Page 1

KATALOG PRODUKTÓW DLA HOTELI

2014


nowości

Szanowni Państwo, Od wybuchu kryzysu gospodarczego na świecie w 2008 r. planowanie jakiegokolwiek nowego biznesu było bardzo trudne. W Polsce, siłą rozpędu spowodowanego dostępnością znacznych sum pieniędzy pochodzących z dotacji unijnych, było nieco inaczej. Niemniej jednak, lata 2011–2013 były, szczególnie dla nowo zbudowanych hoteli, niełatwe. Mniejszy ruch konferencyjno-szkoleniowy i obcięcie funduszy na sektor HoReCa w polskich rodzinach postawił hotele w trudnej sytuacji. Na szczęście w sektorze przemysłu i usług rozpoczyna się koniunktura. Nie można tego powiedzieć jeszcze niestety o wydatkach obywateli. Te zaczną rosnąć od przyszłego roku, gdy wzrost gospodarczy nabierze rozpędu. Hotele potrzebują, jak żadna inna branża, dobrze zarabiających obywateli. Bez ich pieniędzy nie można będzie już budować kolejnych obiektów. Opieranie się na ruchu biznesowym nie wystarczy. Wzrost pensji nastąpi, i to bardzo szybko, dlatego nowe hotele będą powstawały w jeszcze większej liczbie, niż w ostatnich latach. Oczywiście zmieni się ich styl, zwiększy się istotnie znaczenie wzornictwa i designu. Idąc za tym trendem poświęciliśmy w tegorocznym Katalogu Produktów dla Hoteli sporo miejsca wzornictwu i trendom w projektowaniu wnętrz. Z przyjemnością prezentujemy także wybrane produkty i usługi dla hotelarstwa. Zachęcamy do lektury, Zbigniew Bugaj Redaktor Naczelny

Spis reklam 3

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

5

Invest Hotel

37

Fabryka Dywanów Agnella

39

Hilding Anders

61

Ada Cosmetics International

63 Kessel 83 Elavon 85

Salto Systems

91 Avtek 99

Epson Europe

105

Wincor Nixdorf

110 Akademia Menedżerów Hotelarstwa 121

Tomasz Miszczak Tableart

123

Unilever Food Solutions

125 Krośnieńskie Huty Szkła „Krosno” 143

World Hotel

145

Szkolenia wewnętrzne IRH

Spis prezentacji:

62 Kessel 72 Kriomedpol 80-81 Viessmann 82

KATALOG PRODUKTÓW DLA HOTELI

Elavon

92-93 Vidis 94

Epson Europe

95

Media Management Europe

2014

96 Instalsat 104

Wincor Nixdorf

106

LSI Software

107 Mc Comp 120

Tomasz Miszczak Tableart

122

Unilever Food Solutions

124 Krośnieńskie Huty Szkła ”Krosno” 126 Plastmet 127

Uzdrowisko Wysowa

141 Saint-Gobain Construction Products 142

Stegu

149 Husqvarna

Spis treści: 20 Wnętrza 54 Łazienka 66

Welness & Spa

76 Infrastruktura techniczna 88

Internet i Multimedia

Okładki:

100 Technologie Informatyczne

Polmaster Contract Interiors

II

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

112 Gastronomia

41

Astrini Design

IV

Stegu Group

42

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T

Kolorowe wkładki:

43

House & more

Nova Group

36

Fabryka Dywanów Agnella

38

Hilding Anders

40

44 Kopp 60

4

Ada Cosmetics International

Mc Comp

132 Czystość i służba pięter 138 Technologie budowlane i wykończenia 146

Otoczenie hotelu i restauracji

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


nowości

Meble DUE DUE – to meble zaprojektowane przez Dorotę Koziara z myślą o istocie dialogu. Proste w formie estetycznie wpisują się w krajobraz naszych miast. To zaproszenie do zatrzymania się na moment i poświęcenia chwili czasu na interesującą rozmowę. To świetna aranżacja miejsca do gry z dzieckiem w warcaby czy w szachy z przyjacielem a może nawet dopiero co poznanym przechodniem.

Możliwości ich adaptacji jest wiele, jedyne, co może nas ograniczać to nasza wyobraźnia. Materiał, z którego wykonane są meble, to laminat poliestrowo-szklany produkowany na najwyższej jakości ekologicznych surowcach według autorskiej technologii polskiego producenta.

www.astrini-design.pl

Wazon Simple 9206 - 19 cm.

PIĘKNE SZKŁO DLA HOTELI

6

KROSNO w ofercie dla segmentu HoReCa przygotowało szeroki wachlarz wyrobów, niezbędnych do wyposażenia obiektów gastronomicznych i hoteli. Oprócz podstawowych wyrobów, takich jak kieliszki, szklanki, pokale, posiadamy również wazoniki na stoliki w różnych wysokościach oraz kształtach.

www.krosno.com.pl www.sklep.krosno.com.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


Meble ogrodowe i tarasowe dla hoteli

nowości

Najważniejszym trendem w meblach ogrodowych jest nadawanie im form typowych dla modeli wewnętrznych. Dzięki temu w ogrodach i na tarasach pojawiły się nie tylko ciekawe stylistycznie modele, ale też coraz bardziej wygodne. Obecnie królują tu kilkuosobowe, modułowe sofy o miękkich wyściełanych poduszkami siedziskach i oparciach, rozłożyste fotele i różnego rodzaju stoliki kawowe. Zestawy wypoczynkowe wraz z akcesoriami tworzą zewnętrzną strefę wypoczynku, letni salon, w którym wygodnie spędzić można każdą wolną chwilę. Meble o eleganckich, nawiązujących do klasyki liniach powstają z wytrzymałego plecionego eco-rattanu. Natomiast meble nowoczesne marki MILOO wykonane są przy użyciu najlepszych technologii produkcji oraz materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Zamieszkaj w ogrodzie!

Radosław Krajewski Project Manager, HOUSE&more

www.miloo.eu www.houseandmore.pl

Parma – rewolucyjna płytka z fugą

Cegłopodobna płytka gipsowa Parma to rewolucyjny produkt na rynku okładzin ściennych – płytka połączona z fugą. Ze względu na unikalną konstrukcję, Parma jest nie tylko niezwykle prosta w montażu, ale efekt po położeniu zachwyca strukturą, nadając wnętrzom wyjątkowego charakteru. Parma idealnie sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Płytka występuje w jednym odcieniu kolorystycznym - białym, jednak można z powodzeniem przemalować ją na dowolny kolor.

WWW.STEGU.PL KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

7


nowości

Clay by SALTO Clay by SALTO to proste w obsłudze, bezpieczne, bezprzewodowe rozwiązanie kontroli dostępu cloud-based, przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, które znacznie zwiększa elastyczność użytkowników w zakresie zarządzania dostępem. Rewolucyjne pod względem funkcjonalności oraz walorów użytkowych, oferuje także nowoczesny styl. Raportowanie w czasie rzeczywistym do aplikacji Clay łączy kontrolę i wygodę, dzięki kombinacji intuicyjnej, bardzo łatwej w obsłudze platformy oprogramowania z bardzo wysokiej jakości, stylowymi urządzeniami, które szybko można zainstalować.

Jest to przełomowy produkt oferujący MŚP bezprzewodową, elektroniczną kontrolę dostępu, zapewniający nieporównywalnie lepszą funkcjonalność niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań mechanicznych, uwzględniający elastyczny system zarządzania, który nie wymaga instalacji oprogramowania ani ponoszenia kosztów tradycyjnego przewodowego systemu. W W W. M Y - C L A Y. C O M W W W. S A LT O S Y S T E M S . C O M

więcej na:

Innowacyjne odwadnianie powierzchni w łazience Odpływ ścienny Scada z pokrywą do wklejenia płytki dostępny z podświetleniem LED w czterech opcjach kolorystycznych: czerwonej, niebieskiej, zielonej i RGB oraz bez podświetlenia. Pokrywa do wklejenia płytek czyni odpływ praktycznie niewidocznym i nadaje łazience eleganckiego charakteru. Najwyższa jakość materiału, nóżki montażowe ułatwiające zabudowę, niewielka wysokość zabudowy wynosząca 80 mm do krawędzi płytki gwarantują pewną zabudowę, zarówno w nowych budynkach jak i podczas renowacji istniejących instalacji. Przepustowość odpływu wynosi 30 l/min z progiem 20mm. Cena: z podświetleniem LED – 1440 PLN netto

W W W.K E S SEL .PL

Komory chłodnicze Viessmann

Wraz ze swoją dużą funkcjonalnością komory chłodnicze i mroźnie marki Viessmann są zaprojektowane do wykorzystania w wielu dziedzinach: produkcji spożywczej, w supermarketach, handlu, fabrykach, środkach transportu, jak również w zakładach gastronomicznych i hotelach. Dostosowane do najwyższych wymagań rynku i przemysłu charakteryzują się szczególną wytrzymałością, ponadprzeciętną higieną oraz wysokim komfortem użytkowania. Odkryj z nami niezawodny wymiar najwyższych technologicznych i higienicznych osiągnięć w chłodnictwie! W W W. V K AG . D E

8

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


nowości

Mc Comp S.A. udostępnił hotelarzom nową wersję programu hotelowego Prohot4
 Prohot4 odpowiedzialny jest za prowadzenie recepcji hotelowej, zarządzanie rezerwacjami, sprzedaż w recepcji, rozliczenia pobytów, monitoring stanu pokoi i obłożenia hotelu. Wraz z aktualizacją, klienci zyskali nowe bezkonkurencyjne funkcjonalności. Oprogramowanie Mc Comp S.A. zyskało możliwość zarządzania siecią WiFi obiektu. Gwarantuje ono, w zakresie obsługi sieci dla gości, m.in.: • wydawanie “biletów” dostępowych, kontrolę limitu czasu i aktywnych połączeń • aktywację i dezaktywację dostępu do sieci powiązaną z meldunkiem. Zarządzanie siłą i jakością sygnału, różnymi dla pokoi hotelowych, lobby i restauracji oraz sal konferencyjnych. Dla lokalnych administratorów zaś możliwość wyłączenia dostępu do Wi-Fi oraz raportowanie wykorzystania sieci Wi-Fi.

Czwarta wersja produktu zyskała również nowy interfejs użytkownika, nawiązujący stylem do Modern User Interface. Nowa wersja współpracuje z pozostałymi modułami przeznaczonymi do planowania i rozliczenia bankietów wraz z obsługą sal bankietowo-konferencyjnych, sprzętu i wyposażenia oraz usług towarzyszących. Obsługi sprzedaży gastronomicznej i kontroli produkcji, w szczególności rejestracji zużycia produktów, wyliczeń stanów magazynowych oraz kalkulacji cen sprzedaży. Pakiet oprogramowania Hotel&Resort PMS przygotowany jest również do zarządzania działaniami technicznymi i marketingowymi.

W W W . M C C O M P. P L

Ekologiczne maszyny Husqvarna

Husqvarna wyszła naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów. Do swojej gamy produktów wprowadziła pożądane przez użytkowników – myślących także o środowisku naturalnym – urządzenia zasilane akumulatorowo. Maszyny oparte na najnowocześniejszych dostępnych rozwiązaniach technologicznych i ciekawym designie. Nowe produkty to: pilarki, nożyce do żywopłotu, wykaszarki oraz rider. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego wyeliminowano w nich bezpośrednią emisję zanieczyszczeń, zredukowano także hałas, drgania generowane przez silniki spalinowe. Zredukowany został również zakres prac konserwacyjnych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji. Te maszyny otworzyły nowy rozdział w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oferowanych przez firmę Husqvarna. w w w . h u s q va r n a . p l

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

9


nowości

WYSOWIANKA DLA HOTELI Z uzdrowiskowej miejscowości Wysowa-Zdrój, leżącej w samym sercu Beskidu Niskiego, pochodzą naturalne wody mineralne, znane Polakom od ponad stu lat. Jedną z nich jest wydobywana z ujęcia R1 średnio zmineralizowana „Wysowianka Zdrój”, przeznaczona do codziennego spożycia – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ogólna zawartość rozpuszczonych w „Wysowiance Zdrój” składników to 505,6 mg/l. Dzięki zbilansowanemu składowi woda ma lekki i orzeźwiający smak, dobrze gasi pragnienie oraz doskonale komponuje się z posiłkami, idealnie nadając się dla gości hotelowych oraz na wszelkie przyjęcia i uroczystości. Jakość i smak „Wysowianki Zdrój” zostały docenione podczas odbywających się 13-15 listopada 2013 r. w Krakowie 21. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz 12. Targów Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® – wysowska woda została uhonorowana główną nagrodą w kategorii „Artykuły spożywcze i napoje dla gastronomii”.

Nowość Hilding Anders Polska:

Multipocket Plus

Woda oferowana jest w trzech różnych pojemnościach (0,3 l, 0,5 l, 1,5 l), zarówno w wersji gazowanej, jak i niegazowanej, a także w plastikowej oraz szklanej butelce. Nowością jest „Wysowianka Zdrój” w zwrotnej szklanej butelce 0,3 l typu twist-off – to ważna informacja dla klientów, którzy cenią nie tylko wygodę, ale też odpowiedzialne i proekologiczne podejście do środowiska naturalnego. Wraz z początkiem 2014 roku jest ona dostępna w wersji z nową, wprowadzaną właśnie etykietą. w w w.w ysowiank a

.pl

w w w. sk l ep.w y s o w i a nk a w w w.facebook

.pl .com/ Wysowianka

Materac, który gwarantuje doskonały wypoczynek i komfortowy sen każdemu gościowi hotelowemu. Materac łączy w sobie zalety materaca sprężynowego z piankowym komfortem. Wysoka elastyczność punktowa i zróżnicowane strefy twardości oraz duża ilość sprężyn na metr kwadratowy otulona płytą elastycznego lateksu oraz bardzo trwałą pianką wysokoelastyczną, gwarantują właściwe podparcie dla kręgosłupa, zapewniając dobry i głęboki sen. Materac przeznaczony do stosowania w ramie łóżka, na stelażu ze sztywnymi lub elastycznymi listwami drewnianymi lub jako materac główny w łóżku kontynentalnym.

www.hildinganders.com

10

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


nowości

Nowość ADA Cosmetics DermaCare

Wyjątkowo delikatna pielęgnacja – również do skóry skłonnej do alergii

Nowe kosmetyki hotelowe DermaCare firmy ADA Cosmetics zapewniają odpowiednią pielęgnację i ochronę dla skóry każdego rodzaju, ale także dla skóry skłonnej do alergii. Potwierdza to Certyfikat Europejskiego Centrum Doskonałości Badań nad Alergiami (ECARF).

ADA Cosmetics International wprowadziła do swojej oferty kosmetyki pielęgnacyjne DermaCare Nutri-C-Komplex, doskonale tolerowane przez wrażliwą skórę dorosłych i dzieci. Nowe kosmetyki zawierają starannie dobrane składniki. Naukowcy z Europejskiego Centrum Doskonałości Badań nad Alergiami przetestowali serię DermaCare. Nadając certyfikat Centrum potwierdza, że DermaCare jest dobrze tolerowana przez skórę wrażliwą i skłonną do alergii. W W W. A D A- C O S M E T I C S .C O M

HERBATY LIPTON Dobrze wiemy, że idealne przyjęcie gości musi sprowadzać się do perfekcji w każdej małej sprawie, a herbata nie jest tu wyjątkiem. Skorzystaj z okazji, aby zadbać o gości dzięki bogatej ofercie najwyższej jakości herbat, z różnorodnością aromatów i smaków, które umilą im pobyt. Lipton Classic to linia z szerokim wyborem herbat i naparów ziołowo-owocowych, która idealnie pasuje do śniadania oraz w pokojach. Lipton Piramida to prawdziwie specjalna oferta do baru czy restauracji, która oczaruje Twoich gości i utwierdzi ich o wysokim standardzie hotelu. Dowiedz się więcej o naszej ofercie dla hoteli i pensjonatów na W W W . U F S . C O M

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

11


nowości

Drewno na podłodze już nikogo nie dziwi. Piękne i eleganckie, naturalnie komponuje się zarówno z nowoczesnymi jak i tradycyjnymi aranżacjami. Jeżeli zależy nam na szybkiej zmianie we wnętrzu i nadaniu mu solidnego i wyrazistego wykończenia warto sięgnąć po fornirowane panele ścienne.

FORNIROWANE PANELE ŚCIENNE

Panele, oddzielone od siebie cienką aluminiową listwą, nie mają charakteru jednolitej bryły i tworzą przestrzenną, uporządkowaną aranżację. Drewniane okleiny komponują się z innymi naturalnymi materiałami – świetnie będą się prezentowały np. z kamienną posadzką. Panele mają grubość 10 mm, są zbudowane z płyty MDF, która pokryta jest naturalną okleiną modyfikowaną, zabezpieczoną bezbarwnym lakierem poliuretanowym. Wymiary paneli to: 405 lub 600 mm szerokości oraz 2470 mm długości. W ofercie dostępne są także panele narożnikowe.

w w w . podlogi - kopp. pl

szkło do piwa W ostatnich latach na całym świecie zauważalnie wzrasta produkcja ciekawych, regionalnych rodzajów piwa. W procesie odkrywania ich aromatu, wyglądu i smaku, podobnie jak w przypadku wina, elementem zasadniczym jest dobór odpowiedniego szkła. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i branży piwowarskiej niemiecki producent szkła, firma SPIEGELAU, stworzyła linię szklanek przeznaczonych wyłącznie do piwa. Czerpiąc ze swojej 500 letniej tradycji SPIEGELAU projektuje i produkuje szkło wydobywające i podkreślające specyficzne cechy poszczególnych rodzajów piw. Wysokiej jakości surowce użyte do produkcji szkła sprawiają, że jest ono perfekcyjnie gładkie i krystalicznie czyste. Cienkościenne szkło utrzymuje piwo w odpowiedniej temperaturze przez długi czas. Najnowszym produktem z serii BEER CLASSICS, entuzjastycznie przyjętym przez koneserów piwa na całym świecie, jest kufel „odświeżający” piwo. W kuflu tym tradycja łączy się z nowoczesną funkcjonalnością. W dnie kufla uformowany został grzbiet turbiny, który podczas poruszania kuflem odświeża i regeneruje piwną pianę, a gdy się nim lekko zakręci z napoju uwalnia się znacznie więcej aromatu. Delikatnie zwężane ściany kufla pomagają wzmocnić zapach trunku. W tym tradycyjnym kuflu ulubione piwo będzie dłużej „świeże”, a nuty smakowe i zapachowe bardziej wyraziste. Wyłączny Dystrybutor Spiegelau w Polsce: Tomasz Miszczak Tableart

w w w . miszcz ak . biz 12

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


nowości

Media Management Europe z bogatszą ofertą kanałów telewizyjnych Od stycznia 2014 roku do oferty Media Management Europe dołączyło sześć nowych kanałów: Sky News, BBC HD, Nat Geo Wild, Fox, Fox Life, Mediaset Italia. Ich zróżnicowana tematyka (informacje, film, rozrywka) zadowolą zarówno przebywającą na wakacjach rodzinę, jak i gości biznesowych. Ponadto, coraz więcej kanałów telewizyjnych jest dostępnych również w wersji HD.

Media Management Europe oferuje hotelom, restauracjom i obiektom rekreacyjno -sportowym bogaty wybór najpopularniejszych światowych kanałów telewizyjnych.

Więcej informacji na stronie: WWW.MM-EU.TV

HOTEL-IN. PANEL REZERWACJI INTERNETOWYCH System Hotel-In to zintegrowana platforma sprzedaży usług hotelowych przez Internet. Umożliwia zarządzanie wszystkimi kanałami sprzedaży – od panelu rezerwacji zintegrowanego ze stroną internetową hotelu po obsługę portali hotelowych. System komunikuje się z oprogramowaniem recepcyjnym i automatycznie aktualizuje dostępności na portalach.

W skład systemu Hotel-In wchodzą: • Panel Rezerwacji internetowych zintegrowany ze stroną internetową hotelu. • Channel Manager umożliwiający obsługę portali hotelowych oraz automatyczną aktualizację dostępności. • PMS Online, czyli przeznaczony dla mniejszych obiektów lekki system recepcyjny dostępny w przeglądarce. • Moduły wymiany danych z systemami recepcyjnymi m.in. POSitive Hotel. Hotel-In jest produktem certyfikowanym przez HRS i TripAdvisor. System udostępnia też szereg dodatkowych funkcji, takich jak statystyki (głównie dla modułu PMS Online), karty lojalnościowe, vouchery. WWW.HOTEL-IN.PL

CHINA UNIONPAY W OFERCIE ELAVON powiększ dochody swojej firmy, akceptując karty UnionPay

Oferując akceptację UnionPay, Twój hotel może wykorzystać siłę nabywczą rosnącej liczby turystów, studentów oraz biznesmenów przyjeżdżających do Polski z Chin. Posiadając ponad 3,2 miliarda kart wydanych na całym świecie (więcej niż Visa®) oraz przetwarzając transakcje o wartości miliardów Euro w samej tylko Europie, UnionPay jest czołową, globalną firmą w branży kart kredytowych. UnionPay rozszerza bogatą ofertę Elavon w zakresie obsługi transakcji kartami płatniczymi: Visa®, Visa Electron®, V PAY, MasterCard®, Maestro® International, Discover®, Diners®, JBC, American Express®.

W W W. E L AV O N . P L KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

13


nowości

MARIA – najnowszy fason z Lubiany

w w w.lubiana.com.pl

Nowe wzornictwo w produkcji Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana SA. Wyroby z serii MARIA charakteryzują się klasycznym wyrazistym reliefem. Zróżnicowana oferta kierowana jest zarówno do szeroko rozumianego segmentu HoReCa, jak również do klientów indywidualnych. Specjalnie dla hoteli i restauracji wdrożyliśmy bulionówki oraz filiżanki w typowym kształcie dla tych właśnie odbiorców. Pozostałe wyroby są wspólne. Fason jest aktualnie w fazie rozwoju, oznacza to, że jest dynamicznie rozszerzany o kolejne asortymenty.

Kolekcja dywanów FOLK – ludowe inspiracje w nowoczesnym wydaniu Tkactwo nierozłącznie związane jest z kulturą ludową – niemal każdy kraj i region wypracował sobie na przestrzeni stuleci własne metody tkania, farbowania, zdobienia tkanin, charakterystyczne wzory. Do tego kulturowego skarbca sięgnęli projektanci Fabryki Dywanów Agnella tworząc nową kolekcję wełnianych dywanów inspirowanych motywami folkowymi. W kolekcji „Folk” znajdziemy inspiracje sztuką ludową różnych regionów Polski: Podhala, Mazowsza, Podlasia, Kaszub. Charakterystyczne motywy parzenic, łowickich kogutków, rodzajowe sceny rodem z tkanin dwuosnowowych, hafty krzyżykowe i płaskie, dzięki współczesnej interpretacji równie dobrze odnajdą się we wnętrzach rustykalnych, jak i w tych bardzo nowoczesnych. Podobnie jak w przypadku tkanin o rękodzielniczym rodowodzie, wśród dywanów z nowej kolekcji Agnelli znajdziemy zarówno niezwykle stonowane kolorystycznie, o dominującej gamie barw ziemi, natury, jak i szalenie barwne, żywe i wesołe. Więcej informacji na W W W. AG N E L L A . P L

14

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


nowości

STYKA W HOTELU Stworzenie taniej, efektownej i komfortowej przestrzeni noclegowej to zadanie trudne, ale możliwe. Systemy suchej zabudowy Rigips z linii AKU-Line to umożliwiają. Przegroda grubości 150mm zapewnia izolacyjność na poziomie 62dB, dzięki czemu nie zabiera się przestrzeni użytkowej, a jednocześnie zapewnia bardzo wysoki komfort gościom. Dla jeszcze wyższych wymagań izolacyjność może osiągnąć 74dB. Płyty umożliwiają wykonanie wykończenia w najwyższym standardzie, z wręcz mniejszymi nakładami pracy i materiałów niż w klasycznych rozwiązaniach znanych na rynku – to wszystko dzięki krawędzi PRO. Cała przegroda ścienna pozostaje lekka i łatwa w zastosowaniu w każdych warunkach.

w w w.r igip s .p l

Polecam Sebastian Staniszewski Manager Płyty Specjalne RIGIPS

NAGRODZONA TKANINA Firma Polmaster Contract Design zajmująca się kompleksowym wyposażeniem wnętrz hotelowych oraz innych przestrzeni użyteczności publicznej oferuje tkaninę zasłonową o nazwie Delitherm. Tkanina ta została wyróżniona międzynarodową nagrodą Blues Drop Award 2012.

www.polmaster.eu

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

DELITHERM to: • ochrona energii • odporność na zagniecenia i załamania • odporność za zaplamienia środkami czystości, zabrudzenia przez insekty, zacieki wodne, etc. • ochrona przed agresywnym nasłonecznieniem oraz promieniami UV • materiał trudnopalny, wg DIN 4102/B1 • możliwość prania w 30st C • oszczędność kosztów ogrzewania do 15% (zbadane przez Instytut Fraunhofera, oddział inżynierii budowlanej) • przysłania do 55% światło słoneczne • troska o komfort i przytulność w pomieszczeniach. 15


nowości

City Alphabet

CITY ALPHABET - designerskie meble do przestrzeni publicznej zaprojektowane przez Piotra Wełniaka oraz Michała Bartkowiaka składają się z 13 modułów pozwalających na stworzenie wszystkich liter alfabetu. To z kolei pozwala na stworzenie oryginalnej strefy relaksu zarówno w zamkniętej jak i otwartej przestrzeni publicznej. Materiał, z którego wykonane są meble, to laminat poliestrowo szklany, produkowany na najwyższej jakości ekologicznych surowcach według autorskiej technologii polskiego producenta.

www.astrini-design.pl

Projektor Epson dla hoteli Interaktywny projektor o ultrakrótkim rzucie EPSON EB -1410Wi, który znacząco odmienił standard przebiegu spotkań biznesowych. System projekcji obrazu pozwala na uzyskanie przekątnej 100 cali już z odległości 60 cm, w rozdzielczości WXGA (1280x800) o mocy 3100 lm. Rozwiązanie to sprawia, że swobodne poruszanie się prelegenta przed obrazem odbywa się bez oślepiania i zakłóceń projekcji. Ponadto interaktywny system EB-1400Wi sprawia, że publiczność staje się integralną częścią prezentacji, prowokuje do dyskusji oraz umożliwia wprowadzanie notatek, które można zapisać, wydrukować i udostępnić audytorium nie przerywając prezentacji. Więcej informacji na W W W . E P S O N . P L 16

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


nowości

Profesjonalne oświetlenie LED Philips, jako wiodący producent źródeł światła, już dawno dostrzegł jak wiele korzyści niesie za sobą technologia LED. Szybki postęp technologiczny oraz zalety źródeł produkowanych w tej technologii uczyniły je doskonałymi zamiennikami dla tradycyjnych żarówek, halogenów czy świetlówek kompaktowych. Philips wykorzystuje w swoich źródłach światła chipy LED produkowane przez Philips Lumileds – światowego lidera w dziedzinie białego oświetlenia LED. Szerokie kompetencje w połączeniu wieloletnim doświadczeniem umożliwiają produkcję źródeł, które zapewniają najwyższą na rynku jakość światła wymaganą do zastosowań komercyjnych i profesjonalnych. Markowy = bezpieczny Mimo dynamicznego rozwoju rynku oświetlenia opartego na technologii LED w ostatnich latach, to wciąż cena a nie jakość decyduje o wyborze produktu. Dokonując wyboru warto jednak pamiętać o tych kilku parametrach technicznych gwarantujących nam zdrowie i bezpieczeństwo, przy zapewnieniu najwyższej trwałości, stabilności i jakości światła oferowanych przez markowe wyroby.

W W W. AT - K R OTO S Z Y N . P L W W W. P H I L I P S . P L

TRIAX TDX – przewaga dzięki technologii NAJNOWSZEJ GENERACJI TELEWIZYJNA CYFROWA STACJA CZOŁOWA DL A HOTELI. Możliwość przetwarzania / multipleksowania sygnałów wejściowych na dowolny sygnał wyjściowy IPTV, COFDM (DVB-T), QAM, PAL zapewnia stacji czołowej Triax TDX niezwykłą elastyczność, efektywność oraz ekonomiczność, co jest niezbędne, szczególnie w dobie dynamicznie rozwijającej się telewizji cyfrowej. Wykonana w innowacyjnej technologii TDX-Pool stacja TDX posiada bardzo wysoką wartość wskaźnika jakość/cena. Stacja TDX, w odróżnieniu od tradycyjnych stacji czołowych, jest bardzo energooszczędna oraz spełnia wszelkie wymagania bezpieczeństwa.

KATALOG Produktów dla

Wielokrotnie nagradzana: m. in. na Wystawie Telewizji Cyfrowej SATKRAK stacja TDX otrzymała nagrodę jako INNOWACJA ROKU, na Wystawie Telewizji Cyfrowej SAT-DIGI-TV stacja TDX otrzymała nagrodę jako NAJLEPSZY PRODUKT, a na prestiżowych targach WORLD HOTEL została uznana jako NAJLEPSZA OFERTA W KATEGORII ROZWIĄZANIA INFORMATYCZNE DLA OBKIEKTÓW NOCLEGOWYCH.

W W W. I N S TA L S AT. P L

Hoteli 2014

17


nowości

SOF TPACK R S YS TEM SEN SE SOFTPACKR SYSTEM SENS został stworzony jako wyjątkowe urządzenie do wykonywania ceremonii spa, bazujących na ciepłych okładach, a co za tym idzie stanowi podstawę każdego obiektu o charakterze spa, salonu odnowy biologicznej czy sanatorium. Rozwiązanie zapewniające doskonały relaks i niespotykany komfort podczas szerokiego wachlarza zabiegów m.in. zabiegi olejowe, fango, błota, siano, terapie winne, Thalasso i wiele innych, zarówno na całe ciało jak i na twarz.

Koncepcja systemu SOFTPACKR polega na “lewitowaniu” (unoszeniu się) ciała pacjenta w pozycji embrionalnej na powierzchni ciepłej wody poprzez otulające, elastyczne powłoki materaca, a więc bez bezpośredniego kontaktu z wodą. W połączeniu z ciepłymi preparatami,

typu glinki, algi, maski, zioła itp., sprzyja całkowitemu rozluźnieniu mięśni oraz otwarciu porów skóry, w celu wysoce efektywnej penetracji składników aktywnych. Całkowitego relaksu dopełnia innowacyjny system muzyczny, który przenosząc wibracje dźwięków słuchanej muzyki przez obudowę oraz wodę, wprowadza pacjenta w trans. Specjalnie opatentowana technika sensoryczna “savarR”, przetwarzająca muzykę w zauważalne wibracje, pomaga pacjentom osiągnąć balans, zwiększa relaksację i wspomaga redukować poziom stresu. Opcjonalnie dostępne są specjalnie opracowane sensory, które mierzą poziom stresu oraz rejestrują zmiany w tym zakresie bezpośrednio po zabiegu.

W W W . N O V A G R O U P. P L

s t o p k a r e d a k c yj n a KATALOG PRODUKTÓW DLA HOTELI Copyright IRH

Projekt Makiety, Skład i Ł amanie: Studio Link www.studiolink.pl, e-mail: joanna.jarco@studiolink.pl

W ydawca: Instytut Rynku Hotelarskiego Plac Konstytucji 5/75, 00-657 Warszawa e-mail: katalog@irh.pl

Druk: Drukarnia MATRIX, Piaseczno

Redaktor Naczelny: Zbigniew Bugaj, e-mail: zbigniew.bugaj@irh.pl, tel. 667 44 44 98 Szef Projektu: Elżbieta Maleszewska, e-mail: ela.maleszewska@irh.pl, tel. 607 83 55 91

18

D ystrybucja: Zamówienia można składać listownie, pocztą elektroniczną: biuro@irh.pl lub faksem: +48 22 10032 46 Publikacja jest chroniona przepisami prawa autorskiego. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych w publikacji reklam i prezentacji.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


nowości

N A J W Y Ż SZ A JA KOŚĆ B I A Ł E G O Ś W I AT Ł A L E D Biała barwa światła ze źródeł LED uzyskiwana jest najczęściej jedną z dwóch metod – poprzez nałożenie we właściwych proporcjach światła z diod LED o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej (RGB) lub przy wykorzystaniu niebieskiego lub ultrafioletowego (UV) chipa LED (InGaN) w połączeniu z żółtą powłoką fosforową. Philips korzysta z opatentowanego procesu wytwarzania chłodno białych i neutralnych diod, Philips LUXEON LED, dzięki temu produkty posiadają o wiele wyższą wydajność i lepsze oddawanie barw. Chipy LED mogą różnić się barwą, strumieniem świetlnym i napięciem przewodzenia. Wszystkie wymienione parametry poddaje się dokładnym pomiarom, a na ich podstawie dzieli się produkty na odpowiednie klasy tak, aby wyeliminować różnice w temperaturach barwowych między źródłami z jednej partii produkcyjnej i między poszczególnymi partiami produkcyjnymi. Jest to niezwykle istotne, aby zachować estetykę wnętrza i nie dopuścić do różnic w kolorze światła między zainstalowanymi punktami świtała. LEDy oferowane przez Philips dostępne są w temperaturach barwowych: ciepłobiała (2700K), biała (3000K), chłodno-biała (4000K), światło dzienne (6500K).

W W W. AT - K R OTO S Z Y N . P L W W W. P H I L I P S . P L

UNIK ALNY SYSTEM REGUL ACJI STRUMIENIA „DIMTONE” Technologia DimTone w źródłach Philips LED, poza standardową możliwością regulacji strumienia, pozwala na stworzenie przyjemnego efektu „zachodzącego słońca” i tym samym unikalnej atmosfery w danym pomieszczeniu. Standardowe źródła LED z możliwością regulacji strumienia redukują jedynie jego intensywność bez możliwości regulacji temperatury barwowej. Przy rozwiązaniu DimTone temperatura barwowa jest obniżana wraz z przyciemnianiem światła, co tworzy ciepły, kameralny efekt – identycznie jak podczas zachodu słońca. Jest to idealne rozwiązanie do restauracji bądź części klubowych. W W W. AT - K R OTO S Z Y N . P L W W W. P H I L I P S . P L

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

19


wnętrza


22


11 zasad tworzenia wnętrz hotelowych przyjaznych dla gości Nowoczesne hotele być może dlatego są nowoczesne, ponieważ starają się poprzez kreatywne rozwiązania adaptować do zmian zachodzących w społeczeństwie. Wskazujemy najważniejsze elementy kreacji wnętrz, które decydują o obliczu hotelu i jego pozytywnym odbiorze przez gości

Jeden z najbardziej oryginalnych hoteli w Szanghaju, The Waterhouse, znajdujący się w południowej części głównej promenady miasta, Bund. Surowa, wręcz slumsowa elewacja, kryje luksusowe i ze smakiem zaprojektowane wnętrze.

23


wnętrza

hotel w

Shanghaju

1. Lobby: dynamiczne centrum spotkań Znaczenie lobby hotelowego rośnie, ale nie chodzi tu już, jak w przeszłości, o pierwsze wrażenie. Ta przestrzeń stała się istotna dla spotkań gości hotelu, osób spoza hotelu, dla spotkań quazi biznesowych, towarzyskich, małej gastronomii, pracy na laptopie. Proste sofy królujące obecnie w recepcjach hoteli nie są odpowiedzią na te oczekiwania. Kreatywne podejście do tej przestrzeni jest konieczne, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wzornictwa mebli, które powinny zapewniać komfort użytkowania oraz dobrze wyglądać. Współczesne recepcje obficie wykorzystują takie elementy wyposażenia jak: ściany z zieleni, sztuczne wodospady, duże kryształowe żyrandole, stacje multimedialne.

Elewacja i recepcja prowadzą zaskoczonych gości do wyjątkowo udanie zaprojektowanych wnętrz.

24

2. Nowa konfiguracja pokoju Klasyczny układ: łóżko-biurko-szafa nie jest przez gości uważany za przyjazny. Każde wnętrze nowoczesnego hotelu powinno wyróżnić się swoją innością, a nie, jak to było przyjęte w poprzedniej dekadzie, swoją przewidywalnością. Przyjazna przestrzeń do pracy dla podróżującego biznesu, interesująco zaprojektowane panele telewizyjne, dodatkowa sofa naprzeciwko ogromnego wygodnego łóżka – oto czynniki, które będą kształtowały wizerunek hoteli w najbliższej przyszłości. A do tego eksplozja koloru, eklektyczne połączenia elementów dekorujących pokój. 3. Łazienka jak w Spa Łazienki stały się ważne, w przeszłości minimalizowano ich powierzchnię maksymalizując wielkość pokoi. Współcześni turyści oczekują od swoich podróży czegoś więcej niż to, co dostają w swoich domach. Na przykład łazienki w obiektach wypoczynkowych powinny – jeśli nie „jak spa”, to oferować wiele elementów, które gościom zapewnią pewien luksus, np. deszczownice, bardzo obszerne ręczniki, wysokiej jakości szlafroki, markowe kosmetyki.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

4. Restauracja Tylko bardzo konserwatywnie zaprojektowane hotele opierają swoją sprzedaż na „praktyczności”. Jednym z takich cierpiących na nadmiar praktyczności funkcji hotelu jest z pewnością restauracja. Hotelarze zapominają, że to nieco inny rodzaj biznesu. Kuchnia to sztuka, a przestrzeń, w której jest prezentowana, powinna być godną ramą dla niej. Coraz więcej hoteli zdaje sobie z tego sprawę. Restauracja powinna być projektowana niemal jako osobny biznes, z osobną stroną internetową. 5. Zacieranie granic pomiędzy tym, co na zewnątrz i wewnątrz pokoju hotelowego Pokoje hotelowe stały się w wielu obiektach częścią otaczającej przyrody lub miejskiego ekosystemu (zwłaszcza w miastach pełnych wieżowców) za sprawą obszernych okien od sufitu do podłogi, a także tarasów. Natura jest zapraszana do wnętrza hotelu także w inny sposób. Drewniane panele, obfitość kamienia, bujna zieleń, wewnętrzne wodospady. Wszystko, aby pobyt w hotelu był jak najbardziej bezstresowy.

hotel w

6. Eko – dodatki Zrównoważony rozwój, ekologia to delikatna sprawa w każdym hotelu. Na pierwszym miejscu zawsze są koszty prowadzenia hotelu. Z drugiej strony innowacyjne podejście do tematu pozwala wyróżnić się na rynku i zaoszczędzić na bieżących kosztach działalności. Na takie inwestycje Unia Europejska chętnie daje pieniądze: windy odzyskujące energię z hamowania, recykling szarej wody, czy choćby ściany zieleni, które wręcz biją swoją ekologicznością. 7. Sztuka lokalnych artystów Sztuka lokalna dodaje autentyczności hotelowi i buduje korzystny wizerunek w oczach gości, zwłaszcza jeśli architektura jest, delikatnie mówiąc, mało inspirująca. Może to być sztuka ludowa, ale także współczesna fotografia, grafiki w pokojach, rzeźby i większe instalacje w lobby, restauracji oraz na zewnątrz.

Hotel skierowany jest do młodszej części podróżującego po świecie biznesu, ceniącego oryginalność i lubiącego być zaskakiwanym.

Shanghaju

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

25


Recepcja konsekwentnie utrzymana w stylu „grounge”. Efekt zaskoczenia murowany. 8. Przesyt technologią Nie każdy poszukuje hotelu naszpikowanego technologią. Szczególnie dotyczy to hoteli wypoczynkowych. Goście starają się odłączyć od codziennego „matrixa”. Sprawa przedstawia się jednak inaczej w hotelach miejskich. Są one częścią korporacyjnego systemu, pracownik nie może więc uciec w nim od pracy. Hotele zapewniają zatem wydajne okablowanie strukturalne, super szybki Internet, centra biznesowe etc. 9. Mniej wzorów, więcej kolorów i faktur Kiedy jest się w podróży, wzrasta potrzeba odczuwania różnych wrażeń zmysłowych. Być może dlatego tak wiele krytyki na portalach rezerwacyjnych. Goście mają czas, aby oceniać miejsce. Fakt, że za nie słono zapłacili daje im to prawo. Tendencją nadal utrzymującą się jest prostota, wzory są minimalizowane, powierzchnie są jednokolorowe, ale za to w bogate w faktury. Warto dodać kilka jasnych kolorów dla ożywienia przestrzeni i stworzenia radosnej atmosfery.

26

10. Spersonalizowane przestrzenie Goście zapamiętają hotel przez długi czas, albo nawet na zawsze pozostanie w ich pamięci, jeśli pobyt był naprawdę wyjątkowy. Hotele starają się więc sprostać temu poprzez spersonalizowanie przestrzeni. Hotele tematyczne np. inspirowane filmem, kulturą np. folkową, pop-artem, produktem, np. czekoladą. 11. Home Away From Home Bardziej niż cokolwiek innego pokoje hotelowe powinny dostarczać komfortu. Mówi się, że hotel powinien być drugim domem, ale z dodatkiem inspirującej inności. Pokoje mogą być luksusowe, nafaszerowane elektroniką i modnymi technologiami, ale, jeśli nie są przytulne i nie zapewniają komfortu, goście ich nie polubią. Drewno, dywan, kominek i eleganckie zasłony stanowią obecnie podstawę projektów przytulnych wnętrz. Dodatkowo można zainwestować w artystyczne dodatki. Goście lubią także słuchać swojej własnej muzyki, telewizor wyposażony w dobre głośniki i umożliwiający odtwarzanie muzyki powinien wystarczyć.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Najważniejsze udogodnienia w hotelu (wg TripAdvisor) Darmowe wi-fi jest ważne dla 89 proc. gości. Tyle samo gości uważa, że najważniejszy jest parking (89 procent). Śniadanie znaczy najwięcej dla 84 proc. Listę najważniejszych udogodnień zamykają darmowe kosmetyki hotelowe i darmowe wi-fi w lobby. Najmniej istotne są mini bary (21 proc.). Na dalszych pozycjach znajdują się usługi specjalistyczne, dla określonego segmentu gości: spa i zabiegi upiększające (23 proc.), centrum biznesowe (34 proc.), serwis pralniczy (39 proc.), darmowe wi-fi na basenie (42 proc.). Jak widać internet to tak czy inaczej najważniejsze udogodnienie, bez którego gościom po prostu trudno funkcjonować. Oprócz tego wysoki priorytet dla gości ma akceptacja posiadanych przez nich kart kredytowych – jest to ważne dla 59 proc. gości. Z kolei dla 34 proc. ważna jest swobodna komunikacja hotelowego personelu w jednym z międzynarodowych języków.

Odkrycie wzornicze ostatnich lat. Hotel Nobis w Sztokholmie.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

27


Pokój hotelowy pełniący rolę Spa. Hotel The Standard w Nowym Jorku

28

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Kolory, faktury, style Hotele to po części „domy”, a po części „ucieczka od codzienności”. Łączą w sobie element domowej praktyczności, której każdy potrzebuje będąc w drodze, z elementami emocjonalnymi, budującymi nastrój i atmosferę. To połączenie świata, w którym na co dzień funkcjonujemy, ze światem, do którego aspirujemy.

Odwaga w doborze koloru wykładziny.

Apartament w hotelu Debrett w Auckland, Nowa Zelandia Kolor Kolor ma ogromny wpływ na wzornictwo hoteli. Jednym z powodów jego ogromnego znaczenia we wzornictwie jest stosunkowo niski koszt zastosowania. Kolor można łatwo i tanio zmienić. Wystarczy nowa farba lub nowa tapeta. Nie wiele więcej zachodu jest z elementami ozdobnymi mebli: poduszkami lub obiciami krzesełek.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Kolor nie tylko zdobi. Przy jego pomocy można zasygnalizować coś więcej: • dziedzictwo: męskie kolory w tonacji ziemi, wzory „w jodełkę”, koronki, skóry zwierząt; • rozwój – żywe, odważne i organiczne kolory akcentujące ekologiczność oraz łączące wielkomiejskie i wiejskie aspekty pobytu; • ochrona – miękkie, kobiece kolory, np. perły emanujące komfortem i bezpieczeństwem; • oświecenie – pastele: dodają optymizmu i poczucia pewności.

29


Współczesna kolorystyka bardzo się zmienia. Modne fiolety odeszły do przeszłości. Tendencją jest stosowanie kolorów neutralnych, takich jak szary, czarny, które dobrze wypadają z innymi odważniejszymi barwami tworząc oryginalną dynamikę we wnętrzu. Swój powrót świętują także kolory metaliczne, np. odcienie perłowe. Są one interesującym dodatkiem zarówno do miękkich jak i ostrych kolorów. Połyskliwe złoto nadaje wnętrzu luksusu, nobliwości.


Goście lubią przestrzeń, którą zaprojektowano dla ich potrzeb i przyzwyczajeń.

Biblioteka i lounge w hotelu Brown w Tel Awiwie.


Jak w domu.

Hotel 11 Mirrors w Kijowie

Faktura: wyczucie powierzchni Tak mniej więcej można przetłumaczyć słowo „faktura” we wzornictwie. Gra fakturą jest znacznie trudniejsza i wymaga pracy projektanta. • ściany – zastosowanie niezwykłych materiałów stało się modne: marmur, blok szkła, metal, formowane drewno, winyl. Korzyści? Bardziej luksusowy wygląd miejsca, łatwiejsze ukrycie niedoskonałości głównej konstrukcji i tak ceniony efekt wow. • podłogi – wielu hotelarzy przykłada wagę do standardu podłogi. Coraz więcej wychodzi poza standard tradycyjnej wykładziny na rzecz: kamienia, drewna, kafelek lub nawet ręcznie wyrabianych dywanów lub łączenia wszystkich tych materiałów. Popularne stało się zastosowanie kafelek. Dzięki najnowszej technice mogą one bardzo realistycznie imitować drewno, a przy tym są trwalsze i tańsze w utrzymaniu niż drewno.

32

• obicia – oferta stała się już tak bogata w tym zakresie, że za niewygórowaną cenę można osiągnąć naprawdę wysokiej jakości, luksusowy efekt. Popularnymi materiałami są aksamit, jedwab, winyl, szyfon. Materiały łączy się w sposób dowolny dla osiagnięcia nawet bardzo egzotycznego efektu. • drewno – wykończenie jest bardziej toporne lub nie ma go wcale; takie „niedoskonałe” drewno stało się bardzo popularne dzięki swojej autentyczności i nieustającej mody na to co ekologiczne.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Świat zewnętrzny przenika do wnętrza pokoju. Hotel Scarlett w Cornwall, Wielka Brytania

Nie każdy poszukuje hotelu naszpikowanego technologią. Szczególnie dotyczy to hoteli wypoczynkowych. Goście starają się odłączyć od codziennego „matrixa”.


wnętrza

Meble Meble hotelowe pełnią rolę zarówno estetyczną jak i funkcjonalną. Przy czym ich funkcjonalność stale się zmienia. • biurko i przestrzeń siedząca pokoju hotelowego została tak przearanżowana, aby służyć jako komfortowe „biuro poza biurem”. Służą temu biurka w kształcie litery L, biurka z wbudowanymi półkami oferującymi dodatkową przestrzeń. • wyższe, szersze i bardziej zabawne zagłówki poprawiające całą strefę snu. • stoły stają się mniejsze, za to zyskują multi funkcyjne podnóżki i stołki, ponieważ oferują większą wszechstronność – zarówno dla pracy, jak i siedzenia. • klamki oraz wysokość mebli: z powodu rosnącej liczby starszych osób, projektanci starają się, aby dostęp do różnych przestrzeni był jak najłatwiejszy.

Restauracja, którą goście zapamiętają... być może dzięki oryginalnym krzesełkom? Hotel Fairmont w Parku Narodowym Banff w Kanadzie.

34

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Goście lubić ekologię, także w Polsce, zwłaszcza jeśli jest podana w ładnym stylu i przynosi korzyść gościowi. Hotel Healdsburg w dolinie Sonoma w Kalifornii.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

35


wnętrza Fabryka Dywanów AGNELLA S.A. ul. Gen. Władysława Andersa 42 15-113 Białystok Tel .: +48 85 67 52 551 www.agnella.pl

Studio Wykładzin Obiektowych FD Agnella S.A. ul. Staszica 9, 58-530 Kowary Tel .: +48 75 74 400 20 E-mail: contract@agnella.pl Tel .: +48 606 96 96 85 E-mail: wwyrwa@agnella.pl Tel .: +48 668 29 15 47 E-mail: jsiemien@agnella.pl

Agnella SA - lider na rynku wykładzin kontraktowych Lista realizacji kontraktowych Fabryki Dywanów AGNELLA jest imponująca: eleganckie hotele w Polsce i w najbardziej egzotycznych zakątkach świata, modne ośrodki spa, wyposażone z rozmachem i fantazją kasyna, biura, ośrodki konferencyjne oraz stylowe restauracje i kawiarnie. Dzięki inwestycjom w najnowsze technologie produkcji dywanów i wykładzin nie ma zamówienia któremu nie mogłaby sprostać firma. Agnella produkuje dywany i wykładziny tkane technologią Wilton, zwaną również technologią tkaniny podwójnej (face to face), z najwyższej klasy wełny nowozelandzkiej i nowoczesnych przędz syntetycznych. Od kilkunastu lat w ofercie AGNELLI są również wykładziny produkowane technologią Axminster Żakard, z okrywą runową z 80% wełny brytyjskiej i 20% PA, stosowane w pomieszczeniach użyteczności publicznej o największym natężeniu ruchu. W ramach technologii Axminster Agnella proponuje swoim klientom dwie grupy kolekcji co pozwala spełnić oczekiwania zarówno tych klientów, dla których najistotniejsza jest szybka realizacja zamówienia i szeroki wybór wzorów oraz kolorów, jak i tych, którzy chcieliby w swoich wnętrzach zrealizować indywidualny, niepowtarzalny, idealnie dopasowany do nich projekt. Kolekcja FAST-TRACK - to połączenie szybkiej dostępności z dużą elastycznością wzorniczo -kolorystyczną. Paletę standardowych 5 kolekcji stanowi od 8 do 16 kolorów, dobranych tak, by móc tworzyć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wzory. Stała dostępność kolorów na krośnie skraca zdecydowanie proces produkcji i pozwala na tkanie krótkich serii (nawet do 100m2). Duże znaczenie ma też możliwość wykonania wzorów według indywidualnego życzenia klienta. Wzory wykładzin FAST-TRACK komponowane są na zasadzie łączenia bordiur oraz elementów wypełniających. To ułatwia pracę projektantom wnętrz i pozwala im tworzyć dopasowane do danego pomieszczenia kombinacje. Każdy wzór dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.

BESPOKE - to wykładziny Axminster wykonywane na indywidualne życzenie. Ich wzory, kolory i wymiary można dopasować idealnie do pomieszczeń w których się znajdą. To pozwala spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Agnella proponuje w przypadku kolekcji BESPOKE szybki, efektywny i elastyczny serwis, który szybko dostarcza wydruk komputerowy nowego deseniu oraz paletę kolorystyczną wełen w celu wyboru odpowiednich kolorów. Następnie produkowana jest próba wzorniczo – kolorystyczna, która odwzorowuje wygląd wykładziny finalnej i pozwala zatwierdzić projekt do produkcji. Fabryka Dywanów AGNELLA to spółka akcyjna z polskim kapitałem prywatnym. Jest największym krajowym producentem wyrobów dywanowych i jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie. Tę przodującą pozycję Agnella uzyskała dzięki inwestycjom w nowoczesny park maszynowy, a także dzięki gruntownej reorganizacji zarządzania przedsiębiorstwem.

36

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

www.agnella.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

37


wnętrza Hilding Anders Polska Sp. z o. o. ul. Polna 17, 62-095 Murowana Goślina Piotr Przeworski K ierownik Sprzedaży Kontraktowej Tel .: 695 925 424 E-mail:piotr.przeworski@hildinganders.com Marzena Kołodziej Starszy Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży Tel .: 61 642 11 36 E-mail:marzena.kolodziej@hildinganders.com

Hilding Anders Hotel-Expert kolekcja dla hoteli Hotel Expert to specjalna linia materacy i łóżek kontynentalnych dedykowana obiektom hotelowym. Nasza oferta to odpowiedź na potrzeby różnorodnych klientów, przygotowana w oparciu o bogate doświadczenia w wyposażaniu obiektów hotelowych na rynku polskim, jak i europejskim oraz azjatyckim. Dowodem naszych starań o najwyższą jakość produktów może być przyznany nam w roku 2012 i 2013 tytuł „Wyposażenie hotelowe roku”. Naszą najnowszą kolekcję uporządkowaliśmy w trzy, rekomendowane przez nas, zestawy produktowe, najlepiej naszym zdaniem dopasowane do potrzeb poszczególnych grup klientów. Oferujemy zatem produkty w zestawie: GOOD (base box, materac bonnelowy, top piankowy 3 cm, akcesoria) BETTER (box, materac pocketowy, top piankowy 5 cm, akcesoria) BEST (box extra, materac multipocket lub materac piankowy, top lateksowy, akcesoria) W każdym zestawie znajduje się odpowiednio dobrany box, materac dwustronny oraz materac nawierzchniowy, tak aby klient mógł skomponować idealny komplet sypialniany do swojego obiektu.

Linia hotelowa materacy i łóżek Hotel Expert powstaje z komponentów o najwyższej trwałości (spełniających obowiązujące normy bezpieczeństwa). Wszystkie komponenty wykorzystywane w produkcji materacy i łóżek są testowane w laboratorium, którym dysponuje firma oraz w wielu niezależnych Instytutach. Nasze produkty posiadają także wszystkie niezbędne certyfikaty i świadectwa. „Zapewniamy światu dobry sen” to misja naszej firmy. Misja odzwierciedla pasję, z jaką podchodzimy do naszych produktów i wskazuje, jak wyobrażamy sobie naszych klientów docelowych. Każdy produkt naszej firmy spełnia standardy ergonomiczne, mikroklimatyczne i higieniczne przewyższające oczekiwania przeciętnego użytkownika. Dbamy o to aby nasze produkty wyróżniały się atrakcyjnym wzornictwem i estetyką.

W ramach Hotel Expert oferujemy: • materace w rozmiarach standardowych oraz nietypowych na specjalne zamówienia • base boxy w tkaninie standardowej lub tapicerowane • łóżka kontynentalne z wybranym wezgłowiem lub bez • wiele udogodnień i ciekawych rozwiązań – łączenia materacy na zamek, łączenia boxów na rzep, nóżki z kółkami, gumki na materacach nawierzchniowych, dowolne kombinacje produktów Good, Better, Best.

38

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

39


wnętrza POLMASTER Contract Interiors Bema 60 A, 01-225 Warszawa Tel .: 22 632 11 50 E-mail: polmaster@polmaster.eu www.polmaster.eu

Hotel Bristol, Warszawa

Unikalna na rynku polskim oferta winylowych oklein ściennych, tkanin, wykładzin dywanowych oraz mebli dla hoteli od 3 do 5 gwiazdek. W naszym studio można obejrzeć kolekcje światowych producentów winylowych oklein ściennych BN International, LSI i Koroseal, tkanin obiciowych i zasłonowych Delius, Kobe, Panaz, wykładzin dywanowych Brintons Carpets oraz Aqua Hospitality Carpets, podkładów pod wykładziny Interfloor, Estillon, Ball&Young, mebli Andreu World, Johanson Design, Grassoler oraz innych elementów wyposażenia wnętrz hotelowych. Specjalizujemy się także w pracach remontowo – modernizacyjnych oraz świadczymy usługi montażu.

Metropolitan Boutique Hotel – K raków

40

Hotel Sofitel Victoria – Warszawa

Zdobyte wieloletnie doświadczenie i współpraca ze znanymi studio projektowymi oraz renomowanymi hotelami, stale pogłębiana wiedza o aktualnych trendach w wyposażaniu hoteli dzięki udziałowi w rozlicznych międzynarodowych targach i konferencjach pozwala profesjonalnie uczestniczyć w procesie tworzenia wnętrza hotelowego. Wybrane obiekty referencyjne: • Hotel Marriott - Warszawa • Hotel Sheraton - Warszawa • Hotel Westin - Warszawa • Hotel Mercure Hevelius – Gdańsk • oraz dziesiątki niezależnych hoteli

Hotel S łoneczny Zdrój – Busko Zdrój

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Astrini Design ul. Graniczna 7, Wilkowice, 64 –115 Święciechowa Tel: +48 65 529 91 91, Fax: +48 65 529 78 88 E-mail: studio@astrini-design.pl www.astrini-design.pl

Astrini Design jest młodą marką, która powstała, by tworzyć rzeczy niezwykłe, lecz funkcjonalne i bezpieczne, by tworzyć piękno i dzielić się nim z innymi. Doskonale odzwierciedlają to tworzone meble, łączące finezję, lekkość kształtu i komfort użytkowania. Dwie kolekcje, dedykowane przestrzeniom publicznym, City Alphabet (zaprojektowane przez Piotra Wełniaka oraz Michała Bartkowiaka) i Due (projektu Doroty Koziara), bawią, zaskakują, zapraszają do kreatywnego spędzania czasu, ale i oferują chwile spokoju i wytchnienia. Są idealnym przykładem odważnego designu, który dba też o wygodę Użytkowników. To idea przewodnia także w przypadku indywidualnych projektów i realizacji wykonywanych przez Astrini Design. Jednym z przykładów City A lphabet – projekt Michała Bartkowiaka jest nietuzinkowy zestaw Trefl, inspirowany stylem retro, ale tworzony i P iotra Wełniaka zgodnie z dzisiejszymi trendami i wymaganiami. Z powodzeniem odnajduje się w hotelowej recepcji, kawiarni czy w domowym zaciszu. Stolik i krzesła wypełniają i kreują przestrzenie, ale ich nie przytłaczają, nie dominują. Cieszą pod każdym względem. To właśnie Astrini Design.

DUE III – projekt Doroty Koziara

TREFL

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

41


wnętrza Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A. ul. Zacisze 2, 63-700 Krotoszyn Tel .: 62 721 36 00, E-mail: hurtownia@at-krotoszyn.pl Przemysław Piotrowski Tel .: 508 036 714 E-mail: przemyslaw.piotrowski@at-krotoszyn.pl Hanna Szczotka Tel .: 508 036 808 E-mail: hanna.szczotka@at-krotoszyn.pl www.at-krotoszyn.pl

Shield_White_2013

Profesjonalne oświetlenie LED Version 1.1 – 25 October 2013

W każdym hotelu istnieje możliwość zaoszczędzenia energii i redukcji kosztów. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom Philips jest to niezwykle łatwe. Aż 42% energii elektrycznej zużywanej w hotelu stanowi właśnie oświetlenie. Mimo tego, iż początkowa inwestycja wraca się w przeciągu kilku miesięcy, aż 70% rozwiązań oświetleniowych stosowanych w hotelach to rozwiązania nieenergooszczędne. Ze wszystkich udogodnień oferowanych przez hotel, to właśnie oświetlenie ma szansę wpłynąć na wrażenia, które goście zapamiętają najlepiej. Rozwiązania Philips tworzą pozytywny wizerunek każdego hotelu – fasad, pokoi, miejsc ogólnodostępnych, rozrywkowych, relaksacyjnych oraz informacyjnych. W celu zakupu opraw i źródeł światła Philips skontaktuj się z naszym dystrybutorem P.H. A-T S.A.

42

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza HOUSE&more prodecent mebli MILOO 09-100 Płońsk, ul. Mazowiecka 6 E-mail: info@houseandmore.pl Tel .: 801 023 023, 600 431 060 www.miloo.eu www.houseandmore.pl

Salony HOUSE&more zostały stworzone dla ludzi interesujących się designem, aranżacją wnętrz i lifestyle`m. W jednym miejscu udało się zgromadzić produkty wyposażenia wnętrz i ogrodów, wiodących światowych marek m.in. Miloo, Riwiera Maison, Manutti czy Eichholtz. Firmy te postrzegane są jako czołówka marek luksusowych. Jesteśmy niezawodnym partnerem dla architektów oraz dekoratorów wnętrz, polecanym i sprawdzonym partnerem biznesowym. Zapewniamy komfort i satysfakcję ponadto indywidualny charakter nadzoru nad współpracą przy Państwa projektach. Zapraszamy do współpracy.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

43


wnętrza

Kopp Sp. z o.o. ul. Zawiła 56, 30-390 Kraków Tel .: 501 866 130 E-mail: inwestycje@podlogi-kopp.pl www.podlogi-kopp.pl

Firma Kopp specjalizuje się w sprzedaży podłóg drewnianych i winylowych, oferuje wysokiej klasy deski podłogowe, parkiety, drewniane mozaiki, panele winylowe, a także schody oraz deski tarasowe i elewacyjne. Kopp reprezentuje segment rynku premium. Poza wysokogatunkowymi materiałami zapewnia kompleksową obsługę inwestycji, dopasowując odpowiednie rozwiązania do każdej realizacji – w hotelach, pensjonatach, restauracjach, salach weselnych oraz biurach.

Usługi świadczone przez firmę Kopp: • profesjonalne konsultacje techniczne w zakresie doboru odpowiedniego materiału oraz przygotowania podłoża • wykonywanie przedmiarów wszystkich pomieszczeń • wykonywanie podłóg według indywidualnego zamówienia (kolor, wykończenie powierzchni, gatunek drewna) • wycena kilku rozwiązań • montaż oraz transport na terenie całego kraju

Hotel Regatta w Poznaniu

Willa Tatiana w Z akopanem

Hotel Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

Instytut Medycyny E stetycznej Bielenda w K rakowie

Pensjonat Z awrat w Białce Tatrzańskiej

44

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Alta Plana

Amplex

str. 45–53

Anwis

Andrychowskie Zaklady Przemyslu Bawełnianego Andropol

Astrini Design ul. Graniczna 7, Wilkowice 64 –115 Święciechowa Tel: +48 65 529 91 91 Fax: +48 65 529 78 88 * studio@astrini-design.pl www.astrini-design.pl

Apriori

Armstrong

Astrini Design jest młodą polską marką, którą powołała do życia rodzinna firma z ponad 30- letnią tradycją. Jej zadaniem jest tworzyć rzeczy niezwykłe, ale funkcjonalne, nietuzinkowe, ale bezpieczne, tworzyć piękno i dzielić się nim z innymi. Meble Astrini to połączenie finezji, lekkości kształtu, komfortu użytkowania i odważnego designu. Dzięki meblom Astrini Design w naszych miastach zagościć może naprawdę nie tylko dobry design ale i przestrzeń spotkań z innymi ludźmi, pełna pozytywnej energii, zabawy i śmiechu. Jakże istotna w dzisiejszym chaotycznym świecie.

Aurora Technika Świetlna

Axpro Carpets

Bialskie Fabryki Mebli

BFM

Black Red White

Blycolin Polska

Bydgoskie Fabryki Mebli

Carpet International Poland

Centrum Tapet Obiektowych

Chairconcept.com

Class-Mebel P.P.U.H

Decora

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

45


wnętrza

Dekoma

Dekoria

Dominova Horeca Furniture ul. Zacisze 7 15-138 Białystok Tel ./Fax .: 85 652 27 71 * biuro@dominova.com.pl www.dominova.com.pl

DMC

Dorum Art

Faber

Fabryka Materaców Relaks

Fabryka Dywanów AGNELLA S.A. ul. Gen. Władysława Andersa 42 15-113 Białystok Tel .: +48 85 67 52 551 www.agnella.pl

46

Dometic

Dorma

Dominova Horeca Furniture – Oferuje meble hotelowe przeznaczone na taras oraz meble restauracyjne, podstawy i nogi składane do stołów i stolików, blaty, leżaki basenowe, hokery. Dopełnieniem oferty są meble designerskie wiodących na rynku światowym producentów oraz promienniki ciepła do ogródków zimowych. Szeroki wybór produktów oraz modułowe rozwiązania umożliwią unikatową aranżację, która zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających właścicieli i ich gości. Firma podchodzi do każdego zamówienia indywidualnie i dokłada wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania klientów. Sprawdź ofertę na www.dominova.com.pl.

Dyskret

Eurofirany

Fabryka Materacy JANPOL

Fabryka Mebli Poltech

Fabryka Dywanów Agnella S.A. jest największym krajowym producentem dywanów i wykładzin Axminster i jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie. Pozycję lidera zawdzięcza zróżnicowanej ofercie wzorniczej, wysokiej jakości surowcom oraz znaczącym inwestycjom w zakresie technologii. Stosowane przez Agnellę rozwiązania pozwalają na stworzenie asortymentu konkurencyjnego w stosunku do zagranicznych wyrobów. Do obiektów użyteczności publicznej Agnella szczególnie dedykuje wykładziny Axminster, które są synonimem nieograniczonych możliwości wzorniczo-kolorystycznych, komfortu, luksusu i dobrej inwestycji.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Fabryka Mebli Dekort

Fabryka Mebli Taranko

Fabryki Mebli Unimebel

Fameg

Famos

Faro

Firma Jarocki

Firma Meblowa Nawrocki

KARNISZE ELEKTRYCZNE • wbudowany zasilacz • odbiornik radiowy • regulowana prędkość PRODUCENT SZYN ZASŁONOWYCH KS SYSTEM

FOREST GROUP POLSKA Sp. z o.o. ul. Zwoleńska 130, 04-761 Warszawa www.forestpolska.com

Franc Gardiner

Gladius

HOUSE&more prodecent mebli MILOO 09-100 Płońsk, ul. Mazowiecka 6 * info@houseandmore.pl Tel .: 801 023 023, 600 431 060 www.miloo.eu www.houseandmore.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Halogen Light Tech

H & I Tekstile

Salony HOUSE&more zostały stworzone dla ludzi interesujących się designem, aranżacją wnętrz i lifestyle`m. W jednym miejscu udało się zgromadzić produkty wyposażenia wnętrz i ogrodów, wiodących światowych marek m.in. Miloo, Riwiera Maison, Manutti czy Eichholtz. Firmy te postrzegane są jako czołówka marek luksusowych. Jesteśmy niezawodnym partnerem dla architektów oraz dekoratorów wnętrz, polecanym i sprawdzonym partnerem biznesowym. Zapewniamy komfort i satysfakcję ponadto indywidualny charakter nadzoru nad współpracą przy Państwa projektach. Zapraszamy do współpracy.

47


wnętrza

FAST

Hercules Trading

Helikon

Hilding Anders Polska Sp. z o. o. ul. Polna 17, 62-095 Murowana Goślina Piotr Przeworski K ierownik Sprzedaży Kontraktowej tel. 695 925 424 * piotr.przeworski@hildinganders.com Marzena Kołodziej Starszy Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży tel. 61 642 11 36 * marzena.kolodziej@hildinganders.com

Interface Polska

Inside

Hotel Form Design

Hilding Anders Polska to kluczowy producent materacy i łóżek. W portfolio posiadamy marki prywatne i własne - Hilding, Curem, Jensen oraz kolekcję dla hoteli – Hilding Anders Hotel Expert. Hotel Expert to specjalnie opracowana linia produktów hotelowych, takich jak boxy, materace pocketowe, multipocketowe i nawierzchniowe. Oferta jest dopasowana do potrzeb i standardów hoteli każdej kategorii. Tworząc materace i łóżka myślimy o upodobaniach naszych klientów, a także o zdrowym wypoczynku i efektywnym śnie. Pamiętamy, że naszą rolą jest dostarczanie materaca, na którym wyśpi się nawet najbardziej wymagający klient.

Invado

Inter-Widex

inform at y k a i s ys tem y ni skopr ą dow e w hotel ach

NOWOCZEŚNIE • RACJONALNIE • KOMPLETNIE

al. Grunwaldzka 48-50, 80-241 Gdańsk tel.: 58 760 60 50, e-mail: info@inficohotels.pl www.inficohotels.pl • infolinia 801 06 60 50

p r o jek t dor a dz t w o re a l iz a c ja koordy n a c ja in w e s t yc ji

Inwest Meble

JMB

Juma Lighting

KA International

Kandela Oświetlenie

Kalwaryjskie Zakłady Meblarskie Mebloform

KLER

Kolekcja Mebli Klose

48

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Kopp Sp. z o.o. ul. Zawiła 56, 30-390 Kraków Dział Obsługi Inwestycji Tel .: 501 866 130 Fax: 12 269 80 36 * inwestycje@podlogi-kopp.pl www.podlogi-kopp.pl

Firma Kopp specjalizuje się w dostarczaniu podłóg drewnianych oraz winylowych, a także desek tarasowych, elewacyjnych oraz okładzin ściennych. Firma zapewnia kompleksową obsługę inwestycji dopasowując odpowiednie rozwiązania do każdej realizacji na terenie całego kraju. Kopp posiada na koncie wiele realizacji w wysokiej klasy obiektach hotelowych, gastronomicznych, biurowych oraz mieszkalnych.

Krysztal

Kuffner

Lawal

Lebo Drzwi

Lech-Pol

Led Glass

Leds Polska

Lis Poland

Lira

Luba

Lupus Producent Mebli

Łomżyńska Fabryka Mebli

Maltzahn Carpets

Mazowiecka Fabryka Mebli STANPLUS

Meble Marzenie

Meble Wajner

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

MBH Fabryki Mebli

MEXTRA GROUP

Mebelplast

Meblat

49


wnętrza

MILADESIGN ul. Zacisze 7 15-138 Białystok Tel ./Fax .: 85 664 74 30/31 Mobile: 660 756 077 * mila@miladesign.com.pl www.miladesign.com.pl

Miladesign jest najdynamiczniej rozwijającym się w Polsce producentem i eksporterem podstaw do stolików barowych i kawiarnianych o różnych wysokościach, jak również podstaw do stołów bankietowych i konferencyjnych. Wszystkie podstawy występują dodatkowo w wersji z odkładanym blatem. Produkujemy również łóżka hotelowe, które są w całości skręcane, co jest istotną zaletą w pakowaniu i transporcie. Oprócz tego, zajmujemy się produkcją stelaży metalowych do biurek, stołów i gabinetów o różnych kształtach oraz szerokiej gamie elementów uzupełniających. W swojej ofercie posiadamy również media porty z możliwością wyboru różnych gniazd zasilających. Zapraszamy do współpracy!

Mikomax

Meblomak

Multiko

Muraspec

Mil System

Narva Polska

Newmor Polska

NOTI Contract

Nowy Styl Group

Orion

Osram

Polontex

P.H Saturn

Philips Lighting

Pol-Skone

Polyflor Polska

POLMASTER Contract Interiors Bema 60 A, 01-225 Warszawa Tel .: 22 632 11 50 * polmaster@polmaster.eu www.polmaster.eu

50

POLMASTER CONTRACT INTERIORS SP. Z O.O. oferuje modernizacje i remonty hoteli. Oferta obejmuje zarówno projekty, prace wykonawcze, jak i dostawy elementów wykończenia i wyposażenia wnętrz. Proponujemy: zarządzanie projektami, projekty branżowe, prace budowlane, instalacje elektryczne, prace stolarskie, malowanie, montaż tapet winylowych, instalacja wykładzin, prace kamieniarskie, prace związane z obróbką metalu oraz inne kwalifikowane prace wnętrzarskie. Firma oferuje ponadto kompleksowe dostawy mebli, wykładzin dywanowych, tapet winylowych, elementów oświetlenia, tkanin, etc.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

WYPOSAŻENIE HOTELI I RESTAURACJI Bezpośredni importer mebli konferencyjno-hotelowych. Największy producent konfekcji stołowej. Aranżacja wnętrz,szycie i montaż dekoracji okiennych.

Przedsiebiorstwo Handlowo -Produkcyjne „FAT”

os. Księcia Władysława PU-3, 44-240 Żory

tel. 32 32 11 313 e-mail biuro@poldekor.com.pl

w w w. p o l d e ko r. co m . p l

Przedsiebiorstwo Produkcyjne Mardom

PPU Stella

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A. ul. Zacisze 2, 63-700 Krotoszyn Tel .: 62 721 36 00 * hurtownia@at-krotoszyn.pl Przemysław Piotrowski Tel .: 508 036 714 * przemyslaw.piotrowski@at-krotoszyn.pl Hanna Szczotka Tel .: 508 036 808 * hanna.szczotka@at-krotoszyn.pl www.at-krotoszyn.pl

Przedsiębiorstwo Handlowe A-T S.A. specjalizuje się w oświetleniu wewnętrznym oraz zewnętrznym wszelkich obiektów w tym hotelowych i restauracji. W ofercie firmy znajdą Państwo oświetlenie dekoracyjne, a także techniczne. Szeroka gama źródeł światła LED na pewno znajdzie Państwa zainteresowanie. Specjaliści pomogą Państwu w doborze optymalnego sprzętu oświetleniowego, a projektowanie z użyciem technik komputerowych pozwoli precyzyjnie określić poziom natężenia światła, zgodnie z obowiązującymi normami.

PPW Morfeusz

Porta KMI Poland

Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli Jafra

Polimport

Rad-Pol

Rawen

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

PPUH Lopena

Paged Meble

Record

51


wnętrza

R AMKO Włodzimie r z Kopcz yński Sp.j ul. Dworcowa 54 a, 05-820 Piastów tel: 22 723 53 15, fax: 22 723 72 67 e-mail: inwestycje@ramko.pl tel kom: 502 785 765 w w w.ramko.pl

Recticel Komfort Snu

Renson

Ridex Dekoracja

Rudan

Robert Majkut Design

Scandia Polska

SE-DA

Sekpol

KOMPLEKSOWE REALIZACJE WNĘTRZ GASTRONOMICZNYCH • krzesła • fotele • stoły • lady barowe • loże tapicerowane 52

Solid Base sp. z o.o. ul. Łużycka 1/3, 81-537 Gdynia tel.: +48585506810 tel.: +48606340360 e-mail: solidbase@solidbase.pl www.solidbase.pl KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wnętrza

Selva

Smart

Smartie Solutions

System Producent Mebli

Sklepy Komfort

Senti Import-Export

Sit-In

Skoff

Spot Light

Stolbud Warszawa

Studio Meblowe Arka

Saum&Viebahn

Szynaka-Meble

Tokel

Trevira Polska

Texconcept

Texpol

Touch Point

Vescom Polska

VOX Industries

Wilimex

Zamel

Zegar

Zuma Line

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

53


02 Ĺ‚azienka


Hotel Sense w Sofii


W stylu ZEN Spersonalizowana przestrzeń dzisiejszej łazienki hotelowej wygląda inaczej niż jeszcze kilka lat temu Współczesne wzornictwo łazienek zrobiło ogromny postęp we wszystkich kategoriach cenowych. Wanny, brodziki, armatura, kafelki, deszczownice, systemy prysznicowe, systemy oświetleniowe, a nawet proste lustra, które rozbudowano o oświetlenie, gniazdka elektryczne… stały się obiektami estetycznie pociągającymi i tworzącymi pozytywną aurę miejsca. Furorę zrobiły szklane kabiny prysznicowe i deszczownice. Nie tylko sprawiają wrażenie luksusu, ale także są proste w utrzymaniu i optycznie powiększają przestrzeń łazienki. Luksus, który sprząta się tanio Design wchodzi coraz śmielej do obiektów hotelowych średniej kategorii. Obiekty luksusowe inwestują raczej w przestrzeń i niecodzienne – często bardzo zaskakujące – rozwiązania (np. wannę otwartą na pokój, okna w łazience od podłogi). Innym trendem jest upraszczanie projektów łazienek i montowanie rozwiązań, których codzienne utrzymanie jest możliwie najtańsze i nie angażuje nadmiernie czasu pracy personelu sprzątającego.

Większa nie będzie, tylko piękniejsza Hotelarstwo dwu- i trzygwiazdkowe dominujące w Polsce w wyniku realizacji hotelowych poczynionych w ciągu ostatnich 10 lat to świat raczej małych łazienek. Wiele z nich w najbliższych latach będzie remontowanych. Nie mogą one zwiększyć powierzchni, na szczęście proste zabiegi powiększające optycznie przestrzeń – duże lustra wypełniające całą ścianę lub umieszczone na dwóch ścianach, polerowane i błyszczące materiały oraz dekoracyjne oświetlenie podkreślające niuanse przestrzeni – mogą, przy zastosowaniu dobrej jakości materiałów wykończeniowych i nadzorze projektanta, podwyższyć standard łazienki.

Różni goście, różne oczekiwania Projektując łazienkę pamiętajmy, że będzie ona służyć wszystkim gościom hotelu. To nie tylko osoby w sile wieku, ale również goście starsi, mniej sprawni. Wzornictwo nie może przesłonić funkcjonalności i praktyczności. Jaka konkretnie powinna być łazienka w danym obiekcie hotelowym, zależy od segmentacji obiektu, czyli analizy wskazującej na to, jaki konkretnie klient będzie najczęstszym gościem hotelu. Jego oczekiwania powinny być podstawą projektu, a także swobody wzorniczej, na jaką będzie sobie mógł inwestor pozwolić. Otwarte na pokój łazienki to dobry pomysł, jeśli klientami będą zamożni goście zagraniczni lub zamożna młoda klasa średnia z dużych polskich miast. Ponieważ jednak w naszej kulturze łazienka jest miejscem intymnym i osobistym, nie każdemu z awangardą będzie po drodze.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

57


łazienka

Otwarte na pokój łazienki to dobry pomysł, jeśli klientami będą zamożni goście zagraniczni lub zamożna młoda klasa średnia z dużych polskich miast. Ponieważ jednak w naszej kulturze łazienka jest miejscem intymnym i osobistym, nie każdemu z awangardą będzie po drodze.

Pokój hotelowy z łazienką w hotelu w miejscowości Matera, znajdującej się w odludnej części włoskiej Kalabrii.

58

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


Współczesne wzornictwo łazienek zrobiło ogromny postęp we wszystkich kategoriach cenowych. Wanny, brodziki, armatura, kafelki, deszczownice, systemy prysznicowe, systemy oświetleniowe, a nawet proste lustra, które rozbudowano o oświetlenie, gniazdka elektryczne… stały się obiektami estetycznie pociągającymi i tworzącymi pozytywną aurę miejsca.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

59


łazienka ADA Cosmetics International Kontakt: Tel . / Fax: +48 6181 57039 Waldemar Tkaczyk | Mobile: +48 602 326867 E-mail: waldemar.tkaczyk@ada-cosmetics.com Lucyna Chudzik | Mobile: +48 606 489522 E-mail: lucyna.chudzik@ada-cosmetics.com www.ada-cosmetics.com

Kosmetyki hotelowe - w zgodzie z naturą Nowoczesne produkty kosmetyczne, dostosowane do potrzeb branży hotelarskiej – na tym koncentruje się działalność ADA Cosmetics International. Już od 30 lat firma ADA dostarcza kosmetyki najwyższej jakości do najlepszych hoteli na całym świecie.

Różnorodna nowoczesność Każda z naszych marek ma indywidualny i niepowtarzalny charakter. Linia „Care Collection“ zawiera klasyczne kosmetyki, a „Spa Collection“ kosmetyki wellness dla wymagających klientów. Linia „Brand Collection“ to kosmetyki hotelowe marek znanych na całym świecie. Ofertę uzupełniają ciekawe akcesoria. „Zielony” to nasz kolor Ekologia i zrównoważony rozwój są obecne na każdym etapie produkcji. Szczególnie dumni jesteśmy z naszej „Green Collection”. Serie kosmetyków z tej kolekcji otrzymały certyfikaty Ecocert oraz Ecolabel Unii Europejskiej. Ponadto oferujemy oszczędne i nadające się do recyklingu dozowniki press + wash oraz smart care.

60

Indywidualizacja Każdą serię kosmetyków można dostosować do życzeń Klienta i stworzyć w ten sposób niepowtarzalną markę własną hotelu! Każdy Klient otrzyma produkty pasujące do Jego hotelu. W ten sposób kosmetyki staną się ambasadorami Państwa hotelu! Nasze zalety • 30-letnie doświadczenie • własny dział rozwoju • bogaty asortyment • najwyższa, stale kontrolowana jakość • profesjonalni doradcy • szeroka sieć przedstawicieli i doradców

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014

61


łazienka Kessel Sp. z o.o. ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne 55-040 Kobierzyce Tel .: +48 71 774 67 60 Fax: +48 71 774 67 69 E-mail: kessel@kessel.pl www.kessel.pl

Łazienka z odpływem ściennym SCADA. Przemyślana technika, wyrazisty design oraz elastyczna zabudowa to warunki, które powinien spełniać każdy produkt mający wyznaczać nowe trendy w kształtowaniu przestrzeni. Wszystkie te cechy odnajdziemy w nowym łazienkowym odpływie ściennym SCADA.

Elastyczna zabudowa Trzy możliwości zabudowy (w płycie gipsowej, w ścianie murowanej oraz przy pomocy gotowego modułu podłogowego oraz trzy możliwości podłączenia odpływu (z przodu, z boku po lewej lub po prawej stronie) sprawiają, że odpływ ścienny SCADA można łatwo, szybko i niezawodnie zabudować w każdych warunkach budowlanych.

Wyrazisty design Jako pierwszy producent KESSEL oferuje wariant podświetlany LED w czterech opcjach kolorystycznych: niebieskim, czerwonym, zielonym oraz RGB. Dodatkowo istnieje możliwość fabrycznego zaprogramowania określonego koloru na indywidualne życzenie klienta.

Zalety produktu • Niewielka wysokość zabudowy od 80mm – idealny do nowych budynków oraz do renowacji istniejących instalacji • Perfekcyjne wyrównanie dzięki płynne regulowanym nóżkom montażowym (wysokość regulacji 55 mm) • Trzy możliwości podłączenia odpływu DN50 • Wyjmowany syfon zapewniający wzorową higienę • Wysokość zamknięcia wodnego 22 mm • Fabrycznie zamontowane podłączenie rury ochronnej na kable w przypadku odpływów z podświetleniem LED Ochrona łazienek przed nieprzyjemnymi zapachami Odpływ łazienkowy Scada może zostać wyposażony w suchy syfon Multistop chroniący przed nieprzyjemnymi zapachami powstałymi na skutek wysychania wpustów. Problem ten dotyczy łazienek rzadko używanych np. przeznaczonych dla gości oraz łazienek z ogrzewaniem podłogowym.

Do wyboru są trzy pokrywy: prosta ze stali nierdzewnej, ze wzorem Wave oraz z powierzchnią do przyklejenia płytek. Pokrywa Wave sprawia, że powierzchnie zakrzywione wydają się optycznie większe, natomiast pokrywa do przyklejenia płytek czyni odpływ praktycznie niewidocznym. W zależności od wymagań użytkownika pokrywy są dostępne z podświetleniem LED jak i bez podświetlenia. Przemyślana technika Najwyższa jakość materiału, nóżki montażowe ułatwiające zabudowę, niewielka wysokość zabudowy wynosząca 80 mm do krawędzi płytki gwarantują pewną zabudowę, zarówno w nowych budynkach jak i podczas renowacji istniejących instalacji. Przepustowość odpływu wynosi 30 l/min z progiem 20 mm.

62

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


Odpływ ścienny Scada Innowacyjne odwadnianie powierzchni łazienki

Odpływ ścienny Scada Wave z podświetleniem LED w 4 opcjach kolorystycznych LED czerwony LED zielony LED niebieski LED RGB* *z automatyczną zmianą koloru

... lub bez podświetlenia

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

www.kessel.pl

63


łazienka

Acquastyle

ACV

str. 64-65 ADA Cosmetics International Kontakt: Tel . / Fax: +48 6181 57039 Waldemar Tkaczyk | Mobile: +48 602 326867 * waldemar.tkaczyk@ada-cosmetics.com Lucyna Chudzik | Mobile: +48 606 489522 * lucyna.chudzik@ada-cosmetics.com www.ada-cosmetics.com

64

ADA jest wiodącym w Europie producentem kosmetyków hotelowych. Asortyment, przygotowany specjalnie dla branży hotelarskiej prezentuje najwyższą jakość. Nasi eksperci mogą dostosować każdą linię kosmetyków do życzeń klienta i stworzyć w ten sposób oryginalną markę własną hotelu! Ofertę uzupełniają kosmetyki znanych na całym świecie kreatorow mody oraz praktyczne akcesoria.

Abip

Bisk

Ceramika Gres

Ceramika Końskie

Ceramika Nowa Gala

Ceramika Paradyż

Ceramika Tubądzin

Coram

Ekaplast

Fluid Control Systems

Grohe Polska

Geberit

Grespania

Hansgrohe

Hewi Polska

Huppe

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


łazienka

Ideal Standard

Kaldewei Polska

Kessel Sp. z o.o. ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne 55-040 Kobierzyce Tel .: +48 71 774 67 60 Fax: +48 71 774 67 69 * kessel@kessel.pl www.kessel.pl

Kerpol

Kludi-Armaturen

Firma Kessel jest czołowym producentem systemów odwadniania, posiadającym w ofercie wpusty punktowe, odpływy liniowe, zawory zwrotne, przepompownie, separatory tłuszczu i substancji ropopochodnych oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków. Kreatywność i doświadczenie stały się podstawą do tworzenia produktów praktycznych, funkcjonalnych oraz innowacyjnych pod względem techniki i pomysłowości wykonania. Urządzenia dostępne są w rozmaitych wariantach a ich dobór zależy przede wszystkim od rodzaju ścieków, istniejących wymogów budowalnych oraz cenowych.

Kohler

Krakowska Fabryka Armatur

Lanwar

Lecico

Merida

Oras Olesno

Roca Polska

Ravak Polska

Rovese

Sanitec Koło

Stella

Tece

W-M Glass

Viega

Villeroy & Boch

Zucchetti Promation & Trade

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

65


wellness

66

& spa

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014


wellness

& spa

03 wellness

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014

& spa

67


Hotel Vander w Ljubljanie


wellness

& spa

SPA w hotelu Goście spa to ludzie zamożni i wyedukowani, o stale zmieniających się oczekiwaniach. Zdrowy styl życia wyparł nawiązujący do hoteli w Dubaju styl pałacowy Woda zawsze była kluczowym elementem filozofii spa. Samo słowo wywodzi swoją genealogię z łacińskiego sformułowania „salus per aqua”, co oznacza „zdrowie poprzez wodę”. Dlatego pomimo wysokich kosztów infrastruktury wodnej w obiektach spa obserwowany jest silny powrót do tego rodzaju atrakcji. Oczekują tego goście. Póki co, nie korzystają z niej tak, jak życzyliby sobie tego właściciele obiektów. Inwestycje w wodę wymagają planowania kosztów, zdrowego rozsądku oraz innowacji. Przykładem innowacji są hammamy, które coraz częściej powstają w europejskich spa. Ze względu na ograniczenia kosztowe i przestrzenne, hammamy w Europie przyjmują bardziej kameralne formy architektoniczne, lecz posiadają więcej technologii niż ich arabskie odpowiedniki. Istotny wpływ na rozwiązania stosowane w spa ma masowa turystyka. Ofertę komponuje się pod gusta gości z danego kraju. W Polsce coraz większy wpływ na tę sferę mają turyści rosyjscy, białoruscy i ukraińscy. Piękno pomaga w życiu Kosmetyka to, obok masaży, najważniejsza przychodowo strefa w polskim spa. W ostatnich latach nieco przygasła. Warto jednak pochylić się nad przyczynami. Kobiety przecież nie zaprzestały starań, by być piękne i pewne siebie. Zmienia się jedynie podejście do dbania o urodę. Jest ono zdecydowanie bardziej złożone niż w przeszłości.

Składa się z czterech komponentów: • podstawa piękna, czyli dbałość o skórę, • wzmacnianie piękna, czyli kosmetyki kolorowe, • piękny i zdrowy styl życia (odżywianie, sen, fitness), • piękno emocjonalne, czyli pewność siebie. Wszystkie cztery punkty łącznie tworzą ekosystem piękna. Kobiety na całym świecie wierzą, że jeśli wyglądają pięknie, będą się czuły zdrowiej i będą bardziej pewne siebie. Co z kolei wpływa na ich piękno? Badania prowadzone przez firmy kosmetyczne wskazują, że w opinii kobiet standardy piękna są bardziej wyśrubowane. 70 proc. kobiet na świecie wierzy, że piękno równa się szczęście, i wice versa! 70 proc. kobiet wierzy, że bycie piękną pomaga dostać od życia to, czego chcą od życia.

Wraz z coraz szybciej rosnącą średnią wieku społeczeństw zachodnich zmienia się także na korzyść nastawienie do osób starszych

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

69


wellness

& spa

Badania firm kosmetycznych pokazują, że jeśli chodzi o pielęgnację skóry, konsumenci oczekują: • zrozumienia korzyści z nabycia produktu, • pewności, że kupowane produkty są organiczne, • preferują te z oznaczeniem „anti-ageing”, czyli zatrzymujące proces starzenia. Jaki to wszystko ma wpływ na biznes spa i wellness? Ogromny. I na dodatek bardzo pozytywny. Spa postrzegane jest jako spełniające te trzy kryteria. Kwestią właściwego marketingu, standardu usług i atmosfery każdego obiektu jest przekonanie gości, że te potrzeby zostaną zaspokojone w stopniu najpełniejszym właśnie w tym konkretnym obiekcie. Najważniejsze są doskonała komunikacja na linii pracownicy spa – goście. Informowanie o efektach każdego zabiegu wzmacnia zaufanie do miejsca i buduje sprzedaż kolejnych zabiegów, odwiedzalność obiektu oraz lojalność, która w Polsce jest na niskim poziomie. Nie tylko kobiety oczekują efektów. Mężczyźni są na nie nastawieni w jeszcze większym stopniu: rozładowanie bólu, stresu, poczucie głębokiego relaksu. Powoli zmienia się także nastawienie do starzenia się. Ostatnie 20 lat to celebracja młodości. Jednak wraz z coraz szybciej rosnącą średnią wieku społeczeństw zachodnich zmienia się także na korzyść nastawienie do osób starszych, jak i samych ludzi starszych do siebie. Przyciągniecie ludzi starszych zakłada raczej wprowadzenie do oferty elementów emocjonalnych, np. medytacji, jogi, nauki umiejętności.

Istotny wpływ na rozwiązania stosowane w spa ma masowa turystyka. Ofertę komponuje się pod gusta gości z danego kraju.

70

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wellness

& spa

70 proc. kobiet na świecie wierzy, że piękno równa się szczęście, i wice versa!

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

71


wellness

& spa Kriomedpol Sp. z o.o. ul. Warszawska 272, 05-082 Stare Babice Tel .: 22 752 93 21 Tel .: 22 733 19 05 Fax: 22 752 93 21 E-mail: kriomedpo@kriomedpol.pl www.kriomedpol.pl

URZĄDZENIE DO KRIOSTYMULACJI KRIOPOL R Przeznaczenie – do miejscowego wychładzania ciała strumieniem par azotu o temperaturze – 130 °C. Zabiegi takie stosowane w celu długotrwałego czynnego przekrwienia (3-4 godziny) i uzyskania natychmiastowej reakcji przeciwbólowej utrzymującej się do 5 godzin Zalety urządzenia: • przeznaczone do pracy ciągłej • linia zasilająca zachowuje elastyczność przez cały czas prowadzenia zabiegu • bezpośrednie podawanie strumienia par azotu ze zbiornika, poprzez linię zasilającą na powierzchnię skóry pacjenta bez dodatkowych wymienników ciepła pozwala na mniejsze zużycie azotu • skokowa regulacja mocy chłodniczej, pozwalająca na precyzyjne dawkowanie zimna, dostosowana do wielkości wychładzanej powierzchni • zabieg przyjemny dla pacjenta: rozluźnia, tonizuje napięcie mięśni, likwiduje naprężenia i przykurcze, uspokaja • zwiększa skuteczność działania dowolnych preparatów kosmetycznych, maseczek, okładów itp. ponieważ substancje czynne w nich zawarte dyfundują przez skórę w miejscu podania i przez 15-20 minut nie są rozprowadzane przez sieć kapilarną i limfatyczną obkurczoną w wyniku chłodzenia • każdy zabieg zwiększa metabolizm i przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii Seria zabiegów pozwala na: • poprawienie jędrności skóry: likwidacja cellulitu I i II stopnia a także zmarszczek • inicjację procesu resorpcji tłuszczu umożliwiającego modelowanie i wyszczuplanie sylwetki • likwidację bólów głowy o podłożu naczyniowo -ruchowym • poprawę samopoczucia Weryfikację powyższych informacji umożliwiają następujący użytkownicy KRIOPOLA R • ARKA MEDICAL SPA – KOŁOBRZEG • Centrum Laseroterapii i Kosmetyki Estetycznej LASER – MED. GLIWICE • Centrum Zdrowia i Rekreacji SKALNY – KARPACZ • Centrum Zdrowia Urody i Rekreacji GEOVITA – KRYNICA ZDRÓJ • Hotel Klinika Zdrowia i Urody VILLA PARK – CIECHOCINEK • HOTEL MALINOWY ZDRÓJ – SOLEC SPA – SOLEC ZDRÓJ • HOTEL PRO-VITA – KOŁOBRZEG • ORI – Sport Wellness Odnowa Biologiczna – KARPACZ

72

• PENSJONAT ADAM&SPA – KUDOWA ZDRÓJ • HOTEL TARGON PAŁAC – CIECHOCINEK A także możliwość bezpłatnego przetestowania aparatu w dowolnie wybranej przez Państwa lokalizacji. Jesteśmy pewni, że decydując się na współpracę z nami przekonają się Państwo, że zasady leżące u podstaw naszej działalności i obsługi klienta to jakość, kompetencja i profesjonalizm. Zapraszam do współpracy Z poważaniem Prezes Zarządu Kriomedpol Sp. z o.o. Dr Tadeusz Narkiewicz KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wellness

Abacosun

& spa

Alutherm

str. 73-75

Amaris

Aquarius LBM

Ayala

Baylla

BeautyIn

Berndorf Baderbau

Bio-Kosmetyka

Bionantech Cosmetics

Biopasja

BTL Polska

Centrum Dystrybucji Image

Cosmetics Group

Clarena

Cedr Spa

Cryoflex

Cederroth

Dinotec

Ekoservispol

Elecpol

Euro Fragrance

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014

73


wellness

& spa

Florexpol Bis

Firma Mazur

Fluidra

Grupa Zendar

Habys

Has-Med

Hydropool

Intermex

International Medical Group

Jacom

Kettler Polska

Klafs

Klubben

Kompleks

Koperfam

Kortbud

Kriomedpol Sp. z o.o. ul. Warszawska 272 05-082 Stare Babice Tel .: 22 752 93 21 Tel .: 22 733 19 05 Fax: 22 752 93 21 * kriomedpo@kriomedpol.pl www.kriomedpol.pl

Madex

74

Medisana Poland

Firma KRIOMEDPOL Sp. z o.o. powstała w 1993 r. Jest producentem i dystrybutorem urządzeń do: krioterapii KRIOPOL R kriochirurgii KRIOPOL K zasilanych ciekłym azotem. Zabiegi krioterapii są doskonale tolerowane przez pacjentów, przynoszą natychmiastowa poprawę, mogą być łączone z innymi metodami leczniczymi.

Meden Inmed

Most

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


wellness

Masterpool

Megiw

NOVA GROUP CHMIELEWSCY SP.J. WARSZAWA (Centrala) ul. Puławska 538, 02-884 Warszawa Tel .: +48 22 646 33 00 Tel ./Fax: +48 22 646 58 58 * biuro@novagroup.info.pl KRAKÓW (Oddział) ul. Rydlówka 20, 30-363 Kraków Tel ./Fax: +48 12 263 20 18 * krakow@novagroup.info.pl www.novagroup.pL

Natura-Aroma

& spa

Norel dr Wilsz

Oferujemy rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, Spa & Wellness, nie zapominając o innych dziedzinach szeroko rozumianej odnowy biologicznej i pielęgnacji oraz fryzjerstwie, czyli wszystko to co stanowi o sile obiektów hotelowych, SPA & Wellness. Współpraca z nami to bezpieczeństwo inwestycji, gwarancja jej funkcjonalności i konkurencyjności. Zapewniamy doskonałe warunki finansowe, wsparcie marketingowe, programy szkoleniowe i rozruchowe. Z naszego doświadczenia możecie korzystać każdego dnia! NOVA GROUP bezpieczeństwo, wygoda i wsparcie od ponad 30 lat!

Organique

Optimum Distribution

PPHU Intersun

PPHU Polmax

Slandico

Sternicki

Supernova

Saunet

Thalgo Poland

Tech

Top-Gym

Topsauna

Wandex

Wellteq

Vacu Activ

Yasumi

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

75


04 infrastruktura techniczna


infrastruktura techniczna

Infrastruktura hotelu Infrastruktura techniczna jest krwioobiegiem odpowiedzialnym za codzienną pracę hotelu. Odpowiada także za dobre samopoczucie, spokój i bezpieczeństwo gości Systemy elektryczne są głównym elementem projektu budowlanego. Nie inaczej jest i w hotelu. Światło w hotelu pełni rolę nieco inną, niż w budynkach choćby mieszkalnych. Wnętrza lobby, sal bankietowych, atrium, restauracji, pokoi swój sukces w dużym stopniu zawdzięczają komfortowemu i kreatywnemu oświetleniu, które tworzy nastrój miejsca. Dobre oświetlenie to połowa designu, w jaki trzeba zainwestować, żeby wnętrze nabrało poziomu wymaganego przez kategoryzację. Tak, jak i w innych elementach wyposażenia, tak i przy komponowaniu oświetlenia zdrowy rozsądek jest preferowany. Na przykład oświetlenie w pokojach powinno pozwalać na czytanie w łóżku, pracę przy biurku, ogolenie się lub nałożenie make-upu przed lustrem. Jeśli jedna z tych przestrzeni nie zapewnia wystarczającego oświetlenia goście będą reagować irytacją. Oświetlenie sal konferencyjnych z kolei wymaga z jednej strony oświetlenia jarzeniowego tworzącego nastrój we foyer oraz rozwiązań fluorescencyjnych lub ledowych na salach spotkań. W restauracjach oświetlenie to odrębna kategoria, decyduje o nastroju i chęci gości do wydawania pieniędzy. Parkingi i powierzchnie zewnętrzne także wymagają dedykowanych rozwiązań. Dotychczas dominowały rozwiązania halogenowe, ale ze względu na swoją kosztotwórczość zostają zastępowane rozwiązaniami ledowymi.

Systemy kogeneracyjne Wszyscy hotelarze są świadomi rosnących kosztów energii, jak i możliwości, jakie daje nowoczesna technologia, aby tę energię oszczędzać. Jednym z takich rozwiązań jest kogeneracja, która oferuje kombinację jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i użytkowej energii cieplnej z odzyskiem ciepła na cele ogrzewania, chłodzenia. Jak wpleść hotelową technikę w design? Technologia jest dla wielu błogosławieństwem, dla niektórych jednak np. starszych ludzi, może być powodem niekończącej się frustracji i niezadowolenia. Zrozumienie i kontrola technologii jest coraz ważniejsza w skutecznym zastosowaniu w hotelu. Specjaliści wskazują na kilka zasad: • Technologia musi być intuicyjnie oczywista dla gościa. Wiele aplikacji wprowadza gości w zakłopotanie i frustracje, • Technologia musi być łatwa w utrzymaniu, • Technologia nie może zagrażać gościom np. w sferze prywatności, • Technologia musi być relatywnie trwała.

Kontrola energii Systemy zarzadzania energią stały się już na świecie bardzo popularną technologią. Do najpopularniejszych należą: • automatyczne kontrolery oświetlenia – włączające i wyłączające oświetlenie według parametrów określonych przez użytkowników; • systemy odzysku ciepła powstającego w kuchni, czy pralni; • czujniki zlokalizowane w pokojach, działające na podczerwień, podłączone do kontrolerów oświetlenia, włączające i wyłączające oświetlenie oraz ogrzewanie w zależności od obecności w pokoju, dostarczają one jednocześnie informację o stanie pokoju; • czujniki zlokalizowane w salach konferencyjnych i innych miejscach publicznych, wyłączające automatycznie oświetlenie, gdy nie ma w nim personelu lub gości.

78

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


infrastruktura techniczna

Akustyka

Opinie gości nieustannie przypominają hotelarzom o istotności takich elementów pobytu, jak cichy pokój, dobra izolacja dźwiękowa ścian pokoi. Niemal każda część hotelu: lobby, sale konferencyjne, bary, restauracje narażone są na niechciany hałas. Problem dodatkowo pogłębia się, gdy hotel zbudowano w pobliżu drogi. Rozwiązaniem tych problemów było ustanowienie standardów akustycznych. Dopuszczalny równoważny poziom dźwięku hałasu przenikającego do pomieszczenia hotelowego od wszystkich źródeł hałasu łącznie wynosić może 40 dB w ciągu dnia i 30 dB w nocy. W salach konferencyjnych dopuszczalny poziom to 40 dB. W restauracji i barze 50 dB. Problemy z akustyką mogą pojawić się niemal wszędzie. Szczególnej uwagi wymagają: • łączone pokoje, • łączone sale konferencyjne, • izolacja akustyczna łazienek, • szyby windowe, • strefa kuchni i restauracji.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


infrastruktura techniczna

Viessmann Sp. z o.o. ul. Karkonoska 65 53-015 Wrocław Tel.: 071/ 36 07 100 Fax: 071/ 36 07 101 www.viessmann.pl Nowe technologie dla obiektów hotelowych Nieustanna praca nad rozwojem nowych technologii, wykorzystujących odnawialne źródła energii, owocuje produkcją innowacyjnych systemów grzewczych najwyższej jakości. Sprawują się one idealnie w ogrzewaniu domów jednorodzinnych, jak również w dużych inwestycjach, w budynkach użyteczności publicznej. Dla wielu z nas kolektory słoneczne, pompy ciepła, czy kotły na biomasę kojarzą się głównie z domami jednorodzinnymi. Nie mniej jednak ich parametry techniczne pozwalają na sprawną i efektywną pracę również w dużych obiektach, takich jak, np. hotele, obiekty sportowe gdzie jest nieustanne zapotrzebowanie na duże ilości ciepłej wody użytkowej. Inwestycja w system grzewczy, oparty na odnawialnych źródłach energii, jest przyjazna dla środowiska, ale przede wszystkim dla samego inwestora, gdyż znacznie redukuje koszty. Pompy ciepła - sposób na ciepły pokój Nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie prostych w obsłudze urządzeń, które pobierając ciepło wprost z otoczenia, ogrzewają pomieszczenia i przygotowują ciepłą wodę użytkową. Bez zbędnych wydatków na surowce energetyczne, konieczności ich załadunku i składowania, dostarczają ciepło. Pompy ciepłą są to urządzenia, które, wykorzystując energię odnawialną, ciepło gruntu, wody i powietrza, ogrzewają pomieszczenia, a także przygotowują ciepłą wodę użytkową. W porównaniu z tradycyjnym, nieefektywnym systemem grzewczym, pompy ciepła gwarantują redukcję kosztów ogrzewania nawet o 66%. Jest to inwestycja na lata, która daje gwarancje komfortu cieplnego, a także niskich rachunków, co jest szczególnie istotne przy prowadzeniu hotelu, w którym jest stałe zapotrzebowanie na duże ilości ciepła i ciepłej wody użytkowej.

Kudowa Zdrój - Hotel Verde Montana W hotelu zastosowano instalację – kaskadę kotłów kondensacyjnych Vitodens 300 oraz kolektory słoneczne Vitosol 200-F (40 m2)

80

Dobre praktyki: Zespół Turystyczno-Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Aby zapewnić niskie koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, zbudowano instalację opartą na pompach ciepła i kolektorach słonecznych firmy Viessmann. Ośrodek jest ogrzewany za pomocą pięciu pomp ciepła Vitocal 300 BW 280, o łącznej mocy grzewczej 408 kW (5 x 81,2 kW). Moc chłodnicza pobierana z dolnego źródła wynosi 311,5 kW (5 x 62,3 kW). Dolne źródło dla każdej pompy stanowią odwierty o łącznej długości 1200 mb. W sumie dolne źródło, to 3 studzienki po 16. odwiertów, o długości 125 mb każdy. Instalacja wspomagana jest przez płaskie kolektory słoneczne Vitosol 100-F typ SH1. Łączna powierzchnia baterii kolektorów wynosi niemal 140m2 (60x2,33m2). Ciepła woda użytkowa ogrzewana jest przede wszystkim przez kolektory słoneczne, z ewentualnym dogrzewem z dwóch pomp ciepła BW280. Jeżeli woda użytkowa została już ogrzana, instalacja solarna przełączona zostaje na wstępne ogrzewanie basenu wewnętrznego z dogrzewem przez pompy ciepła.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


infrastruktura techniczna

Oszczędne ogrzewanie Instalacja grzewcza w „Sebastianeum Silesiacum” pozwala w pełni zaspokoić duże zapotrzebowanie na ciepło, jak również na ciepłą wodę użytkową, przy jednoczesnej redukcji wydatków na ogrzewanie. Jest ona w pełni oparta na odnawialnych źródłach energii, dzięki czemu odchodzą koszty zakupu i transportu surowców energetycznych. Ośrodek jest niezależny od niepewnych cen i dostaw gazu, czy ropy naftowej. Kolektory słoneczne pełnią funkcję wspomagającą, przygotowują ciepłą wodę użytkową. Energia słoneczna jest za darmo, słońce nie wystawia rachunków za swoje „usługi”. Kolektory słoneczne są niejako magazynierem pobranej energii słonecznej, która następnie jest wykorzystywana do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu zimą można oszczędzić do 60%, zaś latem słońce może zredukować koszty do zera, w 100% pokrywając zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Często panuje błędne przekonanie, że w polskich warunkach klimatycznych, gdzie panują niskie temperatury, duże zachmurzenie i występują częste i wysokie opady, kolektory słoneczne nie spełniają swojej roli. Nie jest to prawdą. Kolektor słoneczny pracuje nawet przy zachmurzonym niebie. Dzięki temu mamy pewność, że będzie on działał efektywnie również u nas.

Hotel Gołębiewski W hotelu zastosowano instalację kotłów kondensacyjnych Vitocrossal Zastosowanie urządzeń Viessmann jest bardzo szerokie. Nie tylko prywatni inwestorzy korzystają z innowacyjnych systemów grzewczych. Marka Viessmann jest obecna w wielu miejscach, które kojarzą się zarówno z tradycją, jak i nowoczesnym designem. Urządzenia Viessmann ogrzewają wiele obiektów hotelarskich m.in. Hotel Dr Ireny Eris w Krynicy, Hotel Gołębiewski w Wiśle, Hotel Dolina Charlotty, Zamek Topacz, Hotel Verde Montana - Kudowa Zdrój ośrodki sportowe czy Aqua Parki. Bez względu na miejsce, sprawność oraz efektywność cieplna oraz ekonomiczna urządzeń Viessmann jest gwarantowana. Kamień Śląski Zespół Turystyczno-Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny W hotelu zastosowano instalację pomp ciepła Vitocal 300 oraz kolektory słoneczne Vitosol

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy indywidualnie dopasowane, optymalne rozwiązania. www.viessmann.pl

81


infrastruktura techniczna

Elavon Tel: 22 381 31 78 Email: terminale@elavon.com www.elavon.pl

Elavon - światowy lider w dziedzinie przetwarzania płatności Niezależnie od wielkości Twojego hotelu zaproponujemy optymalne rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb. Kompleksowe rozwiązania Elavon oraz nasza międzynarodowa platforma przetwarzania płatności umożliwią osiągnięcie operacyjnej efektywności a także pomogą usprawnić przepływ Twoich środków finansowych i zminimalizują ryzyko nieściągalności.

Rozwiązania oferowane przez Elavon są najlepsze na rynku. Chcemy by Twój hotel osiągał sukcesy razem z Elavon! 1 Kompleksowe usługi dostosowane do Twoich potrzeb Elavon zapewnia proces autoryzacji, rozliczanie transakcji oraz realizuje wszystkie funkcje związane ze wsparciem klienta. 2 Bezpieczeństwo i zgodność z wymogami PCI Wszystkie usługi oferowane przez Elavon są całkowicie bezpieczne i zgodne z wymogami PCI DSS, jak również z polskimi przepisami prawa. Chronimy dane Twojej firmy jak również Twoich klientów.

Dynamiczne Przeliczanie Walut DCC umożliwia przeliczenie kwoty transakcji z PLN na walutę karty posiadacza. Twoi zagraniczni klienci będą znali ostateczną kwotę transakcji już w momencie zakupu co zwiększa konkurencyjność Twojej oferty. Dodatkowo Twoja firma odniesie wymierne korzyści w postaci Rabatu DCC, czyli części prowizji wygenerowanej z wymiany walut, która zostanie zwrócona na Twój miesięczny rachunek. Visa®, Visa Electron®, V PAY, MasterCard®, Maestro® International, Discover®, Diners®, JBC, CUP, American Express®

3 Profesjonalna obsługa klienta Nasz doświadczony zespół Obsługi Klienta zapewnia całodobowe wsparcie przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. 4 Jesteś w dobrym towarzystwie Elavon przetwarza ponad miliard transakcji rocznie. Zaufało nam ponad milion przedsiębiorstw na całym świecie. 5 Stabilność finansowa Elavon Elavon jest spółką całkowicie należącą do U.S. Bank piątego co do wielkości banku komercyjnego w USA z 341 miliardami dolarów w aktywach (31 marzec 2012).

82

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


infrastruktura techniczna

AC-Klima

Aereco Wentylacja

str. 84-87 AquaEco Spółka z o.o. ul. Jan Skrzetuskiego 7 60-177 Poznań Tel .: 61 651 05 27 604 282 600 * sekretariat@aquaeco.pl

Zajmujemy się dystrybucją i montażem najwyższej jakości oczyszczalni ścieków przeznaczonych dla obiektów hotelowych i gastronomicznych. Oferujemy oczyszczalnie w dwóch modelach: • sprzedażowym • operatorskim W modelu operatorskim świadczymy usługę oczyszczania ścieków za pomocą urządzeń pozostających naszą własnością. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie przeprowadzania inwestycji.

www.aquaeco.pl

Atmopomiar

Astat

Aircon

Bosch Security System

Carrier Polska

Daikin Airconditioning

Danfoss

De Dietrich Technika Grzewcza

Domus & Vents Group

Ekoklimax-Projekt

Elektronika

Elektra

Elavon zapewnienia swoim Klientom niezawodne i innowacyjne usługi w zakresie przetwarzania płatności kartowych.

Elavon Tel: 22 381 31 78 * terminale@elavon.com www.elavon.pl

84

Elavon oferuje: • Międzynarodową, niezawodną i bezpieczną platformę przetwarzania płatności • Szybki dostęp do środków pieniężnych • Szeroki wybór najnowocześniejszych terminali • Usługi dodatkowe, które wzbogacają ofertę i generują dodatkowy przychód dla Twojej firmy • Skuteczna ochrona danych Twoich klienów i Twojej firmy • Darmowy i łatwy w użyciu system raportowania – iMerchantConnect • 24/7/365 wsparcie Biura Obsługi Klienta

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


infrastruktura techniczna

Grundfos Pompy

Halton

Hidria Polska

Hager Beker

Honeywell

Jeven

Kermi

Klima-Therm

Koher

Kidde

Konwektor

LG Electronics

Lindab

Mercor

Pol-Stowest

Panasonic

Polchip

Polarheat

PPUH EL-TEAM

Promat Top

Przedsiębiorstwo Polsko-Austriackie Frapol

PPHU Royal - Star

Rehau

Rettig Heating

86

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


infrastruktura techniczna

Romicki Eko System

Robert Bosch

SALTO Systems Sp. z o.o. Oddział w Polsce ul. Ostrobramska 101a 04-041 Warszawa Tel .: (+48) 222 112 204 * info.pl@saltosystems.pl www.saltosystems.pl

REGULUS-System

Roth Polska

Firma SALTO Systems od momentu powstania w 2001 roku jest liderem na rynku najnowocześniejszych systemów kontroli dostępu. Obecnie firma działa w ponad 90 krajach. Na całym świecie zrealizowanych zostało ponad 13 000 projektów i zainstalowanych ponad 1.500.000 elektronicznych okuć SALTO. Ponad 11.000.000 ludzi na świecie codziennie posługuje się technologią SALTO. SALTO Hiszpania, Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Wielka Brytania, Dania, Norwegia, Szwecja, Holandia, Francja, Portugalia, Włochy, Szwajcaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Singapur, Australia.

Siemens

Samsung

SPS Electronics

SPS Trading

Schrack Seconet

Sharp

SPS KLIMA

Swegon

Wolf Technika Grzewcza

Venture Industries

Trimar

Tomra Orwak

Viessmann Sp. z o.o. ul. Karkonoska 65 53-015 Wrocław Tel .: 071/ 36 07 100 Fax: 071/ 36 07 101 www.viessmann.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Kompletna oferta nowoczesnych systemów grzewczych na wszystkie nośniki energii i dla wszystkich rodzajów obiektów. Viessmann oferuje swoim klientom kotły kondensacyjne na olej i gaz, pompy ciepła, kolektory słoneczne, kotły na biomasę oraz instalacje energetyczne skojarzone i instalacje biogazowe. Program produkcji obejmuje także komponenty systemów regulacji i komunikacji, kompletne oprzyrządowanie systemów grzewczych, aż do grzejników i ogrzewania podłogowego. Przez cały czas do dyspozycji klientów są pracownicy infolinii, którzy codziennie, o każdej porze dnia i nocy służą fachową radą i pomocą.

87


internet i multimedia

Płaskie telewizory stały się chlebem powszednim, otworzyły drogę do telewizji wysokiej rozdzielczości. To zachęca gości do korzystania z nich. 90 proc. gości korzysta z telewizji w trakcie pobytu.

88

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


internet i multimedia

05 internet i multimedia

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014

89


internet i multimedia

Multirozrywka Rozrywka w pokoju hotelowym Sprostanie wyzwaniom technologicznym w tym zakresie wymaga od hotelarzy zaangażowania. Nie wystarczy po prostu wymienić telewizory na płaskie. Kluczem staje się tzw. content, czyli to, co możemy oglądać w telewizorze. „Taniec z gwiazdami” oraz „M jak Miłość” zadowala już tylko szeroką publiczność, a ta, jak wiadomo, nie korzysta z hoteli w Polsce. Pokolenie 20–40-latków chce oglądać legalnie „Breaking Bad”, „Grę o tron”, „House of Cards”. Hotel powinien im to umożliwić, przynajmniej w sferze technologicznej, poprzez szybki Internet i możliwość podłączenia własnych urządzeń do hotelowego telewizora. Kilka lat temu internet był gorącym tematem. Dziś stał się oczywistością, którą goście chcą mieć wszędzie, i na dodatek za darmo… Z darmowym dostępem do internetu jest na świecie bardzo różnie. Niemniej hotelarze przy pomocy techniki starają się znaleźć modus vivendi dla tych potrzeb. Darmowy Internet jest więc coraz częściej tylko dla tych, którzy korzystają z emaila i przeglądania stron internetowych. Korzystający z gier – online, streamingu video musza za niego płacić.

Płaskie telewizory stały się chlebem powszednim, otworzyły drogę do telewizji wysokiej rozdzielczości. To zachęca gości do korzystania z nich. 90 proc. gości korzysta z telewizji w trakcie pobytu. Telewizor jest centralnym punktem pokoju hotelowego. Nie kolidują w tym gadżety gości, takie jak tablet, smart fony. Goście w pokoju hotelowym chcą oglądać filmy, youtube na dużym ekranie i używać klawiatury. Nie przeszkadza to zresztą we współpracy „własnych” urządzeń gości z hotelowym telewizorem. Łatwość współpracy pozwala cieszyć się filmami i muzyką w pokoju hotelowym na dużym ekranie, tak jak w domu.

RESORTY

PORTE DE VERSAILLES, FRANCJA

HOTELE

SPA

16-20 LISTOPADA 2014

RESTAURACJE

Pomysły i Trendy dla sektora HORECA

www.equiphotel.com

KEMPINGI

Największe Targi Branży Horeca na świecie Biuro Targów w Polsce: EUROBUSINESS-HALLER tel /fax: 32 355 38 00, e-mail: targi@haller.pl www.haller.pl

90

CATERING KAWIARNIE – BARY – KLUBY

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


internet i multimedia

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014

91


internet i multimedia

ViDiS S.A. 53-204 Wrocław ul. Ojca Beyzyma 7 www.czasnabiuro.pl

Sala konferencyjna jest wizytówką hotelu. Sala konferencyjna w hotelu powinna przyciągać nowoczesnością i funkcjonalnością. Urządzenia do niej należy dobierać w sposób przemyślany. Ważna jest ich długa żywotność, łatwość obsługi i bezpieczeństwo użytkowania. Właściwe narzędzia pomagają osiągnąć sukces i dają wygodę. Zwłaszcza w hotelu. Dobrze wyposażona sala to źródło satysfakcji, które zaprocentuje stałymi klientami. W znalezieniu takich urządzeń pomaga portal czasnabiuro.pl. Jego celem jest promocja nowoczesnych rozwiązań biurowych. To miejsce, które pomaga takie rozwiązania znaleźć.

Projektory CASIO wykorzystują najnowsze źródło światła w postaci laserowo-diodowych lamp hybrydowych – „Laser&LED”. To ekologiczne rozwiązanie, które nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo ze względu na brak rtęciowej lampy wyładowczej, ale także oszczędność. W projektorach Casio - w miarę eksploatacji - nie trzeba wymieniać kosztownych lamp. Źródło światła objęte jest 5-letnia gwarancja, zaś projektor 3-letnią. Urządzenie ma żywotność około 20 tys. godzin. To ogromna różnica w porównaniu do lamp w projektorach tradycyjnych, które trzeba wymieniać co 2000 – 6000 godzin. Kolejny atut urządzenia to bardzo prosta obsługa. Lampa nie musi się rozgrzewać, by uzyskać pełną

92

jasność i wierność kolorów – już po 8 sekundach od włączenia uzyskujemy na ekranie jasne, czyste barwy obrazu. Nie ma też mowy o czasochłonnego studzenia po zakończeniu prezentacji – projektor można wyłączyć praktycznie natychmiast. Projektor z ekologicznym źródłem światła to nie tylko dbałość o środowisko, ale także o budżet. Mocno satysfakcjonujące parametry gwarantujące znakomicie widoczny i jasny obraz w połączeniu z brakiem kosztów eksploatacyjnych – to propozycja, którą warto rozważyć. Wybór projektora Casio z bezlampową technologią Laser&LED to gwarancja stałej jasności obrazu i nieprzerwanej pracy.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


internet i multimedia

Flipchart Nobo Barracuda Cena już od 280zł Flipchart suchościeralny dostępny w wersji magnetycznej lub niemagnetycznej o regulowanej wysokości (1050 do 1840 mm) Z unoszonym uchwytem na arkusze papieru i półką na akcesoria. Ma regulowany zestaw haków, które dają elastyczność w wyborze bloków (dowolny rozstaw otworów).

Ekran elektryczny Nobo Cena już od 1270 zł Ekran o przekątnej 200, 240 albo 300 cm. Wysokiej jakości powierzchnia projekcyjna typu Matt White to gwarancja dobrej jakości obrazu. Ekran działa od razu po podłączeniu do prądu (Plug&Play) W zestawie jest sterowanie naścienne i bezprzewodowe.

Tablica suchościeralna Nobo Gwarancja na powierzchnię: 15 lat (porcelanowa) lub 10 lat (lakierowana). Dostępne rozmiary (powierzchnia magnetyczna, lakierowana): 60 x 45 cm 90 x 60 cm 120 x 90 cm 150 x 100 cm 180 x 90 cm 180 x 120 cm 210 x 120 cm

Dostępne rozmiary tablicy porcelanowej magnetycznej: 120 x 90 cm 150 x 100 cm 180 x 90 cm 180 x 120 cm 240 x 120 cm

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Magnetyczny Flipchart Barracuda Mobile jest wyposażony w stelaż na 5 kółkach (w tym 3 blokowane), a jego wysokość jest regulowana w zakresie od 1750 do 2000 mm.

Wskaźnik teleskopowy GIGANT Cena 94 zł Teleskopowy wskaźnik marki Nobo rozkłada się 22 do 117 cm. Pomarańczowa końcówka ma za zadanie dodatkowo podkreślać wskazywane miejsce.

93


internet i multimedia EPSON EUROPE B.V. Oddział w Polsce ul. Bokserska 66, 02-690 Warszawa E-mail: info@epson.pl Tel .: 22 375 75 00 Infolinia: 22 295 37 25 www.epson.pl

EPSON – tanio i ekologicznie Wśród użytkowników urządzeń elektronicznych panuje fałszywa i niesprawiedliwa opinia, że producenci drukarek, projektorów oraz innych urządzeń niezbędnych w biznesie nie są nastawieni proekologicznie. Wychodzimy z założenia, że jeśli coś jest tanie, to z pewnością jest niskiej jakości oraz nie jest przyjazne dla środowiska. Z drugiej strony, uważamy, że połączenie ekologii i odpowiedniej jakości, znacznie odchudzi nasz portfel. To stereotypowe myślenie obala firma EPSON, kreując przyjazną środowisku rzeczywistość pozbawioną niebezpiecznych kompromisów. Drukarka, projektor i wszystko inne W biznesie utarło się przekonanie, że najlepszym rozwiązaniem jest drukarka laserowa, która łączy szybkie oraz sprawne działanie z niskimi kosztami eksploatacji. Będzie to pierwszy mit, z którym się rozprawimy. Dla marki EPSON sztandarowymi produktami w segmencie drukarek do użytku domowego oraz w biurze są serie L oraz M, wyposażone w ITS. Pod tym tajemniczym skrótem, kryje się system stałego zasilania w atrament, polegający na samodzielnym uzupełnianiu tuszu w drukarce. Rozwiązanie jest ekstremalnie tanie (wydruk monochromatyczny poniżej 1gr, w kolorze poniżej 2gr, ponadto dołączone do opakowania zasobniki pozwalają na wydruk od 4500 do aż 12000 stron) jednocześnie jest to system przyjazny dla środowiska. Drukarki atramentowe firmy EPSON pobierają około 20 W prądu, bardzo mocno kontrastuje to z 1 kW, którego potrzebują do działania urządzenia laserowe.

Zarzutem, który może powstrzymywać nas przed wyborem drukarki atramentowej dla biznesu jest błędne przeświadczenie o zasychaniu tuszu w urządzeniu. To również jest stereotyp, który bardzo łatwo obalić. Pracując nad nowymi rozwiązaniami dla swoich drukarek inżynierowie firmy EPSON opracowali głowicę drukującą Micro Piezo, która dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji zapewnia doskonałą jakość wydruków. W przeciwieństwie do głowic termicznych, które podgrzewają atrament w celu naniesienia go na papier, Micro Piezo, wykorzystuje materiał piezo elektryczny, który pod wpływem zmiany napięcia, wypycha kropelki tuszu z dyszy. Wyeliminowanie w procesie drukowania skoków temperatury, pozwala na zachowanie pierwotnych właściwości tuszu i zapobiega jego zasychaniu w dyszach głowicy. To rozwiązanie zapewnia komfortowe i niezawodne działanie urządzenia dokładnie w momencie, gdy jest ono potrzebne.

94

Biura, hotele oraz sale konferencyjne nie mogą się obejść bez projektorów najwyższej klasy. Im z kolei zarzuca się wysoki pobór prądu przy słabym parametrach projekcji w świetle dziennym. Sposobem na to jest EPSON, który wykorzystuje opracowaną przez siebie technologię 3LCD. Skutecznie radzi sobie ona z projekcją w warunkach, w których prezentacje narażone są na rozproszenie przez promienie słoneczne. Dodatkowo, technologia 3LCD jest wspierana przez lampy E-TORL, w których zwiększono efektywne wykorzystania światła, bez zwiększania mocy lampy. Dbając o przyszłość Przedstawione produkty są zaledwie wierzchołkiem góry urządzeń, którą marka EPSON posiada w swojej ofercie, jednak schemat zawsze jest taki sam. Japończycy udowadniają, że sukces gospodarczy i świadome działania proekologiczne nie wykluczają się wzajemnie, a jednocześnie zachowują odpowiednią proporcję w stosunku jakości do ceny produkowanych urządzeń. KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


internet i multimedia Media Management Europe ul. Naddnieprzańska 26/2d 04-205 Warszawa Tel .: +48 22 812 7433 Fax: +48 22 812 6257 E-mail: sales@mm-eu.tv www.mm-eu.tv

Media Management Europe oferuje obiektom hotelowym, restauracyjnym, rekreacyjno-sportowym itp.., bogaty wybór najpopularniejszych kanałów telewizyjnych, o zróżnicowanej tematyce, które zadowolą zarówno przebywającą na wakacjach rodzinę, jak i gości biznesowych.

Oferowane przez MME kanały informacyjne i biznesowe (BBC World News, CNN, CNBC, Euronews, SKY NEWS, Russia24) to 24 godzinne serwisy zapewniające dostęp do aktualnych wydarzeń, relacji sportowych, wiadomości biznesowych oraz programów dokumentalnych. Najbardziej rozpoznawalne kanały sportowe (Eurosport, Eurosport2) dostarczą niezapomnianych emocji miłośnikom sportowych wrażeń. Nieważne ile lat mają goście hotelowi, Cartoon Network, Boomerang i CBeebies BBC zawsze będą dla nich miłą rozrywką. Wielbiciele dobrego kina, seriali i programów tv zrelaksują się oglądając największe światowe przeboje (TCM, HBO, HBO2, HBO Comedy, FOX, FOX Life).

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

W naszej ofercie znajdują się także kanały przyrodnicze, programy kulinarne, o modzie, zdrowiu oraz kanały ogólno rozrywkowe tj.: (BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, National Geographic Channel, Nat Geo Wild, Fashion One, RTR Planeta) i obcojęzyczne: niemieckie (m.in. RTL, VOX, n-tv, SAT1, Pro7), hiszpańskie (TVE i Canal 24h) oraz rosyjskie (m.in. RTVI, RTR Planeta oraz Russia 24). MME udostępnia kanały telewizyjne bezpośrednio od nadawcy, gwarantując legalną reemisję w Państwa obiekcie. Zróżnicowana oferta dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta oraz kilkunastoletnie doświadczenie są tym, co nas wyróżnia.

95


internet i multimedia INSTALSAT ul. Cegłowska 34, 01-803 Warszawa Tel .: +48 22 864 98 98 Fax: +48 22 834 92 34 E-mail: instalsat@instalsat.pl

Telewizja cyfrowa dla hoteli

www.instalsat.pl

Podstawową działalnością firmy INSTALSAT jest kompleksowe wykonawstwo zbiorczych instalacji telewizyjnych, jak również modernizacja istniejących, ze szczególnym uwzględnieniem instalacji hotelowych. Firma INSTALSAT istnieje i działa nieprzerwanie od 1981 roku. Jest jednym z pionierów branży TV SAT w Polsce. Na przestrzeni lat wykonała ponad 1.500 zbiorczych antenowych instalacji telewizyjnych, głównie w Hotelach, budynkach biurowych, centrach handlowych, bankach, budynkach administracji państwowej, itp. Usługi świadczymy na terenie całego kraju.

Nasze systemy wykonujemy w oparciu o markowy, wielokrotnie sprawdzony sprzęt gwarantujący wieloletnie i bezawaryjne ich działanie. Oferujemy sprzęt firmy TRIAX oraz większości głównych producentów będących na rynku europejskim. • pola antenowe • najnowszej generacji cyfrowe stacje czołowe • sieci kablowe • telewizory hotelowe • oświetlenie LED • dostawa, wykonawstwo, serwis Najnowszej generacji stacje czołowe stosowane przez firmę INSTALSAT oraz profesjonalnie wykonane telewizyjne instalacje zbiorcze, w pełni wychodzą naprzeciw wymogom technologicznym telewizji cyfrowej, w tym technologii HDTV przeżywającej obecnie burzliwy rozwój. Dzięki modernizacji swoich zbiorczych instalacji telewizyjnych hotele znacznie zwiększają konkurencyjność oferty. W dzisiejszych czasach wielu gości, wybierając hotel, sprawdza uprzednio jakie programy telewizyjne są dostępne w hotelowej instalacji telewizyjnej. Jest również oceniana jakość programów. Obecnie coraz więcej hoteli decyduje się na modernizację swoich antenowych instalacji zbiorczych. Coraz częściej sygnał analogowy jest zastępowany sygnałem cyfrowym, w tym HDTV.

96

Firma INSTALSAT posiada olbrzymie doświadczenie w zakresie modernizacji hotelowych instalacji telewizyjnych na obiektach „w ruchu”. Pracownicy naszej firmy dokładają wszelkich starań, aby wszystkie wykonywane prace były jak najmniej uciążliwe dla gości hotelowych i pracowników Hotelu. Stosujemy indywidualne i elastyczne podejście do każdego Klienta. Gwarantujemy wysoką jakość za rozsądną cenę. Latami zdobywane doświadczenie, również na terenie Europy, odbyte szkolenia, praca na sprzęcie najlepszych producentów pozwalają nam na oferowanie usług na poziomie europejskim. Od wielu lat współpracujemy z firmami partnerskimi na terenie całego kraju, co oprócz działalności handlowej, jest niezbędne dla szybkości działania serwisu. Nasi technicy stale podnoszą kwalifikacje, co ma duże znaczenie, zwłaszcza przy wchodzących nowych technologiach dla telewizji cyfrowej: HDTV, MPEG 4, DVB-T, DVB-S2, QAM, IPTV. Stabilną i wiarygodną pozycję na rynku polskim zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu, posiadanej wiedzy, doskonałej znajomości branży oraz kreatywności i zaangażowaniu naszych współpracowników. Jesteśmy solidnym partnerem handlowym.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


internet i multimedia

Acentic

Alcatel Lucent Polska

str. 97-98

Amernet

Avis Media

Ascom

AVGroup

Bose

Canal+ Cyfrowy

Diomar

Delta

EPSON EUROPE B.V. Oddział w Polsce ul. Bokserska 66 02-690 Warszawa * info@epson.pl Tel .: 22 375 75 00 Infolinia: 22 295 37 25

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Dąży do tego, aby przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne. Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie prawie 75 tys. pracowników w 100 spółkach.

www.epson.pl

Funai

Hoist Technology

INSTALSAT ul. Cegłowska 34 01-803 Warszawa Tel .: +48 22 864 98 98 Fax: +48 22 834 92 34 * instalsat@instalsat.pl www.instalsat.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Image Recording Solutions

Internet MediaServices

Kompleksowo wykonujemy i modernizujemy zbiorcze instalacje telewizyjne, w szczególności hotelowe. Firma INSTALSAT działa nieprzerwanie od 1981 roku. Jesteśmy jednym z pionierów branży TV SAT w Polsce, wykonaliśmy ponad 1500 zbiorczych antenowych instalacji telewizyjnych, głównie w hotelach, budynkach biurowych, centrach handlowych bankach. Świadczymy usługi na terenie całego kraju, systemy wykonujemy w oparciu o markowy, sprawdzony sprzęt gwarantujący wieloletnie bezawaryjne działanie. Oferujemy sprzęt większości głównych producentów z Europy, m.in. TRIAX, HIRSCHMANN, GRUNDIG,TRANSMEDIA. Nasze stacje czołowe oraz telewizyjne instalacje zbiorcze wychodzą naprzeciw wymogom technologicznym telewizji cyfrowej, w tym technologii HDTV.

97


internet i multimedia

Kapsch TeleCom

Kontel-Telecom

Media Management Europe ul. Naddnieprzańska 26/2d 04-205 Warszawa Tel .: +48 22 812 7433 Fax: +48 22 812 6257 * sales@mm-eu.tv www.mm-eu.tv

LG Electronics

Locatel

Media Management Europe oferuje hotelom, restauracjom i obiektom rekreacyjno-sportowym bogaty wybór najpopularniejszych światowych kanałów telewizyjnych: • Informacyjnych: BBC World News, CNN, CNBC, Sky News, Euronews • Sportowych: Eurosport i Eurosport 2 • Dziecięcych: Cartoon Network, Boomerang, CBeebies BBC • Pozostałe, m. in. : TCM, HBO, FOX, FOX Life, BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, National Geographic Channel, Nat Geo Wild, RTR Planeta, RTL, VOX, n-tv, SAT1, Pro7, TVE, Mediaset Italia. Wybrane z nich dostępne również w wersji HD.

MCX Systems

Media Hotel

NextiraOne Polska

Polsound

Quadriga

Sharp Electronics

Slican

Sony

Samsung Electronics

Toshiba Television

Tritech Syste Technology

WapTelecom

ViDiS S.A. 53-204 Wrocław ul. Ojca Beyzyma 7 www.czasnabiuro.pl

98

Czasnabiuro.pl to witryna, której celem jest promocja nowoczesnych rozwiązań biurowych. Można na niej znaleźć urządzenia i produkty, które przydadzą się w każdym nowoczesnym biurze. Poczynając od flipchartów, tablic oraz ekranów, aż do projektorów, urządzeń interaktywnych i wszelkiego rodzaju akcesoriów. Właścicielem strony www.czasnabiuro.pl jest ViDiS S.A. Dystrybutor produktów audiowizualnych i biurowych światowych marek notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect. (www.vidis.pl.)

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


internet i multimedia

Jaga

Jantom

JMB

Juma Lighting

Jarocińska Fabryka Mebli

KA International

Kandela Oświetlenie

Katowickie Przedsiebiorstwo Meblowe „AGATA“

Komandor

Kolekcja Mebli Klose

Kalwaryjskie Zakłady Meblarskie Mebloform

KLER

Kron International

Krysztal

Kuffner

Lawal

Lebo Drzwi

Lobos Meble Hotelowe

LOB

Lech-Pol

Legeartis

Livings Design

Led Glass

Leds Polska

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

99


06 technologie informatyczne

Z perspektywy hotelarza mobilny PMS oznacza, że może on lepiej komunikować się ze swoimi pracownikami, rozbić bariery informacyjne pomiędzy działami hotelu. A ponadto, pozwala to zrobić tanio!


technologie inormatyczne

Systemy informatyczne Celem wdrożenia technologii mobilnych w hotelu jest zwiększenie ruchu gości na własnych stronach internetowych hotelu, podwyższenie interaktywności pomiędzy gościem a hotelem, promocja sprzedaży usług i produktów hotelu oraz uzyskanie – na gorąco – większej liczby opinii gości o pobycie. Powodami, dla których hotele rezygnują z inwestowania w rozwiązania mobilne jest kilka. Po pierwsze brak pieniędzy na te działania, po drugie sceptycyzm co do potencjału zakupowego rynku, po trzecie: brak wsparcia w firmie ze strony specjalisty, i po czwarte – brak rozeznania co do standardów. Jednocześnie niemal wszyscy mają świadomość, że jest to rynek, na którym należy być. Smartfony posiada już większość społeczeństwa, jeszcze nie każdy potrafi z nich zrobić użytek, ale to bardzo szybko się zmienia, szczególnie jeśli chodzi o rezerwacje hoteli. Serwis mobilny zależy od niezawodnej platformy. Na świecie ustabilizowały się na rynku dwie: oparta o system Android i oparta o IPady. Menu technologii mobilnych dla hotelu zakłada powstanie przede wszystkim strony internetowej dla aplikacji mobilnych. Standardowa strona w swoim formacie nie będzie widoczna na małych urządzeniach typu telefon komórkowy lub tablet. Różnica w wielkości urządzeń zmusza do przekonfigurowania standardowej strony internetowej. Nie może ona mieć tak wiele tekstu, ponieważ zniechęca to użytkowników od jej korzystania. Nie mniej, ważna jest szybkość ładowania się strony (serwer). Strona nie może być „ciężka” w kilobajty. Słaby transfer danych powoduje szybką reakcję użytkowników rezygnujących z usług. W rezultacie nawigacja w urządzeniach mobilnych jest bardzo uproszczona. Mobilny to nie tylko rezerwacja, ale także zarządzanie hotelem Rozwiązania mobilne to nie tylko rezerwacja przez smartfona. To także zarządzanie hotelem. Systemy mobilne bardzo pasują do systemów zarządzania hotelem (PMS). Po pierwsze pracownicy we współczesnym hotelu muszą obsługiwać wiele ról (tzw. multitasking), po drugie najczęściej wiedza jednego działu hotelu nie jest dzielona z drugim. Housekeeping z reguły nie wie, co robi recepcja i vice versa. Powoduje to znane problemy: co zostało sprzedane, jaki był rabat, co ile kosztuje, co jest jeszcze dostępne, a co już nie etc.

102

Scentralizowany PMS rozwiązuje te problemy poprzez połączenie wielu danych w jedno. Co więcej, udostępnia te dane na urządzenia mobline. Dzięki czemu pracownicy mają na bieżąco dane na temat cen, dostępności, promocji, rezerwacji etc. To zupełnie nowy wymiar PMS. Nie trzeba siedzieć na recepcji lub w biurze, żeby mieć dostęp do danych. Obsługa gościa, np. check-in, może odbywać się na przykład w pokoju, jak ma to miejsce w kilku hotelach na świecie. Kto korzysta z mobilnego PMS? Goście i hotelarze w równym stopniu mogą odnieść korzyści z mobilnego PMS-a. Znacznie polepsza się komunikacja pomiędzy pracownikami hotelu oraz na linii hotel–gość poprzez nowe aplikacje mobilne. Z perspektywy hotelarza mobilny PMS oznacza, że może on lepiej komunikować się ze swoimi pracownikami, rozbić bariery informacyjne pomiędzy działami hotelu. Mobilny PMS pozwala to zrobić tanio, zamiast drogich urządzeń, pracownicy mogą mieć dostęp do potrzebnych informacji z centralnego serwera przy pomocy swojego własnego smartfona. Znacznie niższe koszty związane są także ze szkoleniami w tym zakresie. Młodzi, którzy są najczęściej nowym narybkiem w hotelach w sposób intuicyjny rozumieją taki PMS, który bardzo przypomina rozwiązania konsumenckie SoLoMo – social, local, mobile Z perspektywy gościa, korzyści to lepsza komunikacja z hotelem przed przyjazdem, lepsza obsługa w trakcie i w końcu lepszy feedback po pobycie. Skrót SoLoMo definiuje, jak mobilny PMS może być użytkowany przez gości: „social” oznacza media społecznościowe, np. facebook, formę komunikacji pomiędzy ludźmi w trakcie podróży, komentarze o danym hotelu i ich doświadczeniach z pobytu w danym miejscu. „Local” oznacza destynację, w której znajduje się hotel. Jak w danym miejscu można spędzić czas, jakie są restauracje, gdzie jest dobry bar. „Mobile” oznacza z kolei, jak ludzie obsługują te informacje, czyli w ruchu.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


technologie inormatyczne

Najlepsze w mobilnym PMS jest to, że każdy jego aspekt może być dostosowany i zaadaptowany do potrzeb hotelu, jego lokalizacji, marki i rodzaju gości, których przyjmuje. Hotel może zaoferować poprzez PMS swoim gościom tylko to co chce i jest dla niego dochodowe. Goście zresztą nie chcą korzystać ze wszystkiego co im się oferuje.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

103


technologie inormatyczne Wincor Nixdorf Sp. z o.o. ul. Popularna 82, 02-226 Warszawa Tel .: +48 22 572 42 00 / 01 Fax: +48 22 572 42 09 E-mail:hospitalityinfo.pl@wincor-nixdorf.com www.wincor-nixdorf.com/pl

Efektywne zarządzanie internetowymi kanałami sprzedaży noclegów

Burzliwy rozwój Internetu w ostatnich dwóch dekadach zmienił diametralnie sposób sprzedaży miejsc noclegowych w obiektach hotelowych. Zmalało znaczenie tradycyjnych agencji turystycznych i biur podróży, których role przejęły internetowe systemy rezerwacyjne (IDS, ang. Internet Distribution System). Mnogość portali rezerwacyjnych stawia hotelarzy przed niemałym wyzwaniem ciągłej aktualizacji dostępności pokoi w każdym z portali współpracujących z obiektem. Sprawa komplikuje się w sytuacji, gdy obiekt stosuje strategię dynamicznych cen. Zarówno liczba dostępnych pokoi jak i ceny zmieniają się w obiekcie w sposób ciągły, co wymusza nieustanne dokonywanie zmian w poszczególnych internetowych kanałach dystrybucji. Manualne wprowadzanie zmian przez dedykowanego pracownika działu rezerwacji jest nie tylko kosztowne (koszt pracy), ale i zawodne – zmiany, zwłaszcza przy dużej liczbie kanałów, zawsze będą wprowadzane z mniejszym lub większym opóźnieniem, człowiek jest też zawodny i potrafi się mylić. Dużą pomocą mogą okazać się coraz popularniejsze systemy zarządzania kanałami dystrybucji (ang. Channel Manager). Pozwalają one dokonywać zmian dostępności pokoi oraz cen w jednym miejscu dystrybuując następnie stosowne informacje automatycznie do poszczególnych kanałów IDS. Informacje na temat liczby aktualnie dostępnych do sprzedaży pokoi jak i obowiązujących cen dostępne są w informatycznym systemie hotelowym (PMS/HMS – ang. Property Management System/Hotel Manage-

104

ment System). Czemu więc nie oczekiwać od systemu hotelowego, by przejął obowiązek ciągłej aktualizacji danych w kanałach dystrybucji? Problem w tym, że potrafią to wciąż nieliczne systemy hotelowe. Jednym z nich jest zdobywający w Polsce ogromną popularność system hotelowy Protel (www.protel.net). Protel posiada nie tylko bardzo rozbudowane i zaawansowane możliwość w zakresie definiowania stawek oraz definiowania strategii cenowych (otwieranie i zamykanie stawek przy wystąpieniu określonych warunków), ale umożliwia też eksport ustawień w czasie rzeczywistym do zewnętrznych systemów rezerwacyjnych. Protel komunikuje ze wszystkimi najbardziej popularnymi w Europie i na Świecie systemami IDS jak również z wieloma systemami typu Channel Manager. Komunikacja odbywa się w dwóch kierunkach – do systemów zewnętrznych trafiają dane dotyczące dostępności oraz cen, systemy zewnętrzne zwrotnie przesyłają rezerwacje, które trafiają wprost do systemu hotelowego bez konieczności ich ręcznego przepisywania. Zarządzanie kanałami dystrybucji miejsc hotelowych z poziomu informatycznego systemu hotelowego PMS znacząco ułatwia działalność działu marketingu i sprzedaży, automatyzuje i upraszcza procesy, przynosi wymierne oszczędności i pozwala efektywnie maksymalizować przychody i obłożenie hotelu poprzez efektywne wykorzystanie nowoczesnych kanałów sprzedaży.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


internet i multimedia

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014

105


technologie inormatyczne LSI Software S.A. ul. Przybyszewskiego 176/178 93-120 Łódź Infolinia: 800 811 574 (pon. - pt.; godz. 9.00-17.00) Tel .: 42 680-80-00 do 98; Fax: 42 680-80-99 E-mail: info@lsisoftware.pl www.lsisoftware.pl

Zintegrowane oprogramowanie do zarządzania POSitive Hospitality jest oprogramowaniem dedykowanym dla hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych, które wymagają zastosowania właściwych narzędzi informatycznych. System składa się z poszczególnych modułów, które mogą być wdrażane w zakresie dopasowanym do planowanych potrzeb z możliwością rozbudowy w przyszłości (restauracja hotelowa, bar, spa&wallness, sklepiki). Wszechstronny pakiet pozwala na integracje: POSitive Hotel – kompleksowa obsługa rezerwacji, ustalanie cen, obsługa magazynów, rejestr dodatkowych usług, szeroki zakres kontroli oraz raportowania, zdalne zarządzanie automatyką budynkową (ogrzewanie, klimatyzacja, monitoring, parking, itp.). Infrastruktura teletechniczna – obejmuje specjalistyczny sprzęt komputerowy oraz kontrolę dostępu (offline, online), serwery, bramki, BMS i instalacje słaboprądowe. POSitive Restaurant – system sprzedażowy usprawniający obsługę restauracji, praca na terminalach dotykowych i tabletach, tworzenie menu, podgląd sali, nadzór nad pracą lokalu i magazynami, ustalanie rabatów, kontrola dokumentów sprzedaży.

Referencje Klientów LSI Software „Wdrożony przez LSI Software elektroniczny system POSitive okazał się szybkim, wydajnym i wszechstronnym rozwiązaniem, który ułatwi i integruje działania nie tylko personelu, ale także kadrze zarządczej. Podczas wdrożenia został dostarczony również innowacyjny, specjalistyczny sprzęt komputerowy i urządzenia fiskalne” Thermaleo Sp. z o.o „Do głównych zadań wdrożonego oprogramowania należy zarządzanie procesem sprzedaży jak również kontrolą dostępu do poszczególnych stref obiektu. Rozwiązania LSI Software swym zakresem obejmują cały obszar naszej działalności zapewniając sprawną sprzedaż, obsługę Klienta indywidualnego oraz grup zorganizowanych, obsługę karnetów i abonamentów czy rezerwację zajęć lub miejsc za pomocą Internetu” Termy Uniejów „ Wdrożone oprogramowanie znacznie usprawniło prace w naszym obiekcie, zapewniło lepszą kontrolę i koordynację oraz umożliwiło tworzenie raportów i analiz. Podczas naszej kilkuletniej współpracy LSI Software dało się poznać jako wiarygodny partner, który bardzo elastycznie dostosowuje się do indywidualnych potrzeb Klienta” Hotel&Restauracja Glorietta

POSitive CRM – zarządzanie obsługą imprez, konferencji itp., rezerwacje zasobów obiektów, zarządzanie kontaktami, mailing. POSitive SPA&Sport – system do obsługi SPA, obiektów rekreacyjnych, basenów. Wspomaga sprzedaż usług, kontrolę płatności, administracje i rozliczenie magazynów. Hotel-In – platforma sprzedaży usług hotelowych przez Internet. W składzie modułu: silnik rezerwacji, Channel Manager, PMS Online. Pełna integracja z systemem hotelowym

Bezpłatna prezentacja systemu. Pomagamy na etapie projektowania obiektu!

800 811 574 info@lsisoftware.pl

LSI Software jest producentem zintegrowanego oprogramowania POSitive Hospitality dla gastronomii, hotelarstwa oraz obiektów rekreacyjno-sportowych . Dostarcza specjalistyczny sprzęt komputerowy, urządzenia fiskalne oraz oferuje szereg usług: konsultacje, serwis, wdrożenia, instalacje i wszechstronną konfigurację systemu. Oferowane produkty hotelowe są certyfikowane przez HRS oraz TripAdvisor a dodatkowo wielokrotnie nagradzane i docenianie przez naszych Klientów i niezależnych ekspertów.

106

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


technologie inormatyczne Mc Comp S.A. 02-170 Warszawa, ul. Słowicza 62 Tel .: +48 (22) 10 11 800 Fax: +48 (22) 10 11 801 E-mail: info@mccomp.pl www.mccomp.pl

Mc Comp S.A. jest najsilniejszą kompetencyjnie polską spółką informatyczną oferującą kompletne, dedykowane systemy informatyczne. Specjalizacją Spółki jest produkcja oprogramowania dla przedsiębiorstw obsługujących rynek detaliczny. Obecnie są to obiekty hotelowe, restauracyjne i rekreacyjno-sportowe indywidualne, zrzeszone i sieciowe, stacje paliw, a także obiekty sanatoryjne i centra konferencyjne. Działania koncentrujemy we wdrożenia, instalacje, szkolenia, pomoc techniczną, pomoc operacyjną, rozwiązywanie problemów i aktualizację produktów.

Rozwiązania biznesowe Doskonaląc metody wdrożeniowe, czerpiemy z doświadczeń i kompetencji zdobytych podczas pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami IT dla wielu firm w Polsce. Ze zrozumieniem specyfiki każdej z nich, opracowujemy własne rozwiązania „pod klucz” z zakresu front i back office wraz z doborem efektywnego sprzętu komputerowego i instalacji niskoprądowych. •0 Zarządzanie i obsługa sprzedaży. Marketing. Wsparcie sprzedaży •0 Obsługa rezerwacji, pobytów, centrum bankietów. Obsługa Kasy i rozliczenia •0 Administrowanie sprzedażą gastronomiczną. Kalkulacje. Obsługa kelnerska •0 Zarządzanie kosztami gastronomii, gospodarka magazynowa •0 Zarządzanie finansami •0 Sprzedaż Bezgotówkowa •0 Elektroniczna Obsługa Klienta Wsparcie techniczne Ogólnopolski, 24-godzinny, działający 7 dni w tygodniu serwis przejmuje w całości lub w wybranych częściach opiekę nad strukturą teleinformatyczną obiektu. Potrafimy identyfikować źródła problemów i je eliminować. Oprogramowanie

• • • • • •

Ofertę Mc Comp S.A. stanowią popularne i doceniane przez Klientów i ekspertów branży produkty: do Zarządzania Hotelem / Siecią Hoteli do Zarzadzania Gastronomią / Siecią Gastronomiczną do Zarządzania Centrum Wellness&SPA do Zarządzania Obiektami Rehabilitacyjnymi do Zarządzania Aquaparkiem do Zarządzania Centrum Konferencyjnym

Instalacje Specjalizujemy się w zarządzaniu dużymi projektami wdrożeniowymi. • Parkingowego poboru opłat • Osobowej kontroli dostępu • Monitoringu CCTV • Sieci LAN i WiFi • Nagłośnienia • Telewizji abonenckiej • SWiN i Ppoż.

Dostarczamy rozwiązania, które sprawdziły się w zróżnicowanych branżach: turystycznej, rekreacyjno-sportowej oraz obrotu paliwami i doskonale znamy biznes naszych Klientów. Nasza oferta dostosowana jest do potrzeb głównych segmentów polskiego rynku detalicznego. Od lat, z naszą pomocą, szybko i efektywnie nasi użytkownicy realizują swoje zadania, osiągając stawiane sobie cele biznesowe. Mc Comp S.A. oferuje Klientom innowacyjne rozwiązania wspomagające procesy zarządzania oraz tworzy kompleksowe systemy ułatwiające codzienną pracę. Produkty firmy charakteryzują się udanym połączeniem: innowacyjności, szerokiej funkcjonalności, adaptowalności i skalowalności jak również dbałości o budżet inwestycji, dostosowany do możliwości Klientów. KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

107


technologie inormatyczne

96 Volt

Adith Technologies

Ascom

ATM

Astra Telecom

Brilliant Hotel Software

Cisco Systems Poland

Centrum Systemów Komputerowych Zeto

CC otwarte Systemy Komputerowe

Comp

Dataproces

Ekoncept

Hoist

In-Tel

ITSA Professional Services

KOMPLUS

Kotrak Bis

str. 108-111

Alltrim

LSI Software S.A. ul. Przybyszewskiego 176/178, 93-120 Łódź Infolinia: 800 811 574 (pon. - pt.; godz. 9.00-17.00) Tel .: 42 680-80-00 do 98 Fax: 42 680-80-99 * info@lsisoftware.pl www.lsisoftware.pl

108

LSI Software S.A. jest wiodącym na rynku polskim producentem oprogramowania dla gastronomii, hoteli, obiektów sportowo -rekreacyjnych (hospitality), sektora detalicznego (retail) oraz własnego systemu klasy ERP (Enterprise Resource Planning). Kompleksowa oferta firmy obejmuje systemy do zarządzania, usługi konsultacyjne i wdrożeniowe, serwis a także dostawy specjalistycznych rozwiązań sprzętowych. Produkty LSI Software są wielokrotnie nagradzane zarówno przez Klientów, inwestorów, jak również przez niezależnych fachowców branży horeca. Główne biuro LSI Software znajduje się w Łodzi, oddziały regionalne zlokalizowane są w Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Olsztynie.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


technologie inormatyczne

Microsoft

MCM Computer

Mc Comp S.A. 02-170 Warszawa ul. Słowicza 62 Tel .: +48 (22) 10 11 800 Fax: +48 (22) 10 11 801 * info@mccomp.pl www.mccomp.pl

Microsoft

Micros Fidelio

Mikro-Serwis

M.Telecom

Mc Comp S.A. Lider polskich Spółek informatycznych. Dostarcza własne produkty dla obiektów noclegowych, gastronomicznych i rekreacyjno-sportowych – indywidualnych, zrzeszonych i sieciowych. Swoje rozwiązania Spółka dostarcza również do sieci detalicznych, obsługując sieć blisko dwóch tysięcy punktów sprzedaży. Produkty firmy wykorzystują siłę i zasięg technologii Mc Comp dla marketingu, sprzedaży, dystrybucji oraz efektywność zarządzania.

Merco

Mapi Przedsiębiorstwo Informatyczne

MicroNet art

Maxto

Molex

Nowoczesne Technologie Informatyczne

Net Affinity limited

P.P.W. “GiP”

ProfitRoom

Parentis

PMS Labs

Prokonekt

Prokom System

POS Bistro

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

109


AKADEMIA MENEDŻERÓW HOTELARSTWA

Inst y tut R ynku Hotel arskiego z a p r a s z a n a n a jl ep s ze s zkol eni a hot el a r sk ie p ro wa dzone w formie sp ot k a ń ot wa r t ych

Akademia Menedżerów Hotelarstwa to powołany siedem lat temu pierwszy w Polsce kompleksowy program szkoleniowy skierowany do kadry menedżerskiej hoteli. Powstał w oparciu o zachodnioeuropejskie programy szkoleniowe oraz konsultacje z dyrektorami hoteli w całej Polsce. Szkolenia w ramach Akademii są prowadzone przez sprawdzonych i doświadczonych trenerów. Nasi wykładowcy to doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach z wieloletnim dorob-kiem dydaktycznym. Zapraszamy do zapoznania się z programem Akademii Menedżerów Hotelarstwa. Informacji udziela Ewa Behrendt, e-mail: ewa.behrendt@irh.pl

w w w. i r h . p l


technologie inormatyczne

Ricoh

Rkeeper

S4H Sp. z o.o. * biuro@s4h.pl www.s4h.pl www.facebook.com/S4Hpl

Sentinode

Soho

Software Mind

S4H – OPROGRAMOWANIE NIE TYLKO DLA GASTRONOMII I HOTELI S4H CHEF jest modułem do zarządzania lokalem gastronomicznym, prowadzenia gospodarki magazynowej z recepturami, cennikami, raportowaniem i zestawieniami. S4H POS to moduł restauracyjny do prowadzenia sprzedażowy w oparciu o technologię ekranów dotykowych. S4H Hotel&SPA oparta jest na diagramie rezerwacji, planowanie zabiegów dla gości hotelowych. System obsługuje zamki hotelowe, centrale telefoniczne czy systemy rezerwacji internetowych. Grupę modułów uzupełniają aplikacje mobilne S4H Android Menu oraz S4H POS Mobile. Oferujemy sprzęt oraz urządzenia fiskalne.

Softech Bis

SMT Software

Wincor Nixdorf Sp. z o.o. ul. Popularna 82 02-226 Warszawa Tel .: +48 22 572 42 00 / 01 Fax: +48 22 572 42 09 www.wincor-nixdorf.com/pl * hospitalityinfo.pl@wincor-nixdorf.com

Surfland

Wincor Nixdorf jest dynamicznie rozwijającą się globalną firmą informatyczną, oraz uznanym dostawcą technologii i usług dla sektora bankowego i instytucji finansowych, sieci handlowych, hoteli i gastronomii. W Polsce Wincor Nixdorf prowadzi swoją działalność od 1990 roku. Główne biuro Wincor Nixdorf znajduje się w Warszawie, oddziały regionalne zlokalizowane są w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Serwis Wincor Nixdorf opiera się na własnej ogólnopolskiej sieci serwisowej, profesjonalnym 24/7 Call Desk i Call Center oraz Centrum Monitorowania.

Triarte

Torell Wrocław

TT Systems

TEC

W2 Solutions

Verbicom

ZUI Astra-Telecom

2intellect.com

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

111


Hotel Katzbegi w Stepansminda w Gruzji


08 gastronomia


bar w hotelu

Dominican w Brukseli


gastromonia

Restauracja w hotelu Segment HORECA, czyli hoteli i restauracji, jako jeden z nielicznych w latach spowolnienia gospodarczego 2008–2013 przyciągnął wydatki gospodarstw domowych. Wzrosły one w tym okresie o 61 proc. Przeciętny Polak wydawał miesięcznie na ten sektor 29 zł miesięcznie, co rocznie daje sumę 13,5 mld zł. Stanowi to jednak tylko 3 proc. wydatków polskich rodzin, podczas gdy w Niemczech jest to 8,5 proc. wydatków Potencjał rozwoju restauracji w Polsce jest więc ogromny. Co roku powstają tysiące lokali. Jedne z najlepszych, z racji standardu, powinny powstawać w hotelach. Jednak hotel i restauracja to nie są tożsame biznesy. Hotelowe restauracje mają nadal opinię drogich i raczej przeciętnych, prowadzonych bez zapału i pomysłu. Samemu czy we franczyzie? Nie ma jednego rozwiązania dla właścicieli hoteli chcących zbudować dochodowy biznes w hotelowej działalności food&beverage. W pewnym stopniu sieciowe restauracje zmniejszają ryzyko, ze względu na udowodniony sukces w wielu innych miejscach. Tego rodzaju placówki mają jednak ściśle określoną formułę działania i swoje wymagania odnośnie wielkości lokalu, wystroju, godzin działalności, nie są też skłonne do ustępstw. Prowadzenie restauracji we własnym zakresie, przy głębokim przemyśleniu konceptu, wydaje się być korzystniejszym rozwiązaniem dla hotelu. Przede wszystkim może się zdarzyć, że to restauracja szybciej zbuduje markę i tym samym będzie wsparciem dla hotelu. W sukcesie hotelowej restauracji marka jest istotna. Obie powinny wspierać się nawzajem budując rozpoznawalność i markę. Zatrudnianie gwiazd zawodu? Pomijając fakt, że jest ich niewiele, nie gwarantuje, że ich pomysły będą rezonować wśród gości. Problemem może być nieelastyczność wynikająca z ego lub niechęci firmowania kuchni, która przyjęła się w danym miejscu, np. kuchnia regionalną, przekąskowa. Dlaczego restauracje tak często upadają? Procent niepowodzeń w biznesie restauracyjnym jest niezwykle wysoki. Wynika jednak często z przekonania inwestora o własnej racji. W hotelarstwie, gdzie próg wejścia na rynek jest większy, i gdzie w ostatnich 20 latach zapotrzebowanie na noclegi stale rosło, porażek jest mniej, jedynie poziom rentowności jest niski. W biznesie restauracyjnym realia są bezwzględne, lokale są szybko likwidowane. W przypadku restauracji hotelowej często nie ma alternatywy, ona musi działać. Wybór właściwej KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

formy działania, rodzaju przedsięwzięcia, powinien wynikać z celu jaki chce osiągnąć inwestor. Czy chce być hotelem biznesowym, czy zasadniczym segmentem restauracji będą wesela i imprezy rodzinne a w tygodniu bankiety dla firm? Może jednak ambicje są większe? I chcemy dotrzeć do społeczności lokalnej, stworzyć miejsce spotkań. Wybór ograniczy ryzyko i skoncentruje wysiłki i środki. Czy jest recepta na sukces? Generalnie biznes restauracyjny jest bardzo prosty, jedynie jego właściciele starają się go maksymalnie komplikować. Ci którzy odnieśli w nim sukces wskazują na trzy elementy: • dobre jedzenie, którego jakość musi być stała, nie schodząca poniżej dobrego standardu (niekoniecznie bardzo dobrego), • dobry, czyli szybki i wyszkolony personel, świadczący dobry serwis, • osobowość właściciela i menedżera, które nie tylko wszystko przypilnuje, ale nada ducha miejscu. Oprócz tego należy się skoncentrować na jakimś wycinku rynku. Nie można i nie należy zadowalać wszystkich. To przepis na 100 proc. klapę. Przede wszystkim trzeba wybrać rodzaj działalności, który będzie najlepiej odpowiadał danemu miejscu, standardowi hotelu, rodzajowi klienta. Podstawą jest wybór przedziału cenowego, w którym chcemy działać: szybki i tani serwis, średni poziom, czy może wysokiej jakości restauracja. Następny etap to wybór konceptu restauracyjnego. W Polsce zapomina się, że to właśnie koncept najbardziej selekcjonuje potencjalnych gości, wcale nie ich pieniądze. Kilka najbardziej popularnych to: Stekhousy – coraz popularniejszy koncept w Polsce. Na razie uprawiany w górnych rejestrach cenowych, ale w krajach zachodnich, a zwłaszcza Stanach Zjednoczonych popularniejsze są te ze średniego poziomu, nastawione na klienta rodzinnego, oferujące styl „casual”,

115


Winiarnia w hotelu Kitzhof w Austrii

116

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014


gastromonia

Restauracje rodzinne – koncept pomiędzy restauracjami szybkiej obsługi a klasyczną restauracją.Oferuje dobre ceny i jedzenie. Jak nazwa wskazuje, są przeznaczone dla wrażliwych cenowo przeciętnych przedstawicieli ogółu populacji, od małych dzieci do osób starszych. Najczęściej proponują bardzo szeroką kartę, aby zadowolić jak najwięcej gości. Styl takich miejsc jest najczęściej niewyszukany, co jest zgodne z kanonem, ale w polskich restauracjach zbytnio oszczędza się na cenionych w tym segmencie gości wygodnych siedziskach. Kąciki dla dzieci są jednak już standardem. Restauracje casualowe – służą w ciągu dnia średniemu szczeblowi pracowników korporacji jako lunchownie, a wieczorem studentom na elegancką randkę. Styl ich, jakkolwiek „casualowy”, jest jednak ważny i musi być tworzony z wyczuciem, to nie jest Wars. Takie miejsca podbijają rynek gastronomiczny w dużych miastach Polski wraz z modą na równość i tzw. bycie „socially conscius”. Restauracje etniczne to dobry pomysł w dużym mieście. Wymaga gości obytych podróżami z obcymi smakami, poszukujących nowych doświadczeń, nie tylko smakowych. W Polsce najczęściej są to kuchnie włoska (choć ona powoli staje się tak popularna jak polska i raczej nie jest uważana za etniczną), z pewnością jest jednak nią kuchnia japońska (sushi) oraz kuchnia chińsko-wietnamsko-tajska. Coraz

popularniejsza staje się także kuchnia hinduska i bliskowschodnia. Oferują one czasami na życzenie oryginalny smak, najczęściej jednak jest to smak dostosowany do podniebień Polaków. Pizzzeria – można by nazwać ją bardziej z włoska trattorią, która zbliża takie miejsce do wspomnianej wyżej restauracji casualowej. Najbardziej prosty koncept pizzerii to tytułowa pizza i piwo. Bardziej rozbudowane zakładają klasyczne dania kuchni włoskiej: lasagnie, spaghetti, ravioli, desery, włoskie wina etc. Podstawą jest jednak znakomita pizza. Musi być znakomita, inaczej nie warto bawić się w pizzerię. Piekarnia/delikatesy/kawiarnia – wszystko w jednym. To bardzo zaawansowany koncept kulinarny, który współczesny nomad, korporat, hipster pokochał. Świeże wypieki bułek, chleba, bajgli, ciastek, wraz z kawą, kanapkami, przekąskami, winem w połączeniu ze sklepem, w którym to, co zjadłeś, możesz zakupić. Wszystko w stylu wyszukanego casual. Bardzo wysoko marżowane miejsca, które autentycznie potrafią zbudować markę miejsca i hotelu. Bardzo wiele sieci hotelowych obecnie stara się w średnim segmencie stworzyć swoją wersję takiego miejsca.

restauracja w stylu casual w luksusowym hotelu

Grammercy na Manhattanie


Kawiarnia w hotelu Standard w Nowym Jorku


gastromonia TOMASZ MISZCZAK TABLEART SP. Z O.O. SP.J. ul. T Kutrzeby 14/4, 61-719 POZNAŃ Tel .: 61 670 62 04 Fax: 61 847 01 45 E-mail: office@miszczak.biz www.miszczak.biz

W ofercie posiadamy wyroby szklane i kryształowe marek Spiegelau i Nachtmann, włoskie sztućce i akcesoria stalowe Mepra, srebrne i posrebrzane sztućce i akcesoria Robbe&Berking, niemiecką ekskluzywną porcelanę Rosenthal, Dibbern, Villeroy&Boch, oraz włoską - Tognana, a także odzież gastronomiczną firmy Greiff. Systematycznie poszerzamy oferowany asortyment. W roku 2012 do naszego portfolio dołączyły firmy: Hepp - producent sztućców i elementów wyposażenia oraz Zieher - znany przede wszystkim ze swoich zestawów bufetowych oraz wyjątkowych akcesoriów.

W naszej pracy stawiamy na profesjonalizm i budowanie partnerskich relacji z klientem. Doświadczenie pozwala nam służyć pomocą w trakcie realizacji nawet największych projektów. Do tej pory zaufali nam m.in.: Sheraton Sopot, Intercontinetal Warszawa, NH Poznań, Andersia Poznań, Hilton Kraków, Le Regina Warszawa, Polonia Palace Warszawa, Hotel Platinum Wrocław i wielu innych.

Misją firmy Tomasz Miszczak Tableart jest zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Bogaty asortyment pozwala nam na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb a status dystrybutora generalnego umożliwia oferowanie konkurencyjnych cen, atrakcyjnego system rabatów oraz doskonałego serwisu posprzedażowego. Specjalizujemy się głównie w zaopatrywaniu klientów z kanału HoReCa, ale niektóre z naszych produktów można znaleźć w sklepach Almi Dekor, Duka oraz salonach Rosenthal.

120

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


gastromonia Unilever Food Solutions ul. Bałtycka 43, 61-017 Poznań Infolinia: 800 66 11 11 Tel .: (061) 876 43 63 Fax: (061) 876 44 63 www.ufs.com

Dobrze wiemy, że idealne przyjęcie gości sprowadza się często do perfekcji w każdej małej sprawie, a herbata nie jest tu wyjątkiem. Prawidłowy dobór i serwis herbaty robią wielką różnicę i są szczególnie ważne, jeśli zależy Ci, aby Twoi goście cieszyli się spędzonym w Twoim otoczeniu czasem. Skorzystaj z okazji, aby zadbać o nich dzięki bogatej ofercie najwyższej jakości herbat, z różnorodnością aromatów i smaków, które umilą im pobyt. Lipton oferuje wysokiej jakości rozwiązania dla hoteli i pensjonatów. Do śniadania idealnie sprawdzi się linia Lipton Classic z szerokim wyborem herbat i naparów ziołowo-owocowych. W pokojach nie może zabraknąć najbardziej popularnej z naszych herbat: Lipton Yellow Label. Do baru czy restauracji przygotowaliśmy prawdziwie specjalną ofertę Lipton Piramida, która oczaruje Twoich gości i utwierdzi ich o wysokim standardzie hotelu. Mamy też ofertę na konferencje i bankiety, do których zależnie od rangi można dobrać Lipton Classic lub Lipton Piramida. Bez względu na to, które z naszych rozwiązań wybierzesz, oferujemy Tobie również szeroki wachlarz narzędzi do zapewnienia najwyższej jakości serwowania herbaty Twoim klientom.

122

Dodatkowo w każdym aspekcie działania przywiązujemy ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że jest to równie ważne dla Twoich Gości. Możliwość dokonywania wyborów odpowiedzialnych wobec środowiska naturalnego staje się coraz ważniejsze dla konsumentów na całym świecie. W maju 2007 rozpoczęliśmy współpracę z programem certyfikacyjnym Rainforest Alliance. Logo tej organizacji jest widoczne na większości opakowań herbat Lipton. Uczestnictwo w programie oznacza, że podejmujemy szereg inicjatyw, które pomagają kształtować lepsze jutro.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


LIPTON CLASSIC

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014

123


gastromonia Krośnieńskie Huty Szkła „KROSNO” S.A. ul. Tysiąclecia 13, 38-400 Krosno Tel .: +48 13 432 80 03 Fax: +48 13 436 31 11 E-mail: krosno.sa@krosno.com.pl krosno.com.pl sklep.krosno.com.pl

Rynek hotelarsko-gastronomiczny w Polsce ciągle się rozwija. W odpowiedzi na potrzeby tego rynku Krośnieńskie Huty Szkła „KROSNO” S.A. przygotowały nową kolekcję Krosno Professional. Produkty Krosno Professional cechują się wysoką odpornością na szok termiczny oraz uszkodzenia mechaniczne. Ich wielką zaletą jest nowoczesna stylistyka oraz dostosowanie parametrów wymiarowych do najpopularniejszych zmywarek gastronomicznych. Wszystkie kieliszki mieszczą się w koszach gastronomicznych przy użyciu max. trzech nadstawek.

Krosno Professional to pełen wachlarz asortymentu niezbędnego do wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego. Kolekcja jest stale poszerzana o nowe produkty oraz posiada gwarancję stałe dostępności. KROSNO wyselekcjonowało trzy linie produktów: PRIMA Nowoczesna stylistyka kieliszków z otwartą czarką gwarantuje wygodne użytkowanie. Niska nóżka i szerokie denko zapewniają niebywałą stabilność, a parametry techniczne dostosowane zostały do najpopularniejszych zmywarek gastronomicznych. Kieliszki PRIMA charakteryzują się wysoką wytrzymałością na wahania temperatury oraz podwyższoną odpornością na uszkodzenia GEMA Zróżnicowanie w pojemnościach oraz niska nóżka pozwalają serwować każdy alkohol w odpowiednio zaprojektowanym do tego szkle. Ta różnorodność pozwoli każdemu lokalowi gastronomicznemu dostosować ofertę handlową do klienta. Sięgając po tę linię otrzymujesz podstawowy, niezbędny w restauracji zestaw kieliszków, w dobrej cenie.

124

SIMPLE Niezbędne produkty uzupełniające podstawowy zestaw kieliszkowy o szklankę do soku, kieliszek do likieru, czarkę do lodów oraz pokale do piwa, w których również można serwować drinki lub inne napoje. Uzupełnieniem linii dedykowanych rynkowi HoReCa są produkty oferty stałej w ramach 5 wiodących kolekcji: • Dobra Cena Dobre Szkło (produkty o dobrej jakości w bardzo korzystnej cenie) • Lifestyle (najbardziej popularne produkty cieszące się uznaniem od wielu lat) • Prestige (specjalnie wyselekcjonowane produkty, które intrygują formą i jakością) • Sensei Collection (zachwycające prostotą i elegancją produkty o najwyższej jakości i trwałości) • Basic Glass (podstawowe produkty dla rynku masowego)

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014

125


gastromonia

R

PLASTMET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa ul. Chrobrego 1, 64-720 Lubasz E-mail: plastmet@plastmet.com.pl Tel .: 67 255 60 32 Fax: 67 255 74 80 www.plastmet.eu

Firma Plastmet należy obecnie do czołówki producentów mebli metalowych w Polsce. 25 lat doświadczenia w branży zaowocowało ugruntowaną pozycją na rynku i zaufaniem klientów. Naszą dewizą jest jakość, trwałość, funkcjonalność naszych produktów oraz krótkie terminy realizacji. Pracujemy w oparciu o procedury uzyskanych certyfikatów ISO 9001 i 14001. W naszym szerokim asortymencie znajduje się przede wszystkim bogata oferta wyposażenia gastronomii: meble ze stali nierdzewnej - meble gastronomiczne, urządzenia gastronomiczne, a wśród nich innowacyjne kuchnie indukcyjne, urządzenia chłodnicze, urządzenia grzewcze, ciągi wydawcze, trzony centralne, urządzenia mobilne, okapy kuchenne (gastronomiczne). Uzupełnienie tego asortymentu stanowią modułowe regały nierdzewne i regały aluminiowe stanowiące podstawę wyposażenia chłodni, wyposażenia magazynów.

Drugą nie mniej ważną gałęzią produkcji firmy są meble metalowe malowane proszkowo. Malowanie proszkowe pozwala nam wykorzystywać możliwości łączenia elementów ze stali nierdzewnej ze stalą malowaną proszkowo bądź stalą nierdzewną lakierowaną. Dzięki temu oferujemy szeroką gamę produktów takich jak: meble socjalne, a wśród nich szafki pracownicze - szafki bhp, szafki skrytkowe, szafki na środki czystości, wyposażenie laboratoriów – meble laboratoryjne, dygestoria, a także meble warsztatowe, meble szkolne, meble biurowe.

126

Dzięki dużej elastyczności produktowej i produkcyjnej Plastmet potrafi stworzyć meble odmienne od standardowych. Świadczymy również usługi m.in.: malowanie proszkowe, obróbka skrawaniem stali nierdzewnej, stali zwykłej i aluminium. Dewizą Plastmetu jest hasło: „Twoje pomysły, nasze wykonanie w dobrej cenie.”

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


gastromonia Producent: „Uzdrowisko Wysowa” S.A. 38-316 Wysowa-Zdrój 149, woj. małopolskie Kontakt: Dział Handlowy: E-mail: wysowianka@wysowianka.pl Tel .: +4818 353 24 94, Fax: +4818 353 24 93 www.wysowianka.pl www.sklep.wysowianka.pl www.facebook.com/Wysowianka

„Wysowianka Zdrój” - lekkość, jakość, smak Lekki, neutralny, orzeźwiający smak, który każdemu z gości przypadnie do gustu. Gdy trzeba błyskawicznie ugasić pragnienie oraz wtedy, gdy liczy się jakość, idealnie zbilansowany skład oraz ekologiczne pochodzenie. Dla aktywnych oraz dla tych, którzy szukają odpoczynku i relaksu. Na co dzień i od święta, do obfitego obiadu i do wyrafinowanej kolacji, na kameralną imprezę, popołudniowe przyjęcie, sylwestrowy bal. Naturalna woda mineralna „Wysowianka Zdrój” - czysta harmonia smaku, w wersji z bąbelkami lub bez.

Znakomite pochodzenie Leżąca w samym sercu Beskidu Niskiego uzdrowiskowa miejscowość Wysowa to miejsce, gdzie niebo styka się z ziemią. Tu spotykają się różnorodne kultury i smaki, tu panuje niezwykła cisza i spokój, tu – z dala od cywilizacji – natura pozostaje czysta i nieskażona. Łagodny i korzystny mikroklimat oraz wyjątkowe górskie powietrze sprawiają, że Wysowa-Zdrój od lat cieszy się renomą wśród kuracjuszy i wczasowiczów. Największym bogactwem tej ekologicznie czystej krainy są wydobywane z odwiecznych skał, naturalne wody mineralne, znane Polakom od ponad stu lat. Znakomite właściwości „Wysowianka Zdrój”, wydobywana z ujęcia R1 w Wysowej-Zdroju to naturalna, średnio zmineralizowana woda, doskonała do codziennego spożycia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki zbilansowanemu

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

składowi ma doskonały, lekki, orzeźwiający smak oraz bardzo dobrze gasi pragnienie. Jest doskonałym towarzyszem posiłków, idealnie nadaje się dla gości hotelowych oraz na wszelkie przyjęcia i uroczystości. Ogólna zawartość rozpuszczonych w „Wysowiance Zdrój” składników to 505,6 mg w litrze. Znakomity wybór „Wysowianka Zdrój” to trzy różne, wygodne pojemności (0,3 l, 0,5 l, 1,5 l). Woda oferowana jest zarówno w wersji gazowanej, jak i niegazowanej, a także w plastikowej oraz szklanej butelce. Nowością jest wersja w zwrotnej szklanej butelce 0,3 l typu twist-off - to ważna informacja dla klientów, którzy cenią nie tylko wygodę, ale też odpowiedzialne i proekologiczne podejście do środowiska, w którym żyjemy. Dodatkowym atutem „Wysowianki Zdrój” jest atrakcyjna cena.

127


gastromonia

ALVA

Ascobloc

str. 128-131

Best-Pest

Brita Polska

Bravilor Bonamat

Best Coffee Systems

Banquete Partner

Convotherm

Coffema International

Chiaromonte

Classeq

Dora Metal

Dometic

Duni Poland

Eureka Project Group

Espresso Service Polska

Fagor Gastro

Floramex

Farutex

Fanex

Gastromedia

Gerlach

128

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014


gastromonia

Gorenje Polska

Geralt

Gronex

Haier Poland

Hanke Tissue

Hiestand Polska

Hot-Gastro

J.J. Darboven

Jantar Wody Mineralne

Jurajska Spółdzielnia Pracy

Janex

Kinga Pienińska

Krośnieńskie Huty Szkła „KROSNO” S.A. ul. Tysiąclecia 13, 38-400 Krosno Tel .: +48 13 432 80 03 Fax: +48 13 436 31 11 * krosno.sa@krosno.com.pl krosno.com.pl sklep.krosno.com.pl

Kamis

Lorien Group

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Krośnieńskie Huty Szkła „KROSNO” S.A. są producentem sodowego szkła gospodarczego. Przeważającą część oferty handlowej firmy stanowi szkło stołowe formowane mechanicznie. Wizytówką firmy jest szkło formowane ręcznie tradycyjną metodą w bardzo szerokiej gamie produktowej – od finezyjnych kieliszków po karafki i duże wazony. Szkło z Krośnieńskich Hut Szkła „KROSNO” S.A. łączy w sobie oryginalne wzornictwo, kunszt wykonania i najnowsze osiągnięcia technologiczne. Bardzo wysoka jakość wyrobów i nieskazitelna bezbarwność masy szklanej osiągana jest dzięki wypracowanej przez lata metodzie produkcji oraz recepturze używanych składników.

Kromet

Komat

Krosno-Metal

Mapal Polska

Makro Cash & Carry Polska

Metro-Plast

129


gastromonia

Manitowoc

Malow

Marathon

Mlekovita

Nestle

North Coast

Panagastro

Pro Ascobloc

R

PLASTMET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa ul. Chrobrego 1, 64-720 Lubasz * plastmet@plastmet.com.pl Tel .: 67 255 60 32 Fax: 67 255 74 80 www.plastmet.eu

130

Firma Plastmet należy obecnie do czołówki producentów mebli metalowych w Polsce. 25 lat doświadczenia w branży zaowocowało ugruntowaną pozycją na rynku i zaufaniem klientów. Naszą dewizą jest jakość, trwałość, funkcjonalność naszych produktów oraz krótkie terminy realizacji. W naszym szerokim asortymencie znajduje się przede wszystkim bogata oferta wyposażenia gastronomii: meble ze stali nierdzewnej - meble gastronomiczne, urządzenia gastronomiczne, a wśród nich innowacyjne kuchnie indukcyjne, urządzenia chłodnicze, urządzenia grzewcze, ciągi wydawcze, trzony centralne, urządzenia mobilne, okapy kuchenne (gastronomiczne).

Primulator

Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Handlowe Juka

Rational

RM Gastro

Senso Gastro

Stalgast

Soda Pluss

Tom-Gast

Tanake

Tchibo

Prymat

Polgast

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


gastromonia

Tomasz Miszczak Tableart sp z o.o. sp.j. ul. T Kutrzeby 14/4 61-719 POZNAŃ Tel .: 61 670 62 04 Fax: 61 847 01 45 * office@miszczak.biz www.miszczak.biz

Unilever Food Solutions ul. Bałtycka 43, 61-017 P oznań Infolinia: 800 66 11 11 Tel .: (061) 876 43 63 Fax: (061) 876 44 63 * ufs.poland@unilever.com www.ufs.com

„Uzdrowisko Wysowa” S.A. 38-316 Wysowa-Zdrój 149 woj. małopolskie Dział H andlowy: * wysowianka@wysowianka.pl Tel .: +4818 353 24 94 Fax: +4818 353 24 93 www.wysowianka.pl www.sklep.wysowianka.pl www.facebook.com/Wysowianka

W ofercie wyroby szklane i kryształowe marek Spiegelau i Nachtmann, włoskie sztućce i akcesoria stalowe Mepra, ekskluzywne sztućce i akcesoria Robbe&Berking, niemiecka ekskluzywna porcelana Rosenthal, Dibbern, Villeroy&Boch, oraz włoska - Tognana a także odzież gastronomiczna firmy Greiff. Bogaty asortyment pozwala na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb a status dystrybutora generalnego umożliwia oferowanie konkurencyjnych cen, atrakcyjnego system rabatów oraz doskonałego serwisu posprzedażowego. Doświadczenie pozwala nam służyć pomocą w trakcie realizacji nawet największych projektów.

W branży spożywczej działamy już od 1873 r., budując takie międzynarodowe marki jak m.in. Knorr, Hellmann’s i Lipton. Blisko współpracujemy z właścicielami i szefami kuchni lokali różnej wielkości, od niezależnych restauracji, poprzez hotele sieciowe, po catering kontraktowy, aż w 74 krajach świata. Na polskim rynku działamy już od ponad 20 lat. Rozumiemy zatem kluczową potrzebę zachowania równowagi między chęcią zachwycenia gości, a osiąganiem zysku.

Producent Naturalnej Wody Mineralnej „Wysowianka Zdrój”. Woda oferowana jest zarówno w wersji gazowanej, jak i niegazowanej, a także w plastikowej oraz szklanej butelce. Nowością jest wersja w zwrotnej szklanej butelce 0,3 l typu twist-off - to ważna informacja dla klientów, którzy cenią nie tylko wygodę, ale też odpowiedzialne i proekologiczne podejście do środowiska, w którym żyjemy. Dodatkowym atutem „Wysowianki Zdrój” jest atrakcyjna cena.

Ultra-Gastro

Unopol

Winterhalter

Weindich

Witek’s

Victorinox

Villeroy & Boch

Zakłady Ceramiczne Bolesławiec

Zakłady Porcelany Stołowej „LUBIANA” SA 83-407 Łubiana k/ Kościerzyny ul. Zakładowa 1 * lubiana@lubiana.pl Tel .: 58 686 37 84 Fax: 58 686 37 85 www.lubiana.com.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Zakłady Porcelany Stołowej „LUBIANA” SA to największy europejski producent w tej branży w Europie. Rocznie produkujemy ok. 15 tys. ton porcelany sprzedawanych w 43 krajach świata. W ofercie posiadamy 39 fasonów, w tym ok. 60% to oferta dla gastronomii i hotelarstwa. Zaopatrujemy sieci znanych hoteli i restauracji w Polsce i na świecie. Dekoracje to w większości wtopione w szkliwo, dzięki takiej technologii wyroby można stosować w zmywarkach czy kuchenkach mikrofalowych bez ryzyka uszkodzenia dekoracji. W zakresie technologii oferujemy głównie wyroby prasowane izostatycznie z suchych granulatowi i odlewane ciśnieniowo, mechaniczne szkliwienie i nowoczesne techniki wypału gwarantujące wysoką jakość produkcji.

131


09 czystość i służba pięter


czystość i służba pięter

Czystość i służba pięter Dbałość o należytą czystość, higienę i ład w obiekcie to podstawa działalności hotelarskiej. Nikt nie chciałby pić kawy z brudnej filiżanki, zanurzyć się w wannie z rdzawymi zaciekami, stąpać po zabłoconej wykładzinie, czy spać w niewyprasowanej pościeli. W najbardziej nawet luksusowo wyposażonym hotelu takie sytuacje automatycznie zdyskwalifikują obiekt jako godny zaufania. Niezależnie od jego kategorii zawsze należy zapewnić profesjonalną pracę służb pięter. Nie stanie się tak bez odpowiedniego zestawu narzędzi i środków czystości oraz szkoleń dla personelu. Narzędzia pracy Środki czystości. Na rynku dostępna jest cała paleta różnych preparatów służących utrzymaniu czystości. Dla hoteli i gastronomii jednak proponuje się specjalne, zgodne z europejskimi normami. Ich skuteczność i jakość powiązana jest z ich kompleksowością: czyszczą i dezynfekują. Producenci oferują korzystne ergonomiczne opakowania z wydajnymi koncentratami wraz z zapewniającymi wygodę w użyciu specjalnymi dozownikami. Na profesjonalnych preparatach umieszczane są ponadto stosowne informacje o przeznaczeniu oraz sposobie użytkowania. Fachowa firma produkująca środki czystości dla hoteli najczęściej oferuje przeszkolenie personelowi sprzątającemu. Wyznacznikiem czystości w hotelach najczęściej jest łazienka. I to w niej najszybciej można przetestować jakość używanych specyfików. Stosowanie specjalistycznych preparatów do sanitariatów pozwala skutecznie usuwać zabrudzenia różnego pochodzenia oraz zdezynfekować wyczyszczoną powierzchnię. A kiedy toaleta jest naprawdę czysta? Gdy pokojowa po sprzątnięciu nie obawiałaby się bez rękawiczek chwycić jej brzegów. To zawsze działa. Czystość hotelu to także kabina prysznicowa bez zacieków, lustra bez smug, kontakty czy kinkiety bez okleiny z kurzu. To równo posłane łóżko, nowy worek w pojemniku na śmieci, wykładzina bez plam. KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Podczas codziennego sprzątania hotelu nic nie zastąpi przysłowiowej pary rąk pokojowej. Jednak wspomóc jej mogą specjalistyczny sprzęt i narzędzia służące utrzymaniu czystości, w które warto zainwestować. Wśród nich trzeba w pierwszej kolejności wymienić profesjonalne wózki hotelowe. Zaprojektowane specjalnie na cele hotelowe, zapewniają wygodę, sprawność sprzątania oraz co na najważniejsze higienę i bezpieczeństwo pracy. Taki wózek ma bowiem osobne pojemniki na wodę i detergenty, czystą i brudną bieliznę hotelową, galanterię oraz właśnie środki czystości. Wszystko zgodne z obowiązującymi przepisami Sanepidu. Do innych narzędzi służących utrzymaniu czystości w hotelu należą odkurzacze i /lub urządzenia z funkcją prania wykładzin i dywanów. Wybierając je do swojego obiektu należy zwrócić uwagę na takie elementy, jak: skuteczność, wygoda pracy, głośność. Im dokładniejsze, bardziej ciche i ergonomiczne, tym oczywiście lepiej. Górną granicę standardu może w tym wyznaczyć cena urządzenia. Co istotne, nie każdy hotel jest zobligowany, aby wyposażyć się w maszyny do prania. To pozostaje wypadkową indywidualnych możliwości finansowych, skali i częstotliwości użycia. Jeśli w hotelu zatem dominują wykładziny, każdorazowe wzywanie zewnętrznej firmy czyszczącej może okazać się nieopłacalne i wówczas warto taki zakup rozważyć. Pozostają jeszcze różnego rodzaju mopy i ścierki do sprzątania. Dobrze jest zaopatrzyć się w wysoko gatunkowe produkty, bo tym samym polepsza się jakość samego sprzątania. Pomieszczenie na środki czystości, galanteria hotelowa itd. Powinny być przechowywane osobno. Przepisy sanepidu wyraźnie stanowią chociażby o obowiązku oddzielania czystej i brudnej bielizny. Dlatego projektując hotel, warto zwrócić uwagę na odpowiednie zaplanowanie takich pomieszczeń wraz z miejscem wydawania brudnego i odbioru czystego prania. Szkolenia i coś więcej W trosce o czystość i porządek w hotelu należy opracować i wdrożyć odpowiednie standardy pracy. W tym celu niezbędne jest przeszkolenie zespołu; nie tylko związane ze sposobem użycia środków i urządzeń, czy konserwacji powierzchni. Konieczne są konkretne procedury dotyczące wykonywania poszczególnych czynności, jak np. przekazywania i odbioru prania. Porządek w hotelu to w końcu również zapewnienie dyskrecji, ciszy czy relaksu gościom. Przebywanie w pachnącym i uporządkowanym hotelu to czysta przyjemność. Sam zakup narzędzi i środków to za mało, by to zagwarantować. Nie mniej ważna jest świadomość i zaangażowanie hotelowego personelu.

135


czystość i służba pięter

3M Poland

Amtra

Buzil Polska

Comfort System

str. 136-137

BKF

Bonder

CID LINES Sp. z oo. Niepruszewo ul. Świerkowa 20 64-320 Buk Tel .: 61/ 896 81 90 * biuro@cidlines.pl www.cidlines.pl

Clean Stile

Cleanfix Polska

ZAGOSPODARUJ Z ZYSKIEM SWOJE ODPADY!

Kompleksowe rozwiązania higieniczne dla profesjonalnej kuchni. Marka KENOLUX firmy CID LINES to szeroka gama produktów czyszczących oraz dezynfekujących, gwarantujących bezpieczeństwo i higienę w procesie przygotowania żywności, które to powinny znaleźć się w każdej profesjonalnej kuchni. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim niezawodność produktów marki Kenolux. Produkty są eksportowane do 82 krajów na 5 kontynentach. Międzynarodowe uznanie gwarantuje jakość i stabilność naszej działalności.

Clovin

Draco-Bis

HSM Polska to oddział niemieckiego producenta maszyn i urządzeń z zakresu techniki ochrony środowiska oraz techniki biurowej, będącego jednym ze światowych liderów w tych branżach. Nasze pionowe prasy belujące pozwolą Państwu na optymalne zagospodarowanie odpadów makulaturowych i foliowych powstających w wyniku działalności hotelu i restauracji, zapewnią oszczędność miejsca, uporządkowane otoczenie oraz materialną korzyść ze sprzedaży surowców wtórnych.

HSM POLSKA SP. Z O.O. ul. Emaliowa 28, 02-295 Warszawa Tel.: +48 22 862 23 69/70, Fax: +48 22 862 23 68 E-mail: handlowy@hsm.eu www.hsm.eu www.belownica.com.pl

136

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


czystość i służba pięter

Higma Service

HCS Europe

Higiena Serwis

Henry Kruse

Inco-Veritas

Interfoundry

Janser-Polska

Javel Polska

Lakma Strefa

Les Higiena

Kastell

Karcher

Merida

Miele

Metsa Tissue

Mil-Tech

Nilfisk-Advance

Numatic

Navo

Swish

SPLAST

PPUH Voigt

Wanzl

Werner&Mertz Polska

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

137


Hotel Fairmont w Stambule


10 technologie budowlane i wykończenia


technologie budowlane i wykończenia

Eko-budowanie Certyfikaty LEED i BREEAM: skróty te coraz częściej spotykamy przy realizacji inwestycji budowlanych w Polsce Co te skróty oznaczają? LEED (Leadership in Energy and Environmental Design, czyli Przywództwo w Zakresie Efektywnego Energetycznie i Środowiskowo Projektu Budynku) oraz BREEAM (Environmental Assessment Method). W tym standardzie jeszcze nie zbudowano w Polsce hotelu, ale w USA i Europie Zachodniej takich obiektów powstało już kilkaset. Jest tylko kwestią czasu wprowadzenie obu certyfikatów przy realizacji dużych inwestycji hotelowych. Co to takiego LEED i BREEAM? Są to międzynarodowe systemy certyfikacji eko budynków, sprawdzające czy budynek lub osiedle zostało zaprojektowane i zbudowane z wykorzystaniem strategii mających na celu poprawę wyników wszystkich parametrów, które mają realny wpływ na środowisko: design i wewnętrzny mikroklimat, oszczędność energii, racjonalizacja zużycia wody, zmniejszenie emisji CO2, minimalizacja wytwarzanych odpadów oraz lokalizacja budynku. Certyfikat LEED dostarcza właścicielom budynków i deweloperom zwięzłe ramy dla określenia i wdrożenia praktycznych i mierzalnych zielonych rozwiązań dotyczących projektu, budowy, eksploatacji i utrzymania budynku.

Co dają takie certyfikaty? O certyfikaty LEED i BREEAM, które poświadczają, że wybudowany obiekt jest ekologiczny zarówno pod względem zużytych do budowy materiałów jak i w trakcie użytkowania przez docelowych najemców, obecnie stara się kilka obiektów w Polsce. Zielone budynki to inwestycja, która szybko się zwraca. Szacuje się, że obiekty posiadające certyfikat LEED mogą zużywać nawet do 30–50 proc. mniej energii, oszczędzać ok. 40 proc. zużytej wody, zmniejszać emisję CO2 do atmosfery o 39 proc. oraz oferować 70 proc oszczędności na zarządzaniu odpadami w porównaniu do konwencjonalnych budynków. W 2009 roku w Polsce było zaledwie 19 asesorów LEED, dziś jest już ich 44. Liczba akredytowanych konsultantów BREEAM na obecny dzień wynosi 38 osób. Źródło: Na podstawie informacji US Green Buidling Council oraz Building Research E stablishment.

Certyfikat można uzyskać na czterech poziomach: certyfikowany, srebrny, złoty, platynowy. LEED ma zastosowanie do wszystkich typów budynków – handlowych i mieszkalnych. Działa w całym cyklu życia budynku - projektowania i budowy, eksploatacji i konserwacji, aranżacji wnętrz oraz modernizacji. Do pierwszych budynków, które w Polsce uzyskały certyfikat LEED są biura Deutsche Bank i Skanska Property oraz stojący przy rondzie Dmowskiego biurowiec Rondo 1, wszystkie w Warszawie. Z kolei BREEAM Environmental Assessment Method jest jedną z najbardziej powszechnie stosowanych metod oceny budynków pod kątem oddziaływania na środowisko. System został opracowany w Wielkiej Brytanii przez Building Research Establishment (BRE). Przy pomocy metody BREEAM można ocenić budynek każdego rodzaju, w dowolnym miejscu na świecie. Jest to metoda dość elastyczna, uwzględniające problemy środowiskowe występujące w danym kraju. Asesor ocenia obiekt w ośmiu kategoriach, takich jak: zrównoważone zarządzanie, jakość powietrza w obiekcie, zużycie energii i wody, poziom wytwarzania odpadów, jakość zastosowanych materiałów oraz warunki pracy. Punkty z poszczególnych kategorii sumuje się, a wynik umieszcza się na odpowiedniej skali – od dostateczny, przez dobry, bardzo doby do doskonały.

140

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


technologie budowlane i wykończenia

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Biuro Rigips w Warszawie ul. Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa Doradcy Techniczni: 801 328 788 E-mail: doradcytechniczni@saint-gobain.com www.rigips.pl

RIGIPS – kompleksowe rozwiązania z suchej zabudowy wnętrz Hoteli. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom dotyczącym jakości wyposażenia wnętrz, tworzymy systemy pozwalające zagospodarować przestrzeń hotelową nie tylko funkcjonalnie, ale także na najwyższym poziomie estetycznym. Spośród wielu systemów suchej zabudowy Rigips, wyróżnić możemy: RECEPCJE, LOBBY, POKOJE – gwarancja idealnie gładkiej powierzchni, bardzo szybkiego i tańszego wykończenia niż przy klasycznych płytach gipsowych. Wysokie ściany bądź rozległe sufity podświetlone bezpośrednio wyglądają wręcz idealnie dzięki 4 specjalnym krawędziom płyty. Jest to jedyny tego typu system na rynku. Wyższy standard wykończenia od dziś nie oznacza wyższych kosztów wykonania prac, ani czasu ich trwania. To rozwiązanie nie tylko ładne, ale i trwałe – ryzyko spękań na krawędziach jest ponad dwukrotnie mniejsze! ARANŻACJE / PŁYTY DO GIĘCIA – promienie od 600mm przy gięciu na sucho. Możliwość zastosowania do każdej aranżacji architektonicznej. To niezwykła łatwość aranżacji przy zachowaniu wszystkich cech suchej zabudowy – konstrukcje lekkie, tanie i szybkie w wykonaniu.

POKOJE / SALE KONERENCYJNE – zapewnienie komfortowego i niezakłóconego snu lub komfortowego spotkania biznesowego, przy tak zatłoczonej powierzchni jak przestrzeń hotelowa, to zadanie niezwykle trudne. Rozwiązanie to system AKU-Line poprawiający izolacyjność akustyczną nawet o +7dB względem zabudowy standardowej. Typowe systemy AKU-Line mogą zagwarantować izolacyjność na poziomie nawet 72dB! Ściana o grubości tylko 150mm zapewnia izolacyjność na poziomie 62dB. Rozwiązanie to pozwala bardzo efektywnie powiększać przestrzeń pokoju lub wybudować dodatkowe pokoje na tej samej powierzchni przy zachowaniu najwyższych parametrów przegród. SPA, BASENY, NATRYSKI – w przestrzeniach tego typu, każde zastosowane rozwiązanie musi być odporne na wilgoć – płyty Rigips Glasroc H Ocean są odpowiedzią na te potrzeby, przy prostym i szybkim montażu typowym dla suchej zabudowy.

Zapraszamy do zapoznania się także z pozostałymi systemami Rigips na naszej stronie www.Rigips.pl oraz do kontaktu z Przedstawicielami.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

141


technologie budowlane i wykończenia

Stegu Sp. z o.o. ul. Dworcowa 8 46-025 Jełowa Tel.: 77 421 12 24 Fax: 77 469 84 18 E-mail: inwestycje@stegu.pl www.stegu.pl Kamień ozdobny to ponadczasowy materiał na elewację, który pojawia się w budownictwie wielu epok i kultur. Kamień elewacyjny z oferty firmy Stegu odzwierciedla naturalną różnorodność ponadczasowego materiału budowlanego, jakim jest kamień naturalny. W skład bogatego asortymentu płytek kamieniopodobnych wchodzą inspirujące kolekcje, dostarczające niemal nieskończonych możliwości stylizacji elewacji i wnętrza. Dzięki bogactwu formy oraz naturalnym barwnikom, kamienie doskonale komponują się zarówno ze szkłem, metalem, jak i klasyczną architekturą.

Wood C ollection

Imperia

Calabria

C ountry

Firma Stegu w swojej ofercie posiada m.in. następujące rodzaje kamienia elewacyjnego: Grenada Kamień elewacyjny inspirowany andaluzyjskim krajobrazem, przywołuje na myśl urokliwe miasteczka południowej Hiszpanii. Wyjątkowa struktura, uniwersalny charakter oraz wyszukana kolorystyka sprawiają, że płytki Grenada sprawdzają się zarówno na elewacji, jak i we wnętrzu. Imperia to mrozoodporny kamień dekoracyjny dopracowany w każdym szczególe. Doskonale imituje plaster bloku skalnego poprzez niezwykłą fakturę naturalnego kamienia. Imperia idealnie pasuje do nowoczesnych pomieszczeń, jak również saun i łazienek. Kamień dekoracyjny Calabria idealnie odwzorowuje wapień spotykany we Włoszech. Jego naturalny kolor, faktura i kształt sprawiają, że powierzchnia nim wykończona niczym nie różni się od wykonanej z prawdziwego kamienia. Płytki cegłopodobne Country, to imitacja starej belgijskiej cegły. Dzięki specjalnej technologii produkcji, każda z płytek Country ma swój unikalny charakter, a powierzchnie nimi wykończone zachwycają strukturą i grą odcieni barw.

142

Rustik

Grenada

Marka Character

Imitujące starą holenderską cegłę płytki Rustik, to przede wszystkim doskonały materiał elewacyjny. Ręcznie modelowane, pozwalają na klimatyczne wykończenie elewacji budynków, ogrodzeń i elementów wnętrz. Płytki cegłopodobne Rustik, nadadzą niepowtarzalny charakter każdej powierzchni. Drewniane panele Pure z serii Wood Collection są wytwarzane w ekologicznym procesie z wysokogatunkowego drewna. Łatwe w montażu, spełniają restrykcyjne wymogi związane z funkcjonalnością. Odznaczają się bezpretensjonalną estetyką, a każdy trójwymiarowy panel ma swój niepowtarzalny wzór i oryginalną fakturę. www.woodcollection.pl Solidny warsztat artystyczny oraz dbałość o detale są szczególnie widoczne w ekskluzywnej linii produktów o nazwie Character. Marka Character została stworzona z myślą o wnętrzach wyjątkowych, o reprezentacyjnym charakterze. Oryginalne aranżacje wykonane z modyfikowanego gipsu, cechuje wybitna jakość oraz unikalność wzorów. www.character.pl Więcej informacji na temat produktów Stegu: www.stegu.pl

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


technologie budowlane i wykończenia

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

143


technologie budowlane i wykończenia

Aco Elementy Budowlane

Aniro & Dekoracje

str. 144

CCI

Fakro

Hagar

Hera Design

Knauf

Muli Stone

Maars Polska

Politexim

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Biuro Rigips w Warszawie ul. Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa Doradcy Techniczni: 801 328 788 * doradcytechniczni@saint-gobain.com www.rigips.pl

stegu sp. z o.o. ul. Dworcowa 8, 46-025 Jełowa Tel .: +48 77 421 12 24 Fax: +48 77 469 84 18 * inwestycje@stegu.pl www.stegu.pl

Semmelrock

144

Ulma Construccion

Rigips jest dostawcą najwyższej jakości systemów i rozwiązań do budowy komfortowych, przyjaznych i bezpiecznych wnętrz. Firma oferuje klientom ściany działowe, poddasza, okładziny ścienne oraz sufity podwieszane. Rozwiązania Rigips zapewniają najwyższą jakość wykończenia powierzchni mieszkalnych i biurowych, wysoki komfort akustyczny, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, bezpieczny dla zdrowia i ekologiczny materiał – płyty Rigips produkowane są z naturalnego kamienia. Rigips posiada nowoczesną fabrykę produkcji płyt gipsowo – kartonowych w Szarbkowie.

Firma Stegu to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne. Produkty Stegu są dostępne nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Włoszech i w krajach skandynawskich, a głównym kanałem dystrybucji Stegu są sieci handlowe DIY.

Velux

Wienerberger Ceramika Budowlana

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


szkolenia we wnę tr zne sz y te na miarę k a żdego hotelu p e ł n a of er ta s zkol e ń hot el a r sk ich z n a jl ep s z y mi sp ec ja l is ta mi

Szkolenia wewnętrzne IRH to dedykowane programy szkoleniowe, których zakres jest każdorazowo dostosowywany do potrzeb hotelu. Indywidualizacja szkoleń ustalana jest poprzez konsultacje trenera z dyrekcją obiektu, a niekiedy audytu typu „tajemniczy gość” (mystery guest). Dzięki temu szkolenia IRH są optymalnie dostosowane do potrzeb pracowników hoteli oraz oczekiwań Zamawiającego. Informacji udziela Monika Dolecka, e-mail: monika.dolecka@irh.pl

w w w. i r h . p l


11 otoczenie hotelu i restauracji

Hotel Grammercy w Nowym Jorku zaprojektowany przez Philipa Starcka


otoczenie hotelu i restauracji

Strefa ciepła i komfortu w hotelu Instalacja odpowiednich systemów drzwi automatycznych pozwala znacząco obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej potrzebnej na ogrzewanie lub chłodzenie budynku. Dodatkowe zalety to: poprawa warunków pracy recepcji oraz większy komfort gości. Na rynku dostępne są dwa wiodące rozwiązania, zróżnicowane zarówno pod kątem kosztów inwestycji jak i wzornictwa. Drzwi w formie wiatrołapu Pierwszym jest zastosowanie drzwi w formie wiatrołapu: podwójne drzwi automatyczne, umieszczone w odpowiedniej odległości od siebie tak, aby pierwsze drzwi zamknęły się zanim otworzą się drugie. W takim przypadku drzwi zewnętrzne zapewniają zwiększoną izolację cieplną dzięki zastosowaniu odpowiednich szyb zespolonych i profili z przekładką termiczną, która dodatkowo odizoluje wnętrze hotelu od wpływów zewnętrznych. Natomiast drzwi wewnętrzne dają lekkość i elegancję. Przy wąskim przejściu zazwyczaj polecane są automatyczne drzwi teleskopowe, które potrzebują mniej miejsca. Drugim rozwiązaniem są automatyczne drzwi obrotowe, które w najbardziej efektywny sposób oddzielają przestrzeń zewnętrzną od wewnętrznej. Dzięki temu drzwi pozostają jednocześnie zamknięte i otwarte. Takie zastosowanie pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania i klimatyzacji. Wszystkie drzwi obrotowe mogą być wyposażone w kurtyny powietrzne zwiększające dodatkowo komfort użytkowników, a także istotne oszczędności dla właściciela.

148

Kurtyny powietrzne Oddzielają klimatyzowane wnętrze od upału, lub ciepło od chłodu świata zewnętrznego. Kurtyny powietrzne to szeroka gama urządzeń o zróżnicowanym wzornictwie, dostosowane do montażu pionowego, poziomego lub z deflektorem w przypadku drzwi obrotowych. Kurtyny spełniają w hotelach i innych obiektach publicznych dwie zasadnicze funkcje; • podnoszą komfort o bezpieczeństwo funkcjonowania ludzi poprzez zatrzymywanie na zewnątrz większości zanieczyszczeń typu spaliny, insekty, kurz, kojarzących się z brakiem higieny w obiekcie. Ograniczają też przeciągi oraz eliminują oblodzenie w przejściu. • zastosowanie kurtyn powietrznych umożliwia uzyskanie oszczędności energii dzięki ograniczeniu strat poprzez drzwi wejściowe: ciepła w sezonie grzewczym oraz klimatyzowanego powietrza w sezonie letnim. Kurtyny występują w wersji: zimnej, elektrycznej i wodnej. Urządzenia wyposażone w elementy grzewcze tworzą komfort cieplny w pobliżu wejścia do budynku, a w przypadku kiedy drzwi są zamknięte dodatkowo dogrzewają powietrze w obiektach przyczyniając się tym samym do polepszenia komfortu cieplnego ludzi znajdujących się niedaleko wejścia.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014


otoczenie hotelu i restauracji PAWEŁ PRZYWÓZKI Tel .: +48 502 66 95 81 E-mail: pawel.przywozki@husqvarnagroup.com HUSQVARNA POLAND SP. Z O.O. ul. Wysockiego 15b 03-371 Warszawa www.husqvarna.pl

Firma Husqvarna od wieków jest obecna na rynku skandynawskim, a od kilkudziesięciu lat jest także na polskim rynku, jako producent profesjonalnych urządzeń do pielęgnacji terenów zieleni. Eksperci firmy stale monitorują potrzeby i gusta klientów w zakresie rozwiązań technologicznych maszyn oraz w zakresie możliwości szybkiego, łatwego i bezpiecznego dotarcia do produktów przez klientów. Wśród urządzeń do prac komunalnych, jednym z najczęściej wybieranych urządzeń jest Rider Husqvarna P 525D. To nowy standard koszenia trawy – zwrotność, stabilność i kompaktowy rozmiar to cechy wyróżniające go spośród innych, pozwala na wydajną pracę wokół hoteli i ośrodków. Urządzenie tnące umiejscowione z przodu maszyny zapewnia ergonomiczność pracy i docieranie w miejsca trudno dostępne zwykłą kosiarką. Dużą wydajność maszyny zapewnia także przegubowy układ kierowniczy ze wspomaganiem- umożliwia on zachodzenie kół przy skręcie pod maszynę i w efekcie urządzenie ma minimalny promień skrętu przy pełnym skręcie. Obsługę ułatwia hydrostatyczna skrzynia biegów sterowana pedałami i ergonomicznie zgrupowane dźwignie sterowania.

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Rider P 525D jest urządzeniem do pracy całorocznej – dzięki dodatkowemu osprzętowi latem służy do koszenia, zimą sprawdza się przy odśnieżaniu, jesienią jest pomocny przy zamiataniu liści – a to tylko niektóre z jego możliwości. Montowana kabina sprawia, że przez Rider jest funkcjonalny przez cały rok i w każdą pogodę. Firma Husqvarna przygotowała również serię maszyn w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w kwestii sprzątania terenów wokół ośrodków i hoteli. Funkcjonalność takich urządzeń jak wykaszarki czy dmuchawy zostały docenione przez zarządców hoteli. Wykaszarki uniwersalne Husqvarna zostały stworzone z myślą o upraszczaniu pracy, a dzięki wielu przystawkom urządzenie podstawowe staje się wielozadaniowym. Wykaszanie, cięcie żywopłotu, zamiatanie, sprzątanie liści, podcinanie gałęzi, krawędziowanie i spulchnianie gleby – wszystko to za sprawą tylko jednej maszyny. Dmuchawy plecakowe pozwolą na zachowanie czystości wokół hotelu. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ofertą firmy Husqvarna, to teraz na hasło „Hotele 2014” istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania dowolnych maszyn na terenie Państwa ośrodka lub hotelu – wystarczy skontaktować się z Pawłem Przywózkim z firmy Husqvarna.

149


otoczenie hotelu i restauracji

A3

Alumast

str. 150-151

Aries Power Equipment

Berendsen Textile Service

Budmel Korty

Besam

BKF

C/S Polska

Calamus Rotan

Concept Plus

Dorma Polska

Emco Polska

EMEF

Ellegance

Europoles

EmMa

Gaja-Maszty

Gaspol

Haste Garden

Hemet

Heute Services

HeatRay Solutions

150

KATALOG Produkt贸w dla Hoteli 2014


otoczenie hotelu i restauracji

PAWEŁ PRZYWÓZKI Tel .: +48 502 66 95 81 * pawel.przywozki@husqvarnagroup.com HUSQVARNA POLAND SP. Z O.O. ul. Wysockiego 15b 03-371 Warszawa www.husqvarna.pl

Firma Husqvarna to lider w branży produkującej profesjonalne maszyny do pielęgnacji lasów, ogrodów, parków – terenów zieleni. To jedna z najstarszych na świecie firm i marek, obecna na rynku od 1689 roku. Aktualnie szeroka oferta katalogowa obejmuje produkty m.in.: pilarki, wykaszarki, kosiarki, odśnieżarki, ridery, traktory ogrodowe, osprzęt, odzież i sprzęt ochronny. W Polsce w marcu 2012 roku otwarta została jedyna dotąd fabryka Husqvarna w naszym kraju.

Karcher

Kastini- Altra

Medi-Sept

Noryls

Polcourt

PHU Partner Bis

Plast-System

Plastivan

Prestige

PPUH Doram

Palarnie

Polchip

Remi

Ringpol

Renson

Spotline Limex

Trimar

Tamex

KATALOG Produktów dla Hoteli 2014

Record

Tena

151


Katalog Produktów dla Hoteli 2014  
Katalog Produktów dla Hoteli 2014  
Advertisement