Czata Mini 1/2008

Page 1

Czata – MINI (wznowiona)

apewne chodzą Ci właśnie po głowie myśli związane z istnieniem Mini Czaty. Zapewniamy, że egzystencja istnienia materialnego tych kartek papieru polanego tuszem nie została naruszona, i w żaden sposób nie koliduje z rzeczywistością uniwersum, tak więc możesz wyzbyć się wszelakich wątpliwości, ponieważ właśnie trzymasz w rękach Majową CzatęMINI! [powiedzmy, że wszyscy klaszczą]

Z

Wydarzyło się...

Nr 1/08 – Maj 2008

naszego szczepu zasilili szeregi zarówno kadry jak i uczestników. Kurs był krótko trzymany silną męską ręką oboźnego – dh Rojka. W przygotowania kursu włączyła się również dh Natalia. „Wyjazd” zakończył się bardzo owocnie – wszyscy uczestnicy z naszego szczepu (dh Patrycja, dh Aga, dh Młody, dh Sarnek oraz dh Laura) ukończyli kurs pomyślnie. Gratulujemy!! (trochę spóźnione, ale ważne, że w ogóle☺) (Natalia)

DMB

Wszystko od początku 2008r. Hm…trochę tego jest, ale zawsze powtarzałem, że im szybciej pójdziemy, tym szybciej będziemy szli, więc:

WOŚP Po raz kolejny (10) braliśmy udział w Wielkiej orkiestrze świątecznej pomocy. Tym razem z naszego szczepu pieniądze zbierali dh Jeremi w Nawojowej Górze oraz dh Natalia w Tenczynku. Dzięki hojności(:D) mieszkańców zebrali oni w sumie ponad 2 tysiące złotych (Natalia)

Zimowisko W pierwszym tygodniu ferii w Sance, odbyło się strasznie fajne, 4 dniowe zimowisko organizowane przez dh Mrocznego dh Rojka i dh Misty. Plan pracy był na tyle przemyślany, iż wydawało się że nikt specjalnie nie żałował☺

(Sprytny)

Kurs zastępowych Nauka, nauka, nauka…. Pomimo ferii zimowych komenda naszego hufca postawiła na szkolenie. W dniach 4-7 luty 2008r w Nawojowej Górze odbył się kurs zastępowych. Członkowie

Tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej obchodziliśmy na wspaniale przygotowanym przez druha Rojka kominku, który odbył się w sobotę 23 lutego w Krzeszowicach. Kominek skłonił nas do refleksji nad naszym harcerskim życiem oraz pozwolił połączyć się w myśli bratniej ze skautami z całego świata. Fajnie, nie? (Natalia)

Łazy W dniach 7 do 9.03.2008 3DW „Dzikie Pola” wybrała się na krótki wyjazd do Łaz. Sprawozdanie z tego wyjazdu znajdziecie na www.3dw.harc.pl (Natalia)

Beskid Mały Na zapoczątkowanie sezonu turystycznego wybraliśmy się na organizowany przez nasz hufiec wypad w góry. 12 i 13 kwietnia to dwa dni spędzone na wędrówce śladami Jana Pawła II. Przeszliśmy w sumie 25km z ciężkimi plecakami na plerach, co nie przeszkodziło nam w świetnej

zabawie. Czuwała nad nami czynna służba sanitarna (dh Natalia, dh Rojek, dh Krzyś) (Natalia)

Sprzątanie świata Dnia pańskiego 26 kwietnia z racji Dni Ziemi harcerze z Tenczynka wpadli na genialny pomysł posprzątania własnej okolicy. Akcja rozpoczęła się rano w sobotę. Uzbrojeni w worki na śmieci i gumowe rękawiczki harcerze ruszyli uporządkować swoja miejscowość. Udało się uprzątnąć Centrum Tenczynka oraz kawałek ul. Jana III Sobieskiego oraz górkę Sieradzką. Wszystkie zebrane śmieci zostały skrupulatnie posegregowane. Na koniec harcerze uraczyli się odrobina słodyczy i zadowoleni ze zwycięstwa moralnego i świadomości prośby polepszenia świata rozeszli się do domów ;) (Mroczny)

Bieg na Orientację 26 kwietnia na sztolni w Krzeszowicach odbyło się pierwsze spotkanie sekcji biegów na orientacje, a zarazem pierwszy trening. Liczni zebrani harcerze mieli do wyboru dwie trasy: zaawansowana, gdzie mogli pokazać, na co ich naprawdę stać i tzw. turystyczna gdzie szybko można było nauczyć się obsługiwać kompas i mapę. Na trasę zaawansowana wybrało się 6 śmiałków. Trzeba przyznać że trasa nie była łatwa i miała długość 5,4 km. pierwsze miejsce zajął Krzysztof Mitka [z czasem 63 min]. Po męczącym biegu wszyscy uczestnicy posilili się kiełbaskami niestety nie spod ręki Bartosza Zawiszy który zapoczątkował tradycję ale i tak dobrą. Wypili wodę, obgadali trasę i wrócili do domów ;] (Mroczny)

1


przygotuje dla was coś. Wiadomo tylko ze nie może was tam zabraknąć!

Dni hufca

(Natalia)

Jak co roku Hufiec Nasz Cudowny obchodził swoje Dni. (17,18 maj) Tym razem zaczęło się od biegu na orientację, które jak wiemy mają tendencję do bycia coraz trudniejszymi, następnie był apel, a po nim festiwal, który odbył się bądź co bądź na wysokim poziomie muzycznym☺ Następnego dnia odbyły się konkursy dla zuchów i turniej siatkówki, piłki nożnej oraz rajd rowerowy.

Wydarzy się… Obóz Jak już wszem i wobec wiadomo szykuje się niezła jumpreza jaką jest Obóz! Odbędzie się on w dniach od 29 czerwca do 14 lipca, i biorąc pod uwagę okoliczności, jakie mają nastąpić na tym obozie będzie… fajnie:D. Mianowicie rozkładamy się koło morza w miejscowości Pogorzelica(Ktoś zna, to proszę o komentarz na adres podany niżej) koło Kołobrzegu, jedziemy z hufcem Wadowice, a z tego co wiem, to tenże hufiec jest równy, i… no reszty nie zdradzam, bo ma to być przecież niespodziewanka :D Chcesz się przekonać, to jedź! (Sprytny) Ogłoszenie apropos obozu: Całkowity koszt obozu to 800zł, ale dzięki naszemu kochanemu hufcowi odpłatność rodziców wynosi tylko jedyne 650zł , a w przypadku zgłoszenia w czerwcu 700zł.

Kozacoteka Tak właśnie. Kozacoteka, czyli coś jak dyskoteka, rockoteka czy jakieś inne –teka, tyle że z kozacką muzą. Na razie jest planowana na 7.06. aczkolwiek termin może niespodziewanie ulec zmianie.(ale się rymło:D) Serdecznie zapraszamy!:)

(Sprytny)

Dział Bynajmniejnienajważniejszy Dział ten został stworzony do wyegzekwowania oraz unicestwienia złych mocy (Seek and destroy! tu du tu du du du! Metallica:D) wynikających z niedosypiania, niedojedzenia, niezrozumienia, nienawiści, niezdania, itp. Słowem: Jesteś wkurzony to przeczytaj a złe moce znikną! Zapamiętaj to bo nie powtórze☺

Głupi żart: Wariat idzie ulicą. Nagle spotyka go drugi wariat. - Cześć! Po co Ci te dwa widelce powiązane sznurkiem i przewieszone przez szyję? - To nie żadne widelce, to lornetka. - Serio? Daj popatrzeć! Wariat bierze widelce i wbija koledze w oczy. - Nic nie widzę! - Bo to trzeba wyregulować!

ZDJĘCIE NUMERU

Dzień dziecka Darmowe żarcie! Cukierki! Lizaki! Karuzela! Zabawa! Dwoma słowami DZIEŃ DZIECKA odbędzie się niebawem. Z przewidzianych atrakcji będzie na pewno puszczanie kaczek na Krzeszówce, konkursy, i dużo słodkiego☺ (z tą karuzelą to żart oczywiście:D) (Sprytny)

Bieg na stopień Wkrótce! BnS! Przygotujcie się! Bez wysiłku można zdobyć 1 lub dwie belki na patkach! Wystarczy przeglądnąć wymagania na stopnie (ochotniczka/młodzik i tropicielka/wywiadowca), przypomnieć sobie to co przecież i tak już wiecie i przyjść! (data jeszcze nie znana) do dzieła!

Uwaga! Obraz ten może wywoływać zaburzenia osnowy rzeczywistości! Jeżeli po spojrzeniu na ten obraz nagle zasłabłeś -aś, a wstając przyglądał Ci się demon z dowolną ilością dowolnych narządów prosząc o wskazanie drogi na Zakopane, jest to całkiem normalne, nie przejmuj się. A przy okazji taki demon zdaje się stoi właśnie za Tobą. <hahaha>

(Natalia)

Biwak hufca Któregoś pięknego dnia(13-15.06.08r.), gdzieś na naszym pięknym Ziemskim globie, ktoś

Wszystko to, co przeczytaliście lub nie, tego byście i tak nie przeczytali gdyby nie wspaniały zespół redakcyjny! W składzie: dh Natalia Dąbek i dh Piotr Mitka (Sprytny). W tym numerze gościnnie również: Krzysztof Mitka (Mroczny). 2 I Ty możesz pisać Czatę!! Już dziś napisz, zadzwoń, przyjdź, nadaj telegram… do Natalii lub Sprytnego i pisz razem z nami! Wszelkie skargi, prośby, zażalenia, zakochania, odkochania… w sprawie Czaty możecie wysyłać na adres: Latarka91@interia.pl Przesyłajcie również sugestie na temat Czaty, aby była ona wciąż ulepszana!


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.