де управління секціями та управління поворотною

32

AgroTech

смугою за допомогою GPS підвищує загальну продуктивність і знижує витрату палива коштом автоматичного управління трьома косарними рядами. Таким чином, знаряддя бере на себе деякий контроль над трактором, ідея, відома як Управління агрегатом трактора, інакше відома як TIM. І Kubota, і Deutz Fahr стверджують, що є лідерами в цій галузі автоматизації, і обидві компанії вибрали рулонний прес-підбирач як ідеальне місце для старту. Велика частина виробників сільськогосподарської техніки прийняла ISOBUS як стандартний протокол для обміну даними всередині сільськогосподарських машин і між ними. ISOBUS – це загальна назва стандарту ISO 11783, яким керує робоча група Німецької асоціації виробників механічного обладнання – VDMA. Дані, створені системами ISOBUS, зажадають обміну між машинами, і саме тут платформа Agrirouter вступає в гру. Платформа, через яку машини можуть спілкуватися одна з одною, а також з адміністрацією ферми або дилером тракторів, основа підключення системи. Щоб розробити та розширити ці протоколи, основна група компаній і організацій об’єдналася у Фонд сільськогосподарської електроніки (AEF) у 2008 році. Звичайно, можливість підключення не обмежується внутрішніми мережами. Зовнішні мережі, такі як GPS і Інтернет,

також відіграють важливу роль. Автоматичне керівництво і збір, запис і використання даних, отриманих в польових умовах, – це друга хвиля цифрової революції. Хоча тваринники менш схильні складати карти врожайності, цифровізація потрібна при заготівлі кормів. Так, Хорстманн зазначає, що кормозбиральний комбайн може бути оснащений датчиком, що реєструє вміст сухої речовини, крохмалю, сирого білка під час прибирання на додаток до показників врожайності. Реєстрація вмісту вологи за допомогою міток на великих квадратних тюках була взята на озброєння торговцями в США, які можуть стягувати плату на основі сухої речовини (DM), а не кількості тюків. Використовуючи вже наявну технологію, цілком реально в недалекому майбутньому продавати тюки силосу на основі відомої якості, а не на основі припущень. Великий крок вперед як для продавця, так і для покупця. Є відчуття, що ми знаходимося на початку лавини нових методів і систем, які швидко охоплять сільське господарство в тому вигляді, в якому ми його знаємо. Однак всі ці технології не безплатні та не особливо дешеві. Після того, як ажіотаж щодо нової електроніки затих, приходить розуміння того, що за ці розробки потрібно платити, а персонал необхідно навчати для максимальної користі від цифрових новинок».ЕФЕКТИВНІСТЬ «НІТРОАМОФОСКИ-М» ПІДТВЕРДЖЕНА МІЖНАРОДНИМИ НАУКОВИМИ СЕРТИФІКАТАМИ Українську «Нітроамофоску-М» не випускають з уваги науковці, які досліджують вплив добрива на різні сільськогосподарські культури та його ефективність. Вже зараз за темою вивчення ефективності добрива «Нітроамофоска-М» на сої, озимих пшениці та ріпаку видано 38 наукових праць, в тому числі 23 закордоном. Такі дослідження щодо нашого NPK проводять на базі Львівського національного аграрного університету.

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент, міжнародний викладач Руслана Панасюк кілька років присвятила вивченню ефективності «Нітроамофоски-М»: «У цьому добриві нас зацікавив його хімічний склад. Оскільки крім азоту, фосфору та калію там містяться також інші важливі мікроелементи для росту та розвитку рослин: сірка, кальцій, молібден та ін. На сьогодні в технології вирощування культур, крім NPK, важливе місце займають також мікроелементи. Для прикладу, кальцій сприяє тому, що краще розвивається коренева система, жаростійкість підвищується. Внесення такого елемента, як сірка, забезпечує одержання високобілкових врожаїв, дає стійкість рослинам до шкідників...». Результати досліджень вражають, наприклад, на сої: «Це NPK позитивно впливає на всі показники продуктивності рослини: на формування кількості бобів, прискорюється швидкість проростання, добре впливає на висоту рослини, на якість культури. Якщо простими словами – це хороше добриво!» – пояснює Руслана Панасюк. А тепер NPK від «Тетра-Агро» отримало ще й десятки апробацій (визнання результатів проведених досліджень) в майже 30

34

AgroTech

країнах світу під час наукових конференцій. Зокрема, в Японії, Китаї, Франції, Польщі та ін. Про це повідомила Руслана Панасюк: «Це підтвердження, що наші дослідження «Нітроамофоски-М» мають визнання не лише в Україні, а й на міжнародному рівні. Тобто наші дослідження висвітлюються в публічному світлі в світі». Довідка: Компанія «Тетра-Агро» – провідний український виробник мінерального добрива. Серед клієнтів – сотні українських агрокомпаній з різних регіонів країни, провідні агрономи яких підтверджують якість нашої продукції. Завдяки довготривалим випробування та дослідження, команда «Тетра-Агро» розробила універсальне азотно-фосфорно-калійне добриво «Нітроамофоска-М» (NPK 9:18:22, яке оптимальне для кислих ґрунтів). Цього року компанія розробила та випустила на ринок NPK 3:20:20 для різних типів ґрунтів, торік – NPK 8:20:25. Також у лінійці «Нітроамофоска-М» є такі комплексні мінеральні добрива як NPK 15:15:15, NPK 7:17:21, NPK 16:16:16. Виробничі потужності розташовані у місті Червоноград Львівської області.

Адреса виробництва: Львівська область, м. Червоноград, вул. Львівська, 71 e-mail: tetra-agro@ukr.net (032) 494-34-20 | (067) 313-77-17 (093) 134-94-06 | (066) 133-26-77 www.tetra-agro.com.uaМАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

ДЛЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТА КОМЕРЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ

Трегуб Віктор Васильович, директор ПМП ВІДАР ПМП ВІДАР офіційний ділер компанії O PET Lubricants

Opet Fuchs Madeni Yağ A.Ş. – одна з найбільших промислових компаній Туреччини, є частиною індустріальної та сервісної групи – Koç Holding (Коч Холдинг). Виробляє та реалізує автомобільні та промислові мастильні матеріали, засоби з догляду за автомобілями, а також надає післяпродажні послуги. Виробничі потужності обсягом 60 000 тон готової продукції на рік розташовані в індустріальному регіоні İzmir, м. Aliağa. Система менеджменту Компанії та її виробничих активів відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001, 14001, 14064, 16949, OHSAS 18001. Мастильні матеріали та технічні рідини Opet мають допуски та відповідають специфікаціям виробників техніки CASE, NEW HOLLAND, JOHN DEERE, AGCO, CLAAS, MAN, VOLVO, FORD, MERCEDES-BENZ та багато інших. Підтвердженням якості олив Opet є їх заводська заливкав Туреччині при виробництві техніки New Holland і Case (Türk Traktor), Ford Truck (Ford Otosan), Otokar. Кваліфікований персонал сучасної власної лабораторії, оснащеної всім необхідним обладнанням та акредитованої Турецькою Акредитаційною Агенцію TÜRKAK за стандартом TS EN ISO/IEC 17025, проводить більше 300 тис. тестів на рік, які включають вхідний контроль якості сировини, контроль якості готової продукції, тестування упаковки, науково-дослідницькі роботи по створенню нових рецептур та аналіз відпрацьованих олив в межах сервісу Fullcheck LAB. Лінійка продукції Opet містить у собі широкий асортимент моторних, трансмісійних, редукторних та гідравлічних олив, антифризів, гальмівних рідин та консистентних мастил, який дозволяє повністю задовольнити потреби приватних та корпоративних споживачів щодо обслуговування легкових та вантажних автомобілів, сільськогосподарської техніки, мотоциклів та водяного транспорту.

ПМП ВІДАР Україна, м. Вінниця, Сабарівська, 4а тел./факс (0432) 691-293; 680-668; (067) 960-32-06 e-mail: vidar97@ukr.net


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.